Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Tarif » Archiv diskuse Tarif do 13. 11. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Tarif do 13. 11. 2020

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 03. října 2020 - 21:39:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 216
Registrován: 6-2010
Nevíte, jestli se u toho jednotného tarifu chystá i nějaká varianta na IN50? Současná platnost IN50 mi končí na konci říjná, tak jestli mám objednat na další rok zase IN50, či bude v dohledné době něco adekvátního v tom OneTicketu?
Sobota, 03. října 2020 - 23:44:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1666
Registrován: 11-2005
Kůň:
"nejde načíst než asi 15 - 20 minut předem před začátkem platnosti"

Podle mých pozorvání nejde načíst ani sekundu před začátkem platnosti, jestli se na tom nic nezměnilo?
Danny
Neděle, 04. října 2020 - 04:37:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 2-2010
ad Fabec SJT ma jen variantu IN25 a IN100. Tarif je na jejich strankach k dispozici
Kůň
Neděle, 04. října 2020 - 10:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2036
Registrován: 1-2012
Libcha:
"Podle mých pozorvání nejde načíst ani sekundu před začátkem platnosti, jestli se na tom nic nezměnilo?"

Tak to nevím, tenkrát (loni) jsme pátrali, proč to nejde načíst, když by měla být jízdenka platná, až mi došlo, že to zkoušíme před počátkem platnosti, k čemuž průvodčí dodala, že to vlastně jde až 20 min. předem. Mě přijde logičtější 15 min. (limit pro vrácení jízdenky). Jestli to nejde ani potom, nevím, říkala, že pak přijde ještě jednou a už se neobjevila.
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Komis
Neděle, 04. října 2020 - 19:53:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 857
Registrován: 2-2019
Mně průvodčí tvrdil, že je to 15 minut před, protože do té doby si můžete cestu rozmyslet, nebo změnit.
Neděle, 04. října 2020 - 23:37:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 674
Registrován: 9-2015
Mám pocit, že je tu smotáno víc věcí dohromady.
Jestli si něco lze rozmyslet 15 min před, tak je zřejmě řeč o ČD jízdenkách. Kdy před platností jdou načíst, to netuším, to jsem nikdy nezkoušel.
PID jízdenky jakmile dáte "Aktivovat" nebo "Aktivovat na určitý čas", tak už nejdou vzít zpět, a po nějaké době aktivovány budou - ale řekl bych, že načíst nejdou ani vteřinu před. Netuším proč.

Jinak původní neveselá historka se týkala výhradně PID jízdenek, směru do Prahy: papírové označené na 3 pásma + (na Kladně nepředložené) pražské lítačky.
Průvodčí na mě nastoupil na Ruzyni "abych okamžitě vypadnul".
Pondělí, 05. října 2020 - 15:13:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 218
Registrován: 6-2010
Danny:
"ad Fabec SJT ma jen variantu IN25 a IN100. Tarif je na jejich strankach k dispozici"
Tak to čtu nerad, zvláště v kombinaci s tím, že mi na mojí denní lince začne jezdit od prosince Arriva, tak budu doufat, že zavedou nějakou alternativu co nejdříve. Potažmo začít šetřit na alternativu k IN100 v OneTicketu, nebo radši na[auto]?
Pondělí, 05. října 2020 - 16:25:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12805
Registrován: 8-2012
Á, šotouši už vyhrožují, že kvůli Arrivě začnou jezdit autem [happy].
Odkud kam dojíždíte?
電車オタク
Babilon
Pondělí, 05. října 2020 - 18:08:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4367
Registrován: 12-2007
Potažmo začít šetřit na alternativu k IN100 v OneTicketu, nebo radši na auto?
Nebo přejít na In25. Ono to pásmo, kdy je In50 ze všech tří variant nejvýhodnější, není nějak zvlášť široké, a přechod na jednu ze zbylých variant by neměl být nějak zvlášť drastický.
Pajas2
Pondělí, 05. října 2020 - 18:14:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 10-2009
S ubývající tratěmi ČD se jakákoliv síťová jízdenka dopravce stává stále méně atraktivní. V okolí Prahy už jiná než PID nemá smysl. A v regionech to je a bude podobné stále více. Takže snad jen IN25, aby to nebylo úplně za plnou cenu a pak IN100 pro časté cesty typu Pardubice-Praha nebo Ústí nad Labem-Praha. Kde bude více dopravců pak státní IN100. IN50 je stále méně atraktivní.
Pondělí, 05. října 2020 - 18:38:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 5-2018
Já skoro denně HK - PHA, často přes PCE, pochopitelně IN100.

Nevím, zda se kvůli tomuto občasnému problému vyplatí OneTicket - Síťový jízdní doklad, spíš bych řekl, že ne. Odhaduji, že s takovým jízdným nebudou rezervace místa u dopravce (ČD) zdarma - ví někdo, jak to bude? Pátral jsem, ale ničeho se nedopátral.

Takže ano, přesednutí do auta v úseku HK - PCE možná může být vhodným řešením.

PS: Za urážky do šotoušů a/nebo že v důsledku jezdím skoro "zadarmo", tak co bych ještě chtěl, předem děkuji.
Pondělí, 05. října 2020 - 18:44:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12813
Registrován: 8-2012
Konečně se tu rozjíždí pořádné hejtování. A ano, všichni najednou pojedete autem [biggrin][crazy].
電車オタク
Pondělí, 05. října 2020 - 19:19:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5203
Registrován: 5-2002
T.H. má prostě radost, že tam konečně nebude platit režijka [crazy] . Že to bude mít vliv i na ostatní slevy a celosíťové nabídky jde mimo něj [zadnice] .
Pondělí, 05. října 2020 - 19:36:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12816
Registrován: 8-2012
Mimo mě jde hlavně pozice, že za to může Arriva.
Na mnou používané "slevy" (IDOL, ENT, PID) to vliv mít nebude a jízdenka z Turnova do Prahy je u Arrivy levnější než u ČD (a nějaké body ála Pennymarket to nevytrhnou). A ano, jezdím autem [happy].
電車オタク
Pondělí, 05. října 2020 - 20:30:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13472
Registrován: 5-2004
"Odhaduji, že s takovým jízdným nebudou rezervace místa u dopravce (ČD) zdarma"

Druhá věc je spoluzavazadlo. Aneb konec vožení kola pokud to není přímej vlak nebo alespoň jeden dopravce.
Pondělí, 05. října 2020 - 21:33:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 882
Registrován: 12-2007
S ubývající tratěmi ČD se jakákoliv síťová jízdenka dopravce stává stále méně atraktivní.
To není úplně pravda, IN100 jako univerzální traťová jízdenka na hlavních tratích (pokud výrazně nezdraží) bude mít smysl vždy. Ono jen neomezeně jezdit např. Pardubice-Praha nebo Olomouc-Ostrava ECčkama za 1665 měsíčně je docela luxus když uvážíme, že takhle nějak stojí (do PIDu stál) autobusový SID do destinací cca 50 km od Prahy v mnohdy dost tristní kvalitě přepravy.
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Pondělí, 05. října 2020 - 21:43:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12819
Registrován: 8-2012
Aneb konec vožení kola
Tak když teda budete jezdit autem, vezměte s sebou i kolo, ne? [biggrin]
電車オタク
Středa, 07. října 2020 - 22:04:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 4-2015
Mirek_Zv.:
"PID jízdenky jakmile dáte "Aktivovat" nebo "Aktivovat na určitý čas", tak už nejdou vzít zpět, a po nějaké době aktivovány budou - ale řekl bych, že načíst nejdou ani vteřinu před. Netuším proč. "

Moje zkušenost je, že načíst jdou. Při vyfocení QR kódu jednorázové jízdenky (z aplikace Lítačka) platné až v budoucnu se objeví upozornění, a když průvodčí zmáčkne na POP tlačítko 0 (nula), objeví se mu informace, že má požadovat aktuálně platný jízdní doklad a dále vidí (a může tedy zkontrolovat) detaily toho dokladu budoucího. Vcelku běžně mě takhle ve vlaku kontrolují při cestě směrem z Prahy ještě v Praze (mám předplacenku pro Prahu a dokupuju si přes Lítačku jednorázové jízdenky na vnější pásma, s tím, že jejich platnost nastavím až od času odjezdu z poslední stanice na území Prahy).
Neděle, 18. října 2020 - 10:52:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 222
Registrován: 6-2010
Nevíte někdo, jak to vypadá s integrací Jedlové, popřípadě zbytku 080 ve směru na Boleslav do IDOL? Na webu mají už přes rok, že to bude ode dne vyhlášení. Tak jestli už jsou známé nějaké konkrétní data?
Středa, 28. října 2020 - 19:17:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2514
Registrován: 8-2012
Ne, že by mi o tu 100 nějak zásadně šlo, ale pokud pojedu se synem (10 let) na EGRONET na otočku do Plavna, tak platí to, že "bezplatně lze přibrat do 3 dětí ve věku od 6 do 14 let" a kupuju jen jízdenku pro jednoho za 200?
Středa, 28. října 2020 - 20:34:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2733
Registrován: 3-2011
Ano, je to tak, jak píšete. Stačí pouze jízdenka pro vás, syn jede jako doprovázené dítě zdarma.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Pikehead
Středa, 28. října 2020 - 21:30:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6627
Registrován: 3-2007
X-4: Původně to QR kód ukazovalo až v okamžiku platnosti jízdenky, ale v mezičase to změnili - upozornil mě na to průvodčí.

Mimochodem, čachrování s dobou platnosti nevím, jestli je správné - cestou vyhledání spojení mi aplikace (k tramvajence, o které ví) nahodí lístek pro vnější pásma s časem odjezdu z poslední stanice na území Prahy.
Pikehead
Středa, 28. října 2020 - 22:05:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6628
Registrován: 3-2007
A ještě jedna kuriozní modrogumní příhoda se špajzákem kombinovaným s jedničkou. Už se tu probíralo, že pro konzumující ve špajzáku-jedničce laskavě ČD umožnily sedět i v první třídě.

V rámci současných opatření špajzáky naštěstí fungují, ale tváří se jako okénko a servírují do boxu. Ovšem pozor, na Nábřeží nelenili a toleranci sezení nenápadně zrušili, takže zákaznická zkušenost vypadá následovně:

- Zjistíte, že nějakým omylem dorazilo ne pojízdné šrotiště jako obvykle, ale slušný vlak se špajzákem a jdete zkusit, zda je otevřený-je.
- Objednáte si jídlo, dostanete krabičku, sednete si jako obvykle vedle a žerete.
- Zjeví se štíplístek, že chce lístek. Ukážete mu lístek.
- Štíplístek řekne, že je to jednička a lístek tam neplatí.
- Řeknete mu, že přece žerete a lístek tam s tímto motivem jaksi vždy platil.
- Štíplístek řekne, že včil to je výdejní okénko ve voze 1. třídy a je třeba doplatit jednička.
- Řeknete mu, že za kožené sesle a wifi není problém jedničku doplatit. Nakonec máte IN 25 a bude to pakatel.
- Štíplístek řekne, k jízdenkám IDS nelze kupovat doplatek s IN 25 slevou.
- Zaplatíte 31 Kč, zatímco vám vystydlo žrádlo.

Z tohoto jednoznačně dovozuju, že scénku s návštěvou nemocnice Zdeněk Jirotka osobně zažil, protože takovéhle věci prostě nelze vymyslet.
Středa, 28. října 2020 - 22:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 2-2010
Možná mě někdo poradí. Nedávno jsem si kupoval přes PID litáčku aplikaci kupoval dvouhodinovou jízdenku, ale stalo se, že spoj dostal zpoždění a v čase dalšího návazného spoje jízdenka propadla a qr kod zmizel a nebylo možné jízdenku načíst. Zpožděnku jsem měl, ale technicky vzato byla k ničemu a ani na infu PIDu na pražském hlaváku a ani u průvodčího jsem se nedopatrál odpovědi. Jak se to tedy řeší, pač jsem si nemusel kupovat novou jízdenku jen díky známemu průvodčímu? díky
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Babilon
Středa, 28. října 2020 - 22:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4373
Registrován: 12-2007
cestou vyhledání spojení mi aplikace (k tramvajence, o které ví) nahodí lístek pro vnější pásma s časem odjezdu z poslední stanice na území Prahy.
Takhle je to správně. I pro papírové jízdenky.
Pikehead
Čtvrtek, 29. října 2020 - 11:05:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6629
Registrován: 3-2007
Babilon: Taky se mi zdá, proto na to upozorňuju. Na "Kolovraty GR" se nehraje. [happy]

TRS2004: V aplikaci v pravo nahoře je ikona hodin, kde se dají najít staré jízdenky, sice bez QR, ale jsou tam. Zrovna v neděli při cestě z Říčan dorazila aktivni průvodčí v Chuchli a ptala se odkud jedu (obojí celkem neobvyklé) - lístku zbývaly poslední možná tři minuty, taky jsem si říkal, co bych jí ukazoval, kdyby přišla později a našel v apce aspoň seznam.
Čtvrtek, 29. října 2020 - 23:27:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 2-2020
Pikehead:
"A ještě jedna kuriozní modrogumní příhoda se špajzákem kombinovaným s jedničkou. Už se tu probíralo, že pro konzumující ve špajzáku-jedničce laskavě ČD umožnily sedět i v první třídě.

V rámci současných opatření špajzáky naštěstí fungují, ale tváří se jako okénko a servírují do boxu. Ovšem pozor, na Nábřeží nelenili a toleranci sezení nenápadně zrušili, takže zákaznická zkušenost vypadá následovně:

- Zjistíte, že nějakým omylem dorazilo ne pojízdné šrotiště jako obvykle, ale slušný vlak se špajzákem a jdete zkusit, zda je otevřený-je.
- Objednáte si jídlo, dostanete krabičku, sednete si jako obvykle vedle a žerete.
- Zjeví se štíplístek, že chce lístek. Ukážete mu lístek.
- Štíplístek řekne, že je to jednička a lístek tam neplatí.
- Řeknete mu, že přece žerete a lístek tam s tímto motivem jaksi vždy platil.
- Štíplístek řekne, že včil to je výdejní okénko ve voze 1. třídy a je třeba doplatit jednička.
- Řeknete mu, že za kožené sesle a wifi není problém jedničku doplatit. Nakonec máte IN 25 a bude to pakatel.
- Štíplístek řekne, k jízdenkám IDS nelze kupovat doplatek s IN 25 slevou.
- Zaplatíte 31 Kč, zatímco vám vystydlo žrádlo.

Z tohoto jednoznačně dovozuju, že scénku s návštěvou nemocnice Zdeněk Jirotka osobně zažil, protože takovéhle věci prostě nelze vymyslet."

Jojo, bohužel mám podobnou zkušenost. Vlakvedoucí mě nejprve nechal sedět a jíst, ale po intervenci stevardky přišel znovu, že "bistro je zrušené" a že tam nemůžu jen tak sedět. Tak jsem říkal, že si tedy doplatím, s IN 25 do Pardubic to je opravdu pár korun a alespoň si nemusím kupovat vodu. A on odvětil, že doplatit si nejde, že to není jednička, ale bistro. Tak to už jsem si myslel, že si ze mě asi někdo dělá legraci... snažil jsem se mu marně vysvětlit, že se jen snažím se v klidu a kulturně nasnídat a pak půjdu rád pryč. Nakonec teda závěr že doplatek bych asi se zavřenýma očima k Skupinové víkendové koupit mohl, ale ta komedie okolo, hodně smutné.
Čtvrtek, 29. října 2020 - 23:31:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7854
Registrován: 12-2011
Co to je za modré gumárny? Jsem docela rád, že můj poslední plán na návštěvu bistra vzal za své, když jsem se najedl už před cestou.
Pikehead
Pátek, 30. října 2020 - 08:02:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6636
Registrován: 3-2007
aaabbb: Tak to máte ještě lepší verzi příhody. [ok]
(Nade mnou samozřejmě celou dobu svítila elektronická rezervace s nápisem "Bistro" a v té sekci nikdo jiný nebyl... [happy] )

Je to prasárna - zaprvé ani ta původní laskavá tolerance sezení v jedničce nebyla nikde nijak vyznačena, a tohle taky ne (že tam nesmíte sedět), takže jen zbytečně vysírají lidi, co jedí.

intelpetr: Ono to bistro je celkem fajn, je tam klid, najíte se, udělají vám kafe a dá se dělat na PC...
Mladějov
Pátek, 30. října 2020 - 10:05:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15294
Registrován: 3-2007
Pikehead:
"

Z tohoto jednoznačně dovozuju, že scénku s návštěvou nemocnice Zdeněk Jirotka osobně zažil, protože takovéhle věci prostě nelze vymyslet."

[lol][lol][lol]

Ono je zdravotnictví podobný moloch jako železnice, tak to má očekávatelné výstupy vůči lidem (aneb levice neví, co dělá pravice).

Mmch Jirotka ve svém moc hezkém literárním dílku popisuje období první republiky (dílko těsně poválečné).
Tass
Pátek, 30. října 2020 - 11:41:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 726
Registrován: 10-2006
Není náhodou tohleto důsledek aktuálního chaosu, pardon vládních opatření? Opatření, na která člověk pomalu potřebuje právníka, aby se z neznalosti nedopustil přestupku?
Na ulici taky můžete mít otevřené občerstvení, ale musíte to lidem prodat a požádat je, aby šli pryč. Když tam dáte pár židlí a stolek, máte průser. Když se vám lidi budou shlukovat u prodejního okénka, máte průser. Když jim prodáte pivo v kelímku a oni ho budou pít u vašeho pultu, máte průser vy i oni. Počítám, že bistrovagon je úplně totéž - když zakoupené potraviny a nápoje konzumujete na bistrosedačce, je to průser. Když to samé děláte v prvním kupé následujícího vozu, je to OK.
Že je to na palici? Jo, je. Stejně jako je na palici, že policie před hřbitovem na udání pokutuje stánky se smutečním kvítím, protože prodávat svíčky, kytky a věnce na stánku se nesmí, zatímco vedle před květinářstvím zcela legálně stojí 40 lidí namačkaných těsně za sebou ve frontě.
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Pátek, 30. října 2020 - 12:23:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13048
Registrován: 8-2012
když zakoupené potraviny a nápoje konzumujete na bistrosedačce, je to průser
No a jsou to teda bistrosedačky nebo sedadla 1. třídy?

(P.S. jaký volič, takový politik.)
電車オタク
Pátek, 30. října 2020 - 15:04:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4198
Registrován: 9-2003
Mladějov: Podle jistých indicí bych řekl, že Jirotka popisuje právě období válečné (Brudík a zatemnění).
NOBLE BRICKS
Pikehead
Pátek, 30. října 2020 - 15:36:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6645
Registrován: 3-2007
Tass: Pokud by se režim v bistrovozu někde jasně komunikoval (třeba kusem papíru, nebo přes toho chlapa, co tam to jídlo podává), tak s tím jídlem odtáhnu - ale nebylo to tak a nakonec i dříve to mělo status dost podivný.

(Rád bych i připomenul skutečnost, že cílem/zbožným přáním je špajzáky uživit tím, že do nich budou chodit lidi, ale tohle je fakt hospoda Na mýtince...)
Pátek, 30. října 2020 - 17:44:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 7-2017
Na jaře, kdy nastala první vlna opatření, došlo k prodloužení platnosti ČD bodů. Bude platnost ČD bodů prodloužena i nyní, nebo pro expiraci platí standardní lhůta 2 roky od získání? Je to někde řešeno? Já jsem v tiskových zprávách nic neobjevil.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 09:05:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1735
Registrován: 5-2010
Bude platnost ČD bodů prodloužena i nyní, nebo pro expiraci platí standardní lhůta 2 roky od získání? Je to někde řešeno? Já jsem v tiskových zprávách nic neobjevil.
Formálně vzato si ji můžete prodloužit sám metodou nákupu jízdenky za body, kterou následně stornujete. Body tím získáte zpátky a platné znovu déle.
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Můj nový web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:04:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2734
Registrován: 3-2011
aaabbb:
"Nakonec teda závěr že doplatek bych asi se zavřenýma očima k Skupinové víkendové koupit mohl, ale ta komedie okolo, hodně smutné."

Ke Skupinové víkendové jízdence je jakýkoli doplatek do 1. třídy vyloučen.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:05:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5224
Registrován: 5-2002
Miropiro: Pozor, aspoň dřív to takhle nešlo - jak koupíš jízdenku na body, tak jsou prostě fuč a stornem jízdenky se nevrátí.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:15:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7861
Registrován: 12-2011
Matijak:
"aaabbb:
"Nakonec teda závěr že doplatek bych asi se zavřenýma očima k Skupinové víkendové koupit mohl, ale ta komedie okolo, hodně smutné."
Ke Skupinové víkendové jízdence je jakýkoli doplatek do 1. třídy vyloučen."

Člověk chce Dráze dát peníze navíc, ale ona je nechce [crazy] Povedlo se mi to jednou koupit, i se slevou IN50.

Ale líbí se mi použití vašeho termínu VYLOUČEN. Vy to ještě na Dráze někam dotáhnete [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
Pajas2
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:26:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 10-2009
intelpetr:
"Člověk chce Dráze dát peníze navíc, ale ona je nechce"
Takoví si ovšem nekupují skupinovou víkendovou jízdenku. [biggrin]
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:44:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1736
Registrován: 5-2010
Honza_o:

6.3.2. Pokud byla jízdenka hrazena věrnostními body, všechny uplatněné body se vrací při vrácení zcela nevyužitého dokladu do 15 minut před začátkem platnosti dokladu. V ostatních případech činí srážka 100 % uplatněných věrnostních bodů.
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Můj nový web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 17:48:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2735
Registrován: 3-2011
intelpetr:
"Ale líbí se mi použití vašeho termínu VYLOUČEN. Vy to ještě na Dráze někam dotáhnete [biggrin] "

Nevím, kam bych to dle Vašeho soudu měl chtít dotahovat. Chápu, že je pro Vás každý zaměstnanec ČD modrá guma, ale s tím bohužel nic nesvedu. Pouze jsem parafrázoval příslušný článek TR 10.

Každopádně se s tím, že průvodčí dělají doplatky do 1. třídy i k jízdenkám, kde to nelze, případně špatně počítají rozdíly 2.tř - 1.tř., se setkávám často, a nejen já.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 18:06:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1692
Registrován: 11-2005
Já myslel, že výši doplatku počítá počítač (konkrétně POPka) [coze]
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 18:23:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2736
Registrován: 3-2011
Ne vždy. Pokud je to klasický doplatek k jízdence v celé trase, pak ano, ale jak jde o doplatek třeba ke skupinové jízdence, pak je třeba spočítat rozdíl ručně, tedy samozřejmě s pomocí POPky. Bohužel se občas stává, že (typicky k té skupinovce) průvodčí vydá vícero jednorázových doplatků a je hotovo.

Př. 3 osoby Praha - Pardubice, skupinovka stojí 376 Kč, jízdenka pro tři v 1. třídě 624 Kč. Nejednou jsem se setkal s tím, že průvodčí situaci vyřešil vystavením tří doplatků po 48 korunách, celkem 144 Kč. Správně přitom měl počítat 624 - 376 = 248 Kč.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Úterý, 03. listopadu 2020 - 16:18:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4208
Registrován: 9-2003
Matijak: Cestující by to zneužili, že?
NOBLE BRICKS
Úterý, 03. listopadu 2020 - 16:36:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7862
Registrován: 12-2011
Ten chlapec má skutečně dobře nakročeno [happy] Ti cestující cestovali v jedničce a vlastně Dráhu ještě okradli.
Úterý, 03. listopadu 2020 - 17:47:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2737
Registrován: 3-2011
S4991023:
"Matijak: Cestující by to zneužili, že?"

Nikde netvrdím, že "by to zneužili". Spíše naopak, řada těch lidí stejně cenu neřeší, o kolik si průvodčí řekne, tolik dají a šmytec, takže se tím spíše ČD okrádají samy.

intelpetr:
"Ten chlapec má skutečně dobře nakročeno [happy] Ti cestující cestovali v jedničce a vlastně Dráhu ještě okradli."

Heleďte, já chápu, že je venku ošklivo, pomalu nikam se nesmí, tak je na rozeštvávání lidí na káčku ideální čas, ale myslím, že tady je Vaše snaha fakt zbytečná a akorát tu děláte hlupáka sám ze sebe. [happy] Opět mi tu podsouváte něco, na co nikdo není zvědavý a nikde to nepíši.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Sobota, 07. listopadu 2020 - 19:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8042
Registrován: 1-2007
Otázka na Regiojet:

Dobrý den,
dovolil bych se na Vás obrátit s dotazem k jednotnému tarifu.

Od 13. prosince 2020 budou dopravci na základě Zákona č. 194/2010 Sb. o veřejných službách v přepravě cestujících a o změně dalších zákonů povinni ve vlacích v tzv. závazku veřejné služby uznávat jízdenky jednotného tarifu vydaného Ministerstvem dopravy, resp. společností Cendis. V případě Vaší společnosti se to týká osobních vlaků na několika tratích, které jsou objednávané Ústeckým krajem, dále pak rychlíků Brno - Bohumín, které jsou objednávané Ministerstvem dopravy.

Chtěl bych se zeptat, zdali hodláte uznávat jednotný tarif i v komerčních vlacích, které provozujete? Pokud ano, za jakých podmínek (např. povinná místenka a její cena, přeprava v určeném voze, apod.)?

Děkuji za odpověď.

S pozdravem
Jakub Moučka


Odpověď:

Dobrý den pane Moučka
Děkujeme Vám za Váš zájem o naše služby.
Povinou místenku už máme řádku let a to jak v autobusech tak i ve vlacích.
Jednotný tarif se u nás nazývá otevřená jízdenka, s tím že po zakoupení si klient zarezervoval jak jím vybrané kupé tak číslo sedadla v určitém voze.
Co se týče nového zákona který začíná platit od 13/12/20 zatím nemáme žádné informace, vzhledem k tomu že je teprve 7/11/20 tak bychom Vás chtěli poprosit o pozdní kontaktování a to na tento e-mail "reditel@regiojet.cz".

S pozdravem
--
Tereza Jurečková
operátor zákaznického centra dopravy


Za měsíc a pár dnů to bude platit, ale informace pro cestující stále nejsou. Obdobnou otázku jsme položil i Leo Expressu a Českým drahám, tak uvidíme, co se dozvím tam.
Sobota, 07. listopadu 2020 - 20:23:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4215
Registrován: 9-2003
Spíše mě zaujalo, že slečna Jurečková vůbec netuší, o čem je řeč ale směle odpovídá [biggrin] .
NOBLE BRICKS
Neděle, 08. listopadu 2020 - 07:17:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13141
Registrován: 8-2012
Obecně: už se někdy někomu podařilo dostat smysluplnou odpověď z jakéhokoli "call centra"? [happy]
電車オタク
Neděle, 08. listopadu 2020 - 19:58:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1899
Registrován: 8-2017
To sice ne, ale aspoň zpravidla nebyla gramatická chyba v každý větě.
55p
Pondělí, 09. listopadu 2020 - 06:21:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2045
Registrován: 6-2009
M250.0:
"To sice ne, ale aspoň zpravidla nebyla gramatická chyba v každý větě."

Přesně to mě taky napadlo.
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Úterý, 10. listopadu 2020 - 11:42:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8046
Registrován: 1-2007
Už mám odpověď od ČD:

Vážený pane Moučko,

České dráhy výhledově plánují zařadit i vlaky provozované na komerční riziko dopravce do Systému jednotného tarifu (SJT). Užití jízdenek SJT v komerčních vlacích zůstane zachováno za stejných podmínek, jako je tomu dnes u jízdenek ČD. Do povinně místenkových vlaků bude třeba dokoupit rezervaci místa k sezení. S žádnými dalšími poplatky či změnami v této souvislosti nepočítáme.

Pro novinky týkající se Systému jednotného tarifu doporučuji sledovat webové stránky www.oneticket.cz, případně tiskové zprávy na našem webu.

S pozdravem,

Bc. Martin Kopřiva, DiS.
systémový specialista
Úterý, 10. listopadu 2020 - 12:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13161
Registrován: 8-2012
"výhledově plánují" = ne od 12.12.? Čili úplně stejně jako ten Regiojet.
電車オタク
Úterý, 10. listopadu 2020 - 13:41:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4216
Registrován: 9-2003
Mandelisingrovka: zpravidla nebyla gramatická chyba v každý větě Jak je to s tím nadáváním na zrcadlo?
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 12. listopadu 2020 - 09:09:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8049
Registrován: 1-2007
Odpověď od Leo expressu:

Vážený pane Moučko,

děkujeme ze Váš dotaz. V Pardubickém kraji pro naše regionální vlaku jednotný tarif bude uplatňován, avšak na našich komerčních spojích je to zatím v úvahách. V plánu, že bychom se k dopravcům připojili a měli jednotný tarif i na těchto spojích, není to však tak zcela jednoduché jako u těch regionálních. Pokud bude jednotný tarif uplatňován i tady, určitě budeme včas informovat.

Děkujeme za pochopení a přeji hezký zbytek dne.

S pozdravem / Pozdrawiam / Best regards

Nikola
Team leader of customer care
Pátek, 13. listopadu 2020 - 10:02:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 587
Registrován: 11-2006
Prosím neví tu někdo v čem se změnili podmínky programu ČD body. Celé ptydepe s pravidly číst nehodlám, přišel na něj odkaz mailem od ČD. Kdyby někdo věděl, tak předem moc děkuju.
Posláno z mobilu. 2.0
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Pátek, 13. listopadu 2020 - 10:03:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 588
Registrován: 11-2006
Pardon za tu hroznou hrubku, už to nejde změnit.
Posláno z mobilu. 2.0
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Pátek, 13. listopadu 2020 - 16:17:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8053
Registrován: 1-2007
Co znamená "výhledově"?

Vážený pane Moučko,

zapojení vlaků provozovaných mimo závazek veřejné služby, tedy na komerční riziko dopravce, do Systému jednotného tarifu je zcela dobrovolné. Smlouva dává dopravcům možnost se samostatně rozhodnout, kdy a zda vůbec tyto vlaky do SJT zapojí.

V tento moment vám tedy nemůžeme sdělit přesný termín zapojení těchto vlaků do SJT.

S pozdravem,
Bc. Martin Kopřiva, DiS.
systémový specialista
Babilon
Pátek, 13. listopadu 2020 - 17:47:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4375
Registrován: 12-2007
Prosím neví tu někdo v čem se změnili podmínky programu ČD body.
1) Body lze získat za aktivní používání aplikace Vlakem na výlet
2) Omezení zisku na max. 400 bodů u některých dokladů, např. In100, In50 nebo traťovek.
3) Body se nezískávají za jízdenky IDS a SJT.
4) U zahraničích dokladů je v některých případech nově 20 bodů místo dosavadních 10.