Diskuse » Archiv 2020 » Modely a modelářství » Digitální ovládání kolejiště předcházející | další

Digitální ovládání kolejiště

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 05. dubna 2020 - 15:05:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 222
Registrován: 1-2011
Zdravím kolegové, potřebuji poradit co s tím. Nemá někdo stejnou zkušenost.
Mám problém se dvěma dekodéry ZIMO MX633 drátky. Ani jeden nejde naprogramovat.
Popis závady dekodérů: Dekodéry po zabudování do vlastnoruční stavby motorového vozu, některé vodiče už zkráceny, u prvně koupeného, nelze upravovat jednotlivá CV, nejde aktivovat ani CV8 reset. Programovat lze pouze v režimu programování POM, přes POM jde aktivovat reset dekodéru CV8, ale po přepnutí do programovacího režimu CV aktivuje chybu na ROCO Multimaus ERR.2 Při programování/snímání nebylo příjmuto dekodérem žádné potvrzení. Kola, koleje čisté. Nelze tedy naprogramovat adresu lokomotivy přes CV1. Adresu lokomotivy v režimu POM nelze naprogramovat. Zkoušel jsem i přes CV144 zda nejsou dekodéry zamčené a nejsou. Zkoušel jsem je aplikovat i do jiného vozidla, bohužel bez úspěchu. Nevíte někdo co s tím? Mám je reklamovat? Děkuji za případnou radu.
M_g
Středa, 16. září 2020 - 22:46:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 6-2006
Nemáte někdo tušení, jestli PIKO SmartControl Light je kompatibilní s Daisy II od Uhlenbrocka, nebo to jsou jen stejné krabičky?

Vyzkoušeno, kromě tvaru krabičky ovladače je to stejné.
Jen v návodu není napsán způsob předání adresy pro Freda. Ale postup v návodu k Daisy to vyřeší.
Čtvrtek, 24. září 2020 - 20:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 9-2011
Zdravím, máte někdo osobní zkušenost s DCC centrálou TCS a Digikeijs ? Čemu dáváte nebo nedáváte přednost a proč? Děkuji za každý názor.