Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Lipenka, Bechyňka, šumavské lokálky (ŠED) » Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 29. 06. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Lipenka, Bechyňka, šumavské loká... do 29. 06. 2018

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 28. června 2018 - 20:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 6-2018
vy a váš chlebodárce se pasujete do profesionálního dopravce, který pomalu nebyl schopen za poslední dva roky dovést vlak z Budějek do Krumlova, ob den nějaký průser, brejloffci chcípaly jeden za druhým

Bandita: Ani ty oranžové šroty nejezdí spolehlivě. Stačí trochu sledovat GRAPP. Dnes byly dva vlaky soukromého dopravce nahrazeny autobusem.

Vždyť ta vaše organizace v minulosti ani nebyla schopná se s chlebodárcem domluvit například na nějakých mantinelech jak řešit průsery typu projetí návěstidla aniž by musel dotyčný fíra na pracák, nebo do kanálu v depu včetně přezkoušek...

Bandita: Nám jde zejména o bezpečnost provozu na dráze, a vyhození strojvedoucího za projetí návěstidla se s tímto cílem nevylučuje.
Čtvrtek, 28. června 2018 - 20:34:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 12-2017
ČD na Šumavu: Petr Šimral: Odpadlíky, kteří pro mrzký peníz zradili své kamarády, nebudu komentovat.
napsal jste to špatně, správně mělo být "kolega který dostal rozum a zvedl kotvy aby se dostal ze smrádku a teploučka protože by jinak zakrněl na záloze v K. Varech a sám se rozhodl jakou železniční cestou se bude ubírat dál"

Já vás chápu že Vás strašně štve, když jsou mezi vámi schopný lidi, kteří mají potenciál daleko větší než 40 let šoupat ranžír na 742, holt jsou schopni se posunout dál, ale s tim vůbec nic nenaděláte [happy]
Čtvrtek, 28. června 2018 - 20:34:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 6-2018
Prostě oni nejsou schopni chápat realitu a co především chápou je, že se jim oslabuje jejich základna a vliv.

Toff: Kdyby se oslaboval náš vliv, nikdy bychom vás nedonutili, abyste si vyřídili papíry na ten váš oranžový cirkus Humberto, jak to správně nazval Libor Poláček. Ano, snažili jsme se přesvědčit úředníky u Drážního úřadu, aby to neschválili vůbec, doložili jsme to věrohodnými argumenty, ale bohužel peníze jsou pro úředníky až na prvním místě. Kdo ví, zda od Krigara nepřišel nějaký ten úplatek... Ale to je práce pro policii, ne pro nás.

(Příspěvek byl editován uživatelem ČD_na_Šumavu.)
Čtvrtek, 28. června 2018 - 20:40:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 6-2018
Nicméně trestní oznámení na příslušné lidi z Drážního úřadu jsme již podali, protože s rozhodnutím o cyklovozech samozřejmě nejsme spokojeni, a máme důvodné podezření, že úředníci dostali úplatky. Uvidíme, co policie zjistí.
Čtvrtek, 28. června 2018 - 20:44:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 6-2016
ČD_na_Šumavu: Sorry, nějak jsem se překouknul...
Čtvrtek, 28. června 2018 - 20:52:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 326
Registrován: 3-2010
ČD_na_Šumavu: Že vy píšete do vlákna "ostatní země" jako Kejvačka? [biggrin]
Čtvrtek, 28. června 2018 - 21:02:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 488
Registrován: 6-2017
ČD_na_Šumavu:
"Nicméně trestní oznámení na příslušné lidi z Drážního úřadu jsme již podali, protože s rozhodnutím o cyklovozech samozřejmě nejsme spokojeni, a máme důvodné podezření, že úředníci dostali úplatky. Uvidíme, co policie zjistí."

Tohle už není třeba ani komentovat, každý si udělá o vás obrázek sám, alespoň se nám představte, aby to bylo kompletní. [rofl][satan]

(Příspěvek byl editován uživatelem Toff.)
Čtvrtek, 28. června 2018 - 21:04:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 6-2018
Npv_pvr: Omlouvám se, nejsem znalý, kdo to je, prosím?

Toff: Svoji identitu pochopitelně neprozradím, protože mám obavy o svou bezpečnost. Jak psal DHaK, všechno je propojené, obzvlášť jihočeské penězovody.

Kolegové z Federace strojvůdců mě moc dobře znají.

(Příspěvek byl editován uživatelem ČD_na_Šumavu.)
Čtvrtek, 28. června 2018 - 21:05:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 4-2003
Nystrom:
"Ale já bych doporučil, aby vlaky GW byly označeny Český Krumlov, Horní Planá a nejen nic neříkající konečná v lesích Černý Kříž. Kdo je prvně v Budějcích a rád by do Krumlova, nebo k Lipnu, nemá šanci...."
Toto je ale obecný problém všech vlaků, které jedou přes velké sídlo. Ve Svitavách jedu do Poličky a hledám vlak kamsi do Pusté Kamenice. V Nymburce přestupuji do Mladé Boleslavi a hledám vlak do Řepova. Na bočních displejích pod cílovou stanicí rotují významné stanice "Přes", jak je zvykem u modré konkurence. Nebo máte nápad, jak označení vylepšit?
Čtvrtek, 28. června 2018 - 21:23:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 3-2010
ČD_na_Šumavu: Člověk co má za ráj na zemi Severní Koreu. [crazy]
Z vašeho projevu totiž není zřejmé jestli to co píšete myslíte vážně nebo jen trolíte. [uhoh]
Ale byl jsem ve Federaci a vím, že se tam běžně lidi udávali navzájem aby se dostali do lepších turnusů, takže by mě nepřekvapila ani jedna varianta.
Čtvrtek, 28. června 2018 - 21:26:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 713
Registrován: 10-2011
Sorry, šlo samozřejmě o vlak 18020. Chyba vznikla tak, že v minulém GVD jezdil ještě spoj v 5 ráno ze Strunkovic (právě pod číslem 18020), který nám slavný JIKORD zrušil a tím došlo k přečíslování vlaků.

Nicméně vlak jezdil za dob ČD v průměru s 40 cestujícími a včera měl 8... může to být samozřejmě i jednorázový výkyv, ale setrvalý pokles pozoruji již delší dobu.

A dnes ráno v půl osmé, v tom dešti, zavřená v PT nejen pokladna, ale už i čekárna. Nevím, zda to je chyba SŽDC nebo dopravce, ale kažopádně to na JIKORD napíši, protože to vážně není v pořádku.
Čtvrtek, 28. června 2018 - 21:27:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 12-2017
ČD na šumavu: Nám jde zejména o bezpečnost provozu na dráze, a vyhození strojvedoucího za projetí návěstidla se s tímto cílem nevylučuje.
Tak v tom případě je fajn že v tom máte jasno a bude to prosazovat i v budoucnu [happy]

Kdyby se oslaboval náš vliv, nikdy bychom vás nedonutili, abyste si vyřídili papíry na ten váš oranžový cirkus Humberto, jak to správně nazval Libor Poláček. Ano, snažili jsme se přesvědčit úředníky u Drážního úřadu, aby to neschválili vůbec, doložili jsme to věrohodnými argumenty, ale bohužel peníze jsou pro úředníky až na prvním místě.
To že váš chlebodárce jezdil a jezdí se sračkoidníma béčkama u kterých je naprosto normální jezdit s nedovřenejma dveřma to Vám nevadí, asi jste zapomněli podat podnět na Drážní úřad. Teď se namontujou světýlka, děti ven vlaků už padat nebudou, a bude to všechno v pořádku...

protože s rozhodnutím o cyklovozech samozřejmě nejsme spokojeni
štve Vás ta mrkvoidní barva a řetízky co??
750371
Čtvrtek, 28. června 2018 - 21:34:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12356
Registrován: 9-2007
To píše zase ten J.Nejedlý...když mu udání 2x854 nevyšlo, tak se zase sere do Šumavy. Nyní se schovává za FS, byť reálně nemá s dráhou nic společného...

(Příspěvek byl editován uživatelem 750371.)
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Čtvrtek, 28. června 2018 - 21:36:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 714
Registrován: 10-2011
bandita: Používáte ty vlaky v jižních Čechách, nebo jste se sem jen přišel nacpat s rádobypravicovými postoji, že vše státní je fuj a vše soukromé je automaticky lepší? My normální cestující bychom opravdu uvítali, aby se situace vrátila zpět. Je sice hezké, že kraj ušetří, ale obyčejní lidé tím pouze prodělávají a nic z toho ušetření nemají.
BmbČ
Čtvrtek, 28. června 2018 - 21:45:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7803
Registrován: 1-2007
Si nemůžu pomoct, [nene] ale pořád vidím, jak za řetízky vykukuje z kolovozu ven žirafí krk. [proud] Nevím proč. [nene]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Čtvrtek, 28. června 2018 - 21:46:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 6-2018
Bandita: ČD se aspoň ty vozy B snaží řešit, jak vidíte. Bohužel Ministerstvo dopravy raději investuje do penězovodu Plzeň - Most, než aby vyčlenilo více peněz na obnovu vozového parku u ČD.

Mrkvoidní barva mě neštve, já jsem tady o několik příspěvků sám vyzýval k tomu, aby se vlaky soukromého dopravce nezatajovaly cestujícím. Ale jediný důvod, který mě k této výzvě vede, je získat co nejvíce tržeb pro ČD od přestupujících cestujících.

Kdyby měly ČD nějaké vozidlo v oranžové barvě, nevadilo by mi to [wink]

750371: To je kdo?

Kotec: Je třeba si uvědomit i to, že zrovna končí školní rok.
Pikehead
Čtvrtek, 28. června 2018 - 22:02:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4210
Registrován: 3-2007
Petr Šimral: Odpadlíky, kteří pro mrzký peníz zradili své kamarády, nebudu komentovat.

Je to ryze pocitové, ale nějak by mi tam víc pasovalo slovo "soudruhy".

Jinak bych vás chtěl ve vašem zápalu upozornit, že prdelní šumavské lokály svezou za dva týdny tolik lidí, co linka R17 za jeden pracovní den. Na lince R17 jezdí přecpaná smradlavá béčka, do kterých se leze jak na posed, kde lidi běžně sedí v coupé po osmi, často na praktické kožence z bulharských kopřiv.

Takže co se takhle místo sraní se do cyklovozů GWTR začít zabývat vlastním vozovým parkem, hm? Já vím, můžou za to Italové že nedodali 6 vozů na Západní Expres, OeBB že neprodalo ojetiny, Pras Znova že něco nestihlo, nebo stihlo, ale zase se to rozpadlo. Jo a taky toho stojí moc na plzeňskou kvalitu a kreténskou organizaci údržby. Buďte rádi, že přijdete o výkony, na které nemáte vozy, vy kašpaři...
Čtvrtek, 28. června 2018 - 22:04:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 12-2017
ČD na šumavu: ČD se aspoň ty vozy B snaží řešit, jak vidíte.
Však v pořádku, s tím souhlasím a dávám Vašemu chlebodárci [ok], ale proč se toto řeší až po průseru. Snad všichni "na dráze" vědí že ty dveře se při zavření nemusí dovřít, tak proč prostě Vaše federace neusilovala o nápravu a mohlo to být klidně před 5, 10,15 lety. Vždyť jste přeci psal že Vám jde o bezpečnost provozu.

Mrkvoidní barva mě neštve, já jsem tady o několik příspěvků sám vyzýval k tomu, aby se vlaky soukromého dopravce nezatajovaly cestujícím. Ale jediný důvod, který mě k této výzvě vede, je získat co nejvíce tržeb pro ČD od přestupujících cestujících.
Já Vám rozumim, ale bohužel ty tržby jsou jen "špetka" peněz v moři. Hlavní penězovod přeci teče od ministerstva, a krajů. Vás třeba neštve že chlebodárci dost prachů proteče někam do ztracena jako cedníkem...
Čtvrtek, 28. června 2018 - 22:07:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 6-2018
Pikehead: K vozovému parku jsem se již vyjádřil. Státní peníze jdou do penězovodu Plzeň - Most, místo toho, aby šly na obnovu vozového parku ČD. A co se týká ztráty výkonů - pokud se nám podaří zajistit, aby onen soukromý dopravce přišel o odebrání licence na provoz drážní dopravy, jakože pro to důvody jsou, tak se už bát opravdu nemusíme.
Čtvrtek, 28. června 2018 - 22:15:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 6-2018
Bandita: Federace strojvůdců ČR se věnuje širokému spektru činností, nejen vozovému parku nebo dodržování předpisů. Jsme schopni zkritizovat i našeho chlebodárce. Tady je kauza z Veselí nad Moravou, o které předevčírem napsal Libor Poláček: http://www.fscr.cz/index.php?page=clanek&id=720
Čtvrtek, 28. června 2018 - 22:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 12-2017
Kotec: že vše státní je fuj a vše soukromé je automaticky lepší
Má zkušenost je taková že v 80% kde je zaháčkovanej stát, tak to končí průserem, ale to je na jinou diskuzi...

My normální cestující bychom opravdu uvítali, aby se situace vrátila zpět. Je sice hezké, že kraj ušetří, ale obyčejní lidé tím pouze prodělávají a nic z toho ušetření nemají.
Vim že to bude znít hodně fádně, ale já bych mrkvákům dal ještě šanci...

Nicméně vlak jezdil za dob ČD v průměru s 40 cestujícími a včera měl 8... může to být samozřejmě i jednorázový výkyv, ale setrvalý pokles pozoruji již delší dobu
Jste si naprosto jistej že za to ze 100% může nový dopravce? Že ty lidi sednou do auta z důvodu zavřený pokladny?
Pikehead
Čtvrtek, 28. června 2018 - 22:50:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4212
Registrován: 3-2007
Státní peníze jdou do penězovodu Plzeň - Most, místo toho, aby šly na obnovu vozového parku ČD.
Tak ono když "státní penězovod" něco přihraje ČD, tak se to buď probendí (prachy za prodej nádraží sem a tam), nebo se o to ČD neumí starat - vraky a polovraky lokomotiv 380, nebo tragédie s jihočeskými pantery mluví samo za sebe. Vždy jsem se chtěl dostat k číslům o disponibilitě ešusů, mám podezření, že jich taky stojí 2-3x víc než je normální.

Chápu, že je to pro vás rodná Matka Dráha, ale ke svěřenému majetku se chová natolik kurevsky, že bych zkusil dát peníze na nové vozy radši někomu jinému...Jen ať se pěkně soutěží, poznáte co to znamená působit na konkurenčním trhu i jinde než na Ostravě a Brnu.
Čtvrtek, 28. června 2018 - 23:07:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1522
Registrován: 4-2005
Rád bych poděkoval P. Šimralovi za poslední příspěvek zde. 🚂
Čtvrtek, 28. června 2018 - 23:23:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 9-2017
Pikehead: Tvůj příspěvek je krásná ukázka naivity. Vlastně jsi ale potvrdil, že problém státních drah není nic jiného než neschopní manažeři. Na nich totiž závisí do značné míry technický stav vozového praku. Objednávkou počínaje a údržbou a správkovým stavem konče.
To že dáme prachy nějakýmu "soukromníkovi" situaci nezlepší, dokonce naopak zhorší. Jeho zájmem bude totiž pouze zisk, v případě GW Jihotransu pak dividendy. No a každá ušetřená koruna na nákupu, údržbě, mzdě atd. jde do zisku firmy, tím vyšší dividendy a odměny pak mohou být.
A protože akcionáři Jihotransu jsou dvě osoby, Krigar a Mrkvička, není potřeba více komentovat.

Celý problém by zanikl pokud by akcionář ČD dosadil skutečně kvalitní manažery a neobsazoval to jako politické funkce. Tím je náš stát a jeho současní představitelé, škoda mluvit.

Znovu ale říkám, že tím že ty prachy dáme "soukromníkovi" je prakticky nulová šance na udržení současného stavu, na zlepšení pak už vůbec, ani ve snu. Viz. šumavské tratě.

Co potřebuje současná železnice je kvalitní sestava manažerského týmu celostátního dopravce. Určitě ne nějaký provinční takymafiánky typu Jihotrans.
Čtvrtek, 28. června 2018 - 23:44:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 8-2017
Pikehead: "Jen ať se pěkně soutěží, poznáte co to znamená působit na konkurenčním trhu"

Ano, ano, zlatá slova, příklady jsou nasnadě. Zdejší soutěž v blbosti je tak úspěšná jen díky obrovské a kvalitní konkurenci. [happy]

..."nebo se o to ČD neumí starat - vraky a polovraky lokomotiv 380, nebo tragédie s jihočeskými pantery mluví samo za sebe. Vždy jsem se chtěl dostat k číslům o disponibilitě ešusů, mám podezření, že jich taky stojí 2-3x víc než je normální. "

Jestli ony se všechny Vaše příklady netýkají spíš ČSSD a dodavatele. Pokud k vozidlům není výrobce schopen dodávat díly, tak stojí. U tramvají téhož výrobce jsou podobné problémy s provozuschopností.

"...ke svěřenému majetku se chová natolik kurevsky, že bych zkusil dát peníze na nové vozy radši někomu jinému...

Opět souhlasím. Dejte své peníze prostě někomu, kdo se nechová kurevsky.

Příklad kurevské péče:
Hovořil jste o vozidlech, tedy třeba u Pendolin se díky kurevské péči dosáhlo špičkové spolehlivosti - a to u obdobných vozidel i ve srovnání s D/CH/I (Cisalpino) nebo Finskem.

Opačné příklady:
Skvělou péči o vozy předvádí například RJ na Smíchově, elektrikáři třeba používají k údržbě homeopatii. Rovněž disponibilita je skvělá, v čele byly tradičně jejich jídelní vozy.
V rychlém uvádění poškozených vozidel do provozu se LEO vyrovná ČD a v provozních zálohách předčí kohokoliv.
V koncepčním rozvoji parku vozidel a péči o něj jsou jedničkou Čajánkovy JHMD, těm byste měl taky nějaké peníze poslat. Dokonce už byly zapsány v knize rekordů v Pelhřimově za nejdéle uzavřený hašišzáchodek. [happy]
Čtvrtek, 28. června 2018 - 23:47:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 6-2018
Pan Chytrej: To je příklad, jak by se měl kritizovat soukromý dopravce - slušně, konstruktivně. K dokonalosti však chybí jen jedna věc - použít i jiné médium než K-Report.

Ty informace je třeba rozšířit mezi nedrážní veřejnost. Pojďme zahájit kampaň za návrat ČD. Co takhle vytvořit stránku na Facebooku a tam objasňovat, proč návrat ČD je jediné možné řešení? Co takhle nechat vytisknout letáky a rozházet je po schránkách u místních obyvatel? Co takhle vylepovat plakáty na železničních zastávkách?

A tak bych mohl pokračovat dál a dál. Možností, jak udělat proti soukromému dopravci úspěšnou kampaň, je mnoho. Ale je to práce, která je časově a finančně náročná. Takže není divu, že leckterým kritikům soukromého dopravce se do toho až tak nechce, a tak zůstanou akorát u psaní na K-Report. Ale má to smysl.

Jednou se ČD na Šumavu vrátí, bez ohledu na kraj a Jihotrans. Veřejnost si to zkrátka vyřve, když ji k tomu přimějeme.

(Příspěvek byl editován uživatelem ČD_na_Šumavu.)
Pátek, 29. června 2018 - 00:00:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 6-2018
Dám příklad.

Kdybyste měli třeba fotky zraněných dětí při nehodě u Křemže, nejlépe zkrvavených, tak to zabere. Krev je vynikajícím nástrojem, jak ovlivnit veřejné mínění.

Když se budou tyto fotky pořád ukazovat, tak návrat ČD na Šumavu bude zaručen.
Pátek, 29. června 2018 - 00:07:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8290
Registrován: 5-2002

Když se budou tyto fotky pořád ukazovat, tak návrat ČD na Šumavu bude zaručen.


Já bych brzdil.
Proč se začal vyvíjet Radioblok? To už jezdilo GWTR (Mrkvozlo)? Čí strojvedoucí dokázal narazit do již couvajícího Manipuláku? A to vynechávám předchozí nehody prakticky ve stejném úseku...

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Šimral.)
750371
Pátek, 29. června 2018 - 06:16:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12358
Registrován: 9-2007
a vidím, že se kolovrátek rozjíždí dál a zase se má donášet na soukromníky, podobně jako tehdy na akci s 854 do Tnv a pak ex p. Nejedlý napíše, že železnici nesnáší, podobně jako před měsícem...

Když byste na něj nereagovali, tak zaleze na ten svůj autobusák do Letňan a bude klid!
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Olaff
Pátek, 29. června 2018 - 06:49:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 6-2018
750371:
"a vidím, že se kolovrátek rozjíždí dál a zase se má donášet na soukromníky, podobně jako tehdy na akci s 854 do Tnv a pak ex p. Nejedlý napíše, že železnici nesnáší, podobně jako před měsícem...

Když byste na něj nereagovali, tak zaleze na ten svůj autobusák do Letňan a bude klid!"
[ok]
Pátek, 29. června 2018 - 07:36:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9191
Registrován: 4-2003
ČD na Šumavu:Kdybyste měli třeba fotky zraněných dětí při nehodě u Křemže, nejlépe zkrvavených, tak to zabere. Krev je vynikajícím nástrojem, jak ovlivnit veřejné mínění.

Tohle už je fakt vážně nechutné parazitování na neštěstí lidskými hyenami [crazy].
Pátek, 29. června 2018 - 08:32:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 8-2017
Myslím, že už je dobře vidět, že "ČD na Šumavu" není autentický debil, ale virtuální diskreditační produkt. Snad každému normálně uvažujícímu člověku je jasné, že návrat ČD na Šumavu je nejen nereálný, ale především nevýhodný pro samotné ČD - a ony to dobře vědí. A GWTR ať se snaží (smaží[happy]) a kmotříci ať jim pomůžou, když je do toho navezli.

Nejen krev, ale i virtuální hovado "...je vynikajícím nástrojem, jak ovlivnit veřejné mínění."
Třeba podle Brama 9191 je vidět, že se mnozí domnívají, že to fakt píše vypatlaný člen Federace strojvůdců.
Pátek, 29. června 2018 - 08:53:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3187
Registrován: 5-2002
Bram > Když už nic jiného neumí a nebo mu dojdou argumenty...
Pátek, 29. června 2018 - 09:11:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 6-2018
Tak Os 8103 už hodinu stojí na úseku mezi hlavním nádražím a jižní zastávkou v ČB. Zaplatí soukromý dopravce vzniklou škodu ČD v podobě zpoždění Ex 1540 z Lince, který nemůže projet?
Pátek, 29. června 2018 - 09:27:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20867
Registrován: 1-2006
Tak jak dnes ...

Os Tábor - Bechyně

dnes – 113 002, 814 027

Os ČB - ČK – Volary

8101 - 628 283 + 261
8103 - 654 015 + kolo vůz + 654 013
8105 - 654 006 + kolo vůz + 654 003
8107 - 628 283 + 261
8109 - 654 015 + kolo vůz + 654 013
8120 - 810 492
8111 .- 654 006 + kolo vůz + 654 003

Os Číčenice – Volary

18 000 – 816 003
18 020 – 654 009
18 002 – 654 016
18 004 – 816 002
18 006 – 816 003
18 008 – 654 016
18 022 – 816 002
18 010 – 654 009
18 024 – 816 003
18 012 – 816 002

Os Strakonice – Volary

výluka Strakonice – Lipka do 18.10

18 100 – bus / 654 012
18 120 – bus
18 102 – bus / 654 002
18 104 – bus / 654 012
18 106 – bus / 654 002
18 108 – bus / 654 012
18 110 – bus / 654 002

Os Rybník - Lipno nad Vltavou

dnes - 210 057, 814 135, 814 146

Ex 531 – 754 022 ???

Mn dnes …

708 703 Horažďovice – Malonice - Pačejov – Strakonice

bez záruky ... [wink]
ICQ 191300062
Pátek, 29. června 2018 - 09:52:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 715
Registrován: 10-2011
Jste si naprosto jistej že za to ze 100% může nový dopravce? Že ty lidi sednou do auta z důvodu zavřený pokladny?

Jo, kdyby to byla jen zavřená pokladna. Ale sliby v podobě nízkopodlažních vozidel, která ve skutečnosti jezdí jen občas a dopředu nikdo neví, na kterých spojích, negarantované přípoje, každou chvíli nefunkční automat, neřešené poruchy (za dobu 8 let, co jsem dojížděl s ČD, pamatuji jen jednou, že jsme zůstali viset, ale přijely po 30 minutách autobusy, ne že lidem bylo řečeno, že mají čekat hodinu na další vlak - s GWTR se mi to stalo už podruhé za 6 měsíců), výluky i jinde, než je nutné...
Pátek, 29. června 2018 - 10:06:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 575
Registrován: 2-2016
ČD na Šumavu: Už se to rozjelo - odboráři schválně kleklý okuliarnik již trať lepšímu, nízkopodlažnímu vlaku neblokuje[wink]
Je to smutná perspektiva svý prachy utrácet
Stát se votrokem piva zlehčovat zákon sto dvacet
Pátek, 29. června 2018 - 10:16:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 6-2018
DHaK: I takto jsou schopni překroutit pravdu někteří „příznivci“ soukromého dopravce. Může se však jednat o placené provokatéry, ostatně je to patrné z jejich stylu psaní.

Ještě se zeptám - proč byl Os 8102 v opačném směru vpuštěn před Ex 1540? To by se mělo probrat u kolegů v OSŽ.
Bkp
Pátek, 29. června 2018 - 10:18:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7963
Registrován: 8-2003
Něco mi říká, že ČD na Šumavu je spíš nějaký recesista...
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Pátek, 29. června 2018 - 10:38:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20870
Registrován: 1-2006
Tak na R 531 jede 842 020 + 036 ...
ICQ 191300062
Pátek, 29. června 2018 - 10:45:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8410
Registrován: 8-2012
Pojďme zahájit kampaň za návrat ČD
Můžete to zkusit za 14,5 roku.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 29. června 2018 - 13:40:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 6-2018
T. H.: My to budeme zkoušet již teď, nehledě na recesisty podporující soukromého dopravce. Může se totiž stát, že za 14,5 roku už tady žádné ČD nebudou, bude akorát pár penězovodů a po tratích na Šumavě se nebude jezdit vůbec [ko]

Bkp: Recesisté jsou spíš příznivci soukromého dopravce, kteří bagatelizují zhoršení služeb. Kotec na to správně upozornil.
Pátek, 29. června 2018 - 13:40:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 328
Registrován: 3-2010
Bkp: Však začínají prázdniny. Bude hůř.
Pátek, 29. června 2018 - 13:49:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 6-2018
Npv_pvr: Ano, bude hůř na trati 194, kde soukromý dopravce nezvládá davy [ko]
Maršál
Pátek, 29. června 2018 - 13:51:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6783
Registrován: 1-2010
ČD na Šumavu: ať je GWTR jaký chce, tak ta firma ještě nikoho nezabila. A opakování je matka moudrosti:

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/doprava/ve-vodnanech-se-srazily-v laky-hasici-hlasi-sedm-zranenych.html


Tudíž - ČD už nikdy na Šumavu.
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Pátek, 29. června 2018 - 13:57:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 6-2018
Maršál: Ale ČD po těchto neslavných zkušenostech zavedly na trati 197 radioblok ve spolupráci se SŽDC. Kdežto soukromý dopravce nemá na trati 194 ani generální stop, ani TRS.

(Příspěvek byl editován uživatelem ČD_na_Šumavu.)
Pátek, 29. června 2018 - 14:05:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 329
Registrován: 3-2010
Federantům se na Šumavě taky moc nedařilo.

2004:
https://zpravy.idnes.cz/srazka-motoraku-stala-zivot-muze-dl0-/kri mi.aspx?c=A040722_161456_krimi_jan

2007
https://zpravy.idnes.cz/strojvudce-si-spletl-dny-vyjel-a-vlaky-se -srazily-fvo-/krimi.aspx?c=A070901_085027_krimi_klu

2011:
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1287505-zakleta-trat-u-vodna n-co-stoji-za-serii-srazek

Pár zraněných u soukromníka je tragédie. P(í)ár mrtvých u ČD je jenom statistika. Při počtu osob přepravených za rok se pár mrtvol schová pod koberec. [proud]
Pátek, 29. června 2018 - 14:08:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 6-2018
Npv_pvr: „A vy zase bijete černochy.“
Pátek, 29. června 2018 - 14:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3612
Registrován: 1-2010
Jak chcete žádat návrat ČD na Šumavu a ještě argumentovat tím, že soukromník provoz nezvládá, když ČD nedokáže (ať už je to čímkoliv) zajistit normální provoz expresu do Krumlova - vlaku, který jede jednou denně tam a zpět, je na něj potřeba jeden stroj a to ten, který má předtím dost času se v depu připravit?
Pátek, 29. června 2018 - 14:12:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 8-2007
Ale ČD po těchto neslavných zkušenostech zavedly na trati 197 radioblok
... jen to stálo tři cestující život.
Pátek, 29. června 2018 - 14:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 6-2018
1510015: ČD nasadily na Ex 531 aspoň motorový vůz 842, a do Českého Krumlova dojel včas. Kdežto Os 8103 dojel do Černého Kříže se zpožděním 90 minut, do Nového Údolí byl nahrazen autobusem, a ještě k tomu způsobil zpoždění Ex 1540 a Os 18800 o 60 minut.
Pátek, 29. června 2018 - 14:13:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 330
Registrován: 3-2010
Bohužel jsou to jen a jen federanti, kdo má na rukou krev a kdo bez milosti zabijí své cestující!
Pátek, 29. června 2018 - 14:14:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 8-2007
ČD_na_Šumavu: Npv_pvr: „A vy zase bijete černochy.“
Copak vlastní medicínka nevoní?
Pátek, 29. června 2018 - 14:15:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 6-2018
Npv_pvr: Pokud byli viníci těchto nehod členy Federace strojvůdců, byli již dávno z našich odborů propuštěni. Ostatně to tak nařizují naše stanovy.

Ještě se zeptám Libora Poláčka na podrobnosti, o koho se jednalo.

(Příspěvek byl editován uživatelem ČD_na_Šumavu.)
Pátek, 29. června 2018 - 14:16:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 8-2007
ČD nasadily na Ex 531 aspoň motorový vůz 842
A to se tam všichni cestující ze šesti vagónů vešli?
Pátek, 29. června 2018 - 14:18:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 6-2018
Bkv: Ano, a nebylo to poprvé, kdy se použilo toto řešení.
Pátek, 29. června 2018 - 14:19:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1047
Registrován: 8-2007
...byli již dávno z našich odborů propuštěni.
Takže žádná např. právní pomoc zajištěná odbory, ale jen hybaj pryč...
Pátek, 29. června 2018 - 14:20:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 6-2018
Bkv: Proč zajišťovat právní pomoc lidem, kteří naší odborové organizaci škodí a poškozují její dobré jméno?
Pátek, 29. června 2018 - 14:21:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 576
Registrován: 2-2016
Nvp, Kytarák: 14,5 roku je docela dlouhá doba na tak odvážná tvrzení. Po půl roce, mracích průserů, průseříčků a jedné fatal error bouračce zaviněné hamižností, se kterou jde ruku v ruce osekání nákladů na zbytečnosti typu vysílaček, či genstopu. Já vím, někteří by hájili i déle, třeba vlastními těly nerušený přísun love k Robertovi&přisátým politickým šikulům.
Je to smutná perspektiva svý prachy utrácet
Stát se votrokem piva zlehčovat zákon sto dvacet
Pátek, 29. června 2018 - 14:23:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 331
Registrován: 3-2010
Pokud byli viníci těchto nehod členy Federace strojvůdců, byli již dávno z našich odborů propuštěni. Ostatně to tak nařizují naše stanovy.

Aha, takže místo toho aby se Federace snažil upozornit na nedostatečné zabezpečení tratě a poskytnout svým členů nezbytnou právní podporu, vytře si s nima [zadnice][pozor]

Nemám dalších otázek. [ko]