Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 10. 03. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 10. 03. 2018

dolů
   autor příspěvek
Cogwheel
Středa, 28. února 2018 - 09:24:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5332
Registrován: 1-2012
Ještě k oné skvělé polit-fiction Igora Otčenáše (vyšla již před cca 20 lety, když na Slovensku vládl Mečiar) - uvedu 2 citáty:
"Msgr. Tiso sa triumfálne vrátil do vlasti. Vo svojom príhovore k národu prehlásil, že Slovensko je hrdé na to, že sa podieľalo na Víťazstve a že urobí všetko preto, aby sa Nový poriadok stal čoskoro aj v prekrásnej krajine pod Tatrami skutočnosťou. Svoj prejav ukončil prezident republiky zvolaním: „S Tisícročnou Ríšou na večné časy a nikdy inak!“, ktoré sa čoskoro, aj napriek istému logickému rozporu medzi slovami "tisícročný" a "večný", ktorý až do oficiálneho vysvetlenia prezidentskou kanceláriou interpretovalo ríšske ministerstvo propagandy ako provokáciu, stalo okrídleným a často citovaným v masovokomunikačných prostriedkoch." [lol]
nebo:
"A tak na konci môjho skromného príhovoru mi dovoľte zvolať: ešte viac železa, ocele (legovanej i inej), viac nafty, elektriny, papiera do hrtanu industrializovanej vlasti! Nech jasavé skamenené hymny hydrocentrál spútajú hrdé slovenské toky a prinesú viac svetla do domácností Slováka! Viac syra, chleba, mäsa, čokoládových výrobkov, ovocia, piva, nealka a vína na stôl našich pracujúcich! Nech sa nad divými priepasťami a úvraťami pnú mocné mosty, po ktorých budú dňom i nocou dunieť plne naložené vlaky!" [kecal]
Středa, 28. února 2018 - 09:29:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1342
Registrován: 11-2005
No prostě patřím k těm, co se měli fajn a soudruhům děkuji[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 28. února 2018 - 10:54:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1636
Registrován: 12-2006
Stejně je mi záhadou, proč spousta lidí zahodila po listopadu 1989 rudou knížku, když to bylo tak super...
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Středa, 28. února 2018 - 11:54:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 11-2005
Je mi záhadou, že to nevíš...No někdo musel zakládat OF a deriváty ČSSD, ODS, ODA apod. a stát se tržním kapitalistou, podnikat a třeba kandidovat na prezidenta nebo být šéfem NATO [proud] U nás Ti třeba ukážu pole za fabrikou a ve fabrice pec, kde budoucí ODSáci pálili své věci z rudého koutku[rofl]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 28. února 2018 - 12:11:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1637
Registrován: 12-2006
Z těch lidí, co osobně znám a zahodili to jak jen to šlo, se nikdo nestal prezidentem, nepodnikal. Ale zase furt básní o tom, jak bylo skvěle a jak třeba jako členové PS VB mohli pečovat o pořádek.

A taky nějak nemůžu pochopit, jak mohl závodní výbor KSČ schvalovat, jestli nečlen strany může jet na dovolenou do Jugoslávie, na kterou si sám vydělal. No a prodávání kafe a nafukovacích lehátek v Jugošce, aby měl člověk nějaké dináry na útratu, to už je jen třešinka na dortu skvělých časů...

(Příspěvek byl editován uživatelem vodis.)
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Středa, 28. února 2018 - 12:32:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7249
Registrován: 8-2012
prostě patřím k těm, co se měli fajn
Tak blázni a kurvy se mají dobře za jakéhokoli systému, ne?
někdo musel zakládat OF a deriváty ČSSD, ODS, ODA apod. a stát se tržním kapitalistou
Jednoduše se někdo obětoval, aby ten kapytalysmus rozvracel zevnitř a nepřišli místo nich kapytalystí ještě horší [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 28. února 2018 - 12:32:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 11-2005
Když to nemůžeš pochopit, tak je to pak těžký...[proud] Prostě svině jsou a budou [wink] Ale kdyby si přišel zamnou, já bych Tě do té kapitalistické ciziny pustil[biggrin]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 28. února 2018 - 12:44:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7250
Registrován: 8-2012
Jenže kdyby soudruzi pustili do kapytalystycké ciziny každého, kdo by chtěl, tak by tu zůstali jen takoví jako vy a s těmi by moc parády nenadělali... ten megaplot na západních hranicích a zeď v Berlíně nebyly proto, aby se nikdo nedostal z fujfuj kapytalysmu sem, že.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 28. února 2018 - 12:48:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1638
Registrován: 12-2006
Miram: Ono nejde o to pustil, nebo nepustil. Jde o to, proč má o někom rozhodovat organizace, které není členem. To se pochopit nedá.

T_._H_.: I tak se to schvalování bdělým soudruhům tenkrát nepovedlo, tři ze zájezdu utekli do Itálie. [happy]
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Středa, 28. února 2018 - 12:52:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 11-2005
To záleží, z jaké strany se na tu zeď podíváš, že[proud] A se mnou parádu udělá každej[rofl]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 28. února 2018 - 13:33:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 11-2005
Vodis:
"Miram: Ono nejde o to pustil, nebo nepustil. Jde o to, proč má o někom rozhodovat organizace, které není členem. To se pochopit nedá."
.

Vždy rozhoduje nějaký stát, úředník, organizace, skupina, většina, družka - tak to na světě tvůrci zařídili[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 28. února 2018 - 13:42:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1639
Registrován: 12-2006
Družka je členem rodiny, tedy může spolurozhodovat. Otec nebyl členem MO KSČ, tedy by tato logicky neměla schvalovat, kam může na dovolenou. Je už ten rozdíl k pochopení?
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Středa, 28. února 2018 - 13:49:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8665
Registrován: 4-2003
Miram:Vždy rozhoduje nějaký stát, úředník, organizace, skupina, většina, družka - tak to na světě tvůrci zařídili

Ale kdež. To jen oslíci nechápou, že ne každý člověk je ovečkou ze stáda a hodlá bečet tak, jak mu to KSČ nařídí.

Někde to pochopili a jde to, člověk je tam svobodný. Jinde to také pochopili, ale trochu jinak a už to zase utužují, aby ty ovečky, které neokáží bečet samy a jsou z oho nešťastné (Miram a jemu podobní), bečely podle toho, jak jim jejich bača (ehm tedy KSČ) nařídí [crazy].
Středa, 28. února 2018 - 14:35:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 11-2005
Soudruzi zase předběhli dobu - tehdy o nás rozhodovala MO (blíž k lidem[wink]), teď kolikrát úředník až v Praze(Bruselu)[biggrin] Zdraví Miram - kryptokomunistickej nacista[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 28. února 2018 - 14:39:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1640
Registrován: 12-2006
V které zemi to žiješ, že v Bruselu rozhodujou, jestli můžeš do Chorvatska za své tvrdě vydělané peníze?? To je tak vtipný, jeden by se úplně za břicho, když to čte. [uhoh]
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Středa, 28. února 2018 - 14:46:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1348
Registrován: 11-2005
Tvůj boj[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 28. února 2018 - 19:08:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4184
Registrován: 4-2003
Miram:
"být šéfem NATO"
Jako že Nor Jens Stoltenberg byl před rokem 1989 členem československé komunistické strany? To jsou mi ale věci.

Mně je jasné, že narážíš na generála Petra Pavla, no ten zastává funkci předsedy vojenského výboru, což rozhodně není šéf NATO. Ale při tvém rozhledu to plně chápu - holínky jako hodinky...
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 28. února 2018 - 21:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7253
Registrován: 8-2012
záleží, z jaké strany se na tu zeď podíváš
Určitě - v krimu je střecha nad hlavou, teplo, žrádlo přinesou, telku tam mají... co vlastně potřebujete víc. Zatímco venku? Svobody se takový Miram přece nenají [uhoh].
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Desiro
Čtvrtek, 01. března 2018 - 10:53:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3244
Registrován: 2-2004
stát se tržním kapitalistou
Dneska je snem těch všehoschopných stat se spíš netržním kapitalistou, bez konkurence se sypou prachy nejvíce.
Pozdravujte všechny ty KSČM, ČSSD a ANO, co takový hospodářský zřízení prosazují.
Pátek, 02. března 2018 - 19:22:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1350
Registrován: 11-2005
Ondráček nám prošel, od zítra to v Praze vymlátíme...[biggrin][rofl]
Komedie elit pokračuje [crazy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pátek, 02. března 2018 - 20:39:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1641
Registrován: 12-2006
Jeho uvědomělý tatínek by na to šel jinak, je to sekáč:

„Nezlobte se, ale jak říká moje žena, Prahu jsme měli oplotit a nechat vychcípat.“

Jestlipak by tam oplotil a nechal s chutí vychcípat i syna, který tam tehdy byl v uniformě a sloužil lidu? Ale třebas jo, přece když se kácí les, lítají třísky.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Sobota, 03. března 2018 - 05:22:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7262
Registrován: 8-2012
Pracující lid holt potřebuje po dlouhé době utrpět nějaké nové vítězství sama nad sebou (tzv. ztráta historické paměti), tak si zvolil estébáka za šéfa "firmy" a tohle je jen přirozený vývoj.
I když tehdy byl Nosek ministrem vnitra a vyzbrojoval Lidové milice - odborník na mlácení pendrekem jako šéf nějaké parlamentní komise je teda pěkná slabota, ale on Bureš snad přitvrdí. Třídní boj není žádná selanka.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Mladějov
Sobota, 03. března 2018 - 08:30:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12159
Registrován: 3-2007
Jeho uvědomělý tatínek

Tak jsem si to přečetl celé a to je teda esence buranství (a třídní a lidské nenávisti) ..a tomuhle se říkalo za DBL kádrově výtečná rodina (blicí smajlík).

S takovýma lidma být někde třeba na vojně, to teda muselo být na mašli. Oni si jí teda kroutili "mezi svými" právě v tom Pohotovostním pluku, jen si tak představuju nějakého normálního kluka, co chtěl třeba ke kriminálce a musel přežít takovýhle prostředí..
Cogwheel
Úterý, 06. března 2018 - 10:52:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5342
Registrován: 1-2012
V této souvislosti jsou zajímavé vzpomínky výtvarníka na "nového plavčíka" na měchenické plovárně - ke konci tohoto článku: http://neviditelnypes.lidovky.cz/vzpominka-jak-to-taky-bylo-3-dfv -/p_spolecnost.aspx?c=A180301_211731_p_spolecnost_wag
Simba
Úterý, 06. března 2018 - 15:08:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2593
Registrován: 7-2008
Ondráček dnes sám odstoupil aneb Mnoho povyku pro nic.

Hoď kamenem, kdož si bez viny, přičemž to "máslo na hlavě" mají všichni, kdož tu v letech 1948 - 89 zůstali a žili.
Jenže já mám pochopení, nic jiného se totiž v těch letech, než "držet hubu a krok a nadávat u píva" nedalo. Teď je tu každej za hrdinu, ale kde jste byli Vy, klávesnicoví hrdinové?
Úterý, 06. března 2018 - 15:20:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 8-2017
Simba:
"Ondráček dnes sám odstoupil aneb Mnoho povyku pro nic.

Hoď kamenem, kdož si bez viny, přičemž to "máslo na hlavě" mají všichni, kdož tu v letech 1948 - 89 zůstali a žili.
Jenže já mám pochopení, nic jiného se totiž v těch letech, než "držet hubu a krok a nadávat u píva" nedalo. Teď je tu každej za hrdinu, ale kde jste byli Vy, klávesnicoví hrdinové?"

Rozhodně jsme nešli k SNB.
To mělo totiž k tomu uvedenému "držet hubu a krok" docela daleko.
Úterý, 06. března 2018 - 15:25:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7288
Registrován: 8-2012
Ondráček dnes sám odstoupil aneb Mnoho povyku pro nic
Ale by mě zajímalo, jestli by sám odstoupil i bez toho povyku.
Přičemž nejzajímavější na celé události není odstoupení Ondráčka, ale chování Bureše (a to nejen v souvislosti s "ministrem vnitra v demisi" Metnarem).
přičemž to "máslo na hlavě" mají všichni, kdož tu v letech 1948 - 89 zůstali a žili
Tak "všichni" se rozhodně nenechali nalejt k Pohotovostnímu pluku VB a navíc na to nejsou ještě po třiceti letech hrdí "nic bych neměnil" a "dělal jsem jen svou práci".
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 06. března 2018 - 16:18:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11729
Registrován: 5-2004
Nebyl on Metnar v pohotovostním taky?

Na druhou stranu - je mi sympatičnější Ondráček "nic bych neměnil" než mraky jiných agilních svazáků, kandidátů nebo partajníků leč zahodili legitimace a stali se zarytými antikomunisty protože to je dnes in a vynáší to a kteří když to bude in se obarví třeba na fialovo a odsoudí dnešní společnost protože fialová není....
Pikehead
Úterý, 06. března 2018 - 16:50:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3800
Registrován: 3-2007
No mně ani na dřívbylolípácích typu Simba, Jirkaxxl a Miram nic sympatického nepřijde.

Archetyp "převlékače kabátů" byl aktuálním tématem chvíli po revoluci... Převlékačství navíc záhy ustalo, protože antikomunismus nic nevynášel - poměry se neotáčely do opačného extrému jako po válce, ale do demokracie.

Téma převlékačů ale poskytovalo prostor pro prázdné žvanění s pseudomorálním obsahem, jehož příkladem je známý výrok: Základní motivací pro pobyt v politice je zabránit v úspěchu těm, kteří, kdyby k nám dnes přišli Číňané, si zítra nechají zešikmit oči na praktické chirurgii, pozítří se nechají infikovat žloutenkou, aby měli tu správnou barvu pleti, a popozítří začnou psát do svých kádrových dotazníků, že již od dětství milovali rýži. ...jehož autor o 25 let později skončil zabořený ve žluté prdeli až po ramena a ještě u toho zvládá radostně mávat rudou vlaječkou se základní motivaci zavděčit se sponzorům své kampaně.
Simba
Úterý, 06. března 2018 - 17:29:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2594
Registrován: 7-2008
A nejvíc křičí aktivní bojovníci z chudinské čtvrti vinohradské, co se měli vždy jak to "prase v žitě" [lol] - najdu Vás na podpisu pod Chartou nebo někde jinde, že tak křičíte a morálně kážete?

Co se týče Ondráčka, myslím, že v 19 letech minimálně zpočátku vůbec nevěděl, co se děje, kde a kdo je a mám celkem pochopení, protože i ta blbá povinná vojna byla pěkná politická vymejvárna mozků pro naverbovaný civil, natož pro někoho, kdo se dal k tehdejším "profíkům", navíc, tak nějak cítím za tím vším vliv jeho otce. Ať tak či tak, Pohotovostní pluk byl součástí tehdejší bezpečnosti a tudíž legální a zákonná záležitost v dané době. Ty kluky tam nahnali rozkazem a každý kdo byl na vojně, ví, jaké důsledky má jeho neuposlechnutí. Až začne kdokoliv dělat brajgl na ulicích, taky je přijdou "srovnat". A že se může jakýkoliv zpočátku klidný protest zvrhnout v cokoliv jiného, ani nemrknete, pak už jen stačí, kdo dřív ztratí ve vyhrocený okamžik nervy a bouchne první - připomenul bych jednu takovou technopárty.

Mimochodem (i když je to celkem jasný proč), kde byli ti Vaši demokrati v 38, v 48, v 53, když tekla krev v Maďarsku, v 68, když přijely tanky sem, v 81, když to začalo v Polsku - stáli za čárou a kybicovali ve Svobodný Evropě a na Hlasu Ameriky, to je jediný, na co se zmohli. A čekali, až se to zhroutí samo, což se nakonec víceméně stalo.
A jakási "železná lady" vychvalovala Pinochetovu "demokracii", jiní se zase objímali s Kaddáfím, dokud jim to vyhovovalo.A aby jsme byli spravedliví, bylo tomu na obou stranách pomyslné barikády.


(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)
Úterý, 06. března 2018 - 17:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1351
Registrován: 11-2005
Nebuďte tak namyšlení, demokratická žumpo, vmetl poslancům Ondráček[ok]
[proud][biggrin][ok]
V ČT také řekl, že se byl podívat před sněmovnu, zda už pro něj není zapálená hranice - krásně a přesně to vystihl[ok][rofl]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Simba
Úterý, 06. března 2018 - 17:59:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2595
Registrován: 7-2008
Praha má 1,259 milionu obyvatel (2015) a přišlo jich protestovat kolem 20 tisíc, to mluví samo za sebe, úplnej 89 [lol]
Úterý, 06. března 2018 - 18:07:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1352
Registrován: 11-2005
Horší je, že takovými trapnými tanečky vždy demokratický blob (TM by Miram[wink]) odvádí pozornost od nějakého, pro republiku fakt velkého průseru...[zadnice]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Úterý, 06. března 2018 - 19:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1642
Registrován: 12-2006
Mě dnes docela pobavil kancléř, když se v rozhlase v rozhovoru ptali na čínského poradce Miloše Zemana. Prý se nehodí, aby zvedli telefon a přímo mu zavolali, jak se to s ním teď vlastně má. Pozvali ho na inauguraci a čekají, jestli přijede. Takže: telefonovat je neslušné. [proud] Líp se z toho asi vybrousit nedalo...

A ještě k panu Ondráčkovi, je to stejná logika, jako kdyby se po 30 letech po 2. světové válce hájil člen wehrmachtu argumentem, že jen tehdy poslouchal rozkazy a vše bylo tehdy v souladu se zákonem, takže je to naprosto v pořádku.

(Příspěvek byl editován uživatelem vodis.)
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Pikehead
Úterý, 06. března 2018 - 19:06:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3801
Registrován: 3-2007
Simba:
"Pohotovostní pluk byl součástí tehdejší bezpečnosti a tudíž legální a zákonná záležitost v dané době."

Výše uvedenou větu byste mohl napsat o jednotkách SA, které byly z formálního hlediska také "legální a zákonná záležitost" v rámci 3. říše. Problémem totalitních režimů je, že legalita a legitimita se poněkud zásadně rozcházejí.

Simbo za totáče mívali lidi děti "po vojně" tj. ve 20, v 18 začali chodit do práce (na výšku šlo tak 10% populace) - lidskou zralostí byli v 18 na úrovni dnešních třicátníků. Ondráček nebyl tak blbej, aby v 19 letech nepostřehl, že je z komančský rodiny a ten pendrek drží v ruce za stranu.

Jinak Chartu 77 jsem tak úplně nepodepsal, bylo mi míň než rok a neměl jsem z takových věcí pojem. Ale cca. ve 12 letech jsem četl samizdatovou knihu, na stroji opsaného... Pána prstenů. Ale obhajuj to Simbo dál, ten totáč, vždyť to bylo fajn, páč jsi půlku věcí zapomněl...
Úterý, 06. března 2018 - 19:38:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 11-2005
...typické pro demokraty - kritizovat někoho, kdo svou práci dělal pořádně, zatímco sami v práci vochcávají kde co [wink]
Ten samizdatový Pán prstenů se pak pašoval na motáku v [zadnice] po Vinohradech, ne?[rofl]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Úterý, 06. března 2018 - 19:49:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1643
Registrován: 12-2006
Ano, tehdy to byla jistě veliká legrace a zábavná bojová hra s StB.[cunik]
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Úterý, 06. března 2018 - 20:53:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7290
Registrován: 8-2012
je mi sympatičnější Ondráček
To u vás (a pár dalších) nikoho nepřekvapí.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pikehead
Úterý, 06. března 2018 - 21:57:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3805
Registrován: 3-2007
Mirame člověče nevešlo by se to ani do [zadnice], ani do tvojí lebkovny, i kdybys vyházel ven všechny piliny. Mělo to formát A4, jednostranně popsaný průklepáky, svázaný do desek jako diplomka.

Co s tím mají společnýho Vinohrady netuším, jen se snažím vás upozornit na to, že v posraných časech, na které tak nostalgicky vzpomínáte, byl Pán prstenů ideologicky závadný. (Oficiální důvod byl prý "nedostatek papíru" - což je mimochodem taky důvod jako stehno.) Ale kurva co, knih se člověk nenají, viď, Mirame.
Úterý, 06. března 2018 - 23:26:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 11-2005
Škoda, že ses nepoučil ani ze samizdatového vydání PP - lepší kritiku tržní ekonomiky a kapitalismu obecně jsem v klasické anglické literatuře nečetl[wink][proud]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Cogwheel
Středa, 07. března 2018 - 09:12:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5345
Registrován: 1-2012
Jistý významný kritik tržní ekonomiky a kapitalismu se narodil před 200 lety - a v Německu to budou velkolepě slavit (zejména v jeho rodném městě): https://echo24.cz/a/SLPvp/dar-cinskeho-lidu-nemecku--socha-karla- marxe I Juncker tam bude mít proslov. [biggrin]
Pikehead
Středa, 07. března 2018 - 09:35:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3806
Registrován: 3-2007
Mirame, to si asi pleteš s Ferdou Mravencem asi.
Středa, 07. března 2018 - 09:44:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7291
Registrován: 8-2012
lepší kritiku tržní ekonomiky a kapitalismu obecně jsem v klasické anglické literatuře nečetl
Jo tak proto komunisti LOTR nevydali oficiálně [biggrin]. No jo, když on "kouřící" (těžký průmysl) Mordor je na východě, Gandalf je buržoazní reakcionář, Saruman šíří socialismus...

Jistý významný kritik tržní ekonomiky a kapitalismu
...přesněji řečeno blábola a nemakačenko, vydržovaný soudruhem textilním magnátem Engelsem, který proletáře viděl akorát na obrázku [crazy].
(No a že tam socialista Juncker bude mít proslov, to snad není nic divného, neomarxismus je dnes hlavním ideovým proudem v EU.)

to si asi pleteš s Ferdou Mravencem
Možná též s "Незнайка на Луне" [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 07. března 2018 - 09:56:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8705
Registrován: 4-2003
T. H.:"Незнайка на Луне"

Když jsem si kdysi dovolil namítnout, že Neználek na Měsíci je bez nějakých pro děti vysvětlujících komentářů tak trochu závadná knížka, mohl se jiný komunista (mám za to, že to byl Simba) posrat až za ušima [rofl].


Mimochodem, ta knížka je po jiných stránkách výborná, je prostě čtivě napsaná. Ale ta z dnešního pohledu závadnost (výchova mladých komunistů z malých dětí pomocí pohádky) tam prostě je a tu jí nikdo neodpáře [wink].
Středa, 07. března 2018 - 10:27:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1355
Registrován: 11-2005
Když už zmiňujete ty pány - Engels: obchodník, otec textilní továrník. Marx: právník, otec rabín. Lenin: další pseudonym Jacob Richter, právník, dědeček Moše Ickovič Blank. kibuc v Izraeli - osada hospodařící formou kolektivního vlastnictví...chytrému napověz [biggrin] Prostě v synagogách nemají rádi Tolkienovo dílo a je jedno, zda právě utužují kapitalismus nebo někde instalují komunismus [wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 07. března 2018 - 10:30:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11731
Registrován: 5-2004
Já bych měl ještě někde doma mít samizdatový černý barony II. Za zajištění předlohy jsem byl přepisovatelkou odměněn první kopií[biggrin]. Jinak teda ze samizdatu bych uměl najít o dost zajímavější tituly než zrovna pána prstenů...

Mch dnes už jsme dál - knih je mraky akorát je většina mladejch už neumí číst. Stačí se rozhlídnout v MHD nebo vlaku kolik lidí čumí do mobilu/tabletu a kolik jich čte a porovnat s dřívějškem.
Středa, 07. března 2018 - 10:42:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 11-2005
Petr_vlček: svatá pravda [wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 07. března 2018 - 11:54:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 8-2017
Pikehead:
"Mělo to formát A4, jednostranně popsaný průklepáky, svázaný do desek jako diplomka.

"

A byl to podle mého soudu o dost lepší překlad, než ten oficiální, co následně po 89 vyšel. Ještě to mám schovaný :-).


Jinak k tomu čučení do něčeho místo čtení .... ono to není tak hrozný, jednak dost lidí furt čte i ty knížky, jednak dost lidí čte právě na těch mobilech a podobně. Já sám čtu v posledních letech tak z 90% na tabletu.
Středa, 07. března 2018 - 13:03:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7293
Registrován: 8-2012
Mch dnes už jsme dál - knih je mraky akorát je většina mladejch už neumí číst
No prostě dřív bylo líp, zatímco dnes jsme dál a stojí to za hovno.

P.S. Já osobně toho dnes většinu přečtu na mobilu/tabletu/čtečce (páč je to prostě praktičtější a spoustu věcí bych tu ani nesehnal) a je mi úplně jedno, co si o tom myslí rozhlížející se DBLák vlček.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 07. března 2018 - 13:16:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1357
Registrován: 11-2005
Zase to modrý svazáku stavíš do osobní roviny? Jinde Ti to vadí, Tome [wink][lol] A smiř se konečně s tím, že dobře už bylo [proud][happy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 07. března 2018 - 13:16:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11735
Registrován: 5-2004
"P.S. Já osobně toho dnes většinu přečtu na mobilu/tabletu/čtečce"

No a jak to tak vypadá podle zdejších výkřiků tak tento způsob čtení nepodporuje pochopení čteného textu. Třeba to ale není obecný jev ale působí to tak jen u vybraných jedinců.

"Co s tím mají společnýho Vinohrady netuším, jen se snažím vás upozornit na to, že v posraných časech, na které tak nostalgicky vzpomínáte, byl Pán prstenů ideologicky závadný"

Taky tu byly ideodiverzní vysílačky jako Svobodná Evropa nebo hlas Emeryky. A protože technologie pokročily a máme tu internet, tak ti samí nálepkáři kádrujou weby a dle svého uvážení "ty nesprávné" nazývají různými přívlastky.
Pikehead
Středa, 07. března 2018 - 13:56:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3808
Registrován: 3-2007
Abych pochopil Váš newspeak, tak ideodiverzní = necenzurovaný komunisty? To je v tom případě pozitivní slovo. Já tu mám taky někdy problémy s pochopením textu na obrazovce, ale chápu správně, že srovnáváte Svobodnou Evropu s vřídlem alternativních myšlenek sputniknews.ru nebo jak se to jmenuje?
Středa, 07. března 2018 - 14:02:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 11-2005
A to jsi Pikeheade nekoukl do vlákna "Kočky.." Nejspíš agent Putina tam dal koukatelnou Rusku - prostě sodoma gomora! [proud] Je smutné, když více pravdy je na proruských webech, viď [wink] Dnes se demokrati klaní u hrobu Masaryka, kdepak ale je jeho celoživotní dílo - Československo??? Pokrytectví!!! [zadnice]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 07. března 2018 - 14:18:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2537
Registrován: 9-2003
Miram, Petr_Kniebohrer_Wölfchen, Simba: Děkuji za potvrzení, já mám jasno.
NOBLE BRICKS
Středa, 07. března 2018 - 14:27:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 11-2005
Já taky. Pozdravuj Andělu [wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 07. března 2018 - 15:58:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11736
Registrován: 5-2004
Možná to způsobuje ta špičková hlava ale chápeš to blbě. Srovnávám šmejdy co škatulkovali zdroje informací na "dobrý-zlý" tehdy s těmi co škatulkujou zdroje informací na "dobrý-zlý" dnes. Ti se v ničím neliší, dokonce ani v rétorice ne. Jen čas mírně upravil používané termíny. Docela by mně zajímalo kolik z nich jsou dnes ti převlíkači "co prokoukli zlo hned v prosinci 89 a zahodili rudý knížky".

A jen úplný pitomec si myslí že tehdy stejně jako dnes existovaly nějaký objektivní zdroje informací.
Pikehead
Středa, 07. března 2018 - 16:29:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3809
Registrován: 3-2007
Jasně! Takže člověk, který si za totáče netvořil obraz světa z propagandou vypilovaných historek z Rudého práva (jelikož byly okatě cinklé) a informace doplňoval a korigoval ze Svobodné Evropy, byl "šmejd"? Nebo jak to myslíte?

Zlé a dobré zdroje informací? A co důvěryhodnější a méně důvěryhodné? V rámci tohoto kulturně-antropologického experimentu jsem se na ten sputnik poprvé i podíval a jako hardcore. Dýchla na mě 80. léta! To jako vážně čtete?

Objektivní informace? No, ani za totáče ani dnes neexistuje třeba absolutní svoboda (předpokládejme, že tím chápeme všichni totéž). Nicméně pokud neexistuje ideál, stále můžeme hodnotit relativní naplnění tohoto ideálu v situaci A (kádrové posudky, StB, ploty a fízlové na hranicích) a situaci B (nikdo vám nebrání v publikaci názorů, zaměstnání ani pohybu).
Středa, 07. března 2018 - 16:55:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11737
Registrován: 5-2004
"Jasně! Takže člověk, který si za totáče netvořil obraz světa z propagandou vypilovaných historek z Rudého práva (jelikož byly okatě cinklé) a informace doplňoval a korigoval ze Svobodné Evropy, byl "šmejd"?"

Tohle je váš názor nebo jste to někde vyčet? Já koukal kus zpět a tady nic takovýho nemůžu najít.
Pikehead
Středa, 07. března 2018 - 17:47:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3810
Registrován: 3-2007
Něco jste tu psal o šmejdech, kteří nedoceňovali stranický tisk. Nebo jak jste to myslel? Jste si jistý, že konstrukty, kterými modelujete lidi, odpovídají realitě?

Ono občanstvo tábora míru a socialismu nepřemýšlelo v kategoriích "Zlý" a "Dobrý" - ti, co tak přemýšleli, dávno emigrovali a zbytek toho nechal, aby se nezbláznil. Spíš bych řekl, že existovali v kategoriích "srágora, ve které musíme existovat" pro tuzemskou realitu a produkci a potom měli speciální kategorii pro věci ze západu, které byly o ligu či dvě jinde v užitné hodnotě / pravdivosti / atraktivnosti / doplňte dle libosti...
Sobota, 10. března 2018 - 11:14:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7302
Registrován: 8-2012
tak tento způsob čtení nepodporuje pochopení čteného textu
Problém "nepochopení" bude zřejmě váš výpotek (cituji doslova) "kolik lidí čumí do mobilu/tabletu a kolik jich čte". Čili ti, co čumí do mobilu, nečtou (a proto většina mladejch neumí číst a dřív bylo líp). Někdy je holt problém na straně vysílače [happy]
jen úplný pitomec si myslí že tehdy stejně jako dnes existovaly nějaký objektivní zdroje informací
No a když se ta konstrukce DBL - STZH začne přes veškerou snahu přece jen hroutit, otočí se to aspoň na "dřív bylo stejně jako dnes" (Hlas Ruska nebo Hlas Ameriky, holinky nebo hodinky, vsjo ravno).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.