Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » 854 (+054.2+954) » Archiv diskuse 854 (+054.2+954) do 03. 02. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse 854 (+054.2+954) do 03. 02. 2019

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 12:47:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7061
Registrován: 8-2007
Nešlo by místo převodovky do budoucna zavěsit trakční generátor a vyměnit podvozky za nějaké do kterých půjdou nainstalovat elektrické motory? Motor by se mohl vyměnit za nějakou CAT C32. A i těch 140 km/h by to mohlo, když chcete jezdit rychle.

To by šlo.Ještě vyměnit celou skříň(aby byla nízkopodlažní),brzdy za kotoučové(aby to neskřípalo při brzdění),řídící systém(aby se lehce spojovaly motoráky do dvojic,trojic).....

Ale lepší bude zrenovovat to za pomoci ocelářské pece.[biggrin]
Mladějov
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 12:57:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13472
Registrován: 3-2007
Jasně, wono máme za hranicí 200 ks nebo kolik 845 za babku, už se začínají uvolňovat i Desira, a my budeme po x té renovovat dráž půlstoleté vysokopodlažní vozidlo s nejisým výsledkem, aby šotoušci neplakali.
Rozlišujte už kua MUZEUM a ROK 2019 a nechtějte z té železnice mít furt to muzeum.

Smiřte se s tím, že za rok se začnou postupně odstavovat, nafoťte si je a dejte kytičku, život jde dál a i motorové vozy 852/3/4 musí jednou skončit.
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 14:23:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5948
Registrován: 9-2011
LS: vzhledem k tomu, že podvozky 850/1/2/3 a 560 jsou vysoce unifikované (tuhle mě praštilo do očí, že vstupní otáčky nápravových převodovek na 560 jsou stejné jako výstupní otáčky H750...), tak nejjednodušší (z hlediska zástavby) by byl podvěšenej trakčák.
140 km/h? Kde by se dalo takhle jezdit (mimo dráty)? Dále to znamená pokles tažné síly (kterou hydra nijak neoplývá). Přepočítat vypružení (proto je Modrej krokouš jen na 110 a ne na 120, jako žlutý). A obávám se, jestli by to vyšlo přes brzdy.

Ale nejlepším řešením je inovace průchodem vysokou pecí. [wink]
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 16:19:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 8-2006
Ale, kde vzít kvalitní motoráky? Ale ne žádný odstavený srágory z Německa.
Štádlery ,ať nový nebo starý se jaksi moc nepovedly ,víc stojí než jezdí a další šroty ať si tam nechají. U nás buhužel není fabrika ,která by kvalitní motoráky vyrobila. Jak je vidět ,tak ani v Německu. Jak se tam zbožně někteří rozumové obracejí.
Mladějov
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 16:23:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13476
Registrován: 3-2007
"zbožně" ? "rozumové" ??
Nevím, jestli je to na mne, já jen chápu, že 85x nemůže jezdit věčně, nebo to bude velmi drahé.

Třeba desira jsou šroty ? Já že chytrolínské mi spíš připadají tyhle apriorní soudy typu "německé šroty" a "agenturní fíra projede červenou".
750371
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 16:28:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12931
Registrován: 9-2007
Desiro je vyloženě terno pro ČD [biggrin] u DB na ústupu, servis se občas začíná podobat řadě 180, mnohdy a mnohde se jezdí bez zálohy a nebo s náhradama, viz v létě nasazení V100 z Pockau.

854 bych zatím nezatracoval, ještě pro ně práce bude a rýsuje se možná i zajímavé nasazení.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Mladějov
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 16:36:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13477
Registrován: 3-2007
Spíš by mne zajímalo, kolik tam (Desiro) třeba naběhaj motory do kterého stupně oprav a nějaká čísla, případně názory fírů, co s tím jezdí, než posměch.
Aby se to dalo porovnat s tou slavnou 854 či jinými vozy.
750371
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 18:51:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12933
Registrován: 9-2007
Mladějov: se ti někdo zase posmívá? To je konstatování provozu. To si musíš zavolat do Drážďan, neboť ČD je u nás neudržuje a víceméně nás to ani nezajímá. Tedy do okamžiku, kdy není náhradní 642 a musí se vytahovat 810. A další mylná představa je ta, že DB jich má ukrutný nadbytek, což se projevilo koncem léta.
Jestli chceš něco porovnávat, tak už z logiky ti musí být jasné, o kolik je 642 dražší. O spolehlivosti jsem psal výše, to bych se opakoval.

854 není nikterak slavná, nicméně v současné době těch velkým motorů stále není nadbytek. Až bude, relativně se můžou nasadit na takové ty zbytkové vlaky.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Mladějov
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 18:57:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13481
Registrován: 3-2007
A vy děláte prosím u ČD co, že ten nafoukaný plurál "nás to ani nezajímá" ?? Ty záchodky v Děčíně jsou přece nějaká trapná pomluva, to neberu vážně.
A to je chyba, že "vás, ČD" to nezajímá, to by vás zajímat mělo, když chcete kupovat vozidla.

Jinak jsme si nepotykali, pane či soudruhu, takže prosím zůstaňte u vykání.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
750371
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 19:16:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12934
Registrován: 9-2007
joo když někdo kecá o ho...vnech...mmch se zeptej toho strůjce, co to psával...ať se pochlubí jak dopadl, vč těch jeho stížností od ČD po ČDC. Dnes je rád, že kouká z okna na autobusy a krp a psaní vzkazy dopravcům si nechává od cesty. Tvůj problém, že jsi se těm kecům propůjčil, v opačné případě by jsi se třeba něco dozvěděl.

To není pravda, že dopravce ČD to nezajímá... v rámci možností se snaží ve všech krajích vyjít objednavateli vstříc a to jsou právě i ty desira. Jenže ani tento sekáč není spásný. Současnou cenu pro r 2019 nevím, věděl by 753006, ale ten zde z mnoha důvodů nemá potřebu cokoliv ventilovat. Pro 854 se i následujícím GVD najdou vhodné výkony, kde tč není jiné dostupné HV. Víc si můžeme povědět až v létě, až bude nástin GVD vč vozidel.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 19:31:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 201
Registrován: 12-2017
Uřvané 854.0 a 854.2 by měli mít jednu jedinou budoucnost a tou je skopnutí z kolejí. Proto také pošahaní státní ouřadové dali rychlíkové linky, které jsou těmito vysloužilci obsluhovány k dispozici. No a to že Arrivě kývli na řadu BR 628 cca třicet let starou, je věc jiná.[ko]
750371
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 19:39:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12935
Registrován: 9-2007
Tak to je tedy terno, "rychlíkový" vůz 854 vyměnit za regionální vůz ze sekáče, s téměř stejnou spolehlivostí a hlučností...
mmch pokud je 854 hlučná, pak co se říká o 843?

Ale chápu, že někdo je schopný hodit starého Favorita do šrotu a z Německého vrakáče dotáhnout 20 let starého Golfa se slovy, že je to skoro nové a německééé.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Miloš_jonák
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 20:12:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 232
Registrován: 12-2007
Mladějov: No když v tom jezdí deset lidí, tak je to taky řešení. Mooc hezká fotka pana jonáka mezi Prahou a Příbramí, přes den.
Jste docela mimo, o obsazenosti sem nepsal ani slovo, s tím jste začal Vy ač diskuze je o motorových vozech 854 a já psal, že jízda byla pohodlná a nebylo co vytknout, foto mělo být ilustrační (nové potahy, čisto, IS a rozhlas). Navíc usuzovat z jedné fotky kde jsou bezpečně vidět asi 4 sedačky ještě ve vlaku jedoucí přes poledne mimo špičku, že to jsou muchovozy to jste teda velký jasnovidec...

Symptomatické je, že tohle autora fotky už vůbec nezajímá.
Nezajímá, proč by mělo? Na daních ročne odvedu několik desítek tisíc, navíc patřím do té méněcenné poloviny bez burešovného a režijek, takže sem rád za to co je a nevím proč bych měl řešit zda jelo 20 lidí nebo 100...
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 20:14:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1564
Registrován: 10-2010
Lakro:
"Ale, kde vzít kvalitní motoráky? Ale ne žádný odstavený srágory z Německa.
Štádlery ,ať nový nebo starý se jaksi moc nepovedly ,víc stojí než jezdí a další šroty ať si tam nechají. U nás buhužel není fabrika ,která by kvalitní motoráky vyrobila. Jak je vidět ,tak ani v Německu. Jak se tam zbožně někteří rozumové obracejí."
Jedna věc je kvalitní motorák, ale druhá věc jsou provozní podmínky, úroveň údržby a chování jízdního personálu. Můžeme mít sebekvalitnější vozidlo, ale pokud bude jezdit po zanedbaných rozbitých tratích, na neadekvátních výkonech, případně se bude zanedbávat údržba, nebo se k němu bude jízdní personál chovat všelijak, nikdy dlouhodobě spolehlivě jezdit nebude.
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 20:26:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4554
Registrován: 11-2006
Zajímavé, jak mnozí z Vás tak silně brojí proti 854.
Z mého pohledu, coby cestujícího, můžu říci, že je to nejpohodlnější motorák na naší železnici (pro mě). Ono pohodlí není jen klima a nízkopodlažnost. Já zase raději otevřené okno, než klimu. No ale především působí útulněji, je prostorný a neokopávám se s lidmi naproti a oči mi nevypaluje sterilní interiérové světlo. Jediná škoda, že nemají vakuové wc, ale zase ho mají řidičáky. A to jestli se někde rozjíždí pomaleji a je díky tomu někde o 2 minuty později, to fakt běžný cestující neřeší a nepozná. To tu řešíte vy a myslíte si, jak to řeší cestující. Kdyby to dělalo rozdíl 15 minut, tak možná.. A v kombinaci s řidičákem, kde je pohodlná první třída, je to super.
Jestli má být alternativa ta hrůza, co jezdí od Arrivy na Benešov, tak děkuju pěkně...pak už bude volba cestování autem vždy na prvním místě...
Miloš_jonák
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 20:31:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 234
Registrován: 12-2007
Jediná škoda, že nemají vakuové wc
Některé mají, určitě třeba 854.007
flink
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 20:58:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 7-2017
Poslední 2 série mají vakuová WC. Celkem 18 motorů.

Jedinou podstatnou výhodu BR 628 vidím v konci vyhlídkových jízd typu hrajeme si na lokomotivu (a urychlujeme tím likvidaci). Zbytek nic moc. Chybí nízkopodlažní oddíl, pořád je to líná hydraulika... a prostě jsem čekal víc.
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 22:49:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4555
Registrován: 11-2006
No tak to ani nevím, párkrát při využití WC bylo staré a od doby řidičáků chodím v případě potřeby tam.
Pátek, 01. února 2019 - 06:37:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9691
Registrován: 4-2003
750371:Ale chápu, že někdo je schopný hodit starého Favorita do šrotu a z Německého vrakáče dotáhnout 20 let starého Golfa se slovy, že je to skoro nové a německééé.


Ukázkový koncert hlouposti - když už někdo chce porovnávat automobily, tak by toho dvacet let golfa z vrakáče musel srovnávat se Škodou 1000 MB a to by dopadlo pro Škodu 1000 MB (mimochodem, na svojí dobu povedený automobil) prostě špatně.

Řada 854 má hezký interiér, dle mého názoru pohledově hezčí, než má řada 628 po výměně sedaček, ale tím její přednosti oproti řadě 628 končí. Jízdní vlastnosti má řada 628 mnohem lepší, ostatně je také o třicet let mladší a to je znát.


sixyellowclasses: No a to že Arrivě kývli na řadu BR 628 cca třicet let starou, je věc jiná.

Je to zcela v pořádku, obstarožní řada 854 je nahrazena něčím, co tu může bez problémů ještě deset let fungovat a pak být nahrazeno něčím novým.

Mimochodem, za rok a půl se nedá stihnout pořídit NOVÉ motorové jednotky, na to je potřeba doba mnohem delší. To ale ví moc dobře i ti, co se tu nekriticky bijí za ČD [biggrin].


flink:Jedinou podstatnou výhodu BR 628 vidím v konci vyhlídkových jízd typu hrajeme si na lokomotivu (a urychlujeme tím likvidaci).

To je ale velmi podstatná výhoda, která by v určitých případech, kdyby Ministerstvo dopravy nenastavilo parametry tak nízko, mohla znamenat daleko větší výhody pro cestující, než by se mohlo zdát - k sobě lze spojit i dvě motorové části řady 628, což by zejména v případě kladenské trati mohlo být velmi zajímavé [wink].


Chybí nízkopodlažní oddíl, pořád je to líná hydraulika... a prostě jsem čekal víc.

Kdyby to nebylo jen na tři roky, tak se dalo očekávat (a hlavně zařídit) mnohem víc. Takhle ale NE!!!
Pátek, 01. února 2019 - 09:02:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 319
Registrován: 8-2017
Jinak řadě 628 nelze v podstatě nic vytknout.

Já teda nevím, ale ten výkon 410 kW na sestavu MV+ŘV mi moc důvěryhodný nepříjde, když sólo 842 měla i v původním provedení 414 KW a rakouská řada 5047 z téže doby 419 kW, obojí určeno jako sólo pro případné dvojspřeží.
Pátek, 01. února 2019 - 09:03:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2051
Registrován: 12-2009
Mladějov: Záleží na úhlu pohledu, ale z toho mého poměrně komplikovaného to jsou šroty. Chtělo by to něco v současnosti vyráběného, něco co splňuje TSI normy atd... Jinak Desira dieslova co jezdi pod DB by byla výhra tak před deseti lety. Dnes obdobná křeč jako 845 či vychodoceske 650.

(Neprezkoumaval jsem jestli se to nezměnilo ale pokud vím vyjelo poslední desiro v dieslu ještě před povinnymi TSi normami a od te doby nic)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Pátek, 01. února 2019 - 09:38:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2052
Registrován: 12-2009
Bram: No tak se na to podíváme fakticky... Zkusím to napsat bez emocí ale jestli to dokážu je otázkou

854+954.2 x 845
rozdíl ve výkonu nepatrný v přepočtu na tunu se jedná o zanedbatelnou věc, systém přenosu výkonu totožný.
počet hnacích náprav stejný (jeden dvounápravový podvozek)
maximální rychlost stejná

nástup do vlaku obdobný nenízkopodlažní po schodech, počet dveří pro rychlost nástupu u 845 o křídlo menší. ŘV řady Abfbrdtn má jedny dveře dvoukřídlé.
míst k sezení v soupravě 854+954 nepatrně více. Souprava je rovněž nepatrně těžší.
854 má navíc zavazadlový prostor pro uložení kočárku, kola, možnost poskytnutí úschovy během přepravy -) další možný zisk.
bezbarierový záchod je v obou soupravách.
Klimatizace otevřenými okny obdobná.

Komfort sedačky a příjemnost interiéru musí posoudit někdo kdo to umí, já to popsat nedokáži ani neznám zcela kritéria.

Kde že jsou jakákoliv pozitiva, že tvrdíte, že je to naprosto v pořádku? Podle mě to úplně v pořádku není!

Nahrazovat dožívající motorák, motorákem dožívajícím je přinejmenším smutné. Chtělo by to něco alespoň pro normálního smrtelníka trochu lepšího a ne obdobné jen natřené jinou barvou. To je asi to samé jako bych jedničkového Superba vyměnil za jedničkového Pasatta. Jestli je to zlepšení vozového parku - čert ví. O rozdílech ve věku nejsem ve sporu, jen je otázka kolik je 854 neb z původních 853 tam zbylo opravdu málo. Na rozdíl od 845, kde je od výroby 90% původní.

Mimochodem všema parametry je motorák 845 spíše regionální stroj, jestli je správné ho nasazovat na ramena 3h dlouhá je asi obdobná diskuze jako o vhodnostech Interpantera na linku skrz naší zemi. U Desir by ale v tomto ohledu platila tatáž diskuze.

Podle mě je to nadbytečný krok, vypsat pozdě výběrko a ještě k tomu jen na tři roky jen zbytečně komplikuje už tak blbou situaci na české železnici. Proč když už se s tím hrálo se výběrko nenapsalo na období za 5 let s požadavkem nového (zánovního) stroje. Proč není v požadavcích kompletní dnešní standart? Níkopodlažní, klimatizovaný, Wifi, zásuvky, IS, automat na občerstvení aj... Nejedná se o stroje které by jezdily dvacet minut po lokálce! Ale koneckonců v rámci dnešních hodnot a způsobu jak ty lidi dost do elektro aut je to asi pochopitelné.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Pátek, 01. února 2019 - 09:50:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12525
Registrován: 5-2004
"Klimatizace otevřenými okny obdobná"

To nikoli. 854 a spol vše polospouštěcí, 628 klapačku v každým druhým. Měl jsem tu čest v Německlu před lety ve vedru a zlatej i šukafon na větrání.
Pátek, 01. února 2019 - 09:52:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 12-2009
Petr Vlček: Ano, napsal jsem obdobná a tento detail mě unikl, za nepřesnost se omlouvám... Mám to opravovat?
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Pátek, 01. února 2019 - 11:08:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 290
Registrován: 9-2016
Takže svým způsobem nevyhrává ani 845 tak ani 854. S tím že výhodou 845 je to, že hnací podvozek není ten krajní. Což jí zajišťuje o něco lepší trakční vlastnosti ještě navíc podpořené kvalitní hydrodynamickou převodovkou Voith. Hydra jezdící v základním složení 854+Bdtn+954/954.2 s krajním hnacím podvozkem, není špatný vozidlem, ale dojíždí na to, že převodovka je český výrobek navíc vyvinutý někde na přelomu 50./60. let minulého století, která se za tu dobu změnila minimálně, kdežto převodovka Voith se i nadále vyvíjela a vylepšovala.
750371
Pátek, 01. února 2019 - 11:26:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12936
Registrován: 9-2007
- když pojedeš 954 vpředu, tak máš před hnacím ještě 3 běžné podvozky
- 854 je taky běžec na dlouhé tratě, nikoliv na zastávkový vlak
- v 854 máš volnější interiér i pro lidi větších rozměrů, což je další faktor posledních let

854 celkem ideální na delší vozbu po žatecké, našla by uplatnění i na Sp HB-ZN, Zlín - Brno... a pod. Naopak 845 na regionálku PH-Kladno... a pod. zde ovšem je počítat s delším pobytem pro výměnu cestujících, protože ty malé dveře jsou málo..
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Pátek, 01. února 2019 - 11:51:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5954
Registrován: 9-2011
A nezrychlila by výměnu cestujících lepší konstrukce vstupů u 845?
Mám na mysli to, že horolezecký výstup do 054 (zvlášť ze sypaných peronů) žádnej sprint nebude (a šířka vstupních dveří 054 taky neumožňuje dva paralelní proudy cestujících...)
Všichni jste volové. Servít
Pátek, 01. února 2019 - 13:22:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3416
Registrován: 3-2006
Aleš_Liesk.:
"A nezrychlila by výměnu cestujících lepší konstrukce vstupů u 845?
Mám na mysli to, že horolezecký výstup do 054 (zvlášť ze sypaných peronů) žádnej sprint nebude (a šířka vstupních dveří 054 taky neumožňuje dva paralelní proudy cestujících...)"

V tomhle ohledu je horší 854 než vlek.

Ta úschova během přepravy, no až zas polezu přes kola, kočárky a batohy, tak si na to vzpomenu.[crazy]

Mimochodem, už jsem prolejzáním webu zjistil, co by mohlo nahradit 854 i 845,odkaz ale asi ještě nebudou dost ojeté a mají napájení jen 1,5kV DC (pak diesel a 25kVAC).[andel]
Pátek, 01. února 2019 - 13:35:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 320
Registrován: 8-2017
Abfbrdtn má jedny dveře dvoukřídlé

Pozdější série 628.4 a 628.5 už mají také jedny dveře dvoukřídlé + vyšší výkon, pluh a asi další vylepšení, ale tam přepokládám, že těch se zatím nikdo zbavovat nebude, protože i u nich asi stále dobře poslouží na různé okrajovější výkony, posily, zálohy aj. Oni potřebují práci pro ty klumpry z 80-tek a za pomoci dcerušky arrivy a nezodpovědného českého ministerstva se jim to povedlo...[ko]
Pátek, 01. února 2019 - 14:26:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3417
Registrován: 3-2006
Škoda, že není něco z 80-tek odstavené od ČSD. To bývalo slibů (nakonec jezdila v 93 i 704+Bp) a pak dorazila aspoň 842, která někdy dojela jen díky tomu, že má dva motory.
Mladějov
Pátek, 01. února 2019 - 14:35:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13491
Registrován: 3-2007
>Škoda, že není něco z 80-tek odstavené od ČSD.

No wono se to uvolněním docela dost motorů díky odchodu ČD ze Švejků, Tanvaldů a Rumburků myslím příští rok o dost zlepší.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 01. února 2019 - 14:57:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3418
Registrován: 3-2006
Ad Mladějov: Uvidíme. Hlavně aby se to zas hned nešrotovalo, jak je v kraji zvykem.

Teď mi tu zrovna bublá jedna 854 převlečená za 754 pod oknem.[proud]
Pátek, 01. února 2019 - 15:34:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 661
Registrován: 12-2007
Mořepetr:
"Ta úschova během přepravy, no až zas polezu přes kola, kočárky a batohy, tak si na to vzpomenu.[crazy] "
Každopádně je velmi zvláštní, že když jede náhrada 754+2×B což je skoro denně, tak sem dáváte fotky, pochvalujete si pohodlí v kupé a výše uvedené věci jdou nějak záhadně zcela stranou zatímco u soukromníka, který vyjede až za 10 měsíců jsou obavy okamžitě. [crazy]
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Pátek, 01. února 2019 - 16:05:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3419
Registrován: 3-2006
Ad Cisalpino: Mohu vidět kde? Naposledy jsem uváděl, že se lezlo do vagonu z druhé strany, protože byl kočárek v uličce u WC.
Ale jinak, nešlo o náhrady,nýbrž o správné řazení.Protože když je ve vleku v prostoru pro kola navěšeno více jízdních kol, tak nejen, že nejde projít, ale kočárky už jsou i ve voze.

Jinak mi pobavilo, že jsem od Vás obviňován ze stranění ČD. Druhá strana to vidí opačně. Takže to vypadá, že se mi na věc daří nahlížet nestraně.

Zde zmíněn onen kočárek v náhradě https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4008755.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Pátek, 01. února 2019 - 16:55:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7066
Registrován: 8-2007
Uvidíme. Hlavně aby se to zas hned nešrotovalo, jak je v kraji zvykem.

No tak to určitě nepůjdou 854 do šrotu,ale nahradí spíše poslední 714 na os.vlacích,749/754 se dvěma vozy atd..
Pátek, 01. února 2019 - 18:56:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9694
Registrován: 4-2003
A17:No tak to určitě nepůjdou 854 do šrotu,ale nahradí spíše poslední 714 na os.vlacích,749/754 se dvěma vozy atd..

Asi tak a očekávám, že nejen zmizí náhrady za řadu 854, ale bude také možno některé vlaky i posílit [wink]. Řada 854 hned tak z kolejí nezmizí [nene].


749-258.0: Oni potřebují práci pro ty klumpry z 80-tek a za pomoci dcerušky arrivy a nezodpovědného českého ministerstva se jim to povedlo...

Jistě, nezodpovědné ministerstvo dalo přednost klumprům starých čtvrtstoletí před klumpry starých půlstoletí. To jsou ale blbci, že jo [proud]. Ještě že tu zodpovědní šotouši typu 749-258.0 jsou, kterým tato ministerská nezodpovědnost určitě neujde [rofl].



Honnzok:No tak se na to podíváme fakticky... Zkusím to napsat bez emocí ale jestli to dokážu je otázkou

Nedokážeš, na to vezmi klidně jed [wink].

Řada 854 má 48 sedadel, řada 954 má 56 sedadel, dohromady celkem 104.

Řada 628 (845) má sedaček 154.

Takže asi nebude platit, co píše Honnzok: míst k sezení v soupravě 854+954 nepatrně více.


Nahrazovat dožívající motorák, motorákem dožívajícím je přinejmenším smutné.

Jeden se dožil půsltoletí, druhý jen čtvrtstoletí a přitom dle některých diskutujících oba dožívají stejně [crazy].

Když to sečtu a podtrhnu, tak řada 628 byla v době svého vzniku moderní spolehlivé vozidlo, kdežto řady M296.1 a 2 byly v některých oblastech (podvozek - původně měl být jiný, výrazně modernější, ale nebyl dotažen do sériové výroby, šlo jen o zkoušky s prototypy) zastaralé již v době svého vzniku a hlavně to byla naprosto nespolehlivá vozidla, ze kterých udělala vozidla přijatelně spolehlivá až jejich rekonstrukce na řadu 854.

Se všichni podívejte, s kolika vozidly jezdí GWTR mezi Mostem a Plzní. Se stejným počtem motorových vozů 854 by se to určitě nevyjezdilo. Hádejte proč - spolehlivost.


Kde že jsou jakákoliv pozitiva, že tvrdíte, že je to naprosto v pořádku?

Kdybys uměl počítat, tak se těch pozitiv dopočítáš alespoň u sedaček a samozřejmě také u hmotností.


Jinak Desira dieslova co jezdi pod DB by byla výhra tak před deseti lety. Dnes obdobná křeč jako 845 či vychodoceske 650.

Dej si mokrej hadr na hlavu, třeba to pomůže [coze][crazy].


(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pátek, 01. února 2019 - 19:55:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3422
Registrován: 3-2006
Apollo_17:
" Uvidíme. Hlavně aby se to zas hned nešrotovalo, jak je v kraji zvykem.

No tak to určitě nepůjdou 854 do šrotu,ale nahradí spíše poslední 714 na os.vlacích,749/754 se dvěma vozy atd.."

Snad ano, na trati jim to sluší, jen by to pro ně chtělo určitě méně náročné oběhy. Zaslouží si to, za ta léta provozu, někde v klidu dožít a občas si udělat třeba vzpomínkovou jízdu v řazení Vindobony, nebo Krakonoše.
Pátek, 01. února 2019 - 20:11:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7068
Registrován: 8-2007
Snad ano, na trati jim to sluší, jen by to pro ně chtělo určitě méně náročné oběhy.

No tak ČD teď dojednává s objednavateli smlouvy a vozidla na další léta.Ty "ušetřené" 854,750.7,814 nabídne jinde.Interiéry mají tato stará vozidla zmodernizována a jsou na tom líp,než nereko 810,Bt,021,Bdmtee+749/754.
Třeba Pacifik,Znojmo-Břeclav,Opava-Krnov a jinde najdou uplatnění.
Pátek, 01. února 2019 - 21:23:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3423
Registrován: 3-2006
No jsem zvědavý co vymyslí na 172, zda pro ní opravdu zbude nějaká 814.2.
Myslel jsem, že už Bifteky (021) úplně zmizli, to je opravdu děs. Jezdil jsem v tom jen pár let denně a stačilo.[sad]
Pátek, 01. února 2019 - 21:55:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2055
Registrován: 12-2009
Bram: Pokud má řada 845 154 sedaček tak se omlouvám za chybu, teď když to zpětně počítám mi vychází sice jen 130 a na Vagonwebu píšou 120 ale budiž, divím se tomu, měl jsem pocit, že jich má jen kolem 90..... Divný Žralok řady 844 vypadá jako větší jednotka a má přitom o 30 sedadel (oproti 154) méně. O rozdílech ve věcích a jejich dožívání jsem se zmiňoval... Když teď koukám na fotky interieru znova, tak možná 90 je počet sedaček pevných.

Jasně pořídíme Desiro 20 let ježděné, které mi nahrazujeme (pro neschopnost je nasadit) dlouhé doby 810 (týdny)...



(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Miloš_jonák
Pátek, 01. února 2019 - 22:03:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 235
Registrován: 12-2007
Bram: Řada 628 (845) má sedaček 154.

Je pěkné jak jste to napsal do závorky, ale obojí je zcela něco jiného. Původní verze možná ano, ale 845 má míst 122 a u nových revitalizací se počítá jen se 110 místy. alespoň co říká jeden ze zdrojů
Mladějov
Pátek, 01. února 2019 - 22:09:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13492
Registrován: 3-2007
Když teda tady propíráme tu Arrivu, jak maj řešeno posilování ? Speciálně tedy Praha - Turnov, kde ta frekvence kolísá taky i několikanásobně - pojedou v sobotu v létě tři motorákořidičáky ?
Jde o to, jestli je tohle nějak ošetřeno ve smlouvě a jak.

Děkuju.

(aby teda tady taky byla nějaká diskuse o faktech a ne "Já mám radši Spartu" - "a já zas Slávii").
Pátek, 01. února 2019 - 22:28:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7069
Registrován: 8-2007
Nové vozy 845 nabídnou 110 míst k sezení v případě větší toalety pro vozíčkáře. Ve variantě s normální toaletou to pak bude 122 sedadel.

No tak to bude adekvátní k té 854+954 s 104 místy.Dynamiku to bude mít +- stejnou.Podobně 842+ 954.
Oproti těmto soupravám 628 nepřináší žádné zvýšení konfortu.

Bram:
Se všichni podívejte, s kolika vozidly jezdí GWTR mezi Mostem a Plzní. Se stejným počtem motorových vozů 854 by se to určitě nevyjezdilo. Hádejte proč - spolehlivost


Nevím,s kolika vozidly jezdí Most-Plzeň,ale v Teplicích stojí v opravě vždy jedna,většinou dvě 628 GWT.

(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
Pátek, 01. února 2019 - 22:45:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7070
Registrován: 8-2007
Tak kolik jezdí v turnuse,když 3 stojí na opravě v Teplicích.
Pátek, 01. února 2019 - 23:39:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 758
Registrován: 7-2017
(a šířka vstupních dveří 054 taky neumožňuje dva paralelní proudy cestujících...)
Pakliže to zastaví u běžného venkovského peronu 1 až 1,5 m širokého, kam se ty davy lidí vejdou, když navíc venku čekají nastupující?
Sobota, 02. února 2019 - 15:06:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8757
Registrován: 9-2002
NJN, šotouši se zase předvedli a nezklamali:S GHW, 854 a dalšíma šrotama navždy a nikdy jinak.

Živej substrát je hodně haklivej na nedojetí/pozdní příjezd protože se rozsype vlak.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Jaydeesq
Sobota, 02. února 2019 - 17:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 469
Registrován: 9-2008
Mladějov
dokonce mají jezdit snad až dokonce 4 spojený, takže to asi nějak smluvně ošetřený bude, ale ty 4 mají být asi vyjímka, ale 3 by měly být na víkendech pravidlem na exponovaých spojích

(Příspěvek byl editován uživatelem JayDeeSq.)
Mladějov
Sobota, 02. února 2019 - 18:05:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13501
Registrován: 3-2007
No a to je JPP typu "jeden šotouš povídal", nebo k tomu Arrivu něco přímo zavazuje ? Na to se ptám.
Případně uvítám přímý odkaz.
55p
Sobota, 02. února 2019 - 21:14:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1965
Registrován: 6-2009
Bylo to na zdopravy.cz, někdy ze začátku prosince.

zde v odkazu

(Příspěvek byl editován uživatelem 55p.)
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Neděle, 03. února 2019 - 08:43:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 12-2009
Agent: Ovšem to tu tvrdíte jenom Vy, my ostatní tady spíše řešíme čím je nahradit a diskutujeme o tom, že nahradou za 25 let starou 845 není zrovna 2x super řešení. A rovněž se tu probírá fakt, že nahradit všechny 854 bude bohužel (bohudík pro ty co je mají rádi) docela oříšek. Jelikož po zakoupení přes 50 motorových jednotek jako náhrad za 854 zbývá ještě mnoho výkonů, které spadají podstatně horším strojům. Namatkove například soupravy tahané 714 či dlouhé vozební ramena přes 1h vozene Regionovami řady 814. apod...

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Malý_fotograf
Neděle, 03. února 2019 - 09:37:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6822
Registrován: 5-2002
Honnzok:
"zbývá ještě mnoho výkonů, které spadají podstatně horším strojům. Namatkove například soupravy tahané 714 či dlouhé vozební ramena přes 1h vozene Regionovami řady 814. apod..."

To je pravda. Jen u zvěsti nahrazování Regionov bych byl opatrný. Kult nízkopodlažnosti je kult nízkopodlažnosti. Objednatelé jej ctí skoro jak modlu i kdyby třeba na trase byly jen sypané perony... [crazy] V tom mají Regionovy nad hydrami, ale i dalšími motoráky prostě navrch. Takže pokud se nestane zázrak a spolu s nabídkou 854 nepřijde nízkopodlažní přípoják/řidičák (jako že bych se tomu hodně divil), zřejmě pro objednatele nebudou atraktivní. [uhoh]
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Neděle, 03. února 2019 - 09:59:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2059
Registrován: 12-2009
Malý fotograf: Bohužel se nenizkopodlaznost možná bude muset trpět, přeci jen ani Regionovy nezari novotou a jejich věk a životnost se brzy potkají, nehledě na značně nižší komfort za jízdy, nízkou maximální rychlost, špatné adhezní schopnosti atd. a pak ještě podstatný detail je jich jen 200 :-) což je opravdu docela masakr...
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Neděle, 03. února 2019 - 11:16:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 764
Registrován: 7-2017
A s tou nízkopodlažností u Regín bych taky moc nejásal, když do oddílu musíš vylézt po schodech. Jo, pro vozíky je to OK. Mmch, v pátek jsem šel na Masně kolem přistaveného Ešusu, dole poloprázdno, v mezipatře a dokonce i nahoře lidi. Proč teda lezou po schodech?
Já osobně, když jedu Ešusem, tak nejraději v mezipatře. Ta výška nad terénem je tak akorát.
Malý_fotograf
Neděle, 03. února 2019 - 11:32:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6825
Registrován: 5-2002
Honnzok:
"Malý fotograf: Bohužel se nenizkopodlaznost možná bude muset trpět, přeci jen ani Regionovy nezari novotou a jejich věk a životnost se brzy potkají, nehledě na značně nižší komfort za jízdy, nízkou maximální rychlost, špatné adhezní schopnosti atd. a pak ještě podstatný detail je jich jen 200 :-) což je opravdu docela masakr..."

Proč? Trpět se bude muset to, co bude požadovat objednatel...

mot:
"A s tou nízkopodlažností u Regín bych taky moc nejásal, když do oddílu musíš vylézt po schodech. Jo, pro vozíky je to OK. Mmch, v pátek jsem šel na Masně kolem přistaveného Ešusu, dole poloprázdno, v mezipatře a dokonce i nahoře lidi. Proč teda lezou po schodech?
Já osobně, když jedu Ešusem, tak nejraději v mezipatře. Ta výška nad terénem je tak akorát."

Já nejsem ten kdo jásá, jen upozorňuji na to, že nízkopodlažnost (byť papírová) je mantra. V PR materiálech objednavatele se to skvěle skloňuje. Jaké je její provedení a že je ve skutečnosti vozidlo možná hůře použitelné (pro těch 95 % cestujících) než s vysokou podlahou, to nikoho nezajímá.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Neděle, 03. února 2019 - 11:38:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8760
Registrován: 9-2002
Já jsem se DB 628 nesvezl, takže nemůžu kritizovat, ani nevim, jak moc se to sere. A zrovna tak je možný, že s tim budou průsery a Arriva buď ty německý ojetiny nahradí nebo skončí. Co třeba RJ a jeho Desira ? Nebo nějakej další dopravce ? To jich je tak málo ? Objednatel si dneska může dokonce i vybrat.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Neděle, 03. února 2019 - 12:35:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 12-2009
Ano, trpět se bude muset to co bude objednatel schopen zaplatit, ale to není vše! Trpět se taky bude muset to co se podaří sehnat! Ty motoraky nepadaji z nebe
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Neděle, 03. února 2019 - 13:28:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8761
Registrován: 9-2002
Zato chytrejch šotoušů je všude přebytek. Motoráky nebo DMU nepadají z nebe, to je sice pravda, ale držet v provozu něco, co je už dávno zralý na eliminaci, je šotoargument zhruba stejný váhy.

Údržba 854 JE dražší a pracnější, než zbytek DMRC/DMU řad 84X, krom 845 (DB 628.)

Objednatel dopravy dostane to, co si objedná. Co si objedná, u koho a za kolik, je věc další. A další kapitola je, jak si objednatel kontroluje plnění dohody s dopravcem plus postih za neplnění. Když to bude mít objednatel u[zadnice], tak to bude vypadat podle toho. Když bude objednatel tlačit na dopravce, tak dopravci nezbyde než průběžně odstraňovat nedostatky, jinak bude bez čeho ? No bude bez kšeftů, vy blázni.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Neděle, 03. února 2019 - 14:10:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 766
Registrován: 7-2017
Objednavatel si může naporoučet XY věcí, dopravce může nakoupit mašiny s těma XY věcma. Pak ale přijdou na řadu počty a zjistí, že jsou drahé, že jim objednavatel vyšší cenu nezaplatí a tak jezdit nebudou. Když promítnou ceny do jízdného, tak s tím lidi nebudou jezdit a můžou si je strčit do [zadnice].
Tímto úmyslně vynechávám konkrétní řady vozidel, je to bráno všeobecně tak, že by si taky objednavatelé měli uvědomit nějaké krajní meze.
Miloš_jonák
Neděle, 03. února 2019 - 14:19:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 239
Registrován: 12-2007
Když bude objednatel tlačit na dopravce, tak dopravci nezbyde než průběžně odstraňovat nedostatky, jinak bude bez čeho ? No bude bez kšeftů, vy blázni.
Třeba na R21 bylo v celém loňském i letošním roce řazení i nasazovaná vozidla dodržována beze zbytku a bylo to dopravci k čemu? Ano, úplně k [zadnice]...

A když na t-070 zůstaneme, tak na Os Praha-Bolka(-Turnov) jezdí Hydry už určitě dobrých 20 let i přesto, že se asi až na vyjímky shodneme na tom, že to nejsou vozidla pro tyto výkony úplně nejvhodnější, tak reálně za ty minimálně dvě dekády větší problém zřejmě nebyl, když se ty motory drží dodnes, lidé tím jezdí a jezdili a občasným kočárkům do těch dvou schůdků vždy někdo vypomohl a vypomůže...
Neděle, 03. února 2019 - 14:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8762
Registrován: 9-2002
mot:
"Objednavatel si může naporoučet XY věcí, dopravce může nakoupit mašiny s těma XY věcma. Pak ale přijdou na řadu počty a zjistí, že jsou drahé, že jim objednavatel vyšší cenu nezaplatí a tak jezdit nebudou. Když promítnou ceny do jízdného, tak s tím lidi nebudou jezdit a můžou si je strčit do [zadnice].
Tímto úmyslně vynechávám konkrétní řady vozidel, je to bráno všeobecně tak, že by si taky objednavatelé měli uvědomit nějaké krajní meze."

Hele, někdo kdo to vidí jako nešotouš.

Eště poznámka: Na to, co jezdí povinně na dosyp je hodně složitý dávat něco novýho, ale nákup žraloků a Staedlerů dokazuje, že to jde, dtto Pantery.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.