Diskuse » Archiv 2020 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji » Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 05. 05. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 05. 05. 2020

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 26. dubna 2020 - 19:48:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4009
Registrován: 6-2011
18AlexSyky18: Jak to vypadalo? Zkoušeli to na nějaký lince?
KUK 2
Neděle, 26. dubna 2020 - 20:24:00  
Neregistrovaný host
Nebylo to tohle? odkaz [happy]
Neděle, 26. dubna 2020 - 23:06:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 201
Registrován: 8-2016
KUK 2 - ano, bylo! Díky moc [happy]
Neděle, 26. dubna 2020 - 23:07:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 202
Registrován: 8-2016
6332 - Mrkni na odkaz od KUK 2. Je to tam pěkně nafocený [happy] přesně tohle to bylo
Neděle, 26. dubna 2020 - 23:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4010
Registrován: 6-2011
18AlexSyky18: Myslel jsem si že to bude nějaká potvora ze Škodovky, jen mě překvpilo že s tím jezdí i mimo Plzeň
Pavel2
Pondělí, 27. dubna 2020 - 01:28:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17784
Registrován: 8-2002
mě to taky překvapilo, že jsem zlínskej Heuliez potkal na pumpě na Rokycanský poté co jsem se vracel z Rokycan [happy]
asi s tím jezdí všude možně po okolních vesnicích. jakej má tuten vůz 34BB dojezd na baterky?

podle informací na webu Škody může s dojezdem až 150 km klidně jet na výlet 50 km daleko s velkou pravděpodobností že se nebude muset vracet na tyči, tedy např. Horšovskej Týn, Bor u TC, Toužim, Jesenice u RA, Hořovice, Rožmitál, Kasejovice, Janovice nad Úhlavou...
Pondělí, 27. dubna 2020 - 09:19:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18841
Registrován: 5-2002
který jsem kdysi četl na webu spvd nebo vhd

http://spvd.cz/index.php/component/content/article/273-clanky/ruz ne/fotopravo/1027-pravni-aspekty-fotografovani

jak je to s GDPR?

Pokud se nepletu, GDPR stanovuje, jak má být nakládáno s osobními údaji. Osobní údaj není fotka autobusu. Bohužel je spousta lidí, kteří do GDPR zahrnují naprosto úplně cokoliv. V Plzni máme povozovnu nějaké zásilkovny, kde je cedule "Neotevírejte balíky v prostoru provoovny důvodu GDPR."

V cca 18:35 byl viděn v Dobřanech a předtím i v Plzni na zkušební jízdě nějaký ekobus. Víme něco?

A před osmou jsem ho potkal u Tyršova mostu, jel od Radobyčic do Doudlevec.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin_j.)
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Pondělí, 27. dubna 2020 - 12:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17785
Registrován: 8-2002
MJ:
osobní údaj bude na fotce autobusu nejspíš podobizna, zpravidla hlavně řidiče [wink]
otázka je kdo ho pozná? část kolegů z práce, rodinní příslušníci, sousedi. kdo další?

v určitých případech ÚOOÚ za osobní údaj může pokládat SPZ/RZ auta/autobusu. za předpokladu, že se na voze za týden vystřídá třeba 5 řidičů to odvolávání se na GDPR ovšem docela ztrácí smysl...

pokud je osobní auto soukromý, registrovaný na fyzickou osobu, je tam situace o dost jiná, asi to nepůjčuje každej týden komukoli kdo jde zrovna okolo.

v případě, že by pan řidič moc prudil že jde na fotce autobusu rozpoznat jeho ciferník, odpověděl bych mu, že mu obličej před případným zveřejněním rozmažu. samozřejmě že v okamžiku focení netuším, kterou fotku zveřejním. skoro vždycky nasekám materiálu víc a jen něco z toho jde ven.

btw v tý Zásilkovně ses neptal jak si máš tu větu o GDPR vyložit?
Martinmarilynmanson
Středa, 29. dubna 2020 - 09:48:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11067
Registrován: 12-2007
Sirka: Na 433680 je prostě chyba, protože původně měla 432030 vypadat od 12/2019 jinak a na toto se zapomnělo.
Ve Zbiroze bude úprava stanovišť lepší od 14.6., kdy bude každá linka mít jednotné odjezdové stanoviště.
No a co se týče C35, tady měla být už dávno integrace Hořovicka...
Be clever - use public transport!
Středa, 29. dubna 2020 - 10:58:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 428
Registrován: 5-2005
Když už je řeč o Hořovicku, jak bude od června řešena linka Hořovice-Rokycany? Nějaké přímé vozy z nové linky 222 (JŘ je jen na úsek Plzeň-Rokycany-Cheznovice) přecházející na zkrácenou linku Hořovice-Cheznovice, eventuálně začleněné do linky Hořovice-Strašice?

Podobný dotaz možná na spojení Plzeň-Příbram, tam jde tedy v současnosti jen o Benešovák a o víkendový cyklobus (sliby o možné obnově linky ze Sedlčan poněkud utichly), ale spojení v trochu větším rozsahu by se určitě hodilo.
Nebo opět výsměch ve stylu "Sušice a Vimperk nebo Horažďovice a Blatná jsou sice sousední obce s rozšířenou působností, ale jestli mezi nimi chcete jet veřejnou dopravou, máte smůlu".
Martinmarilynmanson
Středa, 29. dubna 2020 - 11:32:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11070
Registrován: 12-2007
Ne, linka 222 bude končit i nadále v Cheznovicích a lince C46 pojede jako dosud (do doby integrace Hořovicka).

Linka 423 má poměrně dost spojů mezi Míšovem a Rožmitálem, kde na něj bude navazovat linka do Příbrami. Jaké budou další návaznosti v Rožmitále ovšem neumím říci.

No a co se týče Sušice a Vimperku a Horažďovic - Blatné, otázka je ohledně poptávky po takové lince. Kdysi nějaké dálkové linky skrze jezdily (431681 a 320006), a vytíženost nic moc. Od Sušice se jezdí alespoň do Stach s možnými vazbami na další linky.
Linku Horažďovice - Blatná přes Svéradice si dokáži představit (ale i přes Záboří), nicméně opět: poptávka žádná sláva a třeba dva páry spojů to moc nevytrhnou.

(Příspěvek byl editován uživatelem martinmarilynmanson.)
Be clever - use public transport!
Středa, 29. dubna 2020 - 11:32:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18842
Registrován: 5-2002
https://www.idpk.cz/cz/finalni-jizdni-rady-od-14-6-2020/

Rožmitál: Tady cosi přibylo: https://www.idpk.cz/data/folders/lV_0440423-f3838.pdf?show V pracovní dny sedm párů spojů, dnes tuším dva. V sone čtyři páry spojů, dnes jeden a další sezónní.

Obdobně třeba Jesenice: https://www.idpk.cz/data/folders/lV_0460353-f3895.pdf?show
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 29. dubna 2020 - 12:27:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3866
Registrován: 12-2005
K těm novým JŘ, to není někdo schopný dát ty odkazy na linky přímo jako odkaz do čísla linky, takhle je to docela prasárna, najdu si linku a pak někde dole musím hledat jízdní řád - přijde mi to jako neschopnost nebo lenost toho, co ty jízdní řády nahrával.
Středa, 29. dubna 2020 - 13:47:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 429
Registrován: 5-2005
Ad Horažďovice-Blatná přes Svéradice:
Když tam vidím ten autobusodrom na 934 (ve špičce Horažďovice - Chanovice každou hodinu přes Svéradice a každé dvě hodiny přes Velký Bor), tak se podle mě nabízí každý druhý spoj ve směru Horažďovice - Svéradice - Slatina spojit se současnou linkou Blatná - Svéradice, z ušetřených úseků Svéradice - Slatina - Chanovice by se dala posílit 950, aby buď doplnila spoje mezi Chanovicemi a Slatinou (pokud tam na ně je poptávka, když je tam navrhuji vynechat), nebo například ve špičce dojela taky až do Blatné.

Negativa mého nápadu:
- pokles nabídky Horažďovice-Chanovice (ale ze tří spojů za dvě hodiny na dva spoje za hodinu ve špičce, taková poptávka tam snad zase není)
- pokles nabídky Slatina-Chanovice (z jednoho spoje za hodinu na jeden za dvě hodiny ve špičce, ale možno částečně kompenzovat tou 950)

Potřeba vyvinout úsilí (při komplikacích potenciální negativa):
- potřeba sladit jízdní řád linky Horažďovice-Blatná pro dojezdy na oba konce
- ošetřit využití autobusů, sice nechci navyšovat kilometry, ale to ještě nutně nezaručuje, že to zvládne současný počet autobusů

Pozitiva:
- zvýšení nabídky Horažďovice - Blatná (z 0 na něco jako 4 páry spojů denně - zadarmo, spojil jsem dvě existující linky)
- zvýšení nabídky Chanovice - Blatná (z 0 snad na 2 páry spojů - to by mohlo vyjít, ušetřil bych 4 páry v úseku Svéradice - Chanovice 4*2*6=48 km, přidal bych jeden pár spojů ráno Chanovice-Blatná nádraží 1*2*17=34 km, prodloužil jeden pár odpoledne o úsek Kadov-Blatná 1*2*9=18 km - dobře, mám tam 4 km navíc)

Ta pozitiva mi přijdou významnější než negativa...
Martinmarilynmanson
Středa, 29. dubna 2020 - 14:45:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11071
Registrován: 12-2007
Martinhd: Teoreticky by to šlo namodelovat. Nevíš, jestli je v Blatné nějaký uzel, na který se váže, resp. jaká je tam páteřní linka?
Be clever - use public transport!
Martinmarilynmanson
Středa, 29. dubna 2020 - 18:07:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11072
Registrován: 12-2007
Vypsal jsem si z jízdního řádu 97/98 bývalé autobusové zastávky, které dávno odvál prach... byl by někdo nápomocen s určením polohy? Předem díky [andel]

- Nová Ves,letiště rozc.1.0
- Nová Ves,letiště rozc.2.0
- Líně,letiště
- Plzeň,Černice,Forward
- Tlučná,důl Krimich II
- Chotěšov,Týnec,rozc.1.0
- Chlumčany,ÚNZ
- Přeštice,Zámostí
- Příšov,rozc.
- Nečtiny,prov.Tesla
- Kaznějov,podnik AKTIVA
- Nýřany,kolonie
- Stod,záv. Jitona
- Chrást,u lesa
- Plasy,OÚNZ
- Manětín,ovčín
- Výrov,Hadačka,šachty (asi na I/27 těsně nad Hadačkou směr Plasy, dodnes je tam místo pro zastávku)
- Břasy,ZKZ
- Rokycany,Škoda záv.slévárna
- Holoubkov,DCK
- Zbůch,závod
- Bor,záv.Tosta
- Tachov,u kina
- Tachov,u parku
- Domažlice,košíkárna
- Číhaň,u restaurace
- Janovice n.Úhl.,závod ZS
- Janovice n.Úhl.,žel.st.
Be clever - use public transport!
Středa, 29. dubna 2020 - 20:52:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4017
Registrován: 6-2011
Výluku na t.184 u Tachova jezdí KT Bus → viděny 7P1 0999 a 6P8 6339.

Navýšení provozu je dost znatelné, i nástupnická linka 470020 se spoustou víkendového provozu bude zajímavá. Před pár lety jel o víkendech na 470020 jeden pár spojů - jen v něděli.

MMM: 22 let je hodně, některé mám blízko, a nenašel jsem nic [lol] Třeba Manětín,Ovčín, tam není nikde ani památky
Středa, 29. dubna 2020 - 20:55:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 430
Registrován: 5-2005
MMM: Uzel myšleno časový, nebo přestupní?
Časově mi to nepřijde nijak systematické, ani vlakové linky tam žádný uzlový čas snad nemají.
Nejsilnější autobusové spojení je určitě do Strakonic několika variantami trasy (přes Záboří, Doubravici nebo Sedlici) a asi tam bude nějaká snaha, aby linky okolo Blatné napájely právě i spojení do Strakonic jako okresního města (možná i s důrazem na spoje, které jedou až do Budějc?).
V Blatné drtivá většina spojů (i jiných než strakonických linek) obsluhuje uzel Palackého / Boženy Němcové i vlakové nádraží.

Jinak přiznávám, že můj výpočet kilometrů byl jen přímo k nádraží a konec, nikoliv dál do města, nebo dokonce takovým objezdem celého města jako tam jezdí současné spoje na lince ze Svéradic. To už je přece jen spíš jihočeské téma, podobně jako linka (Předmíř -) Blatná - Záboří - Horažďovice (která ale nemá přímé spoje v celé délce), kromě Slivonic a Komušína a konce v Horažďovicích vede jen po území JČ kraje. Tam by člověk čekal třeba snahu vázat na nádraží v Babinech na rychlíky na oba směry (hlavně tedy ČB, když tam krajsky spadají, ale ten odjíždí dřív a přijíždí později, takže v důsledku na oba), ale nic takového tam není. Vážou to jen na busy z Horažďovic na Strakonice, dokonce je to nějak zpřejezdované přímými vozy.

Edit: Ještě koukám na ten jízdní řád Záboří - Horažďovice, ono to celkem navazuje na R od/z Plzně, s ČB si to ujíždí, tak je otázka, jaká je tam spádovost - možná přetrvává z 60. let, kdy bylo Blatensko součástí Plzeňského kraje [happy] Ale je pravda, že Mečichov a Hlupín obsluhuje i linka ze Strakonic, Záboří a okolí taky, tak možná ty návaznosti na Plzeň stačí.

(Příspěvek byl editován uživatelem martinhd.)
Středa, 29. dubna 2020 - 22:43:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18843
Registrován: 5-2002
MMM:

Vůbec mi nevěř, ale:

- Plzeň,Černice,Forward
Ve starších jř. se to snad jmenovalo "závod Strojoplast". Hledal bych to někde v místě Olympie a přilehlého silničního bludiště.

- Tlučná,důl Krimich II
Hledal bych u průmyslového areálu s vlečkou na sveru obce (Školní ul. apod.), to snad byl původně ten důl.

- Chotěšov,Týnec,rozc.1.0
Při pohledu na mapu mě napadá rozcestí jižně od Hoříkovic.


- Chlumčany,ÚNZ
- Přeštice,Zámostí
- Příšov,rozc.
Měl bych o tam znát, ale nevybavuju si.

- Nečtiny,prov.Tesla
- Kaznějov,podnik AKTIVA
- Nýřany,kolonie
- Stod,záv. Jitona
- Chrást,u lesa
Měl bych o tam znát, ale nevybavuju si.

- Plasy,OÚNZ
Plzeňská, od zastávky Plasy směrem k nádraží. Si myslím.

- Manětín,ovčín
Z Manětína směrem na Plzeň a Mladotice, někde mimo obec.

- Výrov,Hadačka,šachty (asi na I/27 těsně nad Hadačkou směr Plasy, dodnes je tam místo pro zastávku)
- Břasy,ZKZ
Ta byla na té hlavní silnici, zanikla fyzicky při nějaké stavební úpravě.

- Rokycany,Škoda záv.slévárna
- Holoubkov,DCK
U pily nad nádražím směr Medový Újezd

- Zbůch,závod
- Bor,záv.Tostay
- Tachov,u kina
- Tachov,u parku
Tam jsem snad i něco fotil. Asi http://stary.seznam-autobusu.cz/csad-pm/mj20040903_pmu2274.jpg Snad křižovatka Zámecká X Prokopa Vel.

- Domažlice,košíkárna
- Číhaň,u restaurace
- Janovice n.Úhl.,závod ZS
- Janovice n.Úhl.,žel.st.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 29. dubna 2020 - 23:32:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4018
Registrován: 6-2011
- Manětín,ovčín
Z Manětína směrem na Plzeň a Mladotice, někde mimo obec.


Tam jsou tři cesty k hlavní, ale ať koukám jak koukám, ani u jedné nejsou pozůstatky

Tam jsem snad i něco fotil. Asi http://stary.seznam-autobusu.cz/csad-pm/mj20040903_pmu2274.jpg Snad křižovatka Zámecká X Prokopa Vel.

A hele, tehdy ještě měla nápis ČSAD na boku, to už je hodně dávno [fotic]
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 10:26:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11073
Registrován: 12-2007
- Chotěšov,Týnec,rozc.1.0
Při pohledu na mapu mě napadá rozcestí jižně od Hoříkovic.
Tohle snad mělo být někde mezi Stodem a Zbůchem

Vůbec mi nevěř
Už pár let se tím řídím [biggrin][biggrin][biggrin]
Be clever - use public transport!
Pavel2
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 11:47:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17804
Registrován: 8-2002
na výluce z Plzně k Mostu lítají nějaký bílý ptačí krosveje doplněný modrou grafikou. jeden z nich dokonce vypadá jako funglovka - 8P3 5xxx, druhýho už známe, ojetina 8P2 asi 24xx. ten novej je kratší a nižší, tedy asi LE 10.5 (nevím přesně jaký varianty se vyrábí). jezdí mezi Plzní a Plasama, ale jiný prej jedou až někam do Mladotic. výluka má trvat až do podzimu.

úkol zní jasně - fotiči foťte [fotic]

v Ejpovicích u Heluse stojí 3 nový krosveje asi standard 12M. barva velmi světlá šedá, zatím bez RZ. jsou to ty nový krajský nebo něco úplně jinýho?
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 12:17:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4021
Registrován: 6-2011
Funglovka 8P3 5xxx - to možná bude pro MHD KT

Crosswaye v Ejpovicích pro kraj nebudou - to už by byly v laku kraje

(Příspěvek byl editován uživatelem 6332.)
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 12:43:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1807
Registrován: 5-2006
Martinmarilynmanson:
"- Chotěšov,Týnec,rozc.1.0
Při pohledu na mapu mě napadá rozcestí jižně od Hoříkovic.
Tohle snad mělo být někde mezi Stodem a Zbůchem
"

Nyní Zbůch,Starý důl,rozc.
VŠ.
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 13:33:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11074
Registrován: 12-2007
tedy asi LE 10.5 (nevím přesně jaký varianty se vyrábí).
10.8 [happy]
Já tam viděl jen Axera, ale bylo to z dálky...
Be clever - use public transport!
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 16:40:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 3-2018
Tak Janovice nádraží se dneska jmenuje Veselí, ZS nevím - kdybych měl nějaký starý JŘ, tak to trefím na 95%... logicky se nabízí zastávka Janovice, u mostu, která je hnedle vedle tý bejvalý nádražní...

No a v tý Číhani to stavělo u hospody na návsi. Dneska je tam taková jakási patočna, ale dřívávějc to zastavovalo u Pozužáků když se jelo do Klatov i zpět.

Jinak držím palec, aby se to nový POVEDlo, kartu už mám od Vánoc,[wink]

BTW: Co tak slyším od kolegů a kolegyň v práci, kteří(é) dojíždějí do ST do práce právě z Blatenska, tak mám možná štěstí, že tam jezdím z Plzeňskýho kraje. Protože tam to začíná pomaloučku dávat smysl... (po 17 letech můžu srovnávat).

Ano, nerve mi játra, když dám vydělat klatovskýmu soukromníkovi - a vím poměrně dobře, že ideální stav, kdy by se všichni, kteří tyhle relace jezdí, nějak dokázali domluvit, je asi absolutně nepředstavitelný, ale furt si nějak říkám, že ten Dalibor s těma houslema zas až taková fantasmagorie nebude[wink]

Fakt mě lechtá po bránici, když na Káčku čtu ty různý zaslepence.

Tím, že nejsem Struktura, ale uživatel, tak mám potřebný odstup. A myslím, že i chladnou hlavu.

Tím víc držím palce těm, kteří ten chaos chtějí řešit právě s tou chladnou hlavou.

BG
T4783363
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 19:25:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 2-2006
MMM:
- Nová Ves,letiště rozc.1.0
- Nová Ves,letiště rozc.2.0

Nevím která z nich to je, ale jedna z nich byla zde, přímo v areálu letiště:
https://mapy.cz/s/bejamenelu
V létě 2017 tam ještě byla bouda i poslední(?) jízdní řád. Fotky bídné z mobilu:



Z dávno minulých dob si pamatuju linkové ikarusy s cedulí Plzeň - Moguntia (možná psáno Zbůch Moguntia?), což byla možná tahle linka v dobách, kdy se nechtělo, aby se vědělo, že to jede do vojenského letiště. Moguntia býval malý kaolinový důl v areálu později vzniklého letiště (pokusím se najít JŘ z 80. let a upřesnit to).

- Plasy,OÚNZ

V Plasích bývaly dříve dvě zastávky v jiných polohách, než ty dnešní. OÚNZ byla ta horní, kousek pod nádražím:
https://mapy.cz/s/lahucoluro
Pavel2
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 19:56:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17807
Registrován: 8-2002
MMM 11.074:
ne, tak Axer už na místě nebyl žádnej. nebo se skovával v hale.
dál tam byl asi na servise ČSAD bílej kb_SOR_CNG, takže asi 6P1 1884.
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 21:46:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11075
Registrován: 12-2007
se dneska jmenuje Veselí
Aha. Šlo by o to, jestli ten bus dřív nezajížděl přímo k nádražní budově? Takto snad v hodně dávné minulosti v Mirošově zajížděl autobus přímo k nádraží Mirošov.

T4783363: Děkuji!

Některé zastávky byly poplatné době, u některých je škoda, že se zrušili. Například zastávka Příšov,rozc. by se dnes hodila pro lidi chodících do spalovny Chotíkov a přilehlých hal. Na I/20 jsou dodnes nevyužité zálivy, ale zastávka snad měla být i na vedlejší silnici do Příšova
Be clever - use public transport!
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 22:46:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11076
Registrován: 12-2007
Nyní Zbůch,Starý důl,rozc.
A nebyl Starý důl dříve také Týnec? Protože v 97/98 začínala 460060. Tehdy na této lince bylo také několik spojů Líně,letiště - Zbůch,Červený Újezd (vím, že tam byla donedávna také bouda) a dále na Zbůch.

Jinak Janovice nad Úhlavou, závod ZS byl mezi Veselí a náměstím, dle JŘ.

440557 dojezdila k prosinci 2003, 460060 tamtéž k prosinci 2003 (poslední pár spojů ve tři odpoledne).

Ještě jsem v JŘ objevil zastávky: Chlumčany,Na závisti a Chlumčany,bytovky. V Chlumčanech bylo teda dříve mnohem více zastávek než dnes.

(Příspěvek byl editován uživatelem martinmarilynmanson.)
Be clever - use public transport!
Pavel2
Čtvrtek, 30. dubna 2020 - 23:04:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17808
Registrován: 8-2002
podívejte se jak vypadá nový ptačí nářečí - 2x modrá grafika na bílým voze:


na třetím obrázku se mi krásně povedlo už při pořízení stoprocentně aplikovat GDPR, pana řidiče jen těžko někdo pozná. kdybych to chtěl udělat/naaranžovat cíleně, taxe mi to nepodaří. tady zaúčinkovala náhoda a vyšlo to skvěle [happy]

ten novej vůz je prej pořízenej za účelem provozování linek MHD Klatovy od 07/2020. může to někdo potvrdit/vyvrátit a víme kolik bude těch busů a jestli budou všechny stejný?
Pátek, 01. května 2020 - 00:40:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 305
Registrován: 9-2007
BigGeorge:
"v tý Číhani to stavělo u hospody na návsi. Dneska je tam taková jakási patočna, ale dřívávějc to zastavovalo u Pozužáků když se jelo do Klatov i zpět. "
Zastávku "restaurace" (nebo "u rest."?) pamatuju i já, takže to nemohlo být zrušeno zas tak dávno. Označník byl zde (https://en.mapy.cz/s/pohaponuka) na plotě, směrem od Klatov nebylo nic. JŘ byl vyvěšen pouze na té zast. točna (ačkoliv to z popisu od BG tak nevypadá a možná to není ani moc logické, existovaly obě zastávky společně). V té oblasti je ještě jedna podivnost - zast. Plánice,Zdebořice,rozc.2.0 - k čemu je v dnešní době dobrá? Všechny spoje které zde zastavují jedou i do obce Zdebořice a na nic se tady nedá přestoupit (je tam sice zastávka Bukovák,u nadjezdu ale tam ta stejná linka jede taky)... Jinak za zpřehledňování palec nahoru.
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Pátek, 01. května 2020 - 01:49:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12984
Registrován: 4-2006
Ad Pavel2 a další kousek ze Zlineru původem pro DSÚK. Viz zelené sedačky. Je to tedy 10,8 LE LINE
Stejně jako tady:
https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/251229?carId=89320#photo
Proto ten loňský rok výroby.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Pavel2
Pátek, 01. května 2020 - 02:28:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17811
Registrován: 8-2002
Plzeň,Černice,Forward:
je vidět že jste moc mladý a kulový pamatujete [wink]

Forward býval podnik v Černicích na starý Nepomucký, z pohledu plzeňáka co jezdil jen MHD tedy na konci světa (13ka tr se točila v Černicích na dlážděný minitočce). takže tohle bylo pěšky pěkně z ruky.

místo je dnes obývaný fou BH technika a jiný, naproti vratům jim vyrostl násep oblouku nájezdu na D5 exit 76. dnes je tahle koncová část Nepomucký zaslepená dálnicí.

když jsem se zkusmo zeptal Gůůgla na Černice,Forward vypadlo i tohle:
https://rejstrik-firem.kurzy.cz/rejstrik-firem/DO-49789473-forwar d-plast-sro-v-likvidaci/
respektive Forward byl Nepomucká 202, BH technika je Nepomucká 208, tedy vedlejší areál. Nepomucká pochopitelně dál pokračovala směr Losiná. dálnice to tady totálně předělala.

podařilo se mi kupodivu docela rychle dohledat a zpracovat obrázek z jara 2004. logo Forward Plast je na tý horní ceduli.


Olympie byla těsně před dokončením, nájmeci si tam už zařizovali prodejny.
Pavel2
Pátek, 01. května 2020 - 07:36:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17812
Registrován: 8-2002
Ares1:
dík, doplněno i na s-a [ok]

bohužel musím 100% souhlasit se švarcem #3866:
proč nejsou rozklikávací PDF JŘ přímo pod číslem linky? proč musím jako trotl rolovat nahoru-dolů? přece když dělám web, MUSÍM se snažit, aby byl uživatelsky přívětivej. přijde to rolování někomu user-friendly? mě to tedy jen otravuje a zdržuje a nepomyslím si nic jinýho než kterej pitomec nebo nemakačenko nebo analfabet to vytvořil a vyvěsil. prostě měl jednu xls tabulku se seznamem změn a druhou s odkazama na JŘ. chtěl to rychle zveřejnit a neměl čas, nebo to možná ani neumí, tak vyexportoval dokument číslo jedna plus následně dokument číslo dva a vyrobil z toho stránku. ale co tyhle dva podklady provázat a spojit do jednoho? tohle je zásadní nepochopení hlavní technologie webu - hypertextu[pozor]
jasně že s tím zabiju třeba o hodinu času víc, ale tak to prostě je, práce se musí odvádět naplno a ne jen napůl. to by mě vždycky čert vzal když vidím takhle ukrutně odbytou práci [ko]
Pátek, 01. května 2020 - 12:36:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2117
Registrován: 4-2003
Pavel2: proč nejsou rozklikávací PDF JŘ přímo pod číslem linky? proč musím jako trotl rolovat nahoru-dolů?

To už je obehraná písnička, klidně se můžeme vrátit k vašemu příspěvku z roku 2018:

Pavel2: mám hned dva drobný zlepšováky pro Poved:
1. bylo by možný k číslu linky VŽDY uvádět trasu? (Plasy-Mladotice-Žihle-Blatno-Lubenec)
....



reakce:


Martinmarilynmanson: Jedničku si beru k srdci....

Jednalo se tehdy o tabulky s informacemi ke změnám, které byly dlouhodobě zveřejňované ve stylu - "linka 345678 - spoj 10 - nejede". Snad by němělo být pokaždé nutné upozorňovat na to, aby zveřejňované informace byly i prakticky využitelné a user friendly přístupné, což dlouhá tabulka s čísly linek a pod ní dlouhý seznam s odkazy, u kterých je uvedeno jen číslo linky bez trasování, není.

Na druhou stranu ty pdf se stejně moc pro vyhledávání spojení nehodí, chtělo by to co nejdříve zveřejnit strojově čitelná data, aby se dostaly do vyhledávačů. Paradoxní je, že i vyhledávač spojení na stránkách POVED se po 14.6. tváří tak, že žádné autobusy nejezdí (ty z výběrka), ale zato obsahuje komerční linky např. Plzeň-Domažlice nebo linky VKJ.
Pátek, 01. května 2020 - 12:43:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4028
Registrován: 6-2011
P2: víme kolik bude těch busů a jestli budou všechny stejný?

zadávací dokumentace, příloha 5 - vozidel by mělo být 7, z toho zřejmě 5 nových
Pátek, 01. května 2020 - 19:32:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1409
Registrován: 7-2002
Pokud se koukneme do zmíněné přílohy a bodu ad 11) požaduje objednavatel zcela nová vozidla na celých 10 let tzn. Nelze již nyní použivat např. na výluky vozidla, která pak mají jezdit 10 let pro MHD KT. Protože až začne jezdit MHD KT od 1. 7. tak vozidla nebyla za a) zcela nová a za b) pořízena výhradně pro MHD...
Pátek, 01. května 2020 - 23:00:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18844
Registrován: 5-2002
A nebyl Starý důl dříve také Týnec?

Z výhybny Chotěšov vedla odbočka do opravny osobních vozů vedle Starého Dolu, myslím, že se jí říkalo právě Týnec.

A pokud jde o u výluku: Kdybyste tam potkali 12-metrový bílý Ares bez polepu, tak mi posím nahlašte čas a místo výskytu a případně to pořadové číslo autobusu za předním sklem. Dnes tam stál jen Ares s polepem skibusu, ten nechci.

Díky.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Sobota, 02. května 2020 - 07:31:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 520
Registrován: 1-2007

The future is bending
Martinmarilynmanson
Sobota, 02. května 2020 - 10:39:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11078
Registrován: 12-2007
e vidět že jste moc mladý a kulový pamatujete
V roce 2004 mi bylo 12 [biggrin]

Btw. 7 vozidel na MHD Klatovy, kolik jich jezdí dnes, odmyslíme-li si přejezdy z příměstských linek? Měl jsem za to, že jsou čtyři [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem martinmarilynmanson.)
Be clever - use public transport!
Sobota, 02. května 2020 - 11:02:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2120
Registrován: 4-2003
6332: vozidel by mělo být 7, z toho zřejmě 5 nových

to je úplná blbost, podle smlouvy budou základní (=nová) vozidla čtyři - 2x autobus malý 8-9m low entry a 2x autobus střední 10-11m nízkopodlažní.

K tomu navíc objednatel požaduje k plnění dopravní obslužnosti v době ranní špičky (6:00-08:30 hod.) další vozidlo, a to s využitím v rozsahu 0,1 vozidla a dále jedno zálohové vozidlo, které bude nasazeno v době výpadku základního vozidla. Tato dvě vozidla nemusí splňovat některé kvalitativní požadavky kladené na základní vozidla, nesmí být starší 10 let a dopravce si je může zajistit i formou subdodávky a samozřejmě je může využívat i pro jiné výkony než podle smlouvy s městem.

Takže suma sumárum 4 + 1,1 = 5,1 vozidla resp. fyzicky 6 vozidel, z toho 4 nová.
Sobota, 02. května 2020 - 12:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4029
Registrován: 6-2011
kolik jich jezdí dnes, odmyslíme-li si přejezdy z příměstských linek?

2P9 2782, 3P5 2645, 6P3 6214 by měly jezdit

Takže suma sumárum 4 + 1,1 = 5,1 vozidla resp. fyzicky 6 vozidel, z toho 4 nová.

Otevřel jsem, viděl v tabulce 2+2+1,1 ...moc jsem to nezkoumal. Je dobře žes mě opravil [happy]
T4783363
Sobota, 02. května 2020 - 21:12:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1168
Registrován: 2-2006
Dnes jsem otevřel staré JŘ, abych zjistil, jak to bylo s obsluhou letiště. Jezdily tam linky Plzeň-Líně-Moguntia a Plzeň-Nová Ves-Moguntia.

Rok 1977:


Rok 1987:


Zajímavé je, že zřejmě ta samá zastávka se pro jednu linku jmenovala Líně,Moguntia a pro druhou Lhota,Nová Ves,Moguntia III.

Ještě mapka z roku 1964. K tomu nemám řády, ale vypadá to, že linky byly stejné.


Vi někdo, kdy se na letiště přestalo jezdit? V boudě visel jizdni řád platný do prosince 2003.
Sobota, 02. května 2020 - 21:42:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4031
Registrován: 6-2011
T4783363:
"Ještě mapka z roku 1964. K tomu nemám řády, ale vypadá to, že linky byly stejné."

Asi by se ti nechtělo sem dát tu mapku pro celý kraj? Bylo by fajn vidět jak to jezdilo [happy]
Neděle, 03. května 2020 - 00:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18845
Registrován: 5-2002
K tomu odlišnému názvu zastávky: Na jednom rozcestí existovala zastávka s třemi různými názvy: Ledce,rozc., Horní Bříza,rozc., Záluží,rozc. Logika byla ta, že pokud linka jela z obce A do obce B, bylo rozcestí pojmenované podle obce C. Bavíme se o 2.pol. 90. let.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
T4783363
Neděle, 03. května 2020 - 07:44:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1169
Registrován: 2-2006
6332: Jo. Ale musíš počkat zase na další víkend, nemám tohle staré harampádí doma. Navíc to asi nepůjde mobilem...
Neděle, 03. května 2020 - 08:02:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 673
Registrován: 12-2007
Vi někdo, kdy se na letiště přestalo jezdit? V boudě visel jizdni řád platný do prosince 2003. Zdá se, že do platnosti toho jízdního řádu, co tam visel. V jř. 2004/2005 je ještě zastávka Líně, letiště jako konečná linky č. 446060, ale nekončí, ani nezačíná tam jediný spoj. Ale spíše jsem se při procházení jř. podivil, že ještě v platnosti 1992/93 se zastávka stále jmenuje krycím jménem Moguntie.
Martinmarilynmanson
Neděle, 03. května 2020 - 09:38:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11079
Registrován: 12-2007
K tomu odlišnému názvu zastávky: Na jednom rozcestí existovala zastávka s třemi různými názvy
A zase naopak, na Poběžovicku a u Zahořan ještě nedávno existovaly zastávky se stejným jménem, ale na odlišných místech od sebe (rozdíl asi 3 km).
Be clever - use public transport!
zvědavý cestující
Neděle, 03. května 2020 - 11:22:12  
Neregistrovaný host
Když vidím to schémátko z roku 64 - dočkáme se do června od povedu nějakýho schémátka nových krajských linek?
Martinmarilynmanson
Neděle, 03. května 2020 - 12:08:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11080
Registrován: 12-2007
zast. Plánice,Zdebořice,rozc.2.0
Nějaká frekvence, byť velmi malá, tam je. Kdysi bývaly nějaké přestupy ze zastávky Bukován u nadjezdu směr Zdebořice, asi když nebyl přestup v Číhani.
Be clever - use public transport!
Pavel2
Neděle, 03. května 2020 - 14:56:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17814
Registrován: 8-2002
busy na výluce:
-8P3 5393 další ptačí Iveco Crossway LE LINE 10.8M, na chlup stejnej jak 8P3 5373
-9U5 0818 šedý Axer Flexibus sro Podbořany, majitel fy Štěpán Čurda z Radonic u Podbořan
-9U8 6111 bílý Axer David Stropnický Podbořany
-8P2 2459 Irisbus Crossway 10.6M Ptáček KT
-7P1 9068 Ares 12M skibus zdarma Ptáček KT
na skibusu je cedule, že přepravu zajišťuje Regio Lines sro, majitelka fy je ze vsi od Mochtína

jaxe to dělá s tím drážním výběrkem na zajištění NAD se radši neptám [wink] a popravdě je mi to jedno. zajímavý je kolik autobusových podnikatelů se líhne na Podbořansku.

fotky budou časem. zápis na s-a taktéž. před nádražím je to nový (možná LED) osvětlení, je to paráda, dá se tam fotit i v noci, světlo skoro jako ve dne [happy]
Neděle, 03. května 2020 - 17:06:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5663
Registrován: 9-2005
MHD Klatovy - když jsem se v tom před půlrokem více vrtal, tak bych osobně v červnu 2020 udělal za starou érou tlustou čáru a systém MHD Klatovy postavil znovu a v trochu jiné podobě. Současná varianta JŘ je takový kočkopes.
Neděle, 03. května 2020 - 17:45:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2123
Registrován: 4-2003
M_k: V MHD Klatovy došlo k výrazným změnám od 15.12.2019, kdy sice linkové vedení zůstalo vesměs stejné, ale úplně se překopaly časové polohy ve vazbě na jinak jedoucí vlaky. To co je ve smlouvě s novým dopravcem jako jízdní řád pro první rok platnosti smlouvy a vzorové oběhy, tak podle toho se určitě jezdit nezačne, protože to reflektuje stav před 15.12.2019. Kdyby se chtělo, tak příležitost doladit trochu MHD a jízdní řády po zhruba půlroční zkušenosti s novými jízdními řády po 15.12.2019, funkčností vazeb na vlaky atd., by tu jistě byla, ale spíš si myslím, že se pro to nic neudělalo, nic se ladit nebude a jezdit se bude beze změn podle stávajících jízdních řádů ČSAD.
Prácheňský
Pondělí, 04. května 2020 - 17:06:33  
Neregistrovaný host
PMU 44-34 odpočívá
Prácheňský
Pondělí, 04. května 2020 - 17:08:12  
Neregistrovaný host
Sorry za spam, nejde vložit obrázek
Prácheňský
Pondělí, 04. května 2020 - 17:09:47  
Neregistrovaný host
Pokus #2
Pondělí, 04. května 2020 - 18:45:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4263
Registrován: 1-2010
Ta teda dojela daleko.. [proud]
Prácheňský
Pondělí, 04. května 2020 - 19:27:37  
Neregistrovaný host
😃 platná je jen ta první fotka, samozřejmě 😀 bo mobilní verze není příliš user friendly
Úterý, 05. května 2020 - 01:12:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4032
Registrován: 6-2011
A u mě na obrázku nespinká, ale pracuje 😃