Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Schotousch nový živočišný druh » Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 05. 07. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Schotousch nový živočišný druh do 05. 07. 2018

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 17. června 2018 - 20:52:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1897
Registrován: 6-2016
Adamek: Znova a pomalu...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jednoduch%C3%BD_stroj

Jednoduché stroje jsou opravdu základní znalostí, důležitou pro chápání věcí složitějších. Za mého mládí jsme to měli ve fyzice ZDŠ někdy v 7. - 8. třídě. Přesně nevím, je to již 55 let[biggrin].
Až to pochopíte, mladý muži, tak zase něco napište. Ony totiž jednoduché stroje fungují i na železné dráze (stejně jako u aut, velocipédů, lodí a letadel), víme?
Neděle, 17. června 2018 - 21:38:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1678
Registrován: 12-2006
ROMMEL: V případě takovéto investice je jistě potřeba, otázka jestli je zájem, aby bylo. Soudruzi se očividně snaží...
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Pondělí, 18. června 2018 - 07:54:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8257
Registrován: 4-2003
Protože on bude vědět, jak nedržet zbraň jako prase kost, může bránit tu svoji/vaši rodinu účinněji, než holýma rukama, nebo kuchyňským nožem. Kde zbraň sežene? Armáda má rezervy,

Když to vezmeme, tak ten pentagon na kulaťáku má ohromnou smůlu, že pro něj nepracuje Vaše osoba.[biggrin]

PS: To že někdo umí držet v ruce zbraň a dokonce z ní i vystřelit je tak 0,5 % výcviku vojáka a takovýhle "vojáci na baterky" velice rychle podlehnou profesionálním jednotkám. Takhle si může dovolit válčit IS. Hromady mrtvol nevadí, přeci přijdou do nebe.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 18. června 2018 - 08:14:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 5-2002
Jamamoto:
"Sants: Co by mi nevyšlo? Vy budete povolán, váš otec, jako starší ročník, ne. Protože on bude vědět, jak nedržet zbraň jako prase kost, může bránit tu svoji/vaši rodinu účinněji, než holýma rukama, nebo kuchyňským nožem. Kde zbraň sežene? Armáda má rezervy, může ji získat na ulici od padlého nepřítele, půjčí mu ji soused, který má doma legálně držené zbraně."
Pane admirále, můj otec už dozajista povolán nebude. Ani bránit moji rodinu nebude. A jeho zbraní byl MiG-21F, myslíte, že se dá ještě někde získat?


Jamamoto:
"
Pokud by stejná situace nastala o 25let později, váš syn bude povolán a vy budete bránit svoji/synovu rodinu."
No nevim: synkovi bude tou dobou táhnout na 50. [lame]
Pondělí, 18. června 2018 - 12:01:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16861
Registrován: 5-2002
Dr: V tomto konkrétním případě to znamená, že se adolescent má naučit řídit až v autoškole, čímž se potlačí nebezpečí fixace špatných řidičských návyků získaných před nástupem do autoškoly (samozřejmě neplatí univerzálně, i před(auto)školní výuka může být kvalitnější než následně v autoškole).
To teda fakt neplatí - prvního potomka jsem byl nucen po autoškole doučovat, jak se rozjíždí s benzíňákem. U druhého jsme to cvičili na polňačce a výsledky byly mnohem lepší. V obou případech ale bylo nutné vysvětlit, jak vlastně ta spojka funguje a že věta "pomalu pouštěj spojku" je jedna z největších píčovin, kterou kdy v životě slyšeli. Třetího to čeká za rok, tak uvidíme.

V tomto duchu se vyjadřoval můj instruktor, a to již v 90. letech, tedy nelze hovořit o novém, moderním přístupu.
No tak samozřejmě, šukat se má až po svatbě, to říkali katolíci už ve středověku. [biggrin]
Od instruktora bych ani nic jiného nečekal, kapři si rybník nevypustí. [nene]
Pondělí, 18. června 2018 - 19:03:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 1-2011
Sants: Není v republice jen vaše rodina. Ale budiž. Zaměňte, prosím, vás a vašeho otce za vašeho syna a vnuka. Nevím, kolik vám je let. (To jen T.H. to zase obrátil s tou křišťálovou koulí a tvrdí, že ji mám.) Jen tuším, že se dočkám odpovědi něco jako: vnuka nemám, mám/budu mít třeba vnučku. Holt na přímou otázku nikdo přímo z vás neodpoví.
Takže, když to shrnu, hodně z vás věří, že profesionálové nás ochrání a nic víc není potřeba. Až budou eliminováni (nebo jsou nesmrtelní, nepřítel je nemůže zajmout?), nikdo je nenahradí a budeme čekat, co se bude dít dál. Jo, vlastně máte jen odvahu fyzicky bránit rodiny. Holýma rukama a odvážnější na ně snad i jedovatou slinu uplivnou....
Děkuji, to mi stačí. Celkem vypovídající obrázek velké části společnosti o pudu sebezáchovy, ochrany rodiny i národa.
Pondělí, 18. června 2018 - 20:15:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2806
Registrován: 9-2003
Jamamoto: Promluvil pětimetr nebo modroknížkař? Co z vámi vzývaných dovedností obrany vlasti a rodiny by se dotyčný naučil na tříměsíční vojně?
NOBLE BRICKS
Pondělí, 18. června 2018 - 20:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8249
Registrován: 8-2012
vlastně máte jen odvahu fyzicky bránit rodiny. Holýma rukama
Ne, odborností PVOS z ČSLA.

Kolik máte dětí? Kolik z nich jste dal na "vojnu" (dnes už můžou i děvčata)? Jak budou bránit rodinu před "čističem" v ulici (když v případě konfliktu naběhnou "bojovat" ve své odbornosti)?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 18. června 2018 - 20:25:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8265
Registrován: 4-2003
Celkem vypovídající obrázek velké části společnosti o pudu sebezáchovy,

Která zvyšuje vojenský výdaje na dvojnásobek a k žalu držitelů modrých knížek a sentimentálních dědků ty peníze necpe do rádobycvičení pro záložáky, ale na moderní techniku a výcvik profesionálů.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Adamek
Pondělí, 18. června 2018 - 20:25:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 971
Registrován: 10-2007
Jamamoto: V republice není ani jenom vaše rodina. Tj. vašeho syna se střílet naučte, když to bude chtít umět. Mně to nenuťte.
Pondělí, 18. června 2018 - 20:43:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8267
Registrován: 4-2003
vašeho syna se střílet naučte

Mě tady facinuje kolik lidé má představu, že střílení = vojenský výcvik.[biggrin]

Asi televizi moc ukazujou rádobyvojenský jednotky odněkud z Ukrajiny, Sýrie ap.[crazy]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Adamek
Pondělí, 18. června 2018 - 20:54:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 972
Registrován: 10-2007
No tak pokud vím, byla tu řeč o bránění rodiny zbraní.
Pondělí, 18. června 2018 - 21:04:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 11-2012
@ Jamamoto: Hmmm, neplníme Vaše představy? A kdo je tedy ten, kdo s tím tedy má problém? [wink]

@ Adamek: [ok]
Úterý, 19. června 2018 - 15:08:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1150
Registrován: 5-2002
Jamamoto:
"Holt na přímou otázku nikdo přímo z vás neodpoví. "
Když mě ta vaše otázka, pane admirále, přijde dost mimózní, nezlobte se.
V reálné době si vaše "čištění prostoru od civilistů" dokážu tady představit jedině jako důsledek nějaké občanské války - a v té se může pravidelná armáda lehce postavit i na opačnou stranu, než jak velí vaše přesvědčení, nicht wahr..? Co budete dělat potom? Abyste nakonec neskončil tak, že váš syn bude odveden a postaven proti vám, bránícímu svoji rodinu.

Ale obecně se vážně obávám, že usilovně zbrojíte na minulou válku.

Jo a svého syna jsem střílet naučil, buďte bez obav. My to máme v rodině [wink]
Úterý, 19. června 2018 - 15:39:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4738
Registrován: 3-2004
A vy dva předřečníci, čím konkrétně byste přispěli k obraně státu v případě válečného konfliktu?

Výživná diskuze [happy]
Abych se přiznal, se znalostí historie posledních konfliktů bych se na (dobrovolnou a bezplatnou) obranu nějakého "státu" mohl z vysoka vybodnout. Zejména v situaci, kdy vlastně není jasné, který z těch "států" vlastně mám bránit, že.
Zkuste se třeba vžít do situace muslimsko-bosenského osmnáctiletého odvedence v Jugoslávské federální armádě. Má bránit "stát", nebo rodinu?
Cogwheel
Úterý, 19. června 2018 - 16:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5581
Registrován: 1-2012
Možná by se tento debatní kroužek mohl přesunout do vhodného vlákna na www.rozpad.cz Tohle už nejsou šotoušoviny.
Příběh typického jugoslávského odvedence (jinak též nadějného fotbalisty) z období počátku vnitrojugoslávského konfliktu je mj. vylíčen ve filmu Emira Kusturicy "Život je zázrak", který se natáčel na obnovované úzkokolejce Šarganská osma" na pomezí Srbska a Bosny.
Mladějov
Středa, 20. června 2018 - 10:41:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12481
Registrován: 3-2007
Proč přesunout ? Zajímavá diskuse.
Posíláme vás někam na křesťanské fórum ?
Středa, 20. června 2018 - 13:42:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11510
Registrován: 4-2003
Mě ta diskuze také baví ... a jinak mi to připomělo ,že bych si ten filmek od Kosturicy mohl po leteh zkouknout [happy]

A kdyby to někoho zajímalo tak jsem byl na civilce a byl to povedený rok a půl prázdnin [satan]
https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Jnd
Středa, 20. června 2018 - 13:50:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2816
Registrován: 9-2003
Mladějov: Kogvíla spíše na nekřesťanské [rofl] .
NOBLE BRICKS
Středa, 20. června 2018 - 15:52:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 8-2017
Smím se zeptat? Když mí dva synové před nějakou odvodní komisí (ve složení vyžilá guma s pentlema vyznamenání za přesuny mezi kantýnou a buzerplacem + zástupce vlastenecké veřejnosti ve vyřazené blůze Bundeswehru) dokážou, že umí používat přehazovačku, čistit si zuby a ve skautu si prošli základy první pomoci, přežití v přírodě a nějaký to chování v krizových situacích, budou té povinné vojny nového typu zproštěni? Nebo dojedou na to, že nedokážou popsat proč a jak uzamykáme diferenciál a budou se ho proto pár měsíců v nějaké olezlé "pévéesce" povinně učit uzamykat?
Středa, 20. června 2018 - 20:02:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 226
Registrován: 7-2017
Registrovaný jk: zeptat se samozřejmě smíš, ale musíš počítat že na blbou otázku bude blbá odpověď.

Takže: bagr v naší ulici v úterý dopoledne narazil na mléko a proto se tvoji synové nemusí bát odvodu [kladivo]

Když nad tím přemýšlím, Dokrotův príšpěvek měl něco do sebe. V současnosti nehrozí zase tak velký konflikt a radovánky s plaváčky a kobercovými čelíčkáři se dají zvládnout se současnými OS. Navíc kdo chce něco smysluplného dělat (cvičit střeleckou, první pomoc, přežití), může se dost vyřádit v AZ, nebo v nějakém airsoftovém týmu. Navíc jakákoliv forma přijímače nezaručuje, že budeme mít všechny chlapce po ní jako panny, mužné, šikovné, transgenderově ujasněné, prostě tak akorát.
Čtvrtek, 21. června 2018 - 08:42:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 8-2017
Blbá diskuse, blbá otázka [wink]
Taky by v rámci "nové vojny" mohl probíhat výcvik v používáni KJŘ, to už ti mladí taky neumí, holota!
Čtvrtek, 21. června 2018 - 10:31:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 8-2017
No vzhledem k tomu, jak se jamamoto vytratil po dotazu na jeho osobni ucast na obrane statu, tak prodpokladam, ze na tom bude podobne jako modroknizkar Bobmaster, ktery tuhle debatu vychvalovanim vojny odstartoval.
Cogwheel
Čtvrtek, 21. června 2018 - 15:19:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5584
Registrován: 1-2012
Např. Estonci aktuálně vymýšlí, jak se obejít bez živých tankistů (a zároveň se ubránit přesile zastarávajících ruských tanků s lidskou osádkou?): http://www.osel.cz/9968-roboticky-tankobijec-themis-by-mohl-prome nit-pozemni-bitvy.html
Čtvrtek, 21. června 2018 - 17:15:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1486
Registrován: 1-2011
Chlapi, nikde nepíšu o ZVS, nebo něčem podobném. Jak, podle vás, by dopadla naše 20000 armáda ve válce? Hrdinně by zvítězila? Co když ne? Když padnou (třeba jen do zajetí), co podle vás bude následovat? Budeme už jen čumět, jak nás nepřítel bez odporu obsadí? Čekat bezmocně, jako ovce, co s námi provede? Je mi jasné, že starší neumějí ovládat moderní zbraně a techniku, ale neudělat vůbec nic? Ani pak se vás to nebude týkat? To nemyslíte vážně...

S4991023: Nepíšu o žádné povinné vojně, natož konkrétní délce. Ale snad uznáte, že je lepší umět aspoň něco, naučit se nějaké základy, než vůbec žádné (vzít třeba to důležité z dřívější branné výchovy, Svazarmu, atd.).

T_._H_. : Fajn, vy máte znalosti ještě z výcviku. Zbraň byste uměl použít v případě nutnosti a bránit se účinněji. Třeba aspoň tu svoji rodinu. Ale většina mladých už ne. (Můj syn umí střílet.) Pokud by byl povolán, bránil bych rodinu já. Ale za 20 - 30 let? To už nebude nikdo umět z ničeho ani vystřelit? Taky dobře.

Adamek: Kde vás nutím umět střílet? Všem přeji, aby to nikdy nepotřebovali, ale nastane-li situace obrany, ať už v míru, nebo za války, který občan na tom bude líp?
Čtvrtek, 21. června 2018 - 17:39:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8327
Registrován: 8-2012
by dopadla naše 20000 armáda ve válce?
Ale jaké válce? Tradiční mechanický konflikt (tanky, dělostřelectvo) mezi dvěma armádami? A kdy tu takováhle válka byla naposled? A když byla, jak dopadla naše armáda?
Nebo elektronické válce? Raketových útocích? Občanské válce?
Proč se mají při nějaké údajně ne-ZVS zrovna střílet a ne třeba kriticky posuzovat (dez)informace? V kasínu a na buzeráku?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 21. června 2018 - 18:57:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1487
Registrován: 1-2011
T:H.: Nevím, jaká válka. Tradiční, nebo elektronická, nebo raketová. Ale předpokládám, že se naše armáda připravuje na všechny možnosti. V každém případě stále ještě platí, že dříve či později musí přijít nějací pěšáci, aby území obsadili. A s těmi se dá bojovat. I záložáci (nejen ty aktivní v řádu pár tisíců). Ale beze zbraní, které nikdo nebude mít/ovládat, nebo chtít se s nimi bránit, fakt nic neuděláme.
Však ať se mladí učí všemu, co by upotřebili. Ať se naučí bojovat v elektronické válce. Teď se ale neučí ani to! Ale, proboha, až se dostane nějaký nepřátelský výsadek do jejich sálu, kde tu elektronickou válku vedou, ať se jim postaví se zbraní, kterou budou ovládat! Nebo po nich budou házet maximálně monitory?
Vím, jak vždy dopadla naše armáda, když tu byla válka/okupace. Tak neudělejme tu samou chybu. Po Mnichovu rozhodli politici, že bojovat nebudeme. Teď by měli snazší rozhodování. Zálohy, především mladých, fyzicky zdatných(?) vycvičených ročníků v řádů deseti a statisíců, nejsou a nebudou. A bude hůř.
Mladějov
Čtvrtek, 21. června 2018 - 19:02:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12498
Registrován: 3-2007
>I záložáci (nejen ty aktivní v řádu pár tisíců)

Já se zeptám : Vy sám jste záložák ? A u jaké zbraně jste sloužil a jak dlouho ? Už to snad můžete říct [wink]

Děkuji.
Čtvrtek, 21. června 2018 - 19:07:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1157
Registrován: 5-2002
U námořnictva přece... [wink]
Čtvrtek, 21. června 2018 - 19:09:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1488
Registrován: 1-2011
Ano, neaktivní záložák, mám zbroják, sloužil jsem 2 roky. Co Vy?
Čtvrtek, 21. června 2018 - 20:53:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2828
Registrován: 9-2003
Jamamoto: Tak já to shrnu - Vy nevíte, co vlastně chcete ale nedáte pokoj, dokud to nedostanete.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 21. června 2018 - 21:02:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1489
Registrován: 1-2011
S4991023: Jo, je mi líto, že jste nic nepochopil.
Čtvrtek, 21. června 2018 - 21:52:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8331
Registrován: 8-2012
Nevím, jaká válka. Tradiční, nebo elektronická, nebo raketová
Ale "připravovat" nás chcete jen na střílení... Zvláštní.
. V každém případě stále ještě platí, že dříve či později musí přijít nějací pěšáci
Hele, ale naši předci přece absolvovali tu úžasnou vojnu... co dělali, když v roce 1968 přišli nějací pěšáci? A jejich předci v roce 1939 přece taky uměli střílet? Jestli to spíš nebude problém "Hurvínek a (minulá) válka" plus romantické představy o "vojně"... no tak si někde na buzeráku hrajte na vojáky a střílejte, když vás to baví, a považujte to za svou konkurenční výhodu, až přijdou ve vašem alternativním vesmíru nějací pěšáci a nepřátelské výsadky likvidovat obyvatelstvo do ulice, ale nenuťte to jiným...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 21. června 2018 - 22:03:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 8-2017
Ad Jamamoto: Ja teda v pripade jakekoliv valky razim heslo kdo utece vyhraje. Pokud nastane vase ocekavana vize pesaku cistici mesta (uprimne netusim, jak jste na to prisel, pokud byste byl mladsi, tak bych rekl prilis hrani na pocitaci a malo reality), tak koupim ihned letenky na druhou stranu sveta a letim pryc. Nenecham se zabit kvuli tomu, ze nas Zeman proda za vodku Rusku ci ze Trump bude testovat funkcnost jaderneho knofliku, to mi za to nestoji a uprimne nemam ani nijak velky zajem strilet jine lidi, na to jsem moc velky pacifista.
Pátek, 22. června 2018 - 08:49:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 8-2017
"naše 20000 armáda"...
Naštěstí je tato země součástí vojenské aliance, která je kvantitativně i kvalitativně celosvětově bezkonkurenční, a součástí této aliance jsou i naši sousedé (vím, Rakousko ne, pozor na ně!), ba i sousedé sousedů. Nic lepšího se pro zaručení bezpečnosti tohoto státu udělat nedá. Nějaká přiblblá zemská hotovost, která by "uměla střílet" (a uzamykat diferenciály [happy] ), je v tomto čase i prostoru akorát GH.
Čili jako "běžný člověk" nejlíp přispěju k obraně státu tím, že budu využívat svých aktivních i pasivních politických práv k tomu, aby byl tento status quo udržen. Zatím by bohatě stačilo, kdyby se tento stát věnoval svým spojeneckým závazkům tak, jak slíbil (bájná 2% HDP).
Pátek, 22. června 2018 - 12:01:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1160
Registrován: 5-2002
jk: [ok]
Pátek, 22. června 2018 - 18:19:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4307
Registrován: 4-2003
honzaklonfar: Nechci naléhat, ale stále chybí odpověď na otázku "PROČ?". Proč by mladí muži měli mít právě ty znalosti, které jmenujete (technika jízdy osobním motorovým vozidlem, redukční převodovky, pohon všech kol a uzávěrky diferenciálů)?

Ani jedno z vámi uváděného není příkladem jednoduchých strojů, na které opakovaně odkazujete. Navíc jednoduché stroje, jak správně píšete, jsou vyučovány na základní škole. Jde-li o školní učivo, není důvod, aby byly znovu předmětem výuky na vojně.

A pak ještě detaily, typu kdo a kde by to na vojně vyučoval.

--- --- ---

Jamamoto: Původně měli chránit své domovy a rodiny zdejší diskutéři. Poté, co se ukázalo, že je to v případě mobilizace nerealizovatelné, připadl tento úkol jejich otcům. I tato konstrukce má ovšem logické trhliny. Branná povinnost trvá do 60 let, tedy ti, kteří by zůstali doma, by byli důchodového věku, ba až starci. Obrana v jejich podání, pokud by jí byli vůbec schopni, by byla více než symbolická. Vaše představa, jak by přišli ke zbraním, je značně naivní a nerealistická. I kdyby armáda rozdávala rezervy, berte v potaz, že od vojenského výcviku vzpomínaných otců by uplynuly čtyři dekády. Za čtyřicet let budou zbraně jiné, modernější, sofistikovanější a znalosti a dovednosti dávno zapomenuty. Obdobně to platí pro případ zmocnění se zbraně padlého protivníka. Zbraň, o které lze uvažovat, že ji jedinec bude umět dobře ovládat, je jeho vlastní zbraň, kterou pravidelně používá a je s ní sžit. Čímž se dostávám k následujícímu výroku...
Jamamoto:
"Nepíšu o žádné povinné vojně, natož konkrétní délce. Ale snad uznáte, že je lepší umět aspoň něco, naučit se nějaké základy, než vůbec žádné (vzít třeba to důležité z dřívější branné výchovy, Svazarmu, atd.). "
... kterým se vlamujete do otevřených dveří. Má-li to být založeno na dobrovolnosti, pak se každý může realizovat již nyní - ať už vstupem do aktivních záloh AČR či v některém z kurzů obranné střelby.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 22. června 2018 - 19:04:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4956
Registrován: 7-2011
registrovaný_jk:
""naše 20000 armáda"...
Naštěstí je tato země součástí vojenské aliance..."
Přesně tak. A právě proto je "jenom" 20000. Protože v rámci aliance jsou rozdělený úkoly a specializace. K čemu třeba vydržovat tankovou divizi, když jiní z alinace to zvládnou lépe a levněji? A podobně.
Pátek, 22. června 2018 - 19:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1916
Registrován: 6-2016
Doktor: "Ani jedno z vámi uváděného není příkladem jednoduchých strojů" - OPRAVDU??? Asi mě učili jinou fyziku... Nicméně uzávěrku diferenciálu trochu uznávám.
Ve školní výuce se probere/naučí jen ten základ. Aplikace principů je další krok.
Kdo a kde by to vyučoval je problém jen pro teoretika Tvého formátu. Reálně uvažující člověk si představí např. učitele z autoškoly, který se za slušné prachy stane "furťákem" a vyučovat bude tradičně v učebně (teorie) a v autoparku/polygonu (praxe). Absolventi takové "vojny" přijdou velice k užitku, např. když je třeba obsadit místa řidičů při vybalení "enzetů" v případě (nedejbože) nějakého většího průseru.
Závěrem položím taky otázku - kdo a kde tyto znalosti a dovednosti učí např. profesionální hasiče? A není to zbytečné?
Pátek, 22. června 2018 - 19:28:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8345
Registrován: 8-2012
A není to zbytečné?
To není otázka, ale diskuzní faul.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 22. června 2018 - 21:08:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4310
Registrován: 4-2003
T_._H_.:
"To není otázka, ale diskuzní faul."
A hlavně je to důkaz o nevelké bystrosti tazatele. Rozvedeno níže.

--- --- ---
honzaklonfar:
"Závěrem položím taky otázku - kdo a kde tyto znalosti a dovednosti učí např. profesionální hasiče? A není to zbytečné?"
Profesionální hasiči, stejně jako profesionální vojáci, jsou školeni v dovednostech a znalostech, které zužitkují ve svém profesním zařazení. Myslíte si snad, že všichni vojáci prošli školením o redukčních převodovkách či uzávěrkách diferenciálů? Vězte, že tomu tak skutečně není. Už jen taky proč. Nač by takové znalosti byly kupříkladu chemikovi? Ten absolvuje specializovaný chemický výcvik, který pro změnu nepodstoupí obsluha techniky, která projde kurzem, kde se mimo jiné učí technika jízdy a právě redukce a diferenciály.

Stran toho, kde a kdo to učí, předpokládám, že profesionální hasiči to budou mít stejné jako armáda. Tedy povětšinou vlastními silami, ve vlastních objektech a s vlastní technikou. Musíte ovšem uvažovat, že je rozdíl organizovat a zabezpečovat školení pro frekventanty v počtech desítek kusů při profesionální armádě nebo tisícovek kusů při povinné vojně. Jde o zabezpečení nejen vyučujících, ale i techniky, na níž bude probíhat výuka, prostor, kde bude probíhat výuka. Dále musí vojáci ZVS někde bydlet, něco jíst, být v něčem oblečeni. Zajištěna musí být i zdravotní péče. K "furťákovi" z autoškoly si tak připočtěte techniky, provianťáky, logisty, personalisty, finančáky, zdravotníky včetně lékařů... A taky prostory, kde budou ti všichni sídlit a kde bude probíhat výuka jak teoretická, tak praktická, a dále techniku, ať už přímo učební, tak pro podpůrné prvky. A ne, současná armáda ty lidi nemá, ani prostory, ani techniku, protože je nepotřebuje, protože je to armáda profesionální, není kapacitně stavěná na zajišťování povinné ZVS.

Řekl bych, že teoretikem přímo výstavního formátu jste právě vy. Já jsem praktik, a to v tomto případě doslova. A k vaší představě učitele z autoškoly, který se za slušné prachy stane "furťákem" jen toliko, že znám vícero "furťáků", mimo jiné i instruktorů, kteří si naopak přivydělávají v civilních autoškolách.

Odůvodnění nutnosti školit mladé muže v uváděných dovednostech spadá rovněž do kategorie teorie. V "enzetách" opravdu nečeká desítky "vétřiesek" na své řidiče. Soudobá technika vyžaduje pravidelný výcvik v její obsluze a hlavně se vyvíjí kvapnějším tempem než za dob ČSLA.

A nic z vámi uváděného skutečně není jednoduchý stroj. Že něco využívá principů jednoduchých strojů, z toho ještě jednoduchý stroj nedělá.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 23. června 2018 - 11:04:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 1-2011
T.H.: Potřetí si účelově vybíráte jen polovinu mnou psaného! Psal jsem i toto: Však ať se mladí učí všemu, co by upotřebili. Ať se naučí bojovat v elektronické válce. Teď se ale neučí ani to! A vy odpovíte: Ale "připravovat" nás chcete jen na střílení... Zvláštní.

Doktor: Píšete: Původně měli chránit své domovy a rodiny zdejší diskutéři. Poté, co se ukázalo, že je to v případě mobilizace nerealizovatelné, připadl tento úkol jejich otcům. I tato konstrukce má ovšem logické trhliny. Branná povinnost trvá do 60 let, tedy ti, kteří by zůstali doma, by byli důchodového věku, ba až starci. Obrana v jejich podání, pokud by jí byli vůbec schopni, by byla více než symbolická. Vaše představa, jak by přišli ke zbraním, je značně naivní a nerealistická. I kdyby armáda rozdávala rezervy, berte v potaz, že od vojenského výcviku vzpomínaných otců by uplynuly čtyři dekády. Za čtyřicet let budou zbraně jiné, modernější, sofistikovanější a znalosti a dovednosti dávno zapomenuty.
To myslíte vážně, že není jiná varianta, než nemobilizovat nikoho, nebo všechny od 18 do 60 let? Není třeba realističtější 5-10 ročníků? Je, že jo. A pak ti chlapi mezi 30-60 něco svedou pro svoji obranu. Teda pokud nezdrhnou, jako třeba diskutér Noční spoje.
Copak asi tak má nyní ve skladech naše armáda pro mobilizaci za osobní zbraně? Sa 58. Nebo se chystá v dohledné době nějaký nákup? Ha ha. Takže na dlouhá léta je bezpředmětné tvrdit, že by to starší chlapi nezvládli. A nakonec co jiného má dnešní armáda? CZ 805 BREN. Což je stále útočná puška, kterou ovládat není zase takový rozdíl, jako SA 58.
A ne, nemají být základní znalosti o obraně státu založeny na dobrovolnosti. (ZVS nechce nikdo, opakuji se.) Zmínil jsem nějakou formu opravdu užitečných znalostí, jakási obdoba dřívější branné výchovy. Ta snad na školách nebyla dobrovolná, Doktore, takže nerozumím, čím se "vlamuji do otevřených dveří".
Sobota, 23. června 2018 - 11:48:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1917
Registrován: 6-2016
"Řekl bych, že teoretikem přímo výstavního formátu jste právě vy" - tak to si zapíšu do deníčku[rofl] a pochlubím se kamarádům!

O tom, jak funguje armáda v oblasti "vedlejších činností" (ubytování, stravování, výuka + praxe) mě fakt nikdo nemusí poučovat. Co je dneska v "enzetech" opravdu nevím, nicméně tam uložené náklaďáky se joystickem tutově řídit nebudou. Tipuju tatrovky, z nichž podstatná část bude uzávěrkou diferenciálu a redukční převodovkou vybavena.

"Že něco využívá principů jednoduchých strojů, z toho ještě jednoduchý stroj nedělá" - to je dobrá zatáčka ke strašidlu[rofl]
Sobota, 23. června 2018 - 12:50:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13945
Registrován: 12-2007
Stejně je ironie, že na počátku celé této polemiky stál názor "na vojenské službě se mladí muži naučí, jak funguje převodovka" (jak absurdní, že), to vše v situaci, kdy již před několika lety byla ze zkoušek k získání ŘP sk. (nejen?) B vypuštěna zkouška z toho, jak fungují jednotlivé části (komponenty) vozidla (zůstaly jen důležitější části jako teoretická zkouška z dopravních předpisů/dopravního značení/dalších předpisů + praktická zkouška - jízda pod dohledem komisaře). [happy]
Sobota, 23. června 2018 - 15:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8349
Registrován: 8-2012
Potřetí si účelově vybíráte jen polovinu mnou psaného! Psal jsem i toto
Pane admirále, já naprosto přesně vím, co jste psal, namátkou: "Až nebudou téměř žádní záložáci, co vědí, jak se zachází se sapikem"... Elektronickou válku jsem zmínil já, ta vás původně očividně ani nenapadla - vy totiž bojujete ty minulý a vymýšlíte absurdní situace, pro které si "obhájíte" nějakou výuku se sapikem.
Hele, tak vás to hraní na vojáky baví, to není nic špatného, ale opakuji podruhé - nenuťte to jiným. Dnešní válčení fakt není o kanonenfutru "ČSLA na Rýně" a že někdo místo pakárny na cvičáku maká a platí daně mj. do rozpočtu na obranu prostřednictvím nejlépe fungující aliance je chvályhodné úplně stejně.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 23. června 2018 - 16:10:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4313
Registrován: 4-2003
honzaklonfar:
"O tom, jak funguje armáda v oblasti "vedlejších činností" (ubytování, stravování, výuka + praxe) mě fakt nikdo nemusí poučovat."
Opravdu? Tak proč píšete, že k zabezpečení výcviku odvedenců stačí sehnat učitele z autoškoly, který se za slušné prachy stane "furťákem" a vyučovat bude tradičně v učebně (teorie) a v autoparku/polygonu (praxe), a logistiku okolo zcela pomíjíte?

Tak tedy repete - kdo bude výcvik provádět, kde bude výcvik probíhat a na čem se bude cvičit? A nezapomínejte na nezbytnou logistiku. Když jste tak obeznámen s chodem armády, nebude pro vás problém odpovědět. Jen podotýkám, že současná armáda takovými kapacitami personálními, movitými i nemovitými nedisponuje

Soudobá vojenská kolová technika se stále řídí volantem, no to hlavní se ukrývá pod kapotou, a to se od dob T815 či dokonce P V3S podstatně změnilo. A stále se vyvíjí. Neočekávejte, že po 20 letech budou "střeva" totožná jako v době výcviku. Vy uvažujete vojnu jako výcvik obsluhy nákladních vozidel. To nebylo ani za ZVS, aby si všichni "udělali papíry". A dále opomíjíte fakt, že výuka diferenciálů, redukčních převodovek apod. nebude ty, pro něž jsou tyto znalosti zbytné, nijak zajímat, ba až bude nad rámec jejich chápání, což se odrazí v jejich přístupu k výuce a v tom, co si z ní odnesou. Rozumějte, pokud se vůbec něco naučí, zanedlouho to zapomenou.

Pokud jsou technika jízdy, uzávěry diferenciálů, pohon všech kol či redukční převodovka jednoduchými stroji, proč nejsou uvedeny na vámi odkazované stránce?

--- --- ---
Jamamoto:
"Takže na dlouhá léta je bezpředmětné tvrdit, že by to starší chlapi nezvládli."
Ono to bylo myšleno zejména po stránce jejich fyzického stavu, kondice a umění taktiky. Nedělám si iluze, jak dlouho by pantátové s flintou odolávali vycvičeným profesionálům. Nežijeme v americkém filmu.
Jamamoto:
"CZ 805 BREN. Což je stále útočná puška, kterou ovládat není zase takový rozdíl, jako SA 58."
Střílí se stále stiskem spouště po předchozím natažení a odjištění. No ovládání zbraně není jen střílení. A BREN už není tak jednoduchým kusem železa, jako byl Sa vz.58.
Jamamoto:
"A ne, nemají být základní znalosti o obraně státu založeny na dobrovolnosti. (ZVS nechce nikdo, opakuji se.) Zmínil jsem nějakou formu opravdu užitečných znalostí, jakási obdoba dřívější branné výchovy. Ta snad na školách nebyla dobrovolná"
Měl byste si ujasnit své představy. Branná výchova či její obdoba praktikovaná při školní výuce těžko poskytne výcvik se zbraní (střílení ze vzduchovky do plechového terče za školou není střelecký výcvik). O výcviku se zbraní lze uvažovat ve věku, kdy už pominula povinná školní docházka. Buď může být založen na dobrovolnosti, kdy se v současnosti nabízí řada možností, nebo takový výcvik nebude dobrovolný, což požadujete vy, pak ovšem nevím, jak si představujete jeho realizaci, aniž by se jednalo o variaci povinného vojenského výcviku, proti němuž jste rovněž.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 23. června 2018 - 21:28:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 8-2017
Ad Jamamoto: Hele, ja budu jen delat to po cem volate a to chranit sebe a rodinu a to vyrazne efektivneji nez vy zavreny za papundeklem se vzduchovkou a kuchynskym nozem. Holt je mi zivot milejsi, nez kricet Uraaaa s fotkou zemana a ovcacka na prsou a bezet s nejakou postkomunistickou bambitkou vstric dronum....
Ale proti gustu zadny disputat.
Sobota, 23. června 2018 - 22:08:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 230
Registrován: 7-2017
Noční spoje: až na něco takového doopravdy dojde, bude nějaký Zeman a Ovčáček každému putna. Jo a proti dronu nemusíš běhat, on za tebou přiletí sám [lol]
Vikijous
Sobota, 23. června 2018 - 22:10:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 4-2003
Jamamoto: To myslíte vážně, že není jiná varianta, než nemobilizovat nikoho, nebo všechny od 18 do 60 let? Není třeba realističtější 5-10 ročníků? Je, že jo. A pak ti chlapi mezi 30-60 něco svedou pro svoji obranu.
Trošku se v tom začínám ztrácet. A co budou dělat ti mobilizovaní? Neměli by náhoudou chránit ostatni před nepřítelem, co chodí dům od domu a čistí (likviduje) vše živé?
Neděle, 24. června 2018 - 18:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1918
Registrován: 6-2016
Doktor: Tak já dneska definitivně končím, vyhrál jsi na celé čáře nad starým a nepoužitelným gerontem. Jako třešničku na dortu si přečti následující soubor -

http://www.tatra.cz/underwood/download/files/tatra-t815-7t3r21-4x 4-valnik-pancerovana-kabina_cz.pdf

který popisuje AKTUÁLNÍ vozidlo z výrobního programu TATRA Kopřivnice. Kupodivu má manuální převodovku, má i redukci, včetně uzávěrek diferenciálů. Důvodně se domnívám, že v enzetech budou vozidla věkově i koncepčně starší. Pravděpodonost vozidel s možností teleportace, ovládané z mobilu sítě GSM - A (armáda) se limitně blíží k nule.
Ještě maličkost k mé katastrofální neznalosti fungování armády - rok své absícké vojny jsem strávil na N 49°57.07250', E 15°22.94132'. Je to taková zastrčená posádečka, kde vůbec nic nebylo - voda jen ve studánce, vaření na ohni a špinavé prádlo si měnili sudí s lichými vždy v pátek[rofl]
Neděle, 24. června 2018 - 21:07:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4315
Registrován: 4-2003
honzaklonfar: Prospekt sice popisuje aktuální, ovšem zdaleka ne jediné vojenské vozidlo z produkce automobilky TATRA. A jiná vozidla mají kupodivu i automatickou převodovku. Zřejmě jste však nepochopil, že nejde o to, že by vozidla nebyla vybavena redukcemi či uzávěrkami diferenciálů, ale o to, že (nejen) tyto komponenty se postupně vyvíjí a fungování těchto systémů dvacet let od "výcviku" nebude korespondovat s tím, co bylo obsahem výuky.

O nauce o redukčních převodovkách, uzávěrech diferenciálů či pohonu všech kol lze uvažovat až jako o nástavbě po získání (a pochopení) základních znalostí o fungování motorového vozidla. Jak jsem již zmínil, vy chcete vojnu koncipovat jako rozšířenou autoškolu na náklaďák (což nebylo ani za dřívější ZVS), aniž byste bral v potaz, zda to brancům následně k něčemu bude či zda k tomu mají vůbec předpoklady. Ne každý je technický typ. S tím, jak takovou vojnu - autoškolu zabezpečit, jste se taky nedokázal vypořádat, byť se prezentujete jako znalý věci. To, že jste před mnoha lety strávil rok na vojně v Čáslavi, z vás znalce fungování současné armády skutečně nedělá. Je-li toto vaše jediná erudice, pak si dovolím o sobě tvrdit, že jsem v této věci fundovanější.

Vyslovil jste poněkud nedotaženou a nerealistickou myšlenku. Budiž. Jen už postrádáte schopnost sebereflexe, když je vám vaše teorie oponována. Tedy, pokud nejste stále přesvědčen o užitečnosti a životaschopnosti své myšlenky.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 04. července 2018 - 13:49:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8465
Registrován: 8-2012
Tak už první ze států Svazu evropských socialistických republik zavádí povinnou "vojnu" - jak kdyby to tu ta Makrónka četla. I ten obsah je jak od zdejších klonfarů - "smysl pro občanskou povinnost i národní jednotu", "vytvořit si nové vztahy a utvářet svou roli ve společnosti", už chybí jen láska k Vaterland a jejímu Vůdci...
No a tohle bychom asi pak měli s nadšením a obětavě, s puškou v ruce a ohněm v srdci, bránit. [uhoh]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 04. července 2018 - 18:49:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4999
Registrován: 7-2011
Až na to, že se o žádnou vojnu vlastně tak úplně nejedná. Zčásti je to "dobrovolně povinná" práce v sociálních službách a neziskovkách a zčásti takový mix CO. Zkrátka socialistickou Francii ten "sociální stát" vyjde moc draho, tak si takhle snižuje náklady.
Že je to kravina na kvadrát, na tom se shodneme.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 09:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8468
Registrován: 8-2012
No tak jedná se o zbytečnou, nesmyslnou buzeraci, kterou dotyční odzívají, plus nucené práce, které nikdo jiný nechce dělat... proč by se nemělo jednat o "vojnu"? Vždyť ČSLA taky "vypomáhala" při sklizni.
Má to teda jeden rozdíl, že ta pruda bude koedukovaná, takže se zlepší porodnost.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 12:22:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 561
Registrován: 10-2006
"No a tohle bychom asi pak měli s nadšením a obětavě, s puškou v ruce a ohněm v srdci, bránit. [uhoh]"
To je snad poprvé, co mohu s T.H. souhlasit [ok].
Opravdu představa, že bych měl já nebo mí blízcí bojovat za ty Plzeňské zoufalce a jejich Pražské klony, je zcela absurdní.
Na internetu tykám každému, starému či mladému.
Stejně nechť každý chová se ke mně samému.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 14:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 7-2017
Jenom poznámka, vojáci obvykle nebojují za nějaké načalstvo (v našem případě Plzeňské a Pražské), teda aspoň já žádného takového neznám. Za peníze, za rodinu, za kamarády, za svoji zemi, to už jsem slyšel (a podotýkám ne ve filmech), ale za vládu ? Za tu se nešlo bojovat ani v září 1938, a to už je co říct. Vláda může být symbol (něco jako gen. Syrový), může vojákům sloužit k prosazování svých zájmů (což tu bylo odjakživa, říká se tomu lobbování), ale to je tak všechno...


Taky nechápu, proč tak řešíte nějakou povinnou civilku říznutou multi-kulti nalejvárnou v tak levicovém státě jako je Francie ? Jo ahá, napsal to T. Blb., tak to jo [crazy][crazy][crazy] malé tajemství - v Rakousku je dodnes povinná základní vojenská služba. To je, co ? A co třeba takové Švýcarsko a jejich miliční systém..., mentální pochody některých jsou fakt neskutečné [uhoh]
Mladějov
Čtvrtek, 05. července 2018 - 15:19:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12577
Registrován: 3-2007
Vláda může být symbol..ale chtěl bych vidět nadšení záložáků, jak si ve 40, v 50 [proud] půjdou nechat střelit kulku do těla nebo se nechat zmrzačit za Zemana, Babiše, a vlastně kohokoli z politického panoptika bez rozdílu partají. Dyť by nebyli ničím jiným, než cvičným terčem. 40% lidí by vůbec nenarukovalo a 90% z toho zbytku by to totálně ošvejkovalo - a když si představím, že by na mne měl řvát nějaký mladíček..[biggrin]
Lidi jsou ovladatelní ve dvaceti, ale ve 40 ?

I Áda nasadil Volksšturm až úplně na konec, ze zoufalství, a vojenští páni dobře věděli, že to je tragédie. Přes propagandou vybičovávané vlastenectví a nacionalismus s rasismem.



Tyhle aspekty tady nadšení Jamamotové setrvale ignorují, protože se jim to nehodí do jejich romantických představ bránění vlasti.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 15:56:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 11-2012
Tyhle aspekty tady nadšení Jamamotové setrvale ignorují, protože se jim to nehodí do jejich romantických představ bránění vlasti.

Vidím to úplně stejně! [ok]
Čtvrtek, 05. července 2018 - 15:58:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8473
Registrován: 8-2012
za svoji zemi, to už jsem slyšel
No a mně právě není jasné, proč bych se měl připravovat a trénovat bojovat za zemi, jejíž obyvatelstvo si i podruhé zvolí Hradního Ožralu (s Ovčáčkem Čtveráčkem) za svého vrcholného představitele, chce nechat "řídit stát jako firmu" (tunelovat majetek a buzerovat podřízené) anebo rutinně nabíhá na různé fejky a hejty. Nasrat - v případě nějakého konfliktu v takové "mojí zemi" rodinu sbalím, kamarády varuju, bič a pryč, ať se romantickými kecy o padnutí "za císaře pána a jeho rodinu", protože "drahou vlast vovinuly nějaké mraky", nechá oblbovat někdo jinej.
proč tak řešíte nějakou povinnou civilku říznutou multi-kulti nalejvárnou v tak levicovém státě jako je Francie
Protože se to nebezpečně podobá tomu, čeho se tu před pár týdny dožadovali obdivovatelé zeleného gumování a dřívbylolípisti vzpomínající nostalgicky na vojnu u ČSLA.
Jo ahá, napsal to T. Blb., tak to jo [crazy][crazy][crazy]
Jo ahá, ono je to potřeba prokádrovat podle pisatele.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 18:09:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 2-2014
T.H jen drobnou otázku. A za jaké vlády by jste šel bojovat? ODS,ČSSD,TOP 09 nebo co já vím.Není to pouze výmluva?Ona národní hrdost se neodvíjí podle toho kdo je zrovna u moci.Teď tam máme bohužel co tam je,ale je demokraticky zvolená a s tím se holt těžko něco dělá.