Diskuse » Archiv 2018 » Automobily, lodě a letadla » Youngtimery » Archiv diskuse Youngtimery do 16. 06. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Youngtimery do 16. 06. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 01. června 2018 - 15:18:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 749
Registrován: 10-2007
A jede jako [cunik], super sleeper.

Tyvole, to musí ject jako 🐄 :-D
Sobota, 02. června 2018 - 12:13:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4898
Registrován: 10-2008
Nadobudam pocit, ze tieto Mustangy 3.gen (Foxbody) zazivaju comeback, resp su viac vyhladavanymi.
Hlavne ked pod kapotou nie je stvorvalec. [wink]

Mustang prisiel o svoju ikonicnost uz prichodom druhej generácie a osobne ju povazujem za najmenej atraktivnu a najviac nehodnu oznacenia "Mustang".

(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)
21 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2018
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá spz.unas RZ - maximá
transit01
Sobota, 02. června 2018 - 14:05:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2485
Registrován: 9-2012

To je renovace že by jeden blil.

vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Sobota, 02. června 2018 - 15:13:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 3-2011
Už sa ti to podarilo konečne naštartovať?
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Sobota, 02. června 2018 - 17:49:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4334
Registrován: 11-2006
Transit: když už sem dáváš fotku, mohl bys k tomu napsat i nějaký smyslupný text. Třeba jestli to jezdí, jak pokračuješ, jestli ty značky patří tomu autu, tzn. že se tedy našly doklady? Jinak je to jen nevypovídající fotka...

Ondra: nemáte někde u Brna tento víkend sraz amerik, protože jsem jich včera dost potkal na D1 ve směru na Brno.
Pajzák
Sobota, 02. června 2018 - 18:04:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1782
Registrován: 6-2015
V Pasohlavkach, Kemp Merkur
transit01
Sobota, 02. června 2018 - 19:54:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2486
Registrován: 9-2012
to auto dělá tohle, příští víkend to přijde kamarád pomoct seřídit a třeba.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Sobota, 02. června 2018 - 20:06:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7045
Registrován: 3-2007
Ja teda neviem, čo vás v tej škole učia... ale keby pred mojimi očami takto točíš naprázdno, tak ti asi bez milosti jednu struhnem.

Dnes som po trištvrteroku pre zmenu umyl Favorit, v najbližšej dobe ho snáď aj vyleštím a navoskujem, bohužiaľ dnes pršalo.


...a keď nechytí na tretie otočenie, kľúčik do nuly, naťahať benzín a potom skúsiť znovu!
transit01
Sobota, 02. června 2018 - 20:21:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2487
Registrován: 9-2012
ámen
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Pajzák
Sobota, 02. června 2018 - 20:25:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1784
Registrován: 6-2015
Tomino, nepoučuj někoho, kdo má zkušeností na rozdávání. Nemůžeš tomu rozumět jako on.
transit01
Sobota, 02. června 2018 - 20:52:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2488
Registrován: 9-2012
přesně tak
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Sobota, 02. června 2018 - 21:06:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4336
Registrován: 11-2006
Tomino má pravdu..tohle je nejlepší cesta k tomu, aby tam nebylo co seřizovat. Nehledě na to, seřizuje se motor, který se natocí a pak nějakým způsobem špatně jde. Ale tady máš ješte moře možností, proč to nejde. A vlastně ten zvuk je celkem zdravý.
transit01
Neděle, 03. června 2018 - 07:53:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 9-2012
je vyměněná cívka, káble, rozdělovač, nevím už se to pole závad zužuje a pořád nic
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Neděle, 03. června 2018 - 09:38:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4337
Registrován: 11-2006
Svicky? Benzinova pumpa? Menil jsi benzin? Hazi svicky jiskru?
transit01
Neděle, 03. června 2018 - 10:33:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2490
Registrován: 9-2012
Jasne ze jsem menil benzin a svicky a ano hazi jiskru a s benzinovou pumpou si nemyslim ze by neco bylo kdyz benzin se tam normalne dostava..
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Neděle, 03. června 2018 - 11:56:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 478
Registrován: 5-2013
Benzín ti tam jde, jiskru ti to hází, otázka je, zda ti to tu jiskru hodí ve správnou dobu ve správném válci, při montáži rozdělovače se lze orientovat dle rysek na řemenici, ale klika může být otočená o jednu otáčku a rázem ti jiskra místo v prvním natlakovaným válci srší ve čtvrtém při ventilech ve střihu a motor se pak jenom takhle jalově točí, nebo to samé udělají zpřeházené zapalovací kabely. Pokud to ani neštěkne,
mrkni po takovém pokusu o start na svíčku zda je mokrá od benzínu, pokud ano, zaměř se znovu na zapalování, někde bude chyba.
transit01
Neděle, 03. června 2018 - 14:22:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2491
Registrován: 9-2012
Dobře, děkuji, konečně pořádné a užitečné rady [ok] [happy]
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Neděle, 03. června 2018 - 14:22:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 412
Registrován: 2-2009
Něco pro milovníky velkých amerik[talker]

http://marek275.rajce.idnes.cz/
Neděle, 03. června 2018 - 15:07:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 805
Registrován: 8-2015
Škoda Rapid Zlín OC Vršava 2018-06-02
Neděle, 03. června 2018 - 18:15:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 806
Registrován: 8-2015
Zaujalo mě využití starého vozíku, který jistě přežil několik aut, která ho tahala. A slouží dodnes. Slyšel jsem ale, že vozíky s malými koly jsou při prázdné jízdě náchylné k poskakování? Je to pravda? Jaký byl důvod používání malých kol? Díky Kwasi Zlín 2018-06-03
Neděle, 03. června 2018 - 22:14:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 750
Registrován: 10-2007
Přátelé vyžilých verglů, potřeboval bych konsultaci, respektive potvrzení své domněnky, že blbí jsou žlutí pánové, a nikoli já :-) Oslavil jsem dnes den Páně prací a slunečné počasí využil k tomu, abych se zavřel do garáže, nevystrčil nos a konečně po stu letech zkontroloval a nastavil ventilové vůle u pregia, aby byly aspoň o něco méně zemědělské. Ono to i tak je v mém podání strojírenství spíše přibližné než přesné, ale pořád lepší mít na sání něco kolem předepsaných 0,3 mm než 0,6 mm, co tam aktuálně bylo, že ano.

Nicméně: V dílenské příručce jsou rozkreslené ventily na jednotlivých válcích. Na čtvrtém válci jsou podle příručky ventily přehozené. Působí to divně, ale kdo vidí žlutému muži do hlavy, že. V reálu mě ale zarazilo, že čtvrtý válec má sací i výfukové parohy úplně stejně jako všechny ostatní válce. Když jsem pak motor protáčel ráčnou, šel ventil označený na obrázku jako „výfukový“ dolů hned poté, co se nahoru vrátil ventil „sací“. (Motorem jsem točil správným směrem a koukal jsem se na to taky z té správné strany :-) Čili ať jsem nad tím mudroval, jak jsem mudroval, podle mě je v příručce chyba, a vůle jsem tedy nastavil stejně jako na ostatních válcích. Tedy v rozporu s příručkou. Můj dotaz: Napadá Vás někoho, jestli jsem mohl ve své úvaze udělat chybu? Nebo je blbě ten obrázek?


Legenda:
Intake – Sání
Exhaust – Výfuk
Engine Front – Přední strana motoru


Jinak motor má po nastavení subjektivně tvrdší, jakoby kovovější chod (bez cinkání, jde o můj pocit), víc „kulatí“, je rychlejší volnoběh, auto jde lépe za plynem a je znatelně méně dýchavičné. Dokonce začalo zrychlovat na čtyřku do kopce (a na dálnici i na pětku), což je vlastnost zcela nová a dříve nepozorovaná. Vlastně mě dost překvapilo, jaký je to teď brus :-) Čili tak nějak mám dojem, že se operace Ventil zdařila. Jen ten manuál mi pořád leží v hlavě.

Díky!
Pondělí, 04. června 2018 - 15:17:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1925
Registrován: 10-2007
Jabberwocky: tak rozhodně pokud k ventilu vedou parohy od výfuku, sací být nemůže. A naopak. Příručka nejspíš kecá. Zdá sa mi, že tak dlouho vymýšleli, jak ventily popsat, až to překombinovali.
transit01
Pondělí, 04. června 2018 - 18:54:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2492
Registrován: 9-2012
To je zas vrak.. Ale alespoň má papíry.

vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Úterý, 05. června 2018 - 22:16:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 751
Registrován: 10-2007
Risan: Díky za reakci. Ony ty parohy jsou právě na celém motoru trochu přesazené, nejdou úplně přesně na ventily. Ale čtvrtý válec je má úplně stejně jako zbytek motoru. Plus tedy ventily na čtvrtém válci se hýbou stejně jako na zbytku, čili by musel jít do střihu sací a hned po něm výfukový, což je logicky blbost. Spíš si svou úvahou nejsem jist na 100 %, tak se ptám, jestli jsem nemohl někde udělat logickou chybu. Ale nikde ji tam nevidím. Pak se samozřejmě nabízí otázka, co dalšího je v té dílenské příručce blbě. Hodnoty ventilových vůlí, utahovací momenty… Jako jo, je to lowendový model lowendové automobilky, ale přece jen bych čekal, že v manuálu pro servisy budou informace správně.
-OndraS
Úterý, 05. června 2018 - 23:07:51  
Neregistrovaný host
Díval jsem se na netu na obrázky, jak vypadají hlavy na to tvoje auto, a přestože nevím co to máš za ročník a motorizaci, žádná z těch hlav není asymetrická, že by na jednom válci byly přehozený ventily. Ona je to i technicky kravina, i když radši to nebudem říkat moc nahlas, než to nějakýho jantara napadne takhle vyrábět :D
Středa, 06. června 2018 - 01:25:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1926
Registrován: 10-2007
Jabberwocky: ano, taky mi připadá jako blbost, aby po sání následoval hned výfuk, když od čerstvě nasáté směsi očekávám nějakou prácí. Kdežto sání bezprostředně po výfuku je logické, čili střih ventilů je další indicie pro rozlišení ventilů.
Středa, 06. června 2018 - 10:51:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 752
Registrován: 10-2007
Pánové, děkuji. Přesně tohle jsem potřeboval – pohled zvenčí, jestli jsem někde neudělal logickou chybu, kterou teď nevidím. Jinak, Ondro, je to r.v. 1998 a stará motorisace 2.7 D. Komůrkáč prakticky bez ničeho, s OHV rozvodem ozubenými koly.
Pátek, 08. června 2018 - 09:30:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1927
Registrován: 10-2007
Aby to tady neusnulo úplně, dám jeden obrázek, protože obrázky se dnes lidem líbí. Má to jen malinký háček - obrázek obsahuje text (protože text se pro změnu líbí mně). Zajímavý je nejspíš ten odstavec o ukončení výroby stovek.

Pátek, 08. června 2018 - 11:46:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7267
Registrován: 12-2005
Ta chladírenská jednotka by mě zajímala jak to vypadalo [jidlo]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pátek, 08. června 2018 - 11:49:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 628
Registrován: 10-2014
Hezký obrázek [happy] Zajímalo by mě, jak vypadala š120 chladírenská jednotka. Nemáš Risane ve svém archívu nějaký náhled tohoto typu?
Pátek, 08. června 2018 - 12:19:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 292
Registrován: 7-2017
Po krátkém hledání na internetu jsem našel, že chladírenská jednotka = stacionární jednotka. Takže usuzuji že se jednalo o samotný motor který byl využíván jako kogenerační jednotka apod.
Pátek, 08. června 2018 - 18:54:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7268
Registrován: 12-2005
Jo takže to byl motor co honil chlazení v chladících návěsech.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Novotný J.
Pátek, 08. června 2018 - 20:43:55  
Neregistrovaný host
Chladící agregát vypadal takto:

Fotka je z knihy "Škoda auta známá i neznámá".
Pátek, 08. června 2018 - 23:04:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 8-2008
Přesně tak,Škodovka dodávala motory do Frigery Kolín do chladicích návěsů
Sobota, 09. června 2018 - 21:09:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 754
Registrován: 10-2007
Martine, neprojížděl jsi dnes kolem půl šesté (přesný čas nevím) s téčkem Vráží? Jestli ano, tak jsem Ti u železničního přejezdu z protisměru mával (bílá Kia Pregio :-)
Sobota, 09. června 2018 - 22:01:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2435
Registrován: 8-2013
Tomino Prečo mi všade po zadaní ečv BA-136LC napíše že to je Volkswagen z roku 1992. SKP ho nepozná, stkonline.sk píše že to je vw model není napísaní r.v. 1992 , podľa overeniestk.sk sa mešká z STK 7854 dní :D a seka.sk ho tiež nepozná.
www.autoskodaklub.sk
Pajzák
Sobota, 09. června 2018 - 22:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1801
Registrován: 6-2015
Koncern?[proud]
transit01
Neděle, 10. června 2018 - 08:21:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2493
Registrován: 9-2012

vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Neděle, 10. června 2018 - 19:34:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7269
Registrován: 12-2005
Jabberwocky - Jo jel všim sel si Černý tlamy na poslední chvíli bo sem čuměl kajsik do piče a tak na mávačku už nezbyl čas. [blush]
Vez sem si busa domů z rozvodů. Podle stavu řemenu to bylo opravdu na poslední chvíli. Tak teď bude zas chvíli klid. ještě dořešit to zpropadený startování a budu spokojenej jak žížala. [wink]
Nu a ještě bych letos chtěl předělat úložnej prostor pod postelí.
Jinak jsme letos konečně prvně zakempili..... 3 kiláky od baráku, na pankáče bez matrací ale dobře bylo. Prostě kvůli technickým problémům letos začátek sezony o 2 měsíce musel počkat. [sad]
Ale aspoň sme stihli zakempit s kamarádama než odjedou na měsíc na dovču po evropě ( s tou oranžovou T2) [vypravci][satan]



Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Neděle, 10. června 2018 - 22:06:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 755
Registrován: 10-2007
Martin: Já taky mával až na poslední chvíli. Nejdřív posádce hlásím: „Hele, tétrojka.“ Pak koukám, že je punkově kempíková, tak zdvihám ruku a mávám. A teprve nakonec si uvědomuji, že má „radlici“, žlutý nárazník a cosi za sklem, čili že bys to mohl být Ty. Ale dobrý, dobrý. Ženinými slovy: „Pěkně mu to prdí.“ :-D
Neděle, 10. června 2018 - 22:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7270
Registrován: 12-2005
Jo no koleno vejfuku už je silně za zenitem a mezi ním a svody už těsnění taky zrovna neplní svou roli jak má. Ale víš jak je to dvakrát vohnutá trubka a bosal se nestydí za ní účtovat litřík takže se leta přemlouvam že to koupim nový a ty samý leta to látam svářečkou jaxe dá [blush] A litr pokaždý radši naleju do nádrže nebo užitečnějších dílů [satan]
Ale jo v zimě si asi udělam radost a koleno si koupim.... teď je na řadě starter. [biggrin]
Však to asi znáš jaký je provozovat starou kasičku [proud]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 11. června 2018 - 19:35:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4339
Registrován: 11-2006
Možná jste někteří slyšeli o pražské akci zvané "Legendy". Mně se tam nikdy nechtělo, protože nemám rád tyhle komerční akce, kde je miliarda lidí. No letos se mi ale pod ruku dostal lístek za 350,- a navíc to bylo i v pátek, tak jsem vyrazil. Páteční návštěva měla tři výhody. Nebylo moc lidí, nikdo mi nezakazoval si do areálu vzít vodu a nechcípnout tak vedrem a jako bonus nepřišla bouřka. Totiž v sobotu prý lidem nedovolili pití a třeba i deodoranty do areálu, navíc po první bouřce všechny vyhnali ven.

Ovšem akce jako taková se mi moc nelíbila a pravděpodobně příští rok nepůjdu. Pražské výstaviště je ostudou Prahy. Areál působí hrozně, vše je zanedbané, částečně areál vypadá jako nedodělaná stavba. Všude prach a bordel, nikde kousek stínu. Do toho sem tam střelnice a autodrom. Hlavně, že se demontovalo ruské kolo a autodráha. Celá akce působila značně chaoticky. Když jsem konečně našel plánek areálu, poznal jsem z toho stejně houby. Expozice v halách, kromě expozice "elegance", byly o ničem. Celkově to bylo tak strašně roztahané, že jsem neměl ani chuť vidět vše. Pokud se chtěl člověk napít (a to já dopoledne vystačil s vlastní vodou), musel jít kilometr ke stánku, kde točili buď nealko pivo a nebo sladký žbrundy.

Pozitiva vlastně hledám těžko. Na první pohled výstava aut hned za vstupem působila hezky. Zbytek nestál za moc a tak to zachraňovaly jednotlivé auto kluby, které si podle mě vzled jejich úseku vzaly na své triko. A tak například Citroeny měly moc hezký "koutek". Auta na akci byla vesměs hezká, když pominu výstřelky typu "vytuňěných" Žigulíků či "stovek" na moderních ALU kolech. Každopádně spousta aut mi tam chyběla, jestliže se akce jmenuje Legendy, čekal bych třeba u Mercedesu legendární Piano. Jsme v ČR a tak by bylo vhod více vozů z dob ČSSR. Nejhezčí legendy tak tvořily asi Tatry, kdy třeba T77 jsem viděl poprvé v životě na vlastní oči. Obří areál vyloženě nabízí umístění užitkových vozů. Zkrátka auta byla pěkná, ale místo deseti Trabantů stačily dva a naopak takový Žigulík, což je jistě legenda našich silnic, by tam své místo jistě našel.
Každý si asi pod legendou představí něco jiného.

Expozice nových aut jsem proběhl jen tak letmo. Takže jsem zaregistroval stánek Mercedesu a AMG a moc pěkný stánek Fordu. Ostatní značky buď nebyly a nebo stánky měly naprosto chabé. Doprovodný program typu "závody" jsem moc neabsolvoval, neb mi na něj nezbyl čas a ani se mi v tom horku nechtělo jít kilometr na druhou stranu areálu.

Takže za 350,- korun to asi stálo, ale 550,- na místě bych za to vážně dát nechtěl. Tolik textu pro ty, kteří rádi čtou a nyní pár fotek, pro ten zbytek. [happy]

(BTW: na této akci jsem si ovšem opět potvrdil, že čím jsem starší, tím více mě fascinují klasické americké bouráky..Ondro, Camaro a jiné "supersporty" mě netáhnou, ale třeba to modré Desoto, je prostě [bomba]).






Pondělí, 11. června 2018 - 19:37:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4340
Registrován: 11-2006
Pokračování...



Pondělí, 11. června 2018 - 20:26:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 756
Registrován: 10-2007
Martin: Jojo, známe tady asi všichni. Plus tedy ještě čas, obzvlášť když má člověk rodinu. Černá tlama je, zaplať Pánbůh, ještě celkem bezporuchová, ale vysokou hladinu na karbecu u užovky „opravuju“ už dva roky. Snad až prcek trochu poporoste a bude možné vzít ho do garáže… Ale jinak ten zvuk máš pěknej. Takové letadélko Káně :-) Ať svět ví, že jede zadomotor :-)

Mirous: Díky za zhodnocení. Na Legendách jsem nebyl nikdy a ani letos se na tom nic nezmění. Ignoramus et ignorabimus. :-)
Pondělí, 11. června 2018 - 20:59:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 807
Registrován: 8-2015
Niva na velkých kolech: Toto vozidlo prý umí i plavat[happy] https://autobible.euro.cz/lada-niva-extreme-cross-kratke-svezeni- ruskym-monster-truckem/ Předpokládám, že pohon je otáčením kol ve vodě? Díky Kwasi
-OndraS
Pondělí, 11. června 2018 - 21:53:32  
Neregistrovaný host
Mirous: tak jistě každému dle gusta. Mě zase moc mesedí, i když jsou krásné, ty starší herky. To DeSoto je zrovna přesně typ auta, který bych asi ani nepotřeboval. Hezky se na to kouká, je vlastně fascinující jak to je nazdobený a co to má za výbavu, ale jinak to pro mě nemá ten šmrnc. Camaro mám deset let a vlastně furt se do něj těším. Taky se mi moc líbí bráchovo Monte Carlo, a velice mi chybí ten shořelej Oldsmobile, i když z pohledu US scény se jedná o nepříliš zajímavé auto.
Amerik je ovšem jako hoven, pardon, a všechno je jenom o penězích. To DeSoto bude asi z dražších, řádově třeba za mega, ale i pokud má člověk 300.000 - 400.000, což je dneska cena novýho auta a nebude to kdovíjakej showcar, může mít zajímavou ameriku v solidním stavu i tak. Inzerátů je, že se v tom za chvíli člověk ztratí. Ještě že máme garáž zarvanou dvouma rozdělanejma autama [happy]

Jinak, Legendy, no. Je to komerční akce a kdo by čekal opravdové legendy, asi by se zklamal hned na startu. Třeba ten votuněnej tráboš, nevim no. Spousta aut co na té akci je, svědčí o absenci soudnosti.
Pondělí, 11. června 2018 - 23:05:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4341
Registrován: 11-2006
Tak třeba Monte Carlo se mi líbí taky. Na "Legendách" kdosi prodával žlutý Cadillac (viz. foto) za 350 tisíc. Vzhledem ke stavu, se mi to zas tak moc nezdálo.

Mně na těch autech fascinuje právě ta výbava. Bylo tam auto z roku 63, nějaký Imperial Crown, a disponoval dvouzónovou klimou, tempomatem, okny i sedadly v elektrice. A tady se to objevilo kdy, o 40 let později? Ale nejen v rámci Č(S)R, ale i Evropy, která auta tohle měla? možná pár někdy na začátku osmdesátých let. Proč vlastně v USA byly takové vymoženosti a sem se to dostalo o tolik později? Pak se mi líbí ty tvary, obrovská monstra, ze kterých ale číší taková volnost a barevnost šedesátých let..jako ve starých filmech. Když jsem koukal na ty interiéry, to jsou mnohdy tak neuvěřitelné tvary. Od palubních desek až po naprosto šílené kliky dveří. No a z modernějších Amerik se mi líbí ty jejich stará SUV a rádoby teréní pickupy.

No ale nějaké "sportovnější" vozy tam taky byly, tak něco Ti pro oko nahodím. Jinak souhlas, ale i komerční akce se dá dělat hezky. To, že se tam budou prezentovat současné automobily, budiž. Ale přesně jak píšeš, proč tam někdo pouští otuněný Trabanty? Třeba tam byla Felicie Fun. Hezká, ale s totálně popraskanými nárazníky. Přitom jen z klubu vím o desítkách Funů, které jsou ve špičkovém stavu. Kdyby si dal někdo práci ten klub oslovit, jistě by jim ho rád někdo půjčil.



Úterý, 12. června 2018 - 12:20:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 629
Registrován: 10-2014
Mirousi, díky za parádní reportáž,ze všech těch plechovejch verků bych si docela rád prohlídl tu T77, ještě jsem jí nikdy naživo neviděl. A jak vidím, JuldaFulda je furt stejnej. Deprese.

Trochu si zakwasím [happy]

Úterý, 12. června 2018 - 14:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4343
Registrován: 11-2006
Stejné je to i u mě. Pokud se nepletu, není ani v tatrováckém muzeu, ale je to 15 let, co jsem tam byl, tak už si to přesně nepamatuji. Je to fakt krásný vůz.

No a mně dneska konečně přišla zrepasovaná převodka řízení. Vypadá, že je to udělané kvalitně, tak teď ještě jak to bude fungovat v autě.
Úterý, 12. června 2018 - 20:46:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 632
Registrován: 10-2014
Fakt krásný vůz [jidlo] Ve své době to muselo být zjevení.. i náckové slintali[happy]

Úterý, 12. června 2018 - 21:03:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 238
Registrován: 8-2014
Jožin_z_bažin: nejen vůz ale i fotka, bohužel jeho konstruktér Hans Ledwinka, byl asi takový "Čech" jako Ferdinand Porsche z Vratislavic (Maffersdorf) a neuměl česky ani "auf wiedersehen"
Úterý, 12. června 2018 - 22:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 757
Registrován: 10-2007
Proč bohužel? Holt byl Ledwinka Němec. Übelacker taktéž, Schustala rovněž a mnozí další. Na tom snad není nic špatného a všeobecně se to ví, že Tatra byla továrna spíš německá. Němci k českým (v tomto případě moravským) dějinám patřili a patří.
Polabský
Úterý, 12. června 2018 - 22:55:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1035
Registrován: 10-2010
Jožin: To nad čím slintají soudruzi oficíři z NDR je ale T 87 [biggrin]
A Tatry s motorem vzadu nejsou výlučným dílem H.L.
Úterý, 12. června 2018 - 23:11:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 419
Registrován: 2-2009
Tatra 77 v Kopřivnici je, v jednom soukromém muzeu

V TATRA museu je podvozek a 77a

http://marek275.rajce.idnes.cz/
Pajzák
Úterý, 12. června 2018 - 23:23:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 6-2015
U p. Šerého? A je tam už dlouho? Byl jsem tam před pár lety a nevybavuju si ji.
Středa, 13. června 2018 - 22:23:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4344
Registrován: 11-2006
Ví někdo, kolik je T77 dochovaných?
Čtvrtek, 14. června 2018 - 08:22:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 758
Registrován: 10-2007
To nad čím slintají soudruzi oficíři z NDR

Je fakt, že ty uniformy si byly hodně podobné :-) Jinak dokázal by někdo identifikovat žoviálně se tvářícího civilistu na té fotografii? Hans Ledwinka osobně, nebo někdo jiný?
Čtvrtek, 14. června 2018 - 11:31:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1930
Registrován: 10-2007
Vypadá mi to na Ledwinku. On se tak žoviálně tváří na všech fotkách, ať se baví s Hitlerem nebo Masarykem. Ani bych se nedivil, jako sudeťák asi neměl moc důvodů být na německou armádu naštvaný a z jeho tehdejšího pohledu na svět mu stav věcí dokonce i mohl připadat příznivý. Určitě jinak to vnímal třeba jeho současník Karel Staller, který byl ve stejné době v podobné pozici, ovšem stav věcí se mu nelíbil a taky s tím něco aktivně dělal. Ale i toho bychom zřejmě mohli najít na nějaké fotografii, jak se usmívá ve společnosti Alberta Göringa nebo někoho takového (i když Staller asi nebyl tak usměvavý jako Ledwinka).
Čtvrtek, 14. června 2018 - 21:17:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7279
Registrován: 12-2005
Dneska sem byl s motorkou na STK a tam meškal žigul jak novej..... necelých 16 tkm najeto.


Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
transit01
Sobota, 16. června 2018 - 14:39:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2494
Registrován: 9-2012
Prodal svůj Mercedes, koupil si VAZ, na věky věků, pouze a jenom sovětský svaz.


vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán