Diskuse » Archiv 2019 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Libereckém kraji » Archiv diskuse Doprava v Libereckém kraji do 23. 03. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Libereckém kraji do 23. 03. 2019

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 15. ledna 2019 - 13:30:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2239
Registrován: 12-2007
Velký respekt k řidičům skibusů (nejen)na Horní Mísečky. Např. v neděli, kdy kydal mokrej sajrajt a klouzalo to, to bylo na Mísečky fakt zábavné. Naštěstí zkušený řidič si se vším poradil. Ideální by bylo to mezi D a H. Mísečkami v době jízdy busu nahoru zavřít pro osobáky. Tak, jak to dělají z Hvězdy na Ovčárnu a také se nad tím nikdo nepodivuje.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Úterý, 15. ledna 2019 - 14:04:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11737
Registrován: 4-2006
Souhlas je to teď nahoře opravdu umění. Pochopitelně vznikají i zpoždění ale to je pochopitelné. Bohužel už nahoře se těžko otáčí. Nejhorší je ta poslední zatáčka tam končí autobusy nejčastěji. Bohužel většinou kvůli osobakům kteří bezohledně se cpou vpřed.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pavell1
Úterý, 15. ledna 2019 - 15:47:47  
Neregistrovaný host
Teď jsem Vám Aresi poslal meil ohledně spz busů. Nevím, zda Vám dorazil.
Úterý, 15. ledna 2019 - 15:53:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11739
Registrován: 4-2006
Pavel1 současný mejl je mimo provoz řeší poskytovatel. Prosím můžete to poslat na benesvls@seznam.cz
Omlouvám se a děkuji.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Středa, 16. ledna 2019 - 18:30:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2241
Registrován: 12-2007
Nevím komu, ale dodatečně obrovské poděkování, že konečně navazuje poslední bus z Míseček na poslední vlak z Jilemnice do Paky, Chlumce a Prahy [ok][ok][kladivo]
Bravo bravissimo!
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Sobota, 19. ledna 2019 - 12:44:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 9-2009
R_1463Úpa:
Rádo se stalo. (Jsem zvědav, zda to bude využíváno.)
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Petr_hradecký
Pátek, 25. ledna 2019 - 18:14:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2509
Registrován: 4-2015
ČT aktuálně hodně zaperlila. Týkalo se vypovězení smlouvy společností BUSLine v Liberci a Jablonci nad Nisou. "Bylo zakoupeno 12 závodních autobusů..." [nene]
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 25. ledna 2019 - 21:05:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11772
Registrován: 4-2006
Tak závodit se s tím teoreticky dá.
Co mě překvapuje je že den před začátkem zjistili že jim chybí vozy a řidiči.
Řidiče chápu asi ne všichni přešli k DP ale zjistit že mi chybí vozy.
V kontrastu rozhovoru pana ředitele v tisku to nějak není pochopitelné.
Ale obojí chápu není to tak jednoduché. Jen by možná chtělo ty výstupy do médií trošku promyslet.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Sobota, 26. ledna 2019 - 05:52:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1550
Registrován: 11-2007
Sháním jízdenky z MHD Jablonec, především z automatů, nabídky prosím na pkontrola.zhudik@post.cz. Peníze i zpáteční obálku posílám poštou, pak stačí jen jízdenky hodit do schránky ☺️
Martin Havel
Sobota, 26. ledna 2019 - 13:17:36  
Neregistrovaný host
AD Ares1....už mě - teda nás prokoukli 🤔 😂
Ona ta taktika, že si vytvořím falesnej profil s falešným jménem asi moc nezabírá...fakticky je jedno jestli mám falesnej profil a nebo píšu jako anonym.
Takže teď k té pochybné firmě BusLine - ta pomalu a jistě konci. Vařil si myslel, ze si koupí politiky a bude je potom vydírat. A tvrdě narazil.Nejdrive v Ústeckém kraji kde ho vypraskalia teď postupně v Libereckému kraji a vypadá to na konec i v Hradeckém kraji....a to je jen dobre. Bus line a Vařil za asistence toho kašpara Kuchyňky - a ten za nej v prvopočátku udelalhodne spinavene prasacke práce - dovedli poměrně velkou firmu do likvidace. Smutné je, ze kvůli jejich praktikám má problémy plno dalších firem....
Straka
Sobota, 26. ledna 2019 - 14:45:35  
Neregistrovaný host
Ad Martin Havel: Tak v Libereckým kraji bude mít busline smlouvu na 10 let od letošního dubna. Nebo je to jinak?
Martin Havel
Sobota, 26. ledna 2019 - 17:19:52  
Neregistrovaný host
No to jo, ale jenom ve dvou oblastech. Zbytek si bude kraj jezdit sám....
Sobota, 26. ledna 2019 - 18:44:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3426
Registrován: 12-2005
Martin Havel: Bude mít přesně to, co má nyní tzn.okres Semily a Jablonec.
Straka
Sobota, 26. ledna 2019 - 19:11:33  
Neregistrovaný host
Možná by Busline pomohly dvě věci. Silnýho schopnýho ředitele jako byl Tomáš Roubíček a přejmenovat se s tím, že se začne od znova.
franta vod turnova
Neděle, 27. ledna 2019 - 21:15:59  
Neregistrovaný host
ad Straka: Věřte tomu, že návrat Tomáše Roubička by si přála naprostá většina zaměstnanců Busline. Po něm už firmu vedli jen bílý koně a o dopravu šlo až na posledním místě.
Neděle, 27. ledna 2019 - 22:42:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11778
Registrován: 4-2006
Sic nereaguji na anonymní uživatele ale s tím souhlas. Roubíček zpět do Busline. Většina manažerů by letěla.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Martin.Havel
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 23:25:38  
Neregistrovaný host
Nevím co máte proti bílím koňům. Mě se libi, jak náš Jirka Vařil tu firmu postupně likviduje. A do této firmy už nikdy žádní schopní lidi nepůjdou. Jen ztroskotanci, kteří by se jinde neuchytili.
Autobusák.
Pátek, 01. února 2019 - 00:05:11  
Neregistrovaný host
Vždy je to jen o lidech v tom s Ares1 souhlasím, ale Roubíček nebyl dobrý ředitel. Byl to naleštěný narcis, všechny trable BusLine jsou z jeho éry. On podepsal smlouvy v Ústeckém kraji a nesmyslně expandoval po ČR a zboural zažité dobře fungující vazby mezi dopravci. "Expandoval" na Moravu za nesmyslné ceny a po pár letech byli rádi, že se této akvizice zbavili.
Podívejte se jak pozvedl (zachránil) ČSAD Liberec nový ředitel Oumrt, a to za necelé 2 roky. Na začátku vyházel všechny neschopné kverulanty včetně šéfa odborů, přivedl nejlepší lidi z oboru a postupně firmu dál rozvíjí a zlepšuje. Podobné to je v DPMLJ, kam přišel Zděnek a bourá a likviduje nevýhodné smlouvy, jen by ještě měl vyházet pár spících buslineckých agentů.
Pátek, 01. února 2019 - 01:45:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11793
Registrován: 4-2006
S tím nemohu souhlasit. Vztahy mezi dopravci nebyli dobře ani předtím.
Ceny ale ty ceny dávali i jiní. Navíc ty soutěže byli v době která byla odlišná.
Jak by jste nazval firmy jako Arriva,Transdev, Icom, Zemek,
Dělají totéž.
Za Roubíčka byla disciplina a tu držel. Je to o tom co se lidem povolí. Ono příliš demokracie taky škodí. Nelze popřít že ve vedení BusLine je pár lidí kteří tam nemají co dělat.
A ČSAD Liberec no nevím že by se ČSAD Liberec nějak zlepšila. Navíc už patří kraji a jak do toho budou kecat politici zvrhne se to do pěkného guláše. Jistě obnovili park to je jen dobře.
No a DPMLJ no uvidíme. Smlouvy uzavírá DP ale město má kontrolní funkci. Asi někde někdo nedělal svoji práci.
Každopádně uvidime co to přinese.
Ale zas katastrofa to v Lbc kraji není ani od jednoho dopravce.
Většina krajů je na tom hůře. Ale jsou i lepší kraje o tom není pochyb.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Straka
Pátek, 01. února 2019 - 07:45:42  
Neregistrovaný host
Tak kdyby tekly peníze do ostatních firem, jako tečou do ČSAD Liberec z kraje, taky by na tom byli lépe. Uvidíme až se změní lidi po volbách v kraji, kolik to stálo kraj zvednout ČSAD Liberec ze dna. Vemte si, že někde muselo vzít peníze ČSAD Liberec, aby postupně nakupovalo starší autobusy z Moravy a Slezka. A taky dostali 2 VDL od kraje. Vždyť všude ČSAD Liberec dlužilo. Je dobře, že se je pryč Wasserbauer.
Strom
Pátek, 01. února 2019 - 11:44:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 740
Registrován: 7-2008
Zdravím, chtěl bych poděkovat KORIDu LK za nový jízdní řád linek Liberec - Bedřichov - Hrabětice a Frýdlant - Raspenava - Bílý Potok, Smědava. Takto by měla vypadat nabídka veřejné dopravy do silně exponovaných míst. Příjezdy do Liberce jsou s dostatečnou rezervou pro přestupující směr Praha, kteří plánují cestovat autobusem. Akorát je škoda, že se nenašlo ještě něco málo na částečné posílení linky Liberec - Bedřichov v pracovní dny odpoledne (navečer). Při posledním jejím provozu do Bedřichova před linkou 18 byl hojně využíván spoj v 16.30 z Bedřichova do Liberce a spoj v 17.45 (17.50) také nebyl k zahození, zejména pak od začátku února do konce sezony, kdy se dny prodlužují. Takto dochází v pracovní dny k občasnému přetěžování linky 18. Navíc běžkaři z oblasti Harcova, Králova Háje, Nové Rudy musí při zpáteční cestě jet až na Fügnerovu a přestupovat do dalších spojů nebo jít pěšky už od Baltské (Kasárna) navíc přes 2 údolí svým směrem k Husově ulici, kde pohodlně nastoupili, když jeli do Bedřichova. Linka 18 pak v Liberci připomíná spíš přetížený dostavník než normální linku MHD. V botách na běžky s hrazdičkou a s lyžařským vybavením v ruce se nechodí zrovna nejpohodlněji, navíc při sněžení nebo náledí je to o "hubu". Poděkování patří i do ČSAD Liberec, že v současné době nedostatku pracovníků na trhu našlo další řidiče pro posílení. Poděkování patří i za posílení na Smědavu s hodinovým intervalem o víkendu, jen opět škoda, že nelze zajistit 2 páry spojů z Hejnic na Smědavu během sezony i v pracovní dny, klidně i jen nějakým menším autobusem. Ne všichni dělají osmičky od pondělí do pátku a určitě by se našlo několik lidí i ve všední dny, kteří by autobus z Frýdlantu, Raspenavy a Hejnic nahoru využili. Stačilo by opět jen o běžkařské sezoně a poté třeba až v období červen-září. I když to snad aspoň o letních prázdninách zajíždí na Smědavu cyklobus i v pracovní dny.
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Pátek, 01. února 2019 - 15:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 9-2009
Strom:
Děkujeme za Vaši pozitivní odezvu.[happy]

Několik reakcí:
Akorát je škoda, že se nenašlo ještě něco málo na částečné posílení linky Liberec - Bedřichov v pracovní dny odpoledne (navečer).
Abychom to dokázali zajistit bez potřeby turnusu navíc, potřebovali bychom něco odpoledne omezit a/nebo zkrátit obraty vozidel. Nechci nic slibovat, ale třeba se s tím do budoucna podaří něco udělat. (Nebo se naopak něco zavede ráno a tohle dostane na odpoledne jako bonus, případně se podaří ještě posílit linku 18.[proud])

Mimochodem, dvě poznámky:
1. Kdybych nedokázal spolu se zavedením linky 18 ušetřit turnus v regionální dopravě, tak se mi nikdy nepodaří tuto koncepční změnu prosadit, protože cílem bylo za stejné peníze více spojů v koordinaci MHD a PAD. Zlí jazykové tvrdili, jak je to k ničemu a kdo tam bude jezdit. Dneska se ukazuje, že ta relace je využívaná a je třeba ji nadále rozvíjet.
2. Linka 18 co do počtu spojů více než nahradila původní celoroční krajskou linku. Počet celoročně provozovaných spojů je totiž dvojnásobný. A i v zimě platí, že nyní jezdí více autobusů i v prac. dny, než před změnou.

Poděkování patří i za posílení na Smědavu s hodinovým intervalem o víkendu, jen opět škoda, že nelze zajistit 2 páry spojů z Hejnic na Smědavu během sezony i v pracovní dny
K mimořádné změně bylo možné vyřešit jen to nejnutnější, ale přemýšlím i o tom. Zkusíme si to celé vyhodnotit, probereme možnosti se starosty a uvidíme...
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Autobusak.
Pátek, 01. února 2019 - 15:24:08  
Neregistrovaný host
Reakce na Straka: Autobusy o kterých píšete muselo ČSAD Liberec pořídít před příchodem kraje, jinak by museli být v Registru smluv uložené kupní smlouvy a to nejsou. V registru smluv jsou jen smlouvy na nákup Ivec od Jiha Trade, s.r.o. a Wumaku. Jinal nic. Takže autobusy z Moravy a Slezka museli koupit za hotové.
Strom
Pátek, 01. února 2019 - 16:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 741
Registrován: 7-2008
Otto pospíšil:

Pamatuji provoz Liberec - Bedřichov jen krajskou linkou, naposledy asi v zimní sezoně 2015, od září 2015 jezdí linka 18.
Byla to kombinace spojů v pracovní dny přes Husovu ul., Březovou alej, Harcov / Tržní náměstí, Baltskou, Ruprechtice.
Vím, že odpolední spoj v 16.30 do Liberce jezdil přes Harcov, Husovu ul. a poslední spoj v 17.45 (17.50) přes Ruprechtice, Baltskou.
Teď jezdí ve všední dny vše po 14. hodině přes Ruprechtice a spoj v 17.45 (17.50) chybí úplně, respektive jede o hodinu později, což je hlavně v lednu opravdu pozdě pro celodenní běžkaře. Ale tak to řeším tak, že musím stíhat ten v 16.39 a když nestíhám, tak pak přes 2 hodiny čekám v hospodě na ten poslední spoj v 18.50. V lednu máme vidět nejdéle do 17.20 a mě nebaví běhat za tmy s čelovkou po lesích. Takže chybí spoj cca v 17.30-17.50 do Liberce a úplně chybí jeddn odpolední spoj přes Harcov, "Březovku", Husovu ul. v čase 16.30-18.50.
Ke Smědavě, tak pokud budete pracovat na zavedení 2 párů spojů v pracovní dny, tak si myslím, že nezkazíte vůbec nic. Dopolední spoj od vlaku, který odjíždí v 8.30 nebo 9.30 z Liberce a odpolední spoj tak, aby navazoval na vlak do Liberce z Hejnic v 15.40 - 17.40, pokud by se našel v tu dobu volný autobus s řidičem. Dopoledne by snad problém být neměl, ne?
Jinak osobní poznámka, já jezdím na běžky moc rád, když jedu na celý týden, tak jedu většinou autem na místo ubytování a pak chodím ke stopě pěšky nebo dojíždím VHD. Loni jsem si nesehnal v Bedřichově ubytování před Jiz 50, tak jsem jezdil autobusem z Liberce, bydlel jsem v Harcově cca 10 minut klidnou chůzí na Březovku, ale zpět jsem stíhal vždy až autobus v 15.30 nebo 16.30 na Baltskou a pak jsem chodil 30 minut klidnou chůzí k domovu, protože přes Harcov zpátky nejelo nic. A projíždět se navíc 30 minut přes Fügnerovu a přestupovat se mi nechtělo, časově to vyšlo cca nastejno jako pěšky z Baltský a zbytečně se člověk mačkal v plným spoji linky 18 o skoro 10 minut déle. Lepší by byl opravdu spoj v 17.30-17.50 přes Harcov než spoj linky 18 ve stejném čase, pokud se najdou peníze.
Jinak na víkend na otočku do Bedřichova autem se jezdit už moc nedá, mraky lidí na parkovištích i ve stopách, hlavně od stadionu po Hřebínek / Kristiánov. V týdnu ovšem paráda, to klidně rád přijedu i na odpoledne po práci, když mám ranní.
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Úterý, 05. února 2019 - 21:29:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 11-2009


Nevíte komu patří tato sorka 5L6 6220? Nějakou dobu jezdí v Liberci a na boku není obchodní název dopravce.
Pondělí, 11. února 2019 - 12:25:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5345
Registrován: 12-2004
https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kronika/liberec-podnikatel-stre lba-brokovnice-dopravni-podnik-policie.A190210_210911_liberec-zpr avy_rko
Martin Havel
Pondělí, 11. února 2019 - 16:39:47  
Neregistrovaný host
Asi panu Vařilovi ujíždí trochu nervy. BusLine jde do kytek, on je vysetrovanej pro plno různých podvodů a teď toto....já myslím, BusLine nepomůže už ani přejmenování....
Jo proste na každou svini se vaří voda 👍 a to až přijdou na ty různý podvody současného vedení BusLine a odborare Kuchyňky, to se budou dít věci👌
Úterý, 12. února 2019 - 11:31:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 210
Registrován: 12-2015
Jak to vypadá v Libereckém kraji s výběrovými řízeními na dopravce? Bude zde jezdit pouze vlastní krajský dopravce nebo budou nové smlouvy se stávajícími, popř. kdy?
Úterý, 12. února 2019 - 15:20:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3434
Registrován: 12-2005
mchour: Busline bude jezdit, co jezdí nyní a už se řeší akorát Českolipsko, zbytek bude krajský dopravce, tzn.cely okres Liberec.
Jyrka Kuchiňka
Úterý, 12. února 2019 - 16:47:27  
Neregistrovaný host
https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/jiri-varil-busline-liberec-ha rcov-brokovnice-mlada-rodina.A190212_104635_liberec-zpravy_jape?u tm_source=facebook&utm_medium=sharecd&utm_campaign=desktop

No páni, to je počteníčko....
Úterý, 12. února 2019 - 17:15:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 213
Registrován: 12-2015
švarc: A nějaká kritéria na stáří vozového parku, nízkopodlažnost atd. jsou či budou?
Úterý, 12. února 2019 - 19:00:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3435
Registrován: 12-2005
mchour: Určitě tam podmínky jsou, myslím, že to bylo na serveru zdopravy.cz. Co vím, tak každým rokem má být vyšší podíl nízkopodlažních vozů.
https://zdopravy.cz/busline-uhajil-provoz-autobusu-v-libereckem-k raji-ziskal-kontrakty-na-deset-let-za-22-miliardy-15937/
Úterý, 12. února 2019 - 19:51:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11852
Registrován: 4-2006

trošku čudná značka ale kloub žije!
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Čtvrtek, 14. února 2019 - 20:40:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1898
Registrován: 9-2007
Co je zase za výmysl firma Overline…?
Dle SA má všechny městské vozy a ty pronajímá BusLine LK, MAD Lípa.
Čtvrtek, 14. února 2019 - 21:05:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1899
Registrován: 9-2007
Pak by mě ještě zajímalo, jak se jednoduše dostat na JŘ MHD Jablonec.
Navštívím-li stránky Idol, pod Jabloneckem MHD není, pak tedy jít do Městských doprav, na Jablonec, ale to mě přesměruje na stránky Dopravního podniku, kde už JŘ Jablonec nejsou.
Čtvrtek, 14. února 2019 - 21:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11859
Registrován: 4-2006
Overline firma která má na starosti vozy.
Nic senzačního zatím nehledej.
Jř pro ně bych šel na Idos a tam jsou. Na stránkách BusLine nejsou a to je bordel.
Za idol nevím musí někdo jiný.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Čtvrtek, 14. února 2019 - 21:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1901
Registrován: 9-2007
Na stránkách BL je nehledám, ten je tam opět snad jen najatý "na ježdění", to snad ani bordel není,
ale na stránkách Idolu mi dost chybí.
Čtvrtek, 14. února 2019 - 23:39:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11861
Registrován: 4-2006
Najatý to je jedno jízdní řád tam má být.
Idol nevím.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pátek, 15. února 2019 - 07:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1630
Registrován: 9-2009
666:
Protože JŘ MHD nespravujeme, před časem jsme se rozhodli, že uděláme odkaz na stránky dopravce (pozn.: chtěli jsme, aby data měla jeden zdroj, aby nedocházelo k tomu, že někdo něco zapomene opravit) - v tomto případě je tedy odkaz na DPMLJ. Na jejich stránkách stále sekce JŘ MHD Jablonec je, ale teď koukám, že je prázdná. Asi proto, aby "rozvod" proběhl se vším všudy - nevím, nikdo nám nic nehlásil...
Prověříme, co s tím.
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Pátek, 15. února 2019 - 21:43:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1902
Registrován: 9-2007
Myšlenka je to rozumná, odkaz na stránky, aby JŘ byly jednotné. Ovšem JŘ linek MHD zapojených do Idol si myslím bezpodmínečně na stránkách Idol musí být, až už tak nebo přes odkaz.
Cestující, který chce použít Idol, by asi neměl prvotně řešit s kterým dopravcem pojede, on prostě jede s Idolem a tam to chce najít.
Teď koukám změna, na Idolu jsem se přes odkaz dostal na stránky Jablonecké dopravní s JŘ.
Nebo takhle, včera jsem koukal jen přes platné JŘ, tam je odkaz na DPML....., který je čistý, na stránky Jablonecké jsem musel v nabídce JŘ až dolu na MHD, tam už to je.

(Příspěvek byl editován uživatelem 666.)

(Příspěvek byl editován uživatelem 666.)
Strom
Neděle, 17. února 2019 - 12:31:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 743
Registrován: 7-2008
Jyrka Kuchiňka: Která je to v Harcově vila, když jedu nahoru, tak je jedna žlutá před zastávkou Harcov, střelnice napravo a pak je nad stejnou zastávkou zelená honosná vila nalevo?
Jen tak, abych věděl, čemu se mám náhodou obloukem vyhnout a nezastavovat tam. Jezdím kolem v zimě docela často.
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Neděle, 17. února 2019 - 13:16:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11864
Registrován: 4-2006
R 1463úpa tak mám pro tebe dobrou zprávu na linku Mísečky Praha je nasazen vůz viz níže a podle informací by to měl být kmenový vůz. Pouze v době servisu a neočekávaných situací se objeví jiný.


ad 666 Jízdní řády MHD jsou také na stránkách Jabloneckádopravní

(Příspěvek byl editován uživatelem ares1.)
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Neděle, 17. února 2019 - 23:13:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 11-2010
Strom: Jizerská 49, bývalý bordel Villa Rosa.
Pondělí, 18. února 2019 - 10:39:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2267
Registrován: 12-2007
Ares1: Zrovna sem jdu napsat dotaz, zda se jednalo jen o výjimku a náhradu, nebo co se to děje? No hurá hurá! Zaplať pánbu! Snad člověk bude moci zapomenout, jak se škvařil ve vlastní šťávě od dubna do října..
Jak se ale s takovou krávou sápe na sněhu z Dolních na Horní Mísečky? Včera před půl osmou večer nestál ve Vítkovicích před obecním úřadem, takže možná už včera večer to bylo vyzkoušeno...a vlastně jel v neděli už z Jilemnice na Horní, takže vyzkoušeno dvakrát.

Takže ještě jednou díky za pozitivní zprávu!
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pondělí, 18. února 2019 - 11:48:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11867
Registrován: 4-2006
On už pár dní jezdí. Crossway co to jezdil tady stojí na place už několik dní. Poté co se zajezdove vozy rozdělili mezi střediska (v Rokytnici jsou 2 triosé many na Prahu.) Magelys tedy šel do Jilemnice. I když nevím jak tento vůz zvládne frekvenci v úseku Semily Turnov kde se i stávalo. Ale snad ano. Crossway Pro by asi byl vhodnější jenže Rokytnice se jich nechce vzdát.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 18. února 2019 - 14:31:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2268
Registrován: 12-2007
Frekvence je jedna věc. Druhá věc je, že se využije bohaté vaty v jízdních dobách, kdy to šlo s crosswayem více švihat v zatáčkách než to půjde pravděpodobně s tímto. Ale je to jednoznačné plus. Na výkonu po dálnici a s jízdní dobou kolem 3 hod. je klimatizace nutností. Ještě jednou, za mě [ok][ok]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 28. února 2019 - 18:48:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 3-2018
Najde se tu někdo, kdo mi dokáže popravit mé postřehy z eMHáDé Jablonec? Já si to vysvětluju takto:
Na zastávkách jsou všechny jízdní řády upraveny, jak kdyby je nějaký chuligán přečáral černou fixou. To asi provedl DPMLJ, aby si je nikdo nespojoval se současným děním v JBC.
Některé busy, jezdí jen s číslem linky. To je záměrně, aby cestující již z dálky poznal, že jde o bus, který ještě před měsícem jezdil v LBC.
Na každém Busu je alespoň jedna cedule, že pro DSOJ zajišťuje BUS line. To objednavatel prezentuje svou schopnost sehnat dopravce, nebo se dopravce veřejně prezentuje jako hrdý dodavatel kvalitních služeb?
Chápu, že při takhle dynamické změně nejde všechno ze dne na den, tak snad už je aspoň jasno, kdy a jak směnit papírové jízdenky ….
filo
Pátek, 01. března 2019 - 10:21:15  
Neregistrovaný host
Papírový jízdenky odebírá DPMLJ na Fugnerce zpět v podstatě od okamžiku změny.
Pátek, 01. března 2019 - 16:59:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1908
Registrován: 9-2007
Otázka, zda se papírové jízdenky ještě vůbec vrátí....
Kde v podobných systémech ČSAD MHD ještě dnes jsou...? Všude je platba řidiči a lístek ze strojku.
Pátek, 01. března 2019 - 18:31:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 3-2018
666: jo tak to mi připomnělo mou návštěvu v HRKR, kde jsem už v trafice plesal, že jsem koupil lístek s čísly 0-9 a cvaknul si ho v projebátoru. Měl jsem radost jako malej Jarda [happy]. Teda mohl jsem si ho koupit i u řidiče, ale ze strojku to není ono. Ale to jen tak mimo diskusi, jako osobní zážitek.
Sobota, 02. března 2019 - 05:00:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1909
Registrován: 9-2007
Stejnou radost si můžeš udělat ještě v Plzni.
Ares3
Úterý, 19. března 2019 - 09:48:11  
Neregistrovaný host
https://www.novinky.cz/krimi/500159-podezrelych-rizeni-uohs-jsou- podle-policie-desitky.html?sznhp=rss

No asi se dozvíme zajímavostí :-) Teď to bude jízda, včetně toho jejich posluhovače Kuchyňky :-D
to je smůla co?
Středa, 20. března 2019 - 22:30:24  
Neregistrovaný host
Na každou svini se vaří voda...
A co na to neoficiální mluvčí Busline Ares? :D
Chobotnice BL
Čtvrtek, 21. března 2019 - 07:50:49  
Neregistrovaný host
AD To je smůla co?

No on nemlčí jen Ares1 on mlčí i Kuchyňka, mlčí Odbory Busline, ale mlčí i ten “nezávislej” “odborník” Sůra a Zdopravy...u toho je to obzvláště divné - když hned komentuje vše 🤔

Najednou utichlo plno těch, co jsou v té chobotnici zamotaní.
Čtvrtek, 21. března 2019 - 09:37:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11957
Registrován: 4-2006
ad chobotnice mlčím protože na chudáky kteří se bojí pod svůj názor podepsat, nereaguju.
Není moje povinnost reagovat na zakomplexovaného jedince .
Každý je pokud ho soud vinným nevinen.
A policie už udělala v ČR desítky takových razií a kolik lidí skončilo za mřížemi. Odpovím si jednotka procent. A novináři něco senzačně zjistí a co se stane nic. Je to jen aby zviditelnili to svoje medium.
Jinak ti chobotnice přeji pěkný den a pozor na sluníčko mohl by z toho být zdravotní problém. Odepisovat nemusíte, již vám dál neodepíšu.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Ares 13
Čtvrtek, 21. března 2019 - 11:06:52  
Neregistrovaný host
Ty ses ale chytrák. Všichni tady ví, ze profil Ates1 a to včetně uvedeného jména v profilu je fejkovej. Tak tady nemachruj!
Čtvrtek, 21. března 2019 - 15:44:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11958
Registrován: 4-2006
[proud][lol][biggrin]
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Petr_hradecký
Pátek, 22. března 2019 - 10:02:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2679
Registrován: 4-2015
@Ares 13: pane neregistrovaný trolle, vidím ve vaší argumentaci díru velkou jak lom v Čerňáku:

...profil Ates1... možná bude fejk, ale pokud nemá zapnuto nezveřejnění v seznamu uživatelů, tak na Káčku nikdo takový není.

Protože jde o uživatele Ares1... [wink] A na překlepy se tu nehraje, tohle není ksichtoknížka, ze které jste sem zřejmě omylem zabloudil.

Konec OT.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 22. března 2019 - 12:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11960
Registrován: 4-2006
Ad P.H. Já tyhle neregistrovaný anonymy neberu nijak vážně. Většinou jsou to myšlenkový chudáci. Za svůj názor se stydí. Navíc životně nic nedokázali. Potřebují tedy jít a někde si vybít zlost, že je nikdo nechápe.
Co se týká podstaty věci, tak já ctím pokud přijde nějaké definivni rozhodnutí soudu. Zatím Policie na základě státního zastupitelství vždy někam vtrhne, novináři okamžitě napíšou jak se tam stalo to a to. Těch případů byli už desítky a kolik jich odsoudili.?
Odpovím si sám. 0,01%
Jenže tu odpovědnost už nikdo nenese.
Obvinit jiného je strašně jednoduché, ale pak to vzít zpět už je těžké.
To mě připomnělo nedávný případ, kdy ministr Toman obviní restauraci a pak se zjistí, že to není pravda.
Ale to je problém. A to jsou přesně tito neregistrovaný chudáci, kteří jen plivou a sami nic nedokázali.
Víc nemá cenu plýtvat časem nad těmito lidmi.
Bude asi lepší když bude i zde povinná registrace a tito lidé zmizí sami.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Leoš
Sobota, 23. března 2019 - 09:43:17  
Neregistrovaný host
Nechápu,proč se tu stále napadáte a urážíte se[sad]!! A nejvíc ´´jdete´´ do Arese1,který
mimochodem už své jméno ZVEŘEJNIL,když se už dříve tady do něj ´´naváželi´´[crazy]