Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 19. 03. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 19. 03. 2018

dolů
   autor příspěvek
Středa, 14. února 2018 - 21:15:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7092
Registrován: 8-2012
Pes není rukojmí a ani omluvenka pro skrytou zhovadilost a chuť nýmandů... můžu to tak nechat nebo bude potřeba to otočit?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 14. února 2018 - 21:59:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4164
Registrován: 4-2003
Friedrich.S:
"No tak si na uklidnění dej ještě jednoho bruncvíka (či jaké pivo sis dovezl), za ty 3 koruny tě to snad nezruinuje."
Pche, Bruncvík za 3 koruny. To takový Grešlák se nechá koupit i za 90 halířů.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 15. února 2018 - 13:12:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3716
Registrován: 3-2010
Pike Důchod znamená propad příjmů a žízeň je furt stejná, ne-li větší - takže nezbývá než hledat kompromisy v diskontech, no.

============================
Nechtěli byste na mě udělat nějakou sbírku, když jsem na tom teď tak špatně a máte o mě tolik starostí? Milánkové, já jsem myslel na zadní kolečka, mám čtyři stavebka a důchodové spoření. Takže něco kolem milionu, nevím přesně, peníze byly u mě vždy to vedlejší. A důchod, nic tajného, 15754 korun. Nebojte se o mě, vyjdu, i když mě váš zájem[crazy] dohání k slzám.

PS: Dneska jsem byl v Albertu, mají tam Plzeň v akci, šestku za 119 korun, tak jsem se trochu zásobil . Bruncvíka opravdu nebudu.
Čtvrtek, 15. února 2018 - 13:22:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 7-2017
No fuj Jirko, co ta Poděbradka ? Ale jinak za obsah garáže dávám [ok] počítám že sis na to nenakradl ani nenašmelil, ale poctivě vydělané prachy. Sice nejsem fanda do Ochcávek, ale na pohodlný život bohatě postačí. A co všechno se dá naskládat do kufru [coze]
Čtvrtek, 15. února 2018 - 13:56:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3718
Registrován: 3-2010
Bobmaster , i já, vyvrhel těchto diskusí, nemůžu být stále pod "vlivem", proto ta Poděbradka. Jinak, vždycky jsme měli doma Škodovky, jen jednou ojetou Audinu. No a jako většinu profesního života coby strojvedoucí jsem si vydělával myslím poctivě.
Neděle, 18. února 2018 - 16:55:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 12-2017
A teď k těm nej zážitkům na železnici. Kolem Havlbrodu si spousty lidí oddychne, největší tamní vysírka již není aktivní. [ok]
Pondělí, 19. února 2018 - 11:03:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3725
Registrován: 3-2010
[crazy] ty asi nemáš lehký život....
Čtvrtek, 22. února 2018 - 18:09:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3505
Registrován: 8-2010
Někdo by se měl vážně zamyslet nad dlouhodobou (ne)kvalitou slovenských vozů na Ex2. Dnes Ex 128 Vsacan schytal 30 minut v Olomouci díky poruše vozu, který se musel odpojit a zdaleka to není první případ. I ten vůz ve kterém jsem seděl vypadal dost zoufale.

Ti bystřejší po 20 minutách stání v Olomouci (bez jakékoliv informace co se děje) přeběhli na druhé nástupiště kde jel Rx 888. Bohužel kolem dvanácté hodiny zrovna Pendolino nejede což je fakt škoda, protože bych si raději priplatil než jet v těch slovenských křápech.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 22. února 2018 - 19:11:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2495
Registrován: 9-2003
To je zajímavé, já jel asi před třemi týdny kvůli vynechanému Pendolinu zrovna kombinací 103/128 a byl jsem se stavem vozu Ampeer i WLABmeecosi zcela spokojen. Nikde jsem nestáli, nikde jsme nic nevyřazovali a do Prahy jsme přijeli včas. Jediné, co mě sralo, že zpožděnou 103, na kterou 128 v Hranicích už čekal, šoupli ke třetímu perónu, zatímco 128 stál u druhého. A protože terčíkáři u 128 už nervně máchali terčíky, nastal masový úprk přes kolejiště.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 22. února 2018 - 20:00:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3510
Registrován: 8-2010
S499: No já občas Ex2 jezdím a mám zkušenosti spíš negativní, ale asi záleží kus od kusu. Jinak já jsem fakt ten poslední co by měl něco proti Slovákům [proud] (aby mě tu někdo neobovinil [proud]).

No, ČD mají zase pro změnu problémy se řazením na Ex1, což ještě vloni (aspoň těmi vlaky co jsem jezdil pravidelně já) nebývalo.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 22. února 2018 - 20:16:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11703
Registrován: 5-2004
Tuhle jsem jel Smulovem z kolina do prahy a v Ampee razenym jako pruchodak do hospody nefunkcni oba hajzly.
Petr_hradecký
Čtvrtek, 22. února 2018 - 21:26:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1427
Registrován: 4-2015
Z Kolína do Prahy? Tedy něco málo přes 30 minut? No to je otřesné [wink]
Co třeba vozy AB, řazené v R Kolín - Oustí asi rok zpět? První třída a záchod se šlapkou a dírou na koleje? A zřejmě se tam uklízelo asi jen na vánoce a velikonoce [nene]. Tomu říkám zážitek...

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr_hradecký.)
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Čtvrtek, 22. února 2018 - 21:42:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3511
Registrován: 8-2010
Petr_hradecký: Tak jasně z Kolína do Prahy to žádná tragédie není, ale jsou cestující co s tím jedou ze Žiliny, Vsetína, z Olomouce a to už moc super není. Aspoň jeden záchod by fakt fungovat měl.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Praha-Ruzyně, Olomouc
Petr_hradecký
Čtvrtek, 22. února 2018 - 21:49:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1428
Registrován: 4-2015
Honza7887: Na podobný problém jsem narazil v tehdejší Vindoboně na trase Pardubice - Brno asi tři roky zpět. Souprava vozů OBB a ve dvou vozech (2.třída) ze čtyř WC funkční jedno...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Čtvrtek, 22. února 2018 - 22:48:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6115
Registrován: 8-2006
Ona to bude spíš (ne)kvalita údržby ( těch vozů ).

ad nástupiště: Kdysi mne vytáčelo v Kolíně, když ústecký R byl na pátém a havlbrodský R přijel na čtvrté.[angry]
Neděle, 04. března 2018 - 21:40:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6114
Registrován: 12-2011
V Brně ujede poslední RailJet na Prahu a v pokladně se ještě dozvím, že je to moje chyba[crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 04. března 2018 - 21:54:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7282
Registrován: 8-2012
Vítejte zpátky na ČD [wink].
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 04. března 2018 - 23:22:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 533
Registrován: 7-2017
TH: Zrovna co se přípojů týče, tak ÖBB bych fakt za vzor nedával...
Neděle, 04. března 2018 - 23:43:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 7-2017
To ten RailJet jel s náskokem?
Nebo nějaký jiný spoj přijel do Brna později, ten zmíněný RJ nečekal na garantované přípoje?
Nebo jak to vlastně vzniklo?
Takhle je to jen podivné plivnutí...[sad]
Pondělí, 05. března 2018 - 00:09:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6116
Registrován: 12-2011
RJ jel včas, Sp 1734 přijel s nějakými +11. Tento poslední RJ dosud vždy čekal.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 05. března 2018 - 00:34:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 7-2017
Takže rj 372?
Ten má odjezd z Brna 20:38, Sp 1734 pravidelný příjezd v 20:33.
Takže pokud měl Sp 11 minut zpoždění, musel by rj 372 čekat 6 minut. A garantováno je 5 minut, ne?
Já nerozporuju to, že je to pifka, hlavně u posledního vlaku toho dne v daném směru.
Ale na druhou stranu, jestli dřív vlak čekával déle, nestěžoval si třeba někdo? Že dopravce dodrží to, co garantuje, to snad není nic špatného, ne? To se přeci chce.
Kde ten Sp nabral 11 minut? Myslel jsem, že je na Vláře ještě docela vata, co zrychlili některé úseky.
Pondělí, 05. března 2018 - 00:55:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 7-2017
Skôr než neudrzba je u toaliet problém s jej používateľmi, pretože tam hádžu rôzny bordel, ktorý wc upcha a neostáva nič iné len ho zamknúť. To už aj tá diera je bohužiaľ istejšia.
Pondělí, 05. března 2018 - 19:24:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6128
Registrován: 8-2006
Zrovna v tomhle případě počkat mohl. Úplně živě si představuju, jak hlavně v neděli večer v Kolíně ústecký R780 naopak čeká na Ex112 ( u něhož je hlavně v neděli zpoždění spíš samozřejmost, než výjimka[uhoh] ).
Úterý, 06. března 2018 - 00:09:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 7-2017
Ale jo, já to lidsky taky vidím tak, že by snad mohl počkat. Ale v dnešní době různých bonzů opravdu mohlo dojít k tomu, že si někdo stěžoval na neopodstatněné zpoždění, proto ten rj už nečeká tak jak dřív. Nebo si toho prostě všiml někdo z vedení a dal jasné instrukce. Těžko říct.
Možná se někdy dočkáme taky toho, že nic nebude čekat na nic, potom to bude ještě horší[sad]
Čtvrtek, 08. března 2018 - 11:19:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 64
Registrován: 12-2017
Von když si může provozní říďa vod Metransu kopnout, tak to udělá.[crazy]
Arctia
Středa, 14. března 2018 - 14:42:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1145
Registrován: 6-2010
22: No jo, no, kdyz se cekalo, lidi rvali, kdyz se neceka, lidi rvou. (A co hur - ty stajny.) :-)

Ja rvu, kdyz se informace o cekani/necekani/cekani zmeni za cestu nekolikrat.
Obzvlast v Chlumci, kdyz dispecer caruje s rychlikem na Prahu kvuli trem minutam Sp, aby R pak stejne prijel s 10 z HK, to je na par facek.
"Já to viděla!" Karma
Sobota, 17. března 2018 - 16:02:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 202
Registrován: 8-2017
co se týká WC - vozy vyjedou se všemi funkčními, ale stačí pár blbců, co do nich naháže celou rulu hajzlpapíru, či vložky a pod.. a ty vaku WC jsou hned nefunkční, přitom je tam nálepka, neházejte nic takovýho do záchodu, jinak přestane fungovat - a přesto ti blbci jdou a dělají to - takže poděkujte jim - zlatý gravitační WC, byť pak člověk chodí po štrece (i stanicích) v hovnech (a to doslova a do písmene)
Sobota, 17. března 2018 - 16:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7431
Registrován: 8-2012
vozy vyjedou se všemi funkčními
Ani to není vždycky pravda (někdy si na Wilsonu všimněte suouprav z ONJ). Ale mentální ustrnutí v "zlatých gravitačních" časech je ještě daleko horší fakt, tam pomůže jen generační obměna (a to ještě kdoví jestli).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 17. března 2018 - 23:41:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6515
Registrován: 8-2007
T.H: tam pomůže jen generační obměna (a to ještě kdoví jestli).

Ale Practicus už je obměněný,mladý....
Neděle, 18. března 2018 - 10:48:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7449
Registrován: 8-2012
Tím hůř. Bohužel, zřejmě vliv těch "kovaných", kterému se nedokázal ubránit.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 18. března 2018 - 15:31:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1519
Registrován: 10-2009
Takže ty vložky tam hází Practicus! No to dostane za uši.
Neděle, 18. března 2018 - 16:04:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7997
Registrován: 4-2003
Ale houby, Practicus prostě jenom nechápe psychologii lidskýho chování ve spojistosti s pravděpodobností a odbytou/nedotaženou ergonomií vagónových WC.

Lidi chodí na vřejný WC neradi, snaží se tam zdržet co nejkratší dobu. Představa, že budou před aktem defekace s kalhotama staženým ana půl žerdi dlouze studovat nálepky (a přemejšlet, co to vlastně znamená, protože sdělení je kolikrát jak od Tatara) je mimo mísu. Zbytek je věc pravděpodobnosti.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 18. března 2018 - 16:37:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7452
Registrován: 8-2012
vložky tam hází
Ale že těch sabotážních vložek musí být! Nákladná msta blbců chudáku ubližované.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 18. března 2018 - 17:17:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3763
Registrován: 3-2010
Tupé hovádko, tedy T. H, ono ty hlupáčku stačí, když tam někdo blbý jako ty hodí papírovou utěrku. Tebe to nic nestojí, je tam plný zásobník. Na ty je na WC odpadkový koš. Jenže to by cestující museli umět číst nebo hajzlík neucpávat naschvál. Asi tak jako když puberťáci nacpou do označovače jízdenek nebo do prodejního automatu to, co tam nepatří.
Neděle, 18. března 2018 - 18:58:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7454
Registrován: 8-2012
To je ono, dělají to naschvál, aby potom mohli pomlouvat chudáka ubližovanou! Přitom to vždycky z výchozí stanice odjede 100% v pořádku! Díru na koleje do každé soupravy!

P.S. jestliže ten vakuhovník bez problému sežere průměrně rostlé hovno, nemůže mu papírová utěrka vadit. Pokud teda Dráha nezbrojí nějaké plechové.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 18. března 2018 - 22:13:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3502
Registrován: 11-2008
Tuhle jsem četl na stránkách RegioJetu odpověď na stížnost na nefunkční WC a někdo z "týmu RJ" tam odpovídá, že je to často právě ten papírový ručník, co to WC ucpe a znefunkční ....... Takže oba dopravci mají problém úplně stejný .....[andel] ....... PS: T.H. to o tom, že v Americe bijí černochy, to už znám ....[lol][lol][lol]
FiJi
Pondělí, 19. března 2018 - 00:01:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 1-2017
Výpravčíxy:
"je to často právě ten papírový ručník, co to WC ucpe a znefunkční"
Víte, co udělá někdo, kdo přemýšlí a má na starosti vyřešit takovýhle problém? Zajásá, protože jak ty papírové ručníky tak to WC jsou v moci toho dopravce. Takže stačí vytvořit takovou kombinaci osušení rukou a WC, která spolu bude kompatibilní. Např. papírové ručníky, které neucpou WC, fukary, ručníky, které se netrhají ale pouze převinují, a nebo asi nejnákladnější řešení – WC, které ty erární papírové ručníky dokáže sežrat.
Pondělí, 19. března 2018 - 07:12:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2558
Registrován: 9-2003
TH: Ta papírová utěrka tomu hajzlu vadí. Proto se rozlišuje mezi papírovými utěrkami a hajzlpapírem.
NOBLE BRICKS
Pondělí, 19. března 2018 - 07:44:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 11-2009
T.H.: zajdi někdy na exkurzi na záchodárnu na ONJ, tam ti to pěkně vysvětlí.
Pondělí, 19. března 2018 - 07:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4685
Registrován: 7-2011
Jirkaxxxl:
"ono...stačí, když tam někdo blbý...hodí papírovou utěrku. Na ty je na WC odpadkový koš. Jenže to by cestující museli umět číst nebo hajzlík neucpávat naschvál."
A není to spíš neznalost, než blbost či zlej úmysl? Upřímně, koše jsou jednak malý a jednak obvykle porůznu "schovaný", bo málo místa. Ne jako v hospodě koš velikosti stodoly hned vedle umyvadla. No tak to lidi řeší logicky, hoděj to do mísy, koho by napadlo, že to hajzlík nedokáže sežrat. A číst? Promiň, jistě, máš pravdu, ale v dnešní době nápisů všude a ke všemu, tedy určité přehlcenosti nápisy (včetně reklam) je přirozenou obranou proti zahlcení - nečíst.
Pondělí, 19. března 2018 - 08:02:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7458
Registrován: 8-2012
na stránkách RegioJetu
To byla jen otázka času, kdy to někdo profláklý otočí na Žlutozlo...

Ale že se to systémově nestává třeba v letadlech? [happy]

(Akceptuji, že to může vadit - v penzionu v Sofii jsem házel dokonce papír do igeliťáku vedle záchodu, protože mu vadil i ten...)

P.S. Papírové utěrky (ručníky) se od hajzlpapíru můžou lišit jen velikostí a způsobem skládání - vždyť si to někdy porovnejte, zvlášť když se zbrojí oboje to nejlevnější.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 19. března 2018 - 08:21:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 11-2012
@ T.H.: Přesně, taky mě, při čtení této diskuse, napadlo, proč jsem si nikdy nevšiml nefunkčního záchodu v letadle. A to i na mnohahodinových letech, kdy se na záchody tvoří pravidelně fronty a s nějakou "uvědomělostí" cestujících se nedá počítat. Lidé jsou si v jádru velmi podobní, navíc na mezikontinentálních letech dost často ospalí, tudíž míň přemýšlející. Takže to, že hodí do záchodu papírovou utěrku, mi přijde velmi pravděpodobné... Navíc letadla mají většinou dost krátké "obratové" časy, takže tímto způsobem ucpaný záchod by asi nikdo nestihl opravit... Tak v čem je ten rozdíl?
Pondělí, 19. března 2018 - 08:22:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3503
Registrován: 11-2008
T_._H_.:
"na stránkách RegioJetu
To byla jen otázka času, kdy to někdo profláklý otočí na Žlutozlo...

"
No a co ? Není to snad pravda ? Uvedl jsem jen pravdu, žádná pomluva to není ...... Nebo to chápete jinak ? Já jsem jen uvedl, že stejný problém má i jiný dopravce a ne jen ČD, což se zase snažíte prosazovat vy. Nebo to aspoň z vašich příspěvku tak vyznívá. Už začínáte být otravný s tím vaším "rejpáním" vůči jakékoliv negativní zprávě o jakémkoliv soukromém dopravci. Promiňte, ale nechtělo by to navštívit odborníka ?
Pondělí, 19. března 2018 - 08:32:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5432
Registrován: 9-2011
Tak v čem je ten rozdíl?
Třeba v tom, že v letadle je díra na použité ručníky (aka odpadkový koš) vedle umývadla *), takže házet utěrku do mísy znamená se navíc otočit.
Pokud je koš někde dobře utajenej, tak spousta lidí zvolí rychlejší řešení - než ho hledat, tak šup s tim do mísy.

*) nejsa prostatik, tak na WC v létadle obvykle nechodím, ale když jsem tam kdysi byl, tak si to takhle pamatuju. Před argumentem "V Boeingu 747-XYZ, model 1985, verze pro SouthWest airlines, 3. série je to jinak" bez problému kapituluji.
Pondělí, 19. března 2018 - 08:46:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156
Registrován: 11-2012
Aleš_Liesk.: Ano, máte pravdu, že v letadle je ten koš na utěrky líp přístupný. Což ovšem nic nemění na faktu, že je prostě vysoce pravděpodobné, že (nejeden) cestující to všechno sakumpikum hodí do mísy. Je úsměvné, kam se debata stočila [biggrin] , ale opravdu by mě teď zajímalo, jestli je v technologii vakuových WC ve vlacích a letadlech rozdíl... [wink]

A mimochodem - během 11hodinového letu si dojde na záchod každý. Několikrát. [wink]
Pondělí, 19. března 2018 - 08:50:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9605
Registrován: 12-2009
Taky bude dost velký rozdíl mezi průměrným cestujícím letadlem a vlakem.
Pajas2
Pondělí, 19. března 2018 - 09:03:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 846
Registrován: 10-2009
Na druhou stranu, čistě prakticky vzato, je efekt stejný, když jsou v jednotkách 471 v těchto dnech WC stejně všechny mimo provoz, protože je zima. [crazy] Snad jen první série s gravitačním WC je použitelná, byť je bez vody též.
Pondělí, 19. března 2018 - 09:06:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8000
Registrován: 4-2003
471 v těchto dnech WC stejně všechny mimo provoz

Dyť je mínus sedm, nikoliv mínus třicet[uhoh] a ta voda se při odstavení vyhřívá.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pajas2
Pondělí, 19. března 2018 - 09:21:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 847
Registrován: 10-2009
Na dveřích vidím napsáno "bez vody". Zřejmě to ráno vyjede bez vody, protože mrzlo a přes den k naplnění už nedojde, takže pak jezdí celý den bez vody a tedy mimo provoz. Vídávám to teď dost často, naposledy dnes ráno.
Pondělí, 19. března 2018 - 09:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9608
Registrován: 12-2009
ta voda se při odstavení vyhřívá.
To ovšem nic nemění na tom, že se může zamrznout konec výfukové hadice odpadního vzduchu splachování. Vyfukuje vlhký vzduch a ve velkých nebo dlouhotrvajících mrazech zamrzne.

Zřejmě to ráno vyjede bez vody,
To se stává, pokud se plní v mrazech a zbytek vody v plnícím hrdle zmrzne. Potom nejde doplnit. Většinou to není zamrzlé tak, že by se špunt nedal odstranit, ale co chtít po těch z nějaké firmy, co to plní. Zvlášť v Praze. Nejde? Tak nic...
Pondělí, 19. března 2018 - 09:41:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6521
Registrován: 8-2007
Radek Š:Dyť je mínus sedm, nikoliv mínus třicet[uhoh] a ta voda se při odstavení vyhřívá.

Vyhřívá se nádrž.Ale zamrzne přívodní potrubí k té nádrži a pak nelze vodu doplnit.Pak to fekálista připojí na hydrant,ale voda do nádrže nedoteče,jen se natlakuje potrubí a při pokusu o odpojení je osprchován.
Na nějaké rozmrazování nejsou kapacity,ani čas.Pak to vyjede bez vody.

Ohl byl rychlejší.[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
Pondělí, 19. března 2018 - 09:50:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8001
Registrován: 4-2003
Ale zamrzne přívodní potrubí k té nádrži

To je neuvěřitlenej blbinec.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Arctia
Pondělí, 19. března 2018 - 10:26:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 6-2010
Ohl 9605: Od dob Ryanu uz ani ne. :-)
"Já to viděla!" Karma
Pondělí, 19. března 2018 - 10:51:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2559
Registrován: 9-2003
TH: Tak si někdy přečti nějaký ten test hajzlpapírů, jak se tam řeší všelijaká nasákavost, rozpustnost, rozložitelnost...
Samozřejmě, že v letadle bude asi toaleta odolnější, než ve vlaku a asi bude stát i více peněz.
NOBLE BRICKS
Pondělí, 19. března 2018 - 13:06:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2964
Registrován: 7-2006
Ta papírová utěrka tomu hajzlu vadí.

Bohužel je to tak,byť to Tomáš nemůže pochopit .. i u nás v "hypersuper" baráku /i doma v bytofce/ je přísný zákaz toto odkládat do wc,bo už několikráte nastal "kolaps" odpadů kůli tomuto .. [ko] Bohužel je v tom asi moc nějaké umělotiny,která se velmi špatně rozkládá ....[vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Pondělí, 19. března 2018 - 13:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9610
Registrován: 12-2009
To je neuvěřitlenej blbinec.
Jo, fyzikální zákony někdy připadají jako blbinec.[proud]

Od dob Ryanu uz ani ne.
Oni i v letadle rozmotají celý hajzlpapír a narvou ho do mísy? Kolik bezďáků u mísy lítá bez letenky, dokud ho nenajdou a nevyhodí na nejbližším letišti? [wink]
Pondělí, 19. března 2018 - 13:17:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5434
Registrován: 9-2011
S499: a taky asi letecká společnost bude ochotná koupit kvalitnější (ve smyslu "rozpustitelnější") papír a utěrky. Však to zákazníkům naúčtuje [wink].

Ad test: kdysi jsem viděl nějaký test "první ruličky, kterou můžete spláchnout do záchodu".
Můžete, ale s velkým nebezpečím ucpání mísy. Rulička se sice rozpustila, ale až za dlouhou dobu.
Ale reklama snese všecko.
Arctia
Pondělí, 19. března 2018 - 15:13:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 6-2010
No bezdak je uz asi extrem, ale to prvni klidne, kdyz budou zkouset, jestli bude za letadlem vlat, kdyz bude dost dlouhej. :-)

Myslim to ovsem tak, ze Ryan je neco jako, kdyz se v IC zrusily priplatky. Zmena obecenstva byla hodne patrna. :-)
"Já to viděla!" Karma
M_g
Pondělí, 19. března 2018 - 15:28:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 899
Registrován: 6-2006
Na pouť do Mekky lítají tací, kteří nikdy splachovací záchod neviděli a po poutí ani neuvidí a speciálně stavěná letadla pro ně nejsou.
Pondělí, 19. března 2018 - 17:48:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2561
Registrován: 9-2003
Aleš Liesk.: Ten test jsem viděl taky a samozřejmě jsem to ze zvědavosti vyzkoušel (doma, ne u UbližovanéObětavé® ani u ŽlutoZla®. Rulička se v Heyselu rozpustila do minuty. Naproti timu papírová utěrka si dlooouhou dobu zachovávala celistvost.
NOBLE BRICKS