Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 01. 05. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 01. 05. 2019

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 18. dubna 2019 - 22:03:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 7-2017
Že by nám někdo lhal, jak se tam emigranti měli dobře?
Nebo se jen bránili stavu "přijede tetička z Ameriky, musíme ze sebe dělat chudáky" (Příště budeme chytřejší, staroušku).
[lol][lol][lol]
Mladějov
Čtvrtek, 18. dubna 2019 - 22:05:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13786
Registrován: 3-2007
Kolenovrtství je stav duše.
Pátek, 19. dubna 2019 - 09:40:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1338
Registrován: 4-2003
Ad Hajnej.
Ono by to chtělo ty věty kopírovat celé, že jo... Vybírání vet z kontextu se většinou používá az když nevím jak argumentovat dál. Od Vás bych čekal něco trochu lepšího;-)
Pátek, 19. dubna 2019 - 21:54:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3406
Registrován: 9-2003
Láďa_2: Ono je jedno, na co se budete vymlouvat, z Vašich příspěvků to až řve: Když mě zábradlí chrání, je to OK. Když mi překáží v šotoaktivitách, je to fuj.
To je stejný, jako s tím přirozeným právem na sezení bez místenky v pátek odpoledne pro držitele In-100.
Prostě egoismus z Vás přímo tryská.
NOBLE BRICKS
Sobota, 20. dubna 2019 - 00:13:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19031
Registrován: 5-2002
L2: Od Vás bych čekal něco trochu lepšího
A čím by sis to "něco trochu lepšího" měl zasloužit...?
Sobota, 20. dubna 2019 - 18:08:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5617
Registrován: 7-2011
Hajnej:
"Když už jsme u toho zábradlí, tak třeba to na tramvajových zastávkách mě jako cestujícího sere, ale jako okolojedoucího řidič ho kvituju celkem s povděkem (kupříkladu u toho hroznu lidí, co přetejkával z Biskupcový DC, jsem míval docela stažíno)."
No vidíš a to je přesně ten příklad, kdy místo aby se myslelo hlavou, se alibisticky nacpe klandr. Protože předělat to tam tak, aby to pokud možno vyhovovalo oběma stranám, je "moc práce a moc složitý".
Sobota, 20. dubna 2019 - 19:05:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2900
Registrován: 6-2016
Bobik: Máš nějaký aspoň teoretický návrh, jak to udělat, "aby to vyhovovalo oběma stranám" - N 50°3.67383', E 14°24.55217'?

Tramvajová zastávka nádraží Smíchov...
Sobota, 20. dubna 2019 - 20:24:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 7-2017
Nevím, která je ta "druhá strana", ale výživné ostrovy jsou na Karláku nebo na Plzeňský.
Neděle, 21. dubna 2019 - 08:50:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8911
Registrován: 4-2003
aspoň teoretický návrh,

No to je přeci jednoduchý, stačí se trošku zamyslet a místo 200 tisíc za zábradlí utratit miliardu za přestavbu náměstí.[biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 21. dubna 2019 - 18:20:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5620
Registrován: 7-2011
honzaklonfar:
"Máš nějaký aspoň teoretický návrh, jak to udělat, "aby to vyhovovalo oběma stranám"..."
Ano, mám. Z větší části uřezat ten klandr, který je hlavně na konci spíš na vztek. A lépe vymáhat zejména §4,a) zákona 361/2000Sb - to je ten paragraf, kde se píše něco o přizpůsobení jízdy stavu a podmínkám na PK - a většina těch nesmyslů vzniká právě kvůli neschopnosti vymáhat právě tenhle paragraf. Čili kvůli neschopnosti účinně postihovat pitomce, kteří jsou schopní kolem takovejhle míst plnejch lidí prohučet minimálně pade s rukou na klaksonu. Takže se alibisticky narve klandr, nebo vymyslí něco horšího.

Viz tady (Jana Masaryka), to je typický příklad neschopnosti, kdy místo aby vzniklo zlepšení, se situace ještě zhoršila - kvůli podobnejm pitomcům, schopnejm prohučet (i s tou rukou na klaksonu, osobně několikrát zažito) kolem zastávky i se se stanicující tram či busem vznikla světelná závora, která se spouší vjezdem vozidla MHD do zastávky. A pochopitelně se stalo, co se stát muselo, řidiči aut tu závodí s tram/busem, aby to stihli projet a nemuseli čekat. Což jistě není situace, které se chtělo dosáhnout. No a protože je zastávka frekventovaná, dá se tu na tu červenou čekat docela dlouho. Přitom docela nedávno se to tam předělávalo, místa v okolí je dost na to, aby tam šel udělat širší ostrůvek a vůbec situaci zlepšit. Jenže to by se muselo umět věci řešit, plánovat a hlavně u nich myslet.
RadekŠ:
"No to je přeci jednoduchý, stačí se trošku zamyslet a místo 200 tisíc za zábradlí utratit miliardu za přestavbu náměstí.[biggrin]"
Ano, pokud za 200 dojde ke zhoršení, tak je to 200 tisíc hozenejch do kanálu. Ale je zbytečný cokoli vysvětlovat někomu, kdo má vždycky pravdu a argumenty protistrany považuje za spam. Ono vůbec nemá cenu s někým takovým diskutovat, protože mu evidentně nejde o žádnou diskusi.
Neděle, 21. dubna 2019 - 18:57:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2903
Registrován: 6-2016
Bobik: Já tu zastávku používám víc jak 40 let (teď víc metro). Vzhledem k tomu, že u chodníku stojí autobusy "za Prahu", tak by absence zábradlí znamenala houfné dobíhání těch busů i vlaků nejkratší cestou z tramvaje přes silnici. A tam chodci NEMAJÍ PŘEDNOST, takže řidič, jedoucí max. 50 (dle brzdné dráhy) je de iure absolutně z obliga...
Já tudy autem nejezdím, ale na kole už jsem párkrát brzdil před podlézačem/přelézačem. Jsem důvodně přesvědčen, že na této zastávce je zábradlí sakramentsky přínosné - vyžene lidi k přechodu, kde tu přednost mají.

K té Francouzské - širší ostrůvek by šel, ale jen na úkor zúžení chodníku (ony tam jezdí i autobusy[biggrin]). Což by asi fakt pomohlo, vznikl by "retardér", který se používá na začátku některých vesnic, ležících na rovném úseku silnic 1. třídy. Otázkou zůstává, jaké že "sítě a produktovody" leží pod tím chodníkem...
Neděle, 21. dubna 2019 - 21:34:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19032
Registrován: 5-2002
Bobik: to je přesně ten příklad, kdy místo aby se myslelo hlavou, se alibisticky nacpe klandr
Jasně, proč bych mělo stačit čumět po lidech jen na začátku a na konci, když se dá vejrat celou dobu, jestli mi z toho chumlu někdo vypadne pod kola - abych měl o to míň času koukat, co dělají auta přede mnou. Možná bys měl myslet hlavou spíš Ty...

Přitom docela nedávno se to tam předělávalo, místa v okolí je dost na to, aby tam šel udělat širší ostrůvek
Ono se to předělávalo především proto, aby byl širší prostor mezi ostrůvkama, aby tam mohly stavět i autobusy (není tomu tak dávno, kdy tam 135 měla jednu z nejdelších mezizastávkových vzdáleností - z Míráku až na Slovinskou). Pokud nebylo možno (bez nějakého většího rejpání do země) zajet s pruhem dál do chodníku, tak to bylo spíš na úkor těch ostrůvků.
Pondělí, 22. dubna 2019 - 06:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5621
Registrován: 7-2011
honzaklonfar:
"tak by absence zábradlí znamenala houfné dobíhání těch busů i vlaků nejkratší cestou z tramvaje přes silnici."
Však jsem taky psal z větší části, ne všude. Nicméně oba přechody jsou umístěny poměrně nešťastně, takže jak sám píšeš, k tomu přebíhání dochází stejně. A myslím, že celkově by se i bez větších investic dalo s prostorem pracovat lépe. Nicméně to tam stejně naráží na limity, protože to tam na takovou frekvenci nikdy dimenzovaný nebylo. Dneska maj určitý kruhy tendenci nejen vykřikovat hesla typu, že auto do města nepatří, ale zhusta to i naplňovat v praxi, aniž by dělali cokoli pro to, aby to mohlo fungovat. Infrastruktura maximálně z osmdesátek, v lepším případě z devadesátek, tu dnešní frekvenci bez výraznějšího překopání nemůže pojmout. Ostatně vidíš to sám kolem sebe. Jenže zrovna Nádražní je typický příklad dlouhodobého politického selhání, vždyť o překopání té ulice už se (akorát) mele dobrejch patnáct let a furt nic.
honzaklonfar:
"A tam chodci NEMAJÍ PŘEDNOST, takže řidič, jedoucí max. 50 (dle brzdné dráhy) je de iure absolutně z obliga..."
A tady si myslím, že nemáš pravdu, protože jednak se jezdí na rozhled a jednak stále platí ten §4,a), 361/2000Sb. Takže pokud projíždíš kolem místa, kde lze očekávat zvýšený výskyt "skokanů pod kola", jsi na základě uvedeného povinen tomu uzpůsobit jízdu. Čili ano, máš sice přednost, ale nejsi z obliga ani de iure. Pokud tam někoho zrakvíš, byť to bude jeho vina, že ti tam skočil, pořád budeš muset vysvětlovat, proč si ho zrakvil "tak moc" a proč si nejel pomaleji, když se dalo čekat, že by tam někdo skočit mohl (osobně si tomhle přístupu myslím svoje, ale bohužel, takhle to funguje).
Hajnej:
"Jasně, proč bych mělo stačit čumět po lidech jen na začátku a na konci, když se dá vejrat celou dobu, jestli mi z toho chumlu někdo vypadne pod kola - abych měl o to míň času koukat, co dělají auta přede mnou."
Super - a proto se tam nacpala světelná závora, coby "genitální" a všespásné řešení, aby tam mnohem víc pitomců závodilo s MHD vjíždějící do zastávky a šance, že tam někoho sejmou byla ještě vyšší, žejo? Když se předělávala Francouzská s Ruskou, dělalo se to i včetně sítí, takže problém se šoupnutím pruhu na úkor chodníku - na kterým jsou mimochodem stejně parkovací stání - by jistě nebyl problém. A pochopitelně rozšířit ostrůvek a alespoň z části ho osadit klandrem aby usměrnil dav (a tím rozhodně nemyslím obehnat ze všech stran a opevnit to jak základnu NATO v Afghánistánu). Přijde ti tenhle návrh jako málo myšlení hlavou? Přijde ti ten stav co je tam teď jako lepší?
Srovnej s paskvilem Želva u Stroimportu do centra po reko - původní ne moc široký ostrůvek bez klandru za dvoupruhem byl rozšířen, dvoupruh zúžen, jenže ostrůvek "neprodyšně" obehnán klandrem a zastávková bouda, která z nějakého důvodu předtím vznikla až za dvěma pruhy na chodníku (byť alespoň zadní stěna se střechou by se na ten původní ostrůvek vešla), zůstala kde byla. Takže se z ní dostat na zastávku je teď docela problém. Ale hlavně, že je tam ten všespásný klandr a řidiči nemusí vejrat celou dobu, jestli jim z toho chumlu nepadá nikdo pod kola. [proud] Přitom, když už z nějakýho "záhadnýho" důvodu nešlo tu boudu přemístit a zůstala kde byla, co by bylo za problém ten klandr v půlce u boudy přerušit a udělat tam přechod - a to je přesně to myšlení hlavou, na který narážím.
O dalším už nemá cenu mluvit, viz někým už zmíněný Braník nádraží a klandr na peronu u první koleje (služebně nevím číslo, že by druhá?). Ten je tam taky nezbytnej a líp to udělat určitě nešlo.
Pondělí, 22. dubna 2019 - 09:07:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 203
Registrován: 6-2015
Minulý týden další případ vystoupení na nesprávnou stranu
https://olomoucky.denik.cz/nehody/projizdejici-vlak-na-nadrazi-v- blatci-usmrtil-cloveka-20190416.html
Pondělí, 22. dubna 2019 - 09:29:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19035
Registrován: 5-2002
Bobik: Srovnej s paskvilem Želva u Stroimportu do centra po reko
Tamtudy nejezdím ani tím, ani oním, takže nemohu soudit. Zato okolo toho soudu jezdím obojím a řešení mě nijak nepohoršuje.
O pár příspěvků výš voláš po diskusi, tak tady holt máš opačný názor. Nebo snad chceš taky hlásat jedinou správnou pravdu, jak jsou všichni blbci, jenom jeden tramvaják je letadlo...?
Pondělí, 22. dubna 2019 - 10:23:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 7-2017
Minulý týden další případ vystoupení na nesprávnou stranu
To se ví nebo je to "kvalifikovaný" odhad?
Pondělí, 22. dubna 2019 - 17:28:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8912
Registrován: 4-2003
bobík: Ale je zbytečný cokoli vysvětlovat někomu, kdo má vždycky pravdu


No tak pokud píšu že mě ve většině klandry neurážejí, tak mám fakt pravdu z definice vždy[wink] a nemá smysl o tom jakkoliv polemizovat.

protože mu evidentně nejde o žádnou diskusi

Ano. Šlo mi o to jen naznačit, že existují třeba lidi jako já, kteří mají opačný názor. To že to někoho vykolejí fakt není můj problém, rozhodně nejde o něčí urážku, atd.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 22. dubna 2019 - 17:31:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5622
Registrován: 7-2011
Hajnej:
"Zato okolo toho soudu jezdím obojím a řešení mě nijak nepohoršuje....O pár příspěvků výš voláš po diskusi, tak tady holt máš opačný názor."
V pořádku. Chápu to tedy tak, že zastáváš názor, že na tom prasení tam a honění se s mhd ve snaze stihnout to před červenou (přičemž bezpečnost chodců kdesi pláče) neshledáváš nic špatného. Dobře, je to tvůj názor, já ti ho neberu. Pak ale nechápu tu nekonzistenci, kdy jednou (někde) je to špatně a jednou (jinde) tě to neuráží. Podle čeho tak posuzuješ, podle toho, zdali tam chodíš jen pěšky (a pak tě auta ohrožují), nebo i jezdíš autem (a pak tě chodci zdržují)?
Pondělí, 22. dubna 2019 - 23:17:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19037
Registrován: 5-2002
Bobik: Chápu to tedy tak, že zastáváš názor, že na tom prasení tam a honění se s mhd ve snaze stihnout to před červenou (přičemž bezpečnost chodců kdesi pláče) neshledáváš nic špatného.
To samozřejmě chápeš úplně špatně a/nebo se mi snažíš něco podsunout. [crazy]
To, že to pár debilů musí stihnout *), je holt důsledek toho, že ti debilové dostali řidičák, ač jim auto do ruky zjevně nepatří. V pořádku to není, ale není to ani důvod, aby bylo celé řešení zastávky "Jana Masa" považováno šmahem za špatné.
To by totiž neobstálo skoro nic a mohli bychom zrušit například i světelné křižovatky, protože se najdou debilové (lhostejno, zda titíž či jiní), kteří jezdí "první na červenou", a kdovíco všechno ještě.

Podle čeho tak posuzuješ, podle toho, zdali tam chodíš jen pěšky (a pak tě auta ohrožují), nebo i jezdíš autem (a pak tě chodci zdržují)?
Budeš se divit, ale jezdím tam autem, tramvají i busem, pěšky tam občas chodím taky (je tam dobrá masna), i taxíkem mě tam vezli. Akorát na kole jezdím okolo přes Korunní, abych zbytečně neztrácel nastoupanou vejšku.

*) Debilovi nevysvětlíš, že když kus před Tebou padne červená, tak je výhodnější se k ní nehnat. On je prostě debil a proto Tě musí za každou cenu předjet, protože vidí jenom ty dvě-tři vteřiny, které získal tím, že Tě předjel. Leckdy navíc jen domněle, protože když Ti to vyjde, tak akorát místo šlápnutí na plyn musíš naopak brzdit, protože zastavivší debil se teprve rozjíždí. To, že to mohlo být win-win a on tu křižovatku mohl projet byť za Tebou, ale přesto dřív, a mohlo se vyprodukovat míň smradu, je prostě mimo duševní obzor takovýho prvoka.
Pikehead
Úterý, 23. dubna 2019 - 07:58:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4936
Registrován: 3-2007
Hajnej: hezky popsáno. Podstatou debila je, že nepochopil/odmítá pochopit/nikdo mu nevysvětlil, že je to kooperativní hra a jen díky tomu to může fungovat. Ba čím více kooperativní to je, tím líp to v rámci daných omezní funguje...
Úterý, 23. dubna 2019 - 12:08:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8820
Registrován: 9-2002
Bobik umí řídit auto ?

Mi přijde že asi ne... Zábradlí je výborná věc k zabránění střetu s opilci apod.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Úterý, 23. dubna 2019 - 12:21:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4050
Registrován: 5-2004
*) Debilovi nevysvětlíš, že když kus před Tebou padne červená, tak je výhodnější se k ní nehnat. On je prostě debil a proto Tě musí za každou cenu předjet, protože vidí jenom ty dvě-tři vteřiny, které získal tím, že Tě předjel. Leckdy navíc jen domněle, protože když Ti to vyjde, tak akorát místo šlápnutí na plyn musíš naopak brzdit, protože zastavivší debil se teprve rozjíždí. To, že to mohlo být win-win a on tu křižovatku mohl projet byť za Tebou, ale přesto dřív, a mohlo se vyprodukovat míň smradu, je prostě mimo duševní obzor takovýho prvoka.

Když se ta situace modifikuje na kolaře dojíždějícího kolonu u semaforu, notabene na ulici vedoucí několik km z kopce, debilem se stává valná část řidičů.
Úterý, 23. dubna 2019 - 16:32:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 11-2012
A třešničkou na dortu budiž situace, kdy takovou entitu znova předjedete, až tu stojící kolonu na tom kole dostihnete...[biggrin][rofl]
Pak už stačí vytlemený pohled dovnitř do toho auta a smát se od ucha k uchu.
Kočátko říká, že poctivý analog je lepší než digitální náhražky.
Pohrdám všema, co si nechaj kálet na hlavu jakožto aj těma, kdo jim na tu hlavu kálí...
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 08:30:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7415
Registrován: 1-2007
Víte něco bližšího o tom skákajícím fírovi? Předpokládám, že to byla rg jízda, nebo jel do/z práce.
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 09:03:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8922
Registrován: 4-2003
nebo jel do/z práce

Jak ten ex-paragán převelenej k tankánům, co cestou do práce pravidelně skákal ve Zbirohu z ranního rychlíku? [uhoh]

PS: Při posledním skoku políbil kandelábr a už to nerozdejchal, taky byl určitě ve svodce.[wink]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 09:18:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1339
Registrován: 4-2003
Příklad bezpečnosti nadevše. Stojíme s 275 v Přelouči pod vypnutou trolejí. Kolem jezdí spousta vlaků, už jel i rychlík do Brna. Ale zastavit ho na vedlejší koleji (tedy bez jakéhokoliv ohrožení dalším provozem) a nechat zájemce přestoupit nikoho ani nenapadne. Proč taky. Nechat je čekat je přeci bezpečné, výmluvu máme!
Záloha co by nás vytrkala samozřejmě není, držet alespoň v Pardubicích zálohu do foroty by přeci stalo peníze. Manipuláky téměř nejezdí, protože stály peníze, takže ani tady mašinu neseženeme. Holt moderní dráha! A teď čekám jak mi vysvětlíte, ze takto je to správně! [crazy]
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 09:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3476
Registrován: 5-2002
RadekŠ:
"nebo jel do/z práce

Jak ten ex-paragán převelenej k tankánům, co cestou do práce pravidelně skákal ve Zbirohu z ranního rychlíku? [uhoh]

PS: Při posledním skoku políbil kandelábr a už to nerozdejchal, taky byl určitě ve svodce.[wink]"

Ve Zbirohu žádní "tankáni" nebyli, zato průzkumáci (i s výsadkovým výcvikem) ano [wink].
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 09:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7416
Registrován: 1-2007
Láďo, ale rychlík do Brna v Přelouči pravidelně zastavuje, akorát třeba ne na sousední koleji. Pokud jste stáli na koleji s nástupištěm, tak bych s klidným svědomím do rychlíku klidně přestoupil (pokud bych to stihnul).
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 09:40:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1340
Registrován: 4-2003
Upřesnění. Stojíme v tom "nákladním přednádraží".
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 09:46:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7417
Registrován: 1-2007
Láďo, obávám se, že bez asistence hasičů toto oficálně nelze a nikdo si holt nevezme na triko, že se něco stane. Taková je dnešní doba.
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 09:48:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8923
Registrován: 4-2003
žet alespoň v Pardubicích zálohu do foroty by přeci stalo peníze.

Stálo by to peníze, který byste musel zaplatit Vy a tipuju že byste se pěkně cukal.

Nehledě nato že byste na vysedávání na tý "záloze do foroty" někde musel sehnat lidi, který prostě nejsou a kdyby bylo, tak by bylo užitečnější je mít jinde.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 09:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8924
Registrován: 4-2003
Ve Zbirohu žádní "tankáni" nebyli

Byli, třeba můj bráchanec (ex. 2.tankový Rakovník), akorát už neměli tanky.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 10:34:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 4-2003
RadekŠ: Ta situace je deformovaná tím, že čas cestujících považuje dráha za bezcenný.
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 10:47:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7418
Registrován: 1-2007
Strojvedoucí vyskočil za jízdy. Zjistil, že nastoupil do špatného vlaku
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 11:27:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1620
Registrován: 5-2007
Tady už píše i mluvčí ČD - ale proč to udělal takhle blbě, jasné není...[nene][sad]
https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/strojvudce-vyskocil-z-vlaku-c eske-drahy-vlak-policie-zraneni.A190425_101319_ostrava-zpravy_jag a
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 12:47:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8925
Registrován: 4-2003
Ta situace je deformovaná tím, že čas cestujících považuje dráha za bezcenný.

Lístek do z Prahy do Pardubic (100 km, cca 50 min) stojí cca 140 korun.

Lidi, kteří svůj čas považují opravdu za cenný ho fakturují třeba na 4000 korun za hodinu.

No a pokud jste Kim Cong Un, tak na Vás v koncentráku maká celá země a pro cestu z Prahy do Pardubic může bejt každech 10 metrů vedle kolejí jeden tajnej. Určitě nebude problém natáhnout červenej koberec od dveří vlaku až do kanceláře rektora UPCE.[biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 16:59:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3416
Registrován: 9-2003
RadekŠ: Láďa_2 právě nic nezaplatí, jemu DFJP UP platí In-100 a za to (si myslí on) má nárok na všechno.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 17:32:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1058
Registrován: 7-2017
Stálo by to peníze, který byste musel zaplatit Vy a tipuju že byste se pěkně cukal.
Zrovna tak, jako platím stupidní neziskovky a nevím co ještě [satan].
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 19:28:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8926
Registrován: 4-2003
Jak třeba Českomoravský fotbalový svaz.😂
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 20:03:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5500
Registrován: 9-2005
Mouka: tak já bych si to na triko vzal a taky jsem to jakožto výpravčí v minulosti několikrát udělal, zařídil a zajistil bezpečnost. Jedná se o výjimečnou situaci, tudíž bez hasičů to lze udělat dodnes. Akorát ne u vlaků ČD, kde to mají smluvně zakázáno. Alibismus.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pátek, 26. dubna 2019 - 08:30:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7419
Registrován: 1-2007
Jemu DFJP UP platí In-100

Jak jste došel k tomu, že Láďovi platí In 100 zaměstnavatel?
Pátek, 26. dubna 2019 - 10:50:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 78
Registrován: 7-2017
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/nehody-na-zeleznici-vlak-boh umin-strojvedouci-vyskocil-z-vlaku-strojvudce_1904260958_anj

„My jsme tuto událost přijali jako pracovní úraz,“ potvrdila karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

A pak proč je tak málo strojvedoucích, když skáčou z rozjetého vlaku...

(Příspěvek byl editován uživatelem kuna.)
Pátek, 26. dubna 2019 - 20:07:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3418
Registrován: 9-2003
Mouka: Nevím, zda by měl radost, kdybych to tady začal rozebírat. Prostě to vím.
NOBLE BRICKS
Pátek, 26. dubna 2019 - 20:59:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 12-2018
Ona mu ji spíš než DFJP platí GAČR, že. Stejně jako většině jeho kolegů.
Sobota, 27. dubna 2019 - 04:35:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1341
Registrován: 4-2003
Ad.Mouka. Ano, letos mi to konečně zaplatili. Tak doufám, ze to vydrží i do dalších let.
Laminátka samozřejmě ví, že nejsme jediná organizace, kde to vybraným zaměstnancům zaplatí... Někteří zaměstnavatele doplatí dokonce i tu jedničku, že jo.
Někteří zaměstnavatele zas platí auto. A někteří platí plat, ze kterého se člověk uživí a nemusí škemrat o "bonusy". Někteří bohužel nedají ani plat, ani bonusy. Těch je asi většina.
Sobota, 27. dubna 2019 - 04:39:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1342
Registrován: 4-2003
Mouka: tak já bych si to na triko vzal a taky jsem to jakožto výpravčí v minulosti několikrát udělal, zařídil a zajistil bezpečnost. Jedná se o výjimečnou situaci, tudíž bez hasičů to lze udělat dodnes. Akorát ne u vlaků ČD, kde to mají smluvně zakázáno. Alibismus.

Můžete nám to drobet rozvést?
Ja jsem se taky domníval, že to pri dnešních pravidlech nejde. A dráha to má zakázaný jako ve smlouvě se SŽDC?
Sobota, 27. dubna 2019 - 08:12:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7423
Registrován: 1-2007
Láďa 2: S tou IN 100 se omlouvám, netušil jsem, že i tohoto je univerzita schopná.
K těm hasičům bohužel nic přesnějšího nevím, kde přesně je to smluvně zakotveno.
Sobota, 27. dubna 2019 - 09:25:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19065
Registrován: 5-2002
Láďo druhý, mohl bys citovat trochu pořádněji? Takhle to vypadá, že by si to na triko bral Mouka, ale on by si to bral Qěcy a Moukovi to odpovídal...
Sobota, 27. dubna 2019 - 10:59:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3101
Registrován: 2-2010
Jedná se o výjimečnou situaci, tudíž bez hasičů to lze udělat dodnes.
Ano-při splnění podmínek předp. SŽDC D7, čl. 315-330. Jen si to riziko případného zranění cestujícího nechce vzít nikdo na své triko, protože pak za zranění odpovídá a taky zraněného odškodňuje.
FiJi
Sobota, 27. dubna 2019 - 13:07:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 160
Registrován: 1-2017
Haan:
"Ano-při splnění podmínek předp. SŽDC D7, čl. 315-330. Jen si to riziko případného zranění cestujícího nechce vzít nikdo na své triko, protože pak za zranění odpovídá a taky zraněného odškodňuje."
Není možné cestující poučit a dát jim na výběr, že pokud se na to cítí, mohou na vlastní riziko přestoupit do jiného vlaku, a kdo se na to necítí, bude vyproštěn hasiči? Nebo se čeká na to, až někdo v tom vlaku zkolabuje nebo dostane hysterický záchvat, aby se praktickým příkladem ukázalo, že i to čekání představuje riziko?
Sobota, 27. dubna 2019 - 14:14:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3102
Registrován: 2-2010
FiJi: ono by šlo leccos, kdyby občanský zákoník nejen na dopravce nebyl tak přísný a z cestujících nedělal nesvéprávné bytosti. Čili si myslím, že pokud se nejedná o vysloveně krizové stavy, nikdo si nebude na svoji odpovědnost přidělávat problémy.
Sobota, 27. dubna 2019 - 14:49:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8931
Registrován: 4-2003
...samozřejmě ví, že nejsme jediná organizace, kde to vybraným zaměstnancům zaplatí...

Vy jste Láďo zjevně nepochopil pointu - totiž že něco dostanete (skoro) zadarmo a ještě Vám to není dost dobrý a vyřváváte jak Kim Čong Un. Což je v obecné rovině naprosto symptomatické.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Kříž
Pondělí, 29. dubna 2019 - 09:06:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 309
Registrován: 11-2005
Jinak v Pardubicích 742 113 (která by případný uvázlý vlak přetáhla) stále je. Problém ovšem je, že Česká Dráha nepovažuje za nutné nové řidiče drážních vozidel na podobné "výběhové" stroje zaškolovat a nechat je v příslušném úseku udělat poznání. Že prý těch "co s tím umí" a tudy mohou jezdit je "papírově" stále dost[kladivo]!?
Potom se může stát, že by k dispozici nějaký řidič (tedy ten co má licenci a osvědčení) i byl, ale přesto záchranou akci provést nemůže!
V budoucnu s odchodem těch "co s tím umí" a množením se "těch na zaškolení na 742 zbytečně drahých" se tento problém jen prohloubí! To je jedna věc.

Druhá věc je, že 742 113 obvykle stojí studená pod střechou. Sehnání člověka, oživení, odposunování do stanice, případně žádost o přidělení trasy a její přidělení? No jestli by se to stihlo za 1 hodinu, nebál bych se to považovat za úspěch. Dále prosím připočíst čas, který zcela logicky dává dispečerský aparát tomu, že se situace "může nějak sama vyřešit". Ale jinak chápu, že ta doba cestujícím připadá neúměrně dlouhá.
750371
Pondělí, 29. dubna 2019 - 09:17:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13118
Registrován: 9-2007
před nádražím máš aut a i řidičů co hrdlo ráčí...nebo zkus řidiče MUV...
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Kříž
Pondělí, 29. dubna 2019 - 09:50:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 310
Registrován: 11-2005
Nepřesný termín "řidič" jsem v tomto kontextu uvedl, protože podle některých ty nově příchozí na pracoviště na stanovišti HV už fakticky nelze nazývat strojvedoucím[proud][biggrin].
Úterý, 30. dubna 2019 - 15:44:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 5-2007
Smutná tragikomedie s názvem Most Studénka pokračuje...[sad][sad]
https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/pad-mostu-vlak-studenka-neste sti-soud-znalci.A190430_134620_ostrava-zpravy_woj
Úterý, 30. dubna 2019 - 16:08:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 7-2017
Filmy "Vyšetřování skončilo, zapomeňte" a "Nekonečný příběh" už existují.
Středa, 01. května 2019 - 00:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 5-2007
Ale taky existuje (mimochodem výborný ) starší film "Zázraky se dějí"....
Středa, 01. května 2019 - 07:07:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5518
Registrován: 9-2005
Přesně tak. Kromě vlaků ČD je zcela legitimní nechat ty cestující chcíplého vlaku, kteří chtějí, přestoupit nebo vystoupit na trati. Výpravčí se musí domluvit s provozním dispečerem, ten s dispečerem dopravce, druhého dopravce, jde-li , s fíry obou vlaků. Fírové s četami, aby ty informovaly a vypomáhaly při přestupu či při odvedení cestujících třeba k domluvenému místu zastavení NAD. Cestující nesmí být ohroženi například výstupem do provozované koleje. Když tohle zajistíme a cestující informujeme, že nikam nemusí, pokud nechtějí, a že mají odejít jako skupina pod vedením průvodčích, a průvodčí si to pak ohlidaji, tak případný zraněný vychcanek nemá moc šancí něco vysoudit, protože by mělo být i dost svědků, kteří potvrdí, že nádražáci je informovali, hlídali, organizovali přesun, zajistili bezpečnost, případně pomáhali a zkrátka se o mě postarali. To je celý. Jde o mimořádnost a nikdo nemůže držet lidí ve vedru ve a chcíplém vlaků někde v polích. V opačném případě nastane co? Ano, někteří cestující svévolně zdrhnou a pak ti hloupější třeba půjdou do zastávky po provozované koleji, nebo si rozbijou hubu.
I průvodčí mají vstup do kolejiště. Tedy i oni mohou poučit kaštanstvo a hlavně se o něj postarat i v takové situaci. (Když bude vlak hořet, ta to se taky jako má čekat na hasiče?)
Tohle je jakýsi obecný právní výklad. Dotyčný právník mi vysvětlil, že takový nějaký postup je pro nádražáky prakticky nepostižitelný. Zkrátka selský rozum a zajištění bezpečnosti při mimořádné situaci.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 01. května 2019 - 09:59:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3738
Registrován: 3-2006
Ad Qěcy: [ok]

Co mi ale nějak chybí, zejména pak vzhledem k postoji ČD, samotné vybavení ŽKV, nějakým zařízením, umožňující evakuaci i v případě, kdy prostě IZS není k dispozici.Tedy zrovna v onom zmiňovaném požáru. Než dojedou hasiči, to nechám uhořet cestující, kteří prostě nejsou schopni (zdravotně hendikepovaní), vystoupit na širé trati. Ono řekněme si někdy je to něco i pro zdravého člověka, je to už řadu let ale zavolat si z Téčka u vjezdu do Rakovníka od Berouna, bylo spíš pro akrobata.[biggrin].