Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy a autobusy v Ostravě » Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Ostravě do 21. 01. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Ostravě do 21. 01. 2018

dolů
   autor příspěvek
6563
Středa, 10. ledna 2018 - 20:16:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 8-2017
Kočkopes:
"Takže v říjnu definitivní konec všech Karos a přeživších Solarisů 2.generace?"

Ty Solarisy by měly podle smlouvy být dodávány postupně po 5-6 vozech, takže hned v říjnu všechny Karosy a SU12 II končit nebudou.

Středa, 10. ledna 2018 - 20:19:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 2-2017
Mino: Skladování vodíku není jednoduché, ale zemní plyn je také výbušný, přesto se hodně používá. Tady to spíš stojí na tom, aby výroba vodíku byla pokud možno čistá a někdo (Evropská unie) podporoval přes dotace vodíkový pohon. Vyřešit skladování H2 by snad neměl být až tak velký problém.

I kdyby přenosová síť zvládla každodenní noční nabíjení, tak zase tu máme baterky, které obsahují lithium, nebo kapacitu samotných baterek a s tím související dojezd.

Zatím je to tak, že jedna věc se vyřeší, ale hned za ní je další překážka. Podle mě se jednou půjde cestou vodíku než baterek.

Také bude zajímavé, až začne platit norma Euro 7, která bude pro naftové motory znamenat hodně velký až možná neřešitelný problém.

Kočkopes: Vyřazeny nebudou jen Solarisy II. generace, ale i III. Celkem tam zmiňuješ 25 vozů, takže pryč půjde ještě dalších 15 autobusů. Taková řada 7729 - 7737 by klidně mohla jezdit minimálně 5 let bez větších problémů, přesto se dostane na seznam "ohrožených druhů". Karosy zůstanou, ale jen kloubové.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Středa, 10. ledna 2018 - 20:29:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1746
Registrován: 10-2005
Kočkopes a os: začněte chodit do KPMHD, ať jste v obraze a nepíšete tu samé kraviny prosím.

Karosy budou vyřazeny pouze nejstarší kusy.
Punk's not dead! blesk happy
Středa, 10. ledna 2018 - 20:44:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 661
Registrován: 2-2017
Ross: Takže když jsi znalejší než já a Kočkopes, tak co by se mělo vyřadit po dodávce plynových SU12 a SU18?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Středa, 10. ledna 2018 - 21:04:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2009
Registrován: 1-2007
Hlavně byste si měli něco nastudovat o použití vodíku v palivovém článku. Pak nebudete mlít kraviny... Celé je to složitější proces. Např. Ve Spolaně vzniká jako odpadní produkt vodík... Jenomže není tak čistý, jak by palivový článek potřeboval. Úprava do stavu, kdy jej palivový článek přechroustá je velmi drahá... Více se k tomu vyjadřovat nebudu. Běžte počítat, které vaše oblíbené vozy dojezdí. Nebo naopak pro koho zmizí nenáviděné vozy atd.

Ať to není jen mlácení prázdné slámy... Který tydýt zase vymyslel logo na nových trolejbusech? Myslím to na čumáku. Velikost asi volil nějaký zamindrákovaný... Ono si tím přirození nezvětší. Dále provedení. To neumíme jej nechat vyřezat na plotru? Průhledná fólie v 21 . století...bléééééé.
Středa, 10. ledna 2018 - 22:09:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 627
Registrován: 11-2008
Aresák, vždyť to logo vypadá skvěle na tom voze
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Kočkopes
Středa, 10. ledna 2018 - 23:08:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 10-2017
Ross:
"Kočkopes a os: začněte chodit do KPMHD, ať jste v obraze a nepíšete tu samé kraviny prosím.

Karosy budou vyřazeny pouze nejstarší kusy."

Ross: Tedy jen 6482 a 6529 a z kloubových 4272-? Předpokládám, že o zachování 6482 (ani zprovoznění 6485 a historické) se neuvažuje a 6529 jako zájezdová bude nejprve nabídnuta k prodeji?

Jinak celkem mě mrzí, že o mě mluvíte jako o neinformovaném blbečkovi jen proto, že jsem v Karosách strávail půlku života a mám k nim velice blízký vztah. Proti naftovým Solarisům jinak nic nemám, mě vadí CNG a to z toho důvodu, jak jsou nepovedené a fušersky udělané, ne proto, že by vytlačily Karosy.

Aresák: Tak toto už je opravdu pořádný hardcore. Asi to tam lepil Morys, když chce ty trolejbusy zrušit (a proto koupil vozy, které sice mají baterky, ale bídný dojezd a ty baterky se vlastně stejně nevyplatí)...
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 10:02:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1747
Registrován: 10-2005
Aresák: Logo je v tramvajové velikosti. Původní logo bylo na novém laku špatně vidět. Tohle logo i kulaté piktogramy budou na všech nových vozech.

Zmizí pravděpodobně vozy do čísla 4298. U krátkých vozů nevím jak to bude. Tam jsou totiž Karosy přebytečné a možná zmizí vše.

Kockopes: ty opravdu věříš, že ty trolejbusy platil Morys že své kapsy?
Punk's not dead! blesk happy
Kočkopes
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 15:19:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 10-2017
Ross:
"Zmizí pravděpodobně vozy do čísla 4298. U krátkých vozů nevím jak to bude. Tam jsou totiž Karosy přebytečné a možná zmizí vše."

A zajímavé je, že číslo 4298 už v DPO vůbec neexistuje (tuším, že šlo o 4289). Jinak mluvilo se o tom, že těch 10ks Urbino 18 IV CNG má nahradit hlavně Urbina 15, protože Urbino 15 prý už nepostačuje co se týče množství cestujících. Ještě by mne zajímalo, že když nových má být 10 ks a Karos B941 je celkem 13 ks, jestli nevznikne podstav. Protože ony jsou zejména na linkách směr NH (31, 45, 62) docela potřeba.

Jinak s tím, že krátké vozy jsou přebytečné, nesouhlasím. Podívej se do tabulky, kterou má v podpisu os98 na kterýkoliv dělený kurz z DAH.


Ross:
"Kockopes: ty opravdu věříš, že ty trolejbusy platil Morys že své kapsy?"

Samozřejmě, že ne. Bylo to myšleno jako nadsázka. Morys jen řekl a ukázal a penízky z EU tekly a všichni jen spokojeně tleskali, jak jim to krásně všechno jde od ruky.
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 16:15:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 7-2017
Krátké Karosy opravdu moc nejezdí, většinou si je lidi berou na svou žádost, DPO by se bez nich i obešel. Jinač teda vyřazovat vozy po opravách, no nevím nevím teda. Spíš Irisy 961E zůstanou a poletí nějaké ty Urbina 15, B941E jsou samozřejmé. Jinak Solarisy by měly být vyřazeny do vozu 7728, takže půjdou všechny II. a 7725-7727. Mluví se taky o Citelisech, ale tam je zatím jisté asi jen to, že kdyby šly, tak zůstanou 7026 a 7027.
ppkk
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 16:59:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 301
Registrován: 11-2014
Jamnik: ale jezdí dost, každý den. Asi bychom to bez nich zvládli, ale určitě není takový nadstav, že bychom mohli jen tak bez náhrady vyhodit 10 vozů. No nejvíc by k tomu měl někdo z technického úseku, nevím jestli tady někdo chodí nebo přispívá.
Solaris Urbino 12 7753 DPO [jidlo]
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 17:43:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 527
Registrován: 6-2008
os98: Skladování H2 prostě problém je. Např. v Toyotě Mirai se to tlakuje asi třikrát více než zemní plyn. Jeho problém je především v tom, že má opravdu extrémně maličké molekuly (ostatně je to první prvek v periodické tabulce), takže velmi rád prochází jinými materiály. To je i důvod, proč se používá pro detekci netěsností. Když se k tomu připočtou problémy s jeho výrobou (náklady, čistota), tak není divu, že se to zatím moc nepoužívá a jde se cestou elektromobilů, které jsou i přes své jiné problémy zatím schůdnější cestou. Jak ale říkám, situace se určitě může změnit, ono s tím lithiem to taky není žádná sláva. Ono i to, že vodík vyžaduje tak vysoký tlak, bude znamenat, že budou potřeba docela odlišné, mnohem vyšší standardy kladené na čerpací stanice, takže na snadnost tankování (skoro kdykoli kdekoli) jako dnes budeme muset zapomenout.

S dotacemi bych byl opatrný. Ty se často vezmou za špatný konec a ve výsledku to nezřídka bývá horší než předtím (protože to podporuje produkt dříve, než je skutečně efektivní a má smysl).
Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Sefik
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 21:49:46  
Neregistrovaný host
89.102.102.165
Napadlo mě, když již končí vozy 14Tr a 15Tr, tak by DPO mohlo zachovat ještě dva vozy. Prvním je vůz 3261, který by mohl sloužit jako technologické vozidlo a projížděl by v zimě trolejbusovou sítí a odstraňoval námrazu z vedení, jako to mají např.v Brně. V létě by se mohl používat k odtahu porouchaných vozidel (v minulosti tomu tak v Ostravě bylo u vozu 9Tr viz kniha 50let trolejbusů v Ostravě), případně údržba JŘ či zastávek u trolejbusů, nebo při oslavách např. jako vyzdobené vozidlo pro děti na Mikuláše. Druhým je pak vůz 3511 ten by mohl být zachován jako muzejní, na Hranečníku by se snad pro něj ještě nalezlo místo. Tím bychom když nepočítám Ikarus 280 měli zachováno další kultovní kloubové vozidlo, když to nevyšlo s B741 ani s K2, za pár let by byla veliká vzácnost vidět někde na smyčce pospolu vozy 3129 a 3511 vedle sebe v "moři" Trolin a Škodovek [happy]
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 23:10:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 668
Registrován: 2-2017
Sefik: Před pár dny se ke mně dostalo, že 3261 zůstane jako technologické vozidlo. Nějaký anonym mi to napsal do chatu v tabulce vypravenosti. Zachovat 15 Tr by chtělo více lidí, ale obávám se, že vůle zachovat kloubový vůz tady není. Jednou se toho bude litovat.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pátek, 12. ledna 2018 - 07:44:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 641
Registrován: 12-2008
3261 jako školní a technologické vozidlo zůstane, to není žádné tajemství. Úvahy o zachování 15 Tr jsou, ale těžko říct, jestli to tak dopadne. Na Hranečníku se obávám již místo není (pokud se bavíme o depozitáři).
Pátek, 12. ledna 2018 - 08:54:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 12-2017
Pár otázek k (ne)vyřazování:

Jak to vypadá s prvními Urbiny 15, které dlouho jezdily na lince 44? Zůstanou?

DPO má v plánu do 2 let vyřadit všechny Karosy, takže žádná už nebude zeleně v seznamu?

Jamnik:
"Mluví se taky o Citelisech, ale tam je zatím jisté asi jen to, že kdyby šly, tak zůstanou 7026 a 7027."

Opravdu chtějí vyřadit i 10 let staré Citelisy? Nicméně mi přijdou dost nekvalitní, plasty pořád hrkají, Citybusy mi přišly mnohem lepší, škoda že je už vyřadili.

"Krátké Karosy opravdu moc nejezdí, většinou si je lidi berou na svou žádost"
Lidi odkupují Karosy a tím je "zachraňují"?
Renault Citybus
Pátek, 12. ledna 2018 - 09:00:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2017
A ještě ke Karosám - pamatuji si, že B961 a B952 - ty Irisbusové - měly jiný zvuk motoru (podobný těm ze zájezdových autobusů 3ČSAD) než obyčejné Karosy, nicméně jsem už nějakou dobu takový zvuk nepostřehl. Oni vyměnili pohonné jednotky?

A ta zájezdová - nevěděl jsem, že se zájezdový autobus používá v MHD. Má to nějakou výhodu? Nezpomaluje to odbavování cestujících?
Renault Citybus
ppkk
Pátek, 12. ledna 2018 - 09:53:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 302
Registrován: 11-2014
Ta zájezdová jezdí pouze na nočních, tam to určitě nezpomaluje.
Solaris Urbino 12 7753 DPO [jidlo]
Jenki
Pátek, 12. ledna 2018 - 10:20:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5243
Registrován: 5-2002
Pár poznámek :

3261 jako technologická - na odtahy vozidel asi ne, ale mazání a námraza určitě ano.
15Tr muzejní - pravděpodobně 3511, hledá se místo k uskladnění (je to holt dlouhé).
Vyřazení Karos do 2 let - krátké zcela určitě, zřejmě již letos. U kloubáků to až tak jisté není. Na ty 3 kola denně na NHKG zatím bohatě stačí.
Vyřazování SU15 - asi jen ty nejstarší, není to dogma, spíš rozhodne technický stav (nějaká větší porucha nebo nehoda = pá pá). Nerezová kastle sice nehnije, ale "vyčvachtat" se umí taky. Navíc motory, převodovky, nápravy a další podstatné díly mají taky svou životnost.
Vyřazování Citelisů - sice ty vozy mají "jen" 10 let, ale názory řidičů i dílny na ně jsou před 22h nepublikovatelné. Citybusy sice shnily, ale pořád vcelku slušně jezdily, i různě zlomené a zkroucené, přinejhorším šly jakž takž posvařovat dokupy. Plastové katastrofy nejedou nic moc v podstatě od začátku, a pokud se rozpadnou (k čemuž už u většiny došlo) tak posvařovat dokupy nejdou, ani slepit sekunďákem dokupy to nejde, lepící páska taky nepomůže, jde to akorát hodit ze skály.
Karosy na vlastní žádost = řidič ukecá výpravčího že s ní chce jezdit.
Pátek, 12. ledna 2018 - 10:49:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2017
Jenki:
"Vyřazení Karos do 2 let - krátké zcela určitě, zřejmě již letos. "
Opravdu již dosluhují, nebo jen uvolňují místo těm novým autobusům koupeným za dotace?
Platí to i u busů, že ty vyrobené před rokem 2004 mají plánovanou životnost mnohem delší než ty nové?


Jenki:
"U kloubáků to až tak jisté není. Na ty 3 kola denně na NHKG zatím bohatě stačí."
Zjistilo se, že není moc vozů, co by Karosy nahradily?


Jenki:
"Vyřazování SU15 - asi jen ty nejstarší, není to dogma, spíš rozhodne technický stav (nějaká větší porucha nebo nehoda = pá pá). Nerezová kastle sice nehnije, ale "vyčvachtat" se umí taky. Navíc motory, převodovky, nápravy a další podstatné díly mají taky svou životnost.
"
Takže vnější "plechovka" (myslím karoserii) je OK, ale spíš dosluhují vnitřnosti a je zkrátka lepší poslat celý bus do Staříče a koupit nový, než do staré plechovky montovat novou převodovku a motor?

Nevytahují z těch autobusů aspon platové sedačky a nějaké kovy, at se zbytečně nevyrábí nové sedačky (u těch čalouněných chápu že se musí po čase z hygienických důvodů zničit)?

Teoreticky kdyby někdo chtěl ten autobus na zahradu/ jako výstavu/jako bufet, tak jsou ta Urbina ideální, protože zvnějšku je bus OK?


Jenki:
"Vyřazování Citelisů - sice ty vozy mají "jen" 10 let, ale názory řidičů i dílny na ně jsou před 22h nepublikovatelné. Citybusy sice shnily, ale pořád vcelku slušně jezdily, i různě zlomené a zkroucené, přinejhorším šly jakž takž posvařovat dokupy. Plastové katastrofy nejedou nic moc v podstatě od začátku, a pokud se rozpadnou (k čemuž už u většiny došlo) tak posvařovat dokupy nejdou, ani slepit sekunďákem dokupy to nejde, lepící páska taky nepomůže, jde to akorát hodit ze skály.
"

Sice nikdy jsem neřídil autobus a ani neopravoval auto, ale i jako cestujícímu mi bylo jasné, že se jedná o šunty (plasty nedrží, hrkají), možná právě proto už nejezdí na 58 místo Citybusů a raději tam dali plyňáky.

Platí obecně čím novější bus, tím rychleji se zničí?


Jenki:
"Karosy na vlastní žádost = řidič ukecá výpravčího že s ní chce jezdit."
Karosy jsou zřejmě stále mezi řidiči populární...
Renault Citybus
Pátek, 12. ledna 2018 - 10:54:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 7-2017
Spíš se s nima řidiči chtějí buď rozloučit nebo si tež zajezdit s něčím jiným, jak Solarisem. [wink] Nebo už byly případy, že řidič chtěl vyloženě bus s manuálem, aby si "zakvedlal".
xyzž
Pátek, 12. ledna 2018 - 12:29:21  
Neregistrovaný host
37.188.132.64
To same plati i u T3.pokud to jde a neni tam zaruceny NP,taky si je nekteri zadaji.ale jde spis o stare a nebo o ty nove,co je zajima doprava,vetsina novych se jim brani jako cert krizi,bo s tim poradne neumi a vzdy s tim zdechnou a stari uz maji odslapano svoje..
2017
Pátek, 12. ledna 2018 - 14:43:41  
Neregistrovaný host
89.177.177.118
Od 1.2.2018 budou všechny spoje 40 končit/začínat na Opavské. Domnívám se, že je to kvůli stavbě OC za Globusem. http://www.portal.jizdnirady.cz/Down.aspx?f=kodis/K040_180201_208 610.pdf
ppkk
Pátek, 12. ledna 2018 - 15:28:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 303
Registrován: 11-2014
Tvá domněnka je správná.
Solaris Urbino 12 7753 DPO [jidlo]
Pátek, 12. ledna 2018 - 22:06:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 670
Registrován: 2-2017
Tucnak:
"Sice nikdy jsem neřídil autobus a ani neopravoval auto, ale i jako cestujícímu mi bylo jasné, že se jedná o šunty (plasty nedrží, hrkají), možná právě proto už nejezdí na 58 místo Citybusů a raději tam dali plyňáky."
Tak hlavně jsou všechny Citelisy na Hranečníku a jezdí na trhačkách (kromě 34/1 - 34/4), navíc kromě 7026 a 7027 brzo oslaví 10 let. Když je plnička v Martinově, musí být většina plyňáků v Porubě.

Jenki:
"Vyřazování Citelisů - sice ty vozy mají "jen" 10 let, ale názory řidičů i dílny na ně jsou před 22h nepublikovatelné."
22 hodin už bylo a názory na Citelisy jsou už publikovatelné.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Jenki
Sobota, 13. ledna 2018 - 14:02:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5244
Registrován: 5-2002
Vyřazení Karos do 2 let... opravdu již dosluhují, nebo jen uvolňují místo těm novým autobusům koupeným za dotace?
Tak nějak oboje. Hlavně nejsou nízkopodlažní, což politicky a marketingově vadí.

U kloubáků... není moc vozů, co by Karosy nahradily?
Vozů by bylo dost, ale problémem je poměr cena / výkon, resp. cena / ujeté km. Kde jezdí celodenně klouby? 40, 48 a to je tak asi vše. Trhačky na 40 / 44 / 49 / 56 najedou celkem dost, ale ten zbytek (31, 45...) to je slabota. Koupíte na to nový bus a dřív než se dostatečně "ojede" tak se rozpadne stářím. Nebýt toho, že o víkendech si zajezdí NAD za tramvaj tak se ten motor ani nestihne ohřát [happy]
Kdybychom byli v normálním ekonomickém prostředí tak se na šichtovní / školní spoje koupí ojeté SU18 (třeba) z Bochumi nebo ojetá Citara (třeba) z Hannoveru, ale takhle se v ČR neuvažuje. Logicky - vozidla nekupuje ani DP ani město, ale EU. Zato údržbu už si DP platí sám a EU mu na ni nedá. Dívejte se na to touhle optikou.

Takže vnější "plechovka" (myslím karoserii) je OK, ale spíš dosluhují vnitřnosti a je zkrátka lepší poslat celý bus do Staříče a koupit nový, než do staré plechovky montovat novou převodovku a motor?
Přesně tak. Navíc ta "střeva" se už třeba 10 let nevyrábí, blbě se shání, stojí hodně, nebo jsou jen z druhovýroby z rýžového pole a stojí za pendrek...

Teoreticky kdyby někdo chtěl ten autobus na zahradu/ jako výstavu/jako bufet, tak jsou ta Urbina ideální, protože zvnějšku je bus OK?
Vemte si odtahovku, peněženku a vyražte do Staříče [happy]

...už byly případy, že řidič chtěl vyloženě bus s manuálem, aby si "zakvedlal".
Jo jo, třeba jsem jednou zažil, jak si jeden z řidičů co jezdí s RTO pár dnů před tím nechal napsat Karosu a trénoval meziplyny jedna báseň.
Pondělí, 15. ledna 2018 - 17:28:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1751
Registrován: 10-2005
Turisty bude po Ostravě vozit legendární doubledecker

Hodně zajímavá informace běží v médiích. Tento vůz bude v majetku DPO?
Pokud ano, doufám, že bude značky Solaris a jezdit na CNG (sarkasmus [smrt] )
Punk's not dead! blesk happy
Čtvrtek, 18. ledna 2018 - 19:18:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 628
Registrován: 11-2008


Aktuálně z Přívozu
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Čtvrtek, 18. ledna 2018 - 19:27:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 674
Registrován: 2-2017
Už si to přesně nepamatuji, ale myslím, že to bylo včera, že se trolejbus při vykládání poškrábal o zem (přední i zadní nárazník). Přesnou škodu neznám, ale člověk, který mi to řekl, je věrohodný, jen už jsem ty informace mezi tím zapomněl. Třeba mě někdo opraví.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Kočkopes
Čtvrtek, 18. ledna 2018 - 20:21:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 10-2017
Chtěl bych se zeptat - jak je to letos s historickými jízdami? Na webu DPO jsou stále zatím jen ty loňské.
Poskok
Čtvrtek, 18. ledna 2018 - 22:10:50  
Neregistrovaný host
88.100.200.56
Ještě nejsou naplánovány [happy] Ale s takovou tou každoroční klasikou se dá už předem počítat [lol]
Pátek, 19. ledna 2018 - 17:09:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1752
Registrován: 10-2005
os98: Přijde ti vhodné sem psát tyto interní informace?
Punk's not dead! blesk happy
Pátek, 19. ledna 2018 - 17:57:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 675
Registrován: 2-2017
Ross: Trochu jsem nad tím přemýšlel, ale nepřijde mi, že by to mělo být tak tajné. Také se zde kdysi diskutovalo, jak došlo hned po dodání k nehodě Citelisu 7014. A navíc fotek a informací z nehod přímo z provozu je tu mnohem více. Spíš bych pochopil, že by někomu vadilo, kdybych tu dal fotky 3809 po nehodě z 12. prosince.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Poskok
Pátek, 19. ledna 2018 - 21:09:57  
Neregistrovaný host
88.100.200.56
Jo, jenze ta nehoda toho Citelisu se stala uz venku na ulici (predpokladam, ze slo uz o bezny provoz), zatimco ten trolejbus podreli ve vozovne, kde to nikdo, krome zamestnancu, nemohl videt...
Pátek, 19. ledna 2018 - 21:32:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 676
Registrován: 2-2017
Poskok: Citelis boural v porubských garážích. Je to také napsáno na Seznamu autobusů.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Poskok
Pátek, 19. ledna 2018 - 22:36:07  
Neregistrovaný host
88.100.200.56
Dobre, ale proste neni vhodne o nekterych vecech takto otevrene mluvit. Ja tu taky nikde nesirim informace o tom, kdy maji s vysokou pravdepodobnosti vyjet bateriaky (a je to drive, nez si myslite), nebo dalsi zakulisni informace ohledne muzea apod.
Pátek, 19. ledna 2018 - 22:39:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 910
Registrován: 12-2007
Jé to byly časy jak jsme mrzli s foťákem v ruce a netrpělivě čekali, až vyjede na linku.[proud] To už je 10 let! [coze]
Dnes mi přijde, že nikdo nefotí... za 20 let budeme marně vzpomínat čím se to vlastně jezdilo...
Odpusťe mi tento sentimentální příspěvek ;-)
Pátek, 19. ledna 2018 - 22:54:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 677
Registrován: 2-2017
Poskok:
"Ja tu taky nikde nesirim informace o tom, kdy maji s vysokou pravdepodobnosti vyjet bateriaky (a je to drive, nez si myslite)."
O jejich přibližném nasazení do provozu jsem taky slyšel, ale jak jde vidět, tady jsem to nepsal.
(Ve skutečnosti nebudou zařazeny vůbec, protože budou do Ostravy přivezeny staré 14 Tr z Ukrajiny, které obnoví vozový park trolejbusů.)


(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
ppkk
Pátek, 19. ledna 2018 - 22:56:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 304
Registrován: 11-2014
[lol][lol][lol][lol][rofl]
Solaris Urbino 12 7753 DPO [jidlo]
Sobota, 20. ledna 2018 - 12:05:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 7-2017
Jo, os98 by měl jít na ředitele DPO! Ch*j s Morysem co chce rušit naše trolejbusky milované [yawn], tenhle chlapec to má v hlavě dobře uspořádané! Obnovíme v roce 2018 vozový park zastaralými, vysokopodlažními vozy, rozpadajícími se (Ukrajina to hold s opravama "umí" ...), aby se pan ředitel mohl na každém trolejbusovém spoji povozit svými oblíbenými vozy. Ku*va ty by ses měl fakt do teho Ústí přestěhovat.
Jo a mimochodem, v Opavě budou tež rušit 14ky a budou je nahrazovat novými SORkami, co ty na to jako milovník 14Tr a taktéž příznivce SORek? [rofl]
Sobota, 20. ledna 2018 - 13:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 678
Registrován: 2-2017
Jamnik:
"Jo, os98 by měl jít na ředitele DPO!"
Určitě ne. Kdybych měl něco dělat u DPO, tak jedině řidiče autobusu.

Jamnik:
"Obnovíme v roce 2018 vozový park zastaralými, vysokopodlažními vozy, rozpadajícími se (Ukrajina to hold s opravama "umí" ...), aby se pan ředitel mohl na každém trolejbusovém spoji povozit svými oblíbenými vozy."
To měl být jen vtip, který se mi tu jen hodilo napsat. Dalším vtipem byla před měsícem replika B741, kterou už minimálně 2x někde zmínil DeadFish.

Jamnik:
"Jo a mimochodem, v Opavě budou tež rušit 14ky a budou je nahrazovat novými SORkami, co ty na to jako milovník 14Tr a taktéž příznivce SORek? [rofl]"
Pěkně rýpavý dotaz, ale pokusím se ti na něj odpovědět. Čtrnáctek je určitě škoda, v létě tam za nimi pojedu (akorát vůbec neznám Opavu, což je dost blbé). Kdyby tam měli hromadu 21 Tr (mají jen 1 kus), tak bych se na 32 Tr docela těšil, protože 21 Tr nemám rád a raději jedu ST12 s Cegelecem. Jenže 14 Tr mají 8 (+1 historický), 32 Tr přijde 10, takže se na nové opavské trolejbusy netěším, ačkoliv mám rad SORky. Navíc řada NS mě noc neoslovila.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Sobota, 20. ledna 2018 - 23:30:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 629
Registrován: 11-2008


Jak je to vlastně s tím úklidem vozů MHD.
Pan Morys si dělá obrovské PR ohledně inovací a zlepšení, ale reálně mi přijde MHD stále horší, vzhledem k době.
Plastová sedadla v autobusech, ale i dřevěná jsou na delší trasy zcela nevhodná.
Sám jezdím jen tři zastávky, ale poslední jízda z Křižíkovy na Zahrádky byla zážitek pro prdel.

Co do čistoty, na prajzobusech je to jak v chlívku. Nemluvě o řídicích, kteří kouří v buse na Křižikově. Fakt se tomu ještě dlouho bude říkat socka, když se to nezmění.
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
ppkk
Neděle, 21. ledna 2018 - 00:22:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 305
Registrován: 11-2014
Dřeva s koženkou jsou v pohodě, plasty jsou asi nejslabší.
Solaris Urbino 12 7753 DPO [jidlo]
Kočkopes
Neděle, 21. ledna 2018 - 00:27:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 10-2017
Pistacio:
Pistacio:
"Jak je to vlastně s tím úklidem vozů MHD."
Stačí se podívat na můj příspěvek z 6. prosince. Tu pavučinu tam nikdo nebyl schopný vymést, byla tam asi měsíc, až jsme si jednou s kamarádem řekli, že to zkusíme vyfotit.

Jinak co se týče sedaček Ster MX (ty plastové šedé kusy ohnuté do přibližně pravého úhlu), to jsou sedačky, které bych nedával ani do čekárny před ordinaci, přestože ta se nikdy hýbat nebude. To jsou sedačky, na kterých cítím každou nerovnost. Dřevěné, potažené umělou kůží se ještě jakž-takž dají snést. Jinak ohledně neustálého zhoršování MHD máš určitě pravdu. Je to vcelku výrazně vidět a jestli se s tím něco neudělá, tak budeme mít hromadu důvodů opustit MHD zcela a přemísťovat se nikoliv autobusem, ale pěšobusem.
Neděle, 21. ledna 2018 - 00:34:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 679
Registrován: 2-2017
Asi jsem jediný, komu přijdou pohodlnější plastové sedačky než dřevěné, protože jsou na mé tělo (záda) lépe tvarované. Píšu to na základě zkušeností z léta, kdy jsem se jen tak vozil několik hodin denně a běžně jsem ujel přes 100 km. Jediným problémem plastu je, když je ledový, to se pak na něm nedá sedět, což se stává zejména Variím s ledničkovou teplotou interiéru.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Neděle, 21. ledna 2018 - 08:15:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 630
Registrován: 11-2008
Kočkopes: já jsem člověk, který má raději auto. Jakékoliv auto je pohodlnější než MHD v Ostravě.

Co osobně mi vadí:
- intervaly linek (víkendové intervaly linek jsou fail. Je to přesně to, co mě a další posílá do auta. Pokud bych věděl, že jede autobus z Petřkovic do Ostravy každých 10 minut, tak jezdím autobusem pořád, jenomže když je interval 40 minut a já se kouknu na idos zrovna ujel, sedám do auta)
- letitá špína (ony se mohutně měnily sedadla protože tamty semišové byly špinavé. No, kdyby se čistily, nemusíme tady jezdit na dřevě. DP si chtěl akorát ulehčit, nic více. Chápu, že v tom není sám, podobnou cestu volí i jiné podniky, ale méně západním směrem v Evropě.
- socialistický personál (takové ty staré kreatury, které máme v každém odvětví... jenomže, oni ti pánové nejsou moc k vidění ve službách. Tady na prajzobusech mám oblíbené chlapáky se zakouřeným busem a dekou připnutou kolíčky.
- fake PR (tady zahrnu i QR kódy "jak jezdím". Není přece možné, abych když 3x po sobě napíšu, že řidič kouří ve voze a je to smrad takový, že i mně, jako kuřákovi, to vadí, kouřil vesele dál. Koleje a jejich zlepšování... no jel jsem do Poruby nedávno... krom "bolavé prdele" jsem byl vyklepaný jak startka.

Připadá mi to, že MHD je pořád pro lidi, kteří nemají možnost jezdit jinak (důchodci, sociálně slabí, studenti).
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Neděle, 21. ledna 2018 - 12:35:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2129
Registrován: 8-2002
intervaly linek o víkendu: Umím si představit 10 min interval jen na pár linkách v Ostravě o víkendu. 1,2,8 a 17. l.č.48. U té l.č.56 (kterou máš asi na mysli) si to moc neumím představit. Snad nějaké víkendové zajíždění l.č.52 na Motel Taxi a Petřkovice náměstí, plus nějaký prajzobus l.č.68 nebo ty, co jezdí z Hlučínska.

On ten víkendový provoz je vůbec trochu odlišný, tak bych se nebál zřídit jen čistě víkendové linky. třeba l.č.45, kdyby vyjížděla někde od Duhy a navíc by zajížděla přes Kotvu a Nám SNP (jak tady někdo nedávno navrhoval... Koďas???)... a končila by na Hranečníku.
Neděle, 21. ledna 2018 - 13:25:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 631
Registrován: 11-2008
Gakon: já Tě chápu, každopádně mně to přijde, že ubráním jednoho spoje ubíráš polovinu cestujících ve spojích před a po. Jasně že mi jde o souhrnný interval a zrovna Petřkovicím by bohatě stačilo 15.

Někdejší případ linky 95 & 105. Od Elektry nesmyslně jezdící ze zastávky v prdeli s intervalem 20 minut.
Nyní 105. Absolutně bez návaznosti na vlak, s nesmyslnou šikanou v podobě výstupní zastávky xy metrů od vchodu do OC s nutností překročit 4proudovou silnici. Dovedu si představit, že pro novou trať je tamní provoz slabý, a ano, vím, že "do budoucna" se plánuje pokračování trati.

Za poslední léta se povedlo fakt jen pár věcí.
- Vedení linek na Křižíkovu /super přestup na Tbus, Tram/
- Rozdělení 56 na dvě linky, možná bych se zamyslel nad prodloužením na Křižíkovu u 54, dost lidí šmatlá na tramvaj
- A48 trasování, vozy, interval
- Rekonstrukce trol. sítě, přípoje, JŘ

Tou 45 myslíš jeden vymeták na město? [happy]
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Kočkopes
Neděle, 21. ledna 2018 - 13:59:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 10-2017
Co se týče posílení víkendových intervalů, tak určitě u linek 1, 2, 8, 17 a 48 ze 20 na 15 minut (chcete-li, ze 3 na 4 spoje za hodinu). Nebo u linky 1 naopak změnit interval na 30 minut a prokládat to spoji linky 10, taktéž v 30 minutovém intervalu tak, aby byl mezi linkami 1 a 10 interval 15 minut.

Jinak u linky 48 bych ještě v pracovní dny zavedl vložené spoje s intervalem 20 minut v trase Slavíkova - Hrabůvka kostel (z této zastávky je během špičky vždy největší nával). Stačily by bohatě 4 autobusy (už jsem to počítal), které by vyjížděly v 10 minutových mezerách mezi spoji, vždy v časech 15, 35, 55 ze Slavíkovy a 13, 33, 53 z HK. Linka je velmi vytížená a vzhledem k tomu, že jezdím v odpoledních hodinách (mezi 15:30 - 15:45), tak o tom vím své, často se nedá v autobuse ani dýchat, kolik je tam lidí. Vložené spoje by aspoň část lidí odvezly a následující spoje by nebyly tak přeplněné. Toto je realizovatelné ovšem pouze za předpokladu, že by s příchodem nových SU18 IV CNG nebyl vyřazen ani jeden autobus, aby jich bylo dostatek. Posílení by dost možná bylo nutné i na linkách, které křižují Porubu, tj. 40, 44, 54, kde sice nejezdívám příliš často, ale když už tam odpoledne jedu, tak je to to samé peklo, co na 48. Ovšem kolik by na to bylo potřeba autobusů (o řidičích nemluvě), to jsem si nepočítal.
Neděle, 21. ledna 2018 - 17:50:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2130
Registrován: 8-2002
ad Pistacio: Ad l.č.45. Ten spoj by měl jiné číslo, než řádné spoje l.č.45, ty by samozřejmě zůstaly pro návoz a odvoz na/z NH.

Ale sitauce o víkendu je taková, že většina lidí z Poruby vystoupí na Výškovická nebo Most Mládeže... takže většině cestující by se asi líbilo, kdyby to vymetlo Kotvu a Nám. SNP plus Hotel Bělsý les. Navíc od té Kotvy by to nahradilo l.č.31 (takže by se navíc ušetřilo). A proč to o víkendu ukončovat na NH, když tam nikdo nejede (kromě vybraných spojů na svoz/odvoz cestujících). Tam by pro obsluhu stačila l.č.4. Místo na NH to odklonit po Těšínské na Hranečník, když už ho tam máme, případně některé vybrané spoje té nové linky vést závlekem přes Hlavní bránu, pokud by to bylo nezbytně nutné v nějaké časy (vím, že některé provozy začínají/končí kolem 18:00)...

ad Kočkopes: Souhlas s těmi vloženými spoji. Ale ty by klidně mohly zajišťovat i 12 m busy.

ad l.č.105: To jsme tady řešili už x-krát. To je zkrátka úlet. Skoro nikdo tím v úseku Konzervatoř - Fukušima nejezdí, co nas to říct?
Neděle, 21. ledna 2018 - 18:04:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 632
Registrován: 11-2008
Nedávno jsem tady psal, že bych k té Karolině protáhl ještě linku 52 přes Křižíkovu, což neřeší fatální trasování 105.

Obecně je koncept místní MHD už starý a nereaguje na to, co chtějí cestující.
Zase příklad z Prajzké. Tady když jsou hromadné rozjezdy mimo špičku, tak je v každém buse pár lidí. Ekonomicky to moc výhodné asi nebude. Ale ty prachy by se daly použít jinde.

Třeba dnes, je neděle a v 18 hodin jede z Muglinovské do Hlučína toto:
18:30 34, JD 24m
18:37 56, JD 21m
18:39 292, JD 19m
18:41 281, JD 19m

Pak v Hlučíně navazují ještě spoje 282 a 290. Ale celkově jedou všechny spoje obsazené z Ostravy tak třetinově. Možná by stálo za to udělat a-56 zase kloubovou a poslat ji namísto třech spojů. Proložit s linkou 52, aby nejezdily od sebe o 2 minuty, čímž se zajistí solidnější pokrytí Petřkovic.
Argument přestupu navíc... no na tu 282 a 290 taky musí přestoupit lidé.
A prodloužená jízdní doba? [happy] 2 minuty? :-)
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Neděle, 21. ledna 2018 - 18:43:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2014
Registrován: 1-2007
Pistacio:
Možná by stálo za to udělat a-56 zase kloubovou a poslat ji namísto třech spojů. Proložit s linkou 52, aby nejezdily od sebe o 2 minuty, čímž se zajistí solidnější pokrytí Petřkovic.
Mě štvou přávě šoto úlety ve prospěch DP, protože to je všespásné a nejlepší. Vždyť je to DP a tam vědí jak se to má dělat.

Nebo spíš poslední dobou ukazují, že to moc nejde tím směrem, kam jsme si mysleli, že to půjde...

Proč by měla být páteřní linka pro Hlučín 56? Co to je za kravinu? To je dědinský vymetač. Místo toho, aby se řeklo, že nám bude mezi Hlučínem a Ostravou pendlovat něco kapacitního, pohodlného. Ne, to radši dáme do kloubu 56 a bude to super. No nebude! Ano, jako šotovýstřel super, tak se můžeme bavit zde, ale v reálu by to mělo mít logiku a reálné obrysy. Neříkám, že bych si rád neprojel jako řidič celou bývalou 56 s kloubovým IRISem, nebo si to nenafotil, ale reálně je to kravina.

To, že je bordel ve vozidlech MHD, že v Praze se dokonce dají najít mykologické objevy... To tady přejdeme? Kdy konečně někdo pochopí, že pokud má být MHD pro lidi ( různé lidi), tak je zapotřebí pár základních prvků:
1) aby jezdila
2) čistota
3) jízda na čas
4) rozumný personál
5) jednoduchý tarif a platba

Co z toho dnešní MHD v Ostravě má? Obávám se, že nic. Jen pár tupých hesel vylepených na zadnicích několika busů.

Velice by mě zajímal názor býv. ředitele Františka Vaštíka, který byl pro mnoho kontroverzní postavou. Ale podívejme se, co s podnikem dokázal a kam ho vedl. Kde ho vedou jeho následovníci, kterým koukají noty z kapsy, které jim někdo musí napsat, protože dopravně zdatní odborníci nejsou.

Asi jsem utekl od původní myšlenky, kterou jsem chtěl rozvést... Ale...
Poskok
Neděle, 21. ledna 2018 - 18:55:24  
Neregistrovaný host
88.100.200.56
Tak to vezmeme od konce:
5)Jednoduchy tarif a platba-Toto MHD v Ostrave splnuje. Proste prilozite plazebni kartu a jedete. Zony mimo Ostravu by samozrejme sly udelat lepe, ale co uz. Porad se da v tarifu ODISu vyznat lepe, nez v tarifu PIDu
4)Rozumny personal-Asi mam proste stesti, ale nikdy se mi nestalo, ze bych jel s nejakym ultra neprijemnym ridicem.
3)Jizda na cas-Tak tento bod nechapu... Jestli se Vam zda, ze MHD v Ostrave nejezdi presne, tak Vam doporucim, abyste si zajel do Zlina, kde je zpozdeni 6 a vice minut naprosto normalni...
2)Cistota-Nezbyva nez souhlasit, ale trochu se to lepsi
1)Aby jezdila-Jezdi, nemuzete ale cekat, ze v mistech, jako jsou Petrkovice, bude jezdit bus co 10 minut...
Neděle, 21. ledna 2018 - 19:58:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 633
Registrován: 11-2008
Aresák: co to z Tebe stříká za emoce? Ta 56 jede o dvě minuty déle, slovem dvě minuty. Linka obslouží vše po cestě, nepojede mimo neobydlenou oblast, kde stejně na rychlosti nezíská.
A rozhodně to není vše spásná myšlenka pro špičkové období, ale rozhodně pro víkendy ano. Kde se spíše hledí na celkovou dostupnost, ne až tak na rychlost spojení.

S těmi pěti body se dá souhlasit.
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Kočkopes
Neděle, 21. ledna 2018 - 20:42:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 10-2017
Poskok:
"4)Rozumny personal-Asi mam proste stesti, ale nikdy se mi nestalo, ze bych jel s nejakym ultra neprijemnym ridicem.
3)Jizda na cas-Tak tento bod nechapu... Jestli se Vam zda, ze MHD v Ostrave nejezdi presne, tak Vam doporucim, abyste si zajel do Zlina, kde je zpozdeni 6 a vice minut naprosto normalni..."

K bodu 4) - tak to já mám zase smůlu smůlovatou na řidiče. Není to tak dávno, co mi jeden řidič ukázal prostředníček jen proto, že jsem nastupoval na zastávce na znamení. Že se kvůli mě musel obtěžovat s bržděním a mohl bych pokračovat, třeba někteří lidé z Křivé, to jsou experti na slušné chování (jako když jednou řidič poslal do prdele starší paní, která měla problémy s nohama a celkově jí výstup z přední části Varia na těch 2 schodech zabral asi 20 vteřin)...

3) Doporučuji zajet naši linku 59, tam je uvedená doba zpoždění taky na denním pořádku.

Co se týká 40-minutového intervalu na méně vytížených BUS linkách o víkendu, to je prasárna. Co by komu udělalo, kdyby se interval zkrátil na 30 minut? Jinak s tím posílením linky 54/56 do Hlučína, myslím, že by se to dalo vymyslet podobně, jako u té 48. Prostě zavést na lince 54 vložené spoje s pokračováním od SBN do Hlučína, klidně s 12-metry. Ale tamní situaci příliš neznám, protože do Hlučína nejezdím, takže mě omluvte, pokud píšu kraviny.

EDIT:
Poskok:
"Tak to vezmeme od konce:
5)Jednoduchy tarif a platba-Toto MHD v Ostrave splnuje. Proste prilozite plazebni kartu a jedete. Zony mimo Ostravu by samozrejme sly udelat lepe, ale co uz. Porad se da v tarifu ODISu vyznat lepe, nez v tarifu PIDu"


Co se týče tarifu, možná dobře vyřešený, ale přijde mi příliš drahý. A zrušení 15-minutových jízdenek a zavedení 10-minutových, to je neštěstí. 10-minutové jsou o 3 koruny dražší (stačí jednoduchý výpočet) a s hlediska maximální doby jízdy se víc vyplatily ty 15-minutové. Kde jsou ty doby, kdy se jezdilo na 15-minutové jízdenky za 6Kč...

(Příspěvek byl editován uživatelem Kočkopes.)
Neděle, 21. ledna 2018 - 21:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 1-2007
Pistacio:
"Aresák: co to z Tebe stříká za emoce? Ta 56 jede o dvě minuty déle, slovem dvě minuty. "

Přesně proto... Jak může být jízdní doba, slovy dvě minuty kratší??? To je nějaká kravina, ne? Proč to tak máme v JŘ? Když oba víme, že pokud pojedu bez zastavení ze zast. Chovatelská do Hornické Muzeum bez zastavení, tak mám nějakou jízdní dobu... Když pojedu Chovatelská-Kostel-Hřiště-Motel Taxi-Petř. náměstí-Petř. nemocnice-Hor. muzeum nemůžu mít o dvě minuty kratší jízdní dobu. Že to tak v praxi je, proč to tak je? A všem to je fuk.
Neděle, 21. ledna 2018 - 21:06:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 634
Registrován: 11-2008
No, tak s Tebou asi nebude moc možné vést diskuzi, jako s kolegou os98.
Pročti si ještě jednou můj příspěvek, na který jsi začal vzrušeně reagovat [happy]

Kočkopes: tak ono roztržení té linky bylo proto, že každá část potřebovala jiné intervaly a délky vozidel. Dnes už 54 jezdí v solo vozech krom špičky. Ale pozitivní efekt přestupu na další návaznou dopravu tady je nadále. Když 56 jela z Poruby přímo, zastavila až "U Dlouhých", čili daleko jak na trolejbus, tak tramvaj.
To bys ji musel potom vést přes náměstí Svatopluka Čecha, což by nebylo vůbec špatné...

(Příspěvek byl editován uživatelem pistacio.)
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Neděle, 21. ledna 2018 - 21:15:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2016
Registrován: 1-2007
Pistacio: Nechápu... Asi půjdu s os98 na pivo, ať pochopím, jak na tom jsem [wink].
Kočkopes
Neděle, 21. ledna 2018 - 21:25:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 10-2017
Pistacio:
"To bys ji musel potom vést přes náměstí Svatopluka Čecha, což by nebylo vůbec špatné..."

Ale proč tam? Vždyť tam to snad ani nejde, to by se muselo jedině přes Jirskou (teď mě tak napadá, že to vlastně dává smysl [biggrin] [rofl]) Vždyť na SBN máš dobrý přestup na všechny autobusy, linka by rovnou zajížděla ke stanovišti, kde zastavují současné 11 a 14, mám pocit, že tam je možné zajíždět autobusem (pokud už tam náhodou nezajíždí současné 33, 34, 52, 56 a co tam ještě je, tuším 67). Na tramvaj je to pár kroků k Muglinovské. Jen ten přestup na trolejbus je trochu blbý, ale to by vyřešilo to zajíždění na Svatopluka Čecha. Ale mám strach, že v tomto případě by z této zastávky na Hlučínskou a dále mohli jezdit černí (doslova i obrazně) pasažéři...


Pistacio:
"roztržení té linky bylo proto, že každá část potřebovala jiné intervaly a délky vozidel"

To by nevadilo. Dejme tomu, že na lince 56 chceš interval 30 minut. Tedy v 30-minutových intervalech zavedeš vložené spoje linky 54 s krátkými vozy (nebo linka 49, ale to je možná trochu blbost, vzhledem k nutnosti posílení 54-ky). Linka 54 se na SBN přečísluje na linku 56 a hurá do Hlučína.
Poskok
Neděle, 21. ledna 2018 - 21:32:42  
Neregistrovaný host
88.100.200.56
Tak 59 na to zpozdeni trpi kvuli tomu, ze jede znacnou cast trasy po Plzenske, ktera byva pravidelne ucpana. Pokud je ale to zpozdeni opravdu kazdy den, tak neni nic lehciho, nez napsat mail, jestli by nesla nejak zmenit jizdni doba.
Zruseni 15-minutove jizdenky byla blbost, ale s tim my asi nic neudelame, stejne tak za to nemuze ani DPO.
http://www.dszo.cz/jr/workhtml.php?htmlfile=MjAxNy0xMC0xMS8zNmJfM DQuaHRtbA==&path=anIvMjAxNy0xMC0xMS8=
Jinak tady je odkaz na l.c. 36, ktera jezdi ve Zline a obsluhuje o vikendu jako jedina casti Zlina o poctu obyvatel, jako ma Nova Bela, Stara Bela a Proskovice dohromady. Ten interval cca 1h30minut je opravdu luxusni.