Diskuse » Archiv 2019 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Libereckém kraji » Archiv diskuse Doprava v Libereckém kraji do 08. 08. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Libereckém kraji do 08. 08. 2019

dolů
   autor příspěvek
Středa, 19. června 2019 - 10:43:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12274
Registrován: 4-2006
Ten Kadu stojí v Kadu.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Středa, 19. června 2019 - 10:54:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 326
Registrován: 12-2008
Aha, diky. Vím že, jeleni měli dvouosý vlek s plachtou.
Středa, 19. června 2019 - 13:20:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12275
Registrován: 4-2006
Tento je z Ústecka bylo jich tam tak 10
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Čtvrtek, 20. června 2019 - 08:02:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 12-2008
Ares1:
"Tento je z Ústecka bylo jich tam tak 10
"
Aha, já byl zvyklej na ten dvouosak s plachtou 😉

Jen ze zvedavosti: Nemáš aktuál fotku byv 5L1 5704 😎
Čtvrtek, 20. června 2019 - 08:34:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12280
Registrován: 4-2006
ten také žije.je to záloha.


předpokládám překlep 3L1 5704
tak bohužel zatím nemám měl by mít teď CVR Amazon.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Čtvrtek, 20. června 2019 - 09:13:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5538
Registrován: 12-2004
Busline.
https://zdopravy.cz/mf-dnes-sef-uohs-rafaj-letel-s-varilem-z-busl ine-na-vylet-do-amsterdamu-30392/

Blijící smailík jsem nenašel....
Čtvrtek, 20. června 2019 - 09:40:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2308
Registrován: 12-2007
Ares1: díky moc za dokumentaci! Už se těším, až se opět svezu těmito nejpohodlnějšími autobusy na horské zatáčkaté silnice [jidlo]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 20. června 2019 - 11:53:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 328
Registrován: 12-2008
Ares1:
"ten také žije.je to záloha.
předpokládám překlep 3L1 5704 tak bohužel zatím nemám měl by mít teď CVR Amazon."


Jj sorry😉
náhodnýkolemjdoucí
Čtvrtek, 20. června 2019 - 16:49:35  
Neregistrovaný host
https://seznam-autobusu.cz/vuz/45640 v čistě zelené stojí na autobusáku v turnově. již s odbavo. strojkem
Strom
Sobota, 22. června 2019 - 11:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 807
Registrován: 7-2008
Zzz: já taky ne, ale když už si to nakousl, tak vyplouvají na povrch opravdu zajímavá zjištění a další nová jména účastníků fotbalových zájezdů. Čáp, Šrajer, Mastník...
cca 2 roky zpátky tady někteří kritizovali Změnu a například paní Kocumovou, že do toho moc reje a že se sešla snad s ředitelem ICOMu, snad někde na půdě... Nicméně Změna opravdu byla asi jediná, která v kritice setrvala a podařilo se jí alespoň odpolitizovat představenstvo DPMLJ a městská společnost snad zůstane celá ve stávající podobě, ne rozkouskovaná na atomy, jak si to přál Vařil a jeho koně.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v čele s panem Rafajem by se spíš měl jmenovat Úřad pro ovlivňivání výběrových řízení...

Nejvíc mě překvapil Šrajer, když trochu spadl u Carga níž, zrušení PJ Nymburk a tím i jeho ředitelského místa, tak se dal do politiky (ANO). Zřejmě i z té doby pocházel návrh na "rychlé" spojení Liberce s Prahou jedním párem vlaků se zastávkou v Boleslavi na hlavním, kde asi v té době pracoval (stále pracuje?) jako vedoucí PP Mladá Boleslav...
Ale jestli byla pravda, že jeho manželka měla dopravní firmu (nákladní autodopravu), tak i on pak do skládanky zapadá lehce.
Zajímalo by mě, jestli se podaří i tyhle lidi jako je Vařil, Wejnar, Rafaj a Pelta někdy odsoudit.
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Sobota, 22. června 2019 - 14:36:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5540
Registrován: 12-2004
Strom: Jestli se někdy podaří někoho z nich odsoudit nevím, snad ano.
Každoppádně je to taková válka, která se nedá nikdy úplně vyhrát, přesto by měla probíhat, jinak tu budeme mít časem Mexiko....
Kalič
Sobota, 22. června 2019 - 16:45:24  
Neregistrovaný host
https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/busline-vip-zajezdy-pelta-lib erec-dopravni-podnik.A190620_103613_liberec-zpravy_jape
Neděle, 23. června 2019 - 19:44:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12289
Registrován: 4-2006
dnes začala olympiáda mládeže v Liberci a okolí.
Je třeba trošku dokumentace.
další spíše zájezdové vozy budou v dalším díle.













pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 23. června 2019 - 21:55:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12290
Registrován: 4-2006









pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Středa, 26. června 2019 - 22:31:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12304
Registrován: 4-2006
Olympiáda dětí a mládeže pokračuje, zítra jí čeká poslední den.
Tak něco ze včera.












pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Sobota, 29. června 2019 - 23:44:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12320
Registrován: 4-2006
Olympiáda sice skončila ale ještě není konec.




pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 30. června 2019 - 22:43:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12333
Registrován: 4-2006
No a konec Olympiády







pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 30. června 2019 - 22:45:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12334
Registrován: 4-2006





pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
lojza
Pondělí, 01. července 2019 - 20:23:09  
Neregistrovaný host
Dneska docela zajímavá situace na lince č. 953 (Tanvald-Vysoké-Jilemnice/Vrchlabí) Od dnešního dne byla naplánovaná úplná uzavírka silnice přes Roprachtice. Proto tedy od dnešního dne začal i platit výlukový jízdní řád. Autobusy by měly jezdit přes Tříč a Jabloneček. Občas jsem se dneska podíval na web aktuální polohy autobusů a skoro všechny autobusy jezdily podle výlukového jízdního řádu. Jen jednou myslím, že jel přes Roprachtice, řidič zřejmě o tom nevěděl. Jde o to, že na plánované uzavřené silnici ještě nikdo ani nehrábl, žádná technika, žádné cedule, že se něco bude konat. Původně už mělo jít o částečnou uzavírku od 17. června, ale nic se zatím nekonalo. Autobusy dneska nabíraly 15-20 minut zpoždění kvůli semaforum mezi Jablonečkem a Poniklou. Lidi nemají vůbec žádnou šanci na přestup v Tanvaldě na bus/vlak či v Jilemnici/Vrchlabí. Zajímalo by mě, zda musí autobusy už jezdit podle výlukového jízdního řádu, i když se na původní trase nic neděje? Nejde to koordinovat dle aktuálních podmínek a situace?
Pondělí, 01. července 2019 - 22:16:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 11-2009
Ad Lojza: Pokud se nahrají data do strojků (nové časy odjezdů, jiné zastávky), tak se podle toho jede, i když se tam nic nekope. Vemte si, že se vylepí jízdní řád, data se dají do strojku, na idosu jsou taky výlukové jízdní řády, dají se náhradní označníky a řidič pojede po staru. To by nebylo moc dobré. Ale píšu to všeobecně, protože to u Vás neznám.
Pondělí, 01. července 2019 - 23:31:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12339
Registrován: 4-2006
tak počátky staveb jsou trošku problém.
Pamatuju stavbu mostu v Martinicích a tam uzavírka a 4 dni tam není ani bagr.
Na tohle by asi opravdu pomohlo pronájem staveniště za peníze.
A oni by si to stavební firmy rozmysleli, ale co ze státního krev neteče.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Úterý, 02. července 2019 - 17:08:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1649
Registrován: 9-2009
Zajímalo by mě, zda musí autobusy už jezdit podle výlukového jízdního řádu, i když se na původní trase nic neděje?
Dopravce musí jezdit podle schváleného jízdního řádu. Má to mnoho důvodů, z nichž část vyjmenoval Hradcana.
Ten nejpodstatnější je, že se podle toho orientují cestující. Kdybychom měli informaci, že se další měsíc nekopne, tak VJŘ stopneme. Ale je třeba mít na paměti, že každá taková změna potřebuje minimálně 2-3 dny, lépe spíše týden, aby o tom věděli i cestující.

Druhá věc je, proč se běžně děje, že stavby nezačínají v termínu a dělají tak z dopravců, ale i z nás, co ty VJŘ chystáme, pitomce.[angry]
Tady bychom mohli spekulovat, do jaké míry za to mohou výběrka na dodání materiálů, nebo skutečnost, že je potřeba prošustrovat peníze z Brusele, a tak se staví víc, než na co jsou reálné kapacity. Ono se pak běžně děje, že výběrko na stavbu vyhraje nějaká firma, která má v tomtéž čase stavět něco jiného někde jinde a pak prostě "nejsou lidi"...
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Pátek, 05. července 2019 - 11:34:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12347
Registrován: 4-2006
ad Otto Pospíšil
jak říkáte většina je z toho že firmy si naberou zakázky a pak teprve shánějí kdo to udělá. Např ve Studenci dělala firma která neměla ani bagr a dělala chodník.Na zemní práce sháněla ale jaksi ve stavební sezoně nebyl nikde k mání. Úplně nejhorší jsou úplné uzavírky kde pak není vidět zda tam vůbec někdo je.
Je běžné že pracovníci rotují po stavbách aby to vypadalo že se na všech maká. Pokud je to na semafory tak se tam většinou intenzivně pracuje.
Loni když se dělala ul Čsl legií přišla cizinecká posbírala 14 dělníků a na stavbě zbyl pouze jejich českej polír. min týden byla stavba prázdná.
Souhlasím s vámi že to z vás dělá pitomce když se místo uzavře a nikdo tam nepracuje. Nejvíce to odnesou řidiči ty jsou první na ráně. a pak to jde dál. Ovšem stavební firma je v klidu.


a dokončení z Olympiády dětí.




pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Pátek, 05. července 2019 - 20:06:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 4-2019
Otto_pospíšil:
"Zajímalo by mě, zda musí autobusy už jezdit podle výlukového jízdního řádu, i když se na původní trase nic neděje?
Dopravce musí jezdit podle schváleného jízdního řádu. Má to mnoho důvodů, z nichž část vyjmenoval Hradcana.
Ten nejpodstatnější je, že se podle toho orientují cestující. Kdybychom měli informaci, že se další měsíc nekopne, tak VJŘ stopneme. Ale je třeba mít na paměti, že každá taková změna potřebuje minimálně 2-3 dny, lépe spíše týden, aby o tom věděli i cestující."
Zažil jsem v pražských Štěrboholích, že byla vyhlášena výluka, začalo se podle ní jezdit (objíždět kolem zástavby místo po hlavní), leč práce nikde. I jezdilo se několik dní busy oklikou, auta rovně, komunikace otevřená - a poté "výluka" zmizela a jezdilo se zase normálně. Holt ten, kdo o uzavírku požádal, už nepovažoval za potřebné včas oznámit, že mu to nějak nevyšlo ...
Strom
Pondělí, 08. července 2019 - 18:29:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 816
Registrován: 7-2008
Zdravím, měl bych dotaz k původnímu nátěru autobusů ČSAD Liberec.
Od kdy se firemním nátěrem stal ten bílo-vínový a jaký je firemní nátěr dnes? Letos jsem potkal v zimě na lince do Bedřichova ten původní nátěr už pouze minimálně... Většinou jsou autobusy koupeny z druhé ruky od ČSAD Karviná nebo nějaké jiné město z této aglomerace (Havířov, Frýdek-Místek)? Ty jsou zelenobílé a původní název ČSAD je sloupnut a doplněn zeleně o Liberec, což je ta lepší varianta. Pak jsem zahlédl i různé C 954 v lacích mě neznámých, žlutomodrý, bílý s modrými kolečky různých odstínů a ty jsou jen doplněny logem ČSAD Liberec.
Kolik je autobusů v tom původním bílo-vínovém nátěru v současnosti a v jakých provozovnách? Předpokládám, že se již jedná jen o vozy C 954. C 934 už asi ČSAD Liberec nemá. Kdy skončila poslední C 934? Odkoupil někdo do soukromých rukou vozy v tom bílo-vínovém nátěru a zachoval je v něm?
Děkuji.
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Pondělí, 08. července 2019 - 21:18:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12356
Registrován: 4-2006
ad Strom
pokusím se vám odpovědět aspoň na část otázek:
zeleno-bílé vozy jsou z 3CSAD což v praxi znamená ČSAD Karviná,ČSAD Havířov,ČSAD Frýdek Místek.
bílej s modrými pruhy TREDOS Třebíč
žluto-modrej Bors Břeclav
žluto bílej Arway je původem od Psoty ze Znojma
bílý s kolečky bude Axer a ty byli 2 jeden už je prodán
firemní nátěr není momentálně asi žádný, poslední nové vozy přišli Sor v zeleno-bílém Iveco zelené a VDL bílé
934 už nejezdí, 954 v nátěru vínovém je 9.
Pár vínových je ještě prodáno jeden je např v nedalekých Křižanech.

doporučím vám se podívat na tyto stránky kde naleznete vše potřebné
https://seznam-autobusu.cz/dopravce/csad-liberec
zde si můžete rozkliknout jednotlivé typy a dozvíte se jak na tom jsou. Najdete i spoustu fotek.
Jste takto uspokojen odpovědí?
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Pondělí, 08. července 2019 - 21:26:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 9-2007
První vínovo-bílé pruhy jak je známe se objevily na třech nových 734 v roce 95, což lze považovat za počátek firemního nátěru.
Předtím se sice vínovo-bílá kombinace již občas objevila, ale na přestříkaných luxech ve schématu 736.
Pondělí, 08. července 2019 - 22:44:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 11-2009
Ad Strom: Poslední c 734 s modrobílými pruhy a olejovým retardérem byla tato LIA 87-95.
https://seznam-autobusu.cz/vuz/17047
Pondělí, 08. července 2019 - 23:18:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1939
Registrován: 9-2007
Ta byla ovšem modrá nějakou náhodou, před ní již začaly chodit ty vínové....LIA 85-65 atd. (cca konec léta) 95 a první nové vozy v ČSAD od roku 1990.
Pondělí, 08. července 2019 - 23:28:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1940
Registrován: 9-2007
bílý "s kolečky" ne-boli "balónky" byli 3 ! Axeři, ano nyní již zbývá jen 1 a svého času to byl image nátěr linky Prahy, stejný byl na Manech.
Úterý, 09. července 2019 - 11:30:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12357
Registrován: 4-2006
no jo máš pravdu 666 nevím proč mi uvízli jen 2. omlouvám se za mystifikaci.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Sobota, 13. července 2019 - 10:09:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5546
Registrován: 12-2004
Kittner a Busline:
https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/jiri-kittner-liberec-exprimat or-kauza-korupce-busline.A190712_113949_liberec-zpravy_jape
Sobota, 13. července 2019 - 22:29:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 9-2007
Tak to jsou dobré kecy...a hlavně hezká pohádka o těch řidičích, těch měl DP v době nástupu BL nadbytek,...rozhodně je nemusel přetahovat, naopak ti současní byli přesvědčováni manažerem DP k nástupu do BL, ti co měli dobu určitou jim nebyla prodloužena a bylo jim doporučeno zaměstnání v BL, stejně tak přestala být práce pro "brigádníky", takže někteří to zabalili úplně, jiným nezbylo, než brigáda v BL, byť to byli třeba letití brigoši DP, takže PRAVDA je taková, zase nám jen něco cpou...to se nedá nenapsat
Sobota, 13. července 2019 - 22:38:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 9-2007
Ten hňup si snad myslí, že jsou lidi úplně blbý a nic si nepamatujou...a všechno sežerou a takhle v té politice tancuje, kašpárek, hlavně brejličky a motýlek k tomu
Neděle, 14. července 2019 - 12:11:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 9-2007
Když to čtu znovu,
co je také tohle za jeho kec "Podstatná, a na to se zapomíná, je kvalita služeb. Díky BusLine se kvalita cestování zvýšila. A to mi nikdo nevymluví."

Rovněž se zapomíná s čím tady BL začínal, často nevhodné vozy ( 3 dvéř Sorky nebo 10,5 m ) stažené odevšud, poruchové prototypy atd., kvalitní nové vozy se pořídily až daleko později.
Ty si rovnou mohlo pořídit město samo místo takových smluv.
Neuvěřitelně prolhaný člověk nebo, nebo snad věří tomu, co mu nalili ostatní, kterým se to hodilo....?, pak opravdu neumí řídit podnik, pokud je schopen na základě takových informací uzavřít důležité smlouvy, jak zmiňuje novinář.
Neděle, 14. července 2019 - 15:18:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12363
Registrován: 4-2006
ad 666 politika bude špína ať tam sedí Pavel nebo Havel.
Stejně se nikomu nic nestane. Každý kdo čuchne k moci skončí stejně.

já raději něco dopravního.

Valaši si zastavili aby obhlédli Petlahvoň odhozenec nebo Sáčkovec šustilka.
(jak nemám rád tyhle různé reklamy kde se pro.ebou miliony za nic.
Tak tohle aspoň působí vtípně. I ty Valaši si zastavili na focení.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 14. července 2019 - 15:50:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 8-2018
politika bude špína ať tam sedí Pavel nebo Havel.
Stejně se nikomu nic nestane. Každý kdo čuchne k moci skončí stejně.


hodnocení za mě, toho, co jste napsal - jedno velké klišé, na úrovní čtvrté cenové

chcete tím naznačit, že žádný politik nebyl nikdy za nic odsouzen?
že každý, kdo má veřejnou funkci je špína?
Máte na důkazy na své tvrzení? Nebo z toho bude další fraška ala Zeman čte Peroutku?

jak si tedy představujete veřejnou správu?

Až budu mít čas tak vám to najdu ty podivné nápady.

už jste si našel čas od 26.6.2019 a můžete vypsat ty podivné nápady ve výběrových řízeních?
Neděle, 14. července 2019 - 17:22:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12364
Registrován: 4-2006
Kolik jich bylo obviněno? A kolik % to je odsouzeno?
Vždyť i to Dratha soudí léta a kdy bude konec. Nakonec se odvolá kamsi do.... A nakonec se všem vysměje.
Pokud tvrdíte to, co tvrdíte, tak mi vyjmenujte několik politiků, kteří jsou čistí. Hlavně mi nejmenujte starostu Horní Dolní. Ty nic moc neovlivní a jsou rádi, že vůbec jsou. Zkuste mi vyjmenovat 5 politiků např za sněmovny.

Jo jeden vám klidně absurditu sdělím hned, náhodou jsem na něj narazil aniž bych to hledal.
Vyberko jižní Čechy
Požadavek na povinnost zelených informačních panelů.
Dodatek; vozy s panely pořízené před zakázkou mohou mít i jinou barvu. Tudíž pokud dopravce nakoupí vozy ještě předtím, tak je může mít např oranžové. Jelikož mohou jezdit i starší vozy, tak podmínka je zcestna. Polovina vozů bude mit barvu tuto a druhá jinou. A pokud je koupí půl roku před zakázkou, tak pokud ty vozy někdo nezničí (nehoda) budou jezdit celou dobu. Takže jaký to má význam. Kde onen myslitel vzal, že ty panely se zeleným textem jsou nejlepší.Možna je nějaká studie která to prokazuje. Dovolím si názor tak třeba nejlépe jsou vidět ty bílé co používá Msk kraj ale to je subjektivní názor. Jinému vyhoví zelené jinému fialové. Předem říkám, že je to hloupost řešit takové věci, ale chtěl jste příklad absurdní. Pochopitelně je asi dobře, že nepozaduji i stávajících vozů výměnu. To by snad byla ještě větší kravina. Chápu, že to chtějí mít jednotné, ale pokud jiná podmínka to vlastně vyloučí na celou zakázku, je to absurdita. Naštěstí u ní nejde o život.
Chápu, že my vysvětlíte jak to je v pořádku. Ale každý na to můžeme mít svůj názor. Je to ještě doufám povoleno.
Z vašeho vystupování je trošku vidět, že jste asi úředník. Znám plno úředníků drtivou většinu, kteří si dělají svoji práci poctivě. Ale jsou i ti druzí. A ti to kazí vám. Ale ty jsou i v soukromé firmě. Jenže tam vás rychle vyhodí.
Jedna zkušenost s úřednící, která babičce vysvětluje ať si to najde na internetu a pošle žádost mejlem. Sedím u vedlejší úřednice a ptám se jí zda je to normální chtít po babičce práci s internetem. Naštěstí úřednice odmne byla v pohodě a kolegyni vzala ven a vysvětlila ji, že to tak opravdu nejde.
Ale to odbočujeme k politice, která sem nepatří. Je to o autobusech ne o politice.
Postačující je pro mě vysvětlení těch panelů. To jediné se týká autobusů.
Ostatní mě nezajímá o politice mám svůj názor a doufám, že ho mohu mít, protože se tady šíří(v ČR) kdo nejde s námi jde proti nám.
Než se dívat na politickou debatu raději se podívám na film o pěkné přírodě.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 14. července 2019 - 18:52:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10956
Registrován: 3-2005
ad. tabla: Zrovna toto je zcela legitimní požadavek a způsob provedení (nepožadovat na vozidla pořízená před plněním smlouvy) je férový. Požadavek na tabla určité barvy má více objednavatelů a nevidím v tom žádný problém, ani diskriminaci. Já bych za odstrašující případ označil zadávací dokumentaci zlínského kraje. Tam byly chyby ve vzorcích, chyběly oběhy (tedy se nedal určit potřebný počet vozů), naprosto amatérské až sprosté vypořádávání se s námitkami. Tam je zcela v pořádku, že to neprošlo. A to zcela pomíjím návrhy jízdních řádů s oběhy. To je ještě jiná kapitola.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Neděle, 14. července 2019 - 19:53:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12365
Registrován: 4-2006
Magiq ale já to všechno beru. Ale požadavek je legitimni. Ať si tam kraj dá třeba pozlacený volant. Nikde neříkám že je to nelegitmní. Spíš jde o to že to pozbývá smyslu. Vozy mohou být stáří 12 let max. Tudíž Busem a COMETT používají oranžové.jediné štěstí mají že většina dopravců nepoužívá v kraji žádné. Mě ten požadavek přijde normální třeba když v Msk kraji se kupují nové autobusy. Tam si může objednavatel zadat to co chce.
Ale jak říkám je to názor abych zase nebyl nějak spojován s prezidentovým výrokem o Peroutkovi.
Byl bych rád kdyby jste respektoval pane ds i toto. Já vám také vykám když to bylo vaše přání. Byl bych rád aby jste mě nesrovnával s prezidentovým výrokem.

Zlínský kraj bych Magiq ani nezmiňoval tam je to fraška už v prvním nepovedeném řízení před lety.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 14. července 2019 - 21:59:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 9-2007
Tady musím souhlasit s Aresem,

v obecné rovině, kdo krade ve velkém a nejlépe ze státního, je v 99,9 % nakonec fakt bez postihu, trochu sice utratí za právníky, ale i tak dost zbyde....
vše je odloženo pro nedostatek..., zproštěno obžaloby, atd...
Neděle, 14. července 2019 - 22:29:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 8-2018
Tam byly chyby ve vzorcích, chyběly oběhy (tedy se nedal určit potřebný počet vozů), naprosto amatérské až sprosté vypořádávání se s námitkami.

o chybách ve vzorcích, čí způsob vypořádávání námitek, o tom nebudu polemizovat, protože o to nemám přehled.
Ale informace o obězích a počtu vozidel byly k dispozici, v tom se tedy mýlíte

https://stavebnionline.cz/Profily/dokument.asp?Priloha=48561&FN=P %F8%EDlohy%20k%20dodate%E8n%FDm%20informac%EDm%20%E8.%2014%20-%20 P01%20-%20P54.zip&Velikost=61498260

Buď P10 - P14, nebo P19, P21, P23, P25, P27

A to zcela pomíjím návrhy jízdních řádů s oběhy. To je ještě jiná kapitola.

i jízdní řády tam také byly.

Kolik jich bylo obviněno? A kolik % to je odsouzeno?

Vy jste napsal, "stejně se nikomu nic nestane". A to prostě nebyla a není pravda, i kdyby byl odsouzený jeden jediný, což tedy byl, na tom se snad shodneme.

Aby se čísla zlepšila, tak co navrhujete? zavést nějakou torturu, aby se lépe a radostněji lidi přiznávali?

Z vašeho vystupování je trošku vidět, že jste asi úředník.

vidíte, nechcete, abych Vás srovnával s prezidentovým výrokem a sám mě označíte (asi) úředníkem, což mě mimochodem docela uráží, když mě někdo takto nadává [happy]
Ale máte na něj samozřejmě nárok, je můj problém, že se s tím nedokážu ztotožnit [proud]
Váš argument ohledně JČK beru na vědomí, děkuji, že jste uvedl příklad. Nedokážu to posoudit, JČK jsem nestudoval, tam mi vadí, že pravděpodobně zazdili JŘ v tom příšerném dnešním stavu, na rozdíl třeba od ZK, kde se snažili, byť možná pro někoho blbě, s tím někam pohnout.
Ale dovolím si obecnou polemiku. Někdo napíše, že:
1) je špatně, když se chtějí všechny vozy nové (např. UK), kde pak mají logicky všechno vybavení a prvky stejné
jiný zase:
2) je špatně, když se chce nová jenom část vozového parku, ale vybavení stejné na všechny, protože to stojí hrozné prachy, dovybavit staré vozy
jiný třeba:
3) je špatně, když se chce nová jenom část vozového parku, a na těch starých vozech nemusí být to, co na nových, protože to není na všech stejné

tak co je vlastně dobře?

Chápu, že my vysvětlíte jak to je v pořádku. Ale každý na to můžeme mít svůj názor.
já Vám v tomto nic vysvětlovat nebudu, protože na to nemám v tuto chvíli názor.
A Vám děkuji, že jste uvedl konkrétní případ a ještě jste zdůvodnil, proč si myslíte, že to je blbě. Tak by to mělo vypadat dle mého názoru. Bohužel hned v následujícím příspěvku Zlínský kraj bych Magiq ani nezmiňoval tam je to fraška už v prvním nepovedeném řízení před lety, jste předvedl, řekl bych přímo ukázkově, jak by neměla argumentace vypadat...[blush]
Pak se nedivte, že vytasím přirovnání Zeman a Peroutka

Pokud tvrdíte to, co tvrdíte, tak mi vyjmenujte několik politiků, kteří jsou čistí.
tak moc jich osobně* neznám, ale ze sněmovny např. pana Bělobrádka, ze Senátu bývalého senátora France, nebo Martínka, potom znám několik krajských politiků (např. pan Klíma z Hostinného, nebo pan Lukášek z Bystrého v OH), v řádech desítek potom starosty, či místostarosty měst a obcí a u většiny jsem k dnešnímu dni nepojal podezření, že by někdo z nich měl nějaký "škraloup", což nevylučuje, že se na ně něco časem neobjeví
ale když je pro Vás svaté heslo "všicky kradnú", tak to pak je těžká diskuze

* to neznamená, že s nimi "kamarádím", ale když se potkáme, tak se pozdravíme, možná něco prohodíme
Úterý, 30. července 2019 - 16:02:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12399
Registrován: 4-2006
ds nechal jsem vás vyspat nechci abychom sem zatahovali politiku. K vašemu seznamu politiků se zmíním hned k prvnímu tak ten ani náhodou. Máte právo ho ctít jako já právo nectít. A zrovna on mi tedy kroutí ústa. Ale říkat to nebudu.
Tím bych uzavřel politiku.

Ad dal zjevně jste nepochopil tu absurditu panelů či něčeho jiného.
Tak když to chci tak musím počítat že to něco stojí. Když to nechci platit tak to je hloupost požadovat.
Jistě pokud Ústecký kraj chtěl jen nové vozy má na to právo. Až těm vozům bude 9 let tak to budou vyrajtovany herky. Pak záleží kde jezdí jaký mají proběh kilometrů. Pokud na vytížených linkách tak hodně pokud na méně tak mohou být ok. Proto Hradecký kraj zvolil rozumnou variantu mixu. Proč by nemohl jezdit na lince kamsi do míst kde dávají lišky dobrou noc 5 lety vůz.
UK kraj se chlubil krásnými novými autobusy a teď klidně jezdí vysokopodlažní autobusy. Třeba na Šluknovsku jezdí běžně. To bylo jen keců pro voliče. Pak se mi nedivte že politikům nevěřím.
Lidi je zajímají jen u voleb.
Myslete si co chcete.
Když jste mluvil o PK kraji tak si zkuste číst připomínky dopravců a odpověď. Pak to srovnejte s KHK krajem.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Úterý, 30. července 2019 - 18:04:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 8-2018
Máte právo ho ctít jako já právo nectít. A zrovna on mi tedy kroutí ústa. Ale říkat to nebudu.

Vy jste se mě ptal, zda znám nějaké politiky, kteří nekradou. A já jsem Vám napsal pár jmen, o kterých si to myslím. Nikde jsem nic nepsal o uctívání, opět mi, jako téměř pokaždé, vkládáte do úst něco, co jsem neřekl a nenapsal!!! Opravdu by bylo dobré, abyste příspěvky řádně četl, když se k nim vyjadřujete...

A zrovna on mi tedy kroutí ústa. Ale říkat to nebudu.

a co já s tím mám dělat? Jestli ho nemusíte, tak ho nemusíte, to je Vaše svaté právo.

Tím bych uzavřel politiku.

jelikož jste téma načal, máte ho i právo uzavřít[proud]. Ale jsem fakt alergický na to, když se píšou nějaké polopravdy a bláboly "všicky kradnú"

dal zjevně jste nepochopil tu absurditu panelů či něčeho jiného.

já jsem podmínky výběrka v JČK nestudoval, nepolemizuji o nich s Vámi a jak jsem psal, děkuji Vám, že jste taky jednou napsal něco konkrétního

Jistě pokud Ústecký kraj chtěl jen nové vozy má na to právo. Až těm vozům bude 9 let tak to budou vyrajtovany herky. Pak záleží kde jezdí jaký mají proběh kilometrů. Pokud na vytížených linkách tak hodně pokud na méně tak mohou být ok. Proto Hradecký kraj zvolil rozumnou variantu mixu. Proč by nemohl jezdit na lince kamsi do míst kde dávají lišky dobrou noc 5 lety vůz.

ano, máte asi pravdu. Ale já jsem napsal 3 možné přístupy, na kterých si někdo najde pozitiva a někdo negativa. Nenapsal nic, co by některý z těch 3 přístupů nějak obhajovalo či nějak hanělo.Tak mi není jasné, proč mi píšete to, co píšete. Já jsem fakt někde psal, že nemůže jet někde 5 let starý vůz?

UK kraj se chlubil krásnými novými autobusy a teď klidně jezdí vysokopodlažní autobusy. Třeba na Šluknovsku jezdí běžně.

a on vysokopodlažní autobus neumí být nový?[rofl]
osobně použiji raději vysokopodlažní autobus, čím delší trasu jedu LE, tím to je pro mě větší opruz. Ale samozřejmě chápu, že pro některé skupiny cestujících je LE prospěšný a třeba i já ho jednou ocením.
zatím to mám ale nastavené tak, že mě LE spíše vyhání do auta... 15 minut přetrpím, ale jet s tím hodinu, či déle, ee[coze]

To bylo jen keců pro voliče. Pak se mi nedivte že politikům nevěřím.

to Vám dlouho prohlášení Tím bych uzavřel politiku. nevydrželo

Když jste mluvil o PK kraji tak si zkuste číst připomínky dopravců a odpověď.

asi mám hlavu děravou, ale co jsem kde mluvil o PK kraji?
o výběrko v PK se absolutně nezajímám, nehodnotím, snad bych napsal jenom to, že, předpokládám, zazdí JŘ ve stávajícím stavu, což není příliš šťastné řešení
Úterý, 30. července 2019 - 18:22:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12400
Registrován: 4-2006
Ano odpověděli jsme si a tím to končí máme jen jiný názor.
Ad Šluknovsko píšu že nemůže být nový? Kraj se chlubí nízkopodlažní dopravou.
A Karosa c 955 recreo nová být nemůže. Stejně jako crossway 10,6
Ani já nepíšu že musí být vše le já píšu že si to někdo vymyslel.
Opět nepíšu o pk kraji psal o něm někdo jiný. Jen vám dávám příklady aby jste byl spokojený. Vaše spokojenost je pro mě na 2 místě.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Pátek, 02. srpna 2019 - 10:25:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1650
Registrován: 9-2009
Zkušební provoz elektrobusu mezi Smědavou a Tanvaldem zahájen již od 3. srpna.

Pozn.: Všechny formality (povolení) obdržel dopravce a potažmo kraj teprve v posledních dnech a hodinách, takže na propagaci s větším předstihem není čas. Zahájení je řešeno v duchu hesla "nemožné na počkání, zázraky do tří dnů".
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Pátek, 02. srpna 2019 - 11:19:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12403
Registrován: 4-2006
Ad Otto Pospíšil a tak konečně se podařilo?
Jsem zvědav jak se uchytí. Ale věřím že by mohlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ares1.)
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
turnovskýpatriot
Úterý, 06. srpna 2019 - 16:57:24  
Neregistrovaný host
https://seznam-autobusu.cz/seznam?trakce=autobus&iddopravce=6644& manufacturer=MAN&ntyp=Lion%C2%B4s+Regio&typ=Lion%C2%B4s+Regio+L na co to busline má vůbec?? neměli regia končit??
Úterý, 06. srpna 2019 - 19:18:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3583
Registrován: 12-2005
Tipoval bych, že budou na výluky.
Úterý, 06. srpna 2019 - 19:43:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12410
Registrován: 4-2006
ad Švarc na výluky rozhodně pořízeny nejsou, normálně na linky.
tady jeden na 780 Praha Harrachov

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Středa, 07. srpna 2019 - 08:19:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3585
Registrován: 12-2005
Ares1: Aha, jen nechápu ty RZ z Vysočiny, neměly jít původně na Moravu k BDS busu? Nevíš, jak jsou staré? Já myslel, že na dálkové linky Busline autobusy má.
Pajzák
Středa, 07. srpna 2019 - 08:33:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2969
Registrován: 6-2015
Značky nejsou bítešské, ale z Nového Města na Moravě, kde sídlí dovozce - společnost S-Truck.
Středa, 07. srpna 2019 - 08:53:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3586
Registrován: 12-2005
Pajzák: Aha, díky za objasnění, já to tak nezkoumal, spáš mě jako první napadlo to BDS.
Středa, 07. srpna 2019 - 08:58:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12413
Registrován: 4-2006
Jak píše kolega Pajzák je to přes S-truck N/M/n/M proto RZ Vysočina.
Staré jsou v průměru 10 let.
Což o to má ale ne tříosé tedy 15m.
Ty jsou jen 2 Lions Coach v Rokytnici.
Bova je pryč (obě) třetí Man triosa je pro Tygry.
Jen nevím koukal jsem na stránky Manu a nějak jsem nenašel on se už Regio nevyrábí? Škoda byl to takový stupeň mezi NP a Vysokým Coachem.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Pajzák
Středa, 07. srpna 2019 - 12:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2970
Registrován: 6-2015
Regia skončila. Jedny z posledních kusů jsou u Tourbusu. Minimálně z těch v ČR.
Náhradou jsou, pokud se nemýlím, nějaké podobné Neoplany, snad Jetlinery či co.
Středa, 07. srpna 2019 - 21:41:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12416
Registrován: 4-2006
Druhý opět linka 780


ad Pajzák aha díky za rozšíření obzoru.

(Příspěvek byl editován uživatelem ares1.)
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Petrd
Středa, 07. srpna 2019 - 22:26:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 673
Registrován: 11-2009
Náhradou za Lion´s Regio je pokud vím Lion´s Intercity, dělají ale jen dvounápravové verze. V ČR je téměř s jistotou jen jeden.
V téhle délkové kategorii a zároveň linkovém provedení toho asi mnoho na výběr nebude.
Kočka mňouká, pes štěká a lidé si stěžují ...
Fedos
Středa, 07. srpna 2019 - 23:03:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4464
Registrován: 7-2006
Petrd: Čerstvě je na západě druhý kus. [happy]
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 00:01:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12417
Registrován: 4-2006
Tak ty tři vypadají nakonec dobrá koupě. Najeto tak akorát.
Na linky do Prahy to bude ok. Přeci jen ty vysoké Coach nejsou nic moc, když to má tolik zastávek. Třeba na linku z Jablonce dobrý když to nikde nestaví.
Ono jich zas tak ke koupi není těch Regio třiosaků.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Čtvrtek, 08. srpna 2019 - 19:58:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 7-2009
Škoda jen, že na Jablonci (JBC - PHA) jezdí to co jezdí...[uhoh][sad]
Asi budu blejt...