Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 13. 02. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 13. 02. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 26. ledna 2018 - 15:08:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2379
Registrován: 5-2008
Výpravčí a signalista osvobozeni .

Zprošťující rozsudek nad trestně stíhanou výpravčí v případě srážky rychlíku byl vynesen, ani signalista nebyl za své jednání odsouzen!

Podrobnosti
Nadřazená kategorie: Zpravodajství On-line
Kategorie: Reportáže
Zveřejněno: 16. prosinec 2017

U obvodního soudu v Praze 2 probíhalo ve středu 13. prosince poslední z řady hlavních líčení v trestní věci obecného ohrožení z nedbalosti, kterého se měli 17. září 2014 dopustit výpravčí Hana Pechačová (v té době výpravčí ve výhybně Praha-Vyšehrad) a signalista František Pšenička. Při mimořádné události, která se udála před více než třemi lety, narazil ve výhybně Praha Vyšehrad rychlík 965 do pracovního vlaku, který zasahoval do jeho vlakové cesty. Došlo přitom ke zranění strojvedoucího rychlíku a ke hmotné škodě přesahující 4,5 milionu korun.

V průběhu soudního řízení byla vyslechnuta celá řada svědků. Ještě před tím, než se srážka rychlíku dostala na jednání soudu, podílely se na vyšetřování kromě kriminální služby Policie ČR také Odbor 18 Správy železniční dopravní cesty, s. o., a Drážní inspekce ministerstva dopravy. Jak ve své závěrečné řeči uvedl obhájce obou obviněných JUDr. Karel Baborák, smluvní advokát OSŽ, celé vyšetřování srážky rychlíku bylo poznamenáno řadou neobjasněných okolností, jakož i pochybením ze strany vyšetřovací orgánů. Jak v obsažné závěrečné řeči obhájce Baborák mimo jiné uvedl, „…jednalo se o mimořádně složitou a komplikovanou trestní věc a v důsledku mnohých přetrvávajících pochybností je tak na místě oba trestně stíhané zprostit obžaloby, včetně úvahy k použití trestní zásady in dubio pro reo – v pochybnostech ve prospěch obžalovaného.“ Ve stejném duchu se vyjádřil i státní zástupce, který navrhnul zproštění obžaloby obou trestně stíhaných.

Oč v souzené věci šlo? Klíčovou otázkou v celém případu bylo, zda pracovní vlak, se kterým se rychlík střetl, ukončil posun v souladu s předpisem SŽDC D1 a výlukovým rozkazem. Podle inspektorů Správy železniční dopravní cesty nebyli shledáni výpravčí ani signalista odpovědnými za vznik srážky rychlíku. Drážní inspekce ale dovodila, že chybně postupovali oba tito zaměstnanci SŽDC, s. o., k čemuž se během přípravného řízení automaticky přiklonila Policie ČR, aniž by provedla vlastní důkladné vyšetřování.

Jak před soudem v závěrečné řeči obhájce také zaznělo, zůstala zásadní nevyjasněná otázka, zda byla výpravčí Pechačovou nařízená vlaková cesta pro rychlík obsazena posunovým dílem již v době před postavením vlakové cesty pro R 965, nebo se tak stalo až po jejím postavení a co tomu předcházelo. Státní zástupce pak poukázal i na skutečnost, že „…vyšetřovacími orgány nebyla vůbec objasněna otázka možného zavinění dalšími osobami v průběhu posunu pracovního vlaku, který prováděla soukromá společnost.“
Po pronesení závěrečných řečí státního zástupce a obhájce vynesla samosoudkyně Zuzana Zápalková rozsudek, kterým byla obžalovaná Hana Pechačová zproštěna obžaloby, a proti Františku Pšeničkovi bylo trestní řízení podmíněně zastaveno a byla stanovena zkušební doba 18 měsíců. V praxi to znamená, že výpravčí byla ve všech bodech obžaloby zcela zproštěna viny a signalista, pokud se v následujících 18 měsících nedopustí žádného trestného činu, bude mít trestní rejstřík rovněž čistý. A jaká byla reakce samotných obžalovaných po skončení hlavního líčení? „Spadl mi kámen ze srdce, nikdy jsem se vinnou necítila a průběh soudu jsem velice těžce nesla,“ prohlásila Hana Pechačová, která je již druhým rokem ve starobním důchodu a pro kterou byl závěr její profesní kariéry výpravčí velmi bolestný. František Pšenička pak ve svém vyjádření poděkoval svému obhájci. Je třeba také dodat, že zaměstnavatel po svém vyšetření mimořádné události umožnil Františku Pšeničkovi projít kursem na výpravčí. Ten v současné době pracuje jako venkovní výpravčí v železniční stanici Praha hl. n. K dotazu, co lze po těchto příznivých soudních rozhodnutích očekávat, sdělil advokát Baborák, že pro výpravčí bude žádat po českém státu, resp. jeho složkách, jak morální satisfakci, tak peněžitou náhradu za újmu, která jí byla způsobena neoprávněným trestním stíháním.

Miroslav Čáslavský


Aktualizováno: 18. leden 2018

Předchozí
Další
P_v
Pátek, 26. ledna 2018 - 16:01:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1910
Registrován: 5-2002
Třeba u tramvají je jen nápis "záchranná brzda" a nic víc. A nezažil jsem, že by ji někdo zneužíval.
Možná je to tím, že je za sklíčkem, které při rozbíjení hrozí bolestivou újmou. Asi jako když to předváděl bývalý GŘ v metru [happy]
Pátek, 26. ledna 2018 - 19:45:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 960
Registrován: 9-2014
Železničná katastrofa v Eschede - Wikipedia, voľná encyklopédia
https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_kolejowa_w_Eschede
Preložiť túto stránku
Železničná nehoda v meste Eschede - železničná nehoda, ktorá sa konala 3. júna 1998 v meste Eschede (Dolné Sasko) v Nemecku. 287-osobný vlak Intercity-Express ICE 884 z Mníchova do Hamburgu, ktorý cestuje rýchlosťou 200 km / h. Vykoľajil a zničil podporu viaduktu, ktorý spôsobil jeho kolaps.
Sobota, 27. ledna 2018 - 00:18:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 1-2015
Pro ty, co by snad tápali - v eschede (ano, byl tam překlep, sorry) se podobně jako u Milána vlak poté, co vykolejil jeden podvozek, ještě cca 2km valil po pražcích než na nejbližší výhybce vybočil definitivně (přesněji vybočil na vexli a o něco se zasek a na to se namotal a rozsekal se, v tom jsou si nehody tragicky podobné). Rozdíl je v tom, že v ICE nebyla Notbremse, zatímco v Interregio (nebo jen Treno Regionale?) Frema di emergenza byla. V celé nahotě se tak ukázalo, že zatímco v devadesátkách se lidi v průseru (marně) v krátkém čase, kdy se s tím ještě něco dalo dělat, sháněli po nouzové brzdě a průvodčím, tak mileniálové jen vesměs psali na facebook statusy typu všichni tu zhebneme...
Pezos
Sobota, 27. ledna 2018 - 08:59:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 875
Registrován: 4-2014
V pravém horním rohu je co?

V Eschede došlo k průseru především proto, že se všichni chovali až příliš předpisově - cestující místo zatáhnutí za záchranku hledal průvodčího (našel ho), průvodčí se místo zatáhnutí za záchranku šel podíval na ten kus oceli trčící z podlahy oddílu. A než stihli předpisově zatáhnout za záchranku, narazil vlak na onu výhybku. Tolik k těm "mileniánům".
Jen tak mimochodem, vlak se o nic "nezasekl", ale po vidlicové jízdě a vykolejení vozy narazily do pilíře mostu, který se na ně zřítil...
Vechtr
Sobota, 27. ledna 2018 - 09:29:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 12-2015
Taková kampaň by možná byla výchovná i pro ČD. Dnes už to tolik není, ale ještě před pár lety se v provozu běžně pohybovaly vozy s vymláceným pojezdem, který všelijak kmital a třískal, plus k tomu ještě neutěšený stav tratí. Když jsem slyšel ty hrozné rány od podvozku a musel jsem se držet sedačky, abych z ní nespadl, tak jsem občas po té notbremse pokukoval.
Sobota, 27. ledna 2018 - 10:14:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15679
Registrován: 5-2002
JfP: Rozdíl je v tom, že v ICE nebyla Notbremse
Tohle tvrzení se mi nějak nezdá. V době projednávání projektu ČDT 680 (= klopidlo ještě se Siemensem) se brzdy dost obšírně probíraly s Knorrem a ten tam nějakou Schnellbremsschleife či Notbremsschleife zmiňoval a pojem Fahrgastnotbremse tam padl taky.
Ergo kladívko tam záchranná brzda byla, ale možná v čistě elektrické podobě, což mohlo vést ke zmatení a k citovanému tvrzení.
Petr_hradecký
Sobota, 27. ledna 2018 - 14:12:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1379
Registrován: 4-2015
Ano, moje chyba (Enschede / Eschede). Věšel jsem to sem v jednu ráno, když jsem byl v prac. procesu průběžně od nějakých devíti ráno předchozího dne a nějak jsem to přebývající písmenko přehlédl.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Arctia
Sobota, 27. ledna 2018 - 19:01:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 6-2010
Nekde bylo uvedeno (jestli ve "Vterinach" nebo jinem TV dokumentu, nebo nekde v hlubinach internetu, uz dneska nevim), ze na tom ICE byla zachranka bud pouze u pruvodciho nebo jen jim obsluhovana. Coz mi tenkrat prave prislo divny, proto mi to utkvelo. A protoze tam byl nejakej novej mladej, tak mel obavy zatahnout rovnou. Dale viz Pezos.
"Já to viděla!" Karma
Pezos
Sobota, 27. ledna 2018 - 19:33:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 876
Registrován: 4-2014
Právě proto jsem tu dal ten obrázek, kde je v pravém horním rohu červené táhlo. Nebude to tak, že cestujícím vtloukali do hlavy, že záchrannou brzdu má obsluhovat jen vlaková četa?
Trolleybus
Sobota, 27. ledna 2018 - 20:39:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2867
Registrován: 5-2002
U nehody v Eschede byl problém hlavně v tom, že jediní tři lidé, kteří viděli prasklou obruč, neměli tušení, co se vlastně stalo. Jako laici totiž nepoznali, že to, co projelo podlahu vozu, je obruč kola. Hádal bych, že kdyby jim to došlo, tak tu záchrannou brzdu strhli okamžitě. Jenže to nepoznali, a proto jeden šel ohlásit průvodčímu, že se jim objevil v kupé kus nějakého železa. Průvodčí pochopitelně bez vizuální kontroly netušil, co se děje, tak se šel podívat. Vibrace vagónu bohužel v prvních chvílích nebyla nijak extrémní, dvounápravový podvozek bez jedné obruče dál držel směr. Jenže pak vlak dojel k prvnímu vekslu a urvaná obruč čouhala tak nízko nad kolej, že se zasekla o přídržnici, poslala vůz z kolejí a ještě přitom došlo k přehození výhybky, takže další vozy vyletěly ven taky. Prostě blbá náhoda, kdyby v tom kupé seděl železničář, tak by nejspíš pochopil, serval záchrannou brzdu a dneska se Eschede uvádělo jako příklad, jak jsou vysokorychlostní vlaky bezpečné, když i bez jedné obruče vlak jel dál a pak bezpečně zastavil.
Na netu je k tomu povícero dokumentů, třeba tenhle: https://youtu.be/cPwQJ8XsXbo
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Pezos
Sobota, 27. ledna 2018 - 21:39:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 877
Registrován: 4-2014
Myslím, že bytelný kus železa, který se do oddílu podíval podlahou, je vždy důvod k zatáhnutí záchranné brzdy. Bez ohledu na to jestli vím, co to je. Ale toto již je debata o racionálnosti chování ve stresových situacích, nikoliv o dostupnosti techniky k zastavení vlaku [wink]
Petr_hradecký
Sobota, 27. ledna 2018 - 22:46:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1382
Registrován: 4-2015
Pezos: [ok] Asi tak. Jaksi železo, co za jízdy vyleze z podlahy vozu opravdu není věc obvyklá...
Vechtr: Před pár lety? Já jsem takhle koukal po brzdě vloni, v 810 z Trutnova, když v úseku TU - Pilníky mlátila tak, že mi (a asi i jiným) až cvakaly zuby...

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 27. ledna 2018 - 23:42:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4581
Registrován: 3-2004
Pezos: Souhlas, je úplně jedno, jestli obruč, zapomenutá lešenářská trubka nebo kus zábradlí mostku.

A podle jednoho z těch televizních dokumentů tam opravdu ta záchranka byla, ale cestující se za ní bál vzít a šel raději za průvodčím. To mi přijde jako pravděpodobnější verze.
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
Neděle, 28. ledna 2018 - 06:18:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1470
Registrován: 6-2016
Video k nehodě u Milána:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nove-zabery-vlak-u-milana-pred -vykolejenim-projel-plnou-rychlosti-zastavkou-na-nastupisti-byli- lide-42122?seq-no=1&dop-ab-variant=&source=article-detail
Vlak si evidentně vezl "technický problém"...
Němec_z_ova
Neděle, 28. ledna 2018 - 08:17:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3788
Registrován: 4-2009
Tedy vykolejený přední podvozek třetího vozu[sad] Opět, nejpozději po "otření" se vozu o nástupiště použít záchranou brzdu.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
VIA
Neděle, 28. ledna 2018 - 08:21:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 8-2017
Na tom videu je podle mne druhý vůz již vykolejený. Jak daleko je ta zastávka od místa nehody? Co se týče stržení záchranky, já ve vykolejením voze jel, tak 70 - 80, a ač jsem si to myslel, že je venku, tak mne za něco tahat ani nenapadlo, protože to bylo (z mého pohledu) pár vteřin a byl jsem rád, že se držím. Ten moment překvapení je obrovský. A vlastně jsem jednou jel v 80 i na esu, když vypadlo, a jediné co jsem si z toho odnesl bylo málem vyrvané madlo před sebou, jak jsem se držel... Jinak jsem neudělal vůbec nic. Člověk u toho nebyl, těžko cokoliv soudit...

Edit: Možná ne druhý, ale třetí vůz, jak píše kolega z Ovy, nechce se mi to načítat a pouštět znovu.

Otázka je, jak dlouho to takto svištělo. Pak už by to na tu záchranku bylo. Čas běží strašně rychle.

(Příspěvek byl editován uživatelem VIA.)
Neděle, 28. ledna 2018 - 09:36:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7808
Registrován: 4-2003
o nástupiště použít záchranou brzdu.

Estli můžu taky přihodit nějakou tu hraběcí radu: taky by se mašinfýra mohl občas kouknout do zpětnýho zrcátka.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 28. ledna 2018 - 10:38:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 997
Registrován: 5-2002
VIA:
"Ten moment překvapení je obrovský."
Přesně tak. Z vlastní zkušenosti potvrzuji. A kousek ode mne stál zrovna průvodčí a taky v první chvíli nevěděl, co má dělat. Nakonec se vrhl po záchrance v době, kdy už bylo zjevné, že vlak už nouzově brzdí...
Neděle, 28. ledna 2018 - 10:41:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 998
Registrován: 5-2002
RadekŠ:
"
Estli můžu taky přihodit nějakou tu hraběcí radu: taky by se mašinfýra mohl občas kouknout do zpětnýho zrcátka."
Omlouvá tě jedině to, že vzhledem k tomu, odkud dojíždíš, nemůžeš vůbec tušit, jak vypadají a jak to mají se zrcátky moderní vozidla [wink]
Neděle, 28. ledna 2018 - 13:09:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15683
Registrován: 5-2002
Sants: Omlouvá tě jedině to, že vzhledem k tomu, odkud dojíždíš, nemůžeš vůbec tušit, jak vypadají a jak to mají se zrcátky moderní vozidla
Naopak, Radek to myslel ironicky, proto to výslovně uvedl jako hraběcí radu - a ta "hraběckost" je tímto ještě větší... [proud]
Neděle, 28. ledna 2018 - 13:13:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1471
Registrován: 6-2016
" jako hraběcí radu"
Aneb "Oni nemají chleba? Tak ať jedí koláče"! (Marie Antoinetta)[biggrin]
Neděle, 28. ledna 2018 - 14:22:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2402
Registrován: 3-2006
honzaklonfar:
"" jako hraběcí radu"
Aneb "Oni nemají chleba? Tak ať jedí koláče"! (Marie Antoinetta)[biggrin]"
Což napsal Rousseau ve své knize z roku 1767, kdy jí bylo teprve 12.[happy]

Ale teď vážně, nebojím se říct, že minimálně 50% cestujících o nějaké záchranné brzdě a kde se spouští, nemá ani ponětí. Pozor škrtněme si nás praštěné pražcem, kteří očumují co nového kde v salonu je a sleduje rekonstrukce vozů. Je to obdobné s již zde probíraným ovládáním dveří. A pokud se zeptáte běžného cestujícího, kde je nouzové otvírání dveří, tak to bude ještě horší.
Takže připočtěme stres,málo času a informaci, že zneužití se trestá a jsme u toho, že když za to někdo škubne, tak už je vlak v poli, nebo v mostu.:-(
A to odblokování dveří, modleme se aby nezačalo v nějaké soupravě hořet. Protože pokud už někdo najde odblokování, tak ještě může být pod plexisklem, které se blbě rozbijí a naříznutí je tam pro ozdobu. Ostatně tyhle krizová zařízení se zkoušejí odborníkem, v klidu a za ideálních podmínek.
Takže se vůbec nedivím, že to jelo dva kilometry po pražcích.
Němec_z_ova
Neděle, 28. ledna 2018 - 16:19:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3790
Registrován: 4-2009
RadekŠ: Otření o nástupiště (s nepřehlédnutelným rojem jisker) jsem bral jako další indicii pro cestující uvnitř vozu o tom, že neklidný chod není jen tak. Což už také nějakou dobu pozorovali.

Svědci uvedli, že před nehodou se souprava vlaku několik minut silně otřásala.

„Kousek před zastávkou Pioltello se vlak začal otřásat. Došlo nám, že se k něčemu schyluje,“ řekl listu La Repubblica 25letý Gianmarco. „Vlak byl plný... Otřásal se tři, čtyři minuty a pak přišla rána. Vagon se odtrhl od soupravy,“ dodal.
Viz Idnes

A měli by tak vlak zastavit.
Arctia
Pondělí, 29. ledna 2018 - 13:40:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 6-2010
Tak, kdyz vagon navstivi kus zeleza, tam je to jasny, na nic necekam a taham, ale s tim otrasanim je to tezky. V nekterych vlacich a na nekterych mistech u nas se z vagonu od podvozku ozyvaji takove zvuky a rany, ze clovek fakt nevi, jestli jeste dobry, nebo uz teda ne. :-)

Loni - sileny mlaceni a poskakovani pri rozjezdu. Pri jizde rachot. Mne doslo, ze to bylo po razantnejsim brzdeni, ze se asi malo odbrzdilo a delaj to protismyky (a nekdo byl linej utahnout sroubovky). Typicky smrad oblozeni to za chvili potvrdil. Po dalsim brzdeni to postupne preslo.
Co si ale ma myslet "vagonem nepolibeny" cestujici?
"Já to viděla!" Karma
Pondělí, 29. ledna 2018 - 15:47:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 11-2012
Nebo jízda v Bixu z Jívové směr Olomouc, než tam začaly jezdit Regionovy. To se vždycky houpalo ze strany na stranu, ozýval se randál od podvozků apod.
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Arctia
Pondělí, 29. ledna 2018 - 19:03:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 6-2010
Pezos:
Jo ta cervena vec na fotce z 12. 10. 2015 je.
Nase B maji taky na fotce z 12. 10. 2017 signalizaci blokovani dveri...
"Já to viděla!" Karma
Pezos
Pondělí, 29. ledna 2018 - 20:08:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 880
Registrován: 4-2014
Žeby Němci uvedli do provozu soupravu, která by odporovala Eisenbahn-Bau- und Betriebsordnung (citace)? [wink]

Mimochodem, chybějící záchranná brzda se objevila jen u jednoho místního diskutujícího, nikde jinde o tom není ani zmínka (dokumenty nejmenované stanice neuvažuji, tam má často před ověřováním faktů přednost dramatičnost).
Pátek, 02. února 2018 - 12:42:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2431
Registrován: 9-2003
Samozřejmě, že to ICE záchranku mělo. Problém byl v tom, že Fahrgast místo zatažení záchranky šel za kalauzem, ten řekl, že on je jen komerční, že tomu nerozumí a šel shánět vlakoše. No a než ho našel, už byli v Mostě.
NOBLE BRICKS
Neděle, 04. února 2018 - 13:33:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3691
Registrován: 3-2010
Osobní vlak železniční společnosti Amtrak se v neděli v noci v Jižní Karolině srazil s nákladním vlakem CSX. Podle amerických médií jsou na místě minimálně dva mrtví a pravděpodobně 70 zraněných. Ve vlaku se nacházelo 139 cestujících a 8 členů posádky. Na místě zasahují záchranné složky.
„Vlak 91, který jezdí mezi New Yorkem a Miami, přišel do kontaktu s nákladním vlakem CSX přibližně v 2:35 hodin v Cayce v Jižní Karolíně,“ uvedl mluvčí společnosti pro web abcnews.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/srazka-osobniho-a-nakladniho-vlaku-v-jizni -karoline-na-mistne-je-nekolik-ranenych-g1h-/zpravy-svet.aspx?c=A 180204_114416_ln_zahranici_ele
Neděle, 04. února 2018 - 19:12:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15723
Registrován: 5-2002
JxL: Vlak 91, který jezdí mezi New Yorkem a Miami, přišel do kontaktu s nákladním vlakem CSX přibližně v 2:35 hodin v Cayce v Jižní Karolíně
Tedy, to je neuvěřitelná náhoda - podle Cayce se podle jednoho z výkladů jmenoval proslulý "Kejsí Džouns", o němž se zpívala píseň, která byla Janu Werichovi inspirací pro strojvůdce Příhodu...
Pondělí, 05. února 2018 - 08:21:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5355
Registrován: 9-2011
přišel do kontaktu s nákladním vlakem
Ten češtin být krásná jazik.
Pondělí, 05. února 2018 - 10:05:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 966
Registrován: 9-2014
Alebo otrocký a strojový preklad z english american.
Pondělí, 05. února 2018 - 11:34:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 8-2017
podle Cayce se podle jednoho z výkladů jmenoval proslulý "Kejsí Džouns"
Ovšem podle Cayce v Kentucky, ne v Jižní Karolíně. John Luther "Casey" Jones pracoval jako strojvedoucí na Illinois Central Railroad (tratě z New Orleans do Chicaga) nejprve v depu v Jacksonu v Tennessee, později vyjížděl s lokomotivou za slávou z Memphisu, TN.
Příčinou jeho smrti 30. dubna 1900 bylo pravděpodobně (dnešní terminologií) nerespektování návěsti "vjezdového návěstidla" (tehdy v americkém podání návěstníka - flagmana) a střetnutí "Cannonball No.1" s koncem nákladního vlaku obsazujícího zhlaví ve stanici Vaughan v Tennessee.
Grzegorz.
Úterý, 06. února 2018 - 09:58:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 198
Registrován: 7-2011
Na železnici dějou se věci...
https://www.lidovky.cz/vlak-bez-strojvedouci-vlakvedouci-kadan-je dnotka-ceske-drahy-souprava-1m0-/zpravy-domov.aspx?c=A180205_1452 17_ln_domov_rsa
Úterý, 06. února 2018 - 10:15:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3110
Registrován: 5-2002
Ale Plho ! Vždyť o tom tady už drahnou chvíli hovoříme [biggrin]
Úterý, 06. února 2018 - 11:39:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3695
Registrován: 3-2010
Vlak v Kadani ujel strojvedoucímu. Několikrát projel městem, plyne ze spisu
Zdroj: https://www.lidovky.cz/vlak-bez-strojvedouci-vlakvedouci-kadan-je dnotka-ceske-drahy-souprava-1m0-/zpravy-domov.aspx?c=A180205_1452 17_ln_domov_rsa
Úterý, 06. února 2018 - 11:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6951
Registrován: 8-2012
Vlak v Kadani ujel strojvedoucímu. Několikrát projel městem, plyne ze spisu
Zdroj:

Plha se hlásí! O čem je asi odkaz Honza411 číslo příspěvku 198? [happy]
(Nehledě na to, že nejlepší je přečíst si to přímo od zdroje, nikoli přežvejkaninu.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 06. února 2018 - 12:15:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3697
Registrován: 3-2010
Nevšiml jsem si, pane Neomylný[kiss]
Úterý, 06. února 2018 - 13:06:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 555
Registrován: 7-2005
Ad Kadaň: nehledě na to, že už je to půl roku stará záležitost.
810.529-8
Ať žijou 810
Úterý, 06. února 2018 - 14:15:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7076
Registrován: 1-2007
Ad Kadaň: nehledě na to, že už je to půl roku stará záležitost.
Ano, ale až teď Drážní inspekce vydala závěrečnou zprávu.
Úterý, 06. února 2018 - 22:53:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1405
Registrován: 5-2007
Dnes odpo. kolem páté v Blansku měl jeden zase štěstí...vlak jel pomalu a vzal dotyčného jen za batoh. Což strojvedoucí netušil a nahlásil sražení, načež se hledalo tělo a posléze byl nalezen kupodivu živý dotyčný [nene]... Ale nějaký čas se jezdilo 30..
Volně zpracováno podle blanensky/denik a firebrno[happy]
Středa, 07. února 2018 - 06:23:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 556
Registrován: 7-2005
Mouka: a jo, nevšiml jsem si toho "plyne ze spisu".

Omluva všem.
810.529-8
Ať žijou 810
Středa, 07. února 2018 - 22:31:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 9-2015
Není, prosím vás, tady nějaký soudní znalec z oboru, který by měl čas v dohledné době zpracovat pro Obvodní soud Praha 1 znalecký posudek k MU na železnici? V cause, kde zastupuji klienta proti ČD, se soudnímu senátu nezdá pro posouzení věci dostatečná zpráva DI a chce si proto přibrat znalce.
Čtvrtek, 08. února 2018 - 10:20:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 8-2006
Add Jarda_Š.: Tady je to samý soudní znalec.[biggrin]
Čtvrtek, 08. února 2018 - 10:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3467
Registrován: 11-2008
Jarda_Š.:
"Není, prosím vás, tady nějaký soudní znalec z oboru, který by měl čas v dohledné době zpracovat pro Obvodní soud Praha 1 znalecký posudek k MU na železnici? V cause, kde zastupuji klienta proti ČD, se soudnímu senátu nezdá pro posouzení věci dostatečná zpráva DI a chce si proto přibrat znalce."
O jakou MU jde ? Jestli se můžeme optat ?
Tajemný_em
Čtvrtek, 08. února 2018 - 12:01:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3532
Registrován: 5-2002
A co Justice.cz?
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Čtvrtek, 08. února 2018 - 14:22:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7080
Registrován: 1-2007
Traktor uvázl na kolejích před rychlíkem, řidič stihl včas vyskočit
Čtvrtek, 08. února 2018 - 18:19:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 9-2015
Tajemný_em: Z Prahy tam jsou jen znalci na vozidla a železniční zdravotnictví. Jde mi o znalce na provoz (nehody), kteří jsou v seznamu jenom mimopražští, pro které to může být z ruky.
Výpravčíxy: O co přesně jde, nemohu uvádět veřejně, protože by to mohlo být proti zájmu klienta. Leda až věc bude pravomocně ukončena, bych tu mohl (anonymizovaně) seznámit s rozsudky.
Tajemný_em
Čtvrtek, 08. února 2018 - 23:23:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3533
Registrován: 5-2002
Jarda_Š.:
"Z Prahy tam jsou jen znalci na vozidla a železniční zdravotnictví. Jde mi o znalce na provoz (nehody), kteří jsou v seznamu jenom mimopražští, pro které to může být z ruky."

Před několika lety jsem sháněl znalce (pravda, v jiném oboru), oslovil jsem všechny čtyři ze čtyř, kteří tehdy na danou problematiku existovali - a každý se mohl doslova přetrhnout, jen aby potřebný posudek mohl napsat on a nikdo jiný. Je to pro ně příjemný přívýdělek k "civilnímu" zaměstnání. Zajímavé je, že ceny všech byly +- stejné, i když tři by k soudu museli harcovat přes půl republiky, zatímco ten poslední bydlel téměř vedle soudní budovy.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Bobo
Pátek, 09. února 2018 - 15:49:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13894
Registrován: 5-2002
znalec nemusí nutně k soudu, gdyž soudci stačí jen posudek.
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pátek, 09. února 2018 - 22:07:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1752
Registrován: 4-2006
Tajemný em: zkuste si ze srandy zjistit, jaké závratné sumy soudy platí za cestovní výlohy a čas strávený na cestě. I z Honolulu by to nebylo o moc dražší.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Tajemný_em
Sobota, 10. února 2018 - 11:47:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3535
Registrován: 5-2002
Zlámalík:
"Tajemný em: zkuste si ze srandy zjistit, jaké závratné sumy soudy platí za cestovní výlohy a čas strávený na cestě. I z Honolulu by to nebylo o moc dražší."

Děkuji vřele, naštěstí mám zkušenosti a vím, jak se věci mají.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Sobota, 10. února 2018 - 11:47:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 633
Registrován: 11-2012
Rx 865, Pardubicky porter. V useku Uhersko-Zamrsk, stret vlaku s prekazkou na trati. Naraz, odletujici kameni, ostre brzdeni.

Nastesti jen strom a vetve. Bal jsem se neceho horsiho.

Hasici jsou jiz na miste, mela by probehnout evakuace a pristaveni nahradni soupravy.
Pondělí, 12. února 2018 - 13:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7096
Registrován: 1-2007
‚Myslel jsem, že někomu vypadla taška,‘ vypověděl svědek v kauze pádu dítěte z vlaku
Gale
Pondělí, 12. února 2018 - 14:16:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 7-2014
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/na-jihu-rakouska-se-srazily-dva- osobni-vlaky-nejmene-jedna-obet/1584880
Pondělí, 12. února 2018 - 14:59:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 200
Registrován: 7-2011
tady už jsou nějaké fotky:
https://kurier.at/chronik/oesterreich/zwei-personenzuege-in-der-s teiermark-seitlich-kollidiert/310.642.210
Petr_hradecký
Pondělí, 12. února 2018 - 16:37:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1403
Registrován: 4-2015
Rakousko - aktualizováno před 10 minutami: odkaz
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 13. února 2018 - 15:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 545
Registrován: 9-2016
Persink163054:
"Rx 865, Pardubicky porter. V useku Uhersko-Zamrsk, stret vlaku s prekazkou na trati..."
Vedle trati káceli stromy a jeden jim spadl dle iDnes do kolejí

(Příspěvek byl editován uživatelem Makus.)
Úterý, 13. února 2018 - 15:52:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 546
Registrován: 9-2016
Náhodou se mi dostalo do ruky několik fotografii z železničních nehod. Autora neznám a předem se mu omlouvám, ale snad mi to odpustí

Co to je za nehody, třeba to někdo bude vědět