Diskuse » Archiv 2018 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 22. 03. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 22. 03. 2018

dolů
   autor příspěvek
GR
Pondělí, 05. března 2018 - 13:41:51  
Neregistrovaný host
94.74.252.12
Nebude to třeba tím, že ten bordel v distribuci je záměrný? Že to vysledovávání značek, ze které ORP pochází, je fandovská drzost, která bohorovné úředníky nafrala více, než si tady lidi myslí?
PI
Pondělí, 05. března 2018 - 15:51:50  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Já furt nevidim opodstatnění pro to neustále omílané slůvko bordel. Úředník objedná X kusů tabulek s písmenem Y. Úředník dostane X kusů tabulek s písmenem Y. Vobčan jde přihlásit svůj hypervýhodně nabytý Šjonté na svém ORP, jež spadá do kraje Y. Vobčan dostane tabulku s písmenem Y a může ji nacvaknout do pestrobarevného rámečku na vozidle. Přičemž hladina MVP (mámvpičismu) ve vztahu k tomu, jestli tabulku mělo dostat ORP A nebo ORP B, je u obou zúčastěných stoprocentní.

Nějaké zakreslování do grafíků absolutně nesouvisí s funkcí poznávacích značek, a upřímně řečeno si nemyslím, že o něj stát zrovna stojí.
Pondělí, 05. března 2018 - 15:52:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3774
Registrován: 5-2003
Já nevím, jestli to chápu správně, ale jde o totéž jako takováhle situace?:
Centrální sklad jednoty má podle smlouvy dodat pribiňáky do jednotlivých sámošek. 200 pribiňáků do Brtníku, 100 pribiňáků do Horní Lhoty a 50 pribiňáků do Dolní Lhoty. Zaměstnanec Pepa iniciativně napíše fixem na 4 palety pribiňáků "Brtník", na 2 "Horní Lhota" a na jednu "Dolní Lhota". Zaměstnanec Franta naloží palety do avie. Zaměstnanec Lojza pak v Brtníku předá první čtyři palety, které mu přijdou pod ruku, takže jednu s nápisem "Dolní Lhota", jednu s nápisem "Horní Lhota" a dvě s nápisem "Brtník".
A zákazník z Brtníku si pak všimne v obchodě palety s nápisem "Horní Lhota" a bude psát rozlícené dopisy na ředitelství jednoty...
[lol][crazy]
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Pondělí, 05. března 2018 - 17:01:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 11-2009
Minor:
"
4) jak si vysvětlujete fakt, že žádná úřadovna ORP si na dosavadní distribuci RZ nestěžuje?"

Je to velmi jednoduché. Já osobně jsem se zastavil před vánocemi na 2, a letos již na 3 nejmenovaných ORP. Zeptal jsem se slušně (vždy byla u přepážky paní) zda ví nebo pan(í) vedoucí, jakou sérii mají vydávat dle objednávky MD. 3x mi řekli, že si musím o informaci podat písemnou žádost. Udělal jsem a nic. U 2 jsem uspěl. Bylo mi řečeno vždy podobně: "nám je jedno co vydáváme, hlavně, že něco máme".

A je pravda další, že tito úředníci jsou pouhý referenti. Dále mě odkázali na pana vedoucího. Toho jsem slušně mejlovou žádostí oslovil. Ale bez odpovědi.

Je zcela zřejmé, že zaměstnancům na ORP je to zcela jedno. Řada z nich nemá ani potuchy o této Smlouvě a jak má krabice RZet od výrobce SPM správně vypadat, a hlavně, co má dle ní být vše na štítku např. 35 ks tak, aby se to dostalo správnému ORP.

Když si na CSPSD a později i na ORP na štítku přečtou, např. Středočeský kraj místo příslušného ORP, berou to automaticky za svoje a rozfrknou to jak brambory.

Chceme poukázat na neplnění této Smlouvy. Není na tom nic špatného a rovněž nemáme na tyto kontroly žádnou pravomoc a žádný kontrolní nástroj. Ale dobře víme, jaká instituce ho má.
Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Pondělí, 05. března 2018 - 22:43:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2811
Registrován: 6-2007
ad Jannys 2630

V ČR zajišťuje výrobu a distribuci RZ stát prostřednictvím MD které je oprávněno a povinno zajistit výrobu i distribuci. Jak to smí MD realizovat určují prováděcí předpisy.
Úřadovny ORP jsou pouze obecní výkonné orgány, které obstarávají agendu RZ a v žádném případě nejsou smluvní partneři MD příp. těch podniků s kterými má MD smluvní vztahy (čti: nemají do toho vůbec co kecat...).
Co MD objedná to výrobce vyrobí, distributor dodá a ORP vydá. Tak to bylo za Hiconu a tato jednoduchá rovnice platí dodnes. Jak MD vyhodnotí potřeby jednotlivých ORP je zase jeho věc a jeho odpovědnost.
Krajské kódování MD usnadnilo práci, možnost přihlašovat vozidla kdekoliv po republice pak postavilo před neřešitelný úkol = přesně odhadnout kolik která ORP odebere konkrétných typů RZ.

Vedení MD pomalu dochází, že mít liberální přihlašovací praxi na úrovni Spojeného království a nechat centrálně razit finální RZ s kompletním alfanumerickým kódem byť už jen měsíc dopředu je naprostý nesmysl. To nezachrání ani krajské kódování a ani tzv. celostátní (Maďarsko, Švédsko atp.).
Jediným řešením je opět praxe Spojeného království, kde si majitel vozidla musí TRZ nechat vyrobit na vlastní náklady. V poměrech ČR, aby byl dohled co nejpřísnější, pak v úřadovnách ORP.
Nejhezčí na tom je, že se může klidně vrátit tzv. okresní systém kódování, protože i ve Spojeném království ho dodnes mají (hrabství) a funguje to....
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Úterý, 06. března 2018 - 19:18:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2631
Registrován: 11-2009
ad Minor

Za Hiconu ra distribuce byla dle Objednávky MD vždy správně dodána na příslušné ORP.

Za SPM a skladu v Pardubicích již toto nefunguje, Např, objednávka ORP Vlašim, Mělník a pod. je rozfofrována po dílčích krabicích na různá ORP, ale k nim se nedostane. A také to platí i opačně Mnichovo Hradiště a Mělník čerpají z SPM krabice různorodých ORP. A takto bych mohl pokračovat.

Přihlášení auta na jakémkoliv úřadě na toto nemá žádná vliv.
Souhlasím s převedením na okresní kódování, viz Slovensko, to má svůj význam.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

A zde je část citování Přílohy č. 2 Smlouvy mezi MD a SPM:

"Každý 1ks balení TRZ musí být na kratší, boční straně opatřen identifikačním štítkem o formátu A7(74 x 105 mm) s následujícími informacemi a níže specifikovanými elektronicky snímatelným identifikačním kódem .........."

identifikační štítek musí obsahovat:
- Místo určení - příslušný úřad ORP, pro které je balení určeno
- Datum výroby ve tvaru DD.MM.RRRR.
- Typ TRZ - uvedení typu TRZ
- Počet kusů/párů - počet kusů/párů v TRZ
- TRZ od - označení prvního kusu/páru v balení TRZ posledního kusu/páru v balení TRZ
- identifikační čárový kód

identifikační čárový kód musí obsahovat:
- ID objednávky (zadáno v Centrálním registru vozidel)
- místo určení ORP v RUTANu
- typ RZ
- 1. RZ v rozsahu
- počet RZ v balení

Tak jak je možné, že se s RZetami distribuje jak na tržišti. Krabice lítají z rúzných objednávek kvartálu na nesprávná ORP a nedodržují se podmínky určení ORP dle štítků?
Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Středa, 07. března 2018 - 09:49:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2812
Registrován: 6-2007
ad Jannys 2631

Přihlašování vozidel kdekoliv má na současnou distribuční praxi RZ zásadní (demontážní) vliv.
Dříve mohla ORP odhadnout +/- kolik bude potřebovat konkrétních sad byť i dříve se mnohdy
přepočítaly a některé typy(dodnes) leží v regále.

Dnes nikdo netuší jak se který zákazník, hlavně pak velké korporace s mnohačetnými flotilami
vozidel, rozhodnou řešit evidenci svého autoparku. Každopádně nastoupil trend decentralizace
aby si jednotlivá střediska velkých firem spravovala svá vozidla také administrativně.
Jinak řečeno odpadá nutnost mít vše zaregistrováno tam, kde je formální sídlo firmy, když si
může každé oddělení/sekce/divize registrovat vozidla tam, kde působí.

Převážnou většinu nových vozidel registrují firmy (75%), značné množství ojetin ve
vnitrorepublikové směně (cca. 750.000) se eviduje úplně mimo místo původní evidence.

Ve hře je ted výdej 1,2 milionu TRZ o kterých dnes nikdo neví kde skončí. Proto se MD
omezuje na krajské objednávky jako celek kde lze různými přesuny dosáhnout optimálního
rozdělení a nebere v úvahu konkrétní požadavky jednotlivých ORP. Ty jsou víceméně fikce
živené minulou praxí která už ale nefunguje.

Tak jako se podařilo prosadit volnou registraci vozidel a nejnověji volnou administraci ŘP
tak bude brzy následovat i uvolnění pořizování TRZ. Volný výběr ORP byl blokován úředníky
MD pod různými záminkami (byly tam i těžké kalibry jako zákony o archivování dokladů atp.)
a nakonec zvítězila liberalizace.

Argumentovat dnes nějakými interními regulemi mezi MD a jím pověřenými dodavateli nemá žádnou
váhu ani smysl. Prostě ztratily v nové situaci smysl. MD se musí chovat jako řádný hospodář
a usilovat o co nejmenší ztrátovost výroby a distribuce RZ (ležáky).
MD může klidně zrušit smlouvu s SPM a udělat si z něj jednoho z dodavatele polotovarů.
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pavel2
Čtvrtek, 08. března 2018 - 08:09:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16097
Registrován: 8-2002
minor:
mě se právě zdá, jako by se na MD (nebo někde jinde ve státním aparátu) praly dvě kliky, který spolu moc nemluví. někdo něco zavede, nedomyslí věc do všech souvislostí (např. možnost registrovat vozidlo kdekoli s vazbou na spotřebu tabulek v určitým místě) a pak vzniká stav podobnej anarchii - je tu papírová smlouva, která se nedodržuje, hlavně že si ji MD samo nadiktovalo. nebo je to vzájemný soutěžení konzervativního a liberálního křídla? nebo záměrný naschvály s cílem ukázat kdo má zrovna teď navrch?

faktem zůstává, že pro řadu z nás byly reflexní okresní značky vrcholem vývoje systému. já bych byl rád, aby ze značky šla vyčíst informace, že je vozidlo z Kladna, Příbrami, Českýho Brodu nebo z Boskovic či Kyjova. což je vlastně i cíl celý analýzy. a teď můžete vymýšlet jak to udělat, aby to pro stát i obce bylo co nejjednodušší a nejlevnější a pro občana aby to nebyla pakárna.
Pátek, 09. března 2018 - 12:10:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2814
Registrován: 6-2007
Na MD se zadne kliky co se PZ tyce nepotykaji. Je to svym zpusobem odlozak rekl bych takova urednicka LDN...
Nemaji duvod navrhovat nejake zmeny neb jim to nic neprinese,nemaji to v popisu prace.
Navic tu je Rex urednik, citi se nevyhoditelni a nenahraditelni zaroven = chyby delaji jini, oni muzikanti.
Bohuzel nova generace "analytiku" dela ty same kontraproduktivni kroky jako ta predchozi z let 2007-2014...= obtezuje urady neymyslnymi dotazy a pozadavky coz vede k tomu, ze urednici opravnene odmitaji "hlas verejnosti" reprezentovany temito zivly.
Proto jsme to s kolegoy postavili na profesionalni platformu a dosahli zasadniho zlomu = Hicon skoncil. Prosadit dalsi zmeny lze jedine se silnou podporou neverejneho sektoru a bez "aktivistu" toho typu, co jsem popsal...jak onehdy AB trefne rekl, infrastrukfura vázne (mel na mysli vystavbu dalnic), ano hlavne diky lidem s problemtickou psychykou co se radi sdruzuji a kladou nesmyslne pozadavky.
Tech nebyt uz jsme meli davno normalni RZ..dalo nam obrovskou praci presvedcit rozhodujici lidi na MD ze s nimi opravdu, ale opravdu nemame nic spolecneho...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pátek, 09. března 2018 - 12:12:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1801
Registrován: 4-2014
Hezké sjetí po těch letech...
Pavel2
Pátek, 09. března 2018 - 22:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16100
Registrován: 8-2002
minor:
co si mám představit pod tou profesionální platformou?
Sobota, 10. března 2018 - 12:18:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7320
Registrován: 5-2004
Doktor: A ten smysl je jaký? Přeregistrace a vyřazení kódu není závislé na počtu vydaných tabulek, tabulka je pouze nosič kódu.

Ano, tabulka je nosič kódu, nicméně pokud jsou tabulky ve vlastnictví státu, stát je vyrábí a distribuuje a je garantem jejich technických parametrů, tak má logicky zájem na tom, aby se v provozu vyskytovaly pouze tabulky na vozidlech, pro které jsou určeny. Pravidlo, že ztráta nosiče kódu znamená nutnost tento kód vyřadit a vozidlu přiřadit kód nový, je standardní opatření proti zneužití.

Ale jednak je ve vlastním zájmu každého provozovatele nahlásit ztrátu/krádež tabulky, byť by měl tabulku "navíc", a jednak ztrátu hlásí úřadu provozovatel a ten se nemusí obtěžovat nahlásit to ani v případě vydaných jen dvou standardních tabulek a jezdit bude bez jedné tabulky nebo s neoficiálně vyrobenou náhradou.

Ano, ve vlastním zájmu provozovatele to je, ale to se bavíme pouze o situaci, kdy došlo ke ztrátě či odcizení tabulky. Může samozřejmě nastat i situace, že tabulku RZ zneužije sám subjekt, který je provozovatelem vozidla a pravidla registrace vozidel by měly takové situace v maximální míře omezovat.

A v čem tkví problém?

Přeci v tom, že třetí tabulka není určena k tomu, aby zastupovala standardní tabulku RZ, ale k tomu, aby jí bylo označeno nosné zařízení připojitelné k vozidlu, no ni?[happy]

Jakmile je třetí tabulka přemístěna do rámečku na přídi vozidla, již dle ní vozidlo identifikovat nelze. To jako vážně? Dokážeš mi vysvětlit, proč nelze vozidlo identifikovat dle třetí tabulky, jakmile se tato zezadu přemístí dopředu?

Nedokážu, protože jsem nic takového nenapsal[lol]. Tabulka s hvězdičkami (nebo červenobílá v Rakousku, bíločervená v Dánsku, černobílá v Nizozemí atp.) je určena k použití v nějaké přesně definované situaci. Pokud je použita v jiných případech, je to špatně. A aby bylo poznat, že je použita v jiných případech, tak se od standardních tabulek liší. U nás trochu nešťastně hvězdičkami, jinde jiným barevným provedením.

Pochop, že mezi vládnutí vlády v demisi a bez důvěry a použití třetí tabulky vepředu nelze klást rovnítko.

Jenže já nic takového nedělám. Celé je to od začátku pouze o tom, že poukazuju na rozpor mezi dodržením litery zákona, tedy striktního znění právního předpisu (pozitivistický přístup) na jedné straně a dodržením něčeho, čemu můžeme říkat zvyklosti, tradice nebo přirozený přístup k právu. A snažím se to ilustrovat právě na příkladu vlády bez důvěry a ničím neohraničeného skládání sněmovní většiny, protože jde o příklad velice přiléhavý. Takže ještě jednou: Podle našich zákonů nelze zamezit vládě v demisi a bez důvěry v tom, aby činila zásadní kroky, přestože (skoro) každý přirozeně cítí, že by takové věci dělat neměla. No a podle tebe nelze trestat toho, kdo cyklonosičovou tabulku použije jako náhradu za tabulku standardní, přestože (skoro) každý cítí, že by se takové věci dělat neměly.

No, kdo si umí dát dva a dva dohromady, tomu musí být můj postoj jasný. Funkcí registrační značky nesené na tabulce je identifikace vozidla.

Tak já si na základě tvých dosud prezentovaných názorů dokážu představit a spočítat ledacos, ale ty mě za to pak obviníš z podsuvu[happy]. Pokud si tedy dva a dva dávám dohromady, považuješ každé jednání, které se pohybuje v hranicích psaného formálního práva (nebo slovy jedné ústavní kreatury na jeho hraně) za správné. Tenhle přístup je požehnáním pro každý totalitní režim, protože stačí do legislativy prosadit cokoliv a "občan" se podle toho začne chovat. Ostatně standardní obhajoba všech, kteří konali represe za jakékoliv totality, spočívá v tom, že pouze jednali podle tehdy platných zákonů...

K tématu distribuce RZ na pracoviště ORP:
Pokud výrobce označuje balení tabulek RZ štítkem s určením cílové ORP dle příslušné objednávky a tato balení následně na paletách dle krajů předává do centrálního skladu, tak ho těžko lze obvinit z nějakého vytváření bordelu, protože činí to, co mu ukládá smlouva. Že následně CSPSD nedistribuuje tabulky na ORP dle rozdělovníku, ale víceméně tak, jak mu přijdou pod ruku je sice možná nešťastné, ale z pohledu občana, fungování registru vozidel a celé této agendy je to naprosto nepodstatné. Vyhláška uvádí, že RZ obsahuje písmeno dle kraje, ve kterém je přidělena a toto pravidlo je dosud beze zbytku naplňováno. Že některé ORP vydávají "cizí" tabulky může být způsobeno několika důvody, nejpravděpodobnější bude prosté zjednodušování si logistiky na centrálním skladu. Vyloučit se samozřejmě nedá ani záměrné matení ze strany MD, které díky registru smluv teď povinně zveřejňuje údaje, které ještě před několika lety úzkostlivě a nepochopitelně tajilo. Faktem je, že zřízením centrálního skladu ztratilo smysl, aby výrobce tabulek RZ označoval krabice názvem cílové ORP i to, aby byly objednávky tabulek RZ zadávány podle jejich abecedního pořadí. Větší smysl by dávalo, kdyby SPM pouze dostávalo požadavky na celokrajské objednávky a dělení podle požadovaných počtů by se tak jako dnes konalo v centrálním skladu. Údaj o cílové ORP na krabici, který ale beztak nikdo vlastně nerespektuje a je tedy k ničemu, působí pouze zbytečný dojem nepořádku. Pracovníkům ORP je jedno, že dostali RZ "určené" pro jiný úřad, protože to pro ně není podstatné. Mají za úkol převzít dle dodacího listu definované tabulky a to, že je na krabici napsána jiná obec, je pochopitelně nezajímá. Podstatné ale pro ně je to, že se proces přebírání dodávek od CSPSD zkomplikoval. V době, kdy na úřady vozil značky Hicon, tak šlo o ucelené číselné intervaly a všechny krabice v rozsahu byly ještě označeny pořadovými čísly. Kontrola při převzetí tak mohla být mnohem rychlejší a jednodušší oproti současnému stavu. A na to si pracovníci ORP od loňska oprávněně stěžovali. Jisté je také to, že tento způsob výroby a distribuce se nezmění minimálně do konce roku 2020, kdy vyprší platnost současné smlouvy. Zda-li poté bude výroba tabulek zajišťována jiným způsobem po vzoru jiných států není příliš pravděpodobné, ostatně příslušný odbor MD žádnou takovou změnu nepřipravuje. Může samozřejmě dojít (a pravděpodobně dojde) k úpravám v procesu, např. nahrazením čtvrtletních objednávek objednávkami měsíčními a odstraněním role pracovníků ORP při určování výše skladových zásob na jednotlivých pracovištích registru vozidel.
Sobota, 10. března 2018 - 21:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2635
Registrován: 11-2009
ad Martin_l:

Kde se bere jistota, že SPM dává dle Smlouvy na krabici (fóliové zabalení) štítek s příslušným koncovým ORP dle čtvrtletní Objednávky MD, a že všechny jdou správným směrem do skladu do Pardubic?

V řadě případů není tomu tak. Mám i jednu čerstvou informaci od nejmenovaného ORP, kde dostali tzv. krabice cik cak z objednávek různých ORP a ani 35 ks nebylo srovnáno v číselném intervalu tak, jak požaduje příslušná Příloha č. 2 Smlouvy o dílo mezi MD a SPM. Proto i RZety se někdy vydávají od desíti k pěti nebo naopak. [ko] [pozor]
Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Garfield
Neděle, 11. března 2018 - 18:50:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12577
Registrován: 10-2004
Jedna z prvních středočeských (1S0 0007):
Neděle, 11. března 2018 - 19:29:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 231
Registrován: 7-2017
Neděle, 11. března 2018 - 19:58:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1700
Registrován: 3-2010
Škodovky nejsou moje parketa, ale zdá se mi, že RZ je dosti stará a vůz relativně (proti RZ) novější. Že by auto četníků a jejich výdej typu návrat do minulosti?
Neděle, 11. března 2018 - 20:33:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1701
Registrován: 3-2010
JFK 231: o tyto speciální 00001 byl největší zájem, existuje jich totiž maximálně jen 9 z kraje. RZ jsou správně ve tvaru 4L 00001, takže opravdu první značka čtvrté série. Když takto rozpitváme např. jiný typ "jedničky", už to tak totiž hezké není. 4L5 0001 je vlastně 4L 50001. Proto byly tzv. čtyřnulky oblíbené, stály totiž ještě nad "jedničkou". 4L5 0000 je tedy 4L 50000, což je samozřejmě lepší, ale bylo jich k dispozici mnohem víc (81), než ryzích jedniček.
Neděle, 11. března 2018 - 20:40:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 233
Registrován: 7-2017
Voy No já jsem si říkal, jaká to je pěkná kombinace, i když mě krajské značky moc neberou a obvykle je nefotím. Ani bych se nedivil, kdyby to bylo ZMP.
A propó, kolega v práci mi říkal, že snad nějaká firma v Liberci svého času měla 1L0 0000 na firemní Fabii. Předtím jsem si myslel, že 1x0 0000 neexistovali...
Neděle, 11. března 2018 - 20:53:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1763
Registrován: 4-2010
ad JFK: 1L0 0000 určitě na té Fabii neměli, maximálně 1L1 0000 [wink]
V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 9B2 1BE 1BJ 1BS 1BU 1BV 1BX 1BY 1BZ [jidlo]
[new] --->MDCCCXXVII<---[new]
Neděle, 11. března 2018 - 21:09:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 234
Registrován: 7-2017
Bmc5365 Toto by mohlo být ono...

Jen nechápu tu Thalii pojištěnou na stejné číslo...
Neděle, 11. března 2018 - 21:34:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 10-2010
JFK: 1x0 0000 opravdu neexistovalo, všechny první série RZ začínaly na 0001, takže 1L0 0000 mít určitě nemohla, jak píše BMC. Tyhle 2 záznamy v ČKP neber vážně, to si jenom někdo pojistil auta na fiktivní RZ, kdysi se tu už něco podobného řešilo [wink].

Ilustračně jedna exportka, pokud tomu dobře rozumím tak rekord to není, tak aspoň na pokuk:
Neděle, 11. března 2018 - 22:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 235
Registrován: 7-2017
Dobrá tedy
Neděle, 11. března 2018 - 22:56:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1702
Registrován: 3-2010
JFK, s kolegy souhlasím, kombinace 1X0 0000, nebo podobné např. 2X0 0000 atd. se vynechávaly. A to platí pro všechny kraje.
PI
Neděle, 11. března 2018 - 23:24:17  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Ne, 1L0 0000 nikdo vážně na Fábii neměl. A údaje z ČKP mají stejnou vypovídací hodnotu jako průzkumy veřejnýho mínění v televizi.

Nicméně 1x0 1111 bejt mohlo [wink]

Pondělí, 12. března 2018 - 00:06:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 236
Registrován: 7-2017
Nejspíš to bylo to 1L1 0000 [happy]
Pondělí, 12. března 2018 - 10:00:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 3-2010
PI: Pěkná sedma - i s individuální výbavou na přání [happy], tu měl kdysi synátor (tu sedmu chlapci [lol]).
Když už jsme u toho, tvoje fotka mi připomněla snad asi první značku na přání, která se dala "poskládat" jak dnešní RZNP. Tabulka 1S0 9001 asi mnohým nic neřekne, ale technici vědí, že kolem normy ISO 9001 bylo svého času (právě v době, kdy začínaly krajské značky) dost humbuku.
Určitě si vzpomenu, že tabulku 1S0 9000 a 1S0 9001 jsem viděl a snad to bylo autě, co mělo se zmíněnou normou něco společného (snad nějaká společnost, co to zaváděla) ale s jistotou to už nevím. Každopádně tato kombinace se mi dost líbila.
PI
Pondělí, 12. března 2018 - 14:37:08  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Tahle konkrétní Sedma by měla bejt po nějakým, kulantně řečeno, velkým zvířeti příbramskejch devadesátek, ale to bez záruky (značka je však benešovská). To ISO padlo v jejím případě ale taky, kamarád, jenž ji vlastní, je fotograf, a v jeho oboru je ISO označení pro citlivost fotografie [happy]
Pondělí, 12. března 2018 - 17:26:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2815
Registrován: 6-2007
ad Pavel2 16100
Kdyby se ta negativní energie kterou jste v rámci svého spolčení v letech 2018 a následujících
jalově investovali do naprostých stupidit a osobních útoků transformovala v pozitivní
deviaci a upřímnou snahu něčeho pozitivního v oblasti PZ v ČR skutečně dosáhnout, byla by dnešní
situace v agendě PZ úplně jiná. Tak jako už dávno nikdo nebere vážně spolčence v agendě silniční
infrastruktury, protože se ukázalo co je to za výtečníky, tak stejně tak vám se podařilo v
tématu PZ totálně vyřadit argumentační sílu zástupců veřejnosti. Pro konkrétní úředníky MD a celý
ten matrix neprůstřelného monopolu jste byli dar z nebes, užiteční id..ti par excellence za jejichž
úroveň a "odbornost" mluvila nejlépe jejich komunikace na k-reportu. Mě nebylo nic platné se od
vás distancovat po té co se ukázalo že spolupráce byla vyloučená, tzv. veřejný prostor jste
zdiskreditovali (hodil by se pregnantnější výraz) naprosto dokonale. Omluvou není, že u zrodu
a rozjezdu toho spolčení stáli lidé co si tím příjemně kompenzovali rozličné defekty.
Muselo se to vzít z jiného konce a to se mi nakonwec podařilo...a to není všem dnům konec.
Samozřejmě, vstanou a už vstali noví "analytici", máme je tu, rozhjíždějí se, ale to už je jen folklor.

Jádrem a posláním mé publikace "České poznávací značky" z r. 2007 byla poslední kapitola
- projekt MMX a nástin budoucnosti - a k té už se naštěstí blížíme....
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pondělí, 12. března 2018 - 17:27:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2816
Registrován: 6-2007
oprava ....v letech 2008 a dalších...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pondělí, 12. března 2018 - 19:14:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1706
Registrován: 3-2010
Je jaro, jednu sedmu jsme tady měli....snad nebude vadit, když sem dám něco podobného [happy], tedy skoro to samé v tmavě modrém.

Pondělí, 12. března 2018 - 21:13:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1348
Registrován: 10-2010
Rozhodně nevadí, super, pohled na krásnou E38 vždy potěší [ok][happy]. Taky jsem na sedmy, akorát mám tu o generaci novější, E65.. [happy]
Pondělí, 12. března 2018 - 21:40:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1707
Registrován: 3-2010
Syn pak taky přešel na novější, měl E66, super kára, no nakonec skončil u A8 4,2 Q. Audi byla nabídka od kámoše, co to měl jen na leštění a peníze neřešil, auto mu v podstatě dal zadarmo, přitom v plné palbě, málo km a bez závad (nabídka, co se neodmítá). Mimochodem je zajímavé, že dost lidí z okolí, co měli BMW tak nějak časem přešli k Audi....
Pondělí, 12. března 2018 - 21:47:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7162
Registrován: 12-2005
No dobře.... taky mám fotku sedmy s bejvalkou když sme s tim valili na votočku do Vídně [satan]



Krátká, 4 litr v 8 hrncích, manuál.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin_100.)
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Pondělí, 12. března 2018 - 23:15:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16110
Registrován: 8-2002
minor 2815:
zajímavý, on nás tady taky někdo kompetentní s rozhodovací pravomocí čte a přikládá tomu nějakou váhu? [happy]

možná by bylo přínosný vědět kdo co udělal špatně nebo naopak kdy neudělal co měl. já nejsem šéf spolku a je nás přece jen víc než jeden nebo několik, proto je obtížnější se shodnout než autokraticky nařídit TEĎ HNED otočím(e) plášť po směru větru.
Úterý, 13. března 2018 - 00:20:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2944
Registrován: 6-2011
minor: Nepohybuju se tu moc dlouho a v roce 2008 jsem chodil na základku...Co píšeš je správně pobuřující, nicméně neznám (historický) souvislosti. Kdybys se nudil, můžeš mi to přiblížit. Klidně mailem [happy]
TC 51-80

K-anlýza zde!
Úterý, 13. března 2018 - 08:22:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 7-2015
Chlapi, jeden známí mě oslovil s dotazem, jestli náhodou nevím, kdy byly zhruba vydaná veteránská značka 01V3897 a jestli nevím jakému vozidlu byla přidělena. Protože mu neumím odpovědět, tak se ptám vás. Nemáte náhodou někdo tuto značku v evidenci?
Díky
363eso
Úterý, 13. března 2018 - 17:13:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4530
Registrován: 2-2009
Vaňas: Čkp uvádí os. auto Land Rover.
Jak to bude?
Úterý, 13. března 2018 - 18:45:47  
Neregistrovaný host
94.74.252.12
Minor - 12. března 2018 - 17:26:21
Jádrem a posláním mé publikace "České poznávací značky" z r. 2007 byla poslední kapitola
- projekt MMX a nástin budoucnosti - a k té už se naštěstí blížíme.

O co jde, prosím?
Předpokládám, že jde o univerzální celostátní a ne o krajské značky. Tak to mají třeba Maďaři. K tomu se zjevně blížíme, protože značky si mohu pořídit v kterémkoliv městě bez ohledu na bydliště nebo kraj. Stejně tak se nemusí značky měnit při prodeji z kraje do jiného kraje. Asi to lidi uvítali - méně úřední buzerace.
Takže trefa - celostátní značky? Třeba od 1DA 0001 dál? Volná jsou písmena D, F, G, I, N, O, Q, R, V, W, X, Y. I když by se nepoužila písmena Q a W, tak je to pořád 10 písmen. To by pár let vydrželo, než se zapomene na význam písmen, která patří krajům.
Pavel2
Úterý, 13. března 2018 - 18:55:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16113
Registrován: 8-2002
vždycky když potkám třeba 1TC 5648, tak mě napadne - a hele, Tachovák [happy]
úředně to jde vymazat snadno, ale z paměti daleko hůř [nene]
genocida okresních značek by tomu sice pomohla, ale stejně to tam v tý hlavě mám zasunutý.

to je jak kdyby někdo chtěl radikálně překopat systém PSČ nebo telefonních čísel. a podobně to bude i s eurem...
6563
Úterý, 13. března 2018 - 19:56:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 8-2017
Přidám můj návrh celostátních RZ.

Běžné RZ:
- osobní a přípojná vozidla ve formátu ČČ-PPP-ČČ, moto ČČ-PP-ČČ, mopedy ČČ-PP-Č
- výdej postupně: AAA-AAZ, ABA-ABZ, ACA-ACZ... AZA-AZZ, BAA-BAZ... (po 00-AAA-99 následuje 01-AAA-00)
- všechna písmena kromě CH a možná Q (tj. ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWXYZ)
- vpravo znak a kód příslušné ORP (viz obrázek)

Exportní, veteránské, manipulační a jiné RZ:
- formát PP-ČČČČČ, na první pozici písmena E, M, R, V, Z (E - exportní, M - manipulační, atd.)

Kapitán
Úterý, 13. března 2018 - 23:18:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2475
Registrován: 6-2012
Voy:
Škodovky nejsou moje parketa, ale zdá se mi, že RZ je dosti stará a vůz relativně (proti RZ) novější. Že by auto četníků a jejich výdej typu návrat do minulosti?

Ne nutně. V Olomouckém kraji eviduji nejnižší Octavie II. už na 1M6 8xxx, protože Prostějov byl tehdy hodně zabrzděnou ORP. Podobně to mohlo být v tomto případě v E kraji [happy]
Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
Středa, 14. března 2018 - 12:25:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 8-2015
Tady asi brzy něco zmizí ... [proud]

Středa, 14. března 2018 - 12:53:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2817
Registrován: 6-2007
ad 6563 / 114
[ok]
Váš návrh je zajímavý. Dovolím si poznamenat, že já se při
zvažování optímálního kódování (projekt MMXplus) snažil
vytvořit co nejoptimálnější záznam k zapamatování.
Ale bez ohledu na to, jaké jsou doporučené nejlepší kombinace
si myslím, že Váš návrh může snést i významovou rošádu =
obtížněji zapamatovatelné kombinace přiřadit speciálním
typům PZ (manipulační, veteránské, sportovní příp. další
které ještě neexistují) a dobře zapamatovatelné přiřadit
těm standardním. V praxi to tak funguje v mnoha zemích,
má to logiku a osvědčilo se to.
Jak budou, podle vás, evidence vozidlům přidělována?
Jako dosud, nebo trvale do úplného vyřazení z evidence?
Potěšilo mě, že jste do vašeho návrhu implementoval řešení
pravého rohu tabulky (registrační emblém) za který jsem byl
r. 2007 vysmíván. Lze ho řešit mnoha způsoby - každopádně
je ideální pro snadnou verifikaci platnosti registrační
alfanumeriky. Dnes už jsou k dispozici kvalitní a spolehlivá
zařízení umožňujíci implementaci na každý typ tabulky nemluvě
o propojení s celým registračním systémem v každém místě, kde
by se verifikace prováděla.
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Středa, 14. března 2018 - 13:44:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7166
Registrován: 12-2005
Když máš ameriku.....vyrobenou v evropě.....v evropský specifikaci.....
A chceš "americkou" značku ale jsi debil a nejsi schopnej si jį na úřadě zařídit....... [crazy]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 14. března 2018 - 18:53:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4843
Registrován: 10-2008
Martin_100: Musim ta opravit - Dodge Caravan sa vyrabal v USA.
Toto je 4.gen z rokov 2001-2007 a zadne svetla su US spec. [kladivo]

V Europe vyrabani a v europskej specifikacii na europske trhy boli dodavani "bratranci" Chrysler Voyager a Chrysler Grand Voyager.
20 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2017
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá spz.unas RZ - maximá
Středa, 14. března 2018 - 21:23:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1764
Registrován: 4-2010
Martin_100: on ale není debil, on má US formát první generace tzv. typ 105 [wink]
V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 9B2 1BE 1BJ 1BS 1BU 1BV 1BX 1BY 1BZ [jidlo]
[new] --->MDCCCXXVII<---[new]
Středa, 14. března 2018 - 22:02:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7168
Registrován: 12-2005
V době vydání tutoho paskvilu už se normální US formát vydával.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Středa, 14. března 2018 - 23:34:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16115
Registrován: 8-2002
bmc:
je to plzeňská 106ka. reláč PM 105 je pořád 3P2 8356, to se bude vydávat dokud se budou vyrábět auta se spalovacím motorem nebo dokud se nebude muset zrušit europruh [happy]
Jak to asi nebude.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 10:22:35  
Neregistrovaný host
94.74.252.12
Před dvěma dny jsem se zeptal, jaká že se blíží budoucnost, o které psal Minor. Nedpověděl.
Ve stejném textu 12. března 2018 v 17:26:21 psal taky cosi o naprostých stupiditách a osobních útocích.
Nevím, snad jsem se neptal naprosto stupidně a ani jsem osobně neútočil. Ale pak už Minor píše o něčem jiném a blížící se projekt MMX už mi neobjasnil. Škoda, udělal jsem si tak obrázek o Minorovi, o projektu MMX nikoliv.
Omlouvám se, že jsem vyrušil zdejší atmosféru. Myslel jsem si, že něco doopravdy ví.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 19:14:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4199
Registrován: 4-2003
Martin_l:
" Ano, tabulka je nosič kódu, nicméně pokud jsou tabulky ve vlastnictví státu, stát je vyrábí a distribuuje a je garantem jejich technických parametrů, tak má logicky zájem na tom, aby se v provozu vyskytovaly pouze tabulky na vozidlech, pro které jsou určeny. Pravidlo, že ztráta nosiče kódu znamená nutnost tento kód vyřadit a vozidlu přiřadit kód nový, je standardní opatření proti zneužití."
To neodpovídá na moji otázku smyslu odlišování třetí tabulku od zbývajících tabulek. Jaký je tedy ten smysl? O nutnosti vyřadit kód při ztrátě tabulky nepolemizuji, jen podotýkám, že přeregistrace a vyřazení kódu nejsou závislé na počtu vydaných tabulek.
Martin_l:
" Může samozřejmě nastat i situace, že tabulku RZ zneužije sám subjekt, který je provozovatelem vozidla a pravidla registrace vozidel by měly takové situace v maximální míře omezovat."
Uveď příklad takového zneužití tabulky subjektem, který je provozovatelem vozidla, které není proveditelné se stávajícími dvěma tabulkami.
Martin_l:
" Přeci v tom, že třetí tabulka není určena k tomu, aby zastupovala standardní tabulku RZ, ale k tomu, aby jí bylo označeno nosné zařízení připojitelné k vozidlu, no ni?"
Já se tě zeptám, v čem by byl problém, kdyby třetí tabulka mohla zastupovat běžnou tabulku, a ty mi odpovíš, že třetí tabulka není určená k zastupování běžné tabulky. Jo, vskutku logická odpověď. Tedy znovu - v čem tkví problém, kdyby třetí tabulka mohla zastupovat běžnou tabulku?
Martin_l:
" Jakmile je třetí tabulka přemístěna do rámečku na přídi vozidla, již dle ní vozidlo identifikovat nelze. To jako vážně? Dokážeš mi vysvětlit, proč nelze vozidlo identifikovat dle třetí tabulky, jakmile se tato zezadu přemístí dopředu?

Nedokážu, protože jsem nic takového nenapsal"
Zde jsi psal, že třetí tabulka plní svoji funkci, kdy její funkcí je identifikace vozidla, v případech zakrytí tabulky na vozidle a současně jsi psal, že v jiných případech sloužit nemůže. Z toho mi plyne, že při použití třetí tabulky jinde než na nástavbě, neplní dle tebe svoji funkci, není tak tedy možné vozidlo pomocí ní identifikovat.
Martin_l:
" Pochop, že mezi vládnutí vlády v demisi a bez důvěry a použití třetí tabulky vepředu nelze klást rovnítko.

Jenže já nic takového nedělám."
Jasně. A proto hned o pár vět dále opět používáš přirovnání s vládou v demisi.
Martin_l:
" Pokud si tedy dva a dva dávám dohromady, považuješ každé jednání, které se pohybuje v hranicích psaného formálního práva (nebo slovy jedné ústavní kreatury na jeho hraně) za správné."
Beru zpět svá slova o podsunu. Ty nepodsouváš, ty si prostě jen neumíš dát dva a dva dohromady. Tvé vyvození není správné.
Martin_l:
" Tenhle přístup je požehnáním pro každý totalitní režim, protože stačí do legislativy prosadit cokoliv a "občan" se podle toho začne chovat. Ostatně standardní obhajoba všech, kteří konali represe za jakékoliv totality, spočívá v tom, že pouze jednali podle tehdy platných zákonů..."
Nebuď tak trapně patetický...

Nerozplizuj debatu do marginalit a věcně reaguj na otázku, proč se musí třetí tabulka odlišovat od ostatních tabulek a proč by nemohla být stejná a s běžnou tabulkou zaměnitelná.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 15. března 2018 - 21:52:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2818
Registrován: 6-2007
ad "jak to asi bude"
Váš dotaz jsem přehlédl - stran systému MMXplus
jinak 1. verze je popsána v uvedené knížce - lze objednat přes eShop KOSMAS,
nejnovější verze je mix celostátního s lokálním (ORP)....
Reagujete na popis událostí které se odehrávaly v minulosti a nejsou (naštěstí)
aktuální.
Nevím co víte vy, ale z dikce příspěvku a anonymní pozice si tipnu, že
něco ryze českého [proud]...ale ptát se můžete...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
šumák
Sobota, 17. března 2018 - 09:57:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 7-2017
Kdyby byl někdo zvědav, na www.hlidacstatu.cz byla ve čtvrtek vložena nejnovější objednávka V a R.
Neděle, 18. března 2018 - 12:33:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 273
Registrován: 10-2014
Zajímavá kombinace,doufám že to tu už není...
šumák
Neděle, 18. března 2018 - 14:31:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 7-2017
Taky už existuje (například) náhrada za dvouřádek N86.
Černobílá AX 5433 s europruhem se vozí na jedné nákladní Tatře.
Chvíli mi trvalo, než jsem si naplno uvědomil, co vlastně vidím.
(Že to není fejk, ale oficiální verze).
Neděle, 18. března 2018 - 20:21:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7179
Registrován: 12-2005
Jedna dílna.....

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
McBain
Neděle, 18. března 2018 - 22:46:14  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25690
Registrován: 5-2002
Moje asi první spatřená HC v životě:



Zároveň stále platný rekord.
Úterý, 20. března 2018 - 21:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2820
Registrován: 6-2007
ad šumák
Tak jest. Z mého pohledu [cunik] ale legální...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Středa, 21. března 2018 - 15:07:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 181
Registrován: 8-2015
Pár značek z prvních sérií různých krajů ... [happy] 11x Jihočeský kraj a po jedné z Vysočiny, Jižní Moravy, Královéhradecka a Plzeňska.




Čtvrtek, 22. března 2018 - 07:33:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2564
Registrován: 3-2007
Taký dotaz na analytikov ,aký je vlastne postup výdaja pri exportkách . Ide sa systémom 873 T4E,873 T5E...873 T9E,874 T0E , alebo 873 T4E,874 T4E....999 T4E,000 T5E,001 T5E.

Mám tu totiž dve exportky :
873 T4E - s platnosťou do 27.2.2017
873 T7E - s platnosťou do 6.4.2015

Nejaký veľký dátumový rozdiel medzi nimi, aj keď je možnosť že by pochádzali každá z inej ORP ?
Čtvrtek, 22. března 2018 - 09:24:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 574
Registrován: 10-2014
Brambora: parádní sbírka nízkých céček[jidlo]

U nás v Táboře jezdí jedno raritně nízké céčko, ale bohužel se mi jej nepodařilo ještě ulovit, ale na podobné jsem narazil v Praze. Jedná se o zkušební sérii,takzvané "nulové céčko", která je velmi vzácná a na ostatních krajských erzetách nevídaná.. [wink]

Je ještě zajímavé a jistě velmi neobvyklé, že testované vozidlo má podložku až z Olomouce!!