Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » FlixBus » Archiv diskuse FlixBus do 03. 05. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse FlixBus do 03. 05. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pajzák
Úterý, 06. března 2018 - 23:06:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1583
Registrován: 6-2015
Kulhán:
"Jo to jsou ty Scanie prý s čínskou nástavbou, no hrůza!!! Všechno tam klepe, vrže a je poničené. Byla tam zima, řidič říkal, že nejde přídavné topení už několik týdnů, že kvůli tomu končí, že se bojí a stydí s tím jezdit. Je to prý pořád rozbité a kašle se u nich na servis."
Zajimave, ze mam primo od ridice jedne z nich uplne opacne informace. Praskle sklo se menilo do tri dnu, auto celkem drzi, vse funguje.
Středa, 07. března 2018 - 07:48:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 11-2017
I já musím bohužel říct, že včera když jsem jel do Prahy a zpět, WiFi vůbec celou cestu nefungovala.
Flix
Středa, 07. března 2018 - 13:11:12  
Neregistrovaný host
178.255.168.80
Wi-fi je na flix-media.com
Středa, 07. března 2018 - 14:42:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 80
Registrován: 11-2017
Jo, to vím, že je WiFi přes tuhle stránku, ale když vám mobil ani neukáže bezdrátovou síť Flixbus, těžko se asi na flix-media.com dostanu.
Pajzák
Neděle, 11. března 2018 - 22:54:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1605
Registrován: 6-2015
Neví někdo, které linky provozuje od března Gumdrop místo Umbrelly? Vsechny vnitrostátní? Nebo jen některé? Nebo i něco mezinárodního?
Pondělí, 12. března 2018 - 00:26:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1921
Registrován: 1-2009
Ad Pajzak: PHA,UAN - KV,TERMINAL - napůl GumdropBus a Deštník
Pajzák
Pondělí, 12. března 2018 - 12:12:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1612
Registrován: 6-2015
172100 taky, ale nevim, zda komplet, nebo jen neco.
Kulhán
Pondělí, 12. března 2018 - 20:27:05  
Neregistrovaný host
46.135.70.20
Pajzák:
"172100 taky, ale nevim, zda komplet, nebo jen neco.
"
Výjezdy z Brna jen Gumdrop/GumdropBus z Prahy Blue Bus
Pondělí, 12. března 2018 - 20:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 477
Registrován: 2-2014
Co to, že gumdrop přebírá některé linky??
SWAGER
Pondělí, 12. března 2018 - 21:00:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 11-2017
Takže pátá firma? Už nyní jsou autobusy polepeny firmami typu Blaguss, BlueBus, Umbrella.
Kulhán
Pondělí, 12. března 2018 - 22:58:28  
Neregistrovaný host
46.135.23.141
xxxyyy:
"Takže pátá firma? Už nyní jsou autobusy polepeny firmami typu Blaguss, BlueBus, Umbrella.
"
Klasickej “Frenčíz” KFC Mekáč atp mají jeden standard a nesčetně provozovatelů.
Umbrella jezdí na německých číslech zahraničí a v zahraničí, co vím a Blue Bus jezdí na českých čislech tuzemsko u nás, ten Blaguss bude asi jen zahraniční partner. Gumdrop a Gumdrop bus jsou prostě další dopravci Flixbusu, může jím být kdokoliv kdo splní požadavky. Stáří autobusu, zázemí, reference, uspořádání sedaček, vybavení atd. Vždy je lepší mít víc dopravců, dá se porovnávat a když jeden řekne že to nejde, tak jen přehodí linku mezi firmami a uvidí se jestli to opravdu nejde a kde je chyba.
Úterý, 13. března 2018 - 08:27:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1594
Registrován: 4-2011
To mi ale vysvětlete, když jsou to vozy "každý pes jiná ves", jak se to dělá s rezervacemi, když nějaký (skoro) vyprodaný vůz odpadne a musí se nahradit jiným typem, s jiným počtem a uspořádáním sedaček. To jako ten "komunikativní" Flix začne obvolávat lidi s přebookováním, nebo jim to sdělí až na nádraží? SA/RJ má aspoň všechny interiéry stejné...
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Flix
Úterý, 13. března 2018 - 08:33:16  
Neregistrovaný host
178.255.168.80
Vozi neodpadavaji, protože mají údržbu a servis. Rj nic takového nemá.
Fkam
Úterý, 13. března 2018 - 10:14:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3132
Registrován: 3-2011
Nevím jak v Česku, ale v Německu občas kvůli poruše odpadne celý spoj a často i bez náhrady
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 13. března 2018 - 15:49:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 495
Registrován: 1-2016
Vozi neodpadavaji, protože mají údržbu a servis. Rj nic takového nemá.

Co jsou to ty "vozi"? :-D :-D

Jinak slušný blábol, Flix je dokonalej, Rj špatnej, my víme. Akorát že v reálu to tak nevypadalo a dlouho vypadat nebude. Uvidíme jak dlouho to vydrží Flix dotovat pod ceny, protože to je prakticky jediný důvod, že v těch autobusech občas někdo sedí...
Úterý, 13. března 2018 - 21:00:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6531
Registrován: 5-2002
V současné situaci je ČR pro Flix bezvýznamnou epizodou a může to dotovat třeba 50 let...

Jedině snad že by mu přišel do říše (i jinam na západ) někdo loupat perníček a začal mu kazit vývar tam, tak to by ho mohlo rozpohybovat... Ale to by musel být asi někdo značně silnější než RJ, tak snad Emirates nebo Qatar kdyby si založili autobusovou odnož v Evropě... [happy]
Středa, 14. března 2018 - 00:32:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 496
Registrován: 1-2016
Mně je ta firma stejně záhadou. Chápu Německo, kde prostě dálková autobusová doprava asi kromě mezinárodních linek neexistovala, prostě byli nejdravější, tak spolkli trh. A asi jim to i nějak vychází, nakonec Flix v podstatě kasíruje cca 30% provize a ten zbytek to asi těm dopravcům pokryje i s nějakým ziskem. Ale moc nechápu to rozšíření v jiných státech, vždyť všude nebyla autobusová doprava omezena jako v Německu, tak bych čekal, že tam tak silnou pozici za tak krátkou dobu nezískají. Ať mi nikdo netvrdí, že všude jsou nějak výrazněji v zisku, prostě to nevychází. A dopravce nemůžou měnit donekonečna když to jeden neutáhne, zase tolik jich na trhu nebude. Nebo došlo pouze k přemalování busů, které jezdili dříve např. pro Eurolines na Flixbus a tak ani v jiných zemích ta konkurence prakticky neexistuje jako v Německu? A tudíž má Flix víceméně tržby jisté? Nebo z něj mají všichni takový strach, že se vzdají skoro třetiny tržby a vlastní značky?
Na jednu stranu šéf Flixu tvrdí, že nevlastní jediný autobus, na straně druhé čteme, že dopravce i kupují, nejen spolupracují na základě franchisingu.
Na druhou stranu, v reklamě teď inzerují cca 250 000 spojů, pochopil jsem že denně, je to možné? Což je strašně moc a holt taková velikost sítě asi vygeneruje (minimálně) centrále slušný zisk (ze kterého pak přetahují peníze třeba na dotování v ČR - kde souhlasím, že v celkovém počtu je to pro ně nevýznamný trh - spíš jde o ego a o to, aby nebyl Flix za toho, kdo prohrál a někde neuspěl proti místnímu dopravci, tak to prostě budou držet i za cenu dotací). Navíc kdo ví, jak je to s těmi autobusy, jestli to taky není částečně taková forma dotace, když podílníky ve Flixu je i třeba Setra, že. A když by u nich busy chtěla konkurence, tak podmínky budou "trochu" jiné.

Uvidíme. Pro mě každopádně bude Flix volba pouze tehdy, nepojede-li v tu dobu konkurence nebo bude vyprodaná. Bez ohledu na cenu.
Kulhán
Středa, 14. března 2018 - 10:48:28  
Neregistrovaný host
46.135.69.238
Dopravci je úplně fuk jestli veze cestující nebo vzduch. Flix mu platí za bus a hotovo. Flix si cenama a nastavenim jízdních řádů zodpovídá za to jestli a kdy vydělá. Vlastně když jede dopravce plný tak je to pro něj horší, neboť bus víc žere :-)
Středa, 14. března 2018 - 22:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1922
Registrován: 1-2009
Ad TN26: podílníkem není Sestra - nýbrž Daimler.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 12:22:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 497
Registrován: 1-2016
Dopravci je úplně fuk jestli veze cestující nebo vzduch. Flix mu platí za bus a hotovo. Flix si cenama a nastavenim jízdních řádů zodpovídá za to jestli a kdy vydělá. Vlastně když jede dopravce plný tak je to pro něj horší, neboť bus víc žere :-)

A proč potom byl zmiňován pořád ten model, že dopravce odvádí část tržeb Flixu? Jaký by to mělo smysl, když by Flix platil dopravci za bus? Nebo tomu mám rozumět teda tak, že dopravce dostane zaplacenu nějakou minimální částku za bus (spoj), která by dopravci měla zřejmě pokrýt náklady + nějaký zisk (něco jako objednané busy v ZDO?) a co se týká tržby za jízdenky, pak se to rozděluje cca 70/30 mezi dopravce a "centrálu" Flixbusu?
Pak mi ta ekonomika pro Flixbus nedává smysl ještě více. To už by (v případě že ta platba za bus pokryje náklady dopravce plus mínus) dávalo větší smysl, aby Flix nakonec ty autobusy vlastnil a provozoval sám, protože předpokládám, že dopravce na nich nijak jinak nevydělá, používá je pouze pro linky, nedělá (a asi nemůže) s tím jezdit jinde nebo zájezdy atd...
Mně to celé přijde jako nafouknutá bublina typu Uber a další produtky tzv. "sdílené ekonomiky" - na první pohled obrovské mezinárodní firmy generující zajímavé tržby, rozvíjející se a nakonec se zjistí, že jsou ve ztrátě prakticky pořád
Čtvrtek, 15. března 2018 - 18:00:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4837
Registrován: 12-2004
https://ekonomika.idnes.cz/leo-espress-autobusy-nemecko-drazdany- zeleznice-doprava-pz0-/eko-doprava.aspx?c=A180315_133747_eko-dopr ava_rts
Středa, 21. března 2018 - 16:49:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4855
Registrován: 12-2004
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L000120_180322_210820.pdf
Čtvrtek, 29. března 2018 - 14:30:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 84
Registrován: 11-2017
http://zdopravy.cz/flixbus-a-leo-express-oprasuji-po-pul-roce-spo lupraci-pri-prodejich-jizdenek-9703/
Neděle, 01. dubna 2018 - 10:35:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6557
Registrován: 5-2002
Mmch na Varech má Flixbus dneska normální neděli (tzn hodně spojů do Prahy), zítra normální pondělí (jenom dva vnitro spoje odpoledne do Prahy). Slušný lama-level, přehlídnout Velikonoce...
Petr_k
Neděle, 01. dubna 2018 - 13:30:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12311
Registrován: 4-2003
A čomu se divíš, když to vedou lidi (není nutný Prouzu jmenovat), co o linkový dopravě nevědí ani to zblo?
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Neděle, 01. dubna 2018 - 17:37:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 12-2017
Co tam ten člověk po tom všem ještě dělá, to mi hlava nebere...
Pondělí, 02. dubna 2018 - 15:32:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 11-2017
Sleva 15 % FlixBus: CCA27AD6FDP
Úterý, 03. dubna 2018 - 08:00:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 922
Registrován: 2-2005
H_k:
"Mmch na Varech má Flixbus dneska normální neděli (tzn hodně spojů do Prahy), zítra normální pondělí (jenom dva vnitro spoje odpoledne do Prahy). Slušný lama-level, přehlídnout Velikonoce..."
Třeba nebudou přehlížet Ramadán [talker] Pro mě jen další důvod, proč s nimi nejezdit.
Středa, 04. dubna 2018 - 15:33:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 507
Registrován: 1-2016
V České republice, kde první linky spustil v roce 2015, se FlixBus chce postupně stát jedničkou na trhu. „Jak dlouho to bude trvat, se dá dopředu jen těžko odhadnout,“ uvedl Engert, podle něhož je Česko jako sousední země Německa pro firmu velmi důležitým trhem.

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/flixbus-autobusy-doprava-spoje-d39-/ek o-doprava.aspx?c=A180404_131500_eko-zahranicni_mato


Překlad - budeme to dotovat, dokud to Jančura nevzdá nebo nezkrachuje a pak vám to osolíme, protože budeme chtít "investici" zpět... blbý je, že na to nejdřív doplatí ten zbytek menších dopravců, co ještě někde jezdí komerčně dálkovku pod svým jménem.
Dan38
Úterý, 10. dubna 2018 - 17:55:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 338
Registrován: 4-2006
Duel: Jančura versus ředitel FlixBusu. Duel o tom, zda zelené autobusy vytlačí ze silnic žluté
ObcasnyCestujici
Neděle, 15. dubna 2018 - 19:45:41  
Neregistrovaný host
82.144.159.12
Od zítřka vám nabízíme vybrané spoje Praha - Brno za 19 Kč aneb pomozte nám zničit všechny ostatní, co nám ještě překáží, a pak vám časem za odměnu na začátek této ceny připíšeme číslici 2 nebo možná i 3, ještě v Mnichově zvážíme. Děkujeme za spolupráci.
Váš Flix, Asterix a Obelix
Neděle, 15. dubna 2018 - 22:29:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 512
Registrován: 1-2016
A slevy až 40% při koupi voucherů na Slevomatu (znovu) - voucher za 9 Kč i na více jízdenek.
Pondělí, 16. dubna 2018 - 06:36:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 11-2017
TN26: Zkuste aplikaci Cool Ticket, hraje se v ní o slevy na FlixBus 20 %, 30 % a 100 %, případně je tam i 15 % pro všechny.
ObcasnyCestujici
Pondělí, 16. dubna 2018 - 08:41:18  
Neregistrovaný host
82.144.159.12
Po prvotním neutrálním postoji a několika měsících pozorování musím přiznat, že nevnímám počínání FlixBusu jako podnikání, ale zuřivé řádění obrovského spekulativního kapitálu s evidentním cílem ostatní zlikvidovat.
Pondělí, 16. dubna 2018 - 09:21:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 628
Registrován: 11-2007
ad ObcasnyCestujici:Jestli myslíš žlutého tak [ok]Jen ať pozná vlastní medicinu[proud]
Fkam
Pondělí, 16. dubna 2018 - 10:13:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3143
Registrován: 3-2011
Snad aby už přišel RJ do Německa a trochu tu rozvířil zelené vody. Jako FlixBus neposkytuje žádné extra služby, spolehlivý taky není nějak zvlášť ale už stačil zlikvidovat dost firem
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 16. dubna 2018 - 10:50:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 630
Registrován: 11-2007
ad Fkam:Já s ním jel do Brna a vše bylo v pohodě[wink]
Pondělí, 16. dubna 2018 - 12:59:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 11-2017
ObcasnyCestujici: To vám došlo docela brzy.
Dj_tiësto: Přesně tak, už bylo dávno potřeba zkrouhnout Jančurákovi korunku. Teď brečí do spřízněných médií, že mu FlixBus ničí byznys, ale když to dělal dříve někomu jinému, bylo vše v naprostém pořádku. Ale abych nebyl jen negativní: jsem rád, že nastavil 15 min. storno před odjezdem a FlixBus to pěkně od něho odkoukal.
Fkam: Haha a čeho chce dosáhnout? FlixBus opět zareaguje podstřelenou cenou a vytěsní ho. Musí přijít někdo větší (Emirates..), aby OPRAVDU rozvířil zelené vody.
A co myslíte pod tím „extra” služby? Kávu z pytlíky, obyčejná laciná sluchátka, případně noviny, které si může člověk přečíst na zařízeních? Nebo dotykovou obrazovku, kde vám hned na začátku jízdy v plném jasu zobrazuje reklamu, a nejde vypnout? Stejně si za to zákazník připlatí 10 Kč na linkách, kde RegioJet jezdí na části spojích bez stevardek, které pro něho za mizerný plat a věčnou buzeraci nechtějí pracovat.
Dj_tiësto: No jasně, za mě taky žádný problém, vždy vše v naprostém v pořádku. Až trochu na záchody, které si řidiče hlídají jako své vlastní děti.

(Příspěvek byl editován uživatelem xxxyyy.)
Fkam
Pondělí, 16. dubna 2018 - 15:20:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3144
Registrován: 3-2011
Tak asi se v Česku Flixbus snaží, v Německu je to bída s nouzí. Jízdní řády se mění jak ponožky, občas se spoj odřekne a starej se. Pěkné že se peníze vrátí, ale co dělat uprostřed noci někde....
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 16. dubna 2018 - 17:56:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 11-2017
Fkam: Ano, to máte pravdu: FlixBus pořád nepřišel na to, co znamená taktový jízdní řád.
Úterý, 17. dubna 2018 - 07:06:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 923
Registrován: 2-2005
ObcasnyCestujici:
"Po prvotním neutrálním postoji a několika měsících pozorování musím přiznat, že nevnímám počínání FlixBusu jako podnikání, ale zuřivé řádění obrovského spekulativního kapitálu s evidentním cílem ostatní zlikvidovat."
Lépe bych to nenapsal, toto je naprosto trefné a výstižné, proto, a po jedné negativní zkušenosti, jejich spoje zcela ignoruju.

Dj_tiësto:
"ad ObcasnyCestujici:Jestli myslíš žlutého tak [ok]Jen ať pozná vlastní medicinu[proud]"
Ano, takto jsem na začátku uvažoval i já, JENŽE: pokud chce někdo konkurovat Jančurovi, měl by si dávat sakra pozor na kvalitu služeb, ono většinou platí, že co je hodně levné, za moc nestojí a FlixBus je toho ukázkovým příkladem. Navíc mi někteří dopravci dnes na Florenci tvrdí, že "S Jančurou se dalo koexistovat, i když jsme na něj nadávali, ale co předvádí ti zelení šmejdi, to už není možné". Já osobně jsem se, z těchto důvodů, rozhodl podporovat Jančuru (ještě před rokem u mě naprosto nemyslitelné) a dnes už jsou trasy, kde jeho spoje preferuju.

Fkam:
"Snad aby už přišel RJ do Německa a trochu tu rozvířil zelené vody. Jako FlixBus neposkytuje žádné extra služby, spolehlivý taky není nějak zvlášť ale už stačil zlikvidovat dost firem"
Přesně, pokud zelené mozky likvidují jednu firmu za druhou, musí nabídnout minimálně srovnatelnou kvalitu služeb s tím likvidovaným, což jednoznačně nedělají. Zlikvidovali červený PolskiBus, ceny šly nahoru, kvalita služeb dolů, stejně jako v případě Touring EuropaBus Romania (rumunské Eurolines). Obzvláště majiteli PolskiegoBusu se velmi divím, protože léta budoval svoji značku prakticky z ničeho, a když něčeho dosáhnul, tak si to nechá zprznit něčím tak nespolehlivým, jako jsou zelené mozky.

Koneckonců Jančurův vstup na linku Wien-Budapest byl jen reakcí vstupu FlixBusu na naše vnitro linky a já mu fandím. Vstupem na německý trh nabídne německým cestujícím rozhodně vyšší kvalitu služeb, než jsou Němci zvyklí dnes a doufám, že bude mít takové výsledky, že tam poroste a časem těmi kartami zamíchá. Němci, jak známo, monopoly v lásce nemají.

Fkam:
"Tak asi se v Česku Flixbus snaží, v Německu je to bída s nouzí. Jízdní řády se mění jak ponožky, občas se spoj odřekne a starej se. Pěkné že se peníze vrátí, ale co dělat uprostřed noci někde...."
No tak pokud takto vypadá snaha, tak si raději ani nepředstavuju, jak to vypadá tam, kde to má na háku.

xxxyyy:
"Fkam: Ano, to máte pravdu: FlixBus pořád nepřišel na to, co znamená taktový jízdní řád."
Já bych tuto teorii rozvinul do podoby, že FlixBus zatím nepochopil, co je to jízdní řád, protože by ho nemoh měnit jako ponožky. Co 14 dní zrušené a nové spoje. Pokud má cestující jízdenku na zrušený spoj, ať si to vyjedná s infolinkou, neboť na pokladně se na něj vyserou[zadnice], a pokud bude jó prudit, tak dostane časově omezený voucher na další cestu se společností, která ho právě vytočila do běla [happy]

Já už jednoho "ponožkového" měniče jízdních řádů s velkými ambicemi pamatuju (OrangeWays), a kde že je mu konec? ([zadnice]) [rofl]

P.S. Poslední dobou mám pocit, že Jančura přestal fňukat do médií a začal v tichosti konat a já mu přeju, aby mu to v tomto boji přineslo co nejdříve očekávané výsledky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Huples.)
Dan38
Úterý, 17. dubna 2018 - 09:01:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 340
Registrován: 4-2006
Huples: Dobře napsáno [ok]
Úterý, 17. dubna 2018 - 09:08:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1491
Registrován: 11-2007
Nebudu psát chvalozpěvy na Jančuru, ALE, pokud se mu někde něco vysype, je schopnej pro cestující poslat i taxík, aby cestující dopravil do cíle. Takto jelo loni několik cestujících na vlak ČD asi 15km do Olomouce...
A dostavuje se negativní efekt. Méně vytížené linky zrušeny, v trase Brno Budky v podstatě neexistuje náhrada, všechny vnitto linky kde není Flix ceny nahoru, podívejme se jak vyletěla Ostrava, Zlín, Most.. Někde se hold musí brát když se začalo jezdit za nákladové ceny a i ceny na zahraničních linkách jdou stále dolů..
Úterý, 17. dubna 2018 - 09:36:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 4-2011
To fakt miluju, když někdo posbírá všechny klišoidní argumenty do jedné věty, takže vlastně ani neví, co kritizuje, hlavně, že kritizuje, viz:
A co myslíte pod tím „extra” služby? Kávu z pytlíky, obyčejná laciná sluchátka, případně noviny, které si může člověk přečíst na zařízeních? Nebo dotykovou obrazovku, kde vám hned na začátku jízdy v plném jasu zobrazuje reklamu, a nejde vypnout? Stejně si za to zákazník připlatí 10 Kč na linkách, kde RegioJet jezdí na části spojích bez stevardek, které pro něho za mizerný plat a věčnou buzeraci nechtějí pracovat.

Tak postupně:
1) "Obyčejná laciná sluchátka" dává v Economy i Emirates. Snad nečekáte, že dostanete Bose?
2) Reklamu na obrazovkách nemůžete vypnout, stejně jako ji nemůžete nevidět v novinách nebo na ulici. Je to reklama na služby SA/RJ, tedy self-promo. To fakt chvíli nevydržíte? Navíc, když máte to svoje "zařízení"?
3) "Kávu z pytlíku" vám nikdo nenutí, ale je to AUTOBUS proboha, ne stylová kavárna. Každý to ví. Každý ví, že je to kafomat v autobusu. Každý ví, jakou chuť čekat, a stejně si to dá - asi jako si lidi dávají kafe z automatu všude jinde (v nemocnici třeba).
4) Ten mizerný plat a věčnou buzeraci máte z internetových diskuzí JPP? Holt mají ty holky lepší nabídky jinde, tak jdou dobrovolně jinam. Vás někdo drží v práci s nabitou bouchačkou?
5) Takže ano, teplý nápoj, noviny a video jsou "extra služby" v jedoucím AUTOBUSU.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Úterý, 17. dubna 2018 - 10:54:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 11-2017
Focus1976
Helejte: když by mi někdo hodně šlapal na paty, zaútočil bych na jeho slabá místa, abych si dál udržel své věrné zákazníky. Holt to bude stát víc peněz (přidám na mzdám stevardům tak, aby byly komplet vykryty všechny autobusové spoje) a pořídím o trochu lepší sluchátka. Zatím nic proto RegioJet neudělal: jen posílil WiFi a vyndal 1 pár sedaček v 1 autobusu, ale to už měl dávno.
2) Jel jste někdy večer nebo v noci? Autobusy Irizar PB a i7 mají v interiéru nainstalované ambientní osvětlení - je ztlumené na nejnižší hodnotu, aby neobtěžovalo cestující. A pak to zabijou self-promo klipy ala vypalovačka očí. FlixBus se ve svých autobusech takhle propaguje?
3) Přeci Jančura se vždy chvástal, že jeho autobusy jsou něco víc: tak teď by v téhle válce mohl nakoupit nové kávovary a nikoliv jen horkou vodu na zalití pytlíku "dvavjednom".
4) Ne, od známých. Ale při ziscích společnosti by jistě nemuseli tak škudlit na odměnách, jako to dělají doposud.
5) Vy to ale nechápe. To nejsou obyčejné autobusy, to jsou ŽLUTÉ AUTOBUSY REGIOJET PANA JANČURY. Slovo "extra" je přeci pro něho jako deluxe. Zákazníky bere jako své vlastní děti
Úterý, 17. dubna 2018 - 12:00:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1614
Registrován: 4-2011
pořídím o trochu lepší sluchátka
Troufám si tvrdit, že kdo sluchátka používá i mimo autobus, tak dávno nějaká lepší má (špuntová), co váží pár gramů a vozí se sebou. Ta žlutá se pořád rozdávají, rozbalují, nasazují, zabalují (a chci věřit, že i čistí), takže být bytelnější, zabírala by 2x tolik místa a všechno by s nimi trvalo 2x dlouho.

Jel jste někdy večer nebo v noci? Autobusy Irizar PB a i7 mají v interiéru nainstalované ambientní osvětlení - je ztlumené na nejnižší hodnotu, aby neobtěžovalo cestující. A pak to zabijou self-promo klipy ala vypalovačka očí. FlixBus se ve svých autobusech takhle propaguje?
Ano, jel, a vím, že jakmile už se dá pustit hudba, tak to má noční režim. Jak říkám, je to pár minut po rozjezdu a vydržím to... buď se chci stejně dívat na film, nebo zavřu oči a poslouchám hudbu/spím. Ani v jednom případě bych nezíral na opěradlo před sebou.

při ziscích společnosti by jistě nemuseli tak škudlit na odměnách, jako to dělají doposud
Jančura se několikrát vyjádřil (už je to déle), že ty zisky mu dělají letenky, což samozřejmě neurčuje výši platu stevardek.

Na druhou stranu uznávám, že je prasárna, když je zaměstnanec dopravce placen jen za "dobu jízdy" - tedy pokud to SA/RJ nezměnil. Stejně to mají letušky u některých lowcostů, které jsou placeny jen od chvíle, kdy se zavřou dveře.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 18. dubna 2018 - 07:22:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 1-2009
4) Ten mizerný plat a věčnou buzeraci máte z internetových diskuzí JPP? Holt mají ty holky lepší nabídky jinde, tak jdou dobrovolně jinam. Vás někdo drží v práci s nabitou bouchačkou

No on ten plat není až tak špatný - Teda pokud JSOU odměny a prémie! A ty jaksi většinou nejsou.
Ale vzhledem k neskutečné a zbytečné buzeraci nižšího managmentu a občas dementnim nápadům středního managementu ty lidi pochopitelně stewardy jít dělat nechtějí

Apropo to samé řidiči - ve chvílích bezpečnostní pauzy: úklid busu, vypouštění wc, nákup občerstvení (za své a má z toho ho*no)... A ještě být za to kontrolován a buzerovan že neluxuji v růžové kosily?
Středa, 18. dubna 2018 - 09:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 514
Registrován: 1-2016
xxxyyy: Díky za tip, ale Flixbusem nejezdím (snad kdyby nebyla jiná možnost, tak bych jel) ani když byla jízdenka za 19 Kč, tak jsem jel raději vlakem (žlutým a zpět modrým).
Středa, 18. dubna 2018 - 09:53:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 515
Registrován: 1-2016
Já už jednoho "ponožkového" měniče jízdních řádů s velkými ambicemi pamatuju (OrangeWays), a kde že je mu konec?

Huplesi,
OW už jsou úplně KO nebo ještě provozují nějaký ojediněný spoj, jak to bylo před nějakou dobou, že jezdila snad nějaká bílá Bova nebo co snad 1x denně?

xxxyyy

3) Přeci Jančura se vždy chvástal, že jeho autobusy jsou něco víc: tak teď by v téhle válce mohl nakoupit nové kávovary a nikoliv jen horkou vodu na zalití pytlíku "dvavjednom".
Pokud vím, tak směsy na instantku jsou jedny z nejkvalitnějších na trhu, ve většině automatů dostanete mnohem horší. Pokud nechci, nikdo mi to nenutí nebo si dám kávu v kavárně před/po cestě. I když to co prodávají na některých nádražích, tak to je fakt lepší si počkat na autobus... Ve vlaku má Illy, v 9 z 10 případů připravou stejně ne-li lépe než kdejaká "hipster" kafárna. To je taky špatně?

5) Vy to ale nechápe. To nejsou obyčejné autobusy, to jsou ŽLUTÉ AUTOBUSY REGIOJET PANA JANČURY. Slovo "extra" je přeci pro něho jako deluxe. Zákazníky bere jako své vlastní děti

My jsme si na to zvykli na mnoha trasách jako na standard služeb, ale i dnes je to v podstatě velký nadstandart. V tomto souhlasím s jedním diskutérem, kterého tu absolutně nemusím, že jsme rozmazlení. Zkuste jet i dnes jiným dopravcem na lince, kde žlutý není nebo v minimálním rozsahu. Když na delší linku pošle aspoň něco, co má trošku normální sedačky, je to výhra. O nějaké rezervaci přes vychytaný systém či službách navíc si můžete nechat zdát. Ano dojede to, ale nijak mě to neláká autobus využít znovu místo auta, u Jančury jsem se za ty roky naučil nechávat auto v mnoha případech doma.

Zdenda:
A dostavuje se negativní efekt. Méně vytížené linky zrušeny, v trase Brno Budky v podstatě neexistuje náhrada, všechny vnitto linky kde není Flix ceny nahoru, podívejme se jak vyletěla Ostrava, Zlín, Most.. Někde se hold musí brát když se začalo jezdit za nákladové ceny a i ceny na zahraničních linkách jdou stále dolů..

Bohužel je to tak, to zdražení bylo docela rychlé a na poměry RJ i vysoké. Na druhou stranu pořád ta cena je konkurenceschopná a třeba pro cestu s dětmi je pořád RJ nejlepší varianta, hlavně díky tomu, že jede "expres". Navíc pro velkou část cestujících (studenti) to zdražení bude v podstatě minimální nebo žádné po zavedení slev od června (nesouhlasím s ním) a i s tím se asi trochu počítá a to nejen u Jančury, ceníky se budou měnit i jinde (směrem nahoru). Spíš by mě zajímalo, jak se změnil počet cestujících ve prospěch Arrivy po zdražení (Olomouc, Zlín resp. KM teda). Navíc třeba na Zlíně v podstatě autobusů ubylo celkově za poslední měsíce, divím se, že tam ten spoj co jezdil dřív zase nepřidá odpoledne - ta náhradní letitá posila pá/ne není zrovna oblíbená, ale samozřejmě se zaplní a v týdnu mi odpolední spoj do Brna chybí. Uvidíme jaké budou další změny v JŘ i cenách.

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Středa, 18. dubna 2018 - 10:10:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 925
Registrován: 2-2005
TN26:
"Já už jednoho "ponožkového" měniče jízdních řádů s velkými ambicemi pamatuju (OrangeWays), a kde že je mu konec?

Huplesi, OW už jsou úplně KO nebo ještě provozují nějaký ojediněný spoj, jak to bylo před nějakou dobou, že jezdila snad nějaká bílá Bova nebo co snad 1x denně? "

No, na jejich stránkách donedávna nabízeli normálně jízdenky, které už později nešly koupit a teď už je mají jen v nějakém testovacím módu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Huples.)
Pajzák
Středa, 18. dubna 2018 - 13:06:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1708
Registrován: 6-2015
Arriva zdrazila taky.
Čtvrtek, 26. dubna 2018 - 17:44:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 11-2017
Zdravím, už jsem vyzkoušel RJ, ArrivaExpres a teď bych rád vyzkoušel i Flix akorát mám menší obavy, jestli by to dopadlo dobře. Znalí, mám na vás pár otázek ohledně kupování/rezervace lístků. Na stránkách FlixBusu se dvakrát neorientuji, tak se ptám, jde rezervovat přes net i přesnou sedačku, jak to jde u RJ i ArrivaExpresu, nebo prostě na mě může vyjít i místo na druhé straně busu od spolucestujícího? A jak to chodí, když místo Flixu (místo zeleneho busu, např UMBRELLA) jede partnerská společnost PolskiBus? Bude tam česky mluvící perzonál (spoj Ostrava - Vídeň)? A jak bych měl případně po vlezu do busu postupovat, bude chtít někdo vidět vytisknutý lístek? Předem díky [happy]


OSC 27-22

* 2002 † 2017

Pátek, 27. dubna 2018 - 10:29:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 273
Registrován: 3-2011
Tomáši,
přesnou sedačku i Flixu rezervovat nejde. Tu kterou si po nástupu zabereš, je tvoje. Jak píšeš, je pak nepříjemné, když se spolucestujícím sedíte jinde. často se však stává, že během cesty lidé vystupují/přistupují, takže se pak nějaké dvojsedadlo uvolní.

Pokud pojede Polskibus český personál bych neočekával.

A jak je to s lístek púřesně nevím. Mám zkušenosti z Flixu i Polskibusu, avšak ještě když fungoval jako samostatná společnost. V té době měl Polski bus tištěn=é jízdenky, ze kterého oni vyčetli něšjaký kód, který pak porovnávali se seznamem cestujících. Nicméně teĎ po integraci bych očekával, že přejde na standard Flixu, kde stačí pouze QR kód v mobilu.
Pátek, 27. dubna 2018 - 18:40:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1252
Registrován: 1-2009
Tomáši, většina cestujících jede na ten QR kód v mobilu. Kdo nemá chytrý telefon (jako já), tak buďto u řidiče (což je asi o dost dražší), nebo si to koupí v předprodeji, což jsou u nás v Plzni většinou cestovky, na stránkách flixbusu je seznam míst, kde si lze jízdenky koupit. Nebo na Florenci za přepážkou. Slečně řeknu jméno a ta mi vytiskne jízdenku velikosti A4.
Sobota, 28. dubna 2018 - 21:10:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 11-2017
Děkuji Vám, určitě zkusím, podle toho, co píšete, tak to bude zajímavý [happy]


OSC 27-22

* 2002 † 2017

Středa, 02. května 2018 - 20:03:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 11-2017
Začíná jít opravdu do tuhého: FlixBus celoplošně stáhl nejnižší kontingent jízdenek na vnitrostátních linkách na 29 Kč. Výjimku netvoří ani linka Praha–Brna. Při využití 30% slevového kupónu z aplikace Cool Ticket se dostáváme na částku 20,3 Kč.

(Příspěvek byl editován uživatelem xxxyyy.)
Středa, 02. května 2018 - 20:10:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 3-2011
To je určitě nákladově odpovídající cena :D
Středa, 02. května 2018 - 21:48:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 12-2017
Tak hlavně je ta cena dlouhodobě udržitelná nebo jak to říkali. A pokud chcete ještě více ušetřit, tak si můžete kliknutím na reklamu na Facebooku vygenerovat poukaz na 50 Kč [happy]

Jinak jízdenek za 29 Kč jsem si všimnul už v neděli večer, takže o ně asi moc velký zájem není..
Středa, 02. května 2018 - 22:38:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 91
Registrován: 11-2017
Tak ke mně se zatím reklama bohužel nedostavila.

Jinak jízdenek za 29 Kč jsem si všimnul už v neděli večer, takže o ně asi moc velký zájem není..
To nemusí být pravda. FlixBus je nabízí dopředu a jsou pouze pro první tři nejrychlejší cestující ve vybraném spoji.
Čtvrtek, 03. května 2018 - 08:42:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 1-2009
Tak jízdenky za 29,- Kč se občas objevují v rámci reklamy.
Chodí mi to celkem pravidelně na mail.
Je pravda, že akce je hodně časově omezená 😀
Jinak na KV je cena relativně ustálená na 79,-/99,- u okénka nebo eShop.
U řidiče vždy 139,-kc
Takže mi to opravdu přijde jako klasický letenkovy systém