Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Moravskoslezském kraji » Archiv diskuse Doprava v Moravskoslezském kraji do 19. 04. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Moravskoslezském kraji do 19. 04. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 26. února 2018 - 21:40:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6878
Registrován: 2-2006
Změny jízdních řádů autobusové dopravy - březen 2018
Úterý, 27. února 2018 - 12:36:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1984
Registrován: 1-2005
Autobus vjel na přejezd na červenou, málem ho smetl vlak.
"MHD zdarma" ve Frýdku-Místku ... a okolí.
Úterý, 27. února 2018 - 13:27:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 1-2017
Áááá, ku*va prestižní zaměstnanci, ku*va prestižního dopravce, ku*va protěžovaného krajem ... normálka, +- 20 minut od JŘ žádná míra, že nepřijede autobus vůbec, taky normální, že se ku*va prestižní dotované SORobusky rozpadávají cestujícím nad hlavami je taky ku*va normální ... a navíc, je tam to podstatné slůvko MÁLEM, MÁLEM ho smetl vlak ... málem se v této ku*va prestižní firmičce nikdy neřešilo. Tady se vždycky řeší až je z autobusu popel, nebo je vejpůl, jak se nám to mohlo jenom stát a všichni nesmírně udivení ... další zcela normální věc. [ko]

Když už to tédle ku*va prestižní firmičce někdo začne hezky účtovat a vyvozovat z těch všech kixů a excesů finanční odpovědnost ...?
No, nejspíš nikdy ... vždyť ji tady máme na doživotí, stačí ... ale vždyť to sem přeci nepatří, to se tady dozajisté neděje. [smrt]

Pár propuštěných, pár [smrt], [satan] to vem, MY jedem dál ... 3 [smrt] [smrt] [smrt] forever[pozor] [kladivo]
Úterý, 27. února 2018 - 15:15:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 743
Registrován: 2-2017
Často jezdím s ČSAD Havířov na příměstských linkách a tam jsem spokojen. Napřed se už nejezdí. Ten tvůj příspěvek je fakt dělo, něco tak debilně napsaného jsem už dlouho neviděl.

Pokud fungovalo světelné zabezpečení přejezdu ve směru jízdy autobusu, tak to je samozřejmě chyba řidiče.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Úterý, 27. února 2018 - 17:12:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 1-2017
Jaké pokud? Tys to snad na tom videu neviděl?
Pokud by nesvítila byť jedna žárovčička a přejezd byl nečinný, musela by tam být značka, nebo člověk, jak prosté.

Vidíš, asi lepší oddíl, já se tomudle zelenému cirkusu s kolečky snažím maximálně vyhýbat. Zážitek z minulého týdne, kdy na paní asi 3 sedačky přede mnou cestou vypadlo z obložení 5 šroubků a následně jí před vystoupením přistál na hlavně celý plastový kryt obložení jen tak nezapomenu ... a na řidiče kličkujícího po dálnici jako zajíc s trojkou v žíle také ne. A to nechávám stranou příjezd na vystoupivší zastávku s 13ti minutovým předstihem. Prostě 3ČSAD[pozor]

O čistotě některých vozů ani nemluvě, vrstva prachu na oknech, zavazadlových koších a jinde snad ještě z Libchav / Mýta a čisté fleky jen kde se lidi opírají. Obložení zblité kdo ví od čeho ... 3 [cunik] [cunik] [cunik] To i 15 let stará Karosa soukromníka na výluce byla čistější!!


... něco tak debilně napsaného jsem už dlouho neviděl.
Pravda některým lidem smrdí, něco s tím ale udělat pak ještě více.
Raději vše zapírat a mediálně se honosit leda 5ti Scaniema na 15 Urbanwayů a pár SORek. Ale nelze nesouhlasit.


U mě co cesta, to problém ... [ko] Pokud to jde, tak snad raději pěšky ...


Mimochodem, už si nasbíral dostatek prostředků na záchranu té 15 Tr, nebo na stavbu repliky B 741? Další perly jsem v poslední době raději už nečetl ...
Úterý, 27. února 2018 - 18:11:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 11-2017
DeadFish:
"O čistotě některých vozů ani nemluvě, vrstva prachu na oknech, zavazadlových koších a jinde snad ještě z Libchav / Mýta a čisté fleky jen kde se lidi opírají. Obložení zblité kdo ví od čeho ... 3 [cunik] [cunik] [cunik] To i 15 let stará Karosa soukromníka na výluce byla čistější!! "

S tou čistotou je to všude stejné, nánosy prachu, oknama nejde vidět skrs. Ale nejvíce mě zaráží údržba u jistého nejmenovaného dopravce. Na téměř novém autobusu 1TB 5159 je už přes rok uvolněný kus plastu na stropě, za celou tuto dobu nebyl nikdo schopný to přilepit. Za jízdy to klepe, práská ...(možná už si někdo čas našel, už jsem tím nejel asi 4 měsíce). Ti dva řidiči, kteří tím jezdí, na to se*ou a na garážích nemá nikdo čas se tím zabývat, protože řeší nejvyšší stupně údržby autobusů (to, když už bus nejede). A takových případů je všude až, až [ko] .... např. 3T2 8704 na jaře letos ...
NEJLEPŠÍ STROJ NA SVĚTĚ !

OSC 27-22

* 2002 † 2017

Úterý, 27. února 2018 - 19:10:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 1-2017
Jiná verze článku, ze které si dovolím ocitovat jednu nesmírně zajímavou pasáž :
Ředitel osobní přepravy 3ČSAD Jakub Vyvial řekl, že ho řidičovo počínání mrzí. Odmítl však, že by byli ohroženi cestující autobusu. „Bylo to v okamžiku, kdy řidič přejížděl z garáže na stanoviště, takže autobus byl prázdný. To samozřejmě řidiče neomlouvá,“ uvedl Vyvial s tím, že nyní budou netrpělivě čekat na závěry policejního prověřování.

Jak uvedl, řidič není ani nováčkem, ani mazákem s několika desítkami let zkušeností. „Něco mezi tím. Nikdy neměl problém nebo nějaké provinění. Už jsme s ním mluvili, lituje toho, co udělal, červená světla prý přehlédl,“ přiblížil Vyvial. Firma se nyní chce se řidičem domluvit, aby si vzal dovolenou nebo dělal jiné činnosti a počká na závěry policejního vyšetřování. „Pokud přijde o řidičský průkaz, tak není co řešit,“ dodal Vyvial.


Pan Vyvial je svými vyjádřeními zcela známý, ovšem odmítnout potenciální přímou smrt strojvedoucího, případně zranění některého z uváděných až STO cestujících, kdyby ten lehký motorák vyletěl a vzal tam něco sebou je až typicky 3ČSAD úsměvné. Názorná ukázka výše mnou psaného, MY a po nás potopa. [crazy]


Vskutku je to pořád debilně napsáno ...?
Petr_k
Úterý, 27. února 2018 - 19:50:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12276
Registrován: 4-2003
Zkuste si tu první citaci po sobě přečíst ještě jednou. Jestli třeba neděláte chybu ve zvýraznění zvýrazněné pasáže.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Úterý, 27. února 2018 - 21:13:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 1-2017
Zvýrazněno je, jak jsem chtěl. V tom je právě ta povrchnost a sobeckost onoho vyjádření. Náš autobus, v našem autobuse nebyl nikdo zraněn. Co když například strojvedoucí utrpěl šok a následně někde ze stresu v nepozorností něco způsobil, co když se při brždění někdo natloukl, či třeba stál a spadl ... takových co kdyby je spousta ... jak se k takové věci může dotyčný vyjádřit? Zajímalo ho to vůbec, nebo to pro něj skončilo u v našem autobuse se nikomu nic nestalo? [crazy] Mě to přijde absurdní ... my, my, my, jenom my ... my jsme z obliga, my nic, jako obvykle, kolem nás to jenom prošlo ... [ko]

Zlobte se na mě nebo ne, ale to [cunik] za volantem ohrozilo jen samo sebe. Ten strojvedoucí měl za sebou 100 (slovy STO) lidí, vidíte v tom ten nepoměr? [kladivo] Mě by alespoň z lidského hlediska zajímalo, jestli je cajk ... ale ne, v našem autobuse nebyli ohrožení žádní cestující. Na manipulačním přejezdu. Hmm ... [crazy]
Úterý, 27. února 2018 - 21:28:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 746
Registrován: 2-2017
DeadFish:
"Pravda některým lidem smrdí, něco s tím ale udělat pak ještě více."
Odpoledne jsem narážel na způsob, jakým kritizuješ 3ČSAD. Chceš snad říct, kdyby ten řidič jezdil u Arrivy, tak na ten přejezd nevjede? Asi jezdím s jiným 3ČSAD, fakt nechápu, odkud máš ty informace o jejich ne/kvalitě.

DeadFish:
"co když se při brždění někdo natloukl"
Vlak asi brzdí se zrychlením (zpomalením) 10 m/s2. Jinak nevím, jak to chápat.

DeadFish:
"Mě to přijde absurdní"
Uděláš lépe, když si zopakuješ pravopis. Pak zjistíš, že správně je MNĚ, protože to je ve třetím pádě. Může být i MI, ale nesmí to být jako první slovo ve větě.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pajzák
Úterý, 27. února 2018 - 21:37:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 6-2015
A co kdyz to video videl psychicky labilni jedinec a zitra vystrili materskou skolku? Sofer je blb, o tom zadna, a je jedno, jestli signalizace fungovala, nebo ne. Přijde o papíry, chechtaky i praci, trest myslim dostatecny. Hledat v tomto pochybeni systémovou chybu jennesmysl.
Úterý, 27. února 2018 - 22:32:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 1-2017
Video zveřejnil někdo jiný, něž kdo onu situaci zavil, takže asi tak ... ale ne, jasně, vyhnal jsem to ad absurdum, jen jsem narážel na to, že těch excesů je tady za poslední měsíce / roky více než požehnaně a zodpovědná osoba tady neustále dělá tydle trapné tanečky že jich se to netýká, oni nic ... a nikdo to neřeší. Bych se klidně vsadil, že o tom ani nevěděl, dokud ho dneska neoslovila média ... [crazy]

Ty budeš asi jeden z těch, na kterého by mohla směřovat další otázka, dalo by se to brát jako ujetí od nehody? [uhoh] Ano, nedošlo ke střetu, tedy to se domnívám, jestli tam byl ťukanec, šťouch, letmý kontakt už nikdo nezjistíme ... ale řidič svým konáním donutil dalšího razantně změnit rychlost a defacto se neobtěžoval zjistit, jak to na druhé straně dopadlo a rychle si pomáhal pryč. Tím hůř pro něj, to každopádně ... [ko] VŠICHNI víme, že tam ta kamera je, vlaky jezdí pořád stejně, pokud jel od Místku, sjížděl a musel ten vlak vidět vyjíždět z nádraží ... fakt by mě zajímalo, na co myslel. [crazy]


Chceš snad říct, kdyby ten řidič jezdil u Arrivy, tak na ten přejezd nevjede?
Tento konrétní řidič? Asi nejspíš ano, ale u Arrivy, ČSAD Vsetín ani nikoho dalšího se mi to ještě nestalo, což neznamená, že se tak neděje. Tady je to prokazatelně zeleno-bílé na šedém a jak už jsem výše psal, problémy jsou denně, neustále, co jízda, to nějaký exces. Dávno, dávno tady něco podobného psal i jeden dnes již (zřejmě) neaktivní uživatel o Havířově ... možná by to jen chtělo menší čistku ve vedení, za osoby s trochu větším zájmem o dění.

Vlak asi brzdí se ...
To z videa nepoznám, jak prudce brzdil, ale zastavil. Už jsem byl svědkem i události, kdy si paní rozbila nos v kupátku, stála, vlak dojížděl a najednou hodil vidle a stáli jsme, paní letěla, spadla na dveře a z nosu jí tekla krev. Je to zranění? Je ... mimořádná událost, vyšetřování. Vlak se nepohne ani o půl metru. Takové jsou předpisy. Takže pokud měl někdo byť modřinu, měla doprava stát, vlak měl blokovat přejezd, třeba 10 hodin jako nedávno v Ostravě a ČSAD by toto všechno mělo dostat k úhradě.

Uděláš lépe, když si zopakuješ pravopis.
Ano mamy, přýžtje napýžu mjě. [crazy] Došly slova, musíme rejpat? Hodně štěstí ...
Středa, 28. února 2018 - 21:57:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6885
Registrován: 2-2006
Autobusové nádraží Orlová
Čtvrtek, 01. března 2018 - 11:12:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12047
Registrován: 11-2002
DeadFish: dovedete se pod svůj "řev" podepsat, nebo se umíte jen "hrdinně" skrývat za anonymní nick? [crazy]

Aneb klasické nicneříkající plky o tom, že všechno je blbě, co jízda, to exces (až z toho má člověk pocit, že jízda busem 3ČSAD je rizikovější, než let do vesmíru) a jak na howno to ČSAD je. Netvrdím že není, ale Vaše urputná kritika bez relevantních argumentů je na howno úplně stejně.

Šofér udělal blbost a velkou. Potrestání je zde na místě, ne proto, že udělal chybu (to může každý), ale že ji udělal v místech, kde by prostě zejména profík neměl, kde každý ví, jak rizikové místo to je a kde se to obešlo bez následků jen díky obrovskému štěstí (neb to bylo fakt o centimetry).
Čtvrtek, 01. března 2018 - 22:26:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 294
Registrován: 8-2013
Jena: já si myslím, že asi všichni víme, kdo je DeadFish. [proud]
Jejich revírem jsou vesnice, jejich tempo je vražedné, jejich protivníci jsou uživatelé čínských mopedů,skůtrysti a simsoňáci, muži v garážích na nich pracují ve dne v noci, jejich úkolem je dráždit Veřejnou bezpečnost=PIONÝR

*********************** ESMERALDA (2003-2015) ***********************
Čtvrtek, 01. března 2018 - 23:12:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 755
Registrován: 2-2017
Všichni to neví, třeba já. Hodně mi ale připomíná uživatele Fma_0526.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
6563
Pátek, 02. března 2018 - 07:01:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 8-2017
os98:
Pokud si přečteš tento příspěvek, zjistíš, že DeadFish = fma_0526 [happy]
Pátek, 02. března 2018 - 08:49:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12048
Registrován: 11-2002
Jawa21, 6563: a víte, že mě to napadlo? [wink] Ale celkově to děsně připomíná výroky jistého politika, "Blé blé, Kalousek, blé blé, účelofka..." [proud]
Pondělí, 05. března 2018 - 10:15:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 8-2006
Na portal.idos.cz jsou již nové jízdní řády 3ČSAD a Arriva Morava platné od 19. 3. 2018, kdy započnou stavební práce na ul. Rudné.
Pondělí, 05. března 2018 - 21:56:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 760
Registrován: 2-2017
Proč budou některé spoje linky 441 projíždět od 19. března o víkendech zastávky Šenov křižovatka a Škola Podlesí? Já ten kopec z Ještěrky do 5 minut vyjdu, ale každý asi ne.

Opravdu nebylo lepší místo 441 prodloužit na ÚAN 442? Cestující, kteří nemají rádi vyhlídkové jízdy, moc šťastní nebudou.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pondělí, 05. března 2018 - 22:03:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6733
Registrován: 5-2005
Třeba proto, protože 442 v ten čas už nejede?
Pondělí, 05. března 2018 - 22:05:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 761
Registrován: 2-2017
Tak zruším prodloužené spoje 441 a zavedu místo nich 442 na ÚAN.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pondělí, 05. března 2018 - 22:08:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6734
Registrován: 5-2005
V Šenově, Bartovicích a na Šumbarku bez náhrady...
Pondělí, 05. března 2018 - 22:11:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 762
Registrován: 2-2017
To považuji za menší zlo. Spíš mi leží v žaludku to projíždění dvou šenovských zastávek.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pondělí, 05. března 2018 - 22:26:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 8-2006
os98: Jako občan Šenova doporučuji číst zápisy zasedání Rady a Zastupitelstva města Šenova.
Pondělí, 05. března 2018 - 22:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 763
Registrován: 2-2017
Hledal jsem na stránkách Šenova a v 74. schůzi rady z 16. ledna města se píše toto:

Schvaluje dodatek č. 10 Smlouvy o závazku veřejné služby ve veřejné linkové dopravě ... k zajištění ostatní obslužnosti na území města Šenov mezi smluvními stranami: město Šenov a ČSAD Havířov a.s.

Pro nic neříkající věta. Takže dotaz na nezastavování pokračuje dál.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Úterý, 06. března 2018 - 13:21:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 10-2011
os98: Máme březen, nejsou tam nějaké aktuální verze? Třeba, například...
Úterý, 06. března 2018 - 18:36:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 267
Registrován: 8-2006
os98: Už někdy v roce 2017 Rada města Šenova nesouhlasila s navýšením dotace na linku 441 nad 150 tis. ročně.

Dne 13. 2. 2018 Rada města Šenova trvá na úhradě ztráty na lince č. 441 o víkendech ve výši 150 000/rok a současně nesouhlasí s návrhem předloženým zástupcem Koordinátora ODIS na zrušení spojů linky č. 28 o SO, NE z AZ Šenov náměstí.

Takže už je to jasné?
Úterý, 06. března 2018 - 21:41:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 766
Registrován: 2-2017
Ano, už je to jasné. Díky.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Kočkopes
Úterý, 06. března 2018 - 21:41:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 204
Registrován: 10-2017
Podle seznamu autobusů jsou již "modré" (= nátěr ČSAD Ostrava) Karosy C934E.1351 v Novém Jičíně od ledna odstaveny (kromě OSB 62-85), a u Arrivy tím pádem zůstává již jen dříve jmenovaná v NJ a ta druhá v Třinci, může to někdo potvrdit? Kdy byly naposledy nasazeny na linku a vyjedou ještě někdy vůbec, nebo je čeká Staříč?
Středa, 07. března 2018 - 14:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 231
Registrován: 7-2015
Kočkopes: Arriva do Stařiče vozy nevozí, většina vozů se prodá, popřípadě vytěží a pošle do kovošrotu.
Mohu potvrdit, že Třinecká skutečně jezdí, avšak nejvíce času projezdí po Českém Těšíně. Má nové logo a žlutý pásek nad kufry, který jí sluší. Ta červená v Nj jezdí, avšak je docela velká pravděpodobnost, že by se ještě Karosa ex.ČSAD mohla vydat na zálohu. Zkusím omrknout,jestli se v Nj ještě nachází, dle mně tam ještě jsou a možná i sem tam jezdí, ale nebyl jsem tam delší dobu, takže nevím.
ppkk
Čtvrtek, 08. března 2018 - 20:04:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 342
Registrován: 11-2014
Vozy Arrivy Morava co se tady poslední dobou objevují by už měly být ve Staříči dávno, je to hrůza co tady jezdí, minule jsem jel a vůz skákal jak nějaký kolotoč. Doufám, že tady tento dopravce, jehož úroveň jde rapidně dolů brzo v MSK skončí, nebo minimálně na linkách Ostrava → Hlučín a dál.

Spoje l. č. 915028 končící v SN na náměstí by mohly jezdit až na Volenství, ale zatím je to plán.
Solaris Urbino 12 7753 DPO [jidlo]
Čtvrtek, 08. března 2018 - 20:21:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 773
Registrován: 2-2017
Také by mohlo být v plánu, aby 28 odjížděla z Hranečníku v PD v 17:22 (nyní 17:21) s přípojem na 107 "vyčkat max. 2 minuty", která přijíždí v 17:22. Na konci prosince jsem psal na toto téma na DPO dotaz, ale odpověď mi pořád nepřišla.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pezos
Čtvrtek, 08. března 2018 - 20:29:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 896
Registrován: 4-2014
Mírně OT:
Do poloviny století ubude půl milionu Čechů. Jaké kraje zasáhne vymírání nejvíc?
Do roku 2050 mínus 200 tisíc obyvatel. Fajne výhledy i pro veřejnou dopravu.
Čtvrtek, 08. března 2018 - 21:37:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 268
Registrován: 8-2006
ppkk: Už abych předvedl svou koncepci na rozšíření linek a spojů včetně návazností v Šenově... [proud] Nicméně by na lince 28 měla vzniknout zastávka s točnou na ul. Dubové u žel. stanice Šenov.
Úterý, 13. března 2018 - 20:06:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 776
Registrován: 2-2017
Jaká je spokojenost s elektrobusy SOR EBN 9.5 v Hranicích a Novém Jičíně?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Úterý, 13. března 2018 - 20:46:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 306
Registrován: 12-2011
Taková že stejně jezdí nafťáky, minimálně v Hranicích [wink]
Úterý, 13. března 2018 - 23:00:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9595
Registrován: 12-2009
Do roku 2050 mínus 200 tisíc obyvatel. Fajne výhledy i pro veřejnou dopravu
To nemám obavy. Bude to nějak
takto.
K tomu z Mošnova denní odlety do Mekky.[proud]
Středa, 14. března 2018 - 12:09:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 322
Registrován: 4-2009
os98: v Novém Jičíně už jsem viděl několikrát náhradní sorku, jenom nevím tu SPZ, ale byla 3-dvěřová
Středa, 14. března 2018 - 14:35:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 233
Registrován: 7-2015
os98: Má to tolik systémů, že skoro každý týden jeden z těch 3 co v Nj máme musí za něj odjezdit Sorka, tuším že je to 5T5 4101, tedy aspoň ta jezdila před pár dny [wink]
Neděle, 18. března 2018 - 09:29:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 11-2008
Ohl, skoro si po Tvém příspěvku připadám jako při čtení diskuze na novinkách. [happy]
Pane tvůrčí, se vší pokorou k Vašemu dílu, Vám však musím oznámit, že mne trápíte více, než mi přinášíte radosti. Opravdu si nestěžuji na radost, kterou jste pro mne napsal doposud, ona byla nečekaná a přinesla do mého příběhu zvláštně barevné odlesky ze všech koutů, ze kterých mohla.
Neděle, 18. března 2018 - 12:18:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2164
Registrován: 8-2002
ad os98 a "Také by mohlo být v plánu, aby 28 odjížděla z Hranečníku v PD v 17:22 (nyní 17:21) s přípojem na 107 "vyčkat max. 2 minuty", která přijíždí v 17:22. Na konci prosince jsem psal na toto téma na DPO dotaz, ale odpověď mi pořád nepřišla."

takové věci piš na KODIS, ne na DPO.
Neděle, 18. března 2018 - 23:11:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6920
Registrován: 2-2006
Na „smart vychytávky“ ve veřejné dopravě dá Moravskoslezský kraj přes 40 milionů korun
Středa, 21. března 2018 - 18:40:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9620
Registrován: 12-2009
jako při čtení diskuze na novinkách
Co taky napsat na tvrzení, že něco bude v r.2050.I když, při kouknutí na západ Evropy, nic není nemožné.
Kdyby někdo napsal v r. 1980, že bude mít za 30 let každý mobil, wifi, tablet a nevím co, tak by si ťukali na čelo. Ani by nevěděli, co to je.
Takže tak s předpověďmi...

Raději společné foto elektrobusu s hokejbusem. Tohle by taky nikdo nepředpověděl.[wink]
ppkk
Čtvrtek, 22. března 2018 - 16:45:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 346
Registrován: 11-2014
Mohl by někdo osvětlit řidičům Arrivy pravidla zastavování v zastávkách na znamení? Pravidelně je projíždí, jakmile v zastávce stojí jiný vůz.
Solaris Urbino 12 7753 DPO [jidlo]
Čtvrtek, 22. března 2018 - 17:10:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6740
Registrován: 5-2005
ppkk: A co to tak nahlásit oficiálně s konkrétném případem pane kolego?
ppkk
Čtvrtek, 22. března 2018 - 17:19:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 347
Registrován: 11-2014
Co vidím pravidelně tak je spoj č. 22 l. č. 910290. Projíždí Chovatelskou, když 56ka stojí v zastávce. Pak jsou to různé namátkové případy, takže teď nemohu být konkrétní.
Solaris Urbino 12 7753 DPO [jidlo]
Čtvrtek, 22. března 2018 - 17:22:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6741
Registrován: 5-2005
OK, až bude přímo nějaký konkrétní případ, tak prosím info přímo na kodis. Kontakty jsou na webu.
Středa, 28. března 2018 - 10:38:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 419
Registrován: 7-2007
totéž se stávalo ve Třinci-Lyžbicích,Zábava ještě za Arrivy. Jeden autobus zastavil a tři další projely.
Čtvrtek, 29. března 2018 - 03:43:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 1-2017
A pravidelně se stává ve Frýdku na linkách na Hyundai ... [blush]

To naopak velmi luxusně nadstandardní souběh víkendové 865018/11 a 865008/56 kde ze Skalice,Záhoří jedou DVA autobusy v naprosto stejný čas v celém úseku generující (toho dne) CELÉ 2 cestující, když jsem si tím naposledy jel z Visalají, se nevešly ani do zastávek. [lol]
Neděle, 01. dubna 2018 - 19:07:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6936
Registrován: 2-2006
Posilový autobus Zlaté Hory - Ostrava v pondělí 2. 4. 2018
Čtvrtek, 05. dubna 2018 - 18:26:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6939
Registrován: 2-2006
MHD se vylidní kvůli slevám na příměstských linkách, bojí se provozovatelé

Nejzřetelnější to bude v místech, kde linky MHD kopírují část trasy příměstských spojů. „Pokud se nic nezmění nebo nějak neupřesní, tak například občan ve věku 15 až 18 let pojede z Hlučína do Přívozu linkou DP Ostrava za 20 Kč, zatímco linkou Arriva Morava za 5 Kč,“

Taková linka č. 75 bude zajímavá (DPO, TQM, Arriva Morava)[proud].
Čtvrtek, 05. dubna 2018 - 23:01:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 799
Registrován: 2-2017
To zas musela vymyslet nějaká chorá hlava. Za mě jsou tyto slevy naprostá kravina a k ničemu dobrému to nepovede. Akorát v tom vidím populismus, jak si přitáhnout voliče. Já fakt nejsem blbý a ve volbách na takové "lákadlo" neslyším. O měsíčnících se tam nic nepíše, tak se to má týkat zřejmě jen jednotlivého jízdného. Důchodci mají už dnes kdejaké slevy i jinde a studenti zpravidla měsíčník. Pak je větší blbost zlevňovat pár příležitostných jízd. Navíc těch 6 miliard stejně půjde z daní, takže jestli budu platit za jízdné nějakou částku, nebo jen zlomek z ní, vyjde to nastejno, protože mi to stejně platí rodiče (pokud se tedy jen tak nevozím, na to mi nedají ani korunu) a oni ty peníze místo mě za jízdné pošlou státu ve formě daní.
Docela by mě zajímal i názor ostatních zdejších uživatelů-studentů, jaký na to mají názor.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Sobota, 07. dubna 2018 - 21:40:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3560
Registrován: 1-2010
Studenti a mladiství budou jezdit stejně jako teď - do školy budou jezdit stále a vození se kvůli tomu, že je to levné, to bude jeden z pěti set. Situace se nezmění.
Horší to bude s důchodci. Ti zjistí, že se kamkoliv dostanou za pár šupů a tak se budou vozit kamkoliv, leckdy i "naprázdno" (dneska je hezky, tak se podívám tam a tam). Díky tomu může nastat přeplňování spojů, jejich posilování a následné nasazování pleček, protože nic jiného už se nenajde.
Ovšem obě tyto skupiny jsou na ježdění VHD tak nějak naučené. Skupina, která nejvíce používá auta, jsou ekonomicky aktivní obyvatelé, tedy ti věkově mezi studenty a důchodci. To jsou ti, kteří by díky levné (a rychlé, ideálně) VHD svá auta na každodenní cestě do a z práce odložili a umožnili tím bezpečnější i zdravější prostředí.
Jenže, někdo to celé musí zaplatit. A budou-li "dospělí" jezdit za 25% a nebudou kupovat auta a paliva, kdo to pak zaplatí?
Pondělí, 09. dubna 2018 - 12:27:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1383
Registrován: 5-2006
Zrovna jsem v provozu zastihl 18M v novém nátěru. Zatím jsem ještě tuto verzi neviděl. Foto:

Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.
Michael Jackson
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Pondělí, 09. dubna 2018 - 15:34:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 11-2017
Semolina:
"Nejzřetelnější to bude v místech, kde linky MHD kopírují část trasy příměstských spojů. „Pokud se nic nezmění nebo nějak neupřesní, tak například občan ve věku 15 až 18 let pojede z Hlučína do Přívozu linkou DP Ostrava za 20 Kč, zatímco linkou Arriva Morava za 5 Kč,“

Taková linka č. 75 bude zajímavá (DPO, TQM, Arriva Morava)[proud]."


Moc jsem si toho nezjišťoval, ale na MHD to platit nebude? Nebo si DPO vymyslelo výjimku na všech spojích? Jestli slevy nebudou platit i na MHD tak to bude na ho*no, to by například tarif IDSOK ztratil smysl. Přiznám se, zatím v tom mám bo**el i já, co boudou dělat důchdci, až to začne platit, to si nedokážu představit [crazy][sad].



os98:
"To zas musela vymyslet nějaká chorá hlava. Za mě jsou tyto slevy naprostá kravina a k ničemu dobrému to nepovede. Akorát v tom vidím populismus, jak si přitáhnout voliče. Já fakt nejsem blbý a ve volbách na takové "lákadlo" neslyším. O měsíčnících se tam nic nepíše, tak se to má týkat zřejmě jen jednotlivého jízdného. Důchodci mají už dnes kdejaké slevy i jinde a studenti zpravidla měsíčník. Pak je větší blbost zlevňovat pár příležitostných jízd. Navíc těch 6 miliard stejně půjde z daní, takže jestli budu platit za jízdné nějakou částku, nebo jen zlomek z ní, vyjde to nastejno, protože mi to stejně platí rodiče (pokud se tedy jen tak nevozím, na to mi nedají ani korunu) a oni ty peníze místo mě za jízdné pošlou státu ve formě daní.
Docela by mě zajímal i názor ostatních zdejších uživatelů-studentů, jaký na to mají názor."

Jelikož jsem student, tak se mi to líbí, ale ...

... populismus nepopulismus, věnujme se tady raději, co dobrého a špatného to přinese. Není to úplně špatný nápad, ale je to z velké části nepromyšlené ...
Jestli budou mít důchodci slevu 75%, tak budou furt někam jezdit, než je to omrzí a přijde jim to normální. Takhle si nějaká bábina řekne, že už Máňu, která bydlí o 3 [zadnice] vedle dlouho neviděla, tak si vezme pětikorunu a jede.

V případě studentů to zas takový rozdíl nebude, jelikož mě nikdo nenapadá, kdo by kvůli slevě jezdil více, kromě mě samozřejmě.


Kdybych to měl shrnout, tak můj názor je následující.

-Sleva pro důchodce by měla nýt max. 25% (spíše by se měly kloudně navýšit důchody a pak by se nemusely žádné slevy zavádět) a hlavně, kdo by chtěl jet na slevu, tak by měl mýt speciální průkazku (typu např. jako je žákovská průkazka), která by měla být potvrzena nějakým dopravcem.

-To stejné u studentů, jak půjde poznat, že ten člověk studuje a nepovaluje se někde (jelikož studentem může mýt i 26-tiletý člověk? Když zamává řidičovi před čenichem OP, jak to pozná? Nijak, taky by měli mět speciální průkazku potvrzenou dopravcem a školou [pozor]

Z toho plyne, že jediný, kdo bude znevýhodněný jako vždy, bude pracující lid [pozor] [pozor] [pozor] A všichni v tom budou mít zmatek jako [cunik] [kladivo]
NEJLEPŠÍ STROJ NA SVĚTĚ !

OSC 27-22

* 2002 † 2017

Středa, 18. dubna 2018 - 13:53:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 816
Registrován: 2-2017
Vysvětlení k úpravě jízdního řádu na lince 441 o volných dnech od 19.3.2018.

Když se nad tím zamyslím, tak smysl projíždění těch zastávek je fakt trapný.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Středa, 18. dubna 2018 - 15:11:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 269
Registrován: 8-2006
os98: Taky je trapné, že se jedná (tedy jednalo) kromě 28 o jedinou použitelnou linku o víkendu (tím, že zrušili linku 418 a 29 jede 3x denně) pro celou oblast Šenov-sever, která navíc tuto oblast spojovala jak s Ostravou, tak Havířovem, a místostarosta ji nazval zbytečným komfortem. A je tam skryté to jejich "ČSAD nikdo nepoužívá, všichni jezdí DPO!" Pasáž článku o šetření a ukončování linky 441 na Ještěrce je už úplně zcestná...
Středa, 18. dubna 2018 - 22:59:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 402
Registrován: 8-2010
Dva nové elektrobusy SOR NS 12 electric 1TL 5849 a 1TL 5850 pro MHD Frýdek-Místek



Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 05:12:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1233
Registrován: 6-2009
Na druhou stranu - proč by víkendové spoje měly financovat obce a ne kraj? Jaký to má vůbec smysl? V podstatě mám tušení že i třeba linky 451 (Havířov-Orlová) nebo 533 (Havířov-Karviná) platí obce (a mám pocit že se to týká veškeré víkendové příměstské dopravy v kraji) a ty opravdu nemají neomezené rozpočty. Až se přestane chtít o víkendu platit Havířovu, tak budeme do Ostravy jezdit jen vlakem, do Orlové přes Ostravu a do Karviné přes Těšín?