Diskuse » Archiv 2018 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 08. 06. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 08. 06. 2018

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 29. dubna 2018 - 08:38:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10307
Registrován: 7-2006
RZ z předminulého víkendu na zajímavých vozech:




A něco staršího z mobilu:

Pondělí, 30. dubna 2018 - 16:09:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2392
Registrován: 3-2011
Jedna zpráva a zároveň dotaz na McBaina - nemám na Tebe žádný kontakt, proto musím takhle. Neměl bys, prosím, v originále k dispozici fotku tohoto prvního diplomata? odkaz
Napiš mi kdyžtak zprávu do mailu pod nickem. Díky moc! [happy]

A protože nic není zadarmo, na oplátku přihazuji fotku aktuálně nejvyšší vydané CD. Vůz patří velvyslanectví Íránu.

Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Pondělí, 30. dubna 2018 - 19:40:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4783
Registrován: 12-2007
Rul: Kde byl prosím focený ten Bobcat? Je to [new] do tabulky.
Pondělí, 30. dubna 2018 - 23:27:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10310
Registrován: 7-2006
Fitr (4783):

V Račicích (ORP Vyškov).
transit01
Středa, 02. května 2018 - 09:13:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2469
Registrován: 9-2012
Dovýroba.

vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Čtvrtek, 03. května 2018 - 12:57:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 754
Registrován: 1-2012
Dovýroba.

Zadní vypadá stále k světu:

Čtvrtek, 10. května 2018 - 12:47:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 191
Registrován: 9-2007
Pokud by někoho zajímalo, na registru vozidel Vyšehrad spatřena zabalená RZ 6AK 8907.
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Čtvrtek, 10. května 2018 - 15:40:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1733
Registrován: 3-2010
https://auto.idnes.cz/registracni-znacka-0as-/automoto.aspx?c=A18 0510_120056_automoto_fdv

další důležité informace ze světoznámého serveru [crazy]
Čtvrtek, 10. května 2018 - 17:45:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2995
Registrován: 6-2011
Omezovat svobodu bohužel je bohužel záliba (naší současné) státní správy. Registrační kód je bez problémů k přečtení, ale občané nesmí. Dnes jsem viděl článek že policie bude díky nové technice moct pozorovat co děláte v autě až na vzdálenost 1 km. Nechápu proč některým svobodná společnost tak vadí...

(Příspěvek byl editován uživatelem 6332.)
TC 51-80

K-anlýza zde!
Pátek, 11. května 2018 - 09:17:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 356
Registrován: 5-2007
Ano, ano...další BUBUBU, aby se ovečky pořád třepaly strachy.

To zpravodajství už mě začíná nudit, obzvlášť na zmiňovaném serveru. Mimochodem...všimli jste si někdy, jaký typ nadpisů článků se na tomto serveru často objevuje? Buď jsou to věty nebo fráze, které mají v podstatě direktivní tón (Začnete s...., Zapomeňte na....), případně něco, co skoro vyznívá jako výhrůžky ("Ztratíte RZ, domů půjdete pěšky!" apod.). Zbytek obsahu je buď skryté PR nebo nějaká clickbaitová s**čka, kde je účelem zvednout čtenářům mandle tak, aby se pokud možno ještě pohádali v diskuzi pod článkem a co nejvíc toho "naklikali". A to už vůbec nemluvím o cíleném ovlivňování veřejného mínění s ohledem na to, komu onen server patří.

Škoda to číst a trávit tím čas. Sorry za OT.
dnblistener
Pátek, 11. května 2018 - 20:35:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1435
Registrován: 7-2013
8T292E

PP-308DD
Pavel2
Pátek, 11. května 2018 - 22:00:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16246
Registrován: 8-2002
to je snad poprvý co vidím exportní atyp/US správně použitej [ok]
Úterý, 15. května 2018 - 08:54:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 3-2010
Tato zpráva aspoň v sobě nese nějakou informaci. Sice je to opět ve stylu: Hýbe se to? - Zdaňme to. Hýbe se to ještě? - Zregulujme to. Nehýbe se to? - Dotujme to.

Až potkáte nákladní vůz na traktorových tabulkách nedivte se [happy]

https://ekonomika.idnes.cz/traktor-kamion-tatra-ministerstvo-dopr avy-tatraktor-nakladak-zakaz-1jk-/eko-doprava.aspx?c=A180514_2044 56_domaci_kafi
Středa, 16. května 2018 - 15:31:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2673
Registrován: 11-2009
Místní zastupitelstvo v té zmíněné obci - OTOVICE u Broumova, s občany opětovně zablokují silnici vedoucí přes hraniční přechod a je pro ně jedno jestli je to traktor nebo náklaďák, protože to považují za velký podvod. Já bych postupoval stejně. Zablokují to traktory, aby bylo zřetelně vidět co je traktor a co je náklaďák. Už se sepisují další petice na stůl MŽV i MD a zapoji se do toho místní senátoři, kteří chtějí toto opatření MD zablokovat.
Čerpám od známého, který tam z HK má chalupu a je v jedné politické straně.
Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Čtvrtek, 17. května 2018 - 21:47:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2675
Registrován: 11-2009
Co se děje s RZETami od SPM:

To, co jsem viděl včera v Ústí nad Labem ve výdejně je jen slabej odvar současného bordelu ve výrobním označení a distribuci RZET dle objednávek MD.

1. Jelikož to tam maji lehce prosklené, přišli zrovna 2 ženy a muž a měli v náručí RZety křížem krážem cik cak zabalené 9Ux bez žádného označení a byly dány na jednu kupičku, lépe řečeno pak je někam strkali. Tudíž žádné krabice ani označení.

2. Od jednoho dobrého zdroje mám potvrzeno, že v SPM ani nevědí pro jaké ORP to vyrábí, ale, že je pro ně rozhodující kraj a tak ESKa a ostatní pro více ORP, frkají na jednu paletu až se paleta naplní a takhle to pokračuje dál i s ostatními kraji.

3. Co zatím nevím, kdo RZety odváží do skladu a ze skladu v PU na ORP. Podle bordelu výdeje je možné, že to jde přímo na ORP - viz vydávané Rzety v poslední objednávce B kraje.

4. Potvrzuje mi to i výdej v našem městě včera, kdy byl vydán čerstvý výdej 1 RZety a za ním šel od stejné pani RZeta o 10 "krabic" nizší. Už tam neměli jako vždy na stole krabici, brali to od někud zespoda, asi z nějaké náhradního velko krabicového obalu, kde se vše smíchalo.

Proto musím říci, že je to opravdu Bordel, který nemá obdoby, ale který byl nastolen a je i možná cíleně řízen. [pozor][pozor][pozor]
Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Čtvrtek, 17. května 2018 - 22:02:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7253
Registrován: 6-2004
Jannys: Možná by jim někdo měl ukázat, že traktor není jenom "Mána" a nebo jiný klasický Zetory [proud]
Pátek, 18. května 2018 - 07:28:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10336
Registrován: 7-2006
Několik zajímavých vozů na RZ:




A raritní typ 119:

Sobota, 19. května 2018 - 13:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1435
Registrován: 1-2013
Samé 0000 se moc nevidí
Neděle, 20. května 2018 - 11:37:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10339
Registrován: 7-2006
Ze Zlínska:

Úterý, 22. května 2018 - 11:21:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 1-2013
1Z2 0000
Úterý, 22. května 2018 - 12:28:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2017
Jen pro zajímavost,nejvyšší spatřené značky v USA:
www.licenseplates.cc, několik států má podobné kódování jako u nás v ČR.
Pajzák
Středa, 23. května 2018 - 20:01:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1762
Registrován: 6-2015
V jednom z poslednich cisel Sveta motoru me zaujal dotaz, zda pro cyklonosic na taznem zarizeni je nutno poridit pri ceste do Chorvatska treti znacku, nebo staci jako u nas premontovat zadni na nosic. Odpoved se tykala jen Chorvatska, proto se ptam tady. To je u nas povoleno? Doted jsem zil v presvedceni, ze treti znacka je u nas v tomto pripade povinna.
Pavel2
Středa, 23. května 2018 - 20:15:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16284
Registrován: 8-2002
pajzák: lidí ví kulový. asi se doslechl že tam policajti Čecháčky nešetří [happy]
Pajzák
Čtvrtek, 24. května 2018 - 07:10:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1765
Registrován: 6-2015
Tos mi moc nepomohl, me zajima, jak je to u nas.[wink]
Čtvrtek, 24. května 2018 - 21:47:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 284
Registrován: 7-2017
Pátek, 25. května 2018 - 14:03:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 1-2013
kamarád ulovil jednu hezkou
Pátek, 25. května 2018 - 14:06:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4258
Registrován: 4-2003
Pajzák:
"Doted jsem zil v presvedceni, ze treti znacka je u nas v tomto pripade povinna."
A z čeho to tvé přesvědčení vycházelo? A ne, třetí tabulka není povinná. Povinné je mít na vozidle viditelně umístěné tabulky RZ a je jedno, zda na cyklonosiči bude tabulka přenesená ze zádi vozu, nebo třetí tabulka.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 25. května 2018 - 22:25:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 772
Registrován: 1-2012
Pěkná hranatá z Moravskoslezského kraje [happy]

Pajzák
Sobota, 26. května 2018 - 12:51:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1772
Registrován: 6-2015
A k cemu tedy ta treti tabulka je, kdyz staci prehodit tabulku z vozu na nosic?
murphy
Sobota, 26. května 2018 - 13:34:46  
Neregistrovaný host
Tabulka může být na autě přinýtovaná a potom se na nosič přendává blbě. Třetí značka je řešení [happy]
Sobota, 26. května 2018 - 17:01:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4259
Registrován: 4-2003
Pajzák:
"A k cemu tedy ta treti tabulka je, kdyz staci prehodit tabulku z vozu na nosic?"
K tomu, abys právě nemusel neustále přehazovat tabulku mezi nosičem a vozem. Znovu se zeptám - z čeho pramenilo tvé přesvědčení, že třetí tabulka je povinná?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pajzák
Neděle, 27. května 2018 - 13:52:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 6-2015
Z toho, ze jsem tuhle informaci zachytil v mediich, kdyz se treti znacky objevily. Nosic nemam, mit nejspis nebudu, tak jsem to neresil, jen me ted zaujala ta otazka v casopisu, ktera s tim byla v rozporu. Dekuji za vysvetleni.
Neděle, 27. května 2018 - 16:23:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4261
Registrován: 4-2003
Jannys:
"Proto musím říci, že je to opravdu Bordel, který nemá obdoby, ale který byl nastolen a je i možná cíleně řízen."
Jannysi, kdo ten bordel má řídit a co by tím sledoval?
Jannys:
"kdy byl vydán čerstvý výdej 1 RZety a za ním šel od stejné pani RZeta o 10 "krabic" nizší."
Jannysi, a v čem spočívá problém, když tabulky nejsou vydávány za sebou?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pavel2
Neděle, 27. května 2018 - 23:09:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16292
Registrován: 8-2002
doktore, buď prosím jednou tak shovívavý a nerej nám do diskuzí nad vydáváním tabulek RZ. víš o tom prd a zbytečně bys jen rozdával moudra těm, kteří s tím stejně nejsou schopni nic udělat.

děkujeme předem.
Pondělí, 28. května 2018 - 12:24:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4262
Registrován: 4-2003
No, a protože vím o tom prd, tak se logicky ptám, zda a jaký existuje objektivní problém, když nejsou tabulky vydávány za sebou. A současně se ptám, pokud by šlo o cíleně řízenou akci, kdo by za ní měl stát a hlavně, co by tím sledoval. Rozuměj, co by bylo jejím cílem. Odpovědí se místo prázdných řečí o rytí samozřejmě můžeš zhostit i ty.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 28. května 2018 - 14:15:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2831
Registrován: 6-2007
Doktora sice neznám ale zaznamenal jsem (i z jiných rubrik) jeho schopnost kladením logických a cílených otázek totálně vytočit blbce i ty, kteří si myslí,že spolkli šalamounovo h..no. Při tom je úplně jedno jakému tématu se věnuje, protože v těhle vodách se řeší převážně pseudoproblémy, žádná životně důležitá dramata. Pravda ty polemiky svým rozsahem dost nadužívají poskytnutý prostor - ale když to nejde jinak...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pondělí, 28. května 2018 - 16:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3017
Registrován: 6-2011
Já se přidám...
1/ myslím že to neřídí nikdo, v SPM zabalí RZ a nenapíšou na to jaký interval pro jakou ORP je uvnitř. V CS si řeknou značka jako značka a random to pošlou někam do daného kraje.
2/ proč je to špatně? No za prvý proto, že tenhle byznys jede z našich daní a pokud Jannyse zajímá jaký značky budou v jeho ORP, tak by se to měl dozvědět. Za druhý i pokud pomineme argument o daních, tak netransparentost je první krok ke korupci a všelijakému kupčení "hele Karle pošli tu s těma šestkama k nám na ouřad".
3/ vydávání RZ na přeskáčku je mimo výhrad v bodu 2 ne-úplně dobrý i proto, že RZ je skvělá věc, ze který by bylo/je možný vyčíst kde bylo auto registrovaný a - právě při postupným výdeji - i kdy, což se zas čas od času může uživatelům, tedy vlastníkům aut, tedy občanům hodit
TC 51-80

K-anlýza zde!
Pondělí, 28. května 2018 - 17:14:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2832
Registrován: 6-2007
ad 6337
..pokud Jannyse zajímá jaký značky budou v jeho ORP, tak by se to měl dozvědět.
To je tu vyčichlé téma...nemá nárok to vědět, nelze to zdůvodňovat nárokem na informaci...pokud to nějaké ORP zveřejňují je to jejich věc. Lze jedině cestou změny zákona a to je (pochopitelně) neprůchozí...ČR není Švýcarsko

....tak netransparentost je první krok ke korupci a všelijakému kupčení "hele Karle pošli tu s těma šestkama k nám na ouřad".
Také už vyšumnělá záležitost. Zavedením RZP zájem o "hezká čísla" zcela opadl stejně jako o RZP samotné...

ad 3/ lidem je to úplně ale opravdu úplně jedno...tedy těm normálním...

Časy se mění a priority lidí také - auto už je běžné spotřební zboží které si lze za rozumný peníz najmout (operativní leasing) jako garáž, dílnu pro hobby atp. Neustále změny v identifikačních záležitostevch (OP, ŘP, SPZ/RZ atd.) už lidi natolik otrávily, že je jim celkem fuk co mají na PZ za alfanumeriku....
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pondělí, 28. května 2018 - 19:10:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2686
Registrován: 11-2009
Tak něco ještě reálnějšího z dnešního dne:

Předem děkuji slušným za podporu [ok]

Dnes jsem měl možnost nahlédnout do jedné místnosti nejmenované výdejny, slíbil jsem, že vše zůstane anonymně. Místnost slouží jako menší příruční sklad pro registr vozidel.

A/ Sklad je vybaven dřevěnými poličkami jako např. vaše malá špajzka v domě či paneláku.
B/ Byly tam převážně RZETy od SPM, v plastových potrhaných hlavních obalech po 35 ks napolo již rozebraných. Obaly párů RZET, ty jsou OK.
C/ Poličky jsou označeny papírovými štítky, fixou popsaného typu, protože se prý nepozná po dodání, zdali je to typ 101 či 102.
D/ Značky nejsou na sobě tak, jak to popisují reportáže z výroby, ale mají je postaveny tzv. podélně na štorc. Důvod je jednoduchý, nevejdou se tam, protože poličky byly dělány na krabice, kde značky byly uloženy v krabici podélně.
E/ Dříve tam měli krabice od Hiconu, které se tam pěkně vešli, viděl jsem je již jen na skladových atypech.
F/ Krabice dříve byla u paní na výdeji přímo, byla praktická a nebylo do ní vidět. Dnes to přinést v roztrhaném plastovém obalu a dát na stůl, kde koukají zákazníci, je prý nepraktické, a mají pravdu. Podle potřeby vezmou pár kusú a dají je na plac někam do volné krabice
G/ Plastové obaly neměly žádné štítky, jak je vyndavali z auta, ani nevěděli co jim přišlo, jen kontrolovali správný kraj a tak to šlo do police cok cak a takto to bylo prý i v autě.

Tyto praktiky potvrzuje i ČKP, kde jsou vydávané RZETy od SPM, někde je to v pořádku od začátku, někde to vydávají od konce, někde od prostředku a někdy, poslední dobou se více a více rozvíjí výdej nahodilý.
Kdyby to bylo v rámci své objednávky, vem to čert, stávalo se to i u Hiconu, a nebo jenom z objednávky MD, to bych chápal. Ale vydávat RZETy z objednávek jiných ORP, které mi nepatří, a mojí objednávku vydávají jiné ORP a opačně, to je již trochu mimo hrací pole.
Z toho plyne následují: vědí ORP, co objednávají, píšou objednávky oni, nebo je to již cílená objednávka z MD pro uspokojení s plněním smlouvy s SPM pro neustálou výrobu RZET. Za chvíli budou takové zásoby, že to nebudou mít ani kam dávat. Oni ve Štětí ani nemají kam, proto co vyrobí odjede ihned pryč. Otázka stojí takto: Kam skutečně?

Každé ORP je jiné a má svoje prostory, výdejny a provádí výdej svým způsobem. Co mě mrzí je to, že jsem se bohužel nedozvěděl, kdo je ten posel RZET. A tak budu pátrat dále. Jedno ale musím říci, o CS v PU dotyčný nevěděl.

Zde jsem podal souhrn alespoň v malé kostce a tak věřím, že to uspokojí i dopisovatele Doktora a byla mu tímto zodpovězena jeho žádost.

Mým cílem není někoho obviňovat, ale každý určitě dá za pravdu, že po ukončení činnosti HICONu nastal úplně jiný proces, který bohužel musím nazvat slušným slovem chaotický. [wink]

Děkuji za pozornost a budu rád, když někdo objeví další související skutečnosti. [vypravci]
Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Pondělí, 28. května 2018 - 20:05:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3018
Registrován: 6-2011
Jannys: Bylo by fajn, kdybys narazil na nějakou ORP, která už má naskladněno něco z 1.Q.18,nebo pozdějších. jestli je nějaká změna...[happy]
TC 51-80

K-anlýza zde!
Pondělí, 28. května 2018 - 21:20:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2687
Registrován: 11-2009
6332: Byl to 4.Q.2017 a 1.Q.2018 [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem jannys.)
Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Pondělí, 28. května 2018 - 21:33:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4263
Registrován: 4-2003
Jannys:
"Zde jsem podal souhrn alespoň v malé kostce a tak věřím, že to uspokojí i dopisovatele Doktora a byla mu tímto zodpovězena jeho žádost."
Moje otázky ovšem nebyly ani náznakem zodpovězeny. Zopakuji tedy - v čem tkví problém, když nejsou tabulky vydávány v pořadí za sebou? Tedy komu a jaký problém vzniká, jsou-li tabulky vydávány v nahodilém pořadí?

Dále bylo zmíněno možné cílené řízení bordelu. Logicky se nabízí otázka, kdo za tím stojí (kdo to řídí) a za jakým účelem se tak děje (co je cílem). Ani na to nebylo odpovězeno.

--- --- ---
6332:
" vydávání RZ na přeskáčku je mimo výhrad v bodu 2 ne-úplně dobrý i proto, že RZ je skvělá věc, ze který by bylo/je možný vyčíst kde bylo auto registrovaný a - právě při postupným výdeji - i kdy, což se zas čas od času může uživatelům, tedy vlastníkům aut, tedy občanům hodit"
Z kódu RZ lze vyčíst bez ohledu na posloupnost výdeje, kde i kdy bylo vozidlo registrováno, kdo jej registroval, resp. kdo je provozovatelem, i bližší informace o vozidle. Ano, je třeba nahlédnout do databáze. Ale stůjme nohama na zemi - běžný občan opravdu nesleduje a nevede si evidenci výdejů a u RZ se omezuje na znalost krajských kódů a pak, ani fanda do značek výše uvedená data běžně nevysype "z rukávu" a musí nahlédnout do své databáze. Rovněž bych nepřeceňoval potřebu občanů zjišťovat si místo a čas registrace vozidel. Proč by to měli dělat?
6332:
" kupčení "hele Karle pošli tu s těma šestkama k nám na ouřad""
Jako, že by jeden úředník korumpoval jiného úředníka či dokonce dodavatele, aby měl na svém úřadě prémiové kódy RZ? To fakt ne. A vzhledem k existenci značek na přání je tato představa už zcela lichá. Každý může mít RZ dle svých představ. Nehledě k tomu, že "protekční" značky se logicky vyskytovaly i při starém systému distribuce.
6332:
" že tenhle byznys jede z našich daní a pokud Jannyse zajímá jaký značky budou v jeho ORP, tak by se to měl dozvědět"
Z našich daní "jedou" kupříkladu i vydávání občanských průkazů či přidělování rodných čísel. Měli bychom se tedy analogicky chtít dozvědět, jaká rodná čísla byla v okrsku přidělena či jaká jsou čísla vydaných občanských průkazů. Chtělo by to mít občas dostatek soudnosti při svých požadavcích a zaklínání se formulkou "je to z našich daní".
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 28. května 2018 - 22:01:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2833
Registrován: 6-2007
Ptám se Jannyse (myslím že už podruhé):
1) dostávají zákazníci ORP své RZ v požadovaných formátech nebo jsou zaznmenány nějaké výpadky?
2) souhlasíte s tím, aby se v rámci kraje mohly jednotlivé formáty RZ volně distribuovat podle potřeby jednotlových ORP - pokud ne, můžete vysvětlit proč?
3) ukončení povinnosti registrovat vozidla v místě bydliště/sídla jejich provozovatelů/majitelů definitivně odbourává systém detailních objednávek jednotlivých ORP protože vývoj potřeby nových RZ bude možné odhadnout maximálně na úrovni kraje, brzy ani tam ne aniž by vznikaly ztráty (výroba nepotřebných sad jednotlivých formátů RZ) - myslíte si že to lze řešit jinak? pokud ano popište jak....

Současný vývoj výroby a distribuce RZ má předvídatelné finále a co bude pak, se asi bude podobat "řešení" havarijního stavu mnoha pozemních komunikací. Ministr je už skoro služebně mrtev ať žije nový ministr....
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Úterý, 29. května 2018 - 11:13:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 6-2017
Chudáci Němci, Belgičani, a vůbec leckteří příslušníci států Západní Evropy, kteří ze značek taky nevyčtou, kdy bylo vozidlo registrováno, neb jsou tyto přenosné. Myslím, že je to ohromně trápí.

Z Vašich nářků jsem zaznamenal pouze jediný skutečný problém, a to ten, že se krabice nevejdou do polic.
Úterý, 29. května 2018 - 16:38:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2688
Registrován: 11-2009
Pro Minora
ad1/ - já popisoval pouze obal
2 ks typu např. 101 je vždy v průsvitném plastovém obalu jako dříve a neporušen, pouze společných 35 ks v silnějším igelitu, dovezený z palety se trhá při manipulaci.
A když zůstane neporušen, musí se vždy rozstřihnout a co se stane s RZETami - rozloží se jak baliček karet, které vyndáte z krabičky a položíte na stůl. Proto je mají v polici tak, jak jsem popisoval, v krabici taky leželi stejně, ale nikam se nerozpadli. Možná jinde je to jinak. Já viděl tento případ!

Ad3/ Nesouhlasím, nevidím v tom důvod, jelikož existují objednávky a každé ORP si může objednat jak hrdlo ráčí a za ten čas musí vědět, kolik cca měsíčně vydá. Když to nevědí, v soukromé firmě by si ani neškrtli již při pohovoru.

Ad3/ Znám z okolí plno velkých celostátních, nejen, dopravních firem, i mojí, tak stále registrují auta v místě sídla své firmy. Proč si např, nové policejní auto nezaregistrují PČR sídlící ve Vlašimi přímo u úřadu, když to jsou přímo sousedi tam? Ha!

K poslední větě: možná už někde kopou ........

Ad Doktor:
Popsal jsem to stručně a jasně, nevidím důvod se opakovat. Ale budiž:

Na ORP chodí RZETy v balení 35 ks typu 101, 60 ks typu 102, apod., nahodile, co se urve z palety příslušného kraje. Příslušná objednávka RZET, např. Říčan ve výší 60 balení po 35 ks, kterou čtvrtletně zpracuje MD a pošle výrobci, je pak po výrobě prostřednictvím neznámého faktoru, snad je to centrální sklad v Pardubicích, rozmetána do několika různých ORP S kraje. Do Říčan se může dostat jen několik balení a nebo vůbec žádně. A v tom případě dostanou např. část balení z objednávek ORP Černošice, Rakovník, Mělník apod.
A to je ta ztráta posloupnosti výdeje celé své objednávky a tak se stane, že se dnes vydá toto i toto o hodně od sebe vzdálené.
Je to dané současným systémem distribuce na ORP.

Již nepoužívám schválně slovo krabice, jelikož ta již vymřela. A doporučuji se podívat více do terénu a mapovat situaci tam a ne od stolu.
Tímto vše uzqavírám a budu pátrat v létě dál. [wink]
Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Úterý, 29. května 2018 - 17:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4264
Registrován: 4-2003
Jannys: Mně není třeba vysvětlovat, že dochází k nesouvislému výdeji RZ, ani čím je to zapříčiněno. To je mi jasné. Je mi jasné, že se tak děje a proč se tak děje. Já se tě ptám, komu a jaký problém vzniká, jsou-li tabulky vydávány v nahodilém pořadí. Odpovědi na tuto otázku se neustále vyhýbáš. A ta otázka je natolik triviální a jasná, že nevěřím, že bys ji nepochopil.

Stejně triviální a jasná je otázka, kdo za cíleně řízeným bordelem stojí a za jakým účelem se tak děje. Rovněž bez odpovědi.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 29. května 2018 - 21:26:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2834
Registrován: 6-2007
No, me osobne Jannysovy odpovedi naprosto stacily, mozna mu nekdo ochotne pomuze
s jeho problemem neco delat...koneckoncu za poslednich 11let jsem tu jemu podobnych
par zazil...uz se diskusne nevyskytuji takze to snad zvladli i ambulantne...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Úterý, 29. května 2018 - 21:31:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7258
Registrován: 12-2005
Teda leta to člověk nepotká a teď za tejden dva McB paradoxy [satan]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Středa, 30. května 2018 - 10:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16299
Registrován: 8-2002
7714 jsem tuten týden taky potkal na cestě z Manětína. obojí okres Plzeň-sever [happy]
Středa, 30. května 2018 - 12:27:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7260
Registrován: 12-2005
Jo to je ouněšovskej statek.... a 7727 valil od třem přes zruč do plzně jakože do plzně... ztratil sem ho až u kruháče u boleváku.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Sobota, 02. června 2018 - 15:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9592
Registrován: 10-2003
Středa, 06. června 2018 - 15:45:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4277
Registrován: 4-2003
Týden je pryč a odpověď na otázku, komu a jaký problém vzniká, jsou-li tabulky vydávány v nahodilém pořadí, nikde. Rovněž tak v případě účelu a organizátora cíleně řízeného bordelu.

Janyssi, neschopnost odpovědět nelze vyložit jinak, než že nahodilým pořadím výdeje objektivně žádný problém nevzniká. A zkazky o cíleně řízeném bordelu jsou spíše konspirační teorií než faktem.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 06. června 2018 - 16:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3027
Registrován: 6-2011
Včera jsem poprvé v životě viděl auto s RZ vloženou do držáčku obráceně - vzhůru nohama. Fotku žel nemám, ale byla to dvě nová auta jedné firmy jedoucí za sebou (4SL 1676 a 4SL 1663 asi), takže evidentní omyl...ale stejně neuvěřím že se někdo takhle splete [crazy]
TC 51-80

K-anlýza zde!
Pavel2
Středa, 06. června 2018 - 21:59:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16314
Registrován: 8-2002
6332: nebo to byla nějaká frajeřinka? [happy]

(truckfest v HK, rok 2004)

já taky nepochopím jak někdo, kdo jezdí 10 let s naftovým autem najednou natankuje benzín a paxe diví, že mu to nejede. dostane jiný auto, taky naftový, jezdí s ním tejden-dva a auto zase nejede. protože slípka natočila do nádrže o5 benzín [biggrin] [rofl]
Čtvrtek, 07. června 2018 - 01:51:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3030
Registrován: 6-2011
jezdí 10 let s naftovým autem najednou natankuje benzín a paxe diví, že mu to nejede
Je fakž to má horší následky než otočená RZ [proud]
TC 51-80

K-anlýza zde!
Čtvrtek, 07. června 2018 - 19:18:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 897
Registrován: 5-2006
Ad Jannys "Mým cílem není někoho obviňovat, ale každý určitě dá za pravdu, že po ukončení činnosti HICONu nastal úplně jiný proces, který bohužel musím nazvat slušným slovem chaotický."

To zní asi jako "komunisty já sice nevolím, ale před 1989 měli lidé práci a bydlení a vůbec tady byl pořádek."
Samojebka
Pátek, 08. června 2018 - 01:53:46  
Neregistrovaný host
Věděli by jste datovat výdej. V rumunských horách je to banán, ale prý pořád jezdí na těchto značkách. (youtube, 2013).
Pátek, 08. června 2018 - 02:16:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3032
Registrován: 6-2011
Napadla mi zajímavá otázka, analytickosociologická... kde myslíte že je větší šance potkat reláče, na sídlišti kde je hodně aut, nebo v zástavbě rodinných domků kde je aut méně ale obyvatelstvo teoreticky bohatší a tak si může častěji kupovat auta? Z posledních lovů mám dojem že v zástavbách rodinných domků je většina aut schovaných v garážích a tak jdu po kvantitě. Ale celkově se mi zdají nejspolehlivější občasné návštěvy parkovišť před nákupáky - tam se auta rychle mění :-)
TC 51-80

K-anlýza zde!
Pavel2
Pátek, 08. června 2018 - 06:41:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16317
Registrován: 8-2002
moje zkušenost říká, že reláče se nejlíp chytají tam, kde se hodně jezdí [happy]
dědek na to přišel už dávno přede mnou, když často obýval se zápisníkem v ruce lávku v P-4 na Brněnský. ale parkoviště u velkých obchoďáků jsou taky dobrý. v sídlištích na okresních a menších maloměstech je zase větší šance na reakce typu a pročpa si fotíte tamto auto? [proud]
ve snobských čtvrtích bude většina skvostů spíš v garážích, ale i tak je šance, že náhodou bude zrovna něco zajímavýho venku.
Pátek, 08. června 2018 - 09:18:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7321
Registrován: 5-2004
6332: v zástavbě rodinných domků kde je aut méně ale obyvatelstvo teoreticky bohatší a tak si může častěji kupovat auta?

Takhle jednoznačně bych to neviděl. Bohatší obyvatelstvo si kupuje nová auta, ale s výjimkou její určité specifické vrstvy si ta auta déle nechává a udržuje je. Naproti tomu ekonomicky slabí střídají auta "před každou příští STK" a kupují staré vyžilé vozy, na které dostávají stále nové a nové značky (po zrušení povinné přeregistrace mezi kraji to osláblo a týká se to především dovozu ze zahraničí). Platí to jednak v rámci celé republiky pro celé regiony, ale i pro jednotlivé čtvrti v rámci velkých měst.