Diskuse » Archiv 2018 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 25. 06. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 25. 06. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 08. června 2018 - 12:25:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4278
Registrován: 4-2003
Martine_l, připomínám se s otázkou, proč se třetí tabulka (cyklonosičová) musí odlišovat od ostatních tabulek a proč by nemohla být stejná a s běžnou tabulkou zaměnitelná. Prosím o věcnou odpověď.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 08. června 2018 - 13:05:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7322
Registrován: 5-2004
Věcná odpověď je ta, že se třetí tabulka obecně odlišovat nemusí a může být stejná a zaměnitelná s běžnou tabulkou, neboť jsou státy, kde to tak mají.
Pátek, 08. června 2018 - 13:24:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4279
Registrován: 4-2003
Bavíme se konkrétně o České republice. Platí to tedy i u nás? A pokud nikoliv, pak proč?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 08. června 2018 - 15:14:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2835
Registrován: 6-2007
ad Doktor 4279
Nejsem tázán ale dovolím si odpovědět: Protože tak jistý člověk na MD rozhodl (musel rozhodnout).
Proč tak rozhodl? Obvyklé schvalovací kolečko gestorů vygenerovalo pokyn, že se 3. RZ musí nějak lišit..
Legenda říká, že vločky navrhl osobně majitel výrobce RZ resp. jeho fámulus pro technické záležitosti.
Bylo to výrobně nejjednodušší a nejlacinější řešení = kostku na lisování sněhuláka nahradila kostka na
lisování vloček...
Podobně by šlo snadno a lacině rozlišovat jiné kategorie vozidel při zachování nezměněného formátu
a obsahu RZ (taxi, zdravotnictví, hasiči, policie atp.)....
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pátek, 08. června 2018 - 15:38:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4280
Registrován: 4-2003
Minore, díky za reakci, váš postoj je mi znám. No mě by zajímala odpověď právě Martina_l.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 08. června 2018 - 19:13:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 811
Registrován: 4-2006
Zkoušel si někdo v létě na Istrii (Rovinj, Umag, Pula...) projít parkoviště a spočítat podíl CZ pozn. značek? Může se dostat někam i k 1/3?
Pajzák
Sobota, 09. června 2018 - 21:13:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1800
Registrován: 6-2015
Jedna spy fotka z Brna k tematu
Pavel2
Neděle, 10. června 2018 - 01:25:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16323
Registrován: 8-2002
2x Škoda: Felda jak ze salonu a dlouhý Felpiko stále ve službě

Pondělí, 11. června 2018 - 10:17:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7323
Registrován: 5-2004
Doktor: Bavíme se konkrétně o České republice. Platí to tedy i u nás? A pokud nikoliv, pak proč?

Aby třetí tabulka na cyklonosiči plnila svoji funkci, tak se odlišovat nemusí ani v Česku, protože stejně funkční je i řešení, kdy se na cyklonosič přemístí standardní zadní tabulka z vozidla. Odlišení má smysl kvůli tomu, aby nebylo možné použít třetí tabulku v situaci, pro kterou není určena (resp. aby takové použití bylo na první pohled patrné). Z toho pohledu je české řešení s hvězdičkami nepovedené, protože funkci dostatečně zřetelného odlišení (narozdíl třeba od rakouského nebo dánského způsobu) neposkytuje.
Pondělí, 11. června 2018 - 15:00:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4282
Registrován: 4-2003
Stále chybí odpověď na otázku, proč by třetí tabulka nemohla být zaměnitelná s ostatními tabulkami.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 11. června 2018 - 16:38:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 298
Registrován: 7-2017

Kamarádovo auto pod kapotou moc koní nemá, tak jsem Fotil dokud mi nezmizely...
Pavel2
Pondělí, 11. června 2018 - 22:41:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16332
Registrován: 8-2002
JFK: po D11 jezdí F škodovek hromada. stejně jako v pracovní době v Bolce a okolí.
já už ty F ani nezapisuju, snad až se zas objeví novej blok, ve fabrice mají těch značek nasysleno dost a používají se hojně.
Pondělí, 11. června 2018 - 22:44:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2408
Registrován: 3-2011
Je to tak, v okolí MB, jakožto i ve městě samotném, jich jezdí spousta. Ne tak dávno jsem projížděl Boleslaví okolo 4. hodiny ráno a snad každé třetí auto, co jsem potkal v protisměru nebo na křižovatkách, mělo F-kovou značku [lol] V noci oni lítají opravdu o 106.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Úterý, 12. června 2018 - 09:26:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7324
Registrován: 5-2004
Doktor: Stále chybí odpověď na otázku, proč by třetí tabulka nemohla být zaměnitelná s ostatními tabulkami.

Mě spíše chybí odpověď na otázku, proč by zaměnitelná být měla. Třetí tabulka má svůj specifický účel a není tu od toho, aby zaskakovala za standardní tabulku.
Pajzák
Úterý, 12. června 2018 - 12:18:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1808
Registrován: 6-2015
Pokud je možnost nechat si ztracenou tabulku dovyrobit, nevidím v tom žádný problém. A pokud se odlišuje, nelze ji logicky použít místo standardní značky, jejíž vzhled je legislativně stanoven.
Úterý, 12. června 2018 - 15:58:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4285
Registrován: 4-2003
Martin_l: Proč by třetí tabulka nemohla být zaměnitelná s ostatními tabulkami, aby mohla zaskakovat za standardní tabulku? V čem by byl problém, kdyby byly k vozidlu vydány tři stejné tabulky RZ, kdy by třetí tabulka byla použita na cyklonosiči nebo by kupříkladu zastoupila poškozenou tabulku na vozidle?

--- --- ---

Pajzák: Vozidlo bez byť jediné tabulky RZ nemá na pozemní komunikaci co pohledávat a jízda bez tabulky je sankciována pokutou a odebráním řidičského průkazu. A novou tabulku ti nevyrobí na počkání na každém rohu. Stále v tom nevidíš žádný problém?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pajzák
Úterý, 12. června 2018 - 16:14:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1810
Registrován: 6-2015
Jaká je pravděpodobnost, že značku ztratí vozidlo, ke kterému je vyrobena třetí nosičová značka a majitel ji má zrovna po ruce?
Úterý, 12. června 2018 - 21:33:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4286
Registrován: 4-2003
Pokud někdo bude chtít předejít situaci, kdy by se kvůli poškození tabulky RZ stalo jeho vozidlo nezpůsobilým provozu na pozemních komunikacích a z toho důvodu si pořídil třetí tabulku, kde si myslíš, že by tabulku měl - po ruce ve vozidle, nebo uloženou někde v garáži? Nemusíš odpovídat, to je jen řečnická otázka, aby ses zkusil zamyslet, než něco napíšeš.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pajzák
Úterý, 12. června 2018 - 23:04:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1811
Registrován: 6-2015
Opět se ptám. Jaká je pravděpodobnost, že ji ztratí ten, co má náhradu? Za 20 let, co jezdím, jsem přišel o jedinou značku, a to při nehodě, kde bylo auto téměř na odpis. Tedy jeden případ na cca milion kilometrů. Fakt si myslíš, že by si to někdo pořizoval do zásoby?
Pavel2
Středa, 13. června 2018 - 05:33:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16338
Registrován: 8-2002
hmmmm.... takže abych předešel ztrátě RZ, většinou tedy přední, nechám si dovyrobit aspoň ten cyklonosič a když o standardní tabulku přijdu cestou z Plzně na Moravu, vytáhnu na cestě cyklonosičovou ohvězdičkovanou náhradu a umístím na vozidlo místo tý standardní ztracený. a když mě náhodou zastaví cajt, pohádám se s ním, že to není na odebrání ŘP, ale max. na finanční flastr a orgán mě nechá navrátit se do PM po vlastní ose a nechat neprodleně vyrobit náhradu běžný tabulky, přičemž až 30 dní mám povoleno jezdit s tou ohvězdičkovanou. chápu to správně? [lol]
Středa, 13. června 2018 - 09:23:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2838
Registrován: 6-2007
Pánové..spatlali jste dohromady několik věcí ve stylu: "Na každé řešení máme problém"
Martin_L odpověděl celkem trefně a tuhle polemiku tím nechtěně spustil...
V zemích kde veřejná správa vydává PZ jako kompletní produkt na úrovni úředního dokumentu = klient dostane hotovoé tabulky včetně všech náležitostí a pokud nějaká náležitost následně není splněna (krádež jedné tabulky, její znehodnocení příp. nějakého validačního prvku atp.) nastupuje byrokratický proces nápravy (ČR, CH, FIN atd.), tak tam nemůže být 3 tabulka (nosič, technické překrytí stávaíci PZ atp.) prostou kopií standardní. Musí to být nový "dokument" s patřičnými prvky odlišení.
Kdo se trochu orientuje v zahraničních PZ tak vidí, že liberální přístup k evidenci PZ neřeší otázku 3. značky (D, E, F atp.) protože tabulku jako takovou nepovažuje za úřední dokument.
A to je jádro neexistujícího problému vaší polemiky. Za stávajícího právního rámce to jinak s 3. PZ udělat nešlo, už tak to byl docela úspěch že to prošlo. Hlavní brzdou nebyl paradoxně úředník na MD ale původní výrobce, kterého to stálo práci navíc bez odměny kterou si představoval...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Středa, 13. června 2018 - 10:48:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4287
Registrován: 4-2003
Minor:
"A to je jádro neexistujícího problému vaší polemiky."
Ne, není, neboť...
Minor:
"Za stávajícího právního rámce to jinak s 3. PZ udělat nešlo"
... já se Martina_l neptám, proč není tabulka zaměnitelná, ale proč by nemohla být zaměnitelná. To je podstatný rozdíl. A na to stále neodpověděl.

--- --- ---
Pavel2:
"chápu to správně?"
Sice nevím, komu svoji otázku adresuješ, no vztáhnul-li bych si to k sobě, pak to chápeš špatně.
Pavel2:
"a když mě náhodou zastaví cajt, pohádám se s ním, že to není na odebrání ŘP, ale max. na finanční flastr"
Hádat se můžeš dle libosti, no přestupky, u nichž se ukládá zákaz činnosti (odebrání řidičáku), nelze řešit na místě, a zákaz činnosti se ukládá vždy. A taky jsme si zde už dříve říkali, že za jízdu s třetí tabulkou místo standardní tabulky lze stěží řidiče postihnout.

--- --- ---
Pajzák:
"Za 20 let, co jezdím, jsem přišel o jedinou značku, a to při nehodě, kde bylo auto téměř na odpis. Tedy jeden případ na cca milion kilometrů. Fakt si myslíš, že by si to někdo pořizoval do zásoby?"
Vyvozovat zevšeobecňující závěry na základě izolované zkušenosti a osobních postojů je samozřejmě nesmyslné, ba až naivně hloupé. Z faktu, že Pajzák za dvacet let přišel jen o jedinou tabulku, a to při nehodě, nelze nijak vyvozovat, že to platí pro celou skupinu motoristů a že by nikdo neměl zájem pořídit si "náhradní" tabulku. Tedy ano, nejen, že si myslím, ale dokonce vím, že by si to někdo pořizoval do zásoby.

Zajímaly by mě dvě věci. Jak bys řešil situaci, kdy by byla jedna z tabulek RZ tvého vozu nepoužitelná a tys byl daleko od domova a/nebo potřeboval vozidlo provozovat? Taková situace může nastat bez ohledu na tvé za 20 let, co jezdím. A rezervní kolo v autě vozíš jen proto, že je to povinné? Kdyby taková povinnost neexistovala, tak si nebudeš pořizovat kolo do zásoby?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pajzák
Středa, 13. června 2018 - 11:16:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1815
Registrován: 6-2015
Kolo vozím, protože se nemíním spoléhat na asistenční služby, navíc bych si připadal jako idiot.

Značku nevozím, protože mi její absence sice právně znemožňuje provoz vozidla, nicméně su asi hovado a zákon v tomto případě klidně poruším. A klidně mě teď roznes na kopytech, mně to nevadí.

Mimochodem, když je dnes legální dovýroba tabulky v případě ztráty/poškození, tak proč si ti, co by nejraději měli tabulek v autě šest, protože co kdyby náhodou, nenechají takovou vyrobit a prahnou po tom, aby mohli použít cyklonosičovou?

A stále jsi mi nesdělil, jaká je ona pravděpodobnost.
Středa, 13. června 2018 - 12:30:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4288
Registrován: 4-2003
Pajzák:
"Kolo vozím, protože se nemíním spoléhat na asistenční služby, navíc bych si připadal jako idiot."
No, a ze stejných důvodů by jiní vozili "náhradní" tabulku. Aby se nemuseli spoléhat na asistenční služby, protože vozidlo bez tabulky/tabulek nemá na silnici co pohledávat. Anebo aby se nemuseli spoléhat, že jim projde porušení zákona, neboť být bez řidičáku je dosti omezující, pro leckoho až likvidační. A nepřipadali si pak jako idioti. Roznášet tě na kopytech nemám potřebu, jen by mě zajímalo, co bys dělal, kdybys za ježdění bez tabulky přišel o řidičák.
Pajzák:
"Mimochodem, když je dnes legální dovýroba tabulky v případě ztráty/poškození, tak proč si ti, co by nejraději měli tabulek v autě šest, protože co kdyby náhodou, nenechají takovou vyrobit a prahnou po tom, aby mohli použít cyklonosičovou? "
V případě ztráty nelze vyrobit novou tabulku se stejným kódem RZ, toto lze pouze v případě poškození tabulky. A poškozená tabulka se přikládá k žádosti o vydání nové tabulky, tedy do doby vyřízení žádosti je žadatel bez tabulky a nesmí své vozidlo provozovat na pozemních komunikacích. Lhůta pro vyřízení je 15 až 30 dní.
Pajzák:
"A stále jsi mi nesdělil, jaká je ona pravděpodobnost."
4,75 % při nájezdu do 10 000 km ročně, nad 10 000 km pak 9,41 %. Platí pouze pro osobní vozidla, u nákladních se násobí koeficientem 1,15, u autobusů 1,05.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pajzák
Středa, 13. června 2018 - 12:50:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1817
Registrován: 6-2015
Aha, tak na tohle reagovat nebudu, s výjimkou toho řidičáku. Byl bych holt bez něho a jezdil VHD. A díky za upřesnění té dovýroby.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Středa, 13. června 2018 - 13:42:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2839
Registrován: 6-2007
ad Doktor
...já se Martina_l neptám, proč není tabulka zaměnitelná, ale proč by nemohla být zaměnitelná. To je podstatný rozdíl. A na to stále neodpověděl.
Z toho co jsem popsal je snad jasně pochopitelné, že prostě nemůže být za stávajícího právního stavu zaměnitelná neboť design=obsah všech typů tabulek je vyhláškou jasně definován....

Chcete-li ale rozpitvávat ten právní stav a co k němu vedlo a co se na něj váže, tak to je samozřejmě jiná...o tom žádná....[proud]
Analogicky:
a) proč musíme mít občanské průkazy když takoví Britové, Američané apod. je nemají?....
b) proč zdravotní pojišťovny neproplácejí 100% ušlé mzdy od 1. dne nemoci když v A, DE, F a jinde ano (resp. zaměstnavatel do 6 týdnů nemoci a pak pojišťovna)?
c) proč chodí (stejně jako za komunistů) kontroloři nemocných kteří musí mít povolené vycházky a obyčený nákup potravin je vlastně ilegální, když ve většině Evropy na západ od Šumavy tomu tak není (ani nikdy nebylo...)?
d) proč pacienta přijímá lékař v přítomnosti sestry s kterou v drtivé většině případů sdílí ošetřovnu, takže sestra paralelně vyslechne věci, do kterých jí vůbec nic není?..ač něco podbného nezavedl ani Frankův režim ve Španělsku?
...takových vymožeností pro pracující a lid obecný platí v různých oborech velmi mnoho, přičemž jsem nezaznamenal za posledních 29 let nejmenší snahu je odstranit [biggrin]
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Středa, 13. června 2018 - 17:22:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4289
Registrován: 4-2003
Minor:
"Z toho co jsem popsal je snad jasně pochopitelné, že prostě nemůže být za stávajícího právního stavu zaměnitelná neboť design=obsah všech typů tabulek je vyhláškou jasně definován...."
A z toho, co jsem napsal já, je snad pochopitelné, že chápu, co píšete a že to není podstatou věci a obsahem otázky.

Ještě drobnou korekci - nemocenské nevyplácí zdravotní pojišťovny, nýbrž Česká správa sociálního zabezpečení, a to od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Do té doby, s výjimkou prvních tří dnů, je vyplácena náhrada mzdy zaměstnavatelem. Zdravotní pojišťovny hradí poskytovanou zdravotní péči, pokud je tato hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

--- --- ---
Pajzák:
"Byl bych holt bez něho a jezdil VHD."
No, a pak jsou tací, kteří být bez řidičáku a jezdit VHD nechtějí nebo nemohou, a pro ně by byla zaměnitelná třetí tabulka eliminací rizika ztráty řidičáku z důvodu jízdy bez tabulky RZ.
Pajzák:
"Aha, tak na tohle reagovat nebudu,"
A jakou jsi čekal odpověď? Určit pravděpodobnost poškození tabulky je stejné, jako chtít určit pravděpodobnost poškození kola. Výsledkem bude vždy hausnumero. Rezervní kolo s sebou vozíš, z rezervní tabulky máš haló. Přitom jde o totožné věci - bez kola i bez tabulky nesmíš (legálně) na silnici.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pajzák
Středa, 13. června 2018 - 18:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1818
Registrován: 6-2015
Já jsem se ale neptal na pravděpodobnost poškození. Ptal jsem se na to, jaká je pravděpodobnost, že právě v tom autě, co značku ztratí, bude ta náhradní. Jinymi slovy, u jak velké části majitelů aut lze očekávat, že si tu značku do foroty pořídí. Očekával bych totiž, že když tuto věc tolik prosazuješ, opíráš se o nějaký výzkum/průzkum, který by počet zájemců o ni aspoň přibližně zjistil.
Aby to nevyznívalo jinak, já bych proti této možnosti nic neměl, jen si nemyslím, že bych měl zájem jí využít.
Středa, 13. června 2018 - 20:05:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4290
Registrován: 4-2003
V prvé řadě bych zmínil, že meritem není prosazování této věci, byť bych ji uvítal, ale získání odpovědi od Martina_l. Pakliže očekávat od něj konkrétní a jasnou odpověď je bláhové, nechávám se obohacovat způsoby, kterými se snaží kličkovat.

Otázky formuluješ velmi nešťastně. V podstatě ses ptal na něco jiného, než tě zajímá. Jak píšu výše, prosazování není jádrem věci, tudíž reprezentativním výzkumem či průzkumem ohledně poptávky nedisponuji. No s ohledem na fakt, že řada řidičů vozí ve vozidle věci, které minimalizují či eliminují nebezpečí vyřazení vozu z provozu, a které nejsou povinnou výbavou a vozili by nadále i některé prvky povinné výbavy, pokud by zanikla existence povinné výbavy (viz rezervní kolo), lze usuzovat, že by si "rezervní" tabulka zájemce našla. Ostatně, nabídka výroby plastových i plechových tabulek značí, že poptávka existuje, byť samozřejmě ne všechny tabulky jsou pořizovány za diskutovaným účelem. Sám jednu takovou tabulku v kufru vozím z důvodů uvedených v předchozích příspěvcích (já si nemohu dovolit zůstat bez "papírů"). A pak, šlo by o tabulku, která by sloužila k označení cyklonosiče či jiné nástavby.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pajzák
Středa, 13. června 2018 - 20:13:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1821
Registrován: 6-2015
A když pojedeš s falešnou (neoriginální, od neoficiálního vyrobce) značkou, tak ti ztráta papírů nehrozí?
Středa, 13. června 2018 - 21:07:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4292
Registrován: 4-2003
Teoreticky ano. Je-li ovšem tabulka věrnou kopií originálu, tedy stejné provedení co se týče velikosti, barevnosti či typu písma a formátu zápisu, pak zde chybí materiální aspekt, naplněn je pouze formální znak přestupku. Existuje i soudní rozhodnutí ve prospěch řidiče s plastovou tabulkou. Samozřejmě bude vždy záležet na konkrétní situaci a konkrétním soudci, no jet bez tabulky je jistota sankce, s plastovou náhradou existuje reálná šance sankci se vyhnout. Jakmile bude čas, nechám si vyrobit třetí tabulku, tzv. cyklonosičovou, čímž bude riziko sankce eliminováno.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 13. června 2018 - 23:45:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7359
Registrován: 6-2004
Když se tu už řeší značky :-). Při ztrátě mám smůlu a musím si jít pro novou RZ, ale pokud je pouze poškozená, tak mi novou dají ne?

A jedna klasicky vyčůrána. Nechat si udělat cyklonosičovou, jednu hvězdu přelepit "technickou" druhou tou bílou nálepkou místo emisí... a nebo přelepit obě hvězdy a dát ji na předek, tak "orgán" nic nepozná ne?
Čtvrtek, 14. června 2018 - 00:41:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7278
Registrován: 12-2005
A ještě to bude úprava legální neb úředně schválené nálepky na RZ s atestem jsou k nalepení na značku určené. [ok]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 14. června 2018 - 09:35:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7326
Registrován: 5-2004
Doktor: Proč by třetí tabulka nemohla být zaměnitelná s ostatními tabulkami, aby mohla zaskakovat za standardní tabulku? V čem by byl problém, kdyby byly k vozidlu vydány tři stejné tabulky RZ, kdy by třetí tabulka byla použita na cyklonosiči nebo by kupříkladu zastoupila poškozenou tabulku na vozidle?

Odpověď už tady minimálně jednou zazněla, ale pokud je tak zásadní, abych to napsal já, tak to tedy zopakuju[happy]. Česko patří ke zemím, kde jsou tabulky RZ ve vlastnictví státu, stát je jejich výhradní výrobce (skrze jím vybranou společnost), distributor a garant technických vlastností. Zatímco v Německu se z kusu plechu stává úřední dokument označením příslušnou nálepkou a ve Francii tabulka žádným úředním dokumentem nikdy není, tak (nejen) v Česku je tabulka RZ úřední dokument od okamžiku, kdy je vyrobena. A protože občané mají oprávněný zájem na tom, aby systém registrace fungoval co nejlépe, tak prostřednictvím státu uplatňují některá pravidla, která mají toto pomoci zajistit. Je žádoucí, aby tabulka RZ buď byla umístěna pouze na vozidle, kterému byla příslušná RZ přidělena, nebo v držení úřadu (nové, dosud nevydané tabulky a naopak odebrané tabulky čekající na skartaci). Jakákoliv situace, kdy se tabulka RZ pohybuje mimo tato pravidla, je nežádoucí a proto je mj. zavedeno pravidlo, že ztráta tabulky RZ znamená jednou provždy vyřazení alfanumerické kombinace z evidence. Jinými slovy: Tabulka není na vozidle a není na úřadě = nevím, kde je a RZ je nepoužitelná. No a možnost nechat si vyrobit třetí tabulku, schopnou zaskakovat za jednu ze dvou standardních, samozřejmě logicky s tímhle pravidlem zároveň fungovat nemůže. Představa, že třetí tabulku by lidé využívali pouze pro její určený účel, tedy označení cyklonosiče (a případně náhradu poškozené tabulky) a nikoliv jako náhradu za ztracenou tabulku, je samozřejmě iluzorní. A asi se shodneme na tom, že není žádoucí, abych si postupnou dovýrobou třetí, čtvrté, páté, šesté... tabulky vytvořil několik sad originálních oficiálních tabulek standardního vzhledu. Tedy shrnuto ještě jednou: V systému výroby a distribuce, jaký funguje např. v Česku, Dánsku nebo Rakousku, není možné, aby třetí tabulka byla zaměnitelná se dvěma standardními a mohla za ně zaskakovat. Smysl to může mít teoreticky pouze v zemích, kde je možná náhrada tabulky za ztracenou.

Řešit situace, kdy dojde k poškození nebo ztrátě tabulky a s vozidlem je třeba dojet domů, se dá jinými způsoby. Efektivní je třeba švédský model, kdy jakákoliv policejní služebna vydá po nahlášení ztráty nebo poškození tabulky náhradní papírovou s fixem vypsanou značkou, se kterou je bez jakýchkoliv obav možné jezdit několik dní a vyřídit si potřebné.

9001: Nechat si udělat cyklonosičovou, jednu hvězdu přelepit "technickou" druhou tou bílou nálepkou místo emisí... a nebo přelepit obě hvězdy a dát ji na předek, tak "orgán" nic nepozná ne?

A to je přesně ten důvod, proč je odlišení těmi hvězdičkami nejen vizuálně nezdařilé, ale taky ve výsledku nepříliš funkční a tedy nešťastné řešení. Kdyby byla třetí značka třeba červená s bílými znaky, tak ji takhle snadno neupravíš.
Čtvrtek, 14. června 2018 - 15:04:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4294
Registrován: 4-2003
9001:
"Při ztrátě mám smůlu a musím si jít pro novou RZ, ale pokud je pouze poškozená, tak mi novou dají ne?"
Ano, jen bych poupravil výraz "dají" na "prodají". Za výrobu nové tabulky je třeba zaplatit. A ještě bych zopakoval, že poškozená tabulka se přikládá už k žádosti o novou tabulku.
9001:
"Nechat si udělat cyklonosičovou, jednu hvězdu přelepit "technickou" druhou tou bílou nálepkou místo emisí... a nebo přelepit obě hvězdy a dát ji na předek, tak "orgán" nic nepozná ne?"
Hvězdičky jsou plastické, do tabulky vyražené, takže při bližším pohledu by to bylo poznat.

--- --- ---
Martin_l:
"A asi se shodneme na tom, že není žádoucí, abych si postupnou dovýrobou třetí, čtvrté, páté, šesté... tabulky vytvořil několik sad originálních oficiálních tabulek standardního vzhledu."
O vytváření několika sad originálních oficiálních tabulek standardního vzhledu nikde nepíšu. To je tvůj podsuv, neschopnost pochopit sdělení, případně kombinace obojího.

Tvá reakce je pouhým opakováním již napsaného, aniž bys pochopil a postihnul podstatu věci a aniž bys bral v potaz mé dotazy a připomínky. Je otázkou, zda tak činíš, protože se konkrétním odpovědím chceš vyhnout nebo nic než kolovrátek neumíš..
Martin_l:
"jakákoliv policejní služebna vydá po nahlášení ztráty nebo poškození tabulky náhradní papírovou s fixem vypsanou značkou, se kterou je bez jakýchkoliv obav možné jezdit několik dní a vyřídit si potřebné"
Tak to nelze dělat, protože vyhláška nezná papírovou tabulku, znaky nebudou standardizované, tím bude zhoršena čitelnost a identifikace vozu, bude to zneužitelné a je samozřejmě iluzorní, že nebude tabulka používána déle (i přes vyznačení expirace).
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 14. června 2018 - 16:18:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 303
Registrován: 7-2017
Zareaguji na starší příspěvek Martina_100 - též se mi dnes zadařilo vyfotit dva McBain paradoxy. Normálně krajské značky téměř nefotím, ale 155* si nenechám ujít.


EDIT No to koukám - 1L0 2545 je h.m.i.

(Příspěvek byl editován uživatelem JFK.)
Čtvrtek, 14. června 2018 - 18:36:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4834
Registrován: 12-2007
JFK: Ano, už známá hmi. Taky jsem ji tam odchytil.
Čtvrtek, 14. června 2018 - 21:39:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 304
Registrován: 7-2017
Fitr - no vypadá to že se jedná o a.h.m.i., tedy pokud si to v Jablonci stále nesyslí. ČKP nad tím číslem nic nezná.
Pavel2
Pátek, 15. června 2018 - 02:02:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16344
Registrován: 8-2002
doktor:
ono vytváření několika sad originálních oficiálních tabulek standardního vzhledu by v případě neodlišení třetí cyklonosičový tabulky bylo v cz reáliích jen otázkou času. a pak by se tankovalo zadarmo, jezdilo současně s různýma vozama se stejnou alfanumerickou kombinací atp. [wink]
Pátek, 15. června 2018 - 09:15:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 693
Registrován: 11-2005
Sobota 7.7. od 8.30h. Už to je tak nějak tradice...)))
Místo konání : www.ukosteleckych.cz
Pátek, 15. června 2018 - 09:44:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7327
Registrován: 5-2004
Doktor: Ano, jen bych poupravil výraz "dají" na "prodají". Za výrobu nové tabulky je třeba zaplatit. A ještě bych zopakoval, že poškozená tabulka se přikládá už k žádosti o novou tabulku.

A já bych to poupravil na "přidělí za poplatek". O prodej se určitě nejedná, protože tabulky zůstávají v majetku státu. Správní poplatek není "cena za výrobu nové tabulky", ale cena za veškeré úkony s tím související. Navíc je ten poplatek příjmem obce, zatímco za výrobu nové tabulky platí stát a tebou zaplacená částka "na novou tabulku" tak nedoputuje k tomu, kdo za její výrobu skutečně zaplatil.
Jinak procedura výroby duplikátu tabulky RZ byla nastavena velmi nešikovně a uživatelsky nepřívětivě, což se také odráží v tom, že lidé tuto možnost příliš nevyužívají.

O vytváření několika sad originálních oficiálních tabulek standardního vzhledu nikde nepíšu. To je tvůj podsuv, neschopnost pochopit sdělení, případně kombinace obojího.

To je jen jednoduché vyvození toho, co by následovalo v případě, že by se tahle myšlenka uplatňovala v praxi. Jednoduše shrnuto: Pravidlo, že nelze vyrobit náhradní tabulku za ztracenou a požadavek, aby třetí RZ byla totožná se dvěma standardními, jsou neslučitelné.

Tak to nelze dělat, protože vyhláška nezná papírovou tabulku, znaky nebudou standardizované, tím bude zhoršena čitelnost a identifikace vozu, bude to zneužitelné

Pochopitelně, že zavedení takové praxe by vyžadovalo nějakou úpravu legislativy, předpokládám, že tahle poznámka nebyla myšlena úplně vážně[happy]. Vyhláška už dnes zná papírovou tabulku (RZ pro jízdu z místa nákupu vozidla do místa registrace), takže by zase až o nic tak nového nešlo. Standardizace znaků se dá také řešit šablonou případně nalepováním předem vytištěných znaků. Čitelnost a identifikace oproti standardním RZ samozřejmě bude ztížena, ale bavíme se tu o situaci, kdy je potřeba vyřešit jednorázový problém s cestou domů. Auto označené papírovou dočasnou značkou, ideálně ve výrazné a oproti dnešku nezvyklé barevné kombinaci, bude pro každého nápadné, takže riziko zneužití bude velmi malé. Rozhodně menší než v situacích, kdybychom umožnili existenci paralelních sad originálních nenápadných lisovaných tabulek dle tvého nápadu. Ale těch možností řešit situaci, kdy auto přijde o tabulky RZ a je potřeba ho dostat po ose domů, je samozřejmě více. Nemusí to být papírová náhradní RZ, může to být sada plechových manipulaček, které ti policie dá na cestu a pak je odevzdáš na úřadě atd. Možností je celá řada a většina z nich poskytuje daleko menší riziko zneužití, než třetí (a samozřejmě čtvrtá, pátá, šestá) tabulka standardního vzhledu.
Pátek, 15. června 2018 - 12:31:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2840
Registrován: 6-2007
Hezky tu pánové polemizujete o ztrátě/krádeži PZ v tuzemsku.
Celkem jalově...existuje pravomocný rozsudek který jasně
říká co může řidič učinit po ztrátě tabulky/tabulek a
jelikož se pořád ještě vydává ČR za právní stát, tak ten
rozsudek jasně určuje pravidla = pokud mi na území ČR zmizí
z auta jedna či obě tabulky mám právo je nahradit třeba
papundeklem na který fixou napíšu příslušný alfanumerický
záznam a neodkladně se postarám o nahlášení ztráty a vydání
nové registrace. Ne že auto odstavím a nevyjedu na veřejnou
komunikaci. Ten rozsudek byl natolik průlomový že se ho
žalující strana (MD) snažila všelijak překroutit a
desinterpretovat a ve finále ani na úřední desce či internetu
nezveřejnila....

Z jiného soudku - Dovedete si představit situaci, že vám zmizí
tabulky v Chorvatsku, Itálii, Bulharsku atp?
Co na to konzulární služba, jak je ošetřena tato vůbec ne vzácná
"životní situace"???

A v opačném gardu - co zahraniční návštěvník, který v ČR přijde
o plechy? Co na to policie, celní správa???
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pátek, 15. června 2018 - 12:56:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 305
Registrován: 7-2017
K aktuálnímu tématu dovýroby/náhradních tabulek:

A další 155*


(Příspěvek byl editován uživatelem JFK.)
Pátek, 15. června 2018 - 16:33:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4298
Registrován: 4-2003
Martin_l:
"A já bych to poupravil na "přidělí za poplatek"."
"Přidělí za poplatek" ovšem nevychází ze slovního základu "dají", čímž se ztrácí pointa použité zkratky...

Pavel2:
"ono vytváření několika sad originálních oficiálních tabulek standardního vzhledu by v případě neodlišení třetí cyklonosičový tabulky bylo v cz reáliích jen otázkou času."
Martin_l:
"než třetí (a samozřejmě čtvrtá, pátá, šestá) tabulka standardního vzhledu."
Znovu opakuji, že o čtvrté, páté, šesté tabulce nikde nepíšu. A ani nevím, kde by provozovatel vozidla k čtvrté, páté, šesté tabulce přišel, když by bylo jasně dané, že k vozidlu by mohly být vydány maximálně tři kusy tabulek RZ.
Pavel2:
"a pak by se tankovalo zadarmo, jezdilo současně s různýma vozama se stejnou alfanumerickou kombinací atp. "
Martin_l:
"To je jen jednoduché vyvození toho, co by následovalo v případě, že by se tahle myšlenka uplatňovala v praxi."
Sám Martin_l píše, že jsou státy se stejnou a zaměnitelnou třetí tabulkou. V těchto státech se tedy tankuje zadarmo a jezdí současně s různými vozy se stejnou alfanumerickou kombinací? V těchto zemích následovalo to, co je jednoduše vyvozováno?

Martin_l:
"předpokládám, že tahle poznámka nebyla myšlena úplně vážně."
Poznámka byla parafrází výroků, které tu zaznívali, mimo jiné i od tebe. Mám to tedy chápat tak, že ony výroky nebyly myšleny úplně vážně?
Martin_l:
"Pochopitelně, že zavedení takové praxe by vyžadovalo nějakou úpravu legislativy"
Kdy za spojení "taková praxe" lze dosadit "zaměnitelná třetí tabulka". Čímž se dostáváme k úvodní otázce - proč by nemohla být třetí tabulka stejná a s běžnou tabulkou zaměnitelná?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Kapitán
Sobota, 16. června 2018 - 10:01:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2519
Registrován: 6-2012
Vzhledem k tomu, že příspěvky kolegy Doktora mne začínají dosti iritovat, neboť obsahují z 50% řečnické či jinak nesmyslné otázky a zbylých 50% je mlácení prázdné slámy, či fakta, kterými se snaží svým výrokům přiložit alespoň nějakou váhu, dovolím si rozjet trošku jinou diskuzi. Doktore, na tento a s ním související příspěvky prosím vůbec nereaguj, pokud ano, nebudu na tvé reakce odpovídat a naopak je hlásit administrátorům jako spam, děkuji. Nyní jsem se vyjádřil k tomu, co si spousta diskutujících myslí a pojďme se bavit o něčem jiném.

Začíná léto a na cestách se objevuje spousta zemědělské techniky bez jakýchkoliv registračních značek. Většinou se jedná o přípojná vozidla traktorů, ti otrlí jezdí i v zemědělských strojích bez SPZ/RZ.
Před pár dny jsem byl svědkem situace, kdy Fastrac s přívěsem typu "horal" (pochopitelně větší než onen traktor) ohrozil při předjíždění cyklistu natolik, že musel sjet do příkopy, kde samozřejmě spadl. Děda vylezl z příkopu i s kolem, pohrozil pěstí, nasedl zpět na kolo a jel dál. Nicméně mohl dopadnout daleko hůř věděl by, že ho ze silnice vytlačil žlutý traktor s velkým vlekem, co neměl značku a jel jako [cunik].
Tuto problematiku sleduji již několik let, ale po této zkušenosti mne napadlo, zaměřit se na ni trochu více. A hned včera při stání v koloně u železničního přejezdu mi byl jako na stříbrném podnose nabídnut tento typický, mnou popisovaný jev:

Zetor Forterra, která tento vlek táhne, registrační značku měl, ovšem to je v dané chvíli zcela nepodstatné, neboť při pohledu zezadu vidíme jen traktor s červenou střechou, který určitě nebude v daném regionu jediný.
PČR toto zřejmě neřeší/přehlíží/toleruje, jinak by spousta zemědělců dávno jezdila s koňským povozem, jak v dobách (ne)dávno minulých. Na Slovensku (a nyní mne prosím opravte, slovenští bratři) je možnost na tyto stroje a jejich přívěsy, které STK nikdy neviděli a posledním dokladem byla kupní smlouva z roku 1973, pořídit EČV s písmenem C a takto je provozovat. Vycházím ze zkušenosti a dřívější komunikací s kolegou Šmolkem. Neslušelo by se něco podobného zavést v ČR? Jaké navrhujete řešení?
Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
Sobota, 16. června 2018 - 10:25:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7283
Registrován: 12-2005
Copa zemědělný lid povětšinou se pohybující po okreskách.... Mě fascinujou tradiáši. Liazka či trambus na značkách s majákem a za tím dlouhej vlek atrakce, maringotka a ještě přívěs to celý beze značek a dlouhý jako Lovosice. Klidně na státovce či na průtahu městem. Policajti nevidí neřeší.
Jak je to s legislativou?
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pajzák
Sobota, 16. června 2018 - 11:03:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1833
Registrován: 6-2015
Něco mi říká, že identifikace takové soupravy je trošku jednodušší než u traktoru s vlečkou.
Pavel2
Sobota, 16. června 2018 - 11:27:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16350
Registrován: 8-2002
pánové kolotočáře sere jedna zásadní věc, jednou mi o tom jeden vyprávěl v Letohradě...

většinou ty jejich sbalený atrakce tahají za Liazkama, někteří už pořizoujou vyřazený novější náklaďáky/tahače, Renaulty, Volva, Dafy, Scanie. z toho plyne, že jde o vozy nad 3.5 tuny, používaný k podnikání.

pakliže takový přípojný vozidlo opentlí standarní českou RZ, automaticky jim z toho plyne povinnost hradit silniční daň, třebaže za měsíc se 4x posunou o 100 km vedle. ale tu daň platí úplně stejně jako kdyby s tím vlekem za měsíc nalítali 20.000 km po CZ a odvezli hromadu tun materiálu.

takže na vleky buď nedávají vůbec nic, nebo tam nechají žlutý .sk exportky, nebo mají letitý ručně malovaný identifikace LTZ (myslím že lidově-technická zábava) atp.
třeba v Německu mají (všichni?) tihleti kolotočáři, cirkusáci a jiní zelený značky "maut-frei", aby nemuseli platit na dálnici...

u nás se spoléhá na to, že se to při náhodným zastavení policajtem "nějak ukecá" [happy], případně bude udělenej symbolickej flastr do 2.000 Kč.
Sobota, 16. června 2018 - 12:39:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 307
Registrován: 7-2017
Co se týče přívěsů, tak mě napadlo řešení jako u vozíků před rokem 1977 - tabulka se stejným číslem jako má tažné vozidlo. Řešení to ale není úplně ideální, zvláště když má dotyčná osoba více traktorů - tabulka by se musela jako u blbejch furt přehazovat podle toho, který traktor je zrovna využíván jako tažné vozidlo.

Jinak to slovenské řešení zní dobře. Myslím že hlavní věc, která farmáře prudí je aby každé čtyři roky jeli s celou tou plejádou přívěsů na STK, která bude končit někdy v letních měsících (jelikož traktor nemá zimáky a topení). No a většinou je stanice STK někde v městě, takže jezdit sem tam s různými přívesy do města a zpátky na vesnici je příliš časově náročné v době, kdy je například čas na seno atd.
Sobota, 16. června 2018 - 14:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4300
Registrován: 4-2003
Kapitán:
"Neslušelo by se něco podobného zavést v ČR? Jaké navrhujete řešení?"
Chceš diskutovat o možnosti zavedení něčeho, co náš systém registračních značek nezná. Přičemž mé příspěvky na stejné téma tě začínají dosti iritovat. Zajímavý doublethink. Ostatně, on celý úvodní odstavec postrádá smysl a pro otevření nového tématu je zcela zbytný. Ale chápu, že leckdo může být iritován, je-li konfrontován s věcmi, které jsou pro něj těžko uchopitelné.


Na Slovensku lze díky novele zákona o cestnej premávke z roku 2013 zažádat o vydání zvláštního evidenčního čísla (EČV) obsahující písmeno C, a to pro motorová i přípojná vozidla používaná při zemědělských a lesnických pracích, která nejsou schválená pro provoz na pozemních komunikacích. Do toho se schovají různé podomácku vyrobené traktory a podobné samohyby. Ale s "céčkem" jsou hojně k vidění i staré vojenské V3S. Taková vozidla nepodléhají technické a emisní kontrole. No jejich provoz je omezen pouze na silnice III. tříd a místní a účelové komunikace za nesnížené viditelnosti. Provozovat je mimo toto omezení lze jen na základě výjimky. Z povinnosti mít uzavřené "povinné ručení" vyjmuty nejsou. Platnost dokladů k zvláštnímu EČV typu C je tři roky.

Za sebe si myslím, že slovenské řešení je použitelné a usnadňující práci nejen malým zemědělcům a "pilčíkům", ale i lidem žijícím a hospodařícím na venkově. Netřeba zbytečně vymýšlet něco originálního, stačila by modifikace slovenské cesty. No světský toto řešení nezahrnuje. Ale je fakt, že kolotoče a cirkusy se pohybují na větší vzdálenosti za využití i silnic I. tříd, na rozdíl od traktorů a "vétřiesek", které krouží kolem vsi.

A Kapitán by měl honem utíkat bonzovat administrátorům, protože jsem reagoval na jeho příspěvek.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 16. června 2018 - 15:04:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2841
Registrován: 6-2007
ad Kapitán
To jste notně přehnal [blesk]
Pokud tady chcete svobodně přispívat a polemizovat musíte strpět
i příspěvky které vám nevoní. Doktor sice vykreoval zbytečnou polemiku
nad neexistujícím problémem, ale tím rozhodně neporušl pravidla
zdejšího debatního fóra. Kdyby bylo po vašem tak to tu můžou admini
rovnou zavřít, protože by podobné nesmyslné ohradníky zlikvidovaly
i tak to málo na co tu stojí vůbec reagovat....
Znám diskusní fóra, kdyby vám váš požadavek vysloužil pár týdnů zaracha
abyste se vzpamatoval....
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Kapitán
Sobota, 16. června 2018 - 15:46:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2521
Registrován: 6-2012
Minore, to není potřeba, tuhle stoku již navštěvuji spíše sporadicky, stejně jako ostatní rozumní lidé. A sice raději v jiných sekcích, kde nejsou "náhubková pravidla" taková, jako zde v SPZ.
Závěrem konstatuji, že pokud nemáte (když si zde nyní vykáme) nic k tématu, je váš příspěvek rovněž spíše spamový, než-li obohacující - ať chcete, či nikoliv [wink]

Doktore vidíš, že to jde i bez slovíčkaření a neustálého se vyptávání se a další a další alternativy. Najednou si tvůj příspěvek rád přečtu. Ovšem, diskutovat s tebou nehodlám.
Náš systém výdeje toto nezná, proto nezpochybňuji platnost zákonů a obecné morální zásady, jako ty, nýbrž vybízím k diskuzi o něčem, co zde není, ač v zahraničí ano.
Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
Sobota, 16. června 2018 - 22:21:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4302
Registrován: 4-2003
Nevyptávám se na další a další alternativy. Mnou kladené dotazy jsou logické a mají svůj účel. Cílenými otázkami je poukazováno na rozpory a nekonzistentnost ve výrocích druhých. Že se z jejich strany jedná spíše o klišé, emoce či nepromyšlené výkřiky než o faktické argumenty, svědčí to, že na otázky nejsou s to adekvátně reagovat.

Rovněž tak nezpochybňuji platnost zákonů a obecné morální zásady a i k té diskuzi vybízím. Co jiného než pobídka k diskuzi je kupříkladu otázka, proč by nemohla i u nás být třetí tabulka stejná a zaměnitelná. Opakované reakce v duchu, že to současná legislativa neumožňuje, jsou zcela mimo a jsou pouze projevem nepochopení merita.

Věz, že se ozvu, když někomu začne ujíždět vlak s fakty, no diskutovat se mnou tě samozřejmě nikdo nenutí. Jen, že se přes svoji animozitu nedokážeš přenést, a pokračovat v diskuzi, kterou jsi otevřel, a která se nese ve věcné rovině.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pajzák
Neděle, 17. června 2018 - 17:56:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1838
Registrován: 6-2015
A jakou chceš odpověď na tomto zájmovém fóru? Nevím o tom, že by aem chodili zákonodárci, kteří by s tím mohli něco dělat. Tvoje otázky mi připomínají Jirku Karáska (Zajímalo by mě.... A řekne mi to třeba Vavroch).
Neděle, 17. června 2018 - 18:40:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4306
Registrován: 4-2003
Předmětná diskuze má určitou genezi, otázka byla konkrétně položena a konkrétně adresována. Neřeš, nepochopíš.


Zkusím druhý pokus, formulován uchopitelněji. Jsou-li státy, kde funguje systém třetí stejné a zaměnitelné tabulky, neslušelo by se něco podobného zavést v ČR? Jaké navrhujete řešení?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 24. června 2018 - 22:36:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4318
Registrován: 4-2003
Nuž, bouřlivá odezva... Zajímavé, že ti, kteří mají jinak spoustu řečí, když mohou něco říci k tématu, tak mlčí.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 25. června 2018 - 14:28:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2843
Registrován: 6-2007
doktor
...Zkusím druhý pokus, formulován uchopitelněji. Jsou-li státy, kde funguje systém třetí stejné a zaměnitelné tabulky, neslušelo by se něco podobného zavést v ČR? Jaké navrhujete řešení?..
...Nuž, bouřlivá odezva...


Není divu...otázka už byla x-krát zodpovězena...musela by se provést zásadní legislativní změna a do toho se nikdo nehrne protože to těm, kdo by to měli udělat nepřinese žádný profit (povýšení, všimné atp.)...a veřejnost?..tý je to putna...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pondělí, 25. června 2018 - 14:38:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4320
Registrován: 4-2003
X-krát sice bylo odpovězeno, ale na něco jiného, než se ptala otázka.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Martass87
Pondělí, 25. června 2018 - 19:08:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1145
Registrován: 2-2011
Zdravím,mám dotaz,
necelé 2 měsíce mám na autě relativně nové RZ,již od SPM.Na přední značce se mi odlupuje černá barva z číslic a to jsem ještě ani nejel po dálnici.U starších značek se tohle nedělo a řekl bych,že po roce provozu už to nepůjde ani přečíst.
Dá se to nějak řešit?Reklamace?Cedule jsem si musel řádně zaplatit tak jsem nasranej...
Pavel2
Pondělí, 25. června 2018 - 22:21:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16368
Registrován: 8-2002
a fotka ať víme o čem je řeč? "reklamoval" bych to tam kde jsem je vyfasoval. když bude stěžovatelů víc, budou s tím muset něco dělat.