Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 08. 06. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 08. 06. 2019

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 06. června 2019 - 16:25:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9731
Registrován: 4-2003
honzaklonfar: Proti verbální ušlechtilosti postavím konkrétní příklad.

Verbální ušlechtilost je jedna věc, ale druhá věc je, že se člověk občas dostane do situací, kdy je třeba neztratit chladnou hlavu a začít pomáhat. Už jsem se do těchto nepříjemných situací několikrát dostal a jsem fakt rád, že se na sebe do zrcadla mohu podívat [wink].


Měl jsem dělat něco jiného než volat IZS???

Ne, zachoval jsi se správně [wink].

Ty by ses možná nebál mu pohnout s hlavou a dávat např. umělé dýchání. Já se bál, abych to ještě více nedokurwil.


Nesnažil bych se s ním vůbec hýbat, když měl hlavu podivně na stranu a z úst mu šla pěna. Někdy člověk krom přivolání IZS nemůže dělat vůbec nic a IZS na případy, kdy je podezření na úraz páteře, výslovně upozorňuje - pomáhejte jen tehdy, kdy je přímo ohrožen život dotyčného (uhoření, utopení, udušení,...) a jinak to nechte na IZS a zraněného udržujte v klidu.

Viz můj zážitek z doby (čtvrtstoletí nazpět), kdy jsem chodil do tanečních, z konečné tramvaje na Spojovací. Paní (cca 60 let) přecházela a nabralo jí auto. Udělala ve vzduchu salto a tvrdě dopadla na záda. Byla při vědomí a naříkala. Jediné, co jsem tehdy s děvčetem (se kterým jsem ten večer tancoval) udělali, že jsme doběhli k řidiči odstavené tramvaje a požádali o zavolání záchranky a policie. Víc dělat nešlo, tedy ještě jedna slečna, co tam přišla také, dotyčnou přikryla (vyjma hlavy) svým kabátem, protože to bylo někdy v lednu. Zda paní přežila, nevím, ale pokud ano, tak určitě s velkými doživotními následky.

Pak jsem dlouho nic takového nezažil, další zážitky tohoto druhu nastaly až před cca šesti sedmi lety. Naštěstí mohu říci, že jsem se nezachoval lhostejně, neutekl jsem a po zavolání na IZS jsem vždy v rámci svých možností a schopností byl schopen dále pomáhat (například vyproštění člověka z havarovaného auta po zjištění, že nemá zraněnou páteř, zastavení krvácení atd). Ostatně pomáhat třeba při otevřených zlomeninách, krváceních atd. není schopen zdaleka každý, někomu se ihned dělá špatně, omdlévá, zvrací atd. V tom případě alespoň ať zavolá IZS a nikdo mu nemůže nic vyčítat. Dle své osobní zkušenosti tedy mohu říci, že nikdo na sto procent neví, jak se zachová, dokud se do nějaké takové situace nedostane...



Petr_hradecký: A natvrdo, kdybych se v konkrétním příkladě na to "vykašlal", ubyl by mi rok slušných problémů...

Šlo by ten konkrétní případ poněkud přiblížit?
Čtvrtek, 06. června 2019 - 16:47:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4601
Registrován: 4-2003
Petr_hradecký:
"stačí si vzpomenout na stále (bohužel) platné "Každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán"."
mot:
"Oni jsou taky lidi trochu vyléčený akcema "Šprťouchlata" a Skrytá kamera"."
Když už jste to pojali jako sbírku alibistických výmluv, nezapomínejte na "Nehas, co tě nepálí" nebo "Hrdinů jsou plné hřbitovy". Tyto fráze se rovněž hodí při zdůvodňování si vlastní nevšímavosti.

--- --- ---
Bobik:
"Především je potřeba nejdřív rozklíčovat, jestli dotyčnej ležící je v nouzi a potřebuje pomoct."
Jasně píšu o člověku v nouzi. Stáčet to k polemizování o tom, zda a kdy je člověk v nouzi, se jeví jako klasický úhybný manévr. Tak tedy jak? Prošel bys bez povšimnutí?

--- --- ---
honzaklonfar:
"Měl jsem dělat něco jiného než volat IZS??? Ty by ses možná nebál mu pohnout s hlavou a dávat např. umělé dýchání. Já se bál, abych to ještě více nedokurwil."
Všeobecně - základ je zajištění dýchání. Záchranka má na dojezd 20 minut, to už bude nedýchající člověk, byť jinak vážněji nezraněný, mrtvý nebo těžce a nevratně postižený. Stačí obyčejný záklon hlavy, předsunutí dolní čelisti, v případě potřeby vysunutí zapadnutého jazyka, případně vyčištění dutiny ústní.

Obava z dokurwení člověka poté, co se dotyčný po nárazu vlaku proletěl vzduchem? Co myslíte, že byste mu ještě mohl přivodit navíc?

--- --- ---
Agent:
"Prozatím by stačilo to zakázat dva metry od silnice a blíže, totéž v blízkosti kolejí."
Takže zákaz používání mobilů na chodnících a nástupištích. Geniální myšlenka, co tam máš dál?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Petr_hradecký
Čtvrtek, 06. června 2019 - 17:11:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2907
Registrován: 4-2015
@Doktor: Tak tady máte další "alibistickou výmluvu".
Všiml jsem si, konal jsem, čímž jsem si ale přidělal problémy a přišel jsem i o peníze.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Čtvrtek, 06. června 2019 - 18:18:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5664
Registrován: 7-2011
Doktor:
"Jasně píšu o člověku v nouzi. "
Ne, to právě nepíšeš. Kdo je člověk v nouzi? Nebožák, co ho na chodníku z ničeho nic sklátí infarkt? Trouba, co zahleděnej do mobilu vleze bez rozhlížení do kolejí a něco ho srazí?
První případ podle mě je jasně v nouzi a tomu bych se samozřejmě snažil pomoci ze všech sil (v rámci možností a schopností).
Druhej případ je podle mě debil, co právě spáchal sebevraždu/pokus o sebevraždu z blbosti a tomu bych případně pomohl jen proto a jen tolik, abych neměl oplétačky se zákonem. Víc ani ťuk. A nezajímaj mě blbosti typu kolik má chudáček problémů, dětí, vnoučat, jak má těžkej život, jak "jenom" udělal chybu, co se může stát každýmu a podobně. Každý je dospělý, svéprávný a odpovědný sám za sebe a svoje činy.
Pokud mě kvůli podobnýmu postoji považuješ za morálního kripla, tak se obávám, že jsem na ten titul hrdý. [proud]
Petr_hradecký
Čtvrtek, 06. června 2019 - 18:43:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2910
Registrován: 4-2015
Jojo, kdo určuje, že je konkrétní člověk "v nouzi"? Jak píše Bobik:
Bobik:
" Každý je dospělý, svéprávný a odpovědný sám za sebe a svoje činy."

Dokonce to je (v trochu jiném znění) i jeden z prvních paragrafů OZ.

Já vidím "v nouzi" člověka hlavně ze zdravotních důvodů, nebo v případě, že ho do toho dostal třetí subjekt. Naopak tam, kde se do toho dostane sám vlastní blbostí (chlast, hulení, fet, sluchátka, telefon, přesvědčení o vlastní nezranitelnosti, etc.) tak [nene] a jen v mezích zákona.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Čtvrtek, 06. června 2019 - 22:09:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4602
Registrován: 4-2003
Bobik:
"Ne, to právě nepíšeš."
Ale píšu, viz prošel okolo ležícího člověka v nouzi bez povšimnutí. A z kontextu diskuze k článku o vlakem sražené paní je patrné, co je nouzí myšleno.
Bobik:
"Pokud mě kvůli podobnýmu postoji považuješ za morálního kripla, tak se obávám, že jsem na ten titul hrdý."
Dle tvého prezentovaného postoje, navíc s deklarovanou hrdostí na něj, jsi obyčejný amorální zmrd. Petr hradecký dtto. Vaše dosavadní příspěvky v průřezu diskusemi byly leckdy na pováženou, no tímto jste zabředli hluboko do žumpy.

Nehoda vlastním přičiněním se může stát každému, vás dva (Bobik, Petr hradecký) nevyjímaje. Představte si, že pak ležíte paralyzovaní na zemi, pozorujete, jak okolo chodící lidé vás ignorují, protože si říkají, že jste dospělí, svéprávní, odpovědní sami za sebe a dostali jste se do toho stavu vlastní blbostí, a vnímáte, jak pomalu umíráte, protože vám nikdo nepomůže. Přitom by třeba stačilo jen vytáhnout zapadlý jazyk. Co byste si pak v tu chvíli říkali? Chtěli byste žít, chtěli byste, aby vám někdo pomohl? Nebo budete smíření se smrtí a budete umírat s vědomím, že je to tak správně, že si to zasloužíte, protože se nehoda stala vaší vinou?

Petr_hradecký:
"Všiml jsem si, konal jsem, čímž jsem si ale přidělal problémy a přišel jsem i o peníze."
Připojuji se k výzvě Brama - šlo by ten konkrétní případ poněkud přiblížit?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pikehead
Čtvrtek, 06. června 2019 - 22:12:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5166
Registrován: 3-2007
No ony se některé případy těžko laicky posuzují - diabetik s akutními problémy vs. ožrala můžou na první pohled vypadat velmi podobně...
Čtvrtek, 06. června 2019 - 23:34:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4086
Registrován: 5-2004
Makus:
"Služební přechod má výhodu, že přebíhači nestráví v kolejišti tolik času[proud]. Zábradlí se dá podlézt a chybějící schůdek bude zbytečně zdržovat."
Tak ono to zábradlí s výplní na obou stranách (tedy od výtahu k vnější koleji, nebo naopak jen jedno mezi hlavními kolejemi) by stačilo k tomu, aby lidi vyhodnotili podchod jako rychlejší/pohodlnější trasu.

Viděl jsem tam jeden dost podobný případ, kdy to též evidentně ne úplně dobře pohyblivá paní těsně stihla. Naštěstí. Na odrazení takových stačí fakt málo.
Čtvrtek, 06. června 2019 - 23:48:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8998
Registrován: 4-2003
vysunutí zapadnutého jazyka

Jazyk nemůže nikam zapadnout, takže se nevytahuje!
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Petr_hradecký
Pátek, 07. června 2019 - 00:24:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2914
Registrován: 4-2015
Doktor:
"Připojuji se k výzvě Brama - šlo by ten konkrétní případ poněkud přiblížit?"

Ale pánové, tohle je veřejné diskusní fórum. Myslíte, že sem budu věšet své soukromé věci? [nene]

Viděl jsem a konal jsem. Člověk přežil. Moc hezky mi potom poděkoval... Víc ani písmenko, po tom už nikomu nic není.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 07. června 2019 - 06:45:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5665
Registrován: 7-2011
Doktor:
"Nebo budete smíření se smrtí a budete umírat s vědomím, že je to tak správně, že si to zasloužíte, protože se nehoda stala vaší vinou?"
ANO. Moje blbost, měl jsem víc /líp přemejšlet.
Vezmi si takovou cirkulárku, nedáš si pozor a vlastní blbostí si ufikneš prst - budeš taky nadávat na všechny okolo, že neudělali dost a neochránili tě před tvou vlastní blbostí? A že se k tobě nehrnou ti pomoct, když úpíš v dřevníku? Spíš myslím, že budeš dělat všecko pro to, aby sis ten prst neufik, tedy především hlavně přemýšlet nad tím co děláš a dávat si pozor. Jistě, když budu poblíž, tak ti samozřejmě pomůžu, ale míra mojí ochoty bude odvislá od toho, nakolik sis tu situaci přivodil, čili jestli prostě šlo blbou smůlu, přestože sis dával pozor, nebo jestli ses frajersky posilnil pár pivy, než si šel řezat. Samozřejmě, kdybych tě viděl s tím pivem, tak bych se, v předtuše průšvihu, snažil otočit a jít pryč ještě před řezáním. Protože se mi pak samozřejmě nebude chtít strávit odpoledne tím, že s tebou budu lítat po špitálech s prstem, uřízlým tvojí vlastní blbostí. A přesvědčovat tě, že nemáš pít pivo a pak řezat na cirkuli? No jsi snad malý dítě, abys tohle nevěděl? Buď to víš a nepiješ, nebo na to kašleš a stejně tě nepřesvědčím. Takže až to frajersky nedáš, tak u toho já být nechci. Je tohle špatný názor? Proč? A pokud ne, když místo pivo a cirkule dosadíš mobil a přejezd, není to to samé?
Doktor:
"jsi obyčejný amorální zmrd."
Doktore, ač jsme se kolikrát neshodli, vždycky jsem si tě vážil, protože jsi, na rozdíl od jiných, diskutoval věcně a bez nadávek. Proč s tím začínáš? Protože má někdo názor, se kterým hrubě nesouhlasíš? Máš zrovna ty zapotřebí sklouzávat k nadávání?
Ostatně o samotný nadávání mě osobně nejde, nejsem netykavka, když už mě někdo něčím nazve, tak chci akorát vědět proč a co přesně dělám špatně. Takže - co přesně a proč je špatně na tom, že se mi moc nechce pomáhat někomu, kdo si něco přivodí vlastní blbostí?

S Petrem hradeckým souhlasím v tom, že pokud se někdo dostane do problémů vlastní blbostí (viz drogy, chlast, přesvědčení o vlastní nesmrtelnosti ...), je ten poslední, kdo by si měl uzurpovat právo dovolávat se pomoci ostatních. Čímž se opět vracíme na začátek - ležícímu člověku v nouzi bych se samozřejmě ze všech sil snažil pomoci, ovšem třeba ležící ožrala podle mého názoru není ležící člověk v nouzi. A že se může třeba udusit vlastními zvratky? Může. Taky nemusí. Ale na to měl především on sám myslet.
Pikehead:
"No ony se některé případy těžko laicky posuzují - diabetik s akutními problémy vs. ožrala můžou na první pohled vypadat velmi podobně..."
Samozřejmě, dokonce je diabetik při záchvatu "cítit chlastem". Proto jsem taky poukazoval na místo výskytu dotyčného. Pokud má diabetik tu smůlu, že ho to chytne zrovna na vyhlášeným slezišti bezdomovců a pokud zrovna nevypadá jak ze žurnálu, ale jako kdyby vylezl z popelnice, pravděpodobně se nikdo moc nepohrne mu pomáhat. A proto jsem se ptal na to, jestli je chyba jenom v lidský lhostejnosti, nebo i jinde (například v existenci takových míst). Potažmo i na to, kde se ta "lhostejnost" bere a co může být její příčinou.
Pátek, 07. června 2019 - 09:39:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8999
Registrován: 4-2003
ozor a vlastní blbostí si ufikneš prst - budeš taky nadávat na všechny okolo, že neudělali dost a neochránili tě

Jánevím co tady řešíte, pokud se to stane v práci, tak je to pracovní úraz a odpovědnost zaměstnavatele. Aspoň takhle to v civilizovanejch zemí bejvá.

A zbytek je obtěžující trolling.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Petr_hradecký
Pátek, 07. června 2019 - 10:25:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2916
Registrován: 4-2015
Ale blbost... Samozřejmě z vymazlené kanceláře, kde hrozí, že se říznete maximálně o papír, se taková knížecí moudra pouští dobře.

Tohle si každý zaměstnavatel hlídá, aby měl podepsáno, že zaměstnanec prošel školením o bezpečnosti práce a byl seznámen s tím, že má mít ochranné pomůcky.

Příklad: mám nosit pevné pracovní boty s vyztuženou špičkou. Podepsal jsem školení. Ale protože boty dodané zaměstnavatelem jsou většinou vybírané podle kritéria nejnižší ceny (a ten kdo je vybíral sedí taky někde ve vymazlené kanceláři a nosit je nemusí), tak nosím kecky. Spadne mi cosi těžkého na nohu a poláme mi prsty. Chyba zaměstnavatele? Nikoliv. Chyba moje, podepsal jsem školení a nenosil pracovní boty.

Navíc jste to jako obvykle vytrhl z kontextu a převrátil, vy trollingu...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
M_g
Pátek, 07. června 2019 - 10:48:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 6-2006
To sou kecy v kleci.

Zaměstnavatel má povinnost kontrolovat a vyžadovat používání ochranných pomůcek. Když tak nečiní, dostane za uši. Žádný podpis na školení ho této povinnosti nezbavuje.

Hrdina, kterej nosí záměrně kecky místo bot s vyztuženou špicí je xxx. (xxx nahradí čtenář podle úrovně svého útlocitu)

Ochrannou obuv s vyztuženou špičkou nosím až příliš často a dlouhodobě. Na to že su dělník klávesnice.
Pátek, 07. června 2019 - 11:13:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3083
Registrován: 6-2016
M_g: Živě si představuju "ranní nástup" dělníků na stavbě s kontrolou "výstrojní kázně" (bez kontroly oholení a uvázanosti kravaty jako v ČSLA[biggrin]). Ale to, že v odpoledním vedru si někdo místo schválených eurobot vezme kecky už těžko někdo bude kontrolovat, že?

Konkrétně - koukám již 3. měsíc na reko II/115 v Černošicích. Když řídím Bobcata ve 32 stupních, tak si ty kecky klidně vezmu. Když ale osazuju za stejné teploty obrubníky, tak si ty superboty se skřípěním zubům nechám, protože nebudu zbytečně riskovat.
Pátek, 07. června 2019 - 11:27:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1175
Registrován: 7-2017
Zaměstnavatel má povinnost kontrolovat a vyžadovat používání ochranných pomůcek. Když tak nečiní, dostane za uši. Žádný podpis na školení ho této povinnosti nezbavuje.
A já si říkám, proč každý dělník musí mít svého vedoucího.
Petr_hradecký
Pátek, 07. června 2019 - 11:31:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2917
Registrován: 4-2015
@M_g: ale prosím vás... Zaměstnavatel má oficiálně spoustu povinností a vyžadování. Ale kdyby se ve skutečnosti ve všem jelo podle nařízení, tak se udělá za směnu polovina práce, zbytek by pohltily "kontroly výstrojní kázně" atd. A kontrolor splněných povinností se neklonuje a není robot, aby byl všude. Pojem "kalkulované riziko" znáte?

Přesně jak píše honzaklonfar, aby člověk zbytečně neriskoval úraz.

Co takhle návrat zpátky k původnímu tématu, tedy "je v nouzi/není v nouzi a proč"?
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 07. června 2019 - 11:34:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4603
Registrován: 4-2003
RadekŠ:
"Jazyk nemůže nikam zapadnout, takže se nevytahuje!"
Jazyk, resp. kořen jazyka může zablokovat dýchací cesty. Zprůchodnění dýchacích cest se provádí záklonem hlavy, případně předsunutím dolní čelisti. Viz ilustrační obrázek.

--- --- ---
Bobik:
"Vezmi si takovou cirkulárku, nedáš si pozor a vlastní blbostí si ufikneš prst - budeš taky nadávat na všechny okolo, že neudělali dost a neochránili tě před tvou vlastní blbostí?"
Argumentační klam!
Debata se vede o poskytování (první) pomoci po nehodách a jiných událostech, nikoliv o předcházení těmto událostem.
Bobik:
"Máš zrovna ty zapotřebí sklouzávat k nadávání?"
Ono slovo nepoužívám jako nadávku, nýbrž jako vyjádření charakteru člověka, který nechce poskytnout pomoc druhému s odůvodněním, že je dotyčný dospělý, svéprávný a že si za to může sám.
Jak správně podotknul Pikehead, řada případů zdravotních potíží se může jevit jako stavy opilosti. A i kdyby byl člověk pod vlivem alkoholu, znamená to snad, že je méně člověk a v případě zdravotních potíží ho máme bez povšimnutí míjet? Vlastní vinou zaviněné nehody dtto. To není o názoru, se kterým bych hrubě nesouhlasil, to je o postoji a morální vyspělosti jedince. V životě by mě nenapadlo spekulovat, čí vinou se člověk dostal do stavu vyžadujícím poskytnutí pomoci a až na základě toho se rozhodoval, zda se uvolím mu vůbec nějak pomoci. Už i opilce jsem ratoval.
Bobik:
"ANO. Moje blbost, měl jsem víc /líp přemejšlet."
Tomu snad ani sám nevěříš.
A kdyby za takové situace zemřel tobě někdo hodně blízký (dítě, žena, sourozenec apod. - dosaď dle svých preferencí), taky budeš se smrtí blízké osoby v pohodě? Budeš plně akceptovat chování lidí, kteří by okolo tobě blízkého umírajícího chodili bez povšimnutí s odůvodněním, že si za to může sám, že je dospělý a svéprávný?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 07. června 2019 - 12:53:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9002
Registrován: 4-2003
Samozřejmě z vymazlené kanceláře, kde hrozí, že se říznete maximálně o papír,

Hele a takhle o vyhoření, psychických obtížích a podobně jste někdy slyšel? [uhoh]


proč každý dělník musí mít svého vedoucího

To plně pochopíte teprv až budete dělat toho vedoucího.[wink]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Petr_hradecký
Pátek, 07. června 2019 - 12:58:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2919
Registrován: 4-2015
@Doktor: ... o morální vyspělosti jedince...

Asi tak: ryba smrdí od hlavy. Podívejte se na vedoucí "jedince" tohoto státu. Krásný příklad morální vyspělosti, není-liž pravda?

A pokud mají "obyčejní" lidé takové vzory, tak čemu se kdo diví?

A člověk pod vlivem alkoholu není méně člověk, ale je ohrožením pro okolí (policie nebo záchranka, popřípadě řidiči MHD, průvodčí, etc. můžou o tom hodiny vykládat). A svůj stav si způsobil sám.

A NOZ (náš základní předpis) říká Má se za to, že každá svéprávná osoba má rozum průměrného člověka i schopnost užívat jej s běžnou péčí a opatrností a že to každý od ní může v právním styku důvodně očekávat.

Tedy jsem opatrný, abych v kontaktu s takovým ohrožením byl co nejméně, když už zmíněný jedinec na nějakou "péči a opatrnost" zvysoka....

A pak samo přicházejí ty různé výkladové tanečky, ale to je věc právníků.

Nejsem povinen zvedat ze země každýho opilce, podstupuju tím riziko na vlastní odpovědnost. Může to proběhnout v klidu, ale nemusí. Můžu dostat facku, může mě poblít, nebo mě může jen obtěžovat tím, že bude chtít prachy na další chlast nebo na cestu domů. Takže nastává otázka, stojí mi to za to? Když si ten člověk evidentně neváží svýho zdraví/života? Dokonce vím o osobách, který se pravidelně "zrubou do němoty" s přesvědčením, že je někdo domů dostane...

Ovšem, tohle platí JEN a VÝHRADNĚ jde-li o prokazatelného opilce a na místě, kde ho lze očekávat, třeba za rohem hospody. Jestli ale člověk leží někde v přírodě navíc v nepřirozený poloze, prakticky všechno padá, kouknu, čuchnu, volám IZS.

A doufám, že se nespálím podruhý... [sad]

@Radek Š: Hele, slyšel. Právě se s něčím takovým potýkám už druhý týden...

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 07. června 2019 - 13:14:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2629
Registrován: 5-2008
Už jsem to tu jednou postoval, ale kolem roku 2000 , čistila bývalá TSS Hulín staniční koleje v Komořanech u Vyškova, výluka začínala nějak kolem osmé hodiny , po půl osmé byly mašiny nastartovaný, chlapi stáli před něma v řadě , o třičvrtě na osm, dojel šéf, nasadil si výstražnou vestu, vytáhl tester na alkohol a vybraní jedinci si "foukli". Každé maník měl montérkovou blůzu s funkcí a jménem a do 5 minut po zahájení výluky se dělalo , tak to bylo oba dni co tam byli.
Don Parmezano
M_g
Pátek, 07. června 2019 - 13:32:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 6-2006
Hele, Parmezano, Hradeckej a Klonfar jasně napsali, že to nejde, tak to nejde!
Tak nedělejte problémy.
Petr_hradecký
Pátek, 07. června 2019 - 14:11:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2920
Registrován: 4-2015
Parmezano: Kolem roku 2000? To ovšem byla jiná doba a jiná "štábní kultura"... [nene]

M_g: [lol] Jasně... A s malým, prosím...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 07. června 2019 - 14:16:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1179
Registrován: 7-2017
Hele a takhle o vyhoření, psychických obtížích a podobně jste někdy slyšel? [uhoh]

Ano, bláznivá doba si žádá bláznivé oběti.

proč každý dělník musí mít svého vedoucího
To plně pochopíte teprv až budete dělat toho vedoucího.[wink]


Nepochopím. A je-li takovýto stav, tak je někde něco špatně.
Pátek, 07. června 2019 - 14:29:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4604
Registrován: 4-2003
Petr_hradecký:
" Asi tak: ryba smrdí od hlavy. Podívejte se na vedoucí "jedince" tohoto státu. Krásný příklad morální vyspělosti, není-liž pravda?
A pokud mají "obyčejní" lidé takové vzory, tak čemu se kdo diví?"
Další alibistické kecy. Odvoláváte se na svéprávnost a jedním dechem svádíte chování a postoje na jiné.
Petr_hradecký:
"A NOZ (náš základní předpis) říká Má se za to, že každá svéprávná osoba má rozum průměrného člověka i schopnost užívat jej s běžnou péčí a opatrností a že to každý od ní může v právním styku důvodně očekávat."
Náš základní zákon je Ústava České republiky, nikoliv Občanský zákoník, a poskytování neodkladné pomoci opravdu není právní styk mezi osobami.
Petr_hradecký:
"A člověk pod vlivem alkoholu není méně člověk, ale je ohrožením pro okolí"
Ne nutně, navíc, když je v bezvědomí.
Petr_hradecký:
" Nejsem povinen zvedat ze země každýho opilce"
O zvedání opilců ze země se ovšem diskuze nevede.
Petr_hradecký:
" A doufám, že se nespálím podruhý..."
Na to, jak jde o soukromou věc, to do svých příspěvků cpete nějak často.
Petr_hradecký:
"Kolem roku 2000? To ovšem byla jiná doba a jiná "štábní kultura"..."
Zůstane u prázdné proklamace, nebo dojde i na komparaci současného stavu a stavu v roce 2000?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 07. června 2019 - 15:26:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3611
Registrován: 11-2009
Doktor #4603 "V životě by mě nenapadlo spekulovat, čí vinou se člověk dostal do stavu vyžadujícím poskytnutí pomoci a až na základě toho se rozhodoval, zda se uvolím mu vůbec nějak pomoci.

No, tak to ja si zase pro sebe tak nejak podvedome lidi lustruju - pokud je nekdo namachrovanej magor a udela nejakej pruser, pri kterym zrakvi sebe + jeste nekoho dalsiho, kdo se k tomu pruseru pouze nachomejtnul, prakticky bez premejsleni a uplne automaticky napred jdu kontrolovat toho nevinnyho. A pokud je to nutny, tak pomahat - teprv v pripade, ze je v cajku, se zacinam venovat tomu, kdo to zpusobil - i kdyby se do te doby pomoci dozadoval jakkoliv. Ne, ze bych se na nej uplne vybodnul, ale proste nemel kridla a machroval - tak je hold v poradniku priorit az vzadu.

A je uplne jedno, jestli se jedna o agresivniho ozralu v hospode, nebo treba bezmozka za volantem ci riditky.

Samosebou, jsou situace, kdy to clovek nema sanci vyhodnotit - pak to nema smysl resit. Ale u tech, kde je jasny, kdo je agresor a kdo poskozeny, mi prijde naopak divne, to pri poskytovani pomoci nerozlisovat.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Pátek, 07. června 2019 - 16:03:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 7-2017
Když volá o pomoc, je to dobrý, žije a dýchá.
Petr_hradecký
Pátek, 07. června 2019 - 16:35:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2921
Registrován: 4-2015
@Doktor: Aha... Já se musel podívat dvakrát, jestli to náhodou nepíše RadekŠ...

Očividně si myslíte, že jste nositelem toho jediného správného názoru. Tak vás u toho nechám a nenechte se mnou dále zdržovat, já totiž váš náhled nesdílím. Vaše diskusní fauly pomíjím.

Hezký den přeji.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 07. června 2019 - 17:09:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3473
Registrován: 9-2003
Jo pánové, všichni jste slavně zvítězili, dokázali jste sami sobě správnost svého zvráceného myšlení ale jedině Doktor má morální integritu v pořádku.
NOBLE BRICKS
Pátek, 07. června 2019 - 20:09:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5666
Registrován: 7-2011
Doktor:
"Tomu snad ani sám nevěříš."
Ale samozřejmě že věřím. A nejen to, dokonce se podle toho snažím řídit v životě. Tedy chovat se tak, aby to až do podobných důsledků nedošlo. Co je na tom k neuvěření? Mě to přijde naprosto normální snažit se přemýšlet nad tím, co dělám a k čemu by moje jednání mohlo vést.
Doktor:
"Argumentační klam!
Debata se vede o poskytování (první) pomoci po nehodách a jiných událostech, nikoliv o předcházení těmto událostem."
Nikoli argumentační klam, nýbrž jedno souvisí s druhým. Já v tom vidím spojený nádoby. A choval bych se přesně tak, jak to popsal Sim (3611). Ale to už jsem ti několikrát řekl. Nicméně klidně ti to zopakuju ještě jednou - ano, pomohl bych, ovšem míra mojí ochoty by byla odvislá od toho, nakolik si to daný jedinec způsobil sám.
Doktor:
"A kdyby za takové situace zemřel tobě někdo hodně blízký (dítě, žena, sourozenec apod. - dosaď dle svých preferencí), taky budeš se smrtí blízké osoby v pohodě? Budeš plně akceptovat chování lidí, kteří by okolo tobě blízkého umírajícího chodili bez povšimnutí s odůvodněním, že si za to může sám, že je dospělý a svéprávný?"
To mě fascinuje, jak se vždycky, když se nedaří přesvědčit o svém názoru, do toho jako další argument začnou tahat příbuzný. Jo, jasně, že bych byl v pohodě. Vlastní děti vedu k tomu, aby neriskovali, ostatní příbuzní jsou svéprávní. Navíc když bude třeba strejček namachrovanej blb, bude mi jasný (a nejen mě), že podobnej konec je jen otázka času. Chápu, podobný názory a postoje mi stejně neuvěříš, ale to je tvůj problém, ne můj. [happy]

Edit: Stále nechápu, proč bych se měl okamžitě a ochotně vrhat na pomoc každému, bez ohledu na to, nakolik si problém způsobil sám vlastním nezodpovědným chováním. Zastávám názor, a každodenní praxe mě o tom bohužel přesvědčuje, že když lidé vědí, že jim bude vždy za každé situace pomoženo, má to vliv na jejich ne/zodpovědné chování. Proto ten příklad s cirkulárkou. U ní každý ví, že když si nedá pozor, ušmikne si prst - a proto si pozor dává. A bez prstu jsou obvykle akorát ti, kteří (třeba v přesvědčení o vlastní nesmrtelnosti) vědomě ignorují riziko.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobik.)
Petr_hradecký
Pátek, 07. června 2019 - 20:27:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2924
Registrován: 4-2015
@S4991023: Morálka z téhle země zděšeně uprchla v prvním období prezidentování toho pána, co byl údajně zvolen nadpoloviční většinou....
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 07. června 2019 - 21:41:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 304
Registrován: 8-2014
No až tak? To je hrozný, odkud je to zase zkopírovaný ty údajná nadpoloviční většino...
Petr_hradecký
Pátek, 07. června 2019 - 22:46:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2925
Registrován: 4-2015
Hele, stíhači tanků, to není odnikud zkopírovaný, to je můj osobní názor... Něco si o tom přečti, pokud jsi ho ovšem nevolil taky.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 07. června 2019 - 23:17:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4605
Registrován: 4-2003
Petr_hradecký:
"Očividně si myslíte, že jste nositelem toho jediného správného názoru."
Už jsem psal dříve, že nejde o názor, ale o morálku, o zásady chování člověka. A ano, je normální (správné) poskytnout pomoc tomu, kdo ji potřebuje, bez ohledu, jak a čí vinou se do stavu vyžadujícího pomoc dostal.
Petr_hradecký:
"Vaše diskusní fauly pomíjím."
Prosím o jejich identifikaci. V opačném případě nelze jinak, než to považovat za nepodložený výkřik.
Petr_hradecký:
"Morálka z téhle země zděšeně uprchla v prvním období prezidentování toho pána, co byl údajně zvolen nadpoloviční většinou...."
Morální integrita je věcí každého jednotlivce, tyto rádobyvtipné hlášky jsou čirým alibismem.

--- --- ---
Bobik:
" Nikoli argumentační klam, nýbrž jedno souvisí s druhým."
Jde o dvě samostatné záležitosti. Vyhnul ses reakci na podstatu sdělení a oslím můstkem jsi přešel k rozvíjení jiné věci.
Bobik:
"To mě fascinuje, jak se vždycky, když se nedaří přesvědčit o svém názoru, do toho jako další argument začnou tahat příbuzný."
Nejedná se o přesvědčování o něčím názoru. Už jsem to jednou vysvětloval.
Příbuzní neslouží jako přesvědčovací argument, nýbrž jako sonda k poznání smýšlení druhého. A odpovědět "Jo, jasně, že bych byl v pohodě" na otázku, zda bys byl v pohodě se smrtí své hodně blízké osoby, kterou lhostejné okolí nechalo zemřít bez pomoci s odůvodněním, že si za to mohla sama, to je silná káva.
S takto nastavenou morálkou a smýšlením není nijak překvapující, že nechápeš, proč by ses měl okamžitě a ochotně vrhat na pomoc každému, bez ohledu na to, nakolik si problém způsobil sám vlastním nezodpovědným chováním. To ani chápat nemůžeš.
Jen si říkám, zda by se tvé děti, byť vedené k neriskování, od tebe dočkaly okamžité a ochotné pomoci, když by se přeci jen vlastní vinou uvedly do stavu vyžadujícího pomoc.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 08. června 2019 - 10:31:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 283
Registrován: 9-2012
Tohle je zajímavé téma pro filozofy a podobné magory. Napadá mě zajímavá souvislost – stádo bizonů někdy nechá lvy ulovit jednoho z nich a ostatní přihlížejí s ledovým klidem a jindy se stádo pokusí ty lvy ušlapat a v takovém případě je napadený bizon zpravidla zachráněn. Proč některé bizony stádo chrání nikdo netuší. Možná je ochota pomáhat vrozená. Mně je třeba vyloženě odporné dotýkat se cizích lidí a ze situace, kdy bych měl někomu pomoct mám obludný strach.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martyk.)
Komu tykám? Zpravidla všem. Buď se s tím vyrovnej a tykej mi taky nebo se jdi třeba zabít.
Sobota, 08. června 2019 - 10:48:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 284
Registrován: 9-2012
A něco pro Doktora. Jednu dobu jsem se pokoušel zjistit, jak je možné zabránit tomu, abych byl resuscitován. Taková možnost je u nás velice omezená a v případě zásahu záchranné služby naprosto vyloučená. Je tohle morální? Podle mě je to odporně amorální znásilnění svobodné vůle člověka a jeho práva rozhodovat o vlastnilm těle a životě. Je mi 55 a už jsem si jist, že vyhráli ti, ldo zemřeli před padesátkou. Stárnutí a uvědomování si, jak to bude jenom horší a horší je jeden z nekhoršilch hnusů, které jsem v životě zažil a budu asi muset ještě dlouho zažívat. Doufám, že se mi povede zemřít na první pokus a nebudu neustálým oživováním odsouzen k pomalému několikaletému dodělávání bez hnutí v posteli.

Nechci kázat žádnou morálku nebo její opak. Chci jen poukázat na to, že univerzální pravda nebo morálka jsou příliš jednoduché pro složitost světa.
Komu tykám? Zpravidla všem. Buď se s tím vyrovnej a tykej mi taky nebo se jdi třeba zabít.
Petr_hradecký
Sobota, 08. června 2019 - 11:13:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2928
Registrován: 4-2015
Martyk:
"že vyhráli ti, ldo zemřeli před padesátkou. Stárnutí a uvědomování si, jak to bude jenom horší a horší"

Stejný pocit a to mám něco víc než měsíc do 51...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 08. června 2019 - 11:19:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19264
Registrován: 5-2002
ŘV: kdyz uz kolegove tak radi kontroleru rikaji knipl...
...přičemž doleva-doprava s ním ještě nepohnul nikdo, natož aby s ním naklonil mašinu. [proud]
Sobota, 08. června 2019 - 11:29:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19265
Registrován: 5-2002
Pike: Neschopnost tohle rozsoudit je daná neschopností soudu, ničím jiným
Ale hovno, zlatá rybko.
To je jako tvrdit, že neschopnost spočítat integrál ze sinu od nuly do nekonečna je dána jen neschopností řešitele a ničím jiným. [crazy]

Soudy fakt nejsou od toho, aby z úplně každé kauzy vytěžily viníka, kterého je možno předhodit plebsu k rozsápání... [nene]
Sobota, 08. června 2019 - 12:00:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 6-2018
Martyk, Petr-h.: chlapci, váš "optimismus je přímo bezbřehý.[happy]Je mi poněkud více než vám (téměř 65), ale tohle bych z huby nevypustil. Samozřejmě, když se ráno vzbudím a nic mě nebolí, hledám, jestli jsem v posteli nebo v penále, s tím se toho moc nenadělá. Žiju na malé vesnici, kde je klid a pohoda (a v pohodě si vystačím s průměrným důchodem), drbu za ouškama králíčky, odkopávám si z cesty slepice, každou roční dobu na zahrádce něco kvete a roste, s kamarádama jezdíme na výstavy, letecké dny, po památkách, po železnicích, mám překrásnou dvouletou vnučku, která dostane zanedlouho brášku.....Tak s tím pesimismem jděte do Paďous na trnky. Dobrý den.
Petr_hradecký
Sobota, 08. června 2019 - 12:54:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2929
Registrován: 4-2015
Milý Ivoši, až příjdeš o člena rodiny, jako se to stalo nedávno mně, uvidíme, co budeš "vypouštět z huby". Tak promiň, že se aktuálně neraduju z nedůležitých prkotin.

Hezký víkend ti přeju a ať ti při práci na zahrádce neprší...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 08. června 2019 - 13:18:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3087
Registrován: 6-2016
"natož aby s ním naklonil mašinu" - kdyby to na plnej knedlík navalil do oblouku s minimálním poloměrem, tak by mašinu i naklonil[biggrin]
Sobota, 08. června 2019 - 14:21:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 7-2017
...ale na opačnou stranu. [rofl]
Sobota, 08. června 2019 - 15:17:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 6-2018
Petře, sorry, to jsem samozřejmě nevěděl. Jedna z mála věcí kterých se opravdu bojím, je, kdybych se musel dívat do hrobu některého ze svých potomků. Ale i tak bych názor neměnil. Na světě je pořád spousta krásných věcí - a hezký holky pořád dorůstají.[happy]
Přeju ti hodně síly, abys tu ztrátu překonal.
Jirka
Sobota, 08. června 2019 - 15:39:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 511
Registrován: 5-2002
KŽC asi hoří M262 někde kolem Cibulky...
Jirka.
Sobota, 08. června 2019 - 15:54:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 2-2018
Jirka:
Je to 831.117
Sobota, 08. června 2019 - 15:57:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 285
Registrován: 9-2012
Pane starý_Ivoši no a co?

Já bych se na barabizně a latifundii rozhodně dřít nechtěl, starání se o zvířata nenávidím a za žádnou cenu bych s nimi nesdílel svůj životní prostor. Stará veteš (památky) mě nebaví, jezdění vlakem je monotónní a výstavy? Ty architektonické jooo. Ale jinak nezájem.
Mě baví technoparty, cestování – poznávání nových zemí a lidí, počítače, knihy a nové věci. Aby mě nic nebolelo se postím. Dneska mám za sebou 18. den bez jídla, jenom o vodě. Na vesnici bych bydlet nechtěl ani omylem. Lidé mohou být značně odlišní. Tak, že to zcela zjevně přesahuje tvou schopnost to pochopit. Takže si svoje moudra o životě a posílání do zadnic či náhražkových paďous si nech pro svoje kamarády.
Komu tykám? Zpravidla všem. Buď se s tím vyrovnej a tykej mi taky nebo se jdi třeba zabít.
Sobota, 08. června 2019 - 17:00:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 2-2019
Sobota, 08. června 2019 - 17:13:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12941
Registrován: 11-2002
Dgs: slušelo by se uvést zdroj. Je to pár písmenek.... Pro 117 poslední chvíle, ale hlavně, že všichni v pořádku vystoupili.
Sobota, 08. června 2019 - 17:20:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 2-2019
Omluva spatřeno na seznamu. Jinak zaplať bohu že se nikomu nic nestalo.
Sobota, 08. června 2019 - 17:26:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 7-2017
Martyk: nějak tě nechápu. Baví tě xy věcí a přitom závidíš mrtvým. Máš to v hlavě nějaký pochroumaný, asi mluvíš z hladu.
Sobota, 08. června 2019 - 17:53:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3476
Registrován: 9-2003
Martyk a pomoc jiným: Tys byl vždycky sociopat.
Martyk a pomoc jemu: Máš celkem jednoduchou možnost hodit si to na mnoho způsobů sám.
Petr_hradecký: A co máme říkat my, komu už z původní rodiny nic nezbylo?
NOBLE BRICKS
Sobota, 08. června 2019 - 18:08:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1194
Registrován: 7-2017
Martyk a pomoc jemu: Máš celkem jednoduchou možnost hodit si to na mnoho způsobů sám.
Hlavně ne pod [masinka]. To [zadnice] lidi, to je šetření tak dvě hodiny.
Sobota, 08. června 2019 - 18:17:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1195
Registrován: 7-2017
Mně je třeba vyloženě odporné dotýkat se cizích lidí a ze situace, kdy bych měl někomu pomoct mám obludný strach.
Martyk a pomoc jiným: Tys byl vždycky sociopat
Tady bych to až tak jednoznačně neviděl. Sahat na zkrvaveného člověka holýma rukama, no.... V autolékárně jsou alespoň gumové rukavice, ale ty sebou teda normálně nenosím.
Blanka
Sobota, 08. června 2019 - 20:03:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 12-2014
https://zdopravy.cz/kzc-prisla-o-kredenc-shorel-na-prazskem-semme ringu-29677/ [sad][sad][sad]
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Blanka
Sobota, 08. června 2019 - 21:16:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1182
Registrován: 12-2014
Fotogalerie smutné události od hasičů: https://www.pozary.cz/clanek/212704-hasici-vyjeli-k-pozaru-vlaku- v-prazskych-kosirich-vsichni-cestujici-stihli-vystoupit/#2108
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Sobota, 08. června 2019 - 21:27:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5667
Registrován: 7-2011
Doktor:
"S takto nastavenou morálkou a smýšlením není nijak překvapující, že nechápeš, proč by ses měl okamžitě a ochotně vrhat na pomoc každému, bez ohledu na to, nakolik si problém způsobil sám vlastním nezodpovědným chováním. To ani chápat nemůžeš."
Tak jo. Pokusíš se mi tedy vysvětlit, co podle tebe dělám špatně a proč to dělám špatně? Abych se to třeba pokusil pochopit?
Nebo na to rezignuješ s konstatováním, že to nemá cenu, protože bych to stejně nepochopil? [happy]
Sobota, 08. června 2019 - 21:35:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5668
Registrován: 7-2011
mot:
"..a přitom závidíš mrtvým. "
Chápu, že pro někoho může bejt lepší mít to rychle za sebou, než x let vegetit někde ve špitále a moct hejbat jenom očima. Taky se mi představa rychlý smrti zdá lepší, než druhá možnost. Protože co je to potom za život?
Sobota, 08. června 2019 - 22:23:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19266
Registrován: 5-2002
Bobik: dokonce je diabetik při záchvatu "cítit chlastem"
Ba dokonce se v témže případě (hypoglykemické koma) chová tak trochu agresivně, čímž klamný dojem opilosti ještě víc umocňuje.

PH: pokud mají "obyčejní" lidé takové vzory
Až na tu maličkost, že to nejsou žádné vzory, ale naopak obrazy - ti "obyčejní" lidé si je tam totiž zvolili (k obrazu jejich).

co byl údajně zvolen nadpoloviční většinou
Hm, tak ani logikou jsi nebyl políben. Ono je totiž dobré zamyslet se nad tím, z čeho se bere ta většina.
Aneb z pohledu čistě matematického, kdyby se na druhý kolo vysrali všichni kromě tří lidí, tak tou většinou jsou ti dva, co hlasovali stejně.
Sobota, 08. června 2019 - 23:03:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1198
Registrován: 7-2017
Je mi 55 a už jsem si jist, že vyhráli ti, ldo zemřeli před padesátkou.
Ale tahle věta je o něčem jiném. Jinak mě špitály taky nelákají.