Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Schotousch nový živočišný druh » Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 14. 06. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 14. 06. 2018

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 31. května 2018 - 18:58:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3518
Registrován: 3-2006
Výpravčíxy: Čili, jak to říká můj kámoš, vy jste nebyl na vojně, ale pouze u armády. [wink]
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Čtvrtek, 31. května 2018 - 19:05:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3602
Registrován: 11-2008
ad Mikulda: Přesně tak. [happy][vypravci]
Pátek, 01. června 2018 - 07:11:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8064
Registrován: 8-2012
Taky jsem psal, že : "...... a bylo by to, co bylo, tak si tu ZVS klidně zopáknu"
Jenže vy jste žádnou ZVS neabsolvoval. Čili: kdyby bylo to, co bylo standardně, dal byste si ji klidně poprvé? [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 01. června 2018 - 07:42:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1829
Registrován: 6-2016
"Já se taky ZVS vyhnul, protože jsem nebyl přesvědčen o nutnosti strávit tak dlouhý čas v takovém prostředí"

Škoda, že jsem Tě neznal dřív - požádal bych o honorovanou spolupráci[biggrin]. Mě nezachránily ani problémy s bederní páteří... Ale ten absícký rok se dal vydržet (s bodákem v [zadnice] a pod vodou).
A potvrdil člověku, že howno padá seshora a že lampasáci nejsou v jádru až takoví kreténi jak vyplývalo z jejich mluveného a psaného projevu... Dneska si usilovně přeju, aby "velitel" Ojropské unie dosahoval ALESPOŇ takové funkční inteligence jako kpt. Mach (kterému se průběžně a nahlas omlouvám za svůj tehdejší názor na něj).
Pátek, 01. června 2018 - 08:32:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8067
Registrován: 8-2012
"velitel" Ojropské unie
A to je zase kdo? Donald Tusk, největší nepřítel bigotních polských katolíků?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 01. června 2018 - 09:40:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 493
Registrován: 3-2005
Klonfare, sraní na EU ti jde,,, lišíš se nějak od toho tvého Macha??
A díky za Tuska, ve Wwě se třesou vzteky Bobci a Lolci :-)
Pátek, 01. června 2018 - 10:28:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3603
Registrován: 11-2008
T_._H_.:
"Taky jsem psal, že : "...... a bylo by to, co bylo, tak si tu ZVS klidně zopáknu"
Jenže vy jste žádnou ZVS neabsolvoval. Čili: kdyby bylo to, co bylo standardně, dal byste si ji klidně poprvé? [happy]"
Oficiálně jsem ZVS absolvoval. Vojenskou knížku mam stále schovanou. [andel]
Pátek, 01. června 2018 - 11:26:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8071
Registrován: 8-2012
Oficiálně jsem ZVS absolvoval
Děkuji za vyhýbavou neodpověď - nebudu vás dál tejrat, protože z ní vyplývá, že bigoše polního byste si přes veškerou DBL propagandu očividně "nezopakoval".
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 01. června 2018 - 12:37:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3604
Registrován: 11-2008
Když napíšu, ze bych si vojnu, kterou jsem měl, klidne zopakoval, kdyz by to muselo být, tak je snad odpověď jasná. Všichni to chápou. Jen vy musíte mit vzdy něco extra. Když použiji vašich slov, tak musite vysírat. [vypravci]
Pátek, 01. června 2018 - 13:51:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 214
Registrován: 7-2017
Tomáši Hádku, jdi napřed do vlákna o jídelních a lehátkových vozech dořešit ohřívání řízků a bramborové kaše, popř. jízdní řád těch kurzů a pak se můžeš zkusit bavit o něčem, o čem nevíš ani ň.

Honzaklonfar: obávám se, že bych nemohl pomoci [sad] tato možnost byla omezena pouze pro naši rodinu, jeden z jejich členů měl na ramenou dost zlatých hvězdiček (dokonce v ohrádce, asi aby se mu nerozutekly), aby dokázal téměř zázraky.
Pátek, 01. června 2018 - 14:26:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 6-2016
"dokonce v ohrádce, asi aby se mu nerozutekly" - to je pro mě po 43 letech nová vševojsková hláška!!!
Je-li pan plukovník ještě živ, tak ho ze zálohy zdravím (npor.v.z = bez ohrádky) [biggrin]
Pátek, 01. června 2018 - 14:29:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1836
Registrován: 6-2016
Jariss: Děkuji za podnětný příspěvek! Vidím, že mám ještě co dohánět[biggrin]
Závěrem informuji o zařazení eurosoudruha do krabice s nápisem "Provázky krátké, zcela neupotřebitelné".
Už jste tam 3, takže mariáš (volený/licitovaný) může směle začít.
Pátek, 01. června 2018 - 15:32:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2762
Registrován: 9-2003
Jo takže Bobmaster je dokonce z gumácké rodiny - to také ledaccos vysvětluje.
NOBLE BRICKS
Pátek, 01. června 2018 - 17:51:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4272
Registrován: 4-2003
Výpravčíxy:
"Všichni to chápou."
Všichni chápou, že řeč se vede o "bigošské" vojně, kam silně atypická ZVS vykonávaná na "ranžiru" nikterak nezapadá, tudíž sdílená informace je zcela irelevantní. Vyhnutí se odpovědi, zda byste stejně ochotně absolvoval i "bigošskou" vojnu, svědčí o tom, že taková vojna by vám zřejmě nebyla po chuti. Úhybný manévr chápu, odpověď by narušila stávající konstrukt.


Všeobecně: Cítí-li kdokoliv potřebu po vojenském výcviku, brány má otevřeny. Ať už v profesionální armádě, nebo u aktivních záloh. Jen podotýkám, že současná armáda a její výcvik má pramálo společného s vojnou za dob povinné ZVS. To aby nebyli někteří ostalgici zklamáni. Koncept povinné ZVS, obzvláště dle někdejších scénářů, je nesmyslný. Už to není o masách hrnoucích se proti sobě se samopaly a kulomety. Doba pokročila, systémy jsou sofistikovanější, mění se i strategie. Nevidím důvod, proč kohokoliv proti jeho vůli vytrhávat z jeho prostředí a držet jej zavřeného s planou představou, že z něj vycvičím za určený čas vojáka, navíc na celý život.

Zkazky o veselých zážitcích z vojny jsou pochopitelné. I na vojně bylo možné zažít veselí. Stejně jako na chmelové brigádě, škole v přírodě,... Navíc je přirozenou vlastností lidské mysli vytěsňovat negativní a uchovávat pozitivní. Z toho, že zdejší si vojnu užili, nelze vytvořit zevšeobecňující závěr, že si ji užili všichni. Stejně tak bude existovat skupina těch, kteří na vojnu nevzpomínají v dobrém a rozhodně by si ji nechtěli zopakovat.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 01. června 2018 - 19:24:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16717
Registrován: 5-2002
TH: kdyby bylo to, co bylo standardně
To je otázka, čemu říkáš "standard" a koho se ten standard měl týkat. Zjednodušovat to na to, že standardem je "bigoš polní" a cokoliv jiného jsou šťastné výjimky, je buď projev neznalosti a/nebo pokus o podsun.
On totiž ten "standard" byl do značné míry dán tím, jaké jsi měl vzdělání. Kupříkladu my z kybernetiky na FELu jsme "standardně" chodili k RTV PVOS na radary, sdělováci zas někam ke spojařům, u mediků bych zas čekal nějaké ty lapiduchy atd. atd. Speciálně u těch AVKVŠ, které jsem znal, se vojenská odbornost docela slušně kryla s tím, co vystudoval v civilu.
Pátek, 01. června 2018 - 19:27:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8072
Registrován: 8-2012
naši rodinu, jeden z jejich členů měl na ramenou dost zlatých hvězdiček (dokonce v ohrádce, asi aby se mu nerozutekly)
Hele, ono to do sebe nakonec krásně zapadne... Gumácká rodina, advokacie ZVS působící proti úpadku mládeže - ale sám se jí protekčně vyhnul, "bílé heterosexuální potomstvo" by gumoval - ale jen cizí (neb svoje nemůže).
Prostě výstavní ZMRD.

To je otázka, čemu říkáš "standard"
Tak jasně, typická ZVS přece byla buď totaleinsatz u ČSD (kde už nechtěli dělat ani muklové), nebo absíkování, nebo pětimetr někde ve strážáku... opozice za každou cenu, viď?

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 01. června 2018 - 23:44:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16721
Registrován: 5-2002
TH: typická ZVS přece byla
Typická ZVS, která by nutně musela v jedné a téže podobě potkat kohokoliv, prostě žádná nebyla.

opozice za každou cenu, viď?
Zato z Tebe mluví osobní zkušenost, viď...? [rofl]
Sobota, 02. června 2018 - 04:58:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4910
Registrován: 7-2011
Hajnej:
"Typická ZVS, která by nutně musela v jedné a téže podobě potkat kohokoliv, prostě žádná nebyla."
Ale byla. A skutečně potkala každýho, ať už byl absík, nebo poslední bigoš - byl to zejména ten festival ztraceného času a tuposti v jediné rezervaci, kde byla lidská blbost chráněna zákonem. Byť se vnější projevy případ od případu lišily. To hlavní totiž nespočívalo v tom, jestli někdo denně žral bahno, nebo byl zašitej v klidu ve skladu, to byly pouze ty vnější projevy.
Nic proti armádě jako takový, ale to, co tam valnou většinu učili, bylo naprosto k ničemu a nepoužitelný.
Doktor:
"Všeobecně: Cítí-li kdokoliv potřebu po vojenském výcviku, brány má otevřeny. Ať už v profesionální armádě, nebo u aktivních záloh. "
Za profesionální armádu jsem vděčnej a rád. Vážím si jich a za žoldáky je rozhodně nepovažuju. Nicméně přístup matky armády k záložákům mi dlouhodobě moc šťastný nepřijde. Spíš mám pocit, že si s nimi celkově neví moc rady, je to s nimi jak na houpačce a přístup se liší podle toho, jakej generál o tom zrovna rozhoduje. Nějak nevidím nějakou dlouhodobou koncepci co s nimi a k čemu maj bejt dobrý.
Neděle, 03. června 2018 - 07:34:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1838
Registrován: 6-2016
já bych si dovolil připodotknout, že "typická, univerzální ZVS" opravdu byla. Byl to přijímač!!! Pak se to rozdělilo, a takový bigoš měl o hodně horší vojnu než např. nástěnkář (ofiko název byl jiný, už si ho nepamatuju) u VÚ 5739.

Bobik: "ale to, co tam valnou většinu učili, bylo naprosto k ničemu a nepoužitelný". Však to taky přicházelo z Kremlu[rofl]. Nicméně občas něco užitečného "ukáplo" - třeba etničtí členové stavebního praporu se naučili základním sociálním a hygienickým návykům a po odchodu z vojny se všichni měli podepsat...
Vagonet
Pátek, 08. června 2018 - 12:08:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 7-2017
Penzion Mítkov je na prodej. Mohl by ho koupit třeba svaz šotoušů, když je tak pěkně u trati, přímo u koridoru[happy]
Pátek, 08. června 2018 - 13:30:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1854
Registrován: 6-2016
Vagonet: To si šotouši nekoupí - je to daleko na vlak[biggrin]
M_g
Pátek, 08. června 2018 - 15:13:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 914
Registrován: 6-2006
Ten je na prodej už od podzimu...

Ale stále je na prodej bývalá drážní budova v Loučné nad Desnou. Přímo na zastávce, ale není na koridoru. :-)
Pondělí, 11. června 2018 - 08:18:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8236
Registrován: 4-2003
stále je na prodej bývalá drážní budova v Loučné nad Desnou. Přímo na zastávce

Svaz šotoušů nesehnal tu potřebnou korunu, má jen 86 haléřů.

Já bych si dovolil připodotknout, že "typická, univerzální ZVS" opravdu byla. Byl to přijímač!!!

Ale houby, už předtím byla selekce "kdo kam". Vojna pro mě nebyla ani tak o zelených gumičkách, ale s jakýma pitomcema tam člověk bude či nebude.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 12. června 2018 - 14:52:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2782
Registrován: 9-2003
Radku, ve kterém roce Tys byl na vojně?
NOBLE BRICKS
Úterý, 12. června 2018 - 16:55:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8246
Registrován: 4-2003
Říjen 97.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Mladějov
Úterý, 12. června 2018 - 23:35:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12439
Registrován: 3-2007
Hm, tak to teda radši mlč. Bez legrace. A to jsi ještě nenapsal, že na genštábu v Praze, viď.

Ale rady rozdávat umíš jako nějakej expert, ty i s minmální znalostí se cejtíš na poučování, viď.
Středa, 13. června 2018 - 05:52:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9071
Registrován: 4-2003
RadekŠ:Říjen 97.


RadkuŠ, Ty jsi doopravdy komik. To už mohu o té vojně žvanit i já, když jsem dostal v roce 1998 povolávací rozkaz [rofl].

Řekl bych, že o skutečné vojně mohou mluvit jen ti, co tam byli do roku 1990 [wink].
Středa, 13. června 2018 - 06:27:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1871
Registrován: 6-2016
"Říjen 97"
Dík za info. Tím číslem se vysvětluje téměř naprostá nekompatibilita našich názorů. Pozor, to není urážka, jen konstatování. Stejně jsem to měl já se svým tátou[biggrin]
Abych i já byl konkrétní, tak "září 74"[rofl]
Středa, 13. června 2018 - 08:30:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8176
Registrován: 8-2012
o skutečné vojně mohou mluvit jen ti, co tam byli do roku 1990
A o skutečném husitství mohou mluvit jen ti, co byli v Žižkově vojsku do roku 1424 [happy].

(Samozřejmě, že celá diskuze je o ČSLA, takže Radkovo švejkování na genštábu 1997 není její součástí.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 13. června 2018 - 09:46:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16823
Registrován: 5-2002
Bram: Řekl bych, že o skutečné vojně mohou mluvit jen ti, co tam byli do roku 1990
Řekl bych, že rozdíly mezi bigošema a RTV PVOS byly i před rokem 1990 (přinejmenším měsíční ZSV v roce 1989 tomu více než nasvědčuje). Nezapomínej, že zatímco bigoši a tankáni si na vojáky spíš jen hráli, tak PVOS a letectvo sloužilo 24/7.

Ona ani ta armáda nebyla tak blbá, aby jí nedocházelo, že 1) na vojenský vejšky nechoděj ti největši lumeni, takže si na ně "sáhla" prostřednictvím vojenských kateder, a že 2) s takto získanejma jedincema, kteří jsou v technických věcech přinejmenším na stejné výši, jako VZP, není radno plejtvat.
Středa, 13. června 2018 - 10:07:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9073
Registrován: 4-2003
T. H.:A o skutečném husitství mohou mluvit jen ti, co byli v Žižkově vojsku do roku 1424

Mínil jsem to samozřejmě tak, že po roce 1990 se začaly poměry v armádě hodně uvolňovat, takže v tomto směru v porovnání s tím, co si na vojně zažívali ti, co tam byli před plyšákem, je Radkova vojenská služba nejspíše úsměvnou kratochvílí plnou nicnedělání a sloužil li jako vysokoškolák, tak tam snad nebyl už ani rok. Mám to samozřejmě z porovnání vyprávění těch co tam byli před rokem 1990 s těmi, co tam byli po roce 1990.

Já sám jsem se vojenské službě vyhnul (netoužím po ní ani dnes), byť mám ještě někde doma zastrčen papír, kde je napsáno schopen - odveden [wink].

A pevně doufám, že mne nebudou nikdy chtít povolat, protože já za nějakého idiota, co si chce s někým poměřovat pindíka, položit život nehodlám [nene].


Hajnej:Řekl bych, že rozdíly mezi bigošema a RTV PVOS byly i před rokem 1990 (přinejmenším měsíční ZSV v roce 1989 tomu více než nasvědčuje). Nezapomínej, že zatímco bigoši a tankáni si na vojáky spíš jen hráli, tak PVOS a letectvo sloužilo 24/7.


To já přeci nepopírám, spíš píšu o něčem poněkud jiném [wink].

Ona ani ta armáda nebyla tak blbá, aby jí nedocházelo, že 1) na vojenský vejšky nechoděj ti největši lumeni, takže si na ně "sáhla" prostřednictvím vojenských kateder, a že 2) s takto získanejma jedincema, kteří jsou v technických věcech přinejmenším na stejné výši, jako VZP, není radno plejtvat.

Alespoň pár lidí u armády nemělo v hlavě úplně vyzmizíkováno [wink].
Mladějov
Středa, 13. června 2018 - 10:24:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12442
Registrován: 3-2007
hajnej : Nechápu, proč máš potřebu tu DBL vojnu pořád rozmělňovat. Nota bene, když jseš taky už posametovej voják.

Nezapomínej, že zatímco bigoši a tankáni si na vojáky spíš jen hráli, tak PVOS a letectvo sloužilo 24/7.

Ježíšmarjá - tohle přesně zelený gumy strašně rádi dělaly, totiž vzbuzovat ve vojácích ZVS hrdost na tu svojí jednotku s tím, že ostatní jsou blbci/ hloupější atd.

Pak se takhle navádění pitomci rvali po hospodách s příslušníky jiných zbraní - taková obdoba zlých a hloupých Pražáků, Brňáků atd., prostě rozděl a panuj.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Středa, 13. června 2018 - 10:35:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8250
Registrován: 4-2003
Tím číslem se vysvětluje téměř naprostá nekompatibilita našich názorů.

Já jsme byl odveden v roce 1988 a musel jsem řešit coby kdybych se nedostal na VŠ, vč, toho kam by mě povolali a co bych dělal. A na tom sakra záleželo a myslím si, že něco jako univerzální vojna neexistovalo.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Mladějov
Středa, 13. června 2018 - 10:45:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12443
Registrován: 3-2007
No, to jsi asi měl, Radku, pěknou tlačenku.

Normální občan fakt neměl ten luxus řešit, kam ho povolaj a co bude dělat.

Vždycky vzpomenu na dva své kamarády, jeden šotouš, co ho párkrát někde chytli při focení za DBL + bavila ho němčina --> povolán k tankánům do Medzilaborců.
Tamtéž skončil druhý, co se jeho rodiče, redaktoři, dost omočili okolo 1968. Velmi inteligentní kluk.

Na obou si smlsla StB.

Holt někdo byl kariérista už v osmnácti, jinej poznal tu pověstnou dělnickou pěst zase z druhý strany.
Středa, 13. června 2018 - 10:59:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2793
Registrován: 9-2003
RadekŠ: Kdyby ses byl nedostal na VŠ (což bylo u Tebe prakticky vyloučené), tak bys buďto uplatnil protekci, nebo by sis koupil modrou, nebo bys fičel někam na východní Slovensko.
Já jsem protekci neměl, na západní hranici jsem nechtěl, tak jsem si tu modrou koupil, s čehož se někteří jedinci osypávají dodneska.
NOBLE BRICKS
Středa, 13. června 2018 - 11:03:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1875
Registrován: 6-2016
"Já jsme byl odveden v roce 1988"

Tak já v roce 1969. Pak 5 let ČVUT (s vojenskou katedrou) a potom rok "absícký" vojny. Snažil jsem se samozřejmě dostat modrou, ale nějaký vybočený obratle bederní páteře nehrály roli. Vše spravila "lehká obuv"[biggrin]

ZVS měla pro mě jediné pozitivum - mnohonásobné potvrzení pravidla, že howno padá seshora! Proto jsem také dnes nepřítel přebujelých organizací na republikové i celoevropské úrovni a všech možných i zdánlivě neuvěřitelných buzerací.

Jako npor.v.z velím: "Pohov, odchod"![rofl]
Středa, 13. června 2018 - 11:05:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1876
Registrován: 6-2016
"tak jsem si tu modrou koupil"

Předpokládám, že u armádou uznávaného posudkového lékaře. Kolik to stálo?
Nikterak Tě neodsuzuji, naopak. Kdybych byl býval tušil, že to jde, tak jsem chodil na víc brigád a udělal bych to taky!!!
Mladějov
Středa, 13. června 2018 - 11:14:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12444
Registrován: 3-2007
No, já bohužel neměl ty kontakty (a rodiče taky ne). A obrovským mínusem bylo to přezkumování modroknížkaře a risk, že půjdeš na vojnu třeba ve třiceti (znám takový případ).
Středa, 13. června 2018 - 11:43:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5732
Registrován: 11-2009
Mladějov:
"povolán k tankánům do Medzilaborců"


Nemáš to ty už trochu z té "vojny" popletené?
V r.1975 jsem sloužil u tankánů v Humenném, ale že by byli v Medzilaborcích
Nejblíže v Martině.
Středa, 13. června 2018 - 11:47:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16827
Registrován: 5-2002
ML: proč máš potřebu tu DBL vojnu pořád rozmělňovat.
Já ji nerozmělňuju, pouze konstatuju, že průběh vojny u jednotlivejch druhů zbraní je prostě různej.

Nota bene, když jseš taky už posametovej voják.
Ale katedrista ještě předsametovej.
A zajímavý je, že mám okolo sebe dost lidí starších než já, kteří u toho PVOS byli ještě před sametem, ale jejich zkušenosti jsou +/- stejný...

vzbuzovat ve vojácích ZVS hrdost na tu svojí jednotku s tím, že ostatní jsou blbci/ hloupější
Ale houby, na to u nás nemusel nikdo nic vzbuzovat, rozdíl mezi 24/7 službou u radaru a dobýváním kóty XY poznal každej i bez vzbuzování. A to, že má míň pakárny, taky.

Pak se takhle navádění pitomci rvali po hospodách s příslušníky jiných zbraní
Myslíš, že bez toho navádění by se neporvali? [coze]

Normální občan fakt neměl ten luxus řešit, kam ho povolaj a co bude dělat.
V tom případě jsou vysokoškoláci, hlavně ti technicky zaměření, nejspíš nenormální občani...
Aby nebyla mejlka - ne že by si mohli vybírat, to rozhodně netvrdím, ale tou volbou školy prostě určitým způsobem ovlivnili, co s nima Vojenská správa bude zamejšlet.
Mladějov
Středa, 13. června 2018 - 11:52:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12445
Registrován: 3-2007
Kroutíš to teda statečně.
Středa, 13. června 2018 - 12:09:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1878
Registrován: 6-2016
"Kroutíš to teda statečně"

Nekroutí, jen konstatuje. Víš kam chodili kluci z PřFUK? K tankánům... A nikdy jsem neslyšel, že by např. medici rukovali jako prostí bigoši nebo dělostřelci. Ale dost byli vidět na ošetřovnách[biggrin]
Středa, 13. června 2018 - 13:44:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2795
Registrován: 9-2003
Honzaklonfar: Klidně, nestydím se za to. Stálo to devadesát klacků, resp. nákup pašované kamery a videa u veksláka pro příslušného súdruha plkovníka na vojenské správě. Ten pak sám zařídil doktory, komise a spol., doknce mě předem připravoval na to, že na mě u odvodní komise bude hrozně řvát, jakej že jsem simulant, aby jiné gumy nepojaly podezření. To jsem si tenkrát těsně před revolucí za dva roky jako řidič vydělal, tak jsem zhodnotil, že to obětuji.
Pro pobavení ex post: Ten súdruh plkovník byl otcem mého kamaráda. A jemu, svému synovi, striktně odmítl zařídit nejen modrou knížku ale i jakoukoliv lehčí vojnu a nechal ho nahnat z Bratislavy na západní čáru, protože on se přece nebude stydět před kolegy, že má za syna "chlapa s pičú".
NOBLE BRICKS
Středa, 13. června 2018 - 14:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 218
Registrován: 7-2017
Hele a proč pořád řešíte KDY byl kdo z vás na vojně ? Prostě ANO/NE, a zbytek byl silně poplatný době, místu vykonávané služby, jací tam byli spolubojovníci a velitelé, o jaký útvar šlo,... těch vlivů tam bylo hrozně moc, a dost záleželo na vlastní snaze (Voják se stará, voják má), nebo prostě obyčejném štěstí/neštěstí [kladivo]

Jedno vím jistě - T. H. se k armádě dostal nejblíž, když viděl v TV upoutávku na seriál Chlapci a chlapi, nebo na Youtube narazil na film Zobani. A že se Laminátka flákal někde v Praze - no a co, prostě to tak měl, a jestli od toho nečekal víc než to nějak překlepat a čau bambino, může být docela rád, že neskončil někde v Hodoníně [zadnice]
Středa, 13. června 2018 - 14:46:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1879
Registrován: 6-2016
S4991023: Tak to byla pěkná sumička na rozhazování! V tom 1969 by to asi bylo za míň, ale v desítkách tisíc by to asi taky bylo. Nešť, zase jsem viděl on-line letecký provoz nad prohnilou kapitalistickou západní Evropou[rofl]

Bobmaster: Rozdíl 20 let v nástupu byl z hlediska prostého "služebníka lidu" dost podstatný. Zejména ve velikosti politické buzerace "shora". Jistě víš, co to bylo např. PŠM[biggrin]

Docela by mě zajímalo, jak že probíhala vojna u Železničního vojska. Když jsem je vídal za socíku dělat, tak to byla festová makačka. Ale domnívám se (laicky), že jejich vysoká fyzická námaha byla kompenzována minimalizací buzerace shora. Plán se musel plnit a soudruzi důstojníci by za neplnění termínu dostali festový pojeb!
Středa, 13. června 2018 - 15:07:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9076
Registrován: 4-2003
S4991023:To jsem si tenkrát těsně před revolucí za dva roky jako řidič vydělal, tak jsem zhodnotil, že to obětuji.


Patrně jedna z nejlepších investic v Tvém životě - s pomocí zelené gumy se za prachy takhle elegantně vychcat na palici ostatním zeleným gumám. Klobouk dolů [wink].
Středa, 13. června 2018 - 16:06:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 219
Registrován: 7-2017
Honzaklonfar: vím [proud] taky co to byla ŠDZ, vojenské katedry, jak se lišila armáda od letectva, VMV nebo PVOS, co to byly JAVORy a jiné zajímavosti. Osobně nezažito, ani mi to nechybí, ovšem za svojí myšlenkou (že by nějakou formu základního vojenského výcviku měl absolvovat každý zdravý) si stojím.

Jinak nevím, jestli si Laminátka pomohl, jít na ZVS až tak pozdě a vrazit do toho takové prachy, ale to je jeho věc. Viděl šanci, tak jí využil. A že mu s tím pomohl nějaký přejícný důstojník - i oni byli potřební různých požitků a neměli se mezi sebou rádi. Spíš nechápu, proč tam nakonec musel, že by nějaký přezkum na udání ?
Středa, 13. června 2018 - 17:54:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16832
Registrován: 5-2002
Bob: ovšem za svojí myšlenkou (že by nějakou formu základního vojenského výcviku měl absolvovat každý zdravý) si stojím
Jo, v nějakém cca tříměsíčním formátu by se to docela šiklo.

nevím, jestli si Laminátka pomohl, jít na ZVS až tak pozdě
Mám pocit, žes smíchal dvě různé osoby...
Středa, 13. června 2018 - 18:12:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2797
Registrován: 9-2003
Hajnej, Bobmaster: A proč zrovna vojenského? Kdyby to bylo něco užitečného, tak bych se ani nebránil.
Jenže dneska ani armáda nepotřebuje masy Kanonenfuttru a za tri měsíce se nic smysluplného vycvičit nedá.
NOBLE BRICKS
M_g
Středa, 13. června 2018 - 18:12:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 915
Registrován: 6-2006
Chjo:
Co by tam ty tři měsíce každej dělal?
Co by se za tu dobu naučil? Za jak dlouho by to zapomněl?
K čemu by to bylo dobrý?
Středa, 13. června 2018 - 19:13:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 162
Registrován: 11-2012
Ad M_g: Přesně! [ok]
Středa, 13. června 2018 - 19:33:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1882
Registrován: 6-2016
Bobmaster: Já bych byl taky pro povinnou vojenskou službu. A sice u ženistů, železničního vojska a podobných specializací. Aby se mladí mužové naučili něco praktického do života, pochopili, že fyzikální zákony stále platí a naučili se o sebe postarat i v nestandardních podmínkách. Délku bych viděl na rok (aby si "užili" všechna roční období) a v civilu pár praktických cvičení (něco jako ve Švýcarsku).

Uvedu čerstvý příklad (pondělí) o schopnostech mladých mužů. Šlapali jsme s vnukem na Tuchlovickou haldu na kolech. Při odpočinku na jedné terase jsem uviděl mladíka, jak jede v našich stopách. Zvadnul a tlačil. A já s hrůzou viděl, že jede velký převodník a velké kolečko vzadu. Zdvořile jsem se zeptal, proč nejede nejlehčí převod a borec odpověděl, že nejlehčí převod má[rofl] Seznámil jsem ho s funkcí přesmykače a zeptal se, na jakou rychlost by to jel autem. Odpověď byla "Nevím"... Věk 17 let...
Středa, 13. června 2018 - 20:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2799
Registrován: 9-2003
honzaklonfar: A to by ho naučili na vojně? U ženistů? Nebo u mostařů?
Moje manželka zase nemá problémy s řazením u jízdního kola ale má problémy s funkcí ručně řazené převodovky a parkovacího asistenta v osobním automobilů - na jakou vojenskou specializací ji mám přihlásit?
NOBLE BRICKS
Středa, 13. června 2018 - 21:18:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8193
Registrován: 8-2012
Já bych byl taky pro povinnou vojenskou službu
Každej pičus, který to má "za sebou", by to samozřejmě přál i ostatním.
Seznámil jsem ho s funkcí přesmykače
...což by mu jinak vysvětlovali rok na povinné vojenské službě. Jo aha.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 13. června 2018 - 22:00:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4293
Registrován: 4-2003
Hajnej:
"Jo, v nějakém cca tříměsíčním formátu by se to docela šiklo. "
Ani 30 měsíců výcviku nestačí k ovládnutí tak složitého stroje, jakým je tank T-34, tak co by se stihli naučit za cca tři měsíce a jak dlouho by si to bez pravidelného tréninku pamatovali? Kdo by je to učil a kde by je to učil? Jak by byli takoví jedinci dále upotřebitelní? Pro vytváření rezerv fungují, a u nás na dvorku zdá se, že vcelku s úspěchem, dobrovolné aktivní zálohy s pravidelným výcvikem udržujícím, ba dokonce zvyšujícím jejich dovednosti. A hlavně, kolik by to stálo peněz?

Za sebe říkám povinné vojenské službě ne. Kdo se chce vojensky realizovat, možnosti má, kdo nechce, nevidím důvod a ani přínos nutit jej.

--- --- ---
honzaklonfar:
"a zeptal se, na jakou rychlost by to jel autem. Odpověď byla "Nevím"... Věk 17 let..."
V 17 letech je odpověď "nevím" stran techniky jízdy osobním motorovým vozidlem vcelku logická a očekávatelná.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 14. června 2018 - 00:34:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16842
Registrován: 5-2002
S499: A proč zrovna vojenského?
No, on by to byl spíš takovej mix CO a vojny. Prostě co se dělá při různejch mimořádnej situacích (například že je přitom potřeba poslechnout něčí pokyny - to je pro ego spousty lidí cosi nepředstavitelného).

TH: Každej pičus, který to má "za sebou", by to samozřejmě přál i ostatním...
...zatímco každej pičus, kterej se tomu vyhnul, to samozřejmě považuje za zbytečnost...?
Tudy asi argumentace nevede, leda podsouvání...

Dr: V 17 letech je odpověď "nevím" stran techniky jízdy osobním motorovým vozidlem vcelku logická a očekávatelná.
No, nevím, nevím - v 17 letech si už dost lidí dělá řidičák (resp. na kozí dech ho už leckdo má).
Nebo to je snad ten novej, moderní přístup ke všemu - vědět toho pokud možno co nejmíň a jenom nějak "udělat papíry"...?
Čtvrtek, 14. června 2018 - 06:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1884
Registrován: 6-2016
"V 17 letech je odpověď "nevím" stran techniky jízdy osobním motorovým vozidlem vcelku logická a očekávatelná."

Jak u koho, doktore... Já bych to bral u děvenky z ekonomky[biggrin] Zato kluk toho věku, který neví, že auto se rozjíždí (většinou) na "1", která se použije i do velkých stoupání, je u mě ignorant. Ono totiž nejde jen o jízdu autem, ale zejména o chápání a použití základních fyzikálních principů.

A ještě něco k té vojně - tam by se borec (pravda, o rok později) dozvěděl tajemství redukčních převodovek, pohonu všech kol a uzávěrkách diferenciálu[rofl]

Abych předešel výlevům zdejších rigidních pacifistů, tak prohlašuji, že nikterak nepropaguji ZVS v pojetí tábora míru a socialismu pod ochrannými křídly Varšavské smlouvy!!!
Čtvrtek, 14. června 2018 - 06:47:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4937
Registrován: 7-2011
Tak především je potřeba si říct, co by bylo dobré od nějaké "moderní vojny" očekávat, jaké by to mělo mít výsledky. Od toho se teprve může začít odvíjet co přesně, jak to organizovat, na jak dlouho, kde, za kolik a zdali vůbec.
Pokud by to bylo něco ve smyslu o čem mluví Hajnej, tedy "...takovej mix CO a vojny. Prostě co se dělá při různejch mimořádnej situacích (například že je přitom potřeba poslechnout něčí pokyny - to je pro ego spousty lidí cosi nepředstavitelného)." tak já bych proti nebyl. A samozřejmě je potřeba i říct, že by bylo dobré to po pár letech zopakovat v rámci nějakého cvičení, jinak je to pochopitelně k ničemu.
Čtvrtek, 14. června 2018 - 07:33:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 5-2002
T_._H_.:
"Každej pičus, který to má "za sebou", by to samozřejmě přál i ostatním. "
Přesně tak.
Mně hlavně serou pitomci, kteří pořád jiným lidem vymýšlejí nějaké povinnosti [angry]
Čtvrtek, 14. června 2018 - 08:06:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8251
Registrován: 4-2003
prostě ANO/NE, a zbytek byl silně poplatný době, místu vykonávané služby, jací tam byli spolubojovníci a velitelé, o jaký útvar šlo,... těch vlivů tam bylo hrozně moc, a dost záleželo na vlastní snaze

Asi tak. Mimochodem - já jsme byl odveden v roce 1988 a samozřejmě jsem se musel zajímat o to, kam bych se dostal či nedostal v případě nepřijetí na VŠ. Pak tu byla masa lidí, co čekala na povolávák jako na překvápko.

Tím čím jsem se v rámci ZVS zabýval v jednom útvaru je tajný, čili obdivuji přehled jak jsem se flákal - já jsem třeba jako VŠ nafasoval po přijímači učebnice a zalez s nima navečer do pelechu. Zatímco manuálové šli chlastat a vykládali o tom, jak se někde o párset metrů dál flákáme někde v kanceláři, kam by je nikdo nikdy nepustil. Takže asi tak.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."