Diskuse » Archiv 2020 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji » Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 12. 01. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 12. 01. 2020

dolů
   autor příspěvek
Pavel2
Čtvrtek, 02. ledna 2020 - 00:54:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17550
Registrován: 8-2002
Jateční -> Na Roudné a polomáčenej vůz stále v pěkným stavu [ok]

Pavel2
Čtvrtek, 02. ledna 2020 - 01:12:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17551
Registrován: 8-2002

ve Skladový jedna pastouška. dostala opravený kola, třeba jí někdo bude dál vylepšovat.
Čtvrtek, 02. ledna 2020 - 18:22:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5631
Registrován: 9-2005
Na Roudné a polomáčenej vůz stále v pěkným stavu

No, to si kup brejle...
Osobně vidím dost riziko, že padne každým dnem...(včetně svého řidiče, taktéž již dávno v důchodu)
Tj, svezte se, dokud je čas...
Pavel2
Čtvrtek, 02. ledna 2020 - 20:59:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17552
Registrován: 8-2002
m_k:
z dálky vypadá slušně. na to že je mu 19 let. třeba bych změnil názor kdybych se svezl.
Sobota, 04. ledna 2020 - 09:57:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12769
Registrován: 4-2006
https://seznam-autobusu.cz/dopravce/busline-plzensko
[talker]
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Martinmarilynmanson
Sobota, 04. ledna 2020 - 10:28:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11003
Registrován: 12-2007
PMU 44-35 je nedávno po SO, takže z C93x by měla tato jako jediná vypadat dobře (neberu některá Recrea).
Be clever - use public transport!
Pajzák
Sobota, 04. ledna 2020 - 22:38:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3364
Registrován: 6-2015
Ares1: Jestli je to konečný stav, tak s tím moc parády neudělají.[happy]
Neděle, 05. ledna 2020 - 07:46:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12770
Registrován: 4-2006
Ne ne to je jen služební vlaštovka. Pro cestující budou Iveca.
Napsal jsem to úmyslně jako takové domácí rýpání.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 05. ledna 2020 - 11:35:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5803
Registrován: 12-2004
Proč se Arriva nedomluvila raději s ČSAD Plzeň....se ví??
Pajzák
Neděle, 05. ledna 2020 - 11:59:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3365
Registrován: 6-2015
Nešlo např. o použitelný vozový park?
Neděle, 05. ledna 2020 - 12:28:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12771
Registrován: 4-2006
Ad zzz No já bych zatím byl opatrný. Nemá to být jediná subdodávka. Proto tohle není podle všeho konečné řešení. Tady jde pouze o jednu subdodávku. Toť celé.
Jen jsem tím chtěl trochu rozčeřit stojaté vody Boleveckého rybníka [proud] a koukám že se to podařilo aspoň trochu.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Pavel2
Neděle, 05. ledna 2020 - 23:18:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17553
Registrován: 8-2002
v prosincovým barevným krajským měsíčníku pro veřejnost je na straně 18 článek, kde stojí:

"Těsně před polovinou roku čeká cestující kvalitativní příjemné překvapení. 14. června vyjedou zcela nové autobusy v celém Plzeňském kraji. I v Domažlicích či Tachově se mohou lidé těšit na moderní, částečně nízkopodlažní autobusy značek Iveco, Dekstra, Man a Setra, například s možností dobití mobilu přes USB. S tím budou souviset i úpravy jízdních řádů, zavedení přestupního jednotlivého jízdného na vlaky i autobusy či možnost placení jízdenky platební kartou. Přestupní vazby mezi spoji začne hlídat dispečink IDP. Od léta vyjedou také nové cyklobusy v kraji, platnost jízdenky Turista Plzeňskem se rozšíří i na Zelené autobusy na Šumavě."

mě by např. zajímalo jak je kraj daleko s tím dispečinkem, jestli bude nějakej testovací provoz a případně ve který budově to pracoviště sedí. v tom je po pěšině přímo hrobový ticho. pořád se jen do světa upouští obecný optimistický zprávy jaxe všechno 14.06. nabarví narůžovo jak mávnutím kouzelnýho proutku.

těch 350 něbo kolik nových autobusů asi taky nebude hned najednou v půlce června. nikde jsem se zatím nedozvěděl kolik vozů která značka má dodat, např. kolik bude minibusů Dekstra na podvozku Iveco Daily a kolik % subdodávek bude pro Arrivu jezdit a který dopravci to budou a s jakýma počtama vozů se aktuálně kalkuluje. chápu že je všechno ještě v běhu, ale jak potom má člověk věřit, že 14.06. bude fakt zlom a ne průser?

někde jinde v tom měsíčníku se pan hejtman Bernard chlubí, že Plzeňskýmu kraji se jako jedinýmu v ČR podařilo za 14 mld Kč vytendrovat nový dopravce.

právě jsem si přečetl:
https://www.arriva.cz/cs/o-spolecnosti/novinky/omluva-spolecnosti -arriva-za-nevydareny-start-vlaku-11735
jinými slovy nikdo vám neslíbí modrý z nebe tak blankytný jako právě Arriva. vzala si velký sousto a všechno se učí za pochodu, z cestujícího se stal pokusnej králík. heslem dne je zřejmě improvizace [lame]
Pondělí, 06. ledna 2020 - 06:24:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18749
Registrován: 5-2002
Zzz: Na přelomu září a října jsem sem dával fotku inzerátu vylepeného ve Stodě: "Přijmeme řidiče, jistota práce na dalších 10 let, hlaste se v ČSAD Přeštice." Je to jen náznak, takže zkuste domyslet.

Pajzák: Ve Zlínském kraji byla soutěž. Zemek nevyhrál. Busline to napadl. Soutěž se odkládá, Zemek jezdí dál a část jeho výkonů přebírá Busline jako subdodávku. Proč asi?

Viděl jsem krásný náborový inzerát, kde Busline shání řidiče pro Zlínský kraj a nabízí jako benefit mj. ekonomické poradenství při řešení exekucí [crazy] Evidentně tenhle benefit neměl očekávaný úspěch, takže tam převeleli svoje řidiče, kteří v sezóně jezdí výluky všude po republice, a početní stavy doplňují řidiči-průseráři z ostatních provozoven, kteří, jsou-li přistiženi třeba při kradení, dostanou neodolatelnou nabídku: “Tady je výpověď za hrubé porušení pracovní kázně a tady jízdenka do Zlína. Výběr si.“ Když mi to chlapci od Busline LK vyprávěli, dodali, že jeden kolega z Tanvaldu už si balí raneček s buchtami a odchází na nádraží.

S Plzeňským krajem to nijak nesouvisí.

Pavel2:
Nové vozy budou na jaře. Má jich být tuším 315, z toho asi stovka Crosswayů a něco málo přes 90 MANů. Zdroj informace je tuším Facebook radního pro dopravu Čížka. Kolik bude Seter, nevím, ale jezdit budou prý z Plzně do Varů, Klatov a Kralovic, dal se třeba objeví i na trase KT - DO.
Subdodávky - kraj v zadávací dokumentaci povoluje tuším 30 % subdodávek v každé oblasti (sever / jih).

K článku: Je třeba si uvědomit, že Arriva vlaky a Arriva SČ jsou dvě na sobě nezávislé firmy, které mají společné snad jen ústředí. Je mezi nimi asi stejná vazba, jako mezi ČSAD Plzeň a ČSAD Vsetín.}
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 06. ledna 2020 - 09:35:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1989
Registrován: 9-2007
ad Martin - [coze], jaké přesné informace jsou až v Plzni a dokonce...! se při té vzdálenosti ani nic nepřibalilo, totiž nepřibarvilo.

ad Ares - za to v Liberci se tomu vašemu spolku podařilo rozčeřit rybník, že se houpeme ještě teď....[proud]

Vlaky...největší problémy asi pramení z technických závad vozů, dáno tím, že vozy jsou povytahované někde v Německu z kopřiv....nakonec co jezdí, to si kraje objednali a ujednali ve smlouvách....to nejde opravdu dávat do souvislosti s ASČ
Průser vlaků je spíše státu, stát má "národního dopravce", ale to, že si nedovede toho svého dopravce ukočírovat, aby fungoval v nabídce a cenách konkurence a tedy jezdil pro kraje on, je celkový bordel státu.....takhle zbytečně utíkají státní peníze resp. zisky někam za hranice...
Bohužel mimo hlavní koridory zájmu působí ČD žalostně, pak konkurence vítězí za všech možných podmínek.
6540131
Pondělí, 06. ledna 2020 - 09:51:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 9-2017
666: evidentně do toho moc nevidíte. S ČD je to daleko, daleko složitější. Obrovský zbytečný aparát na GŘ ČD s lidmi, kteří mají obrovské platy, a které neustále bobtná a bobtná. S takovou zátěží se těžko vyhrávají soutěže, když jiné firmy mají ředitelství malinké. [wink] Btw tvrdí se, "jedna paní povídala" [wink][wink], že cena za GŘ ČD stojí každý kraj několik desítek korun za kilometr navíc. Proč by to kraje měly platit? Dokud se nezačne GŘ redukovat, nebude se v soutěžích ani vyhrávat, tudíž se dá naprosto realisticky předpokládat, že v následujícím desetiletí podíl ČD na železničním trhu bude jen a jen klesat. Shodně jako v německu DB, stačí se podívat hned vedle do Bavorska.

(Příspěvek byl editován uživatelem 6540131.)
Pondělí, 06. ledna 2020 - 10:00:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2074
Registrován: 4-2003
mě by např. zajímalo jak je kraj daleko s tím dispečinkem, jestli bude nějakej testovací provoz a případně ve který budově to pracoviště sedí.

Před časem proběhla informace, že dispečink IDP bude pro POVED outsourcován od PMDP, takže dispečink PMDP by měl dohlížet a koordinovat provoz veškeré krajské dopravy
Pondělí, 06. ledna 2020 - 10:31:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12772
Registrován: 4-2006
Ad 666 no zrovna v Liberci se nemáte čím chlubit ani teď. A zas to vše neházejte na jiné. Toť vše co ti řeknu. Přeber si to sám.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Pondělí, 06. ledna 2020 - 11:10:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1990
Registrován: 9-2007
ad 6540131 - a nepíši v podstatě to samé co Vy.....kdo by tedy měl zasáhnout, zefektivnit chod GŘ, jeho odměn a potažmo firmy...vlastník - stát
Pavel2
Pondělí, 06. ledna 2020 - 12:00:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17554
Registrován: 8-2002
jen pár krátkých poznámek:

o tom že na GŘ Č(S)D jsou královský platy a že to ouřednictvo tam neustále bobtná, se mluvilo už za dob vlády jedný strany. takže se neobávám, že by v éře kapitalismu došlo k nějakýmu razantnímu zeštíhlení, protože báje o takřka neomezený moci lidí z GŘ a krásných vejplatách kolovaly dál.

ve VMY prej běžně dělají 20 autobusů denně. takže 100 vozů je práce od pondělí do pátku [happy]
když se zakázka vejde do harmonogramu výroby mezi ostatní.

ten inzerát shánějící řidiče a nabízející řešení exekucí jsem taky zahlídnul. a nějak jsem nechápal smysl. ovšem příběh výpověď nebo jízdenka na druhej konec republiky má šťávu [biggrin]

MJ:
jj, 315 busů stojí i v krajským časáku. cca 350 vozidel je včetně vlaků.
Pondělí, 06. ledna 2020 - 12:53:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12773
Registrován: 4-2006
Trošku se divím, že vy se divíte. Řešení exekucí se dnes dostává do benefitů firem. Vím nejméně o 6. Když pak vidim kolik lidí je v exekuci v naší firmě.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Pondělí, 06. ledna 2020 - 13:18:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18750
Registrován: 5-2002
Suri: Informace je neaktuální, dispečink pod PMDP nebude. Díkybohu. Představa, že dispečeři PMDP dohlíží na provoz konkurenčního dopravce, který je připravil o několik linek v okolí Plzně, což DP těžce nese, je docela děsivá. A ceny PMDP za různé jimi poskytované služby jsou taky docela děsivé. Obzvlášť v případě, když mají monopol. Analogie s ČD a jejich GŘ se přímo nabízí.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 06. ledna 2020 - 13:27:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13049
Registrován: 5-2004
"Shodně jako v německu DB, stačí se podívat hned vedle do Bavorska"

Jo, to fakt stačí i kouknout u nás co sem posílají resp neposílají na Ex6, případně co vůbec nejezdí a je místo toho půl roku NAD protože nejsou lidi...
6540131
Pondělí, 06. ledna 2020 - 14:46:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 9-2017
To je zas problém objednatele, pokud si do smlouvy nedal dostatečné sankční mechanismy. Dle mého názoru by správně měla být smlouva nastavena tak, aby byl dopravce motivován nasazovat místo NAD vlak a zároveň neodříkával spoje. Jedeš šrotem = pokuta, jedeš NAD = větší pokuta, nejedeš vůbec = ještě větší pokuta.

Jak bylo napsáno výše, nic se nezmění, dokud bude GŘ ČD takto obrovské. ČD již nejsou monopolem a zbytečně bobtnat nelze do nekonečna. Vůbec bych se nedivil, kdyby v následujících letech přišly do ČR další hráči (např. Transdev) a GŘ ČD se bude muset chtě nechtě po dalších několika fiaskách stejně redukovat. Tak proč to neudělat hned, dokud je ještě čas. Uvidíme, jak v průběhu letošního roku dopadnou soutěže v Plzeňském kraji. Osobně bych se vůbec nedivil, kdyby při jejich přístupu zůstala ČD v PK pouze P2 a rychlíky, zájem je asi velký.

A více bych to sem netahal, jsme v autobusové diskuzi, nikoliv v železniční, navíc věštíme z koule.
Pondělí, 06. ledna 2020 - 16:10:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3823
Registrován: 6-2011
https://seznam-autobusu.cz/dopravce/busline-plzensko

Jestli je to konečný stav, tak s tím moc parády neudělají.

Mě by spíš zajímalo jak velká bude část vozového parku, kterou si BL Plzeňsko nezapůjčí. Tj. jestli když už se v regionu objeví, tak jestli bude jezdit i nějaké smluvky, nebo jiné výkony mimo ZDO
Pondělí, 06. ledna 2020 - 18:11:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12774
Registrován: 4-2006
6332 moc nerozumím tvému poslednímu příspěvku. Můžeš to rozvést?
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Pavel2
Pondělí, 06. ledna 2020 - 18:14:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17556
Registrován: 8-2002
Ares1:
situace s exekucema v severních regionech asi bude odlišná od zbytku republiky, tj. co funguje v U-kraji, nemusí tak dobře fungovat v P-kraji.

a dlužno dodat, já celkově tak nějak nerozumím tutěm problémům, protože jsem prostě nikdy neměl potřebu si na něco půjčovat. pro mě je normální mít aspoň 10.000 bokem, když se třeba podělá lednice nebo pračka, abych mohl jít zítra pro novou a zaplatit na dřevo. když nemám 200.000 na aspoň trochu solidní auto, tak si ho jednoduše nekoupím a nejdřív našetřím. protože zrovna třeba auto je investice, která nekončí tou vstupní částkou, ale furt se do něj lejou další prachy. každej přece může do montovny jezdit autobusem, kterej platí zaměstnavatel.

pokud si vezmu hypotéku na bydlení, pak najednou zdroj příjmu vypadne, já nestíhám splácet a neřeším to, tak jsem především vůl, protože přijde doba, kdy mě banka nechá vystěhovat. tím pádem úplně nechápu jaxe tolik lidí dostane do exekuce. většinou si za to můžou sami. a potom řeší jestli má vůbec cenu vstávat z postele, když jim exekutor nechá jen životní minimum. takže dělají někde na černo. což možná umí profinancovat malej soukromník, ale velkej dopravce kterýho vysoutěžil kraj těžko bude ulejvat někomu peníze bokem. takže nabízí řidičům řešení exekucí, aby vůbec měli motivaci mít legální práci.

vždycky je potřeba počítat kolik vydělám a kolik utratím, pokud mám výdaje trvale vyšší než příjmy, je jasný, že to nemůže skončit happyendem. a divím se, pokud tuhle základní pravdu někdo nechápe.

takhle si to vysvětluju já, možná se mýlím.
Pondělí, 06. ledna 2020 - 18:22:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2075
Registrován: 4-2003
Informace je neaktuální, dispečink pod PMDP nebude. Díkybohu.

Tak hlavně aby nějaký dispečink vůbec byl, lepší nějaký než žádný. Zatím slýcháme jen, že návaznosti nelze hlídat a garantovat, protože není dispečink a řidiči na sebe nevidí, ale že od 14.6. dispečink bude. Popravdě velkým přínosem by bylo už je to, pokud by byla veřejně přístupná data o aktuální poloze vozidel - už toto umožňuje uživateli za daných podmínek volit optimální strategii, jak se dostat do cíle.
Pondělí, 06. ledna 2020 - 18:32:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3824
Registrován: 6-2011
Ares1: Jestli BL Plzeňsko bude jezdit jen pro ASČ, nebo jestli si tu v kraji třeba nasmlouvá i nějaké smluvky.

situace s exekucema v severních regionech asi bude odlišná od zbytku republiky
zdroj příjmu vypadne, já nestíhám splácet a neřeším to, tak jsem především vůl
většinou si za to můžou sami. a potom řeší jestli má vůbec cenu vstávat z postele, když jim exekutor nechá jen životní minimum

pořád je v Česku skoro milión lidí v exkuci. A často kvůli svinským společnostem typu cetelem, home credit apod. zas tak zcestný benefit to nebude. Řada z těch lidí to řeší/chce řešit, ale pokud jsou v dluhové pasti, dluh lepí dluhem a do toho se třeba snaží postarat o rodinu... Lichva je nezákoná, a není to jediný způsob jak lidem do tohohle stavu může někdo "pomoct". Takže kvůli nim má cenu vstávat z postele. Všeobecně je smutné že se někdo do téhle situace dostane, a plnou vinu bych jim za to nepřikládal
Martinmarilynmanson
Pondělí, 06. ledna 2020 - 18:41:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11006
Registrován: 12-2007
pro mě je normální mít aspoň 10.000 bokem, když se třeba podělá lednice nebo pračka, abych mohl jít zítra pro novou a zaplatit na dřevo. když nemám 200.000 na aspoň trochu solidní auto
No jo, pro Tebe, ale dost lidí si dokáže půjčit na vánoce, na dovolenou, na lepší iPhone... zrovna 29. jsem v Tescu stál za paní, která po nákupu polohlasem řekla, že si bude muset zase půjčit. Vozík přetékal kolou, brambůrkama a dalšíma chujovinama, bez kterých se člověk v dluzích jistě dokáže obejít.
Be clever - use public transport!
Pavel2
Pondělí, 06. ledna 2020 - 19:39:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17557
Registrován: 8-2002
MMM:
je na místě položit si otázku jestli fakt potřebuju poslední iPhone za 20.000+ (i když na něj mám i bez půjčky) a jestli mi nestačí novej malej třeba Samsung, LG.... v ceně do 5.000. dokázal bych ještě pochopit výhrady Android vs. iOs. zbytek už je jen samá krávovina.

6332:
nekupuju věci na kreditní kartu, tedy takovou, kde mi banka nebo nějakej nebankovní Cetelem, Home Credit atp. dá peníze předem a pokud je tam do 20. v měsíci nenaleju, vytvoří mi úvěr, kde mi naúčtujou úrok, kterej mám doplatit. takovouhle kartu co mi banka vnutila jsem zahodil na dno šuplíku a asi po dvou letech sami pochopili, že nemá smysl mě takovej produkt znovu nabízet [wink]

platím debetní kartou, tj. co na účtě není, to nemůžu zaplatit. občas něco platím převodem nebo kontroluju platby dle účtenek, takže zároveň do tý ebanky musím vlézt a tímpádem se dívám, jakej mám zůstatek. pokud se za poslední měsíc zvýšil, je to ok. pokud se snížil, je potřeba podívat se na výdaje a zjistit kam peníze odtekly a co by šlo seříznout.

jako nechápu co je na tutom za složitost. když mi přijde pokuta za jízdu načerno, prostě ji musím dřív nebo pozdějc zaplatit. nechodí mi pak obálky s doručenkou a já můžu v noci v klidu spát.

dluh nelze lepit dalším dluhem. to je vstup do spirály průserů. kdo si tohle neuvědomuje je idiot a ty finanční toky by mu asi měl někdo kontrolovat.

ale z5 k autobusům...
"ČSAD" dispečink v režii konkurenčního PMDP je od základu nesmysl a kravina. viz někdejší tahanice o Tescolinky a pak 55 PM - Vejprnice. to je jak udělat kozla zahradníkem [biggrin]

pakliže by byly data o poloze vozidel (dnes asi ještě např. nebudou GPSky ve vozech) a pakliže by data byly veřejně přístupný, už by se asi našel někdo, kdo by k tomu mohl vytvořit appku, především na mobil a možná i na web. předpokládám ovšem, že tohle si pod svý křídla vezme kraj a pověří zajištěním kupříkladu Poved. a pakliže se má vesele přestupovat, je potřeba aby to celý fungovalo, což zahrnuje především stanovení použitelných přestupů, jejich skutečný dodržování a uživatelsky přívětivou appku.
Pondělí, 06. ledna 2020 - 19:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5632
Registrován: 9-2005
Tak hlavně aby nějaký dispečink vůbec byl, lepší nějaký než žádný.

Asi tak. Osobně si myslím, že než bude dispečink v ostrém provozu + navíc jeho práce odladěná, uplyne ještě hodně času v Úhlavě. Možná i několik let. A i tak nelze čekat zázraky, protože limity provozu jsou a budou. Plusem budou určitě zpětně dohledatelná data o poloze a čase vozidla.

A často kvůli svinským společnostem typu cetelem, home credit apod. zas tak zcestný benefit to nebude. Řada z těch lidí to řeší/chce řešit, ale pokud jsou v dluhové pasti, dluh lepí dluhem a do toho se třeba snaží postarat o rodinu...

Dluhy nejsou většinou kvůli svinským společnostem, ale kvůli blbosti osobní...
Pondělí, 06. ledna 2020 - 20:56:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3825
Registrován: 6-2011
Ano, část dlužníků - můžeme se přít jak velká - se zadlužila díky své blbosti. Je etické okrást blbečka tak aby neměl na jídlo? Ne. Jsou podmínky nebankovních společností krádež? Vzhledem k platným zákonům je lze mnohdy hodnotit jako lichvu. Náklady na důstojný život nejsou malé (i díky např. 7-11x vyšším cenám služeb mobilních operátorů než v zahraničí). Byť si nikdy nic na dluh nekupuji, mám pro ty lidi pochopení - jejich příběhy neznám.

K autobusům: Aktuálně místo 3P1 5793 minibus 7P6 9186. Je to smluvka Radnice-RO
Pondělí, 06. ledna 2020 - 22:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12775
Registrován: 4-2006
Já chápu některé z vás a vaše postoje.
Dlužníci jsou různí. Někteří si za to mohou sami, někteří tak napůl a někteří do toho spadnou úplně náhodou.
Znám jednoho řidiče autobusu se kterým se rozvedla manželka musel ji vyplatit půlku baráku. A jste v tom až po uši. Děláte od nevidím do nevidím a stejně nakonec skončíte v insolvenci. Pak vám je každá pomoc dobrá.
Ale nepatří to sem. Jen chci tím říci že nepovažuji pomoc při řešení situace za nějak špatnou. Jsou i absurdnější benefity než tento.

6332 jasně já spíš narážel na ty vozy. Úplně si nejsem jist, že by někdo měl půjčovat vozy. Busline má smlouvu s Iveco na 400 vozů (odebrano zatím méně než 100) proto také ta subdodávka. Není mi nic známo že by vozy koupila Arriva a někomu je půjčila. Možná jsem tě blbě pochopil. Pak se pochopitelně omlouvám.
Ale právě ta rámcová smlouva ti dává určitou garanci.
A jestli budou jezdit něco mimo IDP zatím je předčasně. Každopádně se tam jistě objeví výlukáři. Ale ti se na Plzeňsku objevují již dávno.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Pondělí, 06. ledna 2020 - 23:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3826
Registrován: 6-2011
Ares1: Díky, ARR St.Č.má objednáno 315 busů, zároveň 315 by mělo být potřeba na pokrytí výkonů IDP. Takže BL i ČSAD AP by při subdodávce měly mít půjčené Arriví autobusy...tak jsem to pochopil já
Ouca
Pondělí, 06. ledna 2020 - 23:31:13  
Neregistrovaný host
Jak to vlastně bude s tesco linkou od 15.6 přebírá si jí arriva?
Úterý, 07. ledna 2020 - 00:36:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3827
Registrován: 6-2011
Ouca: Obě tescolinky (445101 i 445102) mají normálně jízdní řád platný do 12.12.20. V krajské soutěži nebyly. Jaké autobusy na nich budou jezdit nevím, asi zůstanou BN 12.
Úterý, 07. ledna 2020 - 09:35:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18751
Registrován: 5-2002
Ouca: Už jsem to tu psal, napíšu to znova. ČSAD zůstává tam, kde to neplatí kraj. Takže Tescobus, smluvky do montoven, 55-66, noční linky kolem Plzně a možná i nějaké malé MHD.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 07. ledna 2020 - 09:53:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12776
Registrován: 4-2006
6332 já se právě obávám, že tady je nějaký informační šum.
Nepřijde mi logicky, že by někdo jezdil vozy, které pronajme od dopravce, který zakázku jezdí. Navíc BusLine má právě tu rámcovou smlouvu u Iveca a tím má výhodnou pozici. Čsad Plzeň zase má areály a tím je v jiné situaci.
Jinak BusLine ty Iveca má přes leasing a ona firma si je jezdí kontrolovat. Zrovna nedávno je byli okouknout. Jsou na omezenou dobu a pak by měli jít pryč.
Případně je možný odkup. Takto to nějak dělá i Icom.
Proto tedy si myslím a nemám to potvrzeno že Arriva jich sice 315 potřebuje ale objednané má jen ty pro sebe. Bohužel díky několika debilům kteří si chtěli něco dokázat jsem přišel o většinu cenných informací. Hlavně že ukázali cosi.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Úterý, 07. ledna 2020 - 17:30:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18752
Registrován: 5-2002
Plzeňský kraj má dost specifické požadavky na výbavu vozidel, kterou "Crossway obecný" prostě nesplňuje. A taky jsou třeba vozidla různých velikostí, že jo. A taky nebudeš objednávat nové vozy ve chvíli, kdy ještě sám přesně nevíš, kolik kterých budeš potřebovat, že jo.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 07. ledna 2020 - 19:10:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12778
Registrován: 4-2006
Ad Martin j tomu rozumím. Ale tady jde o to kdo otevře peněženku. Ona ta rámcová smlouva taky není dogma a umožňuje nákup různých vozů. Proto se nakupovali Crossway pro a LE LINE. Navíc v ní jsou u městské.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Malý_fotograf
Středa, 08. ledna 2020 - 15:02:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7088
Registrován: 5-2002
Mě spíš překvapilo, že budou pod Arrivou v plzeňském kraji jezdit ty "sanitky" od Dekstry. Měl jsem za to, že v rámci zadání byl kromě požadavku na nízkopodlažnost všeho plánován původně nejmenší bus o velikosti 10 m. Mýlil jsem se, nebo se dělaly nějaké změny?
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Martinmarilynmanson
Středa, 08. ledna 2020 - 16:35:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11008
Registrován: 12-2007
Mf: Od začátku jsou mikrobusy součástí zadání. Na linky okolo Blovic, Bělé n. R., Kasejovic atp. je cokoliv většího zbytečné [happy]
Be clever - use public transport!
Středa, 08. ledna 2020 - 17:24:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18753
Registrován: 5-2002
Když jsem kdysi dělal JŘ pro Rokycansko, autobusy na trase Radnice - Liblín vezly max. 15 cestujících na školním spoji. (Tedy dle seznamu prodaných jízdenek a za předpokladu, že tu jízdenku od řidiče dostali všichni. To zdůrazňuju zcela úmyslně. Modří už vědí.)
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pátek, 10. ledna 2020 - 12:43:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1399
Registrován: 7-2002
Pár novinek ze dvora.

Přeštická SORka C 10.5 s SPZ 4P0 8742 se vydala na sever k AKV, opačným směrem pak přišlo Iveco Stratos L 37 Tour s SPZ 2K8 2246.

No a do Doubravky přišly tři delší kousky [proud] https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/232003?carId=11953#photo

Na lince 55 k vidění/svezení již zřejmě od příštího týdne [wink]
Pátek, 10. ledna 2020 - 12:58:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3835
Registrován: 6-2011
Hupi: Velmi zajímavé. Kdy proběhla výměna a do jaké provozovny byla zařazena 2K8 2246? (a jestli víš i 4P0 8742)? [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem 6332.)
Malý_fotograf
Pátek, 10. ledna 2020 - 18:30:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7091
Registrován: 5-2002
Hupi: A to jsme si mysleli, že Arriva na 55 nevyjede a ona tam vyjede ještě dřív než kamkoliv jinam v kraji.

Je pravda, že ty linkový Urbina jsem kdysi moravákům strašně záviděl. Dneska ale jen povzdechnu, že s rokem výroby 2007 už budou tyhle busíky mít asi to nejlepší za sebou. [uhoh]
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pátek, 10. ledna 2020 - 22:26:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18754
Registrován: 5-2002
Hupi: Hlavně z toho oloupejte loga Arrivy, ať si to národ nějak špatně nepřebere [happy]

Mimochodem, koukal jsem, že linku Klatovy - Ruda přebírá ČSAD Vsetín a že si přes víkend namaluju model SORky 1Z8 8199 [happy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martinmarilynmanson
Sobota, 11. ledna 2020 - 08:08:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11011
Registrován: 12-2007
Neprodává tříosé Solarisy taky PMDP? Na ně už byli obyvatelé Vejprnic a Tlučné zvyklí a manipulace s vozy by nebyla přes půl republiky [proud][proud][proud]
Be clever - use public transport!
Sobota, 11. ledna 2020 - 08:57:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12783
Registrován: 4-2006
AD Martin j že by dorazila konečně :-)
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Martinmarilynmanson
Sobota, 11. ledna 2020 - 10:08:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11012
Registrován: 12-2007
Nějaká z těch Sorek ex-ČSAD Vsetín jezdí i v okolí Plzně.
Be clever - use public transport!
Malý_fotograf
Sobota, 11. ledna 2020 - 10:44:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7096
Registrován: 5-2002
Martinmarilynmanson:
"Neprodává tříosé Solarisy taky PMDP? Na ně už byli obyvatelé Vejprnic a Tlučné zvyklí a manipulace s vozy by nebyla přes půl republiky [proud][proud][proud]"

Pravda, prodávali (na webu k dnešnímu dni nabídka není), ale ty jsou o rok starší a mají tři dveře, to by vypadalo jako městská a to nemůžeš chtít! [wink]
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pavel2
Sobota, 11. ledna 2020 - 12:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17563
Registrován: 8-2002


ony ty moravské SORky sem nalétávají hned ze dvou stran [happy]
červenošedá jela do Domažlic, protože Arriva Střední Čechy.

pak na první pohled zelený ČSAD provozuje různý méně tradiční kusy. ale při bližším pohledu z toho vyplyne, že to je zas nějaká subdodávka - ER Bus, Plzeňská dopravní atp.

stejně si ale myslím, že by na voze mělo viset primárně označení majitele a až někde na linkový ceduli by mělo být logo ČSAD, která si najímá ty subdodavatele. nebo nějaký jezdím pro..., dopravce Ferony Plzeň atp. [wink]
Sobota, 11. ledna 2020 - 22:18:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3842
Registrován: 6-2011
Jedna nová zastávka, na označníku jsou i čísla linek 🙂


Martinmarilynmanson
Sobota, 11. ledna 2020 - 22:33:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11014
Registrován: 12-2007
6332: Kde to je?
Be clever - use public transport!
Sobota, 11. ledna 2020 - 23:09:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3843
Registrován: 6-2011
Všenice
Martinmarilynmanson
Sobota, 11. ledna 2020 - 23:30:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11015
Registrován: 12-2007
Pecka [ok] každou novou zastávku je třeba vítat s otevřenou náručí, je jich opravdu málo [uhoh]
Be clever - use public transport!
Sobota, 11. ledna 2020 - 23:59:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3844
Registrován: 6-2011
Letos toho není tak málo...terminály Nepomuk, Přeštice, Blovice, Bory a Nýřany...to je pěkný množství nových [happy]
Pavel2
Neděle, 12. ledna 2020 - 01:14:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17564
Registrován: 8-2002
to nic nemění na faktu, že takováhle extra super deluxe zastávka na vesnici je bomba [ok]
a opačnej směr? [wink] (bojim bojim)
Neděle, 12. ledna 2020 - 01:46:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3845
Registrován: 6-2011
Pavel2:
"a opačnej směr? [wink] (bojim bojim)"

ten je na tom stejně
Neděle, 12. ledna 2020 - 12:22:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 289
Registrován: 9-2007
Martin_j:
"Hlavně z toho oloupejte loga Arrivy, ať si to národ nějak špatně nepřebere"
Na to jsou výborný některý modrobílý vozy ER-busu - ač poctivě sloupáno, tak když šikovně zasvitne slunko, tak lze spatřit už teď vozy "Arrivy" na linkách ČSAD Plzeň...

"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"