Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy a autobusy v Hradci Králové » Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Hradci K... do 14. 11. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Hradci K... do 14. 11. 2018

dolů
   autor příspěvek
270
Pátek, 09. listopadu 2018 - 12:55:54  
Neregistrovaný host
který pokaždé na konečné prochází celý vůz


celkem úplně normální, že si řidič kontroluje svůj přidělený vůz během své služby, nebo ne? [uhoh]
Pátek, 09. listopadu 2018 - 13:39:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3795
Registrován: 1-2010
Přátelé, zeptám se na jednu věc v souvislosti s dobíjecí stanici pro Elektrobusy na konecne Slezské Předměstí. Jestliže je pravda ze linky 12 a 14 budou jezdit právě Elektrobusy, bude se upravovat trasa linek 12 a 14? Tzn. Linka 12 zkrácena všemi spoji na Slezské, a linka 14 ze zastávky Kingspan potažena všemi spoji na Slezské předměstí tak aby k dobíjení docházelo právě zde pro obě linky.
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

UPOZORŇUJEME cestující, zastávku Hradec Králové Kukleny vlak projíždí[masinka]
Jentak
Pátek, 09. listopadu 2018 - 13:55:12  
Neregistrovaný host
Adalbertinum: Trasy linek 12 a 14 v souvislosti s plným provozem elektrobusů není třeba upravovat, protože k tomu není důvod (pokud ale nebude nějaký jiný). Šejdrové služby rychlonabíjení na Cihelně používat nebudou a celodenní služby budou dobíjeny během svačin nebo některých delších přestávek, což není každé kolo, takže když vůz nebude mít předepsané rychlonabíjení, nemusí končit na Cihelně.
Pátek, 09. listopadu 2018 - 14:52:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3796
Registrován: 1-2010
Jentak: díky za informaci, nicméně jak se to bude praktikovat s linkou 14 o víkendu kdy na Slezské nezajíždí? Jízdy manipulační z a na Kingspan mi nejefektivnější nrprijdou...
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

UPOZORŇUJEME cestující, zastávku Hradec Králové Kukleny vlak projíždí[masinka]
Kuba_j
Pátek, 09. listopadu 2018 - 15:38:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4433
Registrován: 8-2005
Adal: linka 14 se o víkendu může nabíjet o svačině na THD (jezdí tam z Jungmannky jako 22 a pak zpět taky), nedávno jsem to tu navrhoval a už to tak potom bylo nasazeno [wink] (aspoň u jednoho pořadí ze dvou)
Pátek, 09. listopadu 2018 - 17:38:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3797
Registrován: 1-2010
Takže spoje linky 22 oznacene písmenem J jsou ve skutečnosti kmenové vozy linky 14. Tak ted už mi to je jasne. Propos, budou linky kde elektroniky zatim nebudou jezdit? Předpokládám že by se musely i více stavět dobíjecí stanice aby se nemuselo jezdit jen na několik mist. (Příklad linka 25)
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

UPOZORŇUJEME cestující, zastávku Hradec Králové Kukleny vlak projíždí[masinka]
Pátek, 09. listopadu 2018 - 17:40:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3798
Registrován: 1-2010
Místo slova elektroniky má byt Elektrobusy
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

UPOZORŇUJEME cestující, zastávku Hradec Králové Kukleny vlak projíždí[masinka]
Pátek, 09. listopadu 2018 - 20:13:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4383
Registrován: 8-2002
Na lince 25 elektrobusy jezdí. V pracovní dny ráno 3 vozy, odpoledne 2. Prakticky snad kromě nočních už se podívaly elektrobusy na všechny autobusové linky a většinu trolejbusových (neviděl jsem jen na trojce)
Olga 95
Pátek, 09. listopadu 2018 - 21:18:16  
Neregistrovaný host
Tak od toho je tahle diskuse abychom tu naši "moderní" MHD okomentovali ne? A to jestli můj příspěk pro vás nemá smysl to je ale vaše věc, já si sem můžu psát své postřehy z dopravy. Odpovědi na mou otázku proč je 270 jako 14 let starý střep stále přidělená jsem se nedočkala[uhoh]. A k těm kontrolám, u nikoho jiného než u toho protivného "turnusáka" z 270 jsem si nevšimla že by pokaždé kontroloval vůz, a když jedu tak se sama koukám kam sedám. Ještě by mohl na konečné vzít vědro a začít vytírat, to už bych vybuchla smíchy[biggrin]. To není JEHO vůz.Hlavně že mají slogan že se řidič nemusí o nic starat, jen řídit, o úklid je postaráno jinde a jinak. Až no toho protivného experta z 270 si většina šoférů stejně dá na konečné cigáro [satan]
Pajzák
Pátek, 09. listopadu 2018 - 21:25:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2267
Registrován: 6-2015
Prosím pěkně, celodenní jizdenka na MHD platí i na víkendu jen pro jednu osobu, nebo je to podobné jako v Brně, kde v nepracovní dny funguje jako "rodinná?"
Pátek, 09. listopadu 2018 - 21:35:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1864
Registrován: 9-2007
Oli je perla [kladivo]
Řidič je poctivka, dělá co má, navíc je dobré se po jízdě projít, protáhnout, ale hold asi Oli by něco ráda našla sama...

ad Jentak - píšeš turnus kloubových vozů 23/27, to znamená, že linky 24/9 jsou turnusový oběh jiných vozů/řidičů nebo si je pouze všechny nevypisoval?

Elektrobusy mohou určitě na šejdrová pořadí všech linek, na tůrová pak těch, kde se mohou dobít o pauze v terminále..., záleží kolik jich zbude po obsazení celé 12+14, případně co k tomu dostanou do turnusu ještě, nicméně až ten turnus vznikne, tak odhaduji budou linky, kam se podívají sporadičtěji než dnes
Pátek, 09. listopadu 2018 - 21:40:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1865
Registrován: 9-2007
A jako Oli, pokud někdo udělá něco navíc, jako nad rámec toho co má, tak je podle Tebe směšný?
No pokud je toto názor nové nastupující generace...to se má národ na co těšit !
Olga 95
Pátek, 09. listopadu 2018 - 22:34:05  
Neregistrovaný host
Aha, já jsem nevzala v úvahu že kakabus z 270 dostává k výplatě odměny za prohlídky a úklid, pak ale nechápu ten xicht, jak kdyby mu někdo ten "jeho" střep chtěl vzít, nebo jako kdyby mu někdo snědl svačinu[talker]. Jako protivných xichtů je k vidění v Hradci dost, ale tohle je fakt dost[angry]. A nakonec ten zašprajcnutej smeták a kyblíček mezi opěrátky ve střepu 270 jsou důkazem že úklid neprovádí je četa profíků v DP ale probíhá i na Cihelně či Pod Strání, samozřejmě po důkladné kontrole útrob vozidla[crazy], jo to je ta jejich bezstarostná šoféřina[biggrin]
Pátek, 09. listopadu 2018 - 23:09:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3799
Registrován: 1-2010
Příklad linka 25... myslel jsem Tim ze na teto lince není dobíjecí stanice, a tudíž ze budou najety kilometry navíc k dobíjecí stanici. V tom případě me napadá jen možnost prejeti na linku tak aby se vůz mohl dobít aniž by toho najezdil o tolik navíc. Nebo kolik bude v HK celkem dobíjecích stanic?
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

UPOZORŇUJEME cestující, zastávku Hradec Králové Kukleny vlak projíždí[masinka]
Sobota, 10. listopadu 2018 - 07:50:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4384
Registrován: 8-2002
Ohledně turnusů kloubových autobusů je to tak, že 222, 223, 224, 227, 228, 230, 231 a 235 turnusově jezdí všechna pořadí linky 24, k tomu část 9 a šejdr na 27. Osádky vozů 221, 225, 226, 229, 232, 233, 234, 236 a 270 jezdí na cihelnu, tedy 23 a 27.
S elektrobusy se počítá primárně na linky 12 a 14, část vozů je přidelená na šejdry.
Jentak
Sobota, 10. listopadu 2018 - 10:47:52  
Neregistrovaný host
Opravdu už poslední moje reakce k tomuto tématu.

Olga 95:
"Tak od toho je tahle diskuse abychom tu naši "moderní" MHD okomentovali ne? A to jestli můj příspěk pro vás nemá smysl to je ale vaše věc, já si sem můžu psát své postřehy z dopravy. Odpovědi na mou otázku proč je 270 jako 14 let starý střep stále přidělená jsem se nedočkala[uhoh]. A k těm kontrolám, u nikoho jiného než u toho protivného "turnusáka" z 270 jsem si nevšimla že by pokaždé kontroloval vůz, a když jedu tak se sama koukám kam sedám. Ještě by mohl na konečné vzít vědro a začít vytírat, to už bych vybuchla smíchy[biggrin]. To není JEHO vůz.Hlavně že mají slogan že se řidič nemusí o nic starat, jen řídit, o úklid je postaráno jinde a jinak. Až no toho protivného experta z 270 si většina šoférů stejně dá na konečné cigáro [satan]"

Že jste si nikoho jiného nevšimla, ale není chyba řidiče (nejen vozu 270). Já to dělám taky, když je na to čas. Někomu prostě není jedno, jak vůz, se kterým jezdí, uvnitř vypadá. Hotovo, víc v tom asi hledat nemusíte. Motáte nesouvisející věci, nějaký slogan o úklidu s tímhle opravdu nesouvisí. Když řidič objeví třeba pozvracenou nebo rozřezanou sedačku (a viník mu to překvapivě nedojde sám říct), zavolá si o výměnu vozu, neuklízí nebo neopravuje to sám. Pro Vás je ale asi lepší, aby po městě jezdilo auto s takovou sedačkou, byť by si do toho nikdo nesedl. Vžijte se do situace, že stojíte na zastávce a přijede tam autobus, který uvnitř vypadá takhle. Pak se prostě těžko argumentuje nadávajícím lidem, že za takovéhle služby mají platit... Zkuste se na to prostě podívat z druhé strany. A taky si uvědomte, že řidiči ve voze tráví desítky hodin týdně, takže někdo prostě nechce sedět v bordelu a smradu. Není to proboha o tom, že by si myslel, že je to jeho vůz, ale že v tom voze tráví půlku dne. Spousta řidičů má proto ve vozech třeba čistící prostředky. Když projedu myčkou, vezmu stěrku, pak iron a vyleštím si skla a zpětná zrcátka. Nemusím, nikdo mě do toho nenutí, ale dělám to pro sebe, navíc se zaschlýma kapkama vody a proti slunci pak není pořádně vidět. Když jím ve voze, tak tam po sobě potom uklidím, nechci tam někomu dalšímu nechávat drobky. A když je potřeba a čas a ve voze je opravdu na podlaze zaschlá špína (stačí aby předtím venku pršelo) nebo někdo něco rozlije, tak klidně vezmu vědro, smeták, hadr a vytřu. Pokud je pro Vás tohle důvod k výbuchu smíchu, svědčí to spíš o Vaší jednoduchosti...
Olga 95
Sobota, 10. listopadu 2018 - 11:31:18  
Neregistrovaný host
Aha jednoduchost. Že vůbec ztrácíte čas odpověďmi na mé komentáře, když si myslíte něco o jednoduchosti. Radši proveďte důkladnou kontrolu, jestli proboha snad nechce ty "vaše" přidělené staré střepy někdo ničit. Potom natočte vědro s vodou a pusťte se do důkladné očisty, snad vám to čas na konečných dovoluje a plně vás to uspokojí[biggrin]. Potom si podejte ruce s tím nesympatickým kakabusem ze 14 let starého střepu číslo 270[rofl]. Prostě deformace[biggrin]
nereg.pozorovatel
Sobota, 10. listopadu 2018 - 11:41:08  
Neregistrovaný host
[blush] [blush] [blush] No ta osoba označená "Olga 95" je prostě krá*a. Jinak se to titulovat nedá.
Pořád si ale myslím, že to není ženská, ale nějaký šotoušek, co si tady střílí z lidí. To prostě nemůže myslet vážně, ta "kakabuska".
Olga 95
Sobota, 10. listopadu 2018 - 11:53:24  
Neregistrovaný host
Bourani už začínají vylézat[biggrin] Jo jo kakabus nemá konkurenci aspoň že ho dostatečně uspokojují kontroly na konečných, když nic jiného[rofl]. Ne šotoušek opravdu ne, však jsem teď v Hradci a pojedu 33 na Slezské, tak se potkáme třeba[wink]. Jsem zvědavá[happy]
Sobota, 10. listopadu 2018 - 14:42:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3800
Registrován: 1-2010
Ad Petr: takže jak jste psal o poctu elektrobusu na lince 25, to jsou tedy jen sejdry, nikoliv turove poradi?
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

UPOZORŇUJEME cestující, zastávku Hradec Králové Kukleny vlak projíždí[masinka]
Sobota, 10. listopadu 2018 - 17:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4385
Registrován: 8-2002
Ano, na 25 zatím elektrobusy jezdí v pracovní dny na šejdrech. Tůráky ne. Pak taky jsou elektrobusy vypravovány mj. na linku 5 a 13 na tůráky. O víkendu si myslím, že by měly již dnes být elektrobusy schopné ujet většinu směn, vyjma 27,33 a jednoho turnusu na 24.
Sobota, 10. listopadu 2018 - 18:16:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3801
Registrován: 1-2010
Turnus linky 24, to je ten jak se přejíždí na linku 9, nebo se pletu?
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

UPOZORŇUJEME cestující, zastávku Hradec Králové Kukleny vlak projíždí[masinka]
Sobota, 10. listopadu 2018 - 20:09:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1866
Registrován: 9-2007
Oli má fakt asi ptačí mozeček...hoďte tam na ní síť !

Co myslíš, pokud se ten řidič stará o úklid, není mu to jedno, dá se předpokládat, že se stará i o technický stav a dále, jezdí s tím vozem "šetrně".

Tak proč myslíš, že hravě zvládá 270 jako poslední ve svém věku předpokládám "tůrový" turnus?
No díky tomu, že má pečlivého řidiče....a je to potřeba neb nový kloub už se dlouho nekoupil, takže milá Oli, naopak trochu úcty před ním.
Hold dle Tebe je lepší, když to v autobuse smrdí.
Nerad jsem sprostý, ale Tobě Oli se dá doporučit jediné, místo klávesnice bys do ruky potřebovala ptáka[satan]
Olga 95
Sobota, 10. listopadu 2018 - 21:11:33  
Neregistrovaný host
Tůráky by zvládly i ostatní střepy,to předčí není o tom že se s tím ten deformovaný protiva "mazlí" je fakt že s tím střepem jezdí jak s hnojem[kladivo]. Stav vozů snad mají na starost na hale údržby. A když je ten protiva tak zbytečně pečlivý(ty kontroly na každé konečné to je prostě úchylárna[biggrin]) proč tomu xichtu nedají něco nového[biggrin]. Určitě by si tenhle přehnaně "pečlivý" xicht zasloužil kontrolovat zbrusu nové útroby novotou vonící a né 15 let starý střep, vevnitř naftou páchnoucí[rofl]
nereg.pozorovatel
Sobota, 10. listopadu 2018 - 21:33:51  
Neregistrovaný host
666: Ona by ho evidentně potřebovala jinám, než do ruky [proud]
Pajzák
Sobota, 10. listopadu 2018 - 21:41:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2269
Registrován: 6-2015
Ruka je jistota, že nebude psát...
Až jí jedinou zachrání zapomenutou kešeňu, tak mu nejspíš rozbije hubu...
Sobota, 10. listopadu 2018 - 21:49:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4386
Registrován: 8-2002
Všichni řidiči nemají zájem na přidělení nových vozidel. Někteří si nechávají svůj autobus až do vyřazení. Každý autobus se může chovat trochu jinak, přestože je stejného typu. A hodně záleží na tom, jak se o vůz přidělená osádka stará.
Olga 95
Sobota, 10. listopadu 2018 - 22:11:26  
Neregistrovaný host
A on ten xicht s tím střepem jezdí už 14 let? Neleze mu to už na palici[crazy]? S tím ptákem to je trapný a nepatří to sem[ko]. Jak dlouho teda nechají střep 270 jezdit? 20 let[uhoh]. No při takové mazlivé péči od toho protivy by ten střep mohl jezdit ještě 10 let a potom dalších 10 a protivný xicht bude pořád chodit a provádět kontrolu stavu nepoškozenosti "svého" miláčka[crazy]. Chtělo by to ty Urbany 18CNG nafta už je na odpis[rofl]
Pajzák
Sobota, 10. listopadu 2018 - 22:16:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2270
Registrován: 6-2015
Dva ptáky...
nereg.pozorovatel
Sobota, 10. listopadu 2018 - 22:23:48  
Neregistrovaný host
Zeptám se tedy znovu [happy] [happy]. Viděl ji někdo osobně? Je to OPRAVDU holka? [proud]. Mně přijde, že je to jen provokatér … A jestli ne, ano, opravdu dva ptáky …. A nebo snad raději hned čtyři [proud]
Sobota, 10. listopadu 2018 - 22:24:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 336
Registrován: 9-2013
Kontrola vozu na konečné fakt není úchylárna, já tyto starostlivé řidiče naopak oceňuji a jsem za ně rád. Co je na tom špatného, že je v autobuse čisto? Že řidič něco najde, odevzdá to do ztrát a nálezů a věc se vrátí původnímu majiteli? Vždyť to je snad dobře, že řidič má k práci vztah a o své cestující se stará...

Oproti tomu ale přiznávám, že se mi nelíbí "lidová tvořivost" řidičů - je to problém zvláště v regionální dopravě. Jde mi především o umělé kytky, fotky, barevné řetězy, či dokonce plyšáky. Dále potom poučné nápisy typu "zlobivé děti budou prodány do cirkusu". To fakt ne. Ale na čistotě a údržbě nic špatného není...
Pajzák
Sobota, 10. listopadu 2018 - 22:25:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2271
Registrován: 6-2015
V tom případě 5, ať je ucpání kompletní. Kdoví, kudy ty "myšlenky" unikají.
Olga 95
Sobota, 10. listopadu 2018 - 22:28:08  
Neregistrovaný host
No vždyť jsme se viděli dneska ne[uhoh]? Hele s těma ptákama jste fakt trapný[ko].
Pajzák
Sobota, 10. listopadu 2018 - 22:29:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2272
Registrován: 6-2015
My dva? Slibuju, že do HK už dlouho nepojedu...
Sobota, 10. listopadu 2018 - 22:35:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 337
Registrován: 9-2013
Olga 95: Teď už se trouba fakt hicuje. Ptáky nechám stranou, ale proč by se sakra měl nahrazovat Citybus Urbanem? Abyste věděla, životnost vozidla 15 - 20 let je na západ od nás úplně normální. Že Arriva vybydlí SOR po 10 letech, je jiná věc. Takéže jsem už v Německu jel 15 let starým Citarem a bylo to pohodlné a nic v něm nevrzalo. Když 270 nahradím Urbanem 18M CNG, co získám? Interiér bude vrzat pořád stejně, jen osvětlení interiéru bude hnusnější a vzadu bude "bidýlko". Pravda, výhodou je 100% nízkopodlažnost, byť s hromadou podest, která provází Iveco od Agory až po Urbanway. A ještě by tam asi byla klima a wifi... Já prostě mezi Citybusem a Urbanem nevidím rozdíl, zrovna tak jako mezi dvacetiletým Citarem a tím dnešním. Jen to Citaro je úplně o level výše a uznávám, že náhradou za Citaro I je zase jen Citaro III.
K CNG - žádné výhody v tom nespatřuji. Dnešní diesely skoro čistí vzduch a emise jsou s CNG srovnatelné. Jen pro CNG musíte vybudovat plnicí stanice a vybavit haly čidly. Velmi poučný je v tomto ohledu DOD v DPMP, tam vám všechna tato náročná a drahá zařízení ukážou. Když jsem to všechno viděl, bylo to poprvé, co jsem si řekl, že CNG je k ničemu. Beztak je to fosilní palivo a problémy to neřeší.
Pajzák
Sobota, 10. listopadu 2018 - 22:42:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2273
Registrován: 6-2015
Mně se hlavně líbí, jak nazýváš vůz 270 střepem, ačkoliv pár měsíců zpátky jsme (nejen) tady od tebe nečetli pomalu nic jiného, než ódy na kloubové Citybusy. Zkus odhlédnout od averze k řidiči, kterou zdůvodňuješ naprosto nesmyslné, možná se ti uleví.
Kdyby v HK byl nástup předem a nákup lupeňů u šofca, tak bych to možná i chápal, ale v systému, kde řidiče vidím jen při příjezdu do zastávky, mi smysl tvých výlevů uniká.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Olga 95
Sobota, 10. listopadu 2018 - 22:44:34  
Neregistrovaný host
A nesympatickému protivovi bych doporučila před nástupem do práce se alespoň pokusit se trochu usmívat[happy] přeci jen šofér v MHD by měl mít úsměv na tváři a né to co předvádí tenhle protivnej expert, šofér a úklidová četa v jednom[crazy]
Sobota, 10. listopadu 2018 - 22:48:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 668
Registrován: 10-2011
Co se tady objevuje poslední dny dost snižuje kvalitu této skupiny.
Sobota, 10. listopadu 2018 - 22:49:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 338
Registrován: 9-2013
To si myslíš, že práce řidiče je tak úžasná, že je důvod se pořád usmívat? Zkus se tam posadit.
Sobota, 10. listopadu 2018 - 22:52:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1867
Registrován: 9-2007
Je to věc osobního vkusu, kytky, řetězy...jsou i dle mne kýč, ale plyšák je o.k. společník...
"zlobivé děti budou prodány do cirkusu" je celkem vtipné, trefné mi i přišlo heslo "za všechno, co je ve mě zlého, vděčím cestujícím"...ale uznávám, v dnešní době už tato hesla v autobusech těžko projdou.

Oli, nafta není vůbec na odpis, CNG je jen a jen o dotacích, pokud nebudou, každý koupí zase tu naftu.
Ještě by mne zajímalo, ten řidič Ti něco udělal, byl na Tebe nějak hnusný...nebo Ty Tvé hrubé narážky pramení jen z toho, že divně kouká, pak by to bylo ubohé...hele já vůbec netuším o koho jde, koukat může jak chce a přitom nakonec může být docela fajn, pokud ho člověk pozná...třeba se pletu i já..., ale těžko soudit člověka jen dle výrazu.
S těma ptákama je to třeba trapný, uznávám, ale oproti Tvému názoru alespoň úsměvné...a ženským to pomáhá...všeobecně...v myšlení...třeba
Pajzák
Sobota, 10. listopadu 2018 - 22:55:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2274
Registrován: 6-2015
666:
"S těma ptákama je to třeba trapný, uznávám, ale oproti Tvému názoru alespoň úsměvné...a ženským to pomáhá...všeobecně...v myšlení...třeba"
Jojo, občas tak je i v blbkách i kus inteligentního člověka...
Olga 95
Sobota, 10. listopadu 2018 - 23:05:40  
Neregistrovaný host
No zle se tvářil, jak kdybych mu svačinu snědla, vůbec jsem tomu nerozuměla[uhoh]. Teprv potom jsem si všimla že ten xicht má tu úchylky na ty kontroly[ok]. Ty vozy jsou už staré a mají nedostatky, málo místa na nohy, rozvrzaná točnice, schod ve vleku, věčně páchnou naftou v oblasti točny, škubou, vzadu strašně duní ten cursor, nápravy už hučí atd. Mnohem radši mám ty první Citelisy 273-275[happy]. A vídám i sympaťáka se 175, a ten pokaždé s úsměvem na tváři[happy] a tak to má být[wink]
Neděle, 11. listopadu 2018 - 08:18:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3244
Registrován: 6-2005
Mám dotaz na znalé, jak moc klesla kapacita baterií na Perunu? Je to nějak znát nebo drží stejně, jak před 4 roky? Díky
::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
Neděle, 11. listopadu 2018 - 09:27:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1989
Registrován: 12-2007
Olga 95:
"No zle se tvářil, jak kdybych mu svačinu snědla, vůbec jsem tomu nerozuměla[uhoh].
...
A vídám i sympaťáka se 175, a ten pokaždé s úsměvem na tváři[happy] a tak to má být[wink]"

Inu ne každý si umí naordinovat úsměv číslo 6.
Někdy přitom stačí málo ke správnému naladění.
Třeba nebrat řidiče jen jako (vadnou) součástku mezi volantem a pedálama.
Zkusila si třeba onomu kakabusovi říci "Dobrý den".
Pouhá dvě slova a mnohdy přitom dělají divy.
Neděle, 11. listopadu 2018 - 19:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 6-2012
Nešlo by zakázat příspěvky neregistrovaným uživatelům a případné uživatele typu "Olga 95" zablokovat? To se fakt nedá číst, ty její výjevy...
Olga 95
Neděle, 11. listopadu 2018 - 19:46:57  
Neregistrovaný host
Tak to nečti, nikdo tě nenutí[biggrin]. Není důvod noc blokovat[wink]. Nebýt mých postřehů té naší "moderní" MHD, tak je tu prázdno[biggrin]. Pořád čekám a odpověď proč je ještě ten 14 letý střep 270 přidělený[proud]. By mohla být sranda takhle v roce 2027 vidět na 23 270 s tím xichtem(určitě bude mít svého miláčka do důchodu a provádět ty úchylné kontroly[biggrin]) Někdy po roce 2030 se 270 zlomí v kloubu a bude vyřazena[rofl].
Karosa_B731
Neděle, 11. listopadu 2018 - 20:53:19  
Moderátor
Číslo příspěvku: 4272
Registrován: 2-2007
Zablokovat se to dá. Ale takové vejšplechty se taky často nevidí. [crazy]

Řidič taky může být nějaký šejdrista (nerozumím, jak to ve vašem městě máte).

Rozhodně zítra nesmím na konečných projít vůz. A utřít prach na palubce. Ať Urbana nemám v hnoji. Ale není červenožlutobílý. [andel]

Jo a usmívat se na zákazníky.
Neděle, 11. listopadu 2018 - 21:37:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 1-2013
Vážení kolegové, dovolím si položit jeden dotaz:
Ve školních dnech odjíždí jeden jediný spoj linky 7 v 7.26 hodin ze zast. Malšovice U Střelnice směr Terminál HD. Tento spoj zajišťuje trolejbus nebo autobus? (Nejsem z HK ani z blízka, takže nemám možnost to zjistit osobně.)
Za odpověď předem dík.
Olga 95
Neděle, 11. listopadu 2018 - 21:46:21  
Neregistrovaný host
Ale proč ne, projděte si vůz třeba 2x za šichtu, ale na toho místního protivného hromotluka, co prochází a kontroluje ten starý střep i když má na konečné třeba 2 minuty, stejně nemáte[rofl]. Prostě úchylárna[biggrin]. A úsměv to má být samozřejmost, o tom žádná diskuze[happy]. A jestli se ten xicht nedokáže tvářit aspoň trochu přívětivější ať jde kroutit jinam[kladivo], kdo se na ten xicht má dívat[angry], když občas kolem té jeho zaprděné kadibudky musíte projít.
Kuba_j
Neděle, 11. listopadu 2018 - 21:50:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4434
Registrován: 8-2005
Jaroslav_T: Tento spoj jezdí autobus, který jezdí linku 8.

Olga_95: No není to tak dávno, co jsi tady tyto autobusy, nyní pro tebe staré střepy, naháněla se zájmem, jako snad nejlepší autobusy v Hradci...
Neděle, 11. listopadu 2018 - 21:54:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 1-2013
Kuba_j: Díky!
Olga 95
Neděle, 11. listopadu 2018 - 22:02:11  
Neregistrovaný host
Jojo ten čas letí, to jsem jezdila 2x v týdnu[wink]. Teď už nedostatky vidím, nejlíp z toho vyjde 268[happy]. V horkém létě taky bylo vidět jak jsou ty auta zvyklá na roviny, její dýchavičné ploužení a dunění cursoru od zvoničky ke kostelů se rozléhalo široko daleko[proud]. Ne ty vozy opravdu kopcovitý terén nezvládají, než tam skočila trojka, tak už jsme byli skoro u kostela[biggrin]
Neděle, 11. listopadu 2018 - 22:52:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1990
Registrován: 12-2007
Olga 95:
"Pořád čekám a odpověď proč je ještě ten 14 letý střep 270 přidělený[proud]."

I já pořád čekám na odpověď. Otázka zněla: Zkusila si onomu kakabusovi říci "Dobrý den!"?

Jinak - já mám přidělený 19-ti letý střep. No a co? Ve firmě ho máme. Jezdit bude ať už se mnou nebo s někým jiným. Tak je snad lepší, když s ním jezdí někdo komu to nevadí, než aby šel z ruky do ruky.
Olga 95
Neděle, 11. listopadu 2018 - 23:26:42  
Neregistrovaný host
Tuhle jsem přála dobrý večer[happy]. Z kadibudky se ozvalo jakési neochotné zabručení[lame]. Co se dá dělat, jejich vizitka, mě už to je fuk[kiss].
xxxxx
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 17:33:25  
Neregistrovaný host
"zle se tvaril".... To mi pripomina tenkrat jednu stiznost od 16 lete slepice na jednoho ridice, " byl sprosty a zle se na mne dival". Nakonec to bylo cele o tom, ze po ni chtel pri vecernim nastupu predem, jizdenku jinou, nez deravou jak cednik a slepici se to nelibilo.
Jinak Olinko....kdyz se tady rozohnujes a pises o strepech, tak muj nazor, ridice Arrivy, je takovy, ze bych dal kastanum do salonu vozu tak maximalne prkenou lavici ,misto tyci spagat a kluzke lino na podlahu, aby nemeli cas a silu demolovat interier vozu. Oprasil bych z kopriv nejakou tu sedmicku Karosu, povaril a jezdil. Vetsina lidi si totiz nevazi toho, co je vozi. Vidim to kazdy den, zvejkacky, opalena sedadla, v konektorech USB papirky, proste hnus.
A mezi nama, ten ridic z 270 je docela v pohode chlap. Ac jsem z DP uz nejaky ten cas pryc, chvalabuh, tak jich jeste spoustu znam...
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 22:25:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1991
Registrován: 12-2007
Olga 95:
"Tuhle jsem přála dobrý večer[happy]. Z kadibudky se ozvalo jakési neochotné zabručení[lame]. Co se dá dělat, jejich vizitka, mě už to je fuk[kiss]."

Inu člověk v kadibudce má obvykle jiné problémy. To není zrovna vhodné místo k přání dobrého večera.
A pokud si myslela pracoviště řidiče, tak tomu většinou říkáme kabina (já vím: hodinky nebo holinky - oboje se natahuje).
Můžeš popřát hezký den i při dalších jízdách. On mohl být napoprvé šokován tím, že si někdo na takovou věc jako je pozdrav vůbec vzpomněl.
Třeba příště místo zabručení i něco smysluplného odpoví.
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 23:01:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 238
Registrován: 9-2012
Už je to docela dávno, co jsme se na pardubické diskuzi tak nějak shodli, že ono dylinOlga je internetový troll, kterému čouhá chlupatá zadnice z minisukně o sedm čísel menší atd. atd. atd. Jakákoli diskuze s tím monstrem je bezcenná marnost. Plně chápu řidiče, který se na něco takového nechce usmívat. [crazy]
Komu tykám? Zpravidla všem. Buď se s tím vyrovnej a tykej mi taky nebo se jdi třeba zabít.
Olga 95
Úterý, 13. listopadu 2018 - 00:06:43  
Neregistrovaný host
Monstrburan vylezl ze své nory a rozhodl se pokydat to tady svoji toxicitou[smrt][lol]. Zalez ty hnusná jedovatá zplodino a už nevylejzej[kladivo]!
Karosa_B731
Úterý, 13. listopadu 2018 - 10:42:16  
Moderátor
Číslo příspěvku: 4273
Registrován: 2-2007
On mohl být napoprvé šokován tím, že si někdo na takovou věc jako je pozdrav vůbec vzpomněl.

Což je taky dost dobře možné. Jednak to z té kabiny znám jaký je to moment překvapení a pak taky člověk není rozmluvený a někdy i při snaze vyloudí jiný zvuk. [crazy]
Pak taky s kolegou při nedělní návštěvě HK a nástupu předem, jsme docela ten stereotyp nabourali a z pozdravu někdo překvapen byl a někdo s nadšením odpověděl. A někdo byl stále nasrán. [happy]
Středa, 14. listopadu 2018 - 12:14:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3807
Registrován: 1-2010
Bude pro Elektrobusy nějaký zvláštní diagram, nebo se bude vycházet z toho, že základ budou linky 12 a 14, a ty vozy co zbylou se budou posílat podle potřeby?
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

UPOZORŇUJEME cestující, zastávku Hradec Králové Kukleny vlak projíždí[masinka]