Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Soukromí dopravci předcházející | další

Soukromí dopravci

dolů

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Soukromí dopravci do 10. 11. 2020 Bkp 60 10-11-20  13:26
   autor příspěvek
Úterý, 10. listopadu 2020 - 13:51:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4217
Registrován: 9-2003
Hele, toho znám, mám pocit, že chodí na těžce bizarní schůzky KMD. A připomíná mi jinou místní hvězdu:

Prilepy
NOBLE BRICKS
Středa, 11. listopadu 2020 - 08:46:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10765
Registrován: 4-2003
ale nechápu, že to někdo vydá

Já jo. Obzor taky nečtou žádní Einsteini, stejně jako Einsteini obvykle nechodí na hlavním nádraží do informací pro informace.

A krom toho, zkuste si někdy zavolat třeba na technickou podporu 02 a co Vám asi tak ti místní guru poradí.[crazy]

S4991023: místní hvězdu neznám.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 15. listopadu 2020 - 21:26:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4220
Registrován: 9-2003
RadekŠ: Má to v avataru lanovku, nenávidí Jančuru, miluje J&T a děalá tuším vlakoše.

Jo a byl jsem před pár měsíci osudem odnuce volat na zákaznickou linku Ohryzka a kupodivu mi místní guruové pomohli. Paradoxem na tom je to, že kdyby to nebyl Ohryzek, tak jsem žádné guru nepotřeboval a poradil bych si sám.

(Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)
NOBLE BRICKS
Úterý, 17. listopadu 2020 - 08:31:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13188
Registrován: 8-2012
Paradoxem na tom je to, že kdyby to nebyl Ohryzek, tak jsem žádné guru nepotřeboval a poradil bych si sám
To je něco na způsob "výborného servisu Citroën", co? [happy]
(Doufám, že mě se tenhle mošt bude ještě chvíli vyhýbat...)
電車オタク
Úterý, 17. listopadu 2020 - 11:20:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10458
Registrován: 5-2002
To je něco na způsob "výborného servisu Citroën", co?

Výborný servis Citroen již dávno není, co býval. U posledního Citrouše už je to fakt nuda. Dva roky záruky bez jediné závady, nyní taktéž, takže návštěva servisu jaro gumy, léto roční prohlídka, podzim gumy.

Ale prý u Škody to vypadá zajímavěji, měls být v pondělí v práci [biggrin]
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 14:01:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 431
Registrován: 8-2007
Pánové, to je tím, že k Citroënu přistupujete čistě jako k hardwaru sloužícímu k přepravě. Copak to jde u auta, které s vámi mluví, u kterého poznáte, že ho něco bolí, a které má takřka lidské vrtochy? Vždyť to auto potřebuje spíš psychiatra než maníka se šroubovákem.
Já jsem svou C4 Grand Picasso miloval (ačkoli objektivně mě v servisu znali docela dobře...). A jako korporátní otrok (momentálně se Supem, o kterém J. Clarkson prohlásil, že má sex-appeal mrazáku) stále vzpomínám s láskou.
Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 17:39:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10558
Registrován: 5-2002
ad Swariner: já postupně měl C4GP čtyři.

2007 únor - první dovezené auto v republice kromě předváděček. 2,0 litr + BMP. A při mém nájezdo 80 - 90 ooo km denně začaly problémy prakticky okamžitě a celá republika se na mě učila. Prodal jsem ho v roce 2010 sám sobě, dnes ho má syn, má cirka 500 000 km.
2010 únor - to samé, akorát s klasickým automatem. Ke konci záruky byl problém, auto odmítalo v zimě nastartovat. V servisu ho různě podchlazovali, nikdy jim to neudělalo a já druhý den ráno opět nenastartoval. To se stalo asi třikrát, pak mě požádali, zda bych jim auto nepůjčil, že si s ním neví rady a pošlou ho do Francie. Když mi ho za tři týdny vrátili, bylo vše v pořádku a už se to neopakovalo. Od té doby skončily závady, přestěhoval jsem se do Prahy, takže klesl nájezd a nakonec bídně zahynulo 1.12.2017 na 12. km D1, kde jsem příliš rychle jedoucí objevil nečekanou kolonu a nakonec jsem raději najel do lanových svodidel --> utrhl jsem mu obě levá kolečka a tak auto po 466 000 km bídně uhynulo...
8.12.2017 - moje současné služební, verze polosocka (musel jsem brát auto skladové a v širokém okolí neměli skladem plnou výbavu, takže jsem nakonec byl rád, že dvě skladová auta měly alespoň xenony.
7.2018 - manželka dostala opět to samé, ale tříletou ojetinu se 150 000 km z Německa --> úplně totálně plná palba, takže prosklená střecha, masážní sedačky, kůže, koule. Zaplatil jsem 10 tis. EUR, dobrá koupě.

Mám dobrého zaměstnavatele, chápe mou vášeň. Největší strach jsem měl, že budu muset do koncernu [angry]
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 23:23:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 432
Registrován: 8-2007
Petr Šimral: můj zaměstnavatel také mou vášeň (pro MPV) nějaký čas chápal, ale teď už mám utrum...Felda>2xOktavka1>ScenicII>C4GP>Cmax>Zafira>Mrazák...
Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Pátek, 04. prosince 2020 - 07:40:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13397
Registrován: 8-2012
to je tím, že k Citroënu přistupujete čistě jako k hardwaru sloužícímu k přepravě
Auto je předmět sloužící čistě jako hardware k přepravě. Jezdí to dopředu, dozadu, doleva a doprava. Vzadu se do toho leje benzín, vpředu kapalina do ostřikovačů (a olej, je-li to škodovka). Když manželka hudruje, tak se to umeje. Charakter a sexapely jsou kategorie do Autotipu, aby tomu mohli dát pět hvězdiček. Když už se do kufru nic nevejde, tak se něco vyhodí, páč už se to stejně mělo vyhodit dávno. První úkon po nastoupení je vypnout start-stop a všechny vyp*čené asistenty, pak si zapnout pásy. Klacek vpravo je falický symbol a v autě být musí. To je asi tak celý vztah k autu...
Na rozebírání, skládání a emoce jsou lokomotivy r.v. 1961 [happy] (a kopírkotiskárna v kanceláři, tam to bez emočního vztahu např. k duplexeru taky nejde).

Jo, taky jsem si ještě kytoval blatníky na Felicii [happy].
電車オタク
Pátek, 04. prosince 2020 - 07:57:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10559
Registrován: 5-2002
První úkon po nastoupení je vypnout start-stop a všechny vyp*čené asistenty, pak si zapnout pásy. Klacek vpravo je falický symbol a v autě být musí. To je asi tak celý vztah k autu...

Mám to o trochu lepší [biggrin]

Nevypínám Strart - Stop ani všechny vypíčené asistenty, protože je plně využívám (snad kromě automatického parkování). A falický symbol vpravo od sedačky od roku 2007 neznám (nahrazeno malou páčkou nad volantem). Zbytek souhlas, mám to taky tak [rofl]
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Pátek, 04. prosince 2020 - 09:17:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 433
Registrován: 8-2007
T.H.: Ale samozřejmě, že je to jak říkáte. Jen jsem popsal možný způsob duševní hygieny v případě vlastnictví/provozování Citroënu. Lze aplikovat i na Jabbko nebo cokoli, o čem je známo, že je to střep (a nepopírají to ani samotní uživatelé), přesto se to vesele dále dobře prodává. Nechte taky trochu prostoru nadsázce, proboha!
Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Pátek, 04. prosince 2020 - 09:32:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13399
Registrován: 8-2012
Proboha, z mé strany je to nadsázka. (Ale jen trochu [happy] .)
電車オタク
Mladějov
Pátek, 04. prosince 2020 - 10:14:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15549
Registrován: 3-2007
>přesto se to vesele dále dobře prodává.

A kolik prvomajitelů Citróna si ho koupí podruhé (pochopitelně obojí za své) ?
Pátek, 04. prosince 2020 - 10:48:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10560
Registrován: 5-2002
Znám jich ze servisů docela dost [biggrin]

A já se asi mohu započíst taky, když jsem si po třech služebních koupil to samé i sám za své.[happy]
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Pátek, 04. prosince 2020 - 11:03:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13402
Registrován: 8-2012
Zas je ten Citrón úžasně socializační auto - člověk pořád s někým komunikuje o závadách, potkává v servisech (staro)nové lidi, přijde do styku se specifickou skupinou pracovníků odtahových a asistenčních služeb... jako jo, plusy to má [happy].
電車オタク
Pátek, 04. prosince 2020 - 11:20:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10561
Registrován: 5-2002
No, poslední dobou to slyším hodně o Škodovce [biggrin]
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Pátek, 04. prosince 2020 - 11:46:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13404
Registrován: 8-2012
To je možný, každá liška chválí svůj ocas. Zkušeností nemůžu sloužit, servisáka vidím akorát když se rozsvítí ten "montážní klíč" na displeji, při přezouvání a po sestřelu divočáka [happy].
(P.S. Jestli teda to "slyším hodně" není jen ten jeden případ vylítanýho eresa, který už na to mělo nárok.)
電車オタク
Pátek, 04. prosince 2020 - 12:34:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10562
Registrován: 5-2002
(P.S. Jestli teda to "slyším hodně" není jen ten jeden případ vylítanýho eresa, který už na to mělo nárok.)

Slyším správným směrem, ale málo. Problémů s ním bylo přehršel a to prakticky od počátku života tohoto vozu (nebo zapomínáš za ty léta, zatímco Citroušovi si v Rumunsku málem ukroutil druhé vnitřní zrcátko, protože si se v něm poznal a nemohl si najít řadící páku a pádla, a tak se Ti špatně předjíždělo - bylo to to první s převodovkou BMP - pro neznalé - klasická šestistupňová převodovka s třecí spojkou, ale vše ovládané elektronicky a automaticky - prostě takový divný automat, ale se spotřebou ruční převodovky). A proto si ještě po dvanácti letech pamatuješ moje všechny Citroeny, když problémy byly jen u toho prvního [biggrin]
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Pátek, 04. prosince 2020 - 13:31:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4043
Registrován: 4-2006
Mladějov: A kolik prvomajitelů Citróna si ho koupí podruhé (pochopitelně obojí za své) ?
Třeba já.
Pátek, 04. prosince 2020 - 19:49:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3175
Registrován: 7-2006
A proto si ještě po dvanácti letech pamatuješ moje všechny Citroeny, když problémy byly jen u toho prvního

Tak na to se nedá zapomenout .. [rofl]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Úterý, 08. prosince 2020 - 15:49:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4249
Registrován: 9-2003
Ono je to s tím eresem trošku jinak - není vylítané, má 220 tisíc km, při tomto nájezdu byly všechny Fóbie ještě v optimální kondici. Je to prostě nepovedený kus. Za mlada se uvařilo, protože nesepnula vodní pumpa (jejímž zapínáním a vypínáním moderní vozy emulují termostat) a od té doby to žere olej vodu a trávu u silnice. Ale další auto bude stejně koncernoffka. Start stop si nechávám vypnout v diagnostice a vypíčené asistenty s radostí využívám.
Na socializaci je prej nejlepší Multipla první generace a Logan [biggrin] .
Na PŠ-ovo prvné auto s robotizovaným slosovacím zařízením pro volbu rychlostního stupně jsem vzpomínal v létě, když mi v půjšovně poskytli Pažout Traveller s tím, že mi dávají nadstandard za stejnou cenu, protože to má automat, jenže se zapomněli zmínit, JAKÝ to je automat. Tam to ovšem bylo navzdory tomu, že to bylo prakticky nové auto, v takové kondici, že než to při rozjezdu do kopce přeřadilo z 1 na 2, tak to už zase stálo a řadilo za 1, takže jsem s těmi pádly musel holt pracovat. Proti tomu klasický Aisin-Warner ve Volvu na víkendové ježdění mi vůbec nevadí ale v autě na denní ježdění chci mít manuál - mám to přesně opačně, naž většina uživatelů.

(Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)
NOBLE BRICKS
Sobota, 12. prosince 2020 - 22:12:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 425
Registrován: 12-2007
Za pět dvanáct. Před chvílí si Arriva přivezla po trati 030 do Liberce pět jednotek. Záznam z webkamery zde.
Neděle, 13. prosince 2020 - 00:12:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9799
Registrován: 5-2007
Grupi: Vytapetujte s tým všetko... [crazy]
Úterý, 15. prosince 2020 - 15:27:45  
Moderátor
Číslo příspěvku: 16922
Registrován: 11-2005
Petře? Divaj, co jsem náhodou našel:


[proud]
Úterý, 15. prosince 2020 - 21:11:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10685
Registrován: 5-2002
Jo jo, před nedávnem jsem v počítači taky zabloudil do adresáře RT Expres.

I tu kalkulaci na ICE - TD jsem tam našel [biggrin]
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Neděle, 27. prosince 2020 - 16:35:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 5-2006
Jo, to je už dnes nostalgie...., i slza mi ukápla když jsem to teď četl......