Diskuse » Archiv 2018 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 05. 03. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 05. 03. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 16. února 2018 - 18:32:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4708
Registrován: 12-2007
Martin_100: To byla středočeská exportka SL0 xxE, škoda, že nemáš zbylá dvě čísla. Každopádně to přidávání písmen dělá někdy zajímavé kombinace.
Pátek, 16. února 2018 - 23:26:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 213
Registrován: 6-2011
Matijak: Nebejt červený, tak jsem ho takhle pěkně neměl. Prosím [wink]
Kapitán
Neděle, 18. února 2018 - 21:06:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2455
Registrován: 6-2012
Šmolko (4834 zahraniční SPZ):
Inak co som prekvapeny, ze napriek tomu ako zo skoro kazdeho balkona/okna visi katalanska vlajka, nikto si na znacke neprelepuje EU pruh s E na CAT [kladivo]

Třeba má tamní dopravní policie daleko větší autoritu a tak si to místní Katalánci nedovolí. To není jako u nás, kde mne nepřekvapí už vůbec nic. Tady po městě jezdí už nějaký čas toto a zřejmě mu to prochází.. [fotic]

Kdyby mne jednou vzali k dopravákům, byl bych ohledně SPZ/RZ asi zlý policista [lol]
Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
Neděle, 18. února 2018 - 22:16:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 217
Registrován: 6-2011
Vzadu má klasickou se známkama? Asi přední ztratil, tak to vyřešil značkou na nosič, co stojí, 200 Kč? Výměna obou 450 Kč?
Neděle, 18. února 2018 - 22:38:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6985
Registrován: 6-2004
Kdyby byl hodně drzý, tak si může koupit ty bílé nálepky co se dávají místo emisí [biggrin]
Kapitán
Neděle, 18. února 2018 - 22:40:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2457
Registrován: 6-2012
Vzadu má klasickou s nálepkami a značka na cyklonosič stojí 600,- [happy]
Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
Pavel2
Neděle, 18. února 2018 - 22:53:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16047
Registrován: 8-2002
ale na ouřad kvůli plechu s těma dvěma hvězdičkama stejně musel... nebo už ho měl skovanej v garáži z dřívějška?
Neděle, 18. února 2018 - 23:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6986
Registrován: 6-2004
Pavel2 Třeba má nějaký vztah k té kombinaci ;-).
Pavel2
Pondělí, 19. února 2018 - 01:27:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16049
Registrován: 8-2002
za poničenou nebo ztracenou si může nechat vyrobit náhradu, akorát to bude trvat měsíc...
Pondělí, 19. února 2018 - 02:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7113
Registrován: 12-2005
Za ztracenou ne. Musíš odevzdat poškozenou tabulku nebo aspoň její zbytek ze kterého je patrný jakou má kombinaci znaků.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 19. února 2018 - 20:52:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1757
Registrován: 4-2010
Kdyby byl chytrej, tak ty hvězdičky umyje acetonem a ani zlej policajt z dálky nic nepozná [rofl]
V JMK sbírce mi chybějí série RZ: 9B2 1BE 1BJ 1BS 1BU 1BV 1BX 1BY 1BZ [jidlo]
[new] --->MDCCCXXVII<---[new]
Pondělí, 19. února 2018 - 21:10:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4166
Registrován: 4-2003
Kapitán:
"Tady po městě jezdí už nějaký čas toto a zřejmě mu to prochází.."
A problém je v čem? Registrační značka slouží k identifikaci vozidla, což i zde v diskuzi bylo nedávno řečeno. A Opel z fotky snad nelze identifikovat? Já jasně vidím 5M0 4858 a nic na tom nemění fakt, že jde o tzv. třetí tabulku.
Kapitán:
"Kdyby mne jednou vzali k dopravákům, byl bych ohledně SPZ/RZ asi zlý policista"
A u onoho Opelu by to zlý policista narouboval na co, aby to dotyčnému neprocházelo?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pavel2
Pondělí, 19. února 2018 - 21:55:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16051
Registrován: 8-2002
doktor:
je to třetí značka primárně určená k použití na cyklonosič. třetí tabulka na vozidlo není určená ke kreativnímu výkladu pravidel v podobným duchu jak předvádí Miloš Zeman s ústavou [wink]

ale o znění paragrafů se s tebou přít nehodlám, prostě jen říkám jak to má být/jak to bylo zamýšleno a pokud s tím chce někdo čarovat, nechť tak činí na vlastní riziko a s blbým, tupým, natvrdlým nebo akurátním policajtem si to vyhádá sám [wink]
Pondělí, 19. února 2018 - 22:07:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4168
Registrován: 4-2003
Když vezmeme v potaz, že společenský zájem je, aby každé vozidlo bylo jednoznačně identifikovatelné, a k identifikaci vozidla slouží registrační značka s příslušným kódem, pak mi pověz, Pavle2, čím je v diskutovaném případě Opelu narušen společenský zájem, resp. čím je narušena či ztížena identifikace vozidla?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Daniel_D._Koželuh
Úterý, 20. února 2018 - 20:00:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2018
Měl bych dotaz: Kdy asi tak mohly být vydané následující značky? [happy]

5P1 5257
5P5 6345
6P2 1622
6P3 3604
6P7 9158
6P8 0145
6P8 3876
6P3 5081
Pavel2
Středa, 21. února 2018 - 02:50:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16053
Registrován: 8-2002
doktore,
identifikace vozidla je cyklonosičovou značkou ztížená možná o 5%, takže zanedbatelně, ale pořád je tu ten legislativní problém, že zákonodárce stanovil jak mají tabulky RZ vypadat a tahle cyklonosičová jako náhrada za běžnou je prostě jiná.

dnes je v módě všechno rozmělňovat, relativizovat, o všem diskutovat, vzpomeň si jak by se to řešilo za vlády jedný strany, prostě máš špatnou tabulku a stihne tě trest.

Daniel_D._Koželuh:
než budu mít čas si k tomu sednout, co říká ČKP?
https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ&lngID=1
je zapotřebí tam čarovat i s datumem.
GR
Středa, 21. února 2018 - 11:28:20  
Neregistrovaný host
94.74.252.12
Doktore a Pavledva, názorově jsem asi někde napůl mezi vámi:
- Vozidlo má být jednoznačně identifikovatelné a tak sáhnout v garáži na cyklonosič, vyloupnout "cykloznačku" a naklapnout na nárazník je to nejrychlejší řešení. Na nárazníku je originální značka s příslušným srovnatelně čitelným kódem. Takvocode?
- Stát se nezbavil bolševických manýrů a nejraděj by řídil i vyměšování obyvatel. Centrální výroba značek je jedním z produktů státního dirigismu. Vedlejším, pardon hlavním produktem tohoto systému je správný výběr centrálního výrobce značek a z toho plynoucí ekonomické vazby mezi výrobcem a zadavatelem. K tomuto procesu ale kupodivu už oficiální státní dohled není žádoucí.

Důsledek? Čím více se bude stát řídit úúplně fšecko, tím více se bude snažit nějaké procento lidí ten systém ojebat. Čím více bude ojebávačů, tím více bude mít stát argumenty pro centrální státem dozorovanou výrobu. No, a tak mě napadá - co bylo dřív: vejce nebo slepice?
Středa, 21. února 2018 - 11:58:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4172
Registrován: 4-2003
Pavel2:
"identifikace vozidla je cyklonosičovou značkou ztížená možná o 5%"
Třetí tabulka s registrační značkou se používá, je-li tabulka na vozidle překryta připojitelným nosným zařízením, např. nosičem jízdních kol. Třetí tabulka s registrační značkou je stejného formátu, jako tabulky umísťované na vozidle, znaky registrační značky mají stejné rozvržení i font, liší se přítomností hvězdiček, které však čitelnost značky nijak neovlivňují. Třetí tabulka plně nahrazuje tabulku na vozidle, která není kvůli nosnému zařízení viditelná. Pak mi vysvětli, jak a čím je identifikace vozidla cyklonosičovou značkou ztížená možná o 5%?
Pavel2:
"ale pořád je tu ten legislativní problém, že zákonodárce stanovil jak mají tabulky RZ vypadat a tahle cyklonosičová jako náhrada za běžnou je prostě jiná."
A taky tu je legislativní problém, že lze postihovat pouze za jednání, které naplňuje znaky přestupku. Proto se ptám, na co naroubovat použití "cyklonosičové" tabulky vepředu, aby se mohl na řidiči Opelu realizovat zlý policista.
Pavel2:
"dnes je v módě všechno rozmělňovat, relativizovat, o všem diskutovat, vzpomeň si jak by se to řešilo za vlády jedný strany, prostě máš špatnou tabulku a stihne tě trest."
Diskutovat o věcech veřejných je naprosto normální. No, zamrzl-li jsi mentalitou v totalitě, kdy o všem rozhodovala strana a vláda a občan musel držet hubu, těžko ti to vysvětlovat. Mimochodem, zrovna z dob vlády jedné strany si vybavuji "samodomo" tabulky jako nic neobvyklého.

--- --- ---

Kapitáne, a nějaké reakce od zlého policisty se dočkám? Nebo ti najednou došla slova?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Kapitán
Středa, 21. února 2018 - 12:38:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2459
Registrován: 6-2012
Doktore, kdybys sem chodil častěji, tak bys jistě věděl, že diskuze na toto téma se tu opakují téměř periodicky. Jednou je to značka na cyklonosič, tak nemá být použita jinak. Vidíš na čumáku Opla cyklonosič? Já ne, další diskuze je bezpředmětná [wink]
Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
Středa, 21. února 2018 - 12:55:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7121
Registrován: 12-2005
Já bych to vyřešil naprosto elegantně. Dozadu bych dal cyklonosič s tutou jemu určenou tabulkou a zadní bych dal dopředu. Vyřešeno, nepostihnutelno.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 21. února 2018 - 13:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4173
Registrován: 4-2003
Kapitáne, když nechceš či nedokážeš říci, čím je ztížena identifikace předmětného vozidla, pak alespoň pověz, jakožto potencionální zlý policista, na základě čeho je řidič Opelu postihnutelný. Tedy, co porušuje, proč by mu to nemělo procházet. Já skutečně nevím, na jaký paragraf jeho jednání napasovat.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 21. února 2018 - 13:13:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7316
Registrován: 5-2004
Diskuze nad tím, jestli je v pořádku třetí tabulku určenou k umístění na nosné zařízení připojitelné k vozidlu používat jako náhradu za standardní tabulku ztracenou či poškozenou, je další a poměrně typická ukázka střetu mezi pozitivistickým a formalistickým pojetím práva na jedné straně a širším pojetím práva ve smyslu obecného principu. Takových debat se (nejen) tu už uskutečnilo několik, takže ani nepřekvapí, kdo které strany sporu zastupuje[happy].
Přirovnal bych to k současné debatě nad vládou v demisi a bez důvěry. Žádný právní předpis neurčuje, že taková vláda má v něčem omezené pravomoci, takže formálně vzato má pravomoci zcela plnohodnotné a neexistuje nástroj, který by ji v něčem mohl korigovat. Zároveň ale každý, kdo má trochu ústavní myšlení, musí cítit, že taková vláda plnohodnotná není a jsou kroky, kterých by se měla vyvarovat. Neexistuje způsob, jak toho formální úpravou docílit a každá taková snaha musí skončit neúspěchem. Jediným způsobem, jak toho docílit je, že všichni zúčastnění budou kromě těch formálních pravidel dodržovat i nějaké neformální zvyklosti.
A s příkladem (zne)užití cyklonosičové značky je to podobné. Formalisticky vzato se dá říct, že výše uvedené vozidlo je zcela bez problémů 100% stejně identifikovatelné jako kdyby bylo opatřeno běžnou tabulkou RZ. Ale opravdu byla třetí tabulka zavedena kvůli tomuto účelu? Samozřejmě nebyla. Netuším, jak by dopadl právní spor mezi zlým policistou a provozovatelem vozidla, ale že zde přirozené právo dostává opět na frak, tím jsem si jist. Bohužel ryba smrdí od hlavy a když se i z těch nejvyšších míst člověk dozvídá, že podobné neformální zvyklosti jsou idiotské, tak se není čemu divit.

GR: Důsledek? Čím více se bude stát řídit úúplně fšecko, tím více se bude snažit nějaké procento lidí ten systém ojebat.

Ano, to je v obecné rovině pravda, nicméně v každém národě je nějaké procento lidí, kteří se budou snažit ojebat vždycky všechno. Zkrátka proto, že jsou svým způsobem asociální a odmítají respektovat pravidla, která si mezi sebou lidé prostřednictvím státu stanovili. Tento jev je podstatně silnější v posttotalitních společnostech, které se vzpamatovávají z traumatu všeobecné nesvobody. Byť už si téměř tři desetiletí spravujeme své věci na různých úrovních (obecní, krajské, státní, evropské) sami, značná část lidí stále uvažuje totalitní dogmatem, že stát je vnější entita odtržená od občanů a určená jen k tomu, aby udržovala mocenský monopol nějaké úzce definované skupiny, místo aby sloužila ke správě věcí veřejných. Z toho plyne ta do značné míry všeobecně respektovaná, tolerovaná, uznávaná a dokonce vyzdvihovaná snaha stát (obec, město, kraj, Evropu) ojebávat. Ovšem kdo ojebal totalitní stát, tak zvítězil a větším či menším dílem přispěl k jeho oslabení a postupnému zániku. Kdo ojebal stát demokratický, ojebal sám sebe. A jeho příspěvek k prohlubování všeobecného bordelu se mu vrátí odjinud a ve chvíli, kdy to nejmíň čeká.
Středa, 21. února 2018 - 14:00:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4175
Registrován: 4-2003
Martine_l, dvě věci: Objasni mi analogii mezi vládou v demisi a použitím třetí tabulky na přídi vozu. A jaké přirozené právo dostává opět na frak použitím třetí tabulky na přídi vozu a čím se tak děje?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pavel2
Středa, 21. února 2018 - 20:01:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16054
Registrován: 8-2002
doktore k otázce čím se (byť maličko) ztíží identifikace vozidla...

já nejsem vzorek typickýho občana, takže i můj názor můžeš brát s rezervou. jsem prostě těma značkama už trochu postiženej, a tak třeba MĚ upoutají na přední tabulce dvě cizorodý hvězdičky, který tam prostě nepatří (99,9% vozidel je tam nemá). stejně jako mě upoutá, když někdo značku se známkou z technický místo dozadu umístí dopředu (např.).

pokud se ta identifikace stane v rychlosti, výše zmíněnej fakt mě lehce rozhodí a třeba si nezapamatuju RZ správně, ale můžu jí zkomolit.

Diskutovat o věcech veřejných je naprosto normální.
jak umísťovat tabulky RZ zákon poměrně jasně definuje a v tomhle případě skutečně není o čem diskutovat. předpokládám že termín a význam slova dogma znáš. prostě jsou věci o kterých se nediskutuje [proud]
Středa, 21. února 2018 - 20:33:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4177
Registrován: 4-2003
A když za volantem bude sedět prsatá dívčina, tak si registrační značky ani nevšimneš... Promiň, ale to je tvůj problém, nikoliv problém tabulky, že tě vyvádí z míry takové věci jako prohození přední a zadní tabulky. A když bude třetí tabulka umístěná na nosiči jízdních kol, tak tě ty hvězdičky nerozhodí? Ani tam je spousta vozidel nemá. A jak zvládáš, že některé tabulky mají o znak více? Nebo různé, třeba i atypické formáty tabulek?
Pavel2:
"jak umísťovat tabulky RZ zákon poměrně jasně definuje a v tomhle případě skutečně není o čem diskutovat."
Však o tom také nediskutuji. Já vedu řeč o možnosti postihu za umístění třetí tabulky místo přední tabulky. Zopakuji - nevím, na jaký paragraf takové jednání napasovat.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Daniel_D._Koželuh
Středa, 21. února 2018 - 21:29:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 2-2018
Odpovídají zhruba ty datumy?
5P1 5257 - 1/2012
5P5 6345 - 12/2012
6P2 1622 - 8/2014
6P3 3604 - 10/2014
6P7 9158 - 9/2016
6P8 0145 - ČKP tohle nezná
6P8 3876 - 12/2016
6P3 5081 - 12/2014
Středa, 21. února 2018 - 21:39:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2806
Registrován: 6-2007
Tabulka pro nosič na nesprávné části vozidla
Vyhláška sice definuje pro co je 3. značka určená, ale ten kdo ji použije
jinak než má, nemusí mít ve finále (soudní rozhodnutí) strach z trestu.
Maximálně přestupek tak bagatelní, že ani nestojí za to vyplňovat bloček.

Registrační značku (RZ) tvoří TRZ (tabulka RZ) a RZ (alfanumerický kód na TRZ),
tedy dvě zcela odlišné věci. Protože výdej TRZ si stále monopolizuje stát dochází
ke zbytečnému zbyrokratizování evidence jako takové. Stát si má ponechat
monopol na přidělování RZ a v samostatném zákoně definovat aplikaci na TRZ,
tedy přesně určit jak mají TRZ vypadat (viz Německo). Pak odpadnopu takové
nesmysly jako je speciální TRZ na nosič, nevhodné TRZ na užitkové vozy atp.

Jedině rozhodující je alfanumerický kód evidence - nosič, zde TRZ. je druhořadý prvek.
Kdo získal výuční list nebo vysokoškolský diplom o obojí nepřijde jenom proto,
že "nosič" = papír na kterém to je potvrzeno ztratil, nebo ho má zmuchlaný.
Oba doklady jsou evidovány a mohou být nahrazeny. Obdobně živnostenský list.
Kolik podob doznal od roku 1990!

Nichtdestotrotz - zákony by se měly respektovat a pokud je "věšáková" RZ
určená jen na věšák, neměla by se užívat jinak....
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pavel2
Čtvrtek, 22. února 2018 - 08:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16055
Registrován: 8-2002
Daniel_D._Koželuh:

6P3 3604 - 10/2014 - spíš 11/2014
6P7 9158 - 09/2016 - ano, za předpokladu, že to nevisí na vozidle PČR (HZS/Celní správa/MVČR)
6P8 0145 - ČKP tohle nezná - 10/2016, ale ty tři PMDP dodávky jsem na Slovanech potkal až v 03/2017

jinak by to sedělo [ok]
Pavel2
Čtvrtek, 22. února 2018 - 19:37:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16056
Registrován: 8-2002
Transit Connect 6P3 5081 byl registrovanej přesně 10.12.2014 [wink]
JozefLXI
Čtvrtek, 22. února 2018 - 21:21:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 756
Registrován: 10-2013
Zajda, spravil si si autoportrét-selfíčkohttps://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3875380 [wink].
Asi viacerým sa to podarilo, i mne, len nie takto pekne načisto(m vozidle).
Čtvrtek, 22. února 2018 - 22:27:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 224
Registrován: 6-2011
Pardon za trochu téma mimo, ale nemá tady někdo zkušenosti s vývozem auta a exportními RZ?
Přesné údaje na koho to půjde, kde bydlí atd. jsem čekal, evidenčku a 450Kč za výměnu značek taky, překvapila mě ale i možnost zvolit si dobu plastnosti od jednoho dne na 3 měsíce...
Nicméně paní říkala, že dokud nebude auto registrované ve státě kam směřuje, tak jsem za něj stále odpovědný, to teda nevím co tím myslí... Jestli to cizinec pak opravdu registruje, nebo rozebere na díly, já neovlivním, a nemyslím si, že bych se toho nějak soudně mohl i domoci...
Tak si říkám, jestli to na přepážkách registrů neříkají proto, že by takhle šlo vyřadit auto (nějaký ten pátek zpět jsem to slyšel, že se to tak dělá). Připomíná mi to období, kdy šlo vyřadit auto na čestné prohlášení a na přepážkách nás varovaly, že budou na ty králíkárny chodit kontroly...
O žádných jsem dodnes neslyšel.

Nicméně pokud s cizincem sepíšu smlouvu, ve které se zaváže vše splnit, že si auto pro cestu pojistí a pak registruje atd., co by se mě jako původnímu majiteli mohlo stát?
Přijde za mnou paní z registru, že to po 3 měsících stále není registrované? [proud]


Jedno podivné umístění zadní RZ:

PI
Pátek, 23. února 2018 - 08:48:44  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Taky by mě to zajímalo, tuhle jsem o tom viděl video a řikal jsem si, že v tom určitě musí bejt nějakej háček...
Pátek, 23. února 2018 - 09:00:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7317
Registrován: 5-2004
Doktor: Objasni mi analogii mezi vládou v demisi a použitím třetí tabulky na přídi vozu. A jaké přirozené právo dostává opět na frak použitím třetí tabulky na přídi vozu a čím se tak děje?

Už jsem to ve svém příspěvku naznačil, tak to shrnu ještě jednou. Sám jsi již dvakrát podotkl, že jednání, kdy někdo tabulku RZ určenou k umístění na zařízení, které zakrývá standardní (obvykle zadní) RZ nelze napasovat na nějaký paragraf. To je docela možné a nepřekvapilo by mě, kdyby případné správní řízení s provozovatelem vozidla skončilo tak, že se nic nestalo, jednání je nepostižitelné a vše je tedy de iure v pořádku. Asi všichni (oprav mě, pokud se mýlím) se tady ale shodneme na tom, že tímto způsobem se tabulka s hvězdičkami používat nemá, není k tomu určena a tedy de facto to v pořádku není. Jde tedy o rozpor mezi tím, co říká psané formální právo a mezi tím, jak určitá lidská společnost vnímá, co je správné a co ne. No a podobné je to i s tou vládou v demisi. Ministři, kteří činí zásadní kroky (např. personální), tak činí zcela v souladu s formálními pravidly, protože mají takovou pravomoc a naše ústava nerozlišuje (a ani by nebyla schopna efektivně rozlišovat) mezi vládou v demisi bez důvěry a vládou s důvěrou. Nicméně dle přirozených pravidel je rozdíl mezi vládou "plnohodnotnou" a vládou v demisi, která nezískala důvěru, neboť ta nezastupuje vůli většiny obyvatel. Jde tedy o obdobný rozpor mezi tím, co je v pořádku de iure a co de facto.
Pátek, 23. února 2018 - 12:48:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4179
Registrován: 4-2003
Martine_l, pouze opakuješ již jednou napsané. Já čekal vysvětlení, když považuješ použití třetí tabulky na přídi vozu za analogii vládnutí vlády v demisi a bez důvěry, na základě čeho lze mezi tyto dva případy klást rovnítko, a to s přihlédnutím k širším souvislostem a konsekvencím jednotlivých případů.

Z tvého příspěvku bych vypíchnul termín "plnohodnotný", kdy píšeš, že je rozdíl mezi vládnutím vlády v demisi a bez důvěry a vládnutím vlády "plnohodnotné". Lze to interpretovat tak, že vláda v demisi a bez důvěry není "plnohodnotná". No třetí tabulka registrační značky je plnohodnotná a plnohodnotně plní svoji funkci, tedy funkci identifikace vozidla. Pak o výše uváděné analogii nemůže být řeč.



Otázkou je, proč vůbec musí být "cyklonosičová" tabulka odlišena hvězdičkami od zbývajících tabulek, proč nemůže být zcela stejná.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 23. února 2018 - 13:13:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2807
Registrován: 6-2007
Exportka
Je někde psáno, že exportu získá jen vozidlo, kde občan cizího státu
zakoupí v ČR předtím registrované vozidlo a to je pak z registru vyřazeno?
Jak dopraví po své ose třeba občan Německa v ČR zakoupenou Oktávii domů, která v ČR
nebyla vůbec registrovaná?
Totéž občan ČR s druhým ofic. pobytem (pracovním) třeba v Rakousku kam si přiveze stejnou
škodovku?
Reexport jako takový vůbec! Vloni rekordních 60.000 vozidel! To je o 10.000 více než
si zakoupily soukromé fyzické osoby v ČR....
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Daniel_D._Koželuh
Pátek, 23. února 2018 - 20:59:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 2-2018
Pavel2:
Díky moc [happy]
Středa, 28. února 2018 - 10:47:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7318
Registrován: 5-2004
Doktor: Otázkou je, proč vůbec musí být "cyklonosičová" tabulka odlišena hvězdičkami od zbývajících tabulek, proč nemůže být zcela stejná.

Odlišení hvězdičkami je nešťastné, o tom asi není sporu. Odlišení mělo být provedeno obdobným způsobem jako v Rakousku, Dánsku nebo Nizozemsku, tedy výrazné jiným barevným pojetím, aby bylo zřetelné, že se jedná o tabulku specifického použití. Odlišovat je od běžných tabulek má smysl ve státech, kde ztráta tabulky RZ znamená povinnost přeregistrace a vyřazení původní alfanumerické kombinace z registru (případně jiné opatření jako v NL). Jiné provedení (zpravidla barevné) dává najevo, že nejde o plnohodnotnou tabulku, ale o tabulku, která může být užita pouze na vozidle, na kterém se nachází standardní tabulky v potřebném počtu. Kdyby vypadala úplně stejně plnohodnotně jako běžná tabulka RZ, tak by ji mohla kdykoliv zastupovat, což se dostává do kolize s výše zmíněným pravidlem o ztrátě tabulky.

No třetí tabulka registrační značky je plnohodnotná

Jistě, že není[happy]. Třetí tabulka je určena pro použití za situace, kdy je nějakým způsobem zakryta standardní tabulka RZ, typicky nosičem jízdních kol, boxem na lyže, vysokozdvižným vozíkem, obytnou nástavbou na pick-upu atp. a v těchto případech plnohodnotně plní svoji funkci, tedy funkci identifikace vozidla. V žádné jiné situaci sloužit nemůže, protože není plnohodnotná.

Analogie s vládou v demisi spočívá v něčem jiném, což už jsem dvakrát naznačoval a udělám to tedy znovu: Užití tabulky RZ s hvězdičkami náhradou za ztracenou standardní tabulku RZ je s velkou pravděpodobností nepostižitelné, podobně jako je nepostižitelné, pokud ministr v demisi ve vládě bez důvěry činí zásadní politická rozhodnutí. V obou případech je rozpor mezi tím, co je formálně správně (tj. nelze prokázat porušení zákona) a tím, co je fakticky správně (tj. odpovídá všeobecné společenské shodě, jejíž součástí jsou určité zvyklosti). Z tvého dlouhodobého nepochopení této podstaty věci mám dojem, že spíše zastáváš názor, že zvyklosti jsou idiotské, účel světí prostředky a pokud chci makat pro lidi, tak se nemusím ohlížet na nic a nikoho, proto se zeptám, zda-li použití tabulky s hvězdičkami namísto stanadardní plnohodnotné tabulky RZ považuješ za správné.
Středa, 28. února 2018 - 12:20:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1695
Registrován: 3-2010
K diskusi o cyklotabulce, která je na vozidle vpředu - už jsem viděl tak 3-5 aut, co to takhle mělo. Bohužel bez fota. Myslím, že tato záležitost se bude pomalu rozšiřovat. Přece jenom je lepší, když má někdo na autě cyklotabulku (i když neplní přímo tu funkci), která je od výrobce, než karton popsaný fixem a přelepený izolepou, aby se to celé rozmočilo později. Následnou diskusi o tom, zda je sklenice vyrobena z čirého, či průhledného skla a zda je poloplná, čí poloprázdná nechám na kolezích [happy]

K fotkám. Konečně jsem odchytil převozy peněz a ostatních aktivů ČNB. Jezdí pravidelně do centra Brna, kde ČNB sídlí. Zhruba jednou měsíčně, nevím přesně. Již velmi dlouho se snažím odchytit security náklaďáky, bohužel je to asi tak stejně pravděpodobné, jak vyblejsknout lesní vílu, která nakupuje v obchodním centru. Tyto vozy jsou vždy doprovázeny policií a někdy i nějakým zvláštním útvarem MV (neoznačená auta s "civilisty" a se samopaly). Vynoří se "odnikud", proletí okolo a zmizí. Naposledy se mi to ale podařilo, jeli kolem a tak mám aspoň zadní část vozů (samozřejmě prudké protisvětlo, focení za jízdy, provoz, klasika [lame])

Středa, 28. února 2018 - 18:19:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2626
Registrován: 11-2009
KAŽDÝ PODLE SVÉHO GUSTA: [fotic]




Pozn.: Sousedi jsou od nás ve všem o krok dále

2626
Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Pavel2
Středa, 28. února 2018 - 23:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16078
Registrován: 8-2002
voy:
převozy hotovosti mají na starost tyhle bílý speciální MB Atega, většinou jezdívá to cos popsal, 2x Atego za policejního doprovodu vpředu i vzadu, majáky, houkačky, absolutní přednost v jízdě, rychle se proženou a život zas jde běžným tempem [happy]

jednou se mi podařilo tu kolonu vyfotit a ty poslední cajti snad dokonce u mě i zastavili a moc se jim to nelíbilo... kdybys mi řekl kdy to bylo tak ty obrázky najdu, ale jinak je to buď na dlouho nebo dílo náhody.

netušil jsem že by tohle mohlo někoho zajímat [proud]
zajištěný to mají jistě dobře.
Středa, 28. února 2018 - 23:45:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4185
Registrován: 4-2003
Martin_l:
"Odlišovat je od běžných tabulek má smysl ve státech, kde ztráta tabulky RZ znamená povinnost přeregistrace a vyřazení původní alfanumerické kombinace z registru"
A ten smysl je jaký? Přeregistrace a vyřazení kódu není závislé na počtu vydaných tabulek, tabulka je pouze nosič kódu.

Ano, v případě ztráty tabulky lze tuto nahradit třetí tabulkou. Ale jednak je ve vlastním zájmu každého provozovatele nahlásit ztrátu/krádež tabulky, byť by měl tabulku "navíc", a jednak ztrátu hlásí úřadu provozovatel a ten se nemusí obtěžovat nahlásit to ani v případě vydaných jen dvou standardních tabulek a jezdit bude bez jedné tabulky nebo s neoficiálně vyrobenou náhradou.
Martin_l:
"Kdyby vypadala úplně stejně plnohodnotně jako běžná tabulka RZ, tak by ji mohla kdykoliv zastupovat"
A v čem tkví problém?
Martin_l:
"Jistě, že není"
V kontextu srovnání "plnohodnotné" vlády a vlády v demisi a bez důvěry třetí tabulka JE plnohodnotná.
Martin_l:
"Třetí tabulka je určena pro použití za situace, kdy je nějakým způsobem zakryta standardní tabulka RZ, ... a v těchto případech plnohodnotně plní svoji funkci, tedy funkci identifikace vozidla. V žádné jiné situaci sloužit nemůže, protože není plnohodnotná."
Je-li třetí tabulka v rámečku na nosiči jízdních kol na zádi vozidla, je dle ní vozidlo identifikovatelné. Jakmile je třetí tabulka přemístěna do rámečku na přídi vozidla, již dle ní vozidlo identifikovat nelze. To jako vážně? Dokážeš mi vysvětlit, proč nelze vozidlo identifikovat dle třetí tabulky, jakmile se tato zezadu přemístí dopředu?
Martin_l:
"Z tvého dlouhodobého nepochopení této podstaty věci mám dojem, že spíše zastáváš názor, že zvyklosti jsou idiotské, účel světí prostředky a pokud chci makat pro lidi, tak se nemusím ohlížet na nic a nikoho"
Ty tu podstatu ovšem ne a ne vysvětlit, stále - už potřetí - opakuješ to stejné, aniž by ses ponořil do hloubky věci, kam jsem tě i náznaky o souvislostech a konsekvencích směřoval. Ale argumentační fauly v podobě podsuvu, to ti jde.

Pochop, že mezi vládnutí vlády v demisi a bez důvěry a použití třetí tabulky vepředu nelze klást rovnítko. Vláda v demisi a bez důvěry - skupinka lidí, které si z kudy tudy vytahal premiér, skupinka lidí, která nebyla posvěcena vyslovením důvěry a která má zkrácenou životnost do doby sestavení nové vlády. Třetí tabulka - oficiální tabulka schválená a vydaná autoritou, ukotvená v právních předpisech, plnohodnotně plnící svoji funkci, tj, funkci identifikace vozidla, bez omezení životnosti, platná až do zániku neseného kódu. Pokud bys mocí mermo chtěl hledat k vládě v demisi a bez důvěry analogii ve světě registračních značek, pak by se k tomu mohla blížit neoficiálně vyrobená tabulka používaná do doby získání oficiální tabulky. Taky nemá posvěcení autority, taky má vymezený čas, a přesto vykonává funkci identifikátoru vozidla.
Martin_l:
"proto se zeptám, zda-li použití tabulky s hvězdičkami namísto stanadardní plnohodnotné tabulky RZ považuješ za správné."
No, kdo si umí dát dva a dva dohromady, tomu musí být můj postoj jasný. Funkcí registrační značky nesené na tabulce je identifikace vozidla. Nejsem ty, ani Pavel2, registrační značku tak zvládnu přečíst bez ohledu na stranové umístění jednotlivých tabulek, proto ani s třetí tabulkou v předním rámečku nemám problém a dokážu dle ní identifikovat vozidlo. Za mě tedy funkci identifikátoru plní. A nic víc, než identifikátor, registrační značka není.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
JozefLXI
Čtvrtek, 01. března 2018 - 09:11:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 763
Registrován: 10-2013
Škoda, že máte toho "nešťastného" snehuliaka na tabuľkách. Nebolo by doň trepať vločky (bicyklonosič apod.) A ten hologram priamo integrovať na tabuľky a nenalepovať na takmer hotové TRZ. Odpadli by tak žabo-myšie škriepky.[wink]
Dôsledkom zneduplicitnenia je, že sú občas skoky pri jednoriadkoch, ale nevadí, aspoň je to teraz napínavejšie. [wink]
Čtvrtek, 01. března 2018 - 10:09:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1696
Registrován: 3-2010
Pavel2: Ne, že by mě ty převozy až tak zajímaly. Tolik peněz - co pak s tím [lol].
Oni jezdí vždy přes jednu velkou křižovatku (U Ronda, brňáci vědí) a v její blízkosti jsem dost často. Proto je tam občas vidím. Navíc myslím, že někteří kolegové to sledují, zajímají se např. o SPZ/RZ vozů Vězeňské služby, apod.
Když jedou Atega jen dva, je to "pohoda", ale viděl jsem i 4, možná jednou i 5 zaráz, tos neviděl, kdyby v tu chvíli přistáli vedle ufoni, nikdo si toho nevšimne. Křižovatka zablokovaná půl minuty dopředu, všude neoznačený auta se sapikama, doprovod možná i 12 vozů, včetně aut, které bys absolutně netypoval, že k nim patří (ošuntělej Golf, Octavia z roku razdva atd.). Ale pohled je to pěknej, vypadá to, jak kdyby se zastavil čas...všichni stojí, čekají, ticho. Pak siréní koncert, vlna vozidel a jak mávnutím proutku jde zase život dál, jak kdyby se nechumelilo.
Čtvrtek, 01. března 2018 - 10:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 2-2015
Doktor: myslím, že se rozumného konce této debaty zde nedobereš. Já jsem zde také nepochodil s názorem, že zatěžovat vlastníky vozu další povinností (lepením nějaké nálepky na tabulku SPZ dle místa bydliště vlastníka vozu) je již při tak zkostnaťelém systému registrace vozidla hovadismus.

Mě by třeba zajímalo, jak řeší identifikaci vozidel v zemích, kde například vůbec nepřidělují přední tabulku SPZ nebo ji přidělují v takovém formátu, že je čitelná pouze z malé vzdálenosti. Dosud ke mne nedolehly zprávy o silničním armagedonu např. ve Švýcarsku nebo některých státech USA
Čtvrtek, 01. března 2018 - 16:30:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2627
Registrován: 11-2009
Tak hoši, k jinému tématu se rovnou zeptám:

Ví někdo, jakým způsobem se dnes dostávají RZETy na příslušný ORP po zániku smlouvy s HICONem?

Ono mi to dnes připomíná zrovna vysílaná 50. léta, kdy se vše dobré muselo zrušit a nstoupila neodborná dělnická třída, kde ouřadové skoro v 7. třídě vyšlí školou povinnou, řídili své zítřky takovým způsobem, jako má dnes dohled ministerstvo dopravy nad distribucí RZET dle objednávek do příslušných ORP. Sklad v Pardubicích mi připomíná vytvářená JZD s odborníky, kteří nikdy neviděli ani kravku, a nyní ani RZetu. A to je prosím příspěvková organizace MD. Hlavně, že má MD smlouvu s výrobcem jak RZety do skladu logisticky zabalit a dostat, ale kde je smlouva mezi MD a příspěvkovou organizací na distribuci dále? Smlouva žádná neexistuje, je to jen totální guláš, kdy každé ORP, které vydalo již vše z Hiconu, vydává různé dílčí krabicové objednávky různých ORP CIK CAK.
Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Pavel2
Pátek, 02. března 2018 - 05:16:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16080
Registrován: 8-2002
voy: já vím, peníze akorát kazí charakter [lol]
no řekněme že 2x Atego je standardní sestava a když jsou nějaký mimořádnosti tak jich jede víc a holt je i lepší doprovod včetně vytvořenýho bengálu. s tím ufem je to docela přesný [happy]

jannys:
už ses ptal na CS/MD jak ty tabulky putujou z CS na ORP? někteří z nás už se pokoušeli, ale zatím je výsledek jako při házení hrachu na stěnu...
Pátek, 02. března 2018 - 09:37:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2019
Registrován: 1-2007
Dobrý den kolegové,

obracím se na vás s dotazem a předpokládám, že zde mezi diskutujícími je i někdo, kdo mě dokáže nasměrovat co s tímto problémem?

Dnes byl kolega uložit do depozitu 1 ks RZ ze shořelého auta. Měl s sebou: Velký techničák a jednu RZ. Druhá shořela včetně malého TP. Úředník mu udělal značky nové a poté je uložil do depozitu. Vyměřil správní poplatek 450 Kč za výměnu RZ a 200 Kč za uložení do depozitu.

Moje otázka zní: Proč měnil RZ? Vždyť auto do mrtě shořelo a zůstala pouze jedna RZ. Proč teda nevystavil i nový malý TP, protože to mu nevadilo???

Prosím má smysl se někde tímto zabývat? Nebyl to zbytečný úkon?

Díky za nasměrování kam s tím.
Kapitán
Pátek, 02. března 2018 - 11:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2464
Registrován: 6-2012
Proč měnil RZ? Vždyť auto do mrtě shořelo a zůstala pouze jedna RZ
Proč tedy ukládat do depozitu? Plánuje se snad v budoucnu další provoz zcela zničeného auta? [lol] Z logiky věci vyplývá, že pokud musíš do depozitu odevzdat 2ks tabulek s registrační značkou, ale máš pouze jednu, pak jsi druhou ztratil nebo zničil. V tom případě ti přidělí nové, aby bylo možné uchovávat 2ks.

Jde o tu zábřežskou SORku? Kdyžtak doplň novou RZ na SA [wink]
Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
Pátek, 02. března 2018 - 13:02:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2020
Registrován: 1-2007
Ano je.

Proč tedy ukládat do depozitu?

Protože ji nemůžu nechat ekologicky zlikvidovat než se ukončí vyšetřování, které může trvat i několik měsíců. Tak proč platit pojištění?
Kapitán
Pátek, 02. března 2018 - 13:12:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2466
Registrován: 6-2012
V tom případě je to tak, jak říkám. Musel jsi odevzdat dvě značky a protože jsi druhou neměl, byly vydány nové a tyto uloženy do depozitu. Je to plýtvání plechem i penězi, ale jinak to asi nejde.. Poslal jsem ti SZ [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem kapitán.)
Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
Pavel2
Pátek, 02. března 2018 - 14:59:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16082
Registrován: 8-2002
od jistý doby už ČKP nemá tu pravomoc vymáhat výpalný za nepojištěný vozidlo. depozit tedy není nutnej, stačí neplatit dál povinný ručení. úřadu se musí doložit, nejlépe např. fotkou, že nepojištěný vozidlo je nepojízdný a stojí mimo veřejnou komunikaci. asi bych to konzultoval na úřadě co s tím, nejlépe s vedoucím. nový RZ jsou zbytečný, ale podobný případy se tak zřejmě řeší běžně. a nezapomeň, že co ORP, to jinej názor...
PI
Pátek, 02. března 2018 - 18:17:00  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Pavel2: Myslim, že od novýho roku už zase tu pravomoc má.

A dotaz na výměnu RZ je absolutně mimo mísu, úředník nemůže od stolu posoudit, v jakým stavu je vozidlo, jak s nim bude nakládáno dál, co by kdyby, a tak dále. Legislativně je to pořád vozidlo rovný jakýmukoliv jinýmu. Do depozitu se ukládají dvě tabulky, byly tedy vydány dvě nové tabulky, jak psal ostatně už Kapitán.
Pátek, 02. března 2018 - 20:37:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2809
Registrován: 6-2007
Nechápu, proč se halbewgs věcná debata o 3. RZ
kontaminuje (chci se vyhnout výrazu zasírá) nějakými
bláboly o vládě v demisi [cunik]
Na to snad existují jiné debatní kanály...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pátek, 02. března 2018 - 22:54:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 7-2017
Výroba RZ ua SPM, jen pro zajímavost,možná jste již viděli
https://auto.idnes.cz/rz-registracni-znacka-na-prani-boom-spz-d9h -/automoto.aspx?c=A180213_134746_automoto_taj
Neděle, 04. března 2018 - 17:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2629
Registrován: 11-2009
Bordel v distribuci registračních značek

Rámcová Smlouva o dílo - "Dodávky tabulek registračních značek", uzavřená mezi MD a SPM

SPM Štětí
- vyrobí, zabalí např. 35 ks typu 101, každá značka má svůj obal (fólie), 35 ks musí být označeno štítkem a požadovanými údaji dle smlouvy, ale hlavně s určením ORP, pro které je vyrobeno dle Objednávky MD
- dle objednávky dá RZ na paletu(y) dle příslušnosti krajů, paleta má taky svůj identifikační štítek se snímatelným kódem, ale ne již příslušnost na ORP, to mají jen balení uvnitř palety - zde vidím největší problém
- zhotovitel (SPM) sám odveze nebo smlouvou povolená najatá přepravní firma na místo plnění = CS Pardubice
- předání třetí straně, v tomto případě např. přímo ORP, je považováno za vážné porušení Smlouvy

CSPSD Pardubice
- převezme zásilku přes identifikační čárové kódy na paletě a uloží do skladu
- a zde je něco neuvěřitelného - RZ na paletě má dostat příslušné ORP dle štítku a objednávky MD, např. ve Smlouvě Magistrát města Brno
- skutečná situace se jeví ale zcela opačná, a CSPSD si z toho dělá tzv. bramborárnu, kde jeden pytel jde tam a druhý zase tam. Nedávají to ORP, kterým to ve skutečnosti patří dle štítků. Připomíná mi to paletu v supermarketu, kde máte na paletě cukr či mouku.

ORP
- vydávají RZ s označením štítků určení úplně pro jiné ORP dle udání výrobcem dle Objednávky MD

Z toho mi vyplývá jedna věc a tento názor plně zastávám:

Největší bordel = neplnění příslušných článků Smlouvy, provádějí zaměstnanci CSPSD - kteří zabalené, např. 35 ks balení se štítkem určeného ORP, dají úplně někomu jinému a zároveň i na ORP, kterým je jedno, že dostali balení RZ s místem určení a výdeje v jiném ORP!!!!!!!!!!

Zajímalo by mě jaké kontroly v této organizaci v pardubickém skladu vůbec proběhly.

A platí zde jedno pořekadlo: Pod svícnem je největší tma! [pozor]
Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Neděle, 04. března 2018 - 18:54:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10237
Registrován: 7-2006
Bude tedy někdo psát na MD, které o tomto bordelu nemá zřejmě ani páru?
Neděle, 04. března 2018 - 18:57:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 228
Registrován: 7-2017
Když někdo nutně potřebuje ZMP...

Tady se pro změnu stříhalo nůžkami na plech...
Neděle, 04. března 2018 - 19:23:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4722
Registrován: 12-2007
Jannys, Rul: Zajímavé informace. Chyba bude ale přímo u SPM, protože na štítku krabice ORP uvedená není. Je tam jen napsán kraj, nikoliv ORP.
Rike už přímo na MD psal, ale zatím žádná odezva. Já píšu postupně na všechny eL ORP, co vydávají RZ od SPM a zatím taky nic moc. Odepsali jediní. Ale všichni už ví o registru smluv a o faktu, že vydávají RZ určené pro někoho jiného.
Pavel2
Neděle, 04. března 2018 - 22:12:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16092
Registrován: 8-2002
v MD byla zřejmě vytvořena černá díra, kam padají nejen maily, ale podle všeho tam zahučela i kontrola plnění smluv, protože ten stav totální mrdník trvá už několik měsíců v řadě po sobě a nic se neděje.

ještě se můžeme optat přímo u SPM jestli stíhají vyrábět a vozit do Pardubic, ale ten registr smluv (nejen rozdělovník na ORP, ale i smlouvy samotný) je pro kočku, když si z něj sám zadavatel, tedy MDČR, dělá holubník.

je dost zvláštní, když si někdo vytvoří smlouvy, podle kterých nemůže akceptovat hovna černý, žlutý ani zelený, ale jedině a pouze hnědý a pak je mu stejně uprdele, když se mu ty exkrementy špatně obarví přímo v jeho hnízdě [crazy]

ještě se tedy můžeme zeptat přímo Ťoka, jestli ví jak pracuje oddělení 151. zdá se, že o tom nemá ani páru, jelikož řeší daleko hořlavější věci, třeba tendr na dálniční/silniční mýto, reko D1 atd.
Pondělí, 05. března 2018 - 13:03:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2810
Registrován: 6-2007
Distribuce RZ
Chci touto cestou slovutnému kolegiu zdejších znalců distribuce SPZ/RZ v ČSR/ČSSR/ČSFR/ČR
položit čtyři otázky:

1) proč si myslíte, že by vám mělo MD odpovídat? jedno jestli se ptáte jednotlivě nebo skupinově....

2) můžete doložit nějaké zmocnění od některé úřadovny ORP kam se mají údajně dodávat
"chybné" sady RZ s tím, že vás v tomto zmocnění pověřují zjednat nápravu?

3) představuje probíhající distribuce RZ nějaké prokazatelné porušování zákona nebo jiné společensky
škodlivé jednání, které by mohlo přímo i nepřímo poškozovat zájmy některé fyzické a právnické osoby
příp. jim způsobovat újmu nebo znevýhodnění v uplatňování jejich ústavou a zákony ČR garantovaných práv?

4) jak si vysvětlujete fakt, že žádná úřadovna ORP si na dosavadní distribuci RZ nestěžuje?
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)