Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 15. 03. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 15. 03. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 14. března 2016 - 09:17:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3912
Registrován: 9-2011
Mimoň: Právo na odborovou organizaci je dáno Ústavou.
Že vy jste tu Ústavu ještě nečetl?

přecpané menší soupravy
Desiro je menší než 810? Že vy jste to Desiro ještě neviděl?
A že je přecpaný? No, holt mu tam lezou lidi.
Když před Vánocema přetejkaj lidi z vlaků ČD, tak to taky všichni berou jako nutný zlo.
Pondělí, 14. března 2016 - 09:37:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 558
Registrován: 10-2004
podobně jako svýho času poslal do hajzlu toho pána, co pro něj kradl u Litvina světla do autobusů

Odkuď jste utekli??
Babilon
Pondělí, 14. března 2016 - 09:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2974
Registrován: 12-2007
například u RJ to bylo myslím kolem 70 mil. Kč za minulý rok, což je mimochodem 35x více, než kolik platil stát za objednání celé linky včetně kompenzací
Je otázkou, nakolik to číslo 2 mil. je důvěryhodné, ale to už se tady řešilo mnohokrát.
Ale zhruba to vychází, že dříve se žákovské jízdné dotovalo z předraženého (vůči tržnímu) jízdného ostatních cestujících, dneska to dotuje stát.
Pondělí, 14. března 2016 - 11:49:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6338
Registrován: 5-2007
Hlavne to znamená, že ČD za tú trať nebrali toľko peňazí na ktoré mali "nárok", takže boli na tej trati de facto v zisku, akurát "ho použili" na to, aby šetrili peniaze objednávateľovi. Pamätajme na to, až zasa bude Jančura niekde tvrdiť, že tam ČD boli v strate.
BoH666
Pondělí, 14. března 2016 - 12:56:26  
Neregistrovaný host
147.251.18.233
Babilon: Uznávám, nevím, jak jsou tyto zdroje důvěryhodné. Myslel jsem si, že je to veřejně známá věc. Smlouvu jsem neviděl a nečetl, takže to může být jinak
Pondělí, 14. března 2016 - 13:43:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6340
Registrován: 5-2007
Aleš_Liesk.: Keby pretekali len pred Vianocami, tak nikto nepovie pol slova. Ale ak sa zatraktívni trať nasadením lepšieho cestovného poriadku (+ do určitej miery tam snáď došlo zároveň aj k osekaniu priameho bus spojenia do BA) a dopravca tam nasadí nejaké vozidlá, ktoré je vidieť, že nestačia, a pritom ich potom do svojvoľne zmení za menšie (!!!) s tým, že pri tej zmene sľúbi nejaký prevádzkový koncept (spájanie desír v DS), ktorý potom nie je schopný dodržať, a nakoniec sa to ešte mediálne snaží prehodiť na MDVaRR, aby prihodilo peniaze, tak je to čo? Blbosť MDVaRR, že tú zmluvu takto podpísalo.

Ale o čo je v tejto chvíli Jančura lepší ako ČD vo vzťahu k MD? Alebo ŠT vo vzťahu k ČD? O nič!!!
Trin
Pondělí, 14. března 2016 - 15:18:37  
Neregistrovaný host
212.158.142.67
T.H.: Honemhonem modernizace Apee+Bpee začala vznikat v době, když DB hrozily předáním "Hamburků" Regiojetu.
Nehledě na faktické chyby ve vašem vyjádření, co bránilo DB tu smlouvu uzavřít s RJ? Jednali spolu (alespoň dle nejednoho vyjádření dost zásadně), tvrdili, že se jim RJ líbí a nakonec to vybouchlo. Asi ta celá spolupráce nebyla tak super a ty Astry takové terno, jak se nám snažíte podsunout.
Novinářský Mimoň
Pondělí, 14. března 2016 - 15:29:07  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Arogance pana Sůry vůči jeho oponentům nám tu roste. Adminy je bohužel tolerována. [sad]

Tož si to pane Sůra užívejte...

Vaše frustrace z ČD a odborů je smutná... snad vám to psaní jedovatých antiČD článků ze kterých se dozvíme, že železnice je černá díra, lokálky by levně nahradil bus a taxík a ČD pomůže jen privatizace, pomáhá...

Na názor máte právo, psát podobnou propagandu jako novinář, je nemorální a ubohost, ale to jsem vám už napsal.

PS: Goebbels by vás pochváli za ty vaše nadpisy typu: "Stát pošle krajům na železnice miliardy, většina asi půjde Českým drahám", kterými podsouváte čtenáři, že je něco špatně, když se to dá těm "zlým drahám". Jste šikovný, že už z nadpisu je znát, co by bylo správně.

Lidsky si říkám, jak může být někdo vůči ČD tak plný nenávisti, že mu není vnitřně trapné živit se tím, že texty manipuluje veřejnost proti nim. [sad]

PS2: Pokud chcete zůstat v Libereckém kraji a mít či máte tam rodinu, tak jednou svým dětem řekněte, že ten, kdo přispěl k nulové veřejné podpoře pro nějakou novou rychlou trať do Liberce z Prahy byl jejich tatínek, který tak intenzivně psal protiželezniční propagandu, na základě které vláda podobnou investici vždy odmítla jako něco co vůle lidu nechce. [happy]
Trim
Pondělí, 14. března 2016 - 15:29:57  
Neregistrovaný host
212.158.142.67
T.H.: (Ano, občas nějaká modrá gumička použije trvání výběrka jako argument na obhajobu své nemakačenkovosti, to když se probere dva měsíce před koncem termínu na odevzdání, ale jinak je na to třeba pohlížet tak, že nebýt povinnosti dělat výběrka by ten hukot ke kámošům protékajících "ničích" peněz byl o dost výraznější...
Asi těžko, toto vaše tvrzení se bije s vaším názorem na soutěže. Protože, kdyby se bez výběrka na vozidla něco koupilo dráž, tak by logicky musela být výsledná cena za provoz na dané trati vyšší. Z vašeho příspěvku je vidět značná zaujatost proti ČD.
Pondělí, 14. března 2016 - 16:03:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10164
Registrován: 4-2007
Trim: Z vašeho příspěvku je vidět značná zaujatost proti ČD.

Ale fuj. Takové ošklivé, vylhané a zákeřné ataky ad personam!! Že se nestydíte! [jidlo]
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
žlutý anděl
Pondělí, 14. března 2016 - 16:05:25  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
ad Novinářský mimoň doufám, že se Sůra nemnoží. To by byla katastrofa pro celou dopravu.
Ernie
Pondělí, 14. března 2016 - 16:15:23  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Hlavne to znamená, že ČD za tú trať nebrali toľko peňazí na ktoré mali "nárok", takže boli na tej trati de facto v zisku, akurát "ho použili" na to, aby šetrili peniaze objednávateľovi.

A můžeme se vrátit zpět k mé vzpomínce na poslední jízdu s IC ČD před rozjezdem RJ, kdy ve středu, tj. mimo nejvyšší špičku, se cestující-plnoplátci mačkali v chodbičkách, v noci se jezdilo na špičkových koženkách průměrnou rychlostí asi 90 km/h.
Nejenže tuto charitu nikdo neocenil a ani nezachránila státní rozpočet, ale také tím ubližovali svým cestujícím, své (a obecně železniční) pověsti.

Takže Jančurovi mám vyčítat co, že sobě i ČD vyřval to, na co měli oba nárok a díky tomu se zvedla o několik tříd přepravní kvalita?
Trin
Pondělí, 14. března 2016 - 16:33:45  
Neregistrovaný host
212.158.142.67
Drn: No jo, já zapomněl, že někteří tady chytí pomalu infarkt myokardu, když je někdo chce vrátit do reality.

Ernie: Já jel v roce 2009 Ostrava-Svinov - Praha hl.n., kdy ještě žádný Jančura na kolejích nebyl. Jel jsem Bpee (zpět pak Bee), které bylo plné, ale přesto jsme si s přáteli všichni sedli i docela blízko sebe. Pravda, tehdy ještě chyběly zásuvky a informační panely, ale nemyslím, že by nám to nijak zvlášť vadilo. Dokonce na zpáteční cestě jsme dokonce i rádi navštívili WR jakožto jídelní vůz a ač byl už v té době starý, nijak jsme se nad tím nepozastavovali a na naší spokojenosti to neubralo. Dnes bych asi řekl, že takový vůz dnes na železnici nemá co dělat, ale dobré čtyři roky jsem se s ním nikde nesetkal, takže no problem. A cena? Krásných 225 Kč za cestu tam i zpět dohromady. Já byl už tehdy spokojen a ikdyž jsem několikrát vyzkoušel RJ a LE, neměním. [wink]

A nyní dávám všem skalním fanouškům RJ a zároveň skalním odpůrcům ČD prostor, aby mě proklely do šestého kolena, za to, že jsem si dovolil promluvit o tom, že jsem cestoval levně a komfortně s ČD už dávno před Jančurou.
Pondělí, 14. března 2016 - 17:01:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6341
Registrován: 5-2007
Ernie: Nie to práve naopak, páč takto okolo toho aspoň nemohol nikto kričať, že "zlázláfujfuj ČernáDíra" pýta "zasa" nejaké dotácie. Akurát je to pripomienka, aby nabudúce, až bude Jančura vyhlasovať, že bude ziskový tam, kde sú ČD v strate, tak to treba brať hodne, naozaj hodne s rezervou.
Ernie
Pondělí, 14. března 2016 - 17:17:25  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Trin: Byly to doby, kdy jsem vlakem jezdil jednou za tři roky. Takže nemá jaksi smysl porovnávat běžnou cenu pro běžného cestujícího s nějakými skupinovými, IN nebo jakkoli jinými tarify. Jančura na kolejích nebyl a já taky ne, nijak jsem toho nelitoval a dával přednost silnici. Nemám ponětí, co bylo tehdy na dráze standardem, mám zkušenost z těchto dvou konkrétních vlaků v běžnou pracovní středu, která patří mezi nejslabší dny na počet cestujících. Při cestě s kamarády by mi to bylo asi víceméně taky fuk, byla to pro mě ale dosti významná cesta a vlak jsem tehdy volil hlavně proto, že mě čekal velmi dlouhý a náročný den a doufal jsem v částečný odpočinek za jízdy. Jinými slovy, vlak byl levnější, než nocleh. Nic víc mě k tomu netáhlo.
Pondělí, 14. března 2016 - 17:18:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1845
Registrován: 8-2010
Honzalb: Proč tady opět vynášíte pravá jména uživatelů, ačkoliv si to třeba někteří nepřejí [angry]

6. Uživatelé nesmí zveřejňovat soukromé údaje jiných osob, jako jsou například adresy, telefonní čísla nebo neveřejnou korespondenci, stejně jako identifikační údaje obětí trestných činů.
Cestování je můj život...
Ernie
Pondělí, 14. března 2016 - 17:24:44  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
takto okolo toho aspoň nemohol nikto kričať, že "zlázláfujfuj ČernáDíra" pýta "zasa" nejaké dotácie

Nezlobte se, ale to je dost směšná výmluva (vlaky by se měly rozpadnout za jízdy, aby ČD našly odvahu říct si o peníze, na které mají nárok a o které je připravila sociální politika státu?). Nehledě na to, že ta suma by se v celkové částce asi stejně ztratila.
Viribus Unitis
Pondělí, 14. března 2016 - 17:30:09  
Neregistrovaný host
213.192.26.250
Trin:
Nikdo Vás neprokleje. Jen je nutno asi říci, že jste jeli na skupinovku, že [wink]. Neboť nejlevnější možné spojení Praha - Ostrava zpáteční (ale jen během 24h) pro samostatnou osobu nevlastnící žádnou výpalnou kartu byla tehdá "akce" ČernéDíry v ceně 600,- [satan]. A samozřejmě s vyjimkou potěmkina.[lame]
Viribus Unitis
Pondělí, 14. března 2016 - 17:44:55  
Neregistrovaný host
213.192.26.250
Honza7887:
Ale "studentíku", copak Ti vadí na přístupu Honzy Sůry? Vždyť se tu stejně skoro všichni známe jménem a příjmením! Tvůj bod je naprostý nesmysl, protože přispíváš do VEŘEJNÉ diskuze. A že nechceš, abys raději nebyl veřejně znám - což zde může udělat každý každému - tak si postěžuj Quexovi, ten díky svému podílu na provozu Gay-reportu určité úpravy udělat může. [andel]
Ale vždy se najde číman, který elektronickou stopu dohledá. Proč? No, holt to tak dělají státní služby. A když to umí státní služba, tak to umí i internetový protivník (obvykle lépe, je většinou o dva kroky vpředu).

Máš však možnost využít svých vzdělávacích možností, naučit se pro začátek dvojkovou soustavu a stroják ... . Pak se ledacos dá kamuflovat. Ale má to cenu na TOMTO serveru?
Pondělí, 14. března 2016 - 17:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1846
Registrován: 8-2010
VU: Opravdu se tu všichni neznáme (já tebe rozhodně ne). Navíc sem přispívají i neregistrovaní. Od čeho jsou teda uživatelská jména, když se budeme oslovovat pravým jménem ? To, že se na iDNESU musí diskutovat pod svým jménem neznamená, že se musí to stejné i zde. Ono to ostatně tehdy na iDNESu vyvolalo velkou vlnu nevole.

Ale abych byl férový, vadí mi že Slim panu Sůrovi tyká.
Cestování je můj život...
Pondělí, 14. března 2016 - 18:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10221
Registrován: 5-2004
"Trin: Byly to doby, kdy jsem vlakem jezdil jednou za tři roky."

Tak to je fakt hodnocení "na úrovni" a vysoce objektivní. Se stejnou vypovídací hodnotou jako ti co stáli u hajzlu když jeli na Vánoce nebo Velikonoce k tetičce.

Já v tu dobu jezdil co tejden do Ostravy a i Zábřehu. V tejdnu protože služebně a o nějakým narvání nebyla řeč. Jo, objevovaly se různý šroty, i odporák A150 jsem zastih na EC Dětvan, nicméně ty byly na Ostravě výjimkou. Jiný to bylo na ranním Hnojmírovi z Prahy (i 4xBc bez jedničky zažito) nebo odpoledním bezejmenným Zlíně zvaným neoficiálně Směsný odpad" v podobě B250, Bc a spol. I v něm to ale bylo z Pardubic "kupé pro sebe" a ani jsem nekupoval jedničku.

A už tehdy to vesměs bylo srovnatelný s autem a to i z Ostravy, o Zábřehu nemluvě. Tam já byl v Praze když kolegové autisté v Kolíně.

No a do Ostravy se jezdilo na KMB, což vyšlo - bez vazby na vlak - na nějakých 350,- Kč/cestu. Což když srovnám s busem do Krkonoš byla i tehdy na tu vzdálenost dost láce.
Slim
Pondělí, 14. března 2016 - 18:12:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5378
Registrován: 2-2005
Díky těm, kdo si toho všimli, musím podotknout, že jsem v minulosti Sůru několikrát žádal, aby moje jméno nepoužíval. Takže to tykání a nepoužívání titulu před jménem je výrazem mého hlubokého pohrdání morálními vlastnostmi tohoto pisálka.
Každopádně to adminovi hlásím. Arbitr morálky na dráze by se měl chovat morálně především sám. No i když...on stačí způsob, jakým se zapojuje do diskuzí pod svými články na Idnesu, a je jasné, že když se tenkrát rozdávala morálka, nestrannost a slušné vychování, trávil zrovna týden nonstop ve vlacích Regiojetu...
Viribus Unitis
Pondělí, 14. března 2016 - 18:17:11  
Neregistrovaný host
213.192.26.250
Nepřeješ si to, jménem a příjmením Tě neoslovím. Kdyby sis dal alespoň minimální práci jen na tomto serveru, zjistíš moje jméno a příjmení obratem (zas tak Ti to nezjednoduším [nene] v Tvé lenosti).

Oslovovat se pravým jménem vadí jen těm, kdo si neuvědomují, že když někoho naserou natolik, že se po jeho jméně a třeba i bydlišti, rodině atd. začne zajímat někdo, kdo ví, jak internet funguje (právě pro díry pro státní správu), je celkem úchylné. Či svědčí o značné naivitě a neznalosti možností sledovaček přes elektronickou komunikaci.
Je pravda (to se Ti bude líbit, takže mnou naznačenou cestu naučit se stroják třeba nastoupíš[biggrin]), že se každý počítač nechá nastavit tak, že se při každém přihlášení změní IP ..., to přímo zbožňují státní sledovačky.
Navnadilo Tě to na studování, co vše lze zakamuflovat? Malá nápověda: mezi námi dvěma je rozdíl 24 let, 7 měsíců a 4 dny v Tvůj prospěch. Včíl mudruj.
Mimoň
Pondělí, 14. března 2016 - 18:19:05  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
"on stačí způsob, jakým se zapojuje do diskuzí pod svými články na Idnesu, a je jasné, že když se tenkrát rozdávala morálka, nestrannost a slušné vychování, trávil zrovna týden nonstop ve vlacích Regiojetu..."

To by vysvětlovalo ty Sůrovy nezaujaté nadpisy typu: "Stát pošle krajům na železnice miliardy, většina asi půjde Českým drahám".

Tím čtenáři vůbec nezkouší vsugerovat, že se děje něco špatného, co by se dít nemělo... Vůbec to nenaznačuje, že by mohlo být líp, kdyby to ČD nešlo...
Ernie
Pondělí, 14. března 2016 - 18:24:12  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Tak to je fakt hodnocení "na úrovni" a vysoce objektivní.

Žádné hodnocení nedělám, podělil jsem se o zkušenost. Patrně jsem na tom nebyl sám, poněvadž růst přepravní kvality jde ruku v ruce s růstem počtu přepravených cestujících. Pokud myslíte, že by to šlo samo, stejně rychle, stejně vysoko i bez konkurence, je to Váš názor, který jsem ochotný respektovat. Ale nesouhlasím s ním.
Slim
Pondělí, 14. března 2016 - 18:24:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5379
Registrován: 2-2005
TN26:Slimejši, kolikrát ještě vytáhneš ukradené světlo od Litvina, to fakt si jako myslíš, že Jančura si nechal krást nějaký náhradní díl u Litvina na svou objednávku?

Omlouvám se za výraz "pro něj." Nicméně o Jančurově morálce ten případ vypovídá své i bez toho.

http://www.horydoly.cz/turiste/litvin-udal-jancuru.html

Kdo máte pocit, že lokální Mirek Dušín ta světla koupil v dobré víře, že je ten zloděj získal legálně, zvedněte levou ruku.
Pondělí, 14. března 2016 - 18:25:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1847
Registrován: 8-2010
VU: Já opravdu nemám potřebu se pídit po jménech a příjmeních. Když si někdo nepřeje oslovování jménem nebo příjmením tak ho tak neoslovuji. Tvoje jméno a příjmení mě opravdu nezajímá. Ostatně jak říkáš koho to zajímá může si mé (případně jiné) jméno a příjmení zjistit ze Seznamu uživatelů. Pro mě jsi tady Viribus Unitis a Boblick [happy]
Cestování je můj život...
Slim
Pondělí, 14. března 2016 - 18:30:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5380
Registrován: 2-2005
Viribus: Ale o tom to přece vůbec není. Kdo tady chce svou identitu odhalit, ať to udělá, jako zrovna Sůra. Ale nikdo jiný to nemá právo dělat za něj, ostatně jako zrovna Sůra. Já taky vím, kdo jsi. Ale lézt na diskuze proto, abych pátral po pravé identitě diskutujících, to je skoro na návštěvu lékaře. Ale celkem to zapadá do morálního profilu někoho, kdo se v reakci na vyslovení nesouhlasného názoru nebo kritiky chce s oponentem osobně scházet a něco si vyříkávat, aby pak kydal urážky, že oponent je zbabělec, protože nechce. Myslím tím Sůru, nikoliv Tebe
Honzalb
Pondělí, 14. března 2016 - 19:23:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 11-2010
Hubený, RTO šotouš: nikoliv, identitu lidí, kteří uráží a lžou, budu vždy odhalovat. Protože schovávat se za anonymitu internetu, to je vskutku velké hrdinství. Že jste na své názory tak pyšný, že skáčete jak čertík z krabičky kdykoliv tu řeknu vaše jméno, není můj problém.
Arogance vůči anonymům či zlodějům typu Bevelo bude růst. Na hrubý pytel hrubá záplata Protože prudit tahle anonymní hovádka mě začalo bavit, zvláště sledování, jak pak reagují.
novinářský mimoň: ano, vláda ČR rozhoduje na základu jedné věty v rozhovoru v Železničáři. Jestli jste si ještě nevšiml, tady se staví to, co si vymyslí Sudop a schválí mu Sosna. I proto se nestaví žádné VRT, protože to Sudop Melody Boys neumí a pro Sosnu je to ošklivé slovo. Tady se pokrok zastavil na 160. Ale máte viníka, gratuluji.
Tak šup, poučujte, kárejte, anonymní hrdinové.
Pondělí, 14. března 2016 - 20:10:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6346
Registrován: 5-2007
Honzalb: Bod 6 pravidiel chovania na tomto fóre znie Uživatelé nesmí zveřejňovat soukromé údaje jiných osob, jako jsou například adresy, telefonní čísla nebo neveřejnou korespondenci, stejně jako identifikační údaje obětí trestných činů.

Myslíte si, že Vaše správanie je v súlade s týmto bodom? Alebo ste ako oni?
Pondělí, 14. března 2016 - 20:19:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 487
Registrován: 10-2006
Hubený, RTO šotouš: nikoliv, identitu lidí, kteří uráží a lžou, budu vždy odhalovat. Protože schovávat se za anonymitu internetu, to je vskutku velké hrdinství. Že jste na své názory tak pyšný, že skáčete jak čertík z krabičky kdykoliv tu řeknu vaše jméno, není můj problém.
Arogance vůči anonymům či zlodějům typu Bevelo bude růst. Na hrubý pytel hrubá záplata Protože prudit tahle anonymní hovádka mě začalo bavit, zvláště sledování, jak pak reagují.

Nazvat to dobytkem, je urážkou nevinných zvířátek.
Na internetu tykám každému, starému či mladému.
Stejně nechť každý chová se ke mně samému.
Mimoň
Pondělí, 14. března 2016 - 20:22:06  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Honzalb: A proč o důvodu nestavby VRT nenapíšete nějaký ten konspirační článeček? Na to už odvahu nemáte? Máte strach, že Sudop vás, narozdíl od ČD, bude mít odvahu zažalovat za pomluvu? Vy nemáte našetřeno? (od Jančury za "pochvaly")

Byla by to jistě sranda článek, protože vaše představy o věci jsou slušně naivní. Vy jste o tom něco občas zaslechl a tím to hasne. Víte, že na stavbu čehokoli dneska musíte mít ekonomické studie? Na opravu lokálky do Mšena či místní okresky ne, ale novou trať v nové stopě do Liberce už pod údržbu neschováte. [happy]

Jinak bych se přimlouval pro ban pro Sůru za porušování pravidla o zveřejňování identity někoho, kdo si to vyloženě nepřeje. To je dost za čárou.
Pondělí, 14. března 2016 - 20:23:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 488
Registrován: 10-2006
Sůro, pokud si vzpomínám, tak jsi se dušoval, že na K-rep nepáchneš.
Že by nový stranický úkol?
Na internetu tykám každému, starému či mladému.
Stejně nechť každý chová se ke mně samému.
Pondělí, 14. března 2016 - 21:00:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1848
Registrován: 8-2010
Honzalb: [crazy] "Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je nebeské království" (Mt 5:3)
Cestování je můj život...
Honzalb
Pondělí, 14. března 2016 - 21:32:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1008
Registrován: 11-2010
asdf: hej, bod 3 se tu porušuje a to není problém? jak říkám, na hrubý pytel hrubá záplata[happy]btw, já někde udávám adresu pana Hubeného či telefon na něj?
Mimoň: ano, ekonomické studie. S těmi má Sudop hodně zkušeností. Stačí ohnout čísla a vyjde to. Viz trať na Ostrava Mošnov Airport. Tam se sekli zhruba desetinásobně. Což jsem psal. A další články o Sudopu budou brzy, nebojte[happy]
Pondělí, 14. března 2016 - 22:03:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6350
Registrován: 5-2007
Honzalb: Tak ale buď ste Vy ten lepší, alebo ste rovnaký ako oni, a týmpádom si nemáte navzájom čo vyčítať...
Priapos
Pondělí, 14. března 2016 - 22:43:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 903
Registrován: 10-2012
Honza7887:
"Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je nebeské království"

Přesná citace:
"Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské."
Slim
Pondělí, 14. března 2016 - 23:23:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5381
Registrován: 2-2005
Sůra:identitu lidí, kteří uráží a lžou, budu vždy odhalovat. Protože schovávat se za anonymitu internetu, to je vskutku velké hrdinství.

Kde a koho jsem tady urazil v posledním roce a v čem jsem lhal, ó arbitře morálky? Jistě mi to obratem vyjmenuješ. Hele, nezapomínáš, že tady nejsi admin? A jestli máš pocit, že používání nicku znamená schovávání se za anonymitu internetu, zkontroluj si web, na kterém jsi, tady nejsou Burešovy rozhledy. A koukej sem nasázet jména všech ostatních diskutujících, páč ti se za anonymitu internetu schovávají zrovna tak a nebudeš v podezření, že nejsi nestranný, což by Tě jistě mrzelo.
A až to rozdýcháš (teda pokud), můžeš přispět nějakým příspěvkem k věci, třeba ke mnou uvedené volné citaci ekonoma Zámečníka z neděle 13. března ve 14:31:50. Můžeš začít výčtem mých urážek a lží a pak se vyžvýknout k tématu. Zatím jediná Tvoje reakce na můj příspěvek je výpad proti mé osobě, objektivní profíku z Anofertu. Našel ses tam nebo co? Sejdeme se a vyříkáme si to?[rofl]
Honzalb
Pondělí, 14. března 2016 - 23:48:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 11-2010
Petr Hubený: spoléháte na to, že nehodlám trávit čas prolézáním archívu s vašimi urážkami a nepravdivými tvrzeními. Ale vaše jméno jsem si nezačal hledat náhodou:-)
Jinak se samozřejmě sejít můžeme, jestli na to máte koule. jan.sura@mfdnes.cz. Bude to velký zážitek, čekám velkého hrdinu.
Slim
Úterý, 15. března 2016 - 00:00:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5383
Registrován: 2-2005
[rofl][rofl]Aha. Aneb Hitler je gentleman. Prostě to tak je, Tys ty urážky a lži četl. Ať Ti je Tvůj Ovčáček ve volném čase vyhledá.

Jinak teda zajímavý je, že hrdina naší doby a průkopník neanonymity honzalb si ve svém profilu evidentně zaškrtl bod Nezobrazuj můj profil v seznamu uživatelů. Páč v seznamu uživatelů jej najít nelze[rofl]

P.S.: Sejít se s Tebou není otázka koulí, ale žaludku. A asi nežereš maso, jinak bys pochopil.
Honzalb
Úterý, 15. března 2016 - 00:06:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 11-2010
Pane Hubený, má nabídka na setkání platí. ´Ale chápu, že pro virtuální hrdiny je to nabídka, kterou nemohou akceptovat. Tak pokračujte.
Úterý, 15. března 2016 - 00:22:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1850
Registrován: 8-2010
Honzalb: Nemohl by jste si vymyslet už něco lepšího ? [crazy] No jo, nejprve oponenta obviníme ze lží a urážek, potom přijde opět výzva k osobnímu setkání atd. To je jak přes kopírák a už to tady bylo s různými pro Vás "nepohodlnými lidmi" snad X krát. To máte nějakou úchylku, že se s každým potřebujete osobně setkávat ? Jestli jste si nevšiml, tak toto fórum je založeno i na anonymních uživatelích. Pokud se vám to nelíbí tak sem nemusíte chodit.

Slim: Kašlete na něho to nemá cenu. Jak napsal Ares1 kousek vedle: A také se chtěl setkat což je těžko možné setkávám se pouze s lidmi které chci vidět. A j.s. opravdu vidět nechci. Takže se zachovejte stejně [wink]

P.S. Klidně mi zase něco hezkého napište do mailu, putuje to rovnou do spamu...

Priapos: Díky za upřesnění.


(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Cestování je můj život...
Honzalb
Úterý, 15. března 2016 - 00:38:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 11-2010
Honza 7887 nabídka na setkání přišla od pana Hubeneho,viz výše.
Úterý, 15. března 2016 - 00:45:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 8-2010
Honzalb: Já mluvím o těch nabídkách na setkání s uživateli od vás z dřívějška. Pokud jste to nepochopil tak Slim přesně na tohle narážel (proč je u toho asi ten smajlík ?) No nic, to nemá cenu, už jdu stejně spát.
Cestování je můj život...
pacient
Úterý, 15. března 2016 - 05:03:58  
Neregistrovaný host
80.188.32.227
Slim, Mimoň: Pánové, vaše příspěvky nečtu - protože se to nedá. Ale všiml jsem si, že jako jediní jste téměř ve stejný čas začali používat tučné věty. Jaká náhoda, že......až k neuvěření.[coze][rofl]

PS: Doufám, že jsem nevyzradil nějaké personálie.[crazy][biggrin]
Úterý, 15. března 2016 - 08:18:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5444
Registrován: 4-2003
Slim:Těm soudnějším s očima nezaslepenýma žlutými brýlemi (i když zrovna pro ty by to bylo nejpotřebnější) doporučuju otevřít si v archivu ČT právě skončené Otázky Václava Moravce, kde v závěru druhé hodiny proběhla debata o DP Praha s ekonomem a bývalým předsedou výboru pro audit (a taky úspěšným novinářem v Euru, Jeníku) Miroslavem Zámečníkem.

Parafrázuji jeho vyjádření:

Nutno si uvědomit, že firma, která ze svých tržeb pokryje své náklady cca ze 30% a zbytek výkonu je nutno kompenzovat z rozpočtu města, je v jakémkoli rozhodnutí týkajícím se dalšího rozvoje firmy (nákup a obměna vozidel, budování a rekonstrukce tratí, tarifní politika, zvýšení komfortu služeb) zcela v rukou toho, kdo na tohle všechno poskytuje peníze. O těchto věcech tedy z principu rozhodují politici, kteří tyto peníze uvolňují. A nutno si také uvědomit, že jakékoli úspory v chodu firmy, sebelíp vysoutěžené zakázky na IT služby, opencard, outsourcované služby, dodávky jízdenek, paliv apod. činí pouze nepatrný zlomek z částky, o kterou se v totálu jedná a sebelepší úspory v této oblasti nemohou podstatným způsobem zasáhnout do celkové ekonomiky firmy. (zde uvedeno skončené outsourcování IT služeb s úsporou ca 150 mil ve srovnání s potřebou kompenzace výkonu ve výši přes 13 mld). Dál platí, že jakákoli investice se formou odpisů projeví i v tom každodenním hospodaření firmy, v tom, co leží na hromadě nákladů. Čili pokud koupí město 200 tramvají, zatíží to hospodaření firmy velkou pálkou bez toho, aby za ty tramvaje zaplatila korunu...A dál nutno si uvědomit, že pokud je tento poměr (70% náklad sanováno dotací) nadále neudržitelný, znamená to buď postupné omezování kvality a dostupnosti služby nebo postupné zásadní zvýšení ceny placené klienty, což obojí jsou tak výsostně politické věci, že se k nim těžko nějaká politická reprezentace odhodlá.

Podobnost s ČD nepochybně jen náhodná, že? Tak si na to, žlutí, vzpomeňte, až zase bude kydat hnůj na staré vagóny v roce 2011, za žabotlamy v roce 2015 a koženku ještě po rozzáření nejžlutějšího slunce nad našimi kolejemi. A taky se zkuste vžít do role toho politika, který rozhoduje o penězích na nákup vlaku a modernizaci koridoru a současně by si tam měl pustit konkurenta, který mu vysaje část peněz, které to celé má přinést a o které míň by to pak mělo pumpnout státní rozpočet.

Ale počítám, že žlutí si z toho vezmou jen to, že pléduju proti konkurenci na dráze a že považuju ušetřených 150 mil za IT služby v DPP za nevýznamný.

P.S.: Je obdivuhodné, s jakou profesionalitou dokáže o dopravě mluvit ekonomonovinář, který se na dopravu nespecializuje...



Slimto, ty jsi vyjádření tohoto "ekonomonovináře" akorát vůbec nepochopil, tak ti ho převedu do takové podoby, abys ho byl (ovšem nejen ty) schopen pochopit.

Pán se dostal do DPP a myslel si, že bude mít jako jednotlivec možnost něco změnit. Ale zjistil, že je tam akorát velmi nepohodlnou osobou - chtěl asi vyvětrat a zrušit místním "smrádek a teplíčko". Ale jelikož byl sám a proti sobě měl zjevně celý zbytek DPP (včetně mnoha politiků), tak nemohl čekat, že mu tam kdovíjak dlouho pšenka pokvete. A jeho vyjádření neznamená nic jiného, že byl již tím vším unaven a rezignoval na jakoukoliv snahu něco změnit.

To ovšem neznamená, že by to měl být návod pro ostatní, aby nad různými nehospodárnostmi v podnicích jako DP Praha či ČD bylo vhodné zavírat oči a říci: To nelze změnit. Naopak, je velmi dobře, že se v tom novináři šťourají a medializují tyto záležitosti. Jinak by procházely nehospodárnosti v těchto podnicích velmi snadno a v daleko větší míře, než je tomu dnes. A i politikové musí už brát také v patrnost, že ne vše jim může u voličů donekonečna procházet. Nějaký Pavel Bém by mohl vyprávět........ Sice Praha bude z toho, co se za jeho éru vlády podařilo udělat, žít ještě několik volebních období, ale nedá se svítit, těch nehospodárností bylo už nějak moc a Pra.

Jinak dle tohoto odkazu http://www.dpp.cz/organizacni-struktura/ je pan Zámečník pořád v DP Praha. Ale to je asi už zastaralé a dosud neaktualizované.
Úterý, 15. března 2016 - 09:21:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8025
Registrován: 12-2009
o těch nabídkách na setkání s uživateli od vás z dřívějška
Jo, taky jsem ji měl.

Včera při přestupu jsem zas viděl neschopnost státního dopravce.
I když si pořídil nové vlaky ze strachu z RJ, stále něco chybí. Třeba pořád nesmyslně lpí na elektronickém in.systému, když papír stačí a ani dveře si neumí vyzdobit.
Pikehead
Úterý, 15. března 2016 - 17:39:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2171
Registrován: 3-2007
Honza 7887: Když tady chcete citovat Bibli, tak pro začátek zkuste nejdřív pochopit význam toho citátu.

Jinak úplně nechápu kvičení ing. Hubeného ohledně toho, že byl "odmaskován", když on sám používá skutečné jméno a nikoliv přezdívku Honzalb. Navíc je poměrně logické, že J.S. činí aktivní kroky proti ničím nepodloženým tvrzením o tom, že je uplacen Jančurou.
Úterý, 15. března 2016 - 19:14:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1858
Registrován: 8-2010
Pikehead: Význam tohoto citátu jde pochopit různě. Výklady na to co to znamená se liší (ona je Bible vůbec taková tajemná kniha a pochopit její význam není lehké a co např. kněz to jiný názor)

Navíc je poměrně logické, že J.S. činí aktivní kroky proti ničím nepodloženým tvrzením o tom, že je uplacen Jančurou.

Kde Slim napsal něco o tom, že je pan Sůra placený Jančurou ? A ne každý tady chce používat své skutečné jméno a pokud si Slim zveřejnění jména nepřeje, tak je to minimálně neslušné.
Cestování je můj život...
Honzalb
Úterý, 15. března 2016 - 19:24:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1012
Registrován: 11-2010
Jsem rád, pane Koběrský, že o slušnosti kážete vy, který automaticky zveřejňujete maily určené pouze Vám.
Pan Hubený tyto plky v minulosti používal xkrát. Ale opravdu nemám pocit, že hodlám trávit hodiny hledáním přesně toho, kde pane Hubený toto tvrdil. Vidím, že opakovat všude, kdo je pan Hubený, je pro zakomplexované anonymy mnohem lepším trestem, než nějaké žaloby v českém nefunkčním systému spravedlnosti. Nebo se snad pan Hubený stydí za to, jak mluví pod rouškou anonymity a v civilním životě si to nedovolí? Proto ty nabídky na setkání. Když mi toto umí někdo říct do očí, pak si toho vážím. Napsat o někom, že je debil, je poměrně jednoduché. Ale pokoušet se už nebudu. Vím, že partička zakomplexovanců umí komunikovat maximálně písemně
Úterý, 15. března 2016 - 19:47:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1860
Registrován: 8-2010
Honzalb: Jsem rád, pane Koběrský, že o slušnosti kážete vy, který automaticky zveřejňujete maily určené pouze Vám.

Udělal jsem to tady pouze jednou a to jenom na svou obranu. Takže laskavě nelžete, automaticky to rozhodně nedělám. A pokud si dobře vzpomínám tak jste to tady udělal taky, když jste zveřejnil vaši komunikaci s Bevelem ohledně osobního setkání bez jeho souhlasu. Takže z mého pohledu jsme na tom minimálně stejně.
Cestování je můj život...
Honzalb
Úterý, 15. března 2016 - 19:53:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 11-2010
Bevelo je poněkud jiný případ. Člověk, který opakovaně krade a lže si zaslouží zcela jiné nakládání[happy]
Úterý, 15. března 2016 - 19:56:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3123
Registrován: 8-2012
Trin (nebo Trim?): co bránilo DB tu smlouvu uzavřít s RJ?
DB nepotřebovaly uzavřít smlouvu s RJ (to by byl organizačně neřešitelný problém), ale dokopat ČD k závazku zásadní modernizace parku na této relaci. A to se jim povedlo náramně, a ČD zase začaly kmitat až pod pohrůžkou, že je někdo "přesoutěží"... což jen potvrzuje mou předchozí tezi o potřebě impulsů, které by bez hrozby konkurence ČD nedostaly (a proto se dalším soutěžím zuřivě brání, aby nebyl narušován smrádek ale teploučko).
kdyby se bez výběrka na vozidla něco koupilo dráž, tak by logicky musela být výsledná cena za provoz na dané trati vyšší
Hm, nějak jsem si nevšiml, že by 380 (za zhruba 220 mega kus) anebo panteři (s nutně vyprecizovaným parametrem šíře dveří) byly součástí nějaké soutěže... soutěžní byli leda tak ti štádleři, a ti byli standardní holobyt z katalogu. Proto ten průtokáč peněz funguje, protože není tlak na soutěžení (pak by se ty peníze navíc kamarádům samozřejmě provalily)...

Honza7887: Proč tady opět vynášíte pravá jména uživatelů
Teda že tu brečíte jak stará kurva zrovna vy (a někteří další)... dva metry (no, spíš šupléra a pásmo), voda a víno, ne? [crazy]
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Úterý, 15. března 2016 - 20:06:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1861
Registrován: 8-2010
Teda že tu brečíte jak stará kurva zrovna vy (a někteří další)... dva metry (no, spíš šupléra a pásmo), voda a víno, ne?

Já tady nebrečím pane T.H. jenom jsem se Slima zastal. Nic víc v tom není. Pokud si někdo nepřeje být oslovován jménem tak ho to tak neoslovuji. To je celé. No, hezký večer všem už musím zmizet [wink]
Cestování je můj život...
Úterý, 15. března 2016 - 20:29:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6362
Registrován: 5-2007
To onehdá som dával Honzalb ponuku na stretnutie ja, a zostala nevyslyšaná. A keď som sa ho spýtal na objektivitu toho, keď pri nejakom dotaze na bezpečnosť dverí v Regiojete vytiahol jakúsi fotku stojaceho Béčkového rýchlika ČD s otvorenými dverami, a jal sa to tam použiť ako argument typu "ale v Amerike bijú černochov", tak som ním bol označený za trolla, a, prepytujem, anonyma!

P.S.: Samozrejme uznávam, že nie som stredobod sveta ani prezident vesmíru, a nikto nie je povinný sa so mnou stretávať, len mi to príde trocha úsmevné.
žlutý anděl
Úterý, 15. března 2016 - 20:30:44  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
ad Zrzek koukám vylezl z díry. Co ty máš co moralizovat? Taková nula. Myslíš si, že je na tebe někdo zvědavej? Obtěžuješ lidi okolo svejma mejlama. Mám je zveřejnit? Možná jestli je spíš neposlat Andymu, to bys letěl ještě dnes.
ad T.H vy máte nějakou duševní chorobu? Vypadá to, že ano. Dejte si nějaké léky. Pak je možnost, že lezete zrzkoj do prdelky. No hodně štěstí, aby nebylo plno.
Úterý, 15. března 2016 - 20:35:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3125
Registrován: 8-2012
Honza7887: Pokud si někdo nepřeje být oslovován jménem tak ho to tak neoslovuji
Vždyť říkám, dvojí metr - třeba mě jste se (společně s dalšími obvykle anonymními hrdiny) určitě na přání neptal...

Asdf: som dával Honzalb ponuku na stretnutie ja, a zostala nevyslyšaná
Já teda nevím, jestli je to povinnost vyslyšet, ale první výzva "sejdeme se" tentokrát zazněla od Slimty (aby se po vyslyšení hloupě vykrucoval), nemyslíte?
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
pacient
Úterý, 15. března 2016 - 20:35:59  
Neregistrovaný host
80.188.32.227
Honzíku, pokud sis nevšim, tak jménem začal oslovovat jistý Slim (o Mimoňovi ani nelmuvě). Takže se není čemu divit, že Honzalb pokračoval ve stejném duchu.

žlutý anděl: Bevelo zalez....
Pikehead
Úterý, 15. března 2016 - 20:52:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2173
Registrován: 3-2007
Honza7887: Tak ano, výklady Bible se liší, ale interpretace, že "slabí duchem" znamená "prostomyslní" se neobjevuje nikde kromě pokusů o lidový humor. Navzdory komunistické deformaci nás všech je Bible základ západní kultury, takže dělat z toho úplný freikunst je asi stejně "vtipné" jako tvrdit, že praotec Čech byl zoofil nebo tak něco...

Pan ing. Hubený to napsal celkem explicitně tady:
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2839298 - jak jsem to hledal, tak mě překvapuje, kolik roků času jsou lidi schopní promrdat "spravedlivým" bojem proti Žlutozlu - což mimochodem krásně kontrastuje s počty odvezených kaštanů Žlutozla od té doby a ukazuje, kdo je pindal a kdo umí udělat něco užitečného.

Považuju za mnohem víc neslušné z anonymity poměrně drsně kopat do člověka, jehož identita je známá a to, že J.S. zveřejnil identitu ing. Hubeného, je podle mě situaci adekvátní.
Pikehead
Úterý, 15. března 2016 - 21:02:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2174
Registrován: 3-2007
Ohl: Heleďte nechcete si radši fotit někde ve Frýdku honekery nebo rozjezd šukafonů? Můžete se u toho i dojmout nad tou krásnu nostalgií, jen si nesmíte uvědomit, že za stejnou cenu tam třeba mohly jezdit lepší vlaky a třeba by v nich sedělo i víc lidí. Ale o to Vám vlastně nejde, vám jde o zaměstnanost u Jedné Správné Dráhy, žeáno...