Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Tratě kolem Pardubic a Hradce Králové » Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 28. 07. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 28. 07. 2019

dolů
   autor příspěvek
Bkp
Neděle, 21. července 2019 - 18:48:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8110
Registrován: 8-2003
konstatování faktu:
Dělení pravice vs. levice v žádném případě není o tom, kdo je prolidský a kdo protilidský, ale jestli je prvotní společnost a potom jedinec, nebo jestli je prvotní jedinec a až potom je společnost.
/konec offtopic
Radekedar
Pondělí, 22. července 2019 - 19:20:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2462
Registrován: 6-2008
Adalbertinum:
"A ještě drobný dotaz k NAD. koukal jsem že od vlaku (NAD) 925 nenavazuje Bus směr Dvůr Králové. To je kvůli křižování OS ve stanici Mostek?"
Pro zajištění přípojů od Os ve Staré Pace je prostě nutné odjet z Jaroměře dřív, náhradní autobus neumí sjet jízdní doby vlaku (plus přestup ve Dvoře z busu na vlak).
Pondělí, 22. července 2019 - 23:00:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 254
Registrován: 9-2012
Adalbertinum:
" V souvislosti s výlukou u Jaroměře se zeptám, zdali na rychlících Pardubice-HK bude pendlovat Rakev, či se uvažuje o Panterovi?"

Rakev, o víkendu někdy asi syslograf.
Pondělí, 22. července 2019 - 23:42:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 7-2019
Adalbertinum: Jak píše pomeranč, překvapivě, tam bude pendlovat souprava rakve a dvou přívěsů, co jsem měl možnost vidět... Syslograf by mě překvapil méně, ale co vzpomínám minulý rok, tam taky jezdila řada 843.... Pantera teď není moc kde brát. Jak chodí na vyvazovačky - tuším Evy- do Šumperka, tak je jediný záložní pryč a tím pádem v HK není žádný navíc.... Je pravda, že je času dost..... V HK bude na obrat hodina, a v PCE dokonce dvě....

Zajímavé, že na R 1263, 1265, 1272 a 1274 je psána v první den výluky (24.7) řada 854 Což je předpokládám tiskařský šotek.....
Úterý, 23. července 2019 - 08:19:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 255
Registrován: 9-2012
alaba:
"Adalbertinum: Zajímavé, že na R 1263, 1265, 1272 a 1274 je psána v první den výluky (24.7) řada 854 Což je předpokládám tiskařský šotek..... "

Není ta 854+954 až ze Staré Paky nahoru? Tam bych tomu klidně i věřil. Ale první den výluky na 1261/72 je psaná 842, což asi šotek opravdu je [biggrin]
Úterý, 23. července 2019 - 12:21:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3915
Registrován: 1-2010
Když byla výluka Hradec-Jaroměř, tak tu jezdil jen Sysel. Rakev jsem za tu dobu nepotkal ani jednou. A propos, koukal jsem že linka NAD J taky nečeká na Bus od Hradce. To asi taky souvisí s jízdní dobou, je to tak?
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

DP Hradec Králové [satan]

A=Končí na zastávce Kozlovka
F=Končí na zastávce Kingspan
T=Končí na zastávce Podzámčí
Úterý, 23. července 2019 - 15:27:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 749
Registrován: 6-2005
Bohužel nejrůznější smlouvy (např. na čerpání dotací z ROP) neumožňují využít ř. 440 jako náhradu 843+2x043 za R v úseku HK - Pardubice, protože např. ř. 440 nesmí být nasazená v dálkové dopravě ... Takže se tu musí na dobu výluky "zavřít" liberecká rakev.
Trance 4 ever[pozor] www.mixcloud.com/LubosNovak[blesk]



Úterý, 23. července 2019 - 16:48:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 689
Registrován: 6-2003
Adalbertinum: linka NAD J taky nečeká na Bus od Hradce. To asi taky souvisí s jízdní dobou, je to tak?

Je to tak logické - linka NAD J nemůže čekat a musí vyjet z Jaroměře včas, aby stíhala přípoj na vlak ve Staré Pace. Pro dopravu do Dvora Králové nechť cestující z Hradce využijí přímou linku NAD D. Mmch se mi líbí to označení linek - D jako Dvůr, P jako Paka a J jako Jaroměř [happy]
Úterý, 23. července 2019 - 17:36:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3916
Registrován: 1-2010
Já tomu rozumim. Je jsem chtěl podotknout, že když v Jaroměři šlo přestoupit v klidu z R na Os vlak, že to tímto způsobem půjde i u NAD. Nicméně už jsem si v JŘ našel jinou variantu cesty tak uvidíme..

A jen tak mimo. Kdo bude jezdit NAD se ví? Tipů bych že CDS a Busline?
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

DP Hradec Králové [satan]

A=Končí na zastávce Kozlovka
F=Končí na zastávce Kingspan
T=Končí na zastávce Podzámčí
Radekedar
Úterý, 23. července 2019 - 18:06:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2463
Registrován: 6-2008
Adalbertinum:
"A jen tak mimo. Kdo bude jezdit NAD se ví? Tipů bych že CDS a Busline?"
Hlavní dopravce ČSAD Ústí nad Orlicí. Subdodávky Arriva, CDS Náchod, Northbus (BusLine). Zdroj: Zdopravy.cz
Úterý, 23. července 2019 - 18:34:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 345
Registrován: 8-2010
Výluky Jaroměř: jako vloni NAD Bus budou dobře organizovány, hlavní ve směru HK-Jaroměř-Č.Skalice-Náchod, Jaroměř-Dvůr Králové, hlavní HK-přímo N.Paka-St.Paka, Kousky ze Smiřic-Jaroměř. Je potřeba se podívat na výlukový Jízdní řád, raději jet o hodinu dříve.
Elektricky se bude jezdit Pardubice-HK-Smiřice, Regio-pantery, Sysle, Možná i El.loko+honekry+El.loko. Ve směru Dvůr Králové-Stará Paka-Liberec rychlíky rakve 843+vozy,nebo 843+vozy+843, Dvůr Králové - Stará Paka Os 810+(010).
Je možno využít cestu oklikou přes Pardubice ve směru na Prahu bez doplatku, za koupenou jízdenku přes Poděbrady-Nymburk, kde je to povoleno.
Úterý, 23. července 2019 - 19:49:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12789
Registrován: 5-2004
Ja jsem zvedavej jak budou busy stihat ve spickach hk-jaromer za 20 minut kdyz kazdou chvili je v nejaky "zeleny vlne" mezi hk a jaromeri nekde kolona na 15-20 minut.
Ešus
Úterý, 23. července 2019 - 21:35:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 394
Registrován: 9-2013
"Sranda" je, že s autobusy IREDO z Dvora dál se nic neudělalo, a tak vesele ujíždí NAD, v opačném směru podobně. Z přímých víkendových autobusů Dvůr - Pec pod Sněžkou jsem měl holt radost moc brzo, teď si o 5 min ujíždějí i na autobusáku ve Dvoře. První ranní spojení z Hradce do Pece se úplně zrušilo (pův. příjezd 7:18, teď o hodinu později a přes Starkoč) a poslední logické spojení ze Špindlu do Hradce také přestalo mít smysl, protože člověk by ve Dvoře trávil asi hodinu. To je daň za přípoje v Hradci. Přitom vloni byly tyhle přípoje zachovány.
Radekedar
Úterý, 23. července 2019 - 21:43:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2464
Registrován: 6-2008
Ešus: Prosím žádnou paniku, přípoje ve Dvoře budou.
Výlukové jízdní řády autobusů zde:
http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/krajsky-urad/doprava/obsluzno st/omezeni/autobus/vylukove-jizdni-rady-autobusovych-linek--ktere -jsou-ovlivneny-rekonstrukci-zst--jaromer-ve-dnech-24-7----14-12- 2019-309113/

V IDOSu se to snad projeví co nejdříve.

Jinak si dovolím připojit čistě osobní názor, že bych se po dobu výluky raději přiklonil k roztržení R10 v Hradci Králové, kdy by autobusy NAD odjížděly z Hradce Králové směr Trutnov třeba v X:45 a v České Skalici by se napojily do pravidelné trasy vlaku. Nemusela by se překreslovat 032 a autobusové linky v půlce kraje.
To ale neřeší linku R14, kde by se opatření ve Dvoře muselo dělat tak jako tak.
Šmajchl
Úterý, 23. července 2019 - 23:23:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 807
Registrován: 9-2011
Vandr:
"...
Elektricky se bude jezdit Pardubice-HK-Smiřice, Regio-pantery, Sysle, Možná i El.loko+honekry+El.loko. Ve směru Dvůr Králové-Stará Paka-Liberec rychlíky rakve 843+vozy,nebo 843+vozy+843, Dvůr Králové - Stará Paka Os 810+(010).
..."
Dvůr Králové - Stará Paka jen 810 na Os, jinak případný náklad, poslední dva týdny v srpnu výluka.
Rychlíky Stará Paka - Liberec jak je známe.


Radekedar:
"
V IDOSu se to snad projeví co nejdříve.
"
Bylo by dobré to tam mít aspoň den před změnami [wink].
Každý není šotouš, aby výlukové změny hledal v TZ na stránkách kraje.
Ještě nadlouho zavřou přejezd v Jaroměři, takže další autobusy budou jinak.
Středa, 24. července 2019 - 09:44:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 7-2017
-ds- moc se nesmějte.
Pracovníci jednoho krajského operátora uvádějí ve svých zprávách naprosto zkreslené informace. Proto jsem například požádal určitého pracovníka, aby mi sdělil, když mají tak přesné informace, kolik vezl v určitý den určitý spoj v určitém úseku cestujících.
První odpověď:
Já tipovat nepotřebuji, protože my máme z autobusových linek* přesná data z odbavovacích zařízení a na únorové výstupy ještě vydržím počkat.
Na druhé vyzvání zněla odpověď:
Na odjezdu z Dolní Rokytnice 11, na odjezdu z JnJ 12, cestou průběžně počet cestujících rostl a na příjezdu do Hrabačova 19 cestujících, na AN přivezl 13 (z toho 1 pokračoval k nemocnici).
Ve Skutečnosti od Ponikelského Mejta do Jilemnice krom řidiče byly 2 (slovy dva) cestující (to znamená i tím Hrabačovem). Ano jedena jela k nemocnici (jediný správný údaj v tomto úseku), jeden vystoupil na AN Jilemnice. Nikdo v daném úseku nepřistupoval, ani nevystupoval. Kolik jelo cestujících z Dolní Rokytnice do Poniklé ten den nevím. Pak již následovali pouze vytáčky.
Dnes mohu říci. V pracovní dyny z Rokytnice do JnJ přijíždí 1-3 (nejčastěji 1) cestující, z JnJ 4-7 (nejčastěji 5) cestujících při mém náhodném počítání.
A to se našli tací, kteří za ta zkreslená čísla i tleskali, nebo zvedali palec nahoru.
Osobně mi to připadá jako uměle zkreslování informací a nahrávání nevytíženým autobusovým spojům.

Naopak statistiku obsazenosti vlakových spojů tvoří (značně zkreslenou) z poníženého průměru sčítání, především v nejméně frekventovaných obdobích. Ne aby se dělalo také sčítání o jarních prázdninách, Velikonočních svátcích, v dobách školních výletů, pátky, soboty, neděle a podobně, kdy má vlakový spoj problém pobrat cestující. Stává se, že nakonec cestující musí jet do Martinic k přípojům OA (někdo z rodiny, majitel ubytovacího zařízení a pod), nebo pro ně musí naopak do Martinic někdo dojet.

Jinak se omlouvám, neboť toto patří do jiné sekce.
Středa, 24. července 2019 - 10:31:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 7-2017
Ono to s tou NAD H.K.-Jaroměř a Jaroměř-Dvůr nebude zase tak jednoduché.
Souběh uzavírek a omezení na silnicích to bude trochu komplikovat.
Holohlavi - Černožice, most/hráz u rybníka, zúžení, omezení, občas bude i v období 24. 7. - 25..8. řízen provoz.
Jezbiny - most jednosměrný provoz světelně řízený, nebo pracovníkem.
Jaroměř (kruháč na Špici) - Jaroměř (křižovatka na Velichovky), frézování a výměna živičného povrchu, úpravy jízdních pruhů, včera tvoření kolon po celé Jaroměři.
Jaroměř před nádražím stavební práce, omezení pouze na jeden jízdní pruh (alespoň ještě včera).
Hořenice - Heřmanice, provoz v jednom jízdním pruhu světelně řízený, nebo pracovníkem. Rekonstrukce vozovky.
Průjezd Semonice -Jezbiny po staré zákaz vjezdu motorových vozidel. Možná dostanou autobusy NAD vyjímku.

Objetí směrem západním komplikují omezení z důvodů stavby dálnice. Semafory, dočasné zákazy odbočení z důvodů přeorání původních silnic bez náhrady atd.

Začíná se to již trochu komplikovat, k tomu ještě ten pád stromu mezi Bělohradem a Novou Pakou a vykolejení.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirek55.)
Středa, 24. července 2019 - 11:42:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1072
Registrován: 7-2017
Tak odjezdy R ze Staré Paky zatím s +20'(na vině je též mimořádnost na 041).Jinak by to bylo cca 15' (poslední přestupující z NAD 10:45).
Zpoždění R Hradečany jak za Hradcem, tak za Skalicí též kolem 20'.
Středa, 24. července 2019 - 12:09:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 8-2010
Tohle tu asi ještě nebylo:

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/autobusovy-dopravni-te rminal-nadrazi-chlumec-nad-cidlinou-kralovehradecky-stavba.A19071 9_489993_hradec-zpravy_tuu?
https://tv.idnes.cz/domaci/chlumec-nad-cidlinou-vybuduje-autobuso vy-terminal-oprava-ceka-i-nadrazi.V190719_130208_idnestv_jda
Středa, 24. července 2019 - 13:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 7-2017
No ještě jsem zapomněl na rozkopanou Ostroměř. Ta by ale měla být od 28. 7. plně průjezdná.
Též oprava mostu v Hořicích a objízdná trasa kousek po staré, železniční přejezd a několik ostrých zatáček komplikuje situaci.
NAD od Hradce dorazila do St. Paky místo plánovaných 12:25 až ve 12:40
Středa, 24. července 2019 - 14:52:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3917
Registrován: 1-2010
A nedalo by se do Jaroměře dojet i přes Pouchov? Jak by to tam vychazelo casove? Mám totiž dojem ze tímto směrem jedna linka jezdí, tak jestli by to nebylo snazší vést NAD tudy
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

DP Hradec Králové [satan]

A=Končí na zastávce Kozlovka
F=Končí na zastávce Kingspan
T=Končí na zastávce Podzámčí
Středa, 24. července 2019 - 15:33:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 7-2017
NAD jezdí z Hořic přes Ostroměř nebo Bělohrad?
Středa, 24. července 2019 - 17:13:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 7-2017
Informace od Řidiče je přes Ostroměř místo 14:25 dorazila do Staré Paky v 14:37, další již v 16:34.
Linka od Jaroměře přijíždí od dopoledne v cca sudá:29 až :32
Středa, 24. července 2019 - 20:14:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 7-2017
K tý Jaroměři: to už je definitivní dokončení nebo v dalších letech bude ještě pokračování?
Středa, 24. července 2019 - 20:46:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12942
Registrován: 8-2004
mirek55:
"Pracovníci jednoho krajského operátora uvádějí ve svých zprávách naprosto zkreslené informace."
[rofl]
Na to, co tu stran informování pravidelně předvádíte sám, jste dosti opovážlivý s takovým nařčením jiných.

Ono mi stačilo vidět po čase zase v sobotu vlak z Jilemnice do Martinic, abych si udělal obrázek, kdo je blíž pravdě a kdo zkresluje. A věřím, že jiní rozumní jedinci to mají obdobně.

P.S. Nastudujte si, kdo je "operátor".
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Ešus
Středa, 24. července 2019 - 22:41:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 395
Registrován: 9-2013
Při reko Předměřice - Smiřice jezdila NAD až do Pardubic a dle mého názoru to bylo skvělé řešení. Bohužel znamenalo by to náklady navíc a hlavně další řidiče, kterých je žalostně málo... Nicméně výhody jsou neoddiskutovatelné: vlaky z Hradce by jezdily spolehlivě načas, nedělaly by problémy ve středních Čechách a cestující do Prahy by se dostali do cíle v podobném čase (přes Pce). Problémy by měli pouze cestující do Chlumce a Poděbrad, ale těch bude hodně málo (navíc z Trutnova se dá dojet do Chlumce přes Ostroměř, že...). Takhle bude mít zpoždění úplně všechno, musí se překopávat autobusy a výluku v Jaroměři odnesou třeba i denně dojíždějící z Poděbrad do Prahy... Já osobně jsem zastáncem spolehlivosti, takže organizace z roku 2016 se mi líbila (byť se jezdilo od severu do Jaroměře včetně).

Děkuji za odkaz na JŘ autobusů, já jsem to právě vyhledával na IDOSu.
Středa, 24. července 2019 - 23:15:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1390
Registrován: 7-2017
Důležitá poznámka u výlukáče:
...a není garantován přestup na navazující spoj.
Myslím, že vlaky z Hradce budou jezdit načas.
Čtvrtek, 25. července 2019 - 07:53:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2090
Registrován: 9-2007
Adalbertinum: řidiči na autobusové lince Pec p. S. - Praha to teď občas berou z Jaroměře přes Semonice - Černožice -Vlkov -Rusek a Pouchov a zpoždění jim na daném úseku naroste o cca 15 minut. Dle mého to není úplně šťastné řešení...
Čtvrtek, 25. července 2019 - 07:53:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 1-2006
Dnes do Smiřic na Sp 1780 vpředu souprava pro 1785 ve standardním řazení (854+054+954) a na zadku přivěšenou soupravu libereckého rychlíku, který si bude stříhat Os 6271. Až na zmatky s informacemi co vlastně pojede na HK jako 6271 (předpokládám, že to rozpojoval fíra 1785, kterýmu proto trvalo než se tam dostal) pohoda a v HK asi jen +2 s plynulým přechodem na R 1261.

Aspoň takhle po ránu ta výluka vypadá líp než jsem čekal, trošku zklamán netočením trutnovských R ve Smiřicích, které bylo loni super.
Čtvrtek, 25. července 2019 - 10:46:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3918
Registrován: 1-2010
Louis: mě to napadlo v souvislosti, jak tu někdo psal ze na prine trase do Jaroměře bývají kolony a narůstá zpoždění. Nicméně jsem netušil ze přes Pouchov je to takhle divoký
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

DP Hradec Králové [satan]

A=Končí na zastávce Kozlovka
F=Končí na zastávce Kingspan
T=Končí na zastávce Podzámčí
Čtvrtek, 25. července 2019 - 10:58:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 1-2015
Vhd_sl: Loňská výluka s točením rychlíků ve Smiřicích byla katastrofa, nekonečná zpoždění, ujíždění přípojů pro všechny směry, a to hlavně v Chlumci a Nymburce, pro čety nemožnost jakékoliv pauzy, hned po příjezdu do Smiřic (většinou samozřejmě se zpožděním) a odjezdu rychlíku do Prahy nutnost odposunovat na kolej k budově, připravit soupravu na obratový R a z pauzy nebylo nic. Dále dost krátké perony ve Smiřicích, půlka souprav jen se starým áčkem a druhá půlka s dvěma ABpee. Díky, nikdy více. Za přesun obracení R do HK se bojovalo a naštěstí vybojovalo.
Čtvrtek, 25. července 2019 - 11:11:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 7-2017
Hroch
Záleží který je to sobotní spoj a v kterém období. Třeba tuto sobotu (ale i pátek a neděli) pěkně zaplněné frekvencí.
Jaké nařčení? Pouze upozornění na nešvar zkreslování skutečností. Jedno zda úmyslné, či ne. Otázkou je kde vzniklo to prvotní zkreslení a jaký je (byl) důvod.
Pokud se ale objeví skutečné rozdílné počty cestujících proti vykazovaným na několika spojích, jak potom důvěřovat celé zprávě?
Čtvrtek, 25. července 2019 - 11:24:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1392
Registrován: 7-2017
Matess: Mám takový dojem, že loni už točili v HK. Byly stesky, když přijede bus se zpožděním, tak musí čekat skoro hodinu na další R (Praha).
Čtvrtek, 25. července 2019 - 12:53:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 1-2006
Matess:

Tak Smiřice hlavně nejsou stavěné na větší přestup na autobusy. V tom to vždycky skřípe, nehledě na to, že loni z nějakého důvodu (nejspíš úspory km při odstavech) jezdili jednosměrku u nádraží proti srsti. V pohodě se vejdou tak dva, z čehož jeden (po dobu odklonu druhé linky) je linkáč, čímž nic víc než Os s jedním busem na NAD nahoru ani není vhodné točit. Při stavu se zavřeným mostem a s kyvadlem v kopci za přejezdem na jaroměřském zhlaví se tam ani (nepočítám-li Kršovku, kde jsem už taky pár cvoků s NAD viděl) teď nedá rozumně dostat.

Loni to bylo SUBJEKTIVNĚ dobré v tom, že jsem cestou na Os chytl předchozí zpožděný R a dojel bez čekání na NAD osobáku, a hlavně na cestě zpátky, kde to bylo o zajímavém navýšení počtu spojů a o eliminaci obvyklého 40 minutového přestupu v HK od Prahy. Chápu ale, že současný stav Smiřic, kde je (s ohledem na kapacitní možnosti trati a související nabídku + dobrou dostupnost HK autem) ve vlaku odhadem jen pětina dojíždějících, ne-li méně, generuje na Prahu jen jednotlivce, pro které to nemá smysl.

Zkrátka nemá to pro mne osobně ty přínosy co loni - no, těšil jsem se... [happy] -, ale zatím to nevypadá špatně.
Čtvrtek, 25. července 2019 - 19:37:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 232
Registrován: 7-2017
Dnešní zahraniční návštěva v HK
Čtvrtek, 25. července 2019 - 21:12:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1850
Registrován: 8-2006
Mateass - ten posun ,to byla katastrofa s většinou vl.čet. To je lepší ,že rychlíky budou jezdit už z Hradce.
Čtvrtek, 25. července 2019 - 21:16:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12944
Registrován: 8-2004
mirek55:
"Třeba tuto sobotu (ale i pátek a neděli) pěkně zaplněné frekvencí."
Jak jsem psal, tuto sobotu (20.7.) jsem opravdu nic, co by potvrzovalo Vaše sdělení proti krajským, neviděl.[nene]
Vaším příspěvkem č.1078 jste mi jen potvrdil, kdo je blíž pravdě a kdo zkresluje.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 26. července 2019 - 12:18:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 7-2017
Hroch
Děkuji za důvěru.
Ano například Os 15505 nebývá z Jablonečku takto běžně vytížený.
Já přikládám vytížení 20.7. tohoto spoje jízdě frekvence na Krakonošovy letní podvečery a návrat cestujících od parního vlaku směr Vrchlabí, především rodičů s malými dětmi k obědu a spinkání.
On ten návrat páry do Vrchlabí v půl druhé není pro ně nejideálnější.
Jinak tento spoj využívají návštěvníci hor ubytovaní v okolí Jablonečku a Rokytnice za nepříznivého počasí k návštěvám muzeí v Poniklém a návštěvě Jilemnice.
Obdobné to bylo i s některými dalšími spoji. Netýkalo se to samozřejmě všech spojů.
Pátek, 26. července 2019 - 18:35:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 2-2014
Navážu na obraty R.
Povídá se že s otevřením Jaroměře od Jihu v říjnu budou R spolu s Pantery točit až tam. Uvidíme jak to dopadne.
Pátek, 26. července 2019 - 21:12:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1407
Registrován: 7-2017
Dovolil bych si zopakovat dotaz:
K tý Jaroměři: to už je definitivní dokončení nebo v dalších letech bude ještě pokračování?
Pátek, 26. července 2019 - 21:19:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3919
Registrován: 1-2010
A co ty obraty ve smiřicích řešit podobnými způsobem jako se to dělalo v Týništi nad Orlicí při rekonstrukci stanice? Tedy s použitím jedné lokomotivy navíc? Tam se to praktikovalo takto a docela úspěšně
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

DP Hradec Králové [satan]

A=Končí na zastávce Kozlovka
F=Končí na zastávce Kingspan
T=Končí na zastávce Podzámčí
Pátek, 26. července 2019 - 21:43:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12378
Registrován: 4-2006
Mirek55 mě by docela zajímalo, kde berete tu jistotu že říkejme mu zástupce Koridu lže v počtu cestujících.? Pokud vychází z údajů dopravce tak mi chcete říci že dopravce si natočí lístky jen tak aby udělal Koridu radost? A taky je zaplatí nebo je snad Korid proplácí.? Není ta vaše fantazie příliš bujná.
Já chápu že ta trať je svým způsobem důležitá ale.......
Spíš buďte rád že se po ní ještě jezdí.

Radekedar ano je pod taktovkou Icomu tedy ČSAD ÚO.
Jen doplním že subdodávka je od busline LK výluky nikoliv od Northbus. Ale to jste citoval takže to není váš omyl.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Sobota, 27. července 2019 - 00:02:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 7-2017
Ares1
Nikde nepíši, že zástupce Koridu lže, tak mi to nepodsouvejte. Přečtěte si prosím příspěvek 1078. Pouze pracuje se špatnými údaji a tím tvoří nevěrohodné, značně zkreslené studie. Zda mu dodává dopravce špatné údaje, aby si vylepšil imič co vozí cestujících pro zachování spojů, nebo je to chybou systému IDOL, či nastavení výdejních zařízení, či kde se ta čísla neodpovídající skutečnosti berou musí zjistit někdo jiný. Snad se tím již někdo i úředně zabývá.
Pokud vím, tak sjetina se dodává jednou za měsíc. Může, či nemůže být softvérově upravená?
O moji fantazii zcela vůbec nejde. Ale o fantazii někoho zcela jiného. Ten někdo ale nepočítal s tím, že lze namátkově zjistit skutečný počet cestujících v některých spojích a porovnat je s vykazovanými počty a ejhle ono to je nějak nesedí.
Kdyby jen nepatrně, ale ono to nesedí v násobcích. On je to docela značný rozdíl mezi vykazovanými 13 ti a 2 ma cestujícícmi, natož mezi 19 a 2. Stejně tak jsem se zatím nedopočítal nikdy vykazovaných počtů cestujících z Rokytnice do Jablonečku, případně na odjezdu z Jablonečku a též v násobcích.
Sobota, 27. července 2019 - 06:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19583
Registrován: 5-2002
M55: Nikde nepíši, že zástupce Koridu lže
Fakt ne? A příspěvky jako Tvůj #1069 jsou tedy co...?

mezi vykazovanými 13 ti a 2 ma cestujícími
Když už chceš kritizovat jiné, tak bylo by dobré začít u sebe a nepsat jako křovák.
Tohle se píše buď slovy a nebo samotnými číslicemi - pokud je ta věta jinak správně postavená, tak z toho správný tvar vyplyne sám.
Sobota, 27. července 2019 - 08:06:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1275
Registrován: 1-2006
mot:

Výlukově by tuším mělo být. Stavebně jde teď jen o napojení nového co tam teď leží na traťové koleje, s tím, že si pod tím zahrabou archeologové. Reálně se neví co bude dál (co vypadne z archeologů), a obávám se, že se to týká i délky běžící výluky. Jisté je, že víc než jedno nástupiště přes zimu určitě nebude a bude se dokončovat další rok, dají-li archeologové. Zas předjízdná bude dělená tou parádou s kmitavými modrými, takže skoro jako by byly tři hrany...

Adalbertinum:

Tak to dopadne v říjnu v Jaroměři - budou zřejmě jen kusé koleje od HK bez možnosti objíždění. Ve Smiřicích to nemá smysl kvůli komfortu přestupu na autobusy. Navíc, pokud čtu správně to, co tu píší ostatní, pak nešlo o objíždění, ale o bezpečnost ve stanici, kvůli které se odstavená souprava přesouvala na kolej u výpravní budovy, aby se nevjíždělo s ostatním přes lidi mířící do té soupravy.

S ohledem na běžnou bezvýlukovou praxi ve Smiřicích, kdy to vychází na současné vjezdy 1780 a zpožděného 6271 a čas od času to výpravčí ráno postaví pro 1780 od HK na kolej u výpravní budovy, s tím, že fíra občas (jak kdo...) fakt nezastaví před přechodem u skladiště, čímž to pálí rovnou do lidí, kteří na té koleji v prostoru u skladiště čekají 6271 na HK, který je tam přistavován standardně, jede-li včas, a po vyhlášení, že přijede na první kolej, skáčou pod 1780 od HK, aby nemuseli obcházet, mne to trochu udivuje (pokud nejde o přístup na třetí nástupiště), ale proč ne.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vhd_sl.)
Sobota, 27. července 2019 - 08:21:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1410
Registrován: 7-2017
Díky. By mě zajímalo, co tam ti havrani vykopou a proč oni nejsou vázáni nějakými termíny.
Sobota, 27. července 2019 - 10:20:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 7-2017
Hajnej
Naučte se prosím číst. Doporučuji ještě jednou pozorně přečíst příspěvek 1069, nechovat se jako "křovák" (vašimi slovy) nepřekrucovat a nevymýšlet si a nepodsouvat nikomu co v textu vůbec není.
Skutečně si ještě jednou přečtěte příspěvek 1069 (na který sám odkazujete), kde jsou i ty počty slovy (číslovkami) i číslicemi.
V jednoduchém technickém textu to lze napsat i tak, jak jsem to napsal později (v 1080). V Knižní formě by to bylo dosti krkolomné, ale často se s tímto způsobem setkávám nejen v technické literatuře (psané vzdělanci), ale i v běžné beletrii, která prochází před tiskem řadou korektur. Vaše posměšky jsou trochu mimo realitu ale především mimo diskutovaný problém, snažíc se odvésti pozornost jiným směrem. To dělají obvykle politici, kteří již nevědí kudy kam.
Zdá se mi, že vám dochází argumenty a tak hledáte cokoli. Reagujete na něco, co vám ani nebylo určeno.
Toto je diskuzní fórum dopravní, ne jazykovědecké.
Raději pane Hajnej vysvětlete, ale i případně ostatním, kde skutečně dochází k tak markantním zkreslením skutečného počtu cestujících, pokud o tom máte nějaké povědomí. Vykašlete se na invektivy. Já se také neurážím nad tím, že jste mi začal v textu dokonce tykat. Což naopak svědčí o spolunáležitosti a sympatiích.
Sobota, 27. července 2019 - 10:27:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 7-2017
Mne by zajímalo, proč také archeologové nekopou na terminálu před nádražím v Jaroměři?
Nebo snad kopou?
Sobota, 27. července 2019 - 14:56:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 301
Registrován: 1-2007
Podělím se o dnešní zážitek z cesty Tanvald Pardubice. R 1267 z Železného Brodu do Staré Paky bez problémů. A pak to začalo, pouze 2 autobusy narváno až po poslední místo takže pěkně na stojáka až do Hradce. Před Ostroměří bouračka takže už v koloně odsud. Ostroměř pouze jeden pruh neboť v obci se opravuje cesta. No na stojáka pěkně hodinu a půl. R v Hradci samozřejmě v [zadnice] takže přípoje v Pardubicích taky v [zadnice]. Cesta NAD teda utrpení a to snesu docela dost.

(Příspěvek byl editován uživatelem rybář.)
Sobota, 27. července 2019 - 14:59:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12382
Registrován: 4-2006
Mirek55 aha takže dopravce lže tedy. Dělá to jakoby proč.? Jako že ty data falšuje? A dělá to už řidič nebo až pak někdo později? Řidiči si naklapou listky.? A v tržbě to odovedou jak.
Sakra chlape máte vůbec ponětí jak systém funguje?
A dopravce to dělá kvůli usmudlanym pár korunách jen aby jezdil.
Zkuste ještě tu o karkulce.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Sobota, 27. července 2019 - 18:26:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 5-2015
Do Jaroměře by od "říjnového" otevření měl jezdit místo R trilobit s přestupem v HK. Tj od Prahy pojede třeba R921, v Hk se přestoupí do trilobita, v Jaroměři na NAD a ve Skalici na R921.

Pokud se od porady v červnu nic nezměnilo.

S druhou elektrikou na konec, je prý problém kvůli nedostatku fírů.
Sobota, 27. července 2019 - 23:18:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19589
Registrován: 5-2002
M55: V jednoduchém technickém textu to lze napsat i tak, jak jsem to napsal později
Nelze. Když už, tak např. 8-bitový, ale nikdy ne 8-mibitový.

často se s tímto způsobem setkávám nejen v technické literatuře (psané vzdělanci), ale i v běžné beletrii, která prochází před tiskem řadou korektur
Však oni už ani ti korektoři nejsou to, co bývali...

To dělají obvykle politici, kteří již nevědí kudy kam. Zdá se mi, že vám dochází argumenty
Nikoliv, mně je jenom dochází trpělivost nad jedním věčným rejpalem. Holt sis v minulosti různejma blbejma kecama vysloužil větší přísnost, tak teď následky nes jako chlap a nebreč tu jako stará kurva.

Reagujete na něco, co vám ani nebylo určeno.
O tom, na co budu reagovat, budu s dovolením (nebo i bez něj) i nadále rozhodovat sám.
Sobota, 27. července 2019 - 23:38:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3920
Registrován: 1-2010
Takže na Letohrad budou jezdit náhradní soupravy? Pokud vím tak Trilobity jsou dva, a oba využiti na Letohrad.

A pokud mě paměť neklame, v Týništi tehdy stál Pershing na kusé koleji, a teprve když vlak od Hradce Králové přijížděl tak tento odjel na zhlaví počkal až souprava zastaví a pak se napojil z druhého konce. A tak nějak jsem myslel že by to šlo i ve Smiřicích. Ale pokud nejsou strojvedoucí, tak bych to viděl na dvojici Syslů co by mohly jezdit už z Pardubic..
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

DP Hradec Králové [satan]

A=Končí na zastávce Kozlovka
F=Končí na zastávce Kingspan
T=Končí na zastávce Podzámčí
Neděle, 28. července 2019 - 08:01:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1276
Registrován: 1-2006
Adal:

Prekombinovavate. Problem toceni R ve Smiricich byl v krizovani R ve Smiricich kvuli poloham NAD. Obrat soupravy z jednoho R na druhy behem casu na postaveni cesty neudelate i kdyby se od Prahy zpozdeni nevozilo. Z HK se jezdilo ihned po prijezdu, aby se to stihlo, prostor na eliminaci zpozdeni nula. Lom frekvence je v HK. Nynejsi reseni ubira prestup silne frekvenci z HK. Je to rozumne reseni. Jine soupravy jsou predpokladam zasmluvnene (primo nebo jako zaloha) jinde.

Od rijna (dekuju K za opravu meho mylneho predpokladu) je to take logicke, protoze v jaromeri by si dlouhodobejsi odstav R vyzadal manipulace a tim i drzeni druhe masiny, ktera by to pretahovala. Bude-li Trilobit, cekal bych prechod z lbc R na pha a obracene s ostrym obratem v jaromeri. A cekal bych prostou vymenu libereckych a letohradskych souprav. Nevim, dohaduji. Technologicky dobre reseni, pro cestujici nic moc ale nenadelas nic - cas na prestup v hk je bohate...

Dnes na obratu 1782/1841 810353-3 z HK pokracujici na Chlumec. Trosku kruta nahrada za Pantera, ale na dvouminutovy obrat pochopitelna a predpokladam ze Panter si odjel 6202/1785... do Smiric prazdna s +4 (normalne tahle poloha v nedeli nejede), ze Smiric s cca 15 lidmi take cca +4. Pusobila trochu line, ale jizdni dobu dala.
Neděle, 28. července 2019 - 09:48:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 7-2017
Ares1
aha takže dopravce lže tedy. Dělá to jakoby proč.? Jako že ty data falšuje?....
Já to skutečně nevím. Já pouze vím (a ne jenom já), že skutečný počet cestujících je jiný než vykazovaný.
Jak víte, že dopravce lže? Máte k tomu nějaký důkaz? Sem s ním, nebo lépe na krajskou dopravní komisi.
Neděle, 28. července 2019 - 10:26:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12949
Registrován: 8-2004
mirek55:
"kde se ta čísla neodpovídající skutečnosti berou"
Berou se někde mezi očima a klávesnicí jistého mirka55.
mirek55:
"O moji fantazii zcela vůbec nejde."
[lol]
Ares1:
"Sakra chlape máte vůbec ponětí jak systém funguje?"
Nemá, ale to mu nebrání trpět stihomamem a plést si dojmy s pojmy.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Neděle, 28. července 2019 - 11:07:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12385
Registrován: 4-2006
K...a vy tvrdíte že ty data jsou falešná. Já se vás ptám jak jste na to přišel. Nemám důvod nevěřit Koridu, nemám důkaz že dopravce ty data falšuje. Pořád nevím k čemu by mu to bylo dobrý. To co tvrdíte tedy by bylo závažné tudíž hlásil jste to někde? Nebo nás tady kulíte. Víte proč vás tak zkouším?
Protože jsem měl možnost nahlédnout do dat které generuje strojek. Tedy data která nikdo nemohl ještě jakkoliv upravit. A co myslíte? Asi příště půjdu a vyfotím vám kolik lidí do vozu nastupuje.
Ad Hroch víte jak moc je pravdivá ta věta pod čarou ve vašem podpisu. Ta poslední. Bohužel máme smůlu nelze vyhrát.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 28. července 2019 - 12:53:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 7-2017
Ares1
Co vám říká sleva 75% a doplatek do plné ceny?
Nemusím to snad dále rozvádět.}
Neděle, 28. července 2019 - 13:34:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12390
Registrován: 4-2006
Jistě že říká. Tím tedy tvrdíte že dopravce to dělá kvůli těm %.
Pardon zrovna mám záchvat smíchu.
Na to nejde nic říci. Je to směšné. Ale nechám vás dál snít.
Kdyby to dělal někdo u jízdenky za 200 tak ho pochopím ale za 15 korun. 🤑 Ten pracovník který by to dělal by tím na sebe ani nevydělal.
Zkuste to jinak a líp.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 28. července 2019 - 14:09:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12793
Registrován: 5-2004
vcera rano dovez sukafon az na konecnou do rokytnice 7 ks a 2 kola. Opacny "proti spicce" na jedenactou do martinic z jablonecku nejakych 20 (vesmes kufry a "dalkovka" za martinice, v jilemnici cekalo taky kolem dvacitky.

Autobus s 20 a vice lidma jsem v jablonecku nevidel uz leta.