Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Pardubicích » Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 04. 05. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 04. 05. 2018

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 15. března 2018 - 15:16:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3775
Registrován: 5-2003
Co se týče jízdních řádů – mě osobně přijde hodně hodně nešťastné to současné členění „sloupců“ na pracovní dny v době školního roku a prázdniny v době školního roku.

Tak on je vůbec nešťastný ten nesmysl s dvěma kategoriemi prázdnin, úplně nejlepší by bylo, kdyby se to podařilo odbourat a všechny prázdniny by mohly být v jednom sloupci. Byť chápu, že hlavní problém jsou asi peníze, pokud by se tím pádem muselo jezdit v intervalu 12 minut ve špičce celé léto. Jestli by pak nebylo lepší dát prázdninový interval (15) jen na letní prázdniny a Vánoce a ostatní prázdniny buď ignorovat nebo se smířit s tím, že se o pár dalších dnech těch 15 minut ve špičce zkousne.

Podobná tragédie je to víkendové sedlo. To už by opravdu bylo lepší jezdit o víkendu po celý den po 30 minutách, než aby cestující věštil z kávové sedliny, jestli to pět minut po jedné jezdí ještě po 30 nebo už po 20... Popravdě si myslím, že by se interval 30 minut o víkendu zkousl bez problémů, pokud by se doplnil třeba dvěma páteřními linkami, které by jezdily po 15 minutách a potkávaly se u AFI, takže v podstatných směrech by bylo možné se dostat možná ještě líp než teď. Tedy např. 13 a 7 po 15 minutách (13 půlka spojů jen na Sluneční), zbytek po 30 (s tím, že kromě 4 a 27 by o víkendu nemusela jezdit ani 33 a možná ani 11).

Jak mám DPMP rád a myslím si, že dělá spoustu věcí dobře, tak bohužel linkové vedení a tvorba JŘ mezi ta pozitiva zrovna nepatří a tyhle velké prázdniny, malé prázdniny a víkendová sedla jsou strašný balkán... V linkovém vedení a jízdních řádech se za posledních 10 let odehrály v podstatě dvě pozitivní věci: zrušení linky 21 a teď zavedení 10min intervalu na 2.[sad]


Přeplněnost linky 13, tak je vidět že se nová linka osvědčila. Nákup kloubových trolejbusů nepřipadá v úvahu, před lety jsem slyšel, že Pardubice mají malé rozměry křižovatek, kde by blbě se pohybovali kloubové trolejbhsy, proto Pardubice jediné z větších měst kde nejezdí kloubové trolejbusy. Taky by to chtělo zahustit interval linky 13 by se mohl zkrátit např ve špičce na 8 min. A koupit více 15 metrovych trolejbusů.

Taky mi okometricky přišlo, že využití je lepší než předtím u 6, což je asi dobře, ale otázka je, co teď s tím. "Postavil si trolejbusovou trať a oni mu tam jezdili lidi..."[lol]
Kdybych měl zhodnotit jednotlivé změny 3/18, tak bych to shrnul nějak takhle:

linka 2:
Zkrácení intervalu na 10 minut je jednoznačně pozitivum a v Polabinách se dají prokládat linky ve všech časových obdobích. Hrozné je pak zase to, co tam vzniklo za poznámkový aparát, který spoj kam jede... i když tady chápu, že u spojů do průmyslové zóny to moc jinak nejde a jsou tady jiné priority než "uhlazený" JŘ. I když tu náhodnou směs časů, co tam vznikla večer, to podle mě omluvit nemůže, to vážně není možné mít od 20h pravidelný a stejný 30min. interval?

linka 6:
Převedení linky 6 do Rosic mi taky přišlo spíš jako pozitivní, i když pod zpravidelněním jízdního řádu bych si opravdu představoval to, že v Rosicích opravdu vznikne interval 20/30/40-60, ale zejména v některých obdobích (okraje špičky, prázdniny, večery atp.) je to zase rozházené trochu náhodně. Nevím, jestli je to dané oběhy (to fakt netuším, jestli se ukončením na Slunčení reálně ušetří jen kilometry nebo i nějaké pořadí).
Co je negativum, je to, že ze zastávky Sluneční směr centrum takhle zmizela 1/4 spojů, což pak taky přispívá k přetěžování 13.

linka 9:
Když jsem tady poprvé četl "9 jen na nádraží", tak jsem si naivně myslel, že se tím myslí nádraží v Rosicích... tak nic, no... je otázka, jestli má u 9 v téhle podobě vůbec smysl, aby jezdila až k nádraží, když v úseku centrum-nádraží toho jezdí mraky. Jiná věc je asi nemožnost jiného rozumného ukončení (přes Tř. Míru jako 4? Závodu míru?).

linka 13:
Jestli by si nějaká linka zasloužila "páteřní" intervaly, tak je to nepochybně 13 (viz nápad s 15min. intervalem o víkendu výše).
Hlavním negativem je podle mě "nutnost" tahat lidi z Ohrazenic do centra oklikou přes Polabiny (které generují samy o sobě lidí dost) a nádraží, když přes Stavařov bych byl v centru podstatně rychleji (a pořád rychleji, i kdybych jel v Polabinách přes točnu) - 13 jede z Ohrazenice, škola do centra 14 minut, 17 jede 8 minut! Byť tady samozřejmě chápu, že se nikomu nechtělo pouštět se do nějakých složitějších drátovacích akcí, pokud se má kruháč v Trnové rekonstruovat. Nicméně až rekonstrukce proběhne, chtělo by to umožnit odbočení Ohrazenice<->Poděbradská a Globus<->Trnová a potom:
13: UMA - Globus - Sluneční - ... - Dubina; a do Ohrazenic vést linku ze Stavařova. Současně se víc pohrabat ve "svazku" linek 4/7/11/33 tak, aby linka do Ohrazenic jezdila ve standardním intervalu 10/15/20/30. Jestli už by taková linka "půlila" 3 na Hradecké nebo saoučasně doplnila chybějící slušnou obsluhu Kosmonautů, kde je teď možné jet buď 2 oklikou nebo 4 v intervalu sobího spřežení, to může být zatím otevřené).

linka 27: 27 jsem od změn zatím neměl moc čas pozorovat, dřív byl zázrak vidět v ní 5 lidí, tak nevím, co s tím udělalo zkrácení intervalu. Taky by mi přišlo smysluplnější, kdyby se na Dukle končilo nějak normálně a ne objezdem (tedy asi jet buď jako 5 nebo jako 7). Ideální by pak bylo, aby už u Třídy Míru uplynula ta doba udržitelnosti, jestli tam nějaká je a mohlo se jezdit přes Sukovu, protože nikdo není zvědavý na pár náhodně jezdících spojů, které navíc ještě stojí někde za rohem. Kromě toho to, že teď poslední dva spoje jezdí Sukovou, tak to je zase ČSAD venkovský styl, kde každý spoj jede jinou trasou, aby se substrát nenudil.
Jediná linka, která by měla na Třídě Míru smysl, by byla 11, která by se tak dostala do stejných zastávek jako 3/4/7 směr Stavařov. 27 je jen takové hoblování drátů, aby se neřeklo...

linka 12/28: Zkrácení o víkendu mi přijde spíš jako praktický nápad, bez něj bychom zase došli jedině k tomu, že tu trať vlastně ani nemělo smysl stavět. Ale je mi jasné, že to v praxi dopadne tak, že se náhodně určená polovina 12/28 protáhne o víkendu zpátky do centra, aby se vyhovělo stěžovatelům, a výsledek bude ještě horší, než teď.
Nestačilo by případně k umlčení stížností to, že by se uznávaly jako bezplatný přestup 2/12/28 i papírové lístky? Případně prohlásit současné lístky o víkendu za přestupní?
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Čtvrtek, 15. března 2018 - 21:01:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 11-2009
Honzin111: nebylo by to lepší udělat jako v Praze, kde před extra obdobími (prázdniny, jakékoli) se jízdní řády na zastávkách prostě vymění (s tím, že prázdninové jsou navíc na zeleném podkladu).
jitachru
Čtvrtek, 15. března 2018 - 23:59:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 716
Registrován: 3-2017
218: spíše jestli by nebyly lepší tabulkové jízdní řády, jako u vlaků, kde je u každého spoje dána poznámka (10-79) a k ní vysvětlení, kdy spoj jede a kdy ne, viz třeba
application/pdfzde
k016.pdf (101.4 k)
, kde je viditelně poznat kdy vlak jede a kdy ne. Jen by byl problém, jak by se to u takových linek 6 a 13 vlezlo na vývěsku na zastávce, ale na DPMP stránkách by to šlo nebo ne?
Přestup u papírových jízdenek neplatí
Trolleybus
Pátek, 16. března 2018 - 00:20:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2886
Registrován: 5-2002
Já jenom doufám, že když to tady HQ a případně i další zodpovědné osoby čtou, berou diskuzi na K-repu jen jako zdroj humoru a nikoli inspiraci pro změny v pardubické MHD.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Jízdní neřád
Pátek, 16. března 2018 - 07:21:09  
Neregistrovaný host
77.236.207.16
Jen mě nepřestane překvapovat, že dopravní odborníci vylezou ze svých děr vždycky až s křížkem po funuse a řeknou, jak to mělo být správně... Ono i jinde je to podobně plodné. Pokud MHD nejede jako taxík, tak to v DPMP zkurvili. Práce pro takové lidi je pak skutečnou radostí [bomba]
Pátek, 16. března 2018 - 15:29:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 873
Registrován: 6-2008
Mám dotaz týkající se víkendového přestupu u linek 2/12/28. Jaký je plánovaný dojezd objednaných parciálních trolejbusů?
Pátek, 16. března 2018 - 16:44:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 412
Registrován: 1-2014
Naše 26Tr s baterkami mají udávaný dojezd 12km a to včetně topení na max a klimatizace.
HUMORTVORBA
Pátek, 16. března 2018 - 17:33:56  
Neregistrovaný host
Nemělo by to být nejjednodušší, jak pro zákazníky (cestující), tak pro zamėstnance? [andel]
jitachru
Sobota, 17. března 2018 - 11:59:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 718
Registrován: 3-2017
Jak dlouho vlastně byl obyvatelům změnami postižených lokalit před změnou předložen návrh JŘ? A jak dlouho před změnou se uzavírají připomínky cestujících k návrhu? Nebo jak to u vás funguje vlastně?

Jiří - co znamená dojezd 12 km? Ze ten den může trolejbus jet až 12 km mimo trať?
Sobota, 17. března 2018 - 13:24:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 413
Registrován: 1-2014
V podstatě ano. Akorát do toho počítám úseky nejen mimo trať ale třeba i pod vyplým vedením.
Sobota, 17. března 2018 - 17:40:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 383
Registrován: 4-2013
Včera jsem si byl vyzkoušet nový systém na okrajích Pardubic. Velký přínos si myslím je vedení linky 13 do Ohrazenic, jde si lidé na novinku rychle zvykly a jezdí to celkem využité. Projel jsem si i 6 do Rosic je taky celkem využitá. Ale je vidět že tato trat od nádražÍ přes Polabiny do Ohrazenic byla potřeba jako sůl. A řekl bych že 13tkou od nádraží ke Globusu je to blíže než trojkou

A také jsem si projel dvojku k zámečku, tam jsme dojeli 2lidé . Což jsem myslel že to bude využité víc ale alespon něco.
Kuba_j
Sobota, 17. března 2018 - 18:18:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4324
Registrován: 8-2005
jitachru: dojezd 12 km... po sundání sběračů dojede na baterie bez potřeby trolejového vedení 12 km, po té se musí opět napojit na trolejové vedení a se baterie dobijí.
Sobota, 17. března 2018 - 21:21:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3155
Registrován: 12-2005
Dnes jsem jel 6 a překvapilo mě, že ten vůz pak jede ještě kolo na lince 7. Toto také dříve nebylo, ale zde to chápu, že vyplňuje svačinu na lince 7.
Trolleybus
Sobota, 17. března 2018 - 21:42:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2888
Registrován: 5-2002
švarc: Je to tak, na lince 7 od prosincové změny JŘ o víkendech zmizely dvě hodinové mezery (mezi 10. a 11. a mezi 18. a 19. hodinou). Dříve byly svačiny řešeny tak, že jeden spoj prostě nejel, teď odpočívajícího řidiče nahradí bus z jiného kurzu.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Petr_k
Sobota, 17. března 2018 - 22:49:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12292
Registrován: 4-2003
...čímž je zaděláno na další kolo hloupých dotazů, proč na trolejbusové lince jede autobus. Prostý opčan nepochopí, že alternativou k nasazení autobusu je nic a díra v JŘ [biggrin]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Trolleybus
Neděle, 18. března 2018 - 00:49:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2889
Registrován: 5-2002
IMHO je prostý občan spokojený, že něco jede, a je mu víceméně jedno, jestli to má na střeše tykadla, anebo vzadu hučí diesel. Toliko šotouši mají důvod lamentovat, že to s pardubickými trolejbusy nevypadá dobře, jelikož se na jejich linkách objevují autobusy (tohle se před lety objevilo na jednom obskurním šotowebu nedlouho poté, co se na první trolejbusové lince místo díry v intervalu objevil na jedno kolo autobus, tuším to tenkrát byla linka 2). [happy]
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Neděle, 18. března 2018 - 09:41:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3490
Registrován: 1-2005
Nad trolejbusy v Pardubicích se stahují mračna, protože kdy jindy je vhodnější chvíle na ukončení provozu než krátce po otevření nových tratí... [crazy][lol]
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
PCE
Neděle, 18. března 2018 - 13:46:04  
Neregistrovaný host
Z jakého důvodu byla zrušena linka 21??
jitachru
Neděle, 18. března 2018 - 16:20:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 719
Registrován: 3-2017
Kuba: 12 km? Tak to se snad ani nevyplatí kupovat za tolik peněz, tím zajedete tak 4x do Mikulovic a šlus.
PCE: z důvodu nevyužití a nerentability.
Vždyť z pohledu cestujícího je jedno, jestli to má klacky nebo nemá. Vyplatí se vůbec provoz linky 7 mimo kladiva?
Neděle, 18. března 2018 - 16:47:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3491
Registrován: 1-2005
Nabíjí se to z troleje, takže to není 12 km za směnu, ale 12 km na jeden dobíjecí cyklus [vypravci]
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Pondělí, 19. března 2018 - 15:26:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 696
Registrován: 6-2005
Ty trolejbusy s baterií by se hodily třeba pro obsluhu Doubravice (prodloužení linky č. 33) a asi se najdou i další příklady.
Trance 4 ever[pozor] www.mixcloud.com/LubosNovak[blesk]



Pondělí, 19. března 2018 - 17:32:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 876
Registrován: 12-2007
PCE: protože totální vozič vzduchu. Navíc nesystémová linka v hodinovém taktu. Ušetřil se jeden Tbus a spousta km.
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Pondělí, 19. března 2018 - 18:07:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 475
Registrován: 2-2011
Tak 340 zase zpátky ve hře!
Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
Pondělí, 19. března 2018 - 21:35:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9377
Registrován: 5-2002
V pdf zde http://www.pshzd.cz/2018/velikonoce2018.pdf

Čtvrtek, 29. března 2018 - 13:30:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3510
Registrován: 11-2008
Když jedu ráno ( z Polabin na nádraží ) na denní šichtu, tak často stíhám trolejbus linku 2. Při první jízdě po změnách, jsem se lekl, že jsem omylem nastoupil do "svozového busu". Docela našlapaný a samý "agenturní zaměstnanci". První dojem, že jsem se ocitl ve Vietnamu, nebo Číně ......[lol][rofl][andel] A z nádraží dál se to naplní ještě více. .......
pan KarosáK
Pondělí, 02. dubna 2018 - 20:41:11  
Neregistrovaný host
Děkuji všem aktérům i zajícům za příjemné velikonoční svezení a pohodovou atmosféru na palubě. Zvláště vypečený byl zajíc s knírem a zvláště sympatická mi byla bílá zaječice :-P Zvlášť potěšen jsem byl strojem 14Tr, kterých se víkendovému návštěvníkovi už po republice moc nedostává. Jen ta Rába tolik nezpívala a výzbroj tolik nekňourala, ale přesto to bylo retro jak sviňa. Díky i za zdejší odkaz, jinak bych se o tom asi nedozvěděl. Díky všem a račte se přijet povozit naší retrolinkou 23.
Pondělí, 09. dubna 2018 - 09:51:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 2-2014
Neví někdo jak to vypadá s VŘ na nový odbavovací systém? [happy]
Úterý, 10. dubna 2018 - 20:44:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 418
Registrován: 1-2014
Dneska dopoledne u Nádraží stála 407 s poškozeným zpětným zrcátkem a motali se kolem ní policisté.
Středa, 11. dubna 2018 - 17:25:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9385
Registrován: 5-2002
Kdyby snad náhodou...

Středa, 11. dubna 2018 - 20:28:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 948
Registrován: 10-2002
Mám dotaz kde to bylo focené? Odhaduji na nějaký odklon při rekonstrukci S.K.Neumanna.

A přidám pár dalších obrázků z té doby (2002 - 2003).



Trolleybus
Středa, 11. dubna 2018 - 20:51:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2898
Registrován: 5-2002
Syrda:
"Mám dotaz kde to bylo focené? Odhaduji na nějaký odklon při rekonstrukci S.K.Neumanna. "
Fotka je z ulice Na Spravedlnosti: https://mapy.cz/s/2xEqr
Důvod odklonu je správně - rekonstrukce ulice S.K.N. Dohledat se to dá u kolegy JR v přehledu: http://trolejbus.cz/pce8/Pce_abus_kal.pdf
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Středa, 11. dubna 2018 - 23:23:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 419
Registrován: 1-2014
Vidím správně, že dříve jezdila linka 32, u které předpokládám, že byla podobná jak dnešní 33.
Trolleybus
Středa, 11. dubna 2018 - 23:37:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2900
Registrován: 5-2002
Linka 32: Pardubičky - třída Míru - nádraží - Bělehradská - Polabiny točna - UMA - Bohdaneč. V provozu od 4. 8. do 25. 9. 2003. Linka nahrazovala zrušené linky 2, 3 a 4.
Podrobnější info: http://trolejbus.cz/pce8/Pce_tbus_kal.pdf
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Čtvrtek, 12. dubna 2018 - 13:36:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9386
Registrován: 5-2002
Linka 32 obrazem

Čtvrtek, 12. dubna 2018 - 13:39:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9387
Registrován: 5-2002
A nová reklama na 323

Emesko
Čtvrtek, 12. dubna 2018 - 21:32:18  
Neregistrovaný host
Chci se zeptat, jaká byla trať linky 32 a odkdy dokdy jezdila?
Čtvrtek, 12. dubna 2018 - 21:56:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 420
Registrován: 1-2014
Jak přidal Trolleybus ten odkaz, tak v něm všechno je.
Neděle, 15. dubna 2018 - 21:10:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 461
Registrován: 11-2006
Pěkný nový jízdenkový automat před AFI. Dodávám - konečně. Stále jsem nechápal, jak je možné, že na tak velkém přestupním dopravním uzlu byl až doteď jen jeden automat na jízdenky a to před ČSOB.
Trolleybus
Neděle, 15. dubna 2018 - 21:23:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2901
Registrován: 5-2002
Na tomhle místě je automat už pěknou řadu let, i ten předcházející uměl dobíjet peněženku na PaK. Taky to kolikrát byla jediná záchrana, když ten pekelný stroj na druhé straně nefungoval.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Pondělí, 16. dubna 2018 - 08:23:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 462
Registrován: 11-2006
Trolleybus: Aha, tak to jsem si neuvědomil, že tam jízdenkový automat byl. Omlouvám se tedy za svou kritiku, chyba je na mé straně, beru svou kritiku zpět a zůstává jen při té chvále a poděkování za nový inteligentní jízdenkový automat.
Pondělí, 16. dubna 2018 - 08:29:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9388
Registrován: 5-2002
Honzin111:
"Pěkný nový jízdenkový automat před AFI. Dodávám - konečně. Stále jsem nechápal, jak je možné, že na tak velkém přestupním dopravním uzlu byl až doteď jen jeden automat na jízdenky a to před ČSOB.
"
Musím podpořit kolegu, opravdu na Masarykáči byly automaty na obou stranách už dávno, dokonce mám dojem že už v době Meron na 1Kč [happy]. Vlastní fotku jsem nenašel, tak aspoň streetview z roku 2009.


EDIT, než jsem to napsal, tak už Honzin reagoval. Snad ale nevadí že to tady nechám.
Pondělí, 16. dubna 2018 - 09:31:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5530
Registrován: 6-2005
Na straně k nádraží byla snad i 2 tarifová Merona, kdysi jsem ji tam očumoval.
Makrelu neumeješ.
Pondělí, 16. dubna 2018 - 17:01:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 9-2011
A taky na platební karty. No hurá. 21.století konečně dorazilo i k nám do Pardubic. [proud]
Pondělí, 16. dubna 2018 - 19:11:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 5-2009
Nikdy by mě nenapadlo, že tak hroznou fotku tady postnu, ale tady je ten původní automat - shodou okolností také foto z roku 2009:

Nějaké foto z víkendu:



A na závěr bych měl dotaz. Všiml jsem si dvojice sloupů TV u nadjezdu přes zdejší vlečku na trati k Zámečku. Vzpomínám si dobře, že tu v minulosti byly sloupy osazeny v předstihu? To se nesměly nyní použít, či proč se postavily hned vedle další? Díky za odpověď.
Pondělí, 16. dubna 2018 - 22:27:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 463
Registrován: 11-2006
Tdave: Ty původní sloupy nemohly být použity, protože jsou jen jakási Potěmkinova vesnice. Jinými slovy, když se opravoval nadjezd nad vlečkou u Foxconnu, tak se zde postavily sloupy, které působí dojmem, že jsou určeny pro trolejové vedení, ve skutečnosti by trolejové vedení neudržely...
Neděle, 22. dubna 2018 - 16:16:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 5-2009
Díky za odpověď ohledně sloupořadí u Foxconnu a zároveň díky za zveřejnění šotoservisu "čtrnáctek", který proběhl na fb stránkách Trolejbus.cz na čtvrtek a pátek:[fotic]


Ještě nějaké "jednadvacítky"

A ještě dvě momentky z trati do Lázní Bohdaneč
Středa, 25. dubna 2018 - 18:46:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3534
Registrován: 11-2008
Malý dotaz: Na Bělehradský ulici mezi kruhákem u Kauflandu a restaurací Fregata je na stožáru trolejbusového vedení kamera. Je namířená směrem ke kruháku. Ví někdo komu patří ? DPMP, nebo MP ? Používá vůbec DPMP nějaké kamery k monitorování provozu ?
Středa, 25. dubna 2018 - 18:57:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 422
Registrován: 1-2014
DPMP využívá kamery MP, teda alespoň co nám před rokem řekli.
Čtvrtek, 26. dubna 2018 - 15:58:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 591
Registrován: 4-2009
Pár [fotic] 14tr z poslední doby


!!! Garáž Klíčov !!! [vypravci]
Čtvrtek, 26. dubna 2018 - 18:33:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9394
Registrován: 5-2002
Kamery patří městu, na dispečinku na ně ale vidíme i my.
Čtvrtek, 26. dubna 2018 - 19:49:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3540
Registrován: 11-2008
A je z ní vidět i na ten kruhák u Kauflandu ? Včera navečer na něm zase trénoval "školu smyku" jeden machýrek. Tentokrát ani nečekal až bude kruhák prázdný. Vždy to 2 - 3 krát zopakuje. Někdy se jich sejde více, davají si sraz na parkovišti u Kaufladu a po "poradě" vyrazí. Moc bych za to nedal, že si to i natáčí na video ......Ale asi je to "kamarád" MP, nebo ta je slepá a dělá, že nic nevidí ......[happy][lol]
Čtvrtek, 26. dubna 2018 - 23:02:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 423
Registrován: 1-2014
Jednoho takového jsem tam viděl i u úterý.
385
Čtvrtek, 03. května 2018 - 15:12:02  
Neregistrovaný host
Dnes jsem odjela do Brna jako dárkyně orgánů [vypravci]
Čtvrtek, 03. května 2018 - 15:20:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 477
Registrován: 2-2011
Nemá tu nějaká dobrá duše náhodou jízdní řád autobusové linky 9 před změnou trasování? Hodilo by se mi to bakalářské práce jen jako malé porovnání.
Děkuji za odpověď.
Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
Čtvrtek, 03. května 2018 - 17:58:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9396
Registrován: 5-2002
Mám po ruce devítku z doby výstavby terminálu, takže tam chybí Hlavní nádraží.
application/pdf
9.pdf (539.9 k)

Kuba_j
Čtvrtek, 03. května 2018 - 19:51:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4344
Registrován: 8-2005
Sominus: jestli nevadí "meziměstský" styl JŘ, tak...
application/pdf
655009_171210_205441.pdf (161.2 k)

Trolleybus
Čtvrtek, 03. května 2018 - 21:10:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2907
Registrován: 5-2002
Račte si vybrat, kolego. Nejspíš někde mám i starší JŘ, jenže fakt netuším, na kterém externím disku nebo ve kterém cloudu jsou pohozeny. [happy]
application/pdf
9_20110626.pdf (485.5 k)
application/pdf
9_20120610.pdf (492.7 k)
application/pdf
9_20120901.pdf (492.7 k)
application/pdf
9_20140302.pdf (970.8 k)
application/pdf
9_20140630.pdf (660.8 k)
application/pdf
9_20140831.pdf (660.8 k)
application/pdf
9_20141214.pdf (550.1 k)
application/pdf
9_20160701.pdf (636.8 k)
application/pdf
9_20170627.pdf (638.4 k)
application/pdf
9_20171210.pdf (638.4 k)

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Čtvrtek, 03. května 2018 - 21:46:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 425
Registrován: 1-2014
Tmu se říká samoobsluha.
Čtvrtek, 03. května 2018 - 22:32:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 478
Registrován: 2-2011
Děkuji :-)
Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
Pátek, 04. května 2018 - 19:15:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4361
Registrován: 8-2002
Mohu poprosit o šotoservis na pondělí? Předem děkuji.