Diskuse » Archiv 2018 » Hry a simulátory » Staničář » Archiv diskuse Staničář do 20. 10. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Staničář do 20. 10. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 27. července 2018 - 19:36:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 5-2014
Ano, ve skutečnosti jsou prvky (výhybky, návěstidla) vodorovně. V bilderu je možnost tyto umístit svisle i šikmo. Tvůrci je takto nereálně umísťují jen z tvůrčích důvodů, aby si pomohli, ale v simulaci jsou skryta. Nevím, zda-li jde o bonus, ale je to užitečné. V simulaci samotné by se pak takové prvky neměly být viditelné.
Neděle, 29. července 2018 - 20:53:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 8-2013
Ahoj, má někdo tady stanici Plzeň hl.n.?
Úterý, 31. července 2018 - 10:59:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 5-2014
Uwaga uwaga!
Hledáme vedoucí posunu, posunovače, strojvedoucí, výpravčí, kteří se pohybují ve stanici Ostrava hl.n. jenž by svými znalostmi místních technologií a práce nebo pomůckami svých dopravců pomohli s tvorbou gvd do této stanice.
Úterý, 31. července 2018 - 21:20:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 183
Registrován: 8-2005
mAzi.80: Neboj, já na tom pracuju. Hotovo tak cca 80%, bude to hukot.
Úterý, 31. července 2018 - 21:39:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 6-2013
Na tu Ostravu se už těším, párkrát jsem byl na dni železnice na věži a viděl jsem ten provoz, tak mě zajímá, kdo to v jednom člověku celé uřídí [lol]
Kočkopes
Středa, 01. srpna 2018 - 09:05:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 438
Registrován: 10-2017
A to jich na té věži sedí v reálu 5...
Středa, 01. srpna 2018 - 12:56:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 2-2015
Do tý Plzně se asi nikomu nechce - já sem schopnej udělat kolejiště podle reálu[ok], ale grafikon ne[ko].
Středa, 01. srpna 2018 - 16:48:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 5-2014
Teda, pane Pipin... Kdyžtak mail: mAzi.80@seznam.cz Kolejiště OH jsem ti poslal?
Středa, 01. srpna 2018 - 16:54:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 5-2014
Zdendaki, Kočkopes : Tak to se právě uvidí, jak nám ten gvd Pipin zahustí. Jsem zvědavý až to uvidím a rád něco přidám ze svých znalostí. Teď tvořím kolejiště, které se vejde na jeden UHD monitor. Ano, je jich tam pět. Dispoziční, severní, jih, OL, OP. Všichni staví. Pozdejš pošlu fotky.
Čtvrtek, 02. srpna 2018 - 18:43:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 184
Registrován: 8-2005
mAzi.80: Poslal jsem Ti mail.
Čtvrtek, 09. srpna 2018 - 21:31:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 4-2014
Zdravím. Neplánuje někdo postavit ve staničáři staré Zdice a přilehlé traťové úseky Hořovice-Zdice - Beroun z doby kdy tam vládla RZZ AŽD 71 s číslicovou volbou.
Středa, 15. srpna 2018 - 20:29:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2018
Ahoj, jak se do Stagu přidávají vlaky (lokomotivy, vozy atd.)? a mohu si tam nějaké přidělat sám?
Předem dík za odpověď.
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 19:24:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 188
Registrován: 7-2011
Tvorba GVD je o tom že bud si tam urobíš reálne GVD alebo si tam nahadžše čo chceš... lomotívy a vozy nemožeš pridávať. Jeden člen odtialto si s tým dal námahy aby to cele prečistil a dal do poriadku kedže nesedeli výkonu rušňov a ostatné parametre.
Pátek, 17. srpna 2018 - 01:12:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 4-2017
Candy: Spíš do té internetové databáze se nesmí přidávat vozy a lokomotivy ne? Protože pokud si někdo chce individuálně přidat nějaké vozidlo do své složky, tak ať jí tam má. Já se přiznám že jsem si pro svoji Karvinou speciálně upravil Elefanta do takové kombinace, která jezdila a možná sem tam i jezdí, ale nedával jsem ji do internetové databáze, ale kdyby autor té databáze chtěl, abych jí tam přidal, tak by nebyl problém. A jinak dodám, že makám na stanici Karviná hl.n. a zřejmě i s odbočkou Koukolná, uvidíme jestli budu mít na to chuť. Zatím je GVD uděláno z půlky a ještě probíhají časové ladění.
Neděle, 19. srpna 2018 - 10:54:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189
Registrován: 7-2011
tak problem je že ked vydáš GVD tak tam ostatny nebudú tu supravu obrazkov mať, nie je úplne pravda žeby tam nemal nikto čo dávať. Jedna sa o to udržať kvalitu, rozmery a pozadie. To znemaná že pridám tam sériu vectronov s rovnakymi rozmermi 168x50px, na bielom pozadí a roztriedim to tak aby to človek našiel. Skús mi poslať mail kde tieto obrázky máš vo vyššej kvalite a pozriem sa nato. Ja som pre BA potreboval tiež nejaké nové obrazky ktoré už by mali byť dostupne aj online.

Mimochodom Bratislava GVD 2018 po poslednej zmene je hotova na 70% už chýbaju len osobné vlaky a nákladné vlaky. tak snád čoskoro na download
Pondělí, 20. srpna 2018 - 13:00:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 1-2018
Dobrý den, také bych si chtěl upravit nátěr na jednom vozu,
Ale nevím, v čem se to upravuje, Je na to nějaký program?
Úterý, 21. srpna 2018 - 11:24:18  
Neregistrovaný host
Ahoj, snažím se o stavbu nějaké jednoduché mapy. Postupoval jsem podle návodu, ale něco se stalo špatně a vůbec nevím co. [uhoh] Poradil by mi někdo, co mám udělat, když se mi tohle objevuje při otevření mapy v builderu i ve staničáři?
Středa, 22. srpna 2018 - 13:25:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 4-2017
Candy: No, tak co se týče toho Elefanta, co jsem si upravil, tak je to furt kvalitně stejné, jenom jsem prohodil hnací vozidlo, aby to bylo autentické. A žádný strach, už ho mám i připraveného ve složce s Karvinou, takže poté až to půjde ven, tak uživatel jenom ten obrázek hodí do STAGu mezi další vozidla.
Pátek, 24. srpna 2018 - 12:12:09  
Neregistrovaný host
Sorry, že otravuju furt s těma chybama, ale fakt mě to štve.
Když se v mapě, co stavím, pokusím postavit jakoukoli VC, tak na mě vyběhne chyba. Myslíte, že mám blbě KO, nebo něco úplně jinýho?

************** Text výjimky **************
System.NullReferenceException: Odkaz na objekt není nastaven na instanci objektu.
v Stanicar.Koleje.TNavestidlo.NastavBFSuzly(TMapa mapa, TypyCest _typCesty, TPolicko _cil)
v Stanicar.TMapa.nastavBFS(TypyCest _typCesty, TPolicko _cil)
v Stanicar.Koleje.TNavestidlo.ExistujeCesta(TPolicko _odkud, List`1 _vb, TPolicko _kam, TMapa _mapa, TypyCest _typCesty, Boolean _hledejNavestidlo, TInfoCesty& _novaCesta)
v StanicarJOP.JOPControl.MainForm_MouseDown(Object sender, MouseEventArgs e)
v System.Windows.Forms.Control.OnMouseDown(MouseEventArgs e)
v System.Windows.Forms.UserControl.OnMouseDown(MouseEventArgs e)
v System.Windows.Forms.Control.WmMouseDown(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
v System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
v System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Message& m)
v System.Windows.Forms.ContainerControl.WndProc(Message& m)
v System.Windows.Forms.UserControl.WndProc(Message& m)
v System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Messag e& m)
v System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
v System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)


A potom když se pokusím přijmout vlak ze sousední stanice, tak vyhodí tuhle chybu (dole). Tady už vůbec netuším, co dělam blbě. Mám to nastavené stejně jako na jiných stanicích.
Dal by se příp. sehnat nějaký podrobnější návod na KO a traťový souhlas? Díky

************** Text výjimky **************
System.NullReferenceException: Odkaz na objekt není nastaven na instanci objektu.
v Stanicar.Koleje.TNavestidlo.NastavBFSuzly(TMapa mapa, TypyCest _typCesty, TPolicko _cil)
v Stanicar.TMapa.nastavBFS(TypyCest _typCesty, TPolicko _cil)
v Stanicar.Koleje.TNavestidlo.ExistujeCesta(TPolicko _odkud, List`1 _vb, TPolicko _kam, TMapa _mapa, TypyCest _typCesty, Boolean _hledejNavestidlo, TInfoCesty& _novaCesta)
v Stanicar.Koleje.TNavestidlo.PostavCestu(TPolicko _odkud, List`1 _vb, TPolicko _kam, TMapa _mapa, Boolean _pridejnazasobnik, TypyCest _typCesty, List`1& _messages)
v Stanicar.Koleje.TZasobnik.ZkusPostavitCesty(TMapa _mapa)
v Stanicar.TCesty.ZkusPostavitCesty(TMapa _mapa)
v StanicarJOP.JOPControl.timer1_Tick(Object sender, EventArgs e)
v System.Windows.Forms.Timer.OnTick(EventArgs e)
v System.Windows.Forms.Timer.TimerNativeWindow.WndProc(Message& m)
v System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)
Pátek, 24. srpna 2018 - 14:07:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 4-2017
@DendisCZ Nevím jak ty, ale když jsem stavěl/stavím Karvinou+odb.Koukolnou, tak mi stačil jenom návod co je k Builderu a řídil jsem se po vzoru jiných stanic a celkově mi to funguje jak má. Tady bych to viděl že to budeš mít blbě propojené.
ticho
Sobota, 25. srpna 2018 - 00:17:34  
Neregistrovaný host
DendisCZ:
"Ahoj, snažím se o stavbu nějaké jednoduché mapy. Postupoval jsem podle návodu, ale něco se stalo špatně a vůbec nevím co. [uhoh] Poradil by mi někdo, co mám udělat, když se mi tohle objevuje při otevření mapy v builderu i ve staničáři?
"
Máš v xml stanice blbě sekci s GVD. Dělá to ... Zkontroluj si syntaxi v Notepad++.
Pokud nepomůže, tak vlož do GVD nějaký vstup a výstup a udělaj aspoň jeden vlak, mně to pak přestalo padat. Dokud tam nic nebylo tak asi podobný error.
ticho
Neděle, 26. srpna 2018 - 13:57:13  
Neregistrovaný host
GVD jsem vymazal a tím se zbavil té první chyby, ale ty z druhého postu zůstaly. Úplně jsem překopal čísla kolejí a furt nic...
Neděle, 26. srpna 2018 - 22:33:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 4-2017
Ty Dendis, Proč se mi zdá že nemáš propojené tunely? Protože to je možná i ten důvod proč to padá, protože jestli nemáš ty tunely propojené, tak to vstupní návěstidlo tudíž nemůže postavit cestu, protože "nemá" kam a vlastně proto ti třeba nejde postavit VC do mezistaničního úseku, protože to návěstidlo nemá kam postavit cestu. Zkus ty jednotlivé tunely propojit s tím druhým tunelem ke kterému mají patřit a poté to zkus otestovat.
Pátek, 31. srpna 2018 - 18:43:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2017
Dovoľujem si uverejniť moju prvotinu, ktorú som dotiahol dúfam do šťastného konca (Ďakujem Zdendakimu za pomoc pri úprave koľajiska). Pokiaľ by niekto našiel chyby alebo mal pripomienky na vylepšenie, kľudne píšte [happy]

application/octet-stream
Kysak 2018.rar (36.0 k)

Pondělí, 10. září 2018 - 22:53:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 4-2018
Zdravím. Potřebuju poradit. Hraju teď Děčín 2.01 a přijíždí mi ráno rychlík R788. V poznámce má napsané, že má mít čištění, plnění vodou - na střed. Ale já nevím kde je ten střed? Kam ho mám poslat? Na jakou kolej? Díky!
Úterý, 11. září 2018 - 14:47:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 7-2015
Chtěl bych si upravit pár vlaků v jedné oblasti a při načtení ve Stagu mi vyskočí tato hláška, nevíte co s tím?
Úterý, 11. září 2018 - 17:17:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 9-2009
co.: dunihlav11
Hraji teď Kysak. Pěkné, vyvážený provoz (žádné běsnění). Chybu jsem zatím nenašel. Jen malé, téměř kosmetické připomínky: V informačním okně vlaku mi chybí počáteční a konečné stanice vlaku (příklad v obr. 1)). Dále u nových stanic vítám pravidlo, uplatňované např. Mardukem11, že vlak zastavuje ve stanici u peronu a ne až u návěsti (příklad v obr.2). Jinak palec nahoru.
Neděle, 16. září 2018 - 15:18:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 4-2018
Hrajete někdo Prahu hl.n. sami? Jak to zvládáte? To přece jeden člověk nemůže dávat... [crazy]
Prosím o rady [wink]
bulik4lg
Pondělí, 17. září 2018 - 09:19:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 9-2016
robin.tell:
"Hrajete někdo Prahu hl.n. sami? Jak to zvládáte? To přece jeden člověk nemůže dávat... [crazy]
Prosím o rady [wink]"

Praha hl.n. existuje v několika verzích, o které je řeč?
V čem konkrétně bys potřeboval poradit?
Úterý, 18. září 2018 - 21:23:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 4-2017
Zdravím všechny. Mám takový problém a to takový že mi Builder z ničeho nic háže error (viz. obrázek), ale já ne a ne přijít na to kde najít tu chybu. Předtím jsem v klidu pracoval na své stanici a najednou mi to ukázalo tento error a zároveň Staničář blokuje i otevření té stanice, takže celkem na prd. Můžete mi prosím vás poradit jak to vyřešit?
Úterý, 18. září 2018 - 21:45:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 78
Registrován: 5-2014
Zdravím hráče.
Majster Pipin vytvořil GVD do mé demo stanice Ostrava hl.n (OH)
Uveřejňujeme ji tak k testování.
V tomto čase pracuji na nové verzi kolejiště OH.
Poté v ní budu upravovat a vylepšovat již vytvořený GVD.
application/octet-stream
Ostrava Hl.n.rar (384.2 k)
Středa, 19. září 2018 - 08:08:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 650
Registrován: 6-2007
Tatar: Vzpomeň, který poslední prvek si umístil. Mi to dělá kříž (90° křížení), proto jej vůbec nepoužívám
Středa, 19. září 2018 - 08:57:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 4-2017
Jako co si možná pamatuju, tak poslední prvek co jsem použil bylo cosik dvoukolejného, prostě dvoukolejná kolej, která byla jiná než ty základní koleje, ale teď za boha ho nemůžu najít jak v Builderu, tak ani v Poznámkovém blolu.
Středa, 19. září 2018 - 23:25:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 5-2014
Tatar: Dělá to kříž + a políčko s dvěma šikmými kolejemi v rozích ( nepoužitelný prvek), po jehož umístění přijde smrt a oblast zůstane poškozená a neotevřitelná v builderu. Jediná záchrana je otevřít oblast v poznámkovém bloku a parazit vymazat.
Čtvrtek, 20. září 2018 - 07:22:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 4-2017
mAzi.80: A asi nevíš jak se to v poznámkovém bloku jmenuje co? [proud] Jako taky mě to napadlo to dnes v poznámkovém bloku projít a zkontrolovat, ale bude to fuška to najít. Ale zatím díky za pomoc.
Čtvrtek, 20. září 2018 - 08:00:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 4-2017
No, tak chybu jsem našel, smáznul, ale teď mi Builder ukazuje zase jiný error. Už pomalu přemýšlím, jestli ta stanice není kompletně mrtvá.
Čtvrtek, 20. září 2018 - 08:51:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 80
Registrován: 5-2014
Tatar: Tam ti to píše řádek 3 pozice 70. Otevři v poznámkovém bloku a najdi si to a podívej co je na tom znaku špatného.
Čtvrtek, 20. září 2018 - 09:57:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 4-2017
No, nějak to tam vypadá že to je vše dobře a to stejně jako předtím a nebo když to srovnám s nalezenou zálohou stanice, tak je to v řádku všechno stejné a shodné. Prostě kašlu na to, když jsem naštěstí nalezl zálohu, která mi ušetřila neskutečně hodně práce. Ale i tak díky za pomoc a příště už si dám pozor co vkládám za prvek.
Pátek, 21. září 2018 - 15:50:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 6-2005
to robin.tell:
já teď jedu Praha-hl-n_2018 a máš pravdu je to fičák. Ale dá se zvládnout. Rychlost používám max. na 3, ve špičce většinou na 1. Jinak ztratím přehled a jde to do kopru. A je fakt, že jsem za hoďku vykoukanej jako sova. [proud][crazy]
Error
Sobota, 22. září 2018 - 12:49:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 221
Registrován: 4-2010
mazi.80 + Pipin

Velke diky obema za skvelou Ostravu, oblast ve ktere je porad co delat, jak je videt i z prilozeneho obrazku. [jidlo] Najdou se jen zanedbatelne chybky v posunu, tak je casem poslu na mail, az budu mit odehrano vice. [vypravci]
Neděle, 23. září 2018 - 21:16:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 5-2014
Error: Díky, na Ostravě se pracuje, hrej a piš.. 😉
djst
Úterý, 25. září 2018 - 16:27:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 872
Registrován: 8-2014
Pinpinela:
"Dále u nových stanic vítám pravidlo, uplatňované např. Mardukem11, že vlak zastavuje ve stanici u peronu a ne až u návěsti (příklad v obr.2)."

Kdysi jsem si s touto myšlenkou taky pohrával a zkoušel, ale problém je v tom, že to pak při změně čísla vlaku různými způsoby blbne, tak jsem to zavrhl.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Úterý, 25. září 2018 - 22:53:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 3-2016
djst:
Asi by to chtělo konkrétní příklad (třeba soukromě).Jsi zkušený borec a zajímá mě to.
V mých simulacích,kde je perónostavění jsem žádný problém nenašel.
Bez problému lze v peroně udělat i odvěs/přivěšení a nově načíslovaný vlak jede jak má.
Než jsem zveřejnil první stanici s perónostavěním,tak jsem to otestoval ve své zkušební simulaci (osm stanic s dvojkolejkou,jednkolejkou,autoblokem,nebo bez něj a všechny stanice jsem předělal na perónostavění) a nechal jsem jezdit uvnitř oblasti Os vlak,který měl nejneuvěřitelnější manipulace,včetně přivěšení přípřeže,nebo odstupu postrku,přečíslování apod tam i zpět.
Všechno bylo OK.
Nepopírám,že jsou situace,kde je perónostavění na obtíž.Např.nákl.vlak s manipulací vjíždějící na takovou kolej zastaví taky u nástupiště a musí se změnit na posun a následně zpět na vlak (např.Bezděz,kde jsou pouze dvě dopravní koleje a třeba se odvěšuje postrk).
Jistě má taková obsluha svoje specifika a je třeba vyzkoušet co a jak.
Podle mě je důležitá zpětná vazba,ale zatím nikdo nějaký problém v mých simulacích s perónostavěním nezmínil...
Pokud se to někomu nelíbí,není to zas takový problém,zveřejnit simulaci ve dvou verzích - s perónostavěním,nebo klasika od klacku ke klacku.Ale nikdo tady zatím perónostavění (to je strašný slovo) nenapadnul.
balik
Středa, 26. září 2018 - 11:09:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2399
Registrován: 11-2002
Marduku, generace "otců zakladatelů" [lol] (pokus o vtip, prosím o pochopení [biggrin] ) řešila tento problém možná před dvanácti lety (totoletí…). Vše má svoje pro a proti, ale víceméně z dobrých důvodů se zvyklosti ujednotily na postupu "staniční kolej" = "celá peronizovaná".

Je třeba si uvědomit technickou podstatu fungování a z ní plynoucí omezení: Pokud má vlak ve stanici zapsaný pobyt (např. stavi st = "Ba" kol = "1" cas = "00:08" kpov = "0" ; tím je myšlen i příjezdový čas končícího vlaku v poslední stanici), tak se do stanovené doby (0:08) přilepí k poslednímu* "peronnímu" políčku na staniční koleji (políčko v dané koleji, které má ještě příznak text = "1/Ba" ). No a jakmile mine přednastavený čas, dá se vlak sám od sebe do pohybu, dokud se mu něco (typicky návěstidlo) nepostaví do cesty; (tedy stál-li již před návěstidlem v poloze stůj, nepohne se nikam; stál-li teprve "u peronu" vzdáleného od návěstidla, dá se do pohybu na staniční koleji, opustí peron a sjede si až k návěstidlu v poloze stůj).

Jaké "protesty" tedy připadají v úvahu proti "Tvému" systému:
Problém sám o sobě už je "hledání" vlaku kurzorem na staniční koleji (která celá je indikovaná červeně** a já nevím, kam přesně hmátnout na vlak stojící u "peronního" políčka - abych viděl-F1 nebo provedl manipulaci -kontextové menu vlaku).
Nebo: Přistav (jako posun) soupravu k nástupišti (sjede až k návěstidlu) a načísluj ji jako výchozí vlak (který pokračuje jízdu ve stejném směru).
Nebo, stejný případ: Končící vlak (přijede třeba ve směru zleva doprava) přečísluj na výchozí ve stejném směru (pokračuje doprava).
Samozřejmě, že to půjde, když s nimi budeš na koleji různě kouzlit a obracet si je F5 doprava-doleva-atakdále. Ale chtěli jsme se tomu vyhnout. Samozřejmě, že tím pádem "my" zase musíme kouzlit v jiných situacích. Prostě něco za něco a doteď nám to (asi většině "stavitelů") připadalo v základní variantě jako lepší řešení.

Dále třeba z důvodu korektního chování při rozpojování souprav složených z krátkých vozidel (tj. méně než 20m, typicky: šukafóny s krabičkama) nebo vůbec z důvodu možnosti "mít kam šáhnout" při posunu/spojování/rozpojování/odstavování souprav, zejm. u manipuláků nebo na odstavných kolejích, je vhodné rozpočítat délku staniční koleje tak, že těsně před návěstidlem umístím jen desetimetrová políčka a delší políčka soustředím "doprostřed" koleje. (Oč jde: Odpojím mašinu; na políčku s mašinou je jedno kontextové menu - můžu dát příkaz spojit, otoč, vytvoř vlak/posun, CV, atd.; na políčku se zbylou odpojenou soupravou je jiné kontextové menu - otoč, připojit, CV atd.; kdybych rozpojoval vlak na jednom delším (třeba dvousetmetrovém) políčku a zůstala mi současně na tomtéž políčku mašina (20m) i souprava (třeba 150m), tak se nemám jak dotknout mašiny a zvolit její kontextové menu; tam pak závisí, co odkud kam přijelo a jak je natočeno při spojování/rozpojování, každopádně bych se připravil o důležité "operativní nástroje" pro manipulaci se soupravami a proto tomu musím předem přizpůsobit už stavbu kolejiště). No a tyhle ohledy taky nejsou zcela kompatibilní s Tvým způsobem peronizace.

* Přesněji řečeno - on asi o jedno políčko přejede, tzn. našlápne si ještě na nejbližší další políčko, na kterém pak zjistí, že "už není u peronu" a tam to teprve zařízne.
** Možnost nabarvit v nastaveních Staničáře hnací vozidlo fialově nebo jinak (odlišně od červené barvy obsazeného kolejového úseku) vůbec neuvažuji - to prostě na JOP neexistuje.

Středa, 26. září 2018 - 17:02:46  
Neregistrovaný host
Zdravím všechny nadšence Staničaře jako jsem já [happy] Jelikož stale na internetu hledám nějaké nové tratě a už nevim, kde hledat něco kvalitního, tak mě napadlo vytvořit web, kde by se našli všechny dostupné tratě [happy]. Nejsem žádný profík, ale jednoduchý web bych zvladl. Takže pokud by jste mě chtěli podpořit, tak mi dejte věděť na email svoboda.25@seznam.cz a nebo přímo tady a když bude dobrá odezva něco vytvořim a společně vyberu s vámi, co tam přidáme za tratě i s nějakým dobrým popisem a tak podobně [happy] Díky
Středa, 26. září 2018 - 17:59:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 304
Registrován: 3-2009
mAzi.80: Moc díky za tu Ovu. Ja mám nový win10 a nedokážu překopat tu Ovu rar na xml. Prosím moc o rady,děkuji. Případně moc prosím o vydání ve verzi .xml

(Příspěvek byl editován uživatelem mw36.)
Středa, 26. září 2018 - 19:01:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 3-2016
baliku dík za reakci.OK.
Jen si myslím, že většina uživatelů ke Staničáři přistupuje jako ke hře a HV má barevně odlišené od zbytku obsazené koleje.Pak je to vizuálně hezčí,když vlak zastaví u nástupiště.
Co mi vadí nejvíc je ale to,jak (v některých stanicích) vlaky krátí jízdní dobu. Místo aby po 400 metrech minul návěstidlo, tak v čase prav.odjezdu schodí odjezd a maže. A pak třeba stojí v první zastávce 2 minuty.
Ale je mi jasný,že tohle jste všechno důkladně řešili [happy].
balik
Středa, 26. září 2018 - 19:43:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2401
Registrován: 11-2002
Marduk:
Tak je možná pravda, že já a eště dva další, o kterých vím, jsme simulanti (JOP). Čili vy čtyři ostatní, co na tom taky frčíte a přistupujete k tomu jako ke hře, máte sice většinu. Ale moc vás teda taky není. Že by mě to přesvědčilo... [nene]
[biggrin] [lol] [rofl] [wink]
Čtvrtek, 27. září 2018 - 18:00:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 5-2014
Mw36: .rar je přípona archivu, čili extrahovat!
Středa, 10. října 2018 - 09:54:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2017
Poslal by prosím někdo Českou Lípu ke stažení. Rád bych si toto JOP DOZ zahrál, děkuji.
Středa, 10. října 2018 - 21:52:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 8-2013
Ahoj, můžu se zeptat jak je na tom grafikon Prahy Vršovic? děkuji za odpověď
Čtvrtek, 11. října 2018 - 22:22:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 281
Registrován: 7-2014
Tak teď mydlim (mou domovskou) Ostravu hl.n., je to nářez, ale mám problém se spádovišti. Díl určený na kopec projede přes začátek obvodu SpOL/SpOP, tam se zastaví a hotovo. Dělám něco špatně nebo je něco špatně v těch spádovištích?
Ostrava/Pardubice/Praha
Pátek, 12. října 2018 - 11:11:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 307
Registrován: 3-2009
TommyX: Vámi popisovaná situace,nastane v případě,kdy máte udělen souhlas a posun je na cestě ze spádoviště. Tudíž se Vám tam "potkají" dva posuny proti sobě. Proto je nutné vždy zkontrolovat volnost koleje,než postavite pos.cestu do Sp. [vypravci]
Pátek, 12. října 2018 - 21:26:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 5-2014
TommyX Špatně děláš to, že klikáš hned za návěstidlo směrem ze
ze spádoviště. Je nutno kliknou dále až za třetí políčko směrem do spádoviště, neboť je tam skryté spádovištní návěstidlo. To se využije, když chceš jen zaparkovat kutalu na kopci aniž by ti ujela do kutaliště anebo častěji na levém když potřebuješ odstupující mašinu od končícího vlaku ( třeba 515) vykličkovat na kopec pak 509 pak kolem st.2 a dál třeba křížem po 204 do depa.
Není to tvoje chyba, ale moje, jelikož jsem nevydal žádné návody. Takových fint je tam víc.
Časem to napravím.
Sobota, 13. října 2018 - 08:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 7-2014
Pánové, díky, už to chodí jak má.[vypravci]
Ostrava/Pardubice/Praha
Pondělí, 15. října 2018 - 23:46:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 8-2013
Ahoj, má někdo stanici Šumperk, Olbramovice nebo Tanvald či nějakou stanici na trati 226 krom Č.Velenice a Veselí nad Lužnicí. Děkuji za odpověď.
JablickoJOP
Úterý, 16. října 2018 - 09:44:13  
Neregistrovaný host
Vím pouze o dálkovině Praha Benešov
Úterý, 16. října 2018 - 15:46:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 9-2009
Tanvald existuje, ale chtělo by to udělat aktuálnější GVD.[new]
text/xml
tanvald_0-21.xml (635.7 k)
Středa, 17. října 2018 - 21:32:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2018
Díky za tu Ostravu, donutilo mě to udělat si zde profil... zatím jsem našel 2 chyby a to u vlaku 3380 ať jsem očísloval jedním, nebo druhým číslem, tak jsem z toho měl Sv OH - OSv, ve Stagu naopak u obou variant vidím jízdní řád s body Ost zSt a OH.... tak nevím kde je chyba a druhý problém je délka souprav na / z OV, které se nevejdou na kusou kolej na vstupu / výstupu z vlečky...
Jinak palec nahoru!
Sobota, 20. října 2018 - 01:45:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 84
Registrován: 5-2014
jiri_prag : Díky i za Pipina. Opraveno. Pracuje se na nové verzi.
application/octet-stream
OH1018.rar (381.5 k)