Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 25. 11. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 25. 11. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 22. listopadu 2019 - 13:58:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3199
Registrován: 3-2004
Mladějov: Překonat černobílé vidění světa je vcelku namáhavé - a mnozí jsou líní nebo nechtějí přemýšlet o tom, co se kolem nich děje. V takovém případě je daleko jednodušší mávnout nad čtvrtmilionem lidí rukou s tím, že jsou všichni stejní. Otázkou je, zdali vůbec má smysl pokoušet se to paušalizátorům vysvětlovat, nebo je lepší nad tím též mávnout rukou.

No, hlavně že se to organizačně a provozně zvládlo na velmi solidní úrovni. Z toho mám radost. 🙂

Pátek, 22. listopadu 2019 - 14:22:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 334
Registrován: 4-2019
Nemohu posoudit nedávnou "druhou Letnou", ale v létě v době "první Letné" se běžně chodilo na nejbližší metro nebo tramvaj (čímž myslím Stross nebo Hradčanskou) pěšky bez jakýchkoli známek nespokojenosti. Navíc na takovýchto akcích to nevypadá jako na koncertu, že by se všichni sebrali a odcházeli ve stejnou dobu - účastníci se "vypařovali" postupně a pokud to byli Pražáci, taky nijak zvlášť nepospíchali.
Jef
Pátek, 22. listopadu 2019 - 14:29:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5922
Registrován: 5-2002
Taky o žádné nespokojenosti, nebo že by se snad někdo domáhal (volné) tramvaje u nosu, nic nevím. Kdyby něco takového bylo, tak už o tom odpůrci akce někde píšou.

Paralela k sobeckým motoristům z příměsta nebo nějakým NIMBYstům z Modřan je vycucaná z prstu - pokud mě rozčiluje nějaká skupina A a nemám rád skupinu B, není to ještě důkaz, že by se ty skupiny musely překrývat, natož nějak významně.
Pátek, 22. listopadu 2019 - 14:31:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 9-2016
Já se přiznám, na Letné jsem byl. Mám k tomu mnoho subjektivních důvodů (které však nehodlám publikovat, resp. jedním z nich je to, že jsem se před 30 lety zúčastnil demonstrací proti vládě KSČ). Mladějov má pravdu, není to černobílé, je to složitější. S manželkou jsme se pěšky vydali z domova na Ohradu na 207. Ta již od Tachovského náměstí nepobírala (a jak jsem již psal, překvapilo mne, že nebyla posílena alespoň klouby). Z Dlouhé třídy jsme se spolu se stovkami lidí vydali na Letnou.
Netvrdím, že můj názor je jediný správný. (Ale ani na Letné něco takového nezaznělo). Ale jak píšu v úvodu mám k současné politické situaci mnoho výhrad (ostatně ty jsem měl i k mnohým předchozím vládám, ale nikdy ne tak velké). Neagitoval jsem, neodrazoval jsem ostatní lidi. Nechal jsem to na nich.
Z Letné jsme šli pěšky až do Jindřišské na 9. S námi šel opět zástup lidí, mnozí pokračovali směr Hlavní nádraží. Metro jsme nevyužili, neb k nám na Žižkov žádné nejezdí.
Kdybychom nešli na Letnou, asi bychom se šli podívat do nějakých zajímavých míst Prahy, takže minimálně dvě cesty MHD bychom stejně absolvovali.
Protože těch, co šli pěšky zdáli bylo opravdu hodně, docela mne uráží výroky některých zdejších diskutujících o tom, že by museli hnout [zadnice] apod. V podstatě každý kdo tam byl, tak ji hnul. Neseděl doma či v hospodě, ale nějak se na Letnou musel dostat. Někdo šel pěšky z Hlavního nádraží, někdo se tam nechal dovést MHD. Prostě každý je jiný, někdo to ujde rád, jiný nerad, třetí se nechá dovést MHD, čtvrtý taxíkem...

Nic to ovšem nemění na mém dojmu, že MHD by měla pružněji reagovat na poptávku po přepravě. Nejen sem, ale příště třeba na hezké počasí a velký zájem o procházku podél Vltavy. Ono nastavit nějaký interval, který je jednou poddimenzovaný a podruhé nezvládá nároky je celkem jednoduché. Ale pružně reagovat na předpokládanou poptávku je o hodně složitější.
Pátek, 22. listopadu 2019 - 14:47:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 9-2016
George: A kde jste přišel na to, že ti co nechtějí MHD pod okny a zároveň chtějí jej mít co nejblíž k u domu, nebo ostatní co popisujete jsou ti samí, co byli na Letné, nebo tam alespoň převládali? Vy jste nějak obě skupiny ztotožňoval. Nebo jen tak házíte špínu na všechny, co nemají ten váš (pravý) názor? Může mi prosím popsat, jak jste ke svému tvrzení dospěl?
Fkam
Pátek, 22. listopadu 2019 - 16:16:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3635
Registrován: 3-2011
George - souhlas. Stačí mi, co jsem zažil s "pražáky" u nás na vsi. To byly někdy fakt pěkné stížnosti. Namátkou stížnost na traktor na poli v sobotu ráno nebo nedostatečné spojení autobusem do Prahy [biggrin]
Pro mě za mě ať na Letné protestuje celá republika (když je to baví), ale ať případné posílení platí organizátor akce a ne město.
U nás je ještě svět v pořádku.
Pátek, 22. listopadu 2019 - 17:13:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15101
Registrován: 10-2004
Makus: A jak byste si jako to pružné raegování představoval? Posílení provozu je potřeba připravit, je potřeba mít udělané oběhy, rozdělené směny (které musí někdo odjezdit)..., což se nedá udělat za pár minut. A taky ho musí někdo zaplatit.
Fkam: Organizátor akce ze své vůle zpravidla nic platit nebude, proč by to dělal?
George
Pátek, 22. listopadu 2019 - 17:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1606
Registrován: 5-2002
Makus: jména a tváře jsou stejné.[wink]
Josefj
Pátek, 22. listopadu 2019 - 19:59:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 246
Registrován: 10-2007
Fkam 3635: Zase nemohu pochopit ty, kteří každý přednesený názor či návrh jiných označují za stížnost.
Pátek, 22. listopadu 2019 - 20:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8931
Registrován: 5-2002
Organizátor akce ze své vůle zpravidla nic platit nebude, proč by to dělal? - no to zase tak lehce neprojde. On má ohlašovací povinnost, a úřad má pravomoce (jo velblouda na staromáku zakázat nemohl, ale dát nějaké podmínky to ano). A pokud jsme schopni u malých sportovních akcí (tisíc účastníků a mluvím za sebe) si u dpp zaplatit posílení dopravy (řádově tisíce Kč), tak proč to nemohou ty politické struktury pro ty své statisíce???
Pátek, 22. listopadu 2019 - 20:42:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15102
Registrován: 10-2004
Borovička: Pochybuji, že by si nějaký úřad dovolil zakázat demostraci z důvodu, že organizátor nezaplatil posílení dopravy. Demonstrace nemusí organizovat politické struktury, mohou je organizovat i skupiny lidí, kteří nejsou organizováni ve skupinách, které mají nějaké výdělky či sponzory.
Pátek, 22. listopadu 2019 - 20:59:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8933
Registrován: 5-2002
Pochybujete správně, nedělá to, ale může (no v Praze si to úředník-povolovatel vůči Krndě ty nezákazy obhájil, protože se držel výkladu a ve sporu s ní vyhrál). Ale i u neorganizovaných skupin registruje úřad, pokud se jedná o předem povolenou akci, nějakého organizátora akce a ten musí dodat své údaje pro identifikaci, ba co musí dodat osobně podepsanou žádost a nechat si ověřit doklad totožnosti (poslední dobou se to ověřování změkčuje, aby to šlo po emailu). Takže i u neorganizovaných by šly v tom správním řízení kolem toho požadovat další opatření jako zařídit to posílení dopravy.
Jarda L
Pátek, 22. listopadu 2019 - 21:39:52  
Neregistrovaný host
Borovička:
"Takže i u neorganizovaných by šly v tom správním řízení kolem toho požadovat další opatření jako zařídit to posílení dopravy."

Nešlo by požadovat posílení dopravy. Zákon 84/1990. Dopravou v tomto zákoně se nemyslí doprava veřejná, ale doprava obecná, a to jen v souvislosti s jejím omezováním nebo neomezováním.

Požadovat by asi šlo od pořadatelů komerčních koncertů, ale asi by se to muselo vydat formou městské vyhlášky. Od magistrátu by se mělo požadovat v případě, že magistrát nebo městské části jsou spolupořadatelem, nebo převzali záštitu, i kdyby nešlo o komerční akci. Jestli tedy primátor převzal záštitu nad festivalem Mezi ploty, tak zároveň převzal spoluodpovědnost za veřejnou dopravu v místě akce (nejen na akci, ale i pro ostatní lidi z Bohnic a okolí, i když festival nenavštíví).

Fkam:
"Stačí mi, co jsem zažil s "pražáky" u nás na vsi."

Jestli záběry z demonstrace nelžou, tak to nebyla demonstrace pražáků, i když pražáků tam asi bylo hodně.

Demon3:
""Jaký druh lidí ?"Z mého pohledu různí aktivisti, dobroserové a jim podobní, co nabyli dojmu, že se kolem nich bude točit svět."

Jak to souvisí s tou demonstrací? Prý tam bylo nějakých 200 nebo 300 tisíc lidí. Velmi pochybuji, že by se dali nacpat do nějaké jiné hromadné škatulky než že jsou to odpůrci Babiše. To už je moc lidí na to, aby měli nějakou další společnou charakteristiku než že to jsou odpůrci Babiše.

Za dobrosera nebo aktivistu by se naopak mohl považovat každý, kdo sem píše, a zaníceně diskuje jak se má za veřejné peníze organizovat doprava.

Nemusím zrovna sympatizovat s těmi demonstranty, ale asi by to chtělo trochu se mírnit a držet se v nějakých normálních mezích.
Sobota, 23. listopadu 2019 - 00:04:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 953
Registrován: 3-2007
Ústečák #3199: Koukám, oblíbené fotomísto [proud]


Vokovice!

Anvilia *2007
Sobota, 23. listopadu 2019 - 08:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3201
Registrován: 3-2004
Zxs91: Ono to tam tak hezky svítilo. 🙂

A to jsem měl vcelku štěstí, na odpoledne jsem pak vyfasoval pěknou špindíru.
Fkam
Sobota, 23. listopadu 2019 - 08:42:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3636
Registrován: 3-2011
Tak ono se není čemu divit, že averze vůči různým aktivistům roste. Upřimně za poslední týden tři demonstrace u nás a fakt už je to otravující, pokud to dělá neplechu ve městě. To bylo proti AfD, proti vládě, na podporu vlády. Předtím proti masu, proti uprchlíkům, na podporu AfD, na podporu EU, proti Rusku, proti EU, proti NATu, proti CO2, proti Trumpovi, na podporu aut, proti autům. Jako nic proti právu vyjádření názoru, zcela v pořádku. Ale pokud to má pořád omezovat nějak ostatní, tak je to fakt už opruz. [crazy]
U nás je ještě svět v pořádku.
Sobota, 23. listopadu 2019 - 11:00:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8234
Registrován: 2-2006
George: [ok] Přesně tak, ta charakteristika sedí jak [zadnice] na hrnec.

Mladějov:
"No označovat paušálně účastníky protestu na Letné dehonestujícími přídomky (zjevně jen proto, že vám politicky nejdou pod nos) je ne zjednodušující, ale fakt hloupé."
Pokud znáš trefnější oznečení, sem s ním. Do té doby budu s dovolením používat označení všeobecně vžité, bez ohledu na to, jak moc se ti zdá hloupé.
A ne, politiku bych v tom neviděl, prostě mi jen vadí lidská hloupost, případně okatá prvoplánová vyčuranost. [wink]
Jarda L:
"Jak to souvisí s tou demonstrací? Prý tam bylo nějakých 200 nebo 300 tisíc lidí."
Aktivismem se označuje intenzivní prosazování určitých cílů z přesvědčení, z osobní motivace v nejrůznějších oblastech společenského života a úsilí zaměřené na ovlivňování politických výstupů jinou cestou, než skrze účast v jakémkoliv typu voleb...
Už chápeš ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Sobota, 23. listopadu 2019 - 16:32:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5894
Registrován: 7-2011
Demon3:
"...a úsilí zaměřené na ovlivňování politických výstupů jinou cestou, než skrze účast v jakémkoliv typu voleb..."
Vzhledem k tomu, že občan v občanské společnosti má nezadatelné právo a zároveň povinnost kontrolovat a dohlížet na ty, kdo mají ve správě věci veřejné, tedy aktivistou je podle toho každý, komu není jedno, jak se politici mezi volbami chovají? Ono totiž jít to o volbách hodit, držet hubu a krok a dál se až do dalších voleb nestarat, co zvolení činí, neboť přece byli zvoleni legálně, jaxi není to pravé ořechové, že. Byť mnozí politici se snaží přesně tenhle názor prosadit, aby nikdo moc nešťoural do jejich počínání.
Ale budiž, byť sice slovo "aktivista" má dnes spíše negativní konotace, nakonec je jedno, jestli jsou zváni aktivisty, aktivními občany, nebo jakkoli jinak. Důležitější spíš je, o co které konkrétní skupině jde a jaké má cíle.
Sobota, 23. listopadu 2019 - 22:12:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8302
Registrován: 6-2004
Bobik: Že to co píšeš platí v ideálním světě...

At je Babiš jaký je, co dělá tak hrozně jiného než ostatní politici před ním? Ono ti co ted nejvíc řvou proti Babišovi, taky nemají úplně čisté stoly že... Ono Kubiceho zpráva taky rýpla dost do živého... A to je jenom to prasklo ven... Navíc jako obyvatelům Prahy se ten ultra čistý přístup koalice taky vymstí... Prakticky nic se neděje, každá smlouva se řeší s 10 právníky a 20 poradci primátora a stejně radní pro dopravu už měl návštěvu kriminálky... Dokud si nepřipustíme, že trochu špíny prostě v politice je, tak potom možná se bude něco dít... Takhle budeme koukat na 10.studii nějakého projektu... Libenák jest příkladem....

A upřímně, proč myslíš, že Babiš má nejvíc voličů 50+? Protože to jsou ti, co měli v roce 89 ideály a bylo jim 20...Dnes jim je 50, volili ODS, pak ČSSD, pak zase ODS a zase ČSSD a pak to radši hodili Babišovi...Proč si myslíš, že má pořád přes 30% preference (a s SPD+KSČM mají 110 poslanců podle průzkumů)... Protože pořád je pro těch 30% voličů menší zlo, než ten zbytek a to záměrně píšu menší zlo ;-).

Navíc at už Demokratický blok ve Sněmovně, tak pan Minář na Letné spíš svým přístupem voliče Babišovi nahání... A ještě když si dost lidí našlo pravdu o 89 a tenhle pán tam vyřvává za ideály roku 89 :D Kecy o tom, jak to byla impulzivní akce a hrozně nebezpečná, když už revoluce reálně ve Východním bloku jeli od roku 88... Že Madaři teatrálně s Rakušákama řezali železnou oponu před objektivy fotografů v dubnu 89... (Dokonce museli kus postavit, aby bylo vůbec co řezat a fotit) 9. listopadu 89 dokonce padnul asi největší symbol - Berlínská zed... A trochu JPP, prý Mitterand do Prahy v prosinci přiletěl, protože se to u nás prakticky nehýbalo i když Charta měla podporu západu, tak to přijel poštouchnout... a stejně to vlastně vymyslel komunista Čalfa... Takže jaké ideály? :D

To je stejná pohádka jako v USA demokraté vs. Trump... Svým jednání spíš zajištují jeho znovuzvolení, než aby byli opozici...

Všem se omlouvám za off, ale slovo aktivista už je fakt spíš urážka a mnohdy jim nejde o lidi, ale hlavně o sebe a nebo někoho kdo stojí za nimi, ale toho nevidíme...
Neděle, 24. listopadu 2019 - 06:37:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5895
Registrován: 7-2011
9001:
"At je Babiš jaký je, co dělá tak hrozně jiného než ostatní politici před ním?..."
No, právě. Pochopil bych, že mu to, v naději na změnu, lidi hodí jednou. Ale když se ukázalo, že je stejnej, ne-li horší než ti před ním, pak nechápu, že mu to hodí opakovaně.
Ano, bohužel, Babiš je pro spoustu lidí menší zlo. Protože ti lidi stále ještě vedou "boj s Kalouskem", ODS a podobnými a nedochází jim, že jim drobet ujíždí vlak. Kalousek už je politická mrtvola a tímhle jejich bojem proti němu akorát nahrávají Babišovi.
Fkam
Neděle, 24. listopadu 2019 - 08:25:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3637
Registrován: 3-2011
Nejsem ve věku 50+ a Babišovi to příště ve volbách hodím. Každý má nějaké důvody proč toho a toho volit. Prostě z těch všech mi přijde tam nejslušnější a uznávám, že ta akce na Letné mě přesvědčila, abych podpořil Babiše.
U nás je ještě svět v pořádku.
Mladějov
Neděle, 24. listopadu 2019 - 08:43:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14243
Registrován: 3-2007
Babiše nám volí i sympatizant Kima [lol]

Teda to je síla ! Nepřestanu obdivovat ty oddělené, vzduchotěsné komůrky v mozcích některých lidí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Maxipes_Fík
Neděle, 24. listopadu 2019 - 09:11:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3143
Registrován: 12-2005
Fkam, Demon a další kobliháři, že už mě to ani nepřekvapuje 🤣😎
Mladějov
Neděle, 24. listopadu 2019 - 09:31:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14245
Registrován: 3-2007
Tak tradiční jeho voličská základna (podobně jako dřív ČSSD) jsou státní zaměstnanci, řidiči VHD, horliví odboráři..a šotouši.

Též mne to nepřekvapuje.
Mladějov
Neděle, 24. listopadu 2019 - 10:50:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14248
Registrován: 3-2007
A samozřejmě důchodci, tedy ne 50+, ale 60+.

Důvody, proč mu to lidi házej, jsou na delší rozbor a spíš někde u piva, ale dost pochybuju, že to budou schopni pobrat třeba ti, co tady tleskaj Kimovi a KLDR (bez urážky, to je jen konstatování).

A jinak snad by bylo lepší pokračovat třeba ve Všeobecné neželezniční, mám ten dojem.
Neděle, 24. listopadu 2019 - 11:08:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3551
Registrován: 12-2007
Každý má své vlastní preference v podobě toho, jak by si představoval úlohu státu a jiných veřejných institucí. Od toho máme demokracii, svobodné volby a občanskou společnost, aby každý podpořil toho, kdo mu vyhovuje. Ale myslím, že není vhodné se na K-Reportu hádat o tom, jaké kdo má politické preference, protože takové hádky by zde mohly být donekonečna, a stejně by nic nevyřešily.
Mladějov
Neděle, 24. listopadu 2019 - 11:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14249
Registrován: 3-2007
A něco jiného něco vyřešilo ?

Od toho je to DISKUSNÍ fórum a nevím, proč by se na něm nemohli slušní lidé bavit o politice.
Mmch já to nezačal.

ZAPLAŤPÁNBŮH, že se to smí a může.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Neděle, 24. listopadu 2019 - 11:30:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3552
Registrován: 12-2007
Mladějov: Předpokládám, že většina příznivců K-Reportu jsou přátelé dopravy, zejména kolejové nebo veřejné. Já mám také své politické preference, ale ty diskutuji na jiných úrovních. Pokud se na jakémkoliv vláknu začne debatovat o něčem, co je tomuto tématu hodně vzdálené, tak to může odradit ty, kteří rádi diskutují o dopravě. Jinak na toto diskusní fórum chodí i odborníci, např. v tomto vlákně i z ROPIDu. Samozřejmě se nemusí řídit našimi rozumy, nicméně je docela možné, že vítají různé názory, jak pro zlepšení dopravy, tak i pro jejich lepší komunikaci s veřejností.
Neděle, 24. listopadu 2019 - 11:37:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8235
Registrován: 2-2006
Mladějov: Nevíš náhodou, kdo tady celkem nedávno napsal tohle : "No označovat paušálně účastníky protestu na Letné dehonestujícími přídomky (zjevně jen proto, že vám politicky nejdou pod nos) je ne zjednodušující, ale fakt hloupé.
Někteří žijou holt jednoduchý svět."
? A pak tu ten samý jedinec napíše "
Teda to je síla ! Nepřestanu obdivovat ty oddělené, vzduchotěsné komůrky v mozcích některých lidí."

Absolutní ztráta sebereflexe nebo ty vzduchotěsné komůrky ? Vážně nevím jestli se to ještě dá schovat za obyčejnou lidskou hloupost... [proud]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Neděle, 24. listopadu 2019 - 12:40:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8303
Registrován: 6-2004
Bobik: Jenže tohle je právě ta jednoduchost... Kalousek už nikoho nezájímá... Ale to co předvádí Fiala (mnohokrát píše, že je proti tomu co sama ODS dělala), ted Pekarová/Feri, Bartoš, Rakušan už ano...

Bohužel výše uvedení mají jediný program = antibabiš... Což je další problém... :-(.

Maxipes: Ještě máš něco eurohujere, sluníčko, havloide[biggrin][biggrin][biggrin][biggrin]

Promin nedalo mi to ;-). Sám jsem proti tomhuhle nálepkování... Když vidím, jak jsou schopni se lidé rozhádat třeba i kvůli prezidentské volbě a naprosto zbytečně... Ono až lidem dojde, že provoz státu něco stojí a vlastně státní rozpočet je cca ze 75% paušální výdaj se kterým nikdo nehne... A i ten zbytek je docela rozdělený jasně... Dopravní stavby atd.

A třeba ODS + Piráti ještě nadávají, že se třeba učitelům nedá dalších 5 mld. Piráti chtějí automatické navyšování rodičáku a když se jich zeptáte, kde na to vezmou, tak napíšou, že z obrany a hlavně slev na jízdném . To mi připomíná ČSSD, která zachranovala svět z dividend ČEZu...

Bohužel ze společnosti mizí resp. je poměrně utlačován normální rozum a názory... Když někdo napíše, že EU by potřebovala změnu přístupu, protože současný stav je šílenost, tak je hned nazván milovníkem Putina.... (Proto mě docela baví sledovat dění v Polsku, kde tohle nikdo nemůže použít :D)
Neděle, 24. listopadu 2019 - 12:43:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8304
Registrován: 6-2004
Wagon: Jenže mi přijde, že zrovna v tomhle směru jsme jak před rokem 89... Kdo má stranickou knížku diktuje jak to bude. Akorát dneska jich máme několik barev...

MŠ to tady popsal celkem jasně, jak dnes ROPID funguje a jaké jsou jeho "kompetence"..
pozorující
Neděle, 24. listopadu 2019 - 14:27:47  
Neregistrovaný host
Demon3:
"Mladějov: Nevíš náhodou, kdo tady celkem nedávno napsal tohle : "No označovat paušálně účastníky protestu na Letné dehonestujícími přídomky (zjevně jen proto, že vám politicky nejdou pod nos) je ne zjednodušující, ale fakt hloupé.
Někteří žijou holt jednoduchý svět." ? A pak tu ten samý jedinec napíše "
Teda to je síla ! Nepřestanu obdivovat ty oddělené, vzduchotěsné komůrky v mozcích některých lidí."
Absolutní ztráta sebereflexe nebo ty vzduchotěsné komůrky ? Vážně nevím jestli se to ještě dá schovat za obyčejnou lidskou hloupost... [proud]"

Demone, to jsi ještě pořád nepochopil, že tzv. demokratické je to, co je v souladu s názory těch, kteří se samozvaně prohlásí za "demokraty"? Jaký je rozdíl mezi nimi a Jakešem, který vyhlásil, že nebude diskutovat s nikým, kdo je proti socialismu? [proud]
No a lidé s jinými názory jsou tu kobliháři, tu staré struktury...
pozorující
Neděle, 24. listopadu 2019 - 14:31:34  
Neregistrovaný host
Wagon:
"Mladějov: Předpokládám, že většina příznivců K-Reportu jsou přátelé dopravy, zejména kolejové nebo veřejné. Já mám také své politické preference, ale ty diskutuji na jiných úrovních. Pokud se na jakémkoliv vláknu začne debatovat o něčem, co je tomuto tématu hodně vzdálené, tak to může odradit ty, kteří rádi diskutují o dopravě. Jinak na toto diskusní fórum chodí i odborníci, např. v tomto vlákně i z ROPIDu. Samozřejmě se nemusí řídit našimi rozumy, nicméně je docela možné, že vítají různé názory, jak pro zlepšení dopravy, tak i pro jejich lepší komunikaci s veřejností."

[lol][lol][lol][lol][lol]
Zapomněl jsi na Petra Dolínka...

A na to, že slovo politika pochází z polis = obec. Všechno, i rozhodování o nákupu tramvají nebo linkovém vedení je "politika"...
Neděle, 24. listopadu 2019 - 16:08:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5896
Registrován: 7-2011
pozorující:
"No a lidé s jinými názory jsou tu kobliháři, tu staré struktury..."
...tu Havloidi, tu sluníčkáři, tu aktivisti. Ono je to oboustrané a lidi na obou stranách "barikády" se uchylují k nálepkám. Bohužel.
Neděle, 24. listopadu 2019 - 16:15:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5897
Registrován: 7-2011
Fkam:
"Nejsem ve věku 50+ a Babišovi to příště ve volbách hodím. Každý má nějaké důvody proč toho a toho volit. Prostě z těch všech mi přijde tam nejslušnější..."
Neber to prosím jako nějaký hejtování, jsem jenom zvědavý a zajímá mě to, proto se chci zeptat na ty důvody. To ti nevadí, že bez dotací by jeho firmy byly ve ztrátě a tak dělá všechno pro to, aby byl pevně přisátý na státní cecek? To ti nevadí, že by ty peníze, co jdou do dotací, při zrušení oněch nesmyslných dotací šly využít lépe (a nejsou to jen dotace z EU, spousta peněz na ně jde ze státního rozpočtu)? To ti nevadí, že je jen dalším v řadě politiků co "lžou, kradou a dělají si ze státu vlastní trafiku"?
Fkam
Neděle, 24. listopadu 2019 - 16:29:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3639
Registrován: 3-2011
Bobik - a který politik nelže nebo si nehrabe trochu pro sebe. Já sem levičák, Babiš je pravičák. Já ho z podstaty ani volit nemůžu (kvůli programu), ale když vidím ty ostatní. Trikolora, KSČM, SPD nemají sílu něco změnit a ostatní jsou prostě už profláknutí. No a když se podívám na německou politiku, tak to říkám zlatý Babiš. Buďte rádi za ty vaše politiky. Ono totiž může být ještě mnohem hůř. To abych ti odpověděl. Víc nechci politiku tdy vířit. On má každý jiný pohled a to je naprosto v pořádku.
U nás je ještě svět v pořádku.
Neděle, 24. listopadu 2019 - 16:34:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5898
Registrován: 7-2011
Fkam - O.K., díky.
Emil Švec
Neděle, 24. listopadu 2019 - 17:57:00  
Neregistrovaný host
Bobik: Nezapomeň, že vystupuje jako vůdce, byť při souboji se Zemanem se dost nemile odkopal. Navíc za sebou máme díky socialistické politice ECB nejen strašně přepálené bydlení, ale i díky intervencím ČNB totálně převařený trh práce. To lidem, které nezajímá hloubka toho problému může navodit dojem, že za ten překotný růst a blahobyt může vláda. Ono se to po vzoru ECB může oddalovat a lepit (peníze už dává za -0,5%), ale o to větší průser to pak bude. Ale tou dobou už bude Babiš na Hradě. To si myslím já bez nějakých náznaků stranických, genderových nebo rasových preferencí, abych nebyl onálepkován [biggrin]
Neděle, 24. listopadu 2019 - 18:53:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8306
Registrován: 6-2004
Bobik: Ok, taky pohled. A co dotace solárním baronům, dotace do elektromobility, které končí v největších firmách světa v čele s VW, které generuje mnoha miliardové zisky?

Navíc je otázka kolik by do zemědělství teklo bez Babišových firem a kolik s nimi... On ten rozdíl nebude tak velký...

Navíc vyjma Pirátů, byla u moci každá strana co je ve Sněmovně a že by těch malých domů našlo dost....

Fkam: Němec spěje k průseru non plus ultra... Linke+Zelení + AfD
Neděle, 24. listopadu 2019 - 18:53:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 9-2016
Orky:
"Makus: A jak byste si jako to pružné raegování představoval? Posílení provozu je potřeba připravit, je potřeba mít udělané oběhy, rozdělené směny (které musí někdo odjezdit)..., což se nedá udělat za pár minut. A taky ho musí někdo zaplatit."
Je mi celkem jasné, že nejde udělat změnu z hodiny na hodinu. Na některé změny stačí den, jiné se musí naplánovat (a jdou) na mnoho týdnů dopředu. Některé se dají udělat s nulovým navýšením, jiné s malým a další s o něco větším. Ale i ty s navýšením nákladů je dobré udělat, pokud stávající stav nepostačuje. Takže by šlo udělat např (co mne napadlo):
- pokud se někde dá očekávat větší nárůst přepravy nasadit KB na busy směřující k akci nebo jejím napaječům. U tramvají zrušit sóla, nasadit nejkapacitnější typ na všechny spoje jedoucí směrem k cíli - minimální nebo žádný nárůst ceny, i když takto budou jezdit celou směnu.
- když je např. v Braníku den dětí, tak na všechny tram i busy nasadit nízkopodlažní vozy (dá se předpokládat velký počet kočárků) - (žádné nebo minimální náklady).
- navýšení výkonů k oblíbeným jarním cílům (lesy, nábřeží Vltavy). Tyto cíle lákají cestující v SoNe odpoledne zejména od 15.3. do 15.5. (dva měsíce). Pak už zájem opadá. Ušetřené výkony za "prázdniny" v lednu a únoru využít pro vybrané spoje u těchto cílů (tram 7, 17 a možná jiné, které mne zrovna teď nenapadají)
- posílení trasy Anděl-Karlovo náměstí-Flora (10/16) - Želivského-Hlavní nádraží(9/26) - tedy úseky kde je pravidelný přetlak cestujících v SoNe odpoledne. Zavést linku "71" z Kotlářky po této trase s koncem na Florenci. Linka by byla v provozu od 15:00 do 19:00 (v létě možná posun 16:00 - 20:00). Linka 10 odjezd o 3 min, dříve, poté 71 a linku 16 posunout o 3 minuty později. Naopak lze částečně omezit nabídku dopoledne (malé nebo vyšší náklady). Konec konců když může existovat linka jedoucí jen PoPa, může existovat jiná jedoucí jen v SoNe.
- zejména v neděli mezi 16:00 - 20:00 je velká poptávka po přepravě mezi Hlavním nádražím - Olšanským náměstím (linka 9 skoro po celé trase, 5/15/26 již méně) - nenasazovat na žádnou z těchto linek sóla + přeskupení směn u linky 9 v Ne odpoledne. Dnes např. směna 8:00 - 16:00, střídání, 16:00 - 24:00 - tak změna na 10:00 - 20:00 + protisměna 16:00 - 22:00 (tedy posílení času 16:00 - 20:00 z dnešního intervalu 7-8 minut na 6-7 minut, délka směn řidičů i odjeté km stejné).

Na závěr dodávám - současné výkony nesmí být nepřekročitelné tabu. Prostě když to někde dlouhodobě teče, holt je nutno posílit. Dále je zbytečné, aby byl interval striktně např. 15 minut. Někde je zbytečný, jinde je dlouhý.
Fkam
Neděle, 24. listopadu 2019 - 19:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3640
Registrován: 3-2011
9001:
"Bobik: Ok, taky pohled. A co dotace solárním baronům, dotace do elektromobility, které končí v největších firmách světa v čele s VW, které generuje mnoha miliardové zisky?

Navíc je otázka kolik by do zemědělství teklo bez Babišových firem a kolik s nimi... On ten rozdíl nebude tak velký...

Navíc vyjma Pirátů, byla u moci každá strana co je ve Sněmovně a že by těch malých domů našlo dost....

Fkam: Němec spěje k průseru non plus ultra... Linke+Zelení + AfD"

AfD je protipól k CDU, Zeleným. A většina lidí tuto stranu vidí pouze jako protestní. Nic víc. A Die Linke je sociální strana, strana pro lidi, která má relativně úspěch díky své regionální politice. Koneckonců díky die Linke se například ročně zvyšují platy ve veřejné dopravě, zlepšuje se dostupnost veřejné dopravy, investuje se do infrastruktury. Takže z praktického hlediska je die Linke OK. Jinak dá se říct, že v průseru už jsme. Sociální systém vyžraný "novoněmci" je pouze jedna z takových oblastí. Ale Německo je ještě relativně v pohodě. Mnohem horší je Itálie, Francie, Švédsko.
U nás je ještě svět v pořádku.
Neděle, 24. listopadu 2019 - 19:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5899
Registrován: 7-2011
9001:
"Navíc je otázka kolik by do zemědělství teklo bez Babišových firem a kolik s nimi... On ten rozdíl nebude tak velký..."
Jenže v tom problém není. Problém je v tom, že Babiš se, coby člen vlády, stará zejména o to, aby to teklo do JEHO firem. Myslel jsem, že po různých Mazáncích, Kolibřících, Rathově sedmičce vína a podobném, jsou lidi snad už poučení. Asi nejsou, když to jsou schopni hodit ještě většímu nenažranci, než byli ti před ním.
Neděle, 24. listopadu 2019 - 19:20:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5900
Registrován: 7-2011
Fkam:
"Ale Německo je ještě relativně v pohodě. Mnohem horší je Itálie, Francie, Švédsko."
Zatím. Zatím jsou Němci ještě docela bohatí. Ale už se jim moc nechce platit na "líný netáhla z jihu". A protože socialismus nefungoval, nefunguje a fungovat nikdy nebude, tak ten pořádnej průšvih přijde ve chvíli, až to dojde do bodu, že "díky" všelijakejm zelenejm dotacím, sociální politice a černejm dírám nazvaným zachranný balíčky EU, Němci zjistí, že nemají na vlastní sociální politiku. A odmítnou platit všechny tyhle nesmysly. No a protože ostatní si zvykly na svoje pohodlí za německý peníze, tak už vidím ty titulky o fašistech co nechtěj být solidární s ostatními. To teprve začne mela. [crazy][biggrin]
Neděle, 24. listopadu 2019 - 19:36:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8307
Registrován: 6-2004
Bobik: Jenže oni hrabou úplně všichni :D. To je to horší. Upřímně proto nesnáším Chvilkaře, kteří se prezentují, že jim stačí odstoupení Babiše a jeho náhradu jiným človekem z ANO... Takže pokud tam dají loutku, kterou bude řidit Babiš bude to ok? [biggrin]

Ale jak píšu od začátku... Babiše vidí jako menší zlo...
Fkam
Neděle, 24. listopadu 2019 - 19:42:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3641
Registrován: 3-2011
Bobik:
"Fkam:
"Ale Německo je ještě relativně v pohodě. Mnohem horší je Itálie, Francie, Švédsko."Zatím. Zatím jsou Němci ještě docela bohatí. Ale už se jim moc nechce platit na "líný netáhla z jihu". A protože socialismus nefungoval, nefunguje a fungovat nikdy nebude, tak ten pořádnej průšvih přijde ve chvíli, až to dojde do bodu, že "díky" všelijakejm zelenejm dotacím, sociální politice a černejm dírám nazvaným zachranný balíčky EU, Němci zjistí, že nemají na vlastní sociální politiku. A odmítnou platit všechny tyhle nesmysly. No a protože ostatní si zvykly na svoje pohodlí za německý peníze, tak už vidím ty titulky o fašistech co nechtěj být solidární s ostatními. To teprve začne mela. [crazy][biggrin]"

Socialismus je něco jiného, ten funguje. Zcela upřimně díky sociálním stranám jako je die Linke se mám jako zaměstnanec dopravy fakt dobře. Nemít nervy jak vyjít s penězi do další výplaty je prostě pocit k nezaplacení. Dotace jsou ovšem něco jiného, stejně jako šílená zelená politika posledních měsíců. Ovšem nejhorší je, že národ je rozdělen i když žádná zeď není. Němci fakt nejsou nadšeni z toho, že musí dotovat skoro zbytek Evropy a ještě k tomu krmit Afriku, která se rozhodla přestěhovat do Evropy.
U nás je ještě svět v pořádku.
Neděle, 24. listopadu 2019 - 20:05:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5902
Registrován: 7-2011
Fkam:
"Socialismus je něco jiného, ten funguje."
Zkus to vysvětlit třeba Venezuelanům, kterým díky socialismu, i přes příjmy z ropy, šla ekonomika do kopru... Nebo Argentina, Perón tam původně taky zavedl socialismus, ale pro jeho neudržitelnost - ekonomika šla "překvapivě" do kopru - byl přerod v diktaturu vlastně nutností.
Emil Švec
Neděle, 24. listopadu 2019 - 20:06:10  
Neregistrovaný host
Socialismus je něco jiného, ten funguje.

Kde, prosím? Já že bych tam začal nový život. To je to království, kde létají pečení holubi do úst?

Kdyby byli komunisté na Sahaře, byl by i písek na příděl. Winston Churchill
Neděle, 24. listopadu 2019 - 20:39:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8308
Registrován: 6-2004
Bobik: Venezuela má s ropou jeden velmi podstatný problém... Je hrozně nekvalitní, takže bez ředění s jinou je prakticky nepoužitelná..
Petr_k
Neděle, 24. listopadu 2019 - 21:31:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12896
Registrován: 4-2003
Tady si někdo plete socialismus se sociálním státem...
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 06:36:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8236
Registrován: 2-2006
pozorující:
"...to jsi ještě pořád nepochopil, že tzv. demokratické je to, co je v souladu s názory těch, kteří se samozvaně prohlásí za "demokraty"? Jaký je rozdíl mezi nimi a Jakešem, který vyhlásil, že nebude diskutovat s nikým, kdo je proti socialismu? [proud]
No a lidé s jinými názory jsou tu kobliháři, tu staré struktury..."
Ale jo, pochopil a tak nějak si z nich dělám [zadnice], což je hezky vytáčí do běla...
A tak je to správné, tak to má být. [proud]
Bobik:
"To ti nevadí, že bez dotací by jeho firmy byly ve ztrátě a tak dělá všechno pro to, aby byl pevně přisátý na státní cecek? To ti nevadí, že by ty peníze, co jdou do dotací, při zrušení oněch nesmyslných dotací šly využít lépe (a nejsou to jen dotace z EU, spousta peněz na ně jde ze státního rozpočtu)? To ti nevadí, že je jen dalším v řadě politiků co "lžou, kradou a dělají si ze státu vlastní trafiku"?"
A to ti nevadí, že tyhle bláboly byly nespočetněkrát vyvrácený ? Že to co mu kritici nejvíc vyčítaj, je dávno splněný dle jejich požadavků ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 08:04:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5903
Registrován: 7-2011
Demon3:
"A to ti nevadí, že tyhle bláboly byly nespočetněkrát vyvrácený ?"
Vážně? Kým? Jím samotným, leda tak. Dotace bere furt dál, Agrofert řídí furt dál, jediný co splnil bylo, že ho převedl do svěřenskýho fondu, jak chtěli opoziční politici (jejich blbost, že přišlo s takovýmhle nesmyslem) a ten fond řídí jeho manželka a nejbližší kolega z managementu. Navíc po týhle taškařici se k jeho vlastnění zase oficiálně vrátí, takže pořád je ve střetu zájmů. Těžko čekat, že jako premiér bude dělat takový kroky, který by ublížily jeho firmě. Dále třeba tvrdí, že to s Čapím hnízdem je kampááááň a on je nevinný, ovšem k soudu, kde by tu svojí nevinu mohl jasně a nezpochybnitelně prokázat, se mu evidentně nechce. Co z tohohle je blábol, tedy není pravda a co z tohohle bylo a kdy a jak vyvráceno?
poznámka
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 09:04:40  
Neregistrovaný host
Bobiku, takže když začnu psát do novin, že jste znásilnil někde na konečné cestující, tak radostně poběžíte až k soudu, abyste svoji nevinu jasně a nezpochybnitelně prokázal? Nebo budete rád, když to zastaví rovnou policie? Resp., když to ani nezahájí a podnět odloží jako nedůvodný?
Vy, sluníčkáři, byste demonstrovali když by se to soudilo (geny "pracujících, manifestujících proti rozvracečům republiky") a pokud by se našel soud, který by AB zprostil, tak byste demonstrovali proti podplacené justici a hnali to až někam do Haagu...
Prostě duševní mrzáčkové a pokřivenci s plnou hubou demokracie a právního státu - pokud slouží jejich zájmům. A teď otázka - jaké vlastně zájmy má pražský tramvaják? Nslouží náhodou jako užitečný idiot jiným oligarchům, kteří jsou na rozdíl od AB dobře schovaní a jen vodí svoje loutky pod vznešenými hesly?
paja
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 09:13:17  
Neregistrovaný host
Dovolím si citovat jeden starší článek:
Chcete nízký plat? Volte Andreje Babiše
Evropané se dají podle toho, za jaké platy jsou ochotni pracovat v poměru k výkonu, který své firmě přinášejí, rozdělit na drahé a levné zaměstnance. V Evropské unii jde na platy v průměru 47,6 procenta HDP. Vůbec nejdražší jsou Švýcaři, kteří si na platech rozdělují 59,7 procenta přidané hodnoty, která se v jejich zemi vytvoří. Na padesát procent se dostávají ještě Francouzi (52,7 procenta), Dánové (51,7 procenta), Němci (50,7 procenta), Belgičané (50,3 procenta). Laťce padesáti procent se těsně přibližují zmínění Estonci se 48 a Slovinci se 49 procenty. Stejná část bohatství míří na platy zaměstnanců i v Nizozemsku. My patříme do skupiny low-cost zaměstnanců. Na platech se u nás rozděluje 39,9 procenta HDP.
Ještě podstatně nižší je ale ve firmách Agrofertu, který má Andrej Babiš zaparkovaný kvůli tomu, aby mohl brát dotace, ve svěřenském fondu. Na platech se tam dělí jen 28 procent přidané hodnoty. Je tedy 11,9 procentních bodů pod českým průměrem.

Přeloženo do češtiny: Babiš má svůj majetek právě proto, že mizerně platí lidi, kteří na něho dělají.
Když to jeho zaměstnancům a voličům nevadí....
George
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 09:44:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1607
Registrován: 5-2002
Bobik: objektivně je třeba říci, že žádný zákon neporušil. Pouze jej využil na hraně možností, což dělalo dalších X firem a lidí. Nehledě na to, kdopak byl po revoluci jedním z ministrů na vnitru? A kdopak je nyní jeden z nejlepších a nejdražších právníků? Tomáš Sokol..... A pokud si projdu složení top advokátních kanceláří, je v nich spousta porevolučních ministrů a jejich náměstků. A protože zákony byly šité horkou jehlou, jsou takové jaké jsou (právo je obtížně vymahatelné).Mmch naše zákony jsou v EU pro smích, protože jde snadno dohledat komu na ruku jsou psány.
Akce státní dluhopisy byla Kalouskovina pro pár kámošů, ale dozvěděl se o ní i Babiš a na pár kámošů pak nezbylo. Proto se Míra pokaždé může vzteknout.
Ostatně p.Schwarzemberk tady https://www.vsechnyzakazky.cz/buyer/detail/145716/ORLIK-NAD-VLTAV OU-sro získal 100 mio na soukromé rybníky a nikoho to netrápí. Ale Kalousek se může vzteknout kvůli ČH.
A Babiška ať je jaký je (mafián,StBák atd) (objektivně je třeba říci že Míra byl člen SSM) jako jeden z mála dělá pro ČR, protože v ČR má svoje firmy a chce aby mu prosperovaly. Ostatním politikům je to zcela jedno protože vědí že mají 4 roky na hrabání a pak se musí někam zašít. To jsou ony trafiky, podívej se na jména ex. politiků kde sedí teď.
A opět jsme u toho. Před listopadem nebyl svobodný přístup k informacím, ale když ho lidi mají tak ty informace stejně nehledají. 90% lidí je spokojeno s tím co jim předžvýkají média.
Co se týče Milionu chvilek, původně chtěli aby nebyla MB jmenována ministryní spravedlnosti, že?
Ona totiž prohlásila že udělá pořádek v soudech, a že s hrůzou zjistila že si u nás lze objednat trestní stíhání.
A občas vylezou takovéhle věci.https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/soud-zaloba-benesova-stat ni-zastupitelstvi-roman-janousek-libor-grygarek.A190826_131523_do maci_knn?utm_source=facebook&utm_medium=sharecm
Takže chvilkaři de facto chtšjí ve vládě a vedení měst různé Kolibříky a podobné?

(Příspěvek byl editován uživatelem george.)
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 09:48:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1806
Registrován: 4-2011
Dále třeba tvrdí, že to s Čapím hnízdem je kampááááň a on je nevinný, ovšem k soudu, kde by tu svojí nevinu mohl jasně a nezpochybnitelně prokázat, se mu evidentně nechce.

Máte to nějaké celé domotané, že to ani smutné není. Máme trestní řízení a civilní řízení. V trestním řízení se PROKAZUJE VINA, důkazní břemeno je na státu. Až bude AB před soudem v trestním řízení kvůli Čapáku, nikoho nezajímá, že se mu tam nechce. A pokud jde o civilní řízení, TAM SE ŽÁDNÁ NEVINA NEPROKAZUJE. Maximálně může navrhovatel aktivně žalovat odpůrce/protistranu a usilovat o rozsudek ve svůj prospěch. Ale nikdo nepůjde aktivně k soudu, aby se soudila TA JEHO VĚC ("Čapák je švindl"), ale ta, ve které chce rozsudek pro sebe (třeba "Česká televize lže").

To prostě není totéž. (A PS: ANO/AB nevolím).
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 12:04:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8237
Registrován: 2-2006
Bobik:
"Kým?..."
Kým ? Orgány činnými v trestním řízení třeba ? Dotace bere Agrofert, stejně jako ostatní firmy v oboru, dál a není nejmenšího důvodu, aby to tak nebylo. Ve střetu zájmů není, dikci zákona plní. Trestní řízení v kauze Čapí hnízdo bylo zastaveno. Myslet si o tom můžeme mnohé, ale tohle jsou fakta.

Asi bych se skutečně vrátil k debatě o optimalizaci pražské MHD.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 12:19:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8238
Registrován: 2-2006
Makus:
"- pokud se někde dá očekávat větší nárůst přepravy nasadit KB na busy směřující k akci nebo jejím napaječům. U tramvají zrušit sóla, nasadit nejkapacitnější typ na všechny spoje jedoucí směrem k cíli - minimální nebo žádný nárůst ceny, i když takto budou jezdit celou směnu."
Tohle skutečně může znamenat minimální nebo žádný nárůst ceny ? Jak bys to chtěl dokázat ?
Makus:
"- když je např. v Braníku den dětí, tak na všechny tram i busy nasadit nízkopodlažní vozy (dá se předpokládat velký počet kočárků) - (žádné nebo minimální náklady)."
Busy máme NP z velmi vysokého procenta, u tramvají by to v případě akce v PD znamenalo přesun výkonů nebo vozů mezi vozovnami, což zcela jistě taky není zadarmo. Ale realizovatelné to je.
Makus:
"- navýšení výkonů k oblíbeným jarním cílům."
Neříkám že nemůže být k takovým cílům zvýšená poptávka, ale je skutečně nabídka na náplavky, které máš zřejmě na mysli, tak nízká ?
Makus:
"- zejména v neděli mezi 16:00 - 20:00 je velká poptávka po přepravě mezi Hlavním nádražím - Olšanským náměstím (linka 9 skoro po celé trase, 5/15/26 již méně) nenasazovat na žádnou z těchto linek sóla ."
Splněno, nenasazují se.
Makus:
"- přeskupení směn u linky 9 v Ne odpoledne. Dnes např. směna 8:00 - 16:00, střídání, 16:00 - 24:00 - tak změna na 10:00 - 20:00 + protisměna 16:00 - 22:00 ."
Tady z toho úplně nevyplývá co by za směnu jezdilo 5-10 a 22-01, ale víceméně je to jedno, protože tohoto se délka a skladba směn netýká a všechny linky jsou v neděli odpoledne oproti ránu posílené.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 12:39:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8309
Registrován: 6-2004
Demon: Tak faktem je, že u busů rozdíl v nákladech mezi SD a KB je minimální. Viz když ROPID natahoval intervaly v sedlech s KB busy.. .Jestli ten poměr je 1,1x SD? Ale to si přesně nepamatuji...

U tramvají je to pořád natvrdo, že 2xT = 2x solo T :-)
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 12:55:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1194
Registrován: 9-2016
Demon 3:
Ad1 - změna typu) Přiznám se, že neznám rozdíl spotřeby standardního a kloubového busu. Ale asi nebude tak velký. A zde se dá naopak v jiných obdobích zrušit KB a dál normální. Změna sóla na dlouhou je už větší spotřeba, ale opět to nebude v celku tak velká cena.
Ad2 - změna typu) No a? To je takový problém. To musí spinkat ve své posteli? Konec konců když večer jede 1 z Pankráce na Spojovací, je to docela dálka. A obsazenost zanedbatelná.
Ad3 - nabídka) Docela je. V krčském lese, podél Vltavy od Modřan po Tróju je znatelný nárůst (tedy spíš jinde, než náplavky). Rozhodně zde je víc lidí než v únoru nebo červnu.
Ad4 - sóla u hlaváku) Mám dojem, že jezdí (5 či 15). Ale možná už ne.
Ad5 - změna směn) Takže 9 Ohrada DC: 7-8: 4; 8-9: 6; 9-10; 6. Takže výjezd kolem 8:00 existuje. Večer od 20 hodin 8,7,6,6,1. Takže i zde je nějaká změna. Naopak si myslím, že večer po 23:00 již takový požadavek, takže o jednu míň by to sneslo. V Sobotu je od 10:00 do 22:00 nasazeno 8 spojů/hod, v neděli taktéž. Jenže v neděli je větší poptávka, protože se studenti (a nejen ti) vracejí do Prahy.
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 12:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1195
Registrován: 9-2016
9001: T+T není stejná cena jako 2 sólo T. Minimálně proto, že T+T je jen jeden řidič.