Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Tratě kolem Pardubic a Hradce Králové » Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 24. 06. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 24. 06. 2019

dolů
   autor příspěvek
jitachru
Pondělí, 03. června 2019 - 21:14:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1032
Registrován: 3-2017
Zzz: jak už zaznělo jinde, zrušení není vždy řešením a vzhledem k tomu, že od regionohy není v MT připoj směr ČT, tak ti 3 lidé jsou ještě dost.

Jevíčko - Chornice- Měs. Trnávka - MT - Svitavy na R směr Brno(Pardubice), na což by pořád ze zrušených šukafonů přes Chornice zbylo a mělo by to smysl pro mnohonásobně víc lidí...
Ono teoreticky kdyby PU kraj byl ochoten nějaké finance přidat, mohl by přes Chornice jezdit vlak i bus, které by se rozumně doplňovaly. Čili vlak použít jako páteř a k němu přivázat vymetáky např v MT, Chornicích a Konici.

Tedy kdyby nám nevadila 810,ale ona nám, východočechům vadí, takže železnici nefandíme, jako středočeši, jejichž železnice připomíná skanzen.
Pondělí, 03. června 2019 - 21:15:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 334
Registrován: 3-2018
Ještě k trasování Dráhy olomoucko-pražské apod. Plašení dobytka, strach ze železného oře, odpor sedláků apod. jsou často zveličené pohádky z pozdější doby (např. Kroměříž vs. Hulín). Hlavní roli hrály peníze (a to i náklady na výkup pozemků podobně jako dnes) a co nejmenší stavební náklady. Úkolem bylo spojit Olomouc s Prahou a to, že Vysoké Mýto nemělo nádraží v centru, ale v Zámrsku, v té době nehrálo až tak významnou roli.
Pondělí, 03. června 2019 - 21:41:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5520
Registrován: 12-2004
Jitachru: To byly dvě náhodný cestující do MT. Ti tři lidi byly od přípoje z ČT a dost to není(vzhledem k vlaku už vůbec ne, dost je to na taxi). "Dost" je podle mě např. spoj v 10:50 z Jevíčka do Svitav, který použije cca 20-30 lidí v úseku po MT, do Svitav pak další.
Nedávno, co jsem viděl, odpoledne nedojel šukafonem NIKDO!, i když přípoj je a zpět dva.
Nutit lidi přestupovat navíc do šukafonu v Chornicích je šotoušovina a "hledání vlakořešení přes mrtvoly"(a tím zbytečně prodlužovat jízdní dobu do Jevíčka) nebo chcete na nádru duchů půlit bus linky? a to kvůli komu?.
I ten autobus(byť levnější např. 9,5m, 10,7m) , pokud by šlo jen o Konice - Jevíčko, nemá o víkendu moc šancí, muselo by to být jako protažení linky nejlíp z Olomouce.
Přesto si nejde dělat iluze o velké vytíženosti.
O něco větší šanci na využití bych viděl u busu z MT směr Mohelnice žel. st., hlavně v NE, s návazností od Trnávky a Svitav.

Za finan. prostředky, který stojí vlak v úseku Dzbel - MT by šlo zajistit mnou výše popsaný a to i s lepší návazností smět Opatovice a Boskovice/Letovice.
Ešus
Pondělí, 03. června 2019 - 22:02:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 383
Registrován: 9-2013
Raspi: Zatím se nic neděje, Oredo údajně na objasnění problému pracuje, ale zatím mlčí. Nicméně mi potvrdili, že jízdenka koupená u ČD a nahraná na kartu samozřejmě platí i v autobuse v rámci zónové a časové platnosti. Kde se stala chyba, zatím nikdo s jistotou neví.

Jinak souhlas s tím, že dvouhodinový takt autobusů by byl smysluplnější než ty vlaky. Z vlaku zde páteř neuděláte, protože je hrozně pomalý a nezastavuje tam, kde by lidé chtěli (Chornice, Jevíčko, Velké Opatovice). Z čistě ekonomického hlediska se vlak vyplatí nejdříve od 120 cestujících v jednom spoji (při dvouhodinovém intervalu), ale občas je výhodný i při méně cestujících, například pokud jezdí rychle. To ale není tento případ, takže tady opravdu vlak ne. Podobně Mochov - Čelákovice nebo Hodonín - Čejč, kde by měl smysl leda tak sezónní provoz.
Úterý, 04. června 2019 - 19:34:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 10-2017
Oni by se vlaky Česká Třebová - Chornice - Prostějov vyplatily (resp. měly smysl jako služba lidem) v případě, že:
1) by se celá trať prošla celkovou revitalizací a patrným zvýšením traťové rychlosti na 65-75 km/h (což je tedy utopie), a to tak, aby vlak dráhu urazil za cca 100 minut s tím, že by projel obce, kde je zastávka mimo a posloužil by tedy jako páteřní a k němu v MT navázána vymetáková (obslužní) linka: SY (přípoj od R)-MT (přípoj vlak)-Jevíčko(bus uzel)-Boskovice (přípoj Sp vlaky směr Brno) klidně i v menších uzlech by byly přípoje na místní mikrobusy (ovšem musel by být kraj ochoten navýšit objem dopravy tak, jako to dělají ostatní kraje)
2) vlak jezdil v celé trase
3) by jezdil pravidelně (tj. běžný interval 120 minut, ve špičce 60),
4) by byly řádné přípoje na obou koncích .

Ono cesta do Třebové už z Prostějova je sice rychlejší (v případě že není skokan či větší výluka na koridoru) přes Olomouc (108 km), ale kilometricky výhodnější je cesta přes Chornice (83 km) a pokud by cesta přes Chornice trvala o nějakých 45 minut méně (odbouraní postojů a přestupů), už by byla z okolí Konice docela použitelná.
Pokud ale traťová rychlost je jaká je (50-60 km/h), asi zde mají smysl pouze sezonní rekreační vlaky.

Sám osobně jsem celou trať v říjnu 2018 projel, a to s použitím vlaků 24773/24709 (ČT 7:09 - PV 9:55). Do Dzbelu jsme přijeli 4, zpět jelo lidí 20 (viz. Foto).


Jízdní řád víkendových vlaků vypadá:
Ze směru Prostějov:
8:05 - ,,pouze,, jeden přestup , jinak minimální postoje, vlak trať ujede za 2h17m, ale jede pouze v sobotu
10:05 - vlak jede jen do Moravské Třebové, odkud další vlak směrem na Českou Třebovou až za 98 minut
15:05 - jediný jakž takž použitelný spoj, avšak s přestupem a čekací dobou v Moravské Třebové 26 minut
17:05 - vlak jede v sobotu jen do Moravské Třebové, odtuď jede dále až za 30 minut.

Ze směru Česká Třebová
7:08 - vlak jede jen v sobotu, a to s 26ti minutovým čekáním v Moravské Třebové
11:10 - vlak jede v úseku Č. Třebová-M. Třebová jen v sobotu, v neděli musí cestující použít o hodinu dřívejší spoj a hodinu musí v Moravské Třebové čekat (neboť vlak v 10:10 nepokračuje z Mor. Třebové dále)
14:10 - jediný jakž takž použitelný spoj, avšak s přestupem a čekací dobou v Moravské Třebové 26 minut
16:12 - v Moravské Třebové přestup a čekání 16 minut, v Chornici přestup a čekání 45 minut.

Takovýto jízdní řád přiláká turistů minimum.

Takže k 017+271 - není to určitě nějaká hitparáda, ale že tato trať vysloveně nemá smysl, s tím souhlasit také nemohu, obdobných tratí je v ČR více a slouží dále denně. Když se sestaví se rozumný JŘ (přípoje, přímé celistvé spoje, minimum postojů), rekreační význam trať má a když se zrychlí, má i význam pro každodenní provoz. Ale výměnou 814 místo 810 na současný JŘ, se skutečně nic nezlepší. Totéž platí pro Žďárec u Skutče - Borová u Poličky.

(Příspěvek byl editován uživatelem 810.296.)
Středa, 05. června 2019 - 19:17:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 758
Registrován: 3-2009
Mám dotaz. Když přijedu autem do Kolína ráno někdy v 6:00-6:30 hodin , chytnu se tam někde u nádraží s parkováním ?
Čtvrtek, 06. června 2019 - 10:03:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 966
Registrován: 3-2004
V tuhle brzkou dobu by ještě neměl být problém. Buď přímo před nádražím, nebo vedle na těch placech směrem k Futuru.
Čtvrtek, 06. června 2019 - 18:29:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 7-2017
https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/dvoukolejka-steblova-hluk-v lak.A190604_480152_pardubice-zpravy_skn
Tass
Čtvrtek, 06. června 2019 - 19:59:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 647
Registrován: 10-2006
Ukazkově hozené vidle do projektu. Počítám, že hlavní stěžovatelé jsou ty náplavy, co nakoupily levné pozemky (nižší cena, protože tam 24 hodin denně jezdí vlaky) a teď jim začalo vadit, že jim na dohled od baráku jezdí vlaky.
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Čtvrtek, 06. června 2019 - 22:19:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 78
Registrován: 8-2017
To samé u nás. Naplava si postavila barák 100 m od vlečky a teď křičí, ze tam jednou za čtvrt roku v noci projede obsluha na vlečou.
Pátek, 07. června 2019 - 02:04:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7540
Registrován: 9-2003
Tass - [ok] přesně.. nová tišší trať i relativně novější vozidla a najednou se občané kteří kromě samotné dosavadní zastávky bydlí dál od kolejí probudí a budou se "bát" hluku.. asi v představě že tam budou nocí valit co 10min. nákladní vlaky cca 50km/h.. [crazy]
Přesně jak píšete.. ukázkové "vidle" [biggrin] a proto se podobným projektům (VRT..) v naší kotlince jen chechtám..


(Příspěvek byl editován uživatelem alf.)
..pořádná mašina má kotel a komín..
Pátek, 07. června 2019 - 07:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4865
Registrován: 3-2004
Mě přijde klíčové toto:

Podle krajského úřadu lidé ze Stéblové loni v únoru při veřejném projednání vznesli své námitky, které ale stavební úřad neřešil. „Tato skutečnost způsobila nezákonnost vydaného rozhodnutí, činí rozhodnutí nepřezkoumatelným,“ uvádí se v rozhodnutí krajského úřadu.

Tj. požadavek na stěny tam byl už v minulosti a bohužel nebylo vyhověno.

Já se držím pravidla, že pokud mám dotáhnout nějaký projekt a stojím na rozcestí "dražší" a "komplikovanější", je to ta "dražší" cesta k cíli.. Tj. nemarnit čas přesvědčováním o hlukových studiích, když ty stěny chtějí, ať je mají.
Pátek, 07. června 2019 - 08:35:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 12-2017
Honzasl:
"Mě přijde klíčové toto:

Podle krajského úřadu lidé ze Stéblové loni v únoru při veřejném projednání vznesli své námitky, které ale stavební úřad neřešil. „Tato skutečnost způsobila nezákonnost vydaného rozhodnutí, činí rozhodnutí nepřezkoumatelným,“ uvádí se v rozhodnutí krajského úřadu.

Tj. požadavek na stěny tam byl už v minulosti a bohužel nebylo vyhověno.

Já se držím pravidla, že pokud mám dotáhnout nějaký projekt a stojím na rozcestí "dražší" a "komplikovanější", je to ta "dražší" cesta k cíli.. Tj. nemarnit čas přesvědčováním o hlukových studiích, když ty stěny chtějí, ať je mají."

To je sice logické co píšete, ale jen pro soukromého investora, státní investor si nemůže stavět, jen tak co po něm někdo chce. Stavět může jen to co má podložené a zdůvodněné, ostatní je Terezičky i trestně stihatelne. Pokud z hlukové studie něco vyšlo a hygienická stanice to potvrdí tak nějak nechápu, že to kraj může zrušit.
Pátek, 07. června 2019 - 09:29:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 10-2007
Za chvíli vyrazí na zkušební jízdu po opravě z Pardubic do Hradce Králové a zpět Stříbrnÿ šíp.

[vypravci]
Každá správná mašina musí být cítit naftou a být aspoň trochu špinavá od oleje !
ČKD Praha můj vzor ! [fotic] [fotic] [fotic] [vypravci]

[ok] [ok] [ok] K6S 310 DR [ok] [ok] [ok]
Pátek, 07. června 2019 - 10:28:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4866
Registrován: 3-2004
státní investor si nemůže stavět, jen tak co po něm někdo chce.

Jistě, "někdo" ne. Ovšem stavební úřad už chtít může: a stavební úřad by měl vypořádat námitky účastníků řízení, tj. požadovat po investorovi, aby vyřešil problém s hlukem.

Pokud investor místo toho, aby - po jednání s dotyčným účastníkem - stále trvá na své verzi (hluková studie OK) a účastník na své verzi (chceme stěny), potom jsou máme pat a investor má problém. A já tvrdím, že ten kdo má problém, ten ho musí řešit. Například tím, že v vyjde vstříc účastníkovi a projekt mu vyjde o něco dráž - a nebo bude držet na svém a projekt prostě nebude vůbec.

Ty dva roky zdržení, ty přeci taky něco stojí, nebo ne?
Pátek, 07. června 2019 - 11:30:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 7-2017
Nehledě na to, že ta zeď alespoň trochu zamezí lezení do kolejí.
Pátek, 07. června 2019 - 15:54:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 12-2017
Honzasl:
"Jistě, "někdo" ne. Ovšem stavební úřad už chtít může: a stavební úřad by měl vypořádat námitky účastníků řízení, tj. požadovat po investorovi, aby vyřešil problém s hlukem.

Pokud investor místo toho, aby - po jednání s dotyčným účastníkem - stále trvá na své verzi (hluková studie OK) a účastník na své verzi (chceme stěny), potom jsou máme pat a investor má problém. A já tvrdím, že ten kdo má problém, ten ho musí řešit. Například tím, že v vyjde vstříc účastníkovi a projekt mu vyjde o něco dráž - a nebo bude držet na svém a projekt prostě nebude vůbec.

Ty dva roky zdržení, ty přeci taky něco stojí, nebo ne?"

Stavební úřad, po vás chtít nic nemůže, jediná práce SÚ spočívá v kontrole dokumentace vzhledem k zákonům a buď řekne ok nebo ne. Co s tím bude dělat investor je jeho věc.
A pokud jde o cenu, tak je nutné si uvědomit jak je nastavený systém. Investorem je SŽDC a ten sám, žádnými penězi nedisponuje. Ta vezme dokumentaci a jde prosit o peníze MD a jejich první otázka bude proč tam je ta zeď a na to investor že si to přála obec MD odpoví, že je to zakázaná podpora a předělejte to podle zákona a pak přijďte znovu. A máte vyřešeno
Pátek, 07. června 2019 - 16:03:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 12-2017
Ze strany obce je to pouze vydírání, kdy chtějí něco na co nemají právo. Pochybuju že pokud by vám soused dál podmínku že chce vyměnit okna v baráku jinak vám nepovolí stavět, že byste na to přistoupil, zvláště kdyby už jste neměl na to peníze.
Pátek, 07. června 2019 - 16:13:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 7-2017
Já se ovšem divím, že s tou zdí tam vůbec nebylo počítáno. Kdo znáte výjezd z Vysočan, tam vyrostla přímo obří zeď a vlaky tam nikdy 160 jezdit nebudou. Ale to nejspíš nebylo SŽDC.
Pátek, 07. června 2019 - 19:10:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4868
Registrován: 3-2004
Přiznám se dobrovolně, že pokud mam zaplatit sousedovi za podpis souhlasu a mam věc vyřešenou, tak mu zaplatím, než bych daval polovinu peněz za nějaký posudek a doufal, že mu soused uvěří a že se nezasekne.

Navíc, ja bych na argumentaci novým svrškem a vozidly vznesl námitku: a kdo mi zaručí, že za 5 let nebude trať rozmlácená a nebudou jezdit vraky? Zeď uz mi nikdo nevezme. (Jako cestujícího mě ty stěny samozřejmě se.ou).

Právě neochota rychle a efektivně utratit peníze vede k tomu, že stavby zaseknou na různých Havránkových.

Někdo tady kdysi hezky argumentoval, že při vyhledávání alternativ by se pred hlediskem ceny melo upřednostňovat hladkost a průchodnost stavby...
Pátek, 07. června 2019 - 21:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12873
Registrován: 8-2004
Honzasl:
"Právě neochota rychle a efektivně utratit peníze"
A dáte je ze svého?
Četl jste vůbec to rozhodnutí, když tu prezentujete tak kategorické soudy?

Jak já jej chápu, tak z hlediska hluku dal Krajský úřad Magistrátu za pravdu, ale shledal vadu v nedostatečnosti/absenci odůvodnění rozhodnutí.

Takže než řešit procesní pochybení, tak raději rozhazovat?

Ono by průchodnosti staveb mohlo pomoci, pokud by ta rozhodnutí už prvoinstančně vydávali úředníci, kteří to nedělají jednou za svou kariéru a třeba měli i nějakou oporu od MMR ve výkladu, judikaturách, apod.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Ešus
Pátek, 07. června 2019 - 22:57:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 389
Registrován: 9-2013
A pak se jim nebude líbit, že bydlí u stěny... Na jedné straně trati stěnu chtějí a na druhé ji nechtějí (kaštanka). Stejně si myslím, že největší hluková zátěž ve Stéblové bude pocházet od amplionů na nástupištích a na ty žádná stěna obvyklé výšky nepomůže... Co vlastně bude se stávajícími perony v lese? Já doufám, že je bez ohledu na hypotetické cestující z Malé Čeperky zruší, protože jinak se nákladná investice do zdvoukojelnění projeví prodloužením cestovních dob zastávkových vlaků.
Pátek, 07. června 2019 - 23:34:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7541
Registrován: 9-2003
https://www.cysnews.cz/parni-vlaky/parnim-vlakem-na-sodomkovo-vys oke-myto/
..pořádná mašina má kotel a komín..
Sobota, 08. června 2019 - 20:09:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 991
Registrován: 7-2009
Sodomka dnes v reálu...
Sobota, 08. června 2019 - 21:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 7-2017
Divná [masinka]. [proud]
Sobota, 08. června 2019 - 22:04:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156
Registrován: 12-2017
Honzasl:
"Přiznám se dobrovolně, že pokud mam zaplatit sousedovi za podpis souhlasu a mam věc vyřešenou, tak mu zaplatím, než bych daval polovinu peněz za nějaký posudek a doufal, že mu soused uvěří a že se nezasekne.

Navíc, ja bych na argumentaci novým svrškem a vozidly vznesl námitku: a kdo mi zaručí, že za 5 let nebude trať rozmlácená a nebudou jezdit vraky? Zeď uz mi nikdo nevezme. (Jako cestujícího mě ty stěny samozřejmě se.ou).

Právě neochota rychle a efektivně utratit peníze vede k tomu, že stavby zaseknou na různých Havránkových.

Někdo tady kdysi hezky argumentoval, že při vyhledávání alternativ by se pred hlediskem ceny melo upřednostňovat hladkost a průchodnost stavby..."


Tak ještě jednou. Vy ale ty peníze nemáte, musíte nejdřív někoho požádat (třeba banku-hypotéka). Navíc kdo Vám zaručí, že mu okna budou stačit a nebude pak chtít ještě dveře, atd.

Krom toho ten soused není sám, ale je jich třeba 40...

Stejně jako se Vám nikdo nezaručí kvalitu svršku, tak Vám nikdo nezaručí, že tu stěnu nikdo nerozbije a bude jí udržovat. Pokud chce mít obec jistotu, tak si tam může postavit stěnu svoji v tom jí nikdo nemůže bránit a bude mít klid napořád.
Pondělí, 10. června 2019 - 13:02:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 997
Registrován: 7-2017
Tady někteří píší o protihlukové zdi. Ale protihluková stěna může být i vzrostlá vegetace. Pokud zase někdo nebude proti, že to při nepříznivém počasí může poškodit trolejové vedení, pokud ji nebudou udržovat v patřičné výši.
Ešus
Pondělí, 10. června 2019 - 21:42:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 391
Registrován: 9-2013
mirek55: Já si teda pod pojmem PHS představuji betonovou nebo plechovou zeď. Vegetace patří mezi pasivní protihluková opatření.
Úterý, 11. června 2019 - 10:03:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 998
Registrován: 7-2017
PHS (protihluková stěna) nemusí být jen betonovou nebo plechovou zdí. Může to být i dřevěné, plastové. Neprůhledné, průsvitné, či průhledné. (např. makrolon, plexisklo, sklo atd), nebo to též může být zeleň. V zahraničí je to zcela běžné, že je to vegetativní protihluková stěna. A nemusí být ani příliš vysoká, protože nejvíce hluku vychází od podvozků. Viz nedávná studie ČVUT.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirek55.)
Úterý, 11. června 2019 - 16:26:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 2-2014
Brejložehlograf zaskakuje za Pantera na Os1850

(Příspěvek byl editován uživatelem hrejzadarmo.)
Radekedar
Úterý, 11. června 2019 - 21:15:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2448
Registrován: 6-2008
Jaký je význam řazení toho BDs mezi dvěma bymáky? Jedny dveře pro cestující nepoužitelné (zamčené, neboť neblokují), půlka vozu k ničemu (služební oddíl) a zbývá jen 5 kupátek po osmi (aspoň že to nebyla koženka).
A souprava jako celek je samozřejmě ostuda.
Cestující s kočárky / na vozíku / s pohybovým omezením mohou zasílat tisíce děkovných dopisů [sad]

(viděno i ráno na 6228 a podvečer na 6274)
Úterý, 11. června 2019 - 22:26:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 7-2017
Takže je lepší ten spoj zrušit?
Středa, 12. června 2019 - 15:28:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2126
Registrován: 12-2009
No jo, bohužel nejsou panteři řady 440, jeden (11) je na velké opravě v Šumperku, od tama přijela jinak udělaná 10, panter číslo 8 je pro větší závadu v depu na opravě.

BDs zřejmě pro možnost větší přepravy kol, kočárků apod, možná i vozíčkáře....
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Středa, 12. června 2019 - 16:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1218
Registrován: 7-2017
A takhle to bude pokračovat. Každý okres, každý soukromníček bude mít svoje a nepůjčí.
Radekedar
Středa, 12. června 2019 - 18:15:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2450
Registrován: 6-2008
mot:
"Takže je lepší ten spoj zrušit?"
Pokud se dospělo do situace, že mám na výběr spoj buď zrušit, nebo na něj nasadit dva bymáky s hytlákem, pak je samozřejmě lepší druhá z možností.

Je ovšem nutné se ptát, proč situace došla tak daleko. Když vím, že budu posílat pantera na opravu do Šumperka (tj. záložní jednotka pryč a jezdím na krev), seženu si dočasně jinou záložní soupravu. Až mi totiž vybouchne další panter, sáhnu po odpovídající záloze.
Pokud by tam jela nízkopodlažní klasika (třeba Bdmteeo296), nenapsal bych ani „ň“ a snad bych přimhouřil oko i nad nižší maximální rychlostí [happy]
Středa, 12. června 2019 - 18:43:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2707
Registrován: 9-2003
Tento stroj se vyskytoval dnes v devet dopoledne v Chlumci nad Cidlinou:


Z nejhoršího jsme uvnitř!
Středa, 12. června 2019 - 18:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2708
Registrován: 9-2003
Foto jen dokumentačně mobilem. Je to hektor 721.542 a přijel v 8.57 od západu, takže buď od Voseka, Městce nebo z vlečky ...
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Středa, 12. června 2019 - 19:33:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1220
Registrován: 7-2017
Radekedar: kde brát a nekrást. A když pak půjčíš (nebo si), tak dopadneš třeba takto:
https://zdopravy.cz/odvolani-mi-prijde-absurdni-s-brejlovci-jsem- nepochybil-rekl-kupec-29865/
Tady už je to tak zamotaný, že by jeden blil. Pak něco v dobrý víře podepiš...
Středa, 12. června 2019 - 19:48:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 993
Registrován: 7-2009
Nuts

Milanův hektor obsluhující místní vlečku...
Středa, 12. června 2019 - 23:18:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 250
Registrován: 9-2012
Ad Radekedar: Proč zrovna BDs a proč zrovna uprostřed soupravy? Můj skromný tip je, že se to zrovna takhle válelo v Hradci na myčce. A když bylo potřeba narychlo nějakou náhradu, sáhlo se po tom bez "zbytečné" úpravy řazení.

Nic nízkopodlažného mně tedy nenapadá. Možná MJ 814, ale těch je také málo, navíc je malá a pomalejší. Nevím, kde by se v Hradci vzalo patro, je-li vůbec někde volné, nehledě na náklady spojené s jeho krátkodobou redislokací. A nakonec během půl hodiny po takovéto náhradě jede opět Panter, takže komu se nechce či nemůže do schodů, může chvilku počkat.
Kříž
Čtvrtek, 13. června 2019 - 09:13:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 317
Registrován: 11-2005
Proč zrovna BDs a proč zrovna uprostřed soupravy? Můj skromný tip je, že se to zrovna takhle válelo v Hradci na myčce

To určitě! Což takhle oddíl pro vlakvedoucího[wink]?
Čtvrtek, 13. června 2019 - 09:51:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 7-2017
A proč by to BDs uprostřed mělo vadit. Několikrát jsem v něm běžně uličkou procházel. A jinak je to pořád 40 míst a v coupé [happy].

(Příspěvek byl editován uživatelem mot.)
Petr_hradecký
Čtvrtek, 13. června 2019 - 11:56:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2958
Registrován: 4-2015
Už jsem párkrát viděl BDs na běžném Hradečanu, byl mezi kupátky a velkoprostory. A uličkou se dalo projít úplně normálně. A s HK myčkou to je dost hodně pravděpodobné...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Čtvrtek, 13. června 2019 - 14:08:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 252
Registrován: 9-2012
Kříž:
"To určitě! Což takhle oddíl pro vlakvedoucího[wink]?"
Existují Bdmtee s kutlochem. A oddíl pro vlakvedoucího se dá udělat i v Béčku. Takže proč tam je BDs, a né B či Bdmtee?
Mimochodem na Panteru není kromě ubohé špatně situované a téměř nezabezpečené skříňky vůbec nic [ko]
Čtvrtek, 13. června 2019 - 14:16:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 7-2017
Celé kouzlo asi bude v tom, že nic jiného nebylo k dispozici. A byla-li tam někde takto spojená souprava, tak by mělo cenu ji kvůli panu R. rozpojovat?
Čtvrtek, 13. června 2019 - 16:01:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7304
Registrován: 8-2007
Mimochodem na Panteru není kromě ubohé špatně situované a téměř nezabezpečené skříňky vůbec nic

Jakto že né.Je tam stanoviště strojvedoucího,kde si vlaková četa ukládá své osobní věci,popřípadě kasičky z pokladen,které přepravuje.
Kříž
Čtvrtek, 13. června 2019 - 17:46:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 318
Registrován: 11-2005
Existují Bdmtee s kutlochem.
Ano existují (a u trojvozovky jsou řazena právě uprostřed), ale právě ono třeba nebylo k dispozici. Nebyl by to koneckonců první případ.

A oddíl pro vlakvedoucího se dá udělat i v Béčku.

B-čka256 oka na visací zámky měla (v HK není provozní už nějaký ten pátek ani jedno). U B RIC si tím nejsem jist. Nevím jak nyní, ale před nedávnem kontrolní orgány vyžadovaly uzavření služebních prostor více než jen na 4-hran (případně uložení na stanovišti strojvedoucího - je-li to možné).
Pátek, 14. června 2019 - 03:41:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2019
13.6.2019 : os 5004
Průvodčí ani radši nebrala lístky jak to bylo přecpaný...

Pozn. vzhledem k tomu, že je to 010, tak ve předu byla dieselová lokomotiva
Pátek, 14. června 2019 - 08:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4018
Registrován: 11-2008
ad TomAtom: No, podle fotky to nevypadá, že by to bylo nějak přecpaný [lol][lol]
Pátek, 14. června 2019 - 08:52:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 260
Registrován: 9-2008
ad Tom Atom a výpravčí: ono to bylo hlavně přecpaný ráno z Pa do ČT
Neděle, 23. června 2019 - 09:48:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 7-2017
Tak Pardubický kraj chce objednat a zaplatit Leo Expressu další vlaky z Pardubic do Prahy po 010.
Je z toho docela rozruch, tak jsem zvědavý jak to dopadne.
https://zdopravy.cz/pardubicky-kraj-chce-platit-vlaky-do-prahy-ro zzlobil-tim-stat-i-ministerstvo-dopravcem-30491/
Tass
Neděle, 23. června 2019 - 10:17:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 652
Registrován: 10-2006
Dokonale to zapadá do dopravní antistrategie PaK. Vlak o ničem a k ničemu, ale prachy dotečou do správné kapsy.
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Neděle, 23. června 2019 - 14:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6932
Registrován: 12-2011
Kdyby se to objednalo u Národního, tak by to bylo asi v pořádku, protože by prachy tekly to správné kasy, co...
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Tass
Neděle, 23. června 2019 - 15:40:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 653
Registrován: 10-2006
Tenhle vlak nemá cenu objednávat vůbec u nikoho, protože jede dostatek jiných spojů 3 různých dopravců. A hlavní otázkou je, proč chce kraj vyhazovat peníze za dálkový vlak, když jeho občané mají problémy s regionální dopravou. Možná papalášům na kraji ještě stále nedošlo, že pardubický magistrát myslí válku proti venkovanům v autech zcela vážně a bude ještě hůř. A že by se kraj měl postarat, aby se z vesnic na pardubické hlavní nádraží dalo dostat i jinak než v IGK.
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Ešus
Neděle, 23. června 2019 - 19:31:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 392
Registrován: 9-2013
Já zastávám názor, že kraj by měl platit dopravu jen na svém území + přesah max. 20 km. Platit další vlak do Prahy je blbost. Ve srovnání s MSK, který chce platit lety z Mošnova do Vídně, Mnichova a Varšavy, je to ale stále slabý odvar. Dálková doprava je věcí MD, přičemž do té mezinárodní by se měla angažovat také EU (třeba noční vlaky).
Neděle, 23. června 2019 - 19:33:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1676
Registrován: 12-2007
Tass: A kde berete jistotu, že bude Pardubický kraj na ten vlak něco doplácet? Nemůže to být náhodou naopak?
(když se tak blbě ptám, tak to samozřejmě naopak je - ten spoj si na sebe vydělá a tím umožní v rámci daného závazku snížit kompenzaci za ostatní vlaky)
Tass
Neděle, 23. června 2019 - 20:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 654
Registrován: 10-2006
Jis:
"Tass: A kde berete jistotu, že bude Pardubický kraj na ten vlak něco doplácet? Nemůže to být náhodou naopak?
(když se tak blbě ptám, tak to samozřejmě naopak je - ten spoj si na sebe vydělá a tím umožní v rámci daného závazku snížit kompenzaci za ostatní vlaky)"
Hlavní informací odkazovaného článku je sdělení, že za to kraj platit bude. Pokud to bude na komerční riziko LE, pak s tím nemám problém.
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Pondělí, 24. června 2019 - 07:57:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 12-2007
Bude to v závazku. Ale se "zápornou kompenzací", protože ten spoj bude ziskový. A pokud dáte do závazku ziskový spoj, jeho zisk snižuje ztrátu ostatních (prodělečných) spojů a tím kraji šetří peníze.

Pro Pardubický kraj je tudíž výhodné ten spoj zahrnout do závazku. Protože kdyby ho tam nezahrnul (a Leoš ho jezdil na komerční riziko), náležel by zisk Leošovi, nikoliv Pardubickému kraji.

Takže od Pardubického kraje je to velmi rozumné řešení.
Pondělí, 24. června 2019 - 08:24:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1273
Registrován: 7-2017
To už se ví předem, že ten spoj bude ziskový?
Pondělí, 24. června 2019 - 08:37:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 7-2017
Jis má jistotu z křišťálové věštecké koule. Také jsem si mnohdy myslel jak bude některý spoj rentabilní (ziskový). Vše ale bylo ve skutečnosti trochu jinak. Jako na houpačce. Chvíli nahoře, delší čas dole, zbytek někde kolem středu.