Diskuse » Archiv 2019 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Moravskoslezském kraji » Archiv diskuse Doprava v Moravskoslezském kraji do 10. 04. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Moravskoslezském kraji do 10. 04. 2019

dolů
   autor příspěvek
TQM office
Pondělí, 08. dubna 2019 - 17:33:15  
Neregistrovaný host
Jan Širc: Tím, že píšete, že někdo obcházel sousedy ve Vítkově s nějakýma "obálkama", naznačujete tím, že to bude někdo z TQM, tak přesně tímto záměrně vytváříte pomluvu Vy. Žádáme Vás, abyste s tím přestal. Není to pravda, takto se společnost TQM nechová. Děkujeme všem podporovatelům.
Don Corleone
Pondělí, 08. dubna 2019 - 18:00:39  
Neregistrovaný host
Tak doufám p.Širci, že Vám to v Opavě nedopadne jako ve F-M. Já ten článek nepsal, to aby mě někdo nenařknul.... [happy]
http://www.nasefrydeckomistecko.cz/zpravy-31/dopravni-podnik-se-s tal-cernou-dirou-na-penize-
Pondělí, 08. dubna 2019 - 18:35:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3474
Registrován: 12-2005
A nebo jako Honzíkovy autobusy a linka Jablunkov - Brno.
Pondělí, 08. dubna 2019 - 19:54:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2017
Registrován: 1-2005
TQM office: A teď tu o karkulce [lol][lol][lol][lol][lol] Oni se totiž práskli ti samotní občané [lol][lol][lol][lol][lol]
Jinak už jsem vám jednou psal, že pokud něco žádáte, musíte se podepsat.

Don Corleone: Majitelem deníku Naše Frýdeko-Místecko je místní mafián Lukáš Vích, se kterým se v té době Dopravní podnik soudil. Takže je logické, že nic pozitivního o nás nenapsal.

švarc: Linka Jablunkov - Brno musela skončit z ekonomických důvodů. Když stát pošle kompenzace za státem nařízené slevy z prosince až v březnu, tak se není čemu divit. A lednové kompenzace ještě neposlal.
Pondělí, 08. dubna 2019 - 20:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3840
Registrován: 9-2007
No jo no, on si každý rád kopne a ještě ideálně anonymně, když má možnost. [happy]

O co se tu vlastně ještě bojuje? To je jako opravdu nějaký řidič s úvahou "buď TQM, anebo pracovní úřad"? [crazy] Mně spíš v celé té kauze přijde TQM jako trucpodnik, který se odmítá smířit s prohrou v dané oblasti a snaží se za každou cenu házet klacky pod nohy. Jako já nevím, ČSAD Vsetín asi také nebude úplně ideální firma, ale VŘ bylo nastaveno dobře a nikde jinde s tím nedělají takové obstrukce, jak v TQM. Chybu vidím samozřejmě i na kraji, přijde mi opravdu hloupé, že pracovní podmínky a finanční odměna nebude taková, jako byla u TQM a řidiči si tím pohorší, ale v takové situaci je rozumné bojovat za lepší finanční ohodnocení a smířit se se stavem, jaký je/bude a ne takhle tvrdohlavě ničit celý systém, ne? [uhoh]
Pondělí, 08. dubna 2019 - 21:00:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12021
Registrován: 4-2006
Švarc ale také úspěchy rozjezd Novojičínsko.
Dal bych mu šanci. Jeho angažmá v DPFM je kontroverzní ale zase mu to dovolili politici. Že to byl zbytečný projekt je fakt ale nakonec na to přišli.
Ad Vinc já jsem vás z toho neobvinil jasně jsem vás na to upozornil. Jen nechci aby jste tady uráželi řidiče ať už je jejich minulost jakákoliv, nebo přešli jako ty z Vítkova. Mají nato právo se rozhodnout jsou to dospělí lidé. Říkám vám že ničeho nedosáhnete TQM stejně nic nezbude. Kecy o korupci se musí prokázat jinak to nemá žádný smysl.
Ad RKL nejste tak naivní že si myslíte že v podnikání se hledí na etiku. A když to nebude RKL bude to někdo jiný.
Já mám TQM taky rád je to sympatický dopravce ale prostě prohrál. A házení klacků pokud je, je z obou stran jak vidno.
Dejme tomu čas uvidíme jak se s tím popasuje Vsetín.
Ještě jedna na konec je to životní zkušenost lidé kteří nejvíce řvou různě v dílně na konečné jsou většinou jen řvouni.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 08. dubna 2019 - 21:42:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 7-2010
Jsem sice z Východních Čech, ale právě proto mě zaujala pozoruhodná obhajoba ČSAD Vsetín od uživatele Ares1 (také Východočech)... Myslíte si, že je správné sklopit uši a přijmout novou smlouvu, která je pro řidiče horší? S nulovými jistotami??? To je typicky čecháčkovské jednání.. Nechat si "s*át" na hlavu... Opavští se mohou svobodně rozhodnout, jestli budou chtít spolupracovat, či ne. Když mi někdo nabízí horší podmínky, tak nemusím jako slepá ovce kývnout a podepsat. Naopak mi je velmi sympatické, že bojují za svou dosavadní firmu. Nepolevte!!!

Ale tak Vám nikdy nedělalo problém obhajovat polomafiány, viz. Rusline, že? https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kronika/liberec-podnikatel-stre lba-brokovnice-dopravni-podnik-policie.A190210_210911_liberec-zpr avy_rko
Další anonymní
Pondělí, 08. dubna 2019 - 21:48:03  
Neregistrovaný host
Vantju, co to melete? Tím chcete říct, že řidič má dvě možnosti - přejít k ČSAD Vsetín nebo pracák? Kde to žijete?
Carlos10
Pondělí, 08. dubna 2019 - 22:01:36  
Neregistrovaný host
Vantju: O co se tady ještě bojuje? Přesně o to, co říkáte. " Finanční odměna nebude taková a řidiči si pohorší ". Určitě byste dobrovolně opustil své zaměstnání a šel na mé doporučení raději vyvážet popelnice. Ona to není dobře placená práce a taky trochu smrdí. Ale jste na čerstvém vzduchu. Tak směle do toho 😉
Ares1: Přesně tak... Uvidíme, jak to Vsetínu klape a pak se možná rozhodneme...
Pondělí, 08. dubna 2019 - 22:27:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12022
Registrován: 4-2006
Sepsja určitě ne, každý má právo se odvolat. Ale UOHS už 2x rozhodl a nic neshledal co s tím chcete víc dělat? Možná si zjistěte nejdříve fakta. Mohou se asi odvolat k soudu ale to neudělají protože už je rozhodnuto.
Očekával jsem že vytáhnete Busline ale pokud prohrají mají stejnou smůlu jako TQM.
P.s. kde říkám že musí spolupracovat, řidiči můžou jít kam chtějí. Klidně ať jde do Globusu vybalovat zboží.
Jen musíte jaksi pochopit že pokud někde nastoupím jako nový těžko dostanu stejný plat jako jsem měl.
Oni chlapci co se neumí podepsat nám jaksi něco zapomínají říci, že jim ČSAD Vsetín nabízí náborový příspěvek 33 000,-
A ještě nám neřekli kolik jim nabízí Vsetín a kolik mají u TQM proč asi.
A povíme si za půl roku je TQM hodí přes palubu nebo si myslíte že je budou živit jako v ZOO?

ad váš odkaz dokud není nikdo odsouzen je nevinen. To je v právním státe normální.
A víte jak to dopadne jako všechny razie policie za posledních 10 let. Nikoho nikdy neodsoudili.

Další anonymní ne má třetí možnost jít jinam.

ad carlos10 proč někdo z vás nedá ty tvrdá data? Tedy kolik vám nabízí a kolik vám dává TQM . Pokud vás tak dobře platí když i teď sháníte řidiče? Trošku divné ne?
Je-li někde dobrý plat tak tam se lidi neshánějí.
Máte jednu smůlu že příbuzný u TQM pracoval takže znám pozadí.
Zkuste mí dát ty data a já budu vědět zda mluvíte pravdu.
Ale jak říkám počkejme jak se s tím Vsetín popere jelikož zvládl Jablunkovsko a Kopřivnici není důvod to nezvládnout zde.
Odsuzovat někoho dříve než něco dokáže je hodno o..a
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 08. dubna 2019 - 22:45:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 7-2010
:D :D :D Aresi, Vaše vnímání světa je super jednoduchý... Jenže žijeme v demokracii, každý člověk si může dělat, co se mu zlíbí. Zrovna v Opavě mají možností spoustu. DP místní i Ostravský nabírá, stejně tak autobusové společnosti v okolí. Ale podle Vás by se měli smířit s tím, že TQM prohrálo. Jenže ono to pořád může dopadnout tak, že slavný pan Širc zaměstnance nezíská a busy v červnu nevyjedou. A u koho pak bude kraj hledat náhradní kapacity???
Řidiči logicky budou bojovat za lepší finanční možnosti, na tom není nic špatného. Vy byste si nechal dobrovolně snížit plat? :D

Střílet brokovnicí na rodinu s dětmi je absolutně normální?? Vy asi děti nemáte, co? Už se konečně proberte, ať Vám Busline platí jakkoliv. Tohle je bez debaty hodně za hranou. Ostatní ještě nebylo dokázáno, neboť Rafaj s Vařilem jsou jedna ruka... Ale oba dva kluci teď naštěstí nemají nejlehčí období :D :D https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/jiri-varil-busline-liberec-ha rcov-brokovnice-mlada-rodina.A190212_104635_liberec-zpravy_jape
Kočkopes
Pondělí, 08. dubna 2019 - 22:51:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 758
Registrován: 10-2017
Vantju:
"O co se tu vlastně ještě bojuje? To je jako opravdu nějaký řidič s úvahou "buď TQM, anebo pracovní úřad"? [crazy] Mně spíš v celé té kauze přijde TQM jako trucpodnik, který se odmítá smířit s prohrou v dané oblasti a snaží se za každou cenu házet klacky pod nohy. Jako já nevím, ČSAD Vsetín asi také nebude úplně ideální firma, ale VŘ bylo nastaveno dobře a nikde jinde s tím nedělají takové obstrukce, jak v TQM. Chybu vidím samozřejmě i na kraji,"
Pravděpodobně se většina "vítačů" Vsetína zaraduje, protože dostanou na stříbrném podnose to, co chtějí slyšet (a dost možná je to také pravda). TQM zde jezdí 20 let. Všichni s ním byli velmi spokojení a nejradši bychom neměnili. To, co nás štve, je to, že se tady nahrnul nějaká Vsetín s velkýma očima a ukousnul si velké sousto. Spousta lidí vyslovuje název "ČSAD Vsetín" s velkým zahanbením, navíc část lidí (nemusí to být nutně pravda) považuje miliardáře Zemka a všechny jemu patřící firmy za jedno velké mafiánské společenství. O to víc nás mrzí, že vyhrál legální cestou a nechceme to tady. Pokud se ptáte, proč nám nevadí, že vytlačil Arrivu, tak vysvětlení je poměrně jednoduché. Arriva byla sice fajn, ale mělo to jisté rezervy. Tudíž jsme věděli, že Vsetín už nás nemůže zklamat v ničem (asi je jedno, jestli vám se zpožděním přijede Arriva nebo Vsetín, pokud vůbec, to samé jaké vozidlo vám přijede, jestli to bude Karosa od Arrivy nebo Vsetína, rozdíl by byl max. v technickém stavu). Oproti tomu by se slušelo TQM pozlatit ruce. Ti jezdili včas, jezdilo se s nimi dobře a autobus, který přijel, patřil do dnešní doby a nikdo se za něj nemusel stydět. Za sebe můžu říct, že oproti Arrivě mě Vsetín nezklamal, ale oproti TQM zde vidím jisté pohoršení. A do hlav jim nevidím, ale řekl bych, že to tak vnímají i sami řidiči.

Ares1: Kočkopes prosím máte informaci že vozy nepřijdou?
Zatím jenom spekulujete.

Nemám. Ale pokud tady neustále bude někdo ohledně nových vozů mlžit, tak bude hodně těžké opravdu věřit tomu, co píšete, tedy že vozy přijdou.

Jen musíte jaksi pochopit že pokud někde nastoupím jako nový těžko dostanu stejný plat jako jsem měl.
Jak by se to líbilo vám? Děláte se hrdinou, ale v případě tohohle tvrzení vám nevěřím ani nos mezi očima. Vsadím se o čepici, že až budete měnit zaměstnání, taky se vám to nebude úplně líbit. Pochopte prostě, že ti řidiči za méně pracovat nechtějí. Pokud je chce Vsetín přetáhnout na svou stranu (a jakože je potřebuje), tak jim musí nabídnout víc, než současný zaměstnavatel.

Mimochodem, jen by mě zajímalo, proč se do výběrového řízení nepřihlásil i p. Širc se svou "hvězdnou flotilou" Honzíkových autobusů, když má zjevně bohaté zkušenosti s provozováním autobusové dopravy.
Jen tak
Pondělí, 08. dubna 2019 - 23:02:53  
Neregistrovaný host
No jo no, on si každý rád kopne a ještě ideálně anonymně, když má možnost.
Říká vantju, který má mejlovku: bmz245007@gmail.com Takže žádné poučování těch, co tady chtějí přispívat inkognito.
O co se tu vlastně bojuje? O spravedlnost a o naší 10-letou budoucnost, zda budeme pracovat pod ověřeným zaměstnavatelem, nebo pod zaměstnavatelem, o kterém se lze dozvědět jen to nejhorší. A není to agentura JPP. Stačí číst na netu a poslouchat ty, kteří s tímto zaměstnavatelem měli tu čest, nebo spíše pech. A nábor řidičů, který proběhl to jen dokazuje. Bylo to fiasko ze strany vsetína.
Aresi, to co psal vinc se týkalo pouze našeho bývalého kolegy olšáka, o žádném řidiči ani o šircovi nepsal, čtěte pozorněji.
Vaše teorie, že když někde začínám, tak musím začínat od nuly byla možná poplatná době nadbytku zaměstnanců. Dneska jsme jinde a nestrašte nějakou krizi, ta tady zatím není a pochybuju, že do července,srpna přijde. Proč by nám jako vsetín neměl nabídnout minimálně stejné peníze jako v tqm? To jako se přihlásím do VŘ se záměrem, že shodím cenu níže, protože přeberu řidiče, kteří u mě začínají, a proto nemohou očekávat osobko za odpracované roky a ušetřím jednoduše na mzdách? Jestli se takto vyhrává, tak to je další důvod ukázat vsetínu prostředníček.
UHOS je už asi měsíc podezřelý úřad, na jejich rozhodnutí bych nevsadil ani zlámanou grešli.
A jestli podle vás ničeho nedosáhneme, to se uvidí. Nálada v mančaftu je bojová a jednota až překvapivá [happy]
Carlos10
Pondělí, 08. dubna 2019 - 23:11:19  
Neregistrovaný host
b{Ares1:} Když ČSAD nabízí tak skvělé podmínky, proč hledá řidiče? Divte se, dnes je shání kde kdo, protože mimo špatně ohodnocené práce existuje i fluktuace. Já v TQM pracuji a nemůžu si stěžovat od platu, přes zázemí, až po vedení. Máme smůlu, že jedna paní povídala... To je opravdu smutné... Ono totiž vše není jen o penězích, třeba taková sprcha není standartem všude. A 33 tis. mi přijde jako slabá náplast za podepsání smlouvy bez bližších informací, kde budu nastupovat, kam chodit na záchod a kde tankovat. Nikoho neodsuzuji, jen si dovoluji trvdit, že nabídka ČSAD asi nebyla natolik lákavá a upřímná, aby oslovila většinu řidičů
Pondělí, 08. dubna 2019 - 23:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2018
Registrován: 1-2005
Sepsja: Jenže ono to pořád může dopadnout tak, že slavný pan Širc zaměstnance nezíská a busy v červnu nevyjedou. A u koho pak bude kraj hledat náhradní kapacity???
Zbožné přání TQM a taky největší nesmysl. ČSAD Vsetín si nemůže dovolit nevyjet, takže vyjede. Žádné náhradní kapacity nebude třeba hledat.

Kočkopes: proč se do výběrového řízení nepřihlásil i p. Širc
Protože nechtěl.
Pondělí, 08. dubna 2019 - 23:31:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3841
Registrován: 9-2007
Jen tak: A vidíte tu ikonku panáčka vpravo? [happy] Jsem šotouš, bydlím v Praze, ale čtyři roky jsem studoval dopravku v Ostravě a rodinu mám v Hranicích na Moravě, proto oblast Moravskoslezska považuji za "svou", byť už se tam neobjevuji každý den, jako dříve. Na autobusy TQM si v Hranicích pamatuji, při svých výletech po Ostravě či okolí jsem se s nimi najezdil ažaž. Stačí Vám to jako informace k tomu, že jsem do hlubší problematiky nezasvěcený? Jen mě spíše vyprovokovala ta nevraživost a urážky, které se zde pod anonymními účty publikují vůči osobám, co se za své osobní údaje nestydí a neskrývají se za anonymní účet.

Kočkopes: Díky, tak se mi potvrdilo to, co jsem si myslel. [happy] Náladu chápu a rozumím tomu, že v době, kdy má každý peněz víc a víc, je pohoršení si na stávku. Jen je mi asi "proti srsti" ten zdejší přístup, kdy místo řešení problému tam, kde něco ovlivnit může (KODIS), se problém řeší tam, kde se s ním už nic nezmůže. Nebo je snad p. Širc odpovědným za platy? Jinak vím, jak provoz u TQM v posledních letech vypadal, nicméně neměl by snad jako "kompenzaci" zajišťovat provoz někde jinde? Já do autobusové sekce moc nepíšu, ale přehled mám, dění v dopravě sleduju už snad třináct let a vím kde co a jak vypadá, jen mě prostě udivuje, jak se vzniklá situace tady řeší.

A fakt to nelze řešit nějakým apelem na objednavatele? To je přece ten, kdo by měl řešit financování dopravce. Nemůžu se v dané situaci přiklonit ani na jednu, ani na druhou stranu - TQM si zjevně uměla vážit zaměstnanců i cestujících, ona rodinná firma funguje skutečně mnohem lépe, jak nějaká divize holdingu, který je navíc poměrně nechvalně známý. Na druhou stranu mi ten boj přijde až ideologistický, místo reálných a smysluplných činů urážky, nadávky, posměšky, kritika, výmysly,.. trochu mě asi i překvapil přístup ČSAD Vsetín, snad každého řidiče by zajímalo, jak se změní jeho turnusy a kde bude nastupovat. [uhoh] Snaha kraje byla zřejmě šetřit, tak se pojede natvrdo na úspory, na druhou stranu, TQM ani ČSAD Vsetín nejsou ti, co by se rozhodli o tom, jak daná situace bude. Bohužel je taková doba, za chvíli začne řev na železnici, kde část linek po ČD také přebírají soukromníci a i R27 (Ostrava - Opava - Krnov - Olomouc) se má od jízdního řádu 2020/2021 soutěžit.

Pokud kraj vědět, že se bude šahat řidičům na výplaty a nepovažoval garance, že pracovní úroveň neklesne, není to chyba kraje? A pokud došlo k nějakému uplácení, tak v tomto státě snad spravedlnost ještě pořád funguje, ne?

Nakonec se dojde stejně k lidskému egu - někdo (kraj?) udělal chybu, ale přiznat si ji moc bolí. [happy] No nerad bych tu někoho urazil, proto budu dále zase jen číst a rád bych popřál hodně štěstí všem, řidičům, TQM, ČSAD Vsetín i kraji - není to lehký boj a vzniklá situace je vyloženě debilní, ale věřím, že to dopadne dobře, ať už to dopadne jakkoliv.
TonyK
Úterý, 09. dubna 2019 - 00:09:21  
Neregistrovaný host
Pan Širc opět mele z cesty. Do výběrka se určitě nepřihlásil protože “nechtěl”, ale asi by horko těžko (čti vůbec) nemohl splnit podmínky kraje. A když Honzíkovy autobusy skončili po měsíci provozu - to jste neměl spočítané? Nějaký plán, model. To jste pouze spoléhal na kompenzace od státu? Zajímavý model podnikání, jestli s tímto jdete i do MSK, tak se máme na co těšit.
Úterý, 09. dubna 2019 - 00:23:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12023
Registrován: 4-2006
SEPSJA já nevím zda jste tak blbej nebo to děláte.
Já neříkám že musí přejít k ČSAD Vsetín každej řidič TQM může jít kam chce.Vaše demagogie je až obdivuhodná.
Jak souvisí Busline s tímto případem. Vaše snové dedukce nemá cenu komentovat.
Nemáte argumenty tak si vezmete na pomoc Busline. Jak primitivní.
ad Kočkopes já nevím co chcete slyšet měl kraj říci TQM je úžasný dopravce dáme mu to. Tak to bohužel nejde.
EU nám nařidila soutěž ta proběhla a co víc chcete řešit.
"O to víc nás mrzí, že vyhrál legální cestou a nechceme to tady."
přiznáváte že vyhrál legálně a nechcete ho. Tak mi řekněte co lze udělat aby zůstalo TQM . Pokud jde o techniku ta prostě přijde to je známo a řidiči? To je pro tak velkou společnost řešitelný problém.
A někdo mlží? Přijdou Sorky a Scanie. Zrovna Scanie ČSAD pro Nový Jičín šli od dealera zrovna na linky.
Výrobci si dají pozor protože i oni mají sankce. Jak víte že již některé nestojí v Libchavách. A pokud si je ČSAD Vsetín přiveze rozhodně nepůjdou do Opavy ale do Vsetínských středisek na Zlinsko, protože se musí připravit na provoz.
Mohu se vás zeptat kolik vám je? Chcete mi říci že přijdete do firmy máte nějakou praxi 10 let a dostanete stejný plat jako člověk který tam je 10 let?
Firma má nástupní plat ten buď akceptujete nebo ne ne nic mezi tím.
Jelikož pracuji již za půl roku to bude 30 let tak vím o čem mluvím.
a vy víte kolik jim nabízejí? žádný z nich to k porovnání nedá. Proč se nechlubí nástupním bonusem 33 000,-
o moje zaměstnání nemějte strach já ho měnit nebudu. a kdyby ano najdu si takové které mi bude vyhovovat.
A není to vždy o penězích. Stejnou možnost mají řidiči TQM nikdo jim nedrží pistoli u hlavy že musí jít tam a tam.
Ale pozor při první krizi půjdou i platy dolů.To je ekonomika a její zákony.
Když už jsme u toho my jsme měnili zaměstnavatele již 2x ale bývalý a současný se dohodli na převodu zaměstnanců.
Ale jak říkám tady jsou nějací neregistrovaní a jak máme věřit že mluví pravdu? Člověk který se bojí nemá čisté svědomí.
Jen tak - tak šup ty konkretní podmínky nějak se nechce.
"Vaše teorie, že když někde začínám, tak musím začínat od nuly byla možná poplatná době nadbytku zaměstnanců. Dneska jsme jinde a nestrašte nějakou krizi, ta tady zatím není a pochybuju, že do července,srpna přijde. "
no aby jste se nedivil první firmy začínají mít problémy už první propuštění bylo u nás na okolí v Saar Gummi naše firma má na květen propad cca 50% objednávek.
a nákladní doprava má problém už teď protože nemůže konkurovat Pšoncům cenou.
ale už potisící vám opakuji že nikdo vás nenutí jít do ČSAD Vsetín , ale také vám říkám že TQM vas podrží jen pokud pro vás bude mít práci. Pak vás pustí bez milosti.
Dám vám příklad vy jezdíte 20 let přijde k vám řidič a dostane nástupní plat jako vy. Budete první kdo bude řvát jak je to možný že on je tu 2 dny vy 20 let a máte stejný plat.
Jestli je pravda že Hlučínsko vyhrálo TQM stejně tam o vás mohou řidiči říkat že jste vytlačili jejich firmu. Ale máte výhodu na Hlučínsko to máte kousek tak budete jezdit pod TQM tam to je pro vás super zpráva.
Jen pro zajímavost víte jak jste vyhráli na Vsetínsku? přesně tak jako oni u vás. Přesně toto o vás říkají řidiči tam. Mají stejné právo.
ad UOHS jeho rozhodnutí jsou platná Pokud je někdo zruší je to možnost, ale tomu nevěřím.
Mohu vám odpovědět otázkou? Proč hledá TQM řidiče když je to skvělá společnost.
Řidiče shání proto že tam získali novy byznys. Když Hyundai postavil továrnu v Nošovicích také musel najmout zaměstnance. Nechápu co je na tom divné.
33 000,- je docela dost průměr je okolo 10 000,-
Opět se zeptám otázkou kolik nabízí TQM? V nákladní dopravě 10 000,- (nic moc)
ad Tankování to asi nebude těžké plyn se na moc místech v Opavě nedá plnit.
ale jsem rád že aspoň vy se chováte racionálně.
pane Širc budete to mít těžké ale věřím že to zvládnete. Bohužel budete bojovat s nenávistí a závistí.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Úterý, 09. dubna 2019 - 00:31:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12024
Registrován: 4-2006
ad Vantju zákon nařizuje soutěžit nejnižší cenu pár procent bývají technika atd.
Kraj rozhodně nemůže kompenzovat TQM že ho nechá jezdit jinde.
Bohužel od většiny to je jen nenávist a nějaké slova. ale čekám že mi někdo hodí kolik má hodinovou mzdu u TQM a kolik jim nabízel Vsetín. Ale už to že zamlčeli náborový příspěvek moc důvěry nedává. Tak se pochlapte a vyložte karty.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Úterý, 09. dubna 2019 - 09:45:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 4-2019
Ares1 : Vážený pane, žádného řidiče z Vítkova jsem neurážel. Bylo to psané jen na jednu osobu. A zatím si stojím. Kolegům z Vítkova nic nevyčítám, naopak. Přeji jim mnoho štěstí do budoucích let. Neměli ani jinou šanci, než se upsat hned při první příležitosti. Na Vítkovsku není mnoho pracovních míst a když Vám nový dopravce řekne,že Vás nahradí řidiči z Oderska, tak určitě zvážíte své kroky jinak. Na Opavsku je situace jiná, jak píše profil "jen tak" . Široká základna řidičů, kteří jsou jednotní a věří. A do toho v co věříme a za co bojujeme vám je kulové. Každý se rozhoduje podle sebe a jak to cítí. Proto bych byl velmi rád, kdyby jste se přestal navážet do řidičů Tqm, jejich rozhodnutí a toho čeho chtějí dosáhnout. Je to jen jejich věc a ne jakého písálka odněkud! Opavsko není Kopřivnice a jiné města. Tady to bude mít Vsetín těžké rozjet. A to ukáže teprve čas. Vaše poznámky o RKL jsou taky stupidní. Už jste dokonce i přiznal,že by to mohl být i jiný areál. Vím moc dobře, že peníze hýbou světem, ale já mám aspoň malý důkaz o tom, že RKL nejednají s Čsad a Vy jen vymýšlíte nepodložené bludy o tom jak má vše svou cenu. Proč tedy neřekne Čsad kde budou mít řidiči zázemí,kde budou nastupovat do práce? Nezačínejte s nějakou Opavskou mafii. Jestli tady nějaká je, určitě si žádná z účastněných stran nemají vůbec co vyčítat. Pokud mám nějakou smlouvu o pronájmu, nebo vlastnictví v ruce, tak s tím nikdo nic nenadělá. Nevidím jediný důvod, proč by zrovna Vám měl někdo sdělovat kolik má u Tqm na hodinu. Náborový příspěvek 33000 od Čsad platil pokud uzavřete smlouvu do 31.3. Máte Aresi1 vůbec něco společného s Čsad? Jste jen nějaký písálek co tady vymýšlí své teorie o byznysu, jak je jednoduché nahradit 80 řidičů? A nebo podle vašich slov,když jste psal o mě " jak můžu vědět,že nejste vy ta prodejná d…a ,která se dá koupit a napadá tady řidiče Tqm,kteří se z vyhraného VŘ hned nezbláznili? Nemyslím si to,jen se ptám jak se to pozná." Je zcela normální v dnešní době, že Tqm shání řidiče. Ukažte mi jedinou větší dopravní společnost kde je dlouhodobý dostatek řidičů.
Ad Sepsja :dobře napsané. Děkujeme za podporu
Úterý, 09. dubna 2019 - 10:07:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12025
Registrován: 4-2006
Ad Vinc napsal jsem něco o nějaké opavské mafii nenapsal. Zkuste se nejdříve uklidnit.
Bohužel váš odpor nic na situaci nezmění. A jak říkám vyckejme jsou to 2 měsíce a pak se uvidí. Třeba i vy půjdete zaklepat do Vsetína pro místo. Třeba budete jezdit z Opavy do Vsetína pro TQM což můžete ne?
Opavsko není Kopřivnice a tak to už sem slyšel. Opavsko je víc!
Zkusme počkat.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pajzák
Úterý, 09. dubna 2019 - 10:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2581
Registrován: 6-2015
Takže Vítkovští podepsali, protože by neměli kde dělat, zatímco Opavští nepodepsali, protože můžou jít do MDPO či DPO. Ať počítám, jak počítám, je z Vítkova do Opavy blíž jak z Opavy do Ostravy. Proč tedy nešli k MDPO? Protože se nenechali zblbnout?
Úterý, 09. dubna 2019 - 11:12:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 4-2019
Pajzák : neřekl jsem, že se nechali zblbnout. Určitě máte raději práci v místě bydliště než někam dojíždět a podle toho se rozhodnete. A když už to tam vyhrál Vsetín a pohrozí, že si doveze lidi z Oderska… a vy chcete dál dělat řidiče, tak je těžší se vzepřít. cca 30lidí je snadnější nahradit. Netvrdím, že úplně všichni přešli pod ČSAD
Ares1 : ja jsem klidný dost. Napsal jsem to raději hned, ať to neřešíme v dalším vašem příspěvku. Moc lidí to rádo používá. Když by to Vsetín rozjel a udržel, tak nikdy neříkám nikdy, ale v blízké budoucnosti určitě ne! Příčí se mi jejich chování při nabíraní řidičů. Ano pod Tqm ve Vsetíně je taky možnost... Možností je všude hodně, ale nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko
Pajzák
Úterý, 09. dubna 2019 - 11:57:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2582
Registrován: 6-2015
Já jsem taky nepsal, že se nechali zblbnout. Já jsem psal, že se zblbnout nenechali.

Mimochodem, píšeš tohle:
a) raději práci v místě bydliště než někam dojíždět
b) pohrozí, že si doveze lidi z Oderska
c) Ano pod Tqm ve Vsetíně je taky možnost


Víc k tomu nemám co dodat.
Úterý, 09. dubna 2019 - 12:10:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 4-2019
Pajzák : omlouvám se. Špatně jsem přečetl. Kým se nenechali zblbnout?

Nemůžu mluvit za kluky z Vítkova. Je jasné, že to byl nátlak a když doveze nějaké řidiče na brigadu do Vítkova, tak začnou chlapi mít strach o práci. Já být na jejich místě, tak s největší pravděpodobností taky přejdu. A co ti mám k mým možnostem víc napsat? to jako když napíšu jo, pod Tqm ve Vsetíně, tak už tam jsem? jak jsem psal..možností je hodně a Vsetín tady ještě nejezdí, abych to teď musel řešit
Carlos10
Úterý, 09. dubna 2019 - 12:11:35  
Neregistrovaný host
Ares1 Vidím, že jste do detailu seznámen s problematikou techniky a finanční stránkou věci. To už jsme tady slyšeli několikrát, tu ohranou písničku. Po našich platech vám může být, slušně řečeno, vy víte, co. Nehledě na to, že společně s platovým výměrem jsme podepisovali i mlčenlivosti o jeho výši. Pakliže opravdu tak dychtíte po odpovědi, je dobré se zeptat toho vašeho příbuzného, co u nás pracoval a máte od něj zaručené informace. Spíš, něž plat, nás ale zajímá to vámi (asi záměrně) vynechávané zázemí, točna atd. Jak jistě víte, řidič čehokoliv tráví podstatnou část svého života v práci, a proto nám není jedno, za jakých podmínek a kde ho budeme trávit. Suma za náborový příspěvek je sice krásná, ale kdo nám zaručí, že ji během prvního roku neproinvestujeme za PHM dojížděním někde na okraj Opavy? Kdo nám zaručí, že čas, který bychom mohli trávit odpočinkem v důstojném zázemí, nepromrháme nesmyslnými přejezdy někam na točnu? Dosud jsme se ze strany ČSAD nesetkali s věcnou a pravdivou odpovědí na tyto otázky. Ani od vás tyto odpovědi nečekám, protože z taktických důvodu nám to nikdo říct nemůže. Je to jen téma k zamyšlení pro čitatele a pisálky, kteří vědí o situaci kulové, ale dovolují si tvrdit, že si nevážíme takové lukrativní nabídky. Když je tak lukrativní, proč po ní hned neskončíte, milý pane???
Pajzák
Úterý, 09. dubna 2019 - 13:06:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2585
Registrován: 6-2015
Vinc: Tou "odbojovou skupinou" v Opavě, která si myslí, že něco zmůže. Nevěřím tomu ani v nejmenším. Ale nebudu do toho rýpat, za necelé dva měsíce se uvidí.
Úterý, 09. dubna 2019 - 13:12:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12026
Registrován: 4-2006
Carlos10 věřte že mi po vašich platech je opravdu to co říkáte. Ale cestujícím na Opavsku též.
Já to už vím, já jen zkouším kdo napíše pravdu.
Jen okraj vy všichni bydlíte v TQM. Protože se bojíte ježdění na konec města. To je zajímavé.
Jediné co mi sdělte kde jsem napsal že vám Vsetín dal lukrativní nabídku. Nikde takže lžete. Slovo lukrativní jsem nepoužil. Pokud stejným způsobem překrucujete nabídky od Vsetína tak už je mi to jasné.
Ještě vám chci říci že mohu na tomto veřejném fóru sdělit svůj názor. To že se vám to nelíbí že zde nejdu ve vašem proudu je ale vaše věc. Bohužel dnes je moderní kdo nezastava náš správný názor je třeba ho....
Myslím že jsme si již sdělili svoje postoje já vám přeji aby jste boj vyhráli, ale bohužel pro vás na tom nic nezměníte.
Zakázka je podepsaná vítěz soutěže se chystá na na její plnění.
Její odebrání Vsetínu není tak jednoduché jak některým připadá.
Ale vyckejme za 2-3 měsíce uvidíme. V prvních dnech to možná bude drhnout ale to drhne všem. I TQM.
Již si opravdu nesdělíme nic nového.
Hlavně mi pak dejte vědět jak jste vyhráli boj.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ares1.)
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Úterý, 09. dubna 2019 - 14:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3842
Registrován: 9-2007
Ares: Pardon, že se ještě přimíchám do diskuze, které rozumím jak koza petrželi, ale pokud Carlos10 píše to, co píše, tak proč mu oponujete, že cestující na Opavsku nezajímá, že budou brát méně, než berou teď a ještě se jim k tomu přidají nevyhovující pracovní podmínky a nutnost platit za PHM kvůli dojíždění? Vždyť řidiči jsou taky lidi, mají za velmi náročnou práci směšné peníze a snaha jim práci dělat co nejpřívětivější je snad logická, ne? Tak proč by tomu měl někdo odporovat?

A pánům řidičům bych měl také jeden vzkaz nestranného pozorovatele - proč dle mého zbytečně ztrácíte síly a přívržence bojem proti větrnému mlýnu? Není účinnější bojovat za to, aby teda nastávající dopravce platy narovnal, sdělil vám, kam budete dojíždět, zkrátka aby on vyřešil vaše problémy? Takový boj mi přijde mnohem smysluplnější, než úplně bojkotovat celé rozhodnutí, které prostě sabotovat nedokážete (jak psal p. Širc, v nejhorším zde budou zaskakovat řidiči z různých koutů Česka, ale dopravce vyjede a nikdo asi nepřistoupí na to, aby se smluvně zavázaný dopravce najednou měnil). Ne, že bych vám nevěřil, ale mně prostě přijde smysluplnější tlačit reálné požadavky na reálného "provozovatele", než se držet argumentu "dřív bylo líp a s ČSAD VS už nikdy nebude".

A ještě prosím jednu věc, abych měl asi úplně jasno - ti dopravci se vystřídali v mnoha oblastech v MS kraji. To jinde takové problémy nebyly, nebo se tehdy prostě nevědělo, že ČSAD Vsetín na řidiče (slušně řečeno) kašle?

Jo a ještě k tomu rozhodnutí a kraji, kraj snad není způsobilý zohlednit specifika provozní oblasti? Koho pak teda vlastně zastupuje, když musí povinně vybrat nejlevnější nabídku, která, jak je tedy už známo, popírá veškerou snahu, která byla ze strany TQM vedena k řidičům? Úředníci EU jsou také lidi, těžko by kraj někdo pokutoval, pokud by zohlednil v situaci, kdy řidiči autobusů prostě nejsou a nebudou, firmu, která dá řidičům víc a zároveň se o ně umí postarat, byť si teda nemyslím, že ČSAD Vsetín má své standardy nějak "napevno" dané a nemohla by z toho ustoupit ve prospěch řidičů. Když budou ale řidiči bojovat na špatné frontě, tak se opravdu ničeho kloudného nedosáhne...
Úterý, 09. dubna 2019 - 15:11:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12028
Registrován: 4-2006
Vantju já neříkám že by neměli brát víc. Ale cestující zajímá zda autobus jede zda je v něm čisto a teplo. On sám mi říká že me je do jeho platu H.... A ano je. Oni tvrdí něco co nemůžeme ověřit bez informací.
Ale kňouraní zde přece se nic nezmění nebo jo?
To dojíždění ale teď někteří nemusí dojíždět ale jiní dojíždějí
Může se situace otočit ti co dojíždějí nebudou a naopak. Ale mají svobodnou volbu jít jinam. Jít tam kam jim to vyhovuje.
Problém je že oni chtějí jezdit s autobusem jen pod TQM a jen to co dosud. Ale to měli protestovat než bylo vyběrove řízení. Teď brečí na cizím hrobě.
Jak píšete asi nepristoupí na změnu dopravce. Ne asi ale určitě. Jsou možnosti jak toho dosáhnout ale ne to že to chce 100 řidičů. Kdyby to kraj udělal bez důvodu tak se nedoplati.
Ve většině případů řidiči přešli někteří později.
Ad nabídka jak zohlednit vůči oblasti. Musím se podívat do podmínek ale dnešní vyberka již obsahují doložku o mzdách. Nevím zda již je to i zde. Jinak mzdy mezi dopravci velký rozdíl nemá. Tady byl v nabidce rozdíl 27 haléřů.
Na Zlínsku nasadila TQM cenu o 2 koruny nižší!!!! Takže tam asi bude řidiče týrat nízkým platem. Ale tam to vadit nebude....
A to na Opavsku chtějí to co chtěl Vsetín u nich doma.
Takže z toho je jasné že jeden za 18 druhý bez dvou za 20.
Tady nám srdceryvně brečí jak Vsetín podrazil cenu a že ta samá firma o 100 km udělala totéž jim nevadí. Proč protože se jich to netýká!!!
A pokud by Vsetín nesplnil podmínky druhý byl ve výběru ČSAD Havířov a ten s tím problém mít nebude.
Jinak výběr na nejnižší cenu je špatně to říkám dlouhodobě. Ale taková jsou pravidla. Co jsme si zvolili to máme.
Jinak úředníci možná lidé jsou ale rozhodně nebudou mít pochopení na volnou tvorbu kraje. S tím nepočítejte. Podívejte se jak jdou proti nám v kontrole masa.

Předem říkám že je to odpověď pouze panu Vantju.
Pořád říkám počkejme na rozjezd.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ares1.)
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Kočkopes
Úterý, 09. dubna 2019 - 16:47:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 759
Registrován: 10-2017
Jan_Širc:
"ČSAD Vsetín si nemůže dovolit nevyjet, takže vyjede. Žádné náhradní kapacity nebude třeba hledat."
Tak tohle mluví za vše. Asi to tak podle toho bude i vypadat v reálu.
Carlos10
Úterý, 09. dubna 2019 - 17:35:39  
Neregistrovaný host
Ares1 Nechápu, proč neustále pletete jablka s hruškama. Celou dobu tady píšu o komfortu a zázemí řidičů, který nám nikdo ani v nástinu nenabídl. Prostory zázemí samozřejmě souvisí s tím, že řidiči se chodí někam stravovat a někteří jezdí v pauze autobusem domů. Což by se jim změnou místa odstavení mohlo značně zkomplikovat. Nikdo tady nebrečí, jen argumentuji důvody, proč nás nabídka ČSAD neoslovila. Co s tím vším má společného cestující, to asi zůstane zahadou...
Jak píšete, každý může na fóru sdělit svůj názor, i já tady sděluji ten svůj. Jestli to, že tady vaše lobby za finanční nabídku pojmenuji jedním slovem, je lež, tak ano, lžu.
Úterý, 09. dubna 2019 - 19:29:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12029
Registrován: 4-2006
Carlos10 ale vždyť jo když půjdete jinam budete muset přijmout jejich podmínky pokud tam budete chtít pracovat. Občas musí člověk slevit že svých nároků. Nebo nemusí ale i to je jeho volba.
Pořád nevím čeho chcete dosáhnout jestli zrušení zakázky pro Vsetín a to vám řeknu že máte bujné sny.
Kdybych byl na vašem místě tak se to snažím vyjednat s novým zaměstnavatelem pokud chci dal jezdit třeba tu svou linku. Ale musím jednat ne házet špínu v médiích. Nebo si můžete ustanovit zástupce několik řidičů a ty mohou vyjednávat. Pořád nám tady říkáte jak s vámi Vsetín nejednal. A jak máme vědět že mluvíte pravdu. Jen proto že to říkáte? Totéž můžete říci že pravdu nemluvím já, Širc a desítky dalších. Váš pohled je jednostranný. My nezainteresovani chceme znát obě strany.
Chápu že chcete dosáhnout takových podmínek jako u TQM. Možné to je ale nikdo vám to už nezaručí. V každé firmě jsou nějaká pravidla a když tam nastoupite musíte je respektovat. Druhá možnost je tam nejít. Vy jste zvolili druhou cestu máte na ni právo ač pokaždé slyším jak vám ho upírám.
Podmínky si vyjednat můžete ale zrušení zakázky nedocílíte. A to jde především.
Ježdění domů na oběd vám možná TQM umožní ale otázka je zda to tak bude dělat i dál. On vám nic takového umožnit nemusí. Ale může jen se obávám že pokud bude v zakázce tak už to neudělá. Je hezké že to tady píšete na Vsetínsku už se musí těšit že pojedou domů na oběd.
Moje zkušenost je když něco chci musím pro to něco dělat a jednat. Tady čekáte co vám Vsetín nabídne. Vím co bych udělal ale nebudu vám radit. Jste dospělý člověk, máte rodinu máte závazky.
Přeji vám aby jste měl práci která vás bude naplňovat, bavit a hlavně živit.
Myslím že to můžeme ukončit nemyslíte?
Počkáme na výsledek až se doprava rozjede.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Carlos10
Úterý, 09. dubna 2019 - 19:57:07  
Neregistrovaný host
Ares1 Opět, ale už naposled, se budu opakovat. Když nám nikdo není schopen říci, kde, jak a v jakých podmínkách se vše bude odehrávat, jak chcete o něčem vyjednávat? V tom jediném s vámi souhlasím, že to můžeme ukončit a čekat, jak to dopadne.
Sean
Úterý, 09. dubna 2019 - 20:21:02  
Neregistrovaný host
Přesně jak píše Carlos. Myslím si,že sídlo Vsetínské společnosti v Opavě je hoooodně důležité pro řidiče vědět .To snad Aresi musíte uznat ne. Snad by nikdo nenastoupil do práce a neví ani kam.
Úterý, 09. dubna 2019 - 20:27:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2019
Registrován: 1-2005
Co je to zas za kec, o těch řidičích z Oderska? Vůbec to tak nebylo, akorát si děláte alibi. Vítkovští přešli pod ČSAD Vsetín s nadšením, které bylo umocněno tím, že konečně nebudou pracovat pod jistou osobou.
Taky se musím ohradit proti tvrzení, že ČSAD Vsetín na řidiče kašle. Není to pravda, Kdyby tomu tak bylo, tak by se nám už provozovny v Jablunkově a zejména v Kopřivnici rozpadly. V Kopřivnici mají řidiči možnost vybrat si ze 3 dopravců na jednom písečku a přesto od prosince od nás odešli jenom 2 a popravdě, zrovna těch dvou jsme se rádi zbavili. Naopak ostatní řidiči si velmi chválí přístup, který na té provozně je. Což se týká i Opavy - atmosféra na provozovně bude taková, jakou si ji sami uděláte. Vsetín nezasahuje jednotlivým provozovnám do jejich místních zvyklostí. Chcete si nadávat a mít v kolektivu blbou náladu? Můžete. A nebo taky můžete mít domácký přístup, kdy chodíte do práce spokojení a v klidu, tak jak je tomu v Kopřivnici.
Úterý, 09. dubna 2019 - 20:46:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12030
Registrován: 4-2006
Jan Širc právě o Kopřivnici jsem to slyšel také že tam panuje spokojenost. A i přicházejí řidiči.
I musím souhlasit že provozovnu, pracovište dělají lidé co tam pracuji. Pak stačí jeden blb a atmosféra je v [zadnice].
Také jsem jednoho měl na pracovišti. Pak jsem ho nechal vyhodit a byla pohoda. Teď se s ním trápí jinde.
Ad Sean ano jistě je to důležité ale možná to se chce zajímat ne sedět a čekat že mi to někdo přinese pod nos.
Znáte to přísloví voják se stará voják má.
Já se vždy zajímal a vždy měl.
To jsem o to víc zvědav jak to dopadne.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Jen tak
Úterý, 09. dubna 2019 - 21:48:04  
Neregistrovaný host
Aresi radíte, abychom netrávili svůj drahocenný čas na tomto fóru a zajímali se o provozovnu a nečekali až nám někdo informace přinese pod nos. Tak nám poraďte, jak to dělat lépe.
Jdeme na náborovou akci, kde je nám sděleno, že na 99% to bude nějaký konkrétní areál. Protože se nám to moc nezdálo, tak se naše odbory zeptaly majitele areálu, ten nám sdělil, že to pravda není. Ptáme se našich kolegů, kteří to vsetínu podepsali. Neví to. Ptáme se vedení tqm. Neví to. Kolegové, kteří jsou v kontaktu s bývalým kolegou olšákem a budoucím šéfem vsetína, se ptají jeho. Neřekne to. Ptáme se tady na fóru zástupce vsetína p. Širce. Nemůže to říct, bo mafie atd. Takže co máme ještě dělat? Jsme jen řidiči, žádní agenti, natož mafie. Děkujeme za pořádnou radu a ne, že to zase svedete někam do ztracena.
Středa, 10. dubna 2019 - 01:39:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12031
Registrován: 4-2006
Tak prvně svůj čas můžete trávit jak chcete ne?
Za druhé bych nikam nepsal chtěl bych s panem Šircem, či Olšákem osobní schůzku.
Pokud mi to nechtějí říci pak přece nemají vaší důvěru a nemůžete pro ně pracovat. Pokud mají koule tak se s vámi sejdou.
Ale nemůžete tam už řešit vyběrove řízení. To už je uzavřeno. A hlavně jednat v klidu nikoliv v emocích. To se bojím bude asi největší problém. Jinak nemůžete počítat že převezmou všechny výhody které máte v TQM. Chápu že jste na to zvyklý, právě proto máte možnost nabídku nepřijmout.
Pořád operujete s majitelem areálu a že vám sdělil že u něj ne.
Může to být jinde ale on vůči vám nemá povinnost cokoliv sdělovat. Pokud v tom areálu místo má a dohodnou se na financích nic tomu nebrání. Nebo jinde. Jen se divím že dospělí lidé věří tomu že když vám to řekl tak to tak bude. Sakra chlapi to jste příliš naivní.
Jen se obávám že za celou touto situací je někdo jiný. Něco mi tu celou dobu nehraje. Osobně je mi to jedno ale.....
Jinak pánové TQM bude hledat areál ve Vsetíně a Valmezu. Dokážete vyloučit že se nedohodnou? Já ne peníze totiž umí i zákop zakopat. Ve Vsetíně ani ve Valmezu totiž těch areálu taky není neomezeně. Navíc jim patří i autobusaky. A tam to bez dohody nedojde. TQM patří ta zastávka u provozovny, terminál nádraží jim asi nepatří, Vítkov vám patří? V Heralticích vám to asi také nepatří. No moc toho není. Zato Vsetín Valmez Rožnov a bez těch tam TQM nic neudělá. A to nepočítám že budete zajizdet i do Zlína.
Teď si zaspekuluji aby nakonec nebyl Vsetín v areálu TQM jsou to sice bujné představy ale nikdy neříkej nikdy.
Ale v tom boji dvou firem nakonec budou řidiči tim posledním. Není to správně ale bývá to tak.
Závěrem zkuste se sejít s lidmi kteří mají tu odpovědnost a jednat.
Pokud to uděláte tak nám dejte vědět.
P.s. Z jednání si pořiďte zápis ať se tady pak nenapadáte kdo lze a kdo mluví pravdu.
Ještě tady padlo něco o mobilní plničce. Jste autobusaci tudíž máte technické znalosti. Mobilní plnickou nenaplnite tolik autobusu. Pokud to budou autobusy cng a měli by být pokud s nima vyhráli vyberko moc možností není v Opavě jediná reálně je v DPo Takový ty na pumpě neberu ty autobusy nenaplni.
Já bych vám to přál se dohodnout ale realita bývá jiná.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Aresák
Středa, 10. dubna 2019 - 07:34:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2088
Registrován: 1-2007
Z povzdálí sleduji a tiše se divím.

Chlapi sorry, ale chtít vědět po novém zaměstnavateli, kde bude parkovat a plnit je trochu moc, ne?

Dám příklad:

Je to jako kdybych nastupoval jako pekař do pekárny. Co budu dělat a za kolik mi řekli. Jestli budu péct v troubě SIEMENS, PEKABOSTA, SUPERROHLIK je celkem fuk - výsledek je stejný, bude rohlík. Odkud budou brát mouku? Já potřebuju mouku - to je jejich starost. Odkud budou brát elektrickou energii pro troubu? Z Temelína, nebo z Dukovan? Nebo budou mít Solární panely? Co mi je potom.

Takže shrnutí:

"Vyserte" se na nesmysly typu kde bude areál, kde budou plnit apod. Vám to může být šumák.

Vy se starejte ať máte černě na bílém co budete jezdit, jak za to budete odměněni, jaké máte případné benefity. Tedy to, co má každého zaměstnance zajímat - Aby měl nejlepší podmínky pro svou práci - a tam jsou v prvé řadě peníze a čas v práci.

Pokud Vsetín nemá kde plnit, v čas se to dozvíte. Když teď dáte výpověď, kdykoli ji můžete vzít zpět - Pokud se v červnu ukáže, že to jaksi nerozjedou. Tak zůstanete kde jste a jedete dál. Toť vše.
Středa, 10. dubna 2019 - 10:29:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 4-2019
Aresak : Se vší úctou, ale srovnávat pekárnu, trouby atd.je hloupost. Jestli peču chleba v té troubě, nebo jezdím takovým typem busu je opravdu do jisté míry jedno. Ale když nastupujete do pekárny, tak víte kde stojí a aspoň trochu si umíte představit zázemí. Ale jít a nevědět kam je úplná hloupost. Kdo vám zaručí, že nebudete mít dvě toi toi budky a čekání nebudete trávit v buse? A kdo vám dá černé na bílém, že budete jezdit tam a ne jinam? Nemůžete po nikom chtít a věřit tomu, že si vyberete turnus a budete jezdit jen ten dany turnus s tím daným busem. A proč dávat výpověď teď?
Carlos10
Středa, 10. dubna 2019 - 11:30:58  
Neregistrovaný host
Aresak Co vám přijde přehnaného na tom, chtít znát podmínky plnění pracovní smlouvy před podpisem?? Patrně se za volantem moc nevyskytujete, když přemýšlíte takto. A nebo by vám možná bylo jedno, že žijete jako koza v chlívku, hlavně že za to něco kápne. Nám to tak jedno není, protože s naší kůží se jde na trh, ne s vaší.
Správně se ptá Vinc. Proč bychom teď měli měli dávat výpověď??
Synergy
Středa, 10. dubna 2019 - 11:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 995
Registrován: 8-2005
Jen takový dotaz, kolik turnusů bude začínat v sídle dopravce? Pokud by to bylo přes devadesát procent, pak je možná relevantní otázka na jeho sídlo. Ale jsem přesvědčen, že to bude minoritní číslo jak je zvykem u linkové dopravy. Lpění zrovna na této otázce mi připadá poněkud krátkozraké a zastiňující podstatnější otázky, které by měl potenciální zaměstnanec řešit.
Středa, 10. dubna 2019 - 12:16:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12033
Registrován: 4-2006
Já se vám do toho nechci Opavaci míchat ale zrovna Aresákovi sdělovat že neví o čem mluví[crazy]. Nic říkat nebudu ale být vámi zapřemýšlel bych.
Ostatní okolo ví o čem mluvím.
Ad Synergy no ono v Opavě zrovna se v garážích vyskytují často. Snad každá linka tam začíná a končí. Opava východ je průjezdný terminál takže se jedou otočit do TQM a tam začínají. To jen na doplnění. Ale tím nehajim jejich požadavky. On ten problém bude jinde. Kde asi tuším ale nechci jim kazit jejich plán. Na to po čase přijdou sami.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pajzák
Středa, 10. dubna 2019 - 12:33:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2589
Registrován: 6-2015
Ares1: Myšleno bylo, kolik turnusů začíná v Opavě a kolik na dědinách. Tedy kolik autobusů vyjíždí na začátku šichty z garáží, ne kolik tam začíná spojů přes den.
Středa, 10. dubna 2019 - 13:07:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12034
Registrován: 4-2006
Ad Pajzák jasně chápu. Když člověk brouzda po JŘ tak venku jich asi začíná většina. Oni jsou zvyklí trávit ve firmě hodně času. Ale je spousta míst po Čr kde ani nemají tolik prostoru se dostat do garáže. Oni si na to zvykli a ted se bojí že o to přijdou. Až budou jezdit na nakladu tak budou jist z plastového boxu na odpočívadle.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Synergy
Středa, 10. dubna 2019 - 13:25:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 996
Registrován: 8-2005
Pajzák: Přesně tak.
Středa, 10. dubna 2019 - 14:11:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12035
Registrován: 4-2006
Ještě musím doplnit tím začíná a končí myšleno přes den. Pochopitelně ranní začátky jsou po dědinách okolo.
Smotal jsem 2 věci dohromady za to se omlouvám.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Sean
Středa, 10. dubna 2019 - 16:47:16  
Neregistrovaný host
Dovolte vážení ,abych Vám trochu osvětlil co znamená slovo depo.Co se týč autobusů,které parkují v okolních vesnicích a autobusů začínajících v debu tak mým laickým názorem půl na půl.Nicméně dříve nebo později se každý v depu objeví a řidič tam tráví svůj čas čekáním na další spoj a teď:
1-Depo slouží také jako základna pro směnové mistry,kteří se starají o bezproblémový provoz zajišťují opravy vozů ,mazání,atd.
2.Depo slouží jako základna pro vedení osobní dopravy,,přípravy jízdních řádů,úpravy spojů atd.
3.Depo slouží k odstavení autobusů,mytí venkovní i vnitřní (To víte TQM se o cestující stará).
4.V depu se odevzdávají tržby,mění se strojky atd.
5.V depu se nachází sklady gum,provádí se drobné opravy autobusů,karoosářské práce atd.
6.V depo se tankuje......tady je další kámen úrazu protože ČSAD Vsetín potřebuje plničku CNG (rozuměj Compressed Natural Gas tj Stlačený zemní plyn),protože se k tomu zavázal,nevím kolik vozů na CNG musí mít jestli všechny ,nebo jim dal opět kraj nějakou úlevu to Vám odpoví určitě pan Širc,ale nicméně ji mít musí.Plničku nemůžeš postavit všude,jako třeba,že jí prdneš na nejbližší hřbitov se slovy tam nikoho nebude rušit,takhle to prostě nechodí a jsou na to přísné normy.Jáké Vám nepovím,protože to za prvé nevím a za druhé je mi to jedno.(Dá se vyhledat,nebo Vám to na vyžádání p.TQM Office,nebo Ares 1 určitě rád osvětlí)
7.Depo slouží jako sociální zařízení pro řidiče a personál,záchody ,sprchyTo jsou takové ty tyče s dírkama ze kterých teče voda.Samozřejmě někteří zastánci života bez depa (protože žádné ještě nepředstavili) by řidiče poslali místo sprch se okoupat do nejbližší řeky a kejdu hodit na nejbližší zahrádku u zastávky (nedoporučuji tu mou po páteční bujaré noci.to by byla minimálně ekologická katastrofa).Ale my z TQM už jsme z časů neandrtálců přešli do moderní doby.
Ale abych to zkrátil tak depo v neposlední řadě slouží i k parkování cizích ..SPŘÁTELENÝCH..firem. a jejich řidičům při čekání na své spoje.
JEŠTĚ SE VÁM TO ZDÁ POŘÁD DIVNÉ,ŽE CHTĚJÍ ŘIDIČI VĚDĚT,KDE BY TRÁVILLI SVŮJ PRACOVNÍ ČAS,NEBO SE VÁM TO ZDÁ MÁLO K ČEMU VŠEMU SLOUŽÍ DEPO?
Jdu malovat. Mějte se.
Mhdfmov
Středa, 10. dubna 2019 - 17:05:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 406
Registrován: 2-2011
Pokusím se rozvířit diskuzi, snad se pánové nebudete zlobit. [happy]
Ostrava chystá zrychlení tramvajových tratí až na 80 kilometrů v hodině
Jen tak
Středa, 10. dubna 2019 - 17:17:02  
Neregistrovaný host
Radku, v tvém seznamu vidím pár drobností, které naší oponenti počítám brzy napadnou, to necham na nich, jako svého kolegu tě nebudu opravovat. Ale dovol, abych tě doplnil o dvě důležité věci, které jsi nezmínil:
8. Depo je určitý sociální prostor, kde řidiči navzájem tráví čekání a chtějí jej mít co nejvíce kulturní. Určitě se mi nebude líbit někde v unimobuňce, kde budu v zimě klepat kosu, místo abych v klidu u kávy (oběda) probral záludnosti proběhlé šichty, fotbal, holky a klidně tvé malování, nebo si jen četl k-report.
9. Kraj nám chytře zrušil zaměstnanecké jízdné, takže potřebujeme někde parkovat naše káry. Kolik u nás jezdí řidičů do práce svým vozem? Ve stejnou dobu to může být třeba i 40. Chci depo, kde bude možnost parkování mého vozu.
Doplní nás někdo další?
Vůbec si nemyslím, že tyto standardy jsou v 21. století něco neobvyklého. Časy starého čsad jsou nenavrátně pryč.
DON MAFIE
Středa, 10. dubna 2019 - 17:31:33  
Neregistrovaný host
🤦‍♂️ Tak koukám co se tady člověk nedozví 🙄
Ještě, že máme za co bojovat. Protože jak tady někteří píšou tak by jim stačilo na WC vzít kýbl z kufru a nechat to u zadních dveří...
Aresák
Středa, 10. dubna 2019 - 17:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2089
Registrován: 1-2007
A nedají si říct a nedají...
DON MAFIE
Středa, 10. dubna 2019 - 17:44:58  
Neregistrovaný host
Jestli můžu tak to trošku tady odlehčím.
Za 10. Na depu máme možnost šířit drby rychleji než rychlost zvuku.
Jinak souhlas se všemi body.
Pajzák
Středa, 10. dubna 2019 - 17:45:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2591
Registrován: 6-2015
Hm, na kamion byste chtěli? No, hodně štěstí.
Jen tak
Středa, 10. dubna 2019 - 17:55:00  
Neregistrovaný host
Proč nám tady pořád někdo vnucuje svoji představu toho co je pro nás dobré a co máme chtít. My chceme minimálně to na co jsme si zvykli. Ať jde o mzdu, rozvrh práce, nebo prostředí ve kterém pracujeme. Pokud nám to vsetín není schopen zajistit, pak má asi velký problém. Celé léto klidně vydržím doma a budu tu komedii s pobavím sledovat. Však ono to nějak dopadne. Starat se musí vsetín.
Středa, 10. dubna 2019 - 19:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12036
Registrován: 4-2006
Sorry jako pánové ale problém máte především vy.
Bohužel jste mě přesvědčili že vám jde pouze o to do všeho kopat.
Prvně nikde není psáno že musí mít vlastní plničku. Na tenhle blud jste přišli jak?
Neskutečná krávovina. Je vidět že vám to někdo našeptává.
Zaměstnavatel vám rozhodně není povinen sdělovat kde bude nakupovat pohonné hmoty. To jste fakt spadli z višně ne?
on vám pouze oznámí budeš tankovat tak a tak tady máš kartu. Kdo je majitelem čerpačky vám může být putna. A po tom je putna i kraji jsou firmy které běžně tankují na běžné čerpací stanici kde mají smlouvu.
Nebo mi chcete říci že ve fabrice třeba v Ostroji sdělují zaměstnancům od koho kupují odlitky?
nezlobte se jste mimo realitu. klidně si zůstaňte přes léto doma TQM vám to jistě zaplatí.
Ale řeknu vám jednu věc nakonec vás ta rodinná firma kopne do zadku. Nebude živit někoho kdo se válí doma. Nebo vás pošle na Vsetínsko ,Valmez nebo Hlučín a tam budete u TQM sedět v buňce a mrznout.
Apropo oni už vymysleli topení.
Výpověď nechcete dát z jiného důvodu protože víte že máte nárok na odstupné. Čekáte až vás TQM vyhodí. Pokud odejdete sami nedostanete nic, dokonce ani podporu.
Jsem zvědav až oznámíte manželkám že budete doma z hrdosti a makat a nosit peníze bude ona.
To sklopíte uši. Nebo to bude jako ve filmu od čeho máš ten monokl. ale včera jsme ještě s manželkou večer doma diskutovali.
Krásně jste odkryli rozpor že najednou dojíždíte autem, předtím tvrdíte že by jste museli jezdit někam.
Ještě jedna věc předem vás upozorňuji že kraj i dopravce tak jejich zájmem je aby bus jezdil co nejvíc. Tudíž dýchánky na firmě vás nečekají.
Raději ani už se Vsetínem nejednejte protože ustupovat zjevně neumíte a život je o kompromisu.
Možná budete mít i těžké hledat místo oni na takové čekají.
To si neodpustím přišel mi na pohovor mladý kluk, syn kamarádky a když se ho ptám krom technických znalostí co ho k nám přivádí řekl mi že tam co dělal je bordel (continental) a že u nás je taky. Musel jsem se držet abych nevybuchl smíchy. Pohovor skončil během pár minut ihned jsem mu oznámil že naše místo pro něho není vhodné. Rok jsem to před jeho mámou tajil, pak už moc naléhala tak jsem ji sdělil důvod.
Její první slovo bylo to je debil ja ho doma seřežu.
Mohu být upřímný? Vás bych v kolektivu nechtěl.
Chlapci Chlapci
ad Aresák ne nedají si říci ale nakonec budou brát i tu buňku místo kamionu a odpočívadla za Plzní.
ad Pajzák nejhorší je tvrdý dopad na zem viď.
Ale zase dnešní odpolední příspěvky jsou lepší než francouzká komedie.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Jen tak
Středa, 10. dubna 2019 - 20:32:34  
Neregistrovaný host
Aresi, fakt se vám divím, co času nám věnujete. Kolik toho sepíšete, to tady ani z poloviny nevyplodí 5-6 řidičů tqm co tady přispívá. Často si přitom protiřečíte. Píšete, že když nás nabídka neoslovila, tak máme právo (nebo možnost už nevím) jí odmítnout, nebo že když p. širc s olšákem nás nepřesvědčí, že nemohou mít tak naší důvěru, ale zároveň nám pořád vnucujete, že jsme skoro nesvéprávní, když nepřecházíme k vsetínu. Udělejte si už konečně jasno.
Prostě zkuste přijmout náš postoj, který jsme zaujali. Vsetín nás ničím nepřesvědčil.
Psal jste dříve, že máte tqm rád, tak nám to zkuste přát. My si naopak myslíme, že pokud nepřejdeme, tak výsledek soutěže můžeme zvrátit a zůstane nám to s čím jsme spokojeni. Vím, že podle vás je to blbost psal jste to mockrát, nemusíte psát znovu, pochopili jsme zase váš postoj.
S plničkou nemáte pravdu, v opavě žádná není, sám jste psal, že tu pro osobáky nemůžete počítat. A ta v DP se prý kvůli dotacím nemůže nikomu jinému nabídnout. Mobilní plnička je podle p. Širce lež jako věž. Zbývá tedy krnov a ostrava, kde se všechny vozy oběhově nedostanou ani náhodou. Takže nezbývá než stavět. Jak dlouho se podle vás taková plnička staví? Nevím o tom, že by se už někde koplo.
Středa, 10. dubna 2019 - 20:36:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 4-2019
Ares1 [coze]pět jste mě pobavil. Můžu se zeptat jaké drogy berete? Strašně mě baví jak si myslíte,že vidíte do všeho.Jak tady všem tvrdíte jak vše bude a dopadne. O tom jak se k řidičům firma Tqm zachová, jak se firma k nám staví, jakou dá řidičům práci, jestli někomu dá odstupné atd.po tom je Vám sprominutím hovno. Co se děje v Tqm jsou interní věci. Starejte se o své věci a nechte řidiče Tqm se rozhodovat podle sebe. To že jste vědma už všichni víme a počkáme jak vaše proroctví dopadne. Byl bych rád,když už máte potřebu se vyjadřovat,tak aspoň k věci....Pokud vím, tak se zde řeší depo a ne plnička! Takže když nemáte co napsat k depu (kloudného),tak se na to vykašlete než psát slohové práce o plničce.To tady teď asi nikoho nezajímá.Každý ví,že když má natankovat na určitém místě,tak pojede právě tam. Pořád bude v práci,takže pořád se mu započítavá odpracovaný čas.

Pajzak: tak vašemu příspěvku o kamionu se říká výkřik do tmy .došli argumenty,tak je potřeba napsat aspoň nějakou kravinu
Sean: perfektně jsi to popsal,sdělil bod po bodu o co jde.Opravdu jsem si myslel,že na to už nemůžou vypotit nějaký nesmysl,ale Ares1 opět zazářil
jen tak : protože to je banda písálků, kteří se tady snaží vnutit své vize, bojovat za Čsad(to je mi jedno,každý bojuje za své)ale kdzž už tak věcně a ne svými domněnkami a na otázky ohledně depa odpovídat...plnička,kamion, anějakými nesmysli jak nevzali nějakého kluka do práce.Chudák.Je mi ho líto,že neskončil ve vaši firmě Aresi1.Zažil by s vámi spousty legrace a měl by bohaté zkušenosti
Jen tak
Středa, 10. dubna 2019 - 20:38:18  
Neregistrovaný host
Jo a většina šikovných řidičů si přes léto dokáže lehce najít melouch - zájezdy jsou i týdenní. A to nemluvím o mraky možnostech na kamionu, který může být na pár týdnů příjemným zpestřením a ne vopruz, jak si myslíte. Nevím, jak vy, ale doma nosím kalhoty já, určitě mi za mé rozhodnutí výprask od manželky nehrozí [happy]