Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 02. 12. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 02. 12. 2019

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 24. listopadu 2019 - 20:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4723
Registrován: 4-2003
T_._H_.:
"Pravidla projektování kruhových objezdů (a jejich výstroje) se opravdu v pravidlech silničního provozu nezakotvují... a přesto platí."
A pravidla silničního provozu vycházejí ze Zákona o provozu na pozemních komunikacích a příslušné prováděcí vyhlášky, nebo z Technických podmínek (TP)?
Citované TP 65 jsou reflektující současně platnou legislativu? Nebo citujete z TP 65 vydaných v roce 2013, tedy poplatných době a již neplatné vyhlášce č. 30/2001 Sb., ve které bylo - na rozdíl od aktuálně platné prováděcí vyhlášky - uvedeno, že značka C 1 je vždy doplněna o značku P 4 nebo P 6? V souvislosti s nahrazením vyhlášky č. 30/2001 Sb. vyhláškou č. 294/2015 Sb. a řadou novel zákona č. 361/2000 Sb. se připravuje novelizace TP 65. Už nabyla tato novelizace účinnosti? A víte, že stále stanovuje povinnost se značkou C 1 vždy užívat značku P 4 nebo P 6?

Neustupuji do žádných předem připravených pozic, stále trvám na svém - při průjezdu větší, složitější křižovatkou se pravidla pro jízdu křižovatkou (a další ustanovení zákona č. 361/2000 Sb.) mohou, s ohledem na stavební uspořádání křižovatky, individuálně uplatňovat na více místech, a to pro zjednodušení průjezdu takovou křižovatkou. Je jen otázkou, jak tato místa nazveme. To platí i pro okružní křižovatku. Místo skrumáže několika komunikací v jednom bodě je "kružnice" s jednotným směrem objíždění, na níž leží několik - zjednodušeně řečeno - "téček" v místě napojení jednotlivých komunikací.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 24. listopadu 2019 - 20:33:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1829
Registrován: 7-2017
Starý Ivoš : však na toto se taky ptám:
mot:
"mot:
Pak bych ovšem předpokládal, že bude-li mít přednost vozidlo vjíždějící, tak se na to upozorní trojúhelníkem na okruhu.
"Předost zprava" se uplatňuje právě v situacích, kdy nejsou osazeny značky upravující přednost.

Právě proto, že na 99% KO je DPVJ na vjezech, tak se tak nějak předpokládá, že je to na 100%. A mám snad při jízdě po KO sledovat, zda uvidím zadní stranu trojúhelníku?
100% nedomyšlenost. Buď by to mělo být tak nebo tak."

T.H.: píšu "předpis" a myslím tím o Zákon o provozu..., protože stavební předpisy a normy mě z hlediska řidiče nezajímají.


(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Neděle, 24. listopadu 2019 - 20:46:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 482
Registrován: 6-2019
stále trvám na svém - při průjezdu větší, složitější křižovatkou se pravidla pro jízdu křižovatkou (a další ustanovení zákona č. 361/2000 Sb.) mohou, s ohledem na stavební uspořádání křižovatky, individuálně uplatňovat na více místech, a to pro zjednodušení průjezdu takovou křižovatkou.
Doufám, že neřídíte. Pokud ano, Darwin tyhle Vaše pseudoproblémy časem vyřeší za Vás. A bude to takový zjednodušení průjezdu, že si to budete pamatovat nadosmrti.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Neděle, 24. listopadu 2019 - 20:50:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 6-2018
mot: nojo, sorry, nedbale jsem tě četl.
Neděle, 24. listopadu 2019 - 21:40:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4724
Registrován: 4-2003
Ahmad Šáh Masúd: Dříve jsem uváděl dva příklady - z Olomouce a z Prahy.

Když v Olomouci budu z Pražské, tedy z hlavní, odbočovat vlevo do Erenburgovy, mám přednost před vozidly na vedlejší (paragraf 22 odst. 1) a dávám přednost protijedoucím vozidlům (paragraf 21 odst. 5). Jakmile vjedu do Erenburgovy, na úrovni nákladního vozu z leteckého snímku budu dávat přednost vozidlům přijíždějícím zprava po větvi z Pražské (paragraf 22 odst. 2). Tedy v rámci jedné křižovatky použiji tři ustanovení Zákona o provozu na pozemních komunikacích na dvou místech. V Praze je tvar křižovatky stejný. Zde ovšem vozidla odbočující z hlavní vlevo nedávají následně přednost zprava, neboť je v místě přednost upravena značkami a jsou na hlavní (situace z roku 2019). Tedy opět dvě místa. Kdyby na odkazovaných místech byla klasická "T křižovatka" bez odbočných větví, všechna ustanovení by se uplatňovala na jednom místě.

Váš ad hominem příspěvek mi tak přijde poněkud mimo.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 07:28:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10402
Registrován: 8-2012
stále trvám na svém
To si kvůli své ješitnosti klidně trvejte, hlavně když vás pustily ty teze o kruhovém objezdu jako "křižovatky z dílčích křižovatek". "Kruháč" je jedna křižovatka a zbytek filipiky je z tohoto pohledu nepodstatný.
電車オタク
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 08:48:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4928
Registrován: 3-2004
přičemž tuhle "přípustnost" ministerstvo dopravy v Technických podmínkách stejně vyloučilo

Aniž bych chtěl něco z vašeho tvrzení rozporovat, vzpoměl jsem si na tuto veselou křižovatku.

https://mapy.cz/s/lekolekefa

Zde skutečně není na všech vjezdech značka P4, ale na jednom je IZ 5b Konec obytné zony. Přednosti to sice nemění, ale dotyčnou situaci používají místní učitelé autoškol, aby nahonili ego na zmateném žáčkovi.

- "Proč jste dal přednost"
- "Jsem na vedlejší...."
- NIKOLI! Vjíždíte z obytné zóny, vjíždíte na pozemní komukaci dle paragrafu 23" [happy]
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 11:01:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4226
Registrován: 5-2004
Doktor:
"David Jaša: Psal jsem, že kruhový objezd je pozemní komunikace (z hlediska Zákona o pozemních komunikacích), nic o vzniku nové pozemní komunikace."
Jo tak. Nicméně pak nechápu:
- z čeho to ze zákona nebo vyhlášky vyplývá (pomiňme per-křižovatka stanovení vodícím proužkem V4 okolo okružního pásu, analogicky k situaci zde, kdy vjezd je označen plnou čarou a jezdí se z něj podle § 23, kdežto o pár m dál už je křižovatka s vyznačenou předností, zato bez čar na vozovce)
- vaše dosavadní stanovisko v diskusi, protože je-li vjezd/výjezd z/na kruháč vždy vjížděním/opouštěním pozemní komunikace, pak má provoz na okružním páse přednost i bez jakýchkoliv značek (a § 22 (5) v zákoně dubluje § 23).
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 13:55:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4725
Registrován: 4-2003
T_._H_.: Nezaznamenal jsem vaši reakci na otázku, zda pravidla silničního provozu stanovuje Zákon o provozu na pozemních komunikacích a příslušná prováděcí vyhláška, nebo Technické podmínky (TP)? Stejně tak jsem nepostřehl odpověď, zda jste citoval z připravované novelizace TP 65, nebo z TP 65 z roku 2013 vycházejících z již neplatné legislativy.

Jak se to má s křižovatkami bylo dále vysvětlováno v mých dalších příspěvcích, no očividně vás to zcela míjí a zamrzl jste na "dílčí křižovatce". Takto jenom naprázdno mácháte šavličkou před imaginárním protivníkem.

--- --- ---
David Jaša: Kruhový objezd i komunikace do něj ústící jsou pozemní komunikace (ve smyslu Zákona o pozemních komunikacích). Tedy vjezd ani výjezd není vjíždění z místa ležícího mimo pozemní komunikaci na pozemní komunikaci.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 15:27:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4228
Registrován: 5-2004
Kruhový objezd i komunikace do něj ústící jsou pozemní komunikace (ve smyslu Zákona o pozemních komunikacích).

Což vyvozujete ze zařazení bodu o přednosti při vjezdu na kruháč pod § 22 Jízda křižovatkou? Jinak pokud je tento výklad správný, je současná úprava kruháčů dobrý legislativní paskvil.

Když se tak dívám třeba k sousedům, mají tam dané pravidlo, že při kombinaci (Stůj,) Dej přednost v jízdě + kruhový objezd má přednost provoz na kruháči a žádná dvojakost ani další místní úprava (kromě plošného nasazení troj/osmiúhelníků ke značkám KO) na jednom každém kruháči není potřeba.
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 16:35:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4726
Registrován: 4-2003
David_jaša:
"Což vyvozujete ze zařazení bodu o přednosti při vjezdu na kruháč pod § 22 Jízda křižovatkou?"
To vyvozuji ze znění Zákona o pozemních komunikacích.
David_jaša:
"Když se tak dívám třeba k sousedům, mají tam dané pravidlo, že při kombinaci (Stůj,) Dej přednost v jízdě + kruhový objezd má přednost provoz na kruháči"
Což mají stejně jako u nás. Na rozdíl od nás ovšem u nich platí, že "Kruhový objezd" se vždy umisťuje společně s "Dej přednost v jízdě!", proto hat der Verkehr im Kreis auf der Kreisfahrbahn ohne zusätzliche Verkehrszeichen Vorfahrt. U nás toto ustanovení zmizelo s ukončením platnosti vyhlášky č. 30/2001 Sb. Ano, v TP 65 to tak stále uvedeno je, ale tyto TP vychází z již neplatné legislativy a neurčují pravidla provozu.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 19:44:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10405
Registrován: 8-2012
Nezaznamenal jsem vaši reakci na otázku ... Stejně tak jsem nepostřehl
Tak to jste nezaznamenal a nepostřehl správně, nemám samozřejmě potřebu nechat se vlákat do nějakého rozplizávání a slovíčkaření o tom, jestli tahle verze odpovídá támhleté verzi - kombinace C1+P4 (resp. C1+P4) platila, platí a bude platit vždy.
Jak se to má s křižovatkami bylo dále vysvětlováno v mých dalších příspěvcích
Jestli jste mezi svými příspěvky 4705 a 4717 dospěl ke změně pozice od "křižovatky z dílčích křižovatek", tak mission accomplished. S ohledem na vaši ješitnost můžeme klidně zůstat u toho, že to "bylo dále vysvětlováno" a já jsem ten nechápající. Nic mi to neudělá a podstaty ("kruhák" je jedna křižovatka) bylo dosaženo.

tyto TP vychází z již neplatné legislativy a neurčují pravidla provozu
Žádné technické podmínky neurčují pravidla provozu (od toho je 361/2000 Sb.), ale určují to, že na každém kruhovém objezdu bude kombinace značek C1+P4 - tudíž bude okružní křižovatka fungovat podle obecných pravidel provozu tak, že přednost má řidič po kruhovém objezdu jedoucí. Já vím, že je to složité, ale za dalších deset patnáct příspěvků to budete mít.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 21:29:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4727
Registrován: 4-2003
Obecná pravidla provozu určují, že přednost má řidič po kruhovém objezdu jedoucí, pokud je na příslušném vjezdu značka C 1 doplněna značkou P 4 nebo P 6. Ani Zákon o provozu na pozemních komunikacích, ani prováděcí vyhláška nikde neuvádí, že se značka C 1 vždy doplňuje o značku P 4 nebo P 6. Uvádí to TP 65, které neurčují pravidla provozu, a řidič s nimi nemusí být seznámen. Obecná přednost vozidel jedoucích po kruhovém objezdu na základě jízdy po kruhovém objezdu tak neexistuje.

U TP 65 je třeba vzít v potaz fakt, že vznikly v době, kdy již neplatná prováděcí vyhláška Zákona udávala, že C 1 je vždy doplněna o P 4 nebo P 6. Můžete říci, zda taková formulace bude užita i v novelizaci TP 65, která bude odrážet aktuální legislativu?

"Dílčí křižovatku" zkuste chápat jako místo, kde se v rámci křižovatky aplikují jednotlivá ustanovení Zákona, zejména jízda křižovatkou. Zkrátka existují křižovatky, které mají takových míst více. Anebo to dál nechápejte a dál máchejte šavličkou před otevřenými dveřmi.
T_._H_.:
"Já vím, že je to složité, ale za dalších deset patnáct příspěvků to budete mít."
Říká ten, který považuje signál "Doplňková zelená šipka" za bezkolizní a příkazové značce C 1 připisuje význam dodatkové tabulky vyznačující hlavní a vedlejší a skutečný tvar křižovatky. Pravda, v případě zelené šipky po deseti patnácti příspěvcích mission successfully accomplished.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 26. listopadu 2019 - 06:39:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 381
Registrován: 10-2010
Pro přátele kruhových objezdů počtěte si. Kromě samotné značky kruhový objezd, k ní může být jakákoliv značka upravující přednost v jízdě, v Ústí nad Orlicí tam máme i konec obytné zóny, ale jen z jednoho vjezdu, z ostaních je dej přednost v jízdě. Jak zde dával k lepšímu Honzasl.
Doplňková zelená šipka a rozdíl mezi signálem pro opuštění křižovatky je zde. Pokud je v použita tříbarevná soustava se směrovými signály (šipky vlevo) nebo tříbarevná soustava se kombinovanými směrovými signály (šipka rovně a v pravo)na zelenou jedu.
Ta doplňková zelená šipka rovně, nebo co to bylo, to je dobrá past, svítí pod ní červená?
Úterý, 26. listopadu 2019 - 10:43:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3197
Registrován: 2-2007
A co tahle zelená šipka? Jde o místní lidovou tvořivost?
https://mapy.cz/zakladni?x=17.6694961&y=49.2284867&z=19&pano=1&pi d=69426986&yaw=0.647&fov=0.207&pitch=-0.035
Úterý, 26. listopadu 2019 - 11:30:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9945
Registrován: 4-2003
Pospec:A co tahle zelená šipka? Jde o místní lidovou tvořivost?


Ne, to určitě nebude místní lidová tvořivost - viz třeba zde: https://mapy.cz/s/dobakeroka
Úterý, 26. listopadu 2019 - 11:43:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3198
Registrován: 2-2007
Bram: Příloha č. 9 k vyhlášce č. 294/2015 Sb. (kapitola Světelné signály) u signálu S5 uvádí pouze šipku vpravo. Leda by tam nebyly uvedené všechny možné kombinace.
Úterý, 26. listopadu 2019 - 12:24:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 10-2018
Třeba je "jedna křižovatka" prostě to, co je ve stavebně-dopravní dokumentaci vedeno jako jedna křižovatka. Na MÚK se taky každý připojení či odpojení pruhu nepovažuje za samostatnou křižovatku.
Mně teda víc trápí to, že když se tady na venkově něco napojuje zprava, tak bez nahlídnutí do katastru netušime, jestli jde o komunikaci (přednost zprava) či polňačku nebo výjezd ze dvora, ale taky se z toho nehroutíme.
Úterý, 26. listopadu 2019 - 12:53:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4728
Registrován: 4-2003
Pospec:
"Jde o místní lidovou tvořivost? "
Bram:
"Ne, to určitě nebude místní lidová tvořivost - viz třeba zde: https://mapy.cz/s/dobakeroka"
A taky třeba zde nebo zde.
Pospec:
"Příloha č. 9 k vyhlášce č. 294/2015 Sb. (kapitola Světelné signály) u signálu S5 uvádí pouze šipku vpravo. Leda by tam nebyly uvedené všechny možné kombinace."
Šipka svítící současně se signálem s červeným světlem „Stůj!“ nebo se žlutým světlem „Pozor!“ znamená pro řidiče možnost pokračovat v jízdě jen ve směru, kterým šipka nebo šipky ukazují; přitom řidič musí dát přednost v jízdě vozidlům a jezdcům na zvířatech jedoucím ve volném směru a útvarům chodců jdoucím ve volném směru; přitom nesmí ohrozit ani omezit přecházející chodce.

--- --- ---
Prag:
"Třeba je "jedna křižovatka" prostě to, co je ve stavebně-dopravní dokumentaci vedeno jako jedna křižovatka. Na MÚK se taky každý připojení či odpojení pruhu nepovažuje za samostatnou křižovatku."
Výborně, už jste na vyrážení neexistujících dveří dva.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 26. listopadu 2019 - 12:55:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3199
Registrován: 2-2007
Samozrejme jsem text cetl, Doktore. Proc tam neni "Šipka nebo šipky svítící současně..."?
Úterý, 26. listopadu 2019 - 13:14:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 7-2017
Buďte rád, že tam není "Signál svítící současně...".
Úterý, 26. listopadu 2019 - 13:41:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4729
Registrován: 4-2003
Pospec: Z vyjádření, že kapitola Světelné signály u signálu S5 uvádí pouze šipku vpravo jsem nabyl dojmu, že jste text nečetl. Každopádně k vaší otázce - možná proto, že se signál jmenuje "Doplňková zelená šipka". A že šipka nemusí být jen jedna a že nemusí ukazovat jen vpravo, je uvedeno dále v textu. Do toho, co je jedna šipka a co více šipek, raději nebudu zabrušovat.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 26. listopadu 2019 - 13:54:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7637
Registrován: 1-2007
Doktor: Jak to tedy je, když ani dokumentaci nelze věřit?
Úterý, 26. listopadu 2019 - 15:14:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20609
Registrován: 5-2002
Dr: řidič s nimi nemusí být seznámen
Hele, a je třeba v té 361 seznámen s tím, že pod nulou voda obvykle mrzne...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Úterý, 26. listopadu 2019 - 16:02:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4730
Registrován: 4-2003
Pravda. A taky tam není seznámen s tím, že Slunce vychází na východě a že voda je mokrá. To jsou stejně důležité informace pro pravidla provozu.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 26. listopadu 2019 - 20:22:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3738
Registrován: 3-2006
Na rozdíl od nás ovšem u nich platí, že "Kruhový objezd" se vždy umisťuje společně s "Dej přednost v jízdě!"
A kde to mají napsané?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Úterý, 26. listopadu 2019 - 21:02:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4731
Registrován: 4-2003
Mikulda:
"A kde to mají napsané?"
Allgemeine Verwaltungsvorschrift zur Straßenverkehrs-Ordnung
Zu Zeichen 215 Kreisverkehr
III. Die Zeichen 205 (Vorfahrt gewähren!) und 215 sind an allen einmündenden Straßen anzuordnen. Ist eine abweichende Vorfahrtregelung durch Verkehrszeichen für den Kreisverkehr erforderlich, ist Zeichen 209 (Rechts) anzuordnen.


Pravda, nejsem znalec německého práva, no domnívám se, že "Verwaltungsvorschrift" by mohlo být něco jako naše prováděcí vyhláška. U nás bylo v prováděcí vyhlášce č. 30/2001 Sb. uvedeno: značka (C 1) je vždy doplněna značkou č. P 4 nebo č. P 6 .
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 27. listopadu 2019 - 21:55:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 3-2018
Tak tohle jsem vůbec netušil, že budu někdy shánět a vlastně vůbec netuším do kterého se zeptat vlákna [happy]. Nemá náhodou někdo zkušenost s nákupem maskota náhradního dopravce slona elfíka?
Pikehead
Středa, 27. listopadu 2019 - 22:22:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5675
Registrován: 3-2007
Co se jim zeptat přímo na soušlu? https://www.facebook.com/elfikuvweb/
Neděle, 01. prosince 2019 - 12:23:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3459
Registrován: 7-2012
https://zdopravy.cz/praha-ma-nove-autobusove-spojeni-se-sarajevem -je-soucasti-dlouhe-linky-flixbusu -38162/

A co dráha kde je nějaká konkurence?
Neděle, 01. prosince 2019 - 15:26:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9127
Registrován: 5-2007
Marcel Štancl: Ja sa bojím, že v prípade, že je prepravný dopyt jeden a pol vagóna za týždeň, tak dráha nie je ten najsprávnejší prostriedok, ktorý by to mal riešiť.
Mladějov
Neděle, 01. prosince 2019 - 15:32:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14260
Registrován: 3-2007
Nojo, ale vlakem by mohl jet na FIPku [lol]

Mám obavu, že Marcelovi tohle, co píšete, bylo již tady na K-R sděleno milionkrát.
On co nechce slyšet, tak "vynechává".
Neděle, 01. prosince 2019 - 16:17:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3460
Registrován: 7-2012
Já se vlakem v Sarajevu svezl https://www.zelpage.cz/fotogalerie/zahranicni/bih/bih007.html

Inteligent ví, že v Bosně fipky neplatí.

Jinak mám již FlixBus Praha - Doboj koupený.
Mladějov
Neděle, 01. prosince 2019 - 17:08:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14263
Registrován: 3-2007
No, i neinteligent ví, že kdyby jezdil z vašich Vršovic do Doboje vlak, tak pojedete zadarmo až na hranice Bosny a možná i potom a jen jste si blbě nastudoval OK 12 nebo kolik.
To si dělejte hlupáka z někoho jiného.

A pochybuji, že vy jako exportní kolenovrt byste zaplatil za vlak např. jednou tolik, než za autobus.
Neděle, 01. prosince 2019 - 17:30:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 895
Registrován: 6-2015
Takže definitivní konec páry? [crazy]
https://zdopravy.cz/ukonci-etcs-provoz-historickych-vozidel-sprav a-zeleznic-vyjimky-nepripousti-38154/
Neděle, 01. prosince 2019 - 17:51:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 519
Registrován: 6-2019
Žádný konec páry se nekoná, nesmysl.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Neděle, 01. prosince 2019 - 21:50:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20640
Registrován: 5-2002
K6S: Takže definitivní konec páry?
Ne. Na tratích bez ETCS to zůstane jako dřív a na tratích s ETCS se buď přetáhne vybaveným vozidlem, nebo si dotyčný zažádá o výluku.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Mladějov
Neděle, 01. prosince 2019 - 22:10:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14268
Registrován: 3-2007
Což se bude týkat i vozidel např. oblíbených řad 810 a 814 nebo koho vlastně ?
Neděle, 01. prosince 2019 - 22:51:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5916
Registrován: 9-2005
Mladějov: všech vozidle bez ETCS. Co bude dělat KŽC?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Mladějov
Neděle, 01. prosince 2019 - 22:59:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14270
Registrován: 3-2007
Tak o KŽC fakt nemám strach [lol]
A o tom zákazu si to ještě povíme [biggrin]
Neděle, 01. prosince 2019 - 23:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2290
Registrován: 12-2009
Mladějov: Použije se jiná souprava, či se jim přidá HDV ETCS vybavené.

Mě by spíš zajímalo jak bude možné řešit stykové stanice? Nevěděl by prosím někdo? Bude nutná oddělená jízdní cesta? Tzn. buď odvrat nebo výkolejka ve všech spojkách? To v takové Chocni může být docela sranda.... To už bych pak spíše snad věřil i dosazení ETCS na těch pár možných Regionov bude-li to ještě aktuální (řada 814 nadále provozována)
Když jsme u té Chocně tak třeba obrat 5050/5051 v současném grafikonu se přímo nabízí vyřešit pomoci náležitosti od 5609.... Pokud se tam Regionova nezbrojí není nutná, tak celou soupravou, nebo nějakou kombinací....

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Neděle, 01. prosince 2019 - 23:54:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 7-2017
To samý bude v Chlumci, ET předpokládám nejprve na 020, takže vjezd 040 někam dozadu na extra kolej? A půjde to vůbec jet přes vexle bez ET?
Pondělí, 02. prosince 2019 - 02:04:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9130
Registrován: 5-2007
Honnzok: Prečo? Zrovna Choceň je jak od vlakov na Týniště, tak od vlakov na Mýto úplne bezproblémová. Všade sú odvraty do šturcu, resp. do depa.
Pondělí, 02. prosince 2019 - 08:04:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10464
Registrován: 8-2012
Bál bych se úplně jiných věcí, než "konce páry" kvůli ETCS. Spíš třeba přejmenovaného Radiobloku.
電車オタク
Pondělí, 02. prosince 2019 - 09:15:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 8-2017
Můžu se zeptat, co je podle vás na radiobloku tak špatně?
Mladějov
Pondělí, 02. prosince 2019 - 09:26:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14275
Registrován: 3-2007
Myslete - no přece totéž : Že na tratě zabezpečené RB nesmějí vozidla bez RB.

Ono jaksi že nemůže jet vlastní silou pára na koridoru vadí méně, než na zajímavé lokálce.
Pondělí, 02. prosince 2019 - 09:39:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1369
Registrován: 8-2017
SŽDC D4: 87. Na trati RB se připouští také mimořádný provoz vedoucích hnacích vozidel, nevybavených
RBV. Taková vozidla musí být vždy vybavena telekomunikačním zařízením pro rádiovou hlasovou
komunikaci dispečera RB se strojvedoucím vedoucího hnacího vozidla v řízené oblasti RB.


EDIT: Mně hlavně zajímá ten doublethink, že ETCS na hlavních tratích mělo bejt nejpozdějc včera, protože bezpečnost, ale radioblok na lokálkách, kterej mohl tu bezpečnost už včera zajistit, je fujfuj.

(Příspěvek byl editován uživatelem M250.0.)
Pondělí, 02. prosince 2019 - 09:54:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3505
Registrován: 6-2016
M250.0: Asi tak. Původně měl být na Šumavských lokálkách, dispečeři měli sedět ve Volarech. Ale doba byla (a je) turbulentní, a tak je všechno jinak a líp...

Ještě zmíním jednu vlastnost RB - mobilní část se dá nacpat snad do všech hnacích vozidel (i když u některých lokomotiv je to "trochu drsné"). U mobilky ETCS (alespoň u té, kterou jsem měl čest párkrát vidět) bych si tak jistý nebyl...
Mladějov
Pondělí, 02. prosince 2019 - 09:55:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14276
Registrován: 3-2007
Ona tato věta tam bude zaručeně navždy, co myslíte ?

Váš edit: Aha.
Tak to si vyřiďte s TH.
Pondělí, 02. prosince 2019 - 10:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9663
Registrován: 4-2003
bude možné řešit stykové stanice? Nevěděl by prosím někdo? Bude nutná oddělená jízdní cesta?

https://www.sudop.cz/admin-data/storage/get/214-sudop-revue-2019- 03.pdf
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 02. prosince 2019 - 10:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9664
Registrován: 4-2003
tratích s ETCS se buď přetáhne vybaveným vozidlem, nebo si dotyčný zažádá o výluku.

Kterou mu vzhledem k frekvenci provozu samozřejmě nikdo soudný nedá.

Vono není potřeba nic zkoumat. Stačí si položit otázku, kam dneska může krokodýl SBB.[wink]

(Osobně si myslím, že někdy v roce 2040 bude zásadní problém "kde koupit vhodné uhlí", případně "bude to smrdění párou ještě někoho vůbec zajímat"?).
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 02. prosince 2019 - 10:42:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6503
Registrován: 9-2011
vzhledem k frekvenci provozu
Tak ona parní jízda asi nebude konaná ve všední den v 8.00 tam a v 16.30 zpátky, ale v sobotu dopo- a odpoledne, kdy už taková frekvence není.

bude to smrdění párou ještě někoho vůbec zajímat
Už dneska je většina osazenstva parního vlaku taková, co parní provoz na vlastní kůži nezažila.

M.Š:: Jinak mám již FlixBus Praha - Doboj koupený
Tak proč řešíš vlak?
Všichni jste volové. Servít
Pondělí, 02. prosince 2019 - 11:17:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9666
Registrován: 4-2003
kdy už taková frekvence není

Na těch tratích kde bude to ETCS L2 nejdřív je frekvence taková že tam nic neprojede ano v sobotu odpoledne, notabene když při výluce pojede albatros maximálně 60kou (na trati, ve stanici 40).
Výjimku taky těžko někdo udělí, protože mašinfýra z neproměnné tabule ETCS jaxi nic nevykouká.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 02. prosince 2019 - 11:43:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6504
Registrován: 9-2011
No já bych se o to tak nebál, řešení se najde. Ty vlaky tam nejezdí "nárazník na nárazník", kór v tu sobotu.
Z neproměnné tabule sice fíra nic nevykoumá, ale opět si nemyslím, že v okamžiku spuštění L2 borci ze SŽDC již startují motorové pily a "všetko popíliť". Návěstidla, ať už plnotučná či nějaká "dvojpojmová" (stůj - přivolávačka) tam velmi pravděpodobně dost dlouho zůstanou. Vysílačky již též byly vynalezeny.
Všichni jste volové. Servít
Pondělí, 02. prosince 2019 - 11:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1863
Registrován: 7-2017
Tak je otázka, zda za 20 let ještě bude nějaká pára schopná jízdy. O obecenstvo bych se nebál, koukněte na jiné "historické" akce (auto-moto, letadla, rytíři...). To spíš zasáhnou eurohujeři.
Pondělí, 02. prosince 2019 - 12:06:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10470
Registrován: 8-2012
Tak to si vyřiďte s TH
Hele, já si nemám co vyřizovat, stejně bych akorát byl řešen, protože různá neinteroperabilní zařízení a nestandardní postupy jistě mají v této zemi nadále skvělou budoucnost. Já prostě jen říkám, že bych se bál jiných věcí, než potřeby ETCS na páře.
電車オタク
Pondělí, 02. prosince 2019 - 12:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9668
Registrován: 4-2003
y vlaky tam nejezdí "nárazník na nárazník", kór v tu sobotu.

Ten vlak pojede mezistaničně nějakou formou dnešního PMD a tohle plynule opravdu nepojede ani před půlnocí. A je v principu úplně jedno, jestli se pokácí návěstidla v roce 2026 či až 2029.

Mě tohle ty žíly fakt netrhá, starosti aby mohla někde pára mi přijdou nicotný a to že teď někdo (po kolika letech od rohodnutí... dvaceti?) vyndal ruku z nočníku jakbysmet.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 02. prosince 2019 - 13:00:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1370
Registrován: 8-2017
TH: Tady nejde o žádný vyřizování. Porůznu tu plivete na RB, tak jsem si chtěl přečíst nějaké argumenty, proč je teda špatně a jakou navrhujete pro vedlejší tratě ekonomicky průchodnou alternativu.
Pondělí, 02. prosince 2019 - 16:07:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4934
Registrován: 3-2004
Tatra 77 taky nesmí v provedení, ve kterém vyjela, na dnešní silnici a nikomu to nevadí [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
Pondělí, 02. prosince 2019 - 16:37:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5918
Registrován: 9-2005
Na lokálky typu s nějakým jedním párem Mm a deseti páry Os vrdenYch Reginama se nevyplatí žádný VZ. Stojí to moc. A když to bude něco echt nekompatibilní ho s cizinou, akorát ty lokálky zabijete. Možná to ale bude pro ně nejlepší.
Takže zbývá na tratě, kam se smí dávat národní VZ, dávat to, co má nejvíce statů v okolí. Kvůli nižším nákladům a kvůli interoperabilitě. Z toho vychází pozitivně jedině nemecko-rakousky bodový VZ. A i ten nelze jen tak nandat na naše tratě. Na vozidlech dovezenych z Německa a Rakouska ale už je.
Jde především o náklady. A to v řádech stamilionů do tratí a v milionech pro vozidla. Mobilka ETCS stojí asi 14 milionů na vozidlo. Mobilka Indusi stojí řádově méně. Mobilka radiobloku nevím z hlavy.
A pak se snad ještě premýšlelo o nějakou okleštěné verzi ETCS, ale to bude taky neúnosná investice.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz