Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy a autobusy v Ostravě » Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Ostravě do 31. 01. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Ostravě do 31. 01. 2018

dolů
   autor příspěvek
Kočkopes
Neděle, 21. ledna 2018 - 21:53:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 10-2017
No, tak je pravda, že 59 má z jedné strany ucpanou Plzeňskou a z druhé strany železniční přejezd, na kterém je rekord čekání 47 minut (místo spoje v 15:26 jsem chytil spoj, jedoucí ve 14:46 s takovým zpožděním). Zpoždění je opravdu každý den a je velice nepříjemné, když ujede přestup. Jinak docela mě zamrzelo, že odjezd z Dubiny se posunuly o 3 minuty později. Spíš jsem doufal o 2 minuty napřed, protože při odjezdech jako v minulém JŘ se přestupy jen tak tak stíhaly, se zpožděním už vůbec. Takhle tím posunutím se přípoje na Hotelu Bělský les zrušily.

Jinak ten Zlín je síla. Asi se to bere tak, že když se tam vyrábí boty, tak je tam mají úplně všichni a tím pádem půjdou pěšky.
Neděle, 21. ledna 2018 - 22:49:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 680
Registrován: 2-2017
Pistacio:
"No, tak s Tebou asi nebude moc možné vést diskuzi, jako s kolegou os98."
Ale no tak.

Aresák:
"Asi půjdu s os98 na pivo, ať pochopím, jak na tom jsem [wink]."
Věř nebo ne, ale alkohol nepiju.

K těm 5 bodům.
1) Aby jezdila: O víkendu souhlasím, dovedu si představit, aby se intervaly o zhruba 1/3 doby zkrátily (40->30, 30->20, 20->15). Pro lepší návaznost na jiné spoje např. i interval 23-17-23-17.
18:30 34, JD 24m
Minuty se značí jako min a za číslem je ještě mezera. Ty jsi napsal něco jako dvaceti čtyřmetrový a nějakou dobu mi trvalo, než jsem zjistil, že "m" je minuta.

2) Čistota: Asi máš, Pistacio, vyšší nároky na čistotu. Řidiči mají řídit, ne si všude hrát na uklízečky. První fotka by vznikla i na jiných než hlučínských linkách. Prostě jak se dveře otevírají nebo zavírají, tak tam nosí tu špínu, kterou do prostoru dveří nanosili cestující. Cigarety chápu, mně by také vadily. U druhé a třetí fotky vůbec netuším, co ti tam vadí. Dokud nebudou muset mít cestující přezůvky, aby nezašpinili autobus, tak ta podlaha nebude 100% čistá.

3) Jízda na čas, 4) rozumný personál: S tím jsem spokojen.

5) Jednoduchý tarif a platba: Tarif OSTRAVA XXL je v pohodě, jinak je Tarif ODIS ne vždy snadno pochopitelný.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Neděle, 21. ledna 2018 - 22:50:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 635
Registrován: 11-2008
Kočkopes: :D Právě proto Svatupluka Čecha.
Navíc IAD je tam minimální, takže by se daly do budoucna vymyslet i lepší nástupiště, np. vídeňského typu.
Docházková vzdálenost na hl. n. by taky mohla být pro některé cestující OK. No a přestup do centra v protisměru by nikoho bolet nemusel.
Ona cesta by byla. Ale musíme brát v potaz dlouhodobé plány na terminál hl. n.

59 si pamatuji jako děcko, když jsem jezdíval, nevím proč, do Polanky. Řidič občas v létě vypnul motor a otevřel dveře.

Zlín a boty :D :D :D
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Kočkopes
Neděle, 21. ledna 2018 - 23:11:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 10-2017
Pistacio: Tak vlastně i to zajíždění na hl.n. by šlo udělat. Je tam točna, tak autobus akorát objede, vyhodí/nabere lidi a jede dál. Když už to tam je, tak proč toho nevyužít. To tady jinak za budeme řešit, že když to nezajíždí na hlavní, tak je to k ničemu. Takhle si myslím, že se to využije, a mohly by tam zajíždět i normální spoje, končící na Vozovně Trolejbusů.

OT: Já mám dodnes v živé paměti jízdu vozem 6479 na lince 59. Vlezl jsem dovnitř a jako by na mě dýchl čas. Kovové mřížky od výdechu topení u 1.dveří místo plastových, u řidiče koberečky, dřevěná hlavice od šaltpaky a místo vybledlé šedé krásně černá palubka s různými ozdobami, jako nálepky a malůvky na budíkách. A v zatáčkách o sebe asi škrkaly vyholené dráty a nežádoucí kontakty způsobily probíjení elektriky, takže cestou dolů od St. Bělé střed až po St. Bělou křižovatku v každé zatáčce svítila a cinkala signalizace dveří. Ach, ty časy...
Pondělí, 22. ledna 2018 - 08:16:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 8-2002
Ad Pistacio: I dnes jezdí na l.č.54 během dne kloubáky. Jen ve špičku se tam občas objeví nějaký přejezd v podobě 12m. Až večer se postupně mění za 12 m.

Pokud jsi myslel víkendy, tak ano, jezdí tam 12 m (až na výjimky v podobě předvánoc), ale zase není žádná špička.
Pondělí, 22. ledna 2018 - 22:49:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 636
Registrován: 11-2008
Kočkopes, Gakon: spíš bych si pohrál nejdříve s víkendovým provozem... pravdou je, že to zajíždění až na hlavák by neudělalo nikomu nic, protože nejsou kolony na zúžení Mariánskohorské, na vodárně, ani mezi Petřkovicemi a Přívozem. Pokud by takový požadavek byl od lidí i na pracovní dny, bylo by to složitější.
Fakt faktem, chybí nám trochu více trolejbusových drátů na optimalizaci sítě.

Gakon: nevím, jak jsi starý, ale podobně si pamatuji linku 460 do Polanky, která byla raketou. Koženkové sedačky v parnu spálily prdel a když to hrotil co to dalo kolem zeleniny a jednou se za jízdy otevřelo křídlo zadních dveří, to jsme měli s kamarády adrenalin. Tehdy jsem se tolik nebál, dneska vidět malé parchanty, kteří se hecují, kdo půjde ke dveřím, tak bych asi zdřevěněl.
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Pondělí, 22. ledna 2018 - 23:08:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 681
Registrován: 2-2017
Sice jsem se focením "málem propadl do země", dost lidí mě tam vidělo, ale nemít památku na 14 Tr by byla škoda. Aspoň bude řidič vědět, kdo ho fotil.

Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Poskok
Úterý, 23. ledna 2018 - 06:39:57  
Neregistrovaný host
88.100.200.56
Tak bateriák v akci na 110
https://imgur.com/f9jEnJ1
Úterý, 23. ledna 2018 - 11:05:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 392
Registrován: 12-2008
os98:
"Aspoň bude řidič vědět, kdo ho fotil."
Řidič už to ví dávno ...


MHD Ostrava
Autobusákem se člověk nestává ale rodí!!
Úterý, 23. ledna 2018 - 11:57:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 682
Registrován: 2-2017
Ani mě nepřekvapuje, že mě trolejbusáci znají, když jsem kdysi na tomto místě vystál důlek.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Úterý, 23. ledna 2018 - 15:07:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 683
Registrován: 2-2017


Na rozdíl od "Acumaria" SOR TNB 12 jede 26 Tr velmi slušně na baterky, ale že by se mi tím dobře jelo, to ne.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Úterý, 23. ledna 2018 - 16:12:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 7-2017
Jede se s tím určitě o mnoho lépe jak v 14Tr do které v dešti zatéká a tím pádem je vevnitř mokro, ba na některých místech kape voda přímo na sedadla. Nemluvě o tom, že je to nízkopodlažní, s klimatizací a s hygienickými sedadly, dokonce i s pomocným pohonem. [andel]
Poskok
Úterý, 23. ledna 2018 - 17:18:06  
Neregistrovaný host
88.100.200.56
Nejaky rozumny argument pro to, ze se s tim jede spatne?
Úterý, 23. ledna 2018 - 18:53:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 684
Registrován: 2-2017
Jamnik: Ty tady tu nízkopodlažost obhajuješ, jak by ti opravdu bylo přes 70, poprvé tady. Klimatizace je fajn, s tím souhlasím, ale hygienické sedačky by šly dát do jakéhokoliv starého trolejbusu, a že se tak nestalo a zůstaly tam ty čalouněné, za to ty vozy nemůžou. Zatékání by se také dalo vyřešit, ale nákladně za dost peněz - např. generální opravou celého trolejbusu.

Ještě si musím trochu rýpnout jako ty na mě s 32 Tr pro Opavu. Máš rád Karosy? Pokud ano, těšíš se, až budou vyřazeny? Já třeba karosofil nejsem a docela se na nové autobusy těším, na Stadlery taky, protože zase k T3 nějak velký vztah nemám.

Poskok: Rozumný argument samozřejmě není, nerozumné jsou zde (+ ještě absence Ráby).
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Úterý, 23. ledna 2018 - 18:56:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 583
Registrován: 5-2008
Na seznamu autobusu je napsano u 3258 a 3260 "18.01. odvoz z vozovny trolejbusů". Na hranečník nebo do šrotu?
Poskok
Úterý, 23. ledna 2018 - 19:07:23  
Neregistrovaný host
88.100.200.56
Jak se nekomu nemuze libit nizkopodlaznost? WTF!? Bezbarierova dostupnost je jeden ze znaku modernich mest. Fakt bych vsem sotousum, kteri tak strasne nadavaji na nizkopodlazni vozidla, doporucil, aby si zkusili zahrat na vozickare, nebo maminku s kocarkem (malokdy se stava, aby ji nekdo pomohl s kocarkem) a zazili ten pocit, jak musi treba videt odjizdet 2 spoje linky, ktere nejsou bezbarierove, a musi cekat na dalsi...
III. generace - taky se mi to zrovna nelibi, ale je otestovana a nevim, jestli se dela jako parcialni trolejbus i New Urbino
Trakcni baterie - Wtf?
Lak - s tim holt nic nenadelame, aspon jdou na prvni pohled poznat klimatizovana vozidla
USB konektory - osobne mi nijak nevadi, kdyz je to nema
Vyzbroj Skoda - takovy milovnik 14tr a nema rad vyzbroj Skoda? V CR jinou vyzbroj ocekavat nemuzes...
Úterý, 23. ledna 2018 - 19:35:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1755
Registrován: 10-2005
os98: Co si vůbec dovoluješ soudit jeho věk? I kdyby mu bylo přes 70, má právo na svůj názor.


Poskok: Zvykneš si, on je místní exot [happy]
V Žilině je New Urbino a tuším, že je parciální.
Punk's not dead! blesk happy
Úterý, 23. ledna 2018 - 19:50:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 685
Registrován: 2-2017
Poskok: Vezmu to popořadě. Nejprve chci říct, že nejsem jako 99,9 % cestujících a MHD nepoužívám jenom pro cestu z "A" do "B", ale hodně rád se jen tak vozím. Bohužel už na to nemám tolik času. Taky je pro mě důležité, jaký jede vůz, a 14/15 Tr se snažím upřednostňovat, u 3ČSAD zase SORky.

Nízkopodlažnost: Když je mi ještě pár dní 19 a jsem zdravý, tak prostě mám rád vysokopodlažní vozy. Už jen kvůli výhledu. To, co jsi napsal, je samozřejmě pravda, ale jedná se o můj subjektivní pocit. Např. v září měl jeden o 3 roky mladší kámoš z gymplu naražené koleno a měl i berle. Za nízkopodlažní SU/ST byl tehdy rád.
III. generace: Jenom že už existuje IV., ale nové trolejbusy jsou v III. To mi asi nejméně vadí.
Trakční baterie: Postavit se vším všudy trolejbusovou trať. Na objetí překážky stačí superkapacitory.
Lak: Snad to nejhorší na trolejbusech a brzo i auto-, elektrobusech a tramvajích. Na vizualizacích špatně nevypadal, na fotkách to bylo horší a na vlastní oči nejhorší.
USB konektory: Když pojedu 20 minut, kolik mi to těch procent dobije? Jedno Procento?
Výzbroj Škoda: Mám rád Cegelec a starší škodovácké výzbroje, ty pro 24 - 32 Tr už ne.

Ross: Názor nikomu neberu, i když to tak může vypadat, jenom bych spíš pochopil, kdyby toto psal někdo starý, což Jamnik rozhodně není.

on je místní exot
Jenom se rozepiš, v čem konkrétně. Rád si počtu.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Kočkopes
Úterý, 23. ledna 2018 - 20:16:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 10-2017
Jamnik:
"Jede se s tím určitě o mnoho lépe jak v 14Tr do které v dešti zatéká a tím pádem je vevnitř mokro, ba na některých místech kape voda přímo na sedadla. Nemluvě o tom, že je to nízkopodlažní, s klimatizací a s hygienickými sedadly, dokonce i s pomocným pohonem. [andel]"

Do Solarisů neteče? To je nějaká novinka nebo špatný vtip! [lol] Netěsnosti ve střese jsou docela známým průserem. Není přece možné, aby, když jedu 2 roky starým CNG Solarhnisem, aby na mě ze stropu kapalo. Nebo aby velkou díru mezi stropníma deklama musely vyplňovat noviny, mokré od vody, která tam samozřejmě musela zatéct.

Nejsem nějaký megamilovník 14Tr. Samozřejmě, rád se povozím, v těchto trolejbusech (a jejich delších kloubových sestrách) a také v Karosách jsem proseděl půlku života a mám k nim velmi blízko. Osobně proti Solarisům nic nemám, kromě toho, že jsou strašně fušersky smontované. Ale bohužel, ani takový pokrok nelze zastavit.
Poskok
Úterý, 23. ledna 2018 - 20:20:59  
Neregistrovaný host
88.100.200.56
A má to ty konektory, nebo ne? Když jsem se na to díval ve vozovně, tak tam nebyly (3736, možná ještě nebyly namontovány). Každopádně já to beru jako +, protože kdo to bude chtít, tak to využije, kdo ne, tak to nevyužije. Máš přece jenom svobodnou možnost volby. To je stejně jako WI-FI na zastávkách. Je to prostě jenom možnost a teenagerům se to bude líbit [happy]
Pezos
Úterý, 23. ledna 2018 - 21:00:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 873
Registrován: 4-2014
Ross:
"V Žilině je New Urbino a tuším, že je parciální."
[nene]
Úterý, 23. ledna 2018 - 21:32:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 529
Registrován: 6-2008
os98:

Zkrácení jízdních intervalů:
A kdo to bude jezdit? Už teď je málo řidičů a to ještě mají jezdit nejen celý pracovní týden, ale spousta z nich i o víkendu? Dokud nebude dostatek řidičů, těžko. Počkej si pár let, až budou autonomní autobusy.

Nízkopodlažnost:
No, mám sice rád Karosy, ale dnes už vysoká podlaha patří fakt jen do zájezdových autobusů. Posledních pár dní jezdí z Hranečníku na 441 vysoký Crossway a jsem z toho nějaký... nemocný. To nastupování i vystupování bez schodů u LE nebo SORek má hodně co do sebe.

USB konektory:
I při nejpomalejším 500mA nabíjení by to nabilo za 20 minut zhruba 7-8 % 3000mAh baterky. Nabíjení ale obvykle běží na cca 900mA, takže 13-14 % (pokud by to podporovalo protokoly rychlého nabíjení, tak ještě více). Celou baterku ti to nenabije, ale potěší.
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Úterý, 23. ledna 2018 - 21:52:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 686
Registrován: 2-2017
Mino:

Zkrácení jízdních intervalů:
Psal jsem, že bych si v SN dokázal představit kratší intervaly, takže by se to dalo nazvat dalším sněním na K-Reportu. V Brně mají jít platy nahoru, možná se přidá i Ostrava, ale odkud by se na to ty peníze musely vzít, to už nevím.

Nízkopodlažnost:
Asi jsem jediný, kdo kromě plastových sedaček má rád vysokopodlažní autobusy a trolejbusy.

USB konektory:
Aha, to jsem nevěděl. Někdy to musím vyzkoušet ve Scaniích, kde konektory jsou jako 5V/1A.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Úterý, 23. ledna 2018 - 22:49:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5045
Registrován: 11-2007
Ještě jedno info k nasazení parciálních trolejbusů :
http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2018/1/23/v-ostrav-vyjel-do-prov ozu-prvn-parciln-trolejbus-koda-26-tr
10. let na K-reportu 2007-2017
Úterý, 23. ledna 2018 - 23:49:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 637
Registrován: 11-2008
Myslím, že není nutné dokola reagovat na všechny uživatele.
Zkusme to, tahle diskuze pak ztrácí zcela smysl, neboť je delší čas útočná.
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
!!!
Středa, 24. ledna 2018 - 10:46:43  
Neregistrovaný host
193.165.96.236
Dostanou tyto vozy ještě dodatečně výkřičníky? Jsou na vizualizacích ostatních nových doravních prostředků, tedy součástí nového barevného schéma (které se tu prostě vzalo...). Ne, že by se mi nelíbilo, ale ať je opravdu jednotné.
Jinak je to jako náhrada za Arrivu která tu naopak ve svých barvách skoro nic neprovozuje [happy]
Poskok
Středa, 24. ledna 2018 - 13:47:59  
Neregistrovaný host
88.100.200.56
Dle mych informaci nedostanou (jinak by je ani do provozu nepustili)
Středa, 24. ledna 2018 - 17:19:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 530
Registrován: 6-2008
os98: No já si taky dokážu představit věcííííí, např. že by 441, 101 a 54 jezdila co 2 minuty. Buďme ale realisté. Kdo by to jezdil a kdo by to platil?

To není o tom mít nebo mít rád. Já mám taky rád Karosy, občas se tím velmi rád svezu (a mrzí mě, že sedmikila nebo starší devítikila už v podstatě neexistují), ale že bych tím chtěl jezdit každý den a štrachat se do schodů? Chodím pěšky několik pater domů, ale do autobusu chci vejít a věřím, že to tak chce skoro každý. To není o tom mít nebo nemít rád. Vysokopodlažní autobusy a trolejbusy mám rád, ale nechci je dennodenně využívat.

Baterky v mobilu mají 3,7 V, při kapacitě 3000 mAh to máš 3,7V × 3Ah = 11,1 Wh. Nabíječka 5V/1A ti dává 5V × 1A = 5W. Za hodinu tak můžeš čekat 5Wh. Za 20 minut dostaneš cca 1,7 Wh (tj. cca 15% z 11,1 Wh). To jsou pochopitelně jen ilustrační čísla při 100% účinnosti, což v praxi nelze čekat. Rámcově to ale napoví.
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Středa, 24. ledna 2018 - 20:06:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 7-2017
os98: Ano, protože jsem rád, když nemusím lézt někam nahoru (i přesto že jsem ještě mladý), a určitě nejsem jediný, kdo uvítá 100% nízkopodlažnost u trolejbusů a snad brzy i u autobusů. A do 14Tr/15Tr se neinvestovalo, protože se vědělo, že už najíždějí poslední km, než přijdou nové vozy. Dřevo, plast, čalouněno, koženka, to vše by bylo stejně mokré a stejně nepoužitelné, jde tam o to, že tam zatékalo jako kráva. A ne, Karosy rád nějak moc nemám, jediné co mám rád a co mě ještě nikdy nijak výrazně nezklamalo, je Solaris. Prostě se smiř s tím, že se upřednostnily moderní vozy před už starými a mnohdy špatnými 14Tr a 15Tr. [wink]

Kočkopes: To teda nevím, kde a s čím jezdíš, ale jediný Solaris CNG co jsem viděl jako šrot bylo jedno CNG z Poruby, kerému viselo ze střešního okna těsnění a ještě něco už mělo zničeného, ev.č. si nevybavím ani kdyby jsi mě zastřelil.

Jinak, někdo kdo tu psal o tom, kde šly 3258 s 3260, tak šly prý do Martinova. [kladivo]
xyzž
Čtvrtek, 25. ledna 2018 - 08:53:21  
Neregistrovaný host
37.188.131.181
Stoji vedle koleje smrti v Martinove
Pátek, 26. ledna 2018 - 11:51:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 255
Registrován: 7-2014
Tvle, to je neuvěřitelný....pořídit zpátky ojeté, přes dvacet let staré 14Tr/15Tr z Ukrajiny...to by snad nevymysleli ani šotokindermafie ultras...a stejnej člověk upřímně nechápe, že dost lidí jede raději autem než MHD...Takhle bys v těch čtrnáctkách za chvíli jezdil úplně sám (a následně už nejezdil, že [wink]). 99% normálních cestujících rozhodně upřednostní nízkopodlahu s klimou, která je navíc oproti 14Tr/15Tr znatelně tišší (bydlet nad Tr tratí, tak víš o čem mluvím [wink]) a na ně by taky podnik měl brát ohled (což se naštěstí děje), na pár pomatených šotoušků volajících po 14Tr/15Tr na věčné časy rozhodně ne.
Ostrava/Pardubice/Praha
Pátek, 26. ledna 2018 - 13:45:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 687
Registrován: 2-2017
Dnes v Ostravě naposled v pravidelném provozu s cestujícími můžete vidět trolejbusy Škoda 14 Tr M. Využijte této šance a přijďte se naposled svést, jezdí na linkách č. 101, 107 a 110.

Zdroj: Facebook MHD Živě
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Holinek
Pátek, 26. ledna 2018 - 16:52:58  
Neregistrovaný host
194.228.76.99
to by snad nevymysleli ani šotokindermafie ultras

Nejhorší na tom je, že takovej člověk studje VŠ a je mu 20!

A i když to byl nejspíše jen vtip, frekvence jeho příspěvků a zejména obsahová stránka všech dalších, je hrozná.
6563
Pátek, 26. ledna 2018 - 19:05:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 8-2017
Jedna dnešní fotka 3261 [Zfotic]

Pátek, 26. ledna 2018 - 23:13:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1756
Registrován: 10-2005
Jak jsem psal. Místní exot. A ještě se tomu diví.

Ano, i mě budou vozy 14tr chybět. Hranečník je zachránil, jinak by byly mimo už dávno. Nové kloubové trolejbusy přijedou do Ostravy v nejbližších dnech?

Když jsem se byl podívat na nový trolejbus, neměl USB porty na nabíjení. Možná jsem je přehlédl a nebo se dodají později. A nebo lžou...
Punk's not dead! blesk happy
Pátek, 26. ledna 2018 - 23:54:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 7-2017
Neměl, a ani prý mít nebude. Ani vykřičníky nemá.
Jinak os98 bych neřešil, hold někomu dokáže nějaký člověk vymýt mozek, někomu k tomu stačí trolejbus typu 14Tr nebo 15Tr. [talker]
Sobota, 27. ledna 2018 - 00:46:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 688
Registrován: 2-2017
3257



3259


3261


V neděli prý pojede jedna čtrnáctka na 104/105. Je pravda, že odpoledne už ne?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Poskok
Sobota, 27. ledna 2018 - 08:48:50  
Neregistrovaný host
88.100.200.56
Kloubove 27tr maji prijit hned po bateriacich tzn. nekdy v breznu.
USB porty to teda opravdu nema? Jsem si rikal, ze ani na mhd-ostrava.cz o tom nepsali, zatimco u ostatnich novych vyberek maji byt (CNG Solarisy) :D
ppkk
Sobota, 27. ledna 2018 - 10:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 307
Registrován: 11-2014
USB porty mají být jen u tramvají ne? Nebo i u těch autobusů?
Solaris Urbino 12 7753 DPO [jidlo]
Poskok
Sobota, 27. ledna 2018 - 12:58:56  
Neregistrovaný host
88.100.200.56
Ano, USB porty budou mít i autobusy (CNG minibusy, Solarisy i elektrominibusy, jenom Electrony ne).
Jinak přikládám obrázek i s příslušnou částí textu (CNG Solarisy 12m) ze smlouvy, která je volně dostupná zde: https://www.ppe.cz/v2/profil/dpo/default.aspx?cid=09da9e84-74a2-4 978-af21-4423ecb67cbe&t=3 (odkaz také na stránkách DPO pod kolonkou veřejně zakázky).
Sobota, 27. ledna 2018 - 14:26:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6812
Registrován: 2-2006
Obrazem z dneška z Hbf[fotic][happy]:
Sobota, 27. ledna 2018 - 14:52:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 689
Registrován: 2-2017
Semolina: To byla nějaká mimořádná náhrada? Podle VJŘ je to kurz 106/102, ale 3703 tam jezdila ráno a jezdí tam i teď, ovšem na 106/202.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Sobota, 27. ledna 2018 - 19:37:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1758
Registrován: 10-2005
Proč zůstane vůz 3261? Proč ho nevyřadí společně s ostatníma?
Punk's not dead! blesk happy
ppkk
Sobota, 27. ledna 2018 - 19:41:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 308
Registrován: 11-2014
Nějaké technologické vozidlo by z ní mělo být, asi něco podobného jako je třeba v Pardubicích.
Solaris Urbino 12 7753 DPO [jidlo]
Poskok
Sobota, 27. ledna 2018 - 19:53:05  
Neregistrovaný host
88.100.200.56
Je to vozidlo autoskoly a bude slouzit ke strhavani namrazy :D
Neděle, 28. ledna 2018 - 13:53:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1759
Registrován: 10-2005
Tak 14Tr dnes nevyjela. Tak aspoň něco málo z dnešních Michálkovic.


Punk's not dead! blesk happy
Neděle, 28. ledna 2018 - 14:25:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 393
Registrován: 12-2008
Ross: Vysvětli mi co jsi s těma fotkama dělal? Vždyť to je jak z mobilu a přitom jsi měl sebou nikona ...

A abych jen nežvanil:

MHD Ostrava
Autobusákem se člověk nestává ale rodí!!
Neděle, 28. ledna 2018 - 14:41:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 691
Registrován: 2-2017
Vsuvka: Proč tam nakonec nejela 14 Tr?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Neděle, 28. ledna 2018 - 15:28:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 394
Registrován: 12-2008
os98: Už nesmí do provozu ...
MHD Ostrava
Autobusákem se člověk nestává ale rodí!!
Neděle, 28. ledna 2018 - 15:58:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 638
Registrován: 11-2008
Nový nátěr na vozidlech vypadá hezky. Je takový svěží a moderní.
A hned člověk ví, že si sedne na dřevo :D
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Neděle, 28. ledna 2018 - 17:11:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1761
Registrován: 10-2005
Vsuvka: Něco se muselo pokazit při editu a nahrání na Káčko [angry]

Pistacio: Trefné [rofl]
Punk's not dead! blesk happy
Neděle, 28. ledna 2018 - 19:03:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 692
Registrován: 2-2017
Vsuvka:
"Už nesmí do provozu ..."
Škoda, ale na SA se píše, že je možný výjezd na linku při nedostatku provozních vozů, a na MHD Ostrava, že jeho nasazení do provozu s cestujícími má být spíše sporadické. Tak teď nevím, jak to chápat. To si s tvým příspěvkem protiřečí.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Neděle, 28. ledna 2018 - 20:33:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 395
Registrován: 12-2008
os98:
3261 je jiný případ ale prvotně nevyjede s cestujícími když je dostatek provozních vozů, takže až dojdou provozní vozy tak vyjede ale je to dost nepravděpodobné. Ostatní vozy už venku s cestujícími nebudou. Toť vše
MHD Ostrava
Autobusákem se člověk nestává ale rodí!!
Neděle, 28. ledna 2018 - 21:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 693
Registrován: 2-2017
Vsuvka: Mně totiž šlo o to, že mi v pátek říkal kamarád, že 14Tr měla dnes jet na tvé přání. Ale když 3261 jako jediná vyjet mohla, ale nevyjela, tak to mě překvapilo. Teď už je to jedno, co tam (ne)jelo, jen je to divné.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Kočkopes
Pondělí, 29. ledna 2018 - 18:47:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 10-2017
Tak dneska odpoledne na 101/5 a poté na 102/2 a v noci pravděpodobně na 923/332 jede 3261. To ten akutní nedostatek vozů vznikl tak okamžitě, nebo přece jen došlo k něčemu převratnému a ještě se s tímto vozem budeme minimálně tento týden setkávat?
Úterý, 30. ledna 2018 - 21:48:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 694
Registrován: 2-2017
Změny v Tarifu ODIS od 1. 2. 2018.


V tarifních zónách REGION a XXL dochází k mírnému navýšení cen jízdného ve všech kategoriích o 2,13 % (např. u 30denního obyčejného nezlevněného jízdného z 235,- na 240,- Kč). Poslední navýšení cen jízdného proběhlo v roce 2012.
Je hezké psát, že se zdražuje "až" po 6 letech, ale opravdu je to krok správným směrem? Předpokládám, že cestujících na příměstských linkách ubývá a jakékoliv, i když nepatrné zdražení může další vyhnat do aut. Spíš bych viděl jako řešení snížit cenu za zóny nebo je spojit do větších celků za rozumnou cenu, jak jsem navrhoval 17. dubna.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Úterý, 30. ledna 2018 - 22:43:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 531
Registrován: 6-2008
os98: Čísla sice neznám, ale přijde mi, že cestujících je spíše více než méně. Zdražení o 5 Kč za měsíc nikoho do auta nevyžene. Pětikoruna za měsíc dle tebe vyžene lidi do aut v situaci, když tím autem projezdí měsíčně třeba 1500-2000 Kč? To opravdu myslíš, že když někdo platil 235 proti 2000 za auto, že začne jezdit autem, když najednou bude platit 240? To snad nemůžeš myslet vážně. Myslím, že zas děláš z komára velblouda. Kdyby to bylo ve vyšších dvouciferných procentech, tak snad... Ale 2 %? To bys stejně tak mohl argumentovat tím, že zdražení benzinu pár desítek haléřů vyžene lidi do MHD (také 2%).
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Úterý, 30. ledna 2018 - 23:10:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 695
Registrován: 2-2017
Mino: Jo, ale to jízdné je drahé už teď a každé další zdražení považuji za chybu, i když nějaký ten důvod tam asi je, proč jde cena nahoru. Např. člověk, který si dnes kupuje 3 zóny REGION na rok, si připlatí 144 Kč. To sice není moc (0,395 Kč / den), ale výsledná cena (stará i nová) je vysoká.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Středa, 31. ledna 2018 - 11:00:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 273
Registrován: 1-2009
Dnes som odchytil 3261 na 110/1.

Bmpeer [wink]
Správca PO.iMHD.sk
Jva
Středa, 31. ledna 2018 - 11:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4059
Registrován: 6-2002
Drahé jízdné, které pokryje sotva polovinu nákladů... Na straně druhé řidič IAD hradí nějakých 160% nákladů - těch 60% jsou totiž daně (zejména výpalné z PHM), ze kterých se mimo jiné hradí ta "drahá" VD...
Cynik - tak říká optimista realistovi...