Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Trať Olomouc - Opava a okolí » Archiv diskuse Trať Olomouc - Opava a okolí do 01. 07. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Trať Olomouc - Opava a okolí do 01. 07. 2018

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 26. června 2018 - 15:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 9-2011
714.203 + 3x Btax se z Olomouce do Opavy vrátí na R 1131. V Opavě přestup do jiné soupravy.
Každý chleba je tragickým příběhem obilí, které se mohlo stát pivem, ale nevyšlo to.
Úterý, 26. června 2018 - 15:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 458
Registrován: 2-2014
Díky Kubo ! [fotic]
Tak co mě řekl pan [vypravci] , tak TSS pojede zítra má za sebou 6x Faccs + nějaký služebák, nebo co to je.
Fotky dodám, později a to i s tím rychlíkem.
Úterý, 26. června 2018 - 15:58:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3358
Registrován: 6-2007
A v pátek večer po výluce pojede na Morávku celý konvoj 701.754 + BDlm + Blm + 703.539 [fotic] celá tato sestava pak bude jezdit víkendové vlaky. V pondělí ráno pak pojede 701.754 + slovenský Blm do ValMezu a pak strojně zpět do Bruntálu na vlečku.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Úterý, 26. června 2018 - 16:32:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 9-2011
Konec výluky je v pátek plánován na 17:00.
Každý chleba je tragickým příběhem obilí, které se mohlo stát pivem, ale nevyšlo to.
Úterý, 26. června 2018 - 17:51:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 459
Registrován: 2-2014
Slíbené snímky TSS 742 a Mn 81009 průjezd Bruntálem.
Žádné Sluníčko, takže žádná sláva..

A tady ta 714 1. snímek a zde ještě druhá

A neví se, kde přesně by se štěrkovalo ?
Úterý, 26. června 2018 - 19:43:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7005
Registrován: 2-2006
V kterém roce byla opravena staniční budova v Dolním Benešově? [ok]

Úterý, 26. června 2018 - 21:08:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 3-2018
Semolina: No to je nádhera. To nemůže být dlouho, ještě nedávno pamatuju tristní stav. Snad místní upřesní. A snad to nezničí místní vandalové.
Středa, 27. června 2018 - 06:08:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 505
Registrován: 5-2004
Semolina: Oprava budovy v Dolním Benešově byla dokončena loni na podzim.
Středa, 27. června 2018 - 11:59:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 358
Registrován: 4-2006
Opravdu zdařilá rekonstrukce. Funguje v D. Benešově aspoň čekárna pro cestující?
Osoblažská úzkokolejka...Dráha sta oblouků [masinka]
www.osoblazsko.com
Středa, 27. června 2018 - 13:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 461
Registrován: 2-2014
Takže štěrk proběhl dnes, jeli dvě várky. První vyrazila po půl 8 z Bruntálu a štěrkovalo se do 1-1,5km (tu jsem bohužel nestihl)
Druhá várka vyrazila něco před 10hod., štěrk končí cca 1km od vlečky ve Starém Městě u Bruntálu.
v Bruntále se teď momentálně nachází 6 prázdných vozů Faccs a dalších 6, je někdě na štrece.
Fotky dodám později.
Středa, 27. června 2018 - 15:20:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 463
Registrován: 2-2014
Zde jsou ty snímky,focené mezi Bruntálem a Starým Městem u Bruntálu. Dostal jsem strach, že to ke mě ani nedojede, jelikož měli poslední dva plné vozy, musel jsem změnit místo, fotky jsou na poseldní chvíli. A slunce v momentu projetí vlaku kde jsem měl být původně by oslňovalo do objektivu. Nakonec jsem udělal dobře o změně místa.[biggrin]

Pak projel ještě PUŠL, nejspíše to hodím jako odkaz z Flickru, protože to přesahuje 20MB, a rejpat se mě do toho opravdu nechce..
Středa, 27. června 2018 - 17:49:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 464
Registrován: 2-2014
Právě teď příjezd TSS Cargo 742.521 ze štěrkování do Br. Ví někdo, co se bude dít, teď ?
Středa, 27. června 2018 - 19:06:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7007
Registrován: 2-2006
Unikátní železnici museli modeláři z Opavska rozřezat

Aby unikátnímu modelu v měřítku 1:87, kde se soupravy proháněly po 350 metrech kolejiva a projížděly pěti stanicemi, zajistili stálé podmínky, koupili u vlakového nádraží ve Lhotě u Opavy pozemek a od léta začnou stavět nové prostory.

Držím palce, ať se vše podaří[ok].
Středa, 27. června 2018 - 19:15:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7008
Registrován: 2-2006
Dada:
"Opravdu zdařilá rekonstrukce. Funguje v D. Benešově aspoň čekárna pro cestující?"
V sobotu byla čekárna (v době, kdy jsem tam byl) uzavřena. Nicméně je zde otevřena výdejna jízdenek (v pracovních dnech), viz zde, tudíž minimálně v době otevření výdejny jízdenek je otevřena i čekárna pro cestující[ok]. O to větší prozření však nastalo v Hlučíně - ten by potřeboval rekonstrukci jako sůl.

Nebyla náhodou nějakou dobu výdejna jízdenek v Doním Benešově zcela uzavřena?

V příštím roce by měla být opravena staniční budova v Kravařích.
Kočkopes
Středa, 27. června 2018 - 21:03:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 376
Registrován: 10-2017
https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/mimoradnost/13741/

Vzhledem k tomu, že je zastavený provoz i do Kravař, tak se to muselo stát asi v Opavě na zhlaví.
Středa, 27. června 2018 - 21:35:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 9-2011
Nebylo to spíše někde na souběhu tratí od Ostravy a Hlučína (u "modré lávky")? Stát se to na zhlaví, tak by toho nejezdilo asi více.
Každý chleba je tragickým příběhem obilí, které se mohlo stát pivem, ale nevyšlo to.
Středa, 27. června 2018 - 22:38:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 9-2011
Trať Opava východ - Kravaře ve Slezsku je průjezdná od 21:00, Os 13435 odjel z Opavy východ s 33 minutami zpoždění.

Trať Opava východ - Opava-Komárov je průjezdná od 22:35.
Každý chleba je tragickým příběhem obilí, které se mohlo stát pivem, ale nevyšlo to.
Čtvrtek, 28. června 2018 - 22:13:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 378
Registrován: 8-2010
Pánové, teda čumím, jak se SŽDC činí.... oni jako fakt tu trať ještě nezruší? [kecal] Tam asi museli toho dost narychlo pozpravovat, co? Asi to nebyl jen štěrk. [blush] Obávám se trochu, aby to [masinka] zvládaly - tu zátěž 10x denně. Ale věřím, že to bude šlapat jak má!!! Držím palce a přeji mnoho spokojených cestujících, protože jestli to bude fiasco (ale věřím, že ne), tak to bude mít ta trať definitivně spočítané....[smrt]
Pátek, 29. června 2018 - 11:01:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 466
Registrován: 2-2014
Tak štěrk je po celé trati, tam kde bylo nejvíce zapotřebí.
I já mám celkem strach. Přeci jen, je to 340km za 1 víkend a pár km na posunech ještě.
Ale přesto Vojtovi a jeho týmu věřím [kladivo]

A dotaz pro Vojtu.

V kolik to dnes dorazí, do Br. Psal jsi, že se hned pojede na Morávku, takže akce bude začínat v sobotu a to z Morávky ? Nebo celá souprava bude přes noc deponavána pod vlečkou MACCO ?

Tady ještě ten PUŠL, který zarovnává štěrk hned v oblouku za bývalou starou porodnicí v Bruntále.
Pátek, 29. června 2018 - 11:51:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 418
Registrován: 9-2003
Lampik:

činí se Traťový okrsek Bruntál. V těch pár lidech to dát za týden dohromady, to byla opravdu fuška. Škoda, že pár lidí odsud má pořád traťováky za líné pitomce. Upřímně ... za ty prachy bych traťmista nedělal ani zanic ... furt jednou nohou v kriminále [smrt]
Pátek, 29. června 2018 - 15:09:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12288
Registrován: 11-2002
Vajgl: upřímně, lidi z traťovky těžko napsali kravinu, kterou se odůvodňovala nemožnost avizovaných jízd. Stejně tak svévolně neignorovali pokyny z hůry na průběžnou řádnou údržbu tratě. Takže za pitomce určitě nejsou lidi z okrsku, kteří jen jedou tam, kde je někdo pošle/pustí... [wink] (a nedělám si iluze o reakci, kdy traťmistr vznese nějaký požadavek na opravu úseku, kde vlastně běžně nic nejezdí)
Pátek, 29. června 2018 - 15:33:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 467
Registrován: 2-2014
Dokumentačně Bruntál, lépe to bohužel nešlo, skrze nákladní vozy se dřevem a dřevem na nakládací rampě

Něco mezi 17:00 a 18:00 bude posun na vlečku MACCO a poté se jede do M.M.
Zítra kolem 5 ranní, by se mělo jet z M.M. do Br., pak dále již dle JŘ.
Pátek, 29. června 2018 - 21:31:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 7-2017
Tak teď už jen popřát, aby prasátko zvládlo léto pokud možno bez závad a třeba se neuvařilo (nebylo uvařeno). Sice bude vozit jen jedno lehké Blm, ale pravidelnému tahání nahoru dolů už možná odvyklo :-)
Pátek, 29. června 2018 - 22:04:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 468
Registrován: 2-2014
Dnešní zkušebka do Malé Morávky.

Pátek, 29. června 2018 - 23:41:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 368
Registrován: 2-2015
pepa: Pěkná dokumentace...a tichá závist na to že vyšel násvit[fotic]

V dnešní době kde chce každý víc a víc, zkus ty chtít o něco míň...[wink]
Pátek, 29. června 2018 - 23:51:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 469
Registrován: 2-2014
Děkuji i sám mám z toho radost i když s násvitem to bylo "za 5 minut 12" Opravdu jsem měl strach, že už to zaleze za mraky a bude po fotce...
Ale jaksi na poslední chvíli to vyšlo, hned po průjezdu byl násvit nulový. [biggrin]
Za mě, je nejlepší ranní a podvečerní násvit[jidlo]
Němec_z_ova
Sobota, 30. června 2018 - 00:00:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3859
Registrován: 4-2009
Držím palce a přeji mnoho spokojených cestujících, protože jestli to bude fiasco (ale věřím, že ne), tak to bude mít ta trať definitivně spočítané.

Jaké fiasko? Na to aby si Vojtag a spol mohli hrát na veřejnou dopravu přispěl každý obyvatel MSK 8,9654 Kč[sad] Ať si hrajou, ale za svoje!!!
Myslím, že kraj má dost svých problémů a ty vyhozené peníze šly použít rozumněji někde jinde.


Tak teď už jen popřát, aby prasátko zvládlo léto pokud možno bez závad a třeba se neuvařilo (nebylo uvařeno).

Co byste tam chtěl uvařit? Snad jedině elektrolyt v akumulátorech[lol]
Sobota, 30. června 2018 - 05:06:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 3-2018
Němec: Celkem souhlas, veřejná doprava v roce 2018 by měla vypadat jinak. Toto je nostalgie (resp. šotoušovina) a ještě dost pochybná. Dokázal bych si představit provoz na úrovni Hvozdnického expresu, ale z tohoto jsem přinejmenším rozpačitý... Je vidět (a ne poprvé), že když má člověk dobré politické konexe, jde všecko...
Sobota, 30. června 2018 - 09:14:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12291
Registrován: 11-2002
Němec_z_ova: já jim milerád svých 8.9654,- Kč dám a nejsem jediný. Mnohem radši, než do např. do řady "pseudohumanitních" projektů na pomoc někomu, kdo o to nestojí nebo podporu těch, kteří by hlavně měli začít něco dělat sami od sebe. Takže za sebe dané akci jednoznačně [ok] a to i když to jistě nebude výdělečný podnik. Minimálně v počátku.. Pokud se jim podaří to, co se jim podařilo s různými akcemi na Ostravsku, které jsou teď zhusta dlouho dopředu vyprodány, pak by to bylo supr, ale Bruntál není Ostrava, takže to bude těžší..

Dnes jsem se mmch ve MFdnes dočel, že má jezdit do Morávky "Hurvínek", takže kluci mají co dělat, aby honem nějaký schrastili, případně si připravit dobrou výmluvu... [wink][happy]
Sobota, 30. června 2018 - 09:27:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 8-2017
Němec z ova:přispěl každý obyvatel MSK 8,9654 Kč[sad]
Není to tak špatné, jestli jsem dobře počítal. Těch politiky ANO vypumpovaných 10 milionů ze SŽDC musíš rozpočítat na všechny obyvatele ČR, to je statní firma. Takže to není ani koruna a u těch 800 000 tisíc je to nemlich stejné - kraje jsou pouze redistributory státních peněz s účinností tak odhadem 70%, 30% jde na ohřev baráku krajského úřadu [lol] Takže to bude do jedné koruny na občana ČR. Babička v Chebu tak bude mít úžasnou radost, že přispěla na provoz ,,kurevstva" do Morávky. ANO bude líp .....
Sobota, 30. června 2018 - 09:55:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 314
Registrován: 7-2017
Němec z ova: oni ještě neviděli uvařenou Tatrovku a část pístů usazenou ve výfukovém koleni?[coze] Jde to docela snadno, stačí motor dusit v nižších otáčkách. Stane se to, když se někomu zdá, že na nižší rychlost to tzv. moc řve, přeřadí na vyšší a delší čas takhle jede...
Němec_z_ova
Sobota, 30. června 2018 - 10:28:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3860
Registrován: 4-2009
Jena: Nemám na mysli kdovíjaké projekty. Těch 10 mega SŽDC se dalo utratit třeba na opravu angličana č 100 v Ostravě na hlavním (ta 20 tu je od listopadu?), v Bohumíně na opravu jazyka výměny v druhé staniční koleji a vadných srdcovek v Drahotuších a v Moravské Nové Vsi.
Když vidím, na co je Unucka schopen dát peníze tak nabývám dojmu, že mu peníze do ruk nepatří! A už vůbec ne ty veřejné.
Zatímco při každém dešti přicházíme o úrodnou půdu, podzemní vodu nám tráví pěstitelé řepky takovým způsobem, že z ní vodohospodáři nebudou umět nadále dělat pitnou vodu a odlesněným horám hrozí eroze spolu s vysycháním pramenů, tak se tady rozhazují peníze na takové ptákoviny[crazy]
Až budou "Unuckovy" peníze určené pro dopravu brigádníků z řad Ostraváků na výsadbu lesa v Jeseníkách tak ani neceknu.

Tippins: Je pravdou, že jsem těch 10 mega za SŽDC přisoudil jen občanům MSK, zřejmě vlivem dalších prodělaných 120 km na bílé střele[wink]
Sobota, 30. června 2018 - 11:01:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12292
Registrován: 11-2002
Němec_z_ova: Těch 10 mega SŽDC se dalo utratit třeba na opravu angličana č 100 v Ostravě na hlavním (ta 20 tu je od listopadu?), v Bohumíně na opravu jazyka výměny v druhé staniční koleji a vadných srdcovek v Drahotuších a v Moravské Nové Vsi. - zapomínáš na fakt, že trať na Morávku BY MĚLA BÝT udržována ve sjízdném stavu bez ohledu na aktuální objednávku prázdninových jízd. Tedy, že ony prachy by tam natekly tak či onak, pokud by tedy SŽDC neudržovala tu trať stylem "údržby" tratí z Lokte na Horní Slavkov, z Kralovic do Mladotic atp. Což by ovšem bylo a priori špatně, že?!

Nerozporuju nijak, že je řada míst, kde by měla oprava daleko větší efekt, ale to je stejné, jako bych brečel, že se opravuje mostek na nějaké zapadlé okresce a na důležitější cestě třeba druhé třídy se jezdí pořád přes nespočet děr. Nebo, že se bude opravovat mostek či co na 322 někde u Hnojníku, přes nějž stejně jezdí jen regiokrámy a potenciální 30 by tam ničemu moc nevadila.. [crazy]

Mmch - ten angličan se na podzim či kdy dělat má, ne? A nejsou ty srdcovky předmětem reklamace?
Sobota, 30. června 2018 - 11:19:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3360
Registrován: 6-2007
Proboha, tolik negace a hlupych blábolů... Zajímavé, že tady vidím plné vlaky spokojených cestujících, nikdo nic nenamítá, všeci spokojeni, ale internety jsou plné odborníků co o tom sice ví prd, ale zato to ví perfektně. Zkuste něco sami vymyslet, zorganizovat, rozjezdit a pak kritizujte. A ano, bude tu i Hurvínek, ale až na konci srpna, v termínu kdy má 701.754 akci ve ValMezu. Jinak.na trati je leda víceméně jen dosypaný a rozhrnutý štěrk po Světlou Horu, dál na Morávku se toho moc nezměnilo. Je to stále ve stejném stavu jako poslednich několik let.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Sobota, 30. června 2018 - 15:07:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9786
Registrován: 12-2009
jezdit do Morávky "Hurvínek", takže kluci mají co dělat
Přívěšák je podobný, dá se dopředu a novinář bude mít pravdu.[proud]

odlesněným horám hrozí eroze spolu s vysycháním pramenů,
Jako, že by se uplatil kůrovec, ať se za 10 mil.přestěhuje jinam?[proud]

Berte to jako atrakci, podobně jako osoblažku. Tam přece taky kraj zbytečně utrácí €, ne?
Sobota, 30. června 2018 - 17:46:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 471
Registrován: 2-2014
Už to teď tady někdo psal, kdyby se to udržovalo, tak ty prachy tam stejnak jsou. [biggrin][biggrin]
Tak jsem si štreku "celou" prošel sám. Co šlo tak rovnou i s kolem. [proud].

Jak píše Vojta, štěrk je jen do Světlé. pár kamínků popadalo i za Světlou. Něco před Morávkou je taky posypáno, ale budiž. Všiml jsem si, že dva mosty mají přibité desky. Aby bylo "bezpečno".
Fotil jsem to asi 5-6x a musím říct, že účast dosti plná !

I kdyby to byla hloupá "šotoušovina" tak to je stejnak jedno, páč by tu mohla být cyklo a stejnak někdo bude mrmlat... mrmlá se když tu jezdí vlak a mrmalo by se kdyby tu byla asfaltka. Lidem se Bože na nebesích vážně nezavděčíš[angry]

Navíc ta hloupá 810 by též něco stála, třeba nějaké to zapůčení z Krnova. RC má určitě na zálohu k Hvozdňáku a na na Vrbenu. Takže tak jim asi pomoct bohužel nedokážou, tak buďme sakra laskavi a rádi, za to, co je...

Každopádně fotky dodám později.[fotic]
Sobota, 30. června 2018 - 19:12:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4479
Registrován: 5-2002
Nejlepší jsou ty sklonovníky z polystyrenu a ještě špatně otočené (minimálně ten v km 15.1) [lol] . Mě i těch 10 míčů přijde hodně, ale asi to souhlasí, když do toho počítali i údržbu rozhledových poměrů [crazy] . Letošní údržba snad stát nepoloží a co bude příští rok ...
Sobota, 30. června 2018 - 20:40:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3361
Registrován: 6-2007
810 nelze nasadit, protože za a) nikdo žádnou volnou k dispozici nemá, a za b) celá akce je naplánovaná pro historická vozidla. Mašinky dnes zvládly zápřah bez problému, vlaky byly plné spokojených cestujících a o to přece jde [happy]
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Sobota, 30. června 2018 - 20:52:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 472
Registrován: 2-2014

[vypravci][fotic]
M1520161
Sobota, 30. června 2018 - 21:00:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 7-2017
Pořád je to jen atrakce a ne nic na cesty do hor. Z Ostravy, Opavy, Krnova, Olomouce jezdí až na Hvězdu a Ovčárnu přímé spoje 910132, 850121, 890727 a když už jede někdo z těchto míst, tak jede přímo a ne se dvěma, třemi přestupy. Včetně mě, který když se řízne, tak mu teče modrá krev a to ne proto, že bych byl šlechtic. Nemusím za každou cenu použít koleje. Navíc jet z Bruntáli na Hvězdu vlakem s přestupem za 70,- místo busu za 33,- napřímo, jednoduše ne. Teď je to nové, ale do budoucna tím budou jezdit jen zážitkáři a projížděči. Šotoušovina, nic víc. Sklonovníky byly osazené tak jak mají být. Samy se neotáčejí. Jestliže není sypán štěrk v celé délce trati, to taky nemusí znamenat, že se to neudělalo jak má, ale že to prostě nebylo potřeba. Klidně mě ukamenujte, ale toto je jen něčí sen, který se splnil, který si někdo vyplakal. Ale když posadím moju, která nemá s kolejema nic společné a je jen obyčejný platící cestující, na dřevěnou lavku v calmáku a pojedu za uskákaným prasetem, tak mi řekne, že ten bus je cestování v 21. století, ale toto prostě ne. Rozumím tomu, že fotič bude tleskat. Ale realita je jinde.
Kočkopes
Sobota, 30. června 2018 - 21:14:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 381
Registrován: 10-2017
Mám dotaz spíš provozního charakteru - jezdí se pouze o víkendech, nebo i o svátcích, tj. i na Cyrila a Metoděje s Janem Husem?
Sobota, 30. června 2018 - 21:28:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4480
Registrován: 5-2002
M1520161:
"Sklonovníky byly osazené tak jak mají být. Samy se neotáčejí."

Ten v km 15.1 určitě ne - z Rudné zastávky do Malé Morávky je to dolů, ne nahoru [proud] .
Sobota, 30. června 2018 - 21:39:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2836
Registrován: 2-2004
Trať jsem si též prošel. No že by se tam od minula něco výrazného změnilo? Těch 10 mega stál ten rozvezený štěrk ( no za Světlou by se ho ještě docela hodně zužitkovalo), práce podbíječky, ořez vegetace u přejezdů, několik pochozích desek na dvou mostkách a pár polystyrenových sklonovníků? Jo ještě jsem zapomněl na odpadkové koše v Rudné z., Světlé Hoře a Rudné
Sklonovníky v km 15,1 jsou skutečně vzájemně prohozené. Ten do Morávky ukazuje stoupání a ten z Morávky klesání [wink]
http://badber.blog.cz/
Sobota, 30. června 2018 - 21:43:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 475
Registrován: 2-2014
Bočeli: Teď jsem se vážně pobavil [biggrin][biggrin] Souhlasím. [kladivo]
Sobota, 30. června 2018 - 21:58:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 301
Registrován: 7-2017
Dokázal bych si představit provoz na úrovni Hvozdnického expresu

To jako že by se vlak přejmenoval na "Morávecký expres" a na 810 by se přivrtala tabulka "historický vlak" ačkoliv ten stejný jezdí všude okolo Opavy denně na řadových vlacích a škrtly by se dva spoje, aby jich nebylo tolik? Nebo v čem ještě spočívá ten rozdíl? A kde vůbec vzala 810 to ocenění "turistického vlaku"? To jako že turisti mají v sobotu už plné zuby toho, jak celý týden jezdili do práce a z práce šinkanseny a chtějí se svézt něčím "normálním"? Aha.
Sobota, 30. června 2018 - 22:00:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2837
Registrován: 2-2004
U toho štěrku bych spíše řekl, že ten objem co byl vyčleněn pro Morávku prostě nevyšel na celou štreku. V krpálu za Světlou i před Morávkou by se ho zužitkovalo ještě docela dost. Nechci to nijak hanit, to opravdu ne. Jsem rád že trať opět žije a je snaha ji udržet živou, byť už tu dávno nemusela být. Touhle dobou by se tady už konala tak třetí oprava živičného povrchu cyklostezky [wink]
http://badber.blog.cz/
Sobota, 30. června 2018 - 22:15:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 476
Registrován: 2-2014
Těž si myslím, že to asi nevyšlo, bylo celkem 12 vozů Faccs. Přesně jak píšeš, také jsem rád a určitě je nás tady více.
Neděle, 01. července 2018 - 08:25:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1130
Registrován: 9-2011
Dvanáct vozů se vysypalo ve středu. Ve čtvrtek se ve Valšově opět nakládalo a sypalo se znovu. Ale nevím jestli dvanáct, nebo třeba jen šest.
Každý chleba je tragickým příběhem obilí, které se mohlo stát pivem, ale nevyšlo to.
Neděle, 01. července 2018 - 09:03:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 303
Registrován: 11-2009
Je krásné vidět stále stejná jména kritiků, mrčačů hučilů a jiných ksindlů. Tak jako si někdo staví doma letadýlka, jiný cvičí psy, další donekonečna masturbuje nad obrázky starých žen tak si tito chlapci rádi hrají s mašinkama na Malé Morávce.
Proč si hrají? Protože jim to systém, legislativa podmínky dovolí.
Nesouhlasíte s nakládaním s penězi kraje? Volte, připomínkujte, nelíbí se Vám stav vyhýbek na síti SŽDC? Jděte k nim pracovat a snažte se to změnit.
Každý nezadatelné právo se vyjádřit, ale vypadáte spíš jako nasraní psi uvázaní u boudy ,co blafou svoje blitky a naštěstí nic neudělají.
Jsou neškodní, nezajímaví a šedí....
HOLPORT!
[masinka]
Neděle, 01. července 2018 - 13:12:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2904
Registrován: 2-2009
Než tady držťkovat, lépe by bylo zeptat se SŽDC, kam s poděly finance, které jsou přidělovány na údržbu dané tratě. Jejich objem a nač byly vynaloženy. Tedy pokud se údržbou nemíní vytrhání manipulační koleje v M.Morávce, znesjízdnění vyhýbek ve Světlé Hoře a jiné. Když jsem se na toto ptal naposledy, činila částka 2,5 mega/rok. Tož když to vynásobím cca 10 lety bez prav.provozu, tak .....
Neděle, 01. července 2018 - 13:32:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 304
Registrován: 11-2009
Ptát se SŽDC na co?
Jakým právem? SŽDC má své dozorčí mechanismy, stejně jako ČD, je to státní organizace se svou strukturou a pochybuju že dotazováním z venčí se bude kdokoliv zabývat.
HOLPORT!
[masinka]
Valdav
Neděle, 01. července 2018 - 13:48:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1685
Registrován: 1-2009
Jak je to s výhybkami ve Světlé Hoře? Jsou nesjízdné všechny, nebo zůstala sjízdná aspoň jedna pro možnost křižování (zatažením na manipulační kolej a vysunutím zpět)?

Jinak jak si mám představit polystyrenové sklonovníky? Nebyla by fotka? [proud]
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů a RegioPanterů v TS 441 - 444, 641 PJ Bohumín
Neděle, 01. července 2018 - 14:27:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2839
Registrován: 2-2004
Tak výhybky ve Světlé Hoře mi přišly funkční a plně sjízdné, navíc kolej blíže k budově byla očividně nedávno pojížděná



http://badber.blog.cz/
Neděle, 01. července 2018 - 15:33:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2905
Registrován: 2-2009
Doktorkroupa: A proč se neptat? Pokud je známo, tak SŽDC je státní fy, živena z dotací. Tudíž právo by zde bylo. Dle svobodného přístupu k informacím dle zákona 106/1999. A jedná se o vynaložené náklady na regionální tratě. Např. v roce 1999 to bylo v případě 312 5625828,-Kč, v roce následujícím 787395,-Kč.
Tato data byla poskytnuta na základě výše uvedené žádosti. Tudíž si myslím, že by reagovali.

Valdav: Je možné, že dostali rozum, a provedly nějakou opravu, ale při zimní jízdě v minulém roce nebylo možné objet sv (porucha mot.vozu)právě z důvodu nesjízdnosti vyhýbek. Nikoli kvůli sněhu, ale chybějícím částem těchto. Takto to bylo presentováno.
Neděle, 01. července 2018 - 15:38:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 302
Registrován: 7-2017
Jakým právem? SŽDC má své dozorčí mechanismy, stejně jako ČD, je to státní organizace se svou strukturou a pochybuju že dotazováním z venčí se bude kdokoliv zabývat.

Právem daným zákonem č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím. Jejda jejda, tady se nám někdo zasekl před třiceti lety s iluzí "jen pěkně důvěřujte strejdům nahoře, oni se sami kontrolují a ví to nejlíp, zatímco vy jste nuly".
Neděle, 01. července 2018 - 15:47:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 303
Registrován: 7-2017
PS: ODIS Jednodenní oblastní jízdenka JESENÍKY ve vlacích platí?
Neděle, 01. července 2018 - 17:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2906
Registrován: 2-2009
Tato turistická oblastní jízdenka bude nabízena ve dvou druzích, a to pro 1 osobu a pro max. 5 osob bez ohledu na věk a bez ohledu na pracovní dny, či dny pracovního klidu. Volba pro 5 osob je dána maximálním naplněněním kapacity standardního osobního automobilu, kterému by měla jízdenka konkurovat.

Oblastní jízdenka JESENÍKY platí na všech linkách dopravce Arriva Morava a.s. Vojtila Trans s.r.o. a také u železničního dopravce GW Train Regio a.s., a to na území vymezeném zónami ODIS (Moravskoslez­ský kraj) č. 90, 100, 101, 102, 103, 105, 106, 107, 108, 110, 111, 114, 115, 116, 117, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 134, 135, 230 a zónami IDSOK (Olomoucký kraj) č. 1, 2, 4, 5, 6, 7, 10, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 100, 110, 120. Celkem se jedná o 26 zón na území Moravskoslezského kraje a 25 zón na území Olomouckého kraje.

Ceník oblastních jednodenních jízdenek:

Jednodenní oblastní jízdenka – JESENÍKY cena 2018
1 osoba 100,–
skupinová 250,–


Jízdenky budou vydávány u řidiče autobusu a ve vlacích v období od 28. 4. 2018 do 30. 9.
Neděle, 01. července 2018 - 17:54:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 304
Registrován: 7-2017
Ano, to jsem si našel taky, ale je to zpráva z dubna, tj. z doby kdy se o MM ještě nemluvilo. Podle poznámky že ve vlacích neplatí jízdenky ODIS je zjevné že tedy neplatí. Což je škoda.
Neděle, 01. července 2018 - 20:28:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 478
Registrován: 2-2014
KOČKOPES: Ano bude se jezdit i čtvrtek-neděle.
Neděle, 01. července 2018 - 21:28:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3362
Registrován: 6-2007
Druhá z kolejí v Světlé Hoře zřejmě sjízdná bude a projetá je, nicméně rozkaz zní vždycky jasně... Demontované časti jsou jen z výhybek směřujících na manipulační kolej.

Ale hlavní je, že se podařilo vlaky do Morávky zase rozjet [happy]

[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice