Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » 854 (+054.2+954) » Archiv diskuse 854 (+054.2+954) do 13. 11. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse 854 (+054.2+954) do 13. 11. 2018

dolů
   autor příspěvek
Rybák
Sobota, 10. listopadu 2018 - 14:05:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1261
Registrován: 5-2008
Honnzok:
"Neustálým opetovanim, že 854 je šrot ze sebe děláte jen voly, kterým to je nejspíše u prd... "
Vola ze sebe dělá předevím ten, kdo tady každých co pár týdnů všechny přesvědčuje slohovými pracemi na téma jak jsou ty 854 super, moderní, nepatřící do muzea apod.. [crazy] Přičemž nejen že svými vlastnosti jsou dnešní době nevyhovující (líné, brutální vysokopodlažní...), ale už jsou i dost nespolehlivé, nevím jak jinde, ale ve Vršovicích se daří dlouhodobě držet v provozuschopném stavu průměrně nějakých 11-12 kusů z 15...
Sobota, 10. listopadu 2018 - 15:05:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 340
Registrován: 4-2014
V Trutnově máme tušim 17 kusů, z toho je turnusová potřeba 15, ted díky výluce 14, z toho je drtivou většinu času je jedna na vyvazovačce, takže máme krom neděle/pondělí 1 zálohu, ted tedy dvě. A v podstatě krom léta si nějak náhradu v podobě 810+012 nebo kocoura nebo brejláka napamatuji. Netvrdim že se to nikdy nestane! Ale náhrada je bud při nějakém chcípnutí v oběhu, kdy se v Kolíně/ HK vytáhne co je k dispozici nebo je třeba do HK dovést 810 na výměnu, tak se jeden obrat vyřeší 810+012 a na 854 se provede třeba M0 nebo co je třeba.

mot: To nevim zda se něco vede. Ale ze zkušenosti, co bývá často v KO. Netěsnost chladícího okruhu, jinak abych řekl pravdu z hlavy mě toho moc nenapadá. U SM občas něco na naftovém okruhu, tušim vadný trysky??, o převodovce spíš nic, spadlé klínové řemeny ke kompresoru (jeden praskne a vezme sebou ostatní), ale to je na všech řadách. Občas Ebr zlobí, ale to je i na 810, 814. Občas zajetá zdrž...

Nevim jak Praha a Brno. Ani co tam s tím tvoří. Nějaký historky jsem slyšel, ale jestli je to pravda...
Sobota, 10. listopadu 2018 - 15:57:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1974
Registrován: 12-2009
Rybak: Když ukousnu kus věty tak udělám blbost z každé. Takto jsem to totiž nepsal, byla tam poměrně důležitá i ta druhá část o vozidlech kde je ta úroveň cestování opravdu špatná a i prostá výměna za onu 854 by přinesla zlepšení a to značné. V jednom takovém vozidle si teď sedím vyrobili ho v Německu v 90 letech a v Brně jich maji na lince S1 a dalších linkách taky dost. V Praze to dokonce konkuruje 854 na Tanvaldech, tak se zkuste zamyslet! Je třeba nahradit spousta strojů ale 854 jsou ještě furt dost vzadu na pomyslné listině výměn.

V současnosti je i ta ukousnutá věta bohužel stále dost pravdivá, lepšího je toho v motorové trakci ČD pro rychlikovou vozbu hodně málo. Respektive se obávám že z mot. vozů či jednotek vlastně nic... 844 R nevozí a byl by to asi jedinej konkurence schopnej stroj ač dle mého nazoru by to bylo na R taky spíš nouzovka...

Jestli jich jezdí 12 z 15 tak není důvod k panice, to furt převyšuje spolehlivost většiny moderních strojů ČD

Mimochodem matijaso tu nedavno skakal blahem z o deset let mladších 754. Že jsou to v podstatě větší veteráni než ta 854 ponechavam stranou. V současném motorovem vozovem parku je 854 buď průměr nebo nadstandart. Zdá se že to ještě chvíli vydrží, škoda jen, že se nepovedlo udělat ten řidičák částečně nizkopodlažní. Ačkoliv ta nízká podlaha... No možná dobře že není....

Mě by zas zajímalo proč to musím psát tolikrát a proč se vyskytují příspěvky o tom jak hrozné stroje to jsou jen zde? 810, 814, 842, 843, 840, 844, 380, 440, 660 tam je to v náznacích ale pod autogen je nikdo kupodivu neposílá ačkoliv někdy jsou horší i v nabízeným komfortu a někdy převyšují 854 jen svoji nespolehlivostí. Asi by všichni radši 814 za zlikvidovane 854 nebo 843 (a tam je opravdu důvod nadávat)

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Sobota, 10. listopadu 2018 - 16:35:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 384
Registrován: 7-2017
Rybák: líné a brutálně vysokopodlažní [biggrin].
Sobota, 10. listopadu 2018 - 17:55:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3117
Registrován: 3-2006
Napíchnutá 854.009 na dnešním R 1242.
Sobota, 10. listopadu 2018 - 20:30:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5747
Registrován: 9-2011
Krom Agenta který bude nejspíše někde z okolí
Vy fakt nevíte, odkud Agent je?
Tak jednou za dva měsíce to tady nadhodí...
Všichni jste volové. Servít
Sobota, 10. listopadu 2018 - 20:38:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 820
Registrován: 3-2013
Mě by zas zajímalo proč to musím psát tolikrát a proč se vyskytují příspěvky o tom jak hrozné stroje to jsou jen zde? 810, 814, 842, 843, 840, 844, 380, 440, 660 tam je to v náznacích ale pod autogen je nikdo kupodivu (kupodivu jen pro Vás ale) neposílá ačkoliv někdy jsou horší i v nabízeným komfortu a někdy převyšují 854 jen svoji nespolehlivostí. Asi by všichni radši 814 za zlikvidovane 854 nebo 843 (a tam je opravdu důvod nadávat) }

Tak to jste si, pane kolego asi sám zrovna odpověděl, proč každý (drtivá většina) posílá pod autogen právě 854 a nikoliv ostatní řady ne, protože každý kromě Vás a možná jeden, dva další skalní si přizná, co tu za zenitem je a co ne, i ta po.raná reginova, je alespoň dnes nízkopodlažní... 843 a 842 i při svých neduzích řadu 854 o hodně dlouho přežijí, ikdyž chápu, že to si asi nepřiznáte, už se těším, až se na 854 budu dívat jenom ve Třebové na hřbitově, možná se přihlásím na nějaký kurz a budu chodit rozpalovat i v osobním volnu... Nevím jak jsem skákal blahem, já alespň přiznám, že řada 754 by měla z mého hlediska být na hraně životnosti, Vy máte pocit, že je 854 nejlepší motorák co máme, no tak to jsme v kosočtverci teda...Ono jinak cestujícím je celkem jedno jestli je vepředu 754 nebo 750.7, jich zajímá wifi, zásuvka a klimatizace...Sám jste jezdil nějaké období, mohl by jste to vědět... Kdyby existovalo nějaké ocenění za vytrvalost s níž tu přede všemi, nepochopitelně tuto řadu zarputile obhajujete, ihned bych Vás navrhl, pokud je tady toto to nejlepší co máme, tak se nedivím, že prohráváme jedno výběrko za druhým...
Neděle, 11. listopadu 2018 - 06:30:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1975
Registrován: 12-2009
Matijoso: A co je dle Vás lepšího, když to tu tak probirate o kosoctverci na svezení? 844 je v podstatě jediná u které by se o tom dalo mluvit... (Dokonce není uvnitř rachot, přes který není slyšet vlastního slova - tedy dokud nezapne ventilátor klimy) RS1 je málo a nemají kapacitu. Soupravy typu 3xRS1 maji strasne naklady. Mimochodem 843 se dle mého rozpadnou asi dřív nebo je dráha znovu vyřádí (už to jednou udělala) a do šrotu 854 posíláte asi ve třech... Většina z Vás na to kouká skrz Brno... Kde se zdá, že 854 působí nejhůře... Ano Reginka ma nizkopdlazni část na R bych ji však viděl vcelku nerad... Teď jsem vylezl z 854 019 ze Skalice do HK na 1783 a kupodivu jsme jeli i 120...
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Neděle, 11. listopadu 2018 - 07:25:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 386
Registrován: 7-2017
Matijoso, proč tu práci děláš, když ti nevyhovuje? Jdi jezdit k soukromníkům, dostaneš 810 (KŽC), nebo něco 7xx (určitě to nejnovější) nebo třeba Arrivu. A budeš spokojenej.
A to ohánění se tím, co požadují cestující, bych taky nepřeháněl. Ono je spousta lidí, co se ve vlaku obejdou bez PC a raději si dají šlofíka a je spousta lidí, co nesnáší klimu.



(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Neděle, 11. listopadu 2018 - 13:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 821
Registrován: 3-2013
Honnzok - je zajímavé, že se to neřeší i v jiných kategoriích teda, ale jenom u této řady, s Vámi to nemá cenu řešit, když bych s fanouškem Sparty řešil, že hrají fotbal na lejno, stejně bude tvrdit, že je Sparta nejlepší, to je i Váš případ. Všichni víme, že ty motoráky dávno, dávno nemají na kolejích co dělat, ale Vy stejně tvrdíte, že jsou nejlepší, což zrovna u této řady je fakt komické [biggrin][biggrin][biggrin].
Řada 844 i 841 je pro cestujícího lepší vždy, řada 843 je alespoň vybavena plošinou a i handicapovaný člověk si tam může zajít (zajet) na WC, u řady 842 je škoda v relativní hlučnosti a absenci plošiny, každopádně když už se tu oháníte nějakýma kapacitama, i s pankránem, jež se aktivně v Brně využívá má 74 míst, 854 má ubohých, stejně jako ubohá je celý řada, pouze 48, to, že se tam v těch úzkých uličkách ani nevytočím s kočárkem ani nemluvě, prostě řada koncepčně do doby 50 let za námi, dneska je tato řada po vyřazení hníjících žabotlamů největší ostudou v vozovém parku ČD. Toť z pohledu cestujícího, z pohledu strojvedoucího bych si tuto řadu vzal na výkon možná tak místo 810, ještě jsem neslyšel někoho, kdo jezdí na obojím (854-842), aby preferoval 854 místo 842, před chvilkou jsem četl Váš názor kolegovi který na 854 jezdí dost dlouho a je to jeden z mála lidí, kterým se při jakékoliv opravě telefonuje, což jak s pobavením řekl, někdy několikrát denně a velmi ho to pobavilo. Dál to asi nemá cenu řešit, stejně se to tu bude řešit ještě mnohokrát, protože to, že se s tímto vozí lidi bude nejen tady budit vášně do té doby, dokud do bude v provozu...

mot - nevím kde jste vyčetl, že mě to nebaví, nebaví mě jezdit s těma popelnicemi, proto jsem napsal, že jsem šel do jednotky, která s těmito popelnicemi nejezdí, snad je to dost pochopitelné i pro Vás...

M.D.
Neděle, 11. listopadu 2018 - 15:05:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1505
Registrován: 9-2003
Honnzok: v ostatnich depech bývají oblíbený

[lol] Už ti někdo prozradil, že argument "v depu jsou oblíbený" u cestujících moc neobstojí? [wink]
Dopravní statistiky na www.ioda.cz a zajímavosti na www.facebook.com/IODA2013
Neděle, 11. listopadu 2018 - 16:08:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1778
Registrován: 8-2006
matijoso- mě by zajímalo ,kdo se ptal cestujících ,jak jim vyhovují sedačky na šílených strojích řady 814 nebo 810 a nebo 440-660?
Když pojedu dvě nebo tři zastávky ,tak je mi wifi pro kočku. Má-li 854 za sebou řidičák ,tam je zvedací plošina pro vozíčkáře. V pohodě si tam může zajet na wc. S tím se počítalo a proto se řidící vůz plošinou vybavil. Mě jako cestujícího zajímá pohodlí,klid atd. Na řadě 842 a 843 moc klidu není, na 810 je to to samé,na 814 katastrofa a,když jsou hranatý oblouky no bomba.
Navíc motoráky M296.1 a 2 byly dělaný na R dopravu. Předělávky mají jednu vadu a to je hydraulika. Pořád to jsou dobrý stroje, pro fíru jekš takš pohodlný , pro cestujícího klidný a relativně pohodlnější než další řady.
Pokud vím , vozíčkáři musí nahlásit předem ,kdy pojedou a tudíž jim určitě bude doporučeno jakým spojem mají jet.
Vaše povídání o zrušení této řady je jaksi mimo mísu.
Neděle, 11. listopadu 2018 - 17:02:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14298
Registrován: 12-2007
Ha, zase tu máme diskusi, v níž někteří nejsou schopni odlišit pojmy "vozíčkář" vs. "osoba s jakýmkoliv pohybovým omezením" (kde OBĚ kategorie spadají do pojmu "cestující s handicapem")}, kde druhá jmenovaná kategorie je výrazně širší než ta první jmenovaná a kdy i pro tu druhou kategorii jsou dva (a tím pádem o to strmější) schody do hydry (jakož i do řady 460/560 atd.) o to problematičtější záležitostí.

pokud je tady toto to nejlepší co máme, tak se nedivím, že prohráváme jedno výběrko za druhým...
Není pravda. ČD vyhrály např. výběrko v Libereckém kraji (s řadou 841).
(Plus tedy řadu dalších "výběrek", kde ovšem již byly fičury jako např. velmi krátká doba mezi výběrovým řízením a počátkem účinnosti kontraktu či např. možnost nasazení starších vozidel, takže vítězství ČD bylo vcelku očekávatelné; tím víc však není pravdivé tvrzení o "prohrávání jednoho výběrka za druhým").

844 je v podstatě jediná u které by se o tom dalo mluvit... (Dokonce není uvnitř rachot, přes který není slyšet vlastního slova - tedy dokud nezapne ventilátor klimy
Ovšem až ho zapne, tak už to vcelku hlučné právě je + zrovna u Sharku pak vzniká i "ledničkování" (aneb - jak pak sama vlaková četa přiznává - "buď zapnuto (a "ledničkování"), nebo vynuto (a tím pádem "nic"); jiná možnost se navolit nedá".
Neděle, 11. listopadu 2018 - 17:11:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 388
Registrován: 7-2017
Matijoso, matijoso, to by mě teda zajímalo, proč by někdo s kočárkem lezl do uličky, když je tam zavazadlák.
David: ten první odstavec (o TP), to se ovšem netýká jen této řady, nýbrž i části klasiky.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Neděle, 11. listopadu 2018 - 17:26:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3120
Registrován: 3-2006
David:
"Ha, zase tu máme diskusi, v níž někteří nejsou schopni odlišit pojmy "vozíčkář" vs. "osoba s jakýmkoliv pohybovým omezením" (kde OBĚ kategorie spadají do pojmu "cestující s handicapem")"
, kde druhá jmenovaná kategorie je výrazně širší než ta první jmenovaná a kdy i pro tu druhou kategorii jsou dva (a tím pádem o to strmější) schody do hydry (jakož i do řady 460/560 atd.) o to problematičtější záležitostí.}

Ano, bohužel je to tak zažité.[sad] A to ještě musíme vzít v úvahu maminky s kočárkem. Cestující s kufry na kolečkách (rvát velké zavazadlo, je do těch schodů zážitek) a nakonec i cyklisty (pak to vypadá, jako na cyklokrosu, kolo za krk a vzhůru k výšinám).

Pokud současná "nová" vozidla jsou nevyhovující z pohledu sedaček, hluku, nebo čehokoliv jiného, mělo by být normální, aby se v dalších výběrových řízeních objevil požadavek zaměřený právě na odstranění těchto nedostatků.
Neděle, 11. listopadu 2018 - 17:43:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 389
Registrován: 7-2017
No dobrý: pohodlný sedačky, tichý provoz, nízkopodlažnost, dost prostoru pro kočárky a kola a zároveň co největší obsaditelnost, wifi, klima.... Napište Santovi, možná vám to splní (úmyslně nepíšu Ježíškovi, ten by už asi nepřišel).
Napadá mě třívozová souprava: v každým voze něco.
Neděle, 11. listopadu 2018 - 18:05:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 5-2015
Já sem ve výsledku jen cestující, ale není vše stejně vysoko, tj. at 054, 954, B, Bpee, Bmz? Jediný co, tak 854 má jen 2 schůdky místo 3, ale pokud to stojí u peronu 550mm nad TK, v tu chvíli je výklopný schůdek v úrovni peronu, tak snad problém nemá většina starších cestujících a u těchto vlaků bych řekl že je vždy průvodčí, co cestujícícmu může pomoci, ne? A to i s větším zavazadlem nebo mamince s kočárkem nebo člověku co hůře chodí.

matijoso: A kde jezdí pravidelně solo 854? Takových výkonů moc není, obvykle co tak sleduji je to okrajový vlak, kde kapacita stačí, a využije se hnací vozidlo, které má díky tomu lepší oběh, tj. mnohem menší prostoje. A zároven není nutné na ty třeba 2 páry okrajových vozů držet třeba 810 nebo já nevim co. Taky to nemusí jet vůbec a může jet autobus.
Při spojení v různých variacích je poměrně flexibilní na kapacitu. Pokud se budu držet sestavy dvouvozové tak,
854+056 - 136 míst k sezení + 4 háky na kola nebo 2 kola a kočárek (nepočítám hytlák)
854+057 - 128 míst k sezení + 10 háků na kola nebo je zde prostor pro menší počet kol, ale kočárky
854+954.0 - 111 míst k sezení + 8 sklopek + 4 háky na kola
854+954.2 - - 96 míst k sezení a 15 v 1. třídě + 8 sklopek + 4 háky na kola
2x840 - 102 míst k sezení + 40 sklopek nebo několik míst pro kola, počet nevim
844 - 111 míst k sezení + 9 v 1. třídě + 5 kol
Desiro Classic - 98 míst k sezení a 12 v 1. třídě a pár míst pro kola
Telent 2vz - 137 - 161 míst k sezení dle uspořádání

Dynamika jízdy mě jako cestujícího obyvkle moc nezajímá, jízdní řád je dán, pokud ho vlak stíhá, je mi jedno zda to veze 844 nebo 854 nebo 754.
V létě absence klimatizace je znát, zase upřímně, co ji před 20 lety na našich kolejích mělo?
Zásuvky a wifi by byly dobré, o tom žádná. Leč pokud tím nejsou zatím vybaveny ani všechny Expresy, natož rychlíky, tak řekněme si, že postarší řada 854 je asi na konci seznamu.
Neděle, 11. listopadu 2018 - 18:13:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14299
Registrován: 12-2007
pokud to stojí u peronu 550mm nad TK, v tu chvíli je výklopný schůdek v úrovni peronu, tak snad problém nemá většina starších cestujících a u těchto vlaků bych řekl že je vždy průvodčí, co cestujícícmu může pomoci, ne?
No vida, další perla. Kolik se jich tu nakonec naskytne? [happy]

Ve skutečnosti může být průvodčí na druhém konci soupravy (pominu-li skutečnost, že v určitých případech by sám nic nezmohl či v jiných případech může taková pomoc pro konkrétní osobu být i přítěží); stejně tak platí, že přítomností 550mm nástupiště je vyřešen jen výškový rozdíl mezi hranou nástupiště a nejnižším - tedy tím výklopným - schodkem; nikoliv mezi výklopným a "pevným" schodkem, resp. mezi "pevným" schodkem a podlahou vozidla.)
Neděle, 11. listopadu 2018 - 18:26:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 5-2015
David: Soupravy s 854 a 054 a 954 mají obvykle max 2-3 vozy, vyjmečně 4. To těch maximálně sotva 100 metrů ujde průvodčí za moment a mimojiné, řekl bych že od toho tam taky je, ne?

Odhadem je výškový rozdíl schůdek - schůdek - podlaha cca 50cm, což je 25 cm na schůdek. U 854, u 054/954 je to "jen 17cm" v paneláku máme 19cm na schodišti. Kolik je u takových Bmz, kolik je to u autobusu?
Neděle, 11. listopadu 2018 - 18:37:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14302
Registrován: 12-2007
No vida, takže již třetí (tedy, tady jich vlastně zaznělo hned víc, ale dejme tomu "jedna velká" [happy]) perla v podobě uhýbání k jiným vysokopodlažním vozidlům (aniž by si uvědomoval, že i těch 8 cm může být rozhodujících v otázce schůdnosti/neschůdnosti) bez uvědomění si, že samozřejmě správným řešením je (aspoň v části vozidel/souprav) nízkopodlažost (+ další úhybné perly typu "v autobuse", když samozřejmě správným a naštěstí ve většině případů i praktikovaným řešením jsou nízkopodlažní autobusy; nemluvě o uhýbání k panelákům. [crazy])
Neděle, 11. listopadu 2018 - 18:56:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 390
Registrován: 7-2017
Davide, ty jsi ZTP nebo jenom prudíš? Ono to možná těm skutečně postiženým vadí míň než tobě. A operovat paneláky netřeba, ono stačí mít na baráku zvýšené přízemí.
Neděle, 11. listopadu 2018 - 18:57:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 5-2015
David: Naposled jsem autobusem jel včera a jel vysokopodlažní (asi SORka, moc se v nich nevyznám) na regionálním spoji.

Jo, máte pravdu. Tak šup do šrotu s B, Bdt, Bpee, Bmz, Bdmpee, Bdmtee, 810, 831, 842, 843, 854 a jejich deriváty. Co nám tu asi zbude? Pár Bmto, panterů, 471, 814/914, 840, 844. Kvůli párvozíčkářů a několika jednotek lidí se zdravotními obtížemi z těch desítek milionů co jedou za rok.
Neděle, 11. listopadu 2018 - 19:02:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 1-2016
Zásuvky a wifi by byly dobré, o tom žádná. Leč pokud tím nejsou zatím vybaveny ani všechny Expresy, natož rychlíky, tak řekněme si, že postarší řada 854 je asi na konci seznamu

... ale možná to zas tak dlouho trvat nebude, aspon co se ty wifiny týče.. uvidíme. [happy] https://zdopravy.cz/cd-slibuji-internet-do-dalsich-vlaku-dojde-na -luzkove-vozy-hydry-i-rakve-12274/
Neděle, 11. listopadu 2018 - 19:11:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1976
Registrován: 12-2009
David: Přesně tak jsem to myslel, dokud nezapne je tichá.... Vozíčkář je všeobecně psáváno (i v JŘ) jako symbol označující obtížněji pohyblivé cestující (= jak zdravotně, tak pro jejich vybavení: kolo / kočárek) V tomto směru je v porovnání řad 854 / 843 / 842 jediná řada a to 843 které mají v motoru alespoň tu plošnu. Ostatní už závisejí na ŘV 954 se kterým může jet zrovna ten motor komu to nakreslí... Tudíž nelze počítat jako jednoznačnou výhodu pro 854 ani pro 842....

Zásuvky a wifi by byly dobré, o tom žádná. Leč pokud tím nejsou zatím vybaveny ani všechny Expresy, natož rychlíky, tak řekněme si, že postarší řada 854 je asi na konci seznamu - přesně takovéto srovnání předcházelo některým elaborátům na téma, proč je zrovna 854 nejvíce kritizována alespoň tady na Kreportí diskuzi. Proč se raději nerejpete ve vozech typu Bdmtee / Bdt či do 814 / 810 ale šťouráte do bývalé královny rychlíkové vozby v ČSD, kterou nám záviděly v těch 70 letech Rakušáci a i Němci byly u vytržení z některých jejich vlastností.

Lokom Už ti někdo prozradil, že argument "v depu jsou oblíbený" u cestujících moc neobstojí zajisté ale protože Matijasso je strojvedoucí a píše to převážně z pohledu strojvedoucího tak je to též argument... Nadávající strojvedoucí jsou totiž většinou spojeni s Brnem a s tamními motory. Practicus tu dokonce psal, není to tak dávno, že řada 854 a 842 patří k největším .... (libovolné slovo) dle průserníku nebo jaké tam použil slovo pro hlášení a různé další podklady. Praktik opět, nepletu-li se, jezdí v Brně.... }

Od ostatních strojvedoucích jsem podobné věci neslýchal od trutnovských kterých znám nejvíce vůbec. Maximálně občas na 854 někdo zabrblá, že se jí s těma dvěma vozy do kopců moc nechce. S čímž toho nikdo moc neudělá neb fyziku jaksi nezměníme, stejnak jako poměr 588Kw vs. 146 tun a pražský strojvedoucí co tak vím, tak tu taky nikde nepsaly o 854 vysloveně negativní věci...

Přežité a na likvidaci budou dle mého názoru 854 až budou posledními stroji tohoto typu a všude se bude prohánět obdoba 840/844 či 471/440. Dokud po jejích bocích a jako přípoje k ním jezdí snad 300 vozů Bdmtee (který jsou komfortem pro cestujícího opravu mizerné), necelých 250ks regionov řady 814, 37x 842 a možná 20ks 843 (nevím přesně vyrobeno jich snad bylo 31 ale kolik jich je provozních, by věděli nadšenci z tamních vod...) Tak je jaksi onen tlak odsud na vyřazení této a překvapivě nejpočetnější řady velkých motorů pro mě poněkud nelogický a značně překvapující.

Jediné, co totiž této řadě asi nikdo nedá je nízko podlažnost, ale i to se dá řešit, připojením přívěsného vozu s nízkopodlažní částí. (Překvapivě, žádný normální nízkopodlažní vůz ČD v parku, krom dvoupatráků ani nemají a dvě řady nízkopodlažních vozidel dokonce i přes tento poněkud vysokopodlažní provoz odstavily z provozu - 451/470) Ostatní věci jsou už jen otázka investic. Pokud by např. 843 nedojely na něco jiného a někdo by se rozhodnul pro jejich malou rekonstrukci - vyměnit některé komponenty např. spal. motory, dodělat tlustší izolace atd, je dosazením Wifi a klimatizace relativně rovněž možný krok... U 854 s tím ovšem ani já nepočítám, jelikož už má holka opravdu léta....

Ti co je mají rádi, se ovšem můžou radovat, že pro poměrně značně omezené možnosti nákupu nových motorových jednotek je jejich brzké vyřazení, téměř vyloučené.... Přeci jen pokud sečteme motorovou trakci ČD v této oblasti tak 50ks 854 + 37ks 842 + 20ks 843 + 200 ks 814 = 307 ks jednotek totiž opravdu nikdo zas tak rychle nesežene. A že jich pro neflexibilnost jednotek bude muset být možná 500 ks už neřeším...

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Neděle, 11. listopadu 2018 - 19:27:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14303
Registrován: 12-2007
ty jsi ZTP nebo jenom prudíš? Ono to možná těm skutečně postiženým vadí míň než tobě.
No vida, čtvrtá perla a největší. [crazy]

Jo, zrovna včera, když jsem v Brně hl. n. vystupoval z panťáku řady 560, ze kterého se rozumně dostanu jen u dvoukřídlých dveří (a to ještě jen jejich levou částí, protože mám za ty roky ve zvyku se přidržovat z pravé strany), mi cestující (která chtěla nastoupit) podávala pomocnou ruku. Řekl jsem jí, že díky, ale není potřeba; že se hlavně potřebuju pevně držet zábradlí umístěného uprostřed schodů a také vystupovat hlavně pomalu a opatrně.

Stejně tak se netajím tím, že moje máma je držitelkou průkazu ZTP již od r. 1985. Již okolo roku 1997, když jsme začali cestovat vlakem, jsme v tehdejší obvyklé 4vozové soupravě Os-240 vybírali vůz BDs coby jediný tříschodový (ostatní tři byly Bt se dvěma - a tím pádem již pro ni neschůdnými - schody); no a o 15 let později (kdy holt mezitím se jisté projevy začaly projevovat i u mě) nastala třeba tato situace: https://www.youtube.com/watch?v=tCd3xOygWZ8

Proto dlouhodobě kopu do jevů typu nefunkční nádražní výtahy, neschopnost vysouvat existující přídavný schodek atd.

A včil mudruj. [lame] [crazy]


Takže zpátky k prapůvodnímu tématu (od kterého se provedly různé úhybné manévry různými směry): ano, řada 854 bezpochyby patří do dlouhé řady vozidel, která již jsou morálně zastaralá (mj. vzhledem k jejich vysokopodlažnosti) a mj. je vhodné je urychleně nahrazovat vozidly mj. nízkopodlažními.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Neděle, 11. listopadu 2018 - 19:47:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3121
Registrován: 3-2006
mot:
"
Napadá mě třívozová souprava: v každým voze něco."

Dobrý nápad. A kdy to napadne vedení ČD? Nízkopodlažnost není nutná všude, stejně jako prostor pro kočárky nebo kola. Jenže je tu ještě jedna věc, která by šla řešit už teď otáčet motor vždy tak aby byla průchozí souprava. Zvlášť když se už běžně stává, že je ve vleku nefunkční WC.

Problém je i v rychlosti nástupu a výstupu cestujících, ono to už taky totiž staví každých deset minut.
Takže nízkopodlažní řidičák (třeba i s wifi), s širokýma dveřmi, by možná řadu věcí řešil.
A nemusí se psát Ježíškovi.
Tomu budou muset napsat až 854 začnou zdechávat převodovky, které nikdo neumí vyrobit.[sad]

A ohledně výšky schodů u nástupiště TK550, 854 zastavují i u TK0, případně TK250.
Neděle, 11. listopadu 2018 - 20:10:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 607
Registrován: 10-2007
matijoso:854 není největší šrot u ČD.Popelnice 810 a 460 jsou mnohem horší.Znám 810,814,842,844 a nejradši mám 842 to vzduchové vypružení a ovládání...paráda.854 jsme v Třebové probrali ale nejezdil sem na tom takže nevím.
Autobusem nikdy !Vlakem to je svezení...
Jedině Metal Šmajdalfe
Neděle, 11. listopadu 2018 - 22:41:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 307
Registrován: 8-2010
===Mj. vzhledem jejich vysokopodlažnosti, a mj. je vhodné je urychleně nahrazovat vozidly mj. nízkopodlažními=== Nešlo by připojit k 854 nízkopodlažní patrové vozy, třeba v létě kde se netopí. Mám dojem, že to někdy jezdilo na Pacifiku. Škoda že nebylo vyrobeno 054 nízko podlažní vozidlo typu vany, kde by se nastupovalo v prostřední části vozu, (viz Honekry). jako je to například u tramvají. Ať odpoví odborníci.
Neděle, 11. listopadu 2018 - 23:55:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 391
Registrován: 7-2017
A proč ne takto: 854+054+814? Bylo by to nízkopodlažní s místem pro kola a kočárky [biggrin]. Akorát by to bylo s jedním omezením, Vmax 80km/h [angry].
Mladějov
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 01:28:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13100
Registrován: 3-2007
Honnzok:
" šťouráte do bývalé královny rychlíkové vozby v ČSD, kterou nám záviděly v těch 70 letech Rakušáci a i Němci byly u vytržení z některých jejich vlastností. "

No to by mne zajímalo konkrétně z čeho byli u vytržení ?
Z kouřícího, slabého a hlučného motoru z Karkulky ? Poruchové převodovky ? Nízké obsaditelnosti vozu ?

Vzpomínky pamětníků, jak to v noci v Berlíně na kanále místo spánku spravovali a žebrali o nářadí a tu svěrák, tu svářečku ?
Sedmý stupeň se natvrdo odpojoval taky kvůli spolehlivému motoru ?

Fakt docela překvapujete.

EDIT: Jestli můžu přidat názor, tak je někde uprostřed : Remotorizace odstanila poruchový původní motor, ale převodovka je bez podstatné změny, vstup do vozu pořád strmý a vozidlo líné - myslím, že tak 5 - 10 let by to mohlo ještě dojezdit na výkonech s max. jedním vozem a pak pápá hutě.


Přidávám oběhy z doby pouhých tří let, kdy to jezdilo do ciziny :


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 09:09:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 293
Registrován: 8-2017
Honnzok:
"šťouráte do bývalé královny rychlíkové vozby v ČSD, kterou nám záviděly v těch 70 letech Rakušáci a i Němci byly u vytržení z některých jejich vlastností. "
A co má jako být??? Vytahovat tady něco co bylo před 40-50 lety a tehdy bylo možná vyhovující mi přijde absolutně mimo smysly... Podotýkám že v té době dávno ještě neexistovaly ani o dvě generace mladší BR 628, kterých se dnes němci zbavují a nahrazují Lintama nebo dvojicí RS1 pro jejich vysokopodlažost a špatnou dynamiku, která dnes již vadí. Proto mě překvapuje jak někteří tohle vozidlo dokáží srdceryvně obhajovat i do dnešní doby a ideálně s další remotorizací a nízkopodlažním ŘV na dalších 20 let. [crazy][crazy][crazy]

Mimochodem 854.021 a 027 jsou pěkně vybydlené omšelé hnusy a jinam než do šrotu nebo muzea nepatří.
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 09:51:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5750
Registrován: 9-2011
854+054+814? Bylo by to nízkopodlažní
A tu nízkopodlažnost tam přináší co?
To spíš už 854+054+914 [wink]
Jako bonus by ta 914 konečně dostala pořádnou vlakovou linku [proud]
Všichni jste volové. Servít
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 09:57:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3123
Registrován: 3-2006
mot:
"A proč ne takto: 854+054+814? Bylo by to nízkopodlažní s místem pro kola a kočárky [biggrin]. Akorát by to bylo s jedním omezením, Vmax 80km/h [angry]."

Což by nevadilo na R26 víc stejně nejede. Ale nejsou 814.[biggrin] A taky 814 není průchozí do zbývající části vlaku.[sad]

Aleš_Liesk.: [ok] Jen by se jim pohádali SW.[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 10:01:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6902
Registrován: 8-2007

EDIT: Jestli můžu přidat názor, tak je někde uprostřed : Remotorizace odstanila poruchový původní motor, ale převodovka je bez podstatné změny, vstup do vozu pořád strmý a vozidlo líné - myslím, že tak 5 - 10 let by to mohlo ještě dojezdit na výkonech s max. jedním vozem a pak papá hutě.


S tím souhlas.Žádné další tunění.Dojezdit a šrot.
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 10:07:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 308
Registrován: 8-2010
To spíš už 854+054+914 to by snad šlo, akorát by to bylo s jedním omezením, Vmax 80 km/h. kde by to stačilo na lokálkách. 854 jede až 120 km/h. Je potřeba to vyzkoušet, nikdo na to zatím nepřišel.
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 12:41:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 393
Registrován: 7-2017
Myslel jsem celou soupravu, tedy 814+914. Tudíž by to mělo nízkopodlažnost + motor navíc. Akorát by se to blbě řídilo, museli by jet 2 fírové.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 13:08:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 294
Registrován: 8-2017
mot:
"Myslel jsem celou soupravu, tedy 814+914. Tudíž by to mělo nízkopodlažnost + motor navíc. Akorát by se to blbě řídilo, museli by jet 2 fírové. "
Čili klasické nádražácké řešení ČSD - se starými dobrými pořádky na věčné časy. [crazy] Akorát naštěstí objednavatelé už vám milostivě neschválí a nezaplatí vše co si vymyslíte a poručíte jako tomu bylo předchozích 100 let. [andel]
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 13:10:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3124
Registrován: 3-2006
mot:
"Myslel jsem celou soupravu, tedy 814+914. Tudíž by to mělo nízkopodlažnost + motor navíc. Akorát by se to blbě řídilo, museli by jet 2 fírové.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)"

Tak to neprojde, už dnes aby se ušetřil fíra, se o víkendu točí na ose v Příbrami u 1243/1250 a 1242/1249, čímž se ještě většinou navyšuje zpoždění.
ale souprava by to byla hezká a reprezentující stav vozového parku.[sad]
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 14:03:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 395
Registrován: 7-2017
749... Neberte to vážně,myslel to jako [zadnice] v tom volání po nízkopodlažnosti.
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 14:05:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3733
Registrován: 1-2010
Což by nevadilo na R26 víc stejně nejede
V úseku bez drátů ne, ale i když se courá přes Rudnou, tak do Zdic tuším 854 maximálku využije a od Protivína dolů to taky celkem odsejpá..
Řešení s připojenou regínou by byla velká improvizace, navíc jen tak volnou regínu neseženete.
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 14:50:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3125
Registrován: 3-2006
mot:
"749... Neberte to vážně,myslel to jako [zadnice] v tom volání po nízkopodlažnosti."

[ok]
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 17:04:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3041
Registrován: 12-2006
854/954 mají zabezpečovač KBS, nebo LS 90?
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 17:33:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 3-2006
Tom350: Mají LS 90.
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 17:54:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 309
Registrován: 8-2010
mot čp.393: To bylo myšleno (854+054+914) má nízkopodlažnost včetně je řídící vůz, tedy bez motoru 814. To ještě nikdo nevyzkoušel, zda to může takto jet, nebo jen jako přívěsný vůz.
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 18:08:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1977
Registrován: 12-2009
Mladejov: Jste v rozporu s realitou, v době kdy motory jezdily zahraniční výkony patřily mezi uznávanou elitu, ty věci které píšete se v té době ještě dlouho nestávaly. Poslední stupeň se samozřejmě používal a pod motory se v Berlíně určitě nelezlo kvůli opravám. Pochybuji, že by to vůbec šlo a hlavně mělo smysl... Najděte si povídání o těch motorech, než začnete psát blbosti... Jak je vidět z oběhu kvůli průjezdum se měnilo HV v Praze... Občas se samozřejmě závada naskytnout mohla, jako u každého stroje, ale zde to bylo velmi výjimečný. Stav Vami popisovany tipuji do let 1995 - 1997 kdy dojíždely a jezdily ve stavu bez údržby. Poslední stupeň, ale ještě asi později....Jak se začlo s modernizacemi tak to jezdilo bez oprav zcela dokud to nekde nezdechlo.
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 18:17:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 8-2006
pánové ,joko je 749.258 a jemu podobní, měli byste jít radit panu Kupcovi , určitě byste uspěli.Ale mám pro vás dobrou zprávu. Buďte trpělivý a oni řadu 854 zruší , jako zrušili dunihlavy. Ale chce to trpělivost! Nebo napište srdceryvný dopis panu Kupcovy a třeba je zruší hned. Taky je možnost zajít do lampárny ,tam se vše vyřizuje napočkání.
Už trošku únavné tlachání. Že jsou to stroje starý ví asi každý. Bohužel není adekvátní náhrada.
A co takhle hezkou fotku?

Co vidíte? Krásný motorák, když se vyráběl ,tak to ještě fíra byl člověk. Prostorné stanoviště, kde se v pohodě najedl, napsal papíry,skříňka na oblečení, zavazadlový prostor ,kam si vlaková četa dala věci a necpala je na stanoviště, abych přesně brkal. Jen sedačku bych trošku vylepšil a lokel taky moc nemusím. No není to paráda? [biggrin]
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 18:29:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1978
Registrován: 12-2009
Mladějov, Apollo 17: Tuším, že je to dost zbožné přání, ale kéž by se povedlo za 10 let koupit alespoň 100 nových strojů... Kéž by, ale obávám se, že se to nepovede. Vzhledem k rychlosti nákupu v současnosti, budeme rádi jestli se koupí 30 motoráků a nahradí se největší průšvihy.... Ale jestli zrovna půjdou jezdit a za které stroje, to je otázka... Obávám se, že současně jezdící vysoko podlahové MV bude nahrazovat až ta druhá případně třetí série nákupů....

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Rybák
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 18:49:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1262
Registrován: 5-2008
První by se mělo nahrazovat to co je už z principu morálně nepřijatelné a to Os kolem Prahy a Brna, kde už by nízkopodlažní vratné jednotky měly být samozřejmostí a 854 přesunout na posílení záloh a vozit tím nějaké nepravidelné vlaky, ale rozhodně nepřesouvat na jiné výkony a udělat napjaté oběhy.
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 18:56:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 12-2009
Rybák: No právě, ale to je hrozivých vozidel a kapacity na vyrábění jsou strašně omezené... Nevím, kdyby se z bůh ví jakého důvodů nakoupily 5 vozové panteři na pateřní linku Tišnov - Brno - Vranovice - Břeclav, kolik bych jich bylo potřeba ale pod 10 se asi nedostaneme.... Pár 2 vozových pro Plzeň se vyrábí tuším 4 roky? Jak by to dlouho trvalo než by to někdo sesmolil... Alespoň první prototyp pak asi schvalovací kolečko ad.... 20 let vidím jako velmi optimistické minimum.... (Příklad s Panterem berte jako náhodný, ačkoliv se obávám, že reálně nelze jinou jednotku v rozumné době sehnat... Nikdo nemá kapacitu)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 19:10:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14309
Registrován: 12-2007
Nevím, kdyby se z bůh ví jakého důvodů nakoupily 5 vozové panteři na pateřní linku Tišnov - Brno - Vranovice - Břeclav
"Z bůh ví jakého důvodu" bude těch nových jednotek (určených pro linky S2 a S3) celkem 36 (= konečně zmizí "žebřiňáky" typu 560 či Bdmtee), viz mj. odkaz.

Mimochodem 854.021 a 027 jsou pěkně vybydlené omšelé hnusy a jinam než do šrotu nebo muzea nepatří.
A z hlediska nástupu/výstupu jsou jejich schody ještě horší než schody ostatních hyder (ostatní hydry mají jen jeden - navíc prostornější - "drátěný schod"; mám dojem, že 021/027 mají "drátěnky" dva a o prostorově o něco menší).

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 21:22:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 396
Registrován: 7-2017
Vzhledem k tomu, že ta zpráva je rok stará, bych se zeptal zda je ve věci nějaký posun.
Úterý, 13. listopadu 2018 - 06:19:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9461
Registrován: 4-2003
Honnzok: Jste v rozporu s realitou, v době kdy motory jezdily zahraniční výkony patřily mezi uznávanou elitu, ty věci které píšete se v té době ještě dlouho nestávaly.

Řekl bych, že tu není nikdo, kdo by tu realitu zažil osobně, například ve Vídni, či v Berlíně.

Tím méně nějaký před pár lety náctiletý Honnzok, který takto ze sebe zcela zbytečně dělá wola [crazy].


Najděte si povídání o těch motorech, než začnete psát blbosti...

Hele ty jeden blábolo, ani bych se nedivil, kdyby Mladějov znal osobně ty, co s hydrami do Berlína a Vídně jezdili. Takže Mladějov nejspíš nepotřebuje moudra nějakého chytrolína, co se narodil odhadem o 30 let později, než on.

Fakt trochu brzdi [crazy].




Lakro: Krásný motorák, když se vyráběl ,tak to ještě fíra byl člověk.

A za pár let, když se začaly vyrábět M152.0, tak už fíra člověkem přestal být [biggrin].

Ostatně ani na M262.0 to s tím fírou coby člověkem není tak žhavé - na jednom stanovišti hluk po celý rok a v létě pěkné vedro. Na druhém stanovišti v zimě mráz... Co jsem se doslechl, tak v Klatovech si M262.0 otáčeli vždy tak, aby se jezdilo malým stanovištěm jako prvním ve směru jízdy na Špičák, aby strojvedoucí nebyl vystaven hluku a zároveň to tam při šnečím tempu tolik netáhlo. Zda je to ale pravda, tak to nevím...


Rybák:První by se mělo nahrazovat to co je už z principu morálně nepřijatelné a to Os kolem Prahy a Brna, kde už by nízkopodlažní vratné jednotky měly být samozřejmostí

To jednoznačně, 854 na zastávkovém osobním vlaku byl totální úlet už před deseti lety [crazy].

854 přesunout na posílení záloh a vozit tím nějaké nepravidelné vlaky, ale rozhodně nepřesouvat na jiné výkony a udělat napjaté oběhy.

Spíš by bylo lepší, aby se sestavily soupravy, kde bude jeden přívěs na jednu 854 - žádné zrůdnosti typu tři 054 na jednu 854. Tj. aby vznikly soupravy 854 + 054 + 054 + 854 - snížilo by se namáhání vozidel, spolehlivost by se tedy měla zlepšit a taková souprava by se měla i při poruše jedné 854 šanci doploužit do cíle (ne však až do Tanvaldu, to by šlo jen s polovinou soupravy [proud]). Takové soupravy jsou schopny ještě dlouhodobě jezdit na rychlících třeba na trati 070. Počítám s tím, že zde vydrží ještě 10 až 15 let. Žádné nové motorové jednotky na cestě nejsou, výběrové řízení na tuto linku také neprobíhá, tak co říci...
Úterý, 13. listopadu 2018 - 08:08:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 470
Registrován: 12-2003
Bram: výběrové řízení na tuto linku probíhá.. na 3 roky
Úterý, 13. listopadu 2018 - 08:44:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9462
Registrován: 4-2003
Romanero:výběrové řízení na tuto linku probíhá.. na 3 roky

Jenže to není to správné výběrové řízení [nene].

To musí být na trochu delší dobu, aby odtud 854 zmizely, respektive byla nějaká šance, že zmizí [proud].

Takhle se to dá spočítat, že za rok se to možná uzavře a na trati 070 budou hydry odteď alespoň čtyři roky. Pak bude nějaké další výběrové řízení, kde ať to vyhraje kdokoliv, tak minimálně další dva až tři roky bude trvat, než zde nová vozidla budou nasazena. Takže hydry na trati 070 budou ještě tak sedm let, ale spíš déle...

No a ani bych se nedivil, kdyby se i ČD inspirovaly u Arrivy a GWTR a pořídily si konečně řadu 628. V Německu jich je odstavených dost a další budou přibývat...
Úterý, 13. listopadu 2018 - 08:52:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 295
Registrován: 8-2017
Romaneto: Ono jde o výběrové řízení hodně v uvozovkách, spíše prodloužení a úřední legalizace stávajícího stavu o 3 roky bez požadavku na jakékoliv zlepšení. Nedivil bych se kdyby nebylo smluvně na R26 požadováno ani jejich samotné nasazení a jezdilo se dále v náhradách.

(Příspěvek byl editován uživatelem 749.258-0.)
Úterý, 13. listopadu 2018 - 09:00:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5753
Registrován: 9-2011
v době kdy motory jezdily zahraniční výkony patřily mezi uznávanou elitu
No nevim nevim, před M 296.1 to jezdily OeBB 5145, což bylo víceméně totéž (jen s tabulkově menším výkonem, zato zřejmě plně využitelným - na rozdíl od M 296.1, které v rychlostech nad asi 105 km/h začínaly vařit, což odstranila až nějaká rekonstrukce chlazení (trhaly se proudnice a nad výdechem větráků se dělal vzduchovej pytel, podrobnosi už moc neznám, ale pamětníci v LD Líheň o tom vyprávěli).
Všichni jste volové. Servít
Úterý, 13. listopadu 2018 - 09:49:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 12-2009
Bram: No tak tam teda pár informací přidám aby se neřeklo... V Berlíně to jezdilo do depa Karlshorst... Tam chodil berlínský mechanik nikoliv opravovat ale udržovat motorak, prošel spodek jestli se tam něco nevystenilo atd a napriklad otřel oleje které se občas někde at uz z H750M tak z CKD motoru vyrojil. Že by něco on nebo fira ve vetsim opravoval jsem tedy neslyšel ale někdy se to take mohlo povest... Jj s chlazením bývají potíže u všech řád též ohranné téma nakonec ani 854 současná nechladí vždy optimálně. Na chlazení ještě občas třeba prasknul list na ventilátoru chl. kapaliny.

A copak, že je může znát Mlaďejov nutně znamená, že je nemůže nebo ostatní jejich kolegy znát někdo další? Že neexistují žádné dokumenty vzpomínky a povídání, nebo co jste tim chtěl naznačit? Právě proto, že ani jeden z nás s tím osobně v tom Berlíně na 90% nebyl tak jsou informace převzaté. Můžou mít hodně podob a hodně kvalit. Též je potřeba dbát na velmi úzkou hranici mezi opravou a údržbou.

Aleš Liesk: Díky za doplnění, nemůžu nikde najít ten Word co jsem si udělal výpisky z nějaké tuším knihy, diky tomu, že je to 10 let zpět, tak už ani nevím jak a k čemu jsem se tenkrát přichomýtl.

A jeden dotaz na historiky, který z těch našich motoraku na techto expresech suploval právě rakouské dráhy, které v té době neměli nic co by nasadily. Předpokládám, že to byly ty maďarské Ganzy? Mnoho informací jsem nestihl pro svojí lajdackost dobře uložit... A něco se taky ztratilo různými haváriemi techniky elektronické. Už se mi ty okrajové věci rovněž pletou a nenahrazovaly nahodou i naše 296 nějaký stroj, mám pocit, že se původně měli státy střídat po dvou letech v provozování těchto spojů... Nakonec to tak minimálně jednou nebylo kvůli rakušunům a pak mám pocit, že ještě jednou, ale to už jsem se nepoznamenaval neb hlavní cíl byl zaměřen na 296...
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Úterý, 13. listopadu 2018 - 10:31:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9464
Registrován: 4-2003
Honnzok:Právě proto, že ani jeden z nás s tím osobně v tom Berlíně na 90% nebyl


Jestliže v mém případě platí, že jsem s hydrou v na Vindoboně nebyl jako strojvedoucí na 100 procent, tak to v tvém případě Honnzoku musí platit tak na 300 procent [biggrin].


No tak tam teda pár informací přidám aby se neřeklo... V Berlíně to jezdilo do depa Karlshorst... Tam chodil berlínský mechanik nikoliv opravovat ale udržovat motorak, prošel spodek jestli se tam něco nevystenilo atd a napriklad otřel oleje které se občas někde at uz z H750M tak z CKD motoru vyrojil. Že by něco on nebo fira ve vetsim opravoval jsem tedy neslyšel ale někdy se to take mohlo povest...


To máš ale z jisté knížky. Také jsem to tam vyčetl [wink].
Úterý, 13. listopadu 2018 - 10:44:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1981
Registrován: 12-2009
Bram: Ano a dokonce Vám ani nevím, jestli z knížky nebo z článku. Neb jsem to psal prevazne z hlavy. Jen to berlínské depo jsem musel mrknout jak tam patří písmenka mel jsem tam puvodne Kalrhort. Zdroje jsou poněkud širšího ražení. Hlavně [kecal]
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Úterý, 13. listopadu 2018 - 11:04:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1780
Registrován: 8-2006
Každej tady jen povídá ,ale hezkou fotku sem nikdo nedá.
Aby to tady bylo veselejší ,tak posílám dvě vonící novotou.

Bylo na nich zlatě ,než na šokovagínách.