Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 05. 03. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 05. 03. 2019

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 03. března 2019 - 10:20:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3878
Registrován: 3-2010
Nehody byly a budou. Bude jich ale bohužel čím dál víc, pokud se nezmění situace na železnici. Včera jsem coby penzista potkal dva bývalé kolegy. V Havl. Brodě je podstav 15 lidí. Cheš dovolenou? Dostaneš jí, ale na volno uděláš vložák, nejlépe dva . A těm kolegům je přes šedesát. Kdy si mají od toho bo*delu na kolejích odpočinout? Ve dvě ráno vstát, dvanáct hodin jezdit, pak "spát " někde na nocležně, kde místo klidu haleká staniční rozhlas a pak zase dvanáct hodin jezdit? Je to proti přírodě. A ti pitomci z vedení vymyslí jako opatření zvýšenou kontrolní činnost. Ta tomu určitě pomůže, když nějaký moula z DI nebo GŘ bude otravovat strojvedoucího na stanovišti a znervózňovat ho. Mafiáni dovedli dráhu tam , kde je, rozkradli a rozprodali mašiny i motoráky soukromníkům a ti teď brázdí koleje a přetahují strojvedoucí vyškolené pro ČD. Jsem rád, že jsem v penzi.
Neděle, 03. března 2019 - 11:39:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 222
Registrován: 7-2017
Jirkaxxxl. . . . Asi tak. . . .Jó "zvýšená kontrolní činnost", tak ta tomu určitě pomůže. [ko][ko][ko]
Miroslav_ Zikmund
Neděle, 03. března 2019 - 15:28:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 542
Registrován: 2-2016
TV Prima uvedla, že budou vydávány Poučné listy, kde se strojvedoucí dozví jakou chybu "viník" udělal ... , aby se jí vyhnul ....
Budeme-li předpokládat, že projetí návěstidla s návěstí STŮJ je zaviněno s největší pravděpodobností nepozorností nebo roztržitostí zaměstnance, tak s tím nic žádný poučný list neudělá.
Klasik praví, že "všechno souvisí se vším" ... Základem problému jsou "úspory" = požadavek na nejnižší cenu za objednané výkony, jak z hlediska MD, tak krajů ... Aby se dosáhlo co nejnižší ceny tak se ořezává vše, co lze ...
Výsledkem jsou přetížení zaměstnanci, trávící v zaměstnání mnohem více času, než kolik dostanou zaplaceno jako měsíční normu. Směny jsou různě popřerušovány, přerušení se nezapočítává do normy, ale dostává se pouze "příplatek" ....
Když jsem před 40 lety kreslil oběhy a personální turnusy v tehdejším depu Praha střed, tak žádné neplacené přestávky nebyly, pokud byla směna přerušena, tak ve formě odpočinku na lůžku. "Díry" byly pokryty podloženými technologickými časy, jednak ze stanic, jednak dle V1. Toho, co by při důsledné technologické kontrole neprošlo, bylo tak 0,5 procenta. V tom objemu výkonů bylo velmi málo pravděpodobné, že se v tom bude někdo šťourat. První ranní nástup byl v depu v 5,00 - poslední v letním období, kdy se vozily "na krátko" do KH letní balkánské rychlíky ve 23,59. Podobné to bylo v trakci 40 = turnusy na žabotlamech ...
Chápu, že dnes je doba poněkud jiná, ale není chybou zaměstnance, že v době od X do Y pro něj zaměstnavatel nemá produktivní výkon, pročež mu přeruší směnu a tuhle dobu ohodnotí nějakým příplatkem za dělenou směnu ...
Existuje něco podobného u úřednictva ? Představte si, že nespolehlivá Česká pošta nedoručí balík s fakturami, šéf oddělení řekne účetní, že odteďka má do doby než pošta doručí volno, protože pro ní nemá práci a tuhle dobu si pak napracuje po skončení běžné pracovní doby nebo přijde o víkendu ...
Totéž platí třeba o dílně - v důsledku mimořádné události nepřijela lok na plánovanou prohlídku, dělníkům se dá "volno" s tím, že to dopracují až lokomotiva přijede ....
Nemyslitelné ...
Proti téhle zrůdnosti jsou železničářské odbory krátké, to by musela začít prosazovat nejvyšší odborářská vrchnost na úrovni vlády změnou zákoníku práce, který by prostě neplacené přestávky nedovoloval.
Další věcí jsou ostré obraty, kdy strojvedoucí nemá čas vyprázdnit útroby nebo v klidu doplnit životní a pracovní energii něčím k snědku. Stanovovat pevné přestávky u jízdního personálu samozřejmě nelze. I když ...
Na začátku 90. let minulého století, když se začala jezdit "Žilina" pražskými strojvedoucími jednočlenně, tak bylo mimo jiné třeba dodržet - tehdy platné ustanovení V1 - že délka vozebního ramene nesmí překročit 300 km. Tak se "TO" udělalo tak, že strojvedoucí jel do Přerova, tak odstavil lok, vrátil se rg do Olomouce. Pražské depo mělo ve stanici "fírcimru", kde si strojvedoucí orazil včetně dlabance a pak pokračoval s jiným vlakem do Žiliny na spaní. V opačném směru podobně ... A to tehdy neexistovala "taktová doprava". A přece "TO" šlo udělat. V současnosti, při existenci taktové dopravy, by se podobná úprava personálních turnusů dělala mnohem líp. Chápu, že by došlo k mírnému zvýšení turnusové potřeby ... což ovšem v systému "co nejlevnějších vlakových kilometrů" není žádoucí ...
Lokomotivní trenažer jsem viděl v roce 1992, předváděly ho tehdejší DB v rámci pilotního projektu berlínského S-Bahnu v třech světelných variantách - denní světlo, noc a za deště ...
Starší si jistě pamatují na předpis D1 účinný od 29.8.1962, v němž bylo ustanovení - volně cituji - zaměstnanci se při výkonu dopravní služby nesmí zabývat čímkoli co nesouvisí s výkonem služby, včetně poslechu rádií ... Zatímco na silnici je používání mobilu, s výjimkou handsfree zakázáno (někde v zahraničí je zakázáno i tohle zařízení), tak na české železnici je strojvedoucí "rozptylován" služebním mobilem ... Jaká by asi byla reakce nadřízených, kdyby strojvedoucí, jemuž zazvoní mobil na trati zastavil v rámci bezpečnosti, uskutečnil hovor a pak pokračoval v jízdě ...
Neděle, 03. března 2019 - 15:46:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4548
Registrován: 4-2003
Jirkaxxxl:
"Mafiáni dovedli dráhu tam , kde je, rozkradli a rozprodali mašiny i motoráky soukromníkům a ti teď brázdí koleje a přetahují strojvedoucí vyškolené pro ČD."
No já nevím, ale pokud by ČD neprodaly stroje soukromníkům, tak by...

... soukromníci provozovali svoji činnost se stroji zakoupenými jinde a i tak by přetahovali strojvedoucí od ČD.

... soukromníci provozovali svoji činnost v omezené míře, případně by nevyvíjeli žádnou činnost. Uvažujme zachování objemu přepravy, kdy objem zůstává stejný, a buď je rozdělen mezi více subjektů, nebo přináleží jedinému subjektu. Pak by výkony, které by nebyly v režii soukromníků, musely odjezdit ČD. Tedy v součtu je i potřeba strojvedoucích stejná.

Ani jedna varianta tak nehovoří ve prospěch teze, že za podstav strojvedoucích u ČD může prodej strojů ČD soukromníkům. V čem tedy tkví objasnění nedostatku strojvedoucích ČD v souvislosti s prodejem strojů soukromníkům?

Mimochodem, byznys kterých soukromníků je založen na strojích odkoupených od ČD?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 03. března 2019 - 15:58:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 873
Registrován: 7-2017
M_Z: jen k těm mobilům. Ono na silnici je to dané nejspíš asi i tím, že v ruce drží volant a řídí směr jízdy. Fíra taky občas ještě drží volant, ale směr jízdy s ním nezmění. A dotaženo k dokonalosti, nesměli by mít mobily/ vysílačky ani piloti, záchranka, policie....
A pakliže je to služební mobil, tak to s výkonem služby souvisí.

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Neděle, 03. března 2019 - 17:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3879
Registrován: 3-2010
K těm "mobilům" Vždyť dnes se mobilem přenášejí i návěsti při posunu, protože průvodčí nemá vysílačku. Takže jedna ruka drží telefon, druhá na "kniplu" a třetí ruka na brzdič chybí. Jenže to Ondrůj aniDrápal nechápou, oni sedí v kanclu za několikanásobek toho, co si strojvůdce musí poctivě odmakat.

PS" Doktore, zůstaň v té své trafice nebo kde se to živíš, když evidentně nevíš, oč kráčí.
Neděle, 03. března 2019 - 18:00:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 10-2007

Mafiáni dovedli dráhu tam , kde je, rozkradli a rozprodali mašiny i motoráky soukromníkům a ti teď brázdí koleje a přetahují strojvedoucí vyškolené pro ČD.


Jo, jo mafiání. To je mafiánská praktika, když vám někdo nabídne lepší podmínky. Zlaté umístěnky...co?[biggrin]
Neděle, 03. března 2019 - 18:29:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4550
Registrován: 4-2003
Jirkaxxxl:
"když evidentně nevíš, oč kráčí."
Nuž nevím, proto se ptám toho nejpovolanějšího. Jaká je tedy ta souvislost podstavu strojvedoucích u ČD s prodejem strojů ČD soukromníkům? A činnost kterých soukromníků stojí na strojích odkoupených od ČD?
Jirkaxxxl:
"Takže jedna ruka drží telefon, druhá na "kniplu" a třetí ruka na brzdič chybí."
A já myslel, že hlasitý odposlech je na mobilech už běžná věc...
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 03. března 2019 - 18:34:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8663
Registrován: 5-2002
A já myslel, že hlasitý odposlech je na mobilech už běžná věc...

Pusť si ho na stanovišti. Uslyšíš něco?
Neděle, 03. března 2019 - 18:46:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4831
Registrován: 3-2004
Hlasitý odposlech se nedá kloudně používat ani v autě.

Spíš blůtůt sluchátko by se hodilo. Piloti u PPL a spol s tím žijou celou směnu ( což jim rozhodně nezávidím).
Neděle, 03. března 2019 - 18:52:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4551
Registrován: 4-2003
Petr_Šimral:
"Pusť si ho na stanovišti. Uslyšíš něco?"
Tak pokud kvalita hlasitého odposlechu použitého mobilu nedosahuje kvalit vysílačky, pak lze použít sluchátko, třebas i s mikrofonem. Rovněž běžná záležitost.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 03. března 2019 - 19:21:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8664
Registrován: 5-2002
pak lze použít sluchátko, třebas i s mikrofonem. Rovněž běžná záležitost.

Již ne. Kdo mě zná, tak ví, že právě já jsem byl průkopníkem modrozubého chluchátka. Někdy před čtyřmi lety jsem toho musel zanechat. Byla snížena maximální hlasitost hluchátka a já už prostě neslyšel (drážním lékařem jsem uznávám za slyšícího a nemám s poslechem žádný zásadní problém).

Takže dnes v absolutním tichu hlasitý odposlech a jinak telefon na uchu.
Neděle, 03. března 2019 - 19:38:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3628
Registrován: 3-2006
Doktor:
"A já myslel, že hlasitý odposlech je na mobilech už běžná věc..."
Já si na posun nosil klasická sluchátka "špunty" 3,5mm jack. Tím, že to mám na obou uších, tak jde krásně rozumět, jde slyšet i okolí a nevybije se tomu baterka.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pondělí, 04. března 2019 - 13:12:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3854
Registrován: 1-2010
Na Pardubicku se srazily vlaky. Pět zraněných, na místo míří vrtulník
Pondělí, 04. března 2019 - 13:20:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 10-2018
Petr_Šimral:
"pak lze použít sluchátko, třebas i s mikrofonem. Rovněž běžná záležitost.

Již ne. Kdo mě zná, tak ví, že právě já jsem byl průkopníkem modrozubého chluchátka. Někdy před čtyřmi lety jsem toho musel zanechat. Byla snížena maximální hlasitost hluchátka a já už prostě neslyšel (drážním lékařem jsem uznávám za slyšícího a nemám s poslechem žádný zásadní problém).

Takže dnes v absolutním tichu hlasitý odposlech a jinak telefon na uchu."

Tak BT reprák .. dělaj se i s 50W ratingem [wink]
Pondělí, 04. března 2019 - 15:56:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 2-2018
151015: To snad není možný, co se to děje? To jsou snad erupce na slunci...[smrt]
Pondělí, 04. března 2019 - 16:35:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2410
Registrován: 12-2007
Přímý přenos z nehody:
https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/srazka-vlaku-ronov-nad-doub ravou.A190304_131010_pardubice-zpravy_jan
[jidlo] <font color="ff0000">T47.011 - 705.911-6</font><font color="000000">[fotic]</font>
[sad] Chválkov 30.srpen 2016 [smrt]
Pondělí, 04. března 2019 - 19:37:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 8-2017
no, je to pár dní zpět, kdy někdo v židenicích použil nouzové volání a z toho, co říkal, nebylo rozumět ani prd jak v repráku, tak sluchátku, pak ještě skupinovou volbu a to samý, na simplexu jakž takž
Pondělí, 04. března 2019 - 19:57:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 3-2018
Ronov nad Doubravou: na snímcích mě trochu udivuje vzdálenost "odražených souprav". Hádám, že došlo k čelnímu střetu. A nějak přemýšlím, kdy jsem viděl podobnou konfiguraci po nehodě (téměř dokonalý od raz). Proto se ptám, třeba starších a zkušenějších, jestli se z uvedeného stavu nedá usuzovat třeba na snížený účinek brzdy....
Mladějov
Pondělí, 04. března 2019 - 20:03:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13632
Registrován: 3-2007
P..s: To by taky někdo musel tyhle fce pravidelně přezkušovat a reklamovat u výrobce.
Stará bolest.

Měření pokrytí k tomu taky patří (jak GSM, tak TRS). A to dělají systematicky a účinně tak akorát okolo Plzně a do Chebu.
Pondělí, 04. března 2019 - 20:24:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 11-2005
Příhoda ze směny - "naši kluci" jsou mezi vozy a svěšují po řádně zahlášeném "stůj" do vysílačky, když tu náhle cizí posunovač z konkurenční firmy s celorepublikovou působností mi ze vzdálené uzlové stanice řekne na mé frekvenci do vysílačky "a suneme"...[zadnice]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Němec_z_ova
Pondělí, 04. března 2019 - 21:44:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3896
Registrován: 4-2009
..., když tu náhle cizí posunovač z konkurenční firmy s celorepublikovou působností mi ze vzdálené uzlové stanice řekne na mé frekvenci do vysílačky "a suneme.

Dle čeho jste poznal, že šlo o pokyn pro Vás? Já tam pár nezbytností postrádám.
Pondělí, 04. března 2019 - 22:02:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1565
Registrován: 11-2005
Ano, díky nezbytnostem se zabránilo neštěstí[wink] přesto je na průser zaděláno...

(Příspěvek byl editován uživatelem miram.)
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pondělí, 04. března 2019 - 22:39:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3963
Registrován: 11-2008
Aneb hovorová kázeň v praktickém provozu.[happy][crazy][vypravci]
Úterý, 05. března 2019 - 08:26:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 359
Registrován: 12-2007
Brno hl.n. střet Os 4708 a 4711 ... patrně 4708 projel odj. návěstidlo na stůj. Úsek hl.n. - Židenice aktuálně neprůjezdný, obraty v Židenicích.

Náhr. autobusová doprava prakticky neproveditelná vzhledem k uzavírkám, alternativně pěšky či bus č.61 na Dolní nádr. a odsud čímkoliv do Židenic, vzhledem k výluce tam i staví EC.
Úterý, 05. března 2019 - 08:58:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 9-2011
Brno
Cybob
Úterý, 05. března 2019 - 09:18:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 1-2007
Ad Brno: tak na Os4711 červenokrémový panťák (myslím že 560.023+560.024). Na Os4708 z okna nevidím.
Úterý, 05. března 2019 - 09:18:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4833
Registrován: 3-2004
Tak už je to jasné....
Úterý, 05. března 2019 - 09:21:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12754
Registrován: 11-2002
To zase budou mít ve zprávách o čem mluvit. Naštěstí to celkem dobře dopadlo a zranění snad nesou vážná. Jen bych teď asi nechtěl být v kůži lidí z provozu, ten opruz, který podle mě vypukne (přeci jen se ty maléry dost nakupily) si raději ani nechci představit... [sad] Přeju jim pevné nervy a ať to nakonec není příčinou dalších malérů, dělat po tlakem je základ průseru.[uhoh]

Trochu úsměvná je ta hláška "zasahují poblíž brněnského Hlavního nádraží". Jedna souprava stojí u peronu, druhá těsně před. Více "poblíž" to snad ani nejde...
Úterý, 05. března 2019 - 09:22:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 12-2007
V úseku Brno hlavní - Židenice se obnovuje provoz. Na hlavním jsou 2 koleje použitelné (předpokládám 5+6), do Židenic jednokolejně.
Úterý, 05. března 2019 - 09:30:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 10-2018
Jena:
"To zase budou mít ve zprávách o čem mluvit. Naštěstí to celkem dobře dopadlo a zranění snad nesou vážná. Jen bych teď asi nechtěl být v kůži lidí z provozu, ten opruz, který podle mě vypukne (přeci jen se ty maléry dost nakupily) si raději ani nechci představit... [sad] Přeju jim pevné nervy a ať to nakonec není příčinou dalších malérů, dělat po tlakem je základ průseru.[uhoh] "

Jasně, dyť je to vlastně úplná pohoda, jen takovej menší ťukec a jede se dál. Stějně, jako včera u té Čáslavi. Proti tomu, co se děje na silnicích, že jo? Proč se nějak vzrušovat, hlavně ať maj železničáři klid na práci.
... a kromě toho... a kromě toho... já jsem vedoucí...
micek
Úterý, 05. března 2019 - 09:42:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 236
Registrován: 11-2015
Pár fotek k Brnu je u článku na Deníku
V Brně se srazily dva vlaky. Na místě je zatím patnáct zraněných
Úterý, 05. března 2019 - 09:47:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12755
Registrován: 11-2002
Lumír_Práskal: vůbec nic nepochopil. Hlavně, že máte jasno... [ko][lame]
Úterý, 05. března 2019 - 10:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 863
Registrován: 12-2007
To je/byl malej trénink na dobu, až bude průtah jenom jeden a včetně nákladu. Stačí taková drobnost a rozjede se to za tejden.
Úterý, 05. března 2019 - 11:02:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1905
Registrován: 4-2006
Na Echo24 píšou "Srážka vlků na brněnském nádraží". A vskutku - jedním z aktérů je Šedá vlčice 560.028...



(Příspěvek byl editován uživatelem Zlámalík.)
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Úterý, 05. března 2019 - 11:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1843
Registrován: 1-2007
Jena: Ani bych to sám lépe nedokázal říct....on ten rozdíl mezi silnicí a železnicí je dost velký ....Jen se prostě ty průsery stávají ve vlnách.....
Jen se směji tomu jak budou hlídat jestli strojvedoucí nejezdí u konkurence.... takových magorů je minimum. Spíš je problém vyřešit hádanku jak při tom množství přesčasů uhlídat zákonné odpočinky. To je fakt potom problém obsadit všechny směny ale zatím se to daří....
Nicméně ty nástupy ve dvě ve tři ráno....noční do devíti ráno, konce v jednu v noci.... to má na pozornost a pohodu svůj vliv.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostradik.)
Úterý, 05. března 2019 - 11:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 8-2017
Tak opravdu je moc brzo na nějaký definitivní verdikt. Ale je jasný, že k tomu sakra přispělo nejdřív šílené přehuštění osobní dopravy v kapacitně naprosto nedostačujícím uzlu (osobáky jednou za 15 minut, k tomu přihozený soukromý dopravce, atd.), a poté velká výluka kombinovaná s jinou velkou výlukou, v důsledku čehož se na jednu stranu kapacita ještě víc omezila a na druhou stranu jezdí na Židenice o to víc osobáků. Už když se ty výluky připravovaly, jsem se bál, že to skončí takhle. Bohudíky, že to byla jen takováhle "oťukávačka" a že to nikdo nezaplatil životem.
Úterý, 05. března 2019 - 11:34:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1894
Registrován: 2-2010
Očekávám že generální kupec nám jistě brzy opět vysvětlí, že se jedná o selhání jednotlivce (kolikáté už? [uhoh]) a systém neselhal ... tak ale ono na druhou stranu opravdu nemůže selhat něco, co dávno nefunguje, to je fakt [smrt]
Úterý, 05. března 2019 - 11:35:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6039
Registrován: 9-2011
Honzasl: jo jo, na ten obrázek "strašné havárie" si ze svých dětských let pamatuju.
A ještě hlášku "Neslyšíš, hlupče? Hlavní volá!"

(no, tady asi Hlavní nevolalo... [wink])
Všichni jste volové. Servít
Úterý, 05. března 2019 - 11:49:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 564
Registrován: 7-2007
Souhlas. Zabezpecovac nemuze selhat, kdyz neexistuje. Dal ale budeme vsechny presvedcovat o jeho dokonalosti. Cimz nerikam, ze pravdepodobne nekdo udelal chybu. Bohuzel nad nim uz neni nic, co by ji odvratilo.
Úterý, 05. března 2019 - 11:50:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 7-2007
Urpín [ok]
Úterý, 05. března 2019 - 11:54:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 7-2018
Fungovalo odjezdové návěstidlo? Dle infa ano, tak co tady řešíte?
jagg
Úterý, 05. března 2019 - 12:10:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 640
Registrován: 5-2012
Já tomu nerozumím. To jsou jako fírové takoví rutinéři, že se nepodívají na barvu signálu na klacku, který stojí metr od nich, když okolo projíždějí? WTF??
Úterý, 05. března 2019 - 12:14:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 7-2018
A copak se nám to před pár okamžiky stalo v Praze na HLn....
Úterý, 05. března 2019 - 12:47:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5390
Registrován: 12-2004
T478 xxx: ??
Úterý, 05. března 2019 - 12:55:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 876
Registrován: 7-2017
Urpín: červená = stůj. Co to má společného se systémem?
Úterý, 05. března 2019 - 13:04:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12582
Registrován: 5-2004
Z popisu mám navíc dojem že nešlo o "projetí" stůj ale o rozjezd proti stůj. Což je rozdíl...
Chary
Úterý, 05. března 2019 - 13:35:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2480
Registrován: 3-2010
Petr_vlček: Neznám místní poměry, tam je skupinové odjezdové návěstidlo? Protože někde na fotce jsem viděl, že se srazily na výhybce. Tedy jestli je řeč o tom Brnu.
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Úterý, 05. března 2019 - 14:08:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8798
Registrován: 4-2003
že nešlo o "projetí" stůj ale o rozjezd proti stůj. Což je rozdíl...

Z obrázku jasně plyne, že strojvedoucí nerepesktoval návěst stůj na návěstidle platném pouze pro jeho kolej a vjel do vlakové cesty vjíždějícímu vlaku.

Krom toho je to (fakticky i předpisově) stejně jedno.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 05. března 2019 - 14:18:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 5-2007
Já to řeknu blbě laicky. Skupinové odjezdové je pro 5. a 6. kolej s indikátorem, pro kterou platí návěst. Protože se tohle potkáni v podstatě úplně stejně odjezdem proti stůj (když volno bylo pro druhou kolej) stalo již před pár lety, myslím že přibylo ještě vložené u 6. koleje. Tehdy se vlaky potkaly jen o pár metrů dal, vic bočně.
Edit: podle fotek na deník.cz to vypadá že odjížděl že 4.koleje, takže asi není co řešit, tam je pokud vím odjezdové jen pro ni.
Pokud to tak není, prosím nekamenovat:-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Jarda Krapas.)
Úterý, 05. března 2019 - 14:27:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 7-2018
Zzz-pokud se to tu nerozebírá,tak bych to nějak nerozebíral, přeci jen toho tu je až dost..
Úterý, 05. března 2019 - 14:32:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 223
Registrován: 7-2017
Podle fotek nedošlo ke střetnutí kvůli projetí návěstidla Lc5 nebo Lc6, což byl problém minulé srážky, kterou J. Krapas zmiňuje (ono to návěstidlo L5-6 s indikátorem asi může působit jako pastička), ale ke srážce došlo na výhybce 207.
Odjíždějící vlak byl na 4.SK, přijíždějící měl postaveno na 3.SK.
Ale protože z fotky, kde je návěstidlo vyfoceno zezadu, nedokážu určit, jestli tam opravdu bylo postaveno na Stůj, počkám (narozdíl od některých vševědů) na konec vyšetřování.
Úterý, 05. března 2019 - 14:42:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 7-2017
Zaveďme bodový systém pro strojvedoucí.
https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/nehody-zeleznice-drazni-ur ad-kontroly-strojvedouci.A190305_113904_eko-doprava_cfr
Úterý, 05. března 2019 - 14:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 6-2009
RadekŠ:
"Z obrázku jasně plyne, že strojvedoucí nerepesktoval návěst stůj na návěstidle platném pouze pro jeho kolej a vjel do vlakové cesty vjíždějícímu vlaku."

Úplně šílený, jak je systém "zabezpečení" české železnice neblbuvzdorný. Si ani nechci přestavovat, jak by vypadala letecká doprava, kdy byla postavená jen na tom, co pilot zrovna vidí/nevidí z okénka letadla.
Úterý, 05. března 2019 - 15:12:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8800
Registrován: 4-2003
nedokážu určit, jestli tam opravdu bylo postaveno na Stůj, počkám (narozdíl od některých vševědů

Je to uvedeno v tiskové zprávě DIČR.[wink]

ani nechci přestavovat, jak by vypadala letecká doprava, kdy byla postavená jen na tom, co pilot zrovna vidí/nevidí z okénka letadla.

Jako že pilot při startu otevře okýnko a bude se koukat dozadu?[uhoh]
---------------
Letecký dopravě je u nás mimořádka či smrťák skoro každej tejden, akorát se jedná většinou o sportovní letectví.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 05. března 2019 - 15:27:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 5-2018
Chápu to dobře, že zatímco předtím šel fíra i za nedobrždění před stůj o pár metrů kvůli neodhadnutí horší adheze na kolejích kvůli špatnému počasí na půl roku do dílen (což mi přišlo dost tvrdé), tak teď může způsobit nehodu se zraněnými a hned po přezkoušení smí opět na lokomotivu?

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr_Tenzor.)
Úterý, 05. března 2019 - 15:44:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3964
Registrován: 11-2008
Dá se říci, že to chápete dobře. Většinou je to tak.
X-Host
Úterý, 05. března 2019 - 16:04:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 7-2009
Přešvihl se počet nehod v krátkém čase, takže kromě "průvanu" zítra na GŘČD to teď bude navíc politikum a dráhy se z toho nejspíš pěkně po...
Novela zákona a bodový systém, Ťok má řešení pro sérii nehod na železnici
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Úterý, 05. března 2019 - 16:39:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1807
Registrován: 8-2006
Co to tady plácáte za pitomosti. Ano ,když nedobrzdil , bez následků , po přezkoušení může opět jezdit ( to je asi tak posledních několik roků). Ale za takouvou to nehodu , velmi silně pochybuju, že dudou stačit jen přezkoušky. Ono k tomu budou určitě i psychtesty , vytýkací dopis a určitě si nějakou dobu nezajezdí. Protože jsou tu i zranění, tak ho čeká ještě soud a druhý trest od soudu a to může být i zákaz řízení na určitou dobu. No a taky klidně může přijít i o práci. Nějak je toho už moc.
Miroslav_ Zikmund
Úterý, 05. března 2019 - 17:11:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 543
Registrován: 2-2016
ad mot : do jisté míry máte pravdu, ale představte si - zcela hypoteticky - následující situaci, o níž se poměrně dost diskutovalo :
Je 8.8.2018, vlak EC 108 projíždí stanicí Studénka. Strojvedoucímu Jiřímu Šindelářovi zazvoní mobil. Strojvedoucí vstane ze sedačky, natáhne se po mobilu nebo v sedě sáhne po mobilu, podívá se na displej a současně ruka opustí rukojeť brzdiče DAKO BSE.
Strojvedoucí Šindelář byl na začátku své profesní dráhy svým školitelem veden k tomu, aby nespustil ruku z ovladače brzdiče, takže když zjistil, že "most padá", přestavil brzdič do polohy rychločinného brzdění a ještě měl dostatek času, aby stačil utéci do strojovny, čímž si zachránil život. Jeho profesionální jednání bylo doslova velebeno jako základní krok ke snížení následků při nárazu do konstrukce mostu.
Představte si, že by se byť jen na dvě tři čtyři vteřiny věnoval mobilu ... dnes by s velkou pravděpodobností nemusel být mezi živými ....
Pokud je mobil používán jako komunikační prostředek při posunu, jedná se o služební použití, nicméně jak se bude posun organizovat za situace v případě výpadku mobilní sítě. Tohle není situace "kdyby vypadla sít", ale k těmto situacím prostě dochází ....sice ne často, ale dochází. Tím spíše, že jsou místa bez mobilního signálu.
Národní dopravce řeší svoji neschopnost zajistit, aby zaměstnanci obsluhy vlaku měli při posunu "nezávislou" vysílačku, odkazem na mobil ...