Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Rychlodráha Praha - letiště - Kladno (PraK) » Archiv diskuse Rychlodráha Praha - letiště - Kl... do 15. 06. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Rychlodráha Praha - letiště - Kl... do 15. 06. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 13. června 2016 - 09:56:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 5-2009
Předpokládám, že trať Letiště - Veleslavín se bude stavět už rovnou v zadrátované podobě. Potom by mělo 'stačit' zadrátovat zbytek do centra a nasadit na to vhodné elektrické jednotky. Podle mého názoru by to mělo být něco lehkého a velkým zrychlením, snad odvozeného od vozů metra. Potom by se i jízdní doba Veleslavín - Dejvice mohla snad zkrátit na cca 4 minuty. Tím by vznikla mírná vata v grafikonu, která by dovolovala při 15 min intervalu trochu dolaďovat časy.

Samotné zadrátování Velelavín - Dejvice a nasazení lehkých jednotek se dá předložit jako snížení emisí a snížení hlučnosti. Proti tomu dost dobře není možné nic namítat a blokovat to. V úseku Dejvice - Bubny by asi bylo vhodné pro každý případ doplnit výhybnu pro nouzový přesun křižování. Byla by užitečná i mezi Veleslavínem a Dejvicemi, ale to by neprošlo. Nanejvýš snad by bylo možné zhlaví Dejvic co nejvíc vytáhnout k Veleslavínu a dát tam štíhlou výhybku, aby se jednokolejný úsek zkrátil aspoň o těch asi 200 m.

(Příspěvek byl editován uživatelem zmar.)
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
Suchol
Pondělí, 13. června 2016 - 09:57:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 5-2016
Brr 2895: Vedení trati pod úrovní křižujících komunikací, jak to navrhl MP v r. 2007, není dobré, protože koliduje se všemi stokami vč. jedné kmenové. Zahloubení v místě Starodejvické ale jen obrací smysl křížení, vykoupené 3 domky vytvářejí prostor pro přeložku komunikace na strop tunelu.
Parvus
Pondělí, 13. června 2016 - 12:32:41  
Neregistrovaný host
84.242.124.180
Z Hospodářských novin:

http://nazory.ihned.cz/c1-65325970-barvy-moci-jindricha-sidla-jak -si-postavime-rychlodrahu-na-letiste-ii
Pondělí, 13. června 2016 - 12:41:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1248
Registrován: 9-2003
Pánové, ještě jednou, pomalu a v malých písmenech.
Jaký by byl problém, kdyby se jednoduše postavil neelektrifikovaný dvoukolejný tunel Letiště - někam, kde nesahá P6.
Odtud jedním obloukem do stanice Ruzyně. Křižování by tu nebylo, buď pojedu pravým, nebo levým tunelem a uprostřed ostrovní nástupiště - klidně otevřené pro větrání.

Varianta 2 - tunel v ose původní dráhy 4/22, vyjedu na jejím konci a levým obloukem dojedu zářezem před terminál

A teď
- kdo chce směr Plzeň, bude nadále jezdit busmo na Zličín.
- Dejvice, Holešovice, Masna, Vltavská - všechny vlaky a vše podle "B","C" pojede vlakem.
Otočení nástupiště v Dejvicích "A" - budu mít i Vltavskou, nebo postavím eskalátor na Veleslavíně.

Opakuji - Když přijede Desiro, Žralok, Talent - nikdo a OPAKUJI nikdo z normálních cestujících se nebude dožadovat Pantera. Interval 15 minut je až až...

Ale to by si někdo musel přiznat a mít kule na to říci, že holt už nebudou takové zisky taxikářů a holt ti vykukové z P6 budou mít "jen" zmodernizovanou trať.
Prostě chtějí mít všechno, budou mít .o..o.
Půjčit si 100 000 a našetřit 100 000 je minimálně 300 000 rozdíl.
Pondělí, 13. června 2016 - 12:56:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2898
Registrován: 5-2002
někam, kde nesahá P6 To je kupříkladu kam?
Parvus
Pondělí, 13. června 2016 - 13:06:14  
Neregistrovaný host
84.242.124.180
Franta: Nerozumím. Letiště je téměř úplně obklíčeno Prahou 6. Kam chcete ten "neelektrifikovaný dvoukolejný tunel" z letiště vést? Jak chcete otočít nástupiště v Dejvicích? Co má otočení nástupistě v Dejvicích společného se stanicí metra "C" Vltavská? Nebo s eskalátorem na Veleslavíně? Při nejlepší vůlei jsem váš příspěvek nepochopil.
P_v
Pondělí, 13. června 2016 - 13:15:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1503
Registrován: 5-2002
Diesel do tunelu při tak častém provozu není dobrý nápad. Co se ušetří na drátizaci, to se mnohonásobně promrhá na nuceném větrání.
4581111
Pondělí, 13. června 2016 - 14:08:40  
Neregistrovaný host
37.221.251.249
Okolnosti téměř neznám,ale byl by Phy6 i takový odpor,kdyby,,vyhrála" varianta dopravy na letiště metrem a jeho výstavba,dostavba.Metro,po příjezdu do Prahy,dostupné ze všech podstatných žst.,přestup metro/metro(myšlen příjezd na hl.n.) daleko jednodušší než vlak/metro/vlak nebo přecházení mezi hl.n.-Masaryčkou.Těžko říci,ono je to všechno takové trochu švejkovské-nazývá se to rychlodráhou-při prozrazení rychlosti směšné...Je to stejně úsměvné jako okecávání o nemožnosti výstavby eskalátorů ve Veleslavíně a tu šaškárnu s manipulací s kuframa.Ale okecávat pak x důvodů,proč to nešlo,to se umí..No nic,to jen malý názor a dotaz,jestli i metro by bylo tak odporováno.
Pondělí, 13. června 2016 - 14:41:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 700
Registrován: 2-2006
Tadá [zadnice]
Kladno chce stejně jako Praha 6 trať rychlodráhy na svém území v tunelu
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Pondělí, 13. června 2016 - 15:30:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1249
Registrován: 9-2003
Pardon - "A" myšleno samozřejmě Hradčanskou.
Otočit nástupiště - dnes mám výpravní budovu na opačné straně od kolejí, než Hradčanskou. Tak udělat nástupiště mezi metrem a kolejemi.

Ať tak, nebo onak. Je to něčí hra s cenou pozemků a nechutí postavit cosi smysluplného. Ono to mělo být dávno, dřív, než někdo "zacítil prachy". A je jedno odkud.

Trať v náhledu - první s tunelem, druhá ve stylu, tam všude už se dostanu a zbytek je moje.Ty dvě minuty objíždění mne nezabijou - pod přiblížením přesypáno...

Půjčit si 100 000 a našetřit 100 000 je minimálně 300 000 rozdíl.
Pondělí, 13. června 2016 - 16:07:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7227
Registrován: 5-2002
Kladno chce stejně jako Praha 6 trať rychlodráhy na svém území v tunelu -
Vlak by měl také obsluhovat střed města, ale i centra kladenských sídlišť Kročehlavy, Sítná a Rozdělov.
- takže Kladno si nechá od SŽDC vybudovat metro, což Praha odmítala a odmítá (navržené tunely jsou bez mezizastávek)
Pondělí, 13. června 2016 - 16:13:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8128
Registrován: 10-2003
Bobek: Tak s takovouhle se nikdy nic nepostaví. Netvrdím, že dráha Kladno neobjíždí, ale stavět vlastně metro a argumentovat třeba Sletištěm, může fakt jen blbec.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Pondělí, 13. června 2016 - 16:35:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7228
Registrován: 5-2002
Zapa: Ono se metro zahlubovalo pod zem, aby se vyhnulo kontaktu se zbylou dopravou. Dnes se dráha zakopává, aby se vyhnula lidem. To se ale efektivně ufinancovat nedá a možná ani některým nechce. Metro do polí a do lesa také nebylo moc pro lidi.

A ještě poznámka - hluboce zakopané metro nikdy nebude bezbariérové. A v pražském podání není ani náhodou.
Pondělí, 13. června 2016 - 17:01:12  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
Zapa: Jen pro přesnost - dnešní dráha jede v minimální vzdálenosti od Sletiště, zimáku i fotbalového stadionu.
Vedení tratě přes Kročehlavy by znamenalo buď cca 5,5 km nové trati (drahé, tunelové) do žst. Unhošť, nebo úplně novou trať úplně jinudy (cca 8 km do Hostivic, pod městem tunely) a spousta umělých staveb - rovněž za spoustu peněz.
Výkup pozemků a protesty domorodců abstrahuji...
Pondělí, 13. června 2016 - 17:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10396
Registrován: 5-2004
Uz vidim jak se tuneluje poddolovany kladno:-D
Pro zacatek by uplne stacilo mit pouzitelnou mhd.
Pondělí, 13. června 2016 - 19:50:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 701
Registrován: 2-2006
Zjevně se to zcela vymklo kontrole. Já bych prostě jak P6, tak Kladnu nakašlal a ušetřené teď už evidentně desítky miliard raději nalil do zkapacitňování jinde. Letiště holt asi dál nějak vyladěným busem na vyhrazené infrastruktuře.
Respektive teď je prostě ten okamžik, kdy investor musí praštit pěstí do stolu a další kupení hovadin odmítnout.

(Zajímalo by mě, do jaké míry dělá Cedop užitečné idioty na zakázku a do jaké z hlouposti.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobek.)
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Pondělí, 13. června 2016 - 20:02:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 285
Registrován: 2-2006
To je taková blbost, že to nemůže nikdo myslet vážně.

Tam bude nějaký jiný úmysl.
zápis
Pondělí, 13. června 2016 - 20:51:07  
Neregistrovaný host
62.245.119.201
z kladenské městské rady:

vyjadřuje: a) nesouhlas se zastaralým projektem „Modernizace trati Praha – Kladno s napojením Letiště Václava Havla Praha“ (tzv. PRaK nebo také Rychlodráha Praha - Kladno), který pro objednatele SŽDC, s.o. zpracovává společnost METROPROJEKT Praha a.s. s tím, že tento projekt nezohledňuje současné potřeby Statutárního města Kladna v oblasti moderního železničního spojení s Prahou a s Letištěm Václava Havla Praha, b) podporu studii „Kladenský železniční diametr“ spolku Centrum pro efektivní dopravu, zahrnující jak nový návrh řešení moderního železničního spojení Kladno – Praha jako cílového stavu, tak i revitalizaci (opravu) stávající trati Kladno - Praha (bez zdvojkolejnění a elektrifikace) včetně nasazení nových moderních vlakových jednotek jako okamžitého řešení současné dlouhotrvající nevyhovující situace; pověřila Mgr. M. Volfa – primátora města, Ing. arch. O. Ryse – člena RM k jednání s dotčenými subjekty ve věci řešení modernizace železničního spojení Kladno – Praha včetně napojení na Letiště Václava Havla Praha
Pondělí, 13. června 2016 - 20:52:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7230
Registrován: 5-2002
Ale může to myslet vážně, Metrostav chce důlničit nejen pod Střešovicemi, a sorry tam kde to porube pod Kladnem se nedůlničilo.
neregPetrS.
Pondělí, 13. června 2016 - 21:59:19  
Neregistrovaný host
77.240.103.199
Co takhle revitalizovat vlečku z Vejhybky do poldovky?
Pondělí, 13. června 2016 - 22:56:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1229
Registrován: 5-2009
Je fakt, že železnice se centru Kladna vyhýbá. Stejně tak se není možné divit tomu, že když už se plánuje za velké peníze zlepšení železniční dopravy mezi Kladnem a Prahou, tak Kladeňáci by chtěli, aby to bylo pro ně skutečně užitečné. Tedy, aby železnice na Kladně vedla tam, kde ji lidé opravdu potřebují. Bohužel to nejjednodušší, co člověka napadne úplně nejdřív - tedy zakopat železnici pod zem - je zároveň také nejdražší. Myslím, že než se nad tím usmívat, by bylo lepší hledat, jak to udělat lépe. Tedy aby se za přijatelné peníze postavilo něco, co by zlepšilo dostupnost železnice na Kladně. Neznám Kladno natolik, abych dovedl navrhnout, jak a kudy. Ale odmítat snahu o zlepšení železniční dostupnosti Kladna nepovažuji za šťastný přístup.

Čistě z pozice neinformovaného mne napadá třeba vlakotramvaj, takže vlak od Prahy by se na Kladně změnil na 'lepší' tramvaj (železniční profil, větší poloměry, vyšší nástupiště) a tak by prošel městskými ulicemi tam, kam je to potřeba. Ale toto je jen první nápad, určitě budou i lepší.
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
Úterý, 14. června 2016 - 08:15:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7233
Registrován: 5-2002
Trochu humoru po ránu s aktualne.cz -
Cena zatím není jasná - Kladno odhaduje, že by tunel pod městem mohl stát okolo patnácti miliard korun. Ty by se daly ušetřit na stávající trase mezi centrem Prahy a nádražím Veleslavín. Například tím, že se trať na území metropole pouze zmodernizuje a bude jako dosud pouze jednokolejná.

A podle Volfa by ta cena tak vysoká nemusela být - vždyť prakticky nejdražší věcí na ražbě je razicí hlava, jejíž cena jde do miliard a dělá se nová na každou stavbu. "Ta již bude potřeba v Dejvicích a na Veleslavíně, takže ji jen převezou. Vždyť to bude stejná trať," dodává s tím, že by navíc stačilo udělat jen jednokolejnou trať, kde by se vlaky vyhýbaly v zastávkách.
Úterý, 14. června 2016 - 09:49:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 704
Registrován: 2-2006
[rofl]
Inu, tělocvikář.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Úterý, 14. června 2016 - 12:13:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7234
Registrován: 5-2002
Už se těším, až i na Kladně potáhnou do podzimní volební kampaně s transparenty: Chceme metro ne rychlodráhu. Je to osvědčené.
Semtex
Úterý, 14. června 2016 - 12:37:00  
Neregistrovaný host
80.150.5.165
Pokud to půjde tunelem přes Kročehlavy, je naprosto jasné, jakým způsobem to bude pokračovat směrem k Praze tak, aby to obsloužilo i letiště. Trať mezi Kladnem a letištěm zcela mimo stávající stopu s dlouhým tunelem pod letištěm. To by dalo nejlepší rychlostní parametry.
Úterý, 14. června 2016 - 13:23:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7235
Registrován: 5-2002
Myslíte v Kladně takto a pak hurá přes pole?

P_v
Úterý, 14. června 2016 - 14:21:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1504
Registrován: 5-2002
Na idnesu mají lepší mapu, to jste si nevšimli? [happy]
Ovšem míněnou docela vážně. Červená čára bude podzemní železnice a zelená bude asi varianta vlakotramvaj. Pozitivní také je, že to obslouží větší obce jako Hřebeč a Hostouň, a ne vesničky jako Pavlov a Přítočno. Vždyť se ta oficiální varianta důsledně nesnaží ani přiblížit k Unhošti.
Úterý, 14. června 2016 - 14:42:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7238
Registrován: 5-2002
No je tam na tom obrázku červená čára ver. ražená a u zelené var. hloubená, která vede v osách hlavních ulic (aby byla bez demolic) a do té Prahy to vypadá variantně - viz šipka na mé mapce anebo z Pavlova již mimo Unhošť, kde si nádraží neváží.

A červená i zelená mají stejné stanice.

(Příspěvek byl editován uživatelem Borovička.)
P_v
Úterý, 14. června 2016 - 15:02:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1505
Registrován: 5-2002
Já ty popisky nepřečtu, ale přišlo mi že by to mohla být klasická tramvaj. Protože to jediné by mělo ekonomický smysl. Konečně by našly nějaké upotřebení tramvaje 14T, které umí jezdit i rychleji a malé pražské oblouky jim nedělají dobře. Jen ještě trochu změnit drážní normy, nebo tu trať vést odděleně od velké dráhy kratším tunelem přímo na letiště a pak na Evropskou.

"mimo Unhošť, kde si nádraží neváží."
V Unhošti žádný nádr není, kde by se tam vzal?
tisková zpráva
Úterý, 14. června 2016 - 15:42:40  
Neregistrovaný host
62.245.119.201
Tady: odkaz
Úterý, 14. června 2016 - 15:43:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 6-2012
V médiích i v této diskuzi mi chybí dvě zásadní věci. Snad jen v příspěvcích od Wagon jsou trošku znát.
1. Povrchová varianta dvoukolejky na letiště vyjde rozpočet neskutečně draho, to si ČR prostě nemůže dovolit. Divím se, proč to v Praze není denně v novinách. Nominálně sice nadzemní varianta vyjde o 13% levněji než ta podpovrchová, ale nelze ji postavit s >50% dotací z EU fondů. Nadzemní varianta se nedá stihnout připravit, ani kdyby ji všichni chtěli (a že nechtějí). Takže buď bude zahloubený PLK, nebo nebude nic.
2. Klíčem k zdvoukolejnění jsou parkoviště P+R. EU chce jen jasně a bez vytáček vidět, že budou využívaná nová parkoviště P+R a to jí stačí, pak dá peníze i na zahloubení železnice PLK odkaz.
Úterý, 14. června 2016 - 15:48:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7240
Registrován: 5-2002
A máte na tom webu Kladna vše i s navrženými jízdními řády.
Úterý, 14. června 2016 - 16:03:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 706
Registrován: 2-2006
Intuice mi napovídá, že vyjezdit na té pražské jednokolejce 15 vlaků za hodinu jedním směrem nebude úplně triviální. [biggrin]
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Úterý, 14. června 2016 - 16:37:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1665
Registrován: 11-2005
Než bude někdo něco pindat, tak doporučuji řádně do detailu pročíst všechny dokumenty uveřejněné na stránkách města Kladna.

Dvoukolejka v celé délce z Masaryčky až do dnešní stanice Praha-Ruzyně je nezbytnost. A ono se to nějak pohne i na území Prahy. Ten KANON už politickou podporu na Kladně má. A to je základ.
Donner au train des idées d'avance...
Úterý, 14. června 2016 - 17:48:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7241
Registrován: 5-2002
Rail2005: Jasně pročíst do detailu, ale začít by měl kladenskej starosta (primátor s takovým rozhledem moc není).

A kde máte šotouši nakoupená pole? U Hřebče, v Dobrovízi nebo přízemně v Přitočně? .-) Čeká se stavební boom.
Mladějov
Úterý, 14. června 2016 - 17:52:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8308
Registrován: 3-2007
"Dvojkolejka je nezbytnost" řekl ten, co je schopen utrácet cizí miliardy mrknutím oka [wink][biggrin].

Já jsem tedy názoru, že máte pravdu a že buď pořádnou, nepřiposranou variantu (aby se to za 20-30 let nemuselo předělávat, vývoj třeba u 011 budiž varováním), nebo metro na letiště a kladeňákům nechat stávající muzeum, které lze v případě nalezení shody přestavět. Nějaká jednokolejná modernizace by ten nevyhovující stav zabetonovala na dlouhá léta.
Úterý, 14. června 2016 - 18:15:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10997
Registrován: 8-2004
Bobek:
(Zajímalo by mě, do jaké míry dělá Cedop užitečné idioty na zakázku a do jaké z hlouposti.)
Já bych v tom viděl jinou motivaci.
Ale baví mě, jak na cokoliv CEDOP šáhne, skončí tím, že dalších 50-100 let nebude nic.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Vláďa42
Úterý, 14. června 2016 - 18:53:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 799
Registrován: 9-2009
Naopak, první rozumný a použitelný projekt dráhy na Kladno.
Hroší reakce mi potvrzuje, že toto bude správná cesta.
Zkrátka je pojektant a "projektant".
McBain
Úterý, 14. června 2016 - 19:16:12  
Administrátor
Číslo příspěvku: 24919
Registrován: 5-2002
Už se těším, až i na Kladně potáhnou do podzimní volební kampaně s transparenty: Chceme metro ne rychlodráhu. Je to osvědčené.

Bohužel je to tak.

Každopádně tato "iniciativa" nechvalně známého sdružení CEDOP znamená konec jakékoli modernizace Buštěhradky do Kladna, určitě za našich životů. Zlatý KáeM a jeho zapichování sloupů na semeringu... [happy]
Úterý, 14. června 2016 - 19:26:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5804
Registrován: 5-2002

Čistě z pozice neinformovaného mne napadá třeba vlakotramvaj, takže vlak od Prahy by se na Kladně změnil na 'lepší' tramvaj (železniční profil, větší poloměry, vyšší nástupiště) a tak by prošel městskými ulicemi tam, kam je to potřeba. Ale toto je jen první nápad, určitě budou i lepší.


To mě taky napadlo, že za zlomek ceny můžou mít nějaké Desiro do centra - když to jde ve Zwickau... Asi lepší než jezdit kolem Kladna...

Ale vlastně to nemá dráty, to nemůže být doprava na úrovni... [proud]
J. Kučera nereg.
Úterý, 14. června 2016 - 19:32:19  
Neregistrovaný host
83.208.56.193
Leč je mi z toho na jednu stranu smutno, ale my "za" Kladnem možná můžeme být rádi, kdyžse nic stavět nebude :-(
Úterý, 14. června 2016 - 20:18:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1666
Registrován: 11-2005
Mladějov: Můžeme se ještě bavit o kompromisním řešení s jednokolejným tunelem Praha-Dejvice / Praha-Veleslavín s dvoukolejkami na obou koncích. To by se snad dalo něco vyjezdit, ale je to nespolehlivé. Mimořádnost v tunelu bude znamenat NAD a zhroucení dopravy v západní části Prahy.

Berme to ještě v jiné rovině. Praha potřebuje buď VRT směr Dresden nebo kvalitní napojení na letiště s co nejkratší jízdní dobou a krátkou frekvencí, aby to, co získám leteckým transportem nebylo promrdáno čekáním na spoj a následnou cestou.

Metro na letiště už dnes nemá smysl, protože z Nemocnice Motol to nebude časově konkurenceschopné autobusu 119 z Nádraží Veleslavín.
Donner au train des idées d'avance...
Mladějov
Úterý, 14. června 2016 - 20:37:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8311
Registrován: 3-2007
Metro na letiště už dnes nemá smysl, protože z Nemocnice Motol to nebude časově konkurenceschopné autobusu 119

Při časech na odbavení neznamená pár teoretických minut (bude JD stejná za 10,20,30 let ?) navíc vůbec nic. Naopak je to metro jistota (úplně stejně, jako když přijede nešotouš do cizího města). Pohodlí, komfort. Ve 119 s taháním kufrů po schodech do metra to nevidím ani náhodou.
Úterý, 14. června 2016 - 20:48:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1667
Registrován: 11-2005
Ano, to je jediné, co metro může nabídnout. Jistý komfort.

Ale cena? Kolik to bude stát v porovnání s vlakem od Nádraží Veleslavín dále na západ?
Donner au train des idées d'avance...
Úterý, 14. června 2016 - 21:20:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 491
Registrován: 10-2006
Spojení na letiště není pro pouze pro pražáky.
Nebude li z letiště návaznost na Hl.n, Mas.n., Florenc, je to k ničemu.
Metro je strašlivě pomalé.
Už vidím cizince, kterého metro vyplivne na MUA, jak hledá Hlavák (totéž přechod Mas.n-Hl.n.).
Na internetu tykám každému, starému či mladému.
Stejně nechť každý chová se ke mně samému.
Úterý, 14. června 2016 - 21:52:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2118
Registrován: 5-2002
Problém teoretické konkurence prodlouženého metra A a autobusu 119 vyřeší objednatel MHD snadno - neobjedná 119... Netřeba platit duplicity.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
prag
Úterý, 14. června 2016 - 22:05:56  
Neregistrovaný host
37.48.12.226
Pokud se bude chovat ekonomicky, tak "neobjedná" to áčko, protože metro má nejvyšší provozní náklady. Autobus nejnižší.
Úterý, 14. června 2016 - 22:17:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10999
Registrován: 8-2004
McBain:
Bohužel je to tak.

prag:
Souhlas.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Kolodvor
Úterý, 14. června 2016 - 22:40:21  
Neregistrovaný host
37.48.9.30
Hroch: Ale baví mě, jak na cokoliv CEDOP šáhne, skončí tím, že dalších 50-100 let nebude nic.

Konkrétně?

McBain: Každopádně tato "iniciativa" nechvalně známého sdružení CEDOP

Čím je CEDOP nechvalně známý? Zrovna od amina bych čekal trochu přístup na úrovni.
Úterý, 14. června 2016 - 22:40:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1669
Registrován: 11-2005
Tak znovu pro natvrdlé. Kdysi jsem podporoval na letiště metro. Kdysi to mělo smysl, protože předpoklad byl, táhnout jej přímo pod Evropskou až k dnešnímu OC Šestka a pak přímo pod letištěm k terminálu Sever (dnes 1 a 2).

Ale dnes, se závlekem k Motolské nemocnici, co získám vyšší transportní rychlostí metra oproti autobusu, to ztratím výrazně delší vzdáleností nutnou ke spojení Veleslavína a Terminálu 1+2.

Takže postavím za X miliard úplně zbytečnou stavbu, kterou mohu nahradit za několik miliónů ročně dotací autobusu č. 119. Je otázka, zda by to nakonec tím metrem netrvalo i o něco déle. V dnešní době má B119 svůj bus-pruh, spousta zastávek na znamení.

Je to sice řešení hodné rozvojové země, ale je to levné a efektivní.

Pokud se budeme pouštět do čehokoliv dalšího, musíme novou infrastrukturou docílit zkrácení cestovního času Terminál 1+2 // střed Prahy minimálně o 10 až 15 min. A tím klíčem je pouze pořádně koncipované železniční spojení. A proč to neudělat tak, aby na tom získalo i Kladno.
Donner au train des idées d'avance...
Vláďa42
Úterý, 14. června 2016 - 22:55:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 802
Registrován: 9-2009
Kolodvor: to jsem zvědav, jestli vám hoši odpoví.
Ale jak říkám. Když stoupá tlak těmto lidem, jdu si dát sklenku 12letky.
Úterý, 14. června 2016 - 23:27:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2238
Registrován: 8-2010
Tunel pod Kladnem by byl určitě užitečný a napojil by [masinka] na významná sídliště a centrum. Současná trať opravdu Kladno tak trochu objíždí [happy]

Bohužel se obávám, že to nikdo neschválí a hlavně na tohle EU nedá prachy. Chápu na jednu stranu snahu Kladna, aby [masinka] byl lépe dostupný pro více obyvatel, ale zároveň snad soudnému člověku musí být jasné, že to nikdy nemůže projít. Kladno které dlouhodobě o rychlodráhu bojuje si tak paradoxně pod sebou řeže větev (=nakonec nebude zase nic).

Mám levnější řešení: konečně vyřešit tragickou MHD na Kladně a spojení na nádraží.
Toto není příspěvek určený pro uživatele "Mimoň" a "honza ÝÁÁÝ" [ko]
Středa, 15. června 2016 - 08:33:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2954
Registrován: 7-2011
Mám levnější řešení: konečně vyřešit tragickou MHD na Kladně a spojení na nádraží.
No právě. Kladenská MHD je asi moc levný tunel....[rofl]
Parvus
Středa, 15. června 2016 - 10:54:45  
Neregistrovaný host
84.242.124.180
Vidím to tak, že dvoukolejná elektrizovaná trať by měla vést z Prahy - TGM minimálně do stanice Kladno - Ostrovec, ještě lépe Kladno - Vrapice. úplně nejlépe Kralupy nad Vltavou (ale to už je, uznávám, poněkud megalomanské). Železnice v Kladně by tak mohla plnit funkci jakéhosi S-Bahnu s tím, že jednotlivé stanice (Kladno - Něco) by byly modernizovány a hlavně že by na ně navazovaly kladenské autobusové linky.
Středa, 15. června 2016 - 12:41:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7243
Registrován: 5-2002
Parvus: Ale tohle přesně Kladno, jak se ukazuje, nechce. Autobus jede do Veleslavína 20 minut. Vlak po nepřeložené i modernizované trati to dá těsně pod 20 minut, ale cesta na nádraží i po nějaké té akci - Vždyť to jede jinam - to znásobí. Takže vlastně nemají zájem o modernizaci na tuto podobu, která komfort nezlepší. A ty autobusy se uživí bez dotace a zakázat nepůjdou. Takže by to nakonec mohlo jezdit prázdné, protože tam zůstane frekvence jen o málo větší než dnes, ale kapacita bude naddimenzovaná - dnes na mnoha spojích jede jen regionova.
Vláďa42
Středa, 15. června 2016 - 13:23:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 804
Registrován: 9-2009
Ale tohle oni nikdy nepochopěj, na to oni nemaj... Pro ně bude prostě vrcholem život jízda šukafonem a sem tam pak nějaká rekonstrukce. Sice úplně na nic, ale hlavně žádný novoty!
Středa, 15. června 2016 - 13:38:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5779
Registrován: 4-2003
Vláďa42:Ale tohle oni nikdy nepochopěj, na to oni nemaj... Pro ně bude prostě vrcholem život jízda šukafonem a sem tam pak nějaká rekonstrukce. Sice úplně na nic, ale hlavně žádný novoty!


No hlavně, že tobě dochází, kde je hranice mezi realizovatelností a neufinancovatelnou utopií. Na to, že tenhle obskurní spolek CEDOP hranice realizovatelnosti svými návrhy neustále přestřeluje, upozorňuje Hroch s McBainem. Kladno se toho chytlo a proto spojení do Kladna bude i na další dlouhá desetiletí ve znamení brejlovců se třemi 054 a jedním 954, včetně vydatné podpory regionov.

Ale jo, kdo chce kam, pomožme mu tam [crazy].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Vláďa42
Středa, 15. června 2016 - 13:42:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 806
Registrován: 9-2009
Ale to víš že jo... A teď zkus něco k věci, jo?
Vláďa42
Středa, 15. června 2016 - 13:49:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 807
Registrován: 9-2009
Co je nepochopitelné na příspěvku Borovičky:

"Autobus jede do Veleslavína 20 minut. Vlak po nepřeložené i modernizované trati to dá těsně pod 20 minut, ale cesta na nádraží i po nějaké té akci - Vždyť to jede jinam - to znásobí. Takže vlastně nemají zájem o modernizaci na tuto podobu, která komfort nezlepší. A ty autobusy se uživí bez dotace a zakázat nepůjdou. Takže by to nakonec mohlo jezdit prázdné, protože tam zůstane frekvence jen o málo větší než dnes, ale kapacita bude naddimenzovaná - dnes na mnoha spojích jede jen regionova."

Ufinancovatelná neutopie je tedy podle Hrochu, Mekbejků a Bramů autobus na Veleslavín? OK. Naštěstí se tihle zoufalci nikdy nezmohli na víc, než na pindání na káčku.
CEDOP udělal studii, co jste udělali vy, borci...
Středa, 15. června 2016 - 13:55:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2239
Registrován: 8-2010
Vláďa42: Ale tohle oni nikdy nepochopěj, na to oni nemaj..

Pane Vláďo, tak nám nechápavým prozraďte kde se vezmou prachy na tunel v Praze 6 a ještě k tomu tunel pod Kladnem ? Na tohle nikdo peníze nedá. Ta studie je pěkná představa, ale to je asi tak vše.

Bram: [ok] Přesně tak, výsledkem bude že se na Kladno bude jezdit Regionovami i dalších 10 let.

REGIONOVA FOREVER!!!
Toto není příspěvek určený pro uživatele "Mimoň" a "honza ÝÁÁÝ" [ko]