Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » FlixBus » Archiv diskuse FlixBus do 06. 03. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse FlixBus do 06. 03. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 15. ledna 2018 - 11:16:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 452
Registrován: 1-2016
Další akce (přes aplikaci) - 19 Kč na vnitrolinkách bez přestupu. Do 16. 1. nákup, jízdenky od 17. 1. do 3. 3.

btw nezkoušel někdo kombinovat (lomit) jízdenky u Flixbusu, zda s tím není problém - tj. využít třeba teď akci na vnitro třeba do Ostravy a dál do Polska pak pokračovat na "neakční" jízdenku stejným busem?
blekp
Pátek, 19. ledna 2018 - 00:20:20  
Neregistrovaný host
193.179.3.120
Další várka slevových poukazů do eshopu FlixBus na základě ISIC, vygenerované kódy může použít kdokoliv.[happy]

Sleva 3 eura (cca 76 Kč), další jsou v mém příspěvku z 31.10.2017.
https://benefits.isic.org/flixbusbe3eur
https://benefits.isic.org/Flixbus-3euros
https://benefits.isic.org/FlixBusPT_3EUR
https://benefits.isic.org/flixbussk3eur
https://benefits.isic.org/flixbusslovenia3eur

10krát sleva 20% platná do 15.07.2018.
Nkrát sleva 10% platná do 31.08.2018 přes aplikaci FlixBus.
https://www.isic.org/flixbus2017/

Nově také možnost získání cashbacku 3-3,9% po registraci na portálu www.tipli.cz.
Pružinskij
Středa, 31. ledna 2018 - 11:21:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2170
Registrován: 4-2015
Pár poznatků z včerejšího nočního přesunu mezi Francií a Nizozemím.
Noční dobrodružství jsem vybral především ze studijních důvodů - pravidelně bych tím rozhodně jezdit nechtěl. Vedlejším efektem byla úspora za hotel, protože na ranní let pochopitelně neexistovalo žádné jiné noční spojení. Jízdenka zakoupena asi měsíc předem, ve slevě za 5,- euro... Naposledy jsem jel nočním busem kdesi v ex. SSSR, proto jsem se obával té nejhorší novodobé tortury. A jak to dopadlo?
Pozdě večer vystupuji z TGV v Pikardii a pár desítek minut trávím na nádraží, do doby uzavření haly. Teplo, přípojky na 230, automaty na kafe apod. Dohled drážních bezpečáků + státních ozbrojených slžek ve složení 4 lidí s puškami na ramenou. Osazenstvo haly - z 99 % sociální dno, bordel, nemakačenka, jeden mentálně postižený, co chodil v zimě bos a asi tři cestující. Ve 23:30 se zamklo a šlo na mráz čekat na nedaleké stání na noční autobusy (hospoda poblíž žádná, prostě nic).
Podle očekávání - infrastruktura žádná, jen přístřešek, wifi chycená ještě od SNCF, infosystémy jen v podobě pár letáčků dopravců. První přijel noční OUI bus Paris - London. Cestující mě dostali předem - ta nejnižší sociálně kulturní vrstva, vyhulený hlavy, vyholený hlavy, směsice všechno možného a hned za nima opět auto s poliši. Nečekal jsem, že to ve Flixbusu do Prahy bude vypadat líp.
Přesto trochu jo. Opět směsice neuvěřitelně divných lidí, často smrdících a otravujících i na zastávce. K tomu jedna jediná normální studentka zhruba střední třídy, se kterou jsme se posléze odebrali stranou od té úžasné směsice "národů", či jak to nazvat. Zjevně byla ráda, že tam není sama bílá :-)
Bus přijel s náskokem minus deset, podobně dojel i do Nizozemí. Relativně dost pohodlné sedačky, daly se sklopit a asi by se v nich dalo i dožít rána a druhý den fungovat. Řidiči byli zjevně Češi, příp. jiní východoevropané, podle školní angliny a svérázné němčiny. Chvíli jsem se divil rozkazujícím větám, ale pak mi došlo, že to s podobným nákladem jinak nejde. Takže za ně a za dopravce všechno dobré!
Ráno jsem měl v plánu dočkat prvních busů někde v putyce, jenže ouha, opět všechno zavřené, zima a opět ožralé i agresivní držky.
Takže jsem rychle odkráčel směr lesy, za město a za pár hodin byl na letišti, v podstatně kulturnějším prostředí.

Nechci to nijak zevšeobecňovat, ale použitelné to bylo a úspora za hotel nemalá. Pro mladé lidi klidně, starší a ti co maj problémy se zádama, nebo sedí do uličky, to můžou mít o dost horší.
West code was broken.

Středa, 31. ledna 2018 - 16:55:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 468
Registrován: 1-2016
Podle popisu osazenstva tamních nádraží (a cestujích) asi ještě vezmu na milost to naše slavné brněnské nádraží a Grand na "zaostalém" východě...
flix
Čtvrtek, 01. února 2018 - 07:40:12  
Neregistrovaný host
178.255.168.80
http://zdopravy.cz/flixbus-hlasi-prvni-rok-zisku-chysta-rezervace -mista-nemecke-autobusy-vystridaly-v-cesku-cinske-7240/

Pan Sůra je velmi nezaujatý a to nejen v tomto článku, je z něho cítit že ho platí Jančurák.
Fkam
Čtvrtek, 01. února 2018 - 07:55:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3107
Registrován: 3-2011
Po tolika letech pořad ještě Jančura pije někomu krev. Za takové lidi byste měli být spis rádi
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 01. února 2018 - 13:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 470
Registrován: 1-2016
Flix alias ž.a. - A vedle hodíš ten odkaz na článek jako důkaz, jak se Flixu daří a jak expanduje a tady brečíš, jak je článek zaujatý a že ho platí Jančura. To nemá chybu, příště trošku přemýšlej než začneš (zase) plácat své obvyklé kraviny :-D

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Čtvrtek, 01. února 2018 - 21:50:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 4-2011
Pan Sůra je velmi nezaujatý a to nejen v tomto článku, je z něho cítit že ho platí Jančurák.

Zdopravy je jeho projekt a není to zpravodajství. Ale i kdyby nebyl a bylo, kdo chce novináře bít, údajnou zaujatost si vždycky najde.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pondělí, 05. února 2018 - 23:07:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 472
Registrován: 1-2016
Flix vyprodává sedačky přes Slevomat, aktuálně to píše cca 2000 kupujících. Sleva je na celý "košík" tj. prodaných jízdenek/sedaček může být mnohem více. Sleva na vnitro 50% nebo 30% (teď vyprodáno), zůstává 20% na mezinárodní. Jen by mě zajímalo, kolik lidí pochopilo, že si kupují voucher na slevu za 9 Kč a ne jízdenku za 9 Kč ;-)
Na Brno Praha se s tím tedy dá jet už od nějakých 40 Kč za lístek. Ale třeba Ostrava - Brno apod., kde je to mezinárodní spoj, je nutné koupit jako mezinárodní s nižší slevou...

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Kulhán
Úterý, 06. února 2018 - 16:10:54  
Neregistrovaný host
46.135.26.208
TN 26: většina cestujicích je finančně negramotná, takže si to nespočítají. Klidně zaplatí u RJ o 30kč navíc a myslí si že ušetřili když dostanou obarvenou vodu a noviny co už v době vydání měly staré informace. :-)
Středa, 07. února 2018 - 11:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 662
Registrován: 10-2011
Včera jsem viděl příjezd a odjezd FlixBusu v 18:05 z ČB na Prahu. Obrovský autobus, z něj vystoupili 4 lidi, 3 zůstali uvnitř a dalších 5 nastoupilo... to nemůže být ani trochu ekonomické. Ve špičce to snad bude lepší, ale takhle se to jen těžko rozumně udrží. Ona konkurence expresů ČD s jízdní dobou kolem 2 hodin do centra Prahy je přece jen dost silná na to, aby se vedle nich udržel Jančura, FlixBus, Leo autobusy a GW Bus.
Středa, 07. února 2018 - 15:01:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4762
Registrován: 12-2004
Kotec:Jsme se do Flixu nevešli jednu listopadovo sobotu večer z ČB.
Ono se na jaře zase začne víc courat do Krumlova...
Pajzák
Středa, 07. února 2018 - 15:32:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1501
Registrován: 6-2015
A včera v devět ráno v Brně do Prahy nastupovalo vic lidí do Flixbusu než do RJ. Což tedy v praxi znamená, že poměr byl odhadem 15:10.:-)
Středa, 07. února 2018 - 16:23:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 474
Registrován: 1-2016
Kulhán: No já třeba raději zaplatím RJ o 30 Kč víc než jet s Flixbusem a to i bez kafe nebo novin. Prostě mi Flix je nesympatická firma a ani když jsem si mohl koupit jízdenky minule v té aplikaci (skoro) zadarmo, tak jsme raději do Prahy vzali vlak (RJ, zpět ČD). Sice bychom u Flixu ušetřili, ale ty problémy za to nestojí, zvláště když jedu s dětmi.
Samozřejmě, pokud bych jezdil několikrát týdně nebo dojížděl, pak již asi převáží ekonomické hledisko. Ale jestli mě stojí jízdenka přes půl republiky o pár desetikaček méně nebo více, je mi docela jedno, to nehraje prakticky žádnou roli.
Čtvrtek, 08. února 2018 - 10:08:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1901
Registrován: 1-2009
Tak treba na Varech se Flix celkem dobře zabydluje.
Řekl bych, že i přes totální nepropagaci v KV si získává stále více svých cestujících.
Na lince PHA - KV u mně s Flix spokojenost.
ObcasnyCestujici
Čtvrtek, 08. února 2018 - 18:28:20  
Neregistrovaný host
194.228.13.87
Obsazenost spojů FB je velmi rozkolísaná. Kupříkladu spoj FB v 7.30 z Liberce do Prahy bývá plnější než spoj RJ ve stejný čas. Na trati z Brna RJ od autobusů upouští, protože ten boj dlouhodobě zřejmě nelze vyhrát. Odejde ze silnice dřív, než k tomu bude ekonomicky donucen, a přinejmenším opticky nebude RJ s FB bojovat (odejzdy ve stejné časy ze stejného místa v Brně, odejzdy FB o 10 min před RJ z Prahy atd) a bude se profilovat jinak.
FB nemá problém jezdit za velmi nízké ceny tak dlouho, dokud to ostatní nevzdají. Pro investora FB jako Mercedes to nejsou až tak velké peníze, zvlášť když celé Evropě prodají své autobusy s očekáváním, že se nakonec všechno v delším časovém horizontu vrátí i na prodaných jízdenkách.
Další velké rušení spojů RJ bych čekal na trase Praha - Plzeň, kde je obsazenost vyjma zajímavých časů mizerná, konkurence vlaku stále silnější a po zprovoznění tunelu Ejpovice bude jízdní doba vlakem o dalších deset minut kratší.
V RJ si jsou vědomi rostoucí atraktivity želenice a soudím, že stále více lidí bude z Českých Budějovic, Plzně a Brna jezdit do Prahy vlakem. Obsazenost žlutých vlaků mezi Brnem a Prahou vyjma prvního a posledního spoje není špatná a tendence je rostoucí.
Čtvrtek, 08. února 2018 - 18:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4767
Registrován: 12-2004
ObcasnyCestujici: Obsazenost ostatních spojů není špatná většinou jen v Pá,Ne a Pondělí ráno....
Jinak je REÁLNÁ obsazenost často mizerná(hlavně u vlakú z Antitemelínova, Bratislava je o něco lepší) a to ještě dost zachraňují Pardubice.
Což je poněkud "nepříjemné" i vzhledem k cenám, který asi konkurence nehoru moc "nepustí".....
Nesni
Čtvrtek, 08. února 2018 - 22:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1662
Registrován: 6-2014
Lc937gt11:
Na lince PHA - KV u mně s Flix spokojenost.
Jak je na tom Flixbus s dodržováním jízdního řádu? Jezdíte někdy i mezinárodními linkami?
Čtvrtek, 08. února 2018 - 23:01:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1905
Registrován: 1-2009
Ad Nesni: - bohužel s mezinárodní linkou co jede pres KV jsem ještě nejel (nevychází časově)
Jinak vnitro spoje PHA - KV časově v pohodě.
Zpoždění se samozrejme vyskytne, ale kdyz neni prujezdna silnice - ani kolo hold neprojede...
Nicméně i spoje,kde se tankuje (jesenicka křižovatka) dojíždění podle JŘ.
Jinak autobusy pohodlné - Scania Higer, MB Tourismo (ex.Hellö - tudíž s vytahem pro vozicek), S516 - naprosto v pohodě, čisté, Wi-fi jede jak namydleny blesk (rychleji,spolehliveji než u RJ)
Celkově za mně 1- ( nevozi pejsky bez schrany )
Pátek, 09. února 2018 - 09:02:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1576
Registrován: 4-2011
Neví někdo, v čem je problém se stánkem FB na Grandu? To nefunguje ten krásný nástroj jménem "dodatečná kolaudace/legalizace"?
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pajzák
Pátek, 09. února 2018 - 09:33:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 6-2015
Už je víceméně kompletně vybavený, očekávám jeho brzké zprovoznění.
Pátek, 09. února 2018 - 17:38:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1233
Registrován: 1-2009
Regiojet Plzeň - Praha obsazenost mizerná? Tak to asi jezdím v paralelní dimenzi [biggrin]
Záříjová sobota vypadala tak, že na spoji v 18:00 ze Zličína do Plzně jsem si koupil poslední volné místečko vzadu, v listopadu v 8:00 ráno z Plzně do Prahy byl spoj vyprodaný už 3 dny předem a nakonec jsem jel vlakem. Zpátky Flixbus 19:00, bylo nás v něm tak 30.
Pátek, 09. února 2018 - 18:34:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1472
Registrován: 11-2007
Ad ústup RJ z Brna, všichni co situaci sledují dlouhodobě ví, že osekání Brna bylo avizované ještě dávno před tím, než se vědělo, že nějaký FB vyjede, aby tady opět nevznikly nějaké bludy.
Kulhán
Pátek, 09. února 2018 - 19:44:53  
Neregistrovaný host
109.183.6.93
Stánek FB v Brně už jede od února... odbavovači jsou stále plus stánek.
Nesni
Pátek, 09. února 2018 - 21:05:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1663
Registrován: 6-2014
osekání Brna bylo avizované ještě dávno před tím, než se vědělo, že nějaký FB vyjede
V tom případě patří společnosti Flixbus velké poděkování za to, že zachránila tradici expresní autobusové dopravy na lince Brno - Praha a patrně nejen já přehodnocuji svůj původní negativní názor na ni. Pan Jančura si může svoje experimenty s učením lidí jezdit vlakem vetknout za klobouk.[angry][ko]
odkaz na rozhovor ze září 2017
Pajzák
Pátek, 09. února 2018 - 21:18:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1510
Registrován: 6-2015
Kulhán:
"Stánek FB v Brně už jede od února... odbavovači jsou stále plus stánek."
Je to možné, 22. ledna jsem jej viděl vybavovat nábytkem, 6. února ráno už kromě řidiče odbavovala dvojice zelených mužíků, kteří odtud vylezli.
Neděle, 11. února 2018 - 10:54:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4768
Registrován: 12-2004
V pátek v 16:00 patrák z Brna na Prahu skoro plnej. V 16:15 "Roštylák" asi 25 lidí, většina dál nejela. Oba odjezd přesně na čas. Na Roztylech jsme byli za 2:08-09[ok]
Pátek, 16. února 2018 - 08:23:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 916
Registrován: 2-2005
Nesni:
"osekání Brna bylo avizované ještě dávno před tím, než se vědělo, že nějaký FB vyjede
V tom případě patří společnosti Flixbus velké poděkování za to, že zachránila tradici expresní autobusové dopravy na lince Brno - Praha a patrně nejen já přehodnocuji svůj původní negativní názor na ni. Pan Jančura si může svoje experimenty s učením lidí jezdit vlakem vetknout za klobouk.[angry][ko]
odkaz na rozhovor ze září 2017

Expresní autobusová doprava v relaci Praha-Brno měla smysl v době, kdy měly vlaky jízdní dobu mezi 3,5 a 4 hodinami, byly tedy výrazně pomalejší. Dnes při stejné jízdní době je logické využít pohodlnějšího a bezpečnějšího způsobu dopravy - tedy vlaku. Já s Jančurou naprosto souhlasím."
Pátek, 16. února 2018 - 13:46:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 482
Registrován: 1-2016
Huples: s tímto souhlasím. Dříve jsem vlakem prakticky nejezdil, do Prahy prakticky vždy žlutobusem nebo občas jiným dopravcem, podle času/obsazenosti. Na vlak mě paradoxně utáhly ČD když začaly jezdit ty lepší vagony, D1 expres a pak Railjety a cenově to začalo jen díky Jančurovi klesat i ve vlaku bez In-karet apod. I tu jsem pak měl. No a když teď jede RJ, tak většinou jedu s nimi vlakem, oproti autobusu (který tím nijak neshazuji, na jiných linkách stále využívám) je to fakt násobně pohodlnější a cenově podobné. Nebo jak jsem psal, Relax v RJ za cenu dvojky ČD, proč nevyužít. A roli samozřejmě hraje i to, že teď už nějakou dobu cestuji s dětmi a pro ty je 2,5 v buse přivázaní na místě za trest.

Ale stejně si myslím, že osekat to takto razantně se nemuselo a RJ "zadarmo" přihrál cestující Flixbusu. Přece jen je určitě spousta cestujících, kteří do vlaku nechtějí (ponecháme stranou že to jsou kolikrát iracionální důvody, je to jejich volba). A pokud už bych jel busem do Prahy, tak zase bych se rozmýšlel, zda opravdu nejet Flixbusem než s RJ přes Jihlavu, přece jen, proč trávit v buse víc času než je nutné. A ty Roztyly pro výstup si myslím, že nejsou tak špatný nápad, problém RJ podle mě byl, že když to jezdili, tak tam bus končil/začínal mám dojem.

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Nesni
Sobota, 17. února 2018 - 18:15:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1669
Registrován: 6-2014
Huples:
je logické využít pohodlnějšího a bezpečnějšího způsobu dopravy - tedy vlaku.
Zdráhám se uvěřit, že tuhle větu jste napsal vy, který jezdí do Rumunska autobusem. A co se týká bezpečnosti, autobus je bezpečnější podle libovolného kritéria, viz odkaz.

Dnes při stejné jízdní době
Myslím, že teorie o jízdní době jako rozhodujícím kritériu pro výběr dopravního prostředku dostaly celkem slušný kopanec po liberalizaci dálkové autobusové dopravy v Německu. Ze všech těch skvělých rychlovlaků za miliardy EUR se miliony cestujících přesunuly do pomalých autobusů.[happy] Nebo jukněte do Francie. Z Paříže do Lyonu to trvá TGV necelé 2 hodiny, Flixbusu kolem 6 hodin, přesto autobusy jezdí celý den a celou noc.
Fkam
Sobota, 17. února 2018 - 20:17:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3119
Registrován: 3-2011
V Německu jednoznačně vlak. Je to pohodlné a oproti busu spolehlivé. Za těch pár jízd s Flixbusem jsem zjistil, že je prostě lepší si připlatit a cestovat s lidmi, co mají nějakou úroveň. Flixbus tu dost spojů vyškrtal, stejně jako vlaky jezdí pořád plné
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Sobota, 17. února 2018 - 21:58:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 8-2017
Tak busy v Nemecku jsou samozrejme low-cost varianta cestovani, ktera si sve cestujici vzdycky najde (studenti, duchodci, lidi co maji hloubeji do kapsy). A pokud to je v Nemecku takova tragedie, tak nevim, proc DB Fv uz dva roky po sobe prekonal rekord v poctu prepravenych cestujicich. Letos to spolu s novou casti trati mezi Mnichovem a Berlinem bude nejspise potreti v rade.

Ti lidi Flixbusu se generuji z vice zdroju nez jen z vlaku (napr. z aut, novy cestujici ci ve smeru na vychod a balkan i z ruznych mikrobusu a podobnych preprav).
Neděle, 18. února 2018 - 16:10:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2431
Registrován: 8-2012
Tak jsem se projel zeleným - 10.2. Karlovy Vary - Praha - Brno a 15.2. zpět. Cestou tam příjezd do Prahy -16, do Brna -21 oproti jízdnímu řádu. Na dálnici reálně max 103 km/h reálných. Zaplněnost tristní. Cesta zpět v Praze -19. ve Varech -11, zaplněnost z Brna tristní, ovšem z Prahy v 19:00 6 volných míst, v Lubenci jeden vystupující. Jinak autobusy i řidiči v naprosté pohodě a je vidět, že se snaží už neudělat žádnou chybu. Wifi v Mercedesu do a z Varů s limitem 150 MB a dál to nešlo, připojení k síti přes německou či anglickou stránku. V Setrách do a z Brna vše v češtině, limit na oko 300 MB, ale vše fungovalo i po překročení této hranice. Takže cesta příjemná, pohodová a krásně ubíhající. Jen ten Prouza by měl radši zůstat někde schovanej a nechat mluvit jen mluvčí :-)
Neděle, 18. února 2018 - 16:18:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 484
Registrován: 1-2016
https://ekonomika.idnes.cz/flixbus-zeleny-autobus-doprava-pavel-p rouza-rozhovor-p1m-/eko-doprava.aspx?c=A180216_383366_eko-doprava _are

Volně přeloženo - dokud nezničíme konkurenci, budeme jezdit za nereálné ceny.
Neděle, 18. února 2018 - 16:37:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 485
Registrován: 1-2016
Po přečtení článku linkovaného vedle z Aktuálně už plně chápu ty jeho řeči o lowcostu - chlapec se zapomněl zmínit na idnesu v rozhovoru, který jsem četl první, že ta testovací rezervace sedaček bude placená. Tak ještě zavést poplatky za každé zavazadlo k jízdence, jak to bylo dříve u spousta "dálkařů" a je to. A ceny občerstvení ve Flixu, tam kde ho mají, jsou kapitola sama pro sebe, voda za 60,- apod. Jo, Lowcost... jestli tohle se na trhu prosadí, tak myslím že Jančura nakonec ty vlaky bude mít zaplněné komplet a my ostatní kde zbyde jen Flix, zase sedneme do auta ;-)

Za rezervaci konkrétního sedadla si ovšem zájemce zaplatí přinejmenším 1,50 eura - pokud jde o běžná místa v horní části patrových autobusů. Jestliže chce místo se stabilním (ne sklápěcím) stolkem - tedy jedno z míst naproti sobě s držáky na pití ve spodní části těchto autobusů - zaplatí dvě eura. A za "panoramatické místo" - v první řadě horní části, tedy přímo nad řidičem - si připlatí dokonce čtyři eura. Na trasách delších než 500 kilometrů se příplatky zvyšují na tři, čtyři nebo šest eur.
Nesni
Neděle, 18. února 2018 - 18:57:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1670
Registrován: 6-2014
TN26:
testovací rezervace sedaček bude placená
Umožní to zachovat nižší cenu pro ty, kteří si konkrétní místo rezervovat nechtějí.
Pajzák
Neděle, 18. února 2018 - 20:55:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1532
Registrován: 6-2015
O platbe za rezervaci jsem nekde cetl ci slysel uz zacatkem tohoto tydne, cili uplna novinka nebo snad snaha neco zamlcovat to neni.
Neděle, 18. února 2018 - 21:04:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1581
Registrován: 4-2011
za "panoramatické místo" - v první řadě horní části, tedy přímo nad řidičem - si připlatí dokonce čtyři eura

No nevím, za tyhle sedačky by spíš měl dopravce dávat slevy. Dnes už není koukání z okna jedinou možnou "zábavou", a zrovna tady cestující asi nemá obrazovku ve výši očí, má trojbodový pás a v případě nehody je první na ráně.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Úterý, 20. února 2018 - 20:40:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 11-2017
Pojďme si udělat takovou mapu cenami dálkového cestování v ČR:
Praha–Brno
Flixbus 64,3 Kč 2:30 hod.
RegioJet vlak 94 Kč 2:25 hod.
RegioJet autobus 139 Kč 2:25 hod.
České dráhy 179 Kč, Včasná 159 Kč 2:29 hod.

Praha–Plzeň
Flixbus 43,3 Kč do centra na Florenc 1:30 hod.
RegioJet 69/79/89 Kč pouze na Zličín 1:00, na Florenc metrem + 24 Kč = až 113 Kč
České dráhy 84 Kč, Včasná 75 Kč 1:30 hod.

Praha–Karlovy Vary
Flixbus 64,3 Kč 2:05 hod.
RegioJet 119/139/149 Kč 2:10 hod.
České dráhy 149 Kč 3:09 hod.

Praha–Liberec
Flixbus 43,3 Kč z centra z Florence 1:40 hod.
RegioJet 69/79/89 Kč z Černého Mostu 1:05 hod.
České dráhy 109 Kč, Včasná 95 Kč 2:31 hod. s přestupem

Praha–Jihlava
Flixbus 96,5 Kč 1:40 hod.
RegioJet 130 Kč 1:35 hod.
České dráhy 159 Kč, Včasná 119 Kč 2:29 hod. s přestupem

Brno–Ostrava
Flixbus 110,5 Kč 2:20 hod.
RegioJet 200 Kč 2:29 hod.
České dráhy 149 Kč, Včasná 119 Kč 2:20 hod.

Praha–České Budějovice
Flixbus 64,3 Kč 2:20 hod.
RegioJet 119/139/159 Kč 2:15 hod.
České dráhy 139 Kč, Včasná 119 Kč 2:02 hod.

Praha–Český Krumlov
Flixbus 64,3 Kč 2:55 hod.
RegioJet 119/159/179 Kč 2:50 hod.
České dráhy 189 Kč, Včasná 149 Kč 2:54 hod.

*Flixbus: ceny s akcí Slevomat, RegioJet s Kreditovou jízdenkou a České dráhy IN 25
Úterý, 20. února 2018 - 22:45:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 488
Registrován: 1-2016
Asi vůbec nerozumím smyslu tohoto srovnání, pokud to není nějaký rádoby "chytrý" PR pro Flix od Prouzy nebo jak se jmenuje.

Jak můžu srovnávat cenu na voucher od Slevomatu, který navíc na vnitro nešel koupit, protože se pořád ukazoval jako vyprodaný. Proč srovnávám RJ kreditovku a ČD IN 25, kdy kreditovka je zadarmo a IN 25 stojí cca 330 Kč na rok minimálně, tudíž by se měla zohlednit dle počtu jízd.

Je zde jiný důvod, než ukázat, že Flixbus má být jako nejlevnější? Proč u něj je uvedena jen cena v akci (nyní nelze zakoupit již 14 dní minimálně) a ne rozmezí jako u Regiojetu? Už by to nevypadalo tak dobře, že leckde by ta "horní" cena byla nejdražší ze všech?

Pitomost

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Úterý, 20. února 2018 - 22:55:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 489
Registrován: 1-2016
Eva
před 14 dny

Dobrý den, mohu tuto nabídku použít na vnitrostátní jízdenku Český Krumlov – Praha a zpět Praha Český Krumlov? Nebudete přidávat již vyprodanou 50% slevu? Děkuji.
FlixBus CZ s.r.o.
před 14 dny

Dobrý den, Vámi zmiňovaná trasa patří mezi vnitrostátní atuobusová spojení. V takovém případě lze uplatnit voucher poskytující slevu ve výši 30ˇ% nebo 50% na vnitrostátní jízdenky. Počet nabízených voucherů nemáme v úmyslu navyšovat. S pozdravem, Kateřina, FlixBus CZ

Takže porovnáváme něco, co se prakticky nedá už 14 koupit.
cena
Úterý, 20. února 2018 - 23:29:31  
Neregistrovaný host
191.101.12.25
IN 25 stojí cca 330 Kč na rok minimálně

Když už chceme být přesní, tak stojí minimálně 200 ČD Bodů. Pokud tedy někdo jede alespoň párkrát za rok, tak ho nestojí nic. Pravda, na počátku ho to stojí pár jízd za plnou cenu, nebo 190 Kč/3 měs., ale i tak...
Středa, 21. února 2018 - 06:44:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11686
Registrován: 5-2004
Hlavne s in25 "prijdu k vlaku a jedu". Neboli koupim to i minutu pred odjezdem (pokud to neni nejaky akcni kontingent). A odjedu. Neboli vejdu se.

Coz u flixu ani nahodou a u rj bude zalezet na tom kdy odkud kam neb " letecky" tarif...
Středa, 21. února 2018 - 06:50:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4789
Registrován: 12-2004
U Flixbusu jsem si koupil jízdenku u řidiče chvíli před odjezdem už několikrát a bez problémů.
Vyjímka byla, když jsme jaxi nečekali, že dojede do ČB v listopadovou sobotu vyprodanej z ČK...

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Středa, 21. února 2018 - 07:21:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 917
Registrován: 2-2005
Nesni:
"Huples:
je logické využít pohodlnějšího a bezpečnějšího způsobu dopravy - tedy vlaku.
Zdráhám se uvěřit, že tuhle větu jste napsal vy, který jezdí do Rumunska autobusem. A co se týká bezpečnosti, autobus je bezpečnější podle libovolného kritéria, viz odkaz. "

Najděte mi přímé železniční spojení z Prahy do Bukurešti, rád ho využiju, samozřejmě lůžkovým vozem. V minulosti existovalo dokonce 2x denně (IEx, potom Ex, potom R 370/1 Pannonia a 372/3 Balt-Orient express). Autobusem jedu, pokud jedu na poslední chvíli hlavně kvůli ceně. Ve vedlejší diskuzi jsem zmiňoval moji cestu v létě s temešvárskou linkou RegioJetu do Aradu a odtamtud soukromým vlakem výrobce vagonů Astra, zde


Nesni:
"
Dnes při stejné jízdní době
Myslím, že teorie o jízdní době jako rozhodujícím kritériu pro výběr dopravního prostředku dostaly celkem slušný kopanec po liberalizaci dálkové autobusové dopravy v Německu. Ze všech těch skvělých rychlovlaků za miliardy EUR se miliony cestujících přesunuly do pomalých autobusů.[happy] Nebo jukněte do Francie. Z Paříže do Lyonu to trvá TGV necelé 2 hodiny, Flixbusu kolem 6 hodin, přesto autobusy jezdí celý den a celou noc."

A kdo těmi autobusy jezdí? Přistěhovalci a turisti, co mají hluboko do kapsy.
Středa, 21. února 2018 - 08:01:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 918
Registrován: 2-2005
TN26:
"Huples: s tímto souhlasím. Dříve jsem vlakem prakticky nejezdil, do Prahy prakticky vždy žlutobusem nebo občas jiným dopravcem, podle času/obsazenosti. Na vlak mě paradoxně utáhly ČD když začaly jezdit ty lepší vagony, D1 expres a pak Railjety a cenově to začalo jen díky Jančurovi klesat i ve vlaku bez In-karet apod. I tu jsem pak měl. No a když teď jede RJ, tak většinou jedu s nimi vlakem, oproti autobusu (který tím nijak neshazuji, na jiných linkách stále využívám) je to fakt násobně pohodlnější a cenově podobné. Nebo jak jsem psal, Relax v RJ za cenu dvojky ČD, proč nevyužít. A roli samozřejmě hraje i to, že teď už nějakou dobu cestuji s dětmi a pro ty je 2,5 v buse přivázaní na místě za trest. "

Ano, o ceně, jako o jednom s nejvíce rozhodujících faktorů, jsem se nezmínil. Vlaky v době, kdy byly již časově srovnatelné (2h. a 45 min.), byly za cenu 306,- Kč z Prahy do Brna pochopitelně nevyužívané. I já sám jsem takto jel na stojáka v neděli odpoledne z Brna, kdy byly autobusy pochopitelně beznadějně plné, pouze jednou (2003). Mě osobně dostaly do vlaku spíš railjety a s manželkou se shodneme v tom, že nám ta cesta ve vlaku i rychleji uběhne, pokud s sebou bereme synovy děti, tak není o čem diskutovat, v autobuse je to pro ně utrpení, ve vlaku se tváří celkem spokojeně. S RJ jsem jel zatím jen jednou bussiness třídou do Bratislavi a oproti bussiness v railjetu mě moc nenadchla, V ostatních třídách mám zatím rest a rád je při následujících cestách za rodinou vyzkouším, včetně dětského vagonu.


TN26:
"Ale stejně si myslím, že osekat to takto razantně se nemuselo a RJ "zadarmo" přihrál cestující Flixbusu. Přece jen je určitě spousta cestujících, kteří do vlaku nechtějí (ponecháme stranou že to jsou kolikrát iracionální důvody, je to jejich volba). A pokud už bych jel busem do Prahy, tak zase bych se rozmýšlel, zda opravdu nejet Flixbusem než s RJ přes Jihlavu, přece jen, proč trávit v buse víc času než je nutné. A ty Roztyly pro výstup si myslím, že nejsou tak špatný nápad, problém RJ podle mě byl, že když to jezdili, tak tam bus končil/začínal mám dojem. "

RJ tam (na Roztylech) začínal a končil za velice hezké peníze (myslím, že za 129,- oproti 179,- z Florence), ale pro nezájem cestujících to po pár měsících zabalil. Do Jihlavy nezajíždí rozhodně každý spoj a zdržení je minimální, já například než bych se z Roztyl dostal na Černý Most, tak jsem doma z Florence 3krát, a to pomíjím zavazadla.
Středa, 21. února 2018 - 08:33:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11688
Registrován: 5-2004
zzz: za ceny uvedené v tom příspěvku?

"Vlaky v době, kdy byly již časově srovnatelné (2h. a 45 min.), byly za cenu 306,- Kč z Prahy do Brna pochopitelně nevyužívané. I já sám jsem takto jel na stojáka v neděli odpoledne z Brna, kdy byly autobusy pochopitelně beznadějně plné"

A proč jste stál v nevyužívaným vlaku?
Středa, 21. února 2018 - 09:03:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 919
Registrován: 2-2005
Petr_vlček:
"
A proč jste stál v nevyužívaným vlaku?"

Protože na výjezdu z Brno hl. n. se vzpříčil vagon přes všechny koleje a toto byl první vlak, který po cca 6ti hodinách pustili na trať, navíc přijížděl z Vídně či Budapešti a nějaké cestující si už přirozeně přivez.
Středa, 21. února 2018 - 09:06:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 4-2011
Hlavne s in25 "prijdu k vlaku a jedu". Neboli koupim to i minutu pred odjezdem (pokud to neni nejaky akcni kontingent). A odjedu. Neboli vejdu se. Coz u flixu ani nahodou a u rj bude zalezet na tom kdy odkud kam neb " letecky" tarif...

Opět se srovnává nesrovnatelné, protože evidentně klienti SA/RJ NEJEZDÍ stylem "přijdu a jedu". Nebo ano, ale jinak - přijdou ke svému odjezdu v čas X ... "a jedou", protože vědí, že mají jistou sedačku... Neboli vejdou se. Já třeba tu hru na náhodu hrát odmítám, proto mám při cestě do Prahy na KJ rezervu a podle toho, jak se vyvíjí pracovní program, můžu během dvou minut posunout odjezd (změnit rezervaci).
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 21. února 2018 - 09:38:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4790
Registrován: 12-2004
Petr Vlček: V případě placení u řidiče to bylo za 129. Což nepovažuji zrovna za špatnou cenu, když jsem do "poslední chvíle" nevěděl, jestli pojedu.
Jinak naposled jsem koupil jízdenku na Florenci za 79korunek,cca 30min. před odjezdem. V buse bylo na odjezdu necelých 40 lidí, jen tak pro zajímavost.
Středa, 21. února 2018 - 10:12:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11690
Registrován: 5-2004
Ovšem v tom srovnání u flixu 129 nějak nefigurovalo.

Ono při současným tarifním bordelu se v podstatě srovnávat nedá. Není co a s čím.
Středa, 21. února 2018 - 11:27:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 490
Registrován: 1-2016
200 bodů je jaká In karta?
Středa, 21. února 2018 - 11:55:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 672
Registrován: 10-2011
To srovnávání cen s voucherem mi přijde jako kdybych řekl, že já mohu jet zadarmo přes celou republiku (třeba KV - Ostrava), protože si za 200 bodů u ČD zaplatím jízdenku zdarma. Je to krátkodobá a velmi omezená akční nabídka (FlixBus), případně je vázána na předchozí odjetí jiných úseků za běžnou cenu (ČD). In25 a "kreditovka" mi přijdou jako srovnatelné nabídky, obě pravidelnější cestující bude jistě mít.
Středa, 21. února 2018 - 14:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 7-2017
Ono je to dnes s cenami/obsazenost docela komplikované. Kdo jezdí pravidelně tak asi jasný, kdo párkrát do měsíce tak různě. Jel sem v sobotu Praha - Uherské Hradiště, RJ nabízel přímý za 289, 4 dny před už jen 5 míst,takže plná, navíc příjezd 15 minut před dalším místním spojem dál což obavy. Tak nakonec kombinace Flix do Brna 79,- Brno UH nějaký slovák jedoucí do Košic 91,-. Pohoda volno takže úspora 120 kč. RJ nakonec přijel do UH na čas, ovšem plný tak necelých 2/3. Večer zpátky RJ UH Praha vyprodaný. Ovšem líná huba, stewardka nakonec našla místo do Brna a jiné po u volnění až do Prahy, za 289. Stalo se mě to u RJ již po několikatý, vždy sem nakonec jel, kde se vzalo tu se vzalo, rezervovat nešlo. Když to člověk muže naplánovat je to jiná, takhle na poslední chvíli sice někdy problém ale jde to. Dokud je takhle možný výběr čas,cena, neni to špatný, horší až se to změní.
Čtvrtek, 22. února 2018 - 18:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3508
Registrován: 8-2010
TN26: 200 bodů pro mladistvé a děti, 400 bodů pro ostatní odkaz

Omlouvám se za OT
Praha-Ruzyně, Olomouc
Sobota, 03. března 2018 - 19:39:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4803
Registrován: 12-2004
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L172100_180304_210428.pdf
Žádnýho navýšení počtu spojů jsem si v rychlosti nevšiml
Pondělí, 05. března 2018 - 18:00:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 78
Registrován: 11-2017
V Plzni jsou teď umístěné billboardy na 20% slevu platnou do 31. března jak pro vnitrostátní, tak mezinárodní linky. Slevový kód k zadání na webu nebo v aplikaci. Na trasách po ČR se vyplatí do cca 100 Kč, nad 100 Kč je pak lepší si připlatit u Slevomatu 9 Kč na 30% slevu. U mezinárodních je Slevomat zbytečný: 20% sleva je poskytována rovnou bez 19 Kč poplatku.

CGA328TB6R8

(Příspěvek byl editován uživatelem xxxyyy.)
flix
Úterý, 06. března 2018 - 10:23:17  
Neregistrovaný host
178.255.168.80
Na vnitro nasadil Flix jednopatrový autobusy, ojetý několik let s děsným interierem.

Takže se už Jančura bát nemusí, jediná výhoda už je jen cena, autobusu jsou stejný nebo horší.

Navíc ve žlutým dostaneš kafe a okoukaný filmy v obrazovce.
Kulhán
Úterý, 06. března 2018 - 10:30:02  
Neregistrovaný host
109.183.6.93
Jo to jsou ty Scanie prý s čínskou nástavbou, no hrůza!!! Všechno tam klepe, vrže a je poničené. Byla tam zima, řidič říkal, že nejde přídavné topení už několik týdnů, že kvůli tomu končí, že se bojí a stydí s tím jezdit. Je to prý pořád rozbité a kašle se u nich na servis.
Úterý, 06. března 2018 - 16:29:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 12-2017
Zkušenost v pátek odpoledne z Florence do ČB. Koupeno na poslední chvíli za 79 minus Slevomat. Obsazenost tak 2/3, nejvíc lidí nastupovalo na Roztylech. Nefungovala wifi, přišlo mi že dost kolísala teplota v buse, ale možná mám návaly [happy] Všude téměř včas za cenu nekomfortu - ostré jízdy přes kruháče a tak. V Táboře s dvoupatrákem přes Černé mosty žádný problém. Nově zastávka v Soběslavi. Celkový dojem nic moc, myslím že dlouhodobě to neuspěje.

Škoda, že busy z Lince jezdí vnitro ČB - Pha za 229 Kč, ty by vlaku konkurovat dokázali.