Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Dopravci a linky » Archiv diskuse Dopravci a linky do 31. 08. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Dopravci a linky do 31. 08. 2018

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 29. července 2018 - 22:29:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4563
Registrován: 4-2003
Vyhlídková linka s C954, to je teda trapný... Ale to není předmětem diskuze. Připadá mi, že se, Lc937gt11, se mnou chceš dohadovat za každou cenu, i když vlastně nejsme ve sporu. Nejdřív jsem napsal, že si DPKV v lince 91 vzhledem k její atraktivitě může dovolit účtovat docela vysoké jízdné. Ty jsi oponoval, že to jízdné vlastně tak vysoké není. A když na příkladech dokazuju, že je, tak píšeš důvody, které mně ale jsou jasné. Samozřejmě, pokud je historický bus často nahrazován obyčejným, tak to poněkud ztrácí na atraktivitě (i když zrovna toho MANa s cedulí 91 bych si rád vyfotil[biggrin]).

Každopádně tou úvahou o cenách jsem chtěl naznačit, že se asi najde dost turistů, kteří toto jízdné bez mrknutí oka zaplatí. Z téže sorty by se rekrutovali klienti té Mudrochovo linky, takže možná i ona, za předpokladu nějakého chytrého marketingového tahu (což by nasazení retro vozidla bezesporu bylo) si po zajetí bude moci dovolit nasazení trošku vyšších cen, které jí vylepší ekonomiku. Ale to už moc teoretizujeme, pravděpodobnější scénář je, že to skončí "jako obvykle" [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem jenda z hk.)
Neděle, 29. července 2018 - 23:52:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11378
Registrován: 4-2006
Tak daily bus včera s FR1 v Peci takže nějaký zázrak vozového parku se nekoná.
Evadysy Arrivy jsou o 2 třídy výš.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 30. července 2018 - 06:26:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2081
Registrován: 1-2009
Ad Jenda z HK: nechci se dohadovat, jen je třeba brát 91 jako vyhlídkovou linku Loket Bečov a tím atraktivní je, ať jede cokoli (ono i vedení linky po KV je docela atraktivní) nikoli retro linku.

Ono v podstatě je turistům úplně u zadele,že jedou SL11 nebo něčím jiným. To akorát zde v tom vidíme "sotolinku"

Jinak v Tebou uváděném prikladu na "jakoby historickou" linku by si měli brát příklad především ČD se svými A / B classe vagony z DDR. A hlavně KŽC se svou M152.0. Ty už si můžou dat cenu za retro, které nám nabízí naprosto v pohodě a klidku denně za drahé peníze nás daňových poplatníků[lol]

Kdyby "DailyBus" marsutkami mezi FL a KV reálně jezdil v reálné jízdní době, tak je třeba si připustit,že by si své cestující určitě našel; což třeba a to je zase objektivně nutno připustit, že zrovna tahle část giga linky až taková pitomina není (myšleno ideově)
Navíc jistá sorta turistů, která by touto linkou jezdit mohla je ze své domoviny na marsutky naprosto v pohodě zvyklá.

Jinak třeba kdysi (vcelku před obdobím našeptávač) jsem marsutko linku mezi PHA Ládví a Mostem využil k mé spokojenosti (bráno jako marsutkolinku) - ale jako cestující na mnou skoro denně projizdenou trasu jsem a to přiznám bez mučení - rozmazlený na jiné standarty a úplně jiný level [rofl]

(Příspěvek byl editován uživatelem Lc937gt11.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Lc937gt11.)
Pondělí, 30. července 2018 - 06:41:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2082
Registrován: 1-2009
Ad Ares1: tak ono FR1 je v podstatě Evadys [proud]
ALE O DVĚ/TŘI GENERACE STARŠÍ[rofl] což s Tebou naprosto souhlasím,že je to už jinde.

Jenže pokud třeba FR1 je udržována, s funkční klimou, neolezlim interiérem, přeci jen s ní pojedu radši než třeba C954 nebo holotou od Crossway což úspěšně předvádělo třeba ČSAD St.C. na krkonošských linkách naprosto běžně.
Pondělí, 30. července 2018 - 14:25:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11380
Registrován: 4-2006
Jistě pokud je udržována. To ovšem u soukromníků typu Mudrocha nehrozí. Ty vozy nijak neudržují. Takový vůz si umím představit u Prokopce který klidně dá i lak. Jeho vozy jsou vždy vzorné.
Proto když vidím co tam Osnado nasazuje nemá to šanci.
Na druhém spoji jela také Fr1
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 30. července 2018 - 22:53:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 731
Registrován: 10-2011
Z FL do KV a zpět sice denně, ale jen měsíc, do 9.9. Pak tři měsíce klid zbraní a posléze postupné zahájení provozu v úplně jiných částech linky (z FL do KV už jen v rámci jednoho gigaspoje přes republiku jednou týdně a ještě jen pár měsíců v roce). Logika je kde?
Úterý, 31. července 2018 - 00:37:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2088
Registrován: 1-2009
Ad Kotec: nehledej logiku, to je Milouš, nebude náhodou změna JR?
Úterý, 14. srpna 2018 - 14:36:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 9-2007
Včera jsem využil tuto linku 156389 - z Prahy do Slaného.
Dopravcem by měl být ČSAD Česká Lípa, ale přijel DP City se svozovým busem pro Amazon.
Při bližším prozkoumání JŘ, jsem zjistil, že adresa patří DP City.
Že by chyba na ministerstvu? [lol]
Petr_k
Úterý, 14. srpna 2018 - 15:12:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12430
Registrován: 4-2003
DP City a ČSAD ČL ve skutečnosti jedno jest.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Úterý, 14. srpna 2018 - 17:28:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1591
Registrován: 9-2009
Odkaz na článek: Cenová válka autobusů? Jančurovi se vrací, co sám zasel
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Středa, 15. srpna 2018 - 11:26:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 507
Registrován: 2-2014
Mě by teda zajímalo v jakým stavu byl ten autobus DP CITY uvnitř.. Protože AMAZON :D
SWAGER
Pátek, 17. srpna 2018 - 18:18:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 9-2007
Byl to takovy rozviklany Axer. Ve vnitr byla spousta polepek od Amazonu, jak se maji chovat. (Cekat na zastavce 10 minut pred odjezdem, nejist, nekourit, nekricet, neobtezovat ridice apod.)
Pajzák
Pátek, 17. srpna 2018 - 18:20:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 6-2015
Kde vzal kterýkoli z těch dvou dopravců Axera?
Martinmarilynmanson
Pátek, 17. srpna 2018 - 19:53:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10637
Registrován: 12-2007
Nebyla to spíš LC936, kterou mají?

Jinak na lince 143442 končí od října spoje v pracovní dny Praha - Sušice... [sad]
Be clever - use public transport!
Pátek, 17. srpna 2018 - 21:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 715
Registrován: 4-2013
MMM: pokud jsem dobře četla tak se to týká i Volar, a Budějice přes víkend co jezdí vršováci jsou taky zapíchlý , JH jenom neděle......od 2.9......,kéž by mě někdo napsal, že neumím číst jízdní řády...,a že jsem se spletla[proud]
Pátek, 17. srpna 2018 - 21:51:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 5-2007
A to mi řekněte, fakt to jezdí prázdný?Já občas jezdím na jih, ale nemyslím si, že by to bylo tak úplně nevyužitý....
Sobota, 18. srpna 2018 - 03:04:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11415
Registrován: 4-2006
Prostě se to nevyplatí. Nejsou řidiči tak tyhle linky na hraně prostě končí.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Sobota, 18. srpna 2018 - 10:48:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 202
Registrován: 9-2007
Cisalpino:
"Docela mě překvapuje ta zastávka Praha,,Hlavní nádraží, myslel jsem, že licence na tuto zastávku se vydává jen pro MHD, NAD a mezinárodku [coze]"
Už nějakej ten pátek tam jezdí i vnitrostátní linky, byť v omezeném rozsahu a je otázka kdy to Praha definitivně přestane povolovat, páč to tam je občas fakt na hraně.

Jinak CDAP pokud vim má tu adresu Rybná už dost dlouho, ale co mě trochu překvapilo, kdo tam také sídlí - https://vodackyautobus.eu/kontakt/ - ale to už je jiný případ...
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Pondělí, 20. srpna 2018 - 08:32:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 11-2017
Prostě se to nevyplatí. Nejsou řidiči tak tyhle linky na hraně prostě končí.

Řidiči nejsou protože tihle devastátoři veřejné autobusové dopravy dělali všechno proto aby řidiči odešli sami. Je to neuvěřitelná pakáž! Nicméně jim jsou nějaký komerční pozustalé čsad linky fuk, předně jsou teď zaměření na dotační cecík s názvem "integrace příbramska do PID", na kterou bude potřeba větší turnusová potřeba nejen techniky, ale i personálu, a s tím jak všichni víme má majoritní oblastní dopravce katastrofální problém. No ono se jim na to většina důchodců (a že jich tam je) po změně režimu do PID stejně vykašle [lol]
Pondělí, 20. srpna 2018 - 11:34:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3266
Registrován: 12-2005
Linka 411800 Daily busu zmizela z Idosu.
DAILY BUS
Pondělí, 20. srpna 2018 - 14:00:15  
Neregistrovaný host
cit. Není tam zastávka Praha,, I.P. Pavlova, bez ní to nemá smysl jezdit.
Pondělí, 20. srpna 2018 - 14:00:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11433
Registrován: 4-2006
Jo konečně víme kdo za to může. Ještě ti tam chybí že řidiču je dost. Přivítal bych přímou poznámku o Arrivě ta tam citelně chybí.[cunik]
Prosím nereaguj nechci srážku s blbcem.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 20. srpna 2018 - 15:44:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 11-2017
Co ty chceš, nebo nechceš mě vůbec nezajímá zadlužený dopravní laiku, neboť já si v demokracii budu reagovat na co a jak uznám za vhodné, a ty ze své pozice naprosté nicotnosti nemáš jakýkoliv mandát to jakkoliv moderovat [lame]
Pondělí, 20. srpna 2018 - 15:52:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11435
Registrován: 4-2006
😁😂
No hlavně že ty jsi dopravní odborník.
Spíše zamindrákovaný propuštěný řidič.
Ještě že máš omezené vycházky v ústavu pro choromyslné.😇
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 20. srpna 2018 - 16:05:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 11-2017
Tvé domněle usmolené teze které zde vydáváš za fakta jsou úsměvně trpné - z každého tvého příspěvku kterých si tu nasekal už přes jedenáct tisíc ukázkově čiší že nevíš vůbec nic protože ti chybí odborná praxe.
Fkam
Pondělí, 20. srpna 2018 - 16:45:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3253
Registrován: 3-2011
Už aby Příbram byla v PIDu [ok][ok]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 20. srpna 2018 - 17:14:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11436
Registrován: 4-2006
😁😂
Ještě něco máš co by zaujalo.
Obávám se že ne. Mě by zajímalo cos v životě dokázal.
Pokud ti to dělá dobře jsem pro ti pomoci. Bláznům se nemá klást odpor.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 20. srpna 2018 - 19:17:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 560
Registrován: 12-2007
Fkam:
"Už aby Příbram byla v PIDu [ok][ok]"
Ještě jízdné zdarma pro půlku populace a o zábavu bude postaráno, už včera večer D98 z Knížecí nepobral a pár lidí muselo čekat na další. [ko]


(Příspěvek byl editován uživatelem Cisalpino.)
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Martinmarilynmanson
Pondělí, 20. srpna 2018 - 19:39:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10641
Registrován: 12-2007
od 2.9......,kéž by mě někdo napsal, že neumím číst jízdní řády...,a že jsem se spletla[proud]
No jo, mohu říct, byť je mi to líto, že tradiční dálková doprava alá ČSAD nemá šanci přežít. Řidičů je málo, navíc jim stoupají mzdy (aby si to někdo špatně nevyložil, proti tomu nejsem) a lidi nejsou zvědaví na náhodné výstřely v podobě několika málo spojů. Prostě mít jeden spoj tam, a druhý zpátky, je zoufale málo, na to se nikdo neneláká a původní cestující, kteří tim jezdili tradičně, také ubývají. I kvůli rostoucím platům obecně, nízkým cenám PHM a faktu, že za jeden měsíční plat si člověk může koupit Fabii, která ještě 50 tisíc km spolehlivě ujede. A to platí i o linkách v ZVS - kde spoje nejezdí pravidelně a často, tam můžou za 10 let jezdit už jen školní spoje.
Be clever - use public transport!
Úterý, 21. srpna 2018 - 01:46:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18357
Registrován: 5-2002
Ještě jízdné zdarma pro půlku populace a o zábavu bude postaráno, už včera večer D98 z Knížecí nepobral a pár lidí muselo čekat na další. [ko]

Kdyby jen včera. Ve čtvrtek v 20:30 taky zůstalo na chodníku asi dvacet lidí.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 21. srpna 2018 - 07:28:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5134
Registrován: 12-2004
Pan Vlček vám jistě brzy vysvětli,že ti lidi žádnou D98 jet ve skutecnosi nechtěli, protože vlak je do Příbrami i Dobříše mnohem lepší.
Murdoch
Úterý, 21. srpna 2018 - 08:39:23  
Neregistrovaný host
Jak dlouho jezdila ta asi 500km dlouhá příměstská linka 411800? [happy] A už není k nalezení ani na portálu CIS, ještě jsem si jí nestačil zařadit do archívu [sad]
Pajzák
Úterý, 21. srpna 2018 - 09:18:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2009
Registrován: 6-2015
Zzz: Dobře jim tak. Kdyby měli kolo, mohli jet vlakem...
Úterý, 21. srpna 2018 - 09:50:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1594
Registrován: 9-2009
No jo, mohu říct, byť je mi to líto, že tradiční dálková doprava alá ČSAD nemá šanci přežít.
Tak ona ani "tradiční" regionální doprava ve stylu sedmdesátek á la ČSAD by dneska nikoho nelákala.[wink] Co z toho vyplývá? Že bychom se my, organizátoři dopravy, měli IMHO zamyslet nad sítí meziregionálních linek a tyto zahrnout do své koncepce a objednávky.[kladivo]
Ona by to spíše měla být úloha MD, protože jde o dálkovou dopravu, ale tomuhle "pštrosovi" tu hlavu z písku jen tak vytáhnout nepůjde.
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Pajzák
Úterý, 21. srpna 2018 - 10:35:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 6-2015
Já mám obavu, že právě meziregionální linky jsou pro některé koordinátory jako červený hadr na býka. Viz např. Zlínský kraj a jeho vize.
Úterý, 21. srpna 2018 - 12:43:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12100
Registrován: 5-2004
A čím to že teda najednou tak narostla frekvence v tý D98? Nebo nepobírá už dlouhodobě a jen si všim někdo na k-repu?

A že nepobral v neděli večer z Prahy? Protože to asi nebude v neděli většina pražáků razících na Dobříš ani nejedoucích z práce, bude to nejspíš tranzit přes Prahu. No a k tomu stačí když se blbě sjede pár spojů v Praze. Pár zpožděných dálkových autobusů z permanentně zazděných D10,11 a D1 a nějakej ten vlak.

A ten vlak třeba i proto že je výluka na 171 čímžto pro leckoho PADÁ VEČERNÍ SPOJ VLAKEM přes Beroun. Rychlík totiž vyjíždí z Prahy o 15 minut dřív než normálně...

Chápu že někteří busníci čuměj jak vrány na to že někdo raději jede vlakem s 1 přestupem z hlaváku a nejede raději s báglama s pochoďákem na tramvaj nebo přestupem a fáráním v metru a pak busem z Knížecí (přičemž při intervalech v MHD je za dobu než dojede na Knížecí rychlíkem někde u Karlštejna), leč substrát se neřídí přáníma busníků. A protože přestup v Berouně je u tohohle spoje klidně i kolem 20 ks tak pokud se na bus co jezdí obsazenej tak akorát "aby byl efektivní" dostaví o 20 ks víc tak neodjedou...
Úterý, 21. srpna 2018 - 13:08:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 576
Registrován: 1-2016
Zlínský kraj a jeho vize

To jako oni jsou schopni tu dálkovku ještě víc znevýhodňovat než dnes? Je ta jejich "vize" někde k nahlédnutí?
Úterý, 21. srpna 2018 - 18:03:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 511
Registrován: 2-2014
Petr Vlček - Co sis vzal?
SWAGER
Úterý, 21. srpna 2018 - 21:13:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18358
Registrován: 5-2002
A čím to že teda najednou tak narostla frekvence v tý D98? Nebo nepobírá už dlouhodobě a jen si všim někdo na k-repu?

V případě toho večerního spoje v 20:30 by to mohlo být úplně jednoduše tím, že nejede spoj v 20:10, protože prázdniny. Netřeba za tím hledat spiknutí cestujících a železničářů [happy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 21. srpna 2018 - 22:21:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 561
Registrován: 12-2007
A že nepobral v neděli večer z Prahy? Protože to asi nebude v neděli většina pražáků razících na Dobříš ani nejedoucích z práce, bude to nejspíš tranzit přes Prahu.
A že by tím jeli třeba lidi z Dobříše/Příbrami z výletů, návštěv, courání po OC jejiž cílem bylo hlavní město a vraceli se domů to určitě ne že...

A ten vlak třeba i proto že je výluka na 171 čímžto pro leckoho PADÁ VEČERNÍ SPOJ VLAKEM přes Beroun. Rychlík totiž vyjíždí z Prahy o 15 minut dřív než normálně...
Hlavně že jste to zvýraznil velkým písmem vy dráhokašpare, ale povím Vám tajemství, to večerní spojení není rychlíkem, ale Os 8870, který výlukou není dotčený.

Víc nemá smysl řešit, to bychom se zase dostali někam sem...
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Středa, 22. srpna 2018 - 06:38:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12101
Registrován: 5-2004
Takze ten spoj nepobira od zacatku prazdnin a az ted si nekdo vsim tech davu vyletniku co v nedeli razej z pribrami a dobrise do prahy aby si uzili vedra.

Mch kdyz uz chces poucovat o 8870 tak ten jaksi nejede neb osobaly jedou misto 07 uz 37 a to az do 21.37. Nemluve o tom ze kazdej krom tech co stihaj na posledni chvili jede rychlikem a nespoleha na 2 min prestupu u posledniho osobaku.

Kazdonedelni nepobirani od zacatku cervence jiz jiste dopravce resi s objednatelem...
Středa, 22. srpna 2018 - 11:52:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 512
Registrován: 2-2014
Po integraci by měli jezdit tříosy ne? To bude muset stačit. Do té doby to na nějaké zázraky nevidím.
SWAGER
Beulas
Středa, 22. srpna 2018 - 14:11:11  
Neregistrovaný host
Petr_vlček:
"Protože to asi nebude v neděli většina pražáků razících na Dobříš ani nejedoucích z práce"
Možná se budete divit, ale každý nedřepí v kanclu po-pá 8:00-16:30, stačí se podívat kolik je v Praze obchoďáků, nemocnic, restaurací, řidičů MHD atd.

Jinak sem celkově Váš příspěvek příliš nepochopil...
Středa, 22. srpna 2018 - 14:45:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 983
Registrován: 5-2007
už včera večer D98 z Knížecí nepobral a pár lidí muselo čekat na další. [ko]

Nedalo mi to a zjistil jsem si u dopravce počty lidí ve spojích ten večer. Z výsledků je patrné, že všechny autobusy cestující pobraly:

19:30 z Prahy jelo 35 osob
19:50 jelo 31 osob
20:10 jelo 11 osob
20:50 jelo 61 osob (12 k stání)
21:40 jelo 44 osob
22:40 jelo 53 osob (8 k stání)
23:10 jelo 8 osob.

Vypadá to, že žádné drama. Vyplatil by se vložený autobus ? Tak proč takový virvál ?
Středa, 22. srpna 2018 - 15:05:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3269
Registrován: 12-2005
Mazda_6: Tak třeba pár cestujících jelo bez jízdenky a nebo nechtěli jet na stojáka.
Beulas
Středa, 22. srpna 2018 - 15:43:56  
Neregistrovaný host
švarc:
"Tak třeba pár cestujících jelo bez jízdenky"
Tak to si myslím, že už si dneska na téhle lince asi nikdo nelajzne vozil lidi bez jízdenky (Mazda_6 a Martin_j by mohli vyprávět [lol]) ...
Synergy
Středa, 22. srpna 2018 - 16:37:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 989
Registrován: 8-2005
Beulas: Vlčkovy příspěvky ani moc chápat nemůžeš, je to držitel režijky a to je diagnóza.
Středa, 22. srpna 2018 - 17:47:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 927
Registrován: 1-2013
mufiklo: Po integraci by měli jezdit tříosy ne? To bude muset stačit.
Tříosy bohužel neprojedou na nešťastně řešeném kruhovém objezdu v Dobříši u kotelny (budoucí linka PID 395).
Středa, 22. srpna 2018 - 21:24:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 562
Registrován: 12-2007
Tříosy bohužel neprojedou na nešťastně řešeném kruhovém objezdu v Dobříši u kotelny (budoucí linka PID 395).
Ona by byla docela sranda kdyby dopravci přišli s tím, že od prosince obsluha zastávky Větrník z technických důvodů končí a vše bude jezdit kolem zámku. [biggrin]
Jinak i s 12.8M Axerem už je to dost na hraně a většinou žvejkne pneu nebo přeskáče obrubník.
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Kejvačka
Neděle, 26. srpna 2018 - 09:08:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2217
Registrován: 10-2004
Na IDOSu už jsou nové JŘ Arriva City (Praha - Malešice) 132100, 132570 (obě Praha - ČB) a 134102 (Praha - JH) od 2. 9. Dost zásadní omezení. Linka 132570 bude už jen fiktivní a 134102 pojede jen v neděli a svátek! [sad]
S touto změnou současně končí po mnoha desítkách let provoz dřívějšího ČSAD Praha - Vršovice na ÚAN Florenc.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Kejvačka
Středa, 29. srpna 2018 - 01:57:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2220
Registrován: 10-2004
Další zveřejněný JŘ od 1. 9. - na 176 101 Praha - Jihlava (Arriva City) se ruší jediné dva spoje v úseku Pelhřimov - Jihlava, čímž končí provoz dopravce do Jihlavy. V jízdním řádu ovšem zůstává fiktivní spoj Florenc - Jihlava.
Spoje Praha - Jihlava (a zpět) s 63 zastávkami byly legendární. Prý tím jednotlivci jezdili i v celé trase.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
do kopr
Čtvrtek, 30. srpna 2018 - 10:42:07  
Neregistrovaný host
Arriva VČ taky ruší dálkové linky 640022 a 660052, dálková autobusová doprava jde do kopru...
Čtvrtek, 30. srpna 2018 - 10:48:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3276
Registrován: 12-2005
do kopr: 660052 zrušena není, je pouze omezena.

Co se týká Arrivy, tak za posledních let alespoň ve Východních Čechách zrušila téměř všechny dálkové linky, prakticky už zbývají akorát linky z Prahy do Krkonoš.

Jediná Arriva, co moc linek neruší, je Arriva Morava, která naopak přidala za poslední roky 2 expresní linky z Přerova a Olomouce do Brna.
Čtvrtek, 30. srpna 2018 - 11:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5146
Registrován: 12-2004
http://www.portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L660052_180902_218046.p df
Čtvrtek, 30. srpna 2018 - 11:19:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5147
Registrován: 12-2004
http://www.portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L660062_180902_218223.p df
Čtvrtek, 30. srpna 2018 - 18:41:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3277
Registrován: 12-2005
Mírné posíleni o 2 páry spojů, o 1 vůz navíc.
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L156389_180902_218200.pdf
Čtvrtek, 30. srpna 2018 - 22:02:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 160
Registrován: 12-2015
Všechny změny na dálkových linkách a v PIDu naleznete zde:
https://www.tram-bus.cz/mhd-praha/trvale-zmeny/trvale-zmeny-2018/ zmeny-v-zari-2018/
Čtvrtek, 30. srpna 2018 - 22:09:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 161
Registrován: 12-2015
Tak Arriva Morava poslední dobou přichází pořád kvůli výběrkám o nějaké linky, tak možná i proto posiluje na svých dálkovkách.
Pajzák
Čtvrtek, 30. srpna 2018 - 22:24:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2044
Registrován: 6-2015
Ale prd. Ty linky vznikly (resp. jen ta přerovská, Olomouc se jezdila "odjakživa", byť jinak) dávno před výběrky a rozsah spojů se nijak nezměnil. A protože v trase PV-BM jsou už jediným dopravcem, a totéž asi nastane u relace KM-BM (s výjimkou RJ a Flixu), nemám o osud linek obavy. Zvláště pokud dojde k rozsáhlé výluce/modernizaci na trati 300.
Pátek, 31. srpna 2018 - 06:54:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5149
Registrován: 12-2004
Pajzák: Brno - Olomouc jezdí Arriva o dost častěji než před Ex.
Celkově spojů ale samoz. víc není, protože odešel Tourbus,FTL.

Ještě dřív ale zase neexistoval na této trase Regiojet.