Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy a autobusy v Ostravě » Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Ostravě do 21. 03. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Ostravě do 21. 03. 2018

dolů
   autor příspěvek
Nowak Jan
Čtvrtek, 08. března 2018 - 03:41:18  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
jsou cestujícími velmi oblíbené, a to především proto, protože už jezdí v tom novém designu dopravního podniku.
nový design bude mít jenom všechno nové anebo taky to ostatní?
bude bezva, když se podle nového designu pozná to, co má dřevěné sedačky
pamatuju sedadla v tramvajích:
nejdřív dřevěné ve starých bednách
pak přišly koženkové v T1 a T2, žádná krása to nebyla ale ve srovnání s dřevem byly bezva měkké. dokonce i v budce pro průvodčího (budka pro průvodčího byla ale u T1 docela malá i pro 18letého studenta, v t3 to bylo bezva...s topením.. a velké)
pak T3.. laminátky.. sice tvrdé ale s topením pod zadkem.. hlavně večer to bylo dobré
a pak už nevím, až přišly ty bezva plyšové .. skoro takové jako jako v kuchyni...
svět sde pohybuje po elipsách.. trakže druhé kolo... dřevěné, snad brzo přijdou koženkové....
(jo mezitím byly molitanové... vandalové si je užili...)
Nowak Jan
Čtvrtek, 08. března 2018 - 03:57:19  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
Asi nejsem cestující....
A co vlastně jste?
Sleduji Vaše příspěvky už pěkně dlouho...
Myslel jsem si, že dříve středoškolský profesor na nějakém dopravním gymplu, na dopravní průmku byly vaše příspěvky dost laické.
po loňských prázdninách jste povýšil na asáka na nějaké fakultě..a brzy chcete být docentem.. proto sbíráte informace na prací
ještě jsem váhal, že jste student na dopravce... to podle toho, že jste poslal na net fotku šavle v tramvají či busu (za našich mladých let, když se nám to přihodilo, tak jsme se styděli a rychle zdrhli, a ne že jsme to fotili) ... ale normální studenti nebudou jezdit ve volných chvílích trolejbusem.... to dělají už ti, co se jim postaví jenom občas...

Já se jim vyhýbám ....
Ale asi jste mladý, protože nic nevíte o tom jak dělníci rozbíjeli stroje, protože jim braly práci.
A vám trolleybusy s novým designem vzaly oblíbené 14tky.
sorry za OT
Čtvrtek, 08. března 2018 - 09:57:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2158
Registrován: 8-2002
Ad Kočkopes: Uvědom si, že to jak to je napsané v článku může mít dost daleko od toho, jak to bylo danému redaktorovi sděleno... Třeba redaktor vyhodil pro něho nedůležitou informaci, že trasa l.č.101 je dlouhá cca 9 km a z toho 6 km je pod dráty... takže se tady rozčilovat nad hypotetickou trasou dlouhou 90 km je přehnané.
Čtvrtek, 08. března 2018 - 12:25:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 7-2017
Se divím, že furt DPO kecá o těch nafťácích. Někdo by jim mohl vysvětlit, že nafty ze dne na den nikdo nezruší a k tomu ještě mají zůstat nějaké nafty jako mrtvé zálohy, takže když už, tak nafty nezmizí úplně. [nene] To tvrzení o jízdenkách do roku 2019 už se moc neříká, asi už bylo vysvětleno, že by to nebylo to pravé ořechové pro drtivou většinu cestujících, pro které to je stále jediná varianta jak jezdit bez toho, aby se báli, jestli je tamten revizor nebo ten..
Kočkopes
Čtvrtek, 08. března 2018 - 12:49:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 206
Registrován: 10-2017
Gakon: Jasně, trolejbusová trasa nikdy nebude měřit 90 km, ale prostě podle téhle logiky by to tak mělo fungovat. Měli radši říct, že trolejbus je schopný ujet vzdálenost až 12 km čistě na baterie, ne že ujede třetinu vzdálenosti na baterie. To by pak mohl ujet třetinu z jakékoliv vzdálenosti (ano, vím, je to nereálné, ale dejme tomu, že jsem člověk, který toto slyší prvně a řekne si, že když trasa měří 150 km, tak ten trolejbus ujede na baterky 50 km a současně je to blbost). Mě fascinuje, jak se všichni na DPO tváří, že mají tři doktoráty a k tomu čtvrtý čestný a jsou namistrovaní, že "my jsme ekologičtí, jsme nejlepší a nejmodernější", ale rozumí tomu jak koza náklaďáku.
Čtvrtek, 08. března 2018 - 15:31:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5506
Registrován: 6-2005
Kočkopes:tak se vrátíme na zem a prohlédneme si problém z reálného pohledu. 99% lidí má zafixovano, že trolejbus jezdí po městě a délka linky bude pár km. Že existuje nějaká linka trolejbusu, která má 90km, nebo že byly i nákladní trolejbusy, to v Čechách ví jen šotouše.
Makrelu neumeješ.
Čtvrtek, 08. března 2018 - 16:19:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 1-2018
Nemá někdo zprávy o tom, jak to vypadá s tou vytížeností na 101 v trase k LDN? Jezdí tam alespoň pár lidí?

Jinak bych se chtěl vrátit k minibusům. Nebylo by lepší, kdyby linka 90 začínala na Svinovském nádraží? Přece jen, pro turisty je snazší vystoupit z vlaku a rovnou sednout na bus, než se dostávat od nádraží na Svinovské mosty, najít to správné stanoviště, jet tramvají pár zastávek a pak zase přestupovat?
Čtvrtek, 08. března 2018 - 16:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2159
Registrován: 8-2002
Ad Dpomaniak: taková linka by duplikovala ostatní, ať už autobusové nebo tramvajové jedoucí na Porubu (např. l.č.46). Navíc si nemyslím, že davy lidí do hvězdárny dojíždí odněkud vlakem.
Čtvrtek, 08. března 2018 - 16:34:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1776
Registrován: 10-2005
Dpomaniak: V tomhle případě by na linku 90 musely být nasazeny kloubové vozy. Podívej se někdy kolik lidí jezdí v relaci Svinov - Poruba.
Punk's not dead! blesk happy
Čtvrtek, 08. března 2018 - 19:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 772
Registrován: 2-2017
Nowak Jan:
""Asi nejsem cestující."
A co vlastně jste?"
Normální cestující v žádném případě ne (potvrdí to snad každý, kdo mě aspoň trochu zná). Asi jsem blázen, jeden kamarád říká, že jsem pošuk. Narážel jsem na to, že nesdílím názor ostatních, jak jsou nové 26Tr dobré.

Nowak Jan:
"Myslel jsem si, že dříve středoškolský profesor na nějakém dopravním gymplu, na dopravní průmku byly vaše příspěvky dost laické."
V profilu mám uveden věk od už do registrace (pouze jej aktualizuji, když mám narozeniny), takže už jen z toho se dalo zjistit, že na SŠ neučím. Dopravní gympl neznám. Myslím, že žádný takový neexistuje. Příště si mě raději vygooglete.

Nowak Jan:
"Po loňských prázdninách jste povýšil na asáka na nějaké fakultě..a brzy chcete být docentem.. proto sbíráte informace na prací"
Jsem obyčejný student VŠB, FEI. Informace o docentovi a sbírání jakýsích informací máte odkud?

Nowak Jan:
"ještě jsem váhal, že jste student na dopravce... to podle toho, že jste poslal na net fotku šavle v tramvají či busu (za našich mladých let, když se nám to přihodilo, tak jsme se styděli a rychle zdrhli, a ne že jsme to fotili)"
Ne, 4 roky jsem chodil na tento gympl, viz třeba toto. Zvratky byly v tramvaji, měl jsem tehdy 9 dní po maturitě. Nerozumím, za co bych se měl stydět. Za to, že jsem na Svinově do té tramvaje se zvratky nastoupil a fotku mám před příjezdem na Karolinu?

Nowak Jan:
"Ale normální studenti nebudou jezdit ve volných chvílích trolejbusem.... to dělají už ti, co se jim postaví jenom občas..."
Zas tak často jsem se nevozil, více až na konci února. Během 1., 2. a 3. března jsem tím ujel přibližně 270 km, ale to už byl extrém. Stačí mi, že se vozím přes celou Ostravu do školy (nedávno to byl pořádný mražák, až jsem se bál si sednout).

Nowak Jan:
""Já se jim vyhýbám"
Ale asi jste mladý, protože nic nevíte o tom jak dělníci rozbíjeli stroje, protože jim braly práci.
A vám trolleybusy s novým designem vzaly oblíbené 14tky."
Nechápu.

Nowak Jan:
"Sleduji Vaše příspěvky už pěkně dlouho..."
Sledujete možná, ale nečtěte pozorně, jinak byste tu o mně nepsal věci, které jsem nikdy neřekl, a nebylo to poprvé.


Moc se mi na to reagovat nechtělo, ale kvůli těm bludům kolem mě jsem se ozvat musel.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Čtvrtek, 08. března 2018 - 19:44:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 651
Registrován: 11-2008
Zamyslel jsem se.
Pokud máme v DPO 123 autobusů 10-12 metrů a 50 autobusů 15-20 metrů.
Čili 173?
Letos přijde 50, takže na třetiny se to rozložit víceméně dá do konce roku 2020.
Jaké budou dotační programy, nebo jsou, kam se DPO přihlašuje... nevíme o všem.

Nebyl bych tak negativní. Z osobní zkušenosti sice vím, že málokdy se ambiciozní plány splní, ale to neznamená že nikdy.
A jestli mají skončit ve Staříči vozy sedmileté? No kluci... i já občas vyhodím kus nábytku, který mě stál před dvěma léty dost peněz, ale teď už to není ono...
Říká se tomu vývoj, pokrok, rozvoj, či jakkoliv jinak.

A ač mi Morys taky připadá jako populista a člověk z rodu "PR", neviděl bych to tak černě.
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Čtvrtek, 08. března 2018 - 20:57:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9579
Registrován: 12-2009

těsně vedle
nereg.pozorovatel
Sobota, 10. března 2018 - 21:58:19  
Neregistrovaný host
94.112.61.44
Dnešek - zdroj FB:

6563
Neděle, 11. března 2018 - 08:23:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 8-2017
Pistacio:
"Čili 173?
Letos přijde 50, takže na třetiny se to rozložit víceméně dá do konce roku 2020. "

V Ostravě je ale něco přes 280 autobusů [wink]
Neděle, 11. března 2018 - 11:06:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1777
Registrován: 10-2005
Nereg pozorovatel. To je moje fotka. Zrovna jsem ji sem chtěl přidat. Jezdil po celé Ostravě. Byl i na SBN i na MMS.
Punk's not dead! blesk happy
Neděle, 11. března 2018 - 18:32:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 652
Registrován: 11-2008
6563: ale více než stovka z nich jezdí na CNG.
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
6563
Neděle, 11. března 2018 - 19:22:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 8-2017
Pistacio: Máš pravdu, tohle mi nedošlo, ale stejně si nemyslím, že se to do roku 2020 stihne.
Aresák
Neděle, 11. března 2018 - 20:39:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2026
Registrován: 1-2007
Ostravský dopravní podnik vydal v loňském roce prohlášení, že do roku 2020 bude kompletně bez dieselových motorů, tzn. i díky parciálním trolejbusům se nám tato vize daří naplnit.

Nepřijde vám to celé uhozené na hlavu?

Jsem sice mladší generace, ale upřímně už něco pamatuju. Když v devadesátkách začal projekt plynofikace obcí, protože lokální topeniště jsou velkým znečišťovatelem ovzduší, celé obce budou topit plynem! - slýchali jsme ze všech stran. Co se stalo? Ano plynofikovalo se... Kdo to zaplatil? Kolik domů se připojilo a dnes zase odpojilo, protože se zase vynořily další dotace na jiné "alternativní" paliva. Zkrátka prachy se hold musí pořád točit. A ekologii za tím nehledejme. Takže když ten plyn neprotopí domácnosti, tak jej projedou autobusy???

Má DPO spočítáno co se stane, když náhodou dojde k odstávce plničky, nebo nedej bože někdo zastaví kohoutky... S čím budeme jezdit? Možná to bude znít hloupě, ale i vojenské využití vozidel - pokud vím, tak stále ministerstvo obrany počítá ve svých plánech s určitými počty vozidel v rámci republiky ( pojízdnými plničky na CNG armáda nedisponuje). Další věc je nákladová jednice. Pro neznalé se skládá z několika částí. U vozidla se počítají odpisy, spotřeba, náklady na údržbu. Odpisy jsou dané, spotřeba a cena za spotřebované palivo se bude měnit v závislosti na ceně ( v té je i spotřební daň, jaká bude za deset let na CNG ? Kdo zaplatí výpadek na daních z nafty? ), náklady na údržbu ( u plynového vozu je náročnější a tím pádem dražší).

Bohužel je smutné, že se nám ze společnosti vytrácí zlatý selský rozum. Ve všech odvětvích. Co s tím? A nejhorší je, že se obávám, že to, co tady píšu pochopí jen hrstka lidí.
Pondělí, 12. března 2018 - 13:30:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 7-2017
Víc než souhlasím. Ono vůbec, nějaké CNG vozy tady Ostravě moc nepomůžou. Nejen že jsou ekologické tak max. pro EU (která vymýšlí ekologické normy pro sekačky, snad bude i STK), ale jak píšeš, nedá se na ně na 100% spolehnout. Sice tady má zůstat nějakých necelých 20 naft, ale to vystačí sotva tak na pár pořadí. [nene] A dobře, nápad je to dobrý, ale pokud tu budou podniky jako Šverma (kde se po setmění teprve dějou věci, NHčko a další, tak sice budeme jezdit CNG vozy, ale ovzduší bude furt stejně špatné).
Pondělí, 12. března 2018 - 16:52:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2160
Registrován: 8-2002
Ale je teď moderní zakazovat dieselové dopravní prostředky, navíc se to snadno prezentuje voličům.
Pondělí, 12. března 2018 - 22:21:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 5-2009
Nedávno jsem na iheute.cz četl o emisní realitě v Německých městech. Politici si naivně mysleli, ze lidé přejdou z dieselů na elektromobily, jenže lidi si pořizují benziňáky. Benzinový motor má nepatrně vyšší spotřebu na objem, takže i nepatrně vyšší emise.

DP Brna nedávno prohlásil, ze určité procento busů musi zůstat na naftu, protože i DPMB je součástí IZS - evakuace Dukovan apod. A naftové busy lze dotankovat kdekoli. (Dokonce pojedou i na zelenou naftu z JZD.)
Úterý, 13. března 2018 - 19:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6903
Registrován: 2-2006
Necháme se inspirovat v našem partnerském městě[wink]?
Úterý, 13. března 2018 - 19:59:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 775
Registrován: 2-2017
6563:
"Máš pravdu, tohle mi nedošlo, ale stejně si nemyslím, že se to do roku 2020 stihne."
To by musel DPO vypsat výběrové řízení na nějakých 130 až 140 autobusů, které by musely být dodány do 31.12.2019. Pak už je rok 2020, a to musí být přece vše na CNG.

Přijde mi to nekoncepční a nedomyšlené, místo aby se šlo cestou přirozené obnovy vozového parku. Raději by se mělo řešit, že v ČR jezdí hodně naftových aut bez filtru pevných částic nebo mají nějaké jiné problémy s emisemi. Mně rozhodně více smrdí 15 let staré auto, které by neprošlo technickou na STK, než autobus s motorem Euro 5. Nebo další "ekologickou lahůdkou" jsou lokální topeniště. Kdo chce poznat jedovatý zimní vzduch, ať zajede k nám do Šenova, rád provedu kolem těchto domů. Působí to na mě tak, že plynové autobusy z roku 2015 někoho v DPO osvítily a že by do pár let takto mohly jezdit všechny autobusy.

Zajímavé je také to, jak se mění názor na naftové autobusy včetně těch s normami Euro 5.
Před pár lety se psalo toto: Pořízení 55 ks nízkopodlažních ekologických autobusů. Jedná se autobusy, které splňují Euro 5 a mají polepy ROPu Moravskoslezsko.
Dnes se píše, že ty samé autobusy jsou neekologické (= pohon na naftu) a musí co nejrychleji skončit. Euro 3 chápu, ale Euro 5?

Někteří rádi nadávají na 3ČSAD, tedy i ČSAD Havířov. Zrovna ze způsobu obnovy vozového parku (nafta -> CNG) by si měl vzít DPO příklad. Myslím tím postupnou obnovu, ne nějakou nárazovku. Zrovna v tom Havířově letos končí první Citelisy 12M CNG a všechny 4 SORy-Ekobusy již nějakou dobu nejezdí.

A abych nezapomněl, plnička na Hranečníku pořád nestojí.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
K2 804
Středa, 14. března 2018 - 10:06:34  
Neregistrovaný host
94.74.252.12
Aresák - 11/3: Ostravský dopravní podnik vydal v loňském roce prohlášení, že do roku 2020 bude kompletně bez dieselových motorů, tzn. i díky parciálním trolejbusům se nám tato vize daří naplnit.
Nepřijde vám to celé uhozené na hlavu?

Když někdo je u korýtka, tak se u něj chce udržet a tak říká a prosazuje to, co po něm chtějí politici a lobysti. Takže jeho selský rozum mu říká - panáčkuj, každá další pořádná výplata i sprémiemi je dobrá.
K2 804
Středa, 14. března 2018 - 10:27:58  
Neregistrovaný host
94.74.252.12
Jamnik - 12/3: ... CNG vozy tady Ostravě moc nepomůžou. Nejen že jsou ekologické tak max. pro EU (která vymýšlí ekologické normy pro sekačky, snad bude i STK) ...

Jamniku, lžeš a navíc opakuješ blbosti vytržené z kontextu.
1) Sekačky na trávu na STK nemusí a ani s tím EU do budoucna nepočítá. Opatření se netýká sekačky, co máš v šopě, nýbrž stanovuje podmínky pro výrobce uvádějící nové výrobky na trh. Takže lžeš.
2) A to hlavní: Ekologické limity se obecně týkají strojů, které nejsou určené k silniční dopravě - lokomotivy, říční plavidla, buldozery a také sekačky na trávu - významnější, než ty zahradní jsou ty traktůrky, se kterýma sečou sekáči velké městské plochy. Hyeny v TV Noha z celé zprávy vypíchly pouze ty sekačky a strašily tupé ovčany, že je zase bude EU buzerovat. Tu reportáž jsem v TV viděl a dodnes si ji pamatuju.
Informace k tématu zde:
https://zpravy.idnes.cz/emisni-limity-na-sekacky-088-/zahranicni. aspx?c=A160705_163443_zahranicni_mlb

Smiřlivěji dodávám, že také nefandím plynobusům. Jsem přesvědčený, že to je pouze humbuk a ve skutečnosti Ostravě zásadně nepomohou. Mnohem účinnější by bylo omezení ekologické zátěže na návětrné straně od Ostravy, tedy v Polsku. Otázka však zní - je to reálné?
Středa, 14. března 2018 - 15:12:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5334
Registrován: 2-2005
Raději by se mělo řešit, že v ČR jezdí hodně naftových aut bez filtru pevných částic nebo mají nějaké jiné problémy s emisemi.

Absence filtru pevných částic je problém jen a pouze u aut, které jimi mají být vybaveny a nejsou. Produkce karcinogenních sazí přímo závisí na konstrukci motoru a jeho provozních teplotách. U starších vozidel, které pracují v trochu jiném režimu, jsou pevné částice větší a člověk se s nimi vypořádá mnohem lépe (vykašle je, naproti tomu pevné částice současných motorů se mu usadí v plicích - proto máme DPF filtry).

Kdyby se vývoj dieselových motorů zastavil u Euro 3, měli bychom dnes svatý klid a pokoj.
MHD je pro lidi ! ! !
Wilhelm
Středa, 14. března 2018 - 17:00:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 301
Registrován: 1-2007
Může řidič busu v době mezi 4,00 a 20,00 opustit prostor řidiče a provést namátkovou kontrolu jízdního dokladu u jednoho jediného cestujícího? Děkuji za fundovanou odpověď.
"Všeliké toť kvaltování toliko pro hovado dobré jest." J. A. Komenský
Středa, 14. března 2018 - 22:03:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 653
Registrován: 11-2008
Wilhelm: často se tohle děje na linkách ze Sadu směr Hlučínsko po setmění. A mně, jako cestujícímu, se to líbí. Nikdy se nesplete, vždy trefa do černého.
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Středa, 14. března 2018 - 23:45:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6735
Registrován: 5-2005
Wilhelm: Může, viz ustanovení z SPP:
Pověřená osoba dopravce se při přepravní kontrole prokazuje odznakem nebo
průkazem dopravce. Kontrolu jízdních dokladů je oprávněn provádět také řidič
dopravního prostředku
Čtvrtek, 15. března 2018 - 09:02:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 655
Registrován: 11-2008
Ostravák:
Hele ráno jedu a-68, kupuji si lístek za 20 korun. Na sadu chci odstoupit na hl.n.
Přijíždí linka a-553, s radostí nastoupím a řidič mi řekne, že u něj lístek neplatí.
A vlastně jsem se jej ani neptal proč, ale osobně jsem to nečekal.
Protože jsem líný číst spp, ptám se Tebe. :D
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 13:45:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 778
Registrován: 2-2017
Ekova Electron 12T dnes jezdí na zkušebních jízdách. Nejprve jsem ho potkal u vodárny a pak na Hranečníku. Má DPO v plánu ho jednou odkoupit od Ekovy, nebo co s ním vlastně jednou bude?

Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Čtvrtek, 15. března 2018 - 18:25:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 7-2017
Tak má se testovat a pak se uvidí. Zatím by jsme šli do něčeho nevyzkoušeného a to není moc OK. [kecal]
Čtvrtek, 15. března 2018 - 18:34:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6736
Registrován: 5-2005
Pistacio: Opravdu neplatí, ale už brzy bude "neplatnosti" konec. K 10. 6. 2018 se začíná jezdit dle vysoutěžených pravidel včetně kompletní platnosti tarifních podmínek ODIS.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 19:05:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2161
Registrován: 8-2002
K čemu je autobusové obratiště u Hornbachu nedaleko Rudné ulice? Vím, že se tam budou otáčet spoje l.č.45 během výluky... ale počítá se tam i pravidelnou dopravou? Je tam i zastávka (viz tady).

Jedná se o nějakou legislativní povinnost vybudovat novou zastávku u obchodního centra? Obdobná zastávka je vybudována i u Hornbachu ve Svinově a nikdy tam snad nic nestavělo.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 19:29:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 779
Registrován: 2-2017
Pistacio:
"jsem líný číst spp"
Není třeba číst SPP, ale stačí zajít na web KODISu, kliknout vlevo na "ceník jízdného" a pak na jednotlivé jízdné. Ve druhém sloupci zprava zjistíš, že Tarif OSTRAVA XXL platí jen na karvinských linkách 531, 532, 551, 552, 554. Bohužel, ale je to tak.

Ostravák:
"Opravdu neplatí, ale už brzy bude "neplatnosti" konec. K 10. 6. 2018 se začíná jezdit dle vysoutěžených pravidel včetně kompletní platnosti tarifních podmínek ODIS."
Až se začne jezdit dle nové smlouvy i na Frýdecko-Místecku, jak to bude s tarifem na linkách, co budou projíždět Ostravou a jejím okolím?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
6563
Čtvrtek, 15. března 2018 - 22:37:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 8-2017
os98 (778):
Tak to jsi byl ty, kdo po příjezdu Electronu okamžitě běžel na odstavnou plochu trolejbusů? [lol]

Čtvrtek, 15. března 2018 - 22:53:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 780
Registrován: 2-2017
6563: Ano, byl jsem to já, pokud myslíš člověka ve žluté bundě a s batohem na zádech. Nebýt kámoše, který mě na to upozornil, tak bych si ho asi nevšiml. Tím člověkem, který tam šel fotit se mnou, jsi byl ty?

Jen tak mimochodem, ve 12:58 mi jela 28 a měl jsem 1,5 minuty, abych tam zaběhl, vyfotil a vrátil se zpět.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
6563
Pátek, 16. března 2018 - 10:17:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 8-2017
os98:
"Tím člověkem, který tam šel fotit se mnou, jsi byl ty? "

Je to možné.

os98:
"Jen tak mimochodem, ve 12:58 mi jela 28 a měl jsem 1,5 minuty, abych tam zaběhl, vyfotil a vrátil se zpět."

V tom příspěvku 118 jsem to nemyslel nijak zle, jen mě to docela pobavilo [happy]

Mimochodem Electron tam pak ještě přijel asi ve 13:20.
Pátek, 16. března 2018 - 12:10:44  
Neregistrovaný host
46.13.233.171
Dobrý den,

mohu se zeptat, zdali by neměly naše nové parciální trolejbusy být opatřeny SPZ, když jsou schopny jet na baterie v podstatě kamkoli ? [kladivo]
K2 804
Pátek, 16. března 2018 - 12:46:05  
Neregistrovaný host
94.74.252.12
Podle současné legislativy trolejbus značky nemá, autobus má. Mysleme si o tom, co chceme. Zase jednou praktický život předběhl legislativu.
Pátek, 16. března 2018 - 18:59:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6737
Registrován: 5-2005
os98: Bude to stejně ve všech oblastech, takže včetně Frýdecko-Místecka.
Pátek, 16. března 2018 - 19:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 782
Registrován: 2-2017
Od příštího víkendu budou opět jezdit na lince 31 12metrové autobusy. Čím to? Kloubáky jezdilo málo lidí, nebo je jen chyba ve VJŘ?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pátek, 16. března 2018 - 19:32:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 415
Registrován: 5-2002
Trolejbusy nemají RZ, ale jejich provoz mimo dráty je legislativou schválen. Podmínkou je, že musejí vyjíždět z trolejbusové dráhy.
Sobota, 17. března 2018 - 15:50:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6919
Registrován: 2-2006
První odklon při pravidelné jízdě s cestujícími na lince, kterou nově obsluhují parciální trolejbusy? Výluka na lince č. 101.

ORGANIZACE DOPRAVY V DOBĚ KONÁNÍ VÝLUKY
Linka č. 101 (směr LDN)
bude v úseku U Švasty – LDN vedena odklonem po ul. Těšínské (zastávka Radvanice škola) a ul. Ostravské. V opačném směru se trasa linky nemění.

TRASA LINKY V DOBĚ KONÁNÍ VÝLUKY
Linka č. 101
pojede v trase: Hlavní nádraží – Most M. Sýkory – Hranečník – U Švasty – Radvanice škola (pouze směr Dalimilova) – U Káňů (pouze směr Hranečník) – LDN a zpět.

PŘEMÍSTĚNÉ ZASTÁVKY V DOBĚ KONÁNÍ VÝLUKY
U Káňů – pro linku č. 101 (směr LDN)
se přemísťuje na ul. Těšínskou, na zastávku Radvanice škola (směr Dalimilova).


(Příspěvek byl editován uživatelem Semolina.)
Neděle, 18. března 2018 - 18:43:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 10-2005
Od kdy nejezdí linka 333 na Městský stadion? Asi mi tato novinka utekla.
Punk's not dead! blesk happy
Neděle, 18. března 2018 - 20:20:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6738
Registrován: 5-2005
Od 11. 12. 2016
Kočkopes
Pondělí, 19. března 2018 - 16:42:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 216
Registrován: 10-2017
Mám otázku. Šel jsem si vyfotit a projet se autobusem DPO, jenže během focení na mě vyletěl z autobusu řidič s takovým velkým kladivem se špičatým koncem a ptal se mě: "Máš povolení si fotit autobus od DPO? Tak se sbal a vypadni, než tě zbiju. A neopovaž se na mě čekat na zastávce, nebo tě vyhodím z autobusu." Tak jsem mu tedy vysvětlil, že pokud vím, tak povolení nepotřebuji, fotky nikde uveřejňovat nebudu a hlavně, že si nefotím jej, ale ten autobus jako vzor pro počítačový model. Jenže on byl nekompromisní, stále vyhrožoval násilím a přivoláním policie.

Je to opravdu tak, že potřebuju povolení k fotografování, i když nejsem na soukromém pozemku nebo uvnitř garáže/vozovny? Má na to vůbec řidič právo, zakazovat mi focení a pokud by opravdu došlo k tomu, že by mě fyzicky napadl třeba tím kladivem, je to stále v rámci výkonu povolání, nebo už je to jeho přestupek? A je to na stížnost k DPO, nebo to jen hodit za hlavu a žít dál? Díky za odpověď.
nereg.pozorovatel
Pondělí, 19. března 2018 - 16:50:21  
Neregistrovaný host
146.102.32.149
Kočkopes: samozřejmě je to na stížnost na DPO a chybou bylo, že jsi tu policii nezavolal naopak Ty. V takovém případě, je-li řidič mimo vůz se zbraní či nástrojem v ruce jej vyfotit, opustit prostor (z důvodu ochrany svého života a zdraví) a volat policii, ať přijedou na místo. Pan řidič je asi psychicky poměrně nevyrovnaná osobnost a v zájmu i dalších cestujících by bylo, aby ho poslali na psychotesty. Na fotografování na veřejném prostranství nemá nárok Tě omezovat, ačkoliv někteří též narušení a po svém si vykládající si zákony tvrdí, že nesmí být vidět obličej. Pro účely, jež popisuješ (a nejen pro ně) si samozřejmě fotografovat autobus můžeš bez omezení. Pokud by Tě opravdu napadl, je to samozřejmě porušení zákona a způsobí-li Ti zdravotní újmu, je to trestný čin. Domnívám se, že za takovéto chování v rámci výkonu povolání následuje okamžité zrušení pracovního poměru (po vyšetření).
6563
Pondělí, 19. března 2018 - 18:25:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 8-2017
Ještě k tomu doplním, že pokud sem dáš tu fotku, je to v souladu se zákonem i bez souhlasu řidiče, protože v § 89 občanského zákoníku se píše toto:

Podobizna nebo zvukový či obrazový záznam se mohou bez svolení člověka také pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství.

A K-Report má ISSN, takže je to zpravodajský web.

Kdysi se o tomhle psalo i na mhd-ostrava.cz.
Kočkopes
Pondělí, 19. března 2018 - 18:49:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 217
Registrován: 10-2017
Díky moc, vytisknu a od teď beru na každé fotoakce, kdyby měl někdo nějaké blbé kecy.
Pondělí, 19. března 2018 - 19:06:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 11-2017
Kočkopes: úplně mě to dostalo, za tu krátkou dobu, co fotím autobusy jsem se setkal také jako snad každý s nepříjemnými kecy řidičů, ale toto je přehnané. Už jsem slyšel na mou adresu např: "Ku*va do pi*e, co mě fotíš!" v lepším případě "Hej ty mladej, proč si to tady všechno fotíš?" a pak mu musíte 10 minut vysvětlovat, že to nikam nedáte a že na to máte právo ... Ale oni si ti řidiči stejně vždy melou svoje, takže je to ve většině případů zbytečné.

Ale kdyby na mě vyběhl řidič s kladivem a vyhrožoval by, tak bych se zaprvé strachy pos*al, zadruhé bych se snažil rychle zmizet (na vysvětlování v tomto případě bych kašlal) a zatřetí, toho hajzla bych si zapamatoval a poslal bych na DPO ještě ten den stížnost a tlačil bych na DPO, aby se to řešilo.

A ještě než jsi sem dal 217 příspěvek, tak jsem si také radši vytiskl §84 - §90 Občanského zákoníku a už jej mám v brašně s foťákem [happy] .
NEJLEPŠÍ STROJ NA SVĚTĚ !

OSC 27-22

* 2002 † 2017

Kočkopes
Pondělí, 19. března 2018 - 19:19:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 218
Registrován: 10-2017
No právě, když jsem viděl, že to kladivo má tyč dlouhou tak 40cm a ještě že je na jednom konci ten klín pěkně špičatý, tak jsem akorát řekl: "Vadí vám to?" a urychleně se balil. Na nějaké focení řidiče s kladivem (důkaz a identifikace) jsem neměl ani čas, ani odvahu, možná by to skončilo tím, že bych tím kladivem dostal po zádech.

Jinak o stížnosti na DPO jsem uvažoval, ale bojím se, že by z toho mohlo být nějaké další popotahování, řidič by mohl na koberečku popřít moje slova a naopak vysvětlovat, že jsem se protiprávního jednání dopustil já (byť to není pravda, pokud vím, tak nepotřebuji povolení DPO k tomu, abych si mohl vyfotit jejich vozidlo) a on by tam prosazoval svoji pravdu a ještě by to mohlo skončit někde u soudu a já bych z toho měl nedejbože ještě nějaký záznam v rejstříku.
Pondělí, 19. března 2018 - 19:32:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 10-2005
Kočkopes: Zveřejni fotku i tady ať všichni vidíme jak vypadá.

Tomáš_Ondráček: Jsi skvělý anonymní hrdina.[cunik]
Punk's not dead! blesk happy
Kočkopes
Pondělí, 19. března 2018 - 19:34:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 219
Registrován: 10-2017
Žádná fotka není. Než jsem ji stihl vyrobit, tak řidič její pořízení zakázal a vyhodil mě.
Pondělí, 19. března 2018 - 19:48:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 7-2017
Tak nám alespoň řekni vůz, kurz, nebo místo a čas. Možná to bude už nějaká známá firma typu 7515 tuším.
Kočkopes
Pondělí, 19. března 2018 - 19:59:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 220
Registrován: 10-2017
Vůz 6482, kurz 50/405, místo - Poliklinika, čas Heute am Nachmittag (19.3.2018) okolo 15:15. "Známá firma typu 7515" - nevím, jestli máš na mysli toho samého co já, ale taky jsem se s jedním dost nepříjemným řidičem vozil asi 2 roky na 55 z Bělé do Výškovic. Jednou mě zj*bal jen z toho důvodu, že nastupuju 1. dveřma, když jsem to měl blíž k druhým, že ho to zdržuje... ...no, někteří řidiči nejsou zrovna dobrou vizitkou pro DPO.
Pondělí, 19. března 2018 - 20:09:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 84
Registrován: 11-2017
Ross: jsem poloanonym, ve stížnosti DP bych se na 100% podepsal celým jménem a pan řidič by jistě pochopil o koho šlo. A kdo z nás by chtěl dostat kladivem, u takovýho vyl**ance člověk nikdy neví [kladivo], takže asi každý z nás by se řídil heslem: Kdo uteče, ten vyhraje.
NEJLEPŠÍ STROJ NA SVĚTĚ !

OSC 27-22

* 2002 † 2017

Úterý, 20. března 2018 - 21:30:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 785
Registrován: 2-2017
Dnes odpoledne jsem viděl na Hranečníku 26Tr #3736 a všiml jsem si, že nad druhými dveřmi jsou vykřičníky. Budou je mít všechny nové 26Tr?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Středa, 21. března 2018 - 00:47:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 7-2017
Ona 3736 je vůbec nějaký divnovůz. Snad jako jediná 26Tr parciální má na dveřích pro řidiče místo rovného madla kruhové aneb unifikace DPO v praxi.
ppkk
Středa, 21. března 2018 - 06:23:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 343
Registrován: 11-2014
Madla jsou úplně jedno jaké ma, śtejně některé vozy mají jiné madla, než novější vozy, takže je zbytečné se tímto vzrušovat. Unifikace je o něčem jinem, než v téhle drobnosti. Vykřičníků jsem si taky všiml, ale nevím jestli to byl 3736 nebo 3735.
Solaris Urbino 12 7753 DPO [jidlo]