Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Trať Olomouc - Opava a okolí » Archiv diskuse Trať Olomouc - Opava a okolí do 16. 07. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Trať Olomouc - Opava a okolí do 16. 07. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 02. července 2018 - 14:45:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1367
Registrován: 12-2007
Němec_z_Ova: I vy cargonauti, kteří jezdíte do práce na kole...
To se hned pozná :-D
Jak něco nemá nad 2 500 tun, tak se to pánům nelíbí...:-D
Dovolím si tvrdit, že těch skoro 500 lidí které jsme za víkend s Vojtou povozili by s Tebou asi nesouhlasilo.

Jelikož jsem se teď na Bruntálsku a dědinkách kolem Morávky hodně pohyboval, tak vím že místní o ty vlaky stojí.
A s chutí bych se podělil o to nadšení, se kterým jsme se teď o víkendu zhusta setkávali.
Bylo to velice příjemné završení urputné snahy několika lidí a jisté zadostiučinění po lítých bojích s úředním šimlem.

Co se týče Bruntálské traťovky, tak případ polystyrénových sklonovníků je velmi výmluvným mementem stavu, ve kterém se státní organizace SŽDC nachází:
Pár vagónů štěrku, dva dny práce PUŠLiku a podbíječky rozhodně nemohlo koštovat deset mega. To je jen další z řady alibistických kancelářských keců (aby se aspoň trochu zachránila ostuda, kterou si uřízli svou neochotou nás tam pustit a prvotním scestným prohlášením o nutnosti stamiliónových investic do -zanedbané státní- infrastruktury).
Z těch jejich deseti miliónů by se určitě pár tisícovek na plastové nebo plechové cedule našlo. Jenomže to by se těch deset mega opravdu muselo proinvestovat.
Spíš si myslím, že přišel do Bruntálu befel "nějak to synci zrobte".
Ale jelikož v tabulce nebyla kolonka na sklonovniky s červenými číslicemi začínající čtyřkou, museli chlapi na distanci improvizovat.
A mi se tohle polystyrenové improvizování docela líbí- je to taková správná partyzánština ve stylu "provoz si poradí", takže za mně Bruntálské distanci rozhodně palec hore.

No a zdejším ctěným pánům odborníkům si dovolím vzkázat:
Ukázalo se, že to jde, funguje to a lidem se to líbí a jezdit tím budou.
Blbý, co?[proud]

Nicméně vím, že jedna vlaštovka jaro nedělá a až rutinní provoz a reálná čísla ukážou, jestli trať do Morávky má nebo nemá přepravní potenciál.
Pokud se však ukáže, že ne- tak já budu první kdo si tam tu zamýšlenou cyklostezku pojede na kole projet.
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Pondělí, 02. července 2018 - 14:56:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1369
Registrován: 12-2007
Ernie:
Nene, neplatí.
Letos o prázdninách se jezdí "zkušební provoz s cestujícími".
Po prázdninách zasedne konkláve a bude se vyhodnocovat, jak to fungovalo a bude se plánovat dál, včetně integrace do ODISu a oblastních Jesenických jízdenek.
Pracuje se i s myšlenkou na turistickou kartku, která by integrovala všecky dopravce v Jeseníkách + by pro držitele přinášela slevy na ubytování a další služby...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Pondělí, 02. července 2018 - 15:22:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 480
Registrován: 2-2014
Tak tak.. [kladivo]
Jak píše, T4784086. Lidí bylo opravdu hodně, mají zájem a jsou velice spokojeni.
Pevně věřím, že to tak bude i nadále.
A komu se to nelíbí, ví co si může políbit..

Jen tak mimochodem... Doslechl jsem se, že do Světlé by snad mohl jezdit Mn pro dřevo, čo je na tom pravdy ? [fotic]
Pondělí, 02. července 2018 - 18:30:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1370
Registrován: 12-2007
pepa_749_a_851:
To netuším, ve Světlé je sice zákaz jízdy do odbočky, ale v plánu výluk bylo trhání 4. koleje ke kterému nakonec nedošlo. Koleje i vyhybky tam byly projeté, takže je možné že proběhla oprava výměn i kolejí a pro dřevo se tam fakt jezdit bude...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Pondělí, 02. července 2018 - 19:03:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 481
Registrován: 2-2014
Budou tam nakonec jezdit pro dřevo ? To je super [fotic]. Jo všiml jsem si, že se po nich muselo něco proženout.
Úterý, 03. července 2018 - 09:57:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 419
Registrován: 9-2003
T4784086:

Zjednodušeně popíšu následující situaci:
Pondělí: máme informace o možných pravidelných jízdách na Morávku, máme trať připravovat pro pravidelný provoz?

Pátek: Nic nedělejte!!! Jezdit se nebude.

další pondělí: Okamžitě trať uvést do náležitého stavu, v sobotu vyjíždíme!!!

Uznejte že tohle je na pos ... rá ... ní [cunik]

A těm polystyrénovým sklonovníkům se nesmějte jednak vám je plechové žádná firma do druhého dne nedodá a zadruhé jako provizorní řešení je to velice elegantní.

Kolem těchto jízd je ale mnoho dalších problémů, které vy ani netušíte že existují .. třeba úklidy v prostorách pro cestující. Než bude vysoutěžena nějaká firma, která se o to bude starat tak kdo zajistí pořádek? Co přístupy pro cestující, co když se stane nějaký úraz, kdo bude odpovědný .. no kdo jiný než traťovka - vždyť to jsou ti pitomci co můžou za všechno. Jenže když příjde befel z GŘ tak se bude jezdit i kdyby tam koleje nebyly... většina z vás tady ani neví co ta práce obnáší a hodně by jste se divili co za nesmyslné povinnosti někdy traťák má - už mi jich pár říkalo že se tahle funkce spíše podobá právničině a na práci jaksi nezbývá čas ...

Chlapi zkuste se zajímat o dráhu trochu komplexněji, ne jenom skrze hledáčky vašich vymazlených foťáčků [fotic]

Úterý, 03. července 2018 - 10:47:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 12-2007
Vajgl:

Pozor prosím, aby nedošlo k mejlce...

Já píšu, že za mně Bruntálské traťovce rozhodně palec hore, protože se mi strašně líbí jak (jste) se s tím servali.
Mám hrubé mlhavé povědomí o tom, co se kolem MM dělo, proto respekt že to dopadlo jak to dopadlo a že se to zvládlo jak se to zvládlo [ok]
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Tom_tužín
Úterý, 03. července 2018 - 11:12:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 988
Registrován: 6-2005
Vajgl:
Taky bych pochválil traťovku [ok]

Některé věci se na dráze prožívají o dost více, než jinde. Třeba úklid zastávek. V praxi to zřejmě obnáší párkrát posíct trávu, vysypat koš, posbírat špačky od cigaret a nějaké papírky. Myslím že toto by šlo domluvit s kterýmkoliv starostou obce, který má na zcela shodnou činnost nějakou místní úklidovou četu. Uklízet nástupiště a prostory pro veřejnost můžou i bez "vstupu do kolejiště" a jiných drážních specialit.

U silnic platí, že správa silnic naprosto neřeší "detaily" tohoto typu. Zastávky autobusů (ač je to krajská doprava) si vždy uklízejí obce, totéž vše ostatní, co tam je (lavičky, přístřešky). Města si dokonce sama čistí povrch krajských silnic od prachu a špíny, a peníze na to mají v obecních rozpočtech (se zdůvodněním, že silničáři to prostě dělat nebudou). Když někdo na chodníku zakopne a odře si koleno, tak se prostě nedíval pod nohy kam šlape - jeho problém. Když takto zakopnu a odřu si koleno na nástupišti v Malé Morávce, tak nevím, co bych chtěl nárokovat na traťovce. Prostě jsem se nedíval pod nohy, což je moje smůla (tak jako kdekoliv jinde).
Úterý, 03. července 2018 - 11:30:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3364
Registrován: 6-2007
Ano, za nás opravdu palce hore, nikdo to neměl jednoduché, a sami víme co obnáší podobné papírování, vyřizování, stresy na poslední chvíli, taky nás to stálo kyblíček nervů, ale povedlo se, a vozíme spokojené a vysmáté cestující - a o to tady jde, nedělá se to pro [fotic]


Ale na nějaký obrázek se taky občas najde čas [happy]

[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Úterý, 03. července 2018 - 11:34:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 420
Registrován: 9-2003
OK, já to chápu. Můj příspěvek nebyl myšlen konfrontačně, jen jsem si chtěl trochu rýpnout do těch fanatických šotoušů co nepoznají rozdíl mezi traverzou a kolejnicí páč železnice nejsou jen mašinky.
Úterý, 03. července 2018 - 13:55:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 482
Registrován: 2-2014
Fanatický šotouš, znám plno takových debílků... Většinou ani neví o čem spočívá dráha... Jak říkáš Vajgle. Je třeba si uvědomit, že tenhle web není žádná seznamka a tudíž, pár mých fotek z náblýskaného Nikonu, ze mě opravdu nedělá ŠOTOUŠE !

Já dělal pro dráhu 2 roky. Tátu mám na stavědle. Celá moje půl rodina dělá na dráze a mě budeš nazývat šotoušem ? Ale...

Jen fotím to, co má ještě smysl fotit, každý ví že dráha není dráhou nějaký ten pátek.
(a o prasárnách a zvěrstvech raději nemluvím)
Já fotím převážně diesly a to co prostě má ještě šmrnc, abych si za pár desítek let, mohl svím potomkům ukázat co, co oni třeba uneuvidí. Nejsem takový šašek abych lítal z nástupiště na nástupiště a stříkal z každé mašiny, co kolem mě projede...

Mimochodem dělal jsem v parsu (dvou letá povinná praxe v rámci školy) A už, to co se dělo tam mi vážně stačí. Dříve jsem chtěkl dělat fíru ale co opravdu slyším, tak to je děs, běs, hrůza..

A ještě abych si rejpnul..

TRAVERZA - je to ocelový nosník (nosná konstrukce) s přůřezem U,I a nebo L
KOLEJNICE - to asi všichni víme, takže není třeba slov.

Mě tady do šotouše nikdo nadávat nebude, nic o mě nevíte až na pár známých a kamarádů.
A co jsem jednou takhle slyšel tak šotouši mají prej své nějaké poťapané pravidla, nebo co...

Bohužel je to tak, ale patřím už pouze mezi ty fandy. Nikoliv šotouše a nikdy jsem jím taky nebyl.

Mějte se krásně, dnes je slunný den. [satan]
Úterý, 03. července 2018 - 23:11:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 379
Registrován: 8-2010
Nemá prosím někdo fotky z oslav 100. výročí trati Opava východ - Svobodné Heřmanice? Nejlépe z nádraží Svobodné Heřmanice a pokud možno i s lidmi? Nejen vlak. Díky.
Středa, 04. července 2018 - 07:16:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 421
Registrován: 9-2003
pepa_749_a_851 :

... a mě budeš nazývat šotoušem
... Mě tady do šotouše nikdo nadávat nebude, nic o mě nevíte až na pár známých a kamarádů...


?????????????

Kdo jste? Já o Vás nikdy nikde nepsal! Tak proč si můj příspěvek takhle vztahujete na sebe?
Nikomu jsem tady nenadával. A pokud si někdo špatně vyloží můj příspěvek tak je to jeho věc.

Psal jsem zde o chytrolínech co si zasviní počítač gigabajtama (často nekvalitních) fotek a pak ostatní poučují o provozu.
Středa, 04. července 2018 - 09:34:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12298
Registrován: 11-2002
pepa_749_a_851: Tvá reakce je poměrně zvláštní, až se nabízí myšlenka ve smyslu pořekadla o potrefené huse. Tím spíše, že Vajgl (kterého si, ač ho neznám, vážím, protože se vždy vyjadřuje rozumně a k věci) to psal hodně obecně a záleží na každém jednotlivci, co si z jeho slov vezme a jak si to přebere..

Jsem rád, že se potvrdila slova, že máslo na hlavě má někdo úplně jiný, než traťovka, která jen dělá (musí dělat), co ji jiní přikážou či dovolí. Zároveň se ale ukázalo, že nebýt snahy několika jednotlivců a malého spolku, který přinutil "moloch" hnout prstem (a ne jen dohlížet na pozvolné chátrání), asi by netrvalo dlouho, a ta trať by skutečně dospěla do stádia, kdy ten červený terč by už byl nevyhnutelný..

Všem zainteresovaným budiž tedy přáno hodně zdaru a taky spokojených odvezených lidiček. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem jena.)
Středa, 04. července 2018 - 10:55:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 422
Registrován: 9-2003
Já to říkám furt .. když se někam přestane jezdit, tak je otázka času, kdy se objeví červený terč. Mám radost ze zahájení provozu, ale mám obavy aby to nebyl jen výkřik ze tmy. Doufám, že si hlavy pomazané na kraji uvědomí, že by byla škoda takovouto trať neprovozovat a dojde k objednávce dopravy alespoň v turistické sezoně na několik let dopředu.
Středa, 04. července 2018 - 11:46:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 568
Registrován: 10-2007
Vajgl:tak doufám že provoz do Morávky vydrží,nějaký Spěšný vlak z Opavy by taky nebyl marný.
Autobusem nikdy !Vlakem to je svezení...
Jedině Metal Šmajdalfe
Středa, 04. července 2018 - 15:21:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 307
Registrován: 7-2017
nějaký Spěšný vlak z Opavy by taky nebyl marný

Hlavně by nebyl marný aspoň jeden vlak, který by do Krnova mohl využít maximální povolenou rychlost [proud] Jízdní řád a vlaky na 310 je tragédie na entou, chudáci ti, kdo jsou na vlak odkázaní.
Středa, 04. července 2018 - 16:03:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 483
Registrován: 2-2014
Vajgl: Asi jsem si to špatně vynaložil a celé to vzal na sebe, skrze ty fotky, tak se mě to trocha dotklo, ale jsem rád, že to nebylo myšleno na mě. [wink] Díky, bohu...
Tím pádem se omlouvám za tu melu. A máš u mě pivo ! [biggrin]
Středa, 04. července 2018 - 23:54:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9791
Registrován: 12-2009
aspoň jeden vlak, který by do Krnova mohl využít maximální povolenou rychlost
Vzhledem k tomu, že na vyšší rychlost než 100 je jen menší část tratě, by to bohužel nijak nevytrhnul.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 10:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 9-2011
701.754 dnes po odjezdu z Morávky s prvním vlakem (8:25) neschopná, vlak se vrátil zpět. Z Bruntálu do Morávky jede Lv 703.539. Co bude dál se uvidí.
Každý chleba je tragickým příběhem obilí, které se mohlo stát pivem, ale nevyšlo to.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 13:28:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3367
Registrován: 6-2007
Pokračuje 703.539, večer se stáhne 701.754 do Bruntálu a zítra nebo v sobotu se vrátí do provozu. Holt každá mašinka občas nemá svůj den [happy]
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Čtvrtek, 05. července 2018 - 18:17:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 765
Registrován: 8-2009
Dnes jsem měl to "štěstí" (=lehce naštván a zklamán), že jsem z Bruntálu musel jet "NAD" do Morávky, páč to zdechlo právě před tímto spojem (v 9:34 z Bruntálu)

Nicméně zpáteční cesta (15:45) se 703.539-7 proběhla již OK.


Pátek, 06. července 2018 - 00:35:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 12-2007
4everman: Inu, i na nás došlo...
Modrá mašinka vypověděla službu a nějaký čas trvalo, než jsme přijeli s náhradní.
Za vzniklé nepříjemnosti se upřímně omlouváme.
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Pátek, 06. července 2018 - 19:21:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7013
Registrován: 2-2006
Trať 298 | Třemešná ve Slezsku - Osoblaha (a zpět)
V úseku: Osoblaha – Třemešná ve Slezsku
Probíhající mimořádnost Pravidlo: Nahrazení náhradní autobusovou dopravou

06. července 2018
09:30

06. července 2018
22:00

Moravskoslezský kraj

Porucha vozidla

Obecné opatření v regionální dopravě
Zavedena náhradní autobusová přeprava.

Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Osoblaha – Třemešná ve Slezsku úzký rozchod
Os 20611 Os 20610 Os 20609 Os 20608 Os 20607 Os 20606

Horní Povelice Rozcestí u kulturního domu.

Poznámka
Porucha lokomotivy na vlaku Os 20606.
Sobota, 07. července 2018 - 20:12:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 7-2017
Dnes jsem využil vlaku z Malé Morávky do Bruntálu v 17:45 a musím říct, že jsem nadšen. Z Morávky nás jelo asi 20, v Rudné zastávce vystoupili dva s kočárkem a pak ve Světlé přistoupilo zhruba 10 lidí. Trať i počasí nádherné, prostě palec nahoru. [ok]
Sobota, 07. července 2018 - 22:01:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3369
Registrován: 6-2007
Ano, je tam opravdu nádherně, dobrá nálada, pohoda a klid

[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Neděle, 08. července 2018 - 13:12:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 310
Registrován: 7-2017
Vzhledem k tomu, že na vyšší rychlost než 100 je jen menší část tratě, by to bohužel nijak nevytrhnul.

Zahustil by trochu provoz a nevznikaly by příšerné až tříhodinové mezery v oblasti, kde do mnohem větších [zadnice] jezdí vlak co 60 minut.
A nejde o rychlost vyšší než 100, ale vyšší než 80.
Tom_tužín
Neděle, 08. července 2018 - 14:53:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 989
Registrován: 6-2005
Ernie:
Souhlas. Problém celého Bruntálska je dost bídná dostupnost ze strany Olomoucka (vlakem), zvlášť o víkendech za turistikou. V sobotu je díra v čase zpátečních spojů z Bruntálu na Olomouc přes 4 hodiny (17:34 až 21:38), v neděli sice jede vlak v 19:32, ale zase nejede ráno rychlík v 7:04 z Olomouce. Vyjíždět na výlet v 5:33 je příliš brzo, a v 9:01 příliš pozdě. Toto je léta neřešený problém, kdy největší díra v jízdním řádu je právě ráno do hor a k večer z hor zpátky dolů.

Co se dá spáchat, tak je sobotní přechod na druhou stranu hor do Koutů. Naposledy jsem to stihl těsně před zastavením provozu v roce 2009, a letos si to plánuju s partou kamarádů zase zopakovat.




Kvalita fotek úměrná kvalitě foťáku, který byl už před devíti léty veteránem.
Kočkopes
Neděle, 08. července 2018 - 17:43:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 386
Registrován: 10-2017
A nešel by tento problém vyřešit tím, že vlaky do Hrubé Vody/Moravského Berouna by jezdily až do Bruntálu s případným omezením např. jen na víkendy a o prázdninách celotýdenně?
M1520161
Neděle, 08. července 2018 - 18:27:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 7-2017
Pane Ernie, už se to tu počítalo, zvýšení 80/120 na té trati v momentálním stavu dělá lehce přes dvě minuty. To provoz nezahustí. Provoz by zahustily výhybny navíc, aby se na tu trať vešly po eventuálním zahuštění nákladní vlaky, služební vlaky (traťovka) a aby byl prostor pro stabilizaci provozu při mimořádnostech a zpoždění.
Tím nechci říct, že by tu nová vozidla nebyla potřeba jako sůl.

(Příspěvek byl editován uživatelem M1520161.)
Tom_tužín
Neděle, 08. července 2018 - 18:54:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 990
Registrován: 6-2005
Kočkopes:
Regionovy jezdící od Olomouce dělají příměstskou dopravu kolem Olomouce. Dálkové spoje na této trati objednává Ministerstvo dopravy, a proto bych čekal zejména od něj, že zacelí ony díry, které vznikly právě jeho vinou, a to před léty za vlády ministra Víta Bárty (neblahé paměti) v rámci politiky "tupých škrtů". Těch pár osobáků objednaných kraji (třeba 9:01 z Olomouce) jen v rámci možností lepí díry v nesmyslně proškrtaných dálkových vlacích. Myslím že kraj není systémově povinný zachraňovat nedostatky objednávky dálkové dopravy objednávkou vlaků, které se navíc svým charakterem na takové výkony příliš nehodí (zastávková Regionova Olomouc - Krnov...)
Neděle, 08. července 2018 - 21:05:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 7-2017
M1520161: Já vím, byl jsem u toho. Pak je tedy otázka jestli ta oprava byla nutná v takovém rozsahu, že nevyšel rozpočet (asi) na závory v Opavě na Krnovské ulici, kde přehledný přejezd jistě není. Ale to je už jedno.

Provoz by zahustily výhybny navíc
MSK před několika měsíci mluvil o přání vybudovat výhybny v Úvalně a na Palhanci. Třeba se i toho dožijeme.

Tak či tak, počty osobních vlaků na trati 310 v úseku mezi Krnovem a Opavou za posledních deset let klesaly, nikoliv stoupaly. A to je docela exotický úkaz na trati, kde proběhla docela náročná modernizace, tj. nejen opravy nějakých kritických úseků.
Neděle, 08. července 2018 - 21:53:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13969
Registrován: 12-2007
U R-310 by mě mj. hodně zajímalo, o kolik by se daly zkrátit jízdní doby po nasazení moderních motorových jednotek.

Ideálně např. s motivem 1 h taktu Opava východ X:30 - Krnov X:00 - Bruntál X:30 (resp. eventuálně vychýleně S:28/L:32 h s ohledem na střídavá zastavování v Branticích/Zátoru vs. Dětřichově/Lomnici) - Moravský Beroun X:00 - Hlubočky-Mariánské Údolí X:30 h.

Aby se pak neukázalo, že největším úskalím není infrastruktura, ale to, co po ní reálně jezdí (+ vůbec další faktory jako např. dlouhé pobyty v Krnově atd.).

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
M1520161
Neděle, 08. července 2018 - 22:17:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 7-2017
Ernie - Oprava takového rozsahu podle mě nemusí nutně znamenat zvyšování rychlostí. Někde jsou směrová omezení, jinde se vybudují krátké úseky s minimálním vlivem na zrychlení, viz 2,5 minuty mezi Krnovem a Opavou, když metr za rychlostníkem mám plnou traťovou a u snížení mám z fleku nižší. Někde jsou tyto opravy podle mě potřeba proto, aby se to prostě nerozpadlo pod kolama.

David - Zkracování jízdních dob, to jde asi ruku v ruce vozidla + infrastruktura. Dnes ty pobyty jsou otravné, ale zrovna při výlukách stabilizují provoz, jako teď, alespoň něco málo vykryjí při zavřené Štítině. A pak tu jsou návaznosti na obou koncích vozebního ramene. Tam by se zase prodlužovaly přestupní doby a muselo by se to nějak rozumně udělat. Samozřejmě, 1,45h Krnov - Olomouc je odrazující od vlaku. Všechno má své pro a proti.
Neděle, 08. července 2018 - 22:38:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13970
Registrován: 12-2007
jako teď, alespoň něco málo vykryjí při zavřené Štítině.

Neexistence VJŘ při výluce (Ostrava-Svinov -) Háj ve Slezsku - Opava východ (kterýžto VJŘ by zohledňoval prodloužené jízdní doby autobusů NAD oproti vlakům) je dalším z negativních jevů v této oblasti.
Pondělí, 09. července 2018 - 16:32:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 484
Registrován: 2-2014
Cca 14:15 ze směru Valšov na Bruntál 2x 742 + 5 až 7 Eas (prázdné)

Cca 15:45 2x 753.7 + 6x Eas (též pázdné) směr ale z Br. do Valšova.

Je možné, že se jedná o ty odklony ? "kocouři" to teď šibují v Bruntále a vypadá to, že asi pojedou s loženými směr Olomouc.
Pondělí, 09. července 2018 - 18:56:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1132
Registrován: 9-2011
742.432 + 742.435 vezly pravidlo Olomouc - Bruntál, 753.766 + 753.776 vezly taktéž pravidlo Krnov - Rýmařov.

Edit: 750.111 veze jeřáb na výluku do Štítiny, aktuálně Opava.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jacob.)
Každý chleba je tragickým příběhem obilí, které se mohlo stát pivem, ale nevyšlo to.
Úterý, 10. července 2018 - 20:01:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 474
Registrován: 12-2010
Aktuálně ze Štítiny
Kočkopes
Středa, 11. července 2018 - 16:45:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 393
Registrován: 10-2017
MS Deník o výluce: Z Opavy do Ostravy vlakem? Vyjeďte o hodinu dříve a obrňte se trpělivostí Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/z-regionu/z-opavy-do-ostravy-vla kem-vyjedte-o-hodinu-drive-a-obrnte-se-trpelivosti-20180711.html
Středa, 11. července 2018 - 20:16:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 8-2003
Mám drobný dotaz na (nejen) místní, co jezdí letos na Hvozdnickém expresu a co jezdí do Vrbna? Ony se ty motoráky různě prohazujou, tak je mi jasné že to nemusí platit na celou sezónu, ale současný stav [wink]
Středa, 11. července 2018 - 20:40:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 7-2017
MS Deník o výluce:
Tak oni si té výluky po týdnu konečně všimli? [new]
Středa, 11. července 2018 - 21:23:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1134
Registrován: 9-2011
Jirkas:

Aktuálně:
810.405 - Hvozdnický expres
810.602 - Vrbenka
Každý chleba je tragickým příběhem obilí, které se mohlo stát pivem, ale nevyšlo to.
Sobota, 14. července 2018 - 22:28:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 770
Registrován: 4-2007
Dnes 13:30 Bruntál: Foto rekreační vlak a otázka: běžná údržba a nebo opět nějaká závada?
Po třiceti letech cesta přes Bruntál s přestupem vlak/bus a opačně a konstatování: "autobusák" perfektně přehledný s dobrými světelnými tabulemi, i tabule venku před "vlakáčem", která bohužel neudává nástupiště vlaku ani zpoždění. Ze strany kolejí ani ve vestibulu iformační tabule žádná! - velké mínus pro SŽDC a povzdechnutí: to snad nemohou myslet vážně!


Ferdinandka přežije!
Sobota, 14. července 2018 - 22:32:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 771
Registrován: 4-2007
Omluva za dvojnásobné poslání obrázku jakož i za asi nižší kvalitu - foto bez úpravy, jen "dokumentačně" - přidávám "zapomenutou fotku.

Ferdinandka přežije!
Filípek
Neděle, 15. července 2018 - 08:29:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 420
Registrován: 12-2013
z článku na webu ozk-opava vyplívá, že po dobu výluky do 18.7 pojedou v pr. dny na Mn Olomouc-Bruntál 742.432 + 742.435 - snad stále červeno žluté (??) jen se pro jistotu zeptám je to tak ?


ví někdo přesný odjezd těch kocourů z Bruntálu dolů na Olomouc a zpět popř. i pobyty ve stanicích ,jeden vlak mi v tom popisu chybí, děkuji
Neděle, 15. července 2018 - 09:06:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 9-2011
Ano, červeno-žluté 742.432 + 742.435 jsou nasazeny místo řady 753.7 na vlacích Mn 81601, Mn 81600, Mn 81623 a Mn 81622. Mělo by tomu tak být i po zbytek výluky. Ranní do Olomouce odjíždí v 6 hodin, ale u večerního je to různé - od 17:30 do 19:15.
Každý chleba je tragickým příběhem obilí, které se mohlo stát pivem, ale nevyšlo to.
Filípek
Neděle, 15. července 2018 - 10:02:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 421
Registrován: 12-2013
děkuji moc ,jen pro upřesnění ty časy odjezdu zase zespod Olomouc-Bruntál ,a má tedy delší pobyt ve Valšově ? na Cargu vidím 13 28 olomouc - 14 55 Valšov pak do večera nic
At vím kde čekat [wink]děkuji
Neděle, 15. července 2018 - 11:59:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 9-2011
Z Olomouce odjezd mezi 13:15 - 14:45. Pobyty ve Valšově / Bruntále bývají různé.

A aktuálně:
- 742.432 + 742.435 by od včerejška měly být v Olomouci (přijely z Přerova)
- Z Olomouce do Krnova je nachystán vlak s 753.763 + 753.772, z Krnova do Opavy pojedou 753.766 + 753.776 a v Přerově stojí od rána 753.759 + 753.774 + 753.777 (přivezly vlak z Krnova).
Každý chleba je tragickým příběhem obilí, které se mohlo stát pivem, ale nevyšlo to.
Neděle, 15. července 2018 - 13:23:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 9-2011
742.432 + 742.435 pojedou s vlakem z Olomouce do Valšova.

Dále přijedou do Krnova 749.162 + 740.721 s prázdnými vozy pro dřevo (aktuálně Český Brod). Pro ložené vozy do Bruntálu přijedou 770.529 + 770.541, ale až zítra.

753.766 + 753.776 se vrací z Opavy do Krnova, za mašinami jsou prázdné modré polské uhláky (od zásilky uhlí pro cukrovar) a tři prázdné české uhláky (od uhlí pro opavské uhelné sklady).
Každý chleba je tragickým příběhem obilí, které se mohlo stát pivem, ale nevyšlo to.
Filípek
Neděle, 15. července 2018 - 13:59:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 422
Registrován: 12-2013
742.432 + 742.435 pojedou s vlakem z Olomouce do Valšova.
smím se ještě zeptat na zítra na ty dvě 742 ky ,jde mi o ně.

na cca 6 se do Valšova nedostanu,tak na ten ranní jestli povezou dolů tedy nemá ani cenu spěchat ,tak snad cestou navrch. Měly by jet ? Ale podle toho co píšete to na tu část z Valšova dolů vypadá na samý 753 [coze]
Neděle, 15. července 2018 - 15:11:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 732
Registrován: 5-2006
Z Olomouce náklad s trojicí 753.7, cca v poledne to projelo přes Velkou Bystřici směr Krnov. Viděno z okna při obědě.
Kočkopes
Neděle, 15. července 2018 - 16:26:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 400
Registrován: 10-2017
Jacob: Můžete prosím říct něco více k těm čmelákům, co pojedou pro dřevo?
Neděle, 15. července 2018 - 17:34:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 9-2011
Kočkopes: V Bruntále se nakládá cca 40 vozů a čmeláci je mají postupně odvézt do Olomouce. Ale pokud Vás spíš zajímá v kolik, tak na to je teď ještě brzo.

Filípek: Zítra zde přes den nebudu, takže snad dá vědět někdo jiný. Jinak nezbývá než to někde risknout. Pokud chcete vlak do Valšova s násvitem, tak snad jen někde mezi Moravským Berounem a Dětřichovem. Zpátky už to bude s násvitem o něco horší, nejlépe, kdyby jel už z Bruntálu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jacob.)
Každý chleba je tragickým příběhem obilí, které se mohlo stát pivem, ale nevyšlo to.
Neděle, 15. července 2018 - 22:24:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3371
Registrován: 6-2007
Zderadíček: Jen se dovolím optat, kolik již bylo těch závad, že píšeš "opět nějaká závada"? Kolega kontroloval, případně dotahoval výfuky a vlnovce, což je zcela běžná věc, přece jen ty stroje již něco pamatují.
Já v letošní sezóně historických vlaků najel už mezi Bruntálem a Morávkou více než 1100 kilometrů a jediná opravdová závada, byla závada spalovacího motoru na 701.754 ( čemuž nešlo předejít, a co se intenzivně řeší, aby se mašinka snad už příští týden vrátila do provozu). Jinak se jezdí včas, s náskokem, případně se zpožděním z důvodu čekání na přípoje [vypravci] vlaky jsou plné, cestující spokojeni, co víc si přát?
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Pondělí, 16. července 2018 - 04:49:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 9-2011
770.529 + 770.541 projely Hrubou Vodou.

749.162 přistavila v noci část vozů k nakládce do Kunova a vrátila se do Hluboček pro druhou část soupravy, kterou poveze do Krnova. Zatím je v Hlubočkách.
Každý chleba je tragickým příběhem obilí, které se mohlo stát pivem, ale nevyšlo to.
Pondělí, 16. července 2018 - 08:46:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12308
Registrován: 11-2002
Jen dolním Jacoba, že čmeláci jsou už v Bruntále, Berta v Krnově a 2x742 v Olomouci. Ani jedno se netváří, že by se mělo nejbližší době někam pohnout. I když, za dvě hodiny tomu může být jinak. [wink]
Pondělí, 16. července 2018 - 16:10:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 733
Registrován: 5-2006
Čmeláci jsou stále v Bruntále nebo už se nacházejí jinde???
Pondělí, 16. července 2018 - 17:24:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3372
Registrován: 6-2007
Stojí v Bruntále, najetí na vozech na nakládce
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Pondělí, 16. července 2018 - 20:45:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 166
Registrován: 12-2008
Výletní vlaky Bruntál - Malá Morávka

Také něco přihodím z nedělního suprového kvikání prasátka. Jen se bojím, aby ho nějaké [auto] předčasně nezařízlo [wink]. Projížděčů STOPKY na přejezdech bylo tak 50%, u motorkářů byla úspěšnost skoro stoprocentí. Přítomnost dvou kamer u přejezdu způsobovala mnohým náhlou nevolnost či aspoň gumování...





(Příspěvek byl editován uživatelem kiki.)
Pondělí, 16. července 2018 - 22:42:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1140
Registrován: 9-2011
Jirkas: změnilo se nasazení soukromých 810 - 405 jezdí na Vrbence a 602 je v Opavě.
Každý chleba je tragickým příběhem obilí, které se mohlo stát pivem, ale nevyšlo to.