Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 21. 09. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 21. 09. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 20. srpna 2018 - 14:58:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7399
Registrován: 12-2005
007 - před okrajem Chebu je aktuálně vyfrézovaná silnice krásně plynule. Je tam 30 ale ani v 60ce to skoro není poznat že na to auto najelo. Takže když se chce, všechno jde.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Úterý, 21. srpna 2018 - 06:55:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16437
Registrován: 8-2002
na silnici potkáte různý věci... minulej týden na II/437 od Vsetína na Bystřici pod Hostýnem bylo celkem asi 6 semaforů. dva jsem projel bez čekání. na zbylých čekačka á 4 až 6 minut. navíc musíte být furt ve střehu, protože odpočet času se nekonal. za celej den za volantem fakt úžasnej podvečer cestou z5 domů [uhoh]
nadvakrát vyfrézovaný schody tak nějak normální, daly se přejet 30.
Úterý, 21. srpna 2018 - 08:01:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 8-2007
Je tam 30 ale ani v 60ce to skoro není poznat že na to auto najelo.
Možná ty schody dělaj, aby jim tam řidiči kašlající na značky a nejezdili dvojnásobnou rychlostí než maj...
Pavel2
Úterý, 21. srpna 2018 - 23:52:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16438
Registrován: 8-2002
Bkv:
zase na druhou stranu někde je už vyasfaltováno a jen kvůli chybějícímu nalajnování (VDZ) se večer za minimálního provozu ploužit několik km třicítkou? to bych nepřijel v 10 večer, ale v 5 ráno [kladivo]
taky si potřebuju oddechnout a vyspat se na další den...

odhadnout při plánování stavby optimální množství a skladbu značek, to chce prostě zkušenost a fištróna, třebaže to může vypadat jako lehce zvládnutelná banalita. a ruku na srdce, ne vždycky se to u nás (cz) daří.

dnes zase zaúčinkovala tahleta ne tak dávno dokurvená křižovatka Chrástecká x Doubravecká, třebaže se taky někomu může jevit jako pramálo významná (link do mapy.) jel jsem podél řeky z Doubravecký, potřeboval jsem nahoru, tj. doprava. od Lopatárny k Boleváku nehybná fronta aut, z Doubravecký chtěly dvě auta vlevo, v prostoru křižovatky mj. kloubovej Solaris na lince 30 směr Košutka. opravdu tam mám zevlovat několik minut, až se ti na hlavní uráčí pustit dva nešťastníky odbočující vlevo? [crazy] [ko]

takže existujou příklady i v Plzni, kdy "zbezpečněná" silnice/křižovatka účinkuje naprosto kontraproduktivně. hlavně že si nějakej idiot v kanceláři udělá zelenou fajfku tady máme vyřešenej problém [angry]
Středa, 22. srpna 2018 - 07:23:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5408
Registrován: 2-2005
to bych nepřijel v 10 večer, ale v 5 ráno

To, že si neumíš lépe naplánovat cestu nebo ti ji neumí naplánovat dispečer, ale není problém správce komunikace
MHD je pro lidi ! ! !
Středa, 22. srpna 2018 - 17:11:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 8-2007
odhadnout při plánování stavby optimální množství a skladbu značek, to chce prostě zkušenost a fištróna
Většina uzavírek je značena podle předpisama stanovených schémat. Tam ti zkušenost a fištrón pomůžom max. v tom že víš které schéma použít. Nestandardní někdo vyprojektuje, policie to nějak upraví, úřad povolí a řidiči jezdí stejnak podle naučenejch tras a na značení kašlou. Vždyť oni přeci dokážou odhadnout, že je kompletně vyasfaltováno a že se tam nikdo (třeba náklaďák, finišer, válec při dosejpání krajnic) nemůže objevit. Tak proč dodržovat značení...
Pavel2
Čtvrtek, 23. srpna 2018 - 00:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16440
Registrován: 8-2002
Bkv:
ono by často pomohlo, kdyby stavbaři s opuštěním pracoviště ty třicítky třeba otočili xichtem do pole nebo na zem. ale chápu, že i tuhle variantu po ukončení prací by projekt musel obsahovat, aby pod tím mohlo být razítko. jelikož pokud by se na staveništi cokoli přihodilo, první co by bylo záhodno zkontrolovat ze strany PČR, je právě jestli nabouranej řidič dodržoval značení a jestli bylo v souladu se schváleným DIO.

nestandardní příklad je třeba stále ještě probíhající stavba kanalizace na křižovatce Karlovarská x Lidická. proč nebyly při značení omezení využitý ty velkoplošný směrový cedule na portálech nad vozovkou? protože je to víc práce která stojí víc peněz? jasně, radši tam nasázíme značky stojící na zemi na kovovým sloupku v plastový přenosný základně, na to není potřeba auto s vysokozdvižnou plošinou + jeho označení/zabezpečení v průběhu prací na značkách. aspoň tak to na mě působí.

t_15:
právě ses nominoval do fce mýho dispečera, napíšu ti adresy, datum cesty a čas doručení a ty mi naplánuješ cestu třeba na Moravu [biggrin]
Čtvrtek, 23. srpna 2018 - 13:20:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5410
Registrován: 2-2005
právě ses nominoval do fce mýho dispečera, napíšu ti adresy, datum cesty a čas doručení a ty mi naplánuješ cestu třeba na Moravu

Součástí mé práce je i dispečeřina, takže to rozhodně není nic, co bych neuměl.
Já ti naplánuji cestu přesně podle pracidel, ale ta správná otázka zní, jestli ji zaměstnavatel zaplatí. To nicméně není tvůj problém, ty jsi řidič a pro tebe je otázka jiná: Proč máš pocit, že chybně nastavené dodací lhůty a neochotu zaměstnavatele zaplatit správný počet řidičů a jejich adekvátní pracovní podmínky musíš ty jako řidič "napravovat" neodržováním předpisů?
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Čtvrtek, 23. srpna 2018 - 21:56:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16443
Registrován: 8-2002
už se dostáváme dost mimo zdejší téma [biggrin]
neochota různých malých zaměstnavatelů sypat love těm, kteří za ně odřou tu černou práci je na plzeňsku známá. děláme přece pro úsměv pana šéfa a jeho blahobyt:-)

ale uklidním tě rovnou, do fabriky za 25 nebo 30.000 se nechci nechat zavřít, prostě proto, že mě nevyhovuje, když mi někdo nadiktuje kdy mám mít hlad a kdy mám jít na velkou. takže si radši co nejvíc věcí naplánuju sám a díky požadavkům, termínům a časům někdy padám na ústa a jindy se flákám. když si vymyslím denní program a do toho mi padnou 3 další požadavky navíc, který se musí udělat "hned" a jsou rychle a lehce splnitelný, případně se až za pochodu zjišťuje že někdo něco ojebal/nepřipravil/nestíhal, časovej plán se pak hroutí. asi jsem se zatím nenaštval natolik, abych prásknul dveřma a šel jinam.

kdybych měl správný kontakty a uměl si sám sehnat dost kšeftů na uživení auta i sebe, taxe na to taky vykašlu a jsem OSVČ. ale asi už jsem na to moc starej a chápu, že každá mince má dvě strany...
Sobota, 25. srpna 2018 - 11:15:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5411
Registrován: 2-2005
Věř mi, že jezdit sám na sebe je těžká pakárna a buď rád, že to neděláš.

neochota různých malých zaměstnavatelů sypat love těm, kteří za ně odřou tu černou práci je na plzeňsku známá
Dokud si to nechají zaměstnanci líbit, je to více méně jejich problém.
Každopádně pokud Ti tvůj režim vyhovuje (a nakonec proč by ne), tak si pak ale nemůžeš stěžovat větami typu to bych nepřijel v 10 večer, ale v 5 ráno nebo taky si potřebuju oddechnout a vyspat se na další den... [wink]
MHD je pro lidi ! ! !
Sobota, 25. srpna 2018 - 11:49:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6703
Registrován: 5-2002
Nestandardní někdo vyprojektuje, policie to nějak upraví, úřad povolí a řidiči jezdí stejnak podle naučenejch tras a na značení kašlou. Vždyť oni přeci dokážou odhadnout, že je kompletně vyasfaltováno a že se tam nikdo (třeba náklaďák, finišer, válec při dosejpání krajnic) nemůže objevit. Tak proč dodržovat značení...

No tak zase když je někde vyasfaltovaná pomalu ranvej a u toho 30, a ideálně její ukončení povalený v příkopě, tak co s tím. Honit si ego dodržováním předpisů a jet 30 až do další křižovatky? Aby člověka při předjíždění ohrozilo 10x víc lidí? Nebo výborný bylo nějaký asfaltování na I/20 kolem Úněšova, kde se dělal nějakej delší úsek, pomalá asi 50 byla na začátku, ale za první křižovatkou už nic... :/ (Přestože ta stavba nebo úprava tam dál pokračovala)

Zlatý jsou omezení a uzavírky v reichu, všechno docela jasně popsaný... Co si kdo v Plzni vezme třeba z cedulí že jsou mosty u nádraží uzavřeny, pokud není přímo Plzeňák aby věděl kde je nádraží a co tam vede za silnici?
Pavel2
Sobota, 25. srpna 2018 - 11:52:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16445
Registrován: 8-2002
Věř mi, že jezdit sám na sebe je těžká pakárna a buď rád, že to neděláš.

je mi jasný, že konkurence je dnes obrovská a potřeboval bych ještě účetní a pravděpodobně i dispečera/obchoďáka. takže OSVČ jako one-man-show mi přijde dost mimo realitu. navíc je potřeba ty lidi furt hlídat, aby si neulejvali do vlastních kapes. má to spoustu úskalí. protože natočit třeba 8.000 km za měsíc není jen tak a člověk je rád, že se na to může na chvíli vykašlat a lehnout si třeba k TV.

na druhou stranu příběhy firem podvodníků typu SD sped jsou hodně profláknutý. stručně řečeno fa saje zakázky třeba z RAALu, ty posílá svým OSVČ řidičům do appky ve smartfounu a oni jezdí až se z nich kouří. na konci měsíce pak sečtou náklady na líznutý auto, naftu, gumy, olej, pojištění atd. a zjistí, že jsou třeba 3.000 v mínusu každej měsíc od ledna do prosince [biggrin]

takže příběh se opakuje, člověk dělá doslova jako vůl, jen proto, aby se šéf měl dobře [happy] [happy]
to už je pak asi lepší nechat se zavřít jako šofér do MHD a přimět ke vstávání ve 3 ráno, tam ty peníze z účtu aspoň nemizí [lol]

oslím můstkem jsme se dostali k tomu, že v DP je novej autoškolní autobus - SOR #568, i fotku už máme:
http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/201321?carId=44272#photo
Neděle, 26. srpna 2018 - 18:57:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1271
Registrován: 1-2009
HK: Přesně tak. Chorvatský řidič cestovky Dorajkovič tour (nebo Darojkovac nebo jak se to vlastně jmenovalo) to taky nevěděl a s 15 metrovou obludou se otáčel na Mikulášském. Pak odbočoval do Částkovy, což také není s takovým autobusem lehké, nicméně se s odbočením vyrovnal se ctí (na to že tudy jel asi poprvé v životě).
Z jiného soudku: Víte proč tolik lidí minulý týden včetně mě chodilo u nádraží přes stavbu u vozovky a ne tím "zprovozněným" podchodem? Protože podchod je pro otrlé jedince. Svítí asi tak polovina zářivek, některé mají rozbité kryty ze kterých visí střepy. Všude je několikacentimetrový nános prachu a špíny. Vyhýbáte se extrémně čpící moči a zvratkům. Eskalátory nejezdí, výtah to samé (fakt bezva když jste vozíčkář, s kočárkem, nebo máte jen kaputt nohy a kolena). Alespoň to tam umýt a vystříkat savem dělníci mohli [pozor]
Neděle, 26. srpna 2018 - 19:23:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6704
Registrován: 5-2002
Nebo majitel podchodu, to. To samý podchod u autobusáku, na zblití, ty časy kdy ČSAD půlka byla znatelně lepší jsou už dávno pryč... Možná by měla být pravomoc hygieny takovej prostor zavřít - aneb když chci vlastnit a provozovat podchod, tak ho aspoň občas musím zvládnout umejt...
Pavel2
Neděle, 26. srpna 2018 - 21:14:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16452
Registrován: 8-2002
je to už možná dva roky, v novým nádražním podchodu ze Šumavský do budovy nádraží mě šokovaly odhozený plastový flašky neustále rotující na spodním nástupu na eskalátor směr perón.

1. v podchodu jsou kamery, ale asi jen pro kočku, třeba je nikdo nekontroluje.
2. čekal bych, že pro úsporu energie pojede eskalátor jen když na něj někdo vleze.
3. na cigány a bezdomáče bohorovně kašlou, přestože zákonných způsobů jaxe jich zbavit asi moc nemají. i proto je tam takovej mrdník.
4. jebejte SŽDC i ČD, ať se trochu snaží[pozor]
5. stejně tak by na SŽDC měly tlačit město, obvod, MP, kraj, Poved.

slyšel jsem to i odjinud, SŽDC nechá ze státních peněz vyrobit pěknou novostavbu za mld Kč a pak ani nejsou schopný se postarat o základní úklid. nechápu... [crazy] [angry]
Pondělí, 27. srpna 2018 - 09:30:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 8-2007
Chorvatský řidič cestovky Dorajkovič tour (nebo Darojkovac nebo jak se to vlastně jmenovalo) to taky nevěděl a s 15 metrovou obludou se otáčel na Mikulášském.
No když kašle na cca 8 cedulí, které informují o uzavírce (a opravdu na všech není pouze text), a reaguje až na tu poslední...
Úterý, 28. srpna 2018 - 19:13:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 1-2009
K tomu podchodu u nádraží: Elektřina tam zjevně proudí, když se jim podařilo rozsvítit něco mezi třetinou a polovinou zářivek. Ovšem tolik špíny všude, smradu (byť stálým průvanem už trošičku vyvanul). Podchod byl přes rok zavřený a obývaný různými existencemi, pak ho jenom otevřou a namalujou šipky. Když nemají stroj na uklízení, tak si ho za nějakou tu tisícovku mohli vypůjčit z blízkého lidlu, to už by finančně nezbankrotovali. Přestavba nádraží za tolik mega a v podchodu aby člověk měl očkování proti žloutence i tetanu. Eskalátory nejezdí.
A podchod u CANu je taky chuťovka. Jsou v něm vůbec kamery?
Stejně se po republice vůbec kamerový systém moc nevyužívá. Někdy začátkem loňských prázdnin byl velký kolaps na D1 zrovna v době veder. Narozdíl od Německa nikdo z autoklubu neroznášel minerálky a na mluvících tabulích na D5 nebyla ani zmínka, že je navazující dálnice ve stádiu kolapsu.
Klidně bych i napsal stavebníkům email, ale po celodenní práci jsem na to moc unavený, hledat někde kontakty....
Úterý, 28. srpna 2018 - 19:32:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6711
Registrován: 5-2002
To není asi tolik věc stavebníků jako spíš majitele podchodu = města. (No možná obou, jestli si to měli nějak předat, asi na to prostě serou všichni)

Ono celkově údržba města jde doprčic, když už v zimě napadne sníh tak je půl Bolevce neuklizenýho protože VPP se nechce a úřednice pracovat nebudou tuplem... Investice do silnic končí tankodromem, chodníky poblitý... To mají být základní funkce města a nefunguje to. Zrušit obvody minimálně , nejsou k ničemu a akorát máme armádu úředníků navíc.
Pavel2
Středa, 29. srpna 2018 - 06:31:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16460
Registrován: 8-2002
hlavně že na Folmavský a U seřadiště budeme mít do konce roku úsekový měření... prej smart city, velký kulový, hlavním cílem města je relativně bezpracně vyvařit co nejvíc vaty na pokutách. to všechno pod rouškou bezpečnosti [angry]

místo toho, aby Folmavskou celou vyasfaltovali a nemuselo se tam poskakovat přes ty hrbatý záplaty, radši tam dají buzerační nesmysl. klidně by tam mohlo být omezení na 70. ale kdo jede pomalu, ten jede bezpečně (prej).
Středa, 29. srpna 2018 - 12:30:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 8-2007
K tomu podchodu u nádraží:
A není ten podchod ještě stále oficiálně uzavřenej? Podle uzavírek schválených v okolí nádraží na září by u každého vstupu měly být zábrany se zákazem vstupu..
Jinak pro dopravu by mělo být vše průjezdné s výjimkou sjezdový rampy z Železniční na Mikulášskou (cca do poloviny září) a zúžení Sirkové u Jána z důvodu odstranění provizorních zastávek (cca týden). A pokud jste nedočkaví a nechcete čekat do začátku září, tak na úředních deskách města i kraje je ke skouknutí definitivní dopravní značení.
hlavně že na Folmavský a U seřadiště budeme mít do konce roku úsekový měření.
Hlavně do konce srpna na Plaské obousměrně...
Pavel2
Pátek, 31. srpna 2018 - 22:21:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16466
Registrován: 8-2002
Hlavně do konce srpna na Plaské obousměrně...
já vím, tam už to je nainstalovaný i ve směru do města cca měsíc. dřív tam byla radarová budka ukrytá šikovně v křoví, teď úsekovka. holt kdo neví a nestačí dobrzdit, musí včas odbočit [biggrin]

ale vážně... je třeba jezdit opatrně a snažit se předvídat jaxe budou chovat ostatní. být pořád ve střehu a nečumět do mobilu nebo být myšlenkama někde úplně jinde než na silnici. stačí vteřina-dvě nepozornosti a malér je na světě. plížit se městem po 4proudovce 50 km/h mi ale optimální zrovna nepřijde. to tam mohla být silnice úplně jiných parametrů (Plaská, Folmavská, U seřadiště atp.).
Sobota, 01. září 2018 - 11:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5412
Registrován: 2-2005
Folmavská i U Seřadiště jsou názorným příkladem toho, že úsekové měření slouží jen a pouze k inkasování peněz do městské kasy. Ulice s naprosto minimálním pohybem chodců, kteří se navíc pohybují po oddělených chodnících v přesně vymezených koridorech (zastávka -> fabrika) a až na výjimky v konkrétních časových obdobích. Ulice přehledné, se zdaleka viditelnou signalizací a odbočovacími pruhy. Ano, tady to skutečně má smysl, všichni tomu rozumí a určitě si zachovávají respekt k vládním institucím.

Přitom v Plzni je řada úseků, kde by se to dalo pochopit. Ale to by asi vyžadovalo trochu přemýšlení a nejspíš by to snížilo zisk.
MHD je pro lidi ! ! !
Sobota, 01. září 2018 - 11:20:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6714
Registrován: 5-2002
Tak na Folmavské byly smrťáky, bohužel...:-/ Ale proměnné značení , 70 mimo hodiny střídání směn a nějaké zábradlí by taky pomohlo, takhle akorát kdo nebude stíhat do práce tak to bude valit Podnikatelskou - o to horší...:/
Daniel_D._Koželuh
Sobota, 01. září 2018 - 19:13:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 2-2018
Tohle by mělo být zítra u Centrumu na parkovišti, nikde jsem ještě nenašel fotku toho vozu, tak kdyby někdo šel okolo... [andel][fotic]
Martinmarilynmanson
Neděle, 02. září 2018 - 09:37:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10647
Registrován: 12-2007
Daniel: To už tam stojí pár týdnů, pokusím se vyfotit
Be clever - use public transport!
Martinmarilynmanson
Neděle, 02. září 2018 - 22:19:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10648
Registrován: 12-2007
Fotka nic moc, ale stojí tam dost natěsno, a navíc lilo:

Be clever - use public transport!
Neděle, 02. září 2018 - 23:49:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 589
Registrován: 11-2004
Od zítřka (3. 9.) jezdí trolejbusy linky 12 po původní trase - tedy pod novými mosty na Mikulášské. Do asi 14. 9. ale na alternativní pohon se stahováním a natrolejováváním v zastávkách U Duhy a Pařížská. V Pařížské ve směru do centra je nainstalována i natrolejovací stříška - zřejmě kvůli koncentraci většího počtu linek trolejbusů.
Úterý, 04. září 2018 - 04:33:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18368
Registrován: 5-2002
Na linku 30 prave vyjel bus 529 s reklamou Bageterie Boulevard.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 04. září 2018 - 10:22:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3221
Registrován: 5-2002
Jrjk > Už jsem touhle trasou 12kou na dieselpohon několikrát jel a líbí se mi, jaký to má odpich od nádraží do kopce na Mikulášské náměstí. [ok]
Breník J.
Úterý, 04. září 2018 - 13:37:52  
Neregistrovaný host
Na linku č. 12 tedy v současnosti musejí být vypravovány pouze vozy s dieselagregátem nebo trakční baterií. Komplikací je nasazování sběračů ve stanici U Duhy ve směru na Božkova a také nezastavování linky č. 12 v blízkosti Hlavního nádraží. Znamená to informovat cestující, směřujících k nádraží, k přestupu u Mrakodrapu či v Pařížské na linky č. 11, 15, 16 nebo 17. V opačném směru z Božkova zase použít k přestupu na linky jedoucí k nádraží zastávku Pařížská. Vzhledem k nedodělání chodníků v prostoru kolem Hlavního nádraží, není vhodné využívat autobusovou konečnou linek č. 35 a 57 U Ježíška a přestoupit z těchto linek na trolejbusové linky k nádraží nejpozději v zastávce Pařížská.
Pátek, 07. září 2018 - 11:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3495
Registrován: 5-2002
Zvu a připomínám schůzku přátel MHD - TramBus-Clubu již ve čtvrtek 13. 9. 2018 od 17:00 ve vozovně Slovany.
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu a později také na Facebooku
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Dvoutakt
Pátek, 07. září 2018 - 14:04:37  
Neregistrovaný host
Už se drátuje ze Železniční sjezd k Ježíškovi, odkdy a co tam bude jezdit? Že by 15 jela na BP přes Belánku...
Pátek, 07. září 2018 - 17:03:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5418
Registrován: 2-2005
Dvoutakt: Mluvilo se o t-17
MHD je pro lidi ! ! !
Pondělí, 10. září 2018 - 18:52:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1273
Registrován: 1-2009
Jedu si v sobotu 12 na Novou Hospodu a přistoupí v poloprázdném voze slečna s viditelně označeným asistenčním zlatým retrívrem na vodítku. Řidič automaticky pustí hlášení o tom, že pes nemá být v prostoru pro kočárky a má mít náhubek. Pravděpodobně neviděl označení psa jako asistenčního.
K tomu pár poznámek:Slečna byla buďto např. epileptička (což nikdo nemá napsané na čele), nebo to byla cvičitelka toho psa. Než je pes předán svému budoucímu majiteli (klientovi), tak ho musí cvičitelé vycvičit v prostředí, kde se bude pohybovat. Proto musí i do trolejbusu nebo do restaurace (kam je hospodští nechtějí pouštět). Proč byl v trolejbuse bez náhubku? Protože až jeho klientovi něco životně důležitého vypadne (třeba inzulinové pero), tak to pes vezme do tlamy a podá mu to. Což asi s tlamou v náhubku se dělá docela blbě. Stejně jako se blbě řídí auto s rukama v poutech.
A perlička na závěr. Stát přispívá pouze na výcvik slepeckých psů. Ale ne asistenčních psů. To dělají sponzoři. A takový výcvik stojí přes čtvrt mega.
Úterý, 11. září 2018 - 10:38:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5422
Registrován: 9-2005
Pravděpodobně neviděl označení psa jako asistenčního.

Problém je, že neexistuje obecně uznatelná jednotná identifikace těchto zvířat. Vše je spíš na dobré vůli personálu dopravce.
Úterý, 11. září 2018 - 10:57:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 591
Registrován: 11-2004
Možná, kdyby slečna se zdravotním omezením nastupovala předními dveřmi, řidič by ji, i psa, lépe viděl, případně s ní mohl rovnou komunikovat. Do předních dveří se často zbytečně hrnou lidé, pro které tyto dveře přednostně určeny nejsou, jen se jim nechce u středních nebo zadních dveří pár sekund počkat. Naopak starší lidé, často s hůlkou nebo i berlemi, nastupují/vystupují vzadu, což je leckdy pro ně hodně nebezpečné.
T_m
Úterý, 11. září 2018 - 16:32:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3302
Registrován: 5-2002
M_k:
"Problém je, že neexistuje obecně uznatelná jednotná identifikace těchto zvířat. Vše je spíš na dobré vůli personálu dopravce."

Přiznejme si, že existují skupiny lidí, kteří rádi buzerují druhé, a to na obou stranách. Podle mne by mezi rozumnými lidmi ke konfliktu vůbec nedošlo, dolo by maximálně k napomenutí, protože když nejde o život, jde o ...
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Pátek, 14. září 2018 - 06:08:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 663
Registrován: 12-2005
Dnes je poslední den provozu trolejbusů 21 TrACI na linkách:
489 - šejdr na lince 14
492 - celodenní kurz na lince 12
493 - šejdr na lince 12
496 - celodenní kurz na lince 11
Pátek, 14. září 2018 - 08:50:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5423
Registrován: 9-2005
Podle mne by mezi rozumnými lidmi ke konfliktu vůbec nedošlo, dolo by maximálně k napomenutí, protože když nejde o život, jde o ...

To je sice pravda, ale platnost to má jako tvrzení,že: "Kdyby každý večer pršelo, nemusel bych zalévat zahrádku".

Nejvíce problémů obecně vyvolávají nejednoznačné pokyny ve smyslu: ...nějak si poraďte...dělejte to s rozumem....apod.
Když se to týká pár jedinců, tak dejme tomu.
Ale když se jedná o stovky řidičů/průvodčích, tak je to akorát peklo. Někdo je ze své podstaty akurátní, někdo zase lajdák a bohém. Pak je problém, když cestující střídavě potkává oba typy.
Pátek, 14. září 2018 - 10:02:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18370
Registrován: 5-2002
Ale když se jedná o stovky řidičů/průvodčích, tak je to akorát peklo. Někdo je ze své podstaty akurátní, někdo zase lajdák a bohém. Pak je problém, když cestující střídavě potkává oba typy.

Dám zcela konkrétní příklad. Jezdím s autobusem linku do Pasova. Kmenový řidič je ujetej na to, abych mu předal autobus čistej, vytřenej, umytej, zkrátka aby se tam dalo z podlahy jíst. Můj skromný názor je, že tohle si naši milovaní cestující fakt nezaslouží, takže autobus uklízím až poslední den před předáním, do té doby odstraňuju jen vylité pivo z podlahy a podobné chuťovky.

Pokud jde o odbavování cestujících, kolega pustí do autobusu každého, kdo mu "něco" ukáže a na školním spoji v 13:20 z Pasova do Tittlingu rovnou otevírá pro nástup i zadní dveře (že prý beztak mají všichni průkazky), takže platí opravdu jen ten, kdo chce platit. A tohle si naopak já kontroluju v rámci možností pečlivě.

Mimochodem, v garážích Ostbayernbusu jsem teď četl vyhlášku, že tohle "neodbavování" cestujících bude postihováno srážkou 50 € z platu [satan]

No a pak se odpoledne v 16:40 v Schönbergu stane, že mi do vozu lezou středoškolačky ze školy Grafenau zadními dveřmi a tváří se ublíženě, kdy je v těch dveřích skřípnu, ještě je seřvu, ještě po nich chci jízdenky a když nějaká začne fňukat, že Ich habe meine Busfahrkarte vergessen, nechám jí to zaplatit hotově. Kontrolní otázka - jak to tam asi vypadá, když to jede kmenový řidič?


A z jiného soudku:

https://ezak.cnpk.cz/document_download_56964.html

Najděte si v tom linky 440251, 440253, 440254, 460371.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Sobota, 15. září 2018 - 12:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 592
Registrován: 11-2004
M_k a Martin_j
Napsáno velmi výstižně... řekl bych, že přesně to vystihuje situaci, která v dnešní době je...
Neděle, 16. září 2018 - 10:02:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1407
Registrován: 1-2005
Škoda_7_tr(663): Krom té jedné budoucí historické 21TrACI, která zůstane v Plzni(?), ty zbývající 3 vozy čeká odprodej či šrot...??? Děkuji! [happy]
Neděle, 16. září 2018 - 19:49:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 664
Registrován: 12-2005
Honzamhdol: Všechny ostatní 21 TrACI spolu s poslední 14 Tr (457) chce podnik nabídnout během podzimu k odprodeji. Kdo a jestli vůbec je někdo koupí to nevím.
Úterý, 18. září 2018 - 09:21:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 12-2006
Dnes ráno byla na 10 vypravena 21Tr, jestli si dobře pamatuju, číslo 492.
Úterý, 18. září 2018 - 10:10:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5427
Registrován: 2-2005
Na 10/5 byla 493, ale už jsem dneska zaslechl zvěsti až o třech trejsinách na lince 10
MHD je pro lidi ! ! !
Martinmarilynmanson
Úterý, 18. září 2018 - 10:14:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10653
Registrován: 12-2007
[biggrin][biggrin][biggrin]
Be clever - use public transport!
Pavel2
Úterý, 18. září 2018 - 12:53:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16491
Registrován: 8-2002
jezdí nějaká stálá linka ulicí U trati nahoru k Belánce? v zastávce jsem zahlídnul myslím 492.
a Karel s aparátem byl kolem 11:30 poblíž vyhořelý ubytovny na Borský [wink]
Martinmarilynmanson
Úterý, 18. září 2018 - 13:32:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10654
Registrován: 12-2007
Linka č. 10.
Be clever - use public transport!
Pavel2
Úterý, 18. září 2018 - 18:44:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16492
Registrován: 8-2002
ok, tímpádem byla na desítce i 487.
Úterý, 18. září 2018 - 19:39:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5428
Registrován: 2-2005
Na desítce byla 489, 492 a 493. Na čtrnáctce 496
MHD je pro lidi ! ! !
kv
Úterý, 18. září 2018 - 20:20:09  
Neregistrovaný host
Na zkušebních jízdách dnes ve městě trolejbus 27 Tr pro České Budějovice, za sklem označen České Budějovice 03.

Zachycen na Domažlické ulici, kterou v blízké budoucnosti čeká velká změna...

Pavel2
Úterý, 18. září 2018 - 22:24:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16494
Registrován: 8-2002
zejtra bude v centru rodeo, blbci se možná přijedou porvat... [ko]
https://www.krimi-plzen.cz/a/fc-viktoria-plzen-x-cska-moskva/
T4783363
Středa, 19. září 2018 - 11:20:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 2-2006
Nevíte, jestli jezdí 21Tr i dnes? Děkuji.
Středa, 19. září 2018 - 13:59:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 594
Registrován: 11-2004
V pátek 21. 9. zřejmě naposledy provoz trolejbusů na Domažlické ulici pod trolejovým vedením.
Pak napěťová výluka až cca do května 2019.
Ostrov
Čtvrtek, 20. září 2018 - 07:08:52  
Neregistrovaný host
Zdravím a mám dotaz.
Před časem se v diskuzi "Trolejbusy a autobusy ze Škody Ostrov" objevila informace o likvidaci závodu v Ostrově nad Ohří
a že by se tam dnes měla konat nějaká rozlučková akce s plzeňskou "devítkou". Bude se tam dnes něco takového dít? Díky za odpověď.
Ostrov
Čtvrtek, 20. září 2018 - 08:55:45  
Neregistrovaný host
Ano bude.
Ostrov n/O
Čtvrtek, 20. září 2018 - 10:02:55  
Neregistrovaný host
Pokud ano, šlo by prozradit nějaké podrobnosti? Alespoň v kolik hodin? Nebo je to utajená akce? [wink] Na internetu, krom té zmínky tady v diskuzi nic není...
Pavel2
Čtvrtek, 20. září 2018 - 12:07:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16497
Registrován: 8-2002
asi to je (pro šotouše) utajená akce, jelikož má být v režii developera. Radiožurnál povídal, že se tam má dnes symbolicky zbořit komín. každopádně 21 Ab z Plzně vyrážela nejpozději v 7h ráno [happy]

možná že hyeny novinářský nějaký pozvaný byly a ještě se o tom za pár dní někde dočteme.

zatím se ví tohle:
https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/byvalou-tovarnu- na-trolejbusy-skoda-ostrov-nahradi-obri-hala-vyrovna-se-amazonu-1 326595 (13.12.2016)
https://vary.idnes.cz/prumyslova-zona-skoda-ostrov-pracovni-mista -panattoni-europe-p7q-/vary-zpravy.aspx?c=A180717_414927_vary-zpr avy_ba (17.07.2018)
http://www.panattonieurope.com/cz/zeme/ceska-republika-slovensko/ tiskove-stredisko/zpravy/panattoni-europe-zahajila-promenu-byvale ho-arealu/
kv
Čtvrtek, 20. září 2018 - 20:03:20  
Neregistrovaný host
Autobus SOR č. 575 má novou celovozovou reklamu na jakousi novou bytovou výstavbu.
Při otevřených horních větračkách je z boku vozu poměrně náročné určit, čeho se to vlastně týká [lame]

A Citelis č. 492 je po cca třítýdenním odstavení po nehodě zpět v provozu s cestujícími.
Breník J.
Pátek, 21. září 2018 - 09:54:34  
Neregistrovaný host
Ve čtvrtek 20. 09. spatřen v 15.35 hod. v Sasech 35 historický trolejbus Škoda 9 TrHT26 č. 323 tažený na tyči. Možná to souvisí s tou rozlučkou se závodem ŠKODA Ostrov. Pokud se tam má stavět AMAZON, hodila by se i už zrušená železniční vlečka z nádraží Ostrov nad Ohří, kterou jsem se s kamarádem ještě svezl v roce 1989 na dieselové lokomotivě do ostrovského závodu.