Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 29. 04. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 29. 04. 2016

dolů
   autor příspěvek
Babilon
Středa, 27. dubna 2016 - 19:57:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3021
Registrován: 12-2007
nicméně si nemyslím, že je to běžná situace, že kupuju někomu cizímu lístky
Přijde mi to jako dost běžná situace. A to, že nemohu napsat dvě jízdenky na sebe, za nesmyslné omezení považuji.
Středa, 27. dubna 2016 - 20:00:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 529
Registrován: 5-2014
Babilon: Nemyslím si. Buď ta osoba jede se mnou, nebo si koupí lístek sama. Nepředpokládám, že je tolik dobrodějů...
NE žlutým cestujícím
Středa, 27. dubna 2016 - 20:03:50  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Babilon:
Tak si jeď s někým jiným. Bez tebe vlaky ČD do Ostravy určitě nezkrachují. A do Brna, když s náma nepojedeš, za tebe doplatí stát. Takže nazdar bazar. My tě nepotřebujeme. [happy] My potřebujeme silnou ČSSD a KSČM a pak kvákání pravičáků jako ty, můžeme z vysoka ignorovat. [happy]
Babilon
Středa, 27. dubna 2016 - 20:34:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3022
Registrován: 12-2007
Buď ta osoba jede se mnou, nebo si koupí lístek sama.
Myslím, že i tady na fóru je dost příkladů, kdy se to z nějakých důvodů hodilo (naposledy Zmar tady). A hlavně člověka nenapadne toto nesmyslné omezení a pak má s tím ve vlaku problémy.
Středa, 27. dubna 2016 - 20:41:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 530
Registrován: 5-2014
Babilon: Šoto club není reprezentativní skupina, takže pokud se tady objevil 1-2 příklady, nebral bych to za směrodatné ... Samozřejmě, jde to udělat lépe, ale to stojí peníze. Kdyby to peníze nestálo, jezdili bychom po jednom v kožených sedačkách, dostali bychom šampaňské zdarma a film bychom si stáhli za 5 sekund. Nejde vše ihned. Na rozdíl od Jančury ČD nezačínaly na zelené louce. Postupnými iteracemi sedostaly do určitého bodu, kdy každá další iterace je dražší. A nebo musí vše zahodit a začít vše budovat znovu a lépe... Dokud nebude lepší systém pro kontrolu dokladů (a nebo se jízdenky neomezí na jediný spoj), tak holt těch pár příkladů bude muset zkousnout těžkosti a nebo jezdit jinak...
Středa, 27. dubna 2016 - 22:11:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1162
Registrován: 5-2009
Když si tak čtu argumenty a návody ideologických obhájců ČD, musím se usmívat. Popsal jsem konkrétní situaci, kdy se jasně a nezpochybnitelně ukázala nevýhoda (pro slušné lidi) systému, který ČD používá. Na to mi jeden ideolog za druhým radí, že sice v tomto konkrétním případě jsem v háji, ale jinak ten systém přináší jen samá pozitiva. Nebo mi radí, abych si zaplatil nepotřebné a zbytečné místenky. Nebo abych strávil hodinu cestou tam a zpět přes město do pokladny pro nákup jízdenky bez internetu. Anebo mi vysvětluje, že chyba je v mém požadavku [happy]. Až si s chladnou hlavou a bez ČD-ideologické zaslepenosti přečtete znovu svoje texty, věřím, že nakonec se i vy budete sami sobě smát.
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
NE žlutým cestujícím
Středa, 27. dubna 2016 - 22:13:45  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
ČD eshop používá pořád více a více lidí, aplikaci Můj Vlak také, ale šotoušek Babilon našel zásadní problém, který to celé položí.

A nebo ne? [happy]
Středa, 27. dubna 2016 - 22:19:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1163
Registrován: 5-2009
Pro ty, kdo se na vše nedovedou dívat jinak než ideologicky: zkuste se aspoň na chvíli vžít do role normálního cestujícího, který se se svými známými potřebuje dostat v konkrétní dobu z místa A do místa B a jsou mu fuk ideologické kecy o hodném nebo zlému Jančurovi nebo státním podniku nebo čemkoli jiném. Tomu je jedno, jak se ke dnešní situaci došlo, ale zajímají ho praktické věci, které musí řešit teď a tady. Potom svoje vlastní ideologické řeči uvidíte z úplně jiné perspektivy.
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
Středa, 27. dubna 2016 - 22:21:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 640
Registrován: 9-2004
Zmar: No a jak byste chtěl vyřešit situaci, že si koupím v eshopu lístek Ostava Praha. Na jeden lístek jedu já v 7 ráno, na ten samý lístek jede Franta vlakem v osm a taky Pepa vlakem v devět.

Prodejte svůj nápad ČD, vyděláte určitě balík.
NE žlutým cestujícím
Středa, 27. dubna 2016 - 22:23:16  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Zmar:
Nebudeš tomu věřit, ale potom, co jsme se zasmáli tvému pseudoproblému, půjde život dál. Eshopu ČD dál poroste využití a na řešení tvého "obřího" problému se vybodneme, protože počet lidí, co tohle potřebuje, je naprosto zanedbatelný.

Mimo Praha-Ostrava stejně alternativu nemáš a jentak mít nebudeš (na tom se pracuje, aby tendry byly v zásadě kosmetické a 1 pár žlutého zmrda do Brna tě nespasí) a počet lidí, které vyřešení problému, cos popsal, přetáhne od Jančury k ČD, bude tak malý, že nevydělá ani na zaplacení někoho, kdo to vyřeší a to řešení naprogramuje. [kladivo]

Ale žlutí šašci mají zas nový bič na ČD. A příště s náma už nepojedou. To jste nás teda vytrestali. [biggrin]
Babilon
Středa, 27. dubna 2016 - 22:26:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3023
Registrován: 12-2007
Šoto club není reprezentativní skupina
Setkal jsem se s tím i u "normálních" lidí, kteří jedou vlakem 2x ročně. Ani bych se nedivil, kdyby to byla jejich poslední cesta.

Samozřejmě, jde to udělat lépe, ale to stojí peníze.
Co stojí peníze? Upravit jednu větu v přepravních podmínkách?
Středa, 27. dubna 2016 - 22:27:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2039
Registrován: 8-2010
Zmar: Tak navrhněte nějaký jiný způsob jak zajistit to aby jízdenka nebyla zneužitelná a aby zároveň nemusela být vázána na konkrétní vlak. Na Nábřeží by to určitě uvítali [happy]

Jinak nevidím tady nikoho (krom exota NE Žlutým cestujícím/vlakům) kdo by to tady ideologicky obhajoval. Naopak se tady jen někteří snaží vysvětlit, proč tomu tak je. A třeba BoH vám napsal, že vás chápe a já do určité míry taky. Co se na to ale podívat i z druhé strany (dopravce) ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Středa, 27. dubna 2016 - 22:33:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1164
Registrován: 5-2009
NE žlutým cestujícím: bohužel pseudoproblém je to jen pro toho, kdo žije odtržen od reality ve vlastním ideologicky dokonalém světě. Ten problém přinesl život. A jen čistý a realitou nezatížený ideolog dovede na to reagovat tak ohnivě a úplně mimo realitu, jako vy (pokud vím, zatím jsme si nepotykali a soudruh nejsem). Proč pořád píšete o nějakém zmrdovi, trestání, přetahování a šašcích. Opravdu si neuvědoujete, že s tou zaslepeností jste pro smích ?
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
Středa, 27. dubna 2016 - 22:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2040
Registrován: 8-2010
NE Žlutým...: Proč musíš hned všechny urážet ? Jdi už s těmahle kecama do [zadnice] Děláš modrým jen ostudu [uhoh]
Středa, 27. dubna 2016 - 22:35:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1165
Registrován: 5-2009
Honza7887: a proč nemůže být jízdenka s místenkou (!) vázaná na konkrétní vlak ? Tedy já bych s tím problém neměl, stejně jako mi to nevadí u RJ.

(Příspěvek byl editován uživatelem zmar.)
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
Středa, 27. dubna 2016 - 22:37:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 641
Registrován: 9-2004
Zmar: nemám pocit, že bych se na věc díval ideologicky. Čistě prakticky Vám popisuju proč to funguje tak, jak to funguje. Máte nějaký lepší nápad, jak byste to řešil? Sem s ním, namísto obecných (s prominutím) keců.
Středa, 27. dubna 2016 - 22:42:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2041
Registrován: 8-2010
Zmar: a proč nemůže být jízdenka s místenkou (!) vázaná na konkrétní vlak ? Tedy já bych s tím problém neměl, stejně jako mi to nevadí u RJ.

Možná by taková varianta v eShopu existovat mohla. V počátcích eShopu byly právě jízdenky vázané na konkrétní vlak, ale pro velkou nespokojenost se od toho časem upustilo.
Středa, 27. dubna 2016 - 22:42:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1166
Registrován: 5-2009
Ale já chápu, proč to to funguje tak, jak to je. To nic nemění na faktu, že v tomto případě je systém ČD z pohledu cestujícího horsí než u soukromníků. Přitom nic nebrání, aby to i u ČD fungovalo podobně. Tedy, že bych si koupil jízdenku s místenkou platnou jen na konrétní vlak a nic jiného. Pokud skutečně chci jet z Prahy do Ostravy, tak mi tohle úplně vyhovuje a nic jiného nehledám.
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
Středa, 27. dubna 2016 - 22:44:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2042
Registrován: 8-2010
Zmar: [ok] To je dobré řešení. Tak jim to navrhněte [happy]
Středa, 27. dubna 2016 - 22:46:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 642
Registrován: 9-2004
No a pak je tu druhá část cestujících (řekl bych nadpoloviční), kterým právě takovýto systém vyhovuje. Tzn. nejsou vázáni na konkrétní vlak, prostě mají jízdenku a jedou. Co s nimi? Budou tady nadávat, stejně jako Vy, že je dopravce buzeruje nutností kupovat si jízdenku na konkrétní vlak?
NE žlutým cestujícím
Středa, 27. dubna 2016 - 22:52:45  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Honza7887:
Poslyš ty samozvaná morální autorito. Pokud mi nemáš co sdělit, tak kušuj. Neumíš modré hájit, tak si choď na kávu Illy se žlutejma a mně piš jen, pokud máš něco konkrétního k probrání. Máme tu svobodu slova, víš? Nezodpovídám se ti. Svýma poznámkama na mém stylu vůči žlutejm vyžírkám nic nezměníš.

Zmar:
"a proč nemůže být jízdenka s místenkou (!) vázaná na konkrétní vlak ? Tedy já bych s tím problém neměl, stejně jako mi to nevadí u RJ."

Tak to navrhněte na Ministerstvu dopravy a krajích. Uvidíme, co vám na to řeknou. Cestující budou jistě skákat ze zavedení povinných místenek nadšením. [happy] Žlutá vymejvačka mozku na vás dost zapracovala, že? Místenky, vždycky si sednete, kafe zdarma, ideální podoba veřejné dopravy, jak by mělo vypadat všechno, viďte vy žlutej trolle...
Středa, 27. dubna 2016 - 22:56:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 5-2009
A co brání tomu, aby prodejní systém nabídnul cestujícímu možnost výběru ? Respektive podle toho, zda si vezme nebo nevezme místenku by po něm buď nepožadoval nebo požadoval číslo dokladu. Pro programátora to je otázka jednoho řádku v programu.

Ale napadla mne zajímavá odbočka. Má vůbec průvodčí právo požadovat po cestujícím předložení občanského průkazu nebo pasu ? Tohle smí chtít policista a jen v odůvodněném případě. Neporušují ČD zákon ?
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
Středa, 27. dubna 2016 - 23:02:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2043
Registrován: 8-2010
Zmar: Ano, možnost volby by byla určitě dobrá věc.

Má vůbec průvodčí právo požadovat po cestujícím předložení občanského průkazu nebo pasu ? Tohle smí chtít policista a jen v odůvodněném případě. Neporušují ČD zákon ?

Tohle bych viděl tak, že je to stejné jako když chce revizor občanku. Právo na to asi mají jinak by to už bylo zakázáno. Zakoupením jízdenky souhlasíte s pravidly eShopu a tam se píše, že jízdenka je platná pouze s daným dokladem a že ho bude průvodčí vyžadovat.

NE Žlutým cestujícím: K tobě se vyjadřovat nebudu, protože se stejně každým dalším příspěvkem ztrapňuješ a děláš ze sebe blba.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Středa, 27. dubna 2016 - 23:05:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1168
Registrován: 5-2009
NE žlutým cestujícím: kde jsem psal o povinných místenkách ? Bez nich je vaše konstrukce mimo mísu. Nemyslíte, že ty vaše řeči o vymývačce mozku velmi přesně pasují na váš dokonale domodra vymytý mozek ? Je mi líto lidí, kteří s tak ubohým primitivem, jako jste vy, musejí pravidelněji přicházet do styku. Tím s vámi končím. Výplody vašeho chorého mozku nestojí za čas věnovaný k jejich přečtení.
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
Středa, 27. dubna 2016 - 23:07:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 643
Registrován: 9-2004
Zmar: jo, to by určitě šlo. Pošlete námět na zlepšení. [wink]
NE žlutým cestujícím
Středa, 27. dubna 2016 - 23:14:03  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Zmar:
"A co brání tomu, aby prodejní systém nabídnul cestujícímu možnost výběru ?"
Brání tomu to, že je to zbytečné klikání navíc pro 99% cestujících ČD, kteří to nepotřebují a nemají se zadáním inkarty, občanky, řidičáku, průkazu ZTP nebo pasu problém. Zbytečné další zesložitění eshopu, kterému by prospělo spíš zjednodušení a to výrazné. Pro mé rodiče je snadné koupit lístek v aplikaci Můj Vlak, ale eshop ČD je pro ně příliš těžký. A vy to chcete dál komplikovat, dalšími volbami? Eshop není simulátor pokladního. Simulátor pokladního si zahrajte na jizdenka.idos.cz. Nazdar.

"Má vůbec průvodčí právo požadovat po cestujícím předložení občanského průkazu nebo pasu ? Tohle smí chtít policista a jen v odůvodněném případě. Neporušují ČD zákon ?"
Tak je zažaluj, podobně jako tvůj bůh. Je to samozřejmě porušení zákona, strašné. Šup s tím nejlíp k soudu ve Pštrosburgu pro lidská práva.

PS: Prozraď mi, už ses někdy v životě ubytoval sám v kempu, penzionu, hotelu? Nebo zatím vždycky jen s rodičema, že sis nevšimnul, že po tobě chtějí občanku, když tě zapisují?

Jo a taky ČD okradli tvůj Regiojet podnákladovými jízdenkami.

Takže vrať se do Regiojetu, Budulínku, užívej si ho a pořiď si k tomu modrej woodoo vláček, do kterýho u toho budeš píchat špendlajzem. [happy]
kpt.Hejl
Středa, 27. dubna 2016 - 23:36:03  
Neregistrovaný host
79.127.245.180
NEžlutý cestující alias rudý DEBIL:Možná jste to na stranické schůzi neprobírali,ale na K reportu žádná svoboda slova neexistuje,tohle jsou soukromé stránky,a co se majiteli nelíbí,tak letí pryč.A dost se jeho adminům divím,co ti tu tolerují.
nedělní pendolino
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 03:18:57  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
Anebo mi vysvětluje, že chyba je v mém požadavku
jako v obchodnim centru: Velikost dobra, akorat ty velkej!!!

NE žlutým vlakům alias NE žlutým cestujícím: dost se jeho adminům divím,co ti tu tolerují.
Vám se líbí víc BEVELO?
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 07:25:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 531
Registrován: 5-2014
Já si jen tak přemítám v hlavě, co je pro cestujícího lepší. ... Vázána jízdenka na konkrétní spoj nebo to, že nemusím zjišťovat nějaká čísla, pokud chci kupovat lístek pro někoho jiného... Já myslím, že je to celkem jasné a to se na to nemusím dívat přes žádnou ideologie. Že existuje prostor pro zlepšení je zřejmé, ale rozhodně to nejde jednou větou, jak se mylně domnívá Babilon. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak by to tak dávno fungovalo (důvody jsem hodně zjednodušeně popsal). Proč je Jančura u studentíků oblíbený, tam hraje hlavní roli jiný důvod [happy]
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 07:28:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 532
Registrován: 5-2014
Honza7887: S tím dokladem. Jako máte právo odmítnou kontrolu tohoto dokladu, nicméně pak je možné na dotyčného zavolat policii, aby tyto doklady předložil jí. Otázka je, kdo by zaplatil výjezd, pokud by doklady byly v pořádku.
Babilon
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 08:31:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3024
Registrován: 12-2007
Že existuje prostor pro zlepšení je zřejmé, ale rozhodně to nejde jednou větou, jak se mylně domnívá Babilon. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak by to tak dávno fungovalo (důvody jsem hodně zjednodušeně popsal).
Psal jste, proč to nejde bez průkazu. Důvod, proč by se nemohlo kupovat jízdenky pro někoho jiného na své jméno a číslo průkazu (a o tom se tady bavím já), jsem zatím žádný neslyšel.
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 09:13:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4032
Registrován: 9-2011
Neznámý: Takže se krásně (pro některé nepochopitelně) potvrzuje, že rychlejší vlak dosahuje kratších jízdních dob
Ó nikoliff, zde jste dal pouze jeden konkrétní příklad toho, že zpožděný vlak krátil jízdní doby, zatímco načas jedoucí je krátit nemusel, nemusel a ještě jednou nemusel (resp. když dostal +2, tak do další stanice v pohodě zkrátil na -1).

Honza78 pro Žlutého pacienta: Děláš modrým jen ostudu
Ještě jste si nevšiml, že Žlutý pacient pracuje v žoldu žlutozla? [wink]
Něco jako když STB rozmlátila výlohu Aeroflotu, aby se "ukázalo", kdo je dobrej a kdo špatnej.
Já to vidím tak, že Žlutej pacient nejprve napíše ze srdce nenávistný příspěvek proti ČD a před odesláním ještě vzájemně prohodí barvy. No a koncem týdne se podívá do mailu, jestli mu přišla odměna - volná jízdenka do Regiojetu do libovolné stanice [lol]
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 09:33:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1169
Registrován: 5-2009
Ještě ke včerejší diskusi. Popíši to na příkladu z jiného oboru, kde je to zřetelnější. Dejme tomu, že existují dvě firmy, Firma A a firma B, které obě vyrábějí svůj typ vysavače. Obě jsou zaměřeny na podobný typ zákazníků a jejich výrobky jsou si podobné. Já jsem zákazník a rozhoduji se pro jeden z nich. Zvážím jejich výhody a nevýhody a dejme tomu, že se rozhodnu pro vysavač firmy B. Jako zákazníka mne vůbec nenapadne uvažovat, jak by se měl upravit vysavač A aby byl stejný s vysavačem B, stejně tak, jako mne nenapadne uvažovat, jak by se měl upravit vysavač B, aby byl stejný s vysavačem A. Jiná věc by byla, kdybych byl členem managementu, akcionářem nebo PR pracovníkem některé z těch firem. Ale tohle není moje role a předpokládám, že ani nikoho z těch, kdo se zapojili do včerejší diskuze. Proto se podivuji nad tím, že suché konstatování, že danému účelu lépe vyhovuje produkt firmy B vyvolalo diskusi o tom, jak by se měl produkt firmy A více či méně násilně upravit, aby jej bylo možné použít namísto produktu firmy B. Pokud by diskutující vybírali vysavač, myslím, že ani oni by takto neuvažovali. Proto se zamýšlím nad tím, jaký by byl důvod postupovat při nákupu jízdenky do Ostravy jinak, než při nákupu toho vysavače ?
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 10:00:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2044
Registrován: 8-2010
Aleš_Liesk: [lol] Díky za pobavení [ok] Zvedl jste mi náladu o 100% [lol]
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 10:22:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 644
Registrován: 9-2004
Zmar: jo s touto analogií se dá souhlasit. A management ČD si myslí, že většina lidí chce kupovat vysavač typu A, jen Vy jste chtěl vysavač typu B. [wink]

Dále jsme došli k závěru, že všichni chápeme, že určité vlastnosti vysavače A jsou specifické, vysavač B tyto vlastnosti nemá, ale celkem jednoduše by šlo vytvořit podtyp vysavače AA s vlastnostmi předchozího typu A a podtyp AB s vlastnostmi vysavače typu B, který ale pozbyde onu specifickou vlastnost vysavače typu A, pro kterou jej určitá nemalý skupina kupujících preferuje před vysavačem B [biggrin]
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 12:20:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6459
Registrován: 5-2007
Zmar: Tak prečo potom používate pojmy ako buzerácia?
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 13:07:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 5-2009
Asdf: popsal jsem to včera. Až se vy dostanete do stejné pasti následkem nedostatečného prostudování podmínek a volbou nevhodného produktu, buďte si jistý, že použijete jadrnější slovo.
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 14:22:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 8-2014
Zmar: Máte vy i váš kamarád mobilní telefon? Možná by vám sdělil číslo svého dokladu dřív, než vyprší sessiona v e-shopu ČD.
......
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 14:56:09  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
Zmar: Máte vy i váš kamarád mobilní telefon? Možná by vám sdělil číslo svého dokladu dřív, než vyprší sessiona v e-shopu ČD.
A ještě by mohl říct číslo bankovního účtu a pin karty, aby to bylo kompletní
NE žlutým cestujícím
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 15:36:22  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
BoH:
Já osobně bych v dalších tlačítkách na eshopu neviděl výhodu. Už teď je ten systém dost komplikovaný pro lidi, co jedou poprvé. Můj Vak se vás zeptá polopaticky a jasně, zda chcete to a to a to, ale u eshopu ČD jste do toho vrhnut tak trochu jak do nějakého trenažeru. Zkoumat co je kde pod jakou nabídkou.

Možná, kdyby se udělal pokročilá a jednoduchá verze eshopu, ale do jednotné bych určitě další funkce nepřidával. A pokud 99% lidí ta funkce stejně nezajímá, tak k čemu dělat 2 eshopy. Výrazně zjednodušenej už existuje a jmenuje se Můj Vak.

99% lidí opravdu nemá žádný problém zadat číslo své inkarty/isicu/občanky/řidičáku či ztp průkazu (nejčastější varianty) a mít jízdenku na libovolný spoj.

V tom, že když to nestihnu, propadne mi jízdenka ale nikomu jsem neřekl žádné své číslo a zůstal v utajení, nevidím žádnou výhodu. Že jsem někam nemusel naťukat 9 čísel fakt není cena útěchy za propadnutí třeba 165 Kč. Možná tak pro paranoiky. A fanatické fanoušky Žlutého, kteří už neví za co do ČD kopnout, neboť je sere, že se drží, ale tím to podle mě hasne.

Zmar:
Co kdybys jel prostě s Regiojetem a přestal tu otravovat? Tady nikdo nerozhoduje o podobě eshopu ČD. A jak vidíš, s příznivci modrých se neshodneš, a že se shodneš se žlutými má stejnou váhu, jako když se Kalousek s Fialou shodnou, že je Sobotka debil. Ok, zasmějou se, tím to hasne. Tvůj problém 99% lidí netrápí a akorát by zesložiťoval eshop. Kup si žluté nebo růžové slipy s Jančurou a bude ti dobře. Když je v jeho vlaku ukážeš, dostaneš slevu 50%. Tomu ČD nemůžou konkurovat, takže pro šetřílky jako ty tu nejsou a nazdar.
Pojeďte s modrým
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 15:42:32  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
http://ekonomika.idnes.cz/vlaky-z-prahy-do-brna-budou-rychlejsi-n ez-autobus-f7a-/eko-doprava.aspx?c=A160427_120646_eko-doprava_suj

Sůra neodolal a zdůraznil: "Nejlevnější jízdenka do vlaku z Prahy do Brna bez slev stojí 189 korun, autobus s kreditovou jízdenkou (pořízení zdarma) 165 korun."

Není nad placenou reklamu, kde chybí upozornění, že jde o placený článek. [happy] Nebo to snad Sůra dělá zdarma, ze svého přesvědčení, tu reklamu žlutému? Celkově, do Budějovic jezdí jen busy s kreditovou jízdenkou? Jaktože jinou bus konkurenci nám nestranný nepodplatitelný novinář nezmínil?

Jinak z té razie Evropské komise mám docela strach. EU teď hledá jakoukoli špínu na ČR za uprchlíky, EIA jí už vyšla, no a Jančura využil situace, poštval komisi sem k nám a já se obávám, že na tak 80% něco najdou a ČD budou Jančurovi platit to miliardové penále.

A lidi se žlutými slipama z toho budou v rauši, že se to natrhlo zlému molochu. Co na tom, že je moloch 100% státem vlastněn, takže se ty peníze vezmou z jiných věcí. Třeba z regionální dopravy či obnovy vozového parku. Lidi z vesnice někde na Vysočině či Karlovarsku budou z Jančurovy výhry nad ČD fakt velkou výhodu. Prostě účel světí prostředky a je potřeba za každou cenu dokázat, že stát podnikat nemá. Viva Jančuraaaa!!!
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 15:46:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 5-2009
MickeyMouse: Máte vy i váš kamarád mobilní telefon? Možná by vám sdělil číslo svého dokladu dřív, než vyprší sessiona v e-shopu ČD.

Proč si myslíte, že tohle nebyla první věc, co jsem zkusil, když jsem na problém narazil ?

Předběhnu eventuální řetěz odpovědí a dalších dotazů a rovnou dojdu ke pro někoho možná překvapivému rozuzlení: i v ČR jsou na venkově oblasti, kde nejenže je mobilní internet nepoužitelný, ale dokonce i sám účastník může být po celé hodiny mimo dosah mobilní sítě. Ne všichni žijí ve městech a ne všichni mají při ruce pevný internet.
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 16:36:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 534
Registrován: 5-2014
Babilon: Přemýšlím a nenapadá mě racionální důvod, proč by skupinová jízdenka mohla být napsaná na jednoho a více lísků nikoliv. ... V tom případě není nic lepšího, než poslat podnět přímo na ČD a nesnažit se více špekulovat tady, kde je to asi tak platné, ... [happy] Třeba to bude mít odezvu, třeba oni Vám ten racionální důvod dají (nejsem jejich tiskový mluvčí, i když to tak občas vypadá [happy]). Hodně štěstí...
Penik
Pátek, 29. dubna 2016 - 08:04:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7177
Registrován: 10-2004
Zmar: můžeš uvést lokalitu, kde není porytí mobilním signálem operátora tvého kamaráda? Docela mě to zajímá.
......
Pátek, 29. dubna 2016 - 08:31:35  
Neregistrovaný host
128.0.179.99
EU teď hledá jakoukoli špínu na ČR za uprchlíky, no a Jančura využil situace, poštval komisi sem k nám a já se obávám, že na tak 80% něco najdou a ČD budou Jančurovi platit to miliardové penále. A lidi se žlutými slipama z toho budou v rauši, že se to natrhlo zlému molochu.
Je to stejná situace, jako když napráskate lumpa, co vás okrad, na policii, potom ho zavřou na několik let, a tím klesne vaše šance na to, že by Vám někdy něco uhradil. Kdežto kdybyste ho nechal na pokoji, tak Vám mohl všechno vrátit, možná i s úroky .
Pátek, 29. dubna 2016 - 09:03:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4034
Registrován: 9-2011
není porytí mobilním signálem operátora tvého kamaráda
Nevím, jak u Zmarova kamaráda, ale u mě v kanceláři třeba "signál není", když mám jednání. Jakmile jednání skončí, tak se signál zase "zázračně" objeví [crazy].
Pajas2
Pátek, 29. dubna 2016 - 09:04:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 624
Registrován: 10-2009
Penik: Těch oblastí je celá řada, často jde o místa, kde jsou chatové oblasti, tj. lidé tam nežijí trvale. Mezi jednu z nejrozsáhlejších považuji např. oblast severovýchodně od Olomouce, mezi Hlubočkami a Domašovem nad Bystřicí. Kde v údolí není ani GSM, natož cokoliv jiného. I na kopcích kolem údolí je to špatné, dole v údolí vůbec nic.
Leinad
Pátek, 29. dubna 2016 - 12:33:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 633
Registrován: 8-2009
já se obávám, že na tak 80% něco najdou a ČD budou Jančurovi platit to miliardové penále. = Já se obávám, že ČD nejsou čisté? [crazy]

Co na tom, že je moloch 100% státem vlastněn, takže se ty peníze vezmou z jiných věcí. Třeba z regionální dopravy či obnovy vozového parku. - nebo z dotací dvornímu dodavateli a smluv jako na 380, požadavků jako šířka dveří, milionového zalévání kytek na nábřeží, organizačního pavouka většího než za první republiky(od které se pár pozic podařilo nahradit technikou).

A ještě by mohl říct číslo bankovního účtu a pin karty, aby to bylo kompletní - přesně tak.
Docela by stačilo jízdenku po načtení POPkou zneplatnit. Takže po načtení v Pendolinu v Berouně už nemůže nikdo jiný jet na stejnou jízdenku z Marianek do Prahy. V Praze sice můžu přerušit cestu a počkat na něco dalšího do Ostravy. Ale pokud pokud by někdo chtěl z Prahy jet na mojí jízdenku, neví kde se v Pendolinu střídaj průvodčí/přistupuje revizor/(případně jestli průvodčí v Pendolinu nedostane echo, aby mě znovu zkontroloval).
Pátek, 29. dubna 2016 - 12:41:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 645
Registrován: 9-2004
Leinad: Docela by stačilo jízdenku po načtení POPkou zneplatnit. to jako na ten již projetý úsek? Takže vyjedu z Prahy, za Prahou mi průvodčí zneplatní úsek Praha - Kolín a co dále? Bude mi do POPky zadávat jízdenku po každém zastavení a prdlužovat ten zablokovaný úsek? Anebo zůstane zneplatněn pouze úsek Praha Kolín, příčemž já jedu do Ostravy a na mou jízdenku může jet někdo další z Kolína? [crazy]
dohlib
Pátek, 29. dubna 2016 - 12:51:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 208
Registrován: 8-2014
Docela by stačilo jízdenku po načtení POPkou zneplatnit.

A co pak revizor, když zjistí, že jízdenka je neplatná ?}
e shop
Pátek, 29. dubna 2016 - 13:11:06  
Neregistrovaný host
37.48.5.186
Ale moji milí, jsme přeci v Čechách. Zneplatnění jízdenky by nic neznamenalo. Další člověk (lidé) s jednou a tou samou víckrát vytištěnou jízdenkou by při kontrole začali prostě a jednoduše ječet na průvodčího, že oni si jízdenku poctivě koupili a že ČD mají bordel v systému.
Pátek, 29. dubna 2016 - 13:12:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 646
Registrován: 9-2004
dohlib: no revizor zjistí, že všichni cestující v daném vlaku mají neplatnou jízdenku. [biggrin]

Jo, použít hlavu předtím, než něco plácnu do diskuse, bolí. Že, Leinade? [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Lopik.)
Mladějov
Pátek, 29. dubna 2016 - 14:09:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8163
Registrován: 3-2007
AL :Sis postavil/koupil malou rušičku ?
Pátek, 29. dubna 2016 - 14:34:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4036
Registrován: 9-2011
Mla: ne, jen vypínám mobil [crazy]
Volajícímu se pak jevím jako nedostupný.

Lei: po načtení POPkou zneplatnit.
A po přestupu do lokálky: "Pane, vy máte neplatnou jízdenku!"
Ta vostuda - vedle sedí jeden soused, naproti druhej, přes uličku teta, támhle paní učitelka, co mě učila na základce, vedle ní pan farář, dejžto pámbu, velebnej pane, a před všema teď vypadám jak černej pasažér [kladivo]
Leinad
Pátek, 29. dubna 2016 - 14:59:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 634
Registrován: 8-2009
AL: Jen do příští stanice. (Tedy v Pendolinu v Uvalech do Pardubic)

dohlib: OK, označí jako použitou. Ostatně klasické jízdenky se razítkují, u e-shopových jízdenek to fakt průvodčí nepozná?? (databáze vydaných QR+jak byly "orazítkované").
Pátek, 29. dubna 2016 - 15:08:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4038
Registrován: 9-2011
Leinad: takže za každou stanicí mi ten lístek bude zneplatňovat znova? Nepřipadá vám to trochu nepraktické a vůči pasažerovi i - nebojme se to říct - buzerační?
Co lístek v osobním vlaku? Z Prahy do Kolína mi ho p. průvodčí zneplatní 17x?
Leinad
Pátek, 29. dubna 2016 - 15:52:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 635
Registrován: 8-2009
Z Prahy do Kolína na tarif ČD můžu 17x přerušit cestu? Jak píšu vedle - když jedu na klasickou jízdenku, dostanu na ni razítko - co dostanu za nadiktování čísla jízdenky?
Pátek, 29. dubna 2016 - 16:08:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6460
Registrován: 5-2007
Zmar: Na jednej strane hovoríte, že nechcete aby produkt A bol prerobený na produkt B, a na druhej strane produkt A nazvete buzeráciou a produkt B vyzdvihnete. Akú očakávate reakciu? Že Vám tu 100 ľudí pritaká a povie, že produkt A je buzerácia a produkt B buzerácia nie je? Alebo niečo iné?

1) Uvedomte si, že ste v prostredí, v ktorom možno nezanedbateľná časť ľudí vyznáva úplne iné hodnoty a zažíva úplne iné situácie, v ktorých im napr. môžu bytostne vadiť určité vlastnosti produktu B. A nemálo to môže prijať fundamentalisticky ako útok na to, na čo sú zvyknutí, a čo im vyhovuje a začnú cítiť potrebu ten útok zadupať do zeme.

2) Uvedomte, že sta na internetovom diskusnom fóre. Čokoľvek sem napíšete, môže byť použité na odštartovanie III. svetovej vojny. Každý sa toho príspevku chytí inak, a stačí vhodná kombinácia reagujúcich, ktorí si potom už často vystačia aj sami a "pohroma" je na svete.
Přemýšlení bolí
Pátek, 29. dubna 2016 - 16:14:14  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
Daneček: Takže místo jedné "buzerace" kdy je třeba zadat číslo dokladu ji nahradíme ještě větší nepraktickou pakárnou pro průvodčí ? A když průvodčí nepřijde tak ta jízdenka bude i nadále platná ? To si snad děláš [zadnice]
Jokabuši_Kavasaki
Pátek, 29. dubna 2016 - 17:05:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 12-2015
Přemýšlení bolí: A když průvodčí nepřijde tak ta jízdenka bude i nadále platná ?

Aniž bych to zneplatňování jízdenek chtěl zavádět, tak se musím zeptat: A co když mám obyčejnou papírovou jízdenku koupenou v pokladně a nepřijde průvodčí?
Kdybyste chtěl argumentovat tím, že papírovou jízdenku musíte doručit z místa B zpět do místa A, tak mi ukažte cílovou skupinu černých pasažérů, kteří budou jezdit tak, že jeden zůstane čekat v místě A, až mu druhý z místa B dá vědět, že už v B vystoupil a průvodčí ho nekontroloval (případně kontroloval a §7 dnes neuplatní). Za místo A si cvičně dosaďte Prahu, za místo B Kolín (+1 hodina), a když to ani pak nepochopíte, tak Ostravu (+3 hodiny) [proud]