Diskuse » Archiv 2020 » Železnice » Tarif » Archiv diskuse Tarif do 29. 05. 2020 předcházející | další

Archiv diskuse Tarif do 29. 05. 2020

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 28. dubna 2020 - 07:26:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7838
Registrován: 1-2007
MZ: Jednou se mnou seděla paní, která si objednala kafé u minibaristy. Minibarista říkal: "Já Vám tady udělám stoleček." Jak ovšem zatáhnul za stoleček, tak mu zůstal v ruce.
Nebylo to v railjetu, jen jsem si na to teď vzpomněl.
Pondělí, 04. května 2020 - 06:10:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7851
Registrován: 1-2007
Myslíte, že se letos v prosinci dočkáme konečně jednotného tarifu, nebo se to odloží s výmluvou na koronavirus?
Pikehead
Pondělí, 04. května 2020 - 21:37:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6128
Registrován: 3-2007
Tak u nás v jižním Rathistanu odložili kvůli koronaviru i PID integraci, takže počítejte s tím, že se na něj dá svést prakticky cokoliv...
Miloš_jonák
Pondělí, 04. května 2020 - 21:53:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 370
Registrován: 12-2007
Zrovna v PID integraci je koronavirus jen hodící se zástupný důvod jinak by se z jiného důvodu stejně odložila jako snad všechny dosavadní oblasti, které taky byly i několikrát odsunuty než na ně fyzicky došlo.
Úterý, 05. května 2020 - 01:22:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14965
Registrován: 12-2007
Já budu se zájmem sledovat postup Kraje Vysočina, který už tak odložil reálnou integraci (= zavedení vyššího počtu spojů, povětšinou do taktové podoby, a pokud možno i jejich fyzické + časové navázání na vlaky) linkových autobusů o 2 roky (z 12/2019 na 12/2021, přičemž celá integrace byla připravována již od r. 2014 a i tento ouřada, zaháčkovaný i na Kraji, tvrdil (viz údaj v odkazovaném), že integrace se předpokládá k 1. 1. 2017).

Zdůvodnění stylem "ubylo peněz, nelze rozšířit autobusová spojení" se bude vyloženě nabízet (tím víc v situaci, kdy na "účast v IDS" budou mět přispívat i všechna města/obce v kraji).
Středa, 13. května 2020 - 19:29:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1735
Registrován: 1-2013
Trať v úseku Kralovice u Rakovníka - Mladotice papírově existuje, cestujícím platí v autobusech jízdenky ČD, což je uvedeno i v TR 10 čl. 13:
Všechny druhy jízdného a přepravného dle tarifu TR 10 a akviziční jízdné vyhlášené v PTV platí rovněž v autobusových spojích:
a) linky č. 460334 Plasy – Žihle, č. 460790 Mladotice – Kralovice u Rakovníka ČSAD autobusy Plzeň, a. s.

Jenomže nově se v TR 10 objevuje tato poznámka:
v autobusových linkách Plasy – Žihle a Mladotice – Karlovice u Rakovníka jsou jízdní doklady ČD uznávány
do 13. 6. 2020 včetně.

Znamená to, že úsek Kralovice u Rakovníka - Mladotice je od 14.6.2020 odepsaný?
Středa, 13. května 2020 - 19:43:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14996
Registrován: 12-2007
Znamená to, že úsek Kralovice u Rakovníka - Mladotice je od 14.6.2020 odepsaný?

Od 14. 6. dochází k velké změně autobusových dopravců v Plzeňském kraji. Dosavaní ČSAD autobusy Plzeň bude v celém kraji vystřídáno... Arrivou, viz mj. https://www.arriva.cz/cs/autobusy-a-vlaky/mhd/plzensky-kraj/nove- plzensko

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Komis
Středa, 13. května 2020 - 19:47:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 745
Registrován: 2-2019
Znamená to pouze, že ke 14.6.2020 dochází k možným změnám jízdních řádů, jak potvrzuje předešlý příspěvek.
Středa, 13. května 2020 - 19:57:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1737
Registrován: 1-2013
David, Komis: díky za odpovědi.
Čtvrtek, 14. května 2020 - 13:24:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 10-2017
Ahoj,
je tu prosím někdo kdo se orientuje v tarifu IREDO?
Chtěl jsem využít celodenní papírovou jízdenku IREDO za 160 Kč na celodenní výlet.
První spoj do kterého bych chtěl kterým vstoupím na území IREDO je ale bohužel vlak Leo Experes Orlice.
Leo přes mi na dotaz na webu ale odpověděl, že palubní personál tuto síťovou jízdenku neprodává.
Chápete jak je to možné a má na tento postup Leo Expres právo?
Jizdenka by přitom měla být k dostání ve všech autobusech a vlacích zapojených do IREDO.
Díky za případné rady a zkušenosti.
D.S.
Čtvrtek, 14. května 2020 - 14:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 163
Registrován: 12-2017
Vždycky, když sem měl problém s tarifem nebo jízdenkami IREDO, tak jsem s úspěchem napsal sem oredo@oredo.cz
Čtvrtek, 14. května 2020 - 15:43:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 939
Registrován: 10-2008
Jaroslav_T: Tarif ČD TR10 od 14.6.2020 na linkách 460354 Kralovice - Manětín a 460345 Žihle - Plasy platit nebude - je to uniklá tržba. Stačí řidiči ukázat IN kartu a on ti vydá nulák. [wink] 13.6. máš možnost se za "nulové" jízdné svézt ve výše uvedených úsecích naposledy. On TR10 nebude platit v Plzeňském kraji od 1.7. prakticky nikde. Více zanedlouho na webech dopravce, objednatele i organizátora.

(Příspěvek byl editován uživatelem johny512.)
Čtvrtek, 14. května 2020 - 16:24:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1637
Registrován: 2-2010
ad Johny512: Takže jako Plzeňský kraj se rozhodl po vzoru Jihomoravského zklikvidovat tarif ČD a tím snížit počet cestujících? No tak to je dobrá práce, doufám, že za to někdo dostane medaili.
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Čtvrtek, 14. května 2020 - 16:32:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2057
Registrován: 7-2017
Trs2004: Ne, protože PK to neudělal, co je mi známo ze smluv, tak amatérsky jako JMK. Jiźdenky v eShopu ČD budou hned, ve všech (VŠECH) vlacích bude platit IDP.
Čtvrtek, 14. května 2020 - 16:32:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 10-2017
Ds:

Ano na Oredo už jsem napsal ráno, nicméně nevím zda mě do soboty stihnou odpovědět.
Čtvrtek, 14. května 2020 - 16:49:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7506
Registrován: 12-2011
Trs2004: Neuznávání režijek nějak vede ke snižování počtu cestujících v JMK? Po více než čtyřech měsících zrušení TR10 v kraji to hodnotím jako velké zlepšení. A pro mezikrajské cesty se nezměnilo vůbec nic.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
děd_Vševěd2
Čtvrtek, 14. května 2020 - 16:50:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 7-2017
Trs: Dokud nebudou ČD umět prodat PK jízdenku na cd.cz a v Můj vlak, koupíš v těchto aplikacích stále vázanou TR10 jízdenku.
A jo, režijka ti tam bude platit i nadále, je to přímé zadání, nikoliv soutěž. Tarif PK bude oproti TR10 prakticky ve 100% případů levnější.
Čtvrtek, 14. května 2020 - 17:14:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13254
Registrován: 5-2004
Oc bude levnejsi nez jizda na in100?

No plzenskej kraj uz jen rychlikama. Vylety pak bude nutno smerovat jinam. Ostatne bruto smlouva trzby nepotrebuje:-)
Čtvrtek, 14. května 2020 - 17:38:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1638
Registrován: 2-2010
ad intelpetr: A to nastupování jedněmi dveřmi oproti původně třeba šesti je v pořádku? To mi teda nepřipadá normální. A dokud nebude možno koupit nějak normálně bez nutnosti předem nabytí aplikace penězmi (jako v IDSJMK), tak je tenhle tarif k ničemu. Nechápu, proč nemohu jízdenku v aplikaci rovnou zaplatit kartou jako u Můj vlak a nebo v dalších stovkách aplikacích a musím mít nabito, což při cestách jednou za rok na moravu je docela k ničemu. Ovšem netvrdím, že to platí stále, píšu o situaci z ledna, teď už to může být vše jinak. Ps. režijku nemám, ale koupil jsem si letos IN25 a bojím se, že po těch třech měsících , co jí nepoužívám (z důvodu Covid), tak brzo mi v tom budou blokovat krajští organizátoři dopravy.
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Čtvrtek, 14. května 2020 - 18:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5068
Registrován: 5-2002
Jasně, každý kraj si hrabe na svém písečku, ale proč nemůžou mít nějaký jednotný e-shop / aplikaci na prodej jízdenek? Něco jako e-shop ČD, kde bych si vybral kraj a koupil jeho jízdenku. Takhle je to zbytečně složité [crazy] .
Čtvrtek, 14. května 2020 - 19:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 7-2017
Vlček: IN100 se bude co vím uznávat.
Čtvrtek, 14. května 2020 - 19:51:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13255
Registrován: 5-2004
Já slyšel jednou že jo a jednou že ne. Prostě klasický Plzeňský kraj.

Co vím tak ve výběrku bylo že bude uznáván neexistující státní tarif.
Čtvrtek, 14. května 2020 - 19:55:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 940
Registrován: 10-2008
IN100 se bude uznávat. Bude se mimochodem uznávat třeba i jízdenka na léto, objednatel v PK není tak vypatlaný jako jinde.

(Příspěvek byl editován uživatelem Johny512.)
Babilon
Čtvrtek, 14. května 2020 - 20:39:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4346
Registrován: 12-2007
IN100 se bude uznávat. Bude se mimochodem uznávat třeba i jízdenka na léto, objednatel v PK není tak vypatlaný jako jinde.
Ve kterém kraji se neuznává některá z uvedených jízdenek?
Čtvrtek, 14. května 2020 - 21:03:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7508
Registrován: 12-2011
Trs2004: Lidi si na zelené pruhy očividně zvykli, protože od zimy už se žádné stížnosti neobjevují. V Rakousku bývá taky na některých tratích označeno, kde je automat a cestující sem musí nastoupit. Jízdenky IDSJMK se kupují normélně v e-shopu a v Můj vlak jako dřív. Běžný cestující kromě nízké ceny na úrovni IN25 vlastně nepozná rozdíl. Poseidon používá mizivá část cestujících. Nicméně alespoň se tam nyní dá nabít libovolná částka.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pátek, 15. května 2020 - 19:27:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1639
Registrován: 2-2010
ad intelpetr: Takže kdybych jel třeba Letovice - Brno a měl jen platební kartu, nechtěl bych k pokladně, najedu normálně na stránky idsjmk a tam ve vyhledávání spojení kliknu na koupit, přesměruj mě to na portál banky, zaplatím a jízdenka mi příjde okamžitě mailem. Chápu to tak dobře? A kde tuhle možnost mám, bez toho abych měl všemožné účty a aplikace s předem nabitým kreditem? Děkuji
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Mladějov
Pátek, 15. května 2020 - 19:37:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14655
Registrován: 3-2007
intelpetr:
"Trs2004: Lidi si na zelené pruhy očividně zvykli, protože od zimy už se žádné stížnosti neobjevují. V Rakousku bývá taky na některých tratích označeno, kde je automat a cestující sem musí nastoupit."

Tak ono je to stará věc - léta třeba na DB platilo,(a to už minimálně od 60. let), že cestující obecenstvo bez jízdenky nastupovalo do prvního vozu, kde byli obslouženi, jinak s penalizací.
a bylo to lepší a jednodušší, než u JMK "zelený pruh" měnící se podle otočení soupravy.

Nakonec u MHD to bývalo podobně - vůz bez průvodčího s výrazným "S" jen pro lidi s předplatným.
Hodně věcí je stará vesta [lol]
Babilon
Pátek, 15. května 2020 - 19:41:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4347
Registrován: 12-2007
Takže kdybych jel třeba Letovice - Brno a měl jen platební kartu, nechtěl bych k pokladně, najedu normálně na stránky idsjmk
Ne na stránky IDSJMK, ale na stránky ČD. A pokud to bude rychlíkem, můžete si vybrat, za který tarif to bude.
Neděle, 17. května 2020 - 01:02:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3022
Registrován: 8-2004
Nicméně taková jízdenka platí jen ve vlacích ČD, nemůžete s ní přestoupit mimo ČD, čili skoro jako byste si koupili jízdenku ČD, akorát že to není jízdenka ČD, takže na ni nedostanete body, slevu na Inkartu a pod.

intelpetr:
"Trs2004: Neuznávání režijek nějak vede ke snižování počtu cestujících v JMK? Po více než čtyřech měsících zrušení TR10 v kraji to hodnotím jako velké zlepšení. A pro mezikrajské cesty se nezměnilo vůbec nic."
Vysvětlete prosím hlupákovi, který to zlepšení nevidí v čem přesně spočívá. Třeba mezi Hodonínem a Břeclaví jsem si dřív koupil jednu jízdenku která mi platila jak na EC, tak i na R a Os. Teď abych řešil jakou kategorii má vlak, kterým pojedu, podle toho si koupil jízdenku a pak se modlil, aby nenastaly nějaké problémy a já nemusel jet jiným vlakem pro který budu potřebovat jinou jízdenku. A o předplatních jízdenkách raději ani nemluvím. Tak kde je to zlepšení?
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Neděle, 17. května 2020 - 12:33:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2663
Registrován: 3-2011
Idea jízdenky IDS a jejího výhradního použití ve vlacích regionální dopravy je jistě dobrá, ale v českém pojetí tradičně končí snad ještě větším zmatkem, než který byl dříve. Klidně ať jsem kamenován, ale podle mne by cestující měl zkrátka mít vždycky možnost volby, než aby to dopadlo jako na jižní Moravě, kde se těmito kroky staly vlaky stejného dopravce v podstatě zcela odlišnými světy. Ano, tarif TR10 je sám o sobě v dnešní době cenově nad asi všemi tarify IDS a svým způsobem přežitek, ale zase umožňuje tu volnost, kterou řada lidí preferuje nad cenou (zní to možná jako blábol, ale ze zkušeností to tak opravdu často je). IN 25 stojí pakatel a každý, kdo má trochu inteligence a jezdí vlakem víc jak párkrát ročně, si ji pořídí a už je často cenově +- na úrovni krajských tarifů.

Anebo by holt muselo dojít k větší interakci a dohodě mezi MD a kraji, aby byly jízdenky IDS uznávány ve všech vlacích bez rozdílu kategorie (tj. i v EC a spol.), tam kde dochází k souběhu jejich tras. Bylo by to složité na porcování tržeb, ale všechno jde, když se chce. Vlaky na komerční riziko dopravce jsou jiná věc, to ať si dopravce řeší jak chce, ale veškerá závazková doprava by měla být nějak koordinována, což zde evidentně selhalo. Až bude možnost jezdit třeba mezi Brnem a Břeclaví i vlakem EC na IDS jízdenku, pak ať se tarif dopravce klidně přestane uznávat, ale současného stavu opravdu to "velké zlepšení", jak tu někteří propagátoři IDS JMK hlásají, skutečně v celosíťovém měřítku nevidím.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Babilon
Pondělí, 18. května 2020 - 12:44:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4348
Registrován: 12-2007
podle mne by cestující měl zkrátka mít vždycky možnost volby
Od prosince (snad letošního roku) tuto možnost mít budete.
Úterý, 19. května 2020 - 15:31:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7522
Registrován: 12-2011
Peno: S jízdenkou IDS se do EC nelozilo odjakživa, to vám nevadilo? Předplatní jízdenku bych si určitě koupil IDS. A nebudu k její koupi potřebovat kartičku za 1000 Kč, kterou většina cestujících stejně nevlastní.

Když bych dojížděl Břeclav - Brno, tak si zase koupím traťovku dle TR10 s kouzelnou kartičkou, protože EC a R.

Matijak: Pokud dáte možnost volby, tak ČD začne okamžitě zase všechny kasírovat dle TR10. Že si to ostatní kraje nechávají líbit, to je jejich věc. Jediný způsob, jak dopravce uzemnit, je zakázat jeho tarif (na západě se to tak dělá). Zároveň kraj má plnou kontrolu nad výběrem jízdného.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Středa, 20. května 2020 - 10:33:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2669
Registrován: 3-2011
intelpetr: V zásadě souhlas, ale na západě je taky doprava koordinována jednotlivými kraji (spolkovými zeměmi atd.) ve výrazně větších a lidnatějších regionech, než jsou české kraje. Už z tohoto důvodu se domnívám, že nechání tak velkých pravomocí na malých českých krajích bylo od začátku nesmysl. Plody tohoto rozhodnutí pak sklízíme právě v těchto chvílích, kdy je to skutečně "každý pes, jiná ves" a není problém během jediného dne (či spíš pár hodin) projet několika navzájem sousedícími kraji, které k v zásadě stejnému problému přistupují každý zcela jinak.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Středa, 20. května 2020 - 10:44:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10264
Registrován: 4-2003
Matijak: Proto existuje třeba v Bavorsku či v Hessenku hned několik IDS a není problém za hodinu project třeba tři IDS nejednou.[wink]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 20. května 2020 - 16:25:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3023
Registrován: 8-2004
intelpetr:
"Peno: S jízdenkou IDS se do EC nelozilo odjakživa, to vám nevadilo?"
Ne, protože do těchto vlaků podle mě regionální tarify nepatří. A on to nebyl problém, dokud existovala alespoň jedna jízdenka, která mi v případě problémů platila i v jiném vlaku. Teď abych kvůli nepochopitelnému, sobeckému a chamtivému protizákaznickému rozhodnutí našeho kraje řešil, kterým vlakem pojedu a v případě problému doslova žebral o vrácení peněz. Ptám se tedy znovu: toto vám opravdu přijde v pořádku?

intelpetr:
"Matijak: Pokud dáte možnost volby, tak ČD začne okamžitě zase všechny kasírovat dle TR10. Že si to ostatní kraje nechávají líbit, to je jejich věc. Jediný způsob, jak dopravce uzemnit, je zakázat jeho tarif (na západě se to tak dělá). Zároveň kraj má plnou kontrolu nad výběrem jízdného. "
Ústecký kraj, Liberecký kraj, TR10 platí, ale ČD mají povinnost primárně nabízet krajský tarif. ČD na to přistoupily a funguje to. Ještě nějaký hloupý argument na obranu tohoto nesmyslu, který je motivován jen a pouze nenažraností našich krajských radních a neschopností či neochotou se s ČD rozumně dohodnout? I když, pravda, také, do jisté míry i podřízeností ze strany ČD, které také mohly krajům říct, že do takto nastavených smluv prostě nepůjdou a zajímalo by mě, kdo by to pak těm krajům vyjezdil, protože, jak nám ukázaly první měsíce tohoto roku, reálně v Česku není dopravce, který by byl schopný vyjezdit rozsah dopravy tak, jak ho poptával třeba právě Jihomoravský kraj. Zajímalo by mne, co by nastalo, kdyby loni na podzim ČD odmítly přistoupit na podmínky kraje a raději smlouvu s ním vypověděly. To bychom se pak možná nestačili divit, jak rychle se jde dohodnout na mnohem přívětivějších podmínkách pro cestující.
Zákaz kouření není žádná sranda[pozor]

Ares: To nejlepší z Irisbusu [wink]
Středa, 20. května 2020 - 16:52:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7524
Registrován: 12-2011
Peno:
"intelpetr:
Ptám se tedy znovu: toto vám opravdu přijde v pořádku? "

Vzhledem k tomu, že těch dálkových vlaků mezi Břeclaví a Hodonínem jede pár za den, tak se nic závažného neděje. Nepřeháněl bych to tolik [wink] A pár minut před nebo za jede ještě rychlík.

On ten váš fujfuj kraj se dohodnul na uznávání IDS v některých dálkových vlacích na 260, které zastavují ve stanicích v kraji. Máte tam ještě něco?
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Středa, 20. května 2020 - 17:26:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 10-2017
A teď si představte, kdyby se MDČR a Jihomoravský kraj domluvili na uznávání tarifu IDS JMK v EC/IC mezi Brnem a Břeclaví (které nejsou v tomto úseku zdaleka tak plné, jako z Prahy do Brna, takže by k žádnému přeplňování těchto vlaků nemohlo dojít). To by tady některým uctívačům "nadvlaků" EC/IC, do kterých přece fujfuj regionální frekvence nepatří (ani když to ničemu nevadí), normálně praskla žilka. [satan]
Středa, 20. května 2020 - 17:30:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7525
Registrován: 12-2011
Uznávání IDS v dálkovce mezi Brnem a Břeclaví by byl nejlepší stav. Potenciál alespoň drobného naplnění prázdných vlaků už vycítil Regiojet.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Středa, 20. května 2020 - 19:02:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4019
Registrován: 9-2003
RadekŠ: A taky zpravidla není problém project těch několik IDS najednou a na jednu jízdenku, to jen, abychom měli jasno.
Ale v IC/EC ta jízdenka neplatí [biggrin] .
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 21. května 2020 - 09:44:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2670
Registrován: 3-2011
To, že jízdenka IDS nemá platit ve vlacích mezinárodních/vyšší kvality atd. (říkejte si tomu jak chcete) je prostě takové klasické drážní dogma. V Rakousku to třeba v railjetech jde, tak proč by to nemohlo jít i tady - všechno je jen otázka dohody mezi objednatelem vlaku a koordinátorem daného IDS.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Čtvrtek, 21. května 2020 - 09:55:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2076
Registrován: 7-2017
Jde to i tady, IDPK Plzeň - Domažlice v Ex6 třeba (bude od června).
Čtvrtek, 21. května 2020 - 11:21:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2143
Registrován: 4-2003
Tantin27: IDPK Plzeň - Domažlice v Ex6 třeba (bude od června)

Podle smlouvy mezi krajem a ČD to má být až od července - 1.7., pokud se dohodnou (zatím se informace, která by to potvrzovala, na veřejnosti neobjevila) a hlavně pokud Ex6 na Domažlice nezůstane v klinické smrti i po 1.7. - abychom se nedočkali paradoxní situace, kdy tam sice tarif IDPK platit bude, ale nebude v čem jezdit.

Ale na Ex6 (Rokycany)-Plzeň-Cheb lze na krajský tarif cestovat už nějakou dobu, a to i v Pendolinu (SC)

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Čtvrtek, 21. května 2020 - 11:37:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2077
Registrován: 7-2017
Suri: Předběžně se dle DB Navigatoru uvažuje s obnovením provozu 23.6, což by s ohledem na otevření hranic 15.6 a výluky do 22.6 dávalo smysl.



(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)
Čtvrtek, 21. května 2020 - 11:40:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2671
Registrován: 3-2011
Tantin27: Díky za info, to jsem ani nevěděl. Otázka je, jestli vůbec do té doby něco pojede, jak tu už bylo zmíněno...

Ovšem pozor, už teď během posledních dní chodili cizinci s jízdenkami DB na expresy do Mnichova, které ale reálně nejely. Vysvětlit jim, že DB zkrátka spustily předčasný prodej na neexistující spoje, bylo nadlidským úkolem [smrt]

Suri: V daném úseku je ovšem pendolino komerčně vedeno jako vlak IC, navíc jako součást linky Ex6.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Čtvrtek, 21. května 2020 - 11:48:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2078
Registrován: 7-2017


S ohledem na poznámku o povinnosti zakrytí úst a nosu to vypadá realisticky. [jidlo][vypravci]
Komis
Čtvrtek, 21. května 2020 - 19:43:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 748
Registrován: 2-2019
Existuje už nějaká (alespoň rámcová) představa, kdy, nebo za jakých okolností by se mohlo do vlaků vrátit standardní místenkování? Anebo se v původní podobě nevrátí vůbec? Případně software umožňuje nějaké cik-cak šachovnicové místenkování? Děkuji za případné odpovědi.
Jezovec
Pátek, 22. května 2020 - 14:04:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 204
Registrován: 1-2004
Zeptal jsem se shodou okolností obálky protože se někam chystám, a orákulum odpovědělo, shrnuji:

Prozatím nemáme informaci, kdy bude prodej rezervací obnoven.
Sobota, 23. května 2020 - 20:39:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2150
Registrován: 4-2003
Předběžně se dle DB Navigatoru uvažuje s obnovením provozu 23.6, což by s ohledem na otevření hranic 15.6 a výluky do 22.6 dávalo smysl.

Já bych to tak optimisticky neviděl, v tiskové zprávě ČD k mezinárodní dopravě ani zmínka o tom, že by se v červnu uvažovalo i o obnovení Ex6 do Mnichova, na rozdíl od postupného obnovení plného provozu do Berlína, a obnovení vlaků do Vídně a Lince. Budu jinak samozřejmě rád, pokud 23.6. Ex6 bude plně obnovena.

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Neděle, 24. května 2020 - 00:51:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 684
Registrován: 1-2016
Bdmteeo296:
"A teď si představte, kdyby se MDČR a Jihomoravský kraj domluvili na uznávání tarifu IDS JMK v EC/IC mezi Brnem a Břeclaví (které nejsou v tomto úseku zdaleka tak plné, jako z Prahy do Brna, takže by k žádnému přeplňování těchto vlaků nemohlo dojít). To by tady některým uctívačům "nadvlaků" EC/IC, do kterých přece fujfuj regionální frekvence nepatří (ani když to ničemu nevadí), normálně praskla žilka. [satan]"

Regionální frekvence ať si klidně tím vlakem jezdí, ale koupí si příslušnou jízdenku, kde je zase problém? Když jedu Břeclav - Brno a má (ještě) platnou IDS časově, tak holt pojedu rychlíkem o zanedbatelný čas pomaleji. Když IDS nemám nebo bych si ji stejně musel koupit, koupím si jízdenku na EC, stejně většinou jde koupit levněji než za plný TR10. No, nebo jedu Regiojetem a zaplatím za Relax i s kafem stejně nebo míň než IDS v lowcostu bez ničeho.
Neděle, 24. května 2020 - 01:02:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15030
Registrován: 12-2007
Regionální frekvence ať si klidně tím vlakem jezdí, ale koupí si příslušnou jízdenku, kde je zase problém?
Mj. v tom, že ta "regionální frekvence" má předplatní IDS-jízdenku, takže cesta v EC/rj je pro ni nákladem navíc nad rámec již zaplaceného.

Když jedu Břeclav - Brno a má (ještě) platnou IDS časově, tak holt pojedu rychlíkem o zanedbatelný čas pomaleji.
... a především o 40 minut později (čas odjezdu různých dvou vlaků - EC/rj vs. rychlík - z Břeclavi).
Čtvrtek, 28. května 2020 - 16:47:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 685
Registrován: 1-2016
Tak to si musí rozmyslet, jestli chtějí jet EC a zaplatit si jízdenku extra nebo holt pojede o 7 minut pomaleji rychlíkem.

Nebo pojedu o 20 minut dříve. Zase se hledá problém, kde prostě není. Kolika lidem to vyjde zrovna tak a pravidelně, že zrovna odejezd EC jim dokonale sedí?

To je jako si stěžovat, že když pojedu někam autobusem Regiojetu nebo jakýmkoliv jiným dopravcem a mám IDS předplatní jízdenku na kus trasy, že je to strašně nespravedlivé a musím platit celé jízdné...
Čtvrtek, 28. května 2020 - 16:54:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 10-2017
A jsme zase u toho. To, že by uznávání IDS v EC/IC mezi Brnem a Břeclaví přineslo pro cestující samé výhody a žádnou nevýhodu si tady stejně někteří nedovedou připustit. §1 (nikdy se to tak nedělalo) a §7 (cestující by to zneužili) v praxi [crazy].
Priapos
Čtvrtek, 28. května 2020 - 21:48:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1795
Registrován: 10-2012
TN26:
"Tak to si musí rozmyslet, jestli chtějí jet EC a zaplatit si jízdenku extra nebo holt pojede o 7 minut pomaleji rychlíkem. Nebo pojedu o 20 minut dříve. "


Toto jsou takové ty „knížecí" rady, dávané cestujícím na infolince IDS JMK. Když jsem něco podobného vyslechl od rozhořčeného cestujícího, nechtěl jsem tomu věřit.
Pátek, 29. května 2020 - 08:57:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 9-2017
Bdmteeo296:
"A jsme zase u toho. To, že by uznávání IDS v EC/IC mezi Brnem a Břeclaví přineslo pro cestující samé výhody a žádnou nevýhodu si tady stejně někteří nedovedou připustit. §1 (nikdy se to tak nedělalo) a §7 (cestující by to zneužili) v praxi [crazy]."

Je to tak no :-) A jako příklad mohou sloužit právě railjety v Rakousku, kde mezi Vídní a Wiener Neustadtem většina lidí jede na nějaký IDS doklad. Nemyslím si, že to je apriori špatně, pokud tam ty vlaky mají volnou kapacitu, což mezi Brnem a Břeclaví většinou mají :-)
Pátek, 29. května 2020 - 09:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2678
Registrován: 3-2011
Komis:
"Existuje už nějaká (alespoň rámcová) představa, kdy, nebo za jakých okolností by se mohlo do vlaků vrátit standardní místenkování? Anebo se v původní podobě nevrátí vůbec? Případně software umožňuje nějaké cik-cak šachovnicové místenkování? Děkuji za případné odpovědi."

V tuto chvíli je situace taková, že je možné rezervace obnovit okamžitě, za předpokladu, že bude ze strany Ministerstva zdravotnictví ČR umožněno nedodržování rozestupů. Počítá se s termínem od 14.6., ale technicky je to možné i dříve.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Pátek, 29. května 2020 - 09:14:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 6-2019
IC 515 jsem bez problémů koupil, takže něco koupit určitě jde.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pátek, 29. května 2020 - 09:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 612
Registrován: 7-2017
No tie nevýhody sa plne prejavia v čase, kedy to EC bude plné. Klasika Praha Pardubice, príde EC, lokálna frekvencia sa tam natlači, lebo chce sedieť a potom zisťuje, ze sa ani nemôže dostať cez chodbičku kvôli cestujúcim s batožinou. Podobne ked sa všetci tlačia do EC aj ked R do Decina ide o pár minút. A úplná topovka je, ked sa tam snažia narvat este cyklisti. Bohužiaľ CD nie sú schopné v časoch špičiek EC posilniť.
Inak logicky 1 ani 7 platiť nemôžu, lebo sa to tak deje stále
Pátek, 29. května 2020 - 09:41:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 10-2017
Velky_sef:
"No tie nevýhody sa plne prejavia v čase, kedy to EC bude plné. Klasika Praha Pardubice, príde EC, lokálna frekvencia sa tam natlači, lebo chce sedieť a potom zisťuje, ze sa ani nemôže dostať cez chodbičku kvôli cestujúcim s batožinou. Podobne ked sa všetci tlačia do EC aj ked R do Decina ide o pár minút. A úplná topovka je, ked sa tam snažia narvat este cyklisti. Bohužiaľ CD nie sú schopné v časoch špičiek EC posilniť."

Vyjmenujte mi prosím příklady, kdy bylo EC/IC mezi Brnem a Břeclaví plné tak, že by se tam k sezení nevešli další cestující na IDS jízdenku.
Pátek, 29. května 2020 - 09:48:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 613
Registrován: 7-2017
V case letných prázdnin to nie je take zriedkavé, zažil som aj Metropol obsadený na 100%. Samozrejme, do Breclavi šlo ísť stále, keďže tam neplatila povinná rezervácia
Pátek, 29. května 2020 - 10:52:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1596
Registrován: 11-2005
To jsou mi zase bláboly. Tak polopatě:

- kraj objednává a dotuje regionální dopravu na svém území podle svých potřeb a tvoří pro ni tarif IDSJMK, který platí ve všech dopravních prostředcích, které se obslužnosti kraje účastní
- ministerstvo dopravy objednává celostátní dálkovou dopravu a rozhoduje zase o tarfiu u ní (že jde o ČD TR10, je spíše setrvačnost)
- oba se občas umí dohodnout a objednat linku, kde platí obojí (R Brno-Břeclav-Olomouc)
- pak můžou existovat ryze komerční linky které budou mít úplně vlastní tarif

Metropolitany nejsou objednávané ani dotované krajem, zřejmě proto, že je kraj ke své dopravní obslužnosti nepotřebuje, a tudíž v nich logicky neplatí jeho tarif. Pokud máte pocit, že Metropolitany jsou pro krajskou dopravu důležité, obraťte se na krajské radní.

To, že dopravcem ve službách kraje i MD je na často v obou případech ČD, je spíše shoda okolností, a nezakládá povinnost k tomu, aby existoval tarif, který by platil ve všech vlacích tohoto dopravce.

Je úplně zvrácené požadovat tarif (vč. režijky), který by platil ve všech vlacích jednoho dopravce bez ohledu na objednatele, a přitom nemusel platit ve všech dopravních prostředcích objednatele, bez ohledu na dopravce. Dopravce je u závazkové dopravy prostě technikálie, která nemá cestujícího vůbec zajímat. Stejně zvrácené by bylo třeba chtít tarif, který by platil ve všech vozech Bmz ex-ÖBB.