Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 08. 04. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 08. 04. 2019

dolů
   autor příspěvek
Jeffer
Středa, 03. dubna 2019 - 21:16:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 841
Registrován: 1-2005
Keď ono je to zložité. Niektorá BILLA váži už na pokladni, niektorá ešte v zelenine. V niektorej už majú samoobslužky (Petřiny). Alberty všetky vážia na pokladniach, ale zas so samoobslužkami je to zložité – Hostivař má, podobne veľká (predajnou plochou, ale počtom zákazníkov nie) Šestka nemá, Zličín tuším tiež nie. Niekde sú samoobslužky univerzál, niekde len na kartu. Tzn. väčšinou sa človek naučí svoj „domáci“ obchod a inde často tápe.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14. 2. 2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Středa, 03. dubna 2019 - 21:46:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18927
Registrován: 5-2002
Holt i u těch marketů je to stejný, jako na železnici: nelze mávnutím kouzelnýho proutku všechno naráz zglajchšaltovat...
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 02:11:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 12-2018
Hajnej: Asi myslíte železnici jako celek, ne jen "styk" se zákazníky. Ale když už se ta diskuze zvrhla do ... Lídlů. Naopak, odbavení cestujícího se u ČD celkem sjednotit podařilo, ač vlezete do poslední lokálky, tak vás odbaví s jízdenkou z eshopu elektronicky na inkartě, ve smartfounu, 6místný kód v sms, papírová z vlastní tikárny, papírová z pokladny no a nebo vám ji prodají. A když se něco pokazí na jejich straně, většinou moc neprudí. Což je docela jiný přístup než od některých marketů a jejich zaměstnanců. Billa na hl. n. v Praze je super, jak si hrajou na nóbl krám s váhama u ovoce-z-lenina, ale aby aspoň nabrali na kasu zaměstnance, kteří by to cizí řečí(kromě ukrajinštiny) byli schopní některým cizincům(jejichž výskyt je na takovém místě enormní) vysvětlit, to ne.
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 07:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18928
Registrován: 5-2002
now: Asi myslíte železnici jako celek
Myslím její technické vybavení - to je obdobou těch vah.
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 08:09:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8858
Registrován: 4-2003
aspoň nabrali na kasu zaměstnance, kteří by

Takhle svět nefunguje. Fakt ne. Prostě na tom trhu na tu Billu a hlavně na tu práci vždycky zbyde určitá skupina lidí.

----------------
Stejně jako je téměř nemožné některé věci vysvětlit na diskusním fóru - kdýž i inteligentním lidem je na to potřeba dát čas a velmi drahého školitele/mentora.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Chary
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 08:52:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2486
Registrován: 3-2010
https://www.pribram.cz/clanek/aktualne-sanitka-se-na-pribramsku-s razila-s-vlakem-na-prejezdu-pacient-neprezil/13190/
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Petr_hradecký
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 09:00:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2721
Registrován: 4-2015
RadekŠ:
"Prostě na tom trhu na tu Billu a hlavně na tu práci vždycky zbyde určitá skupina lidí."

To je přílišné zjednodušení a nacpání mnoha důvodů do jediné věty... A na tohle fórum se rozsáhlejší vysvětlení nehodí. Pán račil někdy pracovat v obchodě? Jestli totiž ví o čem mluví...


RadekŠ:
"Stejně jako je téměř nemožné některé věci vysvětlit na diskusním fóru - kdýž i inteligentním lidem je na to potřeba dát čas a velmi drahého školitele/mentora."

Jak to říci korektně... Jde o osobu, která vysvětluje. Přeberte si jak chcete [wink]
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Petr_hradecký
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 09:05:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2722
Registrován: 4-2015
@Chary: já to četl tady odkaz. Osobně to beru to jako "červená není zeď" z druhé strany. Navíc pro převozové sanitky jsou malinko jiná pravidla než pro rychlé výjezdové...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 09:09:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3652
Registrován: 3-2006
Petr_hradecký:
"@Chary: já to četl tady odkaz. Osobně to beru to jako "červená není zeď" z druhé strany. Navíc pro převozové sanitky jsou malinko jiná pravidla než pro rychlé výjezdové..."

Hlavně je to přejezd, kde ani rychle nejde jet. Kdoví jestli tam neuvíznul.[sad]
Petr_hradecký
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 09:21:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2723
Registrován: 4-2015
Na týhle teorii možná něco bude, viz úplně čerstvá fotka z přidané galerie k článku:


Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Chary
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 09:23:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2487
Registrován: 3-2010
Podle toho, jak ho trefil, jel zespod (nejspíš ze síbrťáku?) nahoru na hlavní silnici. V dodávce neviděl doprava za sebe na vlak z Jinců a nekoukal na přejezdník.
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 10:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18931
Registrován: 5-2002
Chary: nekoukal na přejezdník
Snad na výstražník, ne...?
Chary
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 11:28:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2488
Registrován: 3-2010
Určitě. Ta červená světla u přejezdu. Takové to jak to bliká a dělá bim bam. [andel]
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 12:19:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 363
Registrován: 8-2010
Dnes střet na přejezdu u Aspern Nord (Wien-Marchegg) motorového vozu 5147 a kamionu.
Petr_hradecký
Pátek, 05. dubna 2019 - 09:21:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2727
Registrován: 4-2015
K té včerejší Vídni video: odkaz
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Chary
Pátek, 05. dubna 2019 - 12:58:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 3-2010
Ještě k té nehodě sanitky, při níž zemřel převážený pacient, v zemi nejlepších řidičů pod sluncem to tak nemohli nechat a hned nás museli trumfnout. Také sanitka, a rovnou dva mrtví.

http://jvpress.cz/domains/jvpress.cz/2019/04/04/tragedie-z-polska -vlak-v-polsku-smetl-sanitku-na-zeleznicnim-prejezdu-kterou-uvezn ily-zavory-na-miste-zemrel-lekar-a-zachranar-ridic-sanitky-bojuje -o-zivot/
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Pátek, 05. dubna 2019 - 13:07:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4511
Registrován: 5-2003
Škoda, že se už nedozvíme myšlenkové pochody řidiče, který se zalekl břevna závor a rozhodl se schovat pod vlak.
Ale vzhledem k nezanedbatelnému počtu takto uvažujících řidičů se to tam musí učit zřejmě už od przedszkole.
Petr_hradecký
Pátek, 05. dubna 2019 - 13:24:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2728
Registrován: 4-2015
Podle polských zdrojů se to stalo už ve středu. A obzvlášť nepochopitelné je, že si ta existence za volantem (viděl jsem dvě videa a jak tohle může řídit záchranku...[nene]) vybrala na zastavení ze dvou kolejí zrovna tu s projíždějícím vlakem?
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 05. dubna 2019 - 15:56:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 358
Registrován: 9-2015
>> záchranka v Polsku

Když člověk vidí realitu kolem sebe, že spousta lidí už nezvládá ani základní životní funkce (já se tomu nesměju, jen konstatuju realitu) a že samozřejmě všichni tito mají bez problémů řidičák, když chtějí, případně to dokonce dělají z profese, tak si říkám,
nepomohlo by aspoň instalovat závory tak daleko od koleje, aby se tam auta (kromě náklaďáků a autobusů) vešla na délku? Nebo aspoň nemontovat ta odjezdová břevna?
Pátek, 05. dubna 2019 - 16:04:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 10-2018
https://youtu.be/Z3PzVYsDIEs
Totální kolaps.
Pátek, 05. dubna 2019 - 21:14:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1837
Registrován: 11-2009
Mirek_Zv.: lepší by bylo přestat si hrát na to, že ŘP skupiny B je něco co má právo mít každý. Ať se i u řidičáku na osobák dělají psychotesty, a pokud 30 % uchazečů neprojde, tak OK, bude to tak nejspíš lepší. A řidič té sanitky, pokud to přežije, by měl už do smrti být nezpůsobilý k získání řidičského oprávnění.
Martyss
Sobota, 06. dubna 2019 - 09:19:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1565
Registrován: 10-2007
lepší by bylo přestat si hrát na to, že ŘP skupiny B je něco co má právo mít každý. Ať se i u řidičáku na osobák dělají psychotesty, a pokud 30 % uchazečů neprojde, tak OK, bude to tak nejspíš lepší. A řidič té sanitky, pokud to přežije, by měl už do smrti být nezpůsobilý k získání řidičského oprávnění.

Co budete dělat až nejprojdete vy?[biggrin]
Sobota, 06. dubna 2019 - 09:28:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 7-2017
Zdá se, že v Polsku to je běžná praxe:

https://youtu.be/lpeA2zPm77A?t=189
Sobota, 06. dubna 2019 - 09:28:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1839
Registrován: 11-2009
Martyss: co by, v mém případě by se nic nezměnilo. ŘP sice mám, ale neřídil jsem už asi už víc jak 5 let. Je možné bez problémů žít i bez auta, tak nevím proč by vlastnění ŘP skupiny B mělo patřit mezi základní lidská práva (tak mi přijde, že se to dnes bere).
Martyss
Sobota, 06. dubna 2019 - 09:34:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1567
Registrován: 10-2007
ŘP sice mám, ale neřídil jsem už asi už víc jak 5 let
Pak je jistě logické, že máte tento názor...[happy]


Je možné bez problémů žít i bez auta, tak nevím proč by vlastnění ŘP skupiny B mělo patřit mezi základní lidská práva (tak mi přijde, že se to dnes bere).
Tak v tom případě bych se bál spíše až podobné restrikce zavedou i na železnici...

http://dfens-cz.com/zapiste-mi-body-nebo-vam-ten-vlak-rozbiju/

(Příspěvek byl editován uživatelem martyss.)
Sobota, 06. dubna 2019 - 10:26:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12829
Registrován: 11-2002
Martyss: jinými slovy, právo na ŘP by skutečně měl mít kdejaký magor? A tím rozhodně nemyslím Paul2no, na jehož myšlence skutečně něco je. [wink]

Problém je, že by se to muselo zavést víceméně celosvětově, protože k čemu by jinak bylo, kdyby u nás prošli řidiči nějakým sítem, ale z okolních zemí by sem mohli magoři jezdit vesele dál?! A tohle je asi utopie...
Chary
Sobota, 06. dubna 2019 - 10:51:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2492
Registrován: 3-2010
Dotaz k nehodám - kde všude ve čtvrtek 4.4.19 někoho přejel vlak?

(Máma přinesla šuškandu, že ho přejel vlak a na parte má 4.4.,je to někdo z našeho města a "ty víš všechno o dráze, zkus mi to zjistit".)
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Sobota, 06. dubna 2019 - 13:12:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6427
Registrován: 8-2006
Já teda taky doufám, že třeba lidi "typ Štancl" řidičák mít NEMOHOU, protože to prostě po zdravotní stránce nezvládají/nedávají.
Martyss
Sobota, 06. dubna 2019 - 13:26:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1568
Registrován: 10-2007
jinými slovy, právo na ŘP by skutečně měl mít kdejaký magor?
To jistě ne. Spíše mě zajímalo zda se projevuje syndrom jihlavského tunelu, kde jsem ho poprvé v diskuzi pozoroval.

Ten spočívá v tom, že pokud se daného šotouše věc netýká, tak by nejraději rovnou dané osoby popravil kulkou do týla nebo danou věc okamžitě zakázal.

Pokud se ho může daná situace dotknout, tak najednou se dozvídáme, že jak je ta legislativa špatná a podobné fňukání, které je naprosto opačné než chování výše.
Sobota, 06. dubna 2019 - 13:57:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2858
Registrován: 6-2016
Pánové, není náhodou rozdíl mezi a) "právem získat řidičák" a b) "právem mít řidičák"?
Verzí a) si prošli všichni, kdo ho chtěli/potřebovali, včetně zdravotní způsobilosti (byť tenkrát jen "hardwarové"). A někteří z nich (třeba já) musí potvrzovat, že jsou i ve vyšším věku zdravotně způsobilí ho i nadále vlastnit.

Proti psychotestům v rámci získání řidičáku nic nemám. Jen se bojím, že ti, kteří by tím testem neprošli by stejně jezdili dál... Jak nás ostatně informují média o vinících nehod "bez platného ŘP".
Sobota, 06. dubna 2019 - 14:14:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12833
Registrován: 11-2002
honzaklonfar: někteří z nich (třeba já) musí potvrzovat, že jsou i ve vyšším věku zdravotně způsobilí ho i nadále vlastnit - proti tomu rozhodně nic nenamítám. [happy][nene]

Jen se bojím, že ti, kteří by tím testem neprošli by stejně jezdili dál... - protože takový čin je u nás "trestný" asi jako když pošlapeš blátem uklízečce čerstvě vytřenou podlahu. Sklidíš "škaredý pohled"... Když podobný skutek bude náležitě "odměněn", řada těch, co to má dnes na háku si to rozmyslí. Ne všichni, ale to je už jako s jinými pravidly - vždy bude skupina těch, co je budou vědomě, ba i záměrně porušovat. A to i ty, kde jsou ty tresty výrazné už dnes.
Sobota, 06. dubna 2019 - 20:39:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 162
Registrován: 2-2013
Paul2no: Já se přiznám, že jsem si nevšiml, že ŘP (např. sk. B) může mít každý. Od toho je tam výcvik a zkoušky. Co by hodně prospělo by bylo, kdyby se pravidla pro získání B utáhla podobně jako se to udělalo pro A.
Ale pane ... nevím jestli tušíte jak "složité" je ve srovnání se získáním B získat C+E. A to je už o něco větší problém (což je bohužel na těch silnicích denně vidět).

Jde bez problému žít? No jak kde. Je rozdíl bydlet v Brně nebo okolí a v jižních Čechách (např.)
Neděle, 07. dubna 2019 - 00:32:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8801
Registrován: 9-2002
C+E si nemůžu nijak snadno udělat ani já, kupodivu bych dřív získal možná D, ale mě se nechce vozit živej substrát.

Jen tak na okraj, včera jsem "zabíjel pohledem" instruktora autoškoly: Datloval něco do telefonu. Už by bylo vážně na čase za ty telefony za volantem zavést ne přestupkové, ale trestní ohodnocení, ideálně bez podmíněných odkladů.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Neděle, 07. dubna 2019 - 03:03:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5590
Registrován: 7-2011
paja.butcher:
"Já se přiznám, že jsem si nevšiml, že ŘP (např. sk. B) může mít každý. Od toho je tam výcvik a zkoušky. "
Které se dají zaplatit.
paja.butcher:
"Co by hodně prospělo by bylo, kdyby se pravidla pro získání B utáhla podobně jako se to udělalo pro A."
Ve chvíli, kdy se to dá zaplatit, se to míjí účinkem. Navíc veškerý zpřísňování, či rozdělování nebo co to je (C1, C2 atd.), je beztak akorát tahání peněz z lidí. Ono co si budem povídat, stejně se to vždycky akorát "vochcávalo", když to šlo. Dřív se třeba před získáním D musela prokázat praxe (tuším 2 roky) na C. No tak se samozřejmě sháněl "papír" s potvrzenou praxí. Kterej samozřejmě nikdo nekontroloval, jestli je pravej. Povinný školený profi řidičů je vesměs taky výsměch, záleží, jak to která firma pojme - co si vzpomínám z dob, kdy jsem jezdil s náklaďákem, tak u nás to probíhalo tak, že šéf nás nahnal ke známýmu do autoškoly, ten rozdal testy a správný odpovědi, řekl kde kdo máme udělat nějakou chybu, aby to "nevypadalo blbě" a bylo (k jeho cti dlužno dodat, že ve zbylém čase nám vysvětloval naše dotazy z praxe, jak sám říkal, než abych vám tady přednášel nějaký nesmysly co vás beztak nezajímaj, raději se mě ptejte na to, co vás trápí). V jiný firmě, kde jsem jezdil už jenom jako "referent", to bylo nemlich to samý, akorát bez dotazů.
Neděle, 07. dubna 2019 - 07:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8860
Registrován: 4-2003
Co by hodně prospělo by bylo, kdyby se pravidla pro získání B utáhla

Hodně by prospěla prevence, vyčištění silnic od zbytečných dopravních značek, reklamních tabulí a zjednodušení předpisů.

Ten zbytek je obyčejná pakárna a tahání peněz z lidí, udivuje mě kolik lidí si to na sebe tak rádo šije. To je stejný jako povinný zdravotní prohlídky, doktorka mě změří tlak, tep, koukne do dokumentace a pak mi vystaví na 5 let zdravotní způsobilost, přitom dělám v ergonomicky vymazlený kanceláři obklopen obrazy akademického malíře.[biggrin] Kdybych byl horník tak budiž, ale tohleto mě uráží. Pokud lidem mýho typu hrozí, tak vyhoření.

BtW: Pokud by v nějakých rádoby psycho zkouškách NEprošlo 30 % populace, tak jste přišli tak o 80 % řidičů z povolání. Ti ostatní Vám tu práci dělat nepudou.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 07. dubna 2019 - 09:03:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 8-2018
U nás ve firmě jezdí s dálkovým busem běžně poloslepí důchodci na brigádě, Ukrajinci a Španěl. To je ještě docela slušná úroveň, na kamionech potkávám někdy neuvěřitelné případy. Kdybych měl popsat, jak se firma chová k poctivým zaměstnancům, asi bych se nedokázal vyjádřit slušně. Není to tím, že by testy byly tak snadné, spíš je to podmínkami na trhu práce.
Neděle, 07. dubna 2019 - 09:34:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 5-2002
RadekŠ:
"Pokud by v nějakých rádoby psycho zkouškách NEprošlo 30 % populace, tak jste přišli tak o 80 % řidičů z povolání. Ti ostatní Vám tu práci dělat nepudou."
Srdéčka zdejších šotoultras plesají při představě přechodu 80% dopravního výkonu ze silnice na železnici [lol]
Neděle, 07. dubna 2019 - 09:36:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 8-2018
Sants: Jenže tak to nefunguje, to se radši zaměstnají cizinci z východu.
Neděle, 07. dubna 2019 - 10:10:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 5-2002
Samozřejmě, že to tak nefunguje a ani fungovat nemůže. Železnice jede kapacitně nadoraz, nic nového nepřebírat.
Neděle, 07. dubna 2019 - 12:20:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5592
Registrován: 7-2011
Sants:
"Samozřejmě, že to tak nefunguje a ani fungovat nemůže. Železnice jede kapacitně nadoraz, nic nového nepřebírat."
Jenže tím to není. Už jen ve chvíli, kdy by se železnice firmám finančně vyplatila, to mnohé firmy budou posílat po ní, kapacita nekapacita (a mnohde by to i šlo, mnohé Mn beztak jezdí jen s pár vagonama, nebo pp, tak by se těch vagonů akorát přicvaklo víc). Ale pokud silnice železnici válcuje nejen rychlostí, nýbrž především cenou, pak je jasné, že železnice nic nepřetáhne. A protože rychlostí to obvykle nevyhraje, zbývá ta cena. Ale to je otázka hlavně na stát, jaký druh dopravy a proč chce podporovat.
Neděle, 07. dubna 2019 - 12:58:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 8-2018
Všude slyším kapacitně nadoraz, chápu, že taktová osobní doprava sebere výraznou část kapacity, ale nějak mi to nejde dohromady se vzpomínkami na dětství, kdy jezdilo mnohem víc nákladů.
Neděle, 07. dubna 2019 - 14:06:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8861
Registrován: 4-2003
vzpomínkami na dětství

Akorát že v tom dětství tady byly úplně jiný firmy, ekonomika i dopravní potřeby.[wink]

Kdybych měl popsat, jak se firma chová k poctivým zaměstnancům

To narhuju sloučit s tématem " normální člověk v kriminále", vyjde to skoro stejně.

Je divný, že se tady zatím neobjevil "chytrák" s nápadem typu "kdyby se jim přidalo, tak by...".
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Martyss
Neděle, 07. dubna 2019 - 14:44:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 10-2007
Všude slyším kapacitně nadoraz, chápu, že taktová osobní doprava sebere výraznou část kapacity, ale nějak mi to nejde dohromady se vzpomínkami na dětství, kdy jezdilo mnohem víc nákladů.

Akorát že v tom dětství tady byly úplně jiný firmy, ekonomika i dopravní potřeby.[wink]

Ono je to spíše o tom, že by "se muselo" něco dělat. Vyházet staré nevýkonné škopky, v rozumně doražitelné době upgradovat napájecí soustavu, nainstalovat ETCS....atd. Snažší je vykládat, že není kapacita. Podobně jako v personální oblasti se vykládá "nejsou lidi".
Petr_hradecký
Neděle, 07. dubna 2019 - 15:00:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2739
Registrován: 4-2015
Jo jo, tak nějak. A v té personální sféře se vykládá "nejsou lidi" proto, že kdosi nakukal "HR" že je nutno shánět ideálního zaměstnance podle klíče "20/10/10". Klíč vysvětlím: stáří 20 let, 10 let praxe a musí chtít dělat za 10 tisíc. Hrubýho...[crazy]
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Neděle, 07. dubna 2019 - 15:56:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8862
Registrován: 4-2003
se vykládá "nejsou lidi"

To se nevykládá, to tak vopravdu je. Proto taky tady jdou domácí autodopravci do zadele a jejich místo zaujímají firmy ze zemí, kde lidem nezbyde, než se živit jako řidič.

A teď si ten průser kdy by to bylo vobráceně.

kdosi nakukal "HR"

To je zákonitost, že práce kterou může dělat kdejakej trouba je placená podprůměrné a nadto většinu trošku použitelných lidí neuspokojuje.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Martyss
Neděle, 07. dubna 2019 - 16:25:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 10-2007
To je zákonitost, že práce kterou může dělat kdejakej trouba je placená podprůměrné a nadto většinu trošku použitelných lidí neuspokojuje.
To bych neřekl. Sám Švejnar se podivoval, že vzácnost na trhu u nás nevede k růstu mezd. Osobně to přikládám české mentalitě a orientaci na levnou prácí (kapři si nevypustí rybník)

o se nevykládá, to tak vopravdu je. Proto taky tady jdou domácí autodopravci do zadele a jejich místo zaujímají firmy ze zemí, kde lidem nezbyde, než se živit jako řidič.
V ČR jsou v zásadě dva typy firem. Jedny umí zaměstance zaplatit a ty druhé, které vykládají, že "nejsou lidi".
Petr_hradecký
Neděle, 07. dubna 2019 - 17:30:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2740
Registrován: 4-2015
@RadekŠ: nejde o práci,

RadekŠ:
" kterou může dělat kdejakej trouba"

žádnej supermarket nebo něco takovýho. Naopak opakovaně jsem se setkal s tím, že výsledek takového výběrka do měsíce/dvou skončí kvůli kolizi slibů HR s realitou, protože se jako troubové ukázali oba. Někde se tu možná povaluje historka o "šumícím potůčku" z výběrka pro frenšízu velké české firmy.

Martyss:
"V ČR jsou v zásadě dva typy firem. Jedny umí zaměstance zaplatit a ty druhé, které vykládají, že "nejsou lidi"."

Nejen zaplatit, ale hlavně vybrat a jejich personalisti uvažujou hlavou. Ty firmy, kde se vybírá podle "20/10/10" nebo se dává u provozních pozic přednost papíru před praxi v dotyčném oboru, pak vykládají, že "nejsou lidi"...
K čemu je takové firmě v provozu člověk, který stěží vychodil gympl, ale má to vytoužené razítko, když nemá praxi a vůbec provozu nerozumí? Buďto udělá škodu a firma ho vyhodí nebo hodí ručník do ringu sám a odejde po pár konfliktech s kolegy, kteří tu praxi mají. On je přece "absolvent" a nějaký člověk z provozu mu může...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Neděle, 07. dubna 2019 - 19:40:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5593
Registrován: 7-2011
Petr_hradecký:
"Buďto udělá škodu a firma ho vyhodí nebo hodí ručník do ringu sám a odejde po pár konfliktech s kolegy, kteří tu praxi mají. On je přece "absolvent" a nějaký člověk z provozu mu může..."
Zapomínáš na docela častou třetí možnost, kdy se postará o vyhození toho člověka s praxí, leč bez papíru. Protože on je přece ten "absolvent", takže tomu přece "rozumí" a žádnej neštudovanej mu nebude povídat, jak se to má dělat...
Petr_hradecký
Neděle, 07. dubna 2019 - 19:49:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2741
Registrován: 4-2015
@Bobik: No jo, vidíš, na to jsem zapomněl, naštěstí se mi tohle vyhnulo. Druhá varianta řešení konfliktu, že "absolvent" nechá vyhodit člověka "bez papíru". Viz D-FENSova teorie o zmrdech a vohnoutech...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Neděle, 07. dubna 2019 - 21:14:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8863
Registrován: 4-2003
vzácnost na trhu u nás nevede k růstu mezd

To máte zřejmě se Švajnarem divný statistiky, protože podle těch mých V ČR rostou mzdy poslední dva roky nejrychleji v Evropě. V čem je vzácná prodavačka z*marketu oproti průměru pracovního trhu?? [uhoh] ("detaily" typu že firmy mají omezení dané jejich produktivitou, stejně jako že existuje něco jako měnová politika Vás zatěžovat nebudu)

Ty firmy, kde se vybírá podle "20/10/10"

Tak holt prostě takový firmy a jejich byznys zbyde na co se jinde nechytnou, trpí nedostatečným sebevědomím, zvýšeným altruismem, atd.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 07. dubna 2019 - 21:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 993
Registrován: 7-2017

Ten zbytek je obyčejná pakárna a tahání peněz z lidí, udivuje mě kolik lidí si to na sebe tak rádo šije. To je stejný jako povinný zdravotní prohlídky, doktorka mě změří tlak, tep, koukne do dokumentace a pak mi vystaví na 5 let zdravotní způsobilost, přitom dělám v ergonomicky vymazlený kanceláři obklopen obrazy akademického malíře.[biggrin] Kdybych byl horník tak budiž, ale tohleto mě uráží. Pokud lidem mýho typu hrozí, tak vyhoření.

Tak to pak jo. A všichni ostatní jsou tupci a netáhla.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Neděle, 07. dubna 2019 - 21:53:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18953
Registrován: 5-2002
Mss: Vyházet staré nevýkonné škopky, v rozumně dosažitelné době upgradovat napájecí soustavu, nainstalovat ETCS...
Blahopřejeme k objevení nového kontinentu - všechno to se už dávno děje. [biggrin]

mot: Tak to pak jo.
Ono je spíš s podivem, že se u lidí jako Radek neřeší to vyhoření. Ale to se někomu dost těžko chápe.
Neděle, 07. dubna 2019 - 22:08:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 994
Registrován: 7-2017
By si měl dát pauzu, aby neskončil u netáhel v Bohnicích.
Neděle, 07. dubna 2019 - 22:40:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8864
Registrován: 4-2003
A všichni ostatní jsou tupci a netáhla.

Že povinná zdravotní prohlídka v mým konkrétním případě nedává téměř žádný smysl (stejně jako státem nařízené plánování dovolených a jiné podobné vymoženosti) a je to odstrašující příklad dobroserství.

Protože přeci hlas lidu hlas boží a tzv. vobyčejný lidi si na sebe rukama různých odborářů musí uplést bič. [blush]

Zdravotní rizika jsou v mým případě úplně jiný a jednou za 5 let těžko obvoďák pozná, že třeba můžu bejt adept na navlíkání korálků v Bohnicích.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 08. dubna 2019 - 00:08:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 12-2017
Ale je to pokrok. Za mýho mládí se takovej průměrnej brouk pytlík rodil v kině, dneska se líhne v ergonomicky vymazlený kanceláři obklopen obrazy akademického malíře.
Pondělí, 08. dubna 2019 - 00:55:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8805
Registrován: 9-2002
Ale v HK maji jednoho kecperta na všechno, poslední tři - čtyři dni nám tady udělal krasnou pitvu pevné residuální substance organického původu.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pondělí, 08. dubna 2019 - 06:46:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 365
Registrován: 10-2010
Když už jste tu nakousli obtížnost nebo lehkost získání řidičáku B. Nedávno mě u zkoušek na C a E překvapilo kolik lidí opakovalo testy nebo i jízdy na osobák. Většinou mladší lidi 18-24. V mojí autoškole nás dělalo zkoušky v jednom dni 5, 4xB a 1xC udělal první a poslední. Testy nás psalo kolem 15 a asi 4 nepostoupili do dalšího kola.
Martyss
Pondělí, 08. dubna 2019 - 08:42:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1573
Registrován: 10-2007
Blahopřejeme k objevení nového kontinentu - všechno to se už dávno děje. [biggrin]

Pane doktore, jistě, ale sám znàte harmonogram a jeho dodržování.

Vaší řečí hlad je teď a telata k jídlu mají být až za 20 let.
Petr_hradecký
Pondělí, 08. dubna 2019 - 08:50:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2743
Registrován: 4-2015
@Agent: vy nášlapku trollího koprolitu, neslouží diskusní fórum právě k tomu?[wink] Když vás můj názor nezajímá, tak ho nečtěte, vezměte se za ručičku s Radkem.920 a odskotačte radostně do zapadajícího slunce...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pondělí, 08. dubna 2019 - 09:49:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18954
Registrován: 5-2002
Mss: sám znàte harmonogram a jeho dodržování
Především vidím, že se něco děje. Dá to starost, samo od sebe se to fakt neudělá, ale děje se to.

Hlasatelů lacinejch pravd, jako je ta ve Tvém #1571, je za dvacetník celej arch (aneb jak říkal poněkud jadrněji strojník na česačce chmele: "takovejch vyseru za hodinu do kýblu deset")