Diskuse » Archiv 2019 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Libereckém kraji » Archiv diskuse Doprava v Libereckém kraji do 08. 10. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Libereckém kraji do 08. 10. 2019

dolů
   autor příspěvek
Adamek
Neděle, 11. srpna 2019 - 06:07:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1072
Registrován: 10-2007
Nové vizualizace libereckého autobusáku: zde
Neděle, 11. srpna 2019 - 19:04:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12427
Registrován: 4-2006
ad Dolfi-nehul Axer i Man už mají opravdu nejlepší léta za sebou. O tom není debat.
Chtělo to tehdy tam koupit aspoň 13m Crossway PRO 12ctky jsou zbytečně krátký.

ad Adamek hlavně aby to nedopadlo jako Terminál v Bolce a Turnově. Samý beton, udržba žádná.

ad Otto Pospíšil:


dnes 13.30 nástup Tanvald Terminál 10 lidí (kdyby náhodou přišel Mirek55 tak slovy deset)

Myslím že to není špatný.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 11. srpna 2019 - 22:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 7-2017
Tak dnes v 10.30 nástup 38 cestujících! První ranní spoj prý podobně. Elektrobus musel po cestě třikrát zastavit a čekat na ochlazení trakčních motorů. Doba jízdy na Smědavu se tak protáhla skoro na hodinu. Samozřejmě za "vtipných" poznámek obecenstva...
Neděle, 11. srpna 2019 - 22:26:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 8-2018
kdyby náhodou přišel Mirek55 tak slovy deset

kdyby náhodou to viděl Mirek55, nebo takový Petr Vlček, tak by viděli max 5 cestujících, ty mají prostě konstanty dané. Plný bus a prázdný vlak nevidí vůbec, jinak u busů dělí obsazení dvěma a u vlaků ho zase dvěma násobí

jinak docela příjemné překvapení, počet cestujících, který využil ten spoj.

Já jsem zase včera viděl několik nočních speciálů v souvislosti s Jiráskovým Hronovem (vím, patří to do jiného vlákna) a docela solidní počty, od cca 15 lidí (směr Červený Kostelec) po plně obsazené (velké) busy, to byly ve směru Broumov
Neděle, 11. srpna 2019 - 22:58:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12429
Registrován: 4-2006
ds ježíš nestrašte že by přišel.. Ještě by chtěli jet vlakem na Smědavu. [masinka][masinka][satan]
Ad Liberecak2 no tak to si snad stali na hlavě. [lol]
By mě zajímalo jak by to Mirek55 počítal. Ale 38 se dá dělit dvěma, nedej bože aby jich bylo 39.
Je vidět že tohle spojení má smysl v sezóně. Jen škoda že ten elektrobus to nezvládá po technické stránce. Je trochu paradox že auta tam můžou bez omezení a protáhnout tam bus dalo práce. Když tam pojede nějaký ožrala a vyboura to tam tak to bude stejně v.s.
Jistě autobus má větší náplně olejů. Naftu by mohl nahradit plyn. Jenže to ekologové nechtěli. Je to škoda.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
filo
Pondělí, 12. srpna 2019 - 10:06:41  
Neregistrovaný host
Ares1: Adl JBC-PHA... jezdím tou linkou bohužel pravidelně, většinou 2x týdně tam i zpět (teď jsem teda už skoro měsíc nejel, protože dovolená a nebo vezu i děti a pak se vyplatí auto)... Axer se nasazuje pravidelně? Měl jsme za to, že jen jako záloha... a teda fakt nic moc... Man který... běžně jezdí jedno Regio (zbytek z těch, co to obsluhovaly dříve?) a jeden vysoký dvounápravový. Pak Megalys, Scania a nějaký Crossway Pro. Před tím jezdily Regia a před tím kde co, Karosy, pamatuju nějaký starý Mercedes, sem tam ty dva Berkhofy a párkrát jsem trefil u ty xSA.

Upřímně, peklo na kolečkách je na tuhle linku podle mě skoro všechno, až ty poslední zájezdový, co tam byly nasazený snad na dojetí jsou aspoň nějak přiměřený, jen jsou malý a protože neberou na stání, tak se stává, že na nástupišti zůstávají lidi. Ty Regia kdovíjak pohodlný nebyly a ty Crose taky ne... kvůli plošině chybí 4 sedačky, tak jsou ostatní nahloučený na sebe. Pravda, měřím skoro 2 metry a kvůli tomu si kupuju místenku do první brázdy hned za řidičem, tam se jedině vejdu a v Crossu mám obvykle celou cestu v ledvinách vražený něčí kolena. Problém je jen ve Scanii, kde je zábavní systém s monitorama a kvůli tomu jsou tam stolečky moc nízko a nevejdu se pod něj s kolenama... Největší peklo byl tenhle vůz https://seznam-autobusu.cz/vuz/63030 ale ten už naštěstí jezdí někde jinde...
Ity zájezdový ale mají mouchy.. Megalys a Scania je zřejmě konstruovaný na lidi, co jedou v plavkách na koupaliště a maji jen peněženku s drobnejma... když má člověk brašnu s notebookem, už ji nahoru skoro nedá a zímní bundu už ani omylem... to se jako předpokládá, že to všichni celou tu dobu drží naklíně?
Pondělí, 12. srpna 2019 - 11:18:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 8-2018
By mě zajímalo jak by to Mirek55 počítal.

taky, taky by mě to zajímalo

to já jsem dnes na Pyrámu před 10 hodinou viděl šukafón s vlekem (Os 5507) a v něm sotva 10 lidí. V tu chvíli stál na silnici před přejezdem bus 540370/6 a ten měl na palubě kolem 30 lidí. To si pak člověk říká, kolik stojí zbytečných peněz, když kraje platí 3x draží vlak, který má sotva 1/3 obsazenost busu... [sad]
Pondělí, 12. srpna 2019 - 15:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 260
Registrován: 12-2017
No a já jel předevčírem 5509, která byla velmi slušně obsazená (to jest o dost víc než se vejde do toho busu)a to celej den lilo jak z konve. A taky se s tím nevytahuju [biggrin].
Jo včera jsem večer viděl 540350/105 a obsazenost nula.
Pondělí, 12. srpna 2019 - 16:06:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 8-2018
Jo včera jsem večer viděl 540350/105 a obsazenost nula.

ten vozí lidi zpravidla z Liberce do Turnova, co jsem kdy viděl, pak už je to pozdně večerní přesun na konec výkonu. Tedy porovnání obsazenosti vlaku jedoucího kolem poledne a busu, jedoucího v neděli večer, není zcela "fér".

která byla velmi slušně obsazená (to jest o dost víc než se vejde do toho busu)

tak aspoň někdy s tím vlakem někdo jede, ale bývá to na té trati, zejména mimo sezónu, hodně bídné
Pondělí, 12. srpna 2019 - 18:56:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 11-2009
Ad ds: Na lince 540370/6 bylo ve Ktové na Pyrámu v autobusu 28 cestujících. Takže jste to velmi rychle spočítal. Počet cestujících na 540370 je nárazový. Tím že skončil Vydosbus v 7.45 z Hradce do Liberce, tak nám přibyli cestující. V Hradci jich bývá 10 - 25, v Jičíně nastupuje převážně kolem 20 lidí. Teď o prázdninách jezdí hlavně do Sedmihorek. Hlavně se nekoukejte na čas projíždění zastávek. Je to způsobeno tím, že v Semilech neumí udělat objížďkový jízdní řád. Pokud jim napíšu meil, tak odpovídají zpravidla do 4 měsíců.

Ad Filo: Za mě nejlepší autobus byl tento axer
https://seznam-autobusu.cz/vuz/26662
Pondělí, 12. srpna 2019 - 20:59:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 8-2018
Tím že skončil Vydosbus v 7.45 z Hradce do Liberce

VYDOS jezdíval kolem 9:30 z HK, asi máte na mysli jiného dopravce

Počet cestujících na 540370 je nárazový

to je možné, píšu, co jsem viděl dnes. Ono to může platit obecně ve všech případech. Také to může být způsobeno výlukou na trati 030, než jet stejně busem z HK do Paky a pak přestoupit na vlak, jedou raději busem přímo
Pondělí, 12. srpna 2019 - 21:32:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12430
Registrován: 4-2006
Předpokládám že Hradcana myslel Pytlika Bus Vysočina. To není důležitý prostě ty cestující se jen přesunuli do jiné linky.

Pane ds doufám, že jste u toho šukafonu násobil dvěma. Když to jelo s vlekem. [proud]

Ad filo no zatím pokaždé na ten Axer Elektrowin narážím možná mám jen štěstí.
Na tu hodinu ty regia myslím stačili. Žel věk a km jim nikdo nezastaví.
Ty crossway pohodlný jsou ale jak jsem říkal měli je vzít delší.
Každopádně by si ta linka zasloužila obměnu. Možná Evadys v delší verzi. Místo pro kočárek je asi i zbytečné.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
filo
Pondělí, 12. srpna 2019 - 22:33:42  
Neregistrovaný host
Ares1: Crossway mají v defaultní konfiguraci málo místa na nohy... když to je ještě se širokejma vratama uprostřed a plošinou pro kočárek/vozík tak to je zoufalý... Obávám se, že 13m by to neřešily, bylo by tam prostě o 4 sedačky víc... Evadys by na tom asi byl podobně, ale to nevím...

(Kdysi jsem jezdil z LBC s DPMLJ sou jejich smečkou Bova Futura co na to tehdy nakoupili jako konkurenci SA a tam jsem problém s místem neměl nikdy..., u SA jsem taky v pohodě).

Pohodlnej byl ten první Cross, co nasadily, tenhle https://seznam-autobusu.cz/vuz/57500 ale ten měl jednokřídlý dvěře vprostřed, neměl plošinu a tuším jen 51 míst. Minimálně na straně dveří se dalo pohodlně sedět kdekoliv... ale ty další jsou v tomhle směru prostě malý... to není školní autobus ale jezdí s tím holt i dospělý lidi, co neměří jen max 175cm...

Co teď jezdí přesně nevím, už cca měsíc jsem nejel a pojedu až příští týden.. ale naposledy jezdilo toto:
https://seznam-autobusu.cz/vuz/26706
https://seznam-autobusu.cz/vuz/50022
https://seznam-autobusu.cz/vuz/26699
+ nějaký Crossway Pro, ale nevím který, nezapisuju si RZ...
Regio zřejmě tohle https://seznam-autobusu.cz/vuz/35520 poslední dobou docela pravidelně, na autobusáku jsem vídal i tohle https://seznam-autobusu.cz/vuz/26557 ale nevím, jestli jezdilo Prahu... naposledy jsem ho na Praze viděl tak před rokem...

Když jsem naposledy jel Exerem elektrowin https://seznam-autobusu.cz/vuz/26666 (tak dva měsíce zpět) byl nasazenej místo Megalysu, co měl nějakej trabl a byl na service..

Párkrát se z aposlední dobu vyskytl i nějakej třínápravovej MAN ale zase jako náhrada, minimálně jednou zas za Megalys...
Úterý, 13. srpna 2019 - 12:17:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 261
Registrován: 12-2017
ds: Tak cesta z Liberce směr Morava se časově vyplatí autobusem maximálně po Hradec. Dál už vítězí koleje.
Jo dnes jsem kolem desáté viděl zelené SORko na městské v Turnově na lince 302 až po střechu našlapané důchodci a dětmi. Kolik by jich jelo za jízdné platící ještě před rokem?
Úterý, 13. srpna 2019 - 16:52:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 8-2018
Pane ds doufám, že jste u toho šukafonu násobil dvěma

a neměl jsem čtyřmi podle počtu náprav? Nebo dokonce osmi podle počtu styků mezi soupravou a kolejemi?[crazy]

Tak cesta z Liberce směr Morava se časově vyplatí autobusem maximálně po Hradec. Dál už vítězí koleje.

úplně nevím, co to má společného s tím, co jsem psal
ale když už tak směr Jihlava, Brno a spol po dálnici, Olomouc, Ostrava, Zlín a spol. potom ty koleje, to je jasný, co se týče VHD. I když asi se dá očekávat, pokud pojede nějaký "manager" a bude část cesty do Moravu strávit ve vlaku (na úrovni), tak auto zapíchne nejspíše v Kolíně, pokud tam je kde a vlak, který mu vyhovuje, tam staví
Úterý, 13. srpna 2019 - 17:32:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1651
Registrován: 9-2009
Jo dnes jsem kolem desáté viděl zelené SORko na městské v Turnově na lince 302 až po střechu našlapané důchodci a dětmi. Kolik by jich jelo za jízdné platící ještě před rokem?
To je podle mého názoru krátkozraké uvažování, ale budiž.
Já bych se ale s ohledem na zkušenosti jiných (plně platících) lidí, kteří v důsledku "Koblihového jízdného" hlasují volantem, mohl ptát:
1. Co všechno se mohlo postavit na infrastruktuře za oněch prožraných 6 mld.?
2. Neznamenaly by investice do infrastruktury či kvality veřejné dopravy to, že by tato byla více atraktivní pro lidi, kteří jí využívat nemusí?
3. A v návaznosti na váš dotaz: Oni by snad děti či důchodci jezdili autem, kdyby měli slevu v původní výši (nebo kdyby se to sjednotilo někde na 50 %)?

Ares1, Liberečák2:
Díky za info. Potvrzuje se, co jsem všem říkal před zavedením provozu. A sice že pro takovou turistickou linku je minibus nedostatečný, a je tedy potřeba projednat výjimku pro standardní 12m autobus.*
Doufám, že takových případů bude víc a bude čím argumentovat v rámci vyhodnocení zkušebního provozu.
* Kdybychom ale čekali na výjimku pro 12m CNG bus, tak se to letos nezavede a ono bůh ví, jestli někdy...
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Úterý, 13. srpna 2019 - 19:58:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12434
Registrován: 4-2006
Ad Otto Pospíšil * já se jen podivuji jak moc tam ten bus vadí.
Spíš se divím že se vám to vůbec povedlo.
Jinak ekologové by se mohli trošku pochlapit dnes jsou již oleje které se dají používat i v prostorách pitných zdrojů. Poměrně hodně se používají v lesnických strojích.
Myslím že i dopravce by takovy bus byl ochoten obětovat na tyto oleje. Ale vysvětlujete to třeba Grétě.
Doufám že se to podaří i na příští rok a že bude moci jezdit častěji.
Držíme palce.

Ad ds no teď jste na to konečně přišel. Zkusil bych ty podvozky. [proud]

Ad filo tak to černé regio už dlouho stojí v Semilech na placku pro vozy směrem kovosrot.
Chápu pro vaší výšce už můžete mít problém. Já mám 187 a v pohodě. Když to vezmu tak nejpohodlnější sezení je v Evadysech staré rady. Kam se hrabou Many i jiné zajezdove vozy.
Ale shodneme se že obnova by byla třeba aspoň u některých vozů.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Úterý, 13. srpna 2019 - 21:50:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12813
Registrován: 5-2004
Ad Smědava - by mně zajímalo jestli by ekologisti stopli linku Harrachov - Frýdlant kdyby tato nebyla zaříznuta pro zbytečnost hned po Plyšáku ale jezdila stále jako kdysi (co si pamatuju tak 2 páry spojů sone o letních prázdninách).
socikbus
Středa, 14. srpna 2019 - 09:30:23  
Neregistrovaný host
666:
"Ten hňup si snad myslí, že jsou lidi úplně blbý a nic si nepamatujou...a všechno sežerou a takhle v té politice tancuje, kašpárek, hlavně brejličky a motýlek k tomu

Máš pravdu, vrchol arogance !!!!!

Příběh o zvyšování kvality služeb je taky pro blbce....

Nejlepší je:......Podstatná, a na to se zapomíná, je kvalita služeb. Díky BusLine se kvalita cestování zvýšila. A to mi nikdo nevymluví.

Dojemné, jak je zklamán Wejnarem. Přeci hoši dělali jen nejlepší kroky pro DP, ale pro likvidaci.

Nechápu, kdo je tady u nás ještě může volit! Asi podobný kapitalistický ku*vy.
"
Středa, 14. srpna 2019 - 11:53:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1652
Registrován: 9-2009
Jinak ekologové by se mohli trošku pochlapit...
Půlka toho problému nespočívá u "ekologů"*, ale prostě v obavě dopravního inspektorátu o bezpečnost provozu. Ta silnice v předmětném úseku nemá parametry silnice II. třídy a je velmi úzká. Z důvodu vyhýbání vozidel tak má povolení vozidlo kratší 7 m.** V kombinaci s podmínkami na ekologický provoz se tím značně zužují možnosti, jak provoz vůbec zajistit.
* Zajímalo by mě, co si vlastně pod pojmem "ekolog" v tomto případě představujete. Kdo do toho má co mluvit jsme s dopravcem zjišťovali postupně a seznam není vůbec krátký.
** Jsou ale i jiné cesty a o nich se nejspíš jednat po vyhodnocení provozu.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Středa, 14. srpna 2019 - 12:40:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12441
Registrován: 4-2006
Ad Otto Pospíšil tak je mi jasné že seznam dotčených je velmi dlouhý. Je jasné že ta silnice není široká. To je pochopitelné problém. Je dobře že provoz přinese argumenty co bude průchozí a co ne. To už je na vás ale předpokládám že to nakonec obhájíte.
O různých aktivistech ekologie mluvit nechci. Na jedné straně křičí na druhé straně jim spousta věcí nevadí.
Ale to není téma.
Já vám držím palce aby jste to zvládli.


Bohužel mám stejný pocit pod čarou.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Středa, 14. srpna 2019 - 20:21:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 7-2002
Ad Smědava:
Nasazeni pouze elektrobusu v současné době není problémem "ekologů" ale vyjádření DI Liberec, které neschválilo provoz autobusů delších jak 7m. V tuto chvíli má dopravce povolen vjezd od vodopráního úřadu i pro vozidla CNG typu SOR C 10.5 Bohužel policisté to zařízli, což je velká škoda a negativní budoucí precedent pro další rozvoj těchto turistických linek v oblasti.... Samozřejmě vjezd CNG autobusů je podmíněn naplněním EKO naplněmi a dalšími podmínkami, což lze v dnešní době splnit....
Středa, 14. srpna 2019 - 21:15:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12442
Registrován: 4-2006
No není orgán jako orgán. [lol][biggrin] Uvidíme zda se nechají přesvědčit.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 15:37:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 262
Registrován: 12-2017
Otto Pospíšil: Na první dvě otázky si jistě jako dopravní odborník z Korid LK odpovíte sám. Bod tři? Linka 302 je městská, takže pěškobus?
Pondělí, 19. srpna 2019 - 09:00:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 263
Registrován: 12-2017
Tady nejspíš někomu nešla čeština. 🙄
Pondělí, 19. srpna 2019 - 10:29:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 11-2009
V sobotu jsem potkal v Turnově na terminálu tento skvost. Za mě palec nahoru a víc takových šperků.
https://seznam-autobusu.cz/vuz/80656
náhodnýkolemjdoucí
Pondělí, 19. srpna 2019 - 17:25:39  
Neregistrovaný host
https://seznam-autobusu.cz/vuz/80320 nyní viděn na jablonec-praha
filo
Úterý, 20. srpna 2019 - 10:24:32  
Neregistrovaný host
Ares1 tu naznačoval Evadys a je tu... https://seznam-autobusu.cz/vuz/80320 právě jsem s ním jel JBC-PHA. bohužel jen 12m, nasazený je místo Megalysu, který je snad na opravě...

Za mě, na pohled dobrý, kolik je v tom místa nevím, v první řadě za řidičem pro mě OK. Konkrétně tenhle kus je osazený sedačkama Spacio viz https://www.iveco.com/ivecobus/en-us/Documents/IvecoBus_seats_cz. pdf a to navíc ještě zřejmě v čalounění zřejmě AMBASSADOR tedy nejdražší... trochu s tím kontrastuje, je mimo přední řady jsou jen 2bodové pásy. Sedačky dobrý. Jen teda, na to že je to skoro nový vůz tak na rozbitý silnici na příjezdu na ČM interiér dost chrastí...

Zajímaly by mě duševní pochody toho, kdo čísluje sedačky... vždycky mi přišlo logický, že čísla jdou tak jak se píše, tedy koukám ve směru jízdy a od řidiče čísluju zleva doprava a odpředu (odshora) dozadu (dolů), takže 1 je vlevo za řidičem. Tady to někdy vzal při pohledu dozadu, takže 1 je vpravo a další řady tedy vycházejí, jako kdyby se psalo zdola nahoru... ale už jsem viděl i divnější uspořádání... rokytnickej třínápravovej MAN, co má 1 až ve druhý řadě už nechápu vůbec...
Pajzák
Úterý, 20. srpna 2019 - 10:35:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2987
Registrován: 6-2015
Číslování od druhé řady bývá z důvodu rezervace první řady pro posádku.
Úterý, 20. srpna 2019 - 12:17:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12451
Registrován: 4-2006
filo když naznačuji vím proč.[proud]
Je to pouze zápůjčka (zatím)
Dík za pěkné popsání interiéru.
Jen okraj na tuto linku by asi mohl být funkční Evadys alá LC735/736
https://evidencia-dopravcov.eu/foto/79017?carId=26216#photo
tedy dveře vzadu
Je to linka s minimem nástupních míst.
Kufry to má na linku do Prahy slušné.
Kočárek lze přepravit pouze ve složeném stavu.
Invalidní vozík? Stačilo by garantovat 2 páry kdy pojede PRO s plošinou.
Má to jeden háček? Musí se chtít.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
filo
Středa, 21. srpna 2019 - 11:13:45  
Neregistrovaný host
Tak jsme absolvoval ještě dvě cesty zapůjčeným Evadysem. Je to 12m, prostřední úzký dveře. Není kuchyňka ani WC, osazených je 51 sedaček + průvodce. V tom případě je vlevo mezi dveřma 7 řad a vpravo je oproti maximálnímu osazení o jednu méně (max. je 53 sedadel). Dne jsem seděl ve druhé řadě (jel jsme s malou dcerou, takže bych neměl sedět v první řadě) vlevo a pro mě místa dost. Vpravo to ale bude o něco horší, viděl jsem tam sedět min. dva chlapy, co se evidentně kolenama úplně nevešli. Pokud to bude osazený na max, tak se obávám, že to bude stejný jak Crossway. Místa k stání nejsou (podle štítku nad řidičem) a ani nejsou tyče k držení.

Krom toho, kdyby to někdo kupoval, tak nakonec zase koupí krátký, s levnějšíma sedačkama, plošinou a osazený na max a bude...

Zajímavý je podle webu výrobce, že nejvíc sedaček lze osadit do verze 13m s širokýma prostředníma dveřma, ale jsou tam nějaký sklopný sedadla, co nevím, jak vypadají, krom toho dvě jsou zřejmě proti směru jízdy.. ale zase tohle uspořádání asi umožňuje mít plošinu a umět přepravit vozíčkáře (když o to výjimečně někdo stojí) a přitom nemít blokovanou kapacitu pro obvyklé jízdy.

BTW, některý z nasazovaných autobusů mají sedadlo průvodce ale řidiči je obvykle odmítají obsazovat, někdy s odkazem na to, že není pojištěné... to jako jsou fakt pojištěný extra sedadla, jako že když na něm bude sedět cestující a něco se stane tak problém? A co v buse, kde je sedadlo průvodce a přitom umožňují přepravu stojících? Když DPML používal na lince LBC-PHA busy Bova Futura tak sedačku průvodce normálně prodával v rezervačním systému, sám jsem na ní několikrát jel.... jen musí člověk nastoupit jako poslední, ale na lince s minimem zastávek to nevadí...

City Terminal
Pátek, 30. srpna 2019 - 08:12:12  
Neregistrovaný host
Z provozu ČSAD Liberec [ok]
U nás v Liberci potkáváme stále barevné autobusy ČSAD Liberec. Držím názor, že lepší cokoliv jiného než autobusy ze Semil [biggrin]– bílé i zelené (přitažené z Ústí) [ko]
Pátek, 30. srpna 2019 - 09:18:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12471
Registrován: 4-2006
City terminal. Nikdo vám váš názor nebere. Jenže krajský polep bude nakonec stejný. A pořád lepší přitažené z Ústí než staré krámy.
Ale pokud jde jen o barvu tak proč ne.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 01. září 2019 - 08:52:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5192
Registrován: 12-2007
City Terminal: Jak Jelínky taky nemusím, tak ta přehlídka vraků z celé ČR, rozhodně lepší není. Pamatuji si, že Kraj sliboval 16 nových busů, možná myslel nových v Liberci. [happy]
náhodnýkolemjdoucí
Pondělí, 02. září 2019 - 19:51:25  
Neregistrovaný host
https://seznam-autobusu.cz/vuz/26698 dnes viděn na praha-jablonec
náhodnýkolemjdoucí
Úterý, 03. září 2019 - 16:14:09  
Neregistrovaný host
https://seznam-autobusu.cz/vuz/26850 dneska jezdí turnov-rovensko
Úterý, 03. září 2019 - 20:56:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12477
Registrován: 4-2006
ano minibus tam teď bude jezdit je to kvůli uzavírce. Přepíšu.
Ten Man pozjistím ale je to asi 90% že je převeden do Jbc, Rokytnice má po dodání 2 vozů přebytek.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
filo
Středa, 04. září 2019 - 14:48:34  
Neregistrovaný host
Včera ten MAN jezdil Praha-JBC taky, snad má být nasazený místo Megalysu. jinak jsou od začátku září změněný vypravení, v 7 z JBC jezdí dva busy najednou a vrací se jinak, dříve co jelo v 8 ráno z JBC jelo v 16 z Prahy a teď to tak není...
Pondělí, 09. září 2019 - 08:49:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3624
Registrován: 12-2005
Dle Seznamu autobusů nakoupilo Čsad Liberec několik městských vozů z Dp Karlovy Vary, mohu se zeptat k čemu budou ČSAD městské vozy?
Pondělí, 09. září 2019 - 11:04:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 396
Registrován: 12-2007
7 smutných unikátů MHD v Liberci
filo
Pondělí, 09. září 2019 - 22:11:00  
Neregistrovaný host
K nedávné debatě o vozech na JBC-PHA... teď jsem narazil na https://zdopravy.cz/arriva-nakoupila-nove-autobusy-pro-linku-prah a-teplice-prechazi-na-scanii-irizar-33768/ Teplice jsou podobně velký jako Jablonec, vzdálenost i doba jízdy také podobná... Doteď se jezdilo MAN Lion's Coach a teď 15m irizar. Cena jízdenky jedním směrem na AMSbus 79Kč. Ve srovnání s tím Busline na Prahu nasazuje co zrovna vytáhl z kopřiv, jako nový nakoupil Corssway, kde není místo na nohy a dostatek míst k sezení a ty stejně rozkulačil na jiný linky... Jedna cesta za 100 Kč, zpáteční přes AMSbus 185 Kč.

Super...
Pondělí, 09. září 2019 - 23:17:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 11-2009
Ad filo: Pro Vaše další srovnání. Linka Jablonec nad Nisou - Praha je vzdálenost 100 km a 100 Kč. Vzdálenost linky Liberec Hradec Králové je 99 km a cena 126 Kč stejnou společností. Cena dle mého názoru je podobná na lince Jablonec - Praha jako na lince Liberec - Praha, která má taky 100 km.
City Terminal
Úterý, 10. září 2019 - 08:18:41  
Neregistrovaný host
Kdo nechce pochopit, nepochopí....Obchodní partnerství zákazník (kraj) x dodavatel (dopravce) musí být založeno na vzájemné! spolupráci. Když jedna strana vydírá druhou, nemůže obchod fungovat a logicky se musí rozejít[proud]....Proto u nás v Liberci máme autobusy ČSAD Liberec [ok] (barva není důležitá) a bílé (zelené) [ko] – semilské nikdo nechce vidět [biggrin]
Úterý, 10. září 2019 - 10:29:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12490
Registrován: 4-2006
City termninal kdo je to "my všichni"?
Miluji tyhle anonymní šašky.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
City Etrminal
Čtvrtek, 12. září 2019 - 19:54:43  
Neregistrovaný host
ARES1 není Martin Beneš, ale odborový předák Busline Jiří Kuchyňka.
Čtvrtek, 12. září 2019 - 21:44:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12495
Registrován: 4-2006
Jo jo tak to už tady bylo. Dej si obklad a šoupej nohama Milý anonymní hrdino.
Přeji ti pěkný večer. Nezapomeň na tabletu proti stresu.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Sobota, 14. září 2019 - 21:31:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12498
Registrován: 4-2006
Od 15.9.2019 přebírá linky na Semilsku nový dopravce.
Na autobusovém nádraží v Semilech je připraven vůz před odjezdem na lince 960.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 15. září 2019 - 11:14:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 368
Registrován: 4-2009
ten je z Kopřivnice [happy]
Neděle, 15. září 2019 - 12:54:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12502
Registrován: 4-2006
bejvávalo.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 15. září 2019 - 13:47:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 11-2009
Ad Ares:Nový dopravce přebírá jen linku 960. To přebírá spoje za BusLine nebo i za ČSAD Lbc? Z jakého důvodu je přebírá? Díky
Neděle, 15. září 2019 - 13:55:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12503
Registrován: 4-2006
Hradčana viz mejl.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Čtvrtek, 19. září 2019 - 15:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2334
Registrován: 12-2007
Ahoj,

na 11.10. sháním nějakého dopravce, který by mi v cca 17 hod. dopravil cca 15 osob, bagáž a 2 psy z Černého mostu do Hejnice. Doporučil by mi prosím někdo nějakého dopravce, který by za to chtěl rozumný peníz?

Děkuji moc!
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 19. září 2019 - 19:13:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3637
Registrován: 12-2005
R_1463Úpa: Co zkusit Ouhrabka z Hejnice, má taky busy pro 16 lidí. http://www.autobusovadoprava-liberecko.cz/

Ale zkušenost s ním nemám.
Pátek, 20. září 2019 - 14:42:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2335
Registrován: 12-2007
Švarc: výborně, děkuji moc! Určitě jej zkusím 🙂
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Sobota, 28. září 2019 - 18:41:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3640
Registrován: 12-2005
Koukal jsem se na jízdní řád 530190 Jablonec - Praha a zjistil jsem, že do Prahy jede 14 spojů a z Prahy 15 spojů, nevěděl by někdo, zda nějaký spoj jezdí z Jablonce zdvojený nebo ne? Pochybuji, že jezdí bus do Prahy prázdný.
Sobota, 28. září 2019 - 19:10:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 7-2009
Švarc: Spoj v 7:00 z Jablonce n/N jede s posilou. V 8:09 jsou oba vozy v Praze, kde hlavní spoj zůstává a odjíždí až v 10:00 zpět do JN. A posilový spoj se hned obrací, odjíždí zpět do JN v 8:30 a dále pokračuje ve svém turnuse.
Asi budu blejt...
Sobota, 28. září 2019 - 19:36:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3641
Registrován: 12-2005
Dolfi-Nehul: Díky, já to pak objevil na Idosu, když jsem si zkoušel kupovat jízdenku, 2 spoje jedou i v úterý 1.10.2019 v 8:00.
Čtvrtek, 03. října 2019 - 22:32:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12567
Registrován: 4-2006
něco z výluky:

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
filo
Úterý, 08. října 2019 - 11:30:26  
Neregistrovaný host
Dneska na JBC - PHA tento vůz https://seznam-autobusu.cz/vuz/67195
Úterý, 08. října 2019 - 12:08:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12577
Registrován: 4-2006
Ad filo zapsáno dokážete říci v kolik tam jel?
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.