Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Dopravci a linky » Archiv diskuse Dopravci a linky do 23. 07. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Dopravci a linky do 23. 07. 2018

dolů
   autor příspěvek
Středa, 04. července 2018 - 08:02:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 5-2002
Aha, takže ještě větší levárna, než jsem si myslel.
Když se spolu chtějí dva dohodnout, je obvykle úplně jedno, kdo zemi právě vládne
Martinmarilynmanson
Středa, 04. července 2018 - 09:15:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10630
Registrován: 12-2007
A napsat toto na Ministerstvo dopravy?
Be clever - use public transport!
Pajzák
Středa, 04. července 2018 - 09:38:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1894
Registrován: 6-2015
Hezké:

Linka 125850/2, 36 km, 120 Kč
Linka 134570/2, 140 km, 220 Kč
Linka 359390/4, 76 km, 120 Kč

Jestli se k tomu fakt dějí i ty věci s jízdenkami, tak je to zajímavý způsob přivýdělku. A popravdě řečeno mě teď nenapadá nic, co by na tom mohlo být protiprávního. Jízdenky se koupí předem přes AMSku, doklady o jejich koupi tedy budou existovat, spoj fyzicky pojede, licence je zřejmě v pořádku, a dokázat, že jde vlastně o podvod, asi nebude jednoduché.
Synergy
Středa, 04. července 2018 - 12:05:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 987
Registrován: 8-2005
To by mě zajímalo, jestli se vlezou do věcně usměrňovaných cen vydaných v cenovém výměru. Řekl bych na pohled, že ne.
Pajzák
Středa, 04. července 2018 - 12:38:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1896
Registrován: 6-2015
Asi vysoké náklady...
Pajzák
Středa, 04. července 2018 - 13:55:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1898
Registrován: 6-2015
Tak zastávku č.12 Brno, hlavní nádraží jsem našel. Fakt by mě zajímalo, kdo mohl tuhle zastávku náhradní dopravy ležící přímo vedle tramvajových kolejí schválit jako výstupní i nástupní pro dálkovou linku. Mimochodem, jízdní řád samozřejmě nikde.
Středa, 04. července 2018 - 17:05:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 543
Registrován: 1-2016
No hlavně jestli ten boblickobus opravdu pojede a bude tam zastavovat a sejde se s nějakou náhradní dopravou (které bude dost), tak to chci vidět. Ono asi kdyby chtěl chlapec na Grand nebo Zvonařku, musel by zaplatit, že... Ale jak píšeš, že takovou chujovinu dotyčný vymyslí, to mě nepřekvapuje, ale že to někdo schválí? Doufejme jen, že nezapomněl na to, že podjezd má určitou výšku, aby to nějaký ten řidič sváteční dálkové "linky" nenapasoval pod podjezd, kdyby jel s něčím vyšším jako loni Zelený co se trefil o kus dál ;-)

PS: Co je to vlastně za "linku"?

EDIT: Už jsem to našel v historii. No to je teda paskvil zase. Chudáci co se na to nachytají na nějaký delší úsek...

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Středa, 04. července 2018 - 17:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11320
Registrován: 4-2006
734 a podobné vraky se tam vejdou. A že mu to schválí? Jeho styl je hrozit jim soudy a tak to radši schválí. Nedivím se jím chtějí mít klid od takovýho opruzátora.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pajzák
Středa, 04. července 2018 - 18:16:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1899
Registrován: 6-2015
Podjezdem se podle mě jezdit nebude. Ta zastávka je dnes navíc využívána linkami 47 a 49.
DAILY BUS
Středa, 04. července 2018 - 22:53:57  
Neregistrovaný host
Veselé na tom je to, že mu nějak ty spoje nejezdí... Minulý víkend nevykonané spoje, na tento prodloužený víkend jich nasekal dvojnásobek a zase nejedou...
DAILY BUS
Pátek, 06. července 2018 - 08:01:42  
Neregistrovaný host
Poškozování cizí věci... Miloušku to neděláš dobře s těma cetličkama... pan primář na pondělní vizitě z toho nebude mít radost... [uhoh]
Pátek, 06. července 2018 - 14:22:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13965
Registrován: 12-2007
Mimochodem, Rybná 24 v Praze 1 coby sídlo onoho CDAP s. r. o. je adresou nejčetněji využívanou coby tzv. virtuální sídlo.

V tuto chvíli má na této adrese uvedeno sídlo cca 4700 (!) firem, viz https://regiony.kurzy.cz/praha/rybna/716-24/.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Pátek, 06. července 2018 - 17:23:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 501
Registrován: 2-2014
A co je na tý adrese tak zázračného a proč to tak dělají?
SWAGER
Pátek, 06. července 2018 - 19:54:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 712
Registrován: 4-2013
pouze fiktivní adresy, jsou ve většině případech ... pouze na schránkách.....a to je tak asi všechno....mohu potvrdit ,jako doručovatelka jsem toto viděla snad milionkrát, fakt radost tyhle firmy doručovat[uhoh]
Pátek, 06. července 2018 - 21:04:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13966
Registrován: 12-2007
Rybná 24, Praha 1 je jedou z adres, do kterých je sídlo společnosti udělováno přímo firmou specialializující se na tuto věc (přičemž předmětné firmě nepatří zdaleka celý onen dům, ale jen jeho zlomek, což je dohledatelné mj. v katastru nemovitostí).

Viz mj. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/v-jednom-dome-sidli-3746-firem- nejsme-podvodnici-tady-se-nen/r~496e45526bd411e7bc9f002590604f2e/ ?redirected=1530903624 (rok starý článek, kdy mezitím se počet firem se sídlem na Rybné 24 zvýšil cca o tisíc!)

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Pátek, 06. července 2018 - 21:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 4-2011
Je nemálo firem, které si fakt nepotřebují pronajímat fyzický kancl, třeba trojice mladých borců, co dělají design webovek a veškerou "firmu" mají v notebooku a třeba tam (v kanclu) půl dne ani nejsou. Což se podle mě o přepravní firmě asi tak jednoznačně říct nedá...

Jinak nechápu slečnu doručovatelku: firmy, které si objednají službu "virtuálního sídla", mají v ceně přebírání pošty (na recepci), případně velkou schránku s názvem firmy, kterou si klient chodí vybírat. Jaké potíže s doručováním jste mohla mít, to je mi záhadou... leda tu chybějící schránku...
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pátek, 06. července 2018 - 22:07:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 713
Registrován: 4-2013
bohužel nemálo firem si poštu kolikrát nevybíraly......jinak takzv. fikt. doručování,tkzv firem, které vznikají a hned zase zanikají pouze za účelem se vyhnout, nějakému úřednímu rozhodnutí,uvádím to jako z mnoha možných případů,nikoho konkrétního nemyslím, kde není žádná recepce, kolikrát ani ta schránka,a přesto musíte dle zákona doporučenou zásilku oznámit, a pak po desíti dnech, pokud tam není schránka či jiné dohudnuté místo,.... vrátit, buhužel to zabere plno úřadováního, a to nemluvíme o jedné firmě ,ale o desítky firem za týden...třeba pouze na jednom okrsku...., nestěžuji si , musíme to dělat,ale je to opravdu někdy vyčerpávající...něco jiného je když firma normálně funguje a má virtuální sídlo, jak jste uvedl, tak opravdu není důvod si na něco stěžovat[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem verča.)
Krematorium
Sobota, 07. července 2018 - 18:27:45  
Neregistrovaný host

Ani na jiných zastávkách nejsou jízdní řády zrovna aktuální.
Martinmarilynmanson
Neděle, 08. července 2018 - 12:01:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10631
Registrován: 12-2007
Teď koukám, že skončila linka 140100 Praha - Domažlice dopravce ARRIVA Střední Čechy [coze][coze]
Be clever - use public transport!
KD
Neděle, 08. července 2018 - 13:09:05  
Neregistrovaný host
Tak zastávku č.12 Brno, hlavní nádraží jsem našel. Fakt by mě zajímalo, kdo mohl tuhle zastávku náhradní dopravy ležící přímo vedle tramvajových kolejí schválit jako výstupní i nástupní pro dálkovou linku. Mimochodem, jízdní řád samozřejmě nikde.

Toto mě celkem zajímá. Předpokládám, že myslíš tu zastávku, která je před viaduktem - zastavuje tam linka 94 ve směru na Komárov (a teď možná i něco víc) + NAD za vlaky. Tedy ta zastávka, kde MmB neschválil zastavování zaměstnaneckých linek s odůvodněním, že tam autobusy nedotovaných linek a autobusy objednané soukromými subjekty nemají co dělat, a odeslal tyto linky na manipulační zastávku vedle AN Grand na ul.Benešova. Tedy nepředpokládám, že by zrovna v tomto případě MmB měřil různým metrem (byť samozřejmě záleží, který úředník to má zrovna na starosti), takže předpokládám, že se tam zastavuje na černo, čemuž by i odpovídala absence JŘ. Tak myslím, že pokud to takto je, jistě by někomu ze zde diskutujících stálo za to udělat teplý bonz (ideálně s fotodokumentací) - ono na porušení licence lze dnes svést téměř cokoliv.
Pajzák
Neděle, 08. července 2018 - 16:30:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1906
Registrován: 6-2015
Ne, myslím původní zastávku linky 82, dnes 47 a 49. Naproti VZP. Pravděpodobně je to ta tvoje "manipulační."

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Neděle, 08. července 2018 - 17:35:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 714
Registrován: 4-2013
no tý ....140100 jsem si taky všimla, takže poslední linka" ala čsad"[auto] mezi Plzní a Prahou skončila, pokud nepočítám 490820 sváteční Tachov....je mě z toho smutno,[sad] ale taková je holt doba...
Pondělí, 09. července 2018 - 09:31:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 544
Registrován: 1-2016
Tak u té zastávky pak alespoň částečně odpadá ta NAD za vlaky, ty se spíš točí hned u nádraží u viaduktu, tady až tolik ne. Občas se to používá pro výstup linek na Grand, když je u Grandu zaplněno. Jinak si myslím (ač jinak je parkování kalamita nejen v této lokalitě a každé místo dobré), že u Grandu by opravdu pomohlo rozšíření nástupiště na úkor toho parkování - alespoň částečně. Ať už by se najíždělo přímo z Benešovy nebo normálně 3. řada z nádraží).
Pro ty, co jedou rychle někoho vyzvednout / zavézt na bus, by tam stačilo pár K+R míst v té stejné řadě s novými zastávkami a kdo potřebuje zaparkovat, tak většinou je místo téměř vždy za závorou (v případě tarifu třeba 30 minut zdarma nebo za minimální poplatek by to nebyl problém)

Edit: Jinak by mě zajímalo (pokud nebudu řešit co je to za linku a že zřejmě ani nejezdí, nevyvěšení JŘ na zastávce atd.), kolik cestujících pochopí, co je to za zastávku a kde mají čekat. Mě osobně by vůbec nenapadlo, že je to tahle, hledal bych ji právě někde u nádraží ne-li přímo u šalin ;-) Už by bylo logičtější ji označit jako "Grand" nebo "Benešova" s upřesňující poznámkou k tomu, že je přímo na ulici u VZP apod. ;-) Ale Boblick to ví jistě lépe ;-)

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Pajzák
Pondělí, 09. července 2018 - 10:01:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1907
Registrován: 6-2015
Tak ona se jmenuje Hlavni nadrazi, tak ji tezko muze nazvat jinak. A o NAD za vlaky jsem nic nepsal.
Mauricio
Pondělí, 09. července 2018 - 12:35:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8970
Registrován: 4-2005
Hlavně by stačilo, aby parkování u Grandu nestálo 50 Kč/hod. To si nedovolí ani v Praze. Jinak ta zastávka bude ta manipulační.
Pondělí, 09. července 2018 - 13:29:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11332
Registrován: 4-2006
Ad Focus garantuji ti že 90% firem na té adrese jsou pouze šmeliny. Navíc pokud podnikam poctivě nemusím se bát.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 09. července 2018 - 14:45:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11333
Registrován: 4-2006
Zajímavá směs na výluce u Bolky
Busline, Břežanská,Bítešská,Safe travel,Sůra,Retrobus,VIP Line,Hlávka,
Foto bude ve středu
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Kajak
Pondělí, 09. července 2018 - 15:13:51  
Neregistrovaný host
Ad Ares: Možná mám špatný oči. Ale na většině busech vidím firmu BusLine LK s.r.o.
Pondělí, 09. července 2018 - 15:16:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 545
Registrován: 1-2016
Pajzák: tu NAD jsem psal původně já, protože původně jsem měl za to, že se jedná o stejnou zastávku vedle východu z nádražní budovy ;-) Tady u té manipulační to pak samozřejmě víceméně odpadá. Oficiální název do JŘ samozřejmě, možná někam do poznámek (v kterých je mistr :-D ) by to mohl upřesnit, myslím že fakt nebudu sám, kdo by tu zastávku asi ani nenašel ani na několik pokusů ;-)
Pondělí, 09. července 2018 - 15:56:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11334
Registrován: 4-2006
Kajak nemáš. To je nutnost. Busline vyhrál výluku a najímá si dopravce. Vůz by měl být označen že se jedná o subdodávku. Žádný dopravce nemá na takové výluky dost vozů a řidičů. Je tam min 25 vozů. A dostávají šanci i dopravci kteří by takovou výluku nikdy ujezdit nemohli. Safe travel,Břežanská,Hlávka,Sůra
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Úterý, 10. července 2018 - 05:29:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 945
Registrován: 2-2005
verča:
"bohužel nemálo firem si poštu kolikrát nevybíraly......jinak takzv. fikt. doručování,tkzv firem, které vznikají a hned zase zanikají pouze za účelem se vyhnout, nějakému úřednímu rozhodnutí,uvádím to jako z mnoha možných případů,nikoho konkrétního nemyslím, kde není žádná recepce, kolikrát ani ta schránka,a přesto musíte dle zákona doporučenou zásilku oznámit, a pak po desíti dnech, pokud tam není schránka či jiné dohudnuté místo,.... vrátit, buhužel to zabere plno úřadováního, a to nemluvíme o jedné firmě ,ale o desítky firem za týden...třeba pouze na jednom okrsku...., nestěžuji si , musíme to dělat,ale je to opravdu někdy vyčerpávající...něco jiného je když firma normálně funguje a má virtuální sídlo, jak jste uvedl, tak opravdu není důvod si na něco stěžovat[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem verča.)"
Kdyby nebylo spousta institucí (pověstné jsou tím například banky) zabedněných v minulém století, komunikovali by s firmami výhradně prostřednictvím datových schránek, jež jsou pro firmy povinné a veškerá tato nesmyslná činnost by vám odpadla.
Úterý, 10. července 2018 - 09:07:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 5-2006
Huples:
"verča:
"bohužel nemálo firem si poštu kolikrát nevybíraly......jinak takzv. fikt. doručování,tkzv firem, které vznikají a hned zase zanikají pouze za účelem se vyhnout, nějakému úřednímu rozhodnutí,uvádím to jako z mnoha možných případů,nikoho konkrétního nemyslím, kde není žádná recepce, kolikrát ani ta schránka,a přesto musíte dle zákona doporučenou zásilku oznámit, a pak po desíti dnech, pokud tam není schránka či jiné dohudnuté místo,.... vrátit, buhužel to zabere plno úřadováního, a to nemluvíme o jedné firmě ,ale o desítky firem za týden...třeba pouze na jednom okrsku...., nestěžuji si , musíme to dělat,ale je to opravdu někdy vyčerpávající...něco jiného je když firma normálně funguje a má virtuální sídlo, jak jste uvedl, tak opravdu není důvod si na něco stěžovat[happy] (Příspěvek byl editován uživatelem verča.)"Kdyby nebylo spousta institucí (pověstné jsou tím například banky) zabedněných v minulém století, komunikovali by s firmami výhradně prostřednictvím datových schránek, jež jsou pro firmy povinné a veškerá tato nesmyslná činnost by vám odpadla.
"
Nj, jen banky (firmy) za ty zpravy musi na rozdil od instituci platit. Ceska posta z toho ma pri pomeru cena/rezie o dost vetsi vyvar nez z analogovych postovnich zasilek.
Mauricio
Úterý, 10. července 2018 - 10:48:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8971
Registrován: 4-2005
Platí se jen za zprávy, které nechodí státním institucím a orgánům státní správy - a ta částka je mnohem přijatelnější, než pošta, navíc s jistotou doručení a poměrně nezfalšovatelným dokladem o odeslání/příjetí. Spíš je problém jinde - elektronicky podepsaný dokument si sice můžeš vytisknout, ale je ti pak k h..., pokud ho chceš použít na úřady. Musíš ho nechat ověřit (konverze) a to znamená navštívit poštu, vystát frontu a zaplatit 30 Kč za stránku. A sice firmy mají (z velké části) povinnost mít datové schránky, ale to ještě neznamená, že ji musí používat - snad jen FÚ a VZP jede a požaduje výhradně datové schránky, jinak... Kupříkladu Magistrát hlavního města Prahy, co oddělení, to jiný přístup k DS. Jedno oddělení ti pošle vyjádření poštou, další přes DS, další e-maiem, z dalšího volají, že si pro něho máš přijít osobně...

Virtuální sídlo není dnes nic výjimečného - jsou firmy, které nepotřebují fyzickou kancelář, ale sídlo musíš pochopitelně někde mít a dnes už není doba, kdy můžeš mít sídlo na úřadě, na zahradě ve stavební buňce apod. Je jasně dané, že sídlo musí mít číslo popisné. Osobně jedno virtuální sídlo také využívám (jako fyzická osoba) a za podvodníka se tedy nepovažuji.
Středa, 11. července 2018 - 11:31:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1636
Registrován: 4-2011
garantuji ti že 90% firem na té adrese jsou pouze šmeliny.
To si netroufám hodnotit, ale když myslíš...

Navíc pokud podnikam poctivě nemusím se bát.
Zopakuju svůj prvotní argument, že spousta podnikatelů potřebuje papírově sídlo, ale ne čtyři stěny a kancl, kde nikdo není.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 11. července 2018 - 13:35:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11337
Registrován: 4-2006
Ano já souhlasím že potřebují papírové místo. Ale podnikatel z Náchoda potřebuje sidlo v Praze? Jeden z důvodů je také že v Praze je minimální možnost že se dočká kontroly finančákem. A když podnikám čistě nepotřebuju tuhle šmelinářskou adresu.
Toť celá sranda.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Středa, 11. července 2018 - 13:45:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11338
Registrován: 4-2006
Jinak výluka v Bolce má spoustu dopravců foto bude večer v Středních čechách.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Středa, 11. července 2018 - 20:32:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2018
Ahoj, ty sezonní linky CDAP jsou celkem zajímavé.. [proud] Zapátrala jsem přes známého v AMSbusu a dopravce prý nabízí doprodej volných míst normálně všem cestujícím. Což je i důvod těch linek - nechat si od ostatních cestujících přispět na dopravu skupin táborníků - dětí i dospělých - doprodejem volných sedadel.. [ok] Obsazeno prý někdy bývá, když táborníci vykoupí celý bus, většinou ale zbyde 5-10 volných míst pro kohokoli.. Teď jsem se dívala do IDOSu a normálně se dají koupit místenky na většinu spojů všech 4 linek, i na ten Vřesník. [crazy] Ceny jsou dražší než u konkurence proto, že jde většinou o rychlíkové spoje bez mezizastávek.. Prý je to právně čisté, konzultovalo se to předem na Ministerstvu dopravy.. No celkem mám chuť se tím svézt - minimálně dobré šoto teda [happy]..[vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem Alžběta_Šímová.)
Čtvrtek, 12. července 2018 - 12:00:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1637
Registrován: 4-2011
Ale podnikatel z Náchoda potřebuje sidlo v Praze? Jeden z důvodů je také že v Praze je minimální možnost že se dočká kontroly finančákem.

A tak to zase ano, to se hádat nebudu... [wink]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Čtvrtek, 12. července 2018 - 14:38:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1588
Registrován: 10-2008
Když už jste tady řešili toho Mudrocha, na jaře (květen) měl jezdit přes ty Luhačovice v sobotu, i v idosu byl bez omezení, ale kdykoliv sem se díval jestli jede (cca 4 víkendy) tak sem ho nepotkal. Ale třeba byl jen extrémně zpožděný.
Viribus Unitis
Pondělí, 16. července 2018 - 19:17:24  
Neregistrovaný host
domek-bus
Díky tomu, že prioritní je počkat v Trenčíně na vlak z Košic, tak zpoždění bylo obvykle cca 25-30 min. Vzhledem k dalším návaznostem byla zvolena verze bez Luhačovic. Slováci fňukaj, ale v 10:10 jede z UB vlak.
A Arriva vlak taky není nic spolehlivého: asi tak každý druhý víkend se jich dočkáme až na čas odjezdu, přestože tam mají mít pauzu.

A ke stanovišti 12 v Brně: prostě CIS zná jen "Brno, Hlavní nádraží, st.12", mě by se líbilo "Brno, Benešova třída, hotel Grand, st.12", ale nejsme v pozici (majitele) navrhnout změnu názvu - a jízdní řád je též problém, páč vydrží maximálně 2 týdny a někdo ho ukradne. Používáme laminovát, a tak si říkám, kolik už šotoušů stopilo náš jř.
Viribus Unitis
Pondělí, 16. července 2018 - 19:31:35  
Neregistrovaný host
Ještě k těm adresám:

V současné době většina živnostníků řeší problém východňárký žid. Někdo na to jde cestou "živnostenských domů" - prostě fiktivní adresa a ke komunikaci prostě používá datovku. Někdo je chytřejší, a rovnou stěhuje podnikání do sousedních států.
Kdo nejste debil a umíte s internetem, tak doporučuji poslat ten český xindl (včetně odborářské chásky) k čertu tím, že si zřídíte neveřejnou firmu v Rakousku. Vzhledem k tomu, že zdejší úřady včetně bank mají zákaz sdělování jakýchkoliv osobních informací včetně soudů komukoliv, je to poslední země, kde můžete svobodně podnikat. Ale pozor: i u nich je povinnost vše registrovat a to ještě před započetím úpracovního vztahu. Výhodou je registrace přes formuláře. Pro Čechy jsou důležité E104, E141 a E142.
Pajzák
Pondělí, 16. července 2018 - 19:35:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1923
Registrován: 6-2015
Ukradne? A odkud, prosím, když ten označník není pro jeho umístění použitelný?
A proč je v UB takové zpoždění, když se dle JŘ v Trenčíně čeká max. 10 minut?
Úterý, 17. července 2018 - 00:03:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 551
Registrován: 1-2016
A proč jako normální dopravci nejedete na Grand a žádné pochybnosti o stanovišti by nebyly... Kapacita tam zjevně je, když se vešel Zelený. Jo aha, tam se platí...
Středa, 18. července 2018 - 16:41:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 2-2011
Luxus společnosti HF Tour na lince Praha - Pec pod Sněžkou - Horní Malá Úpa. Foceno v Janských lázních.
Středa, 18. července 2018 - 17:51:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1589
Registrován: 10-2008
Nový Hoffman?

ad Viribus - já ale myslel ty spoje, které měly jet, v době kdy v JŘ bylo psáno že ten autobus pojede. Ať jsem na něj číhal s foťákem třeba hodinu, nikdy jsem ho do Luhačovic přijet neviděl.

(Příspěvek byl editován uživatelem Domek_bus.)
Středa, 18. července 2018 - 21:46:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3242
Registrován: 12-2005
Domek_bus: Právě, protože si na něj čekal, tak nepřijel. [lol]
Sobota, 21. července 2018 - 18:38:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6360
Registrován: 12-2011
Jezdí Mudroch s tím sedmikilem nebo ne? Chystám jednu cestu na Slovensko a jeho spoj by se mi možná i hodil (v případě nasazení daného vozidla) [proud]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 21. července 2018 - 18:43:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4551
Registrován: 4-2003
Na lince na Slovensko jezdí FR1, takže sedmikilo tam max. jako náhrada. Ale má teď novinku - sobotní linku do Krkonoš - tak tam možná...
Neděle, 22. července 2018 - 09:42:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 12-2015
Která ovšem nejezdí, co mi tak od něj bylo sděleno. Ale můžete zkusit zavolat, jestli třeba nevyjede.
Neděle, 22. července 2018 - 12:41:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 1-2009
Ad Daily bus: spoj 23/26 by přitom od 15.7.18 měl jezdit...

Zkuste zavolat dopravci...
Neděle, 22. července 2018 - 15:07:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4552
Registrován: 4-2003
Včera tedy spoj 23 jel, byla na tom Dailyna... Ale údajně plánují od příští soboty nasadit něco velkého, takže co by to asi mohlo být...?
Neděle, 22. července 2018 - 19:59:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2052
Registrován: 1-2009
Ad Jenda: legendární 734 myslím že už nemá...[uhoh]

Očekávám něco na styl FR1, Récreo, krátký Ares
Neděle, 22. července 2018 - 20:14:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4553
Registrován: 4-2003
Lc937gt11: On si po odstavení té legendární 734 pořídil ještě jedno sedmikilo - jednodveřové ve verzi muklbus. A to by snad měl mít doposud...
Neděle, 22. července 2018 - 20:16:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 1-2009
Ad Jenda: to vím, ale to už snad nepošle...

Trocha soudnosti...
Viribus unitis
Neděle, 22. července 2018 - 21:51:32  
Neregistrovaný host
Na první jízdu holt jelo to, co říkaly místenky. Realita byla o stojících. Příští týden o sobotě i neděli pojede opravdu něco většího. MAN či FR1. Holt realita budu z Prahy a Hradce do Trutnova versus idioti z Oreda.
A kdepak máme Arese? Toho ovcana, kde Jelenům hrozí konkurz? To bude hezké domino. Už chystáme linku do Jablonce, páč to bude větší krach, než Jančuraka na Jihlavě.
Neděle, 22. července 2018 - 22:17:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4554
Registrován: 4-2003
Místenky toho nemohly moc říct, protože jejich prodej byl spuštěn ani ne 24 hodin před odjezdem...
Viribus unitis
Neděle, 22. července 2018 - 23:12:18  
Neregistrovaný host
Jendo, Jendo. Mám rád seriál Halo, halo. Od teď máš přezdívku von Kripelstein. A že to bylo o lidech na stojáka. A od příštího víkendu se jezdí sobota i neděle.
A znovu: kde je ARES s krachujícím Ruslinem? Než to postihne Gablonz, tak tam budem s licencí. Nedopadne to jako Jihlava po krachu Jančuraka.
DAILY BUS
Neděle, 22. července 2018 - 23:22:23  
Neregistrovaný host
promluvil konstruktér JŘ... amen...
Neděle, 22. července 2018 - 23:26:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4555
Registrován: 4-2003
Viribus unitis: Místo vymýšlení přezdívek se radši starej, aby cestující na Čerňáku věděli, odkud tahle super linka jede. Zastavit na zastávce MHD na hlavní (kde samozřejmě není ani JŘ) a pak běhat po nádraží a hledat cestující asi není úplně košer...
Viribus unitis
Pondělí, 23. července 2018 - 01:17:43  
Neregistrovaný host
Von Kripelstein,
Až už si všichni přečtou poznamku v jr, tak budu spokojen. Je v poznámce jr jasně daná Zastávka na Chlumecké po ještě Jablonci.

A stále nevidím reakci na krach Ruslinem, to fakt nikdo nevíte, že už mají nuceného správce?