Diskuse » Archiv 2017 » Automobily, lodě a letadla » Youngtimery » Archiv diskuse Youngtimery do 15. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Youngtimery do 15. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
PI
Sobota, 25. března 2017 - 12:59:13  
Neregistrovaný host
81.90.173.55


Další na řadě je přední logo. V Toyotě jsme neuspěli (respektive nevěděli tam, co je Toyota Camry; nedovedu si představit, že by mi u Verolda řekli, že neví, co je Felicia), takže hledáme dál.
Neděle, 26. března 2017 - 19:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8899
Registrován: 5-2002
Youngtimer na výletě

Neděle, 26. března 2017 - 22:18:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6800
Registrován: 12-2005
V sobotu též odzimováno.
Start po zimě na první dobrou což jsem snad ani nečekal. Inu je znát že jsem zazimoval se šeláckou výpavr naftou.
Škody po zimě snad jen nefunkční ventilátor topení a opět netěsný hadičky přepadů vstřiků. To mě ale bere čert páč sem je měnil loni z jara a zas sou v prdeli. Kurva ty původní tam byly přes 20 let ale nový měnim každej rok. [angry]
Rovnou jsem to celý umyl od mechu a sraček co se na tom za zimu nachytalo. Teď už jen vypíglovat interier, vrátit spaní z pod postele v ložnici na svý místo. Doplnit čerstvý zásoby kafe,čaje a cukru, vyměnit volej, pžezout zadní pryže, vyměnit netěsnou rezervu a sezona může začít.
Jinak prvních pár desítek kilometrů zas spolehlivě vykouzlili hubu do rohlíku. [satan]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 30. března 2017 - 22:30:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8903
Registrován: 5-2002
Dneska jsem fiatovi ukázal kousek jeho domoviny na trase Pardubice - Wroclaw a zpět.

Čtvrtek, 30. března 2017 - 23:39:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8905
Registrován: 5-2002
Za celý den jsme viděli v pohybu jen jednoho malého bratra 126p. Velkého poláka ani v kopřivách ...

-OndraS
Pátek, 31. března 2017 - 18:00:48  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
A to jsem chtěl poznamenat, že jsi "nesl dříví do lesa". Ale vidím že tam na to spíš museli čumět a zamačkávat slzu.
Onehdá jsem viděl velice luxusně zachovalou Š 120, fakt byla jak z prospektu, no to už člověk nevidí. A ona měla maďarský značky [happy]
Pátek, 31. března 2017 - 18:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 5-2009
Já jsem takhle taky loni v létě viděl o dost méně zachovalou Š 120 na maďarských značkách, sranda na tom byla, že u moře v Chorvatsku [happy] [auto]
Suzuki Swift Sedan 1.6 16V (1994)

Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se tedy rozhodl přestat číst. (W. Churchill)
353 v práci
Pátek, 31. března 2017 - 19:39:11  
Neregistrovaný host
77.236.207.16
Opravdu mimo toho malucha jezdící auta počítaná do "youngtimerů" čistá nula. Snad nejstarší byl jeden favorit, ale to byla plečka na rozpadnutí. A domorodci nejen slzu zamačkávali, dokonce mi cpali zadarmo díly. No popravdě jen jeden, ale nevezměte si nový přední reflektor zadarmo, že [happy].
Pajzák
Pátek, 31. března 2017 - 21:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 679
Registrován: 6-2015
V lete jsem v Polsku potkal policejniho Zuka. Byla nejaka svatost panenky Marie ci koho a zjevne vytahli z garazi i to, co tam nebylo...
Pátek, 31. března 2017 - 22:41:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3896
Registrován: 11-2006
Jo je to paradox, v Polsku člověk o polského Fiata skoro nezavadí (stejně jako o Žuky, Syreny atd.). Nedávno jsem potkal fiata s polskou SPZ v Mladý Bolce (fotka tu proběhla), ale v Polsku, kam celkem často jezdím nic.. a to je také důvod, proč poláci u nás kupují polské Fiaty za tak strašný prachy. Všechno si zhuntovali a nic jim nezůstalo. Vyloženě starých Fiatů 125p je tam asi dost, ale jsou poschovávaný v garážích s patřičnou hodnotou (něco jako u nás erko), a pozdější FSO byly tak kvalitativně mizerný, že se v prach obrátily. Ono se zas ale není čemu divit, kolik u nás potkáte za den škodovek stovek a nebo dvanácettrojek?

353: mimochodem, jak Ti slouží? už Tě někde nechal?

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
353 v práci
Pátek, 31. března 2017 - 23:05:31  
Neregistrovaný host
77.236.207.16
mimochodem, jak Ti slouží? už Tě někde nechal?

No, když se s ním pustím klidně x km za čáru, tak asi slouží dobře, ne? [happy]
Sobota, 01. dubna 2017 - 09:24:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3899
Registrován: 11-2006
Ja se pustil Fordem po Evropě a to rozhodně dobře nesloužil, takže nemusí být ještě měřítko :D
Sobota, 01. dubna 2017 - 18:37:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 529
Registrován: 8-2015
Zlín Čepkov 2017-04-01 dodávkový Forman a Felicie

Sobota, 01. dubna 2017 - 18:44:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8910
Registrován: 5-2002
Kolega z dispečinku nám odchází do důchodu, tak jsme pro něj dneska na rozlučku zajeli pod majákama [happy]

Sobota, 01. dubna 2017 - 22:09:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8914
Registrován: 5-2002
Ještě jedna fotka z dnešní podnikové šaškárničky - vedu v záběru neviditelnou kolonu s "oslavencem" v T613.

Neděle, 02. dubna 2017 - 10:05:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 10-2014
Mirous:
"Jo je to paradox, v Polsku člověk o polského Fiata skoro nezavadí (stejně jako o Žuky, Syreny atd.) "
..No a vyjede si na výlet po krajích moravských a hle.Syrena vedle syreny a navrch polonez[proud]

Neděle, 02. dubna 2017 - 11:25:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 1-2009
Na youngtimery musí mít člověk štěstí. Jsou dny, kdy u nás v Plzni nepotkám nic staršího než rezatý favorit. Jsou dny, kdy je to lepší. Třeba včera. Nejdřív na podválu žigulík z přelomu 70. a 80.let, jel asi na renovaci. Pak jedoucí chromová Škoda 120 GLS, s původní starou značkou začínající na PMD. A nakonec v boční uličce krásně zrenovovaný Ford Mustang nejstarší generace ze 60. let.
Pondělí, 03. dubna 2017 - 10:29:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1710
Registrován: 10-2007
Když vidím černou šestsettřináctku s modrým majákem (a že by se dnes našel skoro v každé druhé, která jezdí), vždycky si říkám, jak je ta historická paměť krátká a nedokonalá. Je to přece až výmysl devadesátých let, že "papaláš" jezdí pod modrým majákem. Má už ovšem černé BMW nebo Audi. Jen některé dosluhující tatrovky (byly úřady, které si je nechávaly ještě do roku 2000) dostaly porevoluční magnetický majáček, ovšem určitě to už nebyly chromky a v drtivé většině případů nebyly ani černé. Před revolucí se tolik nespěchalo, taky nebyl takový provoz a když už chtěli pro šestsettřináctku přednost v jízdě, dostala doprovod auta v příslušném zbarvení a s trvalými majáky. Že by si sama černá šestsettřináctka razila někde cestu modrým majákem, to spíš ne. Dokonce i černé prodloužené T613S, které měly na palubní desce sérově kontrolku a vypínač majáku, těmi majáky nakonec vůbec osazovány nebyly. Je velmi obtížné najít někoho, kdo by uměl doložit "šestsettřináctku speciál" s majákem.

Já vím, jsem škarohlíd, který by chtěl lidem kazit radost hnidopišstvím a ten pán v krásné černé chromce ten maják v autě normálně vůbec nemá. Ani čepici od uniformy tam určitě nemá. Ale ujišťuju vás jako člověk, který viděl hodně šestsettřináctek, že každý druhý tam tyto dvě hloupé věci má.
Pondělí, 03. dubna 2017 - 17:44:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8917
Registrován: 5-2002
Ahoj škarohlíde - já bych tedy spíš okomentoval moje piáno s nápisem dispečer, oranžovým majákem a soudobou RZ. To je ještě větší zvrhlost. Ty majáčky byla opravdu šaškárnička pro kolegu. Jinak majitel té tatry není žádný rychlokvašený "youngtimerista" - je to kolega starší než já a zdědil ji po tátovi a mají ji v rodině ještě déle, než to podle SPZ vypadá. A jak to dřív na silnicích vypadalo si dobře pamatuje.
Pondělí, 03. dubna 2017 - 17:56:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3298
Registrován: 9-2006
353: SPZ PUO 23-16 byla vydána 27.9.1999 [happy].
.
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Pondělí, 03. dubna 2017 - 17:56:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3902
Registrován: 11-2006
Je to sice ptákovina, ale jsem docela rád, že mám ještě okresní formát SPZ. Tahle povinná změna RZ, která poměrně dlouhou dobu fungovala, byla pěkná kravina, která vzala "dobový" vzhled spoustě autům. Je to sice detail, ale i detail dělá hodně. Bohužel, tohle majitel ovlivnit nedokáže [sad].

Risane: občas se dá potkat nějaká škodule s oranžovým majáčkem a nápisem Spoje či cokoliv jiného. Holt bez majáčku to asi není "in".
Úterý, 04. dubna 2017 - 10:14:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1711
Registrován: 10-2007
353: mně třeba piáno s majákem a s nápisem "dispečer" nechalo úplně klidným. To je tak zjevná recese, že kdo tomu uvěří, není mu stejně pomoci. To je jako kdyby s. Filip tvrdil v televizi, že jeho program do příštích voleb je vybudovat čistý kapitalismus. Zoufalci, co to spolknou, nemají význam. Ovšem černá chromka s modrým majákem, to je velmi nebezpečné. Pro dnešního člověka to vypadá tak logicky, tak samozřejmě. Jako když Babiš tvrdí, že bude makat a udělá lepší tudlencto Česko. Spousta lidí na to skočí a už se jede podle toho. Čili nebezpečná není míra přehnanosti, ale naopak míra uvěřitelnosti něčeho, co je ve skutečnosti hovadina.

Jinak to byla taková obecná úvaha, vyprovokovaná tím obrázkem, nic proti tomu majiteli ani vaší akci.
353 v práci
Středa, 05. dubna 2017 - 09:48:34  
Neregistrovaný host
77.236.207.16
Ad. výměna SPZ za RZ: ano, je to drobnost, ale taky mi to vadí. Pokud v globále SPZ nadále platí, tak jsem taky zalitoval, že přehlášení mých aut "zabilo" postupně SPZ BOB-76-16, RKC 74-29, NAA-59-33, ZLC-11-98, NAB-67-63 a HBI 90-64 [angry].
Středa, 05. dubna 2017 - 22:57:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3904
Registrován: 11-2006
Je to škoda, ta nová značka na tom starém vehliklu prostě moc "řve". Nemluvě o předválečných vozech. Naštěstí teď už zase značky zůstávají a tak se jich snad dost ještě zachová.
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 20:48:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 10-2014
Já jsem přišel o krásný žlutý plechový UO-24-45.
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 23:21:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3907
Registrován: 11-2006
Sběratel: máš jí udělanou jakou původní sanitku?

Pánové, jelikož většina z Vás tu zná asi karburátor nazpaměť, na rozdíl ode mě, tak mám otázku. Když je Fiat studenej, tak špatně startuje. Otevřu sytič, našlapu plyn a otočím klíčkem, motor naskočí asi tak na 3 sekundy a chcípne. Pak třeba naskočí až po páté, dneska až na podesáté. Pomalu se dostává do otáček, ale jakmile trošku přišlápnu plyn - chcípne. Trvá to cca do zahřátí, pak stáhnu sytič a otáčky jsem už nastavil a ty udrží. Ale ten studený start je na prd. Předpokládám, že kromě karbece moc věcí nemůže toto způsobovat? ale co s tím? když jsem koukal do knížky, tak rozebrat karbec je už docela vyšší dívčí a ani nevím, co bych tam vlastně měl hledat. Stačí to nějak vyčistit? nebo vyměnit nějaké trysky?

Díky.
Pátek, 07. dubna 2017 - 05:22:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 435
Registrován: 8-2012
Mirousi, karburátor rozebrat a vyčistit, trysky profouknout nejlíp kompresorem.Karburátor profouknout taky , ale chce to víc rukou kvůli ucpání průchodů. Možná bude vadná membrána,nebo těsnění, ale spíš ne. Taky můžou bejt nevhodný svíčky- studený nebo teplý. U tý rozborky karbecu si složitý věci napřed vyfotíš, abys pak věděl jak to má vypadat a já si i počítal otáčky na seřizovacích šroubech kvůli pozdějšímu nastavení.
Pátek, 07. dubna 2017 - 17:07:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156
Registrován: 10-2014
Mirous: Jo mám.Trysky bych neměnil,já bych to viděl spíš na konrtolu hladiny paliva v karburátoru,může ti taky tzv."padat" benzín,přes netěsné ventilky v podávacím čerpadle.
Pátek, 07. dubna 2017 - 17:53:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3911
Registrován: 11-2006
Paveljosef: to mi prosím trošku vysvětli s těmi svíčkama..on je nějaký rozdíl studená x teplá svíčka? a jak mám poznat kterou tam dát?

Sběratel: přesně to mě napadlo, že "padá" benzín, ale nenapadla mě už příčina. Teď je otázka jestli nějaké ventilky čerpadla seženu, snad jen nové čerpadlo.
1203 máš hezkou, ta proměna jen zadní části je poměrně značná. Ale i tady máš na fotce původní značky, takže je máš?
Pátek, 07. dubna 2017 - 19:02:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 962
Registrován: 3-2011
mirous: aspoň než ti odpovedia fundovanejší http://www.brisk.cz/technicke-informace/zapalovaci-svicky/servis/ diagnostika-zavad
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

A. Černý
Pátek, 07. dubna 2017 - 19:10:49  
Neregistrovaný host
109.183.129.55
"on je nějaký rozdíl studená x teplá svíčka?" no TVL! [crazy] Je klika, že se některým jedincům dostávaj do pazourů jen ty bolševický ojetiny. Aspoň jsou škody nulový! [biggrin]
Pátek, 07. dubna 2017 - 19:20:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 436
Registrován: 8-2012
No fundovanější asi nejsem, ale takhle od stolu asi takto- teplá svíčka ti odvede málo tepla při spalování směsi, kdežto studená odvádí tepla víc a je tím pádem studenější. Jde o teplotu toho jiskřiště co lítá jiskra, protože když máš blbou teplotu svíčky tak ta se může zasírat tím, že je zalitá směsí, nebo naopak je zalitá nedostatečně a proto motor nejede jak má. Ale to je hooodně zjednodušeně napsáno.Záleží co tam máš zrovna teď za svíce a normálně bych zkusil o číslo vyšší , nebo o číslo nižší. Taky čísla se mění chce to tabulku a převodník, abys věděl co tam správně dát.
Pátek, 07. dubna 2017 - 22:31:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 10-2014
A.černý-někdo má vztah k bolševický ojetině,někdo ke kapitalistický,někdo to má podle finančních možností,ale je myslím zbytečné někoho stírat že neví,ale chce vědět.Někdo s dnešními jangtajmry vyrůstal,někdo je zažil až na ústupu a neměl možnost poznat v praxi třeba jen rozdíl mezi teplou a studenou svíčkou,a v dnešní době hájtech technologií to už asi úplně nejde.Myslím ,že je lepší poradit,když má někdo zájem,než být konsternován jak je vůůůbec možné, že to někdo neví. Asi tak.
Mirous-Jedna značka se ztratila a pak našla no[wink]
Pátek, 07. dubna 2017 - 23:12:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3912
Registrován: 11-2006
Původně jsem na anonymního šťourala, který jistě znal třeba motor nějakého Ferrari nazpamět sotva se naučil číst a psát, nechtěl reagovat, ale je to přesně tak, jak píše Sběratel. Na svém novodobém autě jsem svíčky zatím vůbec měnit nemusel a kdyby na to došlo, koupím stejné, jaké tam jsou od výroby. A nemusím nic řešit. A jelikož poslední bolševickou ojetinu jsme doma měli v mých osmi letech, neměl jsem jaksi důvod tohle někdy zkoumat. Věřte nebo ne, v době před dvanácti lety, kdy jsem si pořídil své první auto, jsem uměl tak maximálně sundat kolo a dnes si většinu nemotorových oprav dělám sám. Takže ono to zkoušení k něčemu bude.
Ale můžu Vás ujistit, že já si nikdy novotou zářící, kapitalistický Rolls Royce, nebo co máte Vy, pořizovat nebudu, a dál se budu zaučovat a poznávat taje techniky na bolševických ojetinách. Někomu to ke štěstí stačí.

Fero a Pavle, Vám děkuji :-)
Pátek, 07. dubna 2017 - 23:25:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8920
Registrován: 5-2002
Taky nepotřebuju znát teplý a studený svíčky, i když je tedy znám. Dám tam to co tam bylo a nebo co mám napsaný v chytré knize k autu či v katalogu. A tady jsem na výletě s bolševickou ojetinou (myslím to auto, ne tu slečnu). Akorát je ta fotka stará čtvrt století a od té doby není půlrok, abych si nepobrečel nad tím, jak jsem se pak lehkovážně bolševické ojetiny zbavil (opět myslím samozřejmě to auto).

Pátek, 07. dubna 2017 - 23:49:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 454
Registrován: 10-2014
Nebreč 353, však máš jiná, pěkná auta (o slečně/paní nemluvě) a že vám to se slečnou klape i po letech, je jistě nad všechny spartaky světa..[happy]
Sobota, 08. dubna 2017 - 05:48:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 437
Registrován: 8-2012
Já o těch svíčkách taky nic nevěděl, ale když jsem zprovoznoval starou oktávku, tak tam žádný svíčky nebyly. Tehdy jsem neměl internet a šel do obchodu koupit to co jsem si půjčil od jednoho majitele oktávky. No a bylo mi řečeno, že ty svíčky neseženu, ale že jsou jiný se stejným parametrem i když mají úplně jiný číslo a pán mi ukázal převodník s tabulkou starerejch čísel a přechod na nový. Taky mi obšírně vysvětli jak jsou ty teplý a studený svíce důležitý, ale to je debata tak na 5 piv a ne na 5 minut. Nakonec mi ten papír věnoval, že má jinej. Někde ho mám ještě schovanej. Normálně nejjednoduší je dát do auta co mají druzí. Jeden z nejcitlivějších vehiklů na svíce bylaJawa 20- 21, tam bylo hodně znát rozdíl v použité svíci. Jinak Mirousi- já Ti fandím , protože se pustit do starýho auta to chce kuráž a je vidět, že se do toho dostáváš, takže si jeď to svoje a za chvíli to budeš znát zpaměti.
Sobota, 08. dubna 2017 - 17:18:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3257
Registrován: 1-2010
V Krumlově u nádraží..

Nesvadbitch
Sobota, 08. dubna 2017 - 18:26:40  
Neregistrovaný host
92.62.237.115
Tak konečně jsem potkal sestřičku mé Camry, jedná se o 2.2 benzín v automatu, pán si jí koupil jako novou u dealera v Georgii, kde v tu dobu pobýval, mimochodem je poslední, kdo má v píseckém okrese cizinkou SPZ. Brzy se chystám na společné focení. Na posledním obrázku má Camry, ten samí motor, jen manuál. [happy]
PI
Sobota, 08. dubna 2017 - 18:36:01  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
(To máte tak, když tak dlouho opruzujete kamaráda, ať vám vyfotí auto souseda jeho babičky, až si to samý i koupí.)

A já si dovolím potěšit oko něčím úplně obyčejným.

transit01
Sobota, 08. dubna 2017 - 20:57:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2122
Registrován: 9-2012
Co to je furt za verglovity bedny? Nasolime poradny jangtajmry.


IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok] Scania R 620 [ok]
Citroen Xantia 1995 1.8i 16V [satan]
" You just hurt my god damn feeling. And that was the last one i had - Eminem"
Neděle, 09. dubna 2017 - 09:33:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9857
Registrován: 7-2006
Poprosím znalce o identifikaci:

Na zadním skle to mělo jakési čínské znaky, ale jeden můj kolega upozornil na kliky z Fiatu Ritmo, takže možná to bude samodomo výroba, těžko říct...
-OndraS
Neděle, 09. dubna 2017 - 11:22:46  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Podle mě je to italský Casalini Sulky, ale má nějaký zajímavý předek.
Neděle, 09. dubna 2017 - 13:15:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3301
Registrován: 9-2006
Rul: Je to tříkolka Casalini Sulky A-18 s motorem Minarelli 50 ccm vyráběná v letech 1971-1975
a předek má naprosto normální (pouze poškozený plast) [ok][wink].


S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Neděle, 09. dubna 2017 - 20:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8922
Registrován: 5-2002
Pár těch bolševickejch ojetin na srazu v Bílině tenhle víkend.







Neděle, 09. dubna 2017 - 20:41:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8923
Registrován: 5-2002
A ještě naše dvě bolševický ojetiny dneska cestou zpátky u pevnosti v Terezíně.

-OndraS
Pondělí, 10. dubna 2017 - 15:58:36  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Feudal - máš recht, já si totiž vzpomněl na název Sulky a pak nasledně vygůglil toto

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/36/Casalini _Sulky_in_Italy.jpg/1200px-Casalini_Sulky_in_Italy.jpg

no a on tomu asi ten nárazník chybí, takže jsem si myslel, že na tom žlutým přebývá následkem tuningu[happy]
transit01
Pondělí, 10. dubna 2017 - 18:20:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2123
Registrován: 9-2012
Bolsevicky Lada okenko.


IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok] Scania R 620 [ok]
Citroen Xantia 1995 1.8i 16V [satan]
" You just hurt my god damn feeling. And that was the last one i had - Eminem"
Pondělí, 10. dubna 2017 - 23:03:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3913
Registrován: 11-2006
353: koukám, že Lady to tam převálcovaly :D
Úterý, 11. dubna 2017 - 20:23:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8929
Registrován: 5-2002
Mirous:
"353: koukám, že Lady to tam převálcovaly :D"
Taky to byl sraz hlavně pro ně.

Dám ti tip na poláka - dneska jsem na svém autě zjistil nečekanou závadu - obě nádobky na brzdovku byly směrem k sobě vlasově prasklé. Nijak to viditelně neteklo, ale pomaloučku polehoučku to sáklo. A podle stop na podběhu, které jsem považoval za staré asi pěkně dlouho a přitom to vůbec nebylo vidět.
transit01
Úterý, 11. dubna 2017 - 21:20:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2125
Registrován: 9-2012
sem si zas krk ukroutil


Erko lehce spotřební, ale i s Fiatem pro mě novinka.
IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok] Scania R 620 [ok]
Citroen Xantia 1995 1.8i 16V [satan]
" You just hurt my god damn feeling. And that was the last one i had - Eminem"
Úterý, 11. dubna 2017 - 22:14:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3915
Registrován: 11-2006
353: díky za tip. Jelikož dělám zrovna brzdy, tak to rovnou vyměním. Kolik si platil poštovné z toho Polska? mně to spočítali na 400,- což bylo docela dost [sad].

Jinak já dneska zjistil jiný, poměrně asi závažný problém. Měnil jsem brzdové trubky a když jsem dělal tu hlavní, co vede pod autem, byla delší asi o půl metru. No a tak jsem přišel na to, že na tom autě vede brzdová trubka přímo do toho rozbočovače a tedy zcela chybí regulátor brzdného účinku zadních brzd. Jsou tam zřejmě jen úchyty, ale jinak nic. Tím pádem teď nevím, co mám dělat. Předpokládám, že svůj význam ten regulátor má, jak to bez toho pak funguje? Regulátor se dá koupit i nás, ale ten zbytek nevím, nehledě na to, jestli ty úchyty nejsou urvaný [sad].



Taky jsem dneska zjistil, že mi z Polska přišel špatný rozměr prachovek a těsnění zadních brzdových třmenů, netušil jsem, že jsou dva rozměry, Poláci to v e-shopu nemají jaksi napsané. A tak jsem dneska neudělal vlastně nic kromě toho, že jsem se strašně navztekal. A tak je auto dál rozebrané a já musím teď vymyslet, co dál.
Úterý, 11. dubna 2017 - 23:11:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6838
Registrován: 12-2005
Omezovač brzdnýho tlaku bejvá poruchovej proto ho lidi vyhazujou. Krom toho že ti bude trochu líp brzdit zadek se zas tak moc neděje ... jen to chce na mokru nebrzdit v zatáčkách ve velkých rychlostech moc silně.... teda pokud neni tvym záměrem využít naplno potenciál zadohrabu a užít si drift. Pak se rozuhození zádě brzdou a následný dokrmení plnym plynem hodí když není kobylek na zbyt.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 11. dubna 2017 - 23:54:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1451
Registrován: 6-2010
Nevím, jestli to patří právě sem, nicméně zajímavý osud jednoho 21 letého "veterána":

http://www.autoforum.cz/zajimavosti/s-timto-mercedesem-21-let-nik do-poradne-nejel-bohata-majitelka-tehdy-ztratila-klice/?utm_sourc e=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Středa, 12. dubna 2017 - 22:26:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 743
Registrován: 3-2006
Ad 353:
To máš hlásit, že se jede na LADA sraz. Kromě červenýho sporáku, modrobílého a bílého třítaktního dvouválce s koloběžkou by se doma nějaká ta žlutá sršeň made in CCCP taky našla. [wink]
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 10:36:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 4-2007
Mirouši, psal jsem ti to dopředu už tady http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3718536 , prostě ten omezovač odmontuj pryč, jezdilo se tak i v zimě na letních gumách a nebyl problém, ve tvém režimu budoucího užívání auta je to bezpředmětné řešit [wink]
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 19:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8932
Registrován: 5-2002
Pavel358:
"Ad 353:
To máš hlásit, že se jede na LADA sraz. Kromě červenýho sporáku, modrobílého a bílého třítaktního dvouválce s koloběžkou by se doma nějaká ta žlutá sršeň made in CCCP taky našla. [wink]
"
Když mi nikdo nenahlásí že má doma žigula, tak to holt nehlásím. V sobotu jedem na jarní jízdu do Vinoře, tak to hlásím...
Pátek, 14. dubna 2017 - 10:21:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3918
Registrován: 11-2006
Hřib: já vím, ale Ty jsi nepsal ať ho vyhodím a naopak si psal, že s ním poláci již nepočítali. Jenže v mém přípaďe s ním počítali (a já ho tam nemám) a teď mám trubku o půl metru delší. Ulevil jsem si, že tam nemusí být. Na polských stránkách jsem se navíc dočetl, že auta, která měla menší zadní pístky, což mám, ho z výroby ani neměla :-)
Sobota, 15. dubna 2017 - 17:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6843
Registrován: 12-2005
Trubku delší neřeš a někam jí tam navohejbej a přichyť... I dánové mi na busíka udělali hlavní trubku asi o půl metru delší.
Buď je možnost zkrátit a znova rozpertlovat .... což já sem bohužel neměl jak vyřešit tak sem před zadní kostkou udělal ladný ohyby (/asi jako jsou v zadu na lednici) přichytil k nosníkům kastle a bylo. Kamarád co mi s výměnou trubek pomáhal se mi směje že je to jedinej busík s chlazenim brzdový kapaliny [biggrin]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Sobota, 15. dubna 2017 - 18:43:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 542
Registrován: 8-2015
Obytný? vůz VW Transporter 2017-04-15 Zlín nábřeží