Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy a autobusy v Hradci Králové » Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Hradci K... do 09. 11. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Hradci K... do 09. 11. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 05. října 2018 - 18:57:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4561
Registrován: 5-2002
Zvláštní linky na DOD: To se pojede ještě někam dál než k vozovně?
Pátek, 05. října 2018 - 19:34:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 964
Registrován: 10-2002
Výstupní a nástupní zastávka je Sever střed, autobusy se budou točit na Sídlišti Sever, trolejbus se pojede otočit až na Cihelnu.
Sobota, 06. října 2018 - 18:05:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4562
Registrován: 5-2002
Dnešní linka 90:

Jirikk
Neděle, 07. října 2018 - 15:32:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 539
Registrován: 11-2007
Krásná akce včetně počasí. [fotic]


202
Neděle, 07. října 2018 - 15:34:55  
Neregistrovaný host
Proč nemá 202 za čelním oknem dosud umístěný držák na linkové orientace? Vypadá to divně...
Neděle, 07. října 2018 - 16:20:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 892
Registrován: 12-2007
Jediné co mě na celém dnu otevřených dveří mrzí, že Trejsina, 08 a 77 stály schované pod přístřeškem vedle dílen. Jako kdyby to nebyla historie.
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Jirikk
Neděle, 07. října 2018 - 17:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 540
Registrován: 11-2007
Rop: Souhlasím, na jízdách by jim to slušelo.
Neděle, 07. října 2018 - 20:15:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3518
Registrován: 1-2005
Jak na tom vlastně 08, 50 a 77 jsou technicky, a jaké jsou s nimi plány do budoucna?
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Neděle, 07. října 2018 - 20:43:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9547
Registrován: 5-2002
Já bych organizaci DOD vytknul jedinou věc - to že historická vozidla byla degradována na kyvadlovku a do DP se celý den nepodívala, místo prezentace v DP v pauzách postávala na THD schovaná mezi provozními vozy. Tím pádem se ke zbytku akce ani nemůžu vyjadřovat, když jsme jen jezdili okolo...
- - -
Na druhou stranu děkujeme DP za to, že vyšel vstříc přání skupiny místních fandů a ti si s námi ještě udělali "after-party" po ostatních tratích.


Neděle, 07. října 2018 - 20:53:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1856
Registrován: 9-2007
Musím se přidat, že toto jsem rovněž nepochopil.
DOD byl pěkný, spousta zorganizovaného programu...atd., určitě pochvala[ok]
Pár drobností se vždy a všude najde, nechci kritizovat, na druhou stranu zdravá kritika neuškodí, naopak zkušenost pro příště.
Tedy domovské, navíc se statusem "historické" 14, 15 a 21 zašité bez zájmu, nechápu proč? I kdyby třeba pro omezený rozpočet nemohly jezdit, tak to pochopím, ale stačilo málo, vytáhnout je, omýt, vystavit, téměř nic by to nestálo a naopak kladné PR...a zatím stojí špinavé, zapráskané snad ještě od soli, žere je špína...a PR [ko]

Jízdy linka 90, kdo chtěl se svezl historičákem, zajistila návoz/odvoz návštěvníků DP, logiku to má a splnila funkci, buďme rádi za to, ovšem....bylo to 90 let a většina podniků při výročích dělá jízdy v trochu jiném stylu a sice projede se okružkama trochu více síť a vůbec tam, kde mají elektrickou...extrém jsou Pardubky, tam projezdí snad i všechny vesnici, tam se to nedá ani stihnout, pouze si vybrat, co zaujme, tam jsou to fanaticky, v kladném slova smyslu...
Neříkám, zase bylo více času na areál v poklidu, pohoda, pivečko a člověk nemusel nic extra "honit".

Areál, jednu věc jsem nepochopil, až dnes z letáčku jsem vyčetl, že na zadní nádvoří k trolejbusům byl zákaz vstupu, nicméně normálně se tam dalo projít, žádné pásky, žádný hlídač...., přitom člověk zašitý, odstavené trolejbusy, povalující se "materiál",...oproti tomu zdáli přehledné autobusové nádvoří s pár starými ciťáky zapáskováno a bedlivě střeženo hlídači, tak to fakt nechápu...

Knížečka, stála něčí úsilí, nějaké finance...vím, minule vyšla velká hodnotná kniha, tedy teď něco menšího, ale ne zase tolik...úplně bych ji viděl v duchu výstavy, třeba zaměření na linkové vedení, rozšířit současný obsah, obsah výstavy ještě doplnit podrobnostmi, fotkami a pak ji klidně zpoplatnit...a byla by to[bomba] výsledek, myslím.

Naopak, musím obdivovat službukonající dispečery, to musela být šichta, celý den odpovídat na dotazy typu jestli autobus jezdí, když má řidič chřipku, to chce pevné nervy...[rofl]
Pondělí, 08. října 2018 - 16:34:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 8-2014
Souhlasím s 666. Letos se mi akce velmi líbila. Nebylo to tak přeorganizované jako minule. Člověk se mohl celkem svobodně pohybovat po areálu DP. Bylo velice dobré, že se dalo dojít i k trolejbusům na zadním nádvoří a vedle myčky (i když možná omylem). Mám jen jedinou výhradu, i když celkem zásadní, proč nebyly alespoň umyty a vystaveny (zřejmě nejsou provozuschopné) trolejbusy ev.č. 08, 50 a 77, když by se jimi mohl dopravní podnik pochlubit. Doufám, že se to příště již povede. (Anebo, nechci na to raději ani pomyslet, to povede k jejich likvidaci, abychom si neměli příště na co stěžovat.)
Jinak díky DP za krásnou akci.
Kuba_j
Pondělí, 08. října 2018 - 18:44:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4419
Registrován: 8-2005
Bylo velice dobré, že se dalo dojít i k trolejbusům na zadním nádvoří a vedle myčky (i když možná omylem).

Někdy kolem 11-12h už tam byla páska, ale předtím se tam dalo dojít (letáček jsem nedostal ani si ho nebral, tak nevím jestli to podle něj bylo či nebylo zakázané).

Jen škoda, že se z Pardubic za RTO nevzal i vlek, jak z hlediska zajímavosti, tak by to pobralo více lidí.

Také děkuji DP za hezkou akci.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kuba J.)
Pondělí, 08. října 2018 - 20:16:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 5-2009
Také díky za příjemnou akci a přidám několik obrázků z akce:[fotic]



Jinak celkově akce za mě zdařilá, ale je fakt, že velkou měrou k tomu přispěla právě afterparty s 353 po městě, o které jsem se dozvěděl náhodou. Ono se nejde zavděčit všem ale myslím, že převládá to pozitivní. Oceňuji přístup do vybraných pracovišť od dispečerského pracoviště po dílny s pracovníky DP, kteří byli připraveni zodpovědět dotazy návštěvníků, občerstvení, doprovodný program v areálu ( pravda, ten asi spíše ocení rodiny s dětmi ), prodej suvenýrů, nakonec i tu linku 90, která teda z mého pohledu mohla být zajímavější, co do výběru vozidel i kapacity. Zmiňovaná vozidla 14Tr, 15Tr a 21Tr byla opravdu v dost neutěšeném stavu a minimálně na výstavce by jim to opravdu slušelo více, ale to jsou asi věci, které prostě v místním DP asi nemám šanci pochopit, stejně tak proč už třeba nezajíždějí v ulicích nově dodané trolejbusy pro případné odladění poruch atd. Každopádně hodně se mi líbila afterparty s 353, která byla v duchu komorním a zcela nečekaně pro mě tuhle akci pozvedla. Za to palec nahoru [ok].
Jinak mám za poslední cca měsíc za sebou tři akce tohoto druhu ( Teplice, Jihlava a Hradec Králové ) a je zajímavé vidět přístup k daným akcím v jednotlivých městech. Teplice: Zajímavé vozy na linkách do většiny sítě ve městě, výstavka vozů, nějaké občerstvění, drobný program i několik stánků propagace, areál vozovny přístupný jen částečně, pouze komentované prohlídky měnírny. Jihlava: Zajímavé vozy z jiných měst, jak na hned několika zvláštních linkách, tak i ve výstavce ve vozovně. Absence občerstvení, i nějakých stánků, či programu v areálu, za to ale v daný den jízda MHD po městě zdarma a prodej publikací k MHD Jihlava. Areál vozovny přístupný takřka celý avšak bez průvodců. Hradec Králové: Bohatý program pro rodiny s dětmi, občerstvení, stánky propagace i suvenýrů MHD, otevřená pracoviště i s lidmi od DP připravení k výkladu, poněkud slabší výstavka vozů, ale i tak alespoň několik historických vozů z jiných měst, jedna účelová linka k DP, zdarma brožurka o stručné historii. Ve finále ze všech výše zmiňovaných akcích si odnáším veskrze pozitivní dojmy, protože taky by se nemuselo konat nic. Takže buďme rádi a třeba se pro příště akce povede jinak a budou více k světu i zmiňované zaprášené trolejbusy...[vypravci]
Pondělí, 08. října 2018 - 20:56:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4377
Registrován: 8-2002
Také se přidávám s pochvalou Dne otevřených dveří. město by se třeba příští rok mohlo plácnout přes kapsu a v rámci propagace cestovního ruchu podpořit výročí 70 let trolejbusů ;-)
Pondělí, 08. října 2018 - 21:02:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1231
Registrován: 9-2003
Pásku tam dali hned jak dohrálo představení s drakem [happy], takže v 11h.
K mojí smůle jsem neměl moc času na prohlídku, ale víc než DOD mi to přišlo jako "Dětskoměstský den u příležitosti výročí DP". Doplňkový program je v pořádku, ale čekal jsem víc z té dopravní části.

Např. více historických vozidel, zvlášť když se na FB cca před půlrokem ptali, co by si lidi přáli k DOD. Prošel jsem si komenty a žádné přání nebylo splněno, včetně mého. Ale chápu, že městský Ikarus není v každé garáži [happy].
http://fotogalmhdhk.unas.cz - fotogalerie zdaleka né všech vozů v Hradci Kr.
Pondělí, 08. října 2018 - 22:33:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9548
Registrován: 5-2002
Kuba_j:
"Jen škoda, že se z Pardubic za RTO nevzal i vlek, jak z hlediska zajímavosti, tak by to pobralo více lidí. "

Vlek měl přijet jen na výstavu, DPmHK nechtěl kvůli bezpečnosti vlek v provozu. Nakonec stejně kvůli závadě nejel ani na tu výstavu, zaskočil tam za něj vlek od RO, který původně přijet neměl.


Pondělí, 08. října 2018 - 23:18:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9549
Registrován: 5-2002
Jo a ještě tohle.
Takové velké nápisy o věčných časech se Sovětským svazem jsme tedy u nás v maloměstě na jihu nikdy neměli...
Fotka z roku 89 je moje, letošní fotila dceruška, jako ostatně všechno co z letošního DOD mám.


xxxxx
Úterý, 09. října 2018 - 00:04:52  
Neregistrovaný host
Vedle myčky se dávaly vždy vozy v poruše, nebo bourané, či na rozebrání před vyřazením. Toho, že jste tam ukořistili pár fotek, si važte[happy] Asi to zapomněli hned od začátku zalepit páskou... Měly ty trolejbusy vzadu špagáty do kříže? Všiml si někdo? Tak se tam vždy odstavoval nepojízdný trolejbus.
Úterý, 09. října 2018 - 13:00:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 504
Registrován: 2-2011
Špagáty do kříže snad neměly, ale 08 neměl botky na fajích.
Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
7777
Úterý, 09. října 2018 - 16:43:14  
Neregistrovaný host
Špagáty do kříže určitě neměly
7777
Sobota, 13. října 2018 - 20:27:52  
Neregistrovaný host
dnes na lince č 6 vůz ev.č.29
Sobota, 13. října 2018 - 21:40:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4378
Registrován: 8-2002
A na lince 1 do Kluků ev.č.33.
?
Sobota, 13. října 2018 - 22:51:55  
Neregistrovaný host
A ten testovaný v Praze k nám teda nepůjde, když už je v DP všech 9 vozů?
Pátek, 19. října 2018 - 23:53:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 9-2009
Koukal jsem, že jízdní řády jsou pouze do 1.11., je možné že od 2.11. už budou nové s novými linkami, jsem zvědav, kdy jízdní řády platné od 2.11. zveřejní.
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Sobota, 20. října 2018 - 18:49:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4382
Registrován: 8-2002
ad Mulu: Z čeho usuzujete, že JŘ jsou platné do 1.11.? Vyjma linek 6,8,11,13,17 a 19, které mají schválený JŘ hypoteticky až do 31.12.2019, jsou ostatní jízdní řády schváleny do 31.12.2018. Osobně si myslím, že trolejbusové linky se spustí nejdřív současně s otevřením mostu ve Svinarech, aby se mohly udělat komplexní změny a vydat souhrnné jízdní řády. Dělat to po částech by mi nepřišlo moc logické, navíc na Palachově ulici předpokládám, že by měla ještě vzniknout zastávka pro linku 4 ve směru na Brněnskou.
Lepší zítřky
Sobota, 20. října 2018 - 19:49:55  
Neregistrovaný host
Když se před několika lety znovu začalo mluvit o výstavbě TT na Pod Strání, tak v nějakém novinovém článku bylo uvedeno, že zastávka Palachova bude jen ve směru na Pod Strání a v opačném směru se budovat nebude. Nebo snad konečně někdo dostal rozum a zastávka bude?
Sobota, 20. října 2018 - 20:51:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 9-2009
Taky jsem koukal, že se s novou zastávkou v Palachově ulici nepočítá.
Z nějakého důvodu je v mobilní aplikaci jízdní řád platný jen do 1.11., to samé na stránkách podniku, když zadáte spoj od 2.11. tak vám ho to prostě nevyhledá. Pokud tedy zastávka v Palachově ulici nebude, tak by se to teoreticky dalo do 2.11. stihnout. A mohly by v ten den vyjet trolejbusy na Pod Strání, na linku 27 a na plachtu.

Cestující nezbývá nic jiného, než si trolejbus č.4 v Palachově ulici stopovat, nebo zde třeba díky nátlaku obyvatel vznikne zastávka provizorní. Pak by se dala nová zastávka dobudovat během provozu.

Tohle jsou pouze spekulace, proto můj příspěvek neberte vážně.
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Lepší zítřky
Sobota, 20. října 2018 - 23:20:04  
Neregistrovaný host
Kdyby v DP v době, kdy se pořizovaly nové kloubové trolejbusy, přemýšleli hlavou a aspoň trochu koncepčně, tak by alespoň část z nich pořídili s bateriemi. Už v té době bylo jasné, že pokud někdy pojedou trolejbusy na Pod Strání, bude to jen odbočkou z Brněnské, protože TT na Benešově třídě nikdo nepostaví a ani už není v územním plánu. Takhle by část kloubových trolejbusů z linky č. 1 mohla jezdit přes Benešovu třídu po trase zrušené 28, kde by měly přeci jenom větší užitek, než jezdit kolem plechového plotu přes zastávku Na Brně. Pak by spojka mezi Palachovou a Brněnskou sloužila jen pro manipulační jízdy.
Kuba_j
Neděle, 21. října 2018 - 11:49:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4425
Registrován: 8-2005
Lepší zítřky: Tehdy se baterie ještě nenabízely, ne? Asi proto i ty dvě 30Tr ev.č.17 a 18 mají DG...

K těm změnám JŘ, ono je toho víc - dokončení měnírny a rychlonabíječek na Cihelně, aby se mohly upravit turnusy kvůli elektrobusům, snad i protažení nějaké linky k té nové zastávce u OBI. A docela pochybuju, že se to všechno povede sjednotit na jeden termín.
Neděle, 21. října 2018 - 16:31:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 9-2009
Lepší zítřky: Je pravda, že by bylo užitečnější zavést spíše trolejbus po Benešově třídě, než na ho odklánět až u "děravého plotu". :D

Koukal jsem, že výhybka u stadionu už je, o Pod Strání nemám zprávy. To samé by mě zajímalo, jestli je ta dobíječka k provozu nutná, nebo se trolejbus dokáže dobít během jízdy Garni - Slezské Předměstí a zpět.

A nemáte zprávy o tom jaké výrazné omezení dopravy bude na Nový Hradec při provozu další linky?
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Kuba_j
Neděle, 21. října 2018 - 17:12:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4426
Registrován: 8-2005
Mulu: dobíječka na Cihelně je pro elektrobusy, které budou jezdit na všech pořadích linek 12 a 14. Trolejbusy se nabíjí za jízdy, případně i při stání z trolejí.


Mimochodem, když se na webu zdopravy.cz vychvaloval dojezd elektrobusů NS12, nemohly by už teď jezdit o víkendu na lince 14 s tím, že by se dobily při svačině na Terminále, kterou tam stejně mají?
Kuba_j
Úterý, 23. října 2018 - 12:14:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4427
Registrován: 8-2005
Výběrko na dodání těch 10 NP autobusů příští rok vyhrál Zliner. Tentokrát se do VŘ přihlásil jen SOR a Zliner.
Čtvrtek, 25. října 2018 - 22:00:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 236
Registrován: 9-2012
Už se někomu povedlo zjistit, proč se ty bateriový urážky slova vkus nedobíjí z trolejí a jsou pro ně stavěny ty předražené nesmysly? V Praze se to z trolejí dobít umí.
Komu tykám? Zpravidla všem. Buď se s tím vyrovnej a tykej mi taky nebo se jdi třeba zabít.
Pátek, 26. října 2018 - 22:47:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 9-2007
Neodpovím asi zcela přesně, ale předpokládám
a) je to jiný typ
b) jako klasická trolej to pouze vypadá...
???

Jiná otázka,
těch pár posledních zbylých Rencků už má vydržet dále...nebo rovněž dojíždějí poslední km do nějaké závady???
Kuba_j
Pátek, 26. října 2018 - 23:00:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4429
Registrován: 8-2005
666: v Praze se na tu trolej napojuje i ten jediný (parciální) trolejbus, co tam mají a který byl na jaře půjčený sem, takže by to měla být normální trolej.
Pátek, 26. října 2018 - 23:15:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 333
Registrován: 9-2013
Já vidím důvod v tom, že město a DP chtějí navždy jen SOR. První elektrobusy jsou SOR, ten si po městě rozestavěl vlastní atypické "dobudky", a když teď budeme chtít další elektrobusy, nikdo jiný než SOR nevyhraje. Jak už tu někdo psal - je to skoro na kriminál.

Zato Ostrava si koupila Ekovu Electron s nabíjecím standardem OppCharge. To znamená, že dalšího výběrového řízení se budou moci rovnocenně účastnit všichni výrobci (možná kromě SORu, který to nepoužívá). Úplně stejné dobíjecí stanice mají v Lucemburku a dobíjejí s nimi plug-in-hybridy Volvo. Kdyby tedy Ostrava také zatoužila po hybridních Volvech, nic nebrání tomu, aby se dobíjely spolu s Ekovami u jedné nabíječky. Jak jednoduché... Ale u nás to nejde.
Host z hk
Sobota, 27. října 2018 - 10:28:42  
Neregistrovaný host
666: Zbytek Renaultů bude jezdit asi do té doby, než se zprovozní trolejbusy na lince 27. Jinak elektrobusů již více nemá chodit, teď se bude obnovovat dieslová část. V příštím roce 10 autobusů Iveco Urbanway 12m.
Sobota, 03. listopadu 2018 - 16:17:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 6-2017
Proč dnes jezdily na linkách 1 a 2 autobusy?
Sobota, 03. listopadu 2018 - 20:51:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 6-2012
Na Brněnské u Lidlu jsem dnes viděl pracovat na výhybkách...
Neděle, 04. listopadu 2018 - 09:50:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 84
Registrován: 9-2009
Sirsi: Výhybka na Pod Strání bylo to poslední co chybělo. V centru už výhybky jsou teď už by teoreticky mohl vyjet trolejbus na nové lince i trolejbus na lince 27. Most ve Svinarech už je též téměř hotov. Já to vidím tak, že v nejbližší době budou zveřejněny nové jízdní řády.
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Nové JŘ
Neděle, 04. listopadu 2018 - 12:29:46  
Neregistrovaný host
Ono to není jen o tom instalovat armatury a tradá. Taky existuje legislativa a nějaké schvalování. Nové JŘ nejdříve v únoru.
Neděle, 04. listopadu 2018 - 21:07:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 967
Registrován: 10-2002
Dušičkové posily:





Nové výhybky na Brněnské:


Neděle, 04. listopadu 2018 - 21:12:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 968
Registrován: 10-2002
Troleje na Pod strání jsou už po mechanické stránce sjízdné. Zbývá dodělat napájení (dělič a napájecí bod jsou rozpracované). A následně nezbytná administrativa.

A pro parciály zatím chybí natrolejovací stříšky. Budou v této oblasti tři: Pod strání (dobíjení 27), Na Brně nebo Futurum (pro linku na novou Plachtu) a Hotel Garni (pro 27).

(Příspěvek byl editován uživatelem syrda.)
Neděle, 04. listopadu 2018 - 23:02:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 334
Registrován: 9-2013
Takže rychlostní výhybky zase nic. Bude se jezdit dvacítkou a zdržovat doprava na Brněnské. Jak krásně se tam dalo rozjet...
Mimochodem, rychlostní výhybky byly v Budapešti už dlouho před rokem 1989.
Pondělí, 05. listopadu 2018 - 10:59:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 9-2009
Syrda: Stříška by mohla být ve druhém směru nikoli jen na Hotelu Garni, ale i na zastávce "Moravské předměstí I."

Nové JŘ: Co se týče jízdních řádů, šlo by i udělat dočasné změny na stránky DP a pustit linky 11 a 17 na most mimo vydání nového jízdního řádu, až to bude možné.
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Pondělí, 05. listopadu 2018 - 17:52:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5627
Registrován: 6-2005
Ešus: tak ony tyhle by taky měly dovolit dost, minimálně rozjížděcí. Ale uznávám, Elektroline je tochu lepší.

A jak byly rychlostní? Starý typ, který obkreslila Kremnica, byl original Kummler Matter z 30. let a ten dovoloval cca 20, pozdější typ (dodnes užívaný) možná tak do 30,ale jen díky tomu, že už se nejezdilo přes výhybky s proudem, ale při přehození se zablokovala v daném směru, stejný způsob jako Kremnica na starých výhybkách ČKD. Ale ne současných až 50.

To jako někdo chce říci, že budete první město se sjížděcí vyhybkou, která bude stavitelná dálkově? A důvod?
Makrelu neumeješ.
Pondělí, 05. listopadu 2018 - 21:50:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 335
Registrován: 9-2013
9 tr: Tuším že v Budapešti jezdili 40 km/h. Takéže dnes si tam přejezdu výhybky ani nevšimnete.
Kuba_j
Pondělí, 05. listopadu 2018 - 22:09:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4432
Registrován: 8-2005
Mulu: obávám se, že puštění 11 a 17 na most nebude to, co bude zdržovat vydání nového JŘ.
Úterý, 06. listopadu 2018 - 01:23:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5628
Registrován: 6-2005
Ešus; Budapešť znám lépe jak Prahu a teda průjezd přes výhybky je dost znát, trolejbus jede, najednou přibrzdí, ozve se bouchnutí a zase jede, případně ano, nebrzdí, protože jede prostě pomalu. To, co popisujete, sedí na Szeged, nebo s některými řidiči jedno město asi 120km jižně od HK. [proud]

Teď sice v Bp obnovují výhybky, kupodivu za tahový systém- i zde si uvědomují jeho výhody, byť od ne příliš kvalitního výrobce. Ale řekněme za posledních 10 let tam vedení šlo jinak kvalitativně šíleně dolů, prakticky se nezměnilo, jenom, doslova, spotřebovalo. Sice se aktuálně pomalu zase mění k lepšímu, ale zatím na úsecích, kde probíhá nějaká výstavba.
Makrelu neumeješ.
RiP66
Úterý, 06. listopadu 2018 - 14:04:42  
Neregistrovaný host
Na DOD mi šéf úseku vrchního vedení říkal, že tu dálkově ovládanou sjížděčku chtěli úmyslně, kvůli rychlému průjezdu hlavně od Nového Hradce.
Parciály na t-27 a na nové lince na Plachtu by měly údajně vyjet v únoru 2019 (= po dostavbě & zprovoznění měnírny na Cihelně) ..
Olga 95
Úterý, 06. listopadu 2018 - 15:27:33  
Neregistrovaný host
Hmm v únoru.... Hlavně že se chvástali že na podzim 18... Co slovo to lež, pěkná komedie, NS12 taky žádný zázrak, hlavně naftové topení a celé je to k pousmátí, hlavně když stahuje ten adaptér na střeše, tak to celé tak legračně vibruje. Nakonec ještě zůstane 27 v kloubech a v naftě a ty hnusné SORky najdou "využití" jinde(rozuměj vymyslí se jiný nesmysl). Prostě komedie od A do Z[crazy]
Úterý, 06. listopadu 2018 - 22:37:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5629
Registrován: 6-2005
Rip: a jakou mají cílovou rychlost? Jestli do 50, to zvládají klasické sjížděcí, minimálně od Elektrolinu.
Makrelu neumeješ.
RiP66
Středa, 07. listopadu 2018 - 17:08:15  
Neregistrovaný host
No, zdůvodňují to tak, že při přestavení botkou při průjezdu vznikají přece jen nějaké rázy a hluk, což chtějí takhle eliminovat.
Středa, 07. listopadu 2018 - 22:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5630
Registrován: 6-2005
Hluk nad průtahem městem?
V centru bych to chápal, ale i tak je, dle sdělení jednoho bydlícího u zastávky, více rušivé zvonění před zavření dveří.
Makrelu neumeješ.
sev
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 18:34:38  
Neregistrovaný host
Tak nevím, jak to v DP mysleli s vyřazením nejstarších Citybusů ... Dnes ev.č.102 na 13 a ev.č. 110 na 16
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 20:39:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1863
Registrován: 9-2007
Zbývá pár posledních kousků, které jsou nejspíše stále ještě potřeba...možná zvýšená úmrtnost NS ?...nebo také šla do pryč 140 nad plán....nějaké důvody budou.
Se 102 se snad počítá jako s "historičákem", takže bych to viděl, že sporadicky vyjede na linku, aby se udržela při životě v provozním stavu, což kvituji...
Olga 95
Čtvrtek, 08. listopadu 2018 - 20:45:58  
Neregistrovaný host
No co, historické vozy v běžném provozu-máme to ale moderní MHD[lol]. Jestli nechají i klouby jezdit přes 20 let tak to bude sranda. Teď to bylo 15 let co začali jezdit 268, 269 a je to už na nich znát, hnací náprava 269 je už dosti hlučná, no jo nejlepší už mají za sebou. A to platí i o 270-272 z nichž nejvíc je vidět 270 a to skoro pořád na 23, nechápu proč[uhoh]. No a 272 přestala škubat, asi se v tom kluci z DP "pohrabali" [biggrin]. Co takhle koupit Urbany 18M CNG a historické vozy už odstavit[wink]
Jentak
Pátek, 09. listopadu 2018 - 06:46:16  
Neregistrovaný host
Olga 95:
"A to platí i o 270-272 z nichž nejvíc je vidět 270 a to skoro pořád na 23, nechápu proč[uhoh]."



Protože 270 má už jako jediný z uvedených vozů trvale přidělenou posádku, takže vůz jezdí hlavně tak, jak oběma řidičům vychází služby. A protože oba řidiči jsou v turnusu kloubových vozů linek 23/27, tak je 270 nejvíce k vidění na těchto linkách. Jinak jsou vozy 268 - 275 nepřidělené, takže jezdí to, co je zrovna potřeba nebo na co nejsou jiné vozy a nebo tam, kde je větší riziko poškození (hokej, hip hop kemp apod).



Olga 95:
"Co takhle koupit Urbany 18M CNG a historické vozy už odstavit[wink]"



Jednoduché vidění světa, jako máte Vy, by chtěl mít asi každý. Až si to přečte někdo z DP, tak už tam alespoň budou vědět, co a jak mají dělat. Ono totiž stačí koupit nové vozy (dokonce na CNG) a ty staré vyřadit - jak jednoduché! [ok]
Olga95
Pátek, 09. listopadu 2018 - 09:32:05  
Neregistrovaný host
A proč zrovna 270 je jako jediná ze starých střepů přidělena [uhoh]? Ale teď už se mi vysvětluje proč pokaždé kdyź jsem tenhle vůz viděla tak s ní jel takový protivný kakabus, který pokaždé na konečné prochází celý vůz jestli náhodou někdo neztratil smártfoun , kartičku nebo šrajtofli[biggrin].Asi má nějakou deformaci ten turnusový škarohlíd z 270[rofl].Je snad nutné kontrolovat na každé konečné jestli nějaký kaštan náhodou něco neztratil[biggrin]?
Jentak
Pátek, 09. listopadu 2018 - 12:55:10  
Neregistrovaný host
Vážená, nenapadlo Vás někdy zapřemýšlet nad tím, jestli je opravdu nutné vždy všechno komentovat? Myslet si přece můžete cokoliv, ale jaký má Váš příspěvek proboha smysl? Jen k tomu procházení a kontrolám vozů na konečných - divila byste se, co všechno jsou lidi schopní ve vozech nechat. A navíc to není přece jen o tom, jestli někdo něco nezapomněl, ale taky jestli není interiér jakkoli poškozen nebo znečištěn. Sama byste si nerada do něčeho sedla, tak buďte ráda, že jsou řidiči, kterým není jedno, jak to uvnitř vozů vypadá. Hlavně, že to je podle Vás deformace...